Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,722 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ροχαλητό

kristy314

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kristy314
H kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H kristy314 έγραψε στις 18:08, 27-05-10:

Αν υπάρχει αντίστοιχο θέμα ας μετατεθεί εκεί απλά εγώ δεν βρήκα κατι.
Λοιπόν τους τελευταίους μήνες άρχισα να ροχαλίζω από ότι μου λέει ο καλός μου.Αναγκάζεται ο καημένος και πηγαίνει στον καναπέ όταν η κατάσταση γίνεται απελπιστική.Πήρα προχτές αυτοκόλλητα από το φαρμακείο για το ροχαλητό και είναι πολύ καλύτερη η κατάσταση.Προχτές δεν πρέπει να ροχάλισα(δεν άκουσε ο Δημήτρης κάτι) και χτες λιγάκι αλλά μόλις με γύρισε σταμάτησα.Πάντως απο πιο πρίν ροχάλιζα όταν ήμουν πολύ κουρασμένη ή μπουκωμένη.Παλιότερα είχα κοιτάξει για κρεατάκια αλλά δεν είχα.Γιατί γίνεται αυτό?Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 06:48, 29-05-10:

να πας στον γιατρο να σου λυσει τις αποριες σου. Το ροχαλητο δεν ειναι κατι ασημαντο, πρεπει να το προσεξεις γιατι υπαρχει περιπτωση να παθαινεις sleep apnea και να προκαλεσει αργοτερα επιπτωσεις στην καρδια σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kristy314

Νεοφερμένος

H kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H kristy314 έγραψε στις 10:09, 29-05-10:

Σε ωτορινολαρυγγολόγο πρέπει να πάω?Ή σε άλλο γιατρό?Και ρε γ@μwτ0 παρόλο το αυτοκόλλητο πάλι τα ίδια.Και ο Δημήτρης ο καημένος στον καναπέ...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:03, 29-05-10:

Ναι, ωτορινολαρυγγολογο. Τον Δημητρη σου εγω παντως τον καταλαβαινω. Ουτε εγω το μπορω το ροχαλητο. Αν δε θελετε να κοιμαστε ξεχωριστα, μεχρι να πας στο γιατρο κι ακολουθησεις αγωγη και για λιγο καιρο (καπνιζεις? επιβαρυνει, αν ναι) , συζητηστε την περιπτωση να χρησιμοποιησει ωτοασπιδες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 29-05-10 στις 14:44. Αιτία: Διόρθωση
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kristy314

Νεοφερμένος

H kristy314 έγραψε στις 16:13, 29-05-10:

Όχι δεν καπνίζω...Απλά απο πέρυσι πήρα κάποια κιλάκια.Μήπως φταίει κ αυτό?Δεν είμαι πολύ χοντρη πάντως.Τελοσπάντων είναι πολύ άσχημο συναίσθημα γιατι νιώθω χάλια.Δεν μπορώ να κάνω κάτι για να το αλλάξω(προς το παρόν)κ αυτό μου τη δίνει πολύ!Και με ενοχλεί κ μένα γιατι όταν ξυπνάω το πρωί καταλαβαίνω αν έχω ροχαλίσει το βράδυ..Νιώθω κάπως το στόμα μου και τον λαιμό μου...

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 12:05, 30-05-10:

παιζουν ρολο και τα κιλα. Εγω πιστευω πως πρεπει να πας σε παθολογο αρχικα και μετα αυτος μπορει να σε στειλει σε καποιον ειδικο. Πες στον συντροφο σου να προσεξει πως ροχαλιζεις και πως αναπνεεις το βραδυ. Αν σταματας την αναπνοη για αρκετα δευτερολεπτα (πχ γυρω στα 10), να το αναφερεις στον γιατρο σου. Ευχομαι να το παθαινεις απο την κουραση και τα παραπανω κιλα και να μην ειναι τιποτα

Παράθεση

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Juliette!
H Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Juliette! έγραψε στις 01:04, 26-05-11:

εχω ακουσει οτι παιζουν και τα παραπανισια κιλα καποιον ρολο στο ροχαλητο..
Η γλωσσα φραζει την αναπνευστικη οδο με αποτελεσμα να δυσκολευται η αναπνοη εξου και το ροχαλητο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 01:54, 26-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Juliette!
εχω ακουσει οτι παιζουν και τα παραπανισια κιλα καποιον ρολο στο ροχαλητο..
Η γλωσσα φραζει την αναπνευστικη οδο με αποτελεσμα να δυσκολευται η αναπνοη εξου και το ροχαλητο
Ισχύει.Και μάλιστα κιλά και άγχος είναι κακός συνδιασμός.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους