Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,308 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Tattoo ή henna;

Tattoo ή henna????

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
Tattoo
20
37,04%
Henna
19
35,19%
τιποτα απο τα δυο
8
14,81%
και τα δυο
7
12,96%

vasia4848

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vasia4848
H vasia4848 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H vasia4848 έγραψε στις 12:42, 21-06-10:

τι θα κανατε ή τι νομιζετε οτι ειναι καλυτερο tattoo ή henna??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Diana Fire (Τίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Diana Fire
H Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H Diana Fire έγραψε στις 12:50, 21-06-10:

Πιστευω και τα δυο ειναι ωραια!!Αναλογως βεβαια ο καθενας τι προτιμαει και για ποσο χρονικο διαστημα το θελειΕγω ειχα κανει πριν 2 χρονια χενα,ενα τριανταφυλλο στν πλατη,και μου κρατησε περιπου 2 μηνες..Χενα εχω σκεφτει πολλες φορες να ξανακανω,τωρα για tattoo μονιμο δεν το χω σιγουρο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

apaleytos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη apaleytos
Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O apaleytos έγραψε στις 19:10, 21-06-10:

Από την στιγμή που ρωτάς δεν πρέπει να κάνεις tatoo γιατί μάλλον δεν το θέλεις και θα το μετανιώσεις.
Άρα henna. Αν και διαφωνώ γενικά με την henna (και όχι για τον λόγο που ακολουθεί).

Αν έχεις ευαίσθητο δέρμα υπάρχει πιθανότητα να αποκτήσεις κάποια αλλεργία μετά την henna.
Συμβουλεύσου δερματολόγο για να μην τρέχεις μετά (και δεν φτάνεις).

Παράθεση

t@nia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη t@nia
H t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H t@nia έγραψε στις 19:55, 21-06-10:

εαν εισαι σιγουρη για το σχεδιο που θελεις να κανεις και δεν το μετανιωσεις μετα κανε τατου διαφορετικα αν απλα θελεις μια αλλαγη η απλα να ακολουθησεις τη μοδα κανε χενα..
κι εγω θελω να κανω ενα μικρουλη στο δεξι ποδι πανω απο τον αστραγαλο αλλα θα το κανω οταν βρω κατι για το οποιο δεν θα μετανιωσω αργοτερα..

Παράθεση

vasia4848

Νεοφερμένος

H vasia4848 έγραψε στις 12:03, 22-06-10:

μηπως ξερει κανεις που μπορω να αγορασω χεννα οnline αλλα με αντικαταβολη????? γιατι οτι ειδα ειναι για αγορα με πιστοτικη η καταθεση σε τραπεζα...δεν εχω βρει καπου στο βολο και θελω να κανω μονη μου το σχεδιο...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:29, 22-06-10:

το τατου βγαινει νομιζω μονο με laser και ποναει..διορθωστε με αν κανω λαθος..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 12:36, 22-06-10:

Όντως έτσι είναι. Πρέπει να είσαι σίγουρος ότι θέλεις να το κάνεις...
Εγώ δεν θα κάνω επειδή θέλω να γίνω αιμοδότρια..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:40, 22-06-10:

και σε σημαδευει το τατου..επικινδυνο για πολλους λογους..

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 12:42, 22-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
και σε σημαδευει το τατου..επικινδυνο για πολλους λογους..

Όπως?

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 12:47, 22-06-10:

Eγώ θα κάνω τατουάζ όταν θα έχει προχωρήσει αρκετά η τελευταία μου σχέση, η επόμενη δηλαδή και τελευταία. 'Εχω βρει και το θέμα, κι ούτε με πειράζει αν δεν φεύγει μετά το τατουάζ. Αυτάααα....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 12:50, 22-06-10:

Tatto δαγκωτω! δεν μου αρεσει οτιδηποτε fake!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:53, 22-06-10:

Όπως?
φαντασου ολες τις περιπτωσεις που καποιος ή καποια για διαφορους λογους σε ψαχνει..ταυτοποιησαι πανευκολα απο απιστιες εως αστυνομικα θεματα, ή εγκληματα μονο με το τατου.. γιαυτο μαρκαρανε τους εγκληματιες και δουλους με τατου ,για να τους βρισκουν πιο ευκολα..

ειναι ενα τεραστιο σημαδι φαρος...
εκτος αν ειναι σε πολυ αποκρυφο μερος.. και παλι καποιος μπορει να το αναγνωρισει..

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 12:54, 22-06-10:

φαντασου ολες τις περιπτωσεις που καποιος ή καποια για διαφορους λογους σε ψαχνει..ταυτοποιησαι πανευκολα απο απιστιες εως αστυνομικα θεματα, ή εγκληματα μονο με το τατου.. γιαυτο μαρκαρανε τους εγκληματιες και δουλους με τατου ,για να τους βρισκουν πιο ευκολα..

εκτος αν ειναι σε πολυ αποκρυφο μερος.. και παλι καποιος μπορει να το αναγνωρισει..
εαν εχεις σκοπο να διαπραξεις εγκλημα τοτε απλα αποφευγεις το Tattoo!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 13:14, 22-06-10:

φαντασου ολες τις περιπτωσεις που καποιος ή καποια για διαφορους λογους σε ψαχνει..ταυτοποιησαι πανευκολα απο απιστιες εως αστυνομικα θεματα, ή εγκληματα μονο με το τατου..

γιαυτο μαρκαρανε τους εγκληματιες και δουλους με τατου ,για να τους βρισκουν πιο ευκολα..

εκτος αν ειναι σε πολυ αποκρυφο μερος..
, ουφ ησύχασα

και παλι καποιος μπορει να το αναγνωρισει..
όχι μωρέ , μαζί με το μωρό κλέψαμε εκείνα τα ποτήρια από την καμπίνα πλοίου - θα πάει να με καρφώσει τώρα ;

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 657 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 16:58, 22-06-10:

Επίσης νομίζω ότι το τατουάζ αν παραμείνει για πολλή ώρα στον ήλιο κινδυνεύεις από καρκίνο.

Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη teol20
Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 17:07, 22-06-10:

Bασικά δεν θα κανα τίποτα απο τα δύο.Πρώτα απ όλα τα θεωρω κακόγουστα και μια "μόδα" και δεύτερον μη υγιεινά.Ειδικά τα αμφιβόλου ποίοτητας υλικά που χρησιμοποιούνται ιδιαιτερα απο πλανόδιους όπως σε νησιά και τουριστικά μέρη.Εγω προσωπικά δεν θα έκανα πάντως.Αν επιμενεις πάντως μην κάνεις κάτι μόνιμο γιατί αυτοί που το μετανιωσαν δεν ειναι λιγοι.Εκτος αν κανεις κατι μικρό και διακριτικό.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 17:19, 22-06-10:

Tattoo ή henna????

τατού από γλειφιτζούρι

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 21:51, 22-06-10:

το θεμα ειναι να εισαι απολυτως σιγουρη για αυτο που θες και να μην βαριεσαι κατι ευκολα γιατι τοτε αν κανεις tattou θα το μετανιωσεις γρηγορα και μετα θα ειναι δυσκολο να το ξεφορτωθεις...γι'αυτο κι εγω προτιμω τη χενα

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O self-instructive depressing έγραψε στις 22:50, 22-06-10:

ε θα ήταν λίγο περίεργο αν έκανες μόνιμο τατουάζ στα 14 σου

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 22:52, 22-06-10:

ε καλα αυτο ειναι σιγουρο αλλα και αργοτερα δεν θα ηθελα να κανω κατι τοσο μονιμο...

Παράθεση

apaleytos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O apaleytos έγραψε στις 23:24, 22-06-10:

το τατου βγαινει νομιζω μονο με laser και ποναει..διορθωστε με αν κανω λαθος..
Βγαίνει πράγματι μόνο με laser.
Μία φορά έβγαλα tatoo και πράγματι πόναγε πολύ αλλά το πρόβλημα ήταν μετά για ένα διάστημα. Πάνε μερικά χρόνια βέβαια..
Ήταν δύσκολο σημείο όμως (κεφάλι) οπότε δεν γνωρίζω για όποιοδήποτε άλλο σημείο του σώματος. Μπορεί να είναι πιο εύκολο στην αφαίρεση.
Δεν επηρεάστηκε η τριχοφυία. Όλα οκ

Αρχική Δημοσίευση από giannis4ever
Επίσης νομίζω ότι το τατουάζ αν παραμείνει για πολλή ώρα στον ήλιο κινδυνεύεις από καρκίνο.
Αν παραμείνεις πολύ ώρα κινδυνεύεις εσύ ολόκληρος και όχι μόνο το tatoo

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apaleytos : 22-06-10 στις 23:50. Αιτία: merge
Παράθεση

kakashi-sensei (Γιώργος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kakashi-sensei
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O kakashi-sensei έγραψε στις 01:49, 23-06-10:

Εγω εχω 2 ταττοο ουτε πονεσα ουτε με σημαδεψαν(δεν ζουμε στο Μεσαιωνα)και η τρυπα στο αυτι σημαδι ειναι
ουτε το εκανα απο μοδα για να ειναι ξεπερασμενο
ειναι κατι που μαρεσει και συμβολα που καποιος λογος που τ εκανα οχι στο ξεκαρφωτο
Και αν καθεσαι πολυ ωρα στον ηλιο θα παθεις καρκινο εχεις η δν εχεις ταττοο
και μετα απο λιγο καιρο ουτε που το βλεπεις το εχεις συνηθησει

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 22:00, 23-06-10:

henna γιατι βγαινει ενω το τατου οχι

Παράθεση

kakashi-sensei (Γιώργος)

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O kakashi-sensei έγραψε στις 22:17, 23-06-10:

Aκριβως γτ η χενα βγαινει ταττοο γτ κανεισ κατι κ δεν θεσ να φυγει απο πανω σου

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 23:03, 23-06-10:

χμμμ εξαρταται το τατοο..ας πουμε εγω θελω να κανω ενα pentagramm στον καρπο μου και την emily the strange..ειμαι σιγουρη πως θα το μετανιωσω αργοτερα..οποτε προτιμοτερο ειναι στην περιπτωση χενα.Αφηστε που τα χρωματα των τατοο ξεθωριαζουν υστερα απο χρονια και θελουν καθε τοσο ανανεωση γιατι αλλιως φαινονται σκατα...Εκτος και αν το τατοο ειναι συμβολικο πχ θανατος ενος προσωπου...Σε αντιθετη περιπτωση τατοο σε διακριτικο μερος...για το καλο μας ετσι πιστευω τουλαχιστον ...

Παράθεση

apaleytos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O apaleytos έγραψε στις 23:10, 23-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Kate-Bender
χμμμ εξαρταται το τατοο..ας πουμε εγω θελω να κανω ενα pentagramm στον καρπο μου και την emily the strange..ειμαι σιγουρη πως θα το μετανιωσω αργοτερα..οποτε προτιμοτερο ειναι στην περιπτωση χενα.Αφηστε που τα χρωματα των τατοο ξεθωριαζουν υστερα απο χρονια και θελουν καθε τοσο ανανεωση γιατι αλλιως φαινονται σκατα...Εκτος και αν το τατοο ειναι συμβολικο πχ θανατος ενος προσωπου...Σε αντιθετη περιπτωση τατοο σε διακριτικο μερος...για το καλο μας ετσι πιστευω τουλαχιστον ...
Έχω στον καρπό και το έχω μετανιώσει πολύ.
Αν θες την συμβουλή μου κάνε ένα tatoo που δεν θα το βλέπεις ΕΣΥ (γιατί θα το βαρεθείς κάποια στιγμή).
Το αν θα το βλέπουν οι άλλοι δεν θα πρέπει κανονικά να σε απασχολεί. Ούτε τους άλλους. Φρόντισε εσύ με τον τρόπο σου γι' αυτό να τους δώσεις να καταλάβουν ότι είναι προσωπική υπόθεση
Το tattoo το κάνεις ΕΣΥ, το κάνεις ΓΙΑ ΣΕΝΑ, θα το κουβαλάς μια ζωή και θα είναι κομμάτι σου.
Αυτά από μένα
(συγνώμη για τα caps, δεν σου φωνάζω απλά τονίζω το ουσιώδες για μένα)

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 23:19, 23-06-10:

τι τατοο εχεις στον καρπο??
ναι εχεις δικαιο ειναι κατι πολυ προσωπικο..απλα ξες πως ειναι οι αντιληψεις της κοινωνιας μας....με το pentagramm δυσκολα καποιος μπορει να θεωρηθει σοβαρο ατομο...και ποσο μαλλον ευκολα μετα θα βρει μετα δουλεια..??σκεψου πχ δασκαλα η ψυχολογος με τετοιο τατοο σε εμφανες σημειο ^^"κλειστε την μεσα" θα πουνε...

Παράθεση

kakashi-sensei (Γιώργος)

Νεοφερμένος

O kakashi-sensei έγραψε στις 23:37, 23-06-10:

αν ειναι κολλημενοι ετσι θα πουνε!εγω μαγειρας ειμαι και η κοπελα μου θα γινει θεολογος
αν κρινουν απο ενα ταττοο τοτε αυτοι θα ειναι για να τους κλεισουμε μεσα

Παράθεση

apaleytos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O apaleytos έγραψε στις 23:46, 23-06-10:

ναι εχεις δικαιο ειναι κατι πολυ προσωπικο..απλα ξες πως ειναι οι αντιληψεις της κοινωνιας μας....με το pentagramm δυσκολα καποιος μπορει να θεωρηθει σοβαρο ατομο...και ποσο μαλλον ευκολα μετα θα βρει μετα δουλεια..??σκεψου πχ δασκαλα η ψυχολογος με τετοιο τατοο σε εμφανες σημειο ^^"κλειστε την μεσα" θα πουνε...
[offtopic]Eίναι πολύ χαμηλά στον καρπό, φτάνει την παλάμη εσωτερικά και είναι ένα μάτι (περίεργο σχέδιο για να στο εξηγήσω ).
Προσωπικά δεν δινώ εδώ και χρόνια βάση στο τι λένε οι άλλοι (οι "υποκριτές" άλλοι) και κάνω αυτό που πραγματικά θέλω και ότι είναι να γίνει ας γίνει. Δεν σου λέω βέβαια να κάνεις και εσύ το ίδιο. Αλλά ;έτσι είμαι πολύ καλά με εμένα
Η δασκάλα δεν έχει κανένα λόγο να πει σε κάποιον κάτι γιατί δεν είναι δουλειά της. Και είναι και δουλειά του μαθητή και του κάθε γονιού (και κυρίως αυτοί, ως κηδεμόνες) να ξεκαθαρίζουν τα δικαιώματα τους και την θέση τους με το σχολείο ώστε να μην υπάρχουν και τέτοια ρεζιλίκι φαινόμενα. Αντί να ασχοληθούν με τα χάλια της εκπαίδευσης, ασχολούνται με τρίχες και στερεότυπα περασμένων δεκαετιών.. Το χειρότερο είναι δε όταν υπάρχουν και γονείς που τα υποστηρίζουν τα στερεότυπα αυτά.. τι να πεις.. τέσπα, πολύ off topic βγήκα
Στην δουλειά, αναλόγως, μπορεί να είναι πρόβλημα. Εγώ όσον αφορά τον καρπό είχα σε μία πρόβλημα αλλά ήταν και spooky το tatoo. Για τον λόγο δουλειάς πάντως, αναγκάστηκα να αφαιρέσω ένα, το αναφέρω και κάπου πιο πάνω.
(πάντως πριν το αφαιρέσω, πολλά χρόνια στην Αγγλία πάνω δεν είχα κανένα πρόβλημα. Εδώ αρχίσαν τα προβλήματα και αναγκάστηκα..)[/offtopic]

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 00:00, 24-06-10:

ουτε και εμενα με ενδιαφερει τι πιστευουν οι αλλοι...αλλα οταν το επαγγελμα εξαρταται ως ενα βαθμο απο αυτο..εκει προβληματιζομαι..
θα δειξει ^^μπορει να κανω, αλλα σε μερος που θα καλυπτεται ευκολα..ειναι πραγματικα τουλαχιστον για εμενα δυσκολη αποφαση και πρεπει να γινει συνειδητα..

Παράθεση

apaleytos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O apaleytos έγραψε στις 00:27, 24-06-10:

ουτε και εμενα με ενδιαφερει τι πιστευουν οι αλλοι...αλλα οταν το επαγγελμα εξαρταται ως ενα βαθμο απο αυτο..εκει προβληματιζομαι..
θα δειξει ^^μπορει να κανω, αλλα σε μερος που θα καλυπτεται ευκολα..ειναι πραγματικα τουλαχιστον για εμενα δυσκολη αποφαση και πρεπει να γινει συνειδητα..
Είναι σίγουρα μια δύσκολη απόφαση για όλους γιατί θα πρέπει να το φροντίζεις και να το "κουβαλάς" μόνιμα. Ιδίως αν είναι μεγάλο μέγεθος. Απλά να θυμάσαι ότι είναι κάτι δικό σου και μόνο, είσαι εσύ και το tαttoo σου. Και καλό είναι να είναι σε σημείο που να μην το βλέπεις ειδικά αν πρόκειται για μεγάλο
(γιατί αν με τον χρόνο μπεις στο τριπάκι ότι το βαρέθηκες κάποια στιγμη, αυτό πιθανόν να είναι πρόβλημα..)

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O self-instructive depressing έγραψε στις 00:48, 24-06-10:

εγώ πάντως ως τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα στην δουλειά μου με τα μόνιμα τατού , ούτε κανένας μου έκανε ποτέ παρατήρηση ή φάνηκε να ενοχλείται

π.σ. είμαι οδηγός νεκροφόρας

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 01:05, 24-06-10:

π.σ. είμαι οδηγός νεκροφόρας
το ξερουμε οτι δουλευεις σκληρα, τον κοσμο!!

ον τοπικ..
ειναι καλυτερα να μην ειναι ορατο το tattoo για να μην το βαρεθεις..

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 12:09, 24-06-10:

χαχαχχα οκαυ!!!ευχαριστω για τις συμβουλες ^^

Παράθεση

kaplamas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kaplamas
Ο kaplamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O kaplamas έγραψε στις 20:07, 05-07-10:

Tattoo για τους τολμηρούς βλάκες, henna για τους φοβιτσιάρηδες βλάκες.

Παράθεση

vasia4848

Νεοφερμένος

H vasia4848 έγραψε στις 14:12, 20-09-10:

κοιταξτε τι βρηκα εδω (πατηστε skip add)τι λετε να το αγορασω?? Γιατι μου αρεσουν πολυ τα tattoo αλλα δεν μπορω να κανω κανονικο αρα!

Παράθεση

Παράνοια (Σεμίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Παράνοια
H Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Παράνοια οι σκέψεις σου γίνονται αντικείμενα:) έγραψε στις 22:55, 07-10-10:

φέτος το καλοκαίρι έκανα henna,με αποτέλεσμα μια ωραιότατη μόλυνση που κατέστρεψε το δέρμα μου!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 23:01, 07-10-10:

Tatoo ή Henna?
Xena

Παράθεση

fnou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fnou
H fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H fnou έγραψε στις 15:01, 10-10-10:

εγω πιστευω,οτι το tattoo ειναι σοβαρη υποθεση!
επειδη θα το κουβαλας για παντα πανω σου,θελει να το σκεφτεις καλα πριν το κανεις..
το καλυτερο ειναι να κανεις για αρχη henna και αν δεις οτι αυτο σε εκφραζει το χτυπας μετα

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 17:36, 11-11-10:

τιποτα απο τα δυο...

Παράθεση

black mamba (Φανή)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη black mamba
H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H black mamba έγραψε στις 20:07, 17-11-10:

Σε αλλους αρεσει το tattoo σε αλλους αρεσει η Henna!
O καθενας εχει την δικη του αποψη και ειναι λαθος να επηρεαζεται, πχ.εγω εχω κανει στο ποδι tattoo.
Henna δεν ηθελα γιατι ή θα εκανα tattoo ή τιποτα και σε αλλους αρεσε σε αλλους οχι!Εγω την αποφαση μου την ειχα παρει ειτε αυτο αρεσε ειτε οχι.Στο μονο που διαφωνω ειναι στην ηλικια.Πιστευω οτι καλυτερα να εχεις τελειωσει το σχολειο κ μετα απο λιγα χρονακια να το κανεις αν θες!Επισης κατι διαβασα πιο πανω περι αιμοδοσιας!Αν εχεις tattoo μπορεις να δωσεις αιμα απ'οτι ξερω!

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 20:48, 17-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Όντως έτσι είναι. Πρέπει να είσαι σίγουρος ότι θέλεις να το κάνεις...
Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Εγώ δεν θα κάνω επειδή θέλω να γίνω αιμοδότρια..
Αρχική Δημοσίευση από black mamba
Επισης κατι διαβασα πιο πανω περι αιμοδοσιας!Αν εχεις tattoo μπορεις να δωσεις αιμα απ'οτι ξερω!
Ξερει κανεις να μας πει σιγουρα τι παιζει???

Απο αυτο θα κριθει αν τελικα θα κανω ποτε tattoo η οχι...

Γενικα ειμαι υπερ των tattoo, γιατι πραγματικα οταν αποφασισω να κανω κατι θα ναι κατι σιγουρο για μενα που θα θελω να ειναι μονιμο...

Παράθεση

eumorfia95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eumorfia95
H eumorfia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H eumorfia95 έγραψε στις 16:18, 02-02-11:

ταττου.. σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω ενα!!! εχω ομως μια ερωτηση, οταν κανεις ταττουαζ μετα πρεπει να πηγαινεις να το ανανεωνεις??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 16:41, 02-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από eumorfia95
ταττου.. σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω ενα!!! εχω ομως μια ερωτηση, οταν κανεις ταττουαζ μετα πρεπει να πηγαινεις να το ανανεωνεις??
Όχι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 17:19, 02-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από eumorfia95
Αναλόγως...Αμα τα χρώματα του τατουατζή σου δεν είναι και της καλύτερης ποιότητας,πιθανόν να ξεθωριάσουν κάποια στιγμή.Και δε μιλάω για τα ασπρόμαυρα.Και δε στο λέω αυθαίρετα

Παράθεση

pop corn

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη pop corn
H pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,093 μηνύματα.

H pop corn έγραψε στις 17:45, 02-02-11:

Έχω ακούσει για henna η οποία μπορεί να κρατάει χρονικά για αρκετά μεγάλο διάστημα 1 - 2 χρόνια. Γνωρίζετε αν υφίσταται κάτι τέτοιο;

Το καλοκαίρι είχα βαρέσει μια henna στο μπράτσο η οποία θα κρατούσε γύρω στον ένα μήνα αλλά ουσιαστικά κράτησε 1-2 βδομάδες...

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 18:45, 02-02-11:

Lol πρώτη φορά ακούω ότι χένα κρατάει 1-2 χρ.
Ούτε καν..φυτικό προϊόν και να κρατάει τόσο;

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 14:52, 03-02-11:

tatoo....η χενα δεν δινει μονιμο αποτελεσμα....οσο για τα σχεδια υπαρχει πληθος σχεδιων αναλογα με το γουστο του καθενος....
απο ενα δικριτικο μονογραμμα μεχρι διαφορα σχεδια....

και αλλα πολλα

Αρχική Δημοσίευση από diotima
Lol πρώτη φορά ακούω ότι χένα κρατάει 1-2 χρ.
Ούτε καν..φυτικό προϊόν και να κρατάει τόσο;
Eγω ξερω οτι κραταει περιπου μηνα....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 03-02-11 στις 18:51. Αιτία: merge
Παράθεση

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. We found love in a hopeless place!!!!!!! έγραψε στις 11:47, 02-06-12:

Γεια σας....Σκέφτομαι να κάνω τατουάζ (ένα μικρό στον καρπό),αλλά να κάνω πρώτα δοκιμή με χένα.Μπορείτε να μου πείτε αν πονάει,πόσο διαρκεί και περίπου πόσο κοστίζει?Α...οι ερωτήσεις ισχύουν και για τατουάζ...Ευχαριστώ!!!
Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο θέμα.Αν ναι κλειδώστε το

Σημείωση Συντάκτου:Οι αναρτήσεις #49-64 προήλθαν έπειτα απο συγχώνευση με το θέμα "Χένα & Τατουάζ...(ερώτηση)..."

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 03-06-12 στις 17:01. Αιτία: Προσθήκη σημείωσης
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 17:26, 02-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.
Γεια σας....Σκέφτομαι να κάνω τατουάζ (ένα μικρό στον καρπό),αλλά να κάνω πρώτα δοκιμή με χένα.Μπορείτε να μου πείτε αν πονάει,πόσο διαρκεί και περίπου πόσο κοστίζει?Α...οι ερωτήσεις ισχύουν και για τατουάζ...Ευχαριστώ!!!
Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο θέμα.Αν ναι κλειδώστε το
εγω εχω κανει μονο με χενα! και σου λεω αυτο: μην κανεις την βλακεια και κανεις μονιμο! κανε χενα και οποτε θες αν σου αρσει ξανα κανεις , αλλο σχεδιο ή και το ιδιο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Tattoo Lady - Από Immortalia12
      Το θέμα έχει λάβει 54 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lifestyle.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-08-13 στις 09:46.
    • Βαφή μαλλιών με henna - Από Ciela
      Το θέμα έχει λάβει 60 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lifestyle.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-04-13 στις 21:06.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους