Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,075 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τριχοφυία

stroumfotragoudw

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stroumfotragoudw
H stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H stroumfotragoudw variemai έγραψε στις 13:44, 19-06-10:

Γεια σας!Έχω μεγάλο πρόβλημα τριχοφυίας..Έχω πάει σε ενδοκρινολόγο για να κάνω ορμονικές εξετάσεις και μάλλον έχω πολυκυστικές ωοθήκες(δεν ήταν σίγουρη γιατί δεν είχα τόσο εμφανή συμπτώματα)..Μου σύστησε να πάρω αντισυλληπτικά αλλά φοβάμαι μιας και έχω ακούσει για διάφορες παρενέργειες..Υπάρχει κάποιος καλός τρόπος να απαλλαγώ από τις τρίχες στα χέρια;Εκτός από χάπια βέβαια..Κάνω λέιζερ για μουστάκι κτλ αλλά μιας και οι ορμόνες μου δεν έχουν σταθεροποιηθεί λόγω ηλικίας δεν έχω μόνιμα αποτελέσματα και δεν ξέρω αν είναι τζάμπα κόπος να δοκιμάσω χέρια με λέιζερ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 13:46, 19-06-10:

Μπορείς πάντα να κάνεις κερί... Εκτός αν θέλεις κάτι πιο μόνιμο..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 02:37, 20-06-10:

εχω διαβασει οτι 2 κουπες τσαι μεντας την ημερα μειωνει αισθητα την τριχοφυια, μπορεις να δοκιμασεις, δεν εχεις να χασεις και τιποτα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stroumfotragoudw

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stroumfotragoudw
H stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H stroumfotragoudw variemai έγραψε στις 13:14, 20-06-10:

ευχαριστώ και τις 2 θα δοκιμάσω απλά με το κερί φοβάμαι γιατί έχω τρίχες και στο άκρο ,δηλαδή στην αντίθετη πλευρά της παλάμης και μου φαίνεται κάπως :\

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 14:03, 20-06-10:

Και το κερί πρέπει να ξέρεις ότι αν το κάνεις καιρό και δεν χρησιμοποιείς άλλες μεθόδους αποτρίχωσης, θα σου αραιώσει την τριχοφυία...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 11:44, 27-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από stroumfotragoudw
Γεια σας!Έχω μεγάλο πρόβλημα τριχοφυίας..Έχω πάει σε ενδοκρινολόγο για να κάνω ορμονικές εξετάσεις και μάλλον έχω πολυκυστικές ωοθήκες(δεν ήταν σίγουρη γιατί δεν είχα τόσο εμφανή συμπτώματα)..Μου σύστησε να πάρω αντισυλληπτικά αλλά φοβάμαι μιας και έχω ακούσει για διάφορες παρενέργειες..Υπάρχει κάποιος καλός τρόπος να απαλλαγώ από τις τρίχες στα χέρια;Εκτός από χάπια βέβαια..Κάνω λέιζερ για μουστάκι κτλ αλλά μιας και οι ορμόνες μου δεν έχουν σταθεροποιηθεί λόγω ηλικίας δεν έχω μόνιμα αποτελέσματα και δεν ξέρω αν είναι τζάμπα κόπος να δοκιμάσω χέρια με λέιζερ
βασικα αντισυλληπτικα χαπια και γω τ χα παρει στην εφηβεια (απο λαθος διαγνωση ελεος) και δε μου συνεβη κατι κακο απλα πρεπει να προσεχεις να μην τα ξεχνας! τωρα οσο για τη μειωση της τριχοφυιας ειμαι κ γω υπερ της αποψης οτι το κερι οντως ειναι καλη λυση και γενικα μειωνει την τριχοφυια. τωρα γ χερια δεν τ χω δοκιμασει αλλα λογικα αφου το κανει σε ολα τ αλλα σημεια...θα το κανει και στα χερια!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους