Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,770 μηνύματα σε 74,631 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατί δεν θέλουν οι έφηβοι να κάνουν μπάνιο;

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 10:41, 26-03-07:

Μάλλον θα έχει μια ψυχολογική αιτία, αλλά με προβληματίζει γιατί μεγαλώνω μια έφηβο και μπορεί να συμβαίνει και σε μας. Μίλησα με μαμάδες εφήβων και μου είπανε ότι αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα. Περνάω καμιά φορά από το λύκειο και με ζαλίζει η μυρουδιά της κολόνιας. Πολλές φορές …κολόνιας και ιδρώτας μαζί. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 10:50, 26-03-07:

Σοβαρα;
Εγω νομιζα πως πλεον οι εφηβοι ειναι πιο πολυ υπερ του μπανιου απ' οτι ηταν στην εποχη μου...
Εγω παλι αυτη την λοξα την ειχα οσο ημουν πιτσιρικι και κυριως γιατι ημουν τοσο αδυνατος που παντα κρυωνα να κανω μπανιο...
Αλλα στην εφηβεια μου αλλαξα 180μοιρες και απο τοτε ειναι κατι το τρομερα τακτικο για εμενα.
Παντως ειλικρινα Roumana μου δεν το ειχα προσεξει αυτο...Αντε περισσοτερο σε μερικα αγορια εφηβικης ηλικιας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 10:52, 26-03-07:

βαριούνται, είναι τόσο απλό.
μόλις υπάρξει ενδιαφέρον για το αντίθετο φύλο, τσακίζονται να σαπουνίζονται

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:55, 26-03-07:

Απλά κρυώνουν και δεν θέλουν να τους λένε τι θα κάνουν π.χ με την καθαριώτητα τους, μπορεί και να ειναι αντίδραση στο ότι τους λές τι ειναι σωστό να κάνουν, οι έφηβοι λαμβάνουν το πρέπει αντιδραστικά καμιά φορα

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 10:55, 26-03-07:

Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό. Θυμάμαι μερικά παιδιά με κακή σχέση με την καθαριότητα αλλά οι περισσότεροι έφηβοι στην εποχή μου (αλλά και τώρα από ότι έχω παρατηρήσει) θέλουν να πλένονται και να είναι περιποιημένοι! Κι εγώ ήμουν φανατική του πλυσίματος και η αδερφή μου! Αυτά που αποφεύγουν τις πολλές επισκέψεις στην μπανιέρα είναι τα παιδιά του δημοτικού, που συνήθως τα βάζει η δόλια η μάνα με το ζόρι να πλυθούν.

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 10:58, 26-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
Ακριβώς.
Το παρατηρουσα σε ατομα στην παρεα μου οταν ημουν εφηβος και το παρατηρω και τωρα σε συγγενικα μου ατομα που βρισκονται στην εφηβεια.
Μολις υπαρξει καμια κοπελιτσα τους βλεπεις ολους να αρωματιζονται και να πλενονται καθημερινα.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 10:59, 26-03-07:

Kαλά σοβαρά τώρα συμβαίνουν αυτά;
Μου θυμίζεται την εποχή που δούλευα σε ένα ορεινό χωριό που οι κάτοικοι ασχολούνταν μόνο με τα ζώα, και φυσικά και τα παιδιά τους το ίδιο.
Οπως καταλαβαίνετε, η μυρωδιά ήταν ανυπόφορη...!!!
Εκαναν μπάνιο, μόνο αν υπήρχε κάποιος συγκεκριμένος λόγος.

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 11:02, 26-03-07:

Λες να τους λείπει το κίνητρο?

Μίλησα με μια καθηγήτρια τους, και μου έλεγε ότι κάποιες φορές ανοίγει ορθάνοιχτα τα παράθυρα γιατί δεν αντέχει τις κολόνιες που έχουν βάλει με το κιλό. Αυτό μπορώ να το καταλάβω…προσπαθούν μέσο κολόνιας να τραβάνε την προσοχή ή να συμπληρώσουν την εικόνα τους(καλύπτοντας τα ουφου).

(Ότι είναι περαστικό είναι…παραμένει μόνο σε αυτούς που τα έχουν βάλει με την κοινωνία…)

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 11:05, 26-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Kαλά σοβαρά τώρα συμβαίνουν αυτά;
Μου θυμίζεται την εποχή που δούλευα σε ένα ορεινό χωριό που οι κάτοικοι ασχολούνταν μόνο με τα ζώα, και φυσικά και τα παιδιά τους το ίδιο.
Οπως καταλαβαίνετε, η μυρωδιά ήταν ανυπόφορη...!!!
Εκαναν μπάνιο, μόνο αν υπήρχε κάποιος συγκεκριμένος λόγος.
Λολ!

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Λες να τους λείπει το κίνητρο?

Μίλησα με μια καθηγήτρια τους, και μου έλεγε ότι κάποιες φορές ανοίγει ορθάνοιχτα τα παράθυρα γιατί δεν αντέχει τις κολόνιες που έχουν βάλει με το κιλό. Αυτό μπορώ να το καταλάβω…προσπαθούν μέσο κολόνιας να τραβάνε την προσοχή ή να συμπληρώσουν την εικόνα τους(καλύπτοντας τα ουφου).

(Ότι είναι περαστικό είναι…παραμένει μόνο σε αυτούς που τα έχουν βάλει με την κοινωνία…)
Εγω προσωπικα εβαζα κολονια γιατι δεν ηθελα σε καμια περιπτωση να νιωθω οτι μυριζω ασχημα.Ενα παιδι που καναμε παρεα το εκανε για να τραβαει την προσοχη.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 26-03-07 στις 11:15. Αιτία: ορθογραφικο
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:14, 26-03-07:

Nαι, μια φορά είχε έρθει ένας στο Νοσοκομείο, και δεν άντεξα και του την είπα:
-Ρε μεγάλε, δεν κάνεις και κανένα μπάνιο...
Και η απάντησή του:
-Εεεε, δεν ήξερα οτι θα έρθω στο Νοσοκομείο...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 11:26, 26-03-07:

Απλως πλεον και οι πολλες κολωνιες που υπαρχουν στα σπιτια αλλα και που αγοραζουν οι νεοι (εμεις δεν ειχαμε τοσες!), ειναι γι' αυτους η "ευκολη λυση".
Σου λεει, απο το να καθομαι να κανω μπανιο, καλυτερα να ψεκαστω 5-6 φορες και θα ειμαι οκ.
Μετα υπαρχει και η "εξοικειωση του υποδοχεα" και οι ιδιοι δεν μυριζουν την μυρωδια τους και κατ΄επεκταση ουτε και τον αλλον μιας και γενικοτερα υ μυτη τους εχει κλεισει με λουκετο, και στο τλεος τα λουζονται οι αλλοι.
Παντως οταν πηγαινα σχολειο το χειροτερο περιστατικο μας ηταν με μερικες καθηγητριες-καθηγητες.
Ποτιζαν με αμπιστευτη μποχα την αιθουσα...Ειδικα μια ηταν...αστα να πανε!Αυτη ηθελε πλυσιμο σε πλυντηριο ατοκινητων και μετα να της κρεμαγες στον λαιμο κι ενα ambi pur...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:19, 26-03-07:

Οντως αρκετα παιδια δεν κανουν μπανιο συχνα. Το γιατι δεν το ξερω ακριβος ειναι η αληθεια, αλλα εξαρτατε κιολας απο παιδι σε παιδι... Αλλοι βαριουνται, αλλοι δεν εχουν μαθει την αξια της υγιηνης, αλλοι την εχουν δει punk και δεν κανει να πληθουν.... Αλλοι μπορει και να το ξεχνανε... δεν ξερω, απλα υποθετω...
Παντος παρατιρω οτι κατα κυριο λογο αυτοι που ειναι απλητοι ειναι συγκεκριμενα παιδια που γενικοτερα εχουν πολλα "κουσουρια", προβληματα με την οικογενια, πινουν πολυ αλκοολ, καπνιζουν, κανουν λαλακιες και γενικα ειναι τα γνωστα ποποπαιδα, σε γενικες γραμες παντα, υπαρχουν και οι εξερεσεις.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:46, 26-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
Αρχική Δημοσίευση από Bill
Ακριβώς.
Το παρατηρουσα σε ατομα στην παρεα μου οταν ημουν εφηβος και το παρατηρω και τωρα σε συγγενικα μου ατομα που βρισκονται στην εφηβεια.
Μολις υπαρξει καμια κοπελιτσα τους βλεπεις ολους να αρωματιζονται και να πλενονται καθημερινα.
Αυτό που λένε τα παιδιά.

Χρειάζονται ένα.. κίνητρο, όπως είπε κι η roumana.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 16:27, 26-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Χρειάζονται ένα.. κίνητρο, όπως είπε κι η roumana.
Χμμμ κίνητρο .....

ΠΕΝΤΕ + ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΝΕΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΝΙΟ

1. Του παίρνεις ασβό για κατοικίδιο. Όταν το φτωχό ζώο τον εγκαταλείψει μην αντέχοντας την μυρωδιά ίσως πιάσει το υπονοούμενο.

2. Ξεκινάς την γνωριμία του με άγνωστα μέχρι χθες αντικείμενα σαπούνι, βούρτσα, σαμπουάν, σε πιο δύσκολες καταστάσεις ακουα-φόρτε, χλωρίνη και σφουγγαράκι για τις κατσαρόλες

3. Του εξηγείς ότι οι διαφημίσεις με τα σαμπουάν δεν περιέχουν ειδικά εφέ και ότι πλένοντας το κεφάλι του (αρκετές φορές) μπορεί και τα δικά του μαλλιά να λάμψουν.

4. Του εξηγείς ευγενικά ότι οι αράχνες, ο δάκος και η μουχρίτσα θα είναι πιο ευτυχισμένοι στον κήπο και όχι ανάμεσα στις τρίχες του κεφαλιού του.

5. Επωφελήσου από την κατάσταση! Οι τσιμέντο-τσίμπλες, τα φύκια στην μασχάλη, τα βρύα και οι λειχήνες στα πόδια, το λάδι από τα μαλλιά μπορούν με την κατάλληλη επεξεργασία να γίνουν χρήσιμα προϊόντα για το αμάξι, το ψάρεμα, ακόμα και σαν δυνατά παρασιτοκτόνα για τις γλάστρες.

6. Θύμισε του πόσο χαρούμενος ήταν την τελευταία φορά που έκανε μπάνιο και πόσο φρέσκος έδειχνε την ώρα που τον έβγαζαν από την κολυμπήθρα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 16:40, 26-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Χμμμ κίνητρο .....

ΠΕΝΤΕ + ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΝΕΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΝΙΟ

Περιττό να σου πω ότι το εκτύπωσα … (σαν πρώτες βοήθειες σε περίπτωση ανάγκης)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:20, 26-03-07:

Καλά, Γιάννη, απίστευτο!!!!!!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 17:22, 26-03-07:

πιστεύω γιατί πρώτον βαριούνται αλλά κυριότερο δεύτερον δεν έχουν καταλάβει την αξία της καθημερινής υγιεινής....
απλά δεν γνωρίζουν

άσε που... αν δεν παίζει έρωτας στη μέση... τι να πλυθουν

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη bisbirikos
Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 21:52, 26-03-07:

Εχμ, πειτε μου αν σας φαινεται λογικο το παρακατω:

Μυρωδια. Σ'αυτην την ηλικια οι ορμονες αλλαζουν και βρισκονται στα ντουζενια τους...
Μου φαινεται οτι σα να ανακαλυπτουν κατι καινουργιο...

Το ασχημο ειναι κατι σχετικο...Προσωπικα, δεν μ'αρεσουν κοπελες που μυριζουν διαρκως σαπουνι (ναι ρε, ακομα εφηβος ειμαι, αν και πλενομαι καθημερινα :εμοτικονπουχαζογελαει: )...

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 21:58, 26-03-07:

Δεν μου φαίνεται εντελώς παράλογο πάντως, αλλά όταν φτάνουμε στην υπερβολή...

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 16:01, 02-01-15:

Τα αγορια πιο πολυ αποφευγουν να κανουν μπανιο οχι τα κοριτσια, νταξει ειπαμε. Ισως να ναι απλα μια αντιδραση προς τους γονεις βασικα "κανε μπανιο παλικαρι μου, εχεις να κανεις απο το πασχα", "ασε με ρε μανα χτες εκανα". Αν δεν εκανε κανενας εφηβος μπανιο τοτε θα χρειαζομασταν ενα σωρο αποσμητικα για να μην μυριζει ο χωρος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,108 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 16:11, 02-01-15:

Ναι..εμεις ειμαστε βρωμιαρηδες και'σεις οι καθαρες. Ε ρε τι βλέπω...Τι σημασία έχει το φύλο με τη καθαριότητα; Ανάλογα τον άνθρωπο πάει το αν θελει να ειναι καθαρός ή όχι Έφηβοι ειμαστε δε λέω, ειναι οι ορμόνες είναι ο ιδρώτας, ειναι πολλά..αλλά όχι οτι δεν κάνουμε και μπάνιο. Δε το δέχομαι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

UncleSalvatore

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη UncleSalvatore
Ο UncleSalvatore αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O UncleSalvatore έγραψε στις 16:32, 02-01-15:

Με εξαίρεση λίγα άτομα(μετρημένα στα χέρια),όσους γνωρίζω τους βλέπω καθαρούς.Γενικά σε όλους αρέσει να κάνουν μπάνιο.Δεν νομίζω να ισχύει αυτό για τους εφήβους.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 19:46, 02-01-15:

Πολύ λίγους νέους έχω γνωρίσει που να μην αγαπάνε το νερό και το σαπούνι. Αρκετά περισσότερους βρωμιάρηδες μεγάλους έχω γνωρίσει, μάλιστα στο σχολείο είχα καθηγητή που μύριζε από μακριά. Στο γυμνάσιο είχα μερικούς μη καθαρούς συμμαθητές και συμμαθήτριες, όμως πηγαίνοντας στο λύκειο, ίσως λόγω του ερωτικού στοιχείου, έμαθαν να πλένονται. Ελάχιστες εξαιρέσεις μπορώ να φέρω στο μυαλό μου και μάλιστα αυτές αποτελούν πολύ ειδικές περιπτώσεις.

Προσωπικά, γεννήθηκα και μεγάλωσα σε ιατρικό περιβάλλον, όπου οι κανόνες υγιεινής κάποιες φορές άγγιζαν την υπερβολή. Έτσι από πάρα πολύ μικρός δέχτηκα ότι δεν υπήρχε περίπτωση να μην κάνω μπάνιο τουλάχιστον μία φορά κάθε μέρα. Κάτι σχετικό είναι ότι από αρχές του δημοτικού ήθελα να κοιμάμαι εντελώς γυμνός. Η μητέρα μου δεν είχε αντίρρηση, αρκεί να κάνω μπάνιο κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ. Αυτό καθιερώθηκε και δεν είναι και λίγες οι φορές που υπήρχε και δεύτερο μπάνιο στη διάρκεια της ημέρας. Αυτή τη συνήθεια την έχω ακόμα. Πάντα το βράδυ, όσο κουρασμένος και αν είμαι, κάνω ένα ωραίο μπάνιο με λούσιμο και πέφτω γυμνός, πλυμένος, φρέσκος, ανάλαφρος και ευωδιαστός στα καθαρά μου σεντόνια. Μάλιστα, από τα 12 μου και μετά, έγινε καθεστώς πάντα πριν κοιμηθώ να επιδίδομαι και σε ...άλλες δραστηριότητες, είτε (στην αρχή) μόνος είτε (αργότερα) με ...παρέα.

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 20:38, 02-01-15:

Το καλύτερο μπάνιο είναι το πρωινό. Καλός κι ο καφές αλλά χωρίς ένα ντους δε παίρνεις μπρος.

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 21:05, 02-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
Το καλύτερο μπάνιο είναι το πρωινό. Καλός κι ο καφές αλλά χωρίς ένα ντους δε παίρνεις μπρος.
Το καλοκαίρι ναι, αλλά το χειμώνα το πρωινό μπάνιο απλά δεν αντέχεται.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:05, 02-01-15:

Πρωτη φορα το ακουω αυτο, οτι οι εφηβοι δεν κανουν μπανιο!
Πσντως ειτε εφηβος ειτε αλλος, αμα δεν κανει μπανιο ειναι μπιχλας και βρωμιαρης!
Ειχαμε εναν τετοιο σχολειο, αλλα εχω κι εναν γειτονα! Τους πλησιαζεις και θες να κανεις εμετο!!!
Μπλιαξ! Βρωμιαρης ανθρωπος κατα τη γνωμη μου ειναι απο τα χειριστα που μπορει να χει καποιος!

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 01:22, 04-01-15:

Και γω πρώτη φορά το ακούω.
Μα καλά, για ποσό καιρό παίζει να μένει απλυτος κάποιος για να κάνει τόσο πολύ αίσθηση;

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 01:39, 04-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Πρωτη φορα το ακουω αυτο, οτι οι εφηβοι δεν κανουν μπανιο!
Πσντως ειτε εφηβος ειτε αλλος, αμα δεν κανει μπανιο ειναι μπιχλας και βρωμιαρης!
Ειχαμε εναν τετοιο σχολειο, αλλα εχω κι εναν γειτονα! Τους πλησιαζεις και θες να κανεις εμετο!!!
Μπλιαξ! Βρωμιαρης ανθρωπος κατα τη γνωμη μου ειναι απο τα χειριστα που μπορει να χει καποιος!
Αρχική Δημοσίευση από LiViNGtheLiFE
Και γω πρώτη φορά το ακούω.
Μα καλά, για ποσό καιρό παίζει να μένει απλυτος κάποιος για να κάνει τόσο πολύ αίσθηση;
Ναι ρε παιδιά πείτε μου και μένα.
Άντε τους καλοκαιρινούς μήνες άμα μείνεις άπλυτος από την 2η-3η μέρα λόγω ζέστης το πράγμα γίνεται δύσκολο.
Αλλά το χειμώνα με ένα κάρο ρούχα και το κρύο πρέπει να μείνεις άπλυτος τουλάχιστον μια βδομάδα για να αρχίσει να ενοχλεί τους γύρω σου. Υπάρχουν έφηβοι εν έτει 2015 πλέον που μπαίνουν για μπάνιο μόλις 1 φορά την εβδομάδα? Πρέπει να χαλάνε νερό για 4 άτομα για να βγάλουν όλη την μπίχλα!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

financial

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη financial
Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

O financial So much for my happy ending... έγραψε στις 01:40, 04-01-15:

Πιστεύω οτι στην εφηβεία ο νέος αρχίζει να προσέχει περισσότερο το σώμα του και την εμφάνιση του, οπότε ειναι λογικό να πλενεται περισσότερο απο πριν... Δεν συμφωνώ λοιπόν με την άποψη οτι οι νέοι δεν αγαπούν το νερό... Επίσης συμφωνώ οτι το πρωινό ντους δεν παλευεται, αλλα κάποιες φορές επιβάλλεται γιατί τα μαλλιά μπορεί να ειναι λόγω ύπνου σαν του Αινσταιν

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θανασης II

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Θανασης II
Ο Θανασης II αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Θανασης II έγραψε στις 01:53, 04-01-15:

Επιβαλεται το λουσιμο το πρωι ετσι ωστε να φτιαξουμε μαλλια να παμε σχολειο ανθρωποι . Μπανιο καθε βραδυ φυσικα..

Παράθεση

HonoreDeBalzac

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη HonoreDeBalzac
Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 329 μηνύματα.

O HonoreDeBalzac έγραψε στις 03:31, 04-01-15:

Αν μιλάμε για τζιβάτες/οι ή τίποτα αναρχοκομμουνίστριες/στες ίσως να παίζει απλυσιά

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 13:31, 04-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από financial
...το πρωινό ντους δεν παλευεται, αλλα κάποιες φορές επιβάλλεται γιατί τα μαλλιά μπορεί να ειναι λόγω ύπνου σαν του Αινσταιν
Αρχική Δημοσίευση από Θανασης II
Επιβαλεται το λουσιμο το πρωι ετσι ωστε να φτιαξουμε μαλλια να παμε σχολειο ανθρωποι..
Ναι καλά! Ποτέ δεν με απασχόλησε το πώς θα είναι τα μαλλιά μου. Πάντα πέφτω το βράδυ στο κρεβάτι με λουσμένα και βρεμένα μαλλιά, οπότε ...ότι βγάλει το μαξιλάρι. Σε σπάνιες περιπτώσεις που το αποτέλεσμα θυμίζει εξωγήινο, λίγο νεράκι και λίγο πιστολάκι διορθώνουν την κατάσταση.
Αρχική Δημοσίευση από Jordana.
Αν δεν εκανε κανενας εφηβος μπανιο τοτε θα χρειαζομασταν ενα σωρο αποσμητικα για να μην μυριζει ο χωρος.
Παιδί είχα πάει στη Γαλλία. Μας έδειχναν τα παλάτια και τις κρεβατοκάμαρες. Ρώτησα "Δεν θα δούμε και το μπάνιο της βασίλισσας;", καθώς φανταζόμουν χρυσές βρύσες και μπανιέρες από ελεφαντόδοντο. Η ξεναγός μου χαμογέλασε και μου είπε: "Αγόρι μου δεν είχαν τέτοια πράγματα τότε. Αν η βασίλισσα ήθελε την ανάγκη της, η υπηρέτρια της έφερνε στο κρεβάτι έναν κουβά και για να πλυθεί μια λεκανίτσα με νερό και ένα πανάκι". Απόρησα και ρώτησα "Καλά και δεν βρωμούσε;" για να πάρω την απάντηση "Για αυτό η Γαλλία έχει την καλύτερη αρωματοποιία στον κόσμο".

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,872 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 14:10, 04-01-15:

Οι Γαλλοι δεν ειναι φιλοι με το νερο, ακομα και σημερα...

Παράθεση

financial

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη financial
Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

O financial So much for my happy ending... έγραψε στις 19:07, 04-01-15:

Αυτο για τους Γάλλους το προσυπογράφω!!!!

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 19:53, 04-01-15:

Εεεεε;
Εγω τουλάχιστον κανω μέρα παρα μέρα οπωσδήποτε αλλιώς νομίζω οτι βρωμάω ολόκληρη.
Εντάξει την εποχή των πανελληνίων μπορεί να τραβήξει το διάστημα αλλά όχι δα και σε σημείο μπιχλας!
Και δεν το κατάλαβα, γιατί οι έφηβοι ειδικά;

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,655 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 20:22, 04-01-15:

Ισα ίσα το αντίθετο, ξέρω πολλούς που κάνουν κάθε μέρα μπάνιο σε σημείο ψυχαναγκασμού

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 20:31, 04-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Παιδί είχα πάει στη Γαλλία. Μας έδειχναν τα παλάτια και τις κρεβατοκάμαρες. Ρώτησα "Δεν θα δούμε και το μπάνιο της βασίλισσας;", καθώς φανταζόμουν χρυσές βρύσες και μπανιέρες από ελεφαντόδοντο. Η ξεναγός μου χαμογέλασε και μου είπε: "Αγόρι μου δεν είχαν τέτοια πράγματα τότε. Αν η βασίλισσα ήθελε την ανάγκη της, η υπηρέτρια της έφερνε στο κρεβάτι έναν κουβά και για να πλυθεί μια λεκανίτσα με νερό και ένα πανάκι". Απόρησα και ρώτησα "Καλά και δεν βρωμούσε;" για να πάρω την απάντηση "Για αυτό η Γαλλία έχει την καλύτερη αρωματοποιία στον κόσμο".

Οπότε όποια κοπέλα ψάχνει για κολώνιες εκτός από το πιο κοντινό μαγαζί με αρώματα θα μπορούσε μα πάρει και το αεροπλάνο για Γαλλία.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 20:54, 04-01-15:

Ναι καλά! Ποτέ δεν με απασχόλησε το πώς θα είναι τα μαλλιά μου. Πάντα πέφτω το βράδυ στο κρεβάτι με λουσμένα και βρεμένα μαλλιά, οπότε ...ότι βγάλει το μαξιλάρι. Σε σπάνιες περιπτώσεις που το αποτέλεσμα θυμίζει εξωγήινο, λίγο νεράκι και λίγο πιστολάκι διορθώνουν την κατάσταση.
Έχεις μακριά μαλλιά;

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 21:35, 04-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Οι Γαλλοι δεν ειναι φιλοι με το νερο, ακομα και σημερα...
Στα camping οι σκηνές των Γάλλων ξεχωρίζουν. Γύρω-γύρω είναι γεμάτες σκουπίδια και άδεια μπουκάλια μπύρας, στην οροφή έχουν πεταμένα ρούχα και οι απλωμένες πετσέτες είναι γεμάτες χώμα.
Αρχική Δημοσίευση από methexys
...ξέρω πολλούς που κάνουν κάθε μέρα μπάνιο σε σημείο ψυχαναγκασμού
Υπάρχουν και χειρότερα. Έχω γνωρίσει κοπέλα που αν δεν κάνει μπάνιο τουλάχιστον 3 (ολογράφως: τρεις) φορές κάθε μέρα, αισθάνεται άρρωστη.
Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Έχεις μακριά μαλλιά;
Τώρα μάλλον ναι, αλλά όχι και πολύ μακριά (μοιάζουν με αυτά της φωτογραφίας). Κατά καιρούς είχα πολύ πιο μακριά, κάποτε είχα ακόμα και κοτσίδα, άλλες φορές τα είχα σχετικά κοντά. Αλλάζω το look των μαλλιών μου όπως μου έρχεται. Σε κανένα από τα μήκη δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα. Μάλλον επειδή έχω μαλακά και εντελώς ίσια μαλλιά.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 21:41, 04-01-15:

Τώρα μάλλον ναι, αλλά όχι και πολύ μακριά (μοιάζουν με αυτά της φωτογραφίας). Κατά καιρούς είχα πολύ πιο μακριά, κάποτε είχα ακόμα και κοτσίδα, άλλες φορές τα είχα σχετικά κοντά. Αλλάζω το look των μαλλιών μου όπως μου έρχεται. Σε κανένα από τα μήκη δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα. Μάλλον επειδή έχω μαλακά και εντελώς ίσια μαλλιά.

Αν το μαλλί είναι τίγκα ίσιο και δεν χαλάει καλά είσαι. Εγώ αν κοιμηθώ με βρεγμένο κεφάλι πρέπει το πρωί να τα πατήσω με ισιωτική. Τυχερός είσαι.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:31, 06-01-15:

Μην κοιμαστε με βρεγμενς μαλλια. Απαγορευμενο απο ολους τους ορθοπεδικους. Κινδυνος για αυχενικο και ακομα χειροτερο να αρπαξετε γερο κρυωμα στο κεφαλι.
Καποτε συνηθιζα να κανω μπανιο βραδυ ή πριν βγω εξω.
Τα κοψα αυτα μετα απο ενα ηπιο αυχενικο που αποκομισα κι ευτυχως με φυσιοθεραπειες περασε. Αλλα τοτε η ορθοπεδικος μου μου χε απαγορεψει να κοιμαμαι λουσμενη. Γενικα να κρατατε ζεστο τον αυχενα σας παντα! Κανω μπανιο οταν ξερω πως θα ειμαι σπιτι τουλαχιστον ενα 3 ωρο να στεγνωσουν τα μαλλια φυσικα κι οχι ξαπλωμενη βεβαια να παω για υπνο κατευθειαν οπως εκανα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους