Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,307 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Δέκατη εντολή

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:12, 16-03-07:

Δεν ήξερα που να τοποθετήσω μια τέτοια σειρά άλλα αξίξει να πούμε ότι οι αλήθεινές ιστορίες που φέρνει στην επιφάνεια μας κάνει να νοιώθουμε περίεργα κάθε επισόδειο ειναι και ένα άγγιγμα γνωρίζοντας ότι κάποιες ιστορίες τις άκουσες και τσατίστηκες ή πόνεσες μαζί τους.

Θέλω να σχολειάσετε κάποιο επισόδειο που μπορεί να σας θύμιζε κάτι ή σας έκανε τεράστεια εντύπωση, πρέπει να πώ ότι κάθε ευδομάδα μπορούμε να λέμε κάτι που μπορεί να μας έμεινε απο αυτό.

Ξεκινάω λέγοντας για το επισόδιο αυτής της ευδομάδας που 3 νέοι βίαζαν κοπέλες με τα κινητά τραβούσαν και απιλούσαν ότι θα το στίλουν στους δικούς τους.

Πως νοιώσατε που στο τέλος τους έθαψε και μαζί και τα κινητά τους;

Εγώ τεράστεια ευχρίστηση, χέρωμαι που μπορεί κάποιοι άνθρωποι μπορούν να πάρουν το αίμα τους πίσω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mania : 16-03-07 στις 10:23.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 10:17, 16-03-07:

Ειναι απ'τις αγαπημενες μου σειρες, αλλα δυστυχως εχω να δω καιρο κανενα επεισοδιο (το τελευταιο νομιζω ηταν με τον psychotaxidriver-you-talking-to-me). Αυτα που μ'εκαναν να νιωσω καπως απαισια ηταν με τον ψυχακια ζηλιαρη συζυγο που σκοτωσε την κορη που ειχε παει νοσοκομειο με τη μανα, το αλλο με τη μαμα που σκοτωσε τη νταντα και ενα περσινο νομιζω με εναν βιαστη που τον σκοτωσαν τρια θυματα. (και εκεινο με τη μανα που σκοτωσε το παιδι που ηταν πρεζονι..κι αν συνεχισω θα τα πω ολα). Το μονο που δε μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ ηταν αυτο με την παπαχαραλαμπους που εκανε τη φουτανα, νομιζω το πρωτο αυτου του κυκλου ηταν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 10:21, 16-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Πως νοιώσατε που στο τέλος τους έθαψε και μαζί και τα κινητά τους;
Καλα τους εκανε.

Μου αρεσει αν και ειναι φανερο οτι βαζει πολυ σαλτσα σε ολες τις υποθεσεις.
(Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι πως γινεται στις περισσοτερες υποθεσεις ο "πρωταγωνιστης" να την βγαζει καθαρη. Ή εστω η "τιμωρια" του να ειναι μικρη.)

Ας πουμε.. Στο προχθεσινο επεισοδιο..
Δεν βρηκανε κανενα αποτυπωμα, ουτε στο φτυαρι, αλλα ουτε και σε ολοκληρο σπιτι?

ΠιΕς: Επισης, αυτο που μου αρεσει απο αυτην την σειρα, ειναι τα κομματια που βαζει..

Εντιτ: Αυτο με την Παπαχαραλαμπους, ηταν οντως χαλια..

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:21, 16-03-07:

Αυτό με την νταντά ακόμα το θυμάμε καλά της έκανε το χάρικα πάρα πολλύ.
Α!!!!! θυμάστε εκείνο που η γυναίκα κάπιου έβαζε υπνοτικά και τον κοιμηζε και μετά άπο καιρο πήγε στο γιατρό και ήδε οτι ήταν πηραγμένος απο πίσω; που πήγενε ο γκόμενος με την γυναίκα του και μετά περνούσε ένα χεράκι και τον άντρα;

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 10:22, 16-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Καλα τους εκανε.

Ας πουμε.. Στο προχθεσινο επεισοδιο..
Δεν βρηκανε κανενα αποτυπωμα, ουτε στο φτυαρι, αλλα ουτε και σε ολοκληρο σπιτι?

..
Εξαφάνηση έγινε όχι φόνος εκεί ειναι η μαγκία, έτσι την γλυτώνουν οι πιο πολοι

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 10:24, 16-03-07:

Δεν το θυμαμαι αυτο που λες..
αλλα θυμηθηκα το αλλο που ο κιορατας μαγειρεψε τον φιλο του που σεξουλιαζοταν με τη γυναικα του και ΙΟΥ!

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 10:29, 16-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Δεν το θυμαμαι αυτο που λες..
αλλα θυμηθηκα το αλλο που ο κιορατας μαγειρεψε τον φιλο του που σεξουλιαζοταν με τη γυναικα του και ΙΟΥ!
omg...αυτό το είχα δει... ΦΡΙΚΗ!!!!

γενικώς δεν το βλέπω ανελλιπώς αλλά όσες φορές το έχω δει έχω μείνει λίγο μ*λ*κας...

Και ναι.... μου αρέσει πολύ!

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 10:32, 16-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Εξαφάνηση έγινε όχι φόνος εκεί ειναι η μαγκία, έτσι την γλυτώνουν οι πιο πολοι
Στο τελος μου φανηκε οτι εγραψε οτι βρεθηκαν τα πτωματα..
Ok, μπορει να μην το εγραψε και να διαβαζα οτι ηθελα (νυσταζα κιολας)..

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 10:33, 16-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Στο τελος μου φανηκε οτι εγραψε οτι βρεθηκαν τα πτωματα..
Ok, μπορει να μην το εγραψε και να διαβαζα οτι ηθελα (νυσταζα κιολας)..

Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Ειλικρινής
Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε στις 10:51, 16-03-07:

Κατά τ'άλλα είσαστε όλοι σας ενάντια στη θανατική ποινή και στην αυτοδικία ε?

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 10:57, 16-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Ειλικρινής
Κατά τ'άλλα είσαστε όλοι σας ενάντια στη θανατική ποινή και στην αυτοδικία ε?

Αδικό έχουμε; αυτά που δίχνει ειναι ακρέες περιπτώσεις και πρέπει να τιμωρούντε.
Και ποιός ειπε ότι ειμαι κατά της θανατικής ποινής;

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 11:53, 16-03-07:

πιστεύετε ότι όλα αυτά είναι πραγματι αληθινές ιστορίες?
εμένα για παραμύθια μου φαίνονται

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 11:55, 16-03-07:

καλέ αυτή δεν είναι σειρά! Η λύση στο πρόβλημα του υπερπληθυσμού είναι, έτσι όπως σκοτώνονται όλοι

πήρε το μάτι μας προχτές (δε θυμάμαι πότε ακριβώς) τη σκηνή με τους βιαστές που δεν βίασαν μια κοπέλα που είχε περίοδο, και μόνο που δεν πεθάναμε στο γέλιο (λες και ο βιασμός είναι πάντα αναίμακτος). Τη κλείσαμε την τιβί, μουτζώνοντάς την (συνήθως την αγαπάμε όταν έχει ποδόσφαιρο και μαρία η άσχημη).

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:56, 16-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
πιστεύετε ότι όλα αυτά είναι πραγματι αληθινές ιστορίες?
εμένα για παραμύθια μου φαίνονται

Εχει πολλύ γνωστές ιστορίες όπως τον πατέρα που σκότωσε τον αλβανό, θυμάσε; τον πείρε στο σπίτι του τον έκανε οικογένεια και σκότωσε τον γιό του

Παράθεση

princess is dead

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη princess is dead
H princess is dead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H princess is dead έγραψε στις 13:37, 07-04-07:

Πολύ καλή σειρά και με cast καλών ηθοποιών! Αλλά είναι όλες αληθινές ιστορίες?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 07-04-07 στις 19:07. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 14:37, 07-04-07:

Εντάξει καλή σειρά είναι αλλά την έχω σιχαθεί πια, τόση βια και τόσο αίμα με έχουν κάνει να αποφεύγω να τη βλέπω...

Παράθεση

Θησεύς

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Θησεύς
Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O Θησεύς έγραψε στις 13:41, 11-10-10:

βλεποντας το συγκεκριμενο επεισοδιο (http://video.google.com/videoplay?do...36476213783904#) μπηκα σε καποιες σκεψεις..καταρχας να αναφερω το σεναριο.Ο Πουλακης,εφηβος,φαινοταν τελειως φυσιολογικός μα μεσα του κυριαρχουσε το δαιμονιο του βιασμου απ τον πατερα του που ακομη και σε μεγαλη ηλικια (17) προσπαθησε να τον βιασει..Η μητερα εκανε πως δεν καταλαβαινε και τελικα ο πουλακης σκοτωνει πατερα και μητερα και καταδικαζεται σε 12 χρονια ενω κανει τελικα 7.α)θεωρειτε την μητερα περισσοτερο,λιγοτερο ή ισα εγκηματια με τον πατερα?β)πιστευετε οτι το παιδι θα επρεπε να καταδικαστει σε φυλακιση ή οχι?(αν ναι σε ποσα περιπου)γ)γνωριζει καποιος πια είναι η πραγματικη υποθεση και ποτε εγινε και αλλα στοιχεια?δ)γιατι πιστευετε δεν μιλουσε η μητερα?ηταν ανωμαλη,δειλη,δεν αγαπουσε το παιδι ή κατι αλλο?ε)πιστευετε οτι η δολοφονιες που εκανε τον λυτρωσαν,ή αν τους κατεδιδε απλα θα ενιωθε καλυτερα?στ)ποσα χρονια θα ετρωγε ο πατηρ και η μητερα αν τους κατεδιδε και σε ποσα θα τους καταδικαζατε?

υ.γ..σιγουρα σας εριξα σε καταθλιψη..σορρυ..ακουω γνώμες..

α)περισσοτερο γιατι ηταν σωφρων ενω ο πατερας οπως καθε παιδεραστης ειχε σοβαρα ψυχολογικα
β)οχι.μαλλον σε μια ψυχιατρικη κλινικη
δ)δεν εδινε σημασια στον τεραστιο αντικτυπο που ειχε στο παιδι..
ε)τον λυτρωσαν περισσοτερο
στ)πραγματικα δεν ξερω..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Θησεύς : 11-10-10 στις 13:52. Αιτία: απαντησεις..
Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hetfield
Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 08:02, 13-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από asterix
βλεποντας το συγκεκριμενο επεισοδιο (http://video.google.com/videoplay?do...36476213783904#) μπηκα σε καποιες σκεψεις..καταρχας να αναφερω το σεναριο.Ο Πουλακης,εφηβος,φαινοταν τελειως φυσιολογικός μα μεσα του κυριαρχουσε το δαιμονιο του βιασμου απ τον πατερα του που ακομη και σε μεγαλη ηλικια (17) προσπαθησε να τον βιασει..Η μητερα εκανε πως δεν καταλαβαινε και τελικα ο πουλακης σκοτωνει πατερα και μητερα και καταδικαζεται σε 12 χρονια ενω κανει τελικα 7.α)θεωρειτε την μητερα περισσοτερο,λιγοτερο ή ισα εγκηματια με τον πατερα?β)πιστευετε οτι το παιδι θα επρεπε να καταδικαστει σε φυλακιση ή οχι?(αν ναι σε ποσα περιπου)γ)γνωριζει καποιος πια είναι η πραγματικη υποθεση και ποτε εγινε και αλλα στοιχεια?δ)γιατι πιστευετε δεν μιλουσε η μητερα?ηταν ανωμαλη,δειλη,δεν αγαπουσε το παιδι ή κατι αλλο?ε)πιστευετε οτι η δολοφονιες που εκανε τον λυτρωσαν,ή αν τους κατεδιδε απλα θα ενιωθε καλυτερα?στ)ποσα χρονια θα ετρωγε ο πατηρ και η μητερα αν τους κατεδιδε και σε ποσα θα τους καταδικαζατε?

α)περισσοτερο γιατι ηταν σωφρων ενω ο πατερας οπως καθε παιδεραστης ειχε σοβαρα ψυχολογικα
στ)πραγματικα δεν ξερω..
Παιζει να ειναι απο τα αγαπημενα μου επεισοδια της 10η εντολης αυτο! Το εβλεπα οταν πηγαινα ακομα σχολειο

α) Θεωρω πως η μητερα του δεν ηταν ανωμαλη, αλλα σιγουρα συνενοχη αφου δεν εκανε τιποτα για το παιδι της, παρα μονο το επλενε για να "φυγουν οι βρωμιες"!
β) Κατα τη γνωμη μου 7 χρονια ηταν πολλα, θα επρεπε να παει για λιγοτερα χρονια σε ψυχιατρικη κλινικη με ψυχολογικη υποστηριξη.
δ) Δειλιασε.
ε) Τον αφησαν αδιαφορο.
στ) Ουτε κι εγω ξερω :p

Παρεπιπτοντως, γνωριζει κανεις τιποτα για τον 3ο νομο, αν θα προβληθει και φετος;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Θησεύς

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Θησεύς
Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O Θησεύς έγραψε στις 00:02, 23-01-11:

απ οτι βλεπω δεν υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον...ε?

Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη *natalia5555*
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε στις 12:09, 23-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από asterix

στ)πραγματικα δεν ξερω..
εγω παλι πιστευω οτι η μητερα ειχε μεγαλη ευθυνη,μαλλον ηταν διαταραγμενη ψυχολογικα αλλιως δεν θα ζουσε με εναν ανδρα παιδαραστη και ειδικα που βιαζε και τον γιο του οχι μονο επρεπε να φυγει αλλα να του κανει και καταγγελια,αλλα τι περιμενεις απο μια δειλη γυναικα ,που ηξερε τι βιωνε το ιδιο της το παιδι και το μονο που εκανε ειναι να αδιαφορει....συγουρα δεν ειχε αυτ που λεμε μητρικο φιλτρο γιατι μια γυναικα που ειναι μανα,οταν νιωθει οτι απειλειται το παιδι της μπορει να γινει θηριο και οχι συνενοχη..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 21:21, 12-03-12:

Ειμαι εθισμενη στις σειρες του Κοκκινοπουλου,ισχυει!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Η Δέκατη Τέχνη - Από venividivici
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εικαστικές τέχνες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-11-13 στις 19:35.
    • 10η Εντολή (2004) - Από D.Gray-man
      Το θέμα έχει λάβει 154 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-11-12 στις 11:24.
    • ΑΕΠΠ Εντολή για επανέναρξη προγράμματος - Από stavros11
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-05-10 στις 09:06.
    • Help για μια εντολή στο linux - Από Tsipouro
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εναλλακτικά λειτουργικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-10-08 στις 11:49.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους