Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,691 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,521 μηνύματα σε 91,617 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 755 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Piercings

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H mercedes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 19:58, 28-05-15:

κάθε μέρος του σώματος είναι διαφορετικό. τα αυτιά δεν έχουν καμιά σχέση με την μύτη. απλά κάποιοι οργανισμοί απορρίπτουν τα piercings, τα "αποβάλλει" ο οργανισμός. μη μου πείτε ότι δεν το έχετε ξανακούσει

συνεχίζω να είμαι πολύ αγχωμένη με αυτή την ιστορία tho

έχω τρύπες στα αυτιά ρε παίδες. 3
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aye : 28-05-15 στις 20:23. Αιτία: προσθήκη κειμένου
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 20:16, 28-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από Stavri_
Δεν είναι η μόνη. Δεν έχω ακόμα τρύπες στα αυτιά...
Και πώς ζεις;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stavri_

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 3,830 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 20:19, 28-05-15:

Αναπνέοντας!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:29, 28-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από aye
κάθε μέρος του σώματος είναι διαφορετικό. τα αυτιά δεν έχουν καμιά σχέση με την μύτη. απλά κάποιοι οργανισμοί απορρίπτουν τα piercings, τα "αποβάλλει" ο οργανισμός. μη μου πείτε ότι δεν το έχετε ξανακούσει

συνεχίζω να είμαι πολύ αγχωμένη με αυτή την ιστορία tho

έχω τρύπες στα αυτιά ρε παίδες. 3
Aye θα περασει, μην αγχωνεσαι. Λιγακι υπομονη... Καλα εκανε και στην εκλεισε την τρυπα, τωρα θα κλεισει με την αντιβιωση και μην την ξανανοιξεις και τρεχεις παλι. Βαλε αξεσουαρ που θα σε στολιζουν...

Εγω ειχα 6 στο ενα αυτι και 7 στο αλλο. Η 7η ηταν ψηλα Θυμαμαι ηταν η εποχη με τα κρικακια, εφυγαν απο τη μοδα?? Δεν εχω προσεξει τα νεα κοριτσια αν κανουν ψηλα τρυπα κι αν ειναι ακομα μοδα το κρικακι...

Στα αυτια δεν επαθα ποτε τιποτα. Γενικως δεν παθαινα μολυνσεις, μονο η γλωσσα μου ειχε τις πρωτες μερες πυον αλλα μπουκωνα με αλατονερο κι αν θυμαμαι καλα περασε γρηγορα και χαρηκα -οσο χαρηκα- το piercing. Το περιεργο να σας πω ποιο ειναι? Απο τοτε που εκλεισα ολες τις τρυπες στα αυτια μου κι αφησα τη μια κλασσικα, δεν μπορω να βαλω σκουλαρικι faux. Ουτε καν ασημενιο. Μονο χρυσο (αλλα ποιος φοραει χρυσα σκουλαρικια? Εκτος αν ειναι λευκος χρυσος/πλατίνα αλλα ποιος τα φοραει περαν καποιου καλου κοσμικου γεγονοτος?) Απο τοτε λοιπον ο,τι κι αν βαλω το αυτακι μου ποναει οποτε δε φοραω σκουλαρικια πια! Δεν ξερω τι εφταιξε, τι αλλαξε, δεν το εψαξα ποτε. Προφανως μου εμφανιστηκε καποια αλλεργια οπως συμβαινει (να εμφανιζεται αλλεργια που να μην ειχες πρωτυτερα), ουτε και στο λαιμο μπορω να φορεσω faux. Γενικως αν θελω να βαλω κοσμημα, θα ειναι ''καλο'' 'η αν ειναι faux κολιε να εχει κορδονακι κι οχι αλυσιδακι...
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 18,558 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 08:28, 29-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από Stavri_
Δεν είναι η μόνη. Δεν έχω ακόμα τρύπες στα αυτιά...
Αλήθεια; :O Ουάου έχω να πω.

Βασικά εγώ θυμάμαι ότι όλες μας πήγαιναν οι μαμάδες να κάνουμε τρύπες στα αυτιά και ήμασταν και πιτσιρίκια ξέρω γω. Εγώ έκανα δηλαδή δευτέρα δημοτικού και είχα συμαθήτριες που είχαν από πιο μικρές.
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H mercedes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 10:00, 29-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Αλήθεια; :O Ουάου έχω να πω.

Βασικά εγώ θυμάμαι ότι όλες μας πήγαιναν οι μαμάδες να κάνουμε τρύπες στα αυτιά και ήμασταν και πιτσιρίκια ξέρω γω. Εγώ έκανα δηλαδή δευτέρα δημοτικού και είχα συμαθήτριες που είχαν από πιο μικρές.
εγώ έκανα ότι ήμουν 5
αρκετές κοπέλες δεν έχουν όμως. δεν έτυχε πιστεύω κι απλά δεν το επιδίωξαν και οι ίδιες αργότερα.
εγώ πάντως χαίρομαι που τις έκανα μικρή γιατί δεν θυμάμαι ούτε πόνους/ενοχλήσεις ούτε τίποτα.

μάιντ αυτό με τα κοσμήματα το εχω ξανακούσει. η κολλητή μου για παράδειγμα δεν μπορεί να βάλει καθόλου σκουλαρίκια γιατί πρήζονται οι λεμφαδένες της. καλύτερα να μην φοράς καθόλου αν είναι να σου κάνουν ιστορία. γενικά τα faux καλύτερα να τα αποφέυγουμε στα αυτιά. εγώ και στις 3 τρύπες έχω τέτοια. μου ξέμειναν από το σέπτουμ

update για την μύτη: όλη μέρα χτες ήμουν με γάζα γιατί μάτωνε και την έβγαλα σήμερα το πρωί. ευτυχώς έχει μικρύνει αρκετά το "τραύμα". έβαλα κανονικά την bactroban και παίρνω και την αντιβίωση από χτες το βράδυ. είναι κάτι χαπάρες να! σε 7 μέρες σταματάω την αντιβίωση και σε 10 την bactroban. ας ευχηθούμε όλοι μαζί να περάσει και να μην αφήσει σημάδι
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aye : 29-05-15 στις 10:11.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 18,558 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 10:41, 29-05-15:

Θέλω να κάνω τρύπα στη μύτη αλλά λέω με βελόνα καλύτερα. Και δεν είναι ότι φοβάμαι να κάνω με ζαλίζει η μάνα μου γιατί έχει θέμα για κάποιο λόγο. Στα διάλα.
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 10:45, 29-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Θέλω να κάνω τρύπα στη μύτη αλλά λέω με βελόνα καλύτερα. Και δεν είναι ότι φοβάμαι να κάνω με ζαλίζει η μάνα μου γιατί έχει θέμα για κάποιο λόγο. Στα διάλα.
εννοείται με βελόνα. και σε πιρσεράδικο. όχι σαν κάτι άλλα που πάνε και τους κάνουν οι κοσμηματοπώληδες με πιστολάκι. όχι ότι όλοι όσοι κάνουν έτσι piercing παθαίνουν κάτι, αλλά καλύτερα να στην κάνει κάποιος που ξέρει.

ενήλικη είσαι. do it.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 14:25, 29-05-15:

Εμένα δε μου ακούγεται παράξενο το να μην έχει κάποιος τρύπες στα αυτιά.
Δύο απο τις καλύτερες μου φίλες δεν έχουν.

Και εγώ 3 τρύπες έχω στα αυτιά. Απο μικρή ηλικία, τις πρώτες τις έκανα όταν ήμουν μωρό (άντε να ήμουν 4-5) και την δεύτερη στη τρίτη δημοτικού. Δεν έχω ενδιαφερθεί να κάνω άλλες εκτός απο μια που θέλω στο δεξί, στο πτερύγιο.
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 14:44, 29-05-15:

Εγώ τα αυτιά μου τα τρύπησα στο τέλος της 5ης δημοτικού.Η μαμά μου ήταν της άποψης ότι πρέπει να έχουν μια σχετική συνείδηση πριν τα τρυπήσω γιατί μπορεί και να μην ήθελα.Που ξέρεις;Γι'αυτό και δεν μου τα τρύπησε όταν ήμουν πιο μικρή.
Καλά για τη δε μύτη...Μ'έφαγε! "Μην το κάνεις τώρα μέσα στις γιορτές.Μην πάθεις καμιά μόλυνση και τρέχουμε μέρες που είναι!".Και μετά αφού πέρασαν οι γιορτές είχαμε το άλλο..."Μα καλά, δεν είναι επικίνδυνο;".Αφού ήρθε μαζί μου μέχρι το τατουατζίδικο για συμπαράσταση!Ήταν αστείο!

Μανάδες...Μια ζωή υπερπροστατευτικές και υπερβολικές!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 15:42, 29-05-15:

Kι εγώ όταν πήγα για την μύτη ήρθε μαζί μου. Και εκεί που περιμέναμε είχε πάρει ένα περιοδικό με σκουλαρίκια και το χάζευε και κάποια στιγμή βλέπει κάτι ear tunnels και γυρνάει και τι μου λέει; "μη μου πεις πως αυτά τα βάζουν στην τρύπα στον κώλο τους"
Παράθεση

Ερινύς (Meeko)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Meeko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,539 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 22:00, 29-05-15:

Εγώ πάντως έκανα στην Α' γυμνασίου τις πρώτες μου τρύπες και έκτοτε έχω κάνει συνολικά 7 (+1 στην μύτη 8 που την βαρέθηκα και την άφησα να κλείσει). Επίσης από Γ' γυμνασίου ζαχαρώνω τρύπα στο πτερύγιο και στο φρύδι, την 1η δεν θα την κάνω (μας έχουν κατατρομάξει στην ΩΡΛ ), αλλά την δεύτερη εξακολουθώ να την ζαχαρώνω.

Btw η βαφτισιμιά μου είναι 12 και από πέρσι της έδωσα λεφτά να κάνει τρύπες και το γλυκούλι φοβάται και δεν πηγαίνει. Της έταξα να πάμε μαζί το καλοκαίρι.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 22:12, 29-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
...ήρθε μαζί μου μέχρι το τατουατζίδικο για συμπαράσταση!Ήταν αστείο! Μανάδες...Μια ζωή υπερπροστατευτικές και υπερβολικές!
Κι εμένα, όταν τρύπησα το αυτί μου (πήγαινα Α λυκείου), ήρθε μαζί μου και η μητέρα μου. (Μάλιστα το είχε βάλει σαν απαράβατο όρο για να μου το επιτρέψει). Είναι γιατρός και ήθελε να επιθεωρήσει το μαγαζί από άποψη υγιεινής. Απέρριψε το πρώτο και στο δεύτερο ψέκασε με spray το τρυπητήρι και με άλλο spray το αυτί μου. Ύστερα μου έβαλε κάποια αλοιφή. Τέλος πλήρωσε εκείνη και για μένα και για το φίλο μου που ήταν μαζί, χρυσά σκουλαρικάκια.

Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 11:56, 30-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Κι εμένα, όταν τρύπησα το αυτί μου (πήγαινα Α λυκείου), ήρθε μαζί μου και η μητέρα μου. (Μάλιστα το είχε βάλει σαν απαράβατο όρο για να μου το επιτρέψει). Είναι γιατρός και ήθελε να επιθεωρήσει το μαγαζί από άποψη υγιεινής. Απέρριψε το πρώτο και στο δεύτερο ψέκασε με spray το τρυπητήρι και με άλλο spray το αυτί μου. Ύστερα μου έβαλε κάποια αλοιφή. Τέλος πλήρωσε εκείνη και για μένα και για το φίλο μου που ήταν μαζί, χρυσά σκουλαρικάκια.
Πολύ κουλ η μαμά ρε Δία
εμένα με έβαλε να πληρώσω και τις δύο φορές που τρύπησα την μύτη μου.
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 13:27, 30-05-15:

Κανενα καλο σκουλαρίκι για αγορι για να μπει και στα 2 αυτια? Εχουμε καμια καλη ιδεα? Δεν θελω πολυ μεγαλα ουτε πολυ μικρα μετρια σε μεγεθος..Βαλτε εσεις καμια φωτογραφια και θα τα βρω εγω! Αρχιζω να βαριεμαι αυτα που εχω τωρα(Φωτο κατω)

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 13:34, 30-05-15:

Βάλε μπίλια.
Τέτοια σκουλαρίκια σαν τα παραπάνω έχω ένα με το Union Jack και ένα με τη γλώσσα των Rolling Stones.
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 13:45, 30-05-15:

δεν μ'αρέσουν αυτά από πάνω. βασικά μου φαίνονται χαζά γιατί στην ουσία είναι ψεύτικα ear plugs.
βάλε κανα απλό.

(όχι και union jack ρε παίδες )
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 13:56, 30-05-15:

Τι ειναι τα απλα δηλαδη και οι μπιλιες που λετε? Κοριτσια φωτογραφιες ζητησα ετσι οπως τα λετε που να ξερω Αναλογα και τι παει στον καθενα .. εχω που ειμαι μαυρομαλλης με κοντο μαλλι στα πλαγια μου πηγαιναν..
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 17:12, 30-05-15:

Τα καλύτερα σκουλαρίκια στους άντρες κατά τη γνώμη μου είναι τα κρικάκια!
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,650 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 18:58, 30-05-15:

Τα καλύτερα σκουλαρίκια στους άντρες κατά τη γνώμη μου είναι τα κρικάκια!
Όταν λες τα κρικάκια; Γιατί δεν μπορώ να το φανταστώ; Αν γίνεται βάλε κάποια φώτο για να καταλάβω. Εγώ πιστεύω πως δεν πηγαίνουν σε όλα τα αγόρια το σκουλαρίκι.
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 19:54, 30-05-15:

Κατι τετοιο υποθετω (Χωρις τους σκορπιους βεβαια) θα μου αρεσε και εμενα, πολυ ωραιο στυλ.

Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 11:53, 31-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από catloverGG
Κατι τετοιο υποθετω (Χωρις τους σκορπιους βεβαια) θα μου αρεσε και εμενα, πολυ ωραιο στυλ.

ναι. αυτά θα ήταν πολύ ωραία.
[σκέτα]
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 18:37, 31-05-15:

Κάτι τέτοιο εννοώ!
Σε ασημένιο ή μαυρο.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  il_340x270.541249081_jiml.jpg
Εμφανίσεις:  196
Μέγεθος:  12,3 KB  
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,650 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 21:53, 31-05-15:

Κάτι τέτοιο εννοώ!
Σε ασημένιο ή μαυρο.
Ωραίο φαίνεται, ντάξει αν είναι και ο άλλος ευπαρουσίαστος θα του ταιριάζει κιόλας.
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,359 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 11:33, 04-06-15:

Ειχα κανει τρυπα στη μυτη περσυ αλλα μου εκλεισε χωρις ευτυχως να αφησει κανενα σημαδι αυριο ομως θα ξανακανω γιατι μου αρεσε.

Υ.γ. Κι εγω ειμαι σε αυτους που δεν εχουν τρυπησει τα αυτια τους...βαριεμαι
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 11:59, 04-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Εχέμυθη
Υ.γ. Κι εγω ειμαι σε αυτους που δεν εχουν τρυπησει τα αυτια τους...βαριεμαι
Α στο καλό. Δεν το είχα προσέξει.
Παράθεση

Jestrous

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jestrous
Ο Jestrous αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Jestrous έγραψε στις 10:18, 08-06-15:

ρε θελω να κανω μονος μου septum, αλλα δεν ξερω πως να ζητησω την βελονα στο φαρμακειο

αμα μπορει καποιος να μου στειλει chat η κατι τετοιο, θελω οποσδηποτε septum και δεν θελω σε μαγαζι για δικους μου λογους, οποτε αμα σκεφτεστε να μου πειτε σε μαγαζι απλως μην μου το πειτε, αυτα :/
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 13-06-15 στις 08:27. Αιτία: συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων,μετατροπή από greeklish σε ελληνικά
Παράθεση

SunnyG (Faith)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SunnyG
H Faith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H SunnyG έγραψε στις 07:45, 12-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Jestrous
αμα μπορει καποιος να μου στειλει chat η κατι τετοιο, θελω οποσδηποτε septum και δεν θελω σε μαγαζι για δικους μου λογους, οποτε αμα σκεφτεστε να μου πειτε σε μαγαζι απλως μην μου το πειτε, αυτα :/
Θα σου έλεγα να ΜΗΝ την κάνεις μόνος σου γιατί εκτός του κινδύνου της μόλυνσης υπάρχει και η περίπτωση να τραυματιστείς
btw Έχω συνολικά 8 τρύπες (μύτη,φρύδι ,πτερύγιο και 5 στα αυτιά 2+3)
και το αγόρι μου 3 αυτί,γλώσσα και χείλια κάτω
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 13-06-15 στις 08:28. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 20:13, 16-06-15:

ζητάς φλεβοκαθετήρα πράσινο. αλλά seriously πήγαινε να στην κάνει κάποιος που ξέρει. καλύτερα να δώσεις 20-30 ευρώ παρά να ταλαιπωρήσε με μολύνσεις. άσε που αν το κάνεις μόνος σου το πιο πιθανό είναι να βγει στραβό.
Παράθεση

EffieEnjoy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη EffieEnjoy
H EffieEnjoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H EffieEnjoy έγραψε στις 20:59, 16-06-15:

Λατρεύω τα piercings,όταν ήμουν πιο μικρή είχα τρέλα πραγματικά,κάθε μήνα έκανα και ένα καινούριο! Τώρα τα μόνα που έχω κρατήσει είναι τα κλασσικά στους λοβούς των αφτιών,στον τράγο,στην μύτη και στον αφαλό.
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 21:35, 16-06-15:

θέλω labret so bad.
αλλά δεν ξέρω ρε παίδες, τελικά η μόλυνση στην μύτη θεραπεύτηκε πολύ καλά χωρίς επιπλοκές [σε αντίθεση με όσα μου έλεγε η δερματολόγος και είχα φρικάρει]και σκέφτομαι πως τελικά ίσως να μην απορρίπτει ο οργανισμός μου όλα τα piercings. αφήστε που εκείνη την περίοδο έκανα κι εγώ τις βλακείες μου γιατί την είχα μόλις ένα μήνα και πλάκωσε κι ένα κρυολόγημα και το ταλαιπώρησα κάπως. η μάνα μου λέει να περιμένω να φύγει τελείως το σημάδι από την μύτη, να σιγουρευτούμε ότι πέρασε και μετά να πάω στην επόμενη. what do u think?
Παράθεση

EffieEnjoy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη EffieEnjoy
H EffieEnjoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H EffieEnjoy έγραψε στις 21:39, 16-06-15:

labret είναι υπέροχο! εγώ λέω να ξαναδοκιμάσεις στην μύτη,ή περίμενε λίγο καιρό ακόμη να επουλωθεί καλά ή κάνε από την άλλη πλευρά!
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 21:46, 16-06-15:

θέλω labret so bad.
αλλά δεν ξέρω ρε παίδες, τελικά η μόλυνση στην μύτη θεραπεύτηκε πολύ καλά χωρίς επιπλοκές [σε αντίθεση με όσα μου έλεγε η δερματολόγος και είχα φρικάρει]και σκέφτομαι πως τελικά ίσως να μην απορρίπτει ο οργανισμός μου όλα τα piercings. αφήστε που εκείνη την περίοδο έκανα κι εγώ τις βλακείες μου γιατί την είχα μόλις ένα μήνα και πλάκωσε κι ένα κρυολόγημα και το ταλαιπώρησα κάπως. η μάνα μου λέει να περιμένω να φύγει τελείως το σημάδι από την μύτη, να σιγουρευτούμε ότι πέρασε και μετά να πάω στην επόμενη. what do u think?
Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να περιμένεις.Άλλο η μύτη και άλλο το labret.Τι πειράζει αν δεν έχει φύγει τελείως το σημάδι της μύτης;
Άσε που δεν είναι απαραίτητο να απορρίψει κι αυτό το piercing ο οργανισμός σου.Κάντο τώρα που το έχεις πάρει απόφαση!
Πραγματικά το labret είναι από τα αγαπημένα μου piercings(μαζί με το septum και το κλασικό της μύτης).Απλά το μόνο που σκέφτομαι και με σταματάει λίγο από το να το κάνω είναι ότι θα τρίβεται το σκουλαρίκι πάνω στα δόντια και η αίσθηση δεν είναι και η καλύτερη!
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 21:56, 16-06-15:

με έχει πιάσει μια γενικότερη φοβία με τα piercings μετά την μόλυνση και το σκέφτομαι διπλά τώρα. σίγουρα η αίσθηση του σκουλαρικιού να τρίβεται στα δόντια δεν είναι και η καλύτερη, αλλά φοράω τώρα αυτό το διάφανο μασελάκι που σου δινουν μετά που βγάζεις τα σιδεράκια οπότε δεν νομίζω πως θα υπάρξει πρόβλημα. και κάτι άλλο -μην με βρίσετε, το έχω απορία - το κάπνισμα παίζει να επηρεάσει αρνητικά το piercing στην αρχή;
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:56, 16-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Jestrous
ρε θελω να κανω μονος μου septum, αλλα δεν ξερω πως να ζητησω την βελονα στο φαρμακειο

Μην κάνεις μόνος σου σέπτουμ, για τους λόγους που αναφέρθηκαν προηγουμένως.

θέλω labret so bad.
Labret vertical ή στο πλάι;
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 21:58, 16-06-15:

πεθαίνω για vertical αλλά επειδή διαπερνάται πολύ δέρμα το ψιλοφοβάμαι. θέλει και πολύ περισσότερο χρόνο να επουλωθεί. οπότε σκέφτομαι για κλασσικό labret στην μέση ακριβώς.
Παράθεση

Anonyme

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 418 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 22:19, 16-06-15:

Πάντως αν έχετε ευαίσθητα ούλα να ξέρετε πως με το labret μπορεί να υποχωρήσουν σε εκείνο το σημείο (just sayin').
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 22:35, 16-06-15:

με έχει πιάσει μια γενικότερη φοβία με τα piercings μετά την μόλυνση και το σκέφτομαι διπλά τώρα. σίγουρα η αίσθηση του σκουλαρικιού να τρίβεται στα δόντια δεν είναι και η καλύτερη, αλλά φοράω τώρα αυτό το διάφανο μασελάκι που σου δινουν μετά που βγάζεις τα σιδεράκια οπότε δεν νομίζω πως θα υπάρξει πρόβλημα. και κάτι άλλο -μην με βρίσετε, το έχω απορία - το κάπνισμα παίζει να επηρεάσει αρνητικά το piercing στην αρχή;
Στο χαρτάκι με τς οδηγίες που μου είχαν δώσει απ'το πιρσεράδικο έλεγε ότι οι τρύπες που είναι εσωτερικές στο στόμα, καλό είναι να αποφεύγεται το κάπνισμα τις πρώτες 7 μέρες.Κι αυτό εσωτερικό πρέπει να θεωρείται!
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:25, 17-06-15:

πεθαίνω για vertical αλλά επειδή διαπερνάται πολύ δέρμα το ψιλοφοβάμαι. θέλει και πολύ περισσότερο χρόνο να επουλωθεί. οπότε σκέφτομαι για κλασσικό labret στην μέση ακριβώς.
Το vertical μου άρεσε, μέχρι που ξεκίνησε να το κάνει κάθε καρυδιάς καρύδι, οπότε θα έλεγα το άλλο.
Παράθεση

Dod

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dod
Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 162 μηνύματα.

O Dod έγραψε στις 11:26, 10-07-15:

Θελω να κανω μια παρα πολυ μικρη τρυπα στο ενα μου το αυτι μονο..
Γνωριζετε αν υπαρχουν μαγνητακια για να βαλω προς το παρον;
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 12:36, 10-07-15:

Λογικα πρεπει να υπαρχουν με λιγο ψαξιμο..Αλλα γιατι μαγνητακι και οχι κατευθειαν τρυπα? Να ξερεις δεν ποναει καν. Και δεν υπαρχει μικρη μεγαλη Μια ειναι και μετα αν θες εσυ την μεγαλωνεις.
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 12:09, 25-08-15:

Τι γνωμη εχετε για το stretch στα αυτια? Σκεφτομαι να κανω αλλα πολυ μικρο γενικα. Κατα τη γνωμη μου το μικρο ειναι οκ αλλα τα μεγαλα και εμενα με αηδιαζουν. Μικρο εννοω κατι τετοιο που αν το βαρεθεις κλεινει κατεθειαν.
Παράθεση

Ερινύς (Meeko)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Meeko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,539 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 12:16, 25-08-15:

Το "κατευθείαν" είναι σχετικό, η τρύπα πάλι μένει και για να κλείσει δεν πρέπει να το φοράς, νταξ δεν θα είσαι 2 χρόνια έτσι αλλά για ένα διάστημα θα είναι αντιαισθητικό μέχρι να θρέψει.
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 12:23, 25-08-15:

Το εχω υποψη μου αυτο αν και αμα θελησω να την κλεισω απλα θα βαλω ενα απλο σκουλαρικι για να ερθει η τρυπα στα μετρα της παλι.
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 14:00, 11-09-15:

θέλω eyebrow piercing. έχει κάνει κανείς;
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 18:43, 12-09-15:

Εχω ακουσει οτι αμα χτυπησει νευρο πευτει το φρυδι αλλα βλακειες πρεπει να εισαι και χαζος για να πετυχνεις νευρο δλδ αν πας σε εναν ειδικο δεν θα εχεις προβλημα. Εγω δεν εχω κανει γτ το πηραν στραβα οταν το ειπα. Και καλα οτι ειναι πολυ "αλητικο" λες και τα σκουλαρικια κανουν το ανθρωπο wow. Τελος λογικα θα πονεσει εκεινη την στιγμη λιγο μιας και το σημειο ειναι περιεργο αλλα σιγα..
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:37, 12-09-15:

Εμένα μου αρέσει η τρύπα στο φρύδι πάντως.
Και όχι, δεν πέφτει αν χτυπήσει νεύρο, μια χαρά μένει το φρύδι απλά αν είναι ευαίσθητο το δέρμα ενδέχεται να "πέσει" ελάχιστα (όπως γίνεται και με το labret αν έχεις ευαίσθητα ούλα) και όταν αρχίσεις να "γερνάς" ή τουλάχιστον έτσι έχω ακούσει, οπότε μη με παίρνετε στα σοβαρά.
Σύμφωνα με έναν φίλο μου που έχει τρύπα στο φρύδι, δεν πονάει ιδιαίτερα, αλλά θέλει προσοχή.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 18:42, 13-09-15:

Θα θέλει λίγη παραπάνω προσοχή γιατί είναι σε ευαίσθητο σημείο. Κατά τα άλλα για το θέμα αν είναι ωραίο εγώ νομίζω πως σε μερικούς πάει πάρα πολύ και σε άλλους όχι. Εξαρτάται το πρόσωπο.
Παράθεση

nikolascy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolascy
Ο nikolascy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O nikolascy έγραψε στις 20:27, 13-09-15:

Ανοιξα τρυπα στο φρυδι πριν 3 χρονια και ειλικρινα δεν πονεσα καθολου, ουτε καν τσιμπημα. Τα οσα λενε οτι πεφτει το φρυδι κλπ δεν αληθευουν γιατι οσους ξερω κανενας απ αυτους δεν αντιμετωπισε κατι τετοιο. Το μονο προβλημα που ειχα ηταν καθε φορα που εκανα μπανιο και σκουπιζα το προσωπο καθε μα καθε φορα ξεχνουσα το σκουλαρικι και το τραβουσα αλλα νταξει . Το "καλο" ειναι οτι μετα απο 3 χρονια το ειχα βγαλει προσφατα για 1 εβδομαδα και αμεσως εκλεισε η τρυπα αρα και να το μετανιωσεις η τρυπα κλεινει γρηγορα (αφηνει βεβαια ενα μικρο σημαδι αλλα σιγα σιγα φευγει και αυτο)
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 16:48, 05-12-15:

έκανα στο φρύδι σήμερα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους