Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,664 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,073 μηνύματα σε 91,600 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 874 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Piercings

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,035 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 16:30, 01-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Porcelain
Σας αρέσουν? Τι/πόσα έχετε? Σας αρέσουν(και ειδικότερα στο αντίθετο φύλο)?

Μήπως είναι φετίχ σας?

Εγώ έχω απλά 2+1 στα αυτιά και θα κάνω άλλη μια τώρα το καλοκαίρι και το σκέφτομαι για μύτη..
μαρεσουν,ηθελα να εχω στον αφαλο και στη μυτη,τελικα δεν εχω σε τιποτα απο τα 2

δεν βαριεσαι,μαρεσουν οταν τα βλεπω στην παραλια,και σε κοπελιτσες που τους πανε!

επισης σε αντρες δεν μαρεσει σε κανενα αλλο μερος περα των αυτιων,ειδα τις προαλλες εναν να εχει στο στηθος κρικο,ανατριχιασα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη λιλ αιθεροβάμων
H λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H λιλ αιθεροβάμων Πετάω..! έγραψε στις 17:59, 01-08-11:

Και μένα μου αρέσουν τα piercings αλλα περισσότερο να τα βλέπω! Έχω στον αφαλό και στ αυτιά.
Υπάρχει καμιά κοπέλα που να χει παιδι και να ειχε στον αφαλό; Επειδη εχω αλούσει οτι "κρεμιέται" αν κάνεις παιδι όσο καιρό κι αν το έχεις βγάλει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nadia^^

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nadia^^
H Nadia^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Nadia^^ έγραψε στις 02:16, 05-08-11:

Εγω εχω 11 συνολικα στα αυτια κ μια μυτη κ αφαλο. Θελω να κανω στο πανω χειλος αλλα φοβαμαι. Ποναει?

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 724 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 12:26, 10-09-11:

Εγω εχω μονο 2+2 στα αυτια και στην μυτη (και οχι,δεν χρειαζεται να εχεις τελεια μυτη, ειλικρινα :Ρ )
Θελω να κανω και στον αφαλο και στην γλωσσα.
Στο αγορι μου θα μου αρεσε στο φρυδι και στο αυτι.
Και ο πονος ειναι σε ολα υποκειμενικος!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:37, 10-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Nadia^^
Εγω εχω 11 συνολικα στα αυτια κ μια μυτη κ αφαλο. Θελω να κανω στο πανω χειλος αλλα φοβαμαι. Ποναει?

Δεν εχω κανει ο ιδιος για να σου απαντισω με σιγουρια, αλλα δεν εχω ακουσει απο κανεναν οτι πονεσε...

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 724 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 19:51, 10-09-11:

Εμενα αλλοι μου λενε οτι ποναει, αλλοι οχι, ειναι εντελως υποκειμενικο!

Παράθεση

kιkή

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη kιkή
H kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H kιkή έγραψε στις 01:55, 12-09-11:

Εκανα πριν ενα μηνα. Δεν πονεσα απλα ενιωσα ενα τσουξιμο/τσιμπημα κ δακρυσα, ενω οταν εκανα στο κατω χειλος δεν ενιωσα απολυτως τιποτα. Πιο πολυ αγχωνομουν τις πρωτες μερες μηπως το "πιασω" με τα δοντια μου οταν μιλουσα ή ετρωγα Ο καθενας βεβαια εχει διαφορετικη αντοχη στον πονο αλλα απο την εμπειρια μου πιστευω οτι δεν ειναι τιποτα τραγικο

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,217 μηνύματα.

H WhiteDrum Never ever έγραψε στις 13:16, 14-09-11:

Εννοείται ότι θα πας σε μέρος που θα ασχολούνται με piercings και όχι σε κατάστημα με μπιχλιμπίδια, εννοείται επίσης ότι θα γίνει με αποστειρωμένα εργαλεία και βελόνα και μόνο (έτσι θα έπρεπε να γίνεται και στα αυτιά και όχι με "πιστολάκι"). Να δεις μην το βαρεθείς γιατί είχα κάνει κι εγώ πριν 4 χρόνια και το βαρέθηκα πολύ σύντομα. Έκανα μαζί με μια φίλη, εμένα με είχε πονέσει αργότερα και όχι κατά την διάρκεια της νύξης. Έπειτα μας είχε προτείνει ο τυπάς να κάνουμε γαργάρες με στοματικό διάλειμμα, να αποφεύγουμε για κανέναν μήνα το αλκοόλ (δημιουργεί ουλές, καίει την πληγή), να μην το βγάλουμε κτλ. Εγώ μερικά πρωινά ξυπνούσα και ήμουν σαν τον δράκουλα, έτρεχε αίμα. Αλλά το φρόντιζα και δεν μολύνθηκε. Είχα επίσης να φορέσω κρίκο για κανέναν χρόνο και ήταν ακόμη ανοιχτό (τώρα μετά από 2 χρόνια δεν νομίζω :Ρ). Κοίτα, αν έχεις υπομονή να το καθαρίζεις και να το προσέχεις τότε μην μασάς. Με τον κρίκο στην μύτη είχα περισσότερα προβλήματα, μέχρι που το είχα ανοίξει ξανά μόνη μου με βελόνα γιατί έκλεινε με το παραμικρό.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:22, 14-09-11:

Εγω εχω μονο 2+2 στα αυτια και στην μυτη (και οχι,δεν χρειαζεται να εχεις τελεια μυτη, ειλικρινα

Εδώ που τα λέμε, εάν έχεις μύτη-βουνό και πας και το βάλεις ακριβώς στην κορφή, όταν ξαπλώνεις θα μοιάζει λίγο με christmas tree

Υπάρχει καμιά κοπέλα που να χει παιδι και να ειχε στον αφαλό; Επειδη εχω αλούσει οτι "κρεμιέται" αν κάνεις παιδι όσο καιρό κι αν το έχεις βγάλει.
Eχμμμ, νταξ, δες το θετικά. Θα έχεις κάπου να βάζεις το μπιμπερό όταν θες να αλλάξεις πάνες.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:35, 14-09-11:

Ειναι βαρετο να βλεπεις την καθε ακυρη τρυπημενη ή με τατουαζ
Καποτε ηταν τα piercings και τα τατουαζ και εδειχναν στυλ και προσωπικοτητα, εξεφραζαν ιδεολογια, ιδεολογια. Σημερα ποια ειναι η ιδεολογία? Αν ρωτησεις τα 3/4 των κοριτσιων θα σου απαντησουν.. μασωντας τσιχλα ''ελα μωρε.... ετσι, μ'αρεσει''
Ουτε την ιστορια των piercings ξερουν ουτε των ταττου. Σημερα και η κουτση μαρια ταττου... και οι τατουατζιδες και λοιποί που πιάνουν μια βελόνα και το παιζουν επαγγελματιες, εχουν πλουτισει απο τα χαζογκομενακια
Τουλαχιστον ας τα κανουν οσες ξερουν να τα υποστηριζουν κι αυτο....... φαινεται!
Απευθύνομαι σε οσες ξερουν τι κανουν και γιατι το κανουν και το στηριζουν σαν ατομα και πολύ γουστάρω και απο την αλλη απευθύνομαι σε οσες μασανε τσιχλα, να σταματησουν να τρωνε... τσιχλα

υσ. μιλαω για ηλικιες ανω των 18! Για τους μικροτερους λεω την αποψη μου παρακατω..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 14-09-11 στις 14:17. Αιτία: υσ
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:44, 14-09-11:

Καποτε ηταν τα piercings και τα τατουαζ και εδειχναν στυλ και προσωπικοτητα, εξεφραζαν ιδεολογια, ιδεολογια.

λολ, αντεργουότερ βρέθηκε άτομο που συμφωνεί μαζί σ στο θέμα "ιδεοπήρσινγκ"

Υγ. βέβαια, μπορούμε απλά να πούμε ότι οι εν λόγω κοπελιές
..."μεγάλωσαν πια"
(καιρικό δελτίο: αναμένεται καταιγίδα νεότητας)

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:59, 14-09-11:

Τι θα πει μεγαλώνω? Θα πει ωριμαζω και σκεφτομαι τι κανω και γιατι το κανω. Και πες παει στο διαλο εισαι 17-16-15 τρυπας και καναν αφαλο, κανα χειλος. κανα φρυδακι, ετσι γιατι εισαι εφηβη/εφηβος και σου τη βαραει κοντρα, επηρρεαζεσαι και λιγο(προσωπικα στην εφηβεια χτυπησα μια τρυπουλα στη γλωσσα και καμποσες σε καθε αυτι). Μετα ομως? Ξερεις για ποιο λογο το συνεχιζεις? Σου ταιριαζει? Το πιρσινγκ και το ταττου ειναι εσωτερικη (και που βγαινει ετσι προς τα εξω) επανασταση, εκφραση, αιωνιοτητα σε μια ιδεα, το ενα σταμπα για μια ζωη (αλλα σημερα εχουν ξετιναχτει σε κερδη και τα λειζερ σβησιματος τατου...φαντασου..) και για το πιρσινγκ περαν αυτιων που οκευ απαραιτητο για κανα σκουλαρικακι, δε βρισκω λογο να κανει καποιος, εκτος αν ιδεολογικα το τρυπημα στο σωμα του ειναι χρη κι εκει σεβομαι και θαυμαζω, αλλα να το ξερει, να το ασπαζεται. Δεν ειναι ''αχ τι γλυκο νιαου κατι γυαλιζει στη κοιλιτσα μου''..
Αν πιστευουν οσοι το κανουν πως πρεπει να το κανουν επειδη τους αρεσει να γυαλιζουν και να μην περνουν απαρατηρητοι, δεκτον αλλα εγω δεν εγκρινω, αποψη μου...ποσο μαλλον οταν ακουω πχ μια συνομιληκη'' ε να μωρε, μ'αρεσει αυτη η φαση'' Δηλαδη? Ρωτω. Απαντηση? Βρες την μονος σου

Υσ. Και για να μη παρεξηγηθω και χωρις λογο, δε μιλαω για τις ηλικιες της εφηβειας, αλλα για μεγαλυτερους/ διορθωθηκε και πισω

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes

(καιρικό δελτίο: αναμένεται καταιγίδα νεότητας)
Eσυ φερνεις τις καταιγιδες, οχι τα παιδια . Αλλα θενκς, γιατι διορθωθηκα. Μια χαρα αντιλαμβανονται οσοι θελουν να αντιληφθουν για το τι λεω και πως το λεω και με οσα παιδια ερχομαι σε επαφη τα ιδια συζηταμε και μια χαρα τα συζηταμε. Κι οπως σου ειπα στην εφηβεια επιτρεπεται να κανεις κατι χωρις να ξερεις το γιατι(ενα αλλο θεμα και θα βγουμε οφ, μπορουμε ομως να το συζητησουμε και να γινει μεταφορα), οπως επιτρεποταν και για μενα και για σενα. Μεγαλωνοντας, δεν επιτρεπεται να μην ξερεις τι κανεις και γιατι το κανεις

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 14-09-11 στις 14:37.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mishka (Μιχ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mishka
H Μιχ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H mishka ηράκλειοοο !!! έγραψε στις 14:43, 14-09-11:

εγω εχω 3 + 2 στα αυτια και φρυδι... παλια ειχα κ μυτη αλλα το εβγαλα γιατι εκανα αυτο στο φρυδι που ηθελα πιο πολυ... καποια στιγμη μπορει να κανω και στη γλωσσα ή υπογλωσσιο αλλα δεν ξερω..προσωπικα αυτο στο φυδι το ηθελα εδω και 4 χρονια αν και μολις περυσι το εκανα..γενικα μου αρεσουν πολυ τα piercings (με μετρο βεβαια - και αν μου παει) .. στα αγορια μου αρεσει πολυ στο φρυδι (νταξει οχι και στον καθε ακυρο) αυτι εννοειται...αα και στη γλωσσα να εχουν θα μου αρεσε.. αυτααα...

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 20:18, 22-09-11:

Προσωπικα πιστευω οτι τα piercing δεν μπορουν να εκφρασουν και τοσο ιδεολογια.. Θελω να πω, τι μπορει να εκφρασει μια τρυπα στην μυτη ή στον αφαλο ή στην γλωσσα? Το tattoo παλι, εκφραζει παρα πολλα πραγματα, γι'αυτο και δεν θα εκανα ποτε tattoo αστερακι-καρδουλα-πεταλουδιτσα, γιατι μπορει να ειναι ομορφα αλλα τιποτα απο αυτα δεν αντιπροσωπευει εμενα.. Το tattoo ειναι κατι πιο προσωπικο..

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 353 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 16:38, 27-09-11:

κανα καλο πιρσινγκαδικο αθηνα ρε παιδια? Τωρα που ανεβηκα ψαχνω να δω που θα κανω την τρυπα στο φρυδι..

Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη selc
H selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H selc έγραψε στις 19:16, 27-09-11:

athenspiercing google it!

Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη adele
H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 11:10, 28-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ειναι βαρετο να βλεπεις την καθε ακυρη τρυπημενη ή με τατουαζ
Καποτε ηταν τα piercings και τα τατουαζ και εδειχναν στυλ και προσωπικοτητα, εξεφραζαν ιδεολογια, ιδεολογια. Σημερα ποια ειναι η ιδεολογία? Αν ρωτησεις τα 3/4 των κοριτσιων θα σου απαντησουν.. μασωντας τσιχλα ''ελα μωρε.... ετσι, μ'αρεσει''
Ουτε την ιστορια των piercings ξερουν ουτε των ταττου. Σημερα και η κουτση μαρια ταττου...
Ακριβώς αυτό σκέφτηκα διαβάζοντας το θέμα..Μια άλλη είχε κάνει λέει 7 τρύπες στα αυτιά..Που φτάσαμε..! Να μην έχουμε τρόπο να ξεχωρίσουμε από τη μάζα και να "τρυπιώμαστε" για να δείξουμε μια υποτυπώδη διαφορετικότητα. Προσωπικά και πίρσινγκ έχω και ταττού θα κάνω, αλλά ποτέ επειδή απλώς γουστάρω να δείχνω διαφορετική. Γιατί πάνω απ'όλα θα το κάνω για μένα και όχι για να το δείχνω από δω κι από κει.

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 11:32, 28-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από adele
Ακριβώς αυτό σκέφτηκα διαβάζοντας το θέμα..Μια άλλη είχε κάνει λέει 7 τρύπες στα αυτιά..Που φτάσαμε..! Να μην έχουμε τρόπο να ξεχωρίσουμε από τη μάζα και να "τρυπιώμαστε" για να δείξουμε μια υποτυπώδη διαφορετικότητα. Προσωπικά και πίρσινγκ έχω και ταττού θα κάνω, αλλά ποτέ επειδή απλώς γουστάρω να δείχνω διαφορετική. Γιατί πάνω απ'όλα θα το κάνω για μένα και όχι για να το δείχνω από δω κι από κει.
Δεν νομιζω πλεον οτι "τρυπιεται" καποιος για να δειξει διαφορετικος, γιατι πλεον διαφορετικος ειναι αυτος που δεν τρυπιεται!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη selc
H selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H selc έγραψε στις 22:31, 28-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από adele
ακριβώς αυτό,οι περισσότεροι ψάχνουν το σημείο που θα φαίνεται περισσότερο το τατού ώστε να γίνεται αντιληπτό από όλους και να κάνουν όλοι "ουάου" .

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 15:51, 29-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από ανωριμη
ακριβώς αυτό,οι περισσότεροι ψάχνουν το σημείο που θα φαίνεται περισσότερο το τατού ώστε να γίνεται αντιληπτό από όλους και να κάνουν όλοι "ουάου" .
εγω παλι ψαχνω το σημειο που θα φαινεται λιγοτερο γιατι δεν θελω πολλες ερωτησεις και σχολια

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anhur

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anhur
Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Anhur Ξέρεις τι είναι να είσαι καψούρης; έγραψε στις 06:34, 01-10-11:

Έχω δυο τρύπες στο αριστερό αυτί αλλά δεν βάζω σκουλαρίκια πια. Μ 'άρεσε κάποτε αλλά δεν με εκφράζει πια.

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 00:11, 02-02-12:

Δεν νομίζω ότι όλοι τρυπιούνται για να τα δείχνουν. Οι περισσότεροι μπορεί, αλλά όχι όλοι.
Και εγώ έχω κάνει piercing κ μ' αρέσουν: αφαλός, 8 στο ένα αυτί στο πτερύγιο, κ 2 στο άλλο. Δύσκολα όμως θα τα δει ο οποιοσδήποτε!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

leuki kataigida

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leuki kataigida
H leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

H leuki kataigida έγραψε στις 00:42, 02-02-12:

Μου αρεσει το piercing στην γλωσσα αλλα δεν θα τολμουσα ποτε να το κανω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:41, 02-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από yperoxi
Δεν νομίζω ότι όλοι τρυπιούνται για να τα δείχνουν. Οι περισσότεροι μπορεί, αλλά όχι όλοι.
Και εγώ έχω κάνει piercing κ μ' αρέσουν: αφαλός, 8 στο ένα αυτί στο πτερύγιο, κ 2 στο άλλο. Δύσκολα όμως θα τα δει ο οποιοσδήποτε!
Κρύβεις τα αυτιά σου?

Παράθεση

whiteflower

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη whiteflower
H whiteflower αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H whiteflower έγραψε στις 16:47, 02-02-12:

κάτω από τα χείλη(Y) ή πανω ανάλογα τι ταιριάζει στον καθένα.

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 20:06, 02-02-12:

Δεν είμαι του pieicing. Στη μύτη μου αρέσει, αλλά όχι πάνω μου.
Στα αυτιά δε μου αρέσουν ΚΑΘΟΛΟΥ οι πολλές τρύπες. Θέλω μία και μία. Δε μου φαίνεται ωραίο για τα γούστα μου.

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 20:15, 02-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Κρύβεις τα αυτιά σου?
Δεν τα κρύβω εγώ! Τα κρύβουν τα μαλλιά μου!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 20:26, 02-02-12:

Φτάνουν μέχρι τον αφαλό τα μαλλιά;;;

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 20:48, 02-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Φτάνουν μέχρι τον αφαλό τα μαλλιά;;;
Η αλήθεια είναι ότι ναι φτάνουν! Αλλά κατά κανόνα δεν κυκλοφορώ γυμνή έξω (κ μέσα) οπότε κρύβεται κ με τα ρούχα!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 21:27, 02-02-12:

Πρέπει να έχεις αφάνα...

on topic, εμένα τα δικά μου στα αυτιά δεν κρύβονται, αλλά σπάνια φοράω πια έτσι κι αλλιώς. Στον αφαλό το έχω μόνιμα και φαίνεται μόνο το καλοκαίρι στην παραλία (η αφάνα μου δεν φτάνει μέχρι τον αφαλό).

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 21:57, 02-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Πρέπει να έχεις αφάνα...

on topic, εμένα τα δικά μου στα αυτιά δεν κρύβονται, αλλά σπάνια φοράω πια έτσι κι αλλιώς. Στον αφαλό το έχω μόνιμα και φαίνεται μόνο το καλοκαίρι στην παραλία (η αφάνα μου δεν φτάνει μέχρι τον αφαλό).
ΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!! Είμαι απ' τις πολύ τυχερές, ίσια - καρφί έχω από φυσικού μου!!! Αλλά τ' αφήνω πάντα κάτω κ κάνω τη μικρή γοργόνα!!!!χαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Nadia^^

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nadia^^
H Nadia^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Nadia^^ έγραψε στις 14:36, 04-02-12:

Ναι οκ δεν υπαρχει περιπτωση να παω οπου να ναι να την ανοιξω ετσι κι αλλιως.Απλα με αγχωνει το θεμα της μολυνσης κλπ.Οσο προσεχτικος και να εισαι αυτα γινονται..

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 15:23, 04-02-12:

Nah, εδώ ούτε τα αυτιά μου δεν έχω τρυπήσει. Χο.

Φυσικά, ποτέ μην λες ποτέ

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:24, 04-02-12:

Μια ερωτηση προς τους γνωστες! Ειχα ρωτηση πριν 3-4 χρονια σε ενα τατουατζιδικο, τρυπα μεχρι τι διαμετρο μπορει να γινει; Θελω πχ 1.8, μπορει να γινει κατευθειαν τοσο, η το πολυ να αρχισει με 1.2 και σιγα-σιγα να την ανοιξω μονος; Τοτε νομιζω μου ειχε απαντισει οτι μπορει να μου κανει μεχρι 1.6. Για αυτι μιλαμε παντα ε!

Παράθεση

κaτε_αlx

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη κaτε_αlx
H κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 446 μηνύματα.

H κaτε_αlx Γήρνα πίσο ή έστο τειλεφόνα έγραψε στις 03:48, 05-02-12:

νααααιιιι!
εμένα προσωπικά μου αρέσουν πολύ!
έχω στα αυτιά 2+2 και έκλεισα την μια και έκανα στο πτερύγιο και τώρα πρόσφατα έκανα πάνω από τα χείλη!

και στον άντρα μου αρέσει.. βέβαια να μπορεί να τα υποστηρίξει!

Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elise.
H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

H elise. έγραψε στις 02:15, 06-03-12:

Μ' αρέσουν τα piercing. Εχω ένα helix, 2 κανονικές στο λοβό και 1 δεύτερη earlobe. Θα ήθελα να κάνω αφαλό αλλά πονάει πολύ και σκαλώνω...
Μ' αρέσει πολύ το piercing στο κάτω χείλος, κυρίως στους αντρες αλλα δε θα εκανα, εξαρταται και ποσο ταιριαζει στο προσωπο του καθενος..
γενικά σιχαίνομαι τα πολύ περίεργα πχ σε άκυρα μέρη του προσώπου, tragus, γλώσσα, όμως άλλα τα θεωρώ όμορφα,
καλαίσθητα και προσθέτουν ένα "κάτι" στη γενική εμφάνιση του ανθρωπου..

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 02:31, 06-03-12:

Elise: στον αφαλό αμά πας σε μαγαζί που κάνει αποκλειστικά piercings (κ τατού) δεν πονάει καθόλου. Είναι μόνο λίγο ανατριχιαστικό κ λίγο ενοχλητικό για κανα μήνα αν προσπαθείς να ξαπλώσεις μπρούμητα. Αλλά πόνος κανένας. Αφού είναι πολύ μαλακό το δέρμα εκεί.

Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

H elise. έγραψε στις 17:08, 08-03-12:

Elise: στον αφαλό αμά πας σε μαγαζί που κάνει αποκλειστικά piercings (κ τατού) δεν πονάει καθόλου. Είναι μόνο λίγο ανατριχιαστικό κ λίγο ενοχλητικό για κανα μήνα αν προσπαθείς να ξαπλώσεις μπρούμητα. Αλλά πόνος κανένας. Αφού είναι πολύ μαλακό το δέρμα εκεί.
Μμμ, δεν το αποκλείω αλλά είχε κάνει μια φίλη μου και διπλανή μου στο θρανίο όταν ήμασταν λύκειο και θυμάμαι ρε συ που έβγαινε πολύ πύον για αρκετό καιρό και γενικά ήθελε πολύ προσοχή επδ είναι ευαίσθητο σημείο όσο να πεις.. Και εν ολίγοις μου έχει μείνει λίγο άσχημα στη μνήμη Τέσπα, θα το ζαχαρώσω λίγο ακόμη, σ' ευχαριστώ πολύ πάντως!!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:39, 08-03-12:

Θα ειχε πάθει μόλυνση η φίλη σου γιατί κανονικά δεν είναι έτσι.
@Κρόνος
Δεν ξέρω με σιγουρία να σου πω, αλλά καλύτερα να την μεγαλώσεις μόνος σου. Αμα την κάνεις αμέσως μεγάλη θα είναι επώδυνο και για να την μεγαλώσεις κι άλλο μόνο σου θα πρέπει να περάσει πολύς καιρός από το να την έκανες μικρή και μετά σιγά σιγά. Τουλάχιστον αυτό έχω δει σε γνωστούς και γνωστές που έχουν.
Βέβαια κάπου εδώ θα σου πω ότι μου φαίνεται αντιαισθητικό και ούγκα μπούγκα, αλλά περί ορέξεως...

Παράθεση

Δεσμώτης

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,608 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 17:47, 08-03-12:

αν δε γίνω έτσι,
δε θα ησυχάσω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη christinelle : 08-03-12 στις 18:47. Αιτία: προσθηκη spoiler
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 21:43, 08-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από elise.
Μμμ, δεν το αποκλείω αλλά είχε κάνει μια φίλη μου και διπλανή μου στο θρανίο όταν ήμασταν λύκειο και θυμάμαι ρε συ που έβγαινε πολύ πύον για αρκετό καιρό και γενικά ήθελε πολύ προσοχή επδ είναι ευαίσθητο σημείο όσο να πεις.. Και εν ολίγοις μου έχει μείνει λίγο άσχημα στη μνήμη Τέσπα, θα το ζαχαρώσω λίγο ακόμη, σ' ευχαριστώ πολύ πάντως!!
Πύον θα κάνει μόνο αν δεν το φροντίζεις! Εμένα μου έβαλε ο τυπάς σκουλαρίκι από χειρουργικό ατσάλι κ το φρόντιζα κάθε μέρα για κανα μήνα ή κ περισσότερο! Επίσης προσοχή μη χτυπηθεί όταν είναι φρέσκο....κ αργότερα βέβαια...Ίσως η φίλη σου το πρόσεξε καμιά βδομάδα κ μετά το παράτησε κ μολύνθηκε. Υπό κανονικές συνθήκες δεν τίθεται θέμα!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:19, 09-03-12:

Eo

Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H elise. έγραψε στις 22:41, 21-03-12:

ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΟ

Παράθεση

κερκος

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη κερκος
Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

O κερκος έγραψε στις 23:07, 12-05-12:

παιζει καμια ιδεα για το που μπορω να κανω piercing?? εχω ενα απλο στο αριστερο αφτι, απο αυτα τα συνηθησμενα και λεω να επεκταθω...

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 11:58, 15-05-12:

ποτέ δεν μου άρεσαν... μετά απο αυτό τα σιχαίνομαι

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 12:07, 15-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από κερκος
παιζει καμια ιδεα για το που μπορω να κανω piercing?? εχω ενα απλο στο αριστερο αφτι, απο αυτα τα συνηθησμενα και λεω να επεκταθω...
Δεξί αυτί,δεύτερο-τρίτο στο αριστερό αυτί,φρύδι,χείλη,κάτω απο τα χείλη.....
...και αν θέλεις κάτι εξαιρετικά ακραίο....Prince Albert(google it..παραπάνω δεν λέω)

Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη carpe_nochtem
Ο carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 677 μηνύματα.

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε στις 16:09, 15-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από κερκος
Stretching έχεις σκεφτεί;
Αρχική Δημοσίευση από Mercury
και αν θέλεις κάτι εξαιρετικά ακραίο....Prince Albert(google it..παραπάνω δεν λέω)
Μερκ,ιιιιιιιιιου.

Παράθεση

κερκος

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη κερκος
Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

O κερκος έγραψε στις 16:32, 15-05-12:

Δεξί αυτί,δεύτερο-τρίτο στο αριστερό αυτί,φρύδι,χείλη,κάτω απο τα χείλη.....
...και αν θέλεις κάτι εξαιρετικά ακραίο....Prince Albert(google it..παραπάνω δεν λέω)
αα ωραια, σ ευχαριστω Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ!!! ουτε να με πληρωνουν δε το κανω αυτο το πραγμα και για streching ναι το χω σκευτει και δε θελω με τιποτα

Παράθεση

BarbieLicious

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη BarbieLicious
H BarbieLicious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H BarbieLicious έγραψε στις 16:42, 15-05-12:

Δεν με τρελαίνουν τα piercing ιδίως τώρα που πλέον έχει κ' η 'κουτσή Μαρία' σε σημεία που πιο παλιά δεν ήταν τόσο διαδεδομένα. Ήθελα να κάνω στον ομφαλό, αλλά έχουν όλες κ' δε μ' αρέσει αυτό. Θα κάνω 3+2 στα αυτιά για να τα συνδυάζω κ' όπως θέλω! Στα αγόρια όμως εγώ έχω πρόβλημα... μου αρέσουν πολύ. Γενικά το στιλ 'κακό παιδί' που βγάζουν (ειδικά αν συνδυάζεται κ' με κοιλιακούς εε κ' λίγο μυαλό) Δ Ε Ο Σ χεχ

Παράθεση

challenger

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη challenger
Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Ηλεκτρονικός . Έχει γράψει 5,577 μηνύματα.

O challenger έγραψε στις 18:17, 15-05-12:

Prince Albert(google it..παραπάνω δεν λέω)
εναλλακτικη μεθοδος αχρήστευσης;
μου κανει εντυπωση το ονομα ομως...

Αρχική Δημοσίευση από BarbieLicious
Δεν με τρελαίνουν τα piercing ιδίως τώρα που πλέον έχει κ' η 'κουτσή Μαρία' σε σημεία που πιο παλιά δεν ήταν τόσο διαδεδομένα. Ήθελα να κάνω στον ομφαλό, αλλά έχουν όλες κ' δε μ' αρέσει αυτό. Θα κάνω 3+2 στα αυτιά για να τα συνδυάζω κ' όπως θέλω!
το οτι εχουν "ολοι" οπως λες, απο μονο του δεν λεει κατι, το piercing ειναι τεχνη και ο καθενας το κρινει βασει των γουστων του. Το οτι το κανουν για μοστρα παρα πολλοι/πολλες σιγουρα ειναι ενα αντεπιχειρημα, αλλα μετα απο κει εχει να κανει με την αποψη του καθενος

Αρχική Δημοσίευση από BarbieLicious
Στα αγόρια όμως εγώ έχω πρόβλημα... μου αρέσουν πολύ. Γενικά το στιλ 'κακό παιδί' που βγάζουν (ειδικά αν συνδυάζεται κ' με κοιλιακούς εε κ' λίγο μυαλό) Δ Ε Ο Σ χεχ
το στυλ "κακο παιδι";;; lol

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    koz

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους