Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,076 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:54, 28-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Metal Drummer
Ε τότε τί να σου πώ.Άν σου άρεσαν κακώς που δέν έμαθες!

Εχουμε χρονο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iduna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iduna
H Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H Iduna (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 03:06, 27-12-07:

Ο,τι εχει να κανει με μουσικη ειναι σιγουρο οτι εχει να κανει και με την μαγεια!
Εγω παιζω ενα χρονο και κατι ηλεκτρικο μπασσο. Εχω και συγκροτημα με 2 φιλες μου που παιζουν κι αυτες 1 χρονο και κατι (κιθαρα, ντραμς). Ειναι απιστευτα πορωτικο οργανο. Ειδικα τα funk, latin, SOUL, blues κτλ τα σπανεεεεε!!! Και το ελληνικο ροκ εχω παρατηρησει οτι εχει καλο μπασσο. Βρισκεις γνκ. Στην μεταλ μ' αρεσει λιγοτερο βεβαια.
Απο κει και περα θα θελα να μαθω σαξοφωνο και φλαουτο απο πνευστα και ντραμς απο κρουστα. Θα δειξει. Ας μαθω πρωτα μπασσο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 20:41, 25-02-08:

Έκανα 5 χρόνια κλασική κιθάρα σε ωδείο, τώρα παίζω που και που και επίσης ξέρω κάτι λίγα σε πιάνο και φλογέρα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nininaou
H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 22:26, 05-03-08:

Λατρεύω τη μουσική. Και ακούω τα πάντα με κάποες αδυναμίες (Ροκ, κλασσική, παραδοσιακή). Παίζω και κιθαρίτσα (που την έχω ονομάσει Αστραδενή) κλασσική!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 22:34, 05-03-08:

Παίζω πιάνο εδώ και 12 χρόνια. Ενώ στην Α Λυκείου μπήκα στην Ανωτέρα και θα μπορούσα μέχρι την Γ Λυκείου να έχω δώσει και προκριματικές για το πτυχίο, μου παρουσιάστηκε σοβαρό πρόβλημα τενοντίτιδας και στα δύο χέρια το οποίο επιδεινώθηκε με το γράψιμο και αργότερα και με τον υπολογιστή. Τώρα έχω φτάσει στο σημείο να κλαίω από τους πόνους όταν τα πιέζω και ειδικά το δεξί με το οποίο γράφω.

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 23:37, 22-03-08:

Εγω παιζω ηλεκτρικη κθάρα, ακουστικη κ εχω κ ενα γκρουπακι.

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 00:04, 23-03-08:

Εγώ είμαι εξειδικευμένος και βιρτουόζος στο αφρικανικό μονόχορδο!!

Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη FaniFox
H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε στις 01:36, 23-03-08:

Εγώ προσπάθησα στα 30 μου να μάθω κιθάρα, κάτι που το ήθελα από μικρή. Δυστυχώς είναι αλήθεια αυτό που λένε ότι τα δάχτυλα δεν "σπάνε" εύκολα σε μεγαλύτερη ηλικία. Για κανα-δυό χρόνια παιδεύτηκα χωρίς εξαιρετικά αποτελέσματα.
Επειδή όμως στο ωδείο που πήγα η θεωρία ήταν υποχρεωτική, έμαθα τέλεια τη βασική θεωρία της μουσικής. Εκεί η ηλικία είναι ατού! Στις τελικές εξετάσεις πήγα καλύτερα από όλη την τάξη!

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 17:23, 03-04-08:

Θέλει προσπάθεια η κιθάρα, δε μπορείς να μάθεις γρήγορα, πρώτα μαθαίνεις τα ακομπανιαμέντα, και μετά τις σκάλες, αλλά όλα αυτά απαιτούν κάποιο χρόνο... Ίσως να φταίει οτι πήγες σε ωδείο... Πάντως ποτέ δεν είναι αργά.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:48, 03-04-08:

Αυτα ειναι παντα σχετικα... Εξαρτατε και απο το τι θες να μαθεις, και με πιον τροπο το μαθενεις, και ποσο χρονο αφιερωνεις... Αυτα τα ακομπαμεντα που λες πχ πρωτη φορα τα ακουω (εισαι σιγουρος οτι ετσι τα λενε; μηπος τα μπερδευεις με τα ακορντα; ) αλλα δεν εδωσα ποτε βαση σε ιδιετερη θεωρια... δυο-τρεια πραγματακια μου φτανουν...

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 18:16, 03-04-08:

Ναι είναι το ίδιο, ο όρος είναι ιταλικός. Κι εγώ πχ. δε ξέρω να διαβάζω νότες (κακώς) και θεωρία δεν είμαι ιδιαίτερα καλός. Καλό είναι να ξέρουμε θεωρία, ο μεγας Σατριάνι είχε πει μάθετε όλες τις κλίμακες κι όλες τις συγχορδίες...Όσα πιο πολλά ξέρεις, τόσο πιο πολύ εύκολα σου ανοίγονται οι μουσικοί ορίζοντες.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:32, 03-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από stavros_
Καλό είναι να ξέρουμε θεωρία, ο μεγας Σατριάνι είχε πει μάθετε όλες τις κλίμακες κι όλες τις συγχορδίες...Όσα πιο πολλά ξέρεις, τόσο πιο πολύ εύκολα σου ανοίγονται οι μουσικοί ορίζοντες.
Αυτο ειναι σχεδων αυτονοητο, αλλα δεν ειναι παντα αυτο που ζηταμε οταν μελεταμε ενα οργανο... Εγω πχ δεν την αντεχω την θεωρια... Οταν ξεκινισα ηθελα να γινω ο θεος τις κιθαρας, οσο εκανα μαθηματα θεωριας ξενερωνα, αυτο που ηθελα ητανε να παιζω, και ας μην εχω ιδεα τι παιζω, απλα να κραταω την κιθαρουλα μου και να αυτοσχεδιαζω. Με τα πολα και τα λιγα εμαθα αρκετα, θυμαμε ακομα καπια πραγματα, αλλα δεν εχω την ορεξη να ασχολιθω με την θεωρια... Μπορω να αναπαραξω ενα κομματι που εχει γραψει αλλος, μπορω να γραψω ενα κομματι με κριτιριο τι μου ακουγετε καλα στο αυτι, και οχι κλιμακες κλπ, και -αυτο που θελω, και περνω απο την κιθαρα- να την πιασω οποτε θελω και να ξεφυγω. Δεν ειναι τυχεο οτι οποτε με απασχολει κατι θα με βρεις αγκαλια με μια απο τις κιθαρες μου...

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 18:41, 03-04-08:

Τα μάγουλά μου, τα φουσκώνω και παίζω τύμπανο.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:48, 03-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Πρέπει να είναι τεραστίων διαστάσεωνννννν!!!
Να ξεκινήσεις δίαιτα ευθύς αμέσως!

Παράθεση

kiriakosGR (Κυριάκος Οικονομίδης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kiriakosGR
Ο Κυριάκος Οικονομίδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O kiriakosGR έγραψε στις 00:54, 12-05-08:

Παίζω μπουζούκι 16 χρονια!

Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη halvas
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 10:54, 17-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Για παίξε μας κάτι

Εγώ παίζω 8 χρόνια κιθάρα (κλασσική) και 5 χρόνια τρομπέτα. Το πνευστό τα σπάει, αν και λίγοι μαθαίνουν.

Πήρα και μία ηλεκτρική πρόσφατα και 30watt ενισχυτή. Άγριο κάψιμο......

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 10:56, 17-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από halvas

Τι μάρκα?

Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 12:44, 17-05-08:

Ibanez SA series

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 12:49, 17-05-08:

Kαλό ακούγεται!
Κι εγώ θέλω
Τυχεράκηδες

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:23, 17-05-08:

Α... Αν και λατρεις των ibanez (και η πρωτη μου ητανε μια ibanez) τις SA ποτε δεν τις συμπαθισα...
Για τον ενυχιτη δεν μας ειπες...

Ρηνιο, αν γουσταρεις τσακα μια κιθαρουλα και ξεκινα, που κολας;

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 22:04, 17-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Α... Αν και λατρεις των ibanez (και η πρωτη μου ητανε μια ibanez) τις SA ποτε δεν τις συμπαθισα...
Για τον ενυχιτη δεν μας ειπες...

Ρηνιο, αν γουσταρεις τσακα μια κιθαρουλα και ξεκινα, που κολας;
Στο ρευστό
Δεν παίζει με τα έξοδα που έχω
Έχω παίξει σε φίλων μου, αλλά θέλω δικιά μου

Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 22:16, 17-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από halvas
Για παίξε μας κάτι

Εγώ παίζω 8 χρόνια κιθάρα (κλασσική) και 5 χρόνια τρομπέτα. Το πνευστό τα σπάει, αν και λίγοι μαθαίνουν.

Συνάδελφεεεε!!! Εγώ έπαιζα 4 χρόνια τρομπέτα, τώρα παίζω ηλεκτρικό μπάσο...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 04:58, 18-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Nininaou
Στο ρευστό
Δεν παίζει με τα έξοδα που έχω
Έχω παίξει σε φίλων μου, αλλά θέλω δικιά μου
Κλασικη λυση... Φιλος που εχει δυο τρεις να σου δανισει μια για λιγο καιρο ενω προσπαθεις να μαζεψεις...
Δεν ειναι αναγκη να παρεις και καμια του χιλιαρικου αλλωστε... κατι με γυρο στα 150 ειναι πολυ καλητερες απο οσο φανταζεσε, ποσο μαλλον μεταχειρισμενη

Παράθεση

sesilia (ράνια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sesilia
H ράνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H sesilia έγραψε στις 07:48, 18-05-08:

παίζω κιθάρα κλασική....αλλά είναι ότι πιο άκυρο διάλεξα να κάνω στη ζωή μου...
γιατί παρ'όλες τις σπουδές ένα τραγουδάκι της προκοπής δεν έμαθα να παίζω.

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 09:28, 18-05-08:

Κλασικη λυση... Φιλος που εχει δυο τρεις να σου δανισει μια για λιγο καιρο ενω προσπαθεις να μαζεψεις...
Δεν ειναι αναγκη να παρεις και καμια του χιλιαρικου αλλωστε... κατι με γυρο στα 150 ειναι πολυ καλητερες απο οσο φανταζεσε, ποσο μαλλον μεταχειρισμενη
Ναι ρε, δικιά μου θέλω. Οι φίλοι μου δανείζουν, αλλά ντρέπομαι να ζητάω. Θα ψάξω μάλλον για μεταχειρισμένη

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:35, 18-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από sesilia
παίζω κιθάρα κλασική....αλλά είναι ότι πιο άκυρο διάλεξα να κάνω στη ζωή μου...
γιατί παρ'όλες τις σπουδές ένα τραγουδάκι της προκοπής δεν έμαθα να παίζω.
Ετσι ειναι η κλασικη... Για αυτο οσοι φεγουν απο την κλασικη και πανε στην ακουστικη η (ιδικα) στην ηλεκτρικη βρησκουν τον παραδεισο τους συνιθος... Βεβαια υπαρχουν και αυτοι που τους αρεσει το "συστιμα" της κλασικης και δεν τους αρεσουν οι ακουστικες και οι ηλεκτρικες, γουστα ειναι αυτα

Αρχική Δημοσίευση από Nininaou
Ναι ρε, δικιά μου θέλω. Οι φίλοι μου δανείζουν, αλλά ντρέπομαι να ζητάω. Θα ψάξω μάλλον για μεταχειρισμένη
Αν ντρεπεσε εγω δεν μπορω να σε βοηθισω περα απο αυτο... Εκτος και αν θες να παρεις λιγα κοντρα-πλακε, να τα κοψεις και να τα βιδωσεις μεταξυ τους, να τους βαλεις και λιγα μεταλακια, να περασεις και 6 μισινες και να χαιρεσε

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ice-girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ice-girl
H ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H ice-girl έγραψε στις 14:09, 18-05-08:

Παίζω κάποια τραγούδια στην κιθάρα (Kiss me, it's all about you κ.α) τα οποία με πολύ κόπο έμαθα απο βιντεάκια στο youtube....Δεν ξέρω καν τις νότες.Απλά έχω μάθει απέξω τισ 'στάσεις' του χεριού. Και συνεχίζω να μαθαίνω έτσι.
Επίσης ξέρω λίγο αρμόνιο (πάλι χωρις νότες).Έκανα και φλογέρα και μεταλόφωνο στο σχολείο στο δημοτικό.Θα μπορούσα να παίξω αλλά δεν ενδιαφέρομαι.
Θα ήθελα να παίζω ηλεκτρική ή και ντράμς! Πόρωση!Αλλά...πού τα λεφτα..

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:29, 18-05-08:

Ντραμς εχεις ηδη σπιτι σου αλλα δεν το ξερεις...

Παράθεση

ice-girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ice-girl
H ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H ice-girl έγραψε στις 21:18, 18-05-08:

Ντραμς εχεις ηδη σπιτι σου αλλα δεν το ξερεις...
αλήθεια??? χεχε

Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 12:01, 16-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Tetragrammaton
Συνάδελφεεεε!!! Εγώ έπαιζα 4 χρόνια τρομπέτα, τώρα παίζω ηλεκτρικό μπάσο...
Εμένα μ' αρέσει πολύ και θέλω να ολοκληρώσω τις σπουδές

Έχω μέλλον βέβαια

Παράθεση

fogi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fogi
H fogi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H fogi έγραψε στις 14:36, 16-06-08:

μια απο τα ίδια!

εχω πτυχίο κλασσικής κιθάρας, εχω ασκησει το λειτουργημα () της διδασκαλίας όσο ήμουν φοιτήτρια και τώρα...η μηχανολογία έχει τον πρώτο ρόλο της ζωής μου!
όπως η sesilia έτσι κι εγω, ενα τραγουδάκι της προκοπης χωρίς παρτιτούρα είναι δύσκολο να το παίξω...

Παράθεση

Mathmaniac

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mathmaniac
Ο Mathmaniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O Mathmaniac έγραψε στις 18:10, 09-10-08:

Γεια σας παιδιά, εγώ ξεκίνησα πολύ μικρός με κλασική κιθάρα ( ποτέ δεν μου άρεσε ) και την παράτησα... Μετά αγόρασα την πιο ονειρεμένη κιθάρα της ζωής μου μια Fender Stratocaster και τώρα που σας γράφω έχω στα χέρια μου μια φθηνή σχετικά ηλεκτροακουστική Yamaha η οποία μου έχει πάρει το μυαλό... Την λατρεύω!!!!!!!!! Περνάω ώρες μαζί της...

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 11:11, 30-12-08:

Παίζω γιατί όχι.
Παίζω μπαγλαμά, ο πατέρας μου μπουζούκι αλλά αυτοδιδακτή.... δεν ξέρω τις νότες μουσικό αυτί που λένε.
Τελευταία βεβαια το έχω παρατίσει λίγο.

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 13:03, 30-12-08:

Κιθάρα και την είχα ψιλοπαρατήσει τον τελευταίο καιρό, ώρα να επανέλθω!

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 18:45, 02-01-09:

Παλιά έπαιζα κρουστά σε μια τοπική μπάντα, και λίγο κιθάρα μόνος μου αλλά έχω χρόνια να ασχοληθώ, παρόλο που την έχω ακόμα στη θήκη (είχα και ντραμς αλλά ενοχλούσα και την πούλησα).
Αν ήθελα να μάθω κάποιο όργανο σήμερα θα προτιμούσα μπάσο (είτε ακουστικό είτε ηλεκτρικό) ή βιολί.

Παράθεση

thecure

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη thecure
H thecure αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H thecure ψυχραιμια έγραψε στις 14:49, 10-01-09:

πλήκτρα, αν και τον τελευταιο καιρο εχουν πιασει σκονη... και εγω θα ηθελα να μαθω βιολι !!!

Παράθεση

fotini17n

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fotini17n
H fotini17n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H fotini17n Heavy Metal Is The Law έγραψε στις 23:46, 17-02-09:

Λοιπον,εγώ παιζω ηλεκτρική κιθάρα εδώ και λίγο καιρό...Απ'οσο βλέπω είναι αρκετοί που θέλουν να μάθουν...Μην αγχώνεστε δεν είναι κάτι δύσκολο...Και ποτέ μην λες ποτέ δεν υπάρχει καλός ή κακός μαθητής...Παίζει ρόλο το πόσο αγαπάς αυτό που θέλεις να κένεις και πόσο ασχολήσε με αυτό....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kolokythi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kolokythi
H Kolokythi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Kolokythi έγραψε στις 00:03, 18-02-09:

Δεν παίζω δυστυχώς τίποτα... δεν άρχισα από μικρή και τώρα μου φαίνεται πως είναι πολύ αργά για να ξεκινήσω (ίσως όμως και να το χρησιμοποιώ ως δικαιολογία για την τεμπελιά μου)

Το αγαπημένο μου όργανο, μακράν, είναι το μπάσσο(και το κόντρα μπάσσο επίσης). Το θεωρώ υπέροχο όργανο κάτι σαν την 'απαραίτητη ήρεμη δύναμη' της μπάντας...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Miss X

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Miss X
H Miss X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Miss X στην κόλαση... πρώτο καζάνι πίστα... έγραψε στις 00:13, 18-02-09:

μμμ.. λοιπόν.. παίζω πλήκτρα..λίγα ντραμς... και τουμπερλέκι..

Παράθεση

Stargazer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stargazer
H Stargazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H Stargazer έγραψε στις 23:25, 18-02-09:

παίζω πιάνο σχεδόν 10 χρόνια, και τους τελευταίους μήνες κιθάρα

Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitral
H dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H dimitral έγραψε στις 09:33, 19-02-09:

πιανοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:04, 19-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kolokythi
Δεν παίζω δυστυχώς τίποτα... δεν άρχισα από μικρή και τώρα μου φαίνεται πως είναι πολύ αργά για να ξεκινήσω (ίσως όμως και να το χρησιμοποιώ ως δικαιολογία για την τεμπελιά μου)

Το αγαπημένο μου όργανο, μακράν, είναι το μπάσσο(και το κόντρα μπάσσο επίσης). Το θεωρώ υπέροχο όργανο κάτι σαν την 'απαραίτητη ήρεμη δύναμη' της μπάντας...
Δικαιολογια για την τεμπελια σου ειναι... Ξερω παραπολους που ξεκινισαν καπιο οργανο εχω ητανε φοιτιτες, η και αργοτερα, ακομα και 50αρηδες ξερω που ξεκινανε τωρα...

Παράθεση

ioakos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ioakos
H ioakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H ioakos ακυρο έγραψε στις 09:40, 09-03-09:

μικρή όταν ήμουν κάποτε έμαθα λίγη κιθάρα λίγο μπουζούκι. Χτες το βράδυ έβλεπα μια κοπέλα να παίζει λύρα κρητική και ζήλεψα. Έιπα να μάθω

Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Επιμηθέας
Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε στις 17:17, 09-03-09:

Τζουρά και φισαρμόνικα από μόνος μου.
Έχω σχετικά καλό αυτί διάβασα και μουσική,αλλά ποιός έχασε τον ρυθμό γιά να τον βρώ εγώ. Βρήκα όμως δικαιολογία.
Δεν έχω χρόνο γιά εξάσκηση.

Παράθεση

Fraoula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fraoula
H Fraoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Fraoula έγραψε στις 16:27, 31-08-09:

Έγω ξεκίνησα τον Ιανουάριο πιάνο. Στην αρχή ήμουν φοβισμένη γιατιί πίστευα ότι είμαι πολύ μεγάλη για να ξεκινήσω τώρα, όμως με τον καιρό το ξεπέρασα. Ήμουν πάντα ερωτευμένη με αυτό το όργανο!!!

Παράθεση

LongTom

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη LongTom
Ο LongTom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O LongTom έγραψε στις 16:53, 31-08-09:

Εγώ ήθελα να ξεκινήσω τρομπέτα όταν ήμουν παιδί. Έτσι πήγα στο τοπικό ωδείο. Μετά τις απαραίτητες συστάσεις και κάποια γενικά μαθήματα με λέει ο δάσκαλος: "Παιδί μου δεν είσαι φτιαγμένος γι' αυτό κάνε κάτι άλλο στην ζωή σου". Έτσι έσβησε ένα όνειρο.

Υ.Γ Μετά από πολλές καταστάσεις κατάλαβα ότι ο δάσκαλος είχε δίκιο.Δεν έχω ίχνος μουσικού ταλέντου και έκανε στην μουσική(και στα αυτιά του φυσικά) μεγάλο δώρο αποκλείοντας με.

Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερωφίλη
H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε στις 17:16, 31-08-09:

Θα ήθελα να μάθω ακορντεον

Παράθεση

Fraoula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fraoula
H Fraoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Fraoula έγραψε στις 17:17, 31-08-09:

Και τι περιμένεις; Ποτέ δεν είναι αργά

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 14:57, 29-03-10:

Εδώ και 2 μήνες περίπου έχω αρχίσει μαθήματα κιθάρας, αλλά... Το αποτέλεσμα είναι μάλλον απογοητευτικό. Είμαι υπομονετική προς το παρόν και αργότερα βλέπουμε...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 23:48, 11-02-12:

Ελαχιστο πιανο το οποιο το παρατησα επειδη ημουν μικρη και εκανα βλακειες
Φλογερα απο το δημοτικο (δεν μετραει καν)
και τωρα μαθαινω κιθαρα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο; - Από halvas
      Το θέμα έχει λάβει 688 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-03-16 στις 19:22.
    • Παίζετε WoW? - Από qwertyuiop
      Το θέμα έχει λάβει 54 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-12-12 στις 15:49.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους