Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,674 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,297 μηνύματα σε 91,607 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 357 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Έχει μικρότερη σημασία η εμφάνιση μπροστά στα ψυχικά χαρίσματα;

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 10:34, 28-08-13:

και υπαρχουμε και εμεις που τα συνδυαζουμε ολα
αλλα τρώτε τζατζίκι οποτε φεύγουν όλοι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,634 μηνύματα.

H Emilouko πολύ ωραία έγραψε στις 12:45, 28-08-13:

Πιστεύω ότι αν ψάχνεσαι αυτό που σε ελκύει αρχικά είναι η εμφάνιση..Αλλά αν ο άνθρωπος είναι σκάρτος χαρακτήρας δεν έχει σημασία η εμφάνιση.
Αγαπάς και εκτιμάς έναν άνθρωπο για αυτό που είναι μέσα του όχι για την ομορφιά του.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Emilouko : 28-08-13 στις 13:27.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 12:46, 28-08-13:

πάντως αν σκεφτούμε ότι η εμφάνιση είναι θέμα τύχης και παίζει τόσο τεράστιο ρόλο στη ζωή μας, καταλήγουμε ότι όλα είναι τυχαία τελικά. προσωπικά το θεωρώ άδικο να κρίνεται αρνητικά ένας άνθρωπος επειδή έτυχε να είναι άσχημος ή να προκαλεί ρίγη θαυμασμού επειδή έτυχε να είναι όμορφος. όμως αυτή είναι η πραγματικότητα αν κοιτάξουμε γύρω μας.. και ποιος είπε ότι η πραγματικότητα είναι δίκαιη;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,402 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 13:06, 28-08-13:

αυτο το ομορφος και ασχημος παντως ειναι πολυ σχετικο
εξαρταται και απο τα γουστα αλλα και απο τα προτυπα που μας επιβαλλει η κοινωνια
ας πουμε ομορφος θεωρειται ο Μαρτακης για τα κοριτσακια ε?
απλα,και μη χειροτερα...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:33, 28-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Tabby
πάντως αν σκεφτούμε ότι η εμφάνιση είναι θέμα τύχης και παίζει τόσο τεράστιο ρόλο στη ζωή μας, καταλήγουμε ότι όλα είναι τυχαία τελικά. προσωπικά το θεωρώ άδικο να κρίνεται αρνητικά ένας άνθρωπος επειδή έτυχε να είναι άσχημος ή να προκαλεί ρίγη θαυμασμού επειδή έτυχε να είναι όμορφος. όμως αυτή είναι η πραγματικότητα αν κοιτάξουμε γύρω μας.. και ποιος είπε ότι η πραγματικότητα είναι δίκαιη;
Ερωτήματα προς σκέψη: αν η εμφάνιση είναι όπως λες θέμα τύχης, γιατί όλες οι γυναίκες (προσέξτε τι λέω, μόνο οι γυναίκες, στους άντρες καρφί δεν καίγεται) σκοτώνονται να πάρουν καλλυντικά, να κάνουν λιπαναρροφήσεις, πλαστικές, να βάφονται, να φτιάχνουν μαλλιά, βυζιά, νύχια (η λίστα είναι ατελείωτη) για να είναι όμορφες; Και αναρωτιέμαι: όλοι οι άντρες που ψάχνουν μια σοβαρή σχέση (όχι απλά σεξ) προϋποθέτουν η γυναίκα που θα βρουν να τους φαίνεται και όμορφη; Κι αν ναι, γιατί συμβαίνει αυτό; Είναι από τη φύση φτιαγμένοι οι άντρες ώστε να αναζητούν μόνο ωραίες (στα μάτια τους) γυναίκες; Γιατί για τις γυναίκες αυτό δεν ισχύει; Κι αν υπάρχει αυτό στη φύση, τότε γιατί υπάρχουν ακόμα (αντικειμενικά) άσχημες γυναίκες;

Την πραγματικότητα ολονών δεν μπορείς να την αλλάξεις, τη δική σου όμως μπορείς, αν σου φαίνεται άδικη. Εγώ αρνούμαι να αποδεχτώ οτι "αυτό είναι έτσι γιατί το λένε οι πολλοί" αν αυτό εμένα δε μου αρέσει. Ζω για μένα και θα φτιάξω τη δική μου πραγματικότητα, ακόμα κι αν αυτό σημαίνει οτι θα ζω μόνη μου μέσα σε αυτήν...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 14:09, 28-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Tabby
Καίριο ρόλο παίζει και η ηλικία όμως.
Στα 20 ψάχνεις το τέλειο, που εκεί παίζει σημαντικό ρόλο η εξωτερική εμφάνιση αλλά στα 30 ρίχνεις τα στάνταρ σου και δίνεις ιδιαίτερη προσοχή στον εσωτεριικό του κόσμο.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:14, 28-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Itach1
Καίριο ρόλο παίζει και η ηλικία όμως.
Στα 20 ψάχνεις το τέλειο, που εκεί παίζει σημαντικό ρόλο η εξωτερική εμφάνιση αλλά στα 30 ρίχνεις τα στάνταρ σου και δίνεις ιδιαίτερη προσοχή στον εσωτεριικό του κόσμο.
Wtf, δε ρίχνεις τα στάνταρ σου (αυτά τα λένε κάτι μισογύνηδες ) απλά καταλαβαίνεις ποια είναι τα σημαντικά στη ζωή.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 14:25, 28-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Wtf, δε ρίχνεις τα στάνταρ σου (αυτά τα λένε κάτι μισογύνηδες ) απλά καταλαβαίνεις ποια είναι τα σημαντικά στη ζωή.
Σ'έναν παράλληλο κόσμο λέμε το ίδιο πράγμα.

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 14:33, 28-08-13:

Ερωτήματα προς σκέψη: αν η εμφάνιση είναι όπως λες θέμα τύχης, γιατί όλες οι γυναίκες (προσέξτε τι λέω, μόνο οι γυναίκες, στους άντρες καρφί δεν καίγεται) σκοτώνονται να πάρουν καλλυντικά, να κάνουν λιπαναρροφήσεις, πλαστικές, να βάφονται, να φτιάχνουν μαλλιά, βυζιά, νύχια (η λίστα είναι ατελείωτη) για να είναι όμορφες; Και αναρωτιέμαι: όλοι οι άντρες που ψάχνουν μια σοβαρή σχέση (όχι απλά σεξ) προϋποθέτουν η γυναίκα που θα βρουν να τους φαίνεται και όμορφη; Κι αν ναι, γιατί συμβαίνει αυτό; Είναι από τη φύση φτιαγμένοι οι άντρες ώστε να αναζητούν μόνο ωραίες (στα μάτια τους) γυναίκες; Γιατί για τις γυναίκες αυτό δεν ισχύει; Κι αν υπάρχει αυτό στη φύση, τότε γιατί υπάρχουν ακόμα (αντικειμενικά) άσχημες γυναίκες;

Την πραγματικότητα ολονών δεν μπορείς να την αλλάξεις, τη δική σου όμως μπορείς, αν σου φαίνεται άδικη. Εγώ αρνούμαι να αποδεχτώ οτι "αυτό είναι έτσι γιατί το λένε οι πολλοί" αν αυτό εμένα δε μου αρέσει. Ζω για μένα και θα φτιάξω τη δική μου πραγματικότητα, ακόμα κι αν αυτό σημαίνει οτι θα ζω μόνη μου μέσα σε αυτήν...
Εννοώ πως θέμα τύχης είναι το με τι εμφάνιση θα γεννηθούμε. Το αν κάνεις επεμβάσεις ή όχι είναι θέμα επιλογής.
Το γιατί όλοι οι άντρες θέλουν μία όμορφη γυναίκα είναι (προφανώς γτ γυναίκα είμαι) επειδή είναι πολύ σημαντικό το οπτικό κομμάτι γι αυτούς. Όσο για τη φύση θα επαναλάβω ότι πιστεύω πως είναι τυχαία η λειτουργία της και δε νοιάζεται για το τι θέλουν οι άνθρωποι!
Μου άρεσε ο επίλογός σου και θέλει ωριμότητα για να καταλήξεις σε μία τέτοια στάση ζωής.

Παράθεση

miltos1819 (miltos)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη miltos1819
Ο miltos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O miltos1819 ζησε το ονειρο σου!!! έγραψε στις 22:52, 31-08-13:

εγω ψηφιζω προσωπικοτητα και μονο!πριν πολλα χρονια η δευτερη μου σχεση ηταν με μια κοπελα κοντουλα και κατω του μετριου εμφανισιακα ενω εγω ειμαι το ακριβως αντιθετο!ολοι οι φιλοι μου και φιλες μου ελεγαν οτι δεν μου αξιζει,οτι ειναι κοντη, που τη βρηκες, αλλα εγω τους εγραφα κανονικοτατα γιατι ειχα βρει το ετερον μου ημιση!Ηταν ισως η μονη κοπελα που με καταλαβαινε και θυμαμαι οτι μιλουσα μαζι της απιστευτα πολλες ωρες!Ειμασταν αγκαλια καθε βραδυ και συνηθως ξημερωνε χωρις να καταλαβω πως περασαν τοσες ωρες!Μετα απο καιρο χωρισαμε εγω της το ζητησα εφταιγε αυτη και παρηγοριομουν με τη σκεψη οτι ειμαι νεος και θα γνωρισω πολλες ακομα κοπελες σαν και αυτη.Μεγαλο μου λαθος γιατι αν και γνωρισα δεκαδες γυναικες γυναικα με τετοια προσωπικοτητα δεν βρηκα.Πολυ πιο ομορφες απο αυτη βρηκα και μαλιστα η τελευταια μου σχεση ηταν με 20 χρονων ψηλο μοντελο αλλα τι να τη κανεις την ομορφη κοπελα αν ειναι μαιντανος?Απο την εμπειρια μου και μονο γνωμη μου ειναι οτι ολα ειναι θεμα χημειας και προσωπικοτητας ανεξαρτητου εμφανισεως.Το αν ειναι και εμφανισιμη τοσο το καλυτερο αλλα ποσες γυναικες διαθετουν ολο το πακετο?Ελαχιστοτατες!!!!!!!!

Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,565 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Totmüdigkeit έγραψε στις 14:05, 04-09-13:

Σιγουρα οταν βλεπουμε καποιον για πρωτη φορα κοιταμε την εμφανιση του... Αρα η εμφανιση βοηθαει στην προσεγγιση την πρωτη φορα. Ενω η προσωπικοτητα κερδιζει την καρδια... Και κανει τον αλλον να μεινει για παντα στην καρδια σου και να τον θελεις διπλα σου.

Παράθεση

puzzled

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη puzzled
H puzzled αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H puzzled έγραψε στις 17:28, 04-09-13:

Καλησπέρα στη παρέα!

Συμφωνώ με την Deutsch... Lover. Σίγουρα και τα 2 παίζουν ρόλο. Όταν γνωρίζεις κάποιον για πρώτη φορά, το πρώτο πράγμα που κοιτάς είναι η εξωτερική εμφάνιση και στη συνέχεια ανακαλύπτεις τον εσωτερικό του κόσμο. Δεν αρκεί ο εσωτερικός κόσμος από μόνος του. Θα πρέπει να υπάρχει και έλξη. Και αντίστοιχα, η εξωτερική εμφάνιση δε μπορεί από μόνη της να κρατήσει μια σχέση. Χρειάζονται και άλλα στοιχεία.

Παράθεση

Kurosaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kurosaki
Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

O Kurosaki έγραψε στις 17:45, 04-09-13:

Εγώ τους βλέπω όλους σαν ανθρώπους πάνω απ'όλα και είναι αλήθεια πως όλοι έχουμε αισθήματα και δεν μπορώ να διανοηθώ να παρατούσα πχ κάποια κοπέλα αν είχαμε χημεία, επειδή δεν είχε ώραια φάτσα/βυζιά/κώλο κ.ο.κ. Όσο προσέχει τον εαυτό της και δέχεται το ποια είναι, όπως είναι (δε θέλω αξύριστη μασχάλη και το βράδι κλάψες "πως είμαι έτσι μόνο εσύ με καταλαβαίνεις!") είμαι μια χαρά μαζί της.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mea Culpa (Ποτούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mea Culpa
H Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H Mea Culpa έγραψε στις 23:47, 21-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Kurosaki
Εγώ τους βλέπω όλους σαν ανθρώπους πάνω απ'όλα και είναι αλήθεια πως όλοι έχουμε αισθήματα και δεν μπορώ να διανοηθώ να παρατούσα πχ κάποια κοπέλα αν είχαμε χημεία, επειδή δεν είχε ώραια φάτσα/βυζιά/κώλο κ.ο.κ. Όσο προσέχει τον εαυτό της και δέχεται το ποια είναι, όπως είναι (δε θέλω αξύριστη μασχάλη και το βράδι κλάψες "πως είμαι έτσι μόνο εσύ με καταλαβαίνεις!") είμαι μια χαρά μαζί της.
Άγγελε μακάρι να σκεφτόταν όλοι σαν κι εσένα!
Στις μέρες και στην ηλικία μας όλοι ανεξαρτήτως αγόρια και
δεν ενδιαφέρονται πάρα μόνο για την εμφάνιση με αποτέλεσμα να δημιουργούν ανούσιες σχέσεις...και γι αυτό κατά την γνώμη μου αδικούνται και τα "καλά παιδιά".

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimpaokara (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimpaokara
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 276 μηνύματα.

O dimpaokara έγραψε στις 00:53, 22-09-13:

Όλα τα κοιτάμε και χαρακτήρα και εμφάνιση,αν τα έχει και τα 2 κάποια είναι η τέλεια γυναίκα,τι να τον κάνω τον χαρακτήρα αν δεν βλέπεται (με χαρτοσακούλα στο κεφάλι κάτι γίνεται ) ή το αντίθετο.

Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Jack of Spades
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 01:39, 22-09-13:

Όλες εσάς που λέτε πως "η εμφάνιση μετράει μόνο την πρώτη φορά","σε κερδίζει η προσωπικότητα" κ.λπ. θα ήθελα να στέκομαι από μια μεριά και να σας παρακολουθώ την ώρα που ξεκινάτε κοινωνική γνωριμία με έναν φαφούτη (αλλά κατά τ'άλλα παιδί διαμάντι) και να έβλεπα πως θα τον κοιτούσατε και πόση ώρα υπομονή θα κάνατε μέχρι να τον αγνοήσετε τελείως!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Solmyr

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Solmyr
Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 538 μηνύματα.

O Solmyr Πώς απενεργοποιώ αυτή τη μαλακία??!!!!!! έγραψε στις 02:16, 22-09-13:

Οι περισσότεροι από εδώ(μπορεί και όλοι απλώς το λέω διπλωματικά) που λέτε ότι η εμφάνιση δεν παίζει ρόλο κλπ είστε υποκριτές...Όλοι μας κοιτάμε την εμφάνιση.Κανείς δεν προχωράει το πράγμα με κάποιον που δεν του αρέσει.Και το πιο γαμάτο χαρακτήρα να έχει αν εσένα δε σου αρέσει τότε δεν το προχωράς.Το μόνο που διαφέρει από άτομο σε άτομο είναι το γούστο...

Ας είμαστε ρεαλιστές λοιπόν.Δε λέμε η κοπέλα ή το αγόρι να είναι καθαρό 10 αλλά να μας αρέσει.Πως αλλιώς θα θέλουμε να γνωρίσουμε τον άλλο,να τον ζήσουμε αν δε μας αρέσει?

Εξάλλου με ποιο κριτήριο πλησιάζουμε κάποιον/κάποια πέρα από το αν μας αρέσει ή όχι?Το χαρακτήρα δε μπορούμε να τον ξέρουμε από την αρχή.Ίσα ίσα που θέλει πολύ χρόνο να μάθεις τον άλλο...

Οπότε στην ερώτηση αν η εμφάνιση έχει μικρότερη σημασία μπροστά στα ψυχικά χαρίσματα θα απαντήσω ότι και τα 2 παίζουν καθοριστικό ρόλο στη δημιουργία μιας σχέσης και ότι δε μπορεί να γίνει σύγκριση.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,695 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 08:43, 22-09-13:

Νομίζω ότι μια προσεγμένη εμφάνιση δείχνει λεπτά θετικά σημεία του χαρακτήρα ενός ανθρώπου. Φυσικά, δεν αναφέρομαι στην μάταιη "υπερπροσπάθεια" για μια ομορφιά ή ωραία εμφάνιση που ενδεχόμενα δείχνει πόσο επιφανειακή είναι.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 23:01, 22-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Νομίζω ότι μια προσεγμένη εμφάνιση δείχνει λεπτά θετικά σημεία του χαρακτήρα ενός ανθρώπου. Φυσικά, δεν αναφέρομαι στην μάταιη "υπερπροσπάθεια" για μια ομορφιά ή ωραία εμφάνιση που ενδεχόμενα δείχνει πόσο επιφανειακή είναι.
Δηλαδή αν είμαι κακάσχημη αλλά έχω βαφτεί - κουρευτεί - ντυθεί με πολύ προσεγμένο τρόπο θα με προτιμήσεις από το αν είμαι πανέμορφη αλλά δεν έχω προσέξει καθόλου την εμφάνισή μου έτσι; Ντάξει μας πείσατε οκ. Δεν κοιτάτε τις γκόμενες που μοιάζουν με μοντέλα κι ας είναι αγουροξυπνημένες και με κουρέλια και κοιτάτε τις παχουλές - κοντές - άσχημες κοπέλες που έχουν περιποιηθεί τον εαυτό τους. Σε ποιον τα πουλάτε αυτά;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

morphine

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη morphine
H morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 266 μηνύματα.

H morphine έγραψε στις 23:34, 22-09-13:

Himela ετσι οπως τα γραφεις πρεπει να χωριζεις τον κοσμο σε τερατα και θεους.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 09:37, 23-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από morphine
Himela ετσι οπως τα γραφεις πρεπει να χωριζεις τον κοσμο σε τερατα και θεους.
Μόνο με την υπερβολή καμιά φορά μπορεί το επιχείρημα κάποιου να αποδειχθεί σαθρό.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 21:08, 24-09-13:

Ντάξει μας πείσατε οκ. Δεν κοιτάτε τις γκόμενες που μοιάζουν με μοντέλα κι ας είναι αγουροξυπνημένες και με κουρέλια και κοιτάτε τις παχουλές - κοντές - άσχημες κοπέλες που έχουν περιποιηθεί τον εαυτό τους. Σε ποιον τα πουλάτε αυτά;
Έχετε αυτή την κακιά συνήθεια να πηγαίνετε από το ένα άκρο στο άλλο...

Σε διαβεβαιώ ότι κανένας σοβαρός άντρας δε κοιτάει τα "μοντέλα" (αν με το "κοιτάει" εννοούμε "την θέλει για ταίρι του") απλούστατα γιατί με τα μοντέλα μπορεί να πάει ο οποιοσδήποτε,από τον πιο σπουδαίο άντρα μέχρι τον τελευταίο χλέμπουρα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jack of Spades : 24-09-13 στις 21:11.
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 21:17, 24-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Jack of Spades
Έχετε αυτή την κακιά συνήθεια να πηγαίνετε από το ένα άκρο στο άλλο...

Σε διαβεβαιώ ότι κανένας σοβαρός άντρας δε κοιτάει τα "μοντέλα" (αν με το "κοιτάει" εννοούμε "την θέλει για ταίρι του") απλούστατα γιατί με τα μοντέλα μπορεί να πάει ο οποιοσδήποτε,από τον πιο σπουδαίο άντρα μέχρι τον τελευταίο χλέμπουρα!
Εξήγησα γιατί πήγα στα άκρα πιο πάνω, I was trying to make a point.

Δηλαδή οι άντρες θέλουν να έχουν κάποια την οποία δεν μπορούν να έχουν οι υπόλοιποι άντρες; Δεν το καταλαβαίνω αυτό που λες. Οπότε σε 3 υποτιθέμενες υποψήφιες αγνώστου χαρακτήρα και προσωπικότητας, μία πανέμορφη, μία μεσαία και μία άσχημη (πάντα γνωρίζοντας οτι η ομορφιά είναι υποκειμενική αλλά λέμε τώρα, για χάρη του επιχειρήματος), ποια θα διάλεγες να πλησιάσεις;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Jack of Spades έγραψε στις 17:05, 25-09-13:

Δηλαδή οι άντρες θέλουν να έχουν κάποια την οποία δεν μπορούν να έχουν οι υπόλοιποι άντρες; Δεν το καταλαβαίνω αυτό που λες. Οπότε σε 3 υποτιθέμενες υποψήφιες αγνώστου χαρακτήρα και προσωπικότητας, μία πανέμορφη, μία μεσαία και μία άσχημη (πάντα γνωρίζοντας οτι η ομορφιά είναι υποκειμενική αλλά λέμε τώρα, για χάρη του επιχειρήματος), ποια θα διάλεγες να πλησιάσεις;
Φυσικά δε μιλάμε για κλαρινογαμπρούς DJ/barmanάδες κ.λπ. αλλά για σοβαρούς άντρες που ξέρουν τι θέλουν και ποιο είναι το νόημα της ζωής!
Αυτοί οι άντρες θέλουν η κοπέλα που έχουν δίπλα τους να είναι σωστή και κυρία πρωτίστως και μοντέλο δευτερευόντως...
Απ'αυτά που έχω δει μέχρι σήμερα,το 90%+ αυτών ΔΕΝ θα είναι μοντέλα!Άρα κάποιος ο οποίος δηλώνει πως "ψάχνει κάτι σοβαρό" και προσεγγίζει/κρίνει/αξιολογεί αποκλειστικά και μόνο με βάση την εμφάνιση,τότε ή κοροϊδεύει τον ίδιο του τον εαυτό ή κοιτάει σε λάθος μέρος!

Στην ερώτηση σου η απάντηση είναι απλή...θα ξεκινούσα από την πιο όμορφη και θα κατέληγα στην ασχημούλα!Αλλά όπως λένε "last but not least",η τελική μου επιλογή θα μπορούσε να είναι οποιαδήποτε...

Παράθεση

taketrance (taketrance)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη taketrance
Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 255 μηνύματα.

O taketrance έγραψε στις 18:12, 25-09-13:

Οπότε σε 3 υποτιθέμενες υποψήφιες αγνώστου χαρακτήρα και προσωπικότητας, μία πανέμορφη, μία μεσαία και μία άσχημη (πάντα γνωρίζοντας οτι η ομορφιά είναι υποκειμενική αλλά λέμε τώρα, για χάρη του επιχειρήματος), ποια θα διάλεγες να πλησιάσεις;
θα πλησιαζαμε ολοι τις κοπελες με την αντιστοιχη σειρα που τις ανεφερες (την τελευταια μπορει και καθολου ) .
βεβαια σε αυτο παιζει ρολο και ποιος κανει την κινηση , ωστε να ξερει σε ποια τον παιρνει να κανει και την κινηση .

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 19:52, 25-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από taketrance
θα πλησιαζαμε ολοι τις κοπελες με την αντιστοιχη σειρα που τις ανεφερες (την τελευταια μπορει και καθολου ) .
βεβαια σε αυτο παιζει ρολο και ποιος κανει την κινηση , ωστε να ξερει σε ποια τον παιρνει να κανει και την κινηση .
Οπότε δεν έχει σχέση ούτε η περιποίηση που είπε κάποιος οτι είναι βασικό ούτε και το πόσοι μπορεί να έχουν μια κοπέλα, αλλά ποια σου αρέσει περισσότερο (η πανέμορφη πάρα πολύ, η μεσαία αρκετά). Χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε και νιώθω οτι επανήλθα ξανά στον επιφανειακό κόσμο που ήμουν τόσα χρόνια.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 20:28, 25-09-13:

Άστο Χιμέλα, εμείς οι άσχημες να πάμε να ριχτούμε σε κάνα καιάδα καλύτερα

Παράθεση

Teaser (Κώστας)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Teaser
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O Teaser έγραψε στις 20:30, 25-09-13:

Σιγουρα παιζει ρολο η εμφανιση,απλα το θεμα ειναι να μη κρινεις ενα ανθρωπο μονο απ αυτη.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 21:05, 25-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Άστο Χιμέλα, εμείς οι άσχημες να πάμε να ριχτούμε σε κάνα καιάδα καλύτερα
Ευτυχώς δεν είναι όλοι οι άντρες ίδιοι.

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 2,920 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 21:58, 25-09-13:

Οπότε δεν έχει σχέση ούτε η περιποίηση που είπε κάποιος οτι είναι βασικό ούτε και το πόσοι μπορεί να έχουν μια κοπέλα, αλλά ποια σου αρέσει περισσότερο (η πανέμορφη πάρα πολύ, η μεσαία αρκετά). Χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε και νιώθω οτι επανήλθα ξανά στον επιφανειακό κόσμο που ήμουν τόσα χρόνια.
Φυσικά και παίζει ρόλο η εμφάνιση και δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό είναι κακό. Μου φαίνεται πως έχουμε γεμίσει δήθεν άτομα. Αυτό το εγώ δεν κοιτάω την εμφάνιση όταν το ακούω μου έρχεται να βαράω το κεφάλι μου στο τοίχο. Οι άντρες όπως και οι γυναίκες σε μικρότερο βαθμό, είμαστε γενετικά κατασκευασμένοι έτσι ώστε να μας ελκύει η καλή εξωτερική εμφάνιση.

Ο άντρας ελκύεται περισσότερο από μια όμορφη γυναίκα διότι η ομορφιά τις περισσότερες φορές είναι σημάδι υγείας και υποσυνείδητα θεωρούμε τη γυναίκα αυτή ως καλό άτομο για αναπαραγωγή. Για τους ίδιους λόγους οι γυναίκες ελκύονται περισσότερο από ψηλούς άντρες, άντρες με μαλλιά, άντρες με μεγαλύτερο σωματότυπο, καθώς αυτά για τη γυναίκα υποσυνείδητα είναι σημάδια ενός υγιούς αρσενικού.

Όλα τα παραπάνω ΔΕΝ σημαίνουν πως η ομορφιά είναι το παν για τους άντρες, απλά πως είναι ένα σημαντικό κομμάτι. Απλά μία όμορφη γυναίκα χρειάζεται να προσπαθήσει λιγότερο για να εντυπωσιάσει έναν άντρα σε σχέση με μία λιγότερο όμορφη απλά και μόνο διότι η ομορφιά της, της δίνει ένα πλεονέκτημα. Ναι είναι άδικο το ξέρω αλλά ο κόσμος είναι εκ φύσεως άδικος και δε μπορείς να κάνεις τίποτα για αυτό παρά να προσπαθείς να κάνεις ότι καλύτερο μπορείς με ότι έχεις.

Η ομορφιά δεν είναι το μόνο που κοιτάνε οι άντρες σε μια γυναίκα, ιδιαίτερα όταν ψάχνουν μια γυναίκα για να κάνουν οικογένεια, είναι όμως το πρώτο. Καλώς η κακώς η προσωπικότητα δε φαίνεται με τη πρώτη ματιά. Εγώ έχω αρκετά παραδείγματα από ζευγάρια όπου ο άντρας είναι αντικειμενικά πολύ ωραιότερος από τη γυναίκα του. Για εμένα αυτό επιβεβαιώνει πως οι άντρες δεν κοιτάνε μόνο την εμφάνιση.

Όσο γιαυτό που λες για την περιποίηση, κατ εμέ και τα δύο φύλλα δίνουν αρκετή σημασία. Υπάρχουν όντως αρκετές γυναίκες που ξυπνάνε και είναι πολύ όμορφες έτσι όπως ξυπνάνε. Για μένα οι γυναίκες κάνουν από μόνες τους πολλές υπερβολές στο θέμα περιποίησης και μετά προσπαθούν να τα ρίξουν στους άντρες. Απεριποίητη εγώ θεωρώ με γυναίκα που δε τηρεί τους βασικούς κανόνες υγιεινής, να πλένει δόντια, να μη βρωμάει και να ξυρίζει μασχάλη/πόδια. Τώρα το αν θα βάλει 8 κρέμες στα πόδια και 10 κιλά μεικ απ ποσώς με ενδιαφέρει και ούτε την κάνει ωραιότερη στα μάτια μου.

Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,244 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 22:46, 25-09-13:

Και τα δυο είναι εξίσου σημαντικά:
Η εμφάνιση για να προσελκύσει.
Τα ψυχικά χαρίσματα για να μείνει.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 23:18, 25-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Και τα δυο είναι εξίσου σημαντικά:
Η εμφάνιση για να προσελκύσει.
Τα ψυχικά χαρίσματα για να μείνει.
Κι αν ένας άνθρωπος έχει τα υπέροχα ψυχικά χαρίσματα που έψαχνες όλη σου τη ζωή και τον προσπεράσεις απλά και μόνο γιατί το να τον κάνεις παρέα προϋποθέτει για σένα να είναι κούκλος, είσαι διατεθειμένη να το ρισκάρεις;

Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,244 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 23:35, 25-09-13:

Κι αν ένας άνθρωπος έχει τα υπέροχα ψυχικά χαρίσματα που έψαχνες όλη σου τη ζωή και τον προσπεράσεις απλά και μόνο γιατί το να τον κάνεις παρέα προϋποθέτει για σένα να είναι κούκλος, είσαι διατεθειμένη να το ρισκάρεις;
Αν όντως είναι υπέροχη προσωπικότητα, τότε δεν θα προλάβω να προσπεράσω. Θα έχει προλάβει εκείνος να με εντυπωσιάσει με την ευστροφία του (ψυχικό χάρισμα απαραίτητο)

Όσο για τον κούκλο, προσωπικά δεν μου αρέσουν οι "κούκλοι". Θα ρίξω ματιά και πάλι θα προσπεράσω
Αλλά θα τη ρίξω τη ματιά, διότι όπως είπε και κάποιο άλλο μέλος, είμαστε γενετικά προγραμματισμένοι να προτιμούμε την ομορφιά (να υπενθυμίσω οτι οι αρχαίοι θεωρούσαν το κάλλος αρετή και το συνέδεαν με το καλό, ενώ την ασχήμια με το κακό).
Από κει κι ύστερα παίζει και το προσωπικό γούστο του καθενός.

Παράθεση

giorgosmon1994

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη giorgosmon1994
Ο giorgosmon1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 73 μηνύματα.

O giorgosmon1994 έγραψε στις 23:41, 25-09-13:

[...] Δεν λέω κάλο να διαφωνείς και να λες την
άποψή σου αλλά δεν χρειάζεται να το πηγαίνεις στα άκρα...
Και ειδικά στα άκρα το πας...Παίρνεις συγκεκριμένες περιπτώσεις τύπου όπως αυτή "αν έχει τα χαρίσματα που έψαχνες σε όλη την ζωή κτλ,κτλ"
Λοιπόν ας είμαστε ειλικρινείς και ας μην κρυβόμαστε πίσω απ το δάχτυλο μας... Το πρώτο πράγμα ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ που έλκει το αντίθετο φύλλο είναι η ομορφιά. Κατά πόσο δηλαδή σε τραβάν τα χαρακτηρίστικα του άλλο. Είτε το θέλεις είτε όχι, δυστυχώς ή ευτυχώς
αυτή είναι η αλήθεια...
Και επειδή διάβασα κάποια σχόλια που κατέκριναν όσους θεοποιούσαν την ομορφιά μιας γυναίκας προβάλλοντας ως επιχειρήματα
ότι "η ομορφιά είναι παροδική" ή ότι "αυτή η όμορφη γυναίκα με τα χρόνια θα χάσει την ομορφιά της" κτλ θα δικαιολογούσα την άποψη σας μόνο αν ΔΕΝ αφορά άτομα μικρής η νεαρής ηλικίας. Δεν πιστεύω ότι ο 20χρόνος που τα έχει με μια κούκλα για ένα μήνα να σκέφτεται πως θα είναι σε 20 χρόνια που το πιο πιθανό είναι να μην την γνωρίζει μέχρι τότε...

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 23:58, 25-09-13:

Βρε Himela μου, διάβασα τις τελευταίες σελίδες και δεν είδα πουθενά κάποιον να αναφέρει πως θα αναζητήσει για σύντροφο του τον/την "κούκλο, κούκλα, μοντέλο"
Η ομορφία είναι υποκειμενική, κάθε τι που κοιτάς και σου προκαλεί ευχαρίστηση και διάθεση θεωρείται "όμορφο" για τα δικά σου γούστα, όχι όμως και για των υπολοίπων.
Λογικό να υπάρχουν κάποια γενικά χαρακτηριστικά προς "αναζήτηση" που είναι κοινά για όλους (πολύ ωραία τοποθετήθηκε ο ξεχασμένος), όμως υπάρχουν και άλλα κριτήρια που αλλάζουν από άνθρωπο σε άνθρωπο.
Τώρα αν μεταφέρεις την κατάσταση σε δικά μας δεδομένα, και δεν το βάζεις σε καλούπια, θα απαντήσω στην ερώτηση σου, όχι δεν θα πλησίαζα κάποιον άνθρωπο αν δεν μου προκαλούσε έστω και ένα ευχάριστο συναίσθημα η εξωτερική του εμφάνιση, μπορεί να έχει ψυχικά χαρίσματα, αλλά το πρόσωπο του θα το βλέπω κάθε μέρα, και θα μοιράζομαι το σώμα μου μαζί με το δικό του...θα μπορούσε να λειτούργησει αυτό πιστεύεις αν δεν ένιωθα καμιά σωματική έλξη για αυτό το άτομο;
Δεν ψάχνουμε κανένα μοντέλο, ψάχνουμε άτομα που θα μας προσελκύσουν περισσότερο, με βάση τα δικά μας γούστα και "θέλω" , και στο κάτω - κάτω αφού μιλάμε για το στάδιο "αναζήτησης", μην αφήνουμε απ'έξω κι άλλους παράγοντες όπως κίνηση, τρόπος ομιλίας, βλέμμα που παίζουν μεγάλο ρόλο προσέγγισης και είναι ανεξάρτητα από την γενική -εξωτερική εμφάνιση.

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 411 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 00:04, 26-09-13:

καταρχας για να τον προσεξω και να με ελξει θα πρεπει να χει και μια ωραια συσκευασια...το ωραια συσκευασια ειναι υποκειμενικο παντα...αλλα το να μεινω με εναν ανθρωπο μονο και μονο για τα ψυχικα χαρισματα το βρισκω πολυ δυσκολο οπως και το αντιθετο το να ναι μονο ωραια συσκευασια και το απο μεσα κούφιο ...δεν ειναι ρισκο, απλα δε θελω να ξυπναω με το φρακενσταιν το πρωι μονο και μονο επειδη εχει ψυχικα χαρισματα οπως δε θελω να ξυπναω μονο με γλαστρα...και τα δυο παιζουν ρολο

Παράθεση

taketrance (taketrance)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη taketrance
Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 255 μηνύματα.

O taketrance έγραψε στις 00:23, 26-09-13:

η εμφανιση δεν ειναι απλα το πρωτο πραγμα που σε κερδιζει ...
ειπαμε ωραια τα ψυχικα χαρισματα κλπ , αλλα οταν προκειται για δεσμο και ποσο μαλλον για γαμο και για τον ανθρωπο που θα περασεις μαζι του τη ζωη σου και θα σε καλυπτει και σεξουαλικα εννοειται πως θα δωσεις αρκετη σημασια και στην εμφανιση ( μιλαω για τον εαυτο μου αυτη τη στιγμη και πιστευω οτι αντιπροσωπευω τη συντριπτικη πλειοψηφια των ανθρωπων οχι μονο των ανδρων ) .
Αν ειναι δυνατον να το αρνουμαστε αυτο δηλαδη .

Παράθεση

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φρεντος
Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε στις 04:26, 26-09-13:

Τα πραγματα ειναι απλα....
Αμα σε τραβαει μονο η προσωπικοτητα, το περισσοτερο που μπορεις να κανεις με αυτον τον ανθρωπο, ειναι φιλικη σχεση....
Για να προχωρησει σε ερωτικη, πρεπει να υπαρχει και μια ερωτικη ελξη.... Αμα ο/η αλλος/η δε βλεπεται αυτη η ελξη δε θα ερθει ποτε

Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone έγραψε στις 21:57, 26-09-13:

Μη ξεχνάμε επίσης, οτι τα γούστα και τα ζητούμενα αλλάζουν με την πάροδο των χρόνων. Άλλα εκείνα της εφηβείας και της νιότης μας και άλλα της ενηλικίωσης και της ωριμότητάς μας, είτε εξωτερικά χαρακτηριστικά είναι αυτά, είτε ψυχικά χαρίσματα.

Παράθεση

Έλεν Τσέρι

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Έλεν Τσέρι
H Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Έλεν Τσέρι The devil's shoe έγραψε στις 19:29, 28-09-13:

Νομίζω πως όλα μετράνε, εξαρτάται όμως από τον άνθρωπο. Εμένα δε με τραβάει μόνο το ένα ή μόνο το άλλο. Είναι ένας συνδυασμός, στις κατάλληλες ποσότητες, ανάλογα με την προσωπικότητα και τον χαρακτήρα του άλλου. Σίγουρα πάντως προτιμώ να είναι έτσι κι έτσι εξωτερικά, παρά να είναι έτσι κι έτσι εσωτερικά.

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 601 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 13:51, 29-09-13:

Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι κατακρίνουν αυτούς που κοιτάνε και την εξωτερική εμφάνιση. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του σε αυτή την ζωή, κάποιος μπορεί να θέλει κάποιον που να ταιριάζουν απολύτως όσον αφορά το πνεύμα κι ας είναι εμφανισιακά άσχημος, κάποιος άλλος μπορεί να προτιμά να συμβιβαστεί με κάποια πράγματα τα οποία δεν του αρέσουν στον χαρακτήρα-πνεύμα του άλλου προκειμένου να απολαμβάνει ένα όμορφο πρόσωπο/σώμα ή και τα 2...
Στο κάτω κάτω, δεδομένου ότι η αισθητική είναι η ύψιστη μορφή παιδείας αλλά και σύμφωνα με την ανθρώπινη φύση, είναι λογικό και επόμενο να αναζητά κάποιος όμορφους συντρόφους, γιατί να το κρίνει κανείς ως επιφανειακό?

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 14:05, 29-09-13:

Η εμφανιση ειναι που σε κερδιζει αρχικα στον αλλο, οποτε προφανως εχει τεραστια σημασια. Ποσω μαλλον στις δικες μας ηλικιες. Κι ο ψυχικος κοσμος ειναι σημαντικος, αλλα εκ των πραγματων χρονικα και αξιολογικα ερχεται σε δευτερη μοιρα.

Παράθεση

alonel

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη alonel
H alonel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H alonel η ζωη μου σε ταξη κ η καρδια σ'αταξια.. έγραψε στις 21:05, 29-09-13:

1.ψυχικα χαρισματα
2.ομορφια

Παράθεση

Heartie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Heartie
H Heartie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Heartie Θεσσαλονίκη έγραψε στις 10:05, 04-10-13:

Εγω περνάω μια φάση που θέλω μόνο να περνάω καλά γενικά στη ζωή μου&σε κάποια φάση
στράφηκα στον τομέα της αυτογνωσίας μου.Άφησα λίγο στην άκρη τα κολλήματα με τη μύτη μου κ τα μαλλιά
μου πχ και κοίταξα μέσα μου,σκάλισα και ανακάλυψα πράγματα.Προτείνω να χαλαρώσουμε όλοι και αν είναι να
γνωριστούμε με κάποιον που μας ταιριάζει θα γίνει μοιραία και αυτό,έτσι κι αλλιώς.Πάντα πρέπει να κάνουμε φόκους στην εικόνα μας
αλλά με μέτρο.

Παράθεση

χριστακης

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη χριστακης
Ο χριστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O χριστακης έγραψε στις 23:55, 19-10-13:

Σαν άντρας μου αρέσουν οι γυναίκες που έχουν καλή καρδιά αλλα είναι δυναμικές.Δεν μου αρέσουν οι υπερβολικά ήσυχες σαν αυτές που κάθονται στην στάση του λεωφορείου με την τσάντα λες και θα τις απαγάγουν και δεν κοιτάνε τον διπλανό τους λες και ανήκει σε skin trade gang.Λατρευω την γυναικα που διαθέτει ψυχικά χαρίσματα και δεν είναι κουκλάρα με την σημασία της λέξης.Εντάξει άλλο να είναι 120 κιλά λόγω κατάθλιψης όμως.Αυτή δεν αγαπά ούτε τον εαυτό της.

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,324 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 00:01, 20-10-13:

Αιωνια προβληματα που δν πιστευω οτι θα λυθουν ποτε.

Η ομορφια δν ειναι τιποτα αν δν συνδυαζεται απο χαρακτηρα και μυαλο.

Σημασια εχουν λιγα απλα πραγματα. Να περνας ευχαριστα->καλα και να υπαρχει ειλικρινεια. Ολα τα υπολοιπα ακολουθουν...

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 610 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 21:54, 31-10-13:

Η εμφάνιση παίζει πάντα ρόλο κατά την πρώτη γνωριμία με κάποιον/α..
Τώρα το θέμα είναι κατά πόσο θα παραμείνεις στην εμφάνιση ή θα ψάξεις και άλλα πράγματα. Αυτοί που κοιτάνε μόνο την εμφάνιση σε τέτοιες περιπτώσεις είναι αυτοί που κοιτάνε απλά να περάσουν καλά και τίποτα άλλο!
Η εμφάνιση είναι αυτή που θα σε τραβήξει στον άλλον ...αυτό όμως που θα σε κάνει να μείνεις είναι ο χαρακτήρας...!Αν έχεις πιάσει και τα δύο ... πολύ απλά... ''άσσος στο μανίκι''
Και για να μην παρεξηγηθώ ομορφιά δεν εννοώ να είναι ο άλλος μοντέλο..απλά να σου κάνει το κλικ...να σου αρέσει ο τρόπος που μιλάει που στέκεται..η αύρα του όλα αυτά...αμα είναι ωραίος αλλά αγγούρι τί να τον κάνεις!?
Έχω διαβάσει πάντως ότι αρκούν λίγα δευτερόλεπτα κατά τη γνωριμία σου με τον άλλον για να καταλάβεις εάν σου αρέσει και τον συμπαθείς ή απλά σου είναι αδιάφορος!

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 22:37, 31-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Στο διάολο πάμε
Η εμφάνιση παίζει πάντα ρόλο κατά την πρώτη γνωριμία με κάποιον/α..
Τώρα το θέμα είναι κατά πόσο θα παραμείνεις στην εμφάνιση ή θα ψάξεις και άλλα πράγματα. Αυτοί που κοιτάνε μόνο την εμφάνιση σε τέτοιες περιπτώσεις είναι αυτοί που κοιτάνε απλά να περάσουν καλά και τίποτα άλλο!
Η εμφάνιση είναι αυτή που θα σε τραβήξει στον άλλον ...αυτό όμως που θα σε κάνει να μείνεις είναι ο χαρακτήρας...!Αν έχεις πιάσει και τα δύο ... πολύ απλά... ''άσσος στο μανίκι''
Και για να μην παρεξηγηθώ ομορφιά δεν εννοώ να είναι ο άλλος μοντέλο..απλά να σου κάνει το κλικ...να σου αρέσει ο τρόπος που μιλάει που στέκεται..η αύρα του όλα αυτά...αμα είναι ωραίος αλλά αγγούρι τί να τον κάνεις!?
Έχω διαβάσει πάντως ότι αρκούν λίγα δευτερόλεπτα κατά τη γνωριμία σου με τον άλλον για να καταλάβεις εάν σου αρέσει και τον συμπαθείς ή απλά σου είναι αδιάφορος!
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Παράθεση

Simos_Moss (Σίμος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Simos_Moss
Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αθλητής . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O Simos_Moss έγραψε στις 15:35, 01-05-15:

Για αρχή παίζει ρόλο η εμφάνιση, αλλά δεν είναι αυτό το κυριότερο, ειδικά για κάποιον που ψάχνει πιο βαθιά από το φαίνεσθε.

Τώρα για τους άλλους που απλά ψάχνουν να βρουν το μοντέλο, ισχύει περισσότερο η φράση "περάστε, σκουπίστε, τελειώσατε."
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 15:41, 01-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από Simos_Moss
[I]Για αρχή παίζει ρόλο η εμφάνιση, αλλά δεν είναι αυτό το κυριότερο, ειδικά για κάποιον που ψάχνει πιο βαθιά από το φαίνεσθε.
Θα συμφωνήσω μαζί σου! Χωρίς να παραγνωρίζω τον ρόλο της εμφάνισης, θεωρώ ότι τα ψυχικά χαρίσματα έχουν μεγαλύτερη αξία και είναι αυτά που κάνουν έναν άνθρωπο να θέλει να μείνει κοντά μας σε επίπεδο σχέσεων.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους