Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κοτόπουλο με μανιτάρια και σάλτσα από μανιτάρια

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:02, 02-04-09:

Χμμμ η άσχετη....ο αέρας είναι αυτός που έχει αυτό το σημαδάκι; = μέσα σε ένα κουτάκι;

Και μιας σκ θα έχω φιλοξενούμενο φίλο μου ας γράψω την κλασσική συνταγή εντυπωσιασμού -είσαι τέλεια...μοναδική...απίστευτη κλπ κλπ- μαγείρισσα - και που δεν χρειάζεται να είμαι από πάνω από το φαγητό...απλά γίνεται μόνο του

Υλικά:

1. Κοτόπουλο (ολόκληρο, μπούτι, φιλέτο...ο,τι σας αρέσει τέλος πάντων)
2. ένα λίτρο μπύρα
3. Σάλτσα για μανιτάρια για κρέατα (αν δεν βρείτε πάρτε για μακαρόνια...δουλεύει μια χαρά)
4. μανιτάρια (φρέσκα-κονσέρβας...η επιλογή δική σας)
5. βούτυρο
6.αλάτι-πιπεράκι

Προετοιμασία
Παίρνετε το ταψάκι και βάζετε το κοτοπουλάκι και τα μανιτάρια...χύνεται την μπύρα και βάζετε βούτυρο λίγο διάσπαρτα, ρίχνεται την σάλτσα και αλλατοπιπερώνετε...Το βάζετε στους 180 βαθμούς....
Και καλή σας όρεξη

Το συνοδεύω συνήθως με ρύζι από κάρυ και λαχανικά...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 17:58, 02-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Χμμμ η άσχετη....ο αέρας είναι αυτός που έχει αυτό το σημαδάκι; = μέσα σε ένα κουτάκι;

Και μιας σκ θα έχω φιλοξενούμενο φίλο μου ας γράψω την κλασσική συνταγή εντυπωσιασμού -είσαι τέλεια...μοναδική...απίστευτη κλπ κλπ- μαγείρισσα - και που δεν χρειάζεται να είμαι από πάνω από το φαγητό...απλά γίνεται μόνο του

Υλικά:

1. Κοτόπουλο (ολόκληρο, μπούτι, φιλέτο...ο,τι σας αρέσει τέλος πάντων)
2. ένα λίτρο μπύρα
3. Σάλτσα για μανιτάρια για κρέατα (αν δεν βρείτε πάρτε για μακαρόνια...δουλεύει μια χαρά)
4. μανιτάρια (φρέσκα-κονσέρβας...η επιλογή δική σας)
5. βούτυρο
6.αλάτι-πιπεράκι

Προετοιμασία
Παίρνετε το ταψάκι και βάζετε το κοτοπουλάκι και τα μανιτάρια...χύνεται την μπύρα και βάζετε βούτυρο λίγο διάσπαρτα, ρίχνεται την σάλτσα και αλλατοπιπερώνετε...Το βάζετε στους 180 βαθμούς....
Και καλή σας όρεξη

Το συνοδεύω συνήθως με ρύζι από κάρυ και λαχανικά...
Γιάμι ακούγεται. Αλλά έχω 1 απορία η αδαής: αυτή η σάλτσα που λες είναι άσπρη? Ή κόκκινη? Το ξέρω πως με τα μανιτάρια βάζουμε άσπρη αλλά αυτό ''για μανιτάρια και κρέατα'' με μπέρδεψε. Και η μπύρα μου φάνηκε καλύτερο να είναι σε κόκκινη σάλτσα από άσπρη. Παίζει να λέω μπούρδες βέβαια. Μπερδέυτηκα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 18:49, 02-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Γιάμι ακούγεται. Αλλά έχω 1 απορία η αδαής: αυτή η σάλτσα που λες είναι άσπρη? Ή κόκκινη? Το ξέρω πως με τα μανιτάρια βάζουμε άσπρη αλλά αυτό ''για μανιτάρια και κρέατα'' με μπέρδεψε. Και η μπύρα μου φάνηκε καλύτερο να είναι σε κόκκινη σάλτσα από άσπρη. Παίζει να λέω μπούρδες βέβαια. Μπερδέυτηκα.
Είναι άσπρη...
Και επίσης πραγματικά μοσχοβολάει το σπίτι όταν γίνεται αυτό το φαγητό

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους