Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,693 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,600 μηνύματα σε 91,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 801 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Έχει μικρότερη σημασία η εμφάνιση μπροστά στα ψυχικά χαρίσματα;

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 09:52, 13-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Εγώ θέλω να απευθύνω μία ερώτηση σε όσους δαιμονοποιούν το περιτύλιγμα και μυθοποιούν τον εσωτερικό κόσμο.

Σαν πολύ γρήγοροι δεν είστε στο να κρίνετε αν ο χαρακτήρας του άλλου ταιριάζει με σας ή όχι;
Εδώ άλλοι άνθρωποι είναι μήνες και χρόνια μαζί και δεν ξέρουν ακόμα ο ένας τον άλλον τέλεια κι εσείς καταφέρνετε να βγάζετε διάγνωση σε μία μέρα, εβδομάδα ή άντε μήνα αν ταιριάζετε ή όχι;
Πείτε μου τουλάχιστον σε ποιον mentalist πήγατε και σας συμβούλεψε πώς να το διαπιστώνετε για να πάω κι εγώ.

Και ένα ακόμα point: προφανώς και αναζητάμε ένα άτομο που να συνδιάζει και εξωτερική και εσωτερική ομορφιά. Τουλάχιστον εγώ που ξέρω τι αξίζω και δεν συμβιβάζομαι με κάτι άλλο, οι υπόλοιποι που βολεύεστε με τους αναπληρωματικούς παραμένετε ωστόσο σεβαστή μερίδα του πληθυσμού.
Δεν είναι απαραίτητο να ταιριάζεις με κάποιον για να διακρίνεις οτι έχει όμορφο εσωτερικό κόσμο.

Οι άνθρωποι που ζουν χρόνια μαζί και δε γνωρίζονται το κάνουν επίτηδες κι όχι κατά λάθος γιατί δεν έχουν την πυγμή και το θάρρος να γνωρίσουν πραγματικά τον άλλον, προτιμούν να τον βλέπουν όπως οι ίδιοι θέλουν κι όπως οι ίδιοι θέλουν να είναι. Είναι δύσκολο να δεις την ψυχή του άλλου Γιώργο γιατί δεν ξέρεις τι θα δεις κι αν αυτό θα σου αρέσει.

Προσωπικά σε κάθε μου σχέση επιδιώκω την πλήρη ειλικρίνεια. Τετριμμένο; Με αυτό εννοώ οτι θέλω να ξέρω τι νιώθει ο άλλος και θέλω να του λέω τι νιώθω εγώ, έστω και με το ρίσκο οτι αυτό που θα μάθω και αυτό που θα πω δε θα αρέσει ή θα τρομάξει τον άλλον. Δεν μπορώ όμως να ζω με ημίμετρα. Αυτό που εσύ λες "δε συμβιβάζομαι με λιγότερα από αυτά που θέλω" το λέω κι εγώ. Μόνο που εγώ εννοώ οτι δε συμβιβάζομαι να ζω σε μια σχέση αγγελικά πλασμένη μα ψεύτικη. Δεν ξέρω αν βγάζουν νόημα αυτά που λέω.

Τώρα το "ξέρω τι αξίζω και δεν συμβιβάζομαι με κάτι άλλο, οι υπόλοιποι που βολεύεστε με τους αναπληρωματικούς" εντάξει είναι κάπως εγωκεντρικό και με μεγάλη δόση αυτοπεποίθησης που δεν είναι απαραίτητα λάθος αλλά δεν ξέρω αν η αυτοπεποίθηση αυτή είναι αληθινή η φτιαχτή και αν για να την κεδρίσεις αλλάζεις τον εγγενή χαρακτήρα σου ή πατάς επί πτωμάτων, κι αυτό είναι που με "χαλάει" στη θεωρία σας.

Δεν μπορείς να ξέρεις αν για τους άλλους το να επιλέγουν να εξυψώνουν τον εσωτερικό κόσμο και να μη δίνουν σημασία στην εμφάνιση είναι βόλεμα στους αναπληρωματικούς ή η δική τους κοσμοθεωρία που τους κάνει ευτυχείς. Κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.

Κάποτε μου είχαν πει "Οι φιλοδοξίες σου είναι το μέγιστο στο οποίο μπορείς να φτάσεις. Μπορεί να φτάσεις χαμηλότερα, αλλά όχι ψηλότερα". Η Michelle πρέπει να ήταν.

Προσωπικά οι στόχοι μου είναι το καλύτερο δυνατό και δεν πρόκειται να πάψω να το κυνηγάω. Εάν αποτύχω θα ξέρω τουλάχιστον ότι πάλεψα κι έχασα, αλλά τουλάχιστον δεν ήμουν μίζερος που καθόταν σε μια καρέκλα γκρινιάζοντας και περιμένοντας το πατ-πατ στην πλατούλα απ' τον καλό Θεούλη. Είναι πανεύκολη η λύση του να κάνουμε κρεμαστάρια ό,τι μας χαλάει. Από τα τόσα κρεμαστάρια έχει γεμίσει όλο το αγροτικό και επαρχιακό οδικό δίκτυο του Κιλκίς και της Μακεδονίας με σταφύλια, έτοιμα για τρύγο.

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους.
Επίσης επέτρεψέ μου να γνωρίζω εγώ καλύτερα τι αξίζω και τι όχι.
Είναι ωραίο πράγμα να έχεις φιλοδοξίες και στόχους. Όταν όμως αυτές οι φιλοδοξίες σού αλλάζουν το χαρακτήρα για να κερδίσεις κάτι, καταντά επικίνδυνο. Γι' αυτό ανησυχώ. Γιατί μπορεί όντως να πετύχεις αυτό που θες για να καταλάβεις οτι τελικά δεν ήταν αυτό που ήθελες αλλά είχες πείσει τον εαυτό σου οτι με αυτό θα είσαι ευτυχισμένος. Και τότε θα καταρρεύσεις.

Δε σου προτείνω να πάψεις να κυνηγάς αυτό που θες. Αλλά να είναι εγγενώς αυτό που θες κι όχι κάτι φτιαχτό που θεωρείς οτι θα σε κάνει ευτυχισμένο.

Και δεν είναι θέμα μετριοφροσύνης.

Αρχική Δημοσίευση από Valder

ΥΓ: Οφείλω και μια απάντηση στη Χίμελα. Ελπίζω να μου συγχωρήσει την καθυστέρηση, θα απαντήσω με την ησυχία μου κάποια στιγμή.
Περιμένω, take your time.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DRIFTER

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη DRIFTER
Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,025 μηνύματα.

O DRIFTER έγραψε στις 09:54, 13-05-10:

Μου αρέσει η εξέλιξη της συζήτησης, δείχνει ανατροπή

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 10:10, 13-05-10:

Η σύγκριση με τους πίνακες με χόλωσε λίγο. Τους πίνακες τους έχουν αυτοί που μπορούν να τους πληρώσουν. Μπορεί να τους εκτιμούν ως επένδυση αλλά δεν είναι απαραίτητο να τους εκτιμούν ούτε σαν καλλιτεχνική ούτε σαν αισθητική αξία... ας μην ξεχνάμε ότι οι περισσότεροι από αυτούς που τους έφτιαξαν παίθαναν στην ψάθα.

Επίσης να πω ότι η εκτίμηση ενός έργου τέχνης (ή μιας γυναίκας... άντρα... σκυλιού...) δεν έχει απαραίτητα σχέση και με το "μου αρέσει". Μπορεί να καταλαβαίνω την αξία ενός έργου στην πορεία της τέχνης αλλά να μην θέλω να το βάλω στο σαλονάκι μου. Μπορεί να εκτιμώ έναν άνθρωπο για τα επιτεύγματά του ή ακόμα και για τον χαρακτήρα του αλλά να μην ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ για παρέα.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 11:05, 13-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Και η ξανθια αναρωτιεται...
Μηπως εσυ βιαζεσαι...?
Διοτι αρκει καποιοι αλλοι να εκτιμουν κατι και οχι απαραιτητα προσωπικα εσυ, ωστε αποκτωντας το να το εκμεταλλευτεις για τον σκοπο που περιεγραψε η ciela...
Οταν χρησιμοποιεις κατι προς επιδειξη, γινεται διοτι κατα κυριο λογο οι αλλοι του εχουν δωσει αξια. Τωρα, εαν τυγχανει και της δικης σου εκτιμησης, ακομα καλυτερα. Απλα δεν ειναι απαραιτητο να ισχυουν και τα 2.
Διαφωνεις?
Δεν αλλάζει το νόημα αυτού που είπα γλυκιά μου, ΔΕΝ επιλέγεις κάτι γι αυτοπροβολή, ΑΝ δεν έχεις αποδεχτεί πρώτα ΕΣΥ την αξία του!
Τώρα, για νάχαμε να....λέγαμε, και η γιαγιά μου αν είχε μουστάκα θα ήταν παππούς .... (αυτός που επικαλείσαι συχνά-πυκνά)

Κι επειδή όταν θυμώνεις γίνεσαι επικίνδυνη....

Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kate! =]
H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε στις 20:21, 13-05-10:

οταν γνωριζεις καποιον ναι αυτο που προεχει για να τον προσειξεις ειναι η εξωτερικη εμφανιση...αλλα οταν τον γνωριζεις καλητερα σαφψς και αυτο αναιρειται...

Παράθεση

DRIFTER

Περιβόητο Μέλος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,025 μηνύματα.

O DRIFTER έγραψε στις 20:31, 13-05-10:

Ολα μετρανε. Και τα μεσα και τα εξω. Δεν είναι κακό. Αλλά ο κάθε άνθρωπος έχει τα γούστα του και τις προτεραιότητές του.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,509 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 18:19, 14-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από _daemon_
Αν δεν "εκτιμήσεις" πρώτα κάτι, πως θα το χρησιμοποιήσεις (έστω) για επίδειξη δική σου και τόνωση του εγώ σου; Μη σου πω ότι αυτό θεωρείται υπερεκτίμηση
εχεις δικιο, αλλα αν αυτο που ψαχνεις στον αλλον ειναι η επιβεβαιωση (το οποιο σιγουρα γινεται αλλα το θεμα ειναι να μην παραγινεται) τοτε δεν ξερω κατα ποσο αυτο συναδει με την εικονα του αγνου φιλοτεχνου που εκτιμαει το εργο τεχνης...
συν οτι μπορει και η ιδια η κοινωνια να εχει ενα προτυπο το οποιο να σε προκαλει να διαλεγεις συγκεκριμενου ειδους ταιρια (τα επιτυχημενα μπλα μπλα μπλα συμφωνα με τα προτυπα) και εσυ να τα επιλεγεις για δικη σου ανυψωση. αυτο δηλωνει μεν θαυμασμο αλλα δηλωνει επισης ελλειψη πραγματικης, κατ εμε, αγαπης...και βεβαια φιλοτεχνιας! (δεν ξερω αν υπαρχει αυτη η λεξη...)

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 18:50, 14-05-10:

Κι εσύ έχεις δίκιο, όλοι έχουμε δίκιο αλλά που να το βρούμε!!
Μεταφορικά μιλούσε νομίζω η Κατρίνα, και αναφέρθηκε σε εκτίμηση, όχι σε λατρεία-αγάπη !
Επειδή όμως δίνεις μια ενδιαφέρουσα προέκταση στο θέμα (επιβεβαίωση) θα σου απαντήσω "α γειά σου κι εσύ", εννοείται ότι τον εαυτό μας ερωτευόμαστε κατά βάθος μέσα από τους διάφορους έρωτες, αυτό πάει πακέτο μαζί με τα πακέτα!

Αρχική Δημοσίευση από ciela
...αγάπης και βέβαια φιλοτεχνιας! (δεν ξερω αν υπαρχει αυτη η λεξη...)
Η πιο κοντινή είναι ο "φιλότεχνος" και σημαίνει εραστής των Μουσών, των προστάτιδων της μουσικής δηλαδή, αν και αυτό το είδος δεν επιβιώνει για πολύ, επειδή ο μεν βίος βραχύς η δε τέχνη μακρά, έτσι βολευόμαστε (γενικά μιλάω) με ότι κάτσει.... κατάλαβες!

.

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,137 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 22:39, 17-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
συμφωνω απολυτως..το -θηλυκο- μυαλο κανει κυριως τη γυναικα και το αρσενικο τον ανδρα..
ακουω και εγω συχνα να λενε για γυναικες ως πρωτο καλο οτι ειναι ομορφες και εκνευριζομαι..

λενε καποιοι πχ να κανω ενα κοριτσι..ομορφο..ή το ομορφοτερο.. δεν μπορω να το καταλαβω..
ή να περηφανευονται που παντρευτηκαν μια γυναικα επειδη ειναι κυριως ομορφη...

η ομορφια ειναι παροδικη και δευτερη τριτη σε σημαντικοτητα σε σχεση με το μυαλο..
το ιδανικο βεβαια ειναι να υπαρχουν και τα δυο..δεν αποκλειεται αλλα ειναι πιο σπανιο απο απλα ομορφια..

απο μια μεση ηλικια και μετα η εξωτερικη ομορφια χαλαει..θελουμε δε θελουμε..
Πολυ ωραιο θρεντ. Σαφεστατα και ειναι πιο σημαντικη η ψυχη και ο νους, αν και δυστυχως λιγοι ειναι που δινουν (ερωτικη) σημασια. Βεβαια υπαρχουν πολλες ομορφες γυναικες με πολυ καλη ψυχη και μυαλο. σκεφτειτε για παραδειγμα τους ταφους που ειναι εντυπωσιακοι απο εξω, μαρμαρα, λουλουδια, πετρα μα κρυβουν μεσα τους ενα πτωμα, ενα τπτ, λειψανα. Ετσι θα παρομοιαζα μια ομορφη γυναικα χωρις ψυχικα χαρισματα. Ταφος.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 22:47, 17-05-10:

Ετσι θα παρομοιαζα μια ομορφη γυναικα χωρις ψυχικα χαρισματα. Ταφος.
ή καλυτερα ενα καλοβαμμενο σπιτι απο εξω..που απο μεσα ειναι γιαπι!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 23:27, 17-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από SICX
Πολυ ωραιο θρεντ. Σαφεστατα και ειναι πιο σημαντικη η ψυχη και ο νους, αν και δυστυχως λιγοι ειναι που δινουν (ερωτικη) σημασια. Βεβαια υπαρχουν πολλες ομορφες γυναικες με πολυ καλη ψυχη και μυαλο. σκεφτειτε για παραδειγμα τους ταφους που ειναι εντυπωσιακοι απο εξω, μαρμαρα, λουλουδια, πετρα μα κρυβουν μεσα τους ενα πτωμα, ενα τπτ, λειψανα. Ετσι θα παρομοιαζα μια ομορφη γυναικα χωρις ψυχικα χαρισματα. Ταφος.
ή καλυτερα ενα καλοβαμμενο σπιτι απο εξω..που απο μεσα ειναι γιαπι!

τι να κάνει και αυτή προσαρμόζεται

τόσα τούβλα κυκλοφορούν εκεί έξω

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,509 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 12:57, 28-05-10:

Επειδή όμως δίνεις μια ενδιαφέρουσα προέκταση στο θέμα (επιβεβαίωση) θα σου απαντήσω "α γειά σου κι εσύ", εννοείται ότι τον εαυτό μας ερωτευόμαστε κατά βάθος μέσα από τους διάφορους έρωτες, αυτό πάει πακέτο μαζί με τα πακέτα!
αυτο ειναι αληθεια αλλα βασικα αυτη η εικονα του "πακετου" ειναι θεωρω εσφαλμενη ακομα και ως περιγραφη της συμπεριφορας των ιδιων των οπαδων της. δεν πιστευω οτι πολλοι ανθρωποι κυκλοφορουν με ενα μπλοκακι και σημειωνουν με τικ αν ο απεναντι τους πληρει τις προυποθεσεις. πχ μπορει καποιος να σε οταν σε κοιταει να σου ξυπναει τον ερωτισμο χωρις να τον ξερεις καλα. δεν παει να πει οτι εχει το "πακετο". ξερεις βεβαια οτι εχει μια επιρροη πανω σου. ολα ξεκαθαριζονται στην πορεια και μπορει ομως ενδιαμεσα να τον εχεις ερωτευτει...
τωρα που κολλαει αυτο με το οτι τον εαυτο μας ερωτευομαστε? βασικα εχει. γιατι στον αλλον ψαχνουμε και καποιον που να μας καταλαβαινει, να μας στηριζει και να μπορουμε να ειμαστε "συμπολεμιστες", να κανουμε και μεις τα ιδια γι αυτον. για να το εχουμε αυτο πρεπει να τον εκτιμαμε και να μας εκτιμα. γι αυτο και ανθρωποι με κοινο "πακετο" ελκονται. και οταν καποιος εχει ανωτερο η κατωτερο "πακετο" απο εσενα, τοτε ειτε νιωθεις οτι εισαι κ συ στο επιπεδο του και αυτο ενοχλει, ειτε οτι εχει ανωτερο επιπεδο απο σενα οποτε ανυψωνεςσαι και συ. το θεμα ομως ειναι η χειραφετηση η αποδοχη και η ισοτητα. η εξελιξη και η ζωη.

και η λεξη "πακετο" με ανοχλει απιστευτα, τη θεωρω χυδαια πως το λενε. χυδαια γιατι αποστερει απο τον ανθρωπο την προσωπικοτητα του και απομονωνει λιγα πραγματα τα οποια ελεγχεις αλλα στην ουσια κοιτας ενα level παραπανω τα πραγματα οταν επιλεγεις καποιον ερωτικα, αρα η ολη θεωρια δεν ισχυει. πολλοι ανθρωποι μπορει να εχουν το δικο μου "πακετο" αλλα τελικα επιλεγω ερωτικα αυτον που θα ειναι εδω για μενα, και μεσα απο τις κοινες μας ζωες θα ταιριαξουμε (δε θα συμβιβαστουμε) θα συνεχισουμε και θα φτιαξουμε το θησαυρο των εμπειριων μας, θα δωσουμε και θα παρουμε, δε θα αγορασουμε και θα πουλησουμε πακετα.

Η πιο κοντινή είναι ο "φιλότεχνος" και σημαίνει εραστής των Μουσών, των προστάτιδων της μουσικής δηλαδή, αν και αυτό το είδος δεν επιβιώνει για πολύ, επειδή ο μεν βίος βραχύς η δε τέχνη μακρά, έτσι βολευόμαστε (γενικά μιλάω) με ότι κάτσει.... κατάλαβες!

.
καταλαβα. ο ιδανικος μου τυπος μπορει να ζουσε στην αρχαιοτητα. εγω βολευτηκα με αυτον που εχω τωρα. αλλα αυτη ειναι η ζωη μου. αυτον αγαπω σ αυτη τη ζωη. τελος. (για αυτο το δευτερολεπτο τουλαχιστον). ζω. ειμαι εδω αν και δεν ξερω αν θελω να ειμαι. αλλα ειμαι εδω. πλεον ειμαστε μαζι. το πακετο μου ειναι καπου μακρια και ζει μονο του στην πραγματικοτητα του. τι κριμα! δε θα μου ερθει ποτε πακετο!

η ζωη δεν κρατα για παντα. ξεχαστε τα πακετα και ζηστε τη ζωη σας ανθρωπινα και ομορφα. ελεος πια.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:03, 28-05-10:

και η λεξη "πακετο" με ανοχλει απιστευτα, τη θεωρω χυδαια πως το λενε. χυδαια γιατι αποστερει απο τον ανθρωπο την προσωπικοτητα του
και εμενα ακριβως..ειναι οπως η λεξη μπαζο..
ειναι δειγμα της υλικης κυνικης εποχης που ζουμε..ολα ειναι πακετα και προιοντα..

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

H Ciela έγραψε στις 13:12, 28-05-10:

βασικα το μονο που μπορω να δεχτω σαν πακετο ειναι το μινιμουμ στανταρ που θα πρεπει να εχει καποιος. ας πουμε ξερω πως αν καποιος μενει στο δρομο ακομα και αν εχει το "πακετο" οταν ειναι πλυμμενος-σιδερωμενος μπλα μπλα δεν παιζει να το αναγνωρισω! απλα οι πιθανοτητες πεφτουν δραμστικα. ισως δεν ειναι θεμα κατωτεροτητας-ανωτεροτητας αλλα ομοιοτητας και πιθανοτητας λογω της ζωης που εχει ο καθενας...
πως θα ενωσεις τη ζωη σου με καποιον αν διαφερουν οσο η μερα και η νυχτα?

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 13:36, 28-05-10:

βασικα το μονο που μπορω να δεχτω σαν πακετο ειναι το μινιμουμ στανταρ που θα πρεπει να εχει καποιος. ας πουμε ξερω πως αν καποιος μενει στο δρομο ακομα και αν εχει το "πακετο" οταν ειναι πλυμμενος-σιδερωμενος μπλα μπλα δεν παιζει να το αναγνωρισω! απλα οι πιθανοτητες πεφτουν δραμστικα. ισως δεν ειναι θεμα κατωτεροτητας-ανωτεροτητας αλλα ομοιοτητας και πιθανοτητας λογω της ζωης που εχει ο καθενας...
πως θα ενωσεις τη ζωη σου με καποιον αν διαφερουν οσο η μερα και η νυχτα?
Ίσα ίσα, πολλές φορές αυτό που σε τραβάει στον άλλον είναι ότι διαφέρει πολύ από εσένα.... Ή δεν είναι έτσι?

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:16, 28-05-10:

οποια γυναικα να παρεις απο τα 50 και μετα-εμμηνοπαυση- ρυτιδιασμενη γρια θα γινει..
Σαχλαμαρες...
Ξερω γω κατι 60 αρες που πατανε κατω και τις πιο ομορφες 25αρες.
Μη λεμε πολλα λογια, μη λεμε πολλα λογια γιατι σε βλεπω ερωτευμενο με 50αρα καλλονη να σε μυει στα μυστικα του ερωτα.
Επισης, μη χρησιμοποιειτε πια τη λεξη ''μπαζο'' Εχει παραγινει.
Χρησιμοποιειτε τη λεξη''οικοδομικο''. Εχει πεσει που χει πεσει και η οικοδομη, ας της χαριστει κι ενας τιτλος.

Η Νεραιδα και Η Βενι με εχουν υπερκαλυψει!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:25, 28-05-10:

Ξερω γω κατι 60 αρες που πατανε κατω και τις πιο ομορφες 25αρες.
με ποσα μποτοξ και πλαστικες?

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:40, 28-05-10:

με ποσα μποτοξ και πλαστικες?
Σαχλαμαρες και παλι(αστειευομενα το λεω, ετσι?)
Αγγελε, με τιποτα απο αυτα.
Ειναι στο σκαρι μιας γυναικας.
Αμα η αλλη δεν εχει καλη ποιοτητα δερματος, δε μπα να κανει 250 μποτοξ και πλαστικες, τα ιδια θα ειναι.
Δεν το διαπραγματευομαι αυτο Αγγελακο, υπαρχουν γυναικες και γυναικες. Καποιες ατυχες σε ποιοτητα δερματος, καποιες τυχερες. Το βασικοτερο ειναι να φροντιζει απο νωρις η καθεμια τον εαυτο της και να μη μενει απεριποιητη(μεσα κι εξω), θεωρω τις απεριποιητες οτι βαριουνται που ζουν ή ακολουθουν καποιες παραδοσεις θρησκευτικες.
Ασε που η ομορφια αν υπαρχει, δε χρειαζεται να κανεις πολλα, λιγα και καλα ωστε να την αναδεικνυεις περισσοτερο.

Μην εισαι απολυτος και ριξε ματιες γυρω σου, μην κοιτας μονο ευθεια σε καποιες που ετυχε να δεις.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 10:28, 29-05-10:

και η λεξη "πακετο" με ανοχλει απιστευτα, τη θεωρω χυδαια πως το λενε. χυδαια γιατι αποστερει απο τον ανθρωπο την προσωπικοτητα του και απομονωνει λιγα πραγματα τα οποια ελεγχεις αλλα στην ουσια κοιτας ενα level παραπανω τα πραγματα οταν επιλεγεις καποιον ερωτικα, αρα η ολη θεωρια δεν ισχυει. πολλοι ανθρωποι μπορει να εχουν το δικο μου "πακετο" αλλα τελικα επιλεγω ερωτικα αυτον που θα ειναι εδω για μενα, και μεσα απο τις κοινες μας ζωες θα ταιριαξουμε (δε θα συμβιβαστουμε) θα συνεχισουμε και θα φτιαξουμε το θησαυρο των εμπειριων μας, θα δωσουμε και θα παρουμε, δε θα αγορασουμε και θα πουλησουμε πακετα
paquet, λα καταστρόφ (που λέει και μια trance ψυχή) και συμπεραίνω, με κάθε επιφύλαξη, ότι δεν γουστάρεις και τα...σετ (φούστα-μπλούζα)
Εντάξει ciela, το πήρες πολύ...λυρικά, δεν έχω το δικαίωμα και δεν μπορώ να αντιπαρατεθώ δίχως να φανώ ότι μιλάω για να λέω...
Ας περιοριστούμε λοιπόν στα "πακέτα" προτάσεων των πολιτικών όπου και η αγοραπωλησία έχει (κάθε) λόγο ύπαρξης κι ας αφήσουμε την επιλογή συντρόφου πιό...χύμα και χωρίς συσκευασία!

δε θα μου ερθει ποτε πακετο
Ποτέ μη λες "ποτέ", απλώς να είσαι προσεκτική που βάζεις τον καταδείκτη του ποντικιού σου, και να έχεις ενεργοποιημένη την glombal protection!

Δεν υπάρχει έλεος, να εξασκηθείς καλά στην ...ξιφασκία!

Kαι για του λόγου το αληθές....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 29-05-10 στις 10:39.
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 10:56, 29-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Ίσα ίσα, πολλές φορές αυτό που σε τραβάει στον άλλον είναι ότι διαφέρει πολύ από εσένα.... Ή δεν είναι έτσι?
Μπράβο Iliaki μου, αν και μικρούλα, είσαι σπίρτο.
Θα ήταν αφόρητα βαρετό να μην έχω τίποτα να ανακαλύψω στον άλλον.

Πάντα έλεγα όμως ότι υπάρχουν δυο τρία βασικά που πρέπει να είναι ίδια για να συγκλίνουν δυο άνθρωποι και να μην ζουν παράλληλα. Έχω δηλαδή στο μυαλό μου μερικούς χαρακτήρες με τους οποίους δεν θα μπορούσα να συμβιβάζομαι ποτέ.

Και για να είμαι και ον τοπικ μια φορά,, εγώ θέλω το πακέτο: όμορφος, πλούσιος, έξυπνος, χαρισματικός, γενναιόδωρος, καλός μπαμπάς, καλός σύζυγος, άψογος φίλος… μπορώ να συνεχίζω μέχρι αύριο το πρωί.

Όλοι θέλουμε. Κάποια στιγμή το ροζ σύννεφο γίνεται βροχή για να αφήσει χώρο και στον ήλιο να λάμπει.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:04, 29-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Και για να είμαι και ον τοπικ μια φορά,, εγώ θέλω το πακέτο: όμορφος, πλούσιος, έξυπνος, χαρισματικός, γενναιόδωρος, καλός μπαμπάς, καλός σύζυγος, άψογος φίλος… μπορώ να συνεχίζω μέχρι αύριο το πρωί.
Εμενα μου κανει αυτο το "πακετο" ...αν και το "πλουσιος" , δε με απασχολει καθολου.
Πιστευεις οτι ειναι απιθανο να βρεις αυτα τα χαρακτηριστικα σε καποιον?
Βεβαια στο βαθμο που ο καθενας μας τα θελει και τα αντιλαμβανεται...
Εγω το θεωρω πολυ πιθανο, με τη διαφορα οτι δεν το συναντουμε πολλες φορες στη ζωη μας.
Ισως μονο και μια...γι αυτο δεν πρεπει να συμβιβαζομαστε με οτιδηποτε λιγοτερο απο αυτο που θελουμε και μας γεμιζει...

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

H Iliaki έγραψε στις 13:03, 29-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από roumana

Όλοι θέλουμε. Κάποια στιγμή το ροζ σύννεφο γίνεται βροχή για να αφήσει χώρο και στον ήλιο να λάμπει.
Ακριβώς! Όλοι θέλουμε.. Όμως ξέρεις κάτι? Μπορεί αυτός ο "όμορφος, πλούσιος, έξυπνος, χαρισματικός, γενναιόδωρος, καλός μπαμπάς, καλός σύζυγος, άψογος φίλος" να μην σου αρέσει! Μπορεί να είναι τέλειος, υπέροχος, φανταστικός και παρ'όλα αυτά να μην σου κάνει το κλικ!
Γι'αυτό και ναι, μπορεί συνήθως να μας ελκύει το διαφορετικό όμως, όπως πολύ σωστά ανέφερες, πρέπει να υπάρχουν κάποια, έστω, κοινά σημεία στον ορίζοντα... Και φυσικά κάτι που να μας κάνει να λέμε ουάου

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

H Iliaki έγραψε στις 13:25, 29-05-10:

Αν δεν έχει αυτό το κάτι, πως θα διαφέρει από όλους τους υπόλοιπους "πλούσιους, όμορφους, καταπληκτικούς, κλπ"?
Κάτι στον χαρακτήρα του κυρίως

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 29-05-10 στις 14:03. Αιτία: Αφαίρεση quote που πήγε σε οφ τόπικ
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:34, 29-05-10:

παρ'όλα αυτά να μην σου κάνει το κλικ!
απλα να μην σου ταιριαζει δηλαδη ως ετερον ημισυ..

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

H Iliaki έγραψε στις 13:37, 29-05-10:

Ναι ακριβώς

Άσ' τον να λέει, μπορεί αυτός να προσέχει άλλα πράγματα

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:37, 29-05-10:

Αντε παλι με το ετερον ημισυ συ.

ο καθενας με το βιολι του

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 29-05-10 στις 14:04. Αιτία: Ας μείνουμε ον τόπικ παιδιά σας παρακαλώ:)
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 14:54, 29-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Εμενα μου κανει αυτο το "πακετο" ...αν και το "πλουσιος" , δε με απασχολει καθολου.
Πιστευεις οτι ειναι απιθανο να βρεις αυτα τα χαρακτηριστικα σε καποιον?
Βεβαια στο βαθμο που ο καθενας μας τα θελει και τα αντιλαμβανεται...
Εγω το θεωρω πολυ πιθανο, με τη διαφορα οτι δεν το συναντουμε πολλες φορες στη ζωη μας.
Ισως μονο και μια...γι αυτο δεν πρεπει να συμβιβαζομαστε με οτιδηποτε λιγοτερο απο αυτο που θελουμε και μας γεμιζει...
Αυτά είναι τα καλά χαρακτηριστικά της κάθε μου σχέση. ( πλην το καλός μπαμπάς και καλός σύζυγος. μια φορά παντρεύτηκα)

...στο τι αφορά «πλούσιος» που είπα, ο καθένας φέρνει την έννοια της λέξης στα δικά του μέτρα.

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,137 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 11:25, 11-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Ακριβώς! Όλοι θέλουμε.. Όμως ξέρεις κάτι? Μπορεί αυτός ο "όμορφος, πλούσιος, έξυπνος, χαρισματικός, γενναιόδωρος, καλός μπαμπάς, καλός σύζυγος, άψογος φίλος" να μην σου αρέσει! Μπορεί να είναι τέλειος, υπέροχος, φανταστικός και παρ'όλα αυτά να μην σου κάνει το κλικ!
Γι'αυτό και ναι, μπορεί συνήθως να μας ελκύει το διαφορετικό όμως, όπως πολύ σωστά ανέφερες, πρέπει να υπάρχουν κάποια, έστω, κοινά σημεία στον ορίζοντα... Και φυσικά κάτι που να μας κάνει να λέμε ουάου
εγω με την δικια μου ειμαστε δυο ακρα αντιθετα! φωτια και παγος, φως και σκοταδι, νερο και πετρα....τελειως αλλα σου λεω...αλλα την λατρευω οσο κανενα ανθρωπο στον κοσμο και εχει ενδιαφερον να συζηταω με εναν ανθρωπο διαφορετικο!! εχω γνωρισει πολλες θεογκομεναρες με χιουμορ, εξυπναδα, πετυχημενες σε σχολειο/δουλεια και μου ειναι αδιαφορες τελειως.

Παράθεση

DRIFTER

Περιβόητο Μέλος

O DRIFTER έγραψε στις 09:34, 15-06-10:

Παρατηρώ ότι οι γυναίκες έχουν λίστα με τα προσόντα που θέλουν να έχει ένας άντρας...μπράβο, μου αρέσει που είναι συνειδητοποιημένες.
Το θέμα είναι ποιός είναι ο αντίποδας σε αυτά.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,544 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 13:37, 17-06-10:

ο πους της καθέτου είναι ο αντίποδας σε όλα αυτά........... για να μην γίνω πολύ σόκιν

η λίστα δεν ειναι συνειδητοποίηση και δεν είναι εφικτή άμα σε βαρέσει ο έρωτας κατακούτελα.....

όμορφη ψυχή, όμορφα χαρακτηριστικά.........αν κοιτάξουμε καλά όλοι οι άνθρωποι έχουμε κάτι όμορφο στα εξωτερικά μας χαρακτηριστικά αρκει να βγάλουμε από τα μάτια της την τσίχλα του cosmopolitan σελίδα 52 και τις αναλογίες 90-60-90 καθώς και το ξανθιά και γαλανομάτα......
ή του Mens Health σελίδα 32 με τους κοιλιακούς φέτα και ψηλός ξανθός πρασινομάτης.....

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:40, 17-06-10:

εγω με την δικια μου ειμαστε δυο ακρα αντιθετα! φωτια και παγος, φως και σκοταδι, νερο και πετρα....τελειως αλλα σου λεω...αλλα την λατρευω οσο κανενα ανθρωπο στον κοσμο και εχει ενδιαφερον να συζηταω με εναν ανθρωπο διαφορετικο!!
σωστο..........

γιαυτο της λατρευεις πιθανον..επειδη ειναιδιαφορετικη απο σενα..

και εγω ετσι σκεφτομαι τη γυναικα στο μυαλο μου..εγω ειμαι πρακτικος και τεχνολογος..αυτη να ειναι ψυχολογος ή κατι άλλο θεωρητικο ή καλλιτεχνικο..

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:00, 17-06-10:

σωστο..........

γιαυτο της λατρευεις πιθανον..επειδη ειναιδιαφορετικη απο σενα..

και εγω ετσι σκεφτομαι τη γυναικα στο μυαλο μου..εγω ειμαι πρακτικος και τεχνολογος..αυτη να ειναι ψυχολογος ή κατι άλλο θεωρητικο ή καλλιτεχνικο..
Ευτυχώς η ζωή είναι απρόβλεπτη!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 19:43, 17-06-10:

Ακαδημαϊκό δίλημμα:

Βρίσκεσαι σε ένα τραπέζι με 2 άντρες. Ο ένας είναι κούκλος, νεαρούλης με δέρμα βούτυρο στο πρόσωπο και απίστευτα μάτια, αλλά έχει μέτριο μυαλό. Ικανοποιητικό μεν, αλλά όχι πυρηνικός φυσικός. Ο άλλος είναι σα μπουλντόζα Caterpillar, αξύριστος, ρυτιδιασμένος στα 40 του, αλλά σου λύνει τα μυστήρια του σύμπαντος ενόσω σου απαγγέλει Καβάφη.

Γιατί εγώ υποθέτω (υποθέτω, γιατί μπορεί να κάνω και λάθος ο άνθρωπος) ότι θα διαλέξεις τον νεαρό κούκλο;
Καταρχάς, με την καμία δεν ανήκω στους ανθρώπους που περιφρονούν την εξωτερική εμφάνιση. Επ'αυτού μάλιστα συμφωνώ με τη Νεράιδα που έγραψε ότι πιστεύει πώς όσοι την περιφρονούν έχουν ένα θεματάκι ή και θεματάρα με αυτή. Ο Oscar Wilde είχε γράψει ότι η ομορφιά είναι σημαντικότερη από την ευφυία διότι είναι αυταπόδεικτη. Αν και δεν συμφωνώ απόλυτα μαζί του, δεν μπορώ να να μην αναγνωρίσω την εξωτερική εμφάνιση τουλάχιστον σαν ένα οποιοδήποτε άλλο προτέρημα.
Ωστόσο, στο δίλημμα που αναφέρεις Valder, είτε τον δεύτερο θα διάλεγα, είτε κανέναν. Μπορεί να μην έχω λίστα με ...προδιαγραφές, αλλά σπάνια μου άρεσε άντρας που δεν έβρισκα intellectually stimulating (μπορώ να σκεφτώ μόνο λίγες εξαιρέσεις, όπου και πάλι, δεν ήταν η εξωτερική εμφάνιση που με ...θάμπωσε). Δεν το βασίζω αυτό σε κάποια ...ιδεολογία περί περιφρόνησης της εξωτερικής εμφάνισης ή πακέτου ή οτιδήποτε, απλά έτσι τυχαίνει να λειτουργώ. Δεν σημαίνει αυτό ότι κάνω "σκόντο" στην εξωτερική εμφάνιση πάντως. Συνήθως όταν μας αρέσει κάποιος, τον βλέπουμε κούκλο (μπορεί απλά να έχω περίεργα γούστα βέβαια και τελικά όντως να κολλάω με εμφάνιση )
Γενικά πάντως, μακριά από μας οι (συνειδητοί) συμβιβασμοί.

Εγώ πάντως σε αντίστοιχη περίπτωση με γυναίκες θα διάλεγα σαφώς την κούκλα γιατί πλησιάζει πιό πολύ στο πακέτο και πες με ματαιόδοξο, πες με ότι θέλεις.
Θα σε έλεγα απλά συμβιβασμένο.

η εξωτερικη ομορφια κατασκευαζεται ευκολα πια..μιλαμε για μαζικη βιομηχανια..
τον χαρακτηρα ομως και την προσωπικοτητα πολυ δυσκολα μπορεις να τον αλλαξεις..

valder,,οποια γυναικα να παρεις απο τα 50 και μετα-εμμηνοπαυση- ρυτιδιασμενη γρια θα γινει..εκτος αν κανεις επεμβασεις βεβαιως..
οποτε διαλεξε και παρε..
την ασχημη γυναικα -ή ανδρα- μπορεις να την κανεις ομορφη και ειναι πια μονο θεμα χρηματων..αλλα τον χαρακτηρα οσα λεφτα και να ριξεις δεν ξερω αν θα μπορεσεις να τον αλλαξεις πραγματικα ποτέ..

οταν 40-50νηταρισεις να δεις που θα σου ρθουν παλι οι υπαρξιακες αναζητησεις οταν η εξωτερικη ομορφια θα αρχιζει να πεφτει.. και η μεγαλυτερη ομορφια σου πια -αν δεν εχεις επαρκη προσωπικοτητα-θα ειναι η τσεπη σου..
τα νιατα φευγουν μεγαααλεεε
Ρε Άγγελε, εσύ για να ερωτευτείς κάθεσαι και το σκέφτεσαι τόσο ορθολογικά; Τι θα πει "α, η ομορφιά κατασκευάζεται εύκολα, άρα δεν με τραβάει"; Ανάλογα με την ...ευκολία απόκτησης σε τραβάει κάτι;

Επίσης, το επιχείρημα περί της προσωρινής φύσης της ομορφιάς, ουδέποτε το κατάλαβα. Ε οκ, είναι προσωρινή. Σύντροφο διαλέγεις ή οικόπεδο-επένδυση που θες να ανέβει η αξία του με τις δεκαετίες; Υποτίθεται ότι σε τραβάει κάποιος για αυτό που είναι ΤΩΡΑ, όχι για αυτό που θα είναι σε 30+ χρόνια.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:33, 18-06-10:

Υποτίθεται ότι σε τραβάει κάποιος για αυτό που είναι ΤΩΡΑ, όχι για αυτό που θα είναι σε 30+ χρόνια.
για φιλο..οχι για γαμο..με αυτη την λογικη διαλυονται οι γαμοι..

Ρε Άγγελε, εσύ για να ερωτευτείς κάθεσαι και το σκέφτεσαι τόσο ορθολογικά; Τι θα πει "α, η ομορφιά κατασκευάζεται εύκολα, άρα δεν με τραβάει"; Ανάλογα με την ...ευκολία απόκτησης σε τραβάει κάτι;

Επίσης, το επιχείρημα περί της προσωρινής φύσης της ομορφιάς, ουδέποτε το κατάλαβα. Ε οκ, είναι προσωρινή. Σύντροφο διαλέγεις ή οικόπεδο-επένδυση που θες να ανέβει η αξία του με τις δεκαετίες;
το λες εσυ η υποτιθεται ορθολογιστρια?

το ψαχνο και η σαρκα ειναι δευτερα μετα απο το μυαλο..γιατι πολυ απλα κατασκευαζονται πιο ευκολα..ή μπαλωνονται..με σοβατισματα..
και οι γυναικες ξερουν αιωνες τωρα όλα τα κολπα εξαπατησης σε αυτο το θεμα..

οποτε εξυπνος ειναι ο ανδρας που πρωτα θα δει χαρακτηρα και μετα εξωτερικη ομορφια..-για γαμο εννοειται..
για το πηδημα ή ερωμενη μπορεις να παρεις οποια εχει μόνο ωραια οπισθια και στηθος..

αλλα μην το μπλεκουμε..άλλο σεξουλικη αρεσκεια -πχ ολες οι μοντελες ,ξεκωλα του θεαματος -και άλλο σοβαρη σχεση και γάμος..που σημαινει επενδυση ...γιατι οταν ερθουν παιδια ,,ναι..δεν μπορεις να στηριζεις το γαμο σου στον ωραιο κωλο της άλλης..
επειδη τα μπλεξαμε τοσο αυτα σημερα καταληγουμε με τοσους αποτυχημενους γαμους και χωρισμους...απλα επιπολαιοτητα..

και αμα σε καιει τοσο πολυ το σωμα της ,,πληρωσε της ολες τις τεχνολογιες,υλικα και γυμναστικες να γινει το καλυτερο δυνατο σωμα..

ειναι πολυ σπανιες οι περιπτωσεις ανδρων ή γυναικων που δεν μπορει με τα αναλογα λεφτα να φτιαχτει αψογο το σωμα τους ,όπως βλεπουμε στο θεαμα και καλυτερο..

νομιζω άλλωστε οτι εχεις δει απειρες φωτογραφιες ηθοποιων και σταρ που θεωρουνται τωρα τελειοι και τελειες..ηταν αδιαφοροι ως και ασχημοι..πριν τους αναλαβει η βιομηχανια της εξωτερικης ομορφιας.

καλη ειναι η εξωτερικη ομορφια..αλλα πρωτα ειναι ο χαρακτηρας..
κατι που φαινεται βεβαια και στο βλεμμα-εκφραση και την εξωτερικη εμφανιση συχνα..

και απο την εξωτερικη εμφανιση περισσοτερο αξιζει το προσωπο-που φτιαχνεται δυσκολοτερα τεχνητα- και πολλλυυ μετα το υπολοιπο σωμα που μπορει να κοπει και ραφτει απο τους καταλληλους χειρουργους πολυ πιο ευκολα..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 18-06-10 στις 13:48.
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:58, 18-06-10:

αλλα μην το μπλεκουμε..άλλο σεξουλικη αρεσκεια -πχ ολες οι μοντελες ,ξεκωλα του θεαματος -και άλλο σοβαρη σχεση και γάμος..που σημαινει επενδυση ...γιατι οταν ερθουν παιδια ,,ναι..δεν μπορεις να στηριζεις το γαμο σου στον ωραιο κωλο της άλλης..
επειδη τα μπλεξαμε τοσο αυτα σημερα καταληγουμε με τοσους αποτυχημενους γαμους και χωρισμους...απλα επιπολαιοτητα..
Ποιος τα έμπλεξε Αγγελάκο;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:05, 18-06-10:

Ποιος τα έμπλεξε Αγγελάκο;
στη σημερινη κοινωνια τα στατιστικα δειχνουν περισσοτερους χωρισμους...και ταυτοχρονα περισσοτερους γαμους..και απο ψυχολογυς κλπ τα εχω ακουσει ..

πιο ευκολα απο παλια παντρευονται πολλοι νεοι επειδη ειναι ωραια μια γυναικα πχ..και μολις δουν τον χαρακτηρα τους και δεν ταιριαζουν χωριζουν..
καθαρη επιπολαιοτητα...

λαθος προτεραιοτητες.. πρωτα χαρακτηρας και μετα εξωτερικη εμφανιση..
αν τα βαζουμε αναποδα...δεν βγαινει καμια φορα σε καλο..

και παλια υπηρχαν βεβαια αυτα..αλλα σημερα που η κοινωνια εχει φτασει στο απογειο της λατριεας εξωτερικης εμφανισης και υλισμου...τα πραγματα ειναι πολυ χειροτερα..

δεν λεω κατι καινουριο ουσιαστικα..ολοι το εχουν καταλαβει αυτο..
ανδρες που προτιμουν τα βυζια απο τον χαρακτηρα..
και γυναικες που προτιμουν τις φετες κοιλιακους απο τον χαρακτηρα επισης..

ετσι ειναι..τι να κανουμε..

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:20, 18-06-10:

στη σημερινη κοινωνια τα στατιστικα δειχνουν περισσοτερους χωρισμους...και ταυτοχρονα περισσοτερους γαμους..και απο ψυχολογυς κλπ τα εχω ακουσει ..

πιο ευκολα απο παλια παντρευονται πολλοι νεοι επειδη ειναι ωραια μια γυναικα πχ..και μολις δουν τον χαρακτηρα τους και δεν ταιριαζουν χωριζουν..
καθαρη επιπολαιοτητα...

και παλια υπηρχαν βεβαια αυτα..αλλα σημερα που η κοινωνια εχει φτασει στο απογειο της λατριεας εξωτερικης εμφανισης και υλισμου...τα πραγματα ειναι πολυ χειροτερα..

Καλό μου, εγώ συμφωνώ. Θεωρώ όμως (κι εκεί ήταν η ερώτηση) οτι οι άντρες το κάνουν πιο πολύ αυτό παρά οι γυναίκες.

Στο χέρι σας είναι να το σταματήσετε αυτό.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:42, 18-06-10:

για φιλο..οχι για γαμο..με αυτη την λογικη διαλυονται οι γαμοι..
Οι γάμοι διαλύονται όταν έχουν γίνει εξ αρχής χωρίς έρωτα, οπότε δεν υπάρχει ούτε καν η ανάμνηση αυτού μετά από χρόνια.
Και φυσικά, έρωτας με ορθολογιστικά κριτήρια και προδιαγραφές, δεν μπορεί να υπάρξει.

το λες εσυ η υποτιθεται ορθολογιστρια?
Το ότι μου έχεις κολλήσει μια ταμπέλα και χαίρεσαι, δεν σημαίνει ότι έχω κάποια υποχρέωση να την επαληθεύω.

οποτε εξυπνος ειναι ο ανδρας που πρωτα θα δει χαρακτηρα και μετα εξωτερικη ομορφια..-για γαμο εννοειται..
για το πηδημα ή ερωμενη μπορεις να παρεις οποια εχει μόνο ωραια οπισθια και στηθος..
Οκ, το ακούσαμε και αυτό, κάποιος είτε γάμο θέλει, είτε μόνο σεξ και τίποτα παραπάνω.
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα

Προφανώς συμφωνώ ότι η ομορφιά κατασκευάζεται εύκολα, ειδικά του σώματος. Η ένσταση μου είναι ότι αν λειτουργείς με τόσο ορθολογικά κριτήρια ("χμμμ να το λάβω αυτό υπόψιν; Μπαααα εύκολα κατασκευάζεται") τότε δεν μιλάμε για έρωτα, στην καλύτερη περίπτωση μιλάμε απλά για εκτίμηση/συμπάθεια.

και αμα σε καιει τοσο πολυ το σωμα της ,,πληρωσε της ολες τις τεχνολογιες,υλικα και γυμναστικες να γινει το καλυτερο δυνατο σωμα..
Με την ίδια λογική θα μπορούσε να πει κάποιος, οκ υιοθέτησε ένα κοριτσάκι, μόρφωσε το, καλλιέργησε το, ανέθρεψε το έτσι ώστε να αποκτήσει αξιόλογο χαρακτήρα και μετά όταν μεγαλώσει θα είναι η ιδανική γυναίκα για γάμο. Φαντάζομαι δεν μου φαίνεται μόνο εμένα ελαφρώς αηδιαστικό το εν λόγω σενάριο, ε;

καθαρη επιπολαιοτητα...

Τι λες ρε Άγγελε, πού τα είδες αυτά;
ΕΙΔΙΚΑ την παλιά εποχή η γυναίκα ο,τι αξιόλογο είχε ήταν η εμφάνιση της και οι ...ικανότητες της στην κουζίνα και το νοικοκυριό. Αυτά εννοείς χαρακτήρα;

Και παλιότερα οι γυναίκες ασχολούνταν πολύ περισσότερο με την εμφάνιση τους. Αν μη τι άλλο, εμείς δεν φοράμε κορσέδες που να μας προκαλούν έως και ασφυξία.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 14:47, 18-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Με την ίδια λογική θα μπορούσε να πει κάποιος, οκ υιοθέτησε ένα κοριτσάκι, μόρφωσε το, καλλιέργησε το, ανέθρεψε το έτσι ώστε να αποκτήσει αξιόλογο χαρακτήρα και μετά όταν μεγαλώσει θα είναι η ιδανική γυναίκα για γάμο. Φαντάζομαι δεν μου φαίνεται μόνο εμένα ελαφρώς αηδιαστικό το εν λόγω σενάριο, ε;
πάντως στους εμπνευστές της Άριας Φυλής θα άρεσε

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:05, 18-06-10:

αν απο χαρακτηρα εννοειτε τα "γραμματα " και τα πτυχια..

καταλαβα...

Θεωρώ όμως (κι εκεί ήταν η ερώτηση) οτι οι άντρες το κάνουν πιο πολύ αυτό παρά οι γυναίκες.
συμφωνω..αλλα πανε να χαλασουν και οι γυναικες τωρα..οι οποιες όπου εξωτερικη εμφανιση μπορουμε να βαλουμε "χρημα"..για να δουμε την αντιστοιχη καταντια.

αλλα οταν υπαρχει προβλημα σχεσων σιγουρα φταινε και τα δυο φυλα..μονο το ενα δεν γινεται..

τωρα με σενα μισελ διαφωνω με όλα που λες..εγω τονιζω οτι πρεπεικαι εσυ το αγνοεις..δικαιωμα σου..

ειπα και το τονισα οτι κακο ειναι να διαλεγεις για γαμο με πρωτο κριτηριο την εξωτερικη ομορφια,,όχι να μην την λαμβανεις υποψιν καθολου..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:08, 18-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
αν απο χαρακτηρα εννοειτε τα "γραμματα " και τα πτυχια..

καταλαβα...
Καλά κρασιά Άγγελε.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,625 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:38, 18-06-10:

οποτε εξυπνος ειναι ο ανδρας που πρωτα θα δει χαρακτηρα και μετα εξωτερικη ομορφια..
Εδώ υπάρχουν ζευγάρια που είναι 1-2-5-10 χρόνια και βάλε και δεν έχουν ανακαλύψει ο ένας τον άλλον. Θα το καταφέρεις εσύ στο άψε-σβήσε;

Κι επιπλέον πού ξέρεις ότι αυτό που βλέπεις είναι κι αυτό που θα σου αποκαλύψει η άλλη και μετά; Κάτσε να την δεις στο κρεβάτι με τον κολλητό σου να παίζουν τον γιατρό και θα αναρωτιέσαι "αυτή δεν θα το έκανε ποτέ!!".

Άγγελε, για όλους μας είναι σημαντικά και τα δύο. Και για σένα ακόμα, αν μου πεις ότι μεταξύ της Μαρίας της άσχημης και της Μόνικα θα επέλεγες την πρώτη που ξέρει πέντε πράγματα παραπάνω, όχι δεν θα σε πιστέψω. Πολύ απλά και το μέσα και το έξω είναι εξίσου σημαντικά. Το καλύτερος συνδιασμός τους είναι αυτός που σε γεμίζει αυτή τη στιγμή. Άμα η άλλη ξέρει να λύνει διπλά και τριπλά ολοκληρώματα αλλά δεν σε γεμίζει σαν εμφάνιση, εγώ αυτό το βλέπω σαν συμβιβασμό.

Είναι σημαντικό το να είναι καλλιεργημένος ο άλλος. Αλλά όταν ακούω για απαξίωση και εκμηδενισμό της εξωτερικής εμφάνισης, μου έρχεται στο μυαλό μου η παροιμία με την αλεπού και τα κρεμαστάρια ......

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:51, 18-06-10:

Άμα η άλλη ξέρει να λύνει διπλά και τριπλά ολοκληρώματα αλλά δεν σε γεμίζει σαν εμφάνιση, εγώ αυτό το βλέπω σαν συμβιβασμό.

Είναι σημαντικό το να είναι καλλιεργημένος ο άλλος. Αλλά όταν ακούω για απαξίωση και εκμηδενισμό της εξωτερικής εμφάνισης, μου έρχεται στο μυαλό μου η παροιμία με την αλεπού και τα κρεμαστάρια ......
Εμένα συμβιβασμός μου φαίνεται το ανάποδο...

Αλλά ξέρεις κάτι; Who cares? Ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικά θέλω.

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,318 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 15:58, 18-06-10:

καθαρη επιπολαιοτητα...
Άγγελε συγνώμη που θα σου χαλάσω την αναζήτηση της Αρκαδίας (sic), αλλά παλιότερα δεν ήταν λιγότερο επιπόλαιοι οι άνθρωποι αλλά χώριζαν πιο δύσκολα γιατί οι κοινωνικές συμβάσεις ήταν ισχυρότερες και πιο καταπιεστικές. Με λίγα λόγια υπήρχαν διάφοροι λόγοι που δεν χώριζαν συχνά τα ζευγάρια (οικονομικοί, θρησκευτικοί κτλ κτλ) και φυσικά το ένα μέρος από τα δύο ή και τα δύο ζούσε στη δυστυχία συνήθως. Επίσης η απιστία πήγαινε σύννεφο

Ρε Άγγελε όπως και να το κάνουμε, μιλώντας εκ μέρους του ανδρικού φύλου, αν δεν έχεις σεξουαλική επιθυμία για μια γυναίκα (ακόμη και στο γάμο) είναι πρόβλημα, ας είναι και ο καλύτερος χαρακτήρας του κόσμου. Εσύ μιλάς συνήθως για φύση κτλ, πως παραβλέπεις τόσο έντονα το σεξ; Και πίστεψε με ειδικά στους άντρες ανέκαθεν ίσχυε το ρητό για πορτοκαλιές αν δεν τους ικανοποιούσε η σύζυγος. Επίσης, οι γυναίκες και οι άντρες δεν είναι πολύ όμορφοι και πολύ βλάκες ταυτόχρονα, τις περισσότερες περιπτώσεις είναι σχετικά επιθυμητοί και σχετικά έξυπνοι (η σχετικά χαζοί) και βρίσκουν παρόμοιους συντρόφους.

Δεν είναι έτσι Άγγελε. Άσε τι λένε οι φίλοι σου για να το παίζουν γκόμενοι ή τι λένε οι γκόμενες για να νιώσουν μέσα στο lifestyle . Τις περισσότερες φορές αναζητούν το κανονικό σύντροφο όχι τη Megan Fox ή τον Orlando Bloom. Δίνεις μεγάλη σημασία τι λένε, λόγια του αέρα είναι για να τα πετάνε ατάκες.

Οι πολύ ωραίες γυναίκες με χρήματα πάνε στους πολύ ωραίους άντρες με χρήματα έτσι γινόταν έτσι γίνεται και έτσι θα γίνεται η σταχτοπούτα και ο ξανθόπουλος είναι εξαιρέσεις

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,625 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:12, 18-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Εμένα συμβιβασμός μου φαίνεται το ανάποδο...
Είσαι σίγουρη λοιπόν ότι δεν συμβιβασμός το να 'σαι με κάποιον που δεν σου αρέσει αλλά του βρίσκεις ψυχικά χαρίσματα έτσι; Και για να το υποστηρίζεις τόοοσο έντονα φαντάζομαι ότι θα το πιστεύεις, έτσι;
Κι ότι η ομορφιά δεν παίζει κανέναν ρόλο, έτσι;

Ας παίξουμε λοιπόν τις κουμπάρες!!
Βρείτε τις διαφορές και κερδίστε ένα μαγευτικό ταξίδι στην Ν. Αφρική.

Αυτό ακριβώς λέω. Η ομορφιά που αξίζει είναι η εσωτερική. Δεν είναι τυχαίο οτι μια εσωτερικά όμορφη γυναίκα αποπνέει μια παράξενη εξωτερική ομορφιά, μια γαλήνη, μια αγνότητα που καμία σχέση δεν έχει με την κλασσική ομορφιά.
Μετά από κάποια χρόνια ξύπνησα κάποιο πρωί και κοιμόταν, τον κοιτούσα και ξαφνικά παρατήρησα τις ρυτίδες, το γερασμένο και κουρασμένο πρόσωπο. Εκείνη τη στιγμή κατάλαβα πως έπαψα να τον αγαπώ. Γιατί η αγάπη σε τυφλώνει και δε βλέπεις τίποτα. Ήθελα σαν τρελή για χρόνια να είμαι μαζί του, όμως μέσα μου βαθειά ήξερα πως δε θα είχαμε μέλλον. Δεν ήθελα να κάνω παιδί με έναν άνθρωπο κουρασμένο από τη ζωή. Δε θα ήταν δίκαιο ούτε για μένα, ούτε για κείνον, ούτε για το παιδί. Έχουμε χωρίσει και είμαστε καλοί φίλοι. Τώρα, όπως είπα παραπάνω, είμαι με κάποιον μικρότερο. Είναι απίστευτη αίσθηση να βλέπεις το πρόσωπό του αρυτίδιαστο και νεανικό. Για να μη μιλήσω για το σεξ βέβαια...
Ή μήπως "Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 1 χρόνο πριν κι η συντάκτης του έχει κάνει στροφή 180 μοιρών έκτοτε";

Εγώ δεν θα πω κάτι παραπάνω... Καθένας κρίνεται από αυτά που γράφει.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:29, 18-06-10:

Εντάξει ήταν ηλίθιο αυτό που έγραψα τότε.

Κερδίζω το ταξίδι;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 22:29, 18-06-10:

αν δεν έχεις σεξουαλική επιθυμία για μια γυναίκα (ακόμη και στο γάμο) είναι πρόβλημα, ας είναι και ο καλύτερος χαρακτήρας του κόσμου. Εσύ μιλάς συνήθως για φύση κτλ, πως παραβλέπεις τόσο έντονα το σεξ;
και ποιος σου ειπε οτι η σεξουλικα επιθυμητή γυναικα ειναι η ομορφη?

αυτο που εκπεμπει ο αλλος απο τα ματια και την εκφραση και τις κινησεις ειναι χαρακτηρας ,ειναι παραγωγη του μυαλου
υπαρχουν πολλες αντικειμενικα ομορφες εξωτερικα σαν καθαρα χαρακτηριστικα που ειναι τελειως ψυχρες..

ενω μπορειμια αλλη οχι καιτοσο μοντέλοσε εμφανιση,αλλα μόλις την βλεπεις να θελεις να το κανεις μαζιτης...

μην τα μπλεκουμε...η σεξουλικοτητα που εκπεμπει καποιος ειναι μυαλο και χαρακτηρας...
απο τον εγκεφαλο πηγαζει...

Δεν είναι έτσι Άγγελε. Άσε τι λένε οι φίλοι σου για να το παίζουν γκόμενοι ή τι λένε οι γκόμενες για να νιώσουν μέσα στο lifestyle . Τις περισσότερες φορές αναζητούν το κανονικό σύντροφο όχι τη Megan Fox ή τον Orlando Bloom. Δίνεις μεγάλη σημασία τι λένε, λόγια του αέρα είναι για να τα πετάνε ατάκες.
μακαρι να ειναι οπως ταλες....

μπορουν τουλαχιστον να λενε λιγοτερα ψεματα οι ανθρωποι για να ξερουμε τι λεμε?

Καλά κρασιά Άγγελε.
δεν ξερω αν μπορει να αλλαξει πραγματικα ο χαρακτηρας ενος ανθρωπου και για να γινει αυτο χρειαζεται απο παιδι μεγαλωμα καιανατροφη και ισως κατι πετυχει..

αλλα το σωμα μπορεις να το αλλαξεις εμφανισιακα τουλαχιστον σε μερικους μηνες ..απλα με μερικες δεκ χιλιαδες ευρω..
όλη η βιομηχανια του θεαματος αυτο κανεικαι μετα τους βλεπουμε "ομορφους"....
μιλανε για χασαπηδες ζωντανης σαρκας... τοσοαπλα ...κοβουν ραβουν..

για μένα βεβαια η πραγματικη φυσικη σωματικη ομορφια δενειναι με σιλικονες κι νυστερια..αλλα τι να κανουμε?

Άγγελε, για όλους μας είναι σημαντικά και τα δύο. Και για σένα ακόμα, αν μου πεις ότι μεταξύ της Μαρίας της άσχημης και της Μόνικα θα επέλεγες την πρώτη που ξέρει πέντε πράγματα παραπάνω, όχι δεν θα σε πιστέψω
την μονικα μονο για πορνη θα μου εκανε οπως ειναι..αλωστε ολλες οι ιταλιδες στο θεαμα τις πορνες κανουν.. εγω προτιμω τη μαρια την ομορφη..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 18-06-10 στις 22:45.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:06, 19-06-10:

παντως πριν λιγο λεγανε με ψυχολογους κλπ ,το ποσο πιο ευκολα σημερα τα ζευγαρια χωριζουν πριν καλα ψαξουν τις λυσεις μεσα στο ζευγαρι..
ποσο ειναι εποχης της "ευκολιας" τωρα και δεν εχουμε υπομονη αρκετα//

ολοι αυτοι ψεματα λενε ή ειναι τοσο παραλογοι?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 19-06-10 στις 13:17.
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 04:16, 27-06-10:

την μονικα μονο για πορνη θα μου εκανε οπως ειναι..
Την παροιμία με την αλεπού και τα κρεμαστάρια την ξέρεις ή να στην θυμίσω;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O self-instructive depressing έγραψε στις 04:25, 27-06-10:

όσα δεν φτάνει η αλεπού , πηδάει και τα φτάνει

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    evalliaChefαρα

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους