Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,722 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατί απουσιάζει το ελληνικό ροκ από το ραδιόφωνο;

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 22:10, 12-03-07:

Ακούτε ελληνική ροκ ? 'Εχετε παρατηρήσει ότι δεν υπάρχει ούτε για δείγμα στο ελληνικό ραδιόφωνο ? Χάλια μαύρα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrJ7000

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη DrJ7000
Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O DrJ7000 έγραψε στις 22:19, 12-03-07:

Μάλλον γιατί τα τελευταία χρόνια δεν υπάρχουν αξιόλογες δουλειές. Επειδή η ελληνική ροκ με συνοδεύει από την εφηβεία, πλέον η ελληνική ροκ σκηνή μου φαίνεται κουρασμένη και επαναλαμβανόμενη.... δεν υπάρχει φρεσκάδα και νέες ιδέες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 22:22, 12-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από DrJ7000
Μάλλον γιατί τα τελευταία χρόνια δεν υπάρχουν αξιόλογες δουλειές. Επειδή η ελληνική ροκ με συνοδεύει από την εφηβεία, πλέον η ελληνική ροκ σκηνή μου φαίνεται κουρασμένη και επαναλαμβανόμενη.... δεν υπάρχει φρεσκάδα και νέες ιδέες.
'Ελα τώρα, ούτε μία νέα δουλειά δεν υπάρχει ? Ας βάζουν τα παλιά στο κάτω κάτω. Απλά σκόπιμα περνάνε ένα light μοντέλο στην μουσική. Ακόμα και η σύγχρονη ροκ μουσική είναι σαχλή ώρες ώρες και οι φωνές πολύ κοριτσίστικες. Μου θεωρούν και τους Placebo ροκ, σιγά το ροκ.

Παράθεση

DrJ7000

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη DrJ7000
Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O DrJ7000 έγραψε στις 03:37, 13-03-07:

Η ελληνική ροκ σκηνή βρίσκεται σε κρίση.Παλιότερα υπήρχε μια φρεσκάδα,μια ενέργεια (Τρύπες,Ξύλινα Σπαθιά,Μάσκες...).Σήμερα μου φαίνεται οτι αυτό έχει χαθεί. Το βλέπω και στην πόλη μου, που παλιότερα πολλά μαγαζιά είχαν "βραδιά ελληνικού ροκ". Πλέον ακούγεται πιο λίγο και είναι φυσικό.Χρειάζονται καινούρια ώθηση με γκρουπ που έχουν κάτι να πουν. Συνέχεια τα παλιά δε γίνεται.
Όπως και να χει πάντως, δυνατές δουλειές ακούγονται ανεξάρτητα από το τι προωθούν οι εταιρίες. Συγκροτήματα όπως Τρύπες,Ξύλινα Σπαθιά έγιναν γνωστά μέσα από άγνωστες εταιρίες της εποχής (Ανω Κάτω Records).Απλά τέτοια συγκροτήματα σήμερα δεν υπάρχουν.Το ελληνικό ροκ περνά κρίση που ελπίζω να ξεπεράσει.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 10:52, 13-03-07:

εγω παντως απο τοτε που ανοιξε παλι ο ατλαντις, βρηκα την υγεια μου.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη soydelsur
H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε στις 11:15, 13-03-07:

Σίγουρα θα υπάρχουν αξιόλογες προσπάθειες.Όμως το πρόβλημα ξεκινάει απο τις δισκογραφικές και μεταφέρεται στους ραδιοφωνικούς σταθμούς.Το promotion θέλει πολλά χρήματα.Και το ραδιόφωνο είναι μπίζνα.Αν δεν έχει μεγάλο ή σημαντικό κέρδος απο την προώθηση του χ συγκροτήματος και γεμίζει το play list με τραγουδάκια που φέρνουν πιο πολλά κέρδη (απο τις δισκογραφικές ) φυσικά και θα ακούμε μόνο αυτά.
Να το πω αλλιώς, σπανίζουν οι dj που παίζουν αυτά που γουστάρουν τρελά.Αν δεν πέσει χρήμα δεν θα καθήσουν να ασχοληθούν.

Παράθεση

Viktoria

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Viktoria
H Viktoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Viktoria έγραψε στις 11:56, 13-03-07:

Κι εγώ την έχω αυτή την απορία!Η ελληνική ροκ σίγουρα έχει γνωρίσει πολύ καλύτερες εποχές.Από εκεί και πέρα παίζουν και τα οικονομικά συμφέροντα σίγουρα...Εμένα μου αρέσουν οι σταθμοί Μελωδία και Δίεση,παίζουν κυρίως έντεχνο αλλά και ροκ.Και Ατλαντίς ακούω καμιά φορά.Θα μου άρεσε να υπάρχουν περισσότεροι τέτοιοι σταθμοί!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 14:19, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Viktoria
Και Ατλαντίς ακούω καμιά φορά.Θα μου άρεσε να υπάρχουν περισσότεροι τέτοιοι σταθμοί!
Χιπ χοπ δεν βάζει το Ατλαντίς ? Αυτό μου αρέσει όταν έχω νεύρα, με ηρεμεί γιατί κάνουν εκπομπές πολλά αθώα παιδάκια και μου θυμίζουν την εποχή που ήμουν στο σχολείο. Πολύ έξυπνα παιδιά. Αντιθέτως άκουγα rock fm κάτι χρόνια και τώρα αρχίζω και τους βαριέμαι με εξαίρεση κάτι εκπομπές οπως της Απέργη ή του Τζόνι Διακοπές. Μου αρέσει και ο Μαστοράκης με τα rock oldies που έχει και χιούμορ και δεν σε πιάνει ψυχοπλάκωμα.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:31, 13-03-07:

Με το Ελληνικο ροκ δεν εχω ασχολιθει ιδιετερα, μονο οταν πηγενα εκτη ειχα ασχολιθει λιγο παραπανω... Παντος σιγουρα το Ελληνικο ροκ πλεων δεν εχει κατι να δειξει... Μονο τα παλια εχουνε μεινει, και ειναι και ενα ιδος μουσικης που δεν ακουγετε πια απο τους νεοτερους, μονο απο οσους το προλαβαν. Εκτος απο αυτα ειναι και "βαρια" τραγουδια απο στιχουργικης αποψης, ως επι το πλειστων, και ετσι δεν ειναι τα απολυτος ταιριαχτα τραγουδια για να παιξει ενα ραδιοφονο με σκοπο το κερδος. Οτι συμβενει και με την ξενη ροκ σκηνη, και με την μεταλ σκηνη (αν και η μεταλ εχει παρακλαδια που ανθιζουν αυτην την εποχη, και πολυ νεολεα στο πλευρο της)
Δεν υπαρχουν και πολλα καινουργια συγκροτιματα που να παιζουν τετια μουσικη, ωστε να μπορουν να ξεπιδηξουν 2-3 καλα.

Παράθεση

~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~
H ~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H ~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~ έγραψε στις 14:37, 13-03-07:

κι εγω ακουω ροκ και θα ηθελα να υπαρχει καποιος σταθμος που να παιζει αμιγως ελληνικο ροκ....
Ατλαντις ακουγα ως προπερσι αλλα αρχισα να το ψιλοβαριεμαι καθως απευθυνοταν κυριως σε εφηβους.. οχι πως ειναι κακο, απλως..να καταλαβενεται τι εννοω!! βεβαια το σημαντικοτερο προβλημα μου με το συγκεκριμμενο σταθμο ειναι πως σπανια τον πιανω καθαρα...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 16:13, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Χιπ χοπ δεν βάζει το Ατλαντίς ?
βαζει κι απ αυτο αλλα οχι συνεχεια. απλα καποιες εκπομπες (νομιζω οι πρωινες) ειναι γεματες μαυτα τα κλαπατσιμπανα.

Παράθεση

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nosaltres
Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε στις 16:57, 13-03-07:

Γενικα θα ηθελα να υπαρχει ενας σταθμος που να παιζει καλο ροκ, δηλαδη ελληνικο και ξενο ροκ, και Hard Rock, και Metal. Οχι ολο κατι ξενεrock της εποχης οπως κανει ο Rock FM.

Γενικα πλεον δεν ακουω ραδιοφωνο. Προτιμω να βαλω τις δικες μου επιλογες. Ετσι κι αλλιως ψαχνομαι απο μονος μου για να ανακαλυψω νεα πραγματα και δεν στηριζομαι στο ραδιοφωνω γι αυτο.

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 17:07, 13-03-07:

Δυστυχώς φοβάμαι ότι είναι θέμα τάσης και μόδας εποχής.Σήμερα το in και το trendy επιτάσσει την ακουστική του Νίνο και όλων των άλλων φειμστορδριμσοουίτων.

Δουλειές καλές υπάρχουν και σήμερα,σίγουρα όχι τόσες όσες παλιά (όταν μεσουρανούσε ο Βασίλης πχ),αλλά αλήθεια είναι επίσης ότι δεν υπάρχει και το κατάλληλο promotion.Και δεν υπάρχει γιατί πολύ λίγες εταιρίες ενδιαφέρονται πια και ο λόγος απλός:δεν πουλάει.

Πάντως η ελπίδα πεθαίνει τελευταία και φυσικά...ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΗ!!!!

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 17:07, 13-03-07:

Γιατί το ροκ, ότι και να'σαι
εάν δε το 'χεις, να το φοβάσαι.

Δεν έχει πια νόημα να ακούω ραδιόφωνο.

Ο ροκ fm δεν είναι RAWK.
Ο ατλαντίς παίζει επι των πλείστων κάτι συγκροτηματάκια που προωθεί.

Αλλά καλύτερα έτσι.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 17:59, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Nosaltres
Γενικα θα ηθελα να υπαρχει ενας σταθμος που να παιζει καλο ροκ, δηλαδη ελληνικο και ξενο ροκ, και Hard Rock, και Metal. Οχι ολο κατι ξενεrock της εποχης οπως κανει ο Rock FM.
Aκου κάθε Σάββατο και Κυριακή πρωί στις 10.00 Johny Diakopes των Star Star.
Από τις εξαιρέσεις του Rock Fm. Αυτός βάζει κάτι ωραία, όπως το Sleeping in the fire των W.A.S.P. 'Οτι και να 'χω με κάνει να πετάω. Τον μιμούμαι άφταστα μάλιστα O yeahhh φοβερός Τζόνι Διακοπές !

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 18:13, 13-03-07:

Τι να πει και η μέταλ και trance που έχει να ακουστεί σε ελληνικό ραδιόφωνο κάτι αιώνες.

Και να σκεφτείς ότι έχουμε και καταπληκτικά ελληνικά συγκροτήματα και στους δύο χώρους.

Μήπως να κατεβάσουμε τίποτα Rotting Christ στην Eurovision?

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 21:51, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Τι να πει και η μέταλ και trance που έχει να ακουστεί σε ελληνικό ραδιόφωνο κάτι αιώνες.

Και να σκεφτείς ότι έχουμε και καταπληκτικά ελληνικά συγκροτήματα και στους δύο χώρους.

Μήπως να κατεβάσουμε τίποτα Rotting Christ στην Eurovision?
Γράψε μερικά trance συγκροτήματα εδώ μπορείς ? Δεν έχω ιδέα από trance. Θέλωνα μάθω. Το trip hop δεν έχει στοιχεία trance ? Μassive Attack και τέτοια είναι trip hop, trance όμως ? Μου αρέσει το ψυχικό trance.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 22:00, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Γράψε μερικά trance συγκροτήματα εδώ μπορείς ? Δεν έχω ιδέα από trance. Θέλωνα μάθω. Το trip hop δεν έχει στοιχεία trance ? Μassive Attack και τέτοια είναι trip hop, trance όμως ? Μου αρέσει το ψυχικό trance.
Παλιά το ελληνικό uplifting psychedelic trance μεσουρανούσε από τους Cyan,Shiva Space Technology και δεν θυμάμαι άλλα. Όσοι ακούγαν από αυτά θυμούνται Life,Energy,Beat,Blue Sky. Εύγε που κλείσαν τους εναλλακτικούς σταθμούς.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 22:49, 13-03-07:

ευχαριστώ

Παράθεση

panathas (Μαριος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη panathas
Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O panathas έγραψε στις 21:32, 11-04-07:

Εγώ ξεκίνησα να ακούω ελληνικό rock από τον Atlantis αλλα πλέον δεν με καλύπτει, βάζει μονο συγκροτήματα που προωθεί και εκνευρίζομαι.Το ελληνικό rock δεν είναι τις μόδας (καλύτερα έτσι).

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 10:38, 01-06-09:

Ο freedom 88.9, μεταδίδει (και μέσω νετ) αρκετό ελληνικό ροκ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 10:56, 01-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Ο freedom 88.9, μεταδίδει (και μέσω νετ) αρκετό ελληνικό ροκ.
Ναι

Μπήκε στους αγαπημένους σταθμούς με τη μία

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:12, 01-06-09:

Ο Μελωδια FM 99,2 επισης...αν και κατα κυριο λογο παιζει ελληνικη εντεχνη μουσικη..

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 12:54, 01-06-09:

Και ο Atlantis FM 105,2 φυσικά!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 13:06, 01-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Και ο Atlantis FM 105,2 φυσικά!
Ο οποίος κατά τη γνώμη μου δεν ακούγεται (όχι τώρα, και από παλιά).

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 13:48, 01-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Ο οποίος κατά τη γνώμη μου δεν ακούγεται (όχι τώρα, και από παλιά).
Μμμμ...παλιά ακουγότανε κάπως, τώρα αν εξαιρέσεις τις βραδυνές εκπομπές γνωστού περιοδικού (ποιο να είναι άραγε;! ) δεν παλεύεται...κυρίως promotion κάνει στα συγκροτήματα του και οι καινούριοι παραγωγοί του είναι ο ένας πιο μάπας απ' τον άλλον!!

Ο freedom πάλι, κάτι λέει...

Παράθεση

Andrew19

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Andrew19
Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O Andrew19 πάλι δουλειές έχουμε σαββατιάτικα! έγραψε στις 08:48, 03-06-09:

Αποψη μου πάντως είναι ότι δεν υπάρχουν τόσο νέα συγκροτήματα μια και οι καλλιτέχνες ακολουθουν τον δρόμο που δεν πάει στο ελληνικό ροκ. Παλιά υπήρχαν ας πούμε στη Θεσσαλονίκη 1000 συγκροτήματα (που μπορεί να ήταν μερικά τελείως της πλάκας) αλλά κάποια ανέβαιναν προς τα πάνω. Τώρα ο Cobain έχει πεθάνει και δεν πάει ο κόσμος προς τα εκεί.

Παράθεση

vassonoff

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vassonoff
H vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H vassonoff ...Θα γιάνουνε οι χαρακιές... έγραψε στις 22:00, 06-04-11:

Για μενα το Atlantis Fm και το Freedom...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Roben twn Xazwn
Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O Roben twn Xazwn έγραψε στις 23:20, 06-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από vassonoff
Για μενα το Atlantis Fm και το Freedom...

o φρίντομ έκλεισε και ο ατλαντίς θα έπρεπε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη isida!!!
H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 18:25, 14-02-12:

freedom...τελειος!!!!!!!!!!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη isida!!! : 14-02-12 στις 18:39.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 11:51, 15-02-12:

Ατλαντίς. Υπάρχει άραγε ακόμα; Και τι παιζει, δεν ξέρω. Γενικά η ελληνική ροκ δεν υπάρχει πλεόν κι αν υπάρχει κάτι αξιόλογο, δεν υπάρχει το ρευστό και τα πρότυπα την έχουν εκτοπίσει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Vasool (Βασω)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vasool
H Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H Vasool έγραψε στις 13:04, 27-02-12:

γιατι ισως η ελληνικη ροκ "δεν πουλαει" οσο τα υπολοιπα ειδη. + το οτι δεν υπαρχουν και τοσο αξιολογοι καλλιτεχνες οπως παλιοτερα. αλλα πιστευω πως αξιζει να ασχοληθουμε και με τον παυλιδη, τον αγγελακα, τον ανεστοπουλο, τους κορε υδρο, τα υπογεια ρευματα κλπ κλπ κλπ. φυσικα και παλιοτερα το ειδος ηταν μακραν πιο δημοφιλες και τα τραγουδια ηταν πιο "καλα", ας το πω ετσι, αλλα δεν μπορουμε μια ζωη να ακουμε τρυπες, σιδηροπουλο και σπαθια. πρεπει να προωθηθει η ελληνοφωνη ροκ και μεσω του ραδιοφωνου, αν θελουμε να συνεχισει να υπαρχει και να εμπνεονται νεοι ανθρωποι!

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 13:15, 27-02-12:

Ακριβώς όπως το πες. Υπάρχει, αλλά δεν πουλάει. Δεν είναι βέβαια, όπως ήτανε παλιότερα, αλλά ακόμα βγαίνουν πολύ όμορφα κομμάτια...

Παράθεση

panoslarissa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη panoslarissa
Ο panoslarissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O panoslarissa έγραψε στις 13:19, 27-02-12:

επειδη δεν πουλαει και επειδη δεν βγαινουν τοσο ωραια ροκ κομματια οσο παλια.δυστηχως,το ραδιοφωνο πλεον παιζει μονο οσα πουλανε και τα περισσοοτερα δεν ειναι του γουστου μου.αλλα αν το καλοσκεφτουμε,το ιδιο γινεται και στην τηλεοραση και παντου..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panoslarissa : 27-02-12 στις 13:36.
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 13:33, 27-02-12:

γιατί ποιος ακούει "ελληνικό ροκ";

την τελευταία φορά που άκουσα atlantis πάντως όλο τέτοια έπαιζε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 13:46, 27-02-12:

Γιατί τους εκφράζει όλους ο Αγγλικός στίχος ρε παιδιά?

Παράθεση

Vasool (Βασω)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vasool
H Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H Vasool έγραψε στις 20:52, 27-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από Insomnie
Γιατί τους εκφράζει όλους ο Αγγλικός στίχος ρε παιδιά?
ναι πολυ τους εκφραζει. οι μισοι δεν εχουν κοιταξει καν τους στιχους, ποσο δε και να τους μεταφρασουν στα ελληνικα για να καταλαβουν τι λεει το κομματι. ας πουμε μαλακιες τυπου "you belong in my bedroom" ειναι πολυ ποιοτικες και μπορουν να εκφρασουν πολλους

Παράθεση

challenger

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη challenger
Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Ηλεκτρονικός . Έχει γράψει 5,561 μηνύματα.

O challenger έγραψε στις 14:31, 14-04-12:

αυτο που λες Βασω ειναι μια μεγαλη (και πονεμενη) αληθεια...
τραγουδακια που τα ακουμε μονο για ενα το πολυ δυο μηνες, επειδη τα βαζει το mad ή τα επαιξε το ραδιοφωνο....

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:41, 14-04-12:

πολυ ξενομανια υπαρχει στη νεολαια και αλλου

ποτε δεν μπορουσα να καταλαβω το"ακουω μονο ξενη μουσικη καθολου ελληνικα"

με εκνευριζει απιστευτα..

η καλη μουσικη παιζει ρολο,,οτι γλωσσα και να ειναι..

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 14:42, 14-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από challenger
αυτο που λες Βασω ειναι μια μεγαλη (και πονεμενη) αληθεια...
τραγουδακια που τα ακουμε μονο για ενα το πολυ δυο μηνες, επειδη τα βαζει το mad ή τα επαιξε το ραδιοφωνο....
Ετσι είναι..όλα αυτα τα κομμάτια μένουν απλά για μερικούς μήνες, μέχρι τα clubs να βάλουν άλλα τραγούδια..

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:57, 14-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
η καλη μουσικη παιζει ρολο,,οτι γλωσσα και να ειναι..
Απο την μερια του δημιουργου, δεν μπορεις να εκφραστεις σε καμια γλωσσα καλητερα απο τι στην μητρικη σου!
Επομενος παιζει και η γλωσσα τον ρολο της!
Το "ακουω μονο ξενα, καθολου ελληνικα" εινα το ιδιο με οποιοδηποτε αλλο τσουβαλιασμα, δεν αξιζει καν αναφορας.

Παράθεση

challenger

Επιφανές Μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Ηλεκτρονικός . Έχει γράψει 5,561 μηνύματα.

O challenger έγραψε στις 15:45, 23-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
Ετσι είναι..όλα αυτα τα κομμάτια μένουν απλά για μερικούς μήνες, μέχρι τα clubs να βάλουν άλλα τραγούδια..
δεν εχεις και αδικο, αλλα στο ραδιοφωνο δεν εχω βρει κατι ενδιαφερον, περαν του ΕΡΑ ΚΟΣΜΟΣ...

Παλιοτερα(οσο ημουν στο νησι) ακουγα freedom και οταν εκλεισε atlantis, μετα που σκατωσε και αυτος βρεθηκα απο κει που ειχα το ραδιο ανοιχτο μεχρι και το βραδυ, να μην ακουω ραδιοφωνο, στην Αθηνα ακουω λιγο Red αλλα μονο το απογευμα μου αρεσει που βαζει 80ιλες...

Τωρα που μενω Λαμια τα εχω βαψει μαυρα... δεν ακουω καθολου ραδιο(τοσο χαλια ραδιοφωνα εχει)

Παράθεση

tinaki!! (χριστινα!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tinaki!!
H χριστινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H tinaki!! έγραψε στις 23:23, 07-06-12:

ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΕΛΛΙΝΙΚΟ ΡΟΚ..ΑΤΛΑΝΤΙΣ 105.2 !!!!!!

Παράθεση

challenger

Επιφανές Μέλος

O challenger έγραψε στις 23:32, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από tinaki!!
ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΕΛΛΙΝΙΚΟ ΡΟΚ..ΑΤΛΑΝΤΙΣ 105.2 !!!!!!
δεν μου αρεσει ο ατλαντις
ειναι πολυ ερασιτεχνικος.... περσι ειχε γινει ενα καλο ξεκινημα, αλλα ναυαγησε για καποιο λογο...

Παράθεση

tinaki!! (χριστινα!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H χριστινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H tinaki!! έγραψε στις 22:42, 10-06-12:

ναι δεν αντιλεγω ειναι πλ ερασιτεχνικος.κ.αλλλα αξιζει γτ δεν εχει τιποτα εμπορικο και αυτο ειναι που μετραει!ολοι στν ατλαντις κανουν καλη δουλεια..!ειναι πλ καλοι παραγωγοι!και φυσικα παιζει ολο το 24ωρο !!!

Παράθεση

challenger

Επιφανές Μέλος

O challenger έγραψε στις 22:49, 10-06-12:

ναι δεν αντιλεγω ειναι πλ ερασιτεχνικος.κ.αλλλα αξιζει γτ δεν εχει τιποτα εμπορικο και αυτο ειναι που μετραει!ολοι στν ατλαντις κανουν καλη δουλεια..!ειναι πλ καλοι παραγωγοι!
ναι δεν είναι εμπορικός, αλλά αυτό δεν αναιρεί το ότι οι εκπομπές δεν έχουν ποιότητα.
Δεν μετρά να είσαι μόνο καλός παραγωγός, πρέπει ο σταθμός να έχει σωστό στήσιμο, και ο ατλαντις είτε το θέλουμε είτε όχι, ΔΕΝ έχει...
Επειδή απασχολούμαι στο χώρο της ραδιοτηλεόρασης εδω και μια πενταετία και ξέρω πέντε πραγματάκια παραπάνω από σένα, αλλά και επειδή πέρσι ήταν εκεί ένας φίλος μου, και φέτος κάνει εκπομπές ένας ξάδερφος μου στα λέω επειδή τα έχω δει... δυστυχώς! Ο ατλαντις δεν έπρεπε και δεν του αξίζει να είναι εκεί που είναι..
και φυσικα παιζει ολο το 24ωρο !!!
Ε βασικά ξέρεις αυτό δεν αποτελεί επιχείρημα για την ραδιοφωνία εδώ και τουλάχιστον 30 χρόνια...

Παράθεση

tinaki!! (χριστινα!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H tinaki!! έγραψε στις 00:57, 16-06-12:

οκ γνωμη σου για μενα ο ατλαντις εχει ποιοτητα σε ολα..!!!!!καλη μουσικη,καλη παρεα,και φυσικα πιο πολυ ελλεινικο ροκ..!ειναι απο τους καλυτεερους σταθμους τα τελευταια χρονια..!οσο για το 24ωρο ναι ειναι επιχηρημα γτ υπαρχουν καποιοι αλλοι σταθμοι που εχουν πλειλιστς τουλαχιστον ενα 10ωρο ενω ο ατλαντις εχει μονο ενα 2ωρο πλεον την εβδομαδα..μεγαλη διαφορα...!ειναι και θα ειναι ενας απο τους πιο καλους σταθμους..!!!!!αυτη ειναι αποψη μου ..!!!!!!

Παράθεση

challenger

Επιφανές Μέλος

O challenger έγραψε στις 09:42, 16-06-12:

απλα φαινεται πολυ πως δεν υπαρχει σοβαροτητα, και μαλιστα σε πολλους τομεις,
και μου χτυπαει καπως ασχημα....

Παράθεση

tinaki!! (χριστινα!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H tinaki!! έγραψε στις 19:26, 28-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από challenger
απλα φαινεται πολυ πως δεν υπαρχει σοβαροτητα, και μαλιστα σε πολλους τομεις,
και μου χτυπαει καπως ασχημα....
οταν λες οτι δεν υπαρχει σοβαροτηητα τι ενοεις???για εξηγισε μου λιγο!

Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iratus
Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 398 μηνύματα.

O Iratus έγραψε στις 19:29, 28-06-12:

Γιατί πολύ απλά δε πουλάει.Οι νέοι προτιμούν σκυλοτράγουδα και ατάλαντους

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους