Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 08:55, 08-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
Ποτέ δεν είναι αργά αν έχεις όρεξη
Ορεξη αφθονη, αλλα δεν αρκει! Χρειαζεται και χρονος!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

geo221297

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη geo221297
H geo221297 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H geo221297 έγραψε στις 17:40, 11-06-06:

Πιανο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:41, 11-06-06:

Ποσα χρονια;

Παράθεση

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaguraw
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O vaguraw έγραψε στις 22:43, 11-06-06:

Πριν απο 4μιση χρονια ξεκινησα κλασικη κιθαρα ακουγοντας τον κλασικο θρυλο "Μαθε πρωτα κλασικη" Τωρα μπορω να πω πως ενω ειναι οντως καλη εμπειρια γιαυτους που θελουν να παιξουν ηλεκτρικη αυτο ειναι μια μουφα και εξηγω....
Επαιζα κλασικη σχετικα καλα και ειχα βγαλει και 2-3 αρκετα δυσκολα κομματια.Ομως παντα προτιμουσα να παιζω ηλεκτρικη.Ετσι ποτε δεν παθιαστηκα με την κλασικη.Ετσι εμενα πισω και στην κλασικη και στην ηλεκτρικη.Μεχρι που ενας θεος δασκαλος[επαιζε live για τους Κατσιμιχαιους] με εφερε σε επαφη με τις 5τονικες και το σολο γενικα στην ηλεκτρικη.Απο τοτε συνεχως σολαρω στην ηλεκτρικη κανοντας κυριως αυτοσχεδιασμους οι οποιοι εχω διαβασει βοηθανε στο να διατηρειτε ο εγκεφαλος δραστηριος.Γραφω και τα δικα μου κομματια και γουσταρω.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 23:11, 11-06-06:

Αν οι αυτοσχεδιασμοι βοηθανε με βλεπω να γινομαι ο δευτερον Hendrix
Παντος και εγω ακουγα απο πολους το "μαθε πρωτα κλασικη η εστω ακουστικη" ευτιχος δεν ακουσα τον καθενα που μου ελεγε οτι του κατευενε, ακουσα τον ξαδερφο μου και αρχισα κατευθειαν με ηλεκτρικη και συμφωνα με τον δασκαλο μου πρωχοραω με πολυ γρηγορους ρυθμους (προφανος γιατι το γουσταρω πολυ) και εχω ταλεντο στα σολο. Αλοι μαθητες του κανουν λεει τον διπλο χρονο απο εμενα. Και που να ερθει και το καλοκαιρι που δεν θα εχω προβλημα χρονου...

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη songless_bird
Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε στις 13:21, 13-06-06:

Παιδια αυτο που λενε για την κλασσικη ισχυει... Εγω μπορω να παιξω ανετα κομματια στην ηλεκτρικη. Χωρις ιδαιτερο διαβασμα. Ενας ομως καθαρα ηλεκτρικος κιθαριστης δεν μπορει να παιξει ουτε με σφαιρες ενα κομματι κλασσικης επιπεδου ανωτερας. Οταν φιλοι μου ειχαν 3 χρονια που ηξεραν ηλεκτρικη κιθαρα και ο μονος τροπος παιξιματος τους ηταν με πενα, επαιζαν αθλια metal μπαλαντες που ηθελαν δακτυλισμους που εγω τους ειχα μαθει απο τους πρωτους μηνες κλασσικης...

Και οι 5ατονικες ειναι μιας μερας διαβασμα...Η χρηση των δακτυλων (γιατι ενας κλασσικος κιθαριστης παιζει με 5 πενες και οχι με μια...) ειναι χρονων... Και αν πιστευετει οτι πολλοι metal,rock κιθαριστες ειναι σβελτοι, στην κλασσικη δεν θα μπορουσαν να το παιξουν τοσο ποζεραδες Ο Blackmore εχει κλασσικη παιδεια στη κιθαρα κια γυρισε παλι σε αυτην μετα απο χρονια Η κλασσικη κιθαρα εδωσε την πολυφωνια στο οργανο. Πολυφωνια που δεν βγανει μονο βαροντας ακορντα με την πενα. Ψαξτε να βρειτε την koyunbaba. Παιγμενο απο τον john williams. Ακουστε το τεταρτο μερος και αναρωτηθητε ποσες ωρες θελετε εσεις που εχετε γνωση ηλεκτρικης κιθαρας να το παιξετε...Αν σας πω οτι ειναι σχετικα το ποιο ευκολο μερος της Koyunbaba μην τρομαξετε...

ΥΓ ειναι μονο μια κιθαρα που παιζει στην koyunbaba

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:04, 13-06-06:

songless_bird η κλασικη και η ηλεκτρικη ειναι τοσο ωμιες και τοσο διαφορετικες συγγχρονος. Συγουρα ενα πραγμα που παιζει μεγαλο ρολο ειναι η αγαπη σου για το οργανο. Ενας συμαθιτης μου παιζει 4 χρονια κλασικη και φετος του την εδωσε και αρχισε ηλεκτρικη. Ειναι ομως ψιλο παλουκι για αυτον να μαθει την πενα, να παιξει πεμτες να παιξει γρηγορους δακτυλισμους με πενα κλπ. Σολο ουτε που να το φανταστει. Και τον ακουσα να παιζι και κλασικη και ενω παιζει τοσα χρονια δεν παιζει τοσο καλα οσο θα περιμενα. Αντιθετα ενα παιδι σε μια αλλη τα ξη του σχολειου παιζει 3 χρονια κλασικη και τα παει πολυ καλυτερα, και οταν δοκιμασε να παιξει λιγο στην ηλεκτρικη μου μπερδευοτανε. Ενας τριτος παιζει 5 χρονια κλασικη, ειναι παραπολυ καλος και δεν καταλαβενει διαφορα αναμεσα σε κλασικη και ηλεκτρικη, αρκει να του δωσεις λιγη ωρα για να συνιθισει στα μικρα ταστα και το λεπτο μπρατσο. Εγω παλι (συμφωνα με τον δασκαλο μου) ειμαι σε πολυ ανεβασμενο επιπεδο σε σχεση με τον καιρο που παιζω στην ηλεκτρικη και ωσες φορες επειξα με την ακουστικη του δασκαλου αν και εχει πιο μεγαλα ταστα τα καταφερα μια χαρα, και με την κλασικη του ξαδερφου μου καταφερνω να παιξω κοματια που παιζω στην ηλεκτρικη αλλα δεν καταφερνω αλλα κοματια που μου δειχνει και μου φενονται εξωπραγματικα.
Ενα παιδι παλι παιζει κλασικη 2 χρονια και το μονο που ξερει ειναι να παιζει κοματια που περιεχουν μονο συνχορδιες, ειμασταν 5 παιδια με κιθαρα στην ολοημερη και αυτος δεν μπορουσε να ακολουθεισει κανενα απο τα κοματια, μονο οταν παιξαμε λιγο χατζηγιαννη μπορουσε να παιξει (εκει ομως τα βρηκα σκουρα εγω, δεν τις πολυ παω τις συνχορδιες βλεπεις)
Και εβλεπες κιολας οτι στα 5 παιδια ο καθενας ειχε μελετισει αλλου ειδους τραγουδια, επαιζε με διαφορετικο τροπο (ολοι εκτος απο εμενα ειχανε κλασικη) και σε ολα τα τραγουδια, απο σκετες συνχορδιες μεχρι ροκιες που επαιζα πια μονος μου, υπιρχε εστω και ενας που δεν μπορουσε να παιξει.

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε στις 14:38, 13-06-06:

Η πενα ειναι θεμα εξασκησης. Εγω παντως ηλεκτρικη παιζω ειτε με τα δαχτυλα ειτε συνδιασμο δαχτυλα πενα(κρατωντας την πενα αλλα χρησιμοποιοντας και τα m,a,e δαχτυλα) Ποτε μονο με πενα. Μου ακουγεται πολυ...μονοφωνικο και βαρετο

Η μονη μου δυσκολια ηταν η προσαρμογη στα μικρα ταστα. Η χαρα μου? Οτι μπορεις να παιξεις τουλαχιστον 25% πιο γρηγορα Και η κλασσικη παιδεια δεν ειναι μονο bach κτλ...Εχεις ευρος εργων. Απο προκλασσικα μεχρι μπλουζ(ναι ναι και μαλιστα κορυφαια) και μεταγραφες γνωστων τραγουδιων στο πολυφωνικο υφος της κλασσικης. Και ακομη και συγχρονα(ετσι λεμε αυτα που γραφτηκαν στον 20ο αιωνα) που γραφτηκαν το 1900 και ειναι πιο metal και απο τα metal Δεν μπορεις να φανταστεις τι επινοησεις εχουν κανει γαι ενα ξυλινο οργανο οπως την κιθαρα. Εχω ακουσει κομματι που αν εκλεινες τα ματια σου νομιζες οτι ησουν σε μαγαζι με με μεγαλα ρολογια με εκρεμες και κουκους...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:38, 13-06-06:

Φυσικα ειναι θεμα εξασκησης, οπως και ολη η κιθαρα
Ιδικα η ταχυτιτα ειναι κατι το οπιο χαρακτιριζει την ηλεκτρικη σε σχεση με τις κλασικες και τις ακουστικες.
Κλασικη παιδια δεν ξερω, αλλα το τι μπορεις να παιξεις σε μια κλασικη κιθαρα... απο αυτα που επαιζαν οι αρχαιοι Ελληνες μεχρι και Death που λεει ο λογος. Ειναι μαλλον το οργανο με τις πιο πολλες "πλευρες", μπορεις να παιξεις σχεδων τα παντα.

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

O songless_bird έγραψε στις 19:21, 13-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Φυσικα ειναι θεμα εξασκησης, οπως και ολη η κιθαρα
Ιδικα η ταχυτιτα ειναι κατι το οπιο χαρακτιριζει την ηλεκτρικη σε σχεση με τις κλασικες και τις ακουστικες.
Κλασικη παιδια δεν ξερω, αλλα το τι μπορεις να παιξεις σε μια κλασικη κιθαρα... απο αυτα που επαιζαν οι αρχαιοι Ελληνες μεχρι και Death που λεει ο λογος. Ειναι μαλλον το οργανο με τις πιο πολλες "πλευρες", μπορεις να παιξεις σχεδων τα παντα.
Μια και μιλας για ταχυτητα και ακουστικη κιθαρα..Ακου λιγο τον Al di Meola Παιζει ακουστικη κιθαρα(με πενα) και πες μου αν εχεις δει/ακουσει να παιζουν τοσο γρηγορα σε ηλεκτρικη Θα τον βρεις να εχει κανει πολλα cd με paco de lucia.

http://www.aldimeola.com/neu/index.php

To κυριο οργανο του ειναι η ακουστικη κιθαρα. Θα τον δεις και στο video clip του Νταλαρα στη διασκευη του commandate Che gevara (δεν νομιζω να το εγραψα σωστα )

Παράθεση

Farmas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Farmas
Ο Farmas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Farmas έγραψε στις 22:50, 13-06-06:

Εγω ρε παιδια τι να σας πω....Μικρος ημουνα δεν ηξερα, λιγο ο αδερφος μου,λιγο ο Θειος μου (ξερετε πως ειναι αυτα τα πραγματα) με πεισαν και εμαθα ΤΡΟΜΠΕΤΑ!!!!!!! Να μην σας πω τι γινοταν καθε φορα που αποφασιζα να κανω καμια προβα σπιτι μου.... Οι γειτονες ξερανε ολα το Grand March απ'εξω! (Ειναι εμβατηριο παρελασεως καθ'οτι επαιζα και σε φιλαρμονικη..) Μεγαλωνοντας ανακαλυψα πως η αληθινη μου κλιση ηταν στο τουμπερλεκι.... Το παραδοξο δε... Οταν αρχισα να παιζω τουμπερλεκι ημουν 120 κιλα και ειχα μαλλι μεχρι τη μεση....Καμια σχεση με λαικος...Φαντασου να ακους Τρυπες....και να προσπαθεις να παιξεις τουμπερλεκι....Ελεος, παντως ανακαλυψα τα εντεχνα λαικα και μπορω να πω οτι βελτιωθηκε το πραγμα.

Υ.Γ Τα εντεχνα Λαικα ειναι αυτα που ονομαζονται Σκυλαδικα, Γαβ Γαβ κτλ κτλ

Παράθεση

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O vaguraw έγραψε στις 23:57, 13-06-06:

H 5τονικες σε καλο επιπεδο ειναι θεμα χρονιας εξασκησης.Ο ηχος της ηλεκτρικης διαφερει τοσο απο τησ κλασικης που δεν με βοηθησε καθολου το περασμα απο την μια κιθαρα στην αλλη.Δακτυλισμοι δεν μου χρειαζονται οταν παιζω κιθαρα με τον τροπο που παιζω.Αλλο να εισαγεις κλασικα στοιχεια στην κλασσικη και αλλο να λες του αλλου οτι χωρις κλασσικη δεν μπορεις να μαθεις ηλεκτρικη.
Θεωρω οτι τα ωδεια το κανουνε για φραγκα ...

////ασε που οι τεχνικες στην ηλεκτρικη ειναι τελειως διαφορετικες απο την κλασσικη.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaguraw : 14-06-06 στις 00:00.
Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 14:49, 14-06-06:

Παίζω πιάνο εδώ και αρκετά χρόνια ...νομίζω 8... αλλλά λόγω πανελληνίων και διαφόρων άλλων παραγόντων το σταμάτησα...Κρίμα και είχα φτάσει μέχρι τη Μέση... Σκέφτομαι όμως μελλοντικά να το ξαναρχίσω...

Τέλος πάντων ...Μήπως γνωρίζει κανείς στη μουσική δωματίου το πιάνο με ποια όργανα μπορείνα συνοδεύεται? Εννοώ μεταξύ ποιων μπορώ αργότερα να επιλέξω??

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 15:03, 14-06-06:

με το βιολί πάει πολύ

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

O songless_bird έγραψε στις 15:14, 14-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από vaguraw
H 5τονικες σε καλο επιπεδο ειναι θεμα χρονιας εξασκησης.Ο ηχος της ηλεκτρικης διαφερει τοσο απο τησ κλασικης που δεν με βοηθησε καθολου το περασμα απο την μια κιθαρα στην αλλη.Δακτυλισμοι δεν μου χρειαζονται οταν παιζω κιθαρα με τον τροπο που παιζω.Αλλο να εισαγεις κλασικα στοιχεια στην κλασσικη και αλλο να λες του αλλου οτι χωρις κλασσικη δεν μπορεις να μαθεις ηλεκτρικη.
Θεωρω οτι τα ωδεια το κανουνε για φραγκα ...

////ασε που οι τεχνικες στην ηλεκτρικη ειναι τελειως διαφορετικες απο την κλασσικη.
Θα διαφωνισω για τις 5τονικες... Και θα το καταλαβαινες αν εβλεπες σε τι κλιμακες εξεταζονται οι κλασσικοι κιθαριστες οταν δινουν για ανωτερα...

Εγω οταν πιανω ηλεκτρικη στα χερια μου πιο πολυ παιζω με τους ηχους παρα καθομαι να παιξω σοβαρα
Το τελειως ειναι σχετικο...Μονο το taping δεν εχουμε, γιατι πολυ απλα δεν εχουμε ενισχυση απο ενισχυτη στον ηχο μας. Και mute(pizzicato) εχουμε και slide(glisanti ) .Και εσεις δεν εχετε tam και rasquados

Αν ξερεις μονο ηλεκτρικη δεν μπορεις να παιξεις κλασσικη ανωτερου επιπεδου μεσα σε λιγους μηνες.
Το αναποδο ισχυει αν ομως ξερεις καλη κλασσικη

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 17:49, 14-06-06:

Έκανα 6 χρόνια κλασική κιθάρα, αλλά τη σταμάτησα λόγω φροντιστηρίων κλπ. Όμως περισσότερο νομίζω ότι αν δεν το έχεις στο αίμα σου, δεν προχωρά το πράγμα. Και ήμουν και καλή, αλλά αν δεν έχεις όρεξη να παίξεις, αυτό δεν έχει καμία σημασία. Αφού τώρα μετά από 9 χρόνια ζήτημα είναι αν την έχω πιάσει στα χέρια μου 5 φορές!

Παράθεση

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O vaguraw έγραψε στις 00:49, 15-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από songless_bird
Θα διαφωνισω για τις 5τονικες... Και θα το καταλαβαινες αν εβλεπες σε τι κλιμακες εξεταζονται οι κλασσικοι κιθαριστες οταν δινουν για ανωτερα...

Εγω οταν πιανω ηλεκτρικη στα χερια μου πιο πολυ παιζω με τους ηχους παρα καθομαι να παιξω σοβαρα
Το τελειως ειναι σχετικο...Μονο το taping δεν εχουμε, γιατι πολυ απλα δεν εχουμε ενισχυση απο ενισχυτη στον ηχο μας. Και mute(pizzicato) εχουμε και slide(glisanti ) .Και εσεις δεν εχετε tam και rasquados

Αν ξερεις μονο ηλεκτρικη δεν μπορεις να παιξεις κλασσικη ανωτερου επιπεδου μεσα σε λιγους μηνες.
Εχω bend δεν εχεις μεχ μεχ μεχ μεχ
Οι πεντατονικες ειναι αυτο που βασιζονται τα πιο πολλα σολο στην ροκ.Αμα πιστευεις οτι ο Page και ο Hendrix τις μαθανε σε λιγες μερες νταξ.Θελω να σε ακουσω να παιζεις.
Και επιπλεον το λεω αυτο για την προυπηρεσια της κλασσικης με την προυποθεση οτι θες να παιξεις μονο ηλεκτρικη.Αμα θες να πηδηξεις απο την ηλεκτρικη στην κλασικη νταξ θα δυσκολευτεις πιο πολυ αποτι στο αντιθετο.Αλλα το θεμα για μενα δεν ειανι εκει..[δεν θελω να ξαναπαω στην κλασικη]
Τωρα οτι επιπλεον εμπειρια εχει κανεις στο οργανο..[γιατι το ιδιο οργανο ειναι ασχετα αν ο ηχος εναι αλλος και αρκετα πραγματα αλλαζουν] καλο ειναι να τις εχει.

Ηλεκτρικη for evah

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

O songless_bird έγραψε στις 02:02, 15-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από vaguraw
Εχω bend δεν εχεις μεχ μεχ μεχ μεχ
Νομιζεις

Μπορω να κανω την κιθαρα μου και τουμπερλεκι εσυ δεν μπορεις

Το θεμα ειναι οτι οι ηλεκτρικοι κιθαριστες υποτιμουν την αξια της κλασσικης κιθαρας σαν τεχνικη. Αν θες να μαθεις κατι πιο δυσκολο ασχολησου με φλαμενγκο,αλλα θα πρεπει να παραμερισεις την πενα.....Εκει οσο και να προσπαθησα απετυχα. Αλλη τεχνικη των δαχτυλων του δεξιου χεριου. Επιπλεον ενα δαχτυλο στο παιξιμο. Ρυθμικα σχηματα που παιζονται με δεκαδες rasguados και βγαζουν το ιδιο ακουσμα...Μου πηρε 6 μηνες να μαθω να χρησιμοποιω σωστα τον αντιχειρα μου

Δεν καθομαι να μαλωσω με κανεναν. Χαιρομαι να βλεπω νεους να αγαπανε τη μουσικη, και ειδικα την κιθαρα, οποια μορφη και να εχει. (Μισω τους πιανιστες ψωναρες ολοι τους )

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 03:13, 15-06-06:

Όταν ήμουν μικρή είχα μάθει 2 - 3 κομμάτια στο αρμόνιο και 2 τραγούδια στην φλογέρα!!!!
Τώρα δεν έχω ιδέα!!! Θα ήθελα πολύ πολύ να παίζω κιθάρα ή ντραμς!!!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:11, 15-06-06:

Μια και μιλας για ταχυτητα και ακουστικη κιθαρα..Ακου λιγο τον Al di Meola Παιζει ακουστικη κιθαρα(με πενα) και πες μου αν εχεις δει/ακουσει να παιζουν τοσο γρηγορα σε ηλεκτρικη Θα τον βρεις να εχει κανει πολλα cd με paco de lucia.

http://www.aldimeola.com/neu/index.php

To κυριο οργανο του ειναι η ακουστικη κιθαρα. Θα τον δεις και στο video clip του Νταλαρα στη διασκευη του commandate Che gevara (δεν νομιζω να το εγραψα σωστα )
Θα τον ψαξω λιγο τον τυπο και θα σου πω.

Μαλλον για τις πεντατονικες δεν εχουμε μια "σωστη" συνενοησει. Της μαθενεις μεσα σε μια μερα, αλλα μαθενεις να της χρησιμοποιεις και να γραφεις πανω σε αυτες μετα απο πολυ εξασκηση και μελετη.

Μα καπιος που αρχιζει με ηλεκτρικη δεν προκειτε ποτε να γινει τεραστιος μουσικος, θα ξερει πολυ καλα να παιζει ηλεκτρικη, αλλα τπτ παραπερα, εκτος και αν ασχολειθει πολυ σοβαρα. Φυσικα η κλασικη ειναι πιο δυσκολη τοσο σε παικτικο οσο και σε συνθετικο επειπεδο καθως ειναι η μητερα της ηλεκτρικης, χρησιμοποιητε με πολυ περισσοτερους τροπους απο οτι η ηλεκτρικη και εχει αλλη συσταση, ναι μεν εχουν 6 χορδες και ταστα και οι δυο, αλλα μπορεις να βγαλει τελιως διαφορετικα πραγματα απο την μια και την αλλη.

Νομιζεις

Μπορω να κανω την κιθαρα μου και τουμπερλεκι εσυ δεν μπορεις

Το θεμα ειναι οτι οι ηλεκτρικοι κιθαριστες υποτιμουν την αξια της κλασσικης κιθαρας σαν τεχνικη. Αν θες να μαθεις κατι πιο δυσκολο ασχολησου με φλαμενγκο,αλλα θα πρεπει να παραμερισεις την πενα.....Εκει οσο και να προσπαθησα απετυχα. Αλλη τεχνικη των δαχτυλων του δεξιου χεριου. Επιπλεον ενα δαχτυλο στο παιξιμο. Ρυθμικα σχηματα που παιζονται με δεκαδες rasguados και βγαζουν το ιδιο ακουσμα...Μου πηρε 6 μηνες να μαθω να χρησιμοποιω σωστα τον αντιχειρα μου

Δεν καθομαι να μαλωσω με κανεναν. Χαιρομαι να βλεπω νεους να αγαπανε τη μουσικη, και ειδικα την κιθαρα, οποια μορφη και να εχει. (Μισω τους πιανιστες ψωναρες ολοι τους )
Εχω τρεμολο, εσυ δεν εχεις νια-νια-νια-νια-νια
Σοβαρα και παλι, δεν ξερω τι εχει ο ενας που δεν το εχει ο αλλος, εδω δεν εχω μαθει ακομα ολα πανω στην ηλεκτρικη, θα ξερω τι εχει η κλασικη για να τα συγκρινω; Ομως το θεμα δεν ειναι με πια μπορεις να βγαλεις μια τεχνικη αλλα τι σου αρεσει να κανεις με το οργανο σου, και αναλογα σου ταιριαζει καπιο απο τα δυο.
Παντος πρωσοπικα αναγνωριζω την υπεροχη της κλασικης, ομως εμενα δεν μου ταιριαζει, εγω θεώ απλα να μαθω τα βασικα περι μουσικης και να μπορω να βγαλω καπια κοματια στην κιθαρα μου, αντε και το πολυ-πολυ να κανουμε κανα ερασιτεχνικο συγκροτιματακι με τπτ φιλους καπια στιγμη αν καπια στιγμη θελησω να μαθω σοβαρα την μουσικη, με καθε της πτυχη φυσικα θα παραμερισω την ηλεκτρικη για λιγο και θα ασχολιθω καπιο κλασικο οργανο, κιθαρα, πιανο, βιολι κλπ

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

O songless_bird έγραψε στις 14:54, 15-06-06:

Εχουμε τρεμολο αλλα καμια σχεση με αυτο που εννοεις εσυ Ειναι η γρηγορη τεχνικη παιξιματος διαδοχικα των δαχτυλων i ,m, a σε μια χορδη και ο αντιχειρας p ελευθερα να κινειτε στις υπολοιπες χορδες ,πολυφωνια βλεπεις (στο φλαμενκγο παραμβαλει και το μικρο δαχτυλο e για πιο πολυπλοκα ακουσματα)

Για τις 5τονικες εχω να σουπω οτι δεν ειναι κατι που το εχετε εσεις οι "ηλεκτρικοι". Υπαρχουν σε κομματια κλασσικα που γραφτηκαν πριν ενα αιωνα Λυδιος, αιωλικος,ιωνικος,φρυγιος,μιξολυδιος,δωριος τροποι ειναι μερη της δικης μας αρμονιας που δανειστηκαν οι ηλεκτρικοι... Το να γραψεις πανω σε οποιοδηποτε τροπο ειναι θεμα οχι μονο εξασκησης, αλλα εμπνευσης και ταλεντου. Λογο ακουσματων μπορω να γραψω ευκολα κατι σε 5τονικη και ας μην εχω ασχοληθει πολυ σαν θεωρια αλλα το ακουσμα τους το ξερω εμπειρικα και λογο σπουδων να σου γραψω και μια φουγκα...Ολα δουλεια θελουν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη songless_bird : 15-06-06 στις 15:05.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:33, 15-06-06:

Για τις 5τονικες εχω να σουπω οτι δεν ειναι κατι που το εχετε εσεις οι "ηλεκτρικοι". Υπαρχουν σε κομματια κλασσικα που γραφτηκαν πριν ενα αιωνα Λυδιος, αιωλικος,ιωνικος,φρυγιος,μιξολυδιος,δωριος τροποι ειναι μερη της δικης μας αρμονιας που δανειστηκαν οι ηλεκτρικοι... Το να γραψεις πανω σε οποιοδηποτε τροπο ειναι θεμα οχι μονο εξασκησης, αλλα εμπνευσης και ταλεντου. Λογο ακουσματων μπορω να γραψω ευκολα κατι σε 5τονικη και ας μην εχω ασχοληθει πολυ σαν θεωρια αλλα το ακουσμα τους το ξερω εμπειρικα και λογο σπουδων να σου γραψω και μια φουγκα...Ολα δουλεια θελουν.
Δεν διαφωνω, δεν εχω κανει ιστορια της μουσικης αλλωστε, αλλα αλλο ενοουσα. Το αν υπαρχει η οχι στην κλασικη ειναι αλλο θεμα.

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

O songless_bird έγραψε στις 15:42, 15-06-06:

Δεν διαφωνω, δεν εχω κανει ιστορια της μουσικης αλλωστε, αλλα αλλο ενοουσα. Το αν υπαρχει η οχι στην κλασικη ειναι αλλο θεμα.
Μηπως το αν ξεκινησε απο την κλασσικη ή οτι δεν χρειαζεται να ξεκινησει καποιος ηλεκτρικη μονο και μονο για τις 5τονικεςειναι το θεμα?

Βρες να ακουσεις καποιον συγχρονο συνθετη οπως Phillip Houghton και ψαξε κομματια του οπως το Stele: II. Dervish.

Μην αγχωνεσαι. metal ακουω. Αλλα ψαχνομαι γενικα πανω στην κιθαρα

edit: Να σε παω και στις αρχες του προηγομενου αιωνα...Ψαξε την 12 σπουδη του Heitor villa Lobos. Πορωση!!! Ή το danza caracteristica Του Leo Brower. Να ακουσεις δηλαδη τι παιζανε πριν ακομη βγει το rock ,στην κλασσικη κιθαρα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη songless_bird : 15-06-06 στις 15:48.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:48, 15-06-06:

Δεν ανχωνομαι, και εγω τελευτεα ψαχνομαι με την κιθαρα

Το θεμα δεν ειναι με τι θα αρχισεις. Απλα για να πει καπιος οτι ξερει τις πεντατονικες εις βαθος δεν φτανει να ξερει τις τοποθεσιες τους στην κιθαρα και πιες νοτες ειναι αλλα να μπορεις να συνθεσης σολο πανω σε αυτες, να μπορεις να αλλαζεις απο την μια στην αλλη κλπ. Κατα την γνωμη μου, εχοντας ελαχιστες γνωσης απο την ηλεκτρικη δεν μπορεις να μαθεις μουσικη, ενω απο την κλασικη θα μαθεις τα παντα. Μαλλον λεμε το ιδιο αλλα με αλλα λογια τοση ωρα.

Παράθεση

dimicupo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimicupo
Ο dimicupo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O dimicupo έγραψε στις 01:26, 15-12-06:

Κιθάρα,ξεκίνησα κλασσική....μόνος (γελάστε δεν πειράζει) αρχικά όταν ακουσα πιτσιρικάς μια σουίτα του Bach..Εμαθα μόνος παρτιτούρα,ότι τεχνικές μπορούσα πάλι μόνος,επαιξα κι εγώ αυτά που λάτρεψα.Εκτοτε...εθισμένος,έχω κιθάρες και ένα αίσθημα ότι όλο και γνωρίζω λιγότερα.....
"οστις προσθέτει γνώσιν,προσθέτει πόνον",αλλά η τρέλλα τρέλλα...

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 18:45, 15-04-07:

εγώ εδώ και λίγες μόνο ημέρες,πήρα μπάσο και ευελπιστώ να καταφέρω να φτάσω σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο μόνη μου..για αρχή τουλάχιστον,δεν σκέφτομαι να κάνω μαθήματα..ήδη έχω βγάλει 3 αγαπημένα κομμάτια και προχωρώ ακάθεκτη...αν και αυτά τα ανοίγματα του αριστερού χεριού που θέλει το μπάσο με δυσκολεύουν αρκετά ακόμη..αλλά ως γνωστόν, "practice makes perfect..!!"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nosaltres
Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε στις 04:21, 17-04-07:

Yes, ηλεκτρικη κιθαρα. Αυτοδιδακτος riffomaniac.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

koutsivitisj

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη koutsivitisj
Ο koutsivitisj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O koutsivitisj Don't let the fear of failure to discurage you... έγραψε στις 13:45, 07-05-07:

Καλημέρα.. Ασχολούμαι επαγγελματικά με τη μουσική.
Είμαι καθηγητης μπουζουκιού και θεωρητικών. Επίσης τώρα μαθαίνω κιθάρα ακουστική και πιάνο. Η ηλικία πιστέυω είναι δικαιολογία απλά.. Όποιος θέλει να ασχοληθεί ασχολείται. θέληση χρειάζεται παιδεία.....!!

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη bisbirikos
Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 15:57, 15-05-07:

Για την ηλικια που γραφεις, ειχα μαθητη 55 ετων...Εκει να δεις ορεξη για να μαθει. Θα τη ζηλευαν πολλοι.

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 16:01, 15-05-07:

μόλις έμαθα ότι τα trichords το μεσαίωνα θεωρούνταν σατανιστικά

έπαιζες blues και σε καρατομούσαν δηλαδή ?

Παράθεση

Μάριλυ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάριλυ
H Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 260 μηνύματα.

H Μάριλυ έγραψε στις 16:46, 15-05-07:

Χαρηκα που λετε οτι η ηλικια δεν παιζει ρολο και ελπιζω να ισχυει. Ειμαι 24, μου αρεσει πολυ η μουσικη και θελω να μαθω να παιζω καποιο οργανο. Σκεφτομουνα κιθαρα, αλλα δεν ξερω... Πως διαλεγεις τι οργανο θα μαθεις? Θα διαλεξεις ο,τι ηχει καλυτερα στ'αυτια σου η υπαρχει καποιο αλλο κριτηριο? Και που ειναι καλυτερα να μαθεις, σε ωδειο η με δασκαλο? Ειμαι παντελως ασχετη, οποτε οποιαδηποτε συμβουλη ειναι καλοδεχουμενη

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη bisbirikos
Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 16:55, 15-05-07:

Τι ειν'αυτο?

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:56, 15-05-07:

Πρωσοπικα εγω διαλεξα την ηλεκτρικη κιθαρα γιατι μου αρεσε πιο πολυ απο τα αλλα οργανα σε ολα τα θεματα, και γιατι απο μικρος ηθελα να γινω σαν τον ξαδερφο μου ο οπιος επαιζε κιθαρα. Τα κριτιρια ομως για εσενα μπορει να ειναι διαφορετικα... Εξαρτατε και απο το τι μουσικη ακους, αν εχεις ιδιετεη κληση σε καπιο οργανο κλπ....
Για την κιθαρα ειναι καλητερα, κατα την γνωμη μου, με δασκαλο, για αλλα οργανα δεν μπορω να πω καθος δεν ξερω.

Παράθεση

Μάριλυ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάριλυ
H Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 260 μηνύματα.

H Μάριλυ έγραψε στις 17:02, 15-05-07:

Σ'ευχαριστω Κρονακο! Ακουω περισσοτερο ροκ και εντεχνα ελληνικα. Κι εμενα η κιθαρα περισσοτερο νομιζω με τραβαει αν και το βιολι μου αρεσει παρα πολυ να το ακουω αλλα ειναι πολυ δυσκολο κατα κοινη ομολογια. Τωρα αν εχω καποια κλιση καπου δεν εχω ιδεα, μιας και δεν εχω ασχοληθει ποτε με μουσικα οργανα

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ghelly
H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε στις 17:13, 15-05-07:

Πάντα είχα κόλλημα με το πιάνο. Τελικά και ενώ ήμουν μικρή ακόμα, πέθανα τους δικούς μου και μου πήραν πιάνο!!!! Αφού βρήκα και μια δασκάλα να με αντέχει έκανα 9 χρόνια κλασσική μουσική. Θα με άκουγε ο Μπραμς και θα έτριζαν τα κόκκαλά του. Ξέρω και λίγη κιθάρα βεβαία, εξαιτίας μιας κρίσης του αδερφού μου να με μάθει αλλά τελικά βαρέθηκα τα ακόρντα!!!!

Πιάνο rulezzzzzzzzzzzzzzz λέμε

Παράθεση

koutsivitisj

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη koutsivitisj
Ο koutsivitisj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O koutsivitisj Don't let the fear of failure to discurage you... έγραψε στις 10:49, 16-05-07:

ό,τι όργανο και να ξεκινήσετε καλύτερα να πάτε σε ωδείο.. είναι πιο οργανωμένα και υπάρχουν πολλές δυνατότητες για συναυλίες και διάφορες εκδηλώσεις... Στα ιδιαίτερα απλά δεν βγαίνεις από το σπίτι σου και έχεις μια πιο οικεία σχέση με τον καθηγητή..

Παράθεση

gsova (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gsova
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O gsova έγραψε στις 10:49, 17-05-07:

κιθάρα...

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

O songless_bird έγραψε στις 15:01, 25-05-07:

Εγω τα εχω συναντισει στην ατονικη και σειραικη μουσικη. Στο πυρ το εξωτερο!!!!

Και σε πεντατονικες κλιμακες σε πιο νορμαλ ακουσματα.
Ειναι "ομαδα" να το πω?...Απο τρεις νοτες που δεν ανοικουν πραγματικα σε καποια κλιμακα ουτε διατονικο διαστημα.
Παραδειγμα: ACD+EGA=ACDEGA μας κανει πεντατονικη κλιμακα.

Δεν τα εχω ψαξει και πολυ...Αλλα υπαρχουν και ομαδες τεσσαρων και εξι φθογγων. Τα συναντας πιο συχνα στο δωδεκαφθογγικο συστημα....

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 16:30, 17-10-07:

Ντραμς... Εδώ και δύο χρόνια ακριβώς (υπάρχει ποστ μου σε αυτό το θέμα την εποχή που ξεκίναγα! Γ*μάτο!).
Δεν πρόκειται να τα παρατήσω ποτέ, θεωρώ πως θα ήταν ένα τεράστιο λάθος... Ειδικά από την στιγμή που έχω λιώσει στην εξάσκηση όσο καιρό παίζω.

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 22:02, 25-10-07:

έπαιζα πιάνο κ κιθάρα

έχω όμως να τα πιάσω καμιά δεκαετία το λιγότερο (κρίμα δλδ)

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 15:37, 01-11-07:

Μικρος ειχα κανει λιγα μαθηματα synthesizer και θεωρια. Αργοτερα εκανε ο αδερφος μου κιθαρα και την εξυνα κι εγω λιγο, αλλα πανε πολλα χρονια.

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 15:53, 01-11-07:

καποτε ειχα ξεκινησει να μαθαινω κιθαρα αλλα μου την ειχε σπασει τοσο πολυ ο δασκαλος μου που την παρατησα.. φυσικα και το μετανιωνω ακομα.. οπως και το οτι παρατησα το κολυμβητηριο, την ενοργανη κτλ, αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια..

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 19:20, 07-11-07:

Παίζω πιάνο από πολύ μικρή και το έχω διακόψει μόνο για 2 χρόνια. Μπορεί να μην έχω επαγγελματικές βλέψεις αλλά μου αρέσει η μουσική και δεν θέλω να το αφήσω. Μέσα από το πιάνο έμαθα να αγαπώ την κλασσική μουσική αλλά και με βοήθησε πολύ στη μαθηματική σκέψη μιας και η μουσική με τα μαθηματικά είναι κατά κάποιο τρόπο παράλληλα. Ελπίζω να μπορέσω να το συνεχίσω μέχρι το πτυχίο. Πάντως νομίζω εδώ θα συμφωνήσουν οι μουσικοί μας είναι μεγάλη η ευχαρίστηση και η αυτοικανοποίηση όταν μαθαίνεις να παίζεις ένα όμορφο κομμάτι.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:30, 07-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Πάντως νομίζω εδώ θα συμφωνήσουν οι μουσικοί μας είναι μεγάλη η ευχαρίστηση και η αυτοικανοποίηση όταν μαθαίνεις να παίζεις ένα όμορφο κομμάτι.

Ε ναι ειναι μγαλη απολαυση να παιζεις κατι που σου αρεσει...

Παράθεση

Metal Drummer (Νικόλας)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Metal Drummer
Ο Νικόλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Metal Drummer έγραψε στις 01:26, 28-11-07:

Γειά σας παιδιά!Είμαι καινούργιος.Χάρηκα που μπήκα στην παρέα σας.Βλέπω το forum έχει πολλά ενδιαφέροντα πράγματα.
Διάβασα το θέμα απο την αρχή.Μα καλά όλοι κιθάρα ξέρετε?
Εκτός απο 1-2 δέν βλέπω σε κανένα να αρέσουν ή να ήθελε να παίξει drums.
Εγώ άρχισα κατα τύχη πρίν απο 5 χρόνια μετά απο παρότρυνση φίλων και τα λάτρεψα.
Άλλα όργανα που θα ήθελα να μάθω είναι η τρομπέτα,γιατί εκτός απο metal μου αρέσει και η jazz, βιολί όπως και ηλεκτρική κιθάρα,σάν και σάς.

Ότι και να μάθω τα drums θα είναι πάντα το αγαπημένο μου μουσικό όργανο.

DRUMS RULES

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 12:16, 28-11-07:

Όντως !!! Κρίμα μόνο που το σπίτι σου πρέπει να έχει καλη ηχομόνωση για να κανεις εξάσκηση !!!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:06, 28-11-07:

Metal Drummer κανεις λαθος... Εγω παντα ηθελα να μαθω drums, και οταν αρχισα κιθαρα θα ειχα αρχισει drums αν δεν ητανε το προβλημα του χορου...

Παράθεση

Metal Drummer (Νικόλας)

Νεοφερμένος

Ο Νικόλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Metal Drummer έγραψε στις 14:25, 28-11-07:

Το ξέρω οτι το αιώνιο πρόβλημα είναι ο χώρος και ο θόρυβος,μήν πώ οτι για να πάρεις καλό σέτ είναι τα πιό ακριβά και αν του βάζεις κιόλας κι άλλα άσε...
Εγώ πάντος τα έχω στην μονοκατοικία της γιαγιάς μου και είμαι μιά χαρά.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:29, 28-11-07:

Ο θορυβος δεν ειναι θεμα... Σε μονοκατικια μενω και εχω και γειτονες που δες εχουν προβλημα. Και το οικονομικο ενταξη...Με οσα εδωσα για κιθαρα+ενισχυτη θα ειχα παρει ενα αξιπρεπεστατο σετακι για αρχαριο, και απο εκει και περα το αναβαθμιζεις σιγα-σιγα οποτε εχεις λευτα...

Παράθεση

Metal Drummer (Νικόλας)

Νεοφερμένος

O Metal Drummer έγραψε στις 16:09, 28-11-07:

Ο θορυβος δεν ειναι θεμα... Σε μονοκατικια μενω και εχω και γειτονες που δες εχουν προβλημα. Και το οικονομικο ενταξη...Με οσα εδωσα για κιθαρα+ενισχυτη θα ειχα παρει ενα αξιπρεπεστατο σετακι για αρχαριο, και απο εκει και περα το αναβαθμιζεις σιγα-σιγα οποτε εχεις λευτα...
Ε τότε τί να σου πώ.Άν σου άρεσαν κακώς που δέν έμαθες!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    kiriakosGR

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο; - Από halvas
      Το θέμα έχει λάβει 688 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-03-16 στις 19:22.
    • Παίζετε WoW? - Από qwertyuiop
      Το θέμα έχει λάβει 54 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-12-12 στις 15:49.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους