Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς επηρεάζει την ψυχολογία μας ο καιρός;

Για εξηγήστε... ο καιρός κι εσείς!

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 59)
Θέλω λιακάδα συνέχεια, ατελείωτο καλοκαίρι, όταν έχει κακό καιρό δε λειτουργώ.
7
11,86%
Λατρεύω τη βροχή, τη συννεφιά, τα μπουμπουνητά!!!
18
30,51%
Είμαι ο Γιούκι και ανήκω στις χιονισμένες Άλπεις.
2
3,39%
Οκ, καλό το καλοκαίρι, αλλά όλα ωραία είναι, μωρέ. Είναι πώς το βλέπεις.
23
38,98%
Έχω βολευτεί με τον καιρό εδώ που ζώ, ίσως αποσυντονιζόμουν αν ήταν αλλιώς...
1
1,69%
Δε με αγγίζει το θέμα, άσχετα με το πού ζω, καιρός είναι. Απλά.
0
0%
Δεν μπορώ πολύ ήλιο , αυτά είναι για διακοπές και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ αν έχει καλοκαίρι.
1
1,69%
Ο Κουμπάκιας έχει και μαγιώ και ομπρέλα.
7
11,86%

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 09:24, 26-03-07:

Πολλές φορές διαβάζω εδώ μέσα χαρούλες, γιατί βρέχει...
Η κολλητή μου στο λύκειο ενθουσιαζόταν, όταν ο καιρός ήταν μουντός.
Η συγκάτοικός μου πέρσι μισούσε όλον τον κόσμο (και μας έκανε να τον μισούμε κι εμείς) όταν είχε σύννεφα και κρύο.
Πάντα άκουγα, από φίλους που ήταν χρόνια Αγγλία, πόσο βαρετό είναι το κλίμα.

Προσωπικά δεν ήμουν ποτέ άνθρωπος του καιρού...
Αλλά τελευταία με επηρεάζει κι εμένα.

Εσείς πώς νιώθετε για αυτό;
Αδημονείτε για ηλιόλουστες μέρες, ή θέλετε να είναι πιο "σοβαρός" ο καιρός, για να μπορείτε να συγκεντρωθείτε;
Δε λέω, όλοι θέλουμε μία τέλεια λιακάδα, όταν έχουμε κανονίσει εκδρομή, αλλά δε πιο γενικά πλαίσια, πώς σας επηρεάζει ψυχολογικά;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:29, 26-03-07:

Δεν θα πώ για την Αγγλία γύρισα Γ απο κεί λόγο καιρού άλλα γενικά ο καιρός με επιρεάζει σωματικά κάτι η τενοντίτηδα με την αλλαγή του κλήματος κάτι η μέση με τρελένει, όμως λατρέυω ψυχολογικά τις αλλαγές δεν με ενδειαφέρει καθόλου τι καιρό έχει με νοιάζει να ζήσω το σύνεφο και τον ήλιο με νοιάζει να διασκεδάσω παίζοντας με τα σχέδια απο τα σύνεφα και να καώ άπο τον ήλιο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:39, 26-03-07:

Προτιμώ γενικά την καλοκαιρία, αλλά όχι πως βάζω και μαύρα αν κάνει κρύο ή έχει συννεφιά/βρέχει. Θα ήταν βαρετά άλλωστε να είχε συνέχεια ήλιο!

(Βέβαια δεν θα μπορούσα με τπτ να ζήσω σε βόρεια χώρα..)

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 10:19, 26-03-07:

Είμαι άτομο της ζέστης, των καλοκαιρινών ρούχων και του ήλιου! Είναι μεγάλη η διαφορά στην ψυχολογία μου όταν έχει καλό καιρό. Η βροχή και η μουνταμάρα με μελαγχολούν, ανεξάρτητα αν φέτος τις συνήθισα.

Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη soydelsur
H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε στις 10:31, 26-03-07:

Παλιά λάτρευα τη βροχή.Χαιρόμουν τόσο πολύ όταν έβρεχε.
Τώρα πια η ψυχολογία μου επηρεάζεται τόσο εύκολα απο οτιδήποτε που η βροχή και η κακοκαιρία μου προκαλούν μελαγχολία.
Με τον ήλιο αλλάζει η διάθεσή μου πάντα προς το καλύτερο

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 10:35, 26-03-07:

Για μένα βασικός παράγοντας στην ψυχολογία μου είναι να μην βρέχει. Η υγρασία με σκοτώνει (ξέρω ακούγομαι σαν γριούλα 100 χρονών). Στο νησί που μένω νιώθω ότι κάνω διακοπές συνέχεια, οπότε το καλοκαίρι είμαι πολύ χαρούμενη. Και θα κάνω και όλο το ποστ της underwater παράθεση και θα πω…"μια από τα ίδια"…

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 10:40, 26-03-07:

Βασικά, δεν έχω καταλάβει να επηρεάζεται η ψυχολογική μου διάθεση από τον καιρό. Μου αρέσει βέβαια το καλοκαίρι και ο ήλιος, αλλά και η βροχή και ο αέρας και το χιόνι μου φτιάχνουν μια διαφορετικά όμορφη διάθεση.
Μου αρέσει να με ξυπνάει ο ήλιος λαμπερός το πρωί, αλλά μου αρέσει να ξυπνάω και από το θόρυβο της βροχής στο τζάμι.
Αλλωστε έχεις τόσο όμορφα και υπέροχα πράγματα που μπορείς να κάνεις και με ήλιο και με βροχή.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 10:50, 26-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Πολλές φορές διαβάζω εδώ μέσα χαρούλες, γιατί βρέχει...
[Εγω ειμαι αυτη.. ]
Προσωπικα μου αρεσει η βροχη.. Αλλα δεν υπαρχει κανενας συγκεκριμενος λογος.
Αυτο δεν σημαινει οτι δεν μου αρεσει οταν εχει λιακαδα -σαν την σημερινη- και οτι χαλιεμαι.
Ο καιρος ποτε δεν επηρεαζε την ψυχολογια μου. Ειναι το μονο πραγμα που δεν την επηρεαζει δηλαδη.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 12:39, 26-03-07:

Λατρεύω τη λιακάδα, όταν έχει συννεφιά πέφτει και η διάθεση μου

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 14:28, 26-03-07:

φως να εχει, κι ας ριχνει και σκουποξυλα και καναπεδες ολοκληρους.
προφανως προτιμω καλοκαιρι και ηλιο, αλλα ακομα και αυτο να μην εχει εγω καλα ειμαι. αρκει να εχει φως.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:54, 26-03-07:

Θέλω ήλιο, ήλιο, ήλιο. Με ανεβάζει απίστευτα και μου δίνει κι επιπλέον κίνητρο να βγω βολτίτσα. Η βροχή μού δημιουργεί ένα αίσθημα του στυλ "κάτσε μέσα και διάβασε".

Όχι ότι διαβάζω, αλλά λέμε.

Τελικά ψήφισα: Οκ, καλό το καλοκαίρι, αλλά όλα ωραία είναι, μωρέ. Είναι πώς το βλέπεις.

Παράθεση

fairytale

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fairytale
H fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H fairytale έγραψε στις 17:00, 26-03-07:

Χμμμμ... Και η βροχή καλή είναι αρκεί να μη χρειάζεται να βγω έξω! Τίποτε όμως δεν απολαμβάνω περισσότερο -ψέματα υπάρχει κάτι -από μια λιακάδα... Μ' αρέσει λέμε ο ήλιος!!!

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 22:38, 26-03-07:

Και εγω το οκ καλο ειναι το καλοκαιρι κλπ ψηφισα.

Μου αρεσει ΠΑΡΑ πολυ ο ηλιος. Ξενερωνω αν βρεχει και πρεπει να βγω εξω, βρεχονται τα μαλλια μου, βρεχονται τα παπουτσακια μου, βρεχεται το τζιν μου...σπασιμο. Τρελαινομαι για χιονι, κανω σαν 5χρονο με την πρωτη νιφαδα. ΜΙΣΩ τον αερα.

Μενω Αγγλια και περναω τα καλοκαιρια μου σε νησι στην Ελλαδα.

Να πω για την Αγγλια δε, οτι ειναι το μερος με τον πιο απροβλεπτο καιρο (καλα, μπορει και να υπερβαλλω λιγο, αλλα βαρετο δεν το λες!) μπορει τη μια στιγμη να κρατας ομπρελα, και την αλλη να εισαι με κοντομανικο στον ηλιο. Και εχει και αυτο τη χαρη του...Ειδικα αν εισαι τυχερος και μενεις σε μερος που δεν εχει αυτη τη μουνταδα του Λονδινου (οπως εγω!!) οι ηλιολουστες μερες ειναι πανεμορφες και αρκετες!

Παράθεση

Θάλλαζα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Θάλλαζα
H Θάλλαζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Θάλλαζα έγραψε στις 22:59, 27-03-07:

χαχαχαχαχα ο κουμπάκιας έχει και μαγιώ και ομπρέλα πολύ καλό!!!

(υ.γ. ποιός ειναι ο κουμπάκιας

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 00:33, 28-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλλαζα
χαχαχαχαχα ο κουμπάκιας έχει και μαγιώ και ομπρέλα πολύ καλό!!!

(υ.γ. ποιός ειναι ο κουμπάκιας
Δες εδώ.

Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Molka
H Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H Molka έγραψε στις 02:00, 28-03-07:

Βροχή, καταιγίδες, γκρίζα εως μαύρα σύννεφα, μπουμπουνητά, αστραπές, όλα αυτά!! Παραδόξως, ο ήλιος με κουράζει, και δεν αισθάνομαι καλά με την ζέστη. Φέτος δεν πέρασα και τον καλύτερο χειμώνα, με τόση λιακάδα ..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλλαζα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Θάλλαζα
H Θάλλαζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Θάλλαζα έγραψε στις 18:21, 28-03-07:

τυπάκι ο κουμπάκιας τουτέστιν! νάις!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 01:07, 29-03-07:

Το ιδανικο μου ειναι να εχει ηλιο αλλα οχι καλοκαιρινη ζεστη..
Η ανοιξη και το φθινοπωρο οπως τα εννοουσαμε τα παλια εκεινα χρονια ηταν το τελειο για μενα.
Με εκνευριζει αφορητα η ζεστη, και λατρευω τον κακο καιρο, αρκει να μη χρειαζεται να βγω εξω απ'το σπιτι οοολη μερα!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 01:36, 29-03-07:

To ιδανικο για εμενα ειναι καθε εποχη να εχει τα χαρακτηριστικα της και αν ειναι δυνατον να μην ειναι μια κατασταση μονοτοτνη και συνεχομενη...
Για παραδειγμα οταν ειναι χειμωνας (ημερολογιακα) σπαζομαι αφανταστα οταν εχει καλοκαιρια και ειδικα οταν εχει συνεχομενη καλοκαιρια.Θελω κρυο!Θελω βροχη!Θελω ταρακουλο!
Αλλα μια στις τοσες μερες μου αρεσει να σκαει μυτη και ηλιος!
Οταν παλι ειναι καλοκαιρι θελω να κανει ζεστη!Απλο!
Το ιδανικο για εμενα ειναι να ειναι καλοκαιρακι, να ειναι ζεστος ο καιρος και να υπαρχουν οι γνωστες καλοκαιρινες μπορες!
Να βρεχει καρεκλοποδαρα ομως!
Γενικοτερα αν και ειμαι υπερ του καλοκαιριου, το αγαπημενο μου καιρικο φαινομενο ειναι η βροχη...
Κι ας ειμαι σπιτι μονος ή με "καλη" παρεα και να την απολαμβανω ή να κανω βολτες μεσα σε αυτη με ομπρελα κι ας γινομαι και λουτσα...κτλ κτλ.
Το καθε καιρικο φαινομενο προσωπικα με επιρρεαζει ψυχολογικα.Αλλες φορες θετικα -με ανεβαζει- κια αλλες αρνητικα -με ριχνει-.(η εκαστοτε "μελαγχολια" της βροχης οσο και αν με "ριχνει" δρα τοσο μα τοσο ευεργετικα καιθ ετικα σε εμενα.Middle name "Mazohas")
Και το ιδιο καιρικο φιανομενο μπορει να παιξει και τους δυο παραπανω ρολους.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 15:59, 29-03-07:

το ξέρεις ότι η απάντησή σου είναι "ήλιος και βροχή" ε?

Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Ειλικρινής
Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε στις 16:01, 29-03-07:

Εγώ θέλω να ψηφίσω 3 εκδοχές...μπορώ?

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 18:33, 29-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
το ξέρεις ότι η απάντησή σου είναι "ήλιος και βροχή" ε?

Kαπως ετσι...
"Λιγο απο αυτο, λιγο απο εκεινο και μια φασολακια" ενα πραγμα!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 04:32, 16-04-07:

Απ' ό,τι βλέπω οι πιο πολλοί ψήφισαν το πιο γενικό και αόριστο...

Αλλά από την άλλη... Εγώ, είπαμε, δεν αντέχω τον μονότονο καιρό. Και οι συννεφιές είναι ωραίες, και τα χιόνια, και ο ήλιος... αλλά το πολύ το Κύριε Ελέησον...

Την πολλή τη ζέστη, όμως, δεν. Δεν μπορώ, παθαίνω. Σωματικά, κιόλας...! Ειδικά με υγρασία, ά πα πα!

Παράθεση

cakrit

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cakrit
Ο cakrit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O cakrit έγραψε στις 07:21, 16-04-07:

Η αλήθεια είνια οτι ο καιρός δεν επηρεάζει την διάθεση μου .. Άλλες φορές προτιμώ λιακάδα και ήλιο, άλλες φορές λατρεύω την βροχή και την μουνταμάρα.. Για μένα άλλωστε ... ο καιρός που ταιριάζει στην Θεσσαλονίκη (θεωρώ οτι είναι πιο όμορφη τότε) είναι η βροχή

Παράθεση

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lost_Prophet
Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O Lost_Prophet έγραψε στις 01:44, 08-02-10:

Βροχή και κακό σήμερα!
Εγώ θέλω ομίχλη. Μ' αρέσει η αίσθηση του γκρίζου!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Eutyhia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Eutyhia
H Eutyhia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H Eutyhia έγραψε στις 14:54, 29-07-10:

Συννεφιά και βροχή ο ήλιος με κουράζει απίστευτα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 15:35, 29-07-10:

Κρύο, αστραπές, βροντές, σκοτάδι, καταιγίδες, ήλιος με δόντια, ηλιόλουστη μέρα με πολύ άνεμο, κάτι απ'ολα αυτά. Οι καλύτεροι μήνες από Νοέμβριο ως και όλο τον Μάρτιο. Μου φτιάχνει τη διάθεση ο λυσασμένος αέρας, το κρύο και οι περιοχές που βρίσκονται μακρυά από νερό και υγρασία, καλύτερα σε μεγάλα υψόμετρα.

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 16:12, 29-07-10:

Να υποθέσω ότι διαβάζεις ρομαντική ποίηση δόκτορα;

Πάντως κι εμένα μου ασκεί γοητεία ο χειμωνιάτικος καιρός αλλά τη διάθεση μου τη φτιάχνει πιο πολύ η Άνοιξη...

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 16:48, 29-07-10:

Λατρευω τις κακοκαιριες...Ακομη και να περπατω στην βροχη....Σιγουρα προτιμω το κρυο απο την ζεστη, για εντελως πρακτικους λογους βεβαια...

Αλλα δεν μπορω με την καμια την μονοτονια... Χρειαζομαστε και λιακαδες και βροχες και συννεφιες και χιονια και καυσωνες κι απ'ολα

Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria....
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

H maria.... έγραψε στις 11:30, 17-11-10:

O καιρος θεωρω πως επηρεαζει παρα πολυ την ψυχολογια μας!Καταρχας μιας και ερχονται Χριστουγεννα δεν μπορει να εχει ζεστη γιατι τοτε δεν θα νιωθουμε και τοσο καλα!Σε αντιθεση αν εχει κρυο,τοτε δεν θα ειναι ωραια?Να εισαι μεσα με το χριστουγεννιατικο δεντρο και εξω να χιονιζει?
Επομενως,ο καιρος επηρεαζει εν μερει την ψυχολογια μας.

Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 13:14, 17-11-10:

πιστεύω πώς π.χ.ο βροχερός καιρός σε επηρεάζει μόνο εάν έχεις ήδη κάποια στεναχώρια. εάν είσαι καλά ψυχολογικά, δεν σε ρίχνει.

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 14:20, 17-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από maria....
O καιρος θεωρω πως επηρεαζει παρα πολυ την ψυχολογια μας!Καταρχας μιας και ερχονται Χριστουγεννα δεν μπορει να εχει ζεστη γιατι τοτε δεν θα νιωθουμε και τοσο καλα!Σε αντιθεση αν εχει κρυο,τοτε δεν θα ειναι ωραια?Να εισαι μεσα με το χριστουγεννιατικο δεντρο και εξω να χιονιζει?
Επομενως,ο καιρος επηρεαζει εν μερει την ψυχολογια μας.
Ναι αλλά σκέψου και το άλλο. Ο καιρός δεν θεωρώ πως επηρεάζει πάρα πολύ την ψυχολογία μας! Στην Αυστραλία τα Χριστούγεννα είναι καλοκαίρι και έχει ζέστη. Και όταν έχει ζέστη στην Αυστραλία τότε όλα τα party animals πηγαίνουν στην παραλία για να δροσιστούν και πίνουν beers και βλέπουν τους καρχαρίες σε απόσταση αναπνοής. Εκείνοι νιώθουν τόσο καλά! Μετά σκέψου και το άλλο αυτοί έχουν καγκουρό. Εμείς έχουμε καγκουρό; Σε αντίθεση αν είχε ζέστη, τότε δεν θα ήταν άσχημα; Να είσαι με το χριστουγεννιάτικο δέντρο και έξω να κάνουν σέρφ με τους καρχαρίες;
Επομένως, ο καιρός δεν επηρεάζει εν μέρει την ψυχολογία μας.

Παράθεση

fanouria

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fanouria
H fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

H fanouria έγραψε στις 14:26, 17-11-10:

εμένα μου αρέσει πολύ η κακοκαιρία ,πραγματικά απολαμβάνω τις βόλτες στη βροχή .γενικά όταν βρέχει ή έχει συννεφιά μου φτιάχνει η διάθεση και συγκεντρώνομαι περισσότερο από όταν έχει καλο καιρό

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 18:42, 17-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από living_doll
πιστεύω πώς π.χ.ο βροχερός καιρός σε επηρεάζει μόνο εάν έχεις ήδη κάποια στεναχώρια. εάν είσαι καλά ψυχολογικά, δεν σε ρίχνει.
Βασικα δεν υπαρχει καλυτερο απο το να μελαγχολεις με κακο καιρο... Για μενα τουλαχιστον...

Αν και το μεγαλο προβλημα με την κακοκαιρια ειναι οταν πρεπει να δουλεψεις σε εξωτερικο χωρο και η δουλεια πρεπει να γινει οπωσδηποτε εκεινη την ωρα... Απο τις χειροτερες εμπειριες μου...

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 13:41, 18-11-10:

Λατρεύω τη βροχή. Όταν βρέχει θέλω όλη μέρα να είμαι σπίτι να πίνω ζεστά ροφήματα, να χουχουλιάζω στο κρεβάτι μου (ή στην αγκαλια του ), να χαμηλώνω τη μουσική ή τη τηλεόραση και να ακούω την όμορφη βροχούλα να πέφτει, τις αστραπές και τα μπουμουνητά!

Αυτό τώρα λέτε να δείχνει ότι έχω μουντό χαρακτήρα?

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 450 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 17:07, 19-11-10:

Και εμενα μου αρεσει η βροχη. Ειναι πολυ ωραια να εχει συννεφα ή να βρεχει!!! Την πολυ ζεστη δεν την μπορω... Ειναι ωραιος ο καιρος οταν εχει κρυο καιρο...

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 00:52, 03-12-10:

Η συννεφιά και η βροχή με επηρεάζουν αρκετά αρνητικά. Θα μπορούσε να πει κανείς ότι η απόδοσή μου πηγάζει από την ηλιακή ενέργεια...LOL

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 13:26, 21-02-13:

Ενα εχω να πω

Κωλοκαιρε γαμιεσαι ρε. Σε περνει παρτουζα το καλοκαιρι και η ανοιξη μαζι και σε κανουν παιδακια να εχεις να κλαις

Ολοι οι καιροι γαματοι ειναι οταν εχεις χρονο να ξινεις την πετσα σου. Ξερεις ρομαντζαδες κτλ μπορεις να βρεις απο την πιο μεγαλη παπαρια αν θελεις. Αν ομως δεν εχεις χρονο για τετοιες πιπες, και τρεχεις ολη μερα, ε τοτε, κωλοκαιρε, πραγματικα στο λεω, θελω να σε σκοτοσω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους