Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,069 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Lurkers

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 02:47, 08-03-07:

Έχετε υπάρξει ποτέ lurker* σε forum? Τι λόγους είχατε; Πως σκεφτόσασταν; Μετά απο πόσο καιρό αποφασίσατε να γράψετε (αν γράψατε τελικά);

*lurker: Άτομο που αν και εγγεγραμμένο μέλος, απλώς διαβάζει για πολύ καιρό τα θέματα του forum χωρίς να ποστάρει πουθενά (πουθενά όμως, όχι απλά σπάνια). Ωστόσο το επισκέπτεται συχνότατα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 08-03-07 στις 02:54.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 02:53, 08-03-07:

Ναι.Σε ένα εξαιρετικά ενδιαφέρον φόρουμ για το παραφυσικό και το ανεξήγητο που δεν μπορούσες να διαβάσεις τίποτε αν δεν ήσουν register user.Μέσα σε μια μέρα είχα διαβάσει σχεδόν όλα τα θέματα.Δεν συμμετέχω όμως γιατί δεν έχω τις απαιτούμενες γνώσεις για να κάνω κάποιο σχόλιο ή να ανοίξω θέμα, επίσης οι περισσότερες απορίες που είχα είχαν ήδη συζητηθεί.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 02:55, 08-03-07:

Χμμμ πιο πολύ αναφέρομαι σε fora που μπορείς να διαβάσεις χωρίς να γραφτείς και δεν έχουν κάποιο εξειδικευμένο θέμα ώστε να θεωρείς οτι "λύθηκαν οι απορίες σου". Πχ σαν το e-steki. Pleaase διαφωτίστε με!

Παράθεση

tralala

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tralala
H tralala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H tralala έγραψε στις 03:29, 08-03-07:

αυτή είμαι εγώ

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 03:29, 08-03-07:

Τώρα με γυρνάς καιρόοοοοοο πίσω.

Ήταν ένα ωραίο μεσημέρι στις αρχές Νοέμβρη του 2006 νομίζω. Γυρνάω απ' τη σχολή και μου λέει η γιαγιά μου πως άκουσε στην τηλεόραση ότι η eurobank θα δίνει από δω και στο εξής τα 1000 ευρά. Συνδέομαι λοιπόν στο internet με την πάλαι ποτέ dial-up μου και κάνω ένα search. Το ζώον, δεν σκέφτηκα το google και έψαξα μέσω του in.gr. Τα αποτελέσματα της έρευνας είναι συννημένα στο ποστ. Βλέπω λοιπόν στην πρώτη σελίδα ως τρίτο αποτέλεσμα "Η μεγαλύτερη χυλόπιτα που έχετε φάει/ρίξει;". "Jesus", λέω.

Ανθρώπινη περιέργεια όμως... Το πάτησα και μ' έβγαλε σ' αυτό το ποστ. Βλέπω αρχικά το ροζ φόντο και φρικάρω. "Πού βγήκα, σε κάνα cosmopolitan;". Βλέπω τα ΧΥ σε κάποια ποστς και (άγνωστο γιατί) ησυχάζω. Διαβάζω το θρεντ. Έπειτα διαβάζω πολλά άλλα θρεντς από το φόρουμ των ερωτικών σχέσεων.

Το κλίμα με τραβάει σιγά-σιγά. Δεν γράφομαι όμως. Ποτέ μου δεν είχα ασχοληθεί με fora στο παρελθόν. Μπαίνω όμως τακτικά ως guest και διαβάζω. Διάβαζα μόνο το φόρουμ των ερωτικών σχέσεων, με τράβηξε. Πώς σκεφτόμουν ως lurker; Θα μπω να διαβάσω τα ποστς των παιδιών. Γράφουν ωραία πράματα. Μάλιστα είχα σώσει - και έχω ακόμα - δύο σελίδες με αγαπημένα ποστς που μου άρεσαν.

Σκεφτόμουν να γραφτώ, όσο πέρναγε ο καιρός, αλλά δεν το έκανα. Γενικά τότε, που ήταν οι σχολές ανοιχτές, ξόδευα περισσότερο χρόνο εκεί έξω. Ώσπου μια μέρα κανονίζω να βγω στα Βριλήσσια μ' έναν φίλο μου απ' το σχολειό (2 χρόνια μικρότερος) και δυο φίλες του. Είχα το γνωστό προαίσθημα: ότι κάτι θα τύχει. Είχε κανονιστεί για το Σάββατο 25/11/2006. Λέω μέσα μου: "αν δεν γίνει κάτι, γράφομαι αυθημερόν στο steki".

Τώρα το πώς τα συνέδεσα αυτά τα δύο, ούτε εγώ ξέρω.

Το Σάββατο φτάνει, η ώρα περνάει. Ο άνθρωπος δεν απαντάει στο κινητό του, οπότε παίρνω κατά τις 8 το βράδυ σπίτι του. Τον πιάσανε στο σχολείο να καπνίζει και έφαγε 7ήμερο αποκλεισμό στο σπίτι και αφαίρεση κινητού. Το όλο πράμα ακυρώθηκε βέβαια.

Και πήρα έτσι τη μεγάλη απόφαση να γραφτώ. Και να 'μαι.

------
Η συνάντηση αυτή δεν έγινε ποτέ.
------
Η έρευνα αυτή για τα 1000 ευρά έμεινε στη μέση.
------
Ο νορμάλ άνθρωπος θα έκανε την αναζήτηση με το γούγλη. Εγώ το ούφο την έκανα με το in.gr. Το αποτέλεσμα αυτό ήταν στην πρώτη σελίδα, 3η επιλογή.
Έκανα σήμερα την ίδια αναζήτηση στο γούγλη. Το αποτέλεσμα δεν ήταν μέσα στις 25 πρώτες σελίδες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 09-08-12 στις 14:08.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 03:43, 08-03-07:

Θες να μου αναλύσεις λίγο γιατί; Πως σκέφτεσαι και το κάνεις αυτό; Γενικά, την ψυχολογία του lurker? Pleaaase! Δεν ρωτάω για να "στην πω" ή οτιδήποτε, απλά χρειάζομαι τις πληροφορίες αυτές για κάτι.

Παράθεση

tralala

Νεοφερμένος

H tralala έγραψε στις 03:52, 08-03-07:

Έχει λίγη πλάκα, είναι σα να παρακολουθείς από την κλειδαρότρυπα.
Σας ξέρω όλους
Γενικά βαριέμαι να γράφω πράγματα, προτιμάω να μιλάω στην καθημερινότητα μου και μιλάω πολύ...

Δουλεύω όμως και πολύ και σας διαβάζω λίγο σαν τις ειδήσεις στο in.gr, "κοιτά βρε παιδάκι μου τι της συνέβη αυτής πάλι!". Πρέπει ένα θέμα να με ενδιαφέρει αρκετά για να κάνω τον "κόπο" να γράψω κάτι σχετικά.

Ακόμη και τώρα βαριέμαι να γράψω γιατί το κάνω

Θα το σκεφτώ και θα σου απαντήσω πιο σοβαρά, αλλά πάνω κάτω αυτό είναι!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 03:56, 08-03-07:

Πχ όταν γράφεται κάτι με το οποίο διαφωνείς κάθετως και έχεις επιχειρήματα να υποστηρίξεις την άποψη σου πως συγκρατείσαι και δεν το κάνεις;
Επίσης, όταν γράφεται ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζει κάποιος και μπορείς να βοηθήσεις, πως συγκρατείσαι και δεν το κάνεις;
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά ο κυριότερος λόγος που δεν απαντάς είναι γιατί βαριέσαι; Γενικά πληκτρολογείς γρήγορα; Παίζει ρόλο αυτό; Μήπως δεν σου αρέσει γενικώς το γράψιμο;
Χμμ δεν μου ρχεται κάτι άλλο να ρωτήσω για να καταλάβω καλύτερα αυτή τη συμπεριφορά
Πάντως ευχαριστώ πολύ όλους όσους απάντησαν και θα απαντήσουν!

Παράθεση

tralala

Νεοφερμένος

H tralala έγραψε στις 04:09, 08-03-07:

Δύο τρεις φορές που διαφώνησα πολύ έτυχε και απάντησα γιατί όντως έλεγα θέλω να μιλήσω!

Γενικά πάντως, έχω πολύ ευρύ κύκλο ανθρώπων στην καθημερινότητα μου και αυτό με γεμίζει αρκετά, δεν νιώθω έντονη την ανάγκη για έκφραση απόψεων λοιπόν, άσε που το γραπτό διάλογο σε τέτοια μέσα δεν το θεωρώ πραγματικά "διαλεκτικό" και δημιουργεί μεγενθυμένες αντιπαραθέσεις. Αρκούμαι λοιπόν στο να σκέφτομαι, "Τι λέει πάλι ο μαλάκας! "

Το γράψιμο μου αρέσει πολύ αλλά όπως προείπα, δε βρίσκω μεγάλη αμοιβαιότητα στη συζήτηση μέσω φόρουμ (χωρίς να καταδικάζω το μέσον of course, σε άλλους παίζει να ταιριάζει).

Γράφω αστραπιαία και με τυφλό σύστημα , δε με επηρρεάζει καθόλου αυτό.

Παραμένω κατά συνέπεια ένας μικρός, φανερός και ύπουλος λαθραναγνώστης!
Δεν ήξερα πάντως ότι έχω και όνομα!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 04:14, 08-03-07:

Στην καθημερινή σου ζωή μπλέκεις σε αντιπαραθέσεις αν κάποιος πει κάτι που διαφωνείς πολύ; Ή σκέφτεσαι κι εκεί "τι λέει ο μ@λακας" για να αποφύγεις τις εντάσεις; (συγγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη )
Γενικά τι χαρακτηριστικό θα μπορούσες να σου αποδώσεις που πιστευεις οτι δεν το έχουν όσοι γράφουν αρκετά σε φόρα; (αυτό ψάχνω να βρω!)
Και πάλι, ευχαριστώ που απαντάς!

Παράθεση

tralala

Νεοφερμένος

H tralala έγραψε στις 04:22, 08-03-07:

Συνηθίζω να εκφράζω την άποψη μου ακόμη και αν διαφωνώ εξαιρετικά με τον περιβάλλον μου γιατί καταπιέζομαι να μην το κάνω. Δεν υποχωρώ συνήθως, εκτός αν πραγματικά δεν την παλεύω με την ασυνεννοησία οπότε θα πω και πάλι αντίστοιχη φράση με την προηγούμενη (που μάλλον έπρεπε να βάλω κανά παπί όπως κατάλαβα ). Με ενδιαφέρει πολύ να διαφωνώ με τους άλλους, αρκεί να μην τους θεωρώ πολύ ηλίθιους οπότε τότε, ναι εγκαταλείπω.

Περισσότερη κατάθεση ψύχης άυριο γιατί τώρα έχει νάνι.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 04:24, 08-03-07:

Δεν μου απάντησες όμως στο κυριότερο
Γενικά τι χαρακτηριστικό θα μπορούσες να σου αποδώσεις που πιστευεις οτι δεν το έχουν όσοι γράφουν αρκετά σε φόρα; (αυτό ψάχνω να βρω!)
Οκ σε καταλαβαίνω, δεν θες να κάνεις τη ζωή μου εύκολη
Ευχαριστώ πολύ πάντως! Καληνύχτα!

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη bisbirikos
Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 10:43, 08-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Ναι.Σε ένα εξαιρετικά ενδιαφέρον φόρουμ για το παραφυσικό και το ανεξήγητο
Σε ποιο αναφερεσαι?

Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Youki
H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H Youki έγραψε στις 22:02, 08-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Πχ όταν γράφεται κάτι με το οποίο διαφωνείς κάθετως και έχεις επιχειρήματα να υποστηρίξεις την άποψη σου πως συγκρατείσαι και δεν το κάνεις;
Επίσης, όταν γράφεται ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζει κάποιος και μπορείς να βοηθήσεις, πως συγκρατείσαι και δεν το κάνεις;
Κι εγώ σας διάβαζα πολύ καιρό πριν γίνω τελικά μέλος. Κάποιες φορές διάβαζα πράγματα με τα οποία διαφωνούσα ή θα μπορούσα να βοηθήσω, αλλά όταν βλέπεις μια ομάδα ανθρώπων που ήδη έχουν συζητήσει πολύ και έχουν αναπτύξει μεταξύ τους κώδικες επικοινωνίας, σκέφτεσαι ότι ίσως θα είναι κάπως σαν να παρεμβάινεις στη σύζήτησή τους. (Ξέρω ακούγεται χαζό, αλλά εγώ έτσι το έβλεπα). Πολύ δε περισσότερο ισχύει αυτό σε θέματα προσωπικά, όπου σκέφτεσαι ότι ο άλλος μπορεί να το δει "κάπως" να εμφανιστείς ξαφνικά από το πουθενά και να του δίνεις συμβουλές.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 23:31, 08-03-07:

Ευχαριστώ για την απάντηση σου Youki.
Μια απορία: Όσοι είστε lurkers εδώ, είστε και σε άλλα fora ή μόνο στο e-steki;

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 23:48, 08-03-07:

Και εγω διαβαζα για αρκετο καιρο χωρις να γραφω, και το εκανα κυριως για το λογο που λεει η Youki. Επισης, ειμαι lurker στο cosmo οποτε το θυμηθω, αλλα εκει δεν γραφω γιατι θα πεσουν να με φανε!

Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Youki
H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H Youki έγραψε στις 23:50, 08-03-07:

Και σε άλλα.Απλά σε αυτά που τελικά μου αρέσουν (βλέπε Στεκι) κάποια στιγμή γράφω κιόλας.

Παράθεση

Soraya

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Soraya
H Soraya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Soraya έγραψε στις 01:46, 11-03-07:

Χαζευω και αυτο και αλλα και blogs, ξενα κυριως.
Σε ολα εχω γραψει μερικα μηνυματα αλλα παρα πολυ περιστασιακα.
Γενικα βαριεμαι να γραφω συστηματικα σε ενα φορουμ. Δεν μου εχει δημιουργηθει καμια τετοια αναγκη.

Οσο για το αν θελω να επεμβω σε περιπτωση που δω κατι που διαφωνω, αυτο γινεται σε εξαιρετικα σπανιες περιπτωσεις. Γενικα δε με ενδιαφερει αν ατομα αγνωστα σε εμενα εκφραζουν μια αποψη η οποια δε με βρισκει συμφωνη.
Και αυτη μου η σταση δεν εχει καμια σχεση με τη real life, εκει απολαμβανω το διαλογο και υποστηριζω με σθενος τις αποψεις μου, αν χρειαστει.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 02:02, 11-03-07:

Σε αρκετα φορουμς εμπαινα η μπαινω ακομη χωρις να γραφω..
Καμια φορα δεν εχω τιποτα να πω, καποιες αλλες θελω απλα να διαβασω γνωμες, δεν μου λενε τιποτα οι αποψεις που ηδη λεγονται κτλ.. ειναι 'επισκεψεις' αποκλειστικα για σκοτωμα χρονου.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 23:16, 11-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Έχετε υπάρξει ποτέ lurker* σε forum? Τι λόγους είχατε; Πως σκεφτόσασταν; Μετά απο πόσο καιρό αποφασίσατε να γράψετε (αν γράψατε τελικά);

*lurker: Άτομο που αν και εγγεγραμμένο μέλος, απλώς διαβάζει για πολύ καιρό τα θέματα του forum χωρίς να ποστάρει πουθενά (πουθενά όμως, όχι απλά σπάνια). Ωστόσο το επισκέπτεται συχνότατα.
Δεν υπήρξα ποτέ lurker, αντίθετα υπήρξα moderator. 'Οπου πάω, αν με ενδιαφέρει μένω αρκετά, αλλιώς φεύγω από την πρώτη μέρα και δεν ξαναγυρναω ποτέ πια. Είναι σαν να έχω κάνει διατριβή στο διαδίκτυο πια, αλλά έχω τις χειρότερες εντυπώσεις και εμπειρίες τόσο από τη συμμετοχή μου ως μέλος όσο και ως συντονιστής. Η ψυχολογία των μελών, και δυστυχώς ακόμα και κάποιων συντονιστών ή διαχειριστών είναι σε μερικές περιπτώσεις τελείως απαράδεκτη και έτσι το να μπορείς να παραμένεις lurker σε κάποια sites είναι μεγάλο συν. 'Εχω πολλά χρόνια εμπειρικής έρευνας του διαδίκτυου και δυστυχώς τα συμπεράσματα μου είναι επώδυνα.

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 02:25, 12-03-07:

εγώ υπήρξα μια φορά Lurker. Πρόκειται για μια ιστοσελίδα με γενικές πληροφορίες. Πρόσφατα γράφτικα και συμμετέχω όμως, για να μοιραστώ κάποιες σκέψεις μου.

Παραδόξως τώρα που το σκέφτομαι, στα περισσότερα φόρουμ που συμμετέχω ή τουλαχιστον σε αρκετά από αυτά είμαι όχι απλός χρήστης αλλά moderator ή super moderator ή και ακόμα moderator με κάποια admin δικαιώματα.

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 23:27, 12-03-07:

Είμαι lurker σε 5-6 ελληνικά και ξένα φόρα και ακόμα και στο e-steki μου αρέσει περισσότερο να διαβάζω παρά γράφω. Απλώς σε μερικά θέματα νιώθεις ότι έχουν ειπωθεί όλα και ότι δεν έχεις κάτι να προσθέσεις. Επιπλέον πολλές φορές δεν έχεις το χρόνο ή την διάθεση να συμμετέχεις ενεργά. Συνήθως κάνω πολλά πραγματα μαζί όταν είμαι στο net οπότε μπαίνω σε κάποιο forum και διαβάζω τίποτε όσο περιμένω να γίνει κάτι άλλο.
Η αλήθεια είναι ότι μόνο το e-steki με τράβηξε αρκετά ως forum ώστε να κάνω τόσα post και να συμμετάσχω στις συζητήσεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Angie_Ann : 13-03-07 στις 02:53.
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 16:48, 14-03-07:

Δεν μ' αρέσει να Lurk, προτιμώ να μπαίνω σε θέματα χύμα και να σπαμμάρω.

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 16:43, 20-10-08:

Λία τελικά μετά από τόσο καιρό κατέληξες σε ένα συμπέρασμα.

Είμαι lurker αρκετά συχνά, πρέπει να υπάρχει φιλική ατμόσφαιρα και προοπτικές κοινωνικής ανέλιξης για να αρχίσω να ποστάρω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:55, 20-10-08:

Δεν είμαι τυπική lurker σε κάποιο φόρουμ. Είτε το επισκέπτομαι πολύ σπάνια, για να μετράω, είτε έχει τύχει να γράψω.
Γενικά βαριέμαι να παρακολουθώ ένα φόρουμ χωρίς να μπορώ να πω τη γνώμη μου. Μου αρέσει να κάνω διάλογο για θέματα που με αφορούν, αλλιώς απλά δεν έχω λόγο να παρακολουθήσω...

Το ένα φόρουμ, πάντως, όπου είμαι σχεδόν lurker, αφορά θέματα των ξένων στην Ελβετία. Εκεί βρίσκω καλές απαντήσεις σε γραφειοκρατικά, πληροφορίες για εκδρομές, κλπ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 16:57, 20-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Obscura
προοπτικές κοινωνικής ανέλιξης για να αρχίσω να ποστάρω.
e?

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 17:00, 20-10-08:

Με τίποτα δε θα μπορούσα...
Άμα είχα να πω κάτι και δεν το έλεγα θα έσκαγα- και ποτέ δεν σκάω

σημ. ποτέ δεν σκάω= πάντα έχω κάτι να σχολιάσω

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 17:07, 20-10-08:

Το γεγονός ότι οι άνθρωποι ενδιαφέρονται γι'αυτά που λες, σου κάνουν συχνά παράθεση τις δημοσιεύσεις σου, ρίχνουν θετική ψήφο ή επικοινωνούν μαζί σου, όλα αυτά δηλαδή που συντελούν στο να γίνεις αναγνωρίσιμο μέλος αποτελούν τα λεγόμενα ιντερνετικά εύσημα που για μερικούς από μας είναι σημαντικά

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 18:42, 20-10-08:

Δεν υπήρξα και ούτε είμαι lurker, αφού γίνομαι μέλος σε κάποιο forum αν και μόνο αν με ενδιαφέρει η θεματολογία του, που σημαίνει ότι μπορώ και εγώ να συμμετέχω στις συζητήσεις και να αφήνω ένα ή περισσότερα posts με τις απόψεις μου.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 08:11, 22-10-08:

αποτελούν τα λεγόμενα ιντερνετικά εύσημα που για μερικούς από μας είναι σημαντικά

Xάου σικ ιζ δατ

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 09:00, 22-10-08:

Εξαιρετικά, μέχρι να αναρωτηθείς γιατί.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lovely_Bitch

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lovely_Bitch
H Lovely_Bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Lovely_Bitch έγραψε στις 10:12, 22-10-08:

πολυυύ παλιότερα διάβαζα το φορουμ ενός γνωστού γυναικείου περιοδικού,είχα γραφτεί ενώ δεν ήταν απαραίτητο για την ανάγνωση, με σκοπό να συμμετέχω κάποια στιγμή, όμως ήταν μεταξύ τους οι χρήστες σαν μια παρέα, με πολλές ποροσωπικές συμπάθειες και αντιπάθειες, οι συζητήσεις αναλώνονταν σε προσωπικές αντιπαραθέσεις και γιαυτό όχι μόνο δεν έγραψα ποτέ κάτι,αλλά σταμάτησα και να το παρακολουθώ στο τέλος!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους