Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,069 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Περιπτύξεις σε δημόσιο χώρο: Η γνώμη σας

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 18:21, 23-03-06:

Και τέταρτη ταμπελίτσα λοιπόν

"No zouzounizing on your own"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 13:00, 24-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Κι εγω εγκρίνω τα χεράκι-χεράκι και φιλάκια στο δρόμο Ειλικρινά χαίρομαι όταν βλέπω ανθρώπους να απολαμβάνουν τον έρωτα τους

Όταν δω χεράκι-πουλάκι όμως μέσα σε καφετέρια θα γ@μηθώ στα γέλια γιατί θα πω... μα καλά δεν πηγαίνανε στο σπίτι τους που ναι και πιο άνετο το κρεβατάκι τους ή ο καναπές τους; Θα μου πεις, δεν κρατιούνται, έχουν κ@ύλες. Σύμφωνοι! Ας κρατηθούν λίγο για το σπίτι όπως τις κρατάμε οι περισσότεροι. (ας χρησιμοποιηθεί παρελθοντικός χρόνος για μένα )
Με καλυψες πληρως!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sotiria

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sotiria
H Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Sotiria έγραψε στις 14:50, 24-03-06:

Κ αν δεν έχουν να πάνε κάπου???
Πάλι στα δασάκια θα την βγάλουν....
Και εκεί δημόσιος χώρος είναι αλλά κάπως πιο απόμακρος...
Η καφετέρια δεν είναι για αγαπούλες, συμφωνώ...
Αλλά αν τους δει κάποιος στο δασάκι, πάλι θα φωνάζει..

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 14:53, 24-03-06:

Θα συμφωνήσω απόλυτα με την ΚουΕ. Μην τα ισσοπεδώνουμε όλα στο όνομα της ελευθερίας!

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 17:49, 24-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Κι εγω εγκρίνω τα χεράκι-χεράκι και φιλάκια στο δρόμο Ειλικρινά χαίρομαι όταν βλέπω ανθρώπους να απολαμβάνουν τον έρωτα τους

Όταν δω χεράκι-πουλάκι όμως μέσα σε καφετέρια θα γ@μηθώ στα γέλια γιατί θα πω... μα καλά δεν πηγαίνανε στο σπίτι τους που ναι και πιο άνετο το κρεβατάκι τους ή ο καναπές τους; Θα μου πεις, δεν κρατιούνται, έχουν κ@ύλες. Σύμφωνοι! Ας κρατηθούν λίγο για το σπίτι όπως τις κρατάμε οι περισσότεροι. (ας χρησιμοποιηθεί παρελθοντικός χρόνος για μένα )

Σωστός

Παράθεση

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη actaestfaboula
H actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H actaestfaboula έγραψε στις 20:58, 25-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από actaestfaboula
εννοείται πως δεν με ενοχλεί καθόλου να βλέπω ζευγάρια κ γενικά ανθρώπους να έχουν τέτοιες συμπεριφορες σε δημόσιους χώρους,μου έχει συμβεί να νιώσω αμήχανα αλλά το ξεπερνάω με τη σκέψη ότι είναι πολύ όμορφο να βλέπεις ανθρώπους να αγκαλιάζονται,να φιλιούνται κ γενικά να ζουζουνίζονται...
δηλ.συγνώμη,όλοι δεν έχουμε νιώσει κάπως έτσι,όλοι δε γουστάρουμε πολύ τέτοιες στιγμές?γιατί να μη το εκφράσεις όταν το νιώσεις?γιατί,δηλαδή πρέπει να σκεφτώ ότι με βλέπει κάποιος?μα τι κάνω πια , μήπως κανένα έγκλημα? αλίμονο! επικοιν ωνώ με έναν άνθρωπο εκείνη τη στιγμή κ δεν θέλω να το χάσω επειδή εσυ είσαι ίσως ανάξιος να νιώσεις κάπως έτσι...
αρχικα,θα ήθελα να πω,ότι εγώ απλά είπα την γνώμη μου για το θέμα,την δική μου γνώμη! δεν πρόκειται να αναλωθώ σε θέματα τύπου,ο καθένας έχει τη γνώμη του,είναι ελευθερος να πιστευει ο,τι θέλει, κτλ...
επίσης,να διεκρυνίσω ότι τα "ζουζουνίσματα" δεν αφορούν σε σκηνές ,τύπου σαν κ αυτή που μας περιέγραψε κάποιος σε ένα λεωφορείο,αλλά σε πιο ήπια πράγματα....αλλιώς δεν θα το ονομαζα "ζουζουνισματα", αλλά "ξεσκίσματα"
κ τέλος,το "ανάξιος", αναφέρεται για όλα τα παραπάνω, δηλ.τα ζουζουνίσματα.
Ελπίζω να έγινα πιο σαφής.

Παράθεση

Sotiria

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sotiria
H Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Sotiria έγραψε στις 06:44, 26-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από actaestfaboula
τα "ζουζουνίσματα" δεν αφορούν σε σκηνές ,τύπου σαν κ αυτή που μας περιέγραψε κάποιος σε ένα λεωφορείο,αλλά σε πιο ήπια πράγματα....αλλιώς δεν θα το ονομαζα "ζουζουνισματα", αλλά "ξεσκίσματα"
Αυτό εννούσα κ γω και προφανώς παρερμηνεύθηκαν τα λόγια μου...

Παράθεση

νικος1087

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη νικος1087
Ο νικος1087 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 63 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O νικος1087 έγραψε στις 11:30, 29-03-06:

Μπράβο παιδιά!
Έχετε βάλει σωστά όρια στο θέμα.
Τελικά δεν είναι τόσο μεγάλο το χάσμα των γενεών.
Είναι ενθαρρυντικό για γονιό 16χρονης να βλέπει πως αντιμετωπίζουν νέοι παρόμοια θέματα.
Ο ερωτισμός που εκφράζεται δημόσια, από άτομα κάθε ηλικίας,με ένα χάδι, μια αγκαλιά, ένα φιλί, είναι αποδεκτός και απαραίτητος για να θυμόμαστε να εκτιμάμε τις ομορφιές της ζωής που μας οπλίζουν με αισιοδοξία και σκοτώνουν τη μιζέρια της καθημερινότητας.
Ο ΕΡΩΤΑΣ ,το πολυτιμότερο δώρο της φύσης ,σε κάθε του μορφή και έκφραση, αφορά ΜΟΝΟ τους άμεσα εμπλεκόμενους και πρέπει να εξιδανικεύεται ΜΟΝΟ απ’ αυτούς, και όχι να ευτελίζεται, με στιγμιαίες παρορμήσεις, στα αδιάκριτα και επικριτικά βλέμματα άσχετων και κακοπροαίρετων τρίτων.
Γέλασα με την καρδιά μου με τις επιγραφές που προτείνετε για τα ΜΜΜ.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 11:58, 29-03-06:

Νίκο καλωσόρισες στο φόρουμ!
Πραγματικά χαίρομαι όταν κάποιος της ηλικίας σου λέει "Τελικά δεν είναι τόσο μεγάλο το χάσμα των γενεών." και χρησιμοποιεί και το ιντερνετ παρ'οτι το εξορκίζουν πολλοί συνομήλικοι του. Επίσης πολύ χαίρομαι που δεν κρύβεις την ηλικία σου όπως άλλοι "μεγάλοι" του φόρουμ (υπάρχουν και αυτοί αλλά ...κρύβονται )Μπράβο!!!
Είμαι σίγουρη οτι η κορούλα σου θα μεγαλώσει πολύ σωστά! Να τη χαίρεσαι!

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 19:07, 29-03-06:

Οτιδήποτε προκαλεί περνάει στο επίπεδο του "κοίτα κοίτα έχω κάποιον/α να με πιάνει",ας μείνουμε στον ρομαντισμό και όχι στην προστυχιά

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 19:11, 29-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από Metal_Lover
Οτιδήποτε προκαλεί περνάει στο επίπεδο του "κοίτα κοίτα έχω κάποιον/α να με πιάνει",ας μείνουμε στον ρομαντισμό και όχι στην προστυχιά
Συφμωνω οτι ισως καποιοι , μπορει και η πλειοψηφια αλλά με αφηνει αδιοφορο το νουμερο, να το κανει για επιδειξη ... Αλλα γιατι μαζι με τα ξερα να καιγονται να καψουμε και τα χλωρα;

Παράθεση

νικος1087

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη νικος1087
Ο νικος1087 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 63 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O νικος1087 έγραψε στις 13:55, 30-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Νίκο καλωσόρισες στο φόρουμ!
Πραγματικά χαίρομαι όταν κάποιος της ηλικίας σου λέει "Τελικά δεν είναι τόσο μεγάλο το χάσμα των γενεών." και χρησιμοποιεί και το ιντερνετ παρ'οτι το εξορκίζουν πολλοί συνομήλικοι του. Επίσης πολύ χαίρομαι που δεν κρύβεις την ηλικία σου όπως άλλοι "μεγάλοι" του φόρουμ (υπάρχουν και αυτοί αλλά ...κρύβονται )Μπράβο!!!
Είμαι σίγουρη οτι η κορούλα σου θα μεγαλώσει πολύ σωστά! Να τη χαίρεσαι!
Φοβάμαι ότι ίσως να ʼʼχαλάειʼʼ μερικούς η παρουσία μου στο φόρουμ.
Σαν νέο μέλος δεν έχω προλάβει να δω όλα τα θέματα που παρουσιάζονται.
Όμως ανοίγεις θέματα που, αν τα εξετάσουμε εδώ, θα βγούμε εκτός θέματος.
Ένα είναι ότι την ευθύνη για το χάσμα των γενεών έχουμε εμείς που ξεχάσαμε ότι κάποτε περάσαμε την ίδια ʼʼφάσηʼʼ μʼ εσάς, και δεν προσπαθούμε να βοηθήσουμε αλλά είμαστε έτοιμοι πάντα για κριτική.
Ένα άλλο, σχετικό με το Διαδύκτιο ,αλλά και την τεχνολογία γενικότερα, είναι ότι προβάλλεται ,κυρίως από τα ΜΜΕ, η άσχημη πλευρά τους, γιατί αυτό ʼʼπουλάειʼʼ περισσότερο.
Ξανάρχομαι στο συγκεκριμένο θέμα. Δεν είμαστε ερημίτες, θέλουμε να ανήκουμε και να συμμετέχουμε σε κάποιες κοινωνικές ομάδες. Όλοι ʼʼσώζουμεʼʼ στον ʼʼσκληρόʼʼ μας ,άλλος λιγότερο άλλος περισσότερο, εικόνες και κυρίως συμπεριφορές.
Όταν ο ʼʼσκληρόςʼʼ μας ʼʼσώσειʼʼ συμπεριφορές που ʼʼμολύνουνʼʼ το ʼʼλειτουργικόʼʼ μας είναι πολύ δύσκολο, αν όχι αδύνατο, να κάνουμε ʼʼRESTOREʼʼ.
Θέλω να πω ότι όταν φτάνουμε σε ακρότητες, περιορίζουμε τις επιλογές μας να φτιάξουμε νέες σχέσεις με άτομα που μπορεί να μας ενδιαφέρουν μελλοντικά.
ʼʼΖήσε Μάη να φας τριφύλλιʼʼ θα πουν μερικοί.
ʼʼΘερίζουμε οʼτι σπέρνουμεʼʼ θα τους πώ.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:12, 30-03-06:

Ποιόν να πειράζει η παρουσία σου στο φόρουμ; Ίσα ίσα που είναι πολύ χρήσιμο να υπάρχει πολυφωνία και κάθε θέμα να εξετάζεται απο πολλές απόψεις. Άλλωστε η γνώμη ενός μεγαλύτερου είναι συνήθως αρκετά πιο φιλοσοφημένη. Τέλος, δεν είσαι και ο μόνος! Υπάρχουν και άλλα άτομα, αν όχι στα 52, στα 45-48 που γράφουν αρκετά συχνά

Όσον αφορά τα ΜΜΕ, δεν προβάλλουν αυτή την πλευρά μόνο γιατί πουλάει περισσότερο, αλλά και γιατί τους συμφέρει περισσότερο. Τα ΜΜΕ θα χάσουν πολλά αν αναπτυχθεί το ιντερνετ. Σκέψου μόνο οτι όσοι μπαίνουν αρκετά στο ιντερνετ βλέπουν λίγη ή καθόλου τηλεόραση
Βγήκαμε αρκετά εκτός θέματος πάντως... Επειδή είναι ενδιαφέρον το θέμα μήπως να πάμε για ένα σπλιτ;

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 03:11, 02-04-06:

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τέτοιου είδους εκδηλώσεις σε δημόσιο χώρο..ίσα ίσα,που θεωρώ ότι είναι απόλυτα υγιές και όμορφο το να εκφράζει κανείς τον έρωτά του προς ένα άλλο άτομο,αν έτσι το αισθάνεται,άσχετα με το αν υπάρχουν κι άλλοι τριγύρω ή όχι..αρκεί όμως πάντα να υπάρχει ο ανάλογος σεβασμός προς τους γύρω μας!είπαμε,μην τα ισοπεδώσουμε και όλα πια..στην τελική,γι'αυτό υπάρχουν και τα σπιτάκια μας,ξενοδοχεία,κλπ, ή όπου τέλος πάντων,βολεύεται ο καθένας..!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:14, 07-05-07:

Δέν έχω κανένα πρόβλημα να βλέπω ζευγάρια να φιλιούντε, ισα ισα καλύτερα να βλέπω να φιλιούντε παρά να βλέπω άνδρες να κατουράνε στο δρόμο, ή να βλέπω τα σκουπίδια στις άκριες του δρόμου ή ακόμα και πατημένα τετράποδα λιωμένα στην ακρή η την μέση του δρόμου, εγώ δεν κάνω αγγαλίτσες και φιλάκια εξω απο το σπίτι συχνά, άλλα αυτό γίνετε γιατί δεν είναι πολλύ ο τύπος μου να είμαι διεχυτική, κατα τα άλλα άν τίχει γιατί όχι, είναι και αυτό μέσα στο παιχνίδι της ζωής

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:45, 07-05-07:

Κι εγώ δεν έχω πρόβλημα να δω ζευγάρι να φιλιέται ή να κρατιέται αγκαλιά ή να περπατάει χέρι χέρι. Ειδικά καμιά φορά που βλέπω ηλικιωμένα ζευγάρια έτσι, εύχομαι να είμαι κι εγώ έτσι στην ηλικία τους

Από την άλλη, είμαι γενικά πολύ εκδηλωτική κι εγώ, οπότε δεν θα μπορούσε να με ενοχλεί κάτι που κάνω κι εγώ η ίδια συνέχεια!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Asterismos (Ιωάννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Asterismos
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H Asterismos έγραψε στις 11:59, 07-05-07:

Kάποτε ήμουν κι εγώ υπερβολικά εκδηλωτική μέχρι που κατάλαβα ότι ενοχλούσε το έτερον ήμισυ . Τελικά διαπίστωσα ότι καλό θα είναι κάποια πράγματα (όπως την εκδήλωση της αγάπης μας προς κάποιον) να τα κρατάμε μέσα μας όταν είμαστε σε δημόσιους χώρους. Η τουλάχιστον όχι υπερβολές. Ολα με μέτρο.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 12:01, 07-05-07:

Εγώ, ντρέπομαι που το λέω, αλλά δεν μπορώ να συγκρατηθώ! Είμαι πολύ εκδηλωτική! Αλλά όχι στο σημείο να κάνω αηδιαστικά πράγματα μέσα στον κόσμο (όπως το παράδειγμα που ανέφερε η ΚΕ στο τραίνο ).

Όταν βλέπω άτομα να είναι εκδηλωτικά δεν με πειράζει, εκτός κι αν γίνουν θέαμα ακατάλληλο για ανηλίκους! Επίσης μου την σπάει όταν είμαι ας πούμε στο τραίνο σε αντικρυστές θέσεις με ένα ζευγάρι που γλωσσοφιλιέται και δεν ξέρω που να κοιτάξω. Μπροστά όχι, έχω το άγχος ότι θα μου πουν "Τι κοιτάς μωρή;", δεξιά, αριστερά;

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 12:15, 07-05-07:

Ας περαστεί νομος που να λεει οτι αν ενα ζευγαρι προκαλει ή φερνει σε δυσκολη θεση τους γυρω του, τοτε οι γυρω θα εχουν δικαιωμα συμμετοχης
Θα περασουμε θαυμασια !

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:17, 07-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Ας περαστεί νομος που να λεει οτι αν ενα ζευγαρι προκαλει ή φερνει σε δυσκολη θεση τους γυρω του, τοτε οι γυρω θα εχουν δικαιωμα συμμετοχης
Θα περασουμε θαυμασια !

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 15:50, 07-05-07:

Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί και δεν δίνω βάση στο τι κάνει ο οποιοσδήποτε εκτός της παρέας μου. Ο καθένας συμπεριφέρεται όπως θέλει, βάση συναισθημάτων/στιγμιαίας ανάγκης/αυθορμητισμού κ.ο.κ. πάντα όμως με σεβασμό για μένα στους ανθρώπους που έχει δίπλα του.
Δεν θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι είμαι με παρέα, έχουμε βγει για καφέ ή για ποτό, μιλάμε και εγώ είμαι με το αγόρι μου και κάνουμε ότι γουστάρουμε. Σέβομαι τους ανθρώπους που έχουν επιλέξει να περάσουν τον χρόνο τους μαζί μου και τους προσφέρω την παρέα μου όχι ερωτικό θέαμα με τον σύντροφό μου. Αυτά τα κάνουμε μόνοι μας και γι' αυτό όταν θα βγω μόνη μου με τον σύντροφό μου, ναι και αγκαλιά θα με πάρει και θα φιληθούμε.. ώς εκεί όμως.. όχι επειδή δεν θέλω να γίνω θέαμα στους άλλους αλλά επειδή σέβομαι τις προσωπικές μας στιγμές και επειδή είναι πολύτιμες για μένα δεν αφορούν κανέναν άλλο εκτός από το σύντροφό μου.
Σίγουρα δεν είμαι κατά σε μία αυθόρμητη αγκαλια, σε ένα πεταχτό φιλί, αν μη τι άλλο μου αρέσει το αυθόρμητο...

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 15:55, 07-05-07:

Ναι, οι υπερβολικές εκδηλώσεις όταν μιλάμε για παρέα και μένα με ενοχλούν. Να έχω βγει με ένα ζευγάρι και να με γράφει για να βγάζει τα μάτια του, ή αντίστοιχα να κάνω εγώ το ίδιο με το έτερον ήμιση είναι αγένεια. Έχει τύχει να σηκωθώ να φύγω για να δείξω την δυσαρέσκειά μου!

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ghelly
H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε στις 15:59, 07-05-07:

Ειναι τουλαχιστον αγένεια. Και όχι μόνο αλλά και έλλειψη σεβασμού πρώτα στον εαυτο τους και μετά στους παρευρισκομένους

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:48, 07-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Όταν βλέπω άτομα να είναι εκδηλωτικά δεν με πειράζει, εκτός κι αν γίνουν θέαμα ακατάλληλο για ανηλίκους! Επίσης μου την σπάει όταν είμαι ας πούμε στο τραίνο σε αντικρυστές θέσεις με ένα ζευγάρι που γλωσσοφιλιέται και δεν ξέρω που να κοιτάξω. Μπροστά όχι, έχω το άγχος ότι θα μου πουν "Τι κοιτάς μωρή;", δεξιά, αριστερά;
Στο παράθυρο.

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 16:51, 07-05-07:

εμένα δε με ενοχλούν οι περιπτύξεις
ίσα ίσα που έχει κ πλάκα
χα!

Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 16:56, 07-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Ναι, οι υπερβολικές εκδηλώσεις όταν μιλάμε για παρέα και μένα με ενοχλούν. Να έχω βγει με ένα ζευγάρι και να με γράφει για να βγάζει τα μάτια του, ή αντίστοιχα να κάνω εγώ το ίδιο με το έτερον ήμιση είναι αγένεια.
Kαι γω θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτό!
Μόνο σε τίποτα μικρές ηλικίες 18 άντε το πολύ 20 να το δικαιολογήσω αυτό!
Και εντάξει στο δρόμο τίποτα περιποιημένα φιλιά δεν με απασχολούν, τουναντίον χαίρομαι και για το ζευγάρι, αλλά αν είσαι έξω με παρέα και μόνο που δεν π@@@@ εν μέσω όλου του κόσμου, εεε....είναι τουλάχιστον αγένεια!!!!

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 17:34, 07-05-07:

Για μένα το οτι βρήσκομαι αναμεσα σε άλλους ανθρώπους δεν σημαίνει οτι πρέπει να συμπεριφέρομαι στον αντρα μου σαν να'μαστε φιλαράκια. Νταξ δεν λέω να το κάνουμε και δημόσια αλλά αγκαλιές, φιλιά κλτ δεν νομιζω οτι θίγουν κανένα! Ισως μπροστά στα παιδιά του να είμαι λίγο πιο συγκρατημένη αλλά νομίζω αυτό είναι άλλο

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ghelly
H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε στις 17:43, 07-05-07:

Σκοπός είναι να μην υπερβαίνουν το μέτρο και προκαλούν στον τρίτο παρευρισκόμενο συναισθήματα αμηχανίας. Ε στο κάτω κάτω, ας πάνε σε κανά δωμάτιο.
Ούτε εγώ ενοχλούμαι από απλές εκδηλώσεις αγάπης, αλλά μέχρι ένα σημείο. Το να φιλιούνται ή να αγκαλιάζονται οκ αλλά μην προχωράμε σε πιο...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 18:58, 07-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από ghelly
Σκοπός είναι να μην υπερβαίνουν το μέτρο και προκαλούν στον τρίτο παρευρισκόμενο συναισθήματα αμηχανίας. Ε στο κάτω κάτω, ας πάνε σε κανά δωμάτιο.
Ούτε εγώ ενοχλούμαι από απλές εκδηλώσεις αγάπης, αλλά μέχρι ένα σημείο. Το να φιλιούνται ή να αγκαλιάζονται οκ αλλά μην προχωράμε σε πιο...

αυτό ακριβώς...εγώ εννοώ το προκλητικό στυλ, που μόνο που δεν φασώνονται μπροστά σου(πχ σε μία βραδινή έξοδο...) και σε κάνουν να νιώθεις αμήχανα που είσαι μαζί τους...και άντε να το δικαιολογήσεις σε άτομα που δεν έχουν δικό τους χώρο(κατά ένα λογικό ποσοστό πάντα), αλλά σε άτομα που γνωρίζεις ότι έχουν δικό τους χώρο και που φέρονται λες και είναι μόνοι στο δωμάτιό τους, ενώ πχ είσαι έξω σε τραπέζι με άλλα άτομα γύρω σου...εεε, enough is enough σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις!

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 22:55, 20-05-10:

τι θεωρειτε οτι δεν πρεπει να κανει ενα ζευγαρι δημοσια? τι σας χαλαει την αισθητικη σας? τι θεωρειτε οτι "δεν εχει θεση εκει"?
πχ σε μια φιλη μου τη σπαει να βλεπει ζευγαρια να πιανουν ενω περπατουν ο ενας την τσεπη του αλλου.
εμενα παλι μου τη σπανε τα ζευγαρια που πανε να διαβασουν ΜΑΖΙ στη βιβλιοθηκη της σχολης. παιδια αν θελετε να διαβασετε παρεα και να φιλιεστε πηγαινετε σε κανενα ΣΤΑΡΜΠΑΚΣ. εδω δεν κανει κανεις φασαρια και τ φιλια σας ακουγονται ΠΑΝΤΟΥ!
(ενταξει εβγαλα και την κακια της ημερας ουφ...)
εσεις ποιες συμπεριφορες βρισκετε ενοχλητικες?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:32, 21-05-10:

Τιποτα δε με ενοχλει προσωπικα εμενα...
Ισα ισα οταν βλεπω ''πιο παρορμητικα ζευγαρια'' τα χαιρομαι... γιατι... μου θυμιζουν τον εαυτο μου.
Σορυ Σιελα... στην εσπασα?
Αντιθετως, παρατηρω καμια φορα ζευγαρια που ειναι σε αποσταση ο ενας με τον αλλο, δε πιανουν ενα χερακι, δε δινουν ενα φιλακι, δε κανουν μια αγκαλια, δεν ανταλλαζουν βλεμματα και με παραξενευει... ομως επειτα, σκεφτομαι... οπως τη βρισκει ο καθενας... Αλλα ζευγαρια εκφραζονται και μπροστα σε κοσμο, αλλα οχι...
Σημασια εχει να ειναι ''καλα'' και να περνουν καλα, οπως κι αν εκφραζονται....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 00:37, 21-05-10:

Συμφωνώ με την φίλτατη Μάιντ αλλά να προσθέσω και μία αλήθεια που εμένα μου την σπάει αφάνταστα...

Τα ζευγαράκια που όταν είναι με παρέα είναι όλο ψου ψου ψου και σλουρπ σλουρπ σλουρπ και μετά πάλι ψου ψου ψου και σλουρπ σλουρπ σλουρπ και φέρονται λες και η υπόλοιπη παρέα δεν υπάρχει. Ναι ρε παιδιά και εμείς ερωτευτήκαμε αλλά όταν βγαίνεις με φίλους μην τους γράφεις έτσι άσχημα. Έχω άδικο;;;

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 00:54, 21-05-10:

και εγώ συμφωνώ μαζί σου Μάρω, πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο, στο όλο σκηνικό..., ούτε υπερβολές, ούτε εκπτώσεις....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:56, 21-05-10:

Να γραφεις τους φιλους σου ειναι πραγματι ασχημο, ειναι δειγμα αγενιας και αδιαφοριας αν γινεται συστηματικα.
Εξαρταται ομως και τη φαση που συμβαινει. Αν δηλαδη βγαινεις με ενα ζευγαρι και εισαι μονη σου και δε σου δινουν σημασια, δε συζητατε και ειναι οι δυο τους, τοτε ειναι αγενες, αν το κανουν συστηματικα, κι ετσι θα ειναι προτιμοτερο να αποχωρεις και να ξανασκεφτεις αν θελεις να βγεις μαζι τους.
Αν ετυχε μια- δυο φορες και ειναι στις αγαπες τους, ε θα πρεπει να χαρεις...
Καλυτερα οταν το ζευγαρι ''θελει να μενει μονο'', να αποχωρει απο την παρεα.. αν δε γινεται κατι τετοιο, μπορει απλως η παρεα να μην ξαναβγει με αυτο το ζευγαρι αν αισθανεται αβολα μαζι του.
Το βασικο ειναι, σε τετοιες περιπτωσεις, νομιζω να μη φερνει (η να ερχεται) σε δυσκολη θεση κανενας, κανενα...

edit: με προλαβε ο απρο, εδινα απαντηση γενικη και πιο ειδικα παρακατω σε Μαρω.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 01:03, 21-05-10:

Φυσικά και θα χαρώ για τον έρωτα τους αλλά αν θέλεις να είσαι με το μοναμούρι τότε καλύτερα μην βγεις με φίλους. Αν πραγματικά θέλεις να δεις και να περάσεις ποιοτικό χρόνο με φίλους τότε δεν συμπεριφέρεσαι έτσι. Πολλά άτομα χάνουν την αίσθηση του τί κάνουν...για αυτά μιλάω...

Και πραγματικά αν κάποιος είναι από αυτά τα άτομα ας μου πει και εμένα τον τρόπο σκέψης μπας και καταλάβω...

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 01:07, 21-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από ciela
πχ σε μια φιλη μου τη σπαει να βλεπει ζευγαρια να πιανουν ενω περπατουν ο ενας την τσεπη του αλλου.
Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Πολλά άτομα χάνουν την αίσθηση του τί κάνουν...για αυτά μιλάω...
Και πραγματικά αν κάποιος είναι από αυτά τα άτομα ας μου πει και εμένα τον τρόπο σκέψης μπας και καταλάβω...

μου είχανε τελειώσει τα χρήματα και ήθελα να δω αν της περισσεύει κάνα ψιλό

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:20, 21-05-10:

Δυστυχως, δεν ανηκω στην κατηγορια των ''γραφιαδων'' τουλαχιστον συνειδητα ή να μου το χουν κανει παραπονο, για να σε βοηθησω, ουτε και μου χει τυχει κατι ενοχλητικο, οπως το περιγραφεις.
Θα προσπαθησω ομως να σκεφτω...

Δεν ξερω αν υπαρχει απαντηση στα ερωτηματα σου συγκεκριμενη...
Αλλος θα σου πει ''μου βγαινει οταν τη βλεπω να τη/τον φιλαω και δε με νοιαζει τιποτα αλλο!''
Αλλος θα σου πει '' τι σε νοιαζει? μηπως ζηλευεις!?''
Αλλος θα σου πει '' θελω να με βλεπουν οι αλλοι να φιλιεμαι, ειμαι ψωνιο''
Αλλος δε θα ξερει, δε θα το χει σκεφτει.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 21-05-10 στις 01:29. Αιτία: κολλησε το συστημα, ειναι η ωρα του :D :s
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,288 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 09:05, 21-05-10:

Τίποτα δε με ενοχλεί. Είμαι παρορμητικός άνθρωπος κι ουδόλως με απασχολεί αν με σχολιάσει κάποιος. Αν μου έρθει να κάνω κάτι αυθόρμητα δε θα καταπιεστώ και δεν μπορώ να περιμένω από τους άλλους να καταπιέζονται.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 10:31, 21-05-10:

τι θεωρειτε οτι δεν πρεπει να κανει ενα ζευγαρι δημοσια?
Τα μόνα "ζευγάρια" σε δημόσιους χώρους που δεν προκαλούν με τις ερωτικές τους περιπτύξεις, είναι εκείνα των περιστεριών!
Ξέρετε.... που η (αθώα) περιστερά κάνει την ουρά "βεντάλια" και ο ταλαίπωρος αρσενικός, σκύβει το κεφάλι σαν ταύρος και την κυνηγάει τρέχοντας σαν κουρδισμένος, την πλησιάζει και κοντοστέκεται κουνώντας την κεφάλα πάνω κάτω, την ξανακοπανάει η άλλη.... κ.ο.κ

Θεωρώ εντελώς ηλίθιο τις κατ εξοχήν προσωπικές στιγμές να τις "μοιράζομαι" με τον κάθε τυχάρπαστο που γυαλίζει το μάτι του! Και δεν είναι θέμα ηλικίας, για όσους το...σκέφτηκαν!

.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:41, 21-05-10:

Δεν αναφερεσαι καλυτερα στις "κατ' εξοχην" προσωπικες στιγμες που δε θα επρεπε να μοιραζεται καποιος, ωστε να μπορεσουμε και εμεις να καταλαβουμε τι εννοεις ?

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 11:32, 21-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Δεν αναφερεσαι καλυτερα στις "κατ' εξοχην" προσωπικες στιγμες που δε θα επρεπε να μοιραζεται καποιος, ωστε να μπορεσουμε και εμεις να καταλαβουμε τι εννοεις ?
Μήπως το θέμα αναφέρεται σε προσωπικές στιγμές...."ανάγκης" και δεν το πρόσεξα
Α οκ, για περιπτύξεις σε δημόσιο χώρο γράφει, καλά είδα (ο παππούς) παιδάκιμ

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 21-05-10 στις 11:36. Αιτία: βάλε θετική γρήγορα, μη σε εκθέσω ανεπανόρθωτα και μάλιστα σε ...δημόσιο χώρο!!!!!!!!!!! d8-]
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:38, 21-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από _daemon_
Μήπως το θέμα αναφέρεται σε προσωπικές στιγμές...."ανάγκης" και μου διέφυγε
Α οκ, για περιπτύξεις σε δημόσιο χώρο γράφει, καλά είδα (ο παππούς) παιδάκιμ

.
Ωχου...
Nαι καλο μου, αλλα αλλος ενοχλειται και εαν το ζευγαρι ειναι αγκαλια, εαν ανταλλαζουν φιλια κι ενα σωρο αλλα τοσο "ανωδυνα", οπως ενα χαδι...
θεωρεις κι εσυ αυτες τις συμπεριφορες ενοχλητικες?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 21-05-10 στις 12:05. Αιτία: Τσου ρε...Λακη!... Ασε που δεν ειναι καν απειλη!! :P
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 12:43, 21-05-10:

εγω χαιρομαι τα ζευγαρια που εκφραζονται ελευθερα οπως νιωθουν.
απο την αλλη δεν μπορω τα ζευγαρια που λυνουν τις διαφορες τους ή τσακωνονται οταν πανε καπου...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 12:56, 21-05-10:

μέτρον άριστον...
Δεν γουστάρω να σας βλέπω ένα βήμα πριν την ...κρεβατοκάμαρα όταν υποτίθεται ότι έχουμε βγει παρέα για καφέ/ποτό. Αν δεν θέλατε να μην κανονίζατε να βγείτε μαζί μου.
Από την άλλη οκ, δεν περιμένω να είναι και .. παγοκολώνες μεταξύ τους από το φόβο μην παρεξηγηθούν, ίσα ίσα μια αγκαλιά ή ένα φιλί [όχι ένα γλωσσόφιλο που μέχρι να τελειώσει η υπόλοιπη παρέα έχει αλλάξει 7 θεματα συζήτησης όμως(!)] μου φαίνεται πολύ "sweet" και μου αρέσει να βλέπω τους φίλους μου "καλά".

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 13:59, 21-05-10:

Άλλο όταν είσαι με παρέα και άλλο όταν είσαι μόνος με το πρόσωπο! Συμφωνώ, όταν βγαίνεις με παρέα, βγαίνεις με παρέα.- Και ένα γαλλικό φιλί θα δώσεις, και μια αγκαλιά, αλλά όχι συνέχεια. Δηλαδή δεν μπορεί επί 3 ώρες να είσαι με τον άλλον και να μην τον φιλήσεις ή να μην τον αγκαλιάσεις καθόλου.. Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ, για άλλους δεν ξέρω. Αλλά! Όταν αποφασίζουμε να βγούμε με παρέα, το ξέρω και δεν κάνω βλακείες. Πάνω απ'όλα γιατί δεν αισθάνομαι άνετα και δεν είναι ωραίο να φέρνεις σε δύσκολη θέση τους άλλους..... Γι'αυτό άλλο η παρέα άλλο το αγόρι...

Τώρα όταν είμαστε μόνοι μας.. Α συγνώμη αλλά δεν θα το παίζουμε αθώα περιστέρια κιόλας! Δεν είναι ωραίο να καβαλάει ο ένας τον άλλον, αλλά αν οι ίδιοι δεν έχουν πρόβλημα να αγκαλιάζονται και να φιλιούνται τους άλλους τι τους κόφτει?
Μια φορά θυμάμαι πχ, με είχε φέρει το παιδί μέχρι το σπίτι στην γωνία και τον αγκάλιασα, μια goodbye hug, και περνούσε ένας παππούς με το αμάξι και λέει, σπίτια δεν έχετε? Εκεί να πηγαίνετε.. Ε τον βρίζεις ή δεν τον βρίζεις? Και τι σε νοιάζει εσένα τι κάνω εγώ ωρέ?

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:13, 21-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Τώρα όταν είμαστε μόνοι μας.. Α συγνώμη αλλά δεν θα το παίζουμε αθώα περιστέρια κιόλας! Δεν είναι ωραίο να καβαλάει ο ένας τον άλλον, αλλά αν οι ίδιοι δεν έχουν πρόβλημα να αγκαλιάζονται και να φιλιούνται τους άλλους τι τους κόφτει?
Μια φορά θυμάμαι πχ, με είχε φέρει το παιδί μέχρι το σπίτι στην γωνία και τον αγκάλιασα, μια goodbye hug, και περνούσε ένας παππούς με το αμάξι και λέει, σπίτια δεν έχετε? Εκεί να πηγαίνετε.. Ε τον βρίζεις ή δεν τον βρίζεις? Και τι σε νοιάζει εσένα τι κάνω εγώ ωρέ?
Αν μου το λεγε αυτο ο παππους θα βουταγα τον δικο μου και θα εδινα στον παππου να καταλαβει πως βιαζομαι και δεν προλαβαινω να φτασω σπιτι.
Ρε αυτους τους παππουδες... πλακα εχουν οι καημενουληδες.

Γενικα δεν ειναι θετικες οι υπερβολες, ομως καπου ειναι δικαιολογημενες.
Εχει τυχει να δω στο μετρο φερ ειπειν. Εκει αναλογιζομαι και ηλικιες. Αν προκειται για παιδια σιγα που θα παραξενευτω, λες και δε καταλαβαινω. Θα ξεχασω μεγαλες γυναικες που οταν φορουσαμε πιο κοντα μπλουζακια η χωρις ζακετες, μας ελεγαν ''ντυθειτε βρε θα κρυωσετε'' ? Δε παιζει να το πω αυτο σε κοριτσακι, ειδικα με αυτον τον τροπο. Ειναι πολυ εκτος πραγματικοτητας των παιδιων! Μαλλον και ο παππους ο απο πανω δεν ειχε τον τροπο Βλεπω κοπελες που πανε για μπανιο μετα τις εξετασεις, μιλουν πολυ δυνατα και λενε για τα γκομενικα τους κι εγω κρατιεμαι να μη χασκογελασω. Μαρεσει αυτος ο αυθορμητισμος τους!! Αν προκειται για μεγαλυτερους ανθρωπους (και πολυ πιο πανω απο εμενα..) θα αναρωτηθω. Δε θα οχληθω ομως. Ισως να μην ειναι, οπως ειπε η ρεζιντεντ, το τελειο θεαμα να βλεπεις ζευγαρια να καβαλιουνται κυριολεκτικα και να κανουν ενα μινι λαιβ των προ-προκαταρκτικων τους, αλλα γυρνα κι εσυ το κεφαλι σου (γενικα το ''εσυ''). Ε Σιγα μη κατσεις να το αναλυσεις κιολας λες κι αλλες δουλειες δεν εχεις να κανεις..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 21-05-10 στις 15:41.
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 18:34, 21-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Ωχου...
Nαι καλο μου, αλλα αλλος ενοχλειται και εαν το ζευγαρι ειναι αγκαλια, εαν ανταλλαζουν φιλια κι ενα σωρο αλλα τοσο "ανωδυνα", οπως ενα χαδι...
θεωρεις κι εσυ αυτες τις συμπεριφορες ενοχλητικες?
Έγραψα για το πως φέρομαι και νοιώθω εγώ ! Να το επαναλάβω με διαφορετικό τρόπο λοιπόν!!! Δεν κάνω προσωπικές στιγμές τσίρκο, αυτό είπα!
Μια αγκαλιά, ένα φιλί δύο χάδια, μεταξύ ανθρώπων που βρίσκονται μαζί οπουδήποτε, δεν θεωρούνται περιπτύξεις αλλά απλή επικοινωνία, ανθρώπινη επαφή και εκδήλωση συναισθημάτων στιγμής!
Περιπτύξεις θεωρούνται......ουφφφφφφφ με κούρασες, θες να στο δείξω καλύτερα, βαριέμαι να μιλάω!!!!!!!!!

Όσο για το αν ενοχλούμαι αν το κάνουν άλλοι, δε πα να κόψουν και το λαιμό τους, αυτός είναι ο καημός μου; Aπλώς δεν ασχολούμαι!

.

Παράθεση

katerina_farm

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_farm
H katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H katerina_farm έγραψε στις 19:14, 21-05-10:

Μου αρεσει να βλεπω ερωτευμενα ζευγαρακια με κανουν να χαμογελω στην θεα τους ειναι μια ομορφη εικονα και οκ δεν θα σου τυχει να τους δεις να κανουν και sex μπροστα σου για να θορυβηθεις αντε φιλια και κανενα χαδι εκσαλου αν καρφωνεσαι και τους κοιτας εεεε εχεις προβλημα........

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 12:50, 22-05-10:

Εμένα πάλι δε με πειράζει καθόλου να βλέπω ζευγάρια που περπατάνε χεράκι-χεράκι, φιλιά, αγκαλιές κτλ. Πολύ γλυκό είναι να βλέπεις αυτή την εικόνα, και να νιώθουν τόσο άνετα όταν βρίσκονται μαζί.
Ειδικά όταν είναι οι δυο τους και δε γράφουν τη παρέα τους δε καταλαβαίνω γιατί πρέπει να ενοχλεί τους αλλους, αν τους ενοχλεί ας μη κοιτάνε καν, όχι να κάνουν λες και δεν έχουν ξαναδει κάτι παρόμοιο.

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Χαχα +1. Μου' χει τύχει χειρότερο σε καφετέρια και το σχόλιο ήταν απο 20χρονους που υποτίθεται είναι λίγο πιο ανοιχτόμυαλοι. Ευτυχώς δε υπήρξε πόλεμος με τα τασάκια να πετιούνται από τραπέζι σε τραπέζι.

Πάντως, σπαστικό να σχολιάζουν. Θυμάμαι όταν ήμουν μικρή στο μετρό, μια γρια είχε κάνει παρατήρηση σε ένα ζευγάρι επειδή φιλιόταν και της ειπε της κοπελιάς "Ηρέμησε κοπελα μου, τον έφαγες τον άνθρωπο". Πφφφ... Ντάξει είπαμε, αν δε σ' αρέσει να φύγεις -.-'

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 13:03, 22-05-10:

Ναι ναι ναι συμφωνώ! Απ'την άλλη δεν τρελαίνομαι κιόλας αν ας πούμε καβαλιέται ένα ζευγάρι αλλά δικιά μου δουλειά είναι?! Γούστο τους καπέλο τους

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους