Δέκατη εντολή

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν ήξερα που να τοποθετήσω μια τέτοια σειρά άλλα αξίξει να πούμε ότι οι αλήθεινές ιστορίες που φέρνει στην επιφάνεια μας κάνει να νοιώθουμε περίεργα κάθε επισόδειο ειναι και ένα άγγιγμα γνωρίζοντας ότι κάποιες ιστορίες τις άκουσες και τσατίστηκες ή πόνεσες μαζί τους.

Θέλω να σχολειάσετε κάποιο επισόδειο που μπορεί να σας θύμιζε κάτι ή σας έκανε τεράστεια εντύπωση, πρέπει να πώ ότι κάθε ευδομάδα μπορούμε να λέμε κάτι που μπορεί να μας έμεινε απο αυτό.

Ξεκινάω λέγοντας για το επισόδιο αυτής της ευδομάδας που 3 νέοι βίαζαν κοπέλες με τα κινητά τραβούσαν και απιλούσαν ότι θα το στίλουν στους δικούς τους. :mad:

Πως νοιώσατε που στο τέλος τους έθαψε και μαζί και τα κινητά τους; :hmm:

Εγώ τεράστεια ευχρίστηση, χέρωμαι που μπορεί κάποιοι άνθρωποι μπορούν να πάρουν το αίμα τους πίσω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ειναι απ'τις αγαπημενες μου σειρες, αλλα δυστυχως εχω να δω καιρο κανενα επεισοδιο (το τελευταιο νομιζω ηταν με τον psychotaxidriver-you-talking-to-me). Αυτα που μ'εκαναν να νιωσω καπως απαισια ηταν με τον ψυχακια ζηλιαρη συζυγο που σκοτωσε την κορη που ειχε παει νοσοκομειο με τη μανα, το αλλο με τη μαμα που σκοτωσε τη νταντα και ενα περσινο νομιζω με εναν βιαστη που τον σκοτωσαν τρια θυματα. (και εκεινο με τη μανα που σκοτωσε το παιδι που ηταν πρεζονι..κι αν συνεχισω θα τα πω ολα). Το μονο που δε μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ ηταν αυτο με την παπαχαραλαμπους που εκανε τη φουτανα, νομιζω το πρωτο αυτου του κυκλου ηταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Πως νοιώσατε που στο τέλος τους έθαψε και μαζί και τα κινητά τους; :hmm:

Καλα τους εκανε. :mad:

Μου αρεσει αν και ειναι φανερο οτι βαζει πολυ σαλτσα σε ολες τις υποθεσεις.
(Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι πως γινεται στις περισσοτερες υποθεσεις ο "πρωταγωνιστης" να την βγαζει καθαρη. Ή εστω η "τιμωρια" του να ειναι μικρη.)

Ας πουμε.. Στο προχθεσινο επεισοδιο..
Δεν βρηκανε κανενα αποτυπωμα, ουτε στο φτυαρι, αλλα ουτε και σε ολοκληρο σπιτι? :confused:

ΠιΕς: Επισης, αυτο που μου αρεσει απο αυτην την σειρα, ειναι τα κομματια που βαζει..




Εντιτ: Αυτο με την Παπαχαραλαμπους, ηταν οντως χαλια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αυτό με την νταντά ακόμα το θυμάμε καλά της έκανε το χάρικα πάρα πολλύ.
Α!!!!! θυμάστε εκείνο που η γυναίκα κάπιου έβαζε υπνοτικά και τον κοιμηζε και μετά άπο καιρο πήγε στο γιατρό και ήδε οτι ήταν πηραγμένος απο πίσω; που πήγενε ο γκόμενος με την γυναίκα του και μετά περνούσε ένα χεράκι και τον άντρα;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καλα τους εκανε. :mad:

Ας πουμε.. Στο προχθεσινο επεισοδιο..
Δεν βρηκανε κανενα αποτυπωμα, ουτε στο φτυαρι, αλλα ουτε και σε ολοκληρο σπιτι? :confused:

..

Εξαφάνηση έγινε όχι φόνος εκεί ειναι η μαγκία, έτσι την γλυτώνουν οι πιο πολοι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν το θυμαμαι αυτο που λες..
αλλα θυμηθηκα το αλλο που ο κιορατας μαγειρεψε τον φιλο του που σεξουλιαζοταν με τη γυναικα του και ΙΟΥ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Δεν το θυμαμαι αυτο που λες..
αλλα θυμηθηκα το αλλο που ο κιορατας μαγειρεψε τον φιλο του που σεξουλιαζοταν με τη γυναικα του και ΙΟΥ!

omg...αυτό το είχα δει... ΦΡΙΚΗ!!!!

γενικώς δεν το βλέπω ανελλιπώς αλλά όσες φορές το έχω δει έχω μείνει λίγο μ*λ*κας...

Και ναι.... μου αρέσει πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εξαφάνηση έγινε όχι φόνος εκεί ειναι η μαγκία, έτσι την γλυτώνουν οι πιο πολοι:)

Στο τελος μου φανηκε οτι εγραψε οτι βρεθηκαν τα πτωματα..
Ok, μπορει να μην το εγραψε και να διαβαζα οτι ηθελα (νυσταζα κιολας).. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Στο τελος μου φανηκε οτι εγραψε οτι βρεθηκαν τα πτωματα..
Ok, μπορει να μην το εγραψε και να διαβαζα οτι ηθελα (νυσταζα κιολας).. :worry:


:clapping: :clapping: :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Κατά τ'άλλα είσαστε όλοι σας ενάντια στη θανατική ποινή και στην αυτοδικία ε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κατά τ'άλλα είσαστε όλοι σας ενάντια στη θανατική ποινή και στην αυτοδικία ε?:P


Αδικό έχουμε; αυτά που δίχνει ειναι ακρέες περιπτώσεις και πρέπει να τιμωρούντε.
Και ποιός ειπε ότι ειμαι κατά της θανατικής ποινής;:hmm: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
πιστεύετε ότι όλα αυτά είναι πραγματι αληθινές ιστορίες?
εμένα για παραμύθια μου φαίνονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
καλέ αυτή δεν είναι σειρά! Η λύση στο πρόβλημα του υπερπληθυσμού είναι, έτσι όπως σκοτώνονται όλοι:P

πήρε το μάτι μας προχτές (δε θυμάμαι πότε ακριβώς) τη σκηνή με τους βιαστές που δεν βίασαν μια κοπέλα που είχε περίοδο, και μόνο που δεν πεθάναμε στο γέλιο (λες και ο βιασμός είναι πάντα αναίμακτος). Τη κλείσαμε την τιβί, μουτζώνοντάς την (συνήθως την αγαπάμε όταν έχει ποδόσφαιρο και μαρία η άσχημη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
πιστεύετε ότι όλα αυτά είναι πραγματι αληθινές ιστορίες?
εμένα για παραμύθια μου φαίνονται


Εχει πολλύ γνωστές ιστορίες όπως τον πατέρα που σκότωσε τον αλβανό, θυμάσε; τον πείρε στο σπίτι του τον έκανε οικογένεια και σκότωσε τον γιό του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess is dead

Νεοφερμένος

Η princess is dead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πολύ καλή σειρά και με cast καλών ηθοποιών! Αλλά είναι όλες αληθινές ιστορίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εντάξει καλή σειρά είναι αλλά την έχω σιχαθεί πια, τόση βια και τόσο αίμα με έχουν κάνει να αποφεύγω να τη βλέπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
βλεποντας το συγκεκριμενο επεισοδιο (https://video.google.com/videoplay?docid=8399636476213783904#) μπηκα σε καποιες σκεψεις..καταρχας να αναφερω το σεναριο.Ο Πουλακης,εφηβος,φαινοταν τελειως φυσιολογικός μα μεσα του κυριαρχουσε το δαιμονιο του βιασμου απ τον πατερα του που ακομη και σε μεγαλη ηλικια (17) προσπαθησε να τον βιασει..Η μητερα εκανε πως δεν καταλαβαινε και τελικα ο πουλακης σκοτωνει πατερα και μητερα και καταδικαζεται σε 12 χρονια ενω κανει τελικα 7.α)θεωρειτε την μητερα περισσοτερο,λιγοτερο ή ισα εγκηματια με τον πατερα?β)πιστευετε οτι το παιδι θα επρεπε να καταδικαστει σε φυλακιση ή οχι?(αν ναι σε ποσα περιπου)γ)γνωριζει καποιος πια είναι η πραγματικη υποθεση και ποτε εγινε και αλλα στοιχεια?δ)γιατι πιστευετε δεν μιλουσε η μητερα?ηταν ανωμαλη,δειλη,δεν αγαπουσε το παιδι ή κατι αλλο?ε)πιστευετε οτι η δολοφονιες που εκανε τον λυτρωσαν,ή αν τους κατεδιδε απλα θα ενιωθε καλυτερα?στ)ποσα χρονια θα ετρωγε ο πατηρ και η μητερα αν τους κατεδιδε και σε ποσα θα τους καταδικαζατε?

υ.γ..σιγουρα σας εριξα σε καταθλιψη..σορρυ..ακουω γνώμες..

α)περισσοτερο γιατι ηταν σωφρων ενω ο πατερας οπως καθε παιδεραστης ειχε σοβαρα ψυχολογικα
β)οχι.μαλλον σε μια ψυχιατρικη κλινικη
δ)δεν εδινε σημασια στον τεραστιο αντικτυπο που ειχε στο παιδι..
ε)τον λυτρωσαν περισσοτερο
στ)πραγματικα δεν ξερω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
βλεποντας το συγκεκριμενο επεισοδιο (https://video.google.com/videoplay?docid=8399636476213783904#) μπηκα σε καποιες σκεψεις..καταρχας να αναφερω το σεναριο.Ο Πουλακης,εφηβος,φαινοταν τελειως φυσιολογικός μα μεσα του κυριαρχουσε το δαιμονιο του βιασμου απ τον πατερα του που ακομη και σε μεγαλη ηλικια (17) προσπαθησε να τον βιασει..Η μητερα εκανε πως δεν καταλαβαινε και τελικα ο πουλακης σκοτωνει πατερα και μητερα και καταδικαζεται σε 12 χρονια ενω κανει τελικα 7.α)θεωρειτε την μητερα περισσοτερο,λιγοτερο ή ισα εγκηματια με τον πατερα?β)πιστευετε οτι το παιδι θα επρεπε να καταδικαστει σε φυλακιση ή οχι?(αν ναι σε ποσα περιπου)γ)γνωριζει καποιος πια είναι η πραγματικη υποθεση και ποτε εγινε και αλλα στοιχεια?δ)γιατι πιστευετε δεν μιλουσε η μητερα?ηταν ανωμαλη,δειλη,δεν αγαπουσε το παιδι ή κατι αλλο?ε)πιστευετε οτι η δολοφονιες που εκανε τον λυτρωσαν,ή αν τους κατεδιδε απλα θα ενιωθε καλυτερα?στ)ποσα χρονια θα ετρωγε ο πατηρ και η μητερα αν τους κατεδιδε και σε ποσα θα τους καταδικαζατε?

υ.γ..σιγουρα σας εριξα σε καταθλιψη..σορρυ..ακουω γνώμες..

α)περισσοτερο γιατι ηταν σωφρων ενω ο πατερας οπως καθε παιδεραστης ειχε σοβαρα ψυχολογικα
β)οχι.μαλλον σε μια ψυχιατρικη κλινικη
δ)δεν εδινε σημασια στον τεραστιο αντικτυπο που ειχε στο παιδι..
ε)τον λυτρωσαν περισσοτερο
στ)πραγματικα δεν ξερω..

Παιζει να ειναι απο τα αγαπημενα μου επεισοδια της 10η εντολης αυτο! Το εβλεπα οταν πηγαινα ακομα σχολειο :/:

α) Θεωρω πως η μητερα του δεν ηταν ανωμαλη, αλλα σιγουρα συνενοχη αφου δεν εκανε τιποτα για το παιδι της, παρα μονο το επλενε για να "φυγουν οι βρωμιες"! :eek:
β) Κατα τη γνωμη μου 7 χρονια ηταν πολλα, θα επρεπε να παει για λιγοτερα χρονια σε ψυχιατρικη κλινικη με ψυχολογικη υποστηριξη.
δ) Δειλιασε.
ε) Τον αφησαν αδιαφορο.
στ) Ουτε κι εγω ξερω :p

Παρεπιπτοντως, γνωριζει κανεις τιποτα για τον 3ο νομο, αν θα προβληθει και φετος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
απ οτι βλεπω δεν υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον...ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
βλεποντας το συγκεκριμενο επεισοδιο (https://video.google.com/videoplay?docid=8399636476213783904#) μπηκα σε καποιες σκεψεις..καταρχας να αναφερω το σεναριο.Ο Πουλακης,εφηβος,φαινοταν τελειως φυσιολογικός μα μεσα του κυριαρχουσε το δαιμονιο του βιασμου απ τον πατερα του που ακομη και σε μεγαλη ηλικια (17) προσπαθησε να τον βιασει..Η μητερα εκανε πως δεν καταλαβαινε και τελικα ο πουλακης σκοτωνει πατερα και μητερα και καταδικαζεται σε 12 χρονια ενω κανει τελικα 7.α)θεωρειτε την μητερα περισσοτερο,λιγοτερο ή ισα εγκηματια με τον πατερα?β)πιστευετε οτι το παιδι θα επρεπε να καταδικαστει σε φυλακιση ή οχι?(αν ναι σε ποσα περιπου)γ)γνωριζει καποιος πια είναι η πραγματικη υποθεση και ποτε εγινε και αλλα στοιχεια?δ)γιατι πιστευετε δεν μιλουσε η μητερα?ηταν ανωμαλη,δειλη,δεν αγαπουσε το παιδι ή κατι αλλο?ε)πιστευετε οτι η δολοφονιες που εκανε τον λυτρωσαν,ή αν τους κατεδιδε απλα θα ενιωθε καλυτερα?στ)ποσα χρονια θα ετρωγε ο πατηρ και η μητερα αν τους κατεδιδε και σε ποσα θα τους καταδικαζατε?

υ.γ..σιγουρα σας εριξα σε καταθλιψη..σορρυ..ακουω γνώμες..

α)περισσοτερο γιατι ηταν σωφρων ενω ο πατερας οπως καθε παιδεραστης ειχε σοβαρα ψυχολογικα
β)οχι.μαλλον σε μια ψυχιατρικη κλινικη
δ)δεν εδινε σημασια στον τεραστιο αντικτυπο που ειχε στο παιδι..
ε)τον λυτρωσαν περισσοτερο
στ)πραγματικα δεν ξερω..

εγω παλι πιστευω οτι η μητερα ειχε μεγαλη ευθυνη,μαλλον ηταν διαταραγμενη ψυχολογικα αλλιως δεν θα ζουσε με εναν ανδρα παιδαραστη και ειδικα που βιαζε και τον γιο του οχι μονο επρεπε να φυγει αλλα να του κανει και καταγγελια,αλλα τι περιμενεις απο μια δειλη γυναικα ,που ηξερε τι βιωνε το ιδιο της το παιδι και το μονο που εκανε ειναι να αδιαφορει....συγουρα δεν ειχε αυτ που λεμε μητρικο φιλτρο γιατι μια γυναικα που ειναι μανα,οταν νιωθει οτι απειλειται το παιδι της μπορει να γινει θηριο και οχι συνενοχη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top