Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,022 μέλη και 2,415,980 μηνύματα σε 75,327 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 197 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα πάντα για τους φακούς επαφής!

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,737 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε: στις 11:48, 12-08-11:

Πόσες ώρες είναι απαραίτητο να παραμένουν στο υγρό τους;
(Καθημερινή χρήση)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,926 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 07:54, 31-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
Πόσες ώρες είναι απαραίτητο να παραμένουν στο υγρό τους;
(Καθημερινή χρήση)
Πρεπει να παραμενουν τουλαχιστον 6 ωρες!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Morticia_

Επιφανές Μέλος

H _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,235 μηνύματα.

H _Morticia_ Mayhem Mistress έγραψε: στις 08:38, 31-08-11:

Καλημέρα..Είχε ποτέ κανείς σας πρόβλημα ξηροφθαλμίας ?
Πώς το αντιμετωπίσατε σε συνδυασμό με τη χρήση φακών επαφής?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 11:26, 31-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Zucker
Καλημέρα..Είχε ποτέ κανείς σας πρόβλημα ξηροφθαλμίας ?
Πώς το αντιμετωπίσατε σε συνδυασμό με τη χρήση φακών επαφής?
Αν και δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, νομίζω πως η συχνή χρήση φυσικών δακρύων θα σε βοηθούσε! Υπάρχουν σε αμπουλίτσες στα φαρμακεία!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Morticia_

Επιφανές Μέλος

H _Morticia_ Mayhem Mistress έγραψε: στις 12:22, 31-08-11:

Το έχω προσπαθήσει αλλά δε βοήθησε πολύ..Αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάποιο είδος ή μάρκα φακών που να ενδείκνυται για τέτοιες περιπτώσεις( βλέπω το game of thrones είναι παντού).
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 12:44, 31-08-11:

Το έχω προσπαθήσει αλλά δε βοήθησε πολύ..Αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάποιο είδος ή μάρκα φακών που να ενδείκνυται για τέτοιες περιπτώσεις( βλέπω το game of thrones είναι παντού).
Α δυστυχώς δεν ξέρω αν υπάρχει! Λογικά κάτι θα υπάρχει στα καταστήματα οπτικών! Πήγαινε ρώτα και αν μπορείς πάρε δοκιμαστικούς φακούς για να μην τους πληρώσεις άδικα, αν δεν μείνεις ικανοποιημένη! (χαχα ναι!!! )
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,737 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε: στις 13:00, 31-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
Πρεπει να παραμενουν τουλαχιστον 6 ωρες!
Eυχαριστώ για την απάντηση!!
Παράθεση

_Morticia_

Επιφανές Μέλος

H _Morticia_ Mayhem Mistress έγραψε: στις 14:42, 31-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Α δυστυχώς δεν ξέρω αν υπάρχει! Λογικά κάτι θα υπάρχει στα καταστήματα οπτικών! Πήγαινε ρώτα και αν μπορείς πάρε δοκιμαστικούς φακούς για να μην τους πληρώσεις άδικα, αν δεν μείνεις ικανοποιημένη! (χαχα ναι!!! )
Καλή ιδέα, ευχαριστώ για την απάντηση
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,926 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 17:57, 31-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
Eυχαριστώ για την απάντηση!!
Tιποτα!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tzenaki_m (τζενη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H tzenaki_m έγραψε: στις 12:03, 02-09-11:

εγω προσωπικα το εχω παθει κανα δυο φορες αυτο...αλλα δεν κρατησε πολυ..δλδ μολις τους εβαλα στο δεξι μου ματι γινοταν αυτο αλλα κρατησε για κανα 10λεπτο...τοτε τους ειχα βαλει τους φακους μετα απο πολυ καιρο και δυσκολευτηκα λιγο...ισως να ηταν ερεθισμενο το ματι..δεν ξερω..η ισως να μην τον ειχα βαλει και πολυ καλα..
Παράθεση

_Morticia_

Επιφανές Μέλος

H _Morticia_ Mayhem Mistress έγραψε: στις 12:38, 02-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από tzenaki_m
εγω προσωπικα το εχω παθει κανα δυο φορες αυτο...αλλα δεν κρατησε πολυ..δλδ μολις τους εβαλα στο δεξι μου ματι γινοταν αυτο αλλα κρατησε για κανα 10λεπτο...τοτε τους ειχα βαλει τους φακους μετα απο πολυ καιρο και δυσκολευτηκα λιγο...ισως να ηταν ερεθισμενο το ματι..δεν ξερω..η ισως να μην τον ειχα βαλει και πολυ καλα..
Δυστυχώς σε μένα συμβαίνει συστηματικά. Ο οφθαλμίατρος μου με συμβούλευσε να χρησιμοποιώ δάκρυα αλλά και πάλι δε βοηθούν πολύ. Είναι ο λόγος που σταμάτησα να χρησιμοποιώ φακούς για μήνες.
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 588 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε: στις 12:56, 02-09-11:

Σχετικά με τους φακούς επαφής, κατα πόσο πιστεύετε οτι βλάπτουν το μάτι?

Γιατί άραγε κανένας οφθαλμίατρος δεν φοράει φακούς επαφής και δεν κάνει επέμβαση λέιζερ?
Παράθεση

_Morticia_

Επιφανές Μέλος

H _Morticia_ Mayhem Mistress έγραψε: στις 13:02, 02-09-11:

Δεν είναι βλαπτικοί εκτός αν κάνεις κακή χρήση π.χ. κοιμάσαι χωρίς να τους αφαιρέσεις το βράδυ ή δεν τους καθαρίζεις επιμελώς. Βέβαια, δεν είναι όλοι οι οφθαλμοί δεκτικοί. Αυτό που αναφέρεις για τους οφθαλμιάτρους ειλικρινά δεν ξέρω αν ισχύει και από πού το συνάγεις.
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε: στις 13:15, 02-09-11:

Δεν έχω συναντήσει έναν οφθαλμίατρο ΠΟΤΕ που να φοράει φακούς, και επειδή έχει τύχει να ρωτήσω γιατι δεν κάνουν επέμβαση, η απαντηση ήταν γιατι δεν εμπιστεύονται άλλο γιατρό....
Παράθεση

_Morticia_

Επιφανές Μέλος

H _Morticia_ Mayhem Mistress έγραψε: στις 18:11, 02-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από enrose
Δεν έχω συναντήσει έναν οφθαλμίατρο ΠΟΤΕ που να φοράει φακούς, και επειδή έχει τύχει να ρωτήσω γιατι δεν κάνουν επέμβαση, η απαντηση ήταν γιατι δεν εμπιστεύονται άλλο γιατρό....
Xaxa..Ξέρεις πόσο πιο ανασφαλείς νιώθουν οι γιατροί με άλλους γιατρούς? Δε με παραξενεύει. Πάντως αυτός δεν είναι λόγος για να μην το τολμήσεις αν σύμφωνα με τον γιατρό σου δεν έχεις κάποιο πρόβλημα που να στο απαγορεύει.
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε: στις 00:11, 03-09-11:

Xaxa..Ξέρεις πόσο πιο ανασφαλείς νιώθουν οι γιατροί με άλλους γιατρούς? Δε με παραξενεύει. Πάντως αυτός δεν είναι λόγος για να μην το τολμήσεις αν σύμφωνα με τον γιατρό σου δεν έχεις κάποιο πρόβλημα που να στο απαγορεύει.
Ασε το ξερω, οι μεγαλυτεροι χεστ... δες ειναι! Χαχαχαχα
Εγω δεν εχω μυωπια, εχω πολλους γνωστους που ψαχνονται και να σου πω την αληθεια εχω ακομη ενα μεγαλο ΓΙΑΤΙ!!
Παράθεση

_Morticia_

Επιφανές Μέλος

H _Morticia_ Mayhem Mistress έγραψε: στις 09:16, 03-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από enrose
Ασε το ξερω, οι μεγαλυτεροι χεστ... δες ειναι! Χαχαχαχα
Εγω δεν εχω μυωπια, εχω πολλους γνωστους που ψαχνονται και να σου πω την αληθεια εχω ακομη ενα μεγαλο ΓΙΑΤΙ!!
Αν εννοείς γιατί δεν το τολμούν θα σου απαντήσω ότι πολλοί θεωρούν ικανούς μόνο τους εαυτούς τους..Φαντάζομαι όχι πάντα δικαιολογημένα (αλλά αυτό ανήκει σε άλλη κουβέντα).
Παράθεση

Δαμιανός

Νεοφερμένος

Ο Δαμιανός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Δαμιανός έγραψε: στις 12:30, 05-09-11:

Πρόσφατα έβαλα φακούς επαφής....
Το πρόβλημα είναι ότι:
1) δεν βλέπω καθαρά κοντά
2) και κάπου κάπου θολώνει.

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε: στις 12:34, 05-09-11:

εχω προσπαθησει να βαλω φακους αλλα δεν μπορουνα να τους βαλω ασε που με ενοχλουσαν κιολας!
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,453 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 12:39, 05-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Δαμιανός
Πρόσφατα έβαλα φακούς επαφής....
Το πρόβλημα είναι ότι:
1) δεν βλέπω καθαρά κοντά
2) και κάπου κάπου θολώνει.

1)Δεν ξερω τιποτα γι αυτο
2) Κι εμενα καπου καπου θολωνει, λογικο ειναι, μεχρι να τα συνηθισει το ματι, σε λιγο καιρο θα βλεπεις μια χαρα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος