Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,337 εγγεγραμμένα μέλη και 3,070,905 μηνύματα σε 94,360 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 746 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Τι κάνετε όταν έχετε τα νεύρα σας;

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,656 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 16:07, 14-07-14:

Κάνω γενική.
Έχω συχνά νεύρα, γι' αυτό το σπίτι είναι πάντα καθαρό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jiminy.Cricket

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jiminy.Cricket
Ο Jiminy.Cricket αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Jiminy.Cricket έγραψε στις 19:51, 14-07-14:

Μερικές δυνατές κραυγές και αμέσως μερικές βαθιές αναπνοές από ρο στομάχι και ηρεμώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:42, 14-07-14:

Μηπως ξερετε που πουλανε σακους του μποξ; Εναν τετοιο θελω!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,743 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 10:41, 15-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Μηπως ξερετε που πουλανε σακους του μποξ; Εναν τετοιο θελω!
Σίγουρα θα βοηθάει πάρα πολύ στο να εκτονώσεις τα νεύρα σου. Και εγώ θέλω να πάρω.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fast

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Barman/Barwoman . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 10:53, 15-07-14:

Δεν έχω νεύρα. Αν έχω υπερένταση ακούω μεταλλιές στο φουλ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,611 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 16:02, 15-07-14:

Αμα νευριασω μη βρεθει ανθρωπος μπροστα μου

Παράθεση

leuki kataigida

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leuki kataigida
H leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

H leuki kataigida έγραψε στις 16:16, 15-07-14:

Πωπωω νομίζω γίνομαι πολύ κακιά και σκύλα όταν νευριάζω.Μου περνάει όμως πολύ γρήγορα.Αρκεί να μείνω λίγο μόνη μου!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nuria.m

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nuria.m
H nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 179 μηνύματα.

H nuria.m έγραψε στις 16:37, 15-07-14:

δεν μιλαω σε κανεναν...ειναι οτι πιο εκνευριστικο μπορει να σου κανει καποιος...προσπαθω πολυ να αλλαξω αλλα δεν τα καταφερνω...λυπαμαι παντως αφανταστα τους φιλους μου...στην θεση τους θα με παρατουσα και θα εφευγα σε χωρες μακρυνες..

Παράθεση

HarissonFord

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη HarissonFord
Ο HarissonFord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O HarissonFord έγραψε στις 01:19, 21-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από ChriGian
Τα καλύτερα αγχολυτικά.....
Εγώ προσωπικά θα πρότεινα ο άνθρωπος να αντιμετωπίζει τα πάντα με ηρεμία!
Όταν είμαστε νευριασμένοι δεν σκεφτόμαστε λογικά και τις περισσότερες περιπτώσεις δεν θα πάρουμε σωστές αποφάσεις.
Γι' αυτό είναι προτιμότερο είτε να συμβουλευόμαστε και κάποιο άλλο άτομο είτε να ξανασκεφτούμε το ζήτημα που μας έφερε σ' αυτήν την κατάσταση αφού ηρεμήσουμε.

Παράθεση

NightOwl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη NightOwl
H NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H NightOwl έγραψε στις 11:19, 28-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από HarissonFord
Εγώ προσωπικά θα πρότεινα ο άνθρωπος να αντιμετωπίζει τα πάντα με ηρεμία!
Όταν είμαστε νευριασμένοι δεν σκεφτόμαστε λογικά και τις περισσότερες περιπτώσεις δεν θα πάρουμε σωστές αποφάσεις.
Γι' αυτό είναι προτιμότερο είτε να συμβουλευόμαστε και κάποιο άλλο άτομο είτε να ξανασκεφτούμε το ζήτημα που μας έφερε σ' αυτήν την κατάσταση αφού ηρεμήσουμε.

Πέραν της παράθεσης του Devian η οποία αναφέρεται σε μεθόδους ''άμεσης δράσης'', όπως θα μπορούσα να τις χαρακτηρίσω, φυσικά όταν κάτι μας εκνευρίζει σε υπέρμετρο βαθμό (έτσι ώστε να χάνουμε την ψυχραιμία μας, αν και όσο είναι δυνατό ανάλογα με το χαρακτήρα του ανθρώπου καλό είναι να τα αντιμετωπίζουμε τα πράγματα με ηρεμία), συμφωνώ πως δε πρέπει να προβαίνουμε στη λήψη αποφάσεων...
Καλό είναι να βρίσκει ο κάθε άνθρωπος τρόπους που του ταιριάζουν για να ηρεμεί και στη συνέχεια μόνος του ή με βοήθεια να λύνει τα προβλήματά του!

Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη life12
H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 741 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 11:36, 28-07-14:

δεν θελετε να 3ερετε χιχιιχχι

βασικα οκ τα κλασικα φωναζω πεταω πραγματα σε τοιχουσ (κατα προτιμηση το κινητο μου )

Παράθεση

phneloph !!! (πηνελοπη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη phneloph !!!
H πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H phneloph !!! έγραψε στις 11:55, 28-07-14:

Θελω να ειμαι μονη μου, σκεφτομαι- υπεραναλυω αυτο που με νευριασε, ακουω μουσικη ειδικα mistah rude και ετσι ηρεμω

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,611 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 12:13, 28-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από phneloph !!!
Θελω να ειμαι μονη μου, σκεφτομαι- υπεραναλυω αυτο που με νευριασε, ακουω μουσικη ειδικα mistah rude και ετσι ηρεμω
να το καναμε ολοι αυτο, πριν ξεσπασουμε τα νευρα εκει που δεν πρεπει........

Παράθεση

Nicole1987

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,009 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 12:58, 28-07-14:

Βρίζω..και μάλιστα ατομα που δεν μου φταίνε. Κακο αυτο αλλα δεν το θελω μονο του βγαίνει δυστυχως.

Παράθεση

Μύριαμ4 (Μύριαμ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μύριαμ4
H Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Μύριαμ4 ♥Neverland♥ έγραψε στις 14:55, 29-08-14:

Όταν έχω νεύρα συνήθως κλαίω και σπάω και κανένα ποτήρι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fashionista

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fashionista
H fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H fashionista έγραψε στις 02:26, 18-02-15:

Κανω το ενα τσιγαρο μετα το αλλο,μπορω να κανω και 3 πακετα την ημερα αν εχω νευρα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 06:52, 18-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από fashionista
Κανω το ενα τσιγαρο μετα το αλλο,μπορω να κανω και 3 πακετα την ημερα αν εχω νευρα.
Ωχ... μην το κανεις αυτο.. Αργοτερα θα εχεις σοβαρο θεμα να το περιορισεις.. Στο λεει μια που το τσιγαρο απο ευχαριστηση κατεληξε να ειναι ο μεγαλυτερος μπελας της ζωης της...

Παράθεση

fashionista

Νεοφερμένος

H fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H fashionista έγραψε στις 19:57, 18-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ωχ... μην το κανεις αυτο.. Αργοτερα θα εχεις σοβαρο θεμα να το περιορισεις.. Στο λεει μια που το τσιγαρο απο ευχαριστηση κατεληξε να ειναι ο μεγαλυτερος μπελας της ζωης της...
Το ξερω και δεν ξερω πως να το περιορισω.Το αγχος μου καταστρεφει τη ζωη.

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 884 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 21:44, 18-02-15:

Το ξερω και δεν ξερω πως να το περιορισω.Το αγχος μου καταστρεφει τη ζωη.
Πρωτα πρεπει να ρωτησεις τον εαυτο σου γιατι αγχωνεσαι. Γραψε σε μια κολλα χαρτι οτι σε αγχωνει. Στο τελος θα διαπιστωσεις οτι οι περισσοτεροι λογοι που σε αγχωνουν ειναι ασημαντοι. Εζησα παρα πολυ αγχος τον τελευταιο χρονο, σε σημειο να εχω ταχυπαλμια και κρισεις πανικου, το οποιο μαλιστα ηταν απολυτα δικαιολογημενο. Αφησε τον εαυτο σου να κλαψει ή νευριασει και αναζητησε ψυχολογικη υποστηριξη απο κοντινα σου προσωπα ή ακομα και απο ειδικο. Βοηθαει πολυ. Βγες εξω και κανε εναν περιπατο στην πολη ή στην εξοχη οταν νιωθεις χαλια ή φορα τα αθλητικα σου και τρεξε οσο πιο πολυ μπορεις. Ασχολεισου με πραγματα που σου φερνουν ευχαριστηση και αναζητησε νεα χομπυ. Βγες εξω με την παρεα σου ή βγες μονη σου και προσπαθησε να κανεις καινουριες φιλιες. Απο την στιγμη που τα προβληματα σου δεν αφορουν προβληματα υγειας (τα οποια πολλες φορες αντιμετωπιζονται με επιτυχια), μη φοβασαι και μη αγχωνεσαι. Ολα τα αλλα διορθωνοται. Ακομα και αν διαλυθεις οικονομικα, μπορεις να βγεις απο τις σταχτες και να κανεις μια νεα αρχη. Το τσιγαρο δεν σου προσφερει τιποτα, το αντιθετο μαλιστα. Ειναι πολυ λυπηρο να ακους ατομα στα 20s τους να καπνιζουν τοσα πακετα.

Παράθεση

fashionista

Νεοφερμένος

H fashionista έγραψε στις 14:17, 19-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Πρωτα πρεπει να ρωτησεις τον εαυτο σου γιατι αγχωνεσαι. Γραψε σε μια κολλα χαρτι οτι σε αγχωνει. Στο τελος θα διαπιστωσεις οτι οι περισσοτεροι λογοι που σε αγχωνουν ειναι ασημαντοι. Εζησα παρα πολυ αγχος τον τελευταιο χρονο, σε σημειο να εχω ταχυπαλμια και κρισεις πανικου, το οποιο μαλιστα ηταν απολυτα δικαιολογημενο. Αφησε τον εαυτο σου να κλαψει ή νευριασει και αναζητησε ψυχολογικη υποστηριξη απο κοντινα σου προσωπα ή ακομα και απο ειδικο. Βοηθαει πολυ. Βγες εξω και κανε εναν περιπατο στην πολη ή στην εξοχη οταν νιωθεις χαλια ή φορα τα αθλητικα σου και τρεξε οσο πιο πολυ μπορεις. Ασχολεισου με πραγματα που σου φερνουν ευχαριστηση και αναζητησε νεα χομπυ. Βγες εξω με την παρεα σου ή βγες μονη σου και προσπαθησε να κανεις καινουριες φιλιες. Απο την στιγμη που τα προβληματα σου δεν αφορουν προβληματα υγειας (τα οποια πολλες φορες αντιμετωπιζονται με επιτυχια), μη φοβασαι και μη αγχωνεσαι. Ολα τα αλλα διορθωνοται. Ακομα και αν διαλυθεις οικονομικα, μπορεις να βγεις απο τις σταχτες και να κανεις μια νεα αρχη. Το τσιγαρο δεν σου προσφερει τιποτα, το αντιθετο μαλιστα. Ειναι πολυ λυπηρο να ακους ατομα στα 20s τους να καπνιζουν τοσα πακετα.
Οπως ειπες το αγχος μου ειναι για ασημαντα πραγματα.Ευχαριστω μου εδωσες καλες ιδεες ,θα τις εφαρμοσω και ελπιζω να με βοηθησουν .

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 884 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 23:45, 19-02-15:

Οπως ειπες το αγχος μου ειναι για ασημαντα πραγματα.Ευχαριστω μου εδωσες καλες ιδεες ,θα τις εφαρμοσω και ελπιζω να με βοηθησουν .

τεινουμε να αγχωνομαστε για σαχλαμαρες. Πρεπει να πας σε ενα νοσοκομειο, κατα προτιμηση ογκολογικο, και να παρατηρησεις/μιλησεις (με) τους ασθενεις για να δεις τι θα πει αγχος. Αγχος για το αυριο. Αν και πολλοι απο αυτους ειναι σε πολυ καλυτερη ψυχολογικη κατασταση απο εμας που αγχωνομαστε ακομα και για το αν θα κλεισει το κινητο απο μπαταρια.

Παράθεση

Kozi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kozi
Ο Kozi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Kozi έγραψε στις 00:00, 20-02-15:

βγαινω μια βολτα μονος μου να περπατησω και συνηθως καθομαι σε καποιο παρκο να κανω την αυτοκριτικη μου..νομιζω πως πρεπει να απομονωνεσαι σε τετοιες στιγμες,για να μη πεις πραγματα που δε πρεπει σε αλλους..

Παράθεση

Giannis_Metal

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giannis_Metal
Ο Giannis_Metal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Giannis_Metal έγραψε στις 16:38, 09-03-15:

ακούω heavy metal η κάνω διαλογισμό

Παράθεση

bella92

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη bella92
H bella92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H bella92 :) έγραψε στις 09:59, 10-03-15:

εγω ξεσπαω σε οποιον βρεθει μπροστα μου..... οποιοσ μου μιλησει αυτος θα την πληρωσει
αν και ....η καλυτερη θεραπεια για τα νευρα ειναι να σπας κατι..... γενικα ....ειτε ποτηρι ειτε οτιδηποτε... εγω μονο ετσι εκτονωνομαι

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 10:14, 10-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από bella92
εγω ξεσπαω σε οποιον βρεθει μπροστα μου..... οποιοσ μου μιλησει αυτος θα την πληρωσει
αν και ....η καλυτερη θεραπεια για τα νευρα ειναι να σπας κατι..... γενικα ....ειτε ποτηρι ειτε οτιδηποτε... εγω μονο ετσι εκτονωνομαι
Να σπασεις κατι συμφωνω, αρκει να μην ειναι αξιας και το μετανιωσεις αργοτερα

Παράθεση

bella92

Νεοφερμένος

H bella92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H bella92 :) έγραψε στις 10:41, 10-03-15:

αχαχαχαχαχα...... εκεινη τη στιγμη δε σκεφτεσαι τιποτα...ακομα και το κινητο μου εχω πεταξει με δυναμη ...δεν επαθε τιποτα παλι καλα

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 20:22, 10-03-15:

Ξεσπαω και εγω σε οποιον βρω. Ειδικα σημερα που εχω και πολλα νευρα με κατι συγγενεις μου που εχουν την ταση να χωνουν την μυτη τους παντου. Πλησιαζει ομως η μερα που θα ξεσπασω πανω τους για να βαλω επιτελους καποια ορια στην αθλιοτητα τους. Ειναι τοσο αθλιοι που μεχρι και λογαριασμο στο fb εχουν φτιαξει γεροι ανθρωποι για να με παρακολουθουν/κουτσομπολευουν και απο εκει. Ελεος, αηδια εχει καταντησει.

Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,701 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 19:00, 11-03-15:

Πάντα όμως

Παράθεση

bella92

Νεοφερμένος

H bella92 :) έγραψε στις 10:12, 12-03-15:

Ξεσπαω και εγω σε οποιον βρω. Ειδικα σημερα που εχω και πολλα νευρα με κατι συγγενεις μου που εχουν την ταση να χωνουν την μυτη τους παντου. Πλησιαζει ομως η μερα που θα ξεσπασω πανω τους για να βαλω επιτελους καποια ορια στην αθλιοτητα τους. Ειναι τοσο αθλιοι που μεχρι και λογαριασμο στο fb εχουν φτιαξει γεροι ανθρωποι για να με παρακολουθουν/κουτσομπολευουν και απο εκει. Ελεος, αηδια εχει καταντησει.
χαχαχαχαχαχα....ελεος
εφτιαξαν φβ για να σε κατασκοπευουν??

Παράθεση

Simos_Moss (Σίμος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Simos_Moss
Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αθλητής . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O Simos_Moss έγραψε στις 23:49, 25-04-15:

Κλείνομαι στο δωμάτιο μου, με κλειστό το κινητό και ακούω Symphonic Metal (Nightwish κλπ.) και τραγουδάω και 'γω μαζί, μέχρι να χαλαρώσω

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,663 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 12:04, 26-04-15:

Πολύ απλά: Δεν αφήνω κανέναν/μία πλέον να μου τη χαλάσει δημιουργώντας δικούς μου εσωτερικούς αμυντικούς μηχανισμούς (έχω γίνει πλέον αναίσθητη μέχρι κυνισμού). Η ανθρώπινη μαλακία (συγνώμη για τη λέξη) είναι αφορολόγητη και αποτελεί δικαίωμα του/της καθενός/μίας. Ωστόσο, το θέμα έγκειται στο πώς θα τη διαχειριστούμε, για να μην μας επηρεάσει αρνητικά και κατ' επέκταση να μην μας εκνευρίσει.

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 12:53, 26-04-15:

Απομονώνομαι και δε μιλάω σε κανέναν. Δεν το παίζω θιγμένη ή κάτι τέτοιο. Είναι απλά ο δικός μου τρόπος επανάκτησης της αυτοκυριαρχίας μου.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,765 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:31, 26-04-15:

Χτυπάω οτι βρω.
Αντιδράω πολύ άγρια όταν είμαι μόνη μου, όταν είμαι με άλλους απλώς σωπαίνω και τα κρατάω για αργότερα.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,376 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 15:23, 27-04-15:

Πηδάω από το παράθυρο.
.................................................................................................................................
.................................................................................................................................

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 3,830 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 15:58, 27-04-15:

Α, Δία είσαι πολύ ριψοκίνδυνος... Τς,τς,τς.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,743 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 16:41, 27-04-15:

Χαχαχαχα Δία είσαι είδωλο.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sommerfeld

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Sommerfeld
Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 337 μηνύματα.

O Sommerfeld . έγραψε στις 21:58, 28-06-15:

Αν κάποιος σας έχει σπάσει τα νεύρα(επειδή πχ σας συκοφάντησε πίσω απο την πλάτη σας ή επειδη σας προσβαλε χωρις λογο κλπ) το καλύτερο που μπορειτε να κανετε για να ξεσπασετε είναι να τον σκεφτεστε πως θα αντιδρούσε εν ώρα βασανισμού, φανταστείτε να του δίνεται έναν πολύ αργό και επώδυνο θάνατο(ως προς αυτό πρέπει να "ενημερωθείτε" απο αρκετες ταινιες τρομου)...Στην αρχη θα έχετε πολύ έντονο το δολοφονικο ένστικτο αλλά μεσα σε λιγα λεπτα θα εχετε ξεθυμάνει...Επίσης είναι και επιστημονικά αποδεδειγμενο πως όταν κάποιος βρίζει δυνατα ή χτυπάει τα αντικειμενα και τους τοιχους γυρω του ξεσπάει ενώ παραλληλα ανακουφιζεται και απο τον σωματικό πόνο....

Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη libre
Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 667 μηνύματα.

O libre έγραψε στις 19:22, 26-11-15:

Σημερα με εκνευρισε φοβερα ενας μουσουλμανος που μου εκανε κηρυγμα κι ηταν κι επιμονος. Ημουνα υπομονετικος, γιατι ηταν πελατης στο ξενοδοχειο της γυναικας μου. Το πιο εξοργιστικο ειναι οτι αυτοι οι φανατικοι σε κοιτανε με οικτο και σε λυπουνται που δεν εχεις γνωρισει την αληθεια και δειχνουν να ειναι μια χαρα επαναπαυομενοι σε μια δυναμη.
Παράθεση

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,737 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 00:02, 27-11-15:

Εκνευρίζομαι σε δημόσιες υπηρεσίες, όταν η μια υπηρεσία με στέλνει στην άλλη. Κάποια φορά, πήγα σε ένα γραφείο και με έστειλαν αλλού, και μετά περίμενα επί 1 ώρα στην ουρά και μου είπαν ότι αυτό που ζητούσα δε γινόταν εκεί. Τότε κόντεψα να βάλλω τα κλάματα και μου έκαναν ειδική εξυπηρέτηση.

Συνήθως είμαι πολύ ψύχραιμη, εκείνη η βδομάδα είχε πάει εντελώς στραβά εξ' αρχής (κόντεψε να με πατήσει αυτοκίνητο, ξέμεινα από κλειδιά κ είχα κλειδωθεί μέσα στην πολυκατοικία, μπήκα σε ένα μαγαζί και χτυπούσε ο συναγερμός και με ψάχνανε, έως ότου τελικά χάλασε ένα μηχάνημα στο αιματολογικό και έπρεπε να πάρω τα αποτελέσματα την επόμενη βδομάδα). Πόσες ηλίθιες αναποδιές πια; #first_world_problems

Γενικά, σε τέτοιες στιγμές χρησιμοποιώ απρεπές λεξιλόγιο όταν έχω τη δυνατότητα κι αρχίζω να χοροπηδάω και να τσιρίζω σιγανά. Ωραίες στιγμές.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 00:05, 27-11-15:

libre, επρεπε να του πεις οτι πιστευεις στον σατανα ή στο flying spaghetti monster... μπορει να σε αφηνε ησυχο μια ωρα αρχιτερα
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη libre
Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 667 μηνύματα.

O libre έγραψε στις 00:37, 27-11-15:

libre, επρεπε να του πεις οτι πιστευεις στον σατανα ή στο flying spaghetti monster... μπορει να σε αφηνε ησυχο μια ωρα αρχιτερα
Πόσο δικιο εχεις! Προσπαθωντας να κρατησω μια επαγγελματικη σταση (λογω που ειναι η δουλεια της γυναικας μου και δεν μπορω να αντιδρω οπως ναναι) το μονο που καταφερα ηταν να χαλασω τη διαθεση μου. Με πιασαν κατι υπαρξιακα ερωτηματα μετα κι αρχισα να αμφιβαλλω για μενα. Ειμαι τυπος που προβληματιζομαι με αυτα που συμβαινουν στην κοινωνια και εξαιτειας αυτου εχω καταληξει να ειμαι απαισιοδοξος για τον κοσμο, πραγμα που επηρεασε αρκετες προσωπικες μου αποφασεις οπως πχ το να μην κανω παιδια, γιατι δεν βλεπω νοημα στο να ταλαιπωρουνται σε μια κοινωνια ζουγκλα. Το να εχεις απεναντι σου εναν μπετοβλακα τρισχαρουμενο λογω της προστασιας καποιου θεου ειναι αρκετα αποσταθεροποιητικο. Δηλαδη προβληματιστηκα σε τι με ωφελει να καταλαβαινω καποια πραγματα, οταν ενας βλακας, ακριβως επειδη δεν καταλαβαινει ειναι πιο ευτυχισμενος.
Ασε το ειρωνευτικο του υφος που ηταν σαν να μου ελεγε: καποια μερα θα ανοιξουν και σενα τα ματια σου χαζουλη, και θα δεις τι εχανες τοσον καιρο που δεν πιστευες στο θεο.

Ολο αυτο κατεληξε τελικα ασχημα, γιατι ξεσπασα σε κατι γλυκα.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 05:15, 27-11-15:

Ξερω ακριβως πως ενιωσες. Τα ιδια τραβαω οταν κατεβαινω στην Ελλαδα και λεω σε κατι θεουσες θειες οτι ειμαι αθεη Μια φορα ειχε τραβηξει πολυ το σχοινι και αρχισα να της λεω για την απατη της θρησκειας και αλλα τετοια και στο τελος εβαλε τα κλαμματα
Παράθεση

Dimitris S

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris S
Ο Dimitris S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 894 μηνύματα.

O Dimitris S έγραψε στις 15:30, 27-11-15:

Ακουστικά,metal και λίγη ώρα μόνος μου για να μην τη πληρώσει κανείς που δεν φταίει..
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 17:07, 27-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από libre
Την ξεβολεψες απο την σιγουρια της την καημενη. Ξερεις τι καταφυγιο ειναι η θρηκεια για τα ασθενη πνευματα; Ερχονται στιγμες που σκεφτομαι οτι κακως λενε μερικοι οτι πρεπει να απαλλαγουμε απο τη θρησκεια. Μετα θα πρεπει να αυξηθουν οι φοροι κατακορυφα για να μπορουν ολα αυτα τα ανθρωπακια να εχουν κοινωνικη περιθαλψη σε ψυχολογους. Ασε που εγκυμονουνται και κινδυνοι κοινωνικων αναταραχων. Καπου διαβασα οτι με την εκρηξη του ηφαιστειου της Θηρας τα θυματα ηταν πολυ λιγοτερα σε σχεση με τη σφαγη που ακολουθησε μετα, οταν καταλαβαν οτι επειδη κανενας θεος δεν τους προστατεψε απο το ηφαιστειο, προφανως δεν υπηρχε θεος και δεν ειχαν τιποτα να φοβουνται.

Για μενα το θεμα δεν ειναι τι πιστευει ο καθενας, ας πιστευει οτι τον βολευει. Η ενοχληση ξεκιναει οταν αρχιζουν το κηρυγμα και την ειρωνια. Ρωτησα τη γυναικα μου τι λογαριασμο εκαναν αυτοι οι δυο παπάρες (δυο ηταν αλλά ο ενας δεν μιλαγε, απλως σιγονταριζε με νοηματα το φιλο του). Μου ειπε γυρω στα 100Ε. Οκ, παρηγορηθηκα καπως, απο τη βλακεια τους τα οικονομαμε.
Ουτε εμενα με ενοχλουν αυτοι που πιστευουν σε κατι, αρκει να μη προσυλητιζουν. Δεν αντεχω το πρηξιμο. Το ιδιο φυσικα ισχυει και με αρκετους χορτοφαγους και με αλλους που εχουν περιεργες ιδεολογιες, πχ κουμουνια. Κατεβηκα μια φορα Ελλαδα και ενας φιλος μου ειχε στραφει σε ακρο αριστερο κομμα (πολυ ακρο ομως) και ολη την ωρα με επρηζε με την ιδεολογια που τους διδασκουν στα καφενεια τους. Περιττο να πω οτι δεν ξαναβγηκα μαζι του.

Σε γενικες γραμμες αυτα τα ατομα θεωρω οτι εχουν πολυ αδυναμη προσωπικοτητα και ειναι προβατοποιημενα με αποτελεσμα να πεφτουν πολυ συχνα θυματα εκμεταλλευσης απο διαφορες οργανωσεις, θρησκειες, πολιτικα κομματα, κοκ. Το χειροτερο ειναι οτι μπορει να σε εκνευρισουν τοσο πολυ σε σημειο να τους αρχιζεις στα καντηλια. Θελουν να περναει συνεχεια το δικο τους και δεν σε αφηνουν να αναπνευσεις. Εχει τυχει να ξεσπασω πολλες φορες σε τετοιους ανθρωπους (λεκτικα εννοειται) γιατι και τα νευρα μου εχουν τα ορια τους.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 11,997 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 11:14, 28-11-15:

H αλήθεια είναι ότι όταν συναναστρέφομαι με άλλους ανθρώπους, έναν λόγο παραπάνω αν δεν τους ξέρω και καλά κιόλας, δύσκολα να εκδηλώσω ότι με έχουν τσατίσει πάρα πολύ. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν τσατίζομαι, ίσα-ίσα.

Τώρα γενικά, έχω καταλάβει ότι αν ανεβαίνω στον διάδρομο και περπατάω/τρέχω βυθισμένη σε αυτό που με εκνευρίζει και το αναμοχλεύω ακριβώς στο σημείο που με κάνει να τσιτώνομαι, μαζί με τον ιδρώτα και τις τοξίνες εν μέρει βγαίνει και αυτό. Κάνω μετά και ένα ζεστό μπάνιο και είμαι (σχεδόν) κομπλέ. Δοκιμάστε το!
Παράθεση

Dmzk

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dmzk
Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O Dmzk έγραψε στις 17:19, 28-11-15:

Πάω Πειραιά και προσπαθώ να βρω παρκινγ εκνευρίζομαι ακόμα περισσότερο που δεν βρίσκω και μου περνάνε όλα.
Παράθεση

AngelinaCurious (Αγγελική)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη AngelinaCurious
H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H AngelinaCurious έγραψε στις 21:03, 28-11-15:

Τα σπαω ολα
Παράθεση

powerful_girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη powerful_girl
H powerful_girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H powerful_girl ολα ηταν δικα σου απο παντα.... έγραψε στις 18:59, 29-11-15:

ουτε σπαω ουτε φωναζω ουτε τιποτα..... μονο κλαιω....μονο ετσι μπορω να ηρεμησω....ξεσπαω σε λυγμους και μετα ολα καλα,σαν να μην συμβαινει τιποτα...
Παράθεση

Κομνηνός

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κομνηνός
Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,447 μηνύματα.

O Κομνηνός έγραψε στις 03:35, 30-11-15:

τελευταία όταν νευριάζω με κάποιον άγνωστο σκέφτομαι μήπως έχει κάποιο πρόβλημα υγείας,ψυχολογικό ή σωματικό,που να δικαιολογεί την συμπεριφορά του.
Σε κάποιες περιπτώσεις σκέφτομαι πως επιβαρύνει και το περιβάλλον και αν ήμουν στην θέση του πιθανόν να συμπεριφερόμουν το ίδιο

μοιραια ομως ολοι οι ανθρωποι εχουμε καποιες φορες τα νευρα μας,αρκει να τα ελεγχουμε,να μην ξεσπαμε σε αλλους.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κομνηνός : 30-11-15 στις 03:41.
Παράθεση

Με λένε Γιώργο (είπαμε.. Γιώργος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Με λένε Γιώργο
Ο είπαμε.. Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 15 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Με λένε Γιώργο έγραψε στις 04:34, 30-11-15:

Εμένα μου μάθανε πάντα όταν έχω νεύρα να πέφτω και να κοιμάμαι :O και όντως όταν ξυπνάω είμαι ήρεμος και μπορώ να σκεφτω πιο καθαρα και δεν εχω νευρα! δοκιμαστε τοοοοοοοο αυτό έκανα και σημερα.. 8 ωρα το απογευμα κοιμηθηκα επειδη μαλλωσα με τον αδερφο μου και απο τις 4 ειμαι στο ποδι...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους