Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,076 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Διαβάζετε blogs; Μήπως γράφουν τζάμπα;

Acheron

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Acheron
Ο Acheron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O Acheron Ενγλανδ βαβυ έγραψε στις 20:43, 24-05-10:

Πολλά τα blog αλλά υπάρχουν αναγνώστες;

Έχετε κάποια σταμπαρισμένα και τα διαβάζετε περιοδικά; Ψάχνετε για καινούργια;

Τι κατηγορίες σας ενδιαφέρουν;

Μήπως γράφουν τζάμπα τελικά οι blogers και απλά χάνονται στο πλήθος των blog?

Με απασχολεί πιο πολύ το αν διαβάζονται αυτά με περιεχόμενο γραμμένο από τον ίδιο τον συγγραφέα όχι τα κλασσικά τύπου magazino που απλά αναδημοσιεύουν περιεχόμενο από το Internet

---
Σημείωση editor: Για τα blogs υπάρχουν τα εξής θέματα:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 01-02-12 στις 15:46. Αιτία: Σημείωση editor
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 21:20, 24-05-10:

Σίγουρα υπάρχουν πάρα πολλά μπλοκς και άλλοι τόσοι σε αριθμό μπλόκερς Δεν νομίζω πως μπορείς να πεις, "τα γράφουν τζάμπα"... Όσοι γράφουν το κάνουν είτε επειδή τους αρέσει, είτε επειδή θέλουν να περνάν ευχάριστα την ώρα τους, ή για κάποιον λόγο τέλος πάντων. Προσωπικά δεν διαβάζω συστηματικά κάποιο μπλοκ, αλλά έχει τύχει πολλές φορές να διαβάσω αποσπάσματα, ή να διαβάσω μπλοκ φίλων κλπ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Acheron

Νεοφερμένος

O Acheron Ενγλανδ βαβυ έγραψε στις 22:07, 24-05-10:

Εκεί είναι το θέμα, όταν αρχίζει κάποιος ένα blog θέλει να διαβαστεί, και πολλές φορές να γίνει τροφή για σκέψη και να επηρεάσει κόσμο.
Συνήθως μέσα από την πολιτική, ή τον σχολιασμό της επικαιρότητας, αλλά νομίζω ότι σπάνια το καταφέρνει κανείς. Αυτή η ποικιλία πνίγει τα καλά blog νομίζω, φυσικά είναι καλύτερο να γράφονται σε κάθε περίπτωση και ας μην διαβάζονται τόσο πολύ...Δεν ξέρω...

blog φίλων....αυτό θα ήθελα να το δω, κανείς τους δεν γράφει!!!! (από όσο ξέρω)

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:12, 24-05-10:

Ναι....
Καταρχας εχω δυο ερωτησεις.
Γραφεις (γενικα το -ς) για να σε διαβαζουν ή γιατι σου αρεσει να γραφεις?
Υπαρχει στους writers βεβαια η ενδομυχη ματαιοδοξια (δε μου μοιαζει θετικο), το χω αναφερει εκτενεστερα σε αλλο θεμα.

Συνηθως τα μεγαλα επιτευγματα δεν γινονται εσκεμμενα αλλα ζωντανα κι αγνα, αφιλτραριστα.
Οταν κατι γινεται εσκεμμενα, ποσοστο επιτυχιας 50% με μεγαλο κινδυνο συναισθηματικης υπερφορτισης αν τελικα το αποτελεσμα φερει αρνητικα νουμερα αναγνωσης.

Τιπ για μπλογκερς- Γραφετε, επειδη το γουσταρετε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Acheron

Νεοφερμένος

O Acheron Ενγλανδ βαβυ έγραψε στις 22:50, 24-05-10:

Ξέρω ότι η μισή απόλαυση του blog είναι το γράψιμο αυτό καθεαυτό. Και είναι και λίγο ψυχανάλυση και δημιουργία και όλα αυτά, το ξέρω καλά. Απλά το blog διαφέρει από ένα αρχείο .doc χωμένο στο My Documents ως προς το ότι περιμένω να διαβαστεί, και αυτό είναι η άλλη μιση απόλαυση.
Αυτό δεν ξέρω αν υπάρχει βασικά.

Το ότι περιμένω να διαβαστεί δεν είναι ματαιοδοξία. Όχι όταν το postaρω τουλάχιστον.

Δεν ξέρω γιατί "ποσοστο επιτυχιας 50%" γενικά μιλώντας είναι πολύ γενναιόδωρο το ποσοστό, αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς...

Συμφωνώ απόλυτα με το tip

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:51, 24-05-10:

Ναι, διαβάζω αρκετά blogs για τη δουλειά μου, και ορισμένα χιουμοριστικά και ενημερωτικά.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 23:20, 24-05-10:

ναι..και διαβαζω αρκετα.και πολιτικου περιεχομενου και γραφω σχολια κλπ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 01:47, 25-05-10:

Μήπως γράφουν τζάμπα ;
Συνήθως ναι , αλλά με αυτά που διαβάζω μερικές φορές , είμαι πεπεισμένος ότι μερικοί πληρώνονται

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 19:59, 07-06-10:

πραγματι υπαρχουν πολλα blog αλλα και παλι αν γραφεις επειδη σου αρεσει και οχι για να γινουν "γνωστες" οι αναρτησεις σου λιγοι γνωστοι φτανουν για να διαβασουν τις αναρτησεις. Μερικοι πραγματι πληρωνονται γιατι ασχολουνται με αυτο για να βγαλουν χρηματα. εγω θα διαβαζα οποιοδηποτε blog αλλα θα το παρακολουθουσα μονο αν μου αρεσε...εγω προσωπικα γραφω σε ενα blog αλλα δεν με ενδιαφερει τοσο να εχω πολλους αναγνωστες (οχι οτι αν ειχα θα με πειραζε) αλλα και αυτοι οι λιγοι που διαβαζουν τις αναρτησεις μου φτανουν απο το να μην τις διαβαζει κανεις βασικα τα ιστολογια παντα ειναι λιγοτερο public απ'οτι τα φορουμ. Νομιζω ομως πως παντα υπαρχουν τροποι για να κανεις λιγο πιο γνωστο ενα ιστολογιο

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,371 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 20:13, 07-06-10:

Yπάρχουν πολλά άτομα που διαθέτουν blog και δεν έχουν ως στόχο να αποκτήσουν πολλούς αναγνωστες ίσως το κάνουν γιατί θέλουν να διαβάσουν οι ίδιοι τις σκέψεις τους μετά από χρόνια. Κάπως σαν προσωπικό ημερολόγιο που είναι προσβάσιμο σε όλους. Όποιος blogger δεν έχει όρεξη να γράφει και έχει ως στόχο το χρηματικό κέρδος... τότε σε σύντομο χρονικό διάστημα θα βαρεθει και θα το παρατήσει.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tulip (philippa)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη tulip
H philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H tulip stercus fit έγραψε στις 09:41, 06-07-10:

Ναι, διαβάζω ορισμένα μπλογκ απ'τα γνωστά και μου αρέσει να διαβάζω και μερικά απ'τα ''χαμένα''.
Όπως και να'χει, το να διατηρείς μπλογκ χωρίς αναγνώστες δεν μου φαίνεται ανόητο, αν μαζευτεί κόσμος έχει καλώς, στη χειρότερη όμως έχεις το δικό σου σημείο αναφοράς ονλαϊν που πας και γράφεις ό,τι θες όποτε θες, σαν ψηφιακό ημερολόγιο/σημειωματάριο.
Μου τη σπάει πολύ να βρίσκω ψευτοενημερωτικά μπλογκ που μας πασάρουν πληροφορίες που έχουμε διαβάσει ήδη πεντακόσιες φορές. Προτιμώ να διαβάζω τις σκέψεις και τις απόψεις των ανθρώπων πάνω σε random ζητήματα, έτσι ώστε παράλληλα να σχηματίζω και εγώ τις δικές μου.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nickname
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 10:12, 06-07-10:

Γενικά διαβάζω μπλογκ, συστηματικά όμως μόνο 1-2. Όταν ένας blogger που του αρέσει αυτό που κάνει ανεβάζει αναρτήσεις, τότε δεν είναι τσάμπα ακόμα και κανένας να μην τον διαβάζει. Αν όμως το κάνει μόνο και μόνο για να βάλει μετά διαφημίσεις, ε τότε δεν νομίζω ότι θα έχει επιτυχία (κλασικό ελληνικό: κάνεις ένα μπλογκ, ασχολείσαι καμιά μέρα μόνο τη βδομάδα και προσπαθείς να βγάλεις έτσι λεφτά-χωρίς κόπο δλδ).
Γι αυτό που είπατε παραπάνω, πιστεύω ότι ο blogger εννοείται ότι θέλει να τον διαβάζουν. Γι αυτό και ανεβάζει και δεν τα γράφει στο word του. Απλώς μην πάμε στο άλλο 'ακρο, να έχουμε δλδ την απαίτηση να διαβάζουν το μπλογκ μας 1000 άτομα αλλιώς είναι αποτυχία.
Επίσης συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με την tulip ειδικά στο σημείο που λέει για τα μπλογκ που αναπαράγουν χιλιοδιαβασμένες ειδήσεις. Μου τη σπάνε πραγματικά τα blogs που αντιγράφουν ό,τι έχει γραφθεί σε άλλα μπλογκ ή ιστοσελίδες. Το μπλογκ είναι δικό σου, γράφεις δικά σου πράγματα. αν αντιγράφεις (και το χειρότερο, τα παρουσιάζεις ως δικά σου) ε τότε δεν είναι το blog σου.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 11:28, 06-07-10:

Eγώ γράφω για τους 52 μόνιμους "επώνυμους" αναγνώστες μου, τους άλλους τόσους κρυφούς ανώνυμους, τους ελάχιστους σχολιαστές μου, αλλά και αυτούς που με αντιγράφουν ή μου ζητούν άδεια αναδημοσίευσης (και συνήθως τους την δίνω). Το ότι δεν γράφουμε τζάμπα το δείχνουν οι μετρητές που βάζουν κάτι κάγκουρες bloggers, είχα κι εγώ κάποτε αλλά το έβγαλα γιατί το θεώρησα καγκουριά, αλλά και οι λεγόμενοι αναγνώστες, μια ρύθμιση που μπορεί να κάνει ο καθένας από τα settings του blog. Το δείχνουν επίσης τα email που δεχόμαστε. Πιο πολλά email έχω δεχθεί από το blog παρά από εδώ. Τους περισσότερους bloggers, ειδικά αυτούς που κάνουν κάτι σαν προσωπικό ημερολόγιο, τους θεωρώ κάγκουρες

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 11:33, 06-07-10:

Μου αρέσει να διαβάζω blog γιατί παίρνεις πράγματα από κάποιον που σου δίνει τροφή για σκέψη και με την ανταπόκριση που δείχνεις εσύ, απλά λέγοντας την γνώμη σου, δίνεις τροφή για σκέψη και στον blogger.

Και νομίζω θα ήταν ωραίο αν όλοι οι συμφορουμίστες που γράφουν σε blog να το γράφουν στην υπογραφή τους για να τους διαβάζουν όσοι ... πιστοί!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 12:29, 06-07-10:

Και εγώ διαβάζω ιστολόγια σε καθημερινή βάση. Προτιμώ να διαβάζω ιστολόγια που έχουν λίγο απ'όλα (όπως και το Τρ*κτικό).

Παράθεση

Ψαγμένος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ψαγμένος
Ο Ψαγμένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O Ψαγμένος έγραψε στις 20:57, 22-03-11:

Η έννοια blog έχει παρερμηνευθεί αρκετά στην Ελλάδα. Στην Αμερική που ξεκίνησε το blog, το έχουν κάτι σαν το facebook και ένα προσωπικό τους διαδικτυακό ημερολόγιο. Εμείς εδώ παρερμηνεύσαμε την έννοια και το κάναμε εφημερίδα. Τέλος πάντων! Εγώ διαβάζω blogs, κυρίως για το λόγο που μπαίνω και σε φόρουμ, να ακούω πολλές απόψεις. Υπάρχουν και bloggers που γράφουν άσκοπα, καθώς τα διαβάζουν αυτοί και μόνο αυτοί. Ωστόσο υπάρχουν και αυτοί που γράφουν και πολύ καλά κάνουν, καθώς τους διαβάζει πολύς κόσμος και είναι αρκετά αξιόπιστη πηγή ενημέρωσης. Απλά όλα τα blogs πρέπει να έχουν και την κατάλληλη διαφήμηση. Άλλοι τα καταφέρνουν, άλλοι δυστυχώς ή ευτυχώς όχι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 03:25, 15-07-11:

Μου αρέσουν τα αφηγηματικά blog.Τα ενημερωτικά/αθλητικά που μου αρέσουν βέβαια τις περισσότερες φορές βγάζουν βλακείες θέματα και ειδήσεις για να ανέβουν τα views.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 13:06, 13-08-11:

Μπα δεν διαβαζω,για να διαβασω ενα μπλοκ πρεπει να ειναι κατι πολυ ιδιαιτερο,να αφηγειται σε τριτο ενικο προσωπο και να εχει κατι να πει.
Εγω γραφω,εχω δικο μου μπλοκ,δεκαρα δεν δινω για το ποιος το διαβαζει,δεν με νοιαζει να το αναπτυξω καν,γραφω οσο εχω την αναγκη να γραψω και αισθανομαι πως κατι εχω να πω.

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,028 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 13:29, 13-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Acheron
Πολλά τα blog αλλά υπάρχουν αναγνώστες;

Έχετε κάποια σταμπαρισμένα και τα διαβάζετε περιοδικά; Ψάχνετε για καινούργια;

Τι κατηγορίες σας ενδιαφέρουν;

Μήπως γράφουν τζάμπα τελικά οι blogers και απλά χάνονται στο πλήθος των blog?

Με απασχολεί πιο πολύ το αν διαβάζονται αυτά με περιεχόμενο γραμμένο από τον ίδιο τον συγγραφέα όχι τα κλασσικά τύπου magazino που απλά αναδημοσιεύουν περιεχόμενο από το Internet
Υπάρχουν αναγνώστες, τόσο φανεροί όσο και κρυφοί.

Έχω καμιά 30αριά στη λίστα που παρακολουθώ, αλλά οι περισσότεροι γράφουν (όπως κι εγώ άλλωστε) αρκετά σπάνια. Ψάχνω για καινούργια όταν έχω όρεξη και χρόνο για σουλατσάρισμα.

Δεν έχω συγκεκριμένη προτίμηση, διαβάζω αρκετούς γνωστούς/φίλους ή άτομα που μ' αρέσει το γράψιμό τους. Δεν θα έλεγα πως υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο theme, τα περισσότερα είναι βιωματικά. (ok, το παραδέχομαι, παρακολουθώ συστηματικά ορισμένα fashion blog, όπως της Garance)

Αν τους ένοιαζε θα έκαναν κάτι για να τραβήξουν την προσοχή (άρα και τα views), επομένως αφού δεν τους νοιάζει δεν γράφουν τζάμπα.

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Yπάρχουν πολλά άτομα που διαθέτουν blog και δεν έχουν ως στόχο να αποκτήσουν πολλούς αναγνωστες ίσως το κάνουν γιατί θέλουν να διαβάσουν οι ίδιοι τις σκέψεις τους μετά από χρόνια. Κάπως σαν προσωπικό ημερολόγιο που είναι προσβάσιμο σε όλους.
Αυτό βασικά (άτσα, να συμφωνώ με τον focko; Θαύμα! ), αν και η κατακλείδα (προσβάσιμο σε όλους) έχει αρχίσει να μ'εκνευρίζει κι είναι ένας από τους βασικούς λόγους που δεν νιώθω τόσο άνετα πια.

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 15:08, 13-08-11:

εγω διαβάζω αλλα οχι κατι συγκεκριμένο αλλά, αν βγει κάποιο μπροστά μου και με ενδιαφερει το ξεκοκκαλιαζω επι τοπου αλλα συνήθως μετα δεν το ξαναβλεπω...

ποια ειναι τα πιο γνωστα blogs στην Ελλαδα και στον Κοσμο;;;

Παράθεση

anisixos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη anisixos
Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O anisixos έγραψε στις 16:05, 13-08-11:

Εγω ειμαι μπλογκερ και διαβαζω πολλα μπλογκ. Υπαρχουν παρα πολλα καλα μπλογκ και παντα βρισκω κατι ενδιαφερον και κατι που μου αρεσει.

Αν γραφουν τζαμπα; Ναι, κυριολεκτικα μονο.

Και μια και λεμε για μπλογκ, πως γινεται να διαφημισω το δικο μου εδω περα;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 18-08-11 στις 16:51. Αιτία: merge
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 16:11, 13-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από anisixos
Εγω ειμαι μπλογκερ και διαβαζω πολλα μπλογκ. Υπαρχουν παρα πολλα καλα μπλογκ και παντα βρισκω κατι ενδιαφερον και κατι που μου αρεσει.
πιο ειναι το αγαπημενο σου;;;

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 16:12, 13-08-11:

Βασικα ποια ειναι η διαφορα ενος blog και ενος foroum; Παντως δεν νομιζω οτι γραφουν τσαμπα και καποια ειναι αξιολογα...

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 16:23, 13-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
Βασικα ποια ειναι η διαφορα ενος blog και ενος foroum; Παντως δεν νομιζω οτι γραφουν τσαμπα και καποια ειναι αξιολογα...
blog ειναι πιο μεγαλα τα κειμενα και στοχευουν στο να εκφρασουν μια αποψη,στο forum συνηθως για να συζυτηθει μια αποψη...αυτο τουλαχιστον εγω εχω καταλαβει

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 16:23, 13-08-11:

Μπαίνω σε 1-2 κι εγώ, αλλά τελευταία βαριέμαι να τα διαβάζω, γιατί τα περισσότερα κείμενα είναι τεράστια σεντόνια, και απλά ρίχνω μια ματιά.

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 16:37, 13-08-11:

και επαναλαμβανω την ερωτηση μου δεν εχετε να πειτε ποιο νομιζετε οτι ειναι top????

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:46, 13-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
και επαναλαμβανω την ερωτηση μου δεν εχετε να πειτε ποιο νομιζετε οτι ειναι top????
Top ως προς;
Έχουν διαφορετική θεματολογία βασικά.
Ίσως να σε ενδιέφερε αυτό το θέμα: http://www.e-steki.gr/internet-%CE%B...1-blogs-59750/ (το οποίο πρέπει να αναπτυχθεί )

@anisixos
Στην υπογραφή σου και εδώ:
Ποιοι έχετε blog;

Kαι για να είμαι και on, δε νομίζω ότι γράφουν/γράφουμε άδικα.
Με αυτή τη λογική και οι απαντήσεις μας σε πολλά θέματα του φόρουμ θα μπορούσαν να θεωρηθούν ως άδικο γράψιμο.

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 16:12, 14-08-11:

αθλητικα,πολιτικα,rock μουσικη,καφριλικες αποψεις δεν ξερω δεν εχω στο μυαλο μου κατι συγκεκριμενο γενικα καποιο που να ειναι καλο....
Έχουν διαφορετική θεματολογία βασικά.
Ίσως να σε ενδιέφερε αυτό το θέμα: http://www.e-steki.gr/internet-%CE%B...1-blogs-59750/ (το οποίο πρέπει να αναπτυχθεί )
οκ ναι αυτο βοηθησε,δεν ηξερα οτι υπηρχε τετοιο θεμα thanx

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 19:01, 14-08-11:

Ελάχιστα βλογς διαβάζω, κι αυτά όποτε θυμάμαι

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,371 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 19:13, 14-08-11:

Εγώ πιστεύω ότι το δικό μου το διαβάζουν πολλά παιδιά

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 19:21, 14-08-11:

ναι και εγω εχω μπει αρκετες φορες αλλα λες πολλα μονο για τις υψηλόβαθμες σχολες(δδλ Ιατρικη κυριως και γενικα 18+++)

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 21:31, 02-09-11:

http://greekiphoneapps.blogspot.com/

φοβερό blog ασχολείται με κριτική ελληνικών εφαρμογών Iphone Και ipad.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zelatina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Zelatina
H Zelatina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H Zelatina Μήπως και βρούμε πουθενά τον εαυτό μας. έγραψε στις 01:02, 03-09-11:

Να και κάτι πρωτότυπο.

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 05:45, 27-03-12:

Αν κάποιος μου δώσει τη διεύθυνση του blog του σαφώς κ διαβάζω. Οπότε διαβάζω τα blogs από 4-5 γνωστούς μου τακτικά θα έλεγα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,154 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 11:46, 27-03-12:

Διαβάζω (Διάβαζα) μερικά, άλλα κάπως γνωστά, άλλα κάπως άσημα. Αλλά πάντα μ αρέσει να γυρίζω δύο περιοχές της blogosphere: Χιουμορ&Σάτυρα και Σκέψεις.

Btw, μου έλειψε η ελεύθερη γραφή.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 12:01, 27-03-12:

Διαβάζω μερικά, από άτομα που δεν τα ξέρω αλλά μου φαίνονται αστεία. Το δικό μου το έχουν διαβάσει όσοι ενδιαφέρονται για ρινοπλαστική, αλλά δεν ασχολούμαι πιά καθόλου όπως είχα υποσχεθεί. Επίσης έχω και 2-3 φίλων που προσπάθησα να τα διαφημίσω κάπως σε άλλους μπας και πάρουν μπρος, αλλά κι αυτοί βαρέθηκαν και σταμάτησαν. Ο μοναδικός γνωστός μου που βγάζει λεφτά από μπλόγκ και έχει πολλούς επισκέπτες, είναι ένας που συγκεντρώνει δωρεάν πράγματα, διαγωνισμούς, κλπ.
Καλή ιδέα για μπλογκ είναι κάτι που σε ενδιαφέρει, είναι εξειδικευμένο και δεν έχει μεγάλο ανταγωνισμό (π.χ. μοντελισμός στην Ελλάδα ή κάτι τέτοιο). Εκεί θα έβρισκες όλους τους άλλους "καμμενους" και θα είχε νόημα να ασχολείσαι γιατί θα υπήρχε συμμετοχή. 'Η ακόμα καλύτερα, αν μπορείς να κάνεις αστείο σχολιασμό, να άνοιγες κάτι χιουμοριστικό και πρωτότυπο. Ολα αυτά που κλέβουν από 9gag, damnlol, κλπ είναι βλακείες, αλλά έχουν κοινό που βαριέται να ψάχνει μόνο του.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:06, 06-08-13:

Δεν έχω διαβάσει ποτέ ολόκληρο μπλογκ, και δεν έχω παρακολουθήσει ποτέ τακτικά κάποιο blog. Δεν έχω το χρόνο, και πολλά είναι πολύ εγωκεντρικά για τα γούστα μου. Ωστόσο, είμαι συνδρομήτρια στις σελίδες Facebook κάποιων bloggers, και διατηρώ μία εικόνα του τι ανεβάζουν...
Θα διαβάσω πιο προσεκτικά κάποια ανάρτηση σε μπλογκ αν είναι μαγειρική, ωστόσο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 16:49, 06-08-13:

Δεν διαβάζω blogs.
Και αναρωτιέμαι, για αυτούς που βγάζουν τα εσώψυχα τους στα blogs, είναι ωραίο να δημοσιεύεις και να μοιράζεσαι τα πάντα με κάποιους άσχετους στο net;
Εγώ προσωπικά δεν θα έφτιαχνα ποτέ blog, γιατί δεν έχω την υπομονή να ασχοληθώ, και μπορεί να περάσουν και 3 μήνες, και να μην έχω γράψει τίποτα, επειδή δεν έχω έμπνευση, κλπ, ενώ για να έχεις αναγνώστες, πρέπει να είσαι δραστήριος. Κατά την γνώμη μου, καλύτερα να τα γράφεις σε ένα τετράδιο ή σε αρχεία στο pc, γιατί κάποια πράγματα τα κρατάς μόνο για σένα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Johnnie Hunter

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Johnnie Hunter
Ο Johnnie Hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Johnnie Hunter από βαρεμάρα έγραψε στις 00:44, 15-10-13:

Διαβάζω μπλογκ και πολλές φορές ενημερώνομαι από αυτά. Πολλά από αυτά βέβαια είναι αναξιόπιστα και στηρίζονται σε παραφιλολογίες και ανυπόστατες ειδήσεις οπότε μόλις το καταλάβω, σταματώ να μπαίνω στο συγκεκριμένο.

Παράθεση

alonel

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη alonel
H alonel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H alonel η ζωη μου σε ταξη κ η καρδια σ'αταξια.. έγραψε στις 00:49, 15-10-13:

Μήπως γράφουν τζάμπα;
ναι

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,872 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 01:12, 15-10-13:

To blog για να πετυχει πρεπει ειτε να γραφει ιστοριες που να εχουν ενδιαφερον ειτε να σχολιαζει τα νεα με χιουμορ. Για παραδειγμα υπηρχαν για ΝΒΑ δυο πολυ καλα ελληνικα μπλογκ με εξυπνο χιουμορ. Κατα τα αλλα η μεγαλη μαζα των μπλογκ δν παρουσιαζει κανενα ενδιαφερον και ειναι βαρετα μεχρι αηδιας. Θα προτιμουσα να δω Κωνσταντινου και Ελενης σε ν-οστη επαναληψη παρα να διαβασω καποιο υπερμετρα βαρετο μπλοκ

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους