Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,050 μέλη και 2,411,956 μηνύματα σε 75,406 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 481 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ευρώπη, Ταξίδια, Τα Ξύδια και Backpacking!

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 21:47, 11-07-07:

5 δε νομιζω οτι προλαβαινεις. μονο για ορεινη αρκαδια καλο μου, θες ενα διημερο ατ λιστ!
10 ειναι μια χαρα!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,364 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 21:49, 11-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
5 δε νομιζω οτι προλαβαινεις. μονο για ορεινη αρκαδια καλο μου, θες ενα διημερο ατ λιστ!
10 ειναι μια χαρα!!!
κ απο θεμα χρηματων σε ξενοδοχεια-+3***
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 21:56, 11-07-07:

δεν εχω ιδεα! μην το ψαξεις τωρα παντως γιατι εισαι εκτος εποχης.
κατα το σεπτεμβρη, αρχες.. ειναι καλα τοτε.
θα σε βοηθησω με πατρα, που εχω κονε.
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,996 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 15:02, 07-08-07:

Για απαντηστε οι κοζμοπιπολ.. τι απαγορευεται να εχεις πλεον στις χειραποσκευες σε αεροπορικο ταξιδι; Εχω ακουσει για 'κρατησεις' υγρων κλπ.. αρα το αρωματακι το βαζω στη βαλιτσα, το βαζω στην τσαντα που θα χω μαζι μου ή το βαζω απ'την Αθηνα για να μην εχω τρεχαματα; Επισης με μεταλλικα πραγματα που θα χω στη βαλιτσα τι παιζει; Τσιμπιδακι φρυδιων και πιστολακι μαλλιων(για ενα στυλ ζουμε);
Κι επισης, ποσο εχει το εισιτηριο του μετρο για αεροδρομιο;
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,229 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 15:17, 07-08-07:

Το τσιμπιδάκι πάντως δεν σου συνιστώ με τίποτα να το έχεις σε χειραποσκευή. Το βλέπω κατασχεμένο!
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,211 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 15:25, 07-08-07:

τα υγρά και κρεμώδη ξέχασέ τα στις χειραποσκευές..καλύτερα στη βαλίτσα εξαρχής, εκτός αν τα φορέσεις όλα και πας στο Ελ Βενιζελ (θα πάθουν πλάκα οι ελεγκτές, θα εξουδετερώσεις τα σκυλιά-ανιχνευτές).
το τσιμπιδάκι φρυδιών, όπως και ο νυχοκόπτης, είναι πολύ επικίνδυνα εργαλεία! φαντάσου τώρα να προσπαθήσεις να βγάλεις τη τρίχα που εξέχει από το φρύδι της αεροσυνοδού, την ώρα που σου προσφέρει το μπρεκφαστ....θα βαρέσει συναγερμός!!! αμ το άλλο....να δεις το νύχι του πιλότου να εξέχει από τη σαγιονάρα και να προσφέρεις τον νυχοκόπτη......αναγκαστική προσγείωση θα κάνουν, και θα σε στείλουν στο εφμπιάι, στη σιάιέι και στην οργάνωση για την προστασία των ονύχων (ο-πι-ο για συντομία). το θες? αμ δε το θες. άρα και αυτά στη βαλίτσα.
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,996 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 15:28, 07-08-07:

Χαχαχα, εισαι εντελως τρελαρα

Ενταξει, η ανησυχια μου ηταν μηπως βαρανε και στον ελεγχο των βαλιτσων, δεν ειχα μεγαλη καουρα να βγαλω το φρυδι μες στο εροπλειν(αν και θα ηταν καλη ιδεα:p).

Θενχ κοζμογκαλς
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,211 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 15:32, 07-08-07:

και για να'χουμε καλό ρώτημα...πού θα πετάξεις και θες αποφρυδικό? ε?ε ?εΕ?Ε?Ε?

(τις βαλίτσες για τσεκ-ιν δεν τις περνούν από έλεγχο)
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε: στις 15:35, 07-08-07:

Espa###241;aaaa

(υπογραφη: το βλαχακι)
Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 345 μηνύματα.

O truffinho έγραψε: στις 18:06, 07-08-07:

Κι εγώ θα πάω Ισπανία, ψιλοbackpacking μάλιστα. Τον Οκτώβρη...
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,908 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 01:44, 08-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Για απαντηστε οι κοζμοπιπολ.. τι απαγορευεται να εχεις πλεον στις χειραποσκευες σε αεροπορικο ταξιδι; Εχω ακουσει για 'κρατησεις' υγρων κλπ.. αρα το αρωματακι το βαζω στη βαλιτσα, το βαζω στην τσαντα που θα χω μαζι μου ή το βαζω απ'την Αθηνα για να μην εχω τρεχαματα; Επισης με μεταλλικα πραγματα που θα χω στη βαλιτσα τι παιζει; Τσιμπιδακι φρυδιων και πιστολακι μαλλιων(για ενα στυλ ζουμε);
Κι επισης, ποσο εχει το εισιτηριο του μετρο για αεροδρομιο;
Ούτε τζελ και τέτοια.

Όσο για το μετρό.... 6? για αεροδρόμιο (3? το μειωμένο).

Μπορείς να πάρεις ένα μετ' επιστροφής, που κάνει 10?, αλλά η ##$#@# είναι ότι ισχύει για 2 μέρες.
Το αντίστοιχο μετ' επιστροφής του Προαστειακό (10?) έχει ισχύ ενός μηνός νομίζω.
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε: στις 08:12, 08-08-07:

Μιαααα χαρα! Adiossss
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 15:46, 19-08-07:

εσυ μαλλον πεταξες, αλλα ας τα πω κι εγω για καποιον αλλον που θα θελει να παει

εισητηριο με λεωφορειο 3.20 (1.60 φοιτητηικο), κατα τ'αλλα προαστιακος κλο οπως τα παν οι προηγουμενοι!

οσο για υγρα κλπ, επιτρεπεται να εχεις στη χειραποσκευη σου που θα εχεις πανω στην καμπινα εννοειται υγρα και κρεμωση ΜΕΧΡΙ 100μλ η καθε συσκευασια! και το συνολο ολων των συσκευασιων να μην υπερβαινει το 1 λιτρο!

προσοχη..! αν εχεις μια μισοτελειωμενη συσκευασια πχ υγρου φακων επαφης, και ειναι 110μλ, ασχετα αν μεσα εχει λιγοτερο και απο το μισο περιεχομενο, στο κρατανε!

επισης, απαγορευεται το νερο..(ελεος) στο κρατανε και αυτο!

γενικα βαλτα ΟΛΑ μεσα στη βαλιτσα σου. εμενα μου κρατησαν τη λιμα οι αθλιοι στην τουρκια...
και της φιλης μου το κουζινομαχαιρο...

μα για ποιες μας περασαν?
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,908 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 16:48, 19-08-07:

εισητηριο με λεωφορειο 3.20 (1.60 φοιτητηικο), κατα τ'αλλα προαστιακος κλο οπως τα παν οι προηγουμενοι!
Στα λεωφορεία του αεροδρομίου ισχύουν οι μηνιαίες/ετήσιες κάρτες. (που δεν ισχύουν όμως σε μετρό/προαστειακό)
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 18:51, 21-08-07:

οχι γιωργο,ισχυει ΜΟΝΟ η καρτα των 19ευρω / 36ευρω, που ειναι για λεωφορεια,τρολει,ησαπ,μετρο και τραμ.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 19:50, 21-08-07:

οχι γιωργο,ισχυει ΜΟΝΟ η καρτα των 19ευρω / 36ευρω, που ειναι για λεωφορεια,τρολει,ησαπ,μετρο και τραμ.
Thanks for the info.
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε: στις 20:00, 21-08-07:

Για οποιον ισως ενδιαφερθει καποια στιγμη, με το μετρο η τιμη για φοιτητικο ειναι 3, και για ολοκληρο 6, κ 10 ευρα το διπλο ολοκληρο (εννοωντας για δυο ατομα:p)
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 07:36, 22-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Για οποιον ισως ενδιαφερθει καποια στιγμη, με το μετρο η τιμη για φοιτητικο ειναι 3, και για ολοκληρο 6, κ 10 ευρα το διπλο ολοκληρο (εννοωντας για δυο ατομα:p)
Πώς πέρασες ρε Ισπανία;
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε: στις 09:45, 22-08-07:

Εγώ πάντως θυμάμαι ότι πως κάτι είχα στη χειραποσκευή (κρέμα προσώπου νομίζω) και με ρώτησαν "έχεις τίποτα??", λέω όχι και με πέρασαν
Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 620 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε: στις 10:22, 22-08-07:

Μια φορά είχα ξεχάσει στις χειραποσκευές μου μια κολώνια και μία κόλλα...Τελικά μου πήραν την κόλλα και με άφησαν να κρατήσω την κωλώνια (!)

Ακούστε και ένα αστείο περιστατικό, μια φίλη μου είχε αγοράσει για δωράκι κάτι χειροπαίδες με κόκκινο γουνάκι και τις είχε πάρει μαζί της στις χειραποσκευές. Ε πάει να περάσει από τον έλεγχο και την ψάχνουν και τις βγάζει ο αστυνομικός ψηλά στον αερά τις κουνάει πέρα δώθε, την κοιτάει με νόημα και λεει 'What's that?' Γελούσε όλο το αεροδρόμιο
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια