Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,652 εγγεγραμμένα μέλη και 3,027,663 μηνύματα σε 91,583 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 219 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

wherever

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη wherever
H wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 171 μηνύματα.

H wherever έγραψε στις 19:35, 07-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Φοβάμαι τα motorola για έναν λόγο που εξήγησα προηγουμένως (όλα όσα είχα στο παρελθόν ήταν μάπα).

Επίσης το ίδιο ισχύει και για Sony. Τα μόνα κινητά που συμπαθώ πλέον είναι samsung/nokia.
Δεν ξερω πως ειναι αυτα αλλα τα samsung εχω ακουσει δεν ειναι οπως παλια και για τα νοκια δεν ξερω αλλα εχω δει οτι εχει βγει το αντιστοιχο της microsoft lumia και ειναι πιο καλο!!Παρε οποιο σου αρεσει αλλα πρωτα να πας να τα δεις κι απο κοντα ναι;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,324 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 19:49, 07-04-15:

Παντως οι εταιριες αλλαζουν. Πχ τα Sony του σημερα δεν εχουν καμια σχεση με τα Sony Ericsson που ειχαμε οταν ημασταν στο Γυμνασιο. Ετσι και τα Motorola.

Samsung μονο για Note αξιζει
Lumia μονο αν σε νοιαζουν κλησεις-viber-facebook-καμερα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 19:54, 07-04-15:

Προσωπικά είμαι απογοητευμένη από τα SONY.Το έχω σχεδόν 1 χρόνο και τα'χει παίξει.Περιμένω να χαλάσει τελείως για να πάρω κανένα κινητό της προκοπής.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,324 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 20:23, 07-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Προσωπικά είμαι απογοητευμένη από τα SONY.Το έχω σχεδόν 1 χρόνο και τα'χει παίξει.Περιμένω να χαλάσει τελείως για να πάρω κανένα κινητό της προκοπής.
Ποιο σονυ εχεις;

Οι ναυαρχιδες sony που βγηκαν μετα το 13 ειναι πολυ καλες, Ζ1, Ζ1c, Z2, Z3, Z3c
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 20:51, 07-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Ποιο σονυ εχεις;

Οι ναυαρχιδες sony που βγηκαν μετα το 13 ειναι πολυ καλες, Ζ1, Ζ1c, Z2, Z3, Z3c
Έχω το Xperia M.
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,581 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 21:18, 07-04-15:

Είναι τι θα σου τύχει. Είχα σονυ Walkman και κάθε μήνα ήθελε σέρβις και τώρα έχω και γω το Μ ένα μιση χρόνο σχεδόν και δουλεύει ρολόι. Αν είχε λίγο παραπάνω εσωτερική μνήμη θα ήταν τέλειο
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 22:35, 07-04-15:

Απο ενημερωσεις κολλησε ή ετσι ηταν απο την αρχη

Εγω ειχα ενα Xperia T, τωρα το εχω δωσει στην αδερφη μου. Επειδη μαλακιζοταν χοντρα με Android 4.3.3 πειραματιστηκα. Τελικα απετυχα αλλα προσπαθωντας να το επαναφερω στη ζωη του εβαλα το λογισμικο που ειχε οταν πρωτοκυκλοφορησε απο τη sony. Και παει σφαιρα.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 23:43, 07-04-15:

Και εγώ όσα σόνυ είχα, βρίσκονται στα σκουπίδια απο τον πρώτο μισό χρόνο χρήσης. Της μάνας μου πάλι, καλά κρατούν.
Παντως οι εταιριες αλλαζουν. Πχ τα Sony του σημερα δεν εχουν καμια σχεση με τα Sony Ericsson που ειχαμε οταν ημασταν στο Γυμνασιο. Ετσι και τα Motorola.

Samsung μονο για Note αξιζει
Lumia μονο αν σε νοιαζουν κλησεις-viber-facebook-καμερα
Εγώ πιο πολύ, όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα, έχω τα κινητά μου για μουσική/browsing/texting/facebook. Απλά ζητάω να μη κολλάει και να έχει μια δευτερεύουσα κάμερα. Μάλλον θα καταλήξω στο lumia όμως.

Αρχική Δημοσίευση από wherever
Δεν ξερω πως ειναι αυτα αλλα τα samsung εχω ακουσει δεν ειναι οπως παλια και για τα νοκια δεν ξερω αλλα εχω δει οτι εχει βγει το αντιστοιχο της microsoft lumia και ειναι πιο καλο!!Παρε οποιο σου αρεσει αλλα πρωτα να πας να τα δεις κι απο κοντα ναι;
Έχω το galaxy 550 εδώ και τρία σχεδόν χρόνια, μια χαρά καλό είναι μόνο που δε δέχεται αναβαθμίσεις και λόγω παλαιότητας έχει φθορές και προβληματάκια. Το lumia που έβαλα το έχει και μια φίλη μου γι'αυτό το σκέφτηκα (δε της κολλάει και δεν έχει εμφανίσει πρόβλημα εδώ και ένα χρόνο).
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 21:20, 08-04-15:

Σκεφτομουν και το Ζ10 περυσι αλλα μου ειπαν για πολυ μικρη αυτονομια κι επειδη μπορει να τυχει να λειψω και 12-13 ωρες απο το σπιτι, ειναι κατι που μετραει για μενα, για αυτο δεν πηρα αλλωστε και το Nexus 5.

Η μεγαλυτερη σαβουρα ειναι τα προεγκατεστημενα apps των κατασκευαστων. Κατι S Health, LG World, Xperia Movies etc που αναθεμα αν τα χρησιμοποιει το 1/10 των χρηστων. Και καλα, στα βαρια κινητα πες δεν επηρεαζουν την αποδοση, σε κατι συσκευες mini ομως...

Εγω παντως εβαλα Cyanogenmod και ησυχασα
Με βαρια χρηση στο Ζ10 η μπαταρια μου κραταει περιπου 24 ωρες. Με ελαφρια χρηση παει ανετα 3-4 μερες. Ειδικα τωρα με την αναβαθμιση λογισμικου, η μπαταρια παει ακομα καλυτερα. Ισως να παιζει ρολο και ο τυπος του κινητου γιατι νομιζω ο ενας απο τους 3 εχει μικροτερη μπαταρια. Στο Ζ30 η μπαταρια δεν τελειωνει Ακομα και τωρα το Ζ10 στα 200 ευρω θεωρειται πολυ καλη επιλογη. Εγω θα το προτιμουσα απο ενα φθηνο μοτορολα.

Αρχική Δημοσίευση από salazar
Τα Motorola δεν έχουν πλέον καμία σχέση με αυτά που θυμόμαστε από τα βρεφικά μας χρόνια.Αυτή την στιγμή,η Moto είναι από τις πλέον αξιόπιστες εταιρίες του χώρου και ανήκει στην Lenovo.
Μετα απο το superfish στα lenovo laptops, δεν θα μου εκανε εντυπωση αν κυκλοφορουσε και κατι παρομοιο στα κινητα της. Βεβαια για την σειρα thinkpad T της lenovo εχω να πω μονο τα καλυτερα.

Και εγώ όσα σόνυ είχα, βρίσκονται στα σκουπίδια απο τον πρώτο μισό χρόνο χρήσης. Της μάνας μου πάλι, καλά κρατούν.

Εγώ πιο πολύ, όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα, έχω τα κινητά μου για μουσική/browsing/texting/facebook. Απλά ζητάω να μη κολλάει και να έχει μια δευτερεύουσα κάμερα. Μάλλον θα καταλήξω στο lumia όμως.

Έχω το galaxy 550 εδώ και τρία σχεδόν χρόνια, μια χαρά καλό είναι μόνο που δε δέχεται αναβαθμίσεις και λόγω παλαιότητας έχει φθορές και προβληματάκια. Το lumia που έβαλα το έχει και μια φίλη μου γι'αυτό το σκέφτηκα (δε της κολλάει και δεν έχει εμφανίσει πρόβλημα εδώ και ένα χρόνο).
Αν το θελεις μονο για τα παραπανω, θα σου προτεινα να προτιμησεις ενα κινητο με μειωμενη τιμη, παρα ενα που κυκλοφορησε εξ αρχης σε χαμηλη τιμη. Πχ iphone 5/5S/5c, Samsung galaxy S4, S5, Α3, note II, blackberry Z10, Z30. Απο προσωπικη εμπειρια, οτι φθηνο κινητο ή αλλη ηλεκτρονικη συσκευη εχω παρει εχει βγει χαλια. Για καποιο λογο οι παραπανω συσκευες ξεκινησαν να πωλουνται απο τα 500-600 και πανω.

Τα lumia δεν ειναι καπως χοντρα;
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 21:34, 08-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Με βαρια χρηση στο Ζ10 η μπαταρια μου κραταει περιπου 24 ωρες. Με ελαφρια χρηση παει ανετα 3-4 μερες. Ειδικα τωρα με την αναβαθμιση λογισμικου, η μπαταρια παει ακομα καλυτερα. Ισως να παιζει ρολο και ο τυπος του κινητου γιατι νομιζω ο ενας απο τους 3 εχει μικροτερη μπαταρια. Στο Ζ30 η μπαταρια δεν τελειωνει Ακομα και τωρα το Ζ10 στα 200 ευρω θεωρειται πολυ καλη επιλογη. Εγω θα το προτιμουσα απο ενα φθηνο μοτορολα.
Όταν λες ελαφριά χρήση, εννοείς να μη το χρησιμοποιείς καν έτσι;
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:37, 08-04-15:

Αν το θελεις μονο για τα παραπανω, θα σου προτεινα να προτιμησεις ενα κινητο με μειωμενη τιμη, παρα ενα που κυκλοφορησε εξ αρχης σε χαμηλη τιμη. Πχ iphone 5/5S/5c, Samsung galaxy S4, S5, Α3, note II, blackberry Z10, Z30. Απο προσωπικη εμπειρια, οτι φθηνο κινητο ή αλλη ηλεκτρονικη συσκευη εχω παρει εχει βγει χαλια. Για καποιο λογο οι παραπανω συσκευες ξεκινησαν να πωλουνται απο τα 500-600 και πανω.

Τα lumia δεν ειναι καπως χοντρα;
Tα lumia τα βρίσκω μια χαρά σε σχεδιασμό και "πάχος". Εμένα δε με ενοχλεί να είναι χοντρό το κινητό, αλλά να είναι υπερβολικά μεγάλο.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 03:07, 09-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Όταν λες ελαφριά χρήση, εννοείς να μη το χρησιμοποιείς καν έτσι;
Εννοω να μπω στο fb 2-3 φορες ημερησιως για 5-10 λεπτα, να κανω 4-5 κλησεις ημερησιως (κατω απο 10 λεπτα η κληση), να στειλω καμια 20αρια μηνυματα, να βγαλω μερικες φωτο, να διαβασω καμια 10αρια emails, να εχω location, NFC off στο μεγαλυτερο διαστημα της ημερας . Οταν ειμαι στο σπιτι ή στην δουλεια και εχω προσβαση σε pc δεν το ανοιγω καθολου γιατι βλεπω τα παντα μεσω blend, οποτε την βγαζω πολλες φορες με φορτιση καθε 2-3 μερες.

Tα lumia τα βρίσκω μια χαρά σε σχεδιασμό και "πάχος". Εμένα δε με ενοχλεί να είναι χοντρό το κινητό, αλλά να είναι υπερβολικά μεγάλο.
εμενα μου φαινονται γενικα ασχημα, ειδικα αυτα τα χρωματιστα. Το metro interface μου φαινεται καπως αχαρο και τα apps στην αρχικη σελιδα φαινονται πολυ στριμωγμενα. Βεβαια ολα ειναι θεμα συνηθειας.
Παράθεση

GP369 (Γιώργος Μάριος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη GP369
Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 467 μηνύματα.

O GP369 έγραψε στις 15:43, 09-04-15:

Λοιπόν... έχω:
Name:  αρχείο λήψης.jpg
Views: 385
Size:  7,2 KB

Και θα πάρω:
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  dien-thoai-di-dong-lumia-rm-1090-535-black.jpg
Εμφανίσεις:  2128
Μέγεθος:  33,3 KB
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:35, 09-04-15:

εμενα μου φαινονται γενικα ασχημα, ειδικα αυτα τα χρωματιστα. Το metro interface μου φαινεται καπως αχαρο και τα apps στην αρχικη σελιδα φαινονται πολυ στριμωγμενα. Βεβαια ολα ειναι θεμα συνηθειας.
Ούτε εμένα μου αρέσουν τα χρωματιστά.
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 17:45, 08-06-15:

Και ναι, το κινητό μου τα 'παιξε επισήμως! Νομίζω ότι έχει έρθει η ώρα της αντικατάστασης.

Έκανα μια έρευνα αλλά δεν έχω καταλήξει κάπου.Δεν με ενδιαφέρει τόσο η μάρκα, δηλαδή ας είναι οτιδήποτε εκτός από Sony γιατί δεν έχω και τις καλύτερες εντυπώσεις.Θα ήθελα μεγάλη χωρητικότητα, ας πούμε τουλάχιστον 8GB και να είναι smartphone.Κατά τ'άλλα δεν με ενδιαφέρει κάτι άλλο.

Έχετε να μου προτείνετε κάτι;Από την εμπειρία σας ή οτιδήποτε;
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 19:16, 08-06-15:

Σε τι τιμες να κυμαινεται;
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 20:48, 08-06-15:

Σε τι τιμες να κυμαινεται;
Μέχρι 250 λέω.
Παράθεση

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φρεντος
Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε στις 08:51, 09-06-15:

Τσεκαρε αυτό!! Κινηταρα
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 09:39, 09-06-15:

Ααα και κάτι ακόμα.Θα προτιμούσα να μην είναι τόσο "παντόφλα".Μέχρι 4-4.5'' η οθόνη είναι καλή.
Παράθεση

salazar

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη salazar
Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 182 μηνύματα.

O salazar έγραψε στις 09:43, 09-06-15:

Και εγω για G2 θα έλεγα.Αλλά με το μέγεθος της οθόνης μας περιορίζεις
Παράθεση

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε στις 10:17, 09-06-15:

Ααα και κάτι ακόμα.Θα προτιμούσα να μην είναι τόσο "παντόφλα".Μέχρι 4-4.5'' η οθόνη είναι καλή.
Μαλιστα.. Τοτε θα σου λεγα να κοιταξεις το s5 mini στα ιδια λεφτα!!! Εγω αυτο εχω τους τελευταιους 9 μηνες και δεν εχω κανενα προβλημα, τρεχει τα παντα, δεν εχει κολλησει ποτε μεχρι τωρα, και ειναι και αδιαβροχο..Τσεκαρε
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,650 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 12:48, 09-06-15:

iPhone 5C

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 13:10, 10-06-15:

Για τα κινητά Lenovo έχετε ακούσει κάτι;
Παράθεση

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

O Φρεντος έγραψε στις 13:38, 10-06-15:

Για τα κινητά Lenovo έχετε ακούσει κάτι;
Δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα σαν εταιρια!! Βγαζουν αρκετα προβληματα, μπορεις να βρεις αρκετα πιο αξιοπιστες συσκευες στην ιδια τιμη
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 14:03, 10-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Φρεντος
Δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα σαν εταιρια!! Βγαζουν αρκετα προβληματα, μπορεις να βρεις αρκετα πιο αξιοπιστες συσκευες στην ιδια τιμη
Μμμ μάλιστα.Πάντως απ'ότι βλέπω με τα χαρακτηριστικά που θέλω τα περισσότερα έχουν τεράστιες οθόνες οπότε μάλλον με "παντοφλέ" κινητό θα καταλήξω!
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 19:30, 10-06-15:

Εχει πολλα με αυτα που θελεις...

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/co...u=20300482&s=0
http://www.e-germanos.gr/e-germanos/...dCategoryId=93
http://www.e-germanos.gr/e-germanos/...dCategoryId=93
http://www.e-shop.gr/kinito-blackber...r-p-TEL.001427
Παράθεση

Next........

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Next........
Ο Next........ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O Next........ έγραψε στις 22:22, 13-07-15:

ψαχνω να αγορασω ενα κινητο ακομα και κινεζικο που ομως να ειναι οκταπυρηνο , να εχει δυο καμερες , φλας , GPS , android ,
WI-FI , RAM 1-2 GB , αποθηκευτικος χωρος >8GB , αξιολογη μπαταρια και μεχρι 230 euro

εως τωρα βρηκα αυτα : THL T6 PRO , LENOVO GOLDER WARRIOR A8 A806 , BLACKVIEW CROWN , HUAWEI HONOR 4C

εσεις πιο λετε , εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο?
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,160 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 08:22, 14-07-15:

Από τα παραπάνω το Huawei είναι και πολύ γνωστής μάρκας πουλάει πολύ στην Ευρώπη, καλό κινητό γενικά.
Παράθεση

Next........

Νεοφερμένος

Ο Next........ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O Next........ έγραψε στις 14:45, 15-07-15:

παιδια και καμια αλλη γνωμη.
Παράθεση

vasilakis13 (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη vasilakis13
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 727 μηνύματα.

O vasilakis13 έγραψε στις 15:10, 15-07-15:

εγώ θα πήγαινα στο galaxy s4 mini. Έχω το s3 mini και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος. Για μένα μεγάλη σημασία έχει η οθόνη και η amoled των samsung με έχει εντυπωσιάσει όσο καμία άλλη. Έχει τα χαρακτηριστικά που θέλεις σε σχετικά προσιτή τιμή, είναι γνωστής εταιρείας με σερβις στην Ελλάδα (όταν το χρειάστηκα ήταν άψογοι), ενώ είναι αρκετά δημοφιλές που σημαίνει ότι έχει υποστήριξη από ανεξάρτητους developers (δηλαδή αν αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα μπορείς να ψάξεις στο διαδίκτυο και να βρεις εύκολα λύση ή να περάσεις "πειραγμένο" λογισμικό)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vasilakis13 : 15-07-15 στις 15:13.
Παράθεση

Next........

Νεοφερμένος

O Next........ έγραψε στις 16:50, 16-07-15:

δεν λεω ειναι καλο αλλα οχι οκταπυρηνο
Παράθεση

Dr.K (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dr.K
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H Dr.K BE HAPPY έγραψε στις 17:35, 16-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Next........
παιδια και καμια αλλη γνωμη.
samsung galaxy A3 αρκετά καλό 250 ευρώ
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 19:39, 16-07-15:

γιατι θελεις σωνει και καλα οκταπυρηνο; Εχω δει κινεζικο οκταπυρηνο να σερνεται επειδη το λογισμικο ηταν βαρυ. Αν το λογισμικο ειναι καλο, δεν θα εχεις προβλημα με τατραπυρηνα ή διπυρηνα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Next........

Νεοφερμένος

O Next........ έγραψε στις 20:12, 16-07-15:

ειχα τετραπυρηνο κινητο LG και περα που δεν επιανε το GPS εφτασε σε σημειο να κολλαει και στο ξυπνητητι!!!!
Παράθεση

vasilakis13 (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη vasilakis13
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 727 μηνύματα.

O vasilakis13 έγραψε στις 21:03, 16-07-15:

Οι πυρήνες δεν έχουν καμία σημασία. Έχω το s3 mini όπως σου είπα που είναι διπύρηνο 1ghz και μάλιστα παλιό μοντέλο και πάει σφαίρα ενώ το έχω φορτώσει με εφαρμογές. Το θέμα είναι πόσο καλά έχει προσαρμόσει ο κατασκευαστής το λογισμικό πάνω στην συσκευή. Έχω δει οκταπύρηνα κινέζικα που κολλάνε σαν να είχαν ένα πυρήνα 300mhz (όχι από εταιρείες όπως η lenovo και η huawei βέβαια, αυτές πιστεύω ότι έχουν καλές υλοποιήσεις)
Πάρε για παράδειγμα τα iphone, πόσους πυρήνες έχουν και πόσο γρήγορα τρέχουν?
Το τετραπύρηνο lg σου το πιο πιθανό είναι ότι είχε μαζέψει πολλά σκουπίδια και εφαρμογές που κατανάλωναν πολύ ram, δεν νομίζω η lg να μην είχε καλή υλοποίηση. Αυτά πρέπει να τα κοιτάς και μόνος σου, διαφορετικά ότι κινητό και να πάρεις θα κολλάει, όχι λόγω επεξεργαστή αλλά λόγω κακής διαχείρισης εκ μέρους σου. Βάλε κάποια εφαρμογή όπως το cleanermaster που σου δείχνει ποιες εφαρμογές ανοίγουν αυτόματα χωρίς να το βλέπεις και πόση ram σου δεσμεύουν.
Επιμένω πάντως σε κάποιο κινητό όπως το s4 mini
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 22:12, 16-07-15:

Εγω εχω LG G2, εχω βαλει Cyanogenmod και παει κυριολεκτικα γαμιωντας. Αυτο οτι θα παρεις οκταπυρηνο και δεν θα σου κολλησει ειναι μαλακιες. Αν το λογισμικο ειναι φορτωμενο με σκαρταδουρα τοτε πιθανως να εχει lag. Τοσος κοσμος με 4πυρηνα λες να εχει κινητα που σερνονται;
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,160 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 08:18, 17-07-15:

Εγω εχω LG G2, εχω βαλει Cyanogenmod και παει κυριολεκτικα γαμιωντας. Αυτο οτι θα παρεις οκταπυρηνο και δεν θα σου κολλησει ειναι μαλακιες. Αν το λογισμικο ειναι φορτωμενο με σκαρταδουρα τοτε πιθανως να εχει lag. Τοσος κοσμος με 4πυρηνα λες να εχει κινητα που σερνονται;
Ποια έκδοση έχεις? Σου φτάνει ο χώρος που έχει? Το ότι δεν παίρνει sd με προβληματίζει.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 12:11, 18-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Ποια έκδοση έχεις? Σου φτάνει ο χώρος που έχει? Το ότι δεν παίρνει sd με προβληματίζει.
Την 16αρα εχω. Γενικα δεν με απασχολει ο χωρος γιατι δεν εχω ουτε 4GB μουσικη ξερω γω ουτε περναω σειρες. Αν σε ενδιαφερουν τετοια πραγματα, τοτε τα 16 ειναι λιγα. Κυκλοφορει ομως και το 32αρι που πλεον καλυπτεται κανονικα απο την εγγυηση
Παράθεση

Dmzk

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dmzk
Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Barman/Barwoman . Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O Dmzk έγραψε στις 16:06, 19-07-15:

Ενδιαφέρομαι και εγώ για κάποιο κινητό,όχι extreme χρήση μόνο για τηλέφωνα -ίσως και για μουσική-
μαξ κανα 150αρι
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 18:36, 19-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dmzk
Ενδιαφέρομαι και εγώ για κάποιο κινητό,όχι extreme χρήση μόνο για τηλέφωνα -ίσως και για μουσική-
μαξ κανα 150αρι
Motorola moto g.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 20:15, 19-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dmzk
μαξ κανα 150αρι
Ή το Moto G (2ης γενιας) ή το Lumia 640, το πηρε η αδερφη μου πριν λιγες μερες και ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του...
Παράθεση

Dmzk

Δραστήριο Μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Barman/Barwoman . Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O Dmzk έγραψε στις 21:59, 19-07-15:

Ωραίο το moto g αλλά σε όσα shops έψαξα και στα σκρουτζομαγαζα είναι 50-100 πάνω από το budget μου μάλλον θα περιμένω ακόμα λίγο
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 10:31, 20-07-15:

To Dual εχει 175€, δεν νομιζω να πεσει κι αλλο.

Αλλα επαναλαμβανω οτι αν θες μονο για απλη χρηση κοιτα και Windows Phone...
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 10:47, 20-07-15:

Darth πιστεύεις πως τώρα με την κυκλοφορία του G4, να πέσουν τα G2 και G3? Αν ναι, πόσο καιρό κάνουν να πέσουν συνήθως τα κινητά?
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 12:23, 20-07-15:

Darth πιστεύεις πως τώρα με την κυκλοφορία του G4, να πέσουν τα G2 και G3? Αν ναι, πόσο καιρό κάνουν να πέσουν συνήθως τα κινητά?
Το G3 θα πεσει αλλα πιστευω οτι πιθανον να σταματησει η παραγωγη του G2, οποτε τα μαγαζια απλα θα πουλανε τα τελευταια κομματια και δεν θα το σκοτωσουν. Αν δεν βιαζεσαι και δεν ειναι πολυ περιορισμενο το budget σου, σκεψου μηπως περιμενεις να παρεις το νεο LG Nexus 5 που φημολογειται οτι θα βγει πριν το τελος του 14 και η τιμη ακομα και στην αρχη θα ειναι ανθρωπινη
Παράθεση

Dmzk

Δραστήριο Μέλος

O Dmzk έγραψε στις 15:57, 20-07-15:

To Dual εχει 175€, δεν νομιζω να πεσει κι αλλο.

Αλλα επαναλαμβανω οτι αν θες μονο για απλη χρηση κοιτα και Windows Phone...
Έχω το lumia 520 και το Windows Phone με απογοήτευσε, ίσως φταίει το συγκεκριμένο μοντέλο αλλά θα κοιτάξω και τα wp ευχαριστώ .
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 16:12, 20-07-15:

Το G3 θα πεσει αλλα πιστευω οτι πιθανον να σταματησει η παραγωγη του G2, οποτε τα μαγαζια απλα θα πουλανε τα τελευταια κομματια και δεν θα το σκοτωσουν. Αν δεν βιαζεσαι και δεν ειναι πολυ περιορισμενο το budget σου, σκεψου μηπως περιμενεις να παρεις το νεο LG Nexus 5 που φημολογειται οτι θα βγει πριν το τελος του 14 και η τιμη ακομα και στην αρχη θα ειναι ανθρωπινη
Μπορώ να περιμένω γενικά και αρκετούς μήνες, αρκεί να πάρω ένα καλό κινητό σε μικρή τιμή.

Το budget μου είναι αυστηρώς κάτω από 300 ευρώ, θα έλεγα hard limit τα 250, και απλώς ήλπιζα να πέσουν τα G2-G3 Το νέο Nexus θα είναι σίγουρα 300+ ίσως και 400.

Επίσης, γνωρίζεις τι γίνεται με τις μη international εκδόσεις κινητών? Πχ η LG G3 32GB D850 κοστίζει ~250 ευρώ στο ebay ενώ η international (D855) είναι 340+. Λέει ότι το network είναι AT&T αλλά το πουλάνε σαν factory unlocked. Θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω και να βάλω vodafone πχ?
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 18:33, 20-07-15:

Μπορώ να περιμένω γενικά και αρκετούς μήνες, αρκεί να πάρω ένα καλό κινητό σε μικρή τιμή.

Το budget μου είναι αυστηρώς κάτω από 300 ευρώ, θα έλεγα hard limit τα 250, και απλώς ήλπιζα να πέσουν τα G2-G3 Το νέο Nexus θα είναι σίγουρα 300+ ίσως και 400.

Επίσης, γνωρίζεις τι γίνεται με τις μη international εκδόσεις κινητών? Πχ η LG G3 32GB D850 κοστίζει ~250 ευρώ στο ebay ενώ η international (D855) είναι 340+. Λέει ότι το network είναι AT&T αλλά το πουλάνε σαν factory unlocked. Θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω και να βάλω vodafone πχ?
Το G3 σε καποιους μηνες θα εχει φτασει τα λεφτα που ζητας αλλα να ξερεις εχουν ακουστει πολυ περισσοτερα παραπονα σε σχεση με το G2, και φυσικα την εκδοση των 32 που εχει 3GB Ram. To G2 τωρα νομιζω ειναι εντος του budget σου.

Πρεπει να ελεγξεις ποιες εκδοσεις καλυπτει η αντιπροσωπεια για εγγυηση, το κινητο θα δουλευει με ελληνικη καρτα αφου ειναι unlocked αλλα ειναι κριμα να δωσεις τοσα λεφτα και να μη σε καλυπτει η εγγυηση. Παρε ενα τηλεφωνο στην Procordia που ειναι το επισημο σερβις της LG στην Ελλαδα και ρωτα τους, νομιζω καλυπτουν μονο τις εκδοσεις που εισαγονται στην Ελλαδα, οποτε μαλλον η εκδοση της ΑΤ&Τ θα ειναι εκτος...
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 18:46, 20-07-15:

Ωραία. Κανένα worth κινητό εκτός από αυτά παίζει σε αυτό το budget? Γενικά όσο και να έχω ψάξει και να έχω κάνει συγκρίσεις, αυτά τα δυο προτείνονται ως καλύτερα. Καλά λόγια έχω ακούσει και για το sony z1 compact αλλά και για κάτι κινέζικα τα οποία δεν θέλω να ρισκάρω να πάρω.
Παράθεση

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kostis-Palamas
Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O Kostis-Palamas έγραψε στις 18:47, 20-07-15:

Πως σας φαινεται αυτό το κινητο στα 234 ευρω;

http://www.skroutz.gr/s/6724273/Huaw...Dual-16GB.html
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους