Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς αντιμετωπίζετε την απιστία;

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 18:18, 05-08-12:

το αφιερωμενο τραγουδι..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 20:14, 05-08-12:

Ούτε για πλάκα. Ακόμα και εαν φέρω μερίδιο ευθύνης για ότι συνέβη.
Δεν θα το έκανα ποτέ, δεν θα ανεχόμουν να μου το κάνει καμία.
Simple as that!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 20:20, 05-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Speedy
Ούτε για πλάκα. Ακόμα και εαν φέρω μερίδιο ευθύνης για ότι συνέβη.
Δεν θα το έκανα ποτέ, δεν θα ανεχόμουν να μου το κάνει καμία.
Simple as that!
Ακριβώς αυτό, και επίσης δεν μπορώ να καταλάβω το ότι ο κερατωμένος φέρνει ευθύνη
Από που κι ως που φταίει; ο καθένας δίνει σε μια σχέση ότι μπορεί και θέλει, αν νιώθεις ότι δεν καλύπτει τις "απαιτήσεις" σου ή δεν σε γεμίζει πολύ απλά το τελειώνεις και ξεκινάς κάτι καινούριο.
Όλα τα άλλα είναι απλές δικαιολογίες.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αορ (the less you know,the better it is....)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη αορ
Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O αορ Καλως Ορισατε έγραψε στις 21:09, 05-08-12:

Και γω ειμαι απολυτα συμφωνος με τις αποψεις σας...Ομως.....εγινε...και υπαρχει(??) ΑΚΟΜΑ αγαπη.Μνημες που σε εγκλωβίζουν..υπαρχει ενα σημειο του εγκεφαλου σου ΠΟΥ ΔΕΝ ελεγχεις και παρ'ολα οσα εχουν γινει εσυ ακομα ΣΑΝ ΧΑΖΟΣ τη θες χαρουμενη...γιατι την αγαπησες με ολη σου την ψυχη.Γιατι ζούσες για να τη βλεπεις ευτυχισμενη και ετσι και η ζωη σου να ειναι υπεροχη..Ναι,δεν το αξιζε.Αλλα εσυ ΔΕΝ μπορεις να το καταλαβεις.Αντι να τη βρισεις και να τη διαολοστείλεις,η φωνη της και μονο...εκει που νομιζεις οτι κανεις 2 βηματα μπροστα ,τη βλεπεις και ξερεις ποσο ακομα δυναμη χρειαζεται να την ξεπερασεις.Ειδικα οταν αυτη ερχεται κλαιγοντας και δηθεν μετανιωμενη σε σενα και παρακαλαει.και συ που θεωρείσαι "δυνατος"χαρακτηρας(φευ) αμεσως λυγίζεις και προσπαθεις να ξαναδεις το χαμογελακι στα χείλη της.Μαζοχιστικο ε??Μακαρι να μην την ερωτευομουν ετσι...ΠΟΤΕ........

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsoglanos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tsoglanos
Ο tsoglanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O tsoglanos έγραψε στις 21:17, 05-08-12:

Δε συγχωρώ την απιστία για αυτό και δεν κάνω μονογαμικές σχέσεις

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 21:51, 05-08-12:

σε μια σχεση ξεκαθαριζεις καποια πραγματα π.χ. δεν περιμενεις απτην πρωτη βδομαδα ραντεβου να μην εχει αλλα αλλά εφοσων το εχετε συζητησει στους 6 μηνες δεν γινεται να τον βλεπεις στο κρεβατι με μια αλλη.
οπότε εαν εχετε συζητησει για την σχεση σας και ειναι αποκλειστική δεν συγχωρεις ,αν παλι εισαι τετοιου τυπου δινεις 1 2η ευκαιρια ΜΟΝΟ ΕΑΝ υπαρχουν ειλικρινή σημαδια μεταμελειας
εγω προσωπικα ανάλογα με αυτον που μου χαρισε τα ''πρωτοτυπα'' αξεσουαρ
εαν ειναι μουτρο τον αφηνω
εαν ειναι ''καλο'' παιδι τον συυγχωρω

Παράθεση

Morgaine

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morgaine
H Morgaine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Morgaine έγραψε στις 22:52, 05-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από αορ
Και γω ειμαι απολυτα συμφωνος με τις αποψεις σας...Ομως.....εγινε...και υπαρχει(??) ΑΚΟΜΑ αγαπη.Μνημες που σε εγκλωβίζουν..υπαρχει ενα σημειο του εγκεφαλου σου ΠΟΥ ΔΕΝ ελεγχεις και παρ'ολα οσα εχουν γινει εσυ ακομα ΣΑΝ ΧΑΖΟΣ τη θες χαρουμενη...γιατι την αγαπησες με ολη σου την ψυχη.Γιατι ζούσες για να τη βλεπεις ευτυχισμενη και ετσι και η ζωη σου να ειναι υπεροχη..Ναι,δεν το αξιζε.Αλλα εσυ ΔΕΝ μπορεις να το καταλαβεις.Αντι να τη βρισεις και να τη διαολοστείλεις,η φωνη της και μονο...εκει που νομιζεις οτι κανεις 2 βηματα μπροστα ,τη βλεπεις και ξερεις ποσο ακομα δυναμη χρειαζεται να την ξεπερασεις.Ειδικα οταν αυτη ερχεται κλαιγοντας και δηθεν μετανιωμενη σε σενα και παρακαλαει.και συ που θεωρείσαι "δυνατος"χαρακτηρας(φευ) αμεσως λυγίζεις και προσπαθεις να ξαναδεις το χαμογελακι στα χείλη της.Μαζοχιστικο ε??Μακαρι να μην την ερωτευομουν ετσι...ΠΟΤΕ........
Δε μπορεις να το δεις εγωιστικα;

Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη αορ
Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O αορ Καλως Ορισατε έγραψε στις 02:17, 06-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Morgaine
Δε μπορεις να το δεις εγωιστικα;

Ναι,ετσι το ξεπερναω.εγωιστικα....Αλλα ρε συ δεν ξερω τι εχεις βιώσει..ειναι ΜΙΚΡΟΒΙΟ αυτη η αγαπη... :/ βασααανο....

Παράθεση

φεγγαροντυμένη

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη φεγγαροντυμένη
H φεγγαροντυμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H φεγγαροντυμένη έγραψε στις 12:50, 30-08-12:

Και αν μετα απο ενα μηνα ολοκληρωμενης σχεσης σου ξεφουρνισει οτι κατι παιχτηκε με μια κοπελια και οτι ηταν ενα φιλι (το πιστευεις?) και τιποτα αλλο τι κανεις?..Και μετα απο ενα απλο φιλι, οπως λεει, γυρναει η αλλη και τον ρωταει αν θα χωρισει...Πραγματικα υπαρχουν τετοιες γυναικες? Δεν λεω οτι φταιει αυτη γιατι δεν μπορει να πηρε μονη της θαρρος, αλλα αν υποθεσουμε οτι απλα φιληθηκαν για ποιο λογο να τον ρωτησει αν θα χωρισει? Θα ηθελα την αποψη σας γιατι ειναι η πρωτη μου σχεση και μαλλον δεν μπορω να καταλαβω πως σκεφτηκε αυτη...Ειναι δυνατον να τον φιλησε χωρις να της την επεσε καθολου??

Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 12:58, 30-08-12:

Δύσκολο να πεις τι θα κανεις εκεινη τη στιγμη που θα μαθεις οτι το αλλο ατομο δεν ηταν πιστο,νομιζω οτι απο ανθρωπο σε ανθρωπο διαφερει η αντιδραση σε τετοιες περιπτωσεις

Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη αορ

O αορ Καλως Ορισατε έγραψε στις 13:03, 30-08-12:

Κοίτα να δεις.Προφανώς και το αγόρι γούσταρε,γιατι για να φτάσουν σε σημείου να φιληθούν δε μπορει να βρέθηκαν στο δρόμο και ν ειπαν"α,μ αρεσεις,σ αρεσω --φιλιόμαστε"..Αυτο που αναφέρεις έγινε μέσα στον 1 μήνα σχέσης ?γιατι αν ειναι ετσι να σαι σίγουρη οτι αν στους 3 πρώτους μήνες μιας σχέσης οπου υπάρχει αυτος ο απίστευτο ερωτισμός γίνει κατι,τότε μαλλον στραβά αρμενίζουμε(ποσο μαλλον στον 1)....Αποψη μου είναι οτι δεν πρεπει να "επενδύσεις"συναισθημτικα στο παιδί αυτο.

Παράθεση

φεγγαροντυμένη

Νεοφερμένος

H φεγγαροντυμένη έγραψε στις 13:06, 30-08-12:

Ενας μηνας σχεσης και ημασταν μια εβδομαδα μακρια γιατι εφυγε για δουλεια...και για δωρο αποχωρισμου ολοκληρωσαμε κιολας, φαντασου...Δεν ξερω τι να κανω ειναι πολυ καλο παιδι και φαινεται μετανιωμενος αλλα δεν μπορω να βγαλω απο τον μυαλο μου να την φιλαει οπως φιλαει εμενα

Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη αορ

O αορ Καλως Ορισατε έγραψε στις 13:12, 30-08-12:

Χαχαχαχαχα....σορυ αλλα σε τετοια φαση ημουν (σε λιγο πιο σοβαρο βεβαια) αλλα να ναι καλα μερικοι μερικοι και απο δω..Το "καλο παιδι" σε μια σχέση πως προσδιορίζεται ? Αν με την πρώτη ευκαιρία θα "στην κανει" ?Εσένα πως σε σεβάστηκε?Του δόθηκες και μετα αυτο ηταν?Αποψη μου ειναι να τον ψήσεις λίγο αρχικα να δεις τις αντιδράσεις του.Ασε λιγο χρόνο να περάσει. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ,με την εμπειρια π εχω πανω σε αυτα,θα το αφηνα χωρις δευτερη σκέψη,για να περάσει κι ο πόνος μια ώρα αρχιτερα.γιατι πλεον στη σχέση σας χαθηκε και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δύσκολα θα ανακτηθεί η εμπιστοσύνη,αλλα απο κει και περα ειναι δικο σου θεμα.Α,και ειμαι πλεον της αποψης οτι "ο,τι κανει κάποιος άνθρωπος , πολυ ευκολότερα μπορει να το επαναλάβει".

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 13:15, 30-08-12:

Και όπως λέει μια πολύ καλή μου φίλη "Ολη η ελλάδα είναι ένα απέραντο κρεβάτι"!

@αορ : Αν και ποτέ δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο που περιγράφεις, σε καταλαβαίνω.... Είναι μικρόβιο η αγάπη και την έχω ζήσει σε τέτοιο βαθμό που κάθησα κι εγώ ΣΑ ΧΑΖΗ και ανέχτηκα άλλα πράγματα που πιστέυω σε ψυχολογικό πόλεμο φτάνουν να συγκριθούν με την απιστία....

@ φεγγαροντυμένη: Φυσικά καλή μου θα γυρήσει και θα τον ρωτήσει αν θα χωρήσει. Θέλεις ένα άτομο (πολύ), ξέρεις οτι τα έχει με άλλη αλλά δεν μπορείς να τον ξεχάσεις. Τί κάνεις? Δείχνεις το ενδιαφέρον σου και κάπως συμβαίνει και φιλιέστε(δε θα ριξω ευθύνες έδω, θα περιμένω πιο κάτω).
Φιλιέστε άρα εισακούστηκαν οι προσευχές σου και σου δίνει σημασία... άρα??? Τον ρωτάς αν θα χωρήσει γιατί πολύ απλά δεν θέλεις να γίνεις το τρίτο άτομο σε μια σχέση και δεν ζητάς από τον άλλον να κερατώσει κανέναν.
Παντώς φεγγαροντυμένη με εκπλήσει το γεγονός οτι το μόνο που επαναλαμβάνεις είναι αυτό... Τράβηξε την προσοχή σου η κοπέλα με κάτι που σου είπε το αμόρε σου κι αυτόν δεν τον βλέπω πουθενά.... Εγραψες "μετά από ένα μήνα ολοκληρωμένης σχέσης" και "δε μπορεί να πήρε μόνη της το θάρρος" αυτά θα έπρεπε να σου μείνουν περισσότερο. Από τον ανθρωπο που επιλέγεις να είναι δίπλα σου πρέπει να περιμένεις πολλά περισσοτερα απ οτ περιμένεις απο κάποιον άγνωστο....

Πάντα κατά την ταπεινή μου γνώμη....

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 13:23, 30-08-12:

Συγχωρείται αμέ....με αντίποινα!

Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη αορ

O αορ Καλως Ορισατε έγραψε στις 13:27, 30-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Συγχωρείται αμέ....με αντίποινα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 31-08-12 στις 15:41. Αιτία: Επεξεργασία λίνκ
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 13:27, 30-08-12:

Οχι δεν θα συγχωρουσα την απιστια. ΠΟΤΕ. Μεχρι και αν σκεφτοταν καποια αλλη το θεωρω απιστια κ ληγει εκει το θεμα. Χωρισμος.

Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 13:29, 30-08-12:

Και όπως λέει μια πολύ καλή μου φίλη "Ολη η ελλάδα είναι ένα απέραντο κρεβάτι"!
Υπερβολικο να συμπεριλαμβανει ολη την Ελλαδα,συνηθως το αναφερουμε για τη Showbiz αυτο που εγραψες.
Αλλα εκει υπαρχει απιστια διοτι ειναι πολλα τα λεφτα που παντελονιαζεις αμα κανεις καριερα,και για να μην
ειμαι απολυτος ηταν πολλα τα λεφτα πριν το 2010.Οποτε αρκετοι και αρκετες δεν εχουν κανενα φραγμο να
απιστησουν,ισως το κανουν και για να γινει ντορος γυρω απο τ ονομα τους...

Παράθεση

φεγγαροντυμένη

Νεοφερμένος

H φεγγαροντυμένη έγραψε στις 17:56, 30-08-12:

@Rainbow Blues νομιζω πως εχεις δικιο...αν υποθεσουμε πως η κοπελα τον θελει ειναι λογικο να τον ρωτησει αν θα χωρισει, και εγω αυτο θα εκανα αν μου τυχαινε κατι τετοιο..Ειμαι πολυ μπερδεμενη. Απο την μια πλευρα με πληγωσε και απογοητευτηκα αλλα απο την αλλη δεν μπορω να φανταστω να χωρισουμε...Ισως να περιμενω καποιο καιρο να δω πως θα πανε τα πραγματα γιατι 3 μηνες που τα χουμε, ζητημα να περασαμε 30 μερες μαζι γιατι ολο το καλοκαιρι λειπει για δουλειες Και η αληθεια ειναι οτι του το επαιξα δυσκολη και στην ουσια με παρακαλεσε να μην τον αφησω γιατι το εχει μετανιωσει παρα πολυ λεει και παρασυρθηκε και ηταν ενα λαθος λεει και οτι εννοειται οτι δεν θα ξανασυμβει λεει

Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Dida~
H Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε στις 18:45, 30-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από φεγγαροντυμένη
στην ουσια με παρακαλεσε να μην τον αφησω γιατι το εχει μετανιωσει παρα πολυ λεει και παρασυρθηκε και ηταν ενα λαθος λεει και οτι εννοειται οτι δεν θα ξανασυμβει λεει
Απ΄το κάνει απέχει πολύ.

Συμφωνά σ αυτό που είπε ο αορ, μην επενδύσεις συναισθηματικά, μπορεί ν'απογοητευτείς.
Δεν θα σου πω να χωρίσεις γιατί στην θέση σου ίσως έκανα το ίδιο, ίσως πίστευα όλα τα ''λέει'' του.
Απλά πρόσεχε μέχρι να αποδείξει οτι αξίζει την εμπιστοσύνη σου..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 18:46, 30-08-12:

@Rainbow Blues νομιζω πως εχεις δικιο...αν υποθεσουμε πως η κοπελα τον θελει ειναι λογικο να τον ρωτησει αν θα χωρισει, και εγω αυτο θα εκανα αν μου τυχαινε κατι τετοιο..Ειμαι πολυ μπερδεμενη. Απο την μια πλευρα με πληγωσε και απογοητευτηκα αλλα απο την αλλη δεν μπορω να φανταστω να χωρισουμε...Ισως να περιμενω καποιο καιρο να δω πως θα πανε τα πραγματα γιατι 3 μηνες που τα χουμε, ζητημα να περασαμε 30 μερες μαζι γιατι ολο το καλοκαιρι λειπει για δουλειες Και η αληθεια ειναι οτι του το επαιξα δυσκολη και στην ουσια με παρακαλεσε να μην τον αφησω γιατι το εχει μετανιωσει παρα πολυ λεει και παρασυρθηκε και ηταν ενα λαθος λεει και οτι εννοειται οτι δεν θα ξανασυμβει λεει
Δεν αξίζει πίστεψέ με τον καιρό σου θα χάσεις. Για εμένα το γυαλί έχει ραγίσει και όσο και να το κολλήσεις δεν θα είναι όπως πριν. Πιστεύω πως αν το έκανε μια φορά θα το ξανακάνει. Δεν υπάρχει παρασύρθηκα σε αυτά τα θέματα, δεν είναι παιδάκι. Για να το κάνει αυτό απλά δεν εκτιμούσε αυτό που είχε οπότε καλό θα ήταν να το χάσει. Γνώμη μου ξεκόλλα όσο πιο γρήγορα μπορείς γιατί απλά θα πληγωθείς και άλλο.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 18:56, 30-08-12:

...και παρασυρθηκε και ηταν ενα λαθος λεει και οτι εννοειται οτι δεν θα ξανασυμβει λεει
εγώ αν κεράτωνα πάντως δεν θα με ενδιέφεραν οι συνέπειες. άνδρας ο οποίος μετανιώνει για κάτι που έχει κάνει είναι λίγος άνδρας για μένα. ή έχεις τα @@ να πεις στα ίσια, "άκου να δεις κοριτσάκι, σε πάω, σε γουστάρω, αλλά θέλω την αυτοδιάθεση του κορμιού μου" και δέχεσαι να υποστείς την ίδια συμπεριφορά, ή το βουλώνεις κι αν σου χαριστεί το κορίτσι σου χαρίστηκε.

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 19:48, 30-08-12:

Ενας μηνας σχεσης και ημασταν μια εβδομαδα μακρια γιατι εφυγε για δουλεια...και για δωρο αποχωρισμου ολοκληρωσαμε κιολας, φαντασου...Δεν ξερω τι να κανω ειναι πολυ καλο παιδι και φαινεται μετανιωμενος αλλα δεν μπορω να βγαλω απο τον μυαλο μου να την φιλαει οπως φιλαει εμενα
Πολύ καλό παιδί κάποιος που ήταν η πρώτη σου σχέση και στον πρώτο μήνα καβλάντισε με άλλη???
Μα καλά ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΧΝΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΥ?
Εντάξει δεν θα επεκτάθω, μερικοί άνθρωποι είναι γενημμένοι θύματα και ότι και να πείς δεν θα τα "ξυπνήσεις"..

Παράθεση

REBELLOS

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη REBELLOS
Ο REBELLOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O REBELLOS έγραψε στις 20:02, 30-08-12:

Θα συμφωνήσω και γω πως οσο πιο γρηγορα παρεις την αποφαση να τον χωρίσεις τοσο καλύτερα θα είναι για σένα. Το ατομο δεν παιζεται!
Ο αντρας ειναι άντρας στις πράξεις του, οχι στα ευκολα λόγια που χαιδευουν τα αφτιά....

Σκετεσαι οταν φιλάει την "αλλη" , μα δεν ξερεις το πως νιωθει αυτος ουτε αυτή. Δεν ειναι το ιδιο συναισθημα στον καθενα. Ξεκόλλα απο αυτη τη σκεψη. Μαλλον εγωιστικα σκεπτεσαι, συγγνωμη που το λεω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη REBELLOS : 30-08-12 στις 20:14.
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 20:55, 30-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Sweet_Butterfly
Οχι δεν θα συγχωρουσα την απιστια. ΠΟΤΕ. Μεχρι και αν σκεφτοταν καποια αλλη το θεωρω απιστια κ ληγει εκει το θεμα. Χωρισμος.
Μαζί σου! Κι εγώ όλα μπορώ να τα συγχωρήσω εκτός από αυτό!

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Δεν αξίζει πίστεψέ με τον καιρό σου θα χάσεις. Για εμένα το γυαλί έχει ραγίσει και όσο και να το κολλήσεις δεν θα είναι όπως πριν. Πιστεύω πως αν το έκανε μια φορά θα το ξανακάνει. Δεν υπάρχει παρασύρθηκα σε αυτά τα θέματα, δεν είναι παιδάκι. Για να το κάνει αυτό απλά δεν εκτιμούσε αυτό που είχε οπότε καλό θα ήταν να το χάσει. Γνώμη μου ξεκόλλα όσο πιο γρήγορα μπορείς γιατί απλά θα πληγωθείς και άλλο.
Μπράβο Ξεχασμένε! Μιλάς πολύ λογικά!

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
εγώ αν κεράτωνα πάντως δεν θα με ενδιέφεραν οι συνέπειες. άνδρας ο οποίος μετανιώνει για κάτι που έχει κάνει είναι λίγος άνδρας για μένα. ή έχεις τα @@ να πεις στα ίσια, "άκου να δεις κοριτσάκι, σε πάω, σε γουστάρω, αλλά θέλω την αυτοδιάθεση του κορμιού μου" και δέχεσαι να υποστείς την ίδια συμπεριφορά, ή το βουλώνεις κι αν σου χαριστεί το κορίτσι σου χαρίστηκε.
Τι να σου πω parafernalia; Πραγματικά εκπλήσσομαι όταν ακούω ένα άνθρωπο με τη δική σου καλλιέργεια και μόρφωση να εκφράζεται με αυτόν τον άκομψο τρόπο (για να μην πω τίποτα χειρότερο). Αν συμπεριφέρεσαι με αυτόν τον τρόπο στις γυναίκες, θα χάσουν την εμπιστοσύνη τους προς εσένα. Το γεγονός ότι είσαι άνδρας δεν συνεπάγεται καμία μορφή ανωτερότητάς σου έναντι των γυναικών. Και για μια γυναίκα είναι απαράδεκτο να κερατώνει τον άνδρα της. Εξυπακούεται. Δεν θέλω να το παίξω ηθική σε καμία περίπτωση. Ωστόσο, επίτρεψέ μου να σου πω ότι οι δηλώσεις σου θίγουν πάρα πολύ το γυναικείο φύλο, του οποίου έχω την τιμή να είμαι φανατική εκπρόσωπος. Με συγχωρείς που παρενέβην, αλλά, ρε Νίκο, οι κουβέντες αυτές δεν πρέπει να λέγονται από έναν ώριμο άντρα; Υπάρχουν έφηβοι 17-18 χρονών που ξέρουν να φερθούν άριστα στις γυναίκες. Anyway! Δεν ήθελα να σε στενοχωρήσω, αλλά δεν μας τα λες καλά.

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 21:15, 30-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Λυσιστράτη
Τι να σου πω parafernalia; Πραγματικά εκπλήσσομαι όταν ακούω ένα άνθρωπο με τη δική σου καλλιέργεια και μόρφωση να εκφράζεται με αυτόν τον άκομψο τρόπο (για να μην πω τίποτα χειρότερο). Αν συμπεριφέρεσαι με αυτόν τον τρόπο στις γυναίκες, θα χάσουν την εμπιστοσύνη τους προς εσένα. Το γεγονός ότι είσαι άνδρας δεν συνεπάγεται καμία μορφή ανωτερότητάς σου έναντι των γυναικών. Και για μια γυναίκα είναι απαράδεκτο να κερατώνει τον άνδρα της. Εξυπακούεται. Δεν θέλω να το παίξω ηθική σε καμία περίπτωση. Ωστόσο, επίτρεψέ μου να σου πω ότι οι δηλώσεις σου θίγουν πάρα πολύ το γυναικείο φύλο, του οποίου έχω την τιμή να είμαι φανατική εκπρόσωπος. Με συγχωρείς που παρενέβην, αλλά, ρε Νίκο, οι κουβέντες αυτές δεν πρέπει να λέγονται από έναν ώριμο άντρα; Υπάρχουν έφηβοι 17-18 χρονών που ξέρουν να φερθούν άριστα στις γυναίκες. Anyway! Δεν ήθελα να σε στενοχωρήσω, αλλά δεν μας τα λες καλά.
Τον παρεξήγησες Λυσιστράτη. Δεν πρόσεξες το εάν που έχει βάλει μπροστά. Στην ουσία δεν είπε τίποτα που θίγει τις γυναίκες. Απεναντίας είπε πως αν θες να πηγαίνεις με πολλές πρέπει να το ξεκαθαρίσεις από την αρχή στην κοπέλα. Νομίζω κάτι τέτοιο αποτελεί μα έντιμη στάση καθώς η άλλη ξέρει τι να περιμένει και μπορεί να αποφασίσει αν θέλει να ξεκινήσετε κάτι ή όχι. Που εντόπισες εσύ την υποβίβαση της γυναίκας?

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 21:32, 30-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Τον παρεξήγησες Λυσιστράτη. Δεν πρόσεξες το εάν που έχει βάλει μπροστά. Στην ουσία δεν είπε τίποτα που θίγει τις γυναίκες. Απεναντίας είπε πως αν θες να πηγαίνεις με πολλές πρέπει να το ξεκαθαρίσεις από την αρχή στην κοπέλα. Νομίζω κάτι τέτοιο αποτελεί μα έντιμη στάση καθώς η άλλη ξέρει τι να περιμένει και μπορεί να αποφασίσει αν θέλει να ξεκινήσετε κάτι ή όχι. Που εντόπισες εσύ την υποβίβαση της γυναίκας?
Τι να πω; Εσείς οι άνδρες τα βλέπετε αλλιώς. Θα την κάνω αλα γαλλικά που λένε από εδώ.

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 22:03, 30-08-12:

Νομίζω πως:
Η απιστία καταπίνεται, τη δέχεσαι μα δεν την συγχωρείς ποτέ.
1. Γιατί κρατήθηκες μουγκός ώστε να μη μου πεις τα χ ψ παράπονα σου;
2. Ικανοποιήθηκες καλύτερα εκεί; Ε στο καλό.
Και κάπου εδώ τελειώνει, νομίζω και πάλι.
Τώρα αν το έκανα εγώ.
Ε για να συμβεί ίσως σημαίνει πως υπάρχει σε ότι λαμβάνω κάτι κενό ώστε να αφήσω την αδυναμία να με παρασύρει. Αν το κενό δεν καλύπτεται τότε ξαποστέλνομαι και από μόνη μου.
Όπως και να χει την απιστία την παραδέχεσαι και κλαψουρίσματα του τύπου ‘’φοβήθηκα μη χαλάσω/χάσω αυτό που έχουμε’’ πάνε πούλατα αλλού γλυκέ μου.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 23:28, 30-08-12:

Τι να πω; Εσείς οι άνδρες τα βλέπετε αλλιώς. Θα την κάνω αλα γαλλικά που λένε από εδώ.
Δηλαδή δεν σου αρκεί αυτό το πνεύμα δικαιοσύνης; Δεν περίμενα τίποτε λιγότερο από μια φανατική. Και για να μη νομίζεις ότι θέλω να σε θίξω, κάνω παράθεση κάτι που είπες σε άλλο πόστ:

οι δηλώσεις σου θίγουν πάρα πολύ το γυναικείο φύλο, του οποίου έχω την τιμή να είμαι φανατική εκπρόσωπος. Με συγχωρείς που παρενέβην, αλλά, ρε Νίκο, οι κουβέντες αυτές δεν πρέπει να λέγονται από έναν ώριμο άντρα;
Προφανώς η ισότητα για σένα είναι ένας άντρας με το τακούνι σου στο μήλο του Αδάμ του να σφαδάζει από τους πόνους και να φωνάζει "Κάνε κράτει, κάνε κράτει! Υποκύπτω Λυσιστράτη!"

Δε μπορώ να φανταστώ χειρότερους εκπορσώπους κοινωνικών και άλλων ομάδων από τους φανατικούς, και λυπάμαι ειλικρινά που συναντώ γραμμένες τέτοιες απόψεις στις ηλεκτρονικές μου περιηγήσεις ανα το διαδίκτυο. Η μάχη για το δικαίωμα στην ισότητα σταματά να είναι δίκαιη για μια πλευρά από τη στιγμή που οι εκπρόσωποι της είναι άδικοι απέναντι στην άλλη πλευρά, χαρακτηριστικό με το οποίο ο φανατισμός είναι εμποτισμένος. Γι αυτό το σκέφτομαι ξανά και ξανά όταν διαβάζω τέτοιες απόψεις. Είναι βέβαιο ότι η αποτίναξη ενός άδικου ζυγού δεν θα σταματήσει στην "αποτίναξη" αλλά στην εγκαθίδρυση ενός νέου, αντίθετου και με χειρότερα αποτελέσματα δυστυχώς.

Για μένα όλα είναι μια τίμια συμφωνία. Business που λένε και στον χώρο μου. Όταν αυτή η συμφωνία γίνει πλήρως αποκεκαλυμμένη ως προς τα στοιχεία που τη συνιστούν και αποδεκτή και από τις δυο μεριές, είναι έγκυρη. Όταν η μια πλευρά είναι κακόπιστη αναφορικά με τους σκοπούς και τα δεδομένα που αποκρύπτει από την άλλη πλευρά, τότε η συμφωνία και εν γένει η οποιαδήποτε σχέση καθίσταται άκυρη ή το λιγότερο ακυρώσιμη εαν το θέλεις πιό νομικά.

Ας είμαστε λογικοί και ας κάνουμε αυτή την ερώτηση στους εαυτούς μας, ειλικρινά. Ποιός από εσάς ξυπνάει το πρωί με διάθεση να βασανίζει κόσμο στις σχέσεις του; Κανείς προφανώς, εκτός και αν κυκλοφορεί κάποιος με διαταραγμένη προσωπικότητα ανάμεσά μας. Θα το θεωρούσατε άδικο εαν μετά δεν ήθελε να κάνει κανείς μπίζνες μαζί σας;

Εν πάσει περιπτώσει, για να καταλήξω... Όλα είναι ένας κύκλος. Αργά η γρήγορα έρχεται η μέρα που όλοι πληρώνουν τα λάθη τους, τις αναστολές της ειλικρίνειάς τους, τις φοβίες και τα πάθη, αλλά και τις υπεροψίες τους. Όλοι -οι Άνθρωποι έστω- είναι θνητοί, και πάντα κάτι υπάρχει που να τους πληγώνει. Αργά η γρήγορα αυτό το κάτι βρίσκεται... Και τότε όλοι παίρνουν αυτό που αξίζουν, ενίοτε και με το παραπάνω.

Όλοι όμως.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vicky95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vicky95
H Vicky95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H Vicky95 έγραψε στις 00:02, 31-08-12:

και βεβαια οχι! σε καμια περιπτωση ομως! κανεις δεν αξιζει να ειναι με καποιον που δεν τον/την σεβεται. χωρισε πρωτα και μετα κανε οτι θες.οκ θα πονεσεις, θα κλαψεις, θα νιωσεις σιγουρα προδωμενη/ος αλλα αν σε απατησε μια φορα , θα το ξανακανει αργα ή γρηγορα . για αυτο ειναι καλυτερα να γυρισεις σελιδα..

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 01:35, 31-08-12:

εξαρταται την περιπτωση
ας πουμε , εαν ο αλλος το παιζει ερωτευμενος και παει με αλλη και ζηταει συγνωμες και μαλακιες χωριζεις, γιατι ουσιαστικα το θεμα δεν ειναι οτι ''συγχωρηθηκε'' και ολα μελι γαλα , ειναι οτι ακομα και ετσι να γινει απο εκει και περα θα υπαρχουν προβληματα , ανασφαλειες και ελλειψη εμπιστοσυνης μεσα στη σχεση.
Αρα γιατι να μεινει κανεις σε τετοια σχεση ? χαμενος χρονος
Στην τελικη αν καποιος αποφασισει να εχει μια σχεση , σημαινει και οτι πιστευει οτι αξιζει να μπει σε αυτη τη φαση .
Οποτε δεν καταλαβαινω ποιος ο λογος να παει με αλλη/αλλο , απ τη στιγμη που εχει πει θελω να μαι με τον /τη ταδε .
Και βεβαια σε αυτο το σημειο ερχεται η κλασσικη δικαιολογια του στυλ ''δεν το θελα , ενα πηδημα ηταν και μπλα μπλα μπλα''
η οποια σημαινει απλα οτι ειναι ανικανος να ελεγχει τον εαυτο του και κατ επεκταση τις καβλες του ...σα ζωο δηλαδη.
Για μενα τουλαχιστον δεν υπαρχει μετανοια για τιποτα , οτι κανεις το κανεις επειδη θελεις , τη στιγμη που το κανες ηθελες , αν θελει να παει με αλλο/αλλη σημαινει οτι δε θελει να ειναι με το ατομο που ειναι τωρα, συνεπως το ζητημα ληγει εκει.
Καταληγω λοιπον οτι χειροτερη δικαιολογια δεν υπαρχει απλα αν μου το λεγε αυτο καποιος θα γελουσα ,
ειναι αυτο που παει να τα κανει καλυτερα και τελικα τα ισοπεδωνει ολα

εαν εχεi κανεις μια πιο χαλαρη σχεση δεν ειναι θεμα
γιατι τα πραγματα ειναι ξεκαθαρισμενα απο την αρχη

Παράθεση

olga_serb

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη olga_serb
H olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H olga_serb έγραψε στις 01:40, 31-08-12:

Δεν υπάρχει περίπτωση να πεις «’ντάξει μωρέ, αφού το μετάνιωσε και μου το ‘πε, δεν πειράζει». Όσο κι αν χτυπιέται και σου ζητάει συγνώμη, κάτι θα σπάσει μέσα σου, μια για πάντα κι όπως λέει μια περσική παροιμία: «Το κομμένο σκοινί μπορείς να το ξαναδέσεις, αλλά θα υπάρχει πάντα ένας κόμπος στην μέση».
Εχω ξεκαθαρίσει στον σύζυγό μου -... φρόντισε να μην υπάρχει κόμπος! Συζήτηση για το κέρατο σημαίνει: «σε σφίγγει πολύ το σκοινί που σε κρέμασα;» Άσε που είναι και λίγο εκδικητικό να πεις στον άλλον «σε απάτησα». Είναι σαν να μου λες «δεν ήσουν καλό παιδί και κοίτα τι πήγα κι έκανα εξαιτίας σου». Έκανες την λαδιά σου, θα μου την φορτώσεις κι από πάνω. Μην πεις ποτέ! Θα το αρνηθείς και θα το αρνείσαι. Αν θέλεις να σώσεις την σχέση μας, και όχι να την διαλύσεις για μια βλακεία που ήδη έχεις μετανιώσει... Επειδή δεν συγχωρώ την απιστία!

Παράθεση

GetOuttaMyWay (Johnson)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη GetOuttaMyWay
Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

O GetOuttaMyWay ++ έγραψε στις 01:43, 31-08-12:

δεν ειμαι της λογικης οτι η απιστια ειναι κατι κακο!! ειμαι της λογικης οτι η ελλειψη εμπιστοσυνης και επικοινωνιας ειναι κατι κακο σε μια σχεση

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 01:45, 31-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από GetOuttaMyWay
δεν ειμαι της λογικης οτι η απιστια ειναι κατι κακο!! ειμαι της λογικης οτι η ελλειψη εμπιστοσυνης και επικοινωνιας ειναι κατι κακο σε μια σχεση
ναι αλλα ειναι ασχετο με το θεμα

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 14:43, 31-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
"Κάνε κράτει, κάνε κράτει! Υποκύπτω Λυσιστράτη!"
Ωραία επίδειξη κυνισμού!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 14:51, 31-08-12:

Οι γυναίκες πρέπει να συγχωρούν τον άντρα.
Εξάλλου ο άντρας, άντρας είναι. Θα του γυαλίσει μία θα κάνει σεξ μαζί της. Αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι.
Η γυναίκα πάλι όταν απιστεί κάτι σημαίνει. Οι άντρες δεν πρέπει να τις συγχωρούν.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 15:10, 31-08-12:

Τι το λαθος βρισκεις σε αυτον τον τροπο? Γιατι δεν τον σχολιαζεις και την κανεις με ελαφρα?

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 15:21, 31-08-12:

σοζι τρολινγκ;

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 16:43, 31-08-12:

Η απιστία συγχωρείται, το ψέμα όχι. Συνήθως δεν είμαι τόσο λακωνική, αλλά πραγματικά για μένα το μόνο ασυγχώρητο είναι αυτό, είτε το ψέμα αφορά μια νέα γνωριμία είτε κάτι πολύ απλό του τύπου "τρελαίνομαι για φιστικοβούτυρο" και μετά να μάθω πως εκείνος που το είπε μισεί το φιστικοβούτυρο..

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 16:55, 31-08-12:

Την απιστία δεν τη συγχωράω γι' αυτό αν θέλεις να σε αγαπάω ποτέ να μη σκεφτείς να μου την κάνεις γιατί να ξέρεις ότι με χάνεις!
Το είχε πει και η φιλόσοφος Γιαγκούση
Είναι να μην γίνει η αρχή. Άμα ραγίσει η εμπιστοσύνη σε μια σχέση είναι η στιγμή που σημάνει αυτόματα το τέλος της. Ακόμα και να τον συγχωρέσω (άμα τα καταφέρω,θεωρώ ότι χρειάζεται υπερ-μεγαλοψυχία) δεν θα μπορέσω να είμαι ποτέ ξανά μαζί του. Έχουμε και μια υπερηφάνεια και αυτοσεβασμό που να πάρει η ευχη!

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 18:36, 31-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από SoZi
Οι γυναίκες πρέπει να συγχωρούν τον άντρα.
Εξάλλου ο άντρας, άντρας είναι. Θα του γυαλίσει μία θα κάνει σεξ μαζί της. Αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι.
Η γυναίκα πάλι όταν απιστεί κάτι σημαίνει. Οι άντρες δεν πρέπει να τις συγχωρούν.
Πραγματικά σε θαυμάζω για την ευρύτητα πνεύματος που σε διακρίνει.

Αρχική Δημοσίευση από Giannoutas
Τι το λαθος βρισκεις σε αυτον τον τροπο? Γιατι δεν τον σχολιαζεις και την κανεις με ελαφρα?
Δεν αποφεύγω να σχολιάσω από φόβο, αλλά επειδή το θεωρώ άσκοπο να διοχετεύω την πολύτιμη ενέργειά μου σε διαμάχες που δεν καταλήγουν πουθενά.

Τα λέει πολύ καλά η Σόζι. Δεν σημαίνει ότι τρολάρει όποιος/α έχει διαφορετική γνώμη από την πλειοψηφία.

Επίσης, να διευκρινίσω ότι είμαι υπέρ της ισότητας και θεωρώ ότι ο σεβασμός είναι στοιχείο που πρέπει να διακρίνει και τα δύο φύλα. Το διευκρινίζω γιατί υπονοήθηκε ότι είμαι υπέρ της υπεροχής των γυναικών έναντι των ανδρών, κάτι το οποίο δεν ισχύει φυσικά.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 31-08-12 στις 18:53. Αιτία: προσθήκη κειμένου
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xristin (χριστινα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xristin
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H xristin Bαριεμαιιιιιιιιιι....!!!!!! έγραψε στις 21:09, 31-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από αορ
Απλος και κατανοητός τίτλος!!Συγχωρείτε την απιστία?Στην περιπτωση που υπαρχει απλο φλερτ ή στην περίπτωση που η κατάσταση προχωρήσει στο σεξ?Αν μετανιώσει?Το εχετε βιώσει με ανθρώπους απο τους οποίους δεν το περιμένατε?Πως αισθανθήκατε?Τι κανατε? Σαν πολλες ερωτήσεις να έθεσα Ο καθής της εμπειρίες του

Aν ερχοταν και μου ελεγε "Κοριτσι μου,εκεινο το βραδυ που βγηκα γνωρισα καποια και πηγα μαζι της",θα τον συγχωρουσα,εαν βεβαια ηθελε και εκεινος να ειναι ακομα μαζι μου και ηταν ενα απλο πηδημα!
Αν το ανακαλυπτα μονη μου και παρολα αυτα ισχυριζοταν οτι δεν με απατα,θα του εσπαγα τα μουτρα και θα τον χωριζα.
Μου εχουν τυχει και τα δυο...στην πρωτη περιπτωση χωρισαμε κανα 6μηνο αργοτερα για ασχετο λογο....στην δευτερα τον χωρισα επιτοπου και για 8 μηνες συνεχομενες με επαιρνε τηλεφωνο και εκλαιγε και την εστηνε κατω απο το σπιτι μου...αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου!

Παράθεση

xristina elen

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη xristina elen
H xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,110 μηνύματα.

H xristina elen Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό έγραψε στις 01:59, 03-09-12:

οχι!!ποτε..με καμια παναγια...ουτε καν..ειμαι κατηγορηματικη σε αυτο!!!

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 05:30, 03-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από xristin
Aν ερχοταν και μου ελεγε "Κοριτσι μου,εκεινο το βραδυ που βγηκα γνωρισα καποια και πηγα μαζι της",θα τον συγχωρουσα,εαν βεβαια ηθελε και εκεινος να ειναι ακομα μαζι μου και ηταν ενα απλο πηδημα!
Ναι μωρέ, δεν τρέχει και τίποτα, κλάιν. Ένα πηδηματάκι ήταν μόνο!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:29, 03-09-12:

Όχι, δεν συγχωρείται.

Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos__
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 13:52, 03-09-12:

Η δυναμική της κάθε σχέσης διαμορφώνεται από τις ιδιαιτερότητες των συμβαλλομένων μελών.Κάθε δεύτερη σχέση και διαφορετική.

Άρα ναι , η απιστία συγχωρείται ανάλογα τη σχέση και τους ανθρώπους.Δεν υπάρχει απόλυτο σε ότι αφορά τις διαπροσωπικές σχέσεις.

Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 23:05, 04-09-12:

Όχι όχι όχι

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 23:06, 04-09-12:

αν ειναι δικια μου ναι
με συγχωρω

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

φεγγαροντυμένη

Νεοφερμένος

H φεγγαροντυμένη έγραψε στις 01:28, 05-09-12:

Τελικα ηταν μια πρωην του απο την Πατρα, εμεις ειμαστε απο Αθηνα............Και τελειωσαμε φυσικως

Παράθεση

μαριώ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μαριώ
H μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

H μαριώ έγραψε στις 01:31, 05-09-12:

Μπραβο ρε μεγαλοκαρδε

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Απιστία ή όχι; - Από FrontPage
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-04-17 στις 15:19.
    • Απιστία - Από Pure_Seduction
      Το θέμα έχει λάβει 70 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-07-16 στις 22:42.
    • Θα ομολογούσατε μια απιστία; - Από torry
      Το θέμα έχει λάβει 124 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-08-14 στις 13:23.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους