Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,075 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,659 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Βγαίνετε πάντα μαζί με τον/την σύντροφό σας;

Πόσες φορές βγαίνετε μόνοι/ες σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 81)
Σεν πάω πουθενά χωρίς εκέινη/νο
14
17,28%
Μια φορά τον μήνα καλά ειναι
8
9,88%
2 φορές με τρείς ειναι αρκετές
15
18,52%
6-7 φορές για να ξεδώσω
7
8,64%
3 φορές την εβδομάδα περίπου
14
17,28%
Κουμπάκιας όποτε κάτσει....
16
19,75%
Δεν είναι στο χέρι μας
7
8,64%

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη soydelsur
H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε στις 19:44, 28-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Και τι θες να πεις με αυτό; Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι.
Εννοείται δεν είναι ίδιοι.Όμως θα μπορούσαν να κρατήσουν τις επαφές στη σχέση τους με ποιότητα και όχι με ποσότητα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 19:45, 28-03-07:

Και τι θες να πεις με αυτό; Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι.

Ακριβώς και δεν ξέρεις τι έγινε μπορεί εκέινος ή εκείνη να καταπιεζόντουσαν και να μην το έλεγαν, δεν ειναι λίγα τα ζευγάρια που λένε ότι περνάνε καλά για να μην χαλάσουν την εικόνα τους πρως τα έξω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 19:46, 28-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από soydelsur
Εννοείται δεν είναι ίδιοι.Όμως θα μπορούσαν να κρατήσουν τις επαφές στη σχέση τους με ποιότητα και όχι με ποσότητα.
Αφού έτσι ένιωθαν, καλά έκαναν. Ποιός μπορεί να ξέρει αν δεν θα είχαν βαρεθεί ούτως ή άλλως μετά απο 7 χρόνια, ακόμα και σπάνια να έβγαιναν; Μην ξεχνάς οτι οι περισσότερες σχέσεις τελειώνουν πολύ νωρίτερα και δεν νομίζω όοοολες πια να κάνουν αυτό το "λάθος" (αν είναι λάθος).

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 19:47, 28-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από soydelsur

Λίγοι ήταν αυτοί που είχαν απόλυτη ελευθερία και στο τέλος χάθηκαν στο δρόμο; δεν λέω για κανέναν απο εδώ απλά παράδειγμα φέρνω

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 19:49, 28-03-07:

Γιατί να τσακωνόμαστε?
Εφ'όσον δεν είμαστε όλοι ίδιοι προφανώς και δεν μπορεί κανείς να πει αν αυτό είναι καλό ή κακό για ένα ζευγάρι. Γιατί καλό για ένα ζευγάρι είναι κάτι που κάνουν και οι δύο και που τους ευχαριστεί. Αν και τους δύο τους ευχαριστεί να κάνουν τα πάντα μαζί ας τα κάνουν, αν όχι τότε ας μην τα κάνουν. Εγώ προσωπικά δεν θα τα έκανα...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 19:50, 28-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Γιατί να τσακωνόμαστε?
Εφ'όσον δεν είμαστε όλοι ίδιοι προφανώς και δεν μπορεί κανείς να πει αν αυτό είναι καλό ή κακό για ένα ζευγάρι. Γιατί καλό για ένα ζευγάρι είναι κάτι που κάνουν και οι δύο και που τους ευχαριστεί. Αν και τους δύο τους ευχαριστεί να κάνουν τα πάντα μαζί ας τα κάνουν, αν όχι τότε ας μην τα κάνουν. Εγώ προσωπικά δεν θα τα έκανα...
Ποιός τσακώθηκε;

μηλάμε γενικά λέμε τις απόψεις μας με παραδήγματα δεν ειναι κακό, κακό ειναι να λέμε χωρίς αποδείξεις και παραδείγματα

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 19:52, 28-03-07:

Απο το στόμα μου το πήρες βρε Μάνια! Κι εγώ ακριβώς αυτό θα έγραφα: "Ποιός τσακώθηκε;"...

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 20:05, 28-03-07:

Εγώ νομίζω πως τα άτομα που θέλουν να τα κάνουν όλα με το έτερον ήμιση δεν είναι οι ιδανικοί φίλοι. Αν θες να πεις κάτι στην φίλη σου κι αυτή επιμένει να βγαίνετε με τον γκόμενο μου χτυπάει απίστευτα άσχημα. Εγώ θέλω να μοιραστώ κάτι με 1 άτομο κι όχι με 2! Συνήθως όταν φίλες μου αποκτούν αυτή την συνήθεια τις ξεκόβω (πολλές φορές το κάνουν κι οι ίδιες ) επειδή ένα άτομο με αυτή την προσωπικότητα μου βγάζει ότι μπορεί να προσφέρει πολύ περισσότερο στην σχέση του παρά στους φίλους του (αν μπορούμε να χαρακτηρίσουμε τις παρέες που έχει ως υποκατάστατα όταν δεν έχει σχέση φίλους ).

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 20:09, 28-03-07:

Μέχρι στιγμής δεν μου έχει τύχει να θέλει να μοιραστεί κάτι ΜΟΝΟ μαζί μου και να την/τον πειράζει να το μάθει ο φίλος μου. Άλλωστε ούτως ή άλλως, μιας και μένουμε μακριά, δεν βγαίνω συνέχεια μαζί του διότι δεν μπορώ. Πάντως φυσικά και βάζω τη σχέση πάνω απο τη φιλία, η σχέση περιέχει και φιλία, η φιλία δεν περιέχει σχέση.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 20:19, 28-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Συμφωνώ απόλυτα και συνεχίζω την σκέψη …
…να αποκτά εντυπώσεις αρκεί να είναι κατά την διάρκεια της ημέρας.
…άλλο πάω ψάρεμα με τους φίλους μου και άλλο πάω να πιο ένα ποτό με τα παιδιά…
..το βράδι λοιπόν…μόνο μαζί μου.
Γιατι βρε ρουμανα; Οι γυναικες μονο τη μερα εμφανιζονται;!

Εγω ΘΕΛΩ να βγαινω μονη μου και να βγαινει και μονος του. Περναμε πολυ ωραια ολοι μαζι με τις παρεες μας, γελαμε κτλ, αλλα εχω την αναγκη (κι εκεινος το ιδιο) να βγω με τους φιλους μου και να μαστε "μονοι" μας, να πουμε ο,τι σαχλαμαρα θελουμε, να μην νιωθουν την αναγκη να αυτολογοκριθουν(δεν ειναι μπαμπουλας, αλλα ποια φιλεναδα μου θα αρχισει να λεει λεπτομερειες για τη σχεση της με τον φιλο μου μπροστα?)(Ναι ειμαι στην οικτρη κατηγορια γυναικων που εχω φιλες ).

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 21:22, 28-03-07:

Πάντως φυσικά και βάζω τη σχέση πάνω απο τη φιλία, η σχέση περιέχει και φιλία, η φιλία δεν περιέχει σχέση.
Όταν θα τελειώσει όμως η σχέση δεν θέλεις να έχεις κάποιον δίπλα σου?
Όταν σε πληγώσει η σχέση δεν θέλεις να έχεις έναν άνθρωπο να του πεις το παράπονό σου?

Εγώ πάντως δεν βάζω κανέναν γκόμενο πάνω από μια φίλη μου.

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Γιατι βρε ρουμανα; Οι γυναικες μονο τη μερα εμφανιζονται;!

Εγω ΘΕΛΩ να βγαινω μονη μου και να βγαινει και μονος του. Περναμε πολυ ωραια ολοι μαζι με τις παρεες μας, γελαμε κτλ, αλλα εχω την αναγκη (κι εκεινος το ιδιο) να βγω με τους φιλους μου και να μαστε "μονοι" μας, να πουμε ο,τι σαχλαμαρα θελουμε, να μην νιωθουν την αναγκη να αυτολογοκριθουν(δεν ειναι μπαμπουλας, αλλα ποια φιλεναδα μου θα αρχισει να λεει λεπτομερειες για τη σχεση της με τον φιλο μου μπροστα?)(Ναι ειμαι στην οικτρη κατηγορια γυναικων που εχω φιλες ).
Συμφωνώ απόλυτα
Δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 28-03-07 στις 21:33. Αιτία: Merge. :-)
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 21:26, 28-03-07:

Παντως εγω, αν με πληγωσει η σχεση μου, θα το πω πρωτα στη σχεση μου και μετα ισως σε καποιον φιλο μου. Ειναι σαν να σου κανει κατι ο ενας σου ο φιλος και εσυ να πηγαινεις και να το λες στον αλλον, πισω απο την πλατη του, αντι να τον πεις σε εκεινον που σε πληγωσε.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 21:29, 28-03-07:

Προφανώς και θα τον πεις σε εκείνον πρώτα, εγώ μιλάω για περιπτώσεις προδοσίας, χωρισμού κλπ.

Και τελοσπάντων εγώ τη ζωή μου χωρίς σχέση μπορώ να τη φανταστώ, χωρίς φίλους όμως όχι...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 22:52, 28-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Παντως εγω, αν με πληγωσει η σχεση μου, θα το πω πρωτα στη σχεση μου και μετα ισως σε καποιον φιλο μου. Ειναι σαν να σου κανει κατι ο ενας σου ο φιλος και εσυ να πηγαινεις και να το λες στον αλλον, πισω απο την πλατη του, αντι να τον πεις σε εκεινον που σε πληγωσε.
Συμφωνώ απόλυτα!!! +1000!

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Όταν θα τελειώσει όμως η σχέση δεν θέλεις να έχεις κάποιον δίπλα σου?
Όταν σε πληγώσει η σχέση δεν θέλεις να έχεις έναν άνθρωπο να του πεις το παράπονό σου?

Εγώ πάντως δεν βάζω κανέναν γκόμενο πάνω από μια φίλη μου.
Ούτε εγώ βάζω κανέναν γκόμενο πάνω απο τους φίλους μου. Το σύντροφο μου όμως τον βάζω πιο πάνω.
Άλλωστε το οτι δεν τους βάζω πρώτη πρωτεραιότητα δεν σημαίνει οτι δεν είναι σημαντικοί για μένα, ούτε οτι πρέπει να διαλέξω μεταξύ αυτών και της σχέσης! Δηλαδή πρέπει να τους βάζω πάνω απο τη σχέση για να μην μου φύγουν;;; Αυτό δεν είναι φιλία, είναι συναισθηματικός εκβιασμός!

αλλα ποια φιλεναδα μου θα αρχισει να λεει λεπτομερειες για τη σχεση της με τον φιλο μου μπροστα?)
Εμένα πάντως δεν έχει πρόβλημα

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:01, 28-03-07:

Μέχρι στιγμής δεν μου έχει τύχει να θέλει να μοιραστεί κάτι ΜΟΝΟ μαζί μου και να την/τον πειράζει να το μάθει ο φίλος μου. Άλλωστε ούτως ή άλλως, μιας και μένουμε μακριά, δεν βγαίνω συνέχεια μαζί του διότι δεν μπορώ. Πάντως φυσικά και βάζω τη σχέση πάνω απο τη φιλία, η σχέση περιέχει και φιλία, η φιλία δεν περιέχει σχέση.
Σχέσεις μπορείς να κάνεις πολλές στην ζωή σου Μισέλ, φιλίες όμως λίγες. Και ναι, δεν λέω πως πρέπει να διαλέξεις ένα από τα δύο, ενώ μπορείς να έχεις και τα δύο.. αλλά εσάς σας "βοηθάει" πολύ το ότι δεν μένετε στην ίδια πόλη. Οι φίλες σου δεν έχουν ανάγκη να πουν κάτι ΜΟΝΟ σε σένα, τη στιγμή που ξέρουν πως αν περιμένουν δέκα μέρες ή ένα μήνα ή δεν ξέρω πόσο, θα σε πετύχουν μόνη σου. Αν όμως μιλάμε για σχέση μόνιμη όπου τα μέλη της μένουν μαζί.. ε, νομίζω αλλάζουν τα πράγματα κάπως! (και στο λέω εξ' ιδίας πείρας, πριν συζήσω, ήμουν κι εγώ της δικής σου άποψης.. κι εξακολουθώ να είμαι δηλ, αλλά όχι τόσο απόλυτα!)

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 23:03, 28-03-07:

Πόσο δύσκολο είναι να καταλάβετε οτι απλά αντιμετωπίζουμε διαφορετικά τα πράγματα;
Εγώ θέλω να έχω χρόνο και για τον εαυτό μου. Απλά εμένα αυτό μου αρέσει, το γουστάρω, νιώθω καλά με αυτό. Άλλοι νιώθουν καλά με άλλα και καλά κάνουν. Θέμα γούστου είναι στο κάτω κάτω της γραφής και στα γούστα δεν υπάρχει σωστό ή λάθος.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:05, 28-03-07:

Εγώ πάντως δεν μίλησα για λάθος και σωστό, αν αναφέρεσαι σε μένα..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 23:12, 28-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Σχέσεις μπορείς να κάνεις πολλές στην ζωή σου Μισέλ, φιλίες όμως λίγες.
Μα δεν τα θεωρώ αυτά αμοιβαίως αποκλειόμενα. Τη σχέση μου τη θεωρώ και φίλο μου. Γιατί να τον βάλω πιο κάτω απο τους άλλους φίλους μου, τη στιγμή που έχουμε κάτι παραπάνω;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:22, 28-03-07:

Μα δεν τα θεωρώ αυτά αμοιβαίως αποκλειόμενα. Τη σχέση μου τη θεωρώ και φίλο μου. Γιατί να τον βάλω πιο κάτω απο τους άλλους φίλους μου, τη στιγμή που έχουμε κάτι παραπάνω;

Δεν είπα ποτέ να τον βαλεις πιο κάτω. Λέω απλά πως όταν συζείς πιθανόν να νιώσεις την ανάγκη να βγεις μόνη σου με μια φίλη σου ένα απόγευμα χωρίς εκείνον, ενώ τώρα επειδή έχεις τον "άπειρο" χρόνο μακριά του δεν υπάρχει περίπτωση να νιώσεις κάτι αντίστοιχο! (Στην ουσία το ίδιο λέμε, απλά εγώ το πάω μισό σκαλί πιο κάτω)

Και φυσικά εννοείται πως τα άλλα δεν είναι αμοιβαίως αποκλειόμενα, απλά συνήθως η εμπειρία λέει πως οι σχέσεις φθίνουν κάποια στιγμή ενώ οι φιλίες δυναμώνουν με το πέρασμα του χρόνου (φυσικά χωρίς να είναι τπτ από αυτά απόλυτο).

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 23:23, 28-03-07:

kajira όχι δεν αναφέρομαι σε σένα.

Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomniac
Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε στις 23:39, 28-03-07:

Δεν μπορω να φανταστω καν το να βγαινω μονο με την εκαστοτε σχεση μου εξω, ακομα και αν ειναι η γυναικα μου! Και δεν θα ηθελα με τιποτα να το κανει και αυτη!

Μη εχοντας μονο εναν-δυο φιλους, ξερω τοι πολλοι εξ' αυτων θελουν να βγουν μονο μαζι μου ( και το ιδιο θελω να κανω και εγω με αυτους). Ισως γιατι δεν συμπαθουν τοσο την κοπελα μου οσο εμενα, ισως γιατι την ξερουν πολυ λιγοτερο καιρο απο οτι εμενα, ισως γιατι πολυ απλα ειναι γυναικα και μπορουν να εκφραστουν (και να τους καταλαβει) πολυ διαφορετικα απο οτι ενας αντρας. Φυσικα ισχυει και το αντιστροφο.

Απο την δικη μου πλευρα παλι, πολλες φορες, αν εχω καποιες ανησυχιες για τη σχεση μου, προφανως θελω να δω και την αποψη ενος τριτου, χωρις να ειναι μπροστα η κοπελα μου. Τελος, δεν μπορω να καταλαβω τι σημαινει "δεν μπορω να λειτουργησω αν δεν ειναι ο αλλος μαζι" ή "τι νοημα εχει να βγαινω αν δεν ειναι ο αλλος εκει". Δεν αυτοπροσδιοριζομαι μεσω της σχεσης μου, εκφραζομαι μεσω αυτης, και αυτη δεν ειναι ολη μου η ζωη, αλλα ενα κομματι (σημαντικο) της. Επισης, οπως καποιοι ανεφεραν, ναι μεν η κοπελα μου ειναι και φιλη (κολλητη) μου, αλλα δεν ειναι η μονη. Επομενως, οπως και με ολους τους φιλους μου, δεν θα βγαινω παντα μαζι της! Θελω καποιες φορες να εκφραστω διαφορετικα, να ακουσω διαφορετικες αποψεις, να κανω διαφορετικα πραγματα.

Υ.Γ: Για το τυπικο, βγαινω με την κοπελα μου σχεδον καθε μερα, και μερα παρα μερα με τους φιλους μου.

EDIT:

Ούτε εγώ βάζω κανέναν γκόμενο πάνω απο τους φίλους μου. Το σύντροφο μου όμως τον βάζω πιο πάνω.
Ψιλο off topic, αλλα sorry, ο γκομενος και ο συντροφος ειναι το ιδιο πραγμα, ασχετο αν πολλοι χαλιουνται με το ενα ή το αλλο. Ειτε αναφερεται σε σενα ως γκομενα, η δικη μου, η κοπελα μου, η συντροφος μου, η Μισελ, ή οτιδηποτε αλλο, δεν λεει αλλο πραγμα, ουτε εισαι αλλο πραγμα! Το θεωρω συντηρητισμο να χαλιεται καποια αν την αποκαλουν ετσι, αλλα να αποκαλει πχ τον γκομενο της "φιλο μου" (που ειναι και αυτο, αλλα σιγουρα δεν ειναι μονο αυτο, αρα ειναι πολυ περισσοτερο λαθος απο τα υπολοιπα) Απλα ηθελα να το αναφερω, μιας και το ειδα καπου αλλου γραμμενο αυτο!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Insomniac : 28-03-07 στις 23:44.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 23:52, 28-03-07:

@adespoto: Κι εγώ την άποψη μου εκφράζω, δεν σε κατέκρινα. Τόσο πολυ΄σε ενοχλεί η διαφορετική άποψη;
@Kajira: Πιθανόν να έχεις δίκιο και να συμβεί αυτό όταν συζήσουμε, δεν το αποκλείω καθόλου. Αλλά δεν μπορώ και να το προδικάσω.
@Insomniac: Χμμμ δεν μου έχει συμβεί κάποιος φίλος να έχει πρόβλημα να είναι και ο σύντροφος μου μαζί. Αν είχε πάντως, δεν θα είχα πρόβλημα να βγω μόνο μαζί του. Πάντως συμβουλές για τη σχέση μου δεν ζητάω απο τρίτους παρα πολύ πολύ σπάνια. Στο 99% των περιπτώσεων προσπαθώ να τα λύνω είτε μόνη μου είτε με το σύντροφο μου.

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 00:00, 29-03-07:

όπως κ να έχει καλό είναι να βγαίνετε κ λίγο μόνοι. εγώ τουλάχιστον το έκανα. άλλωστε χρειαζόμουν χώρο μερικές φορές με τις φίλες μου κ ο ίδιος το ίδιο με τους φίλους του. ακόμα κ διακοπές ξεχωριστά, αν δεν είστε παντρεμένοι!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 00:01, 29-03-07:

Ειναι θεμα καταστασεων βασικα..
Σε καποιες περιστασεις ειναι αδιανοητο να εισαι ΜΟΝΙΜΩΣ με "τη σχεση σου", οπως και να το κανουμε..
Δεν μπορει ο αλλος να βγαινει για μπυρες με τα συφανταρα κι εγω απο μεσα μου να παρακαλαω να με παρει μαζι.
Δεν μπορει η φιλη μου να εχει κατι προσωπικο να μου πει κι εγω να κουβαλαω μαζι τον φιλο μου γιατι δεν μπορω να πιω εναν καφε μακρια του!
Απο ενα σημειο και μετα πια δεν τιθεται θεμα "κι αυτος φιλος μου ειναι, γιατι να μην ερθει μαζι", αλλα "θελω να δω την κολλητη μου μια φορα ΜΟΝΗ ΤΗΣ, ΤΟΣΟ δυσκολο ειναι να ξεκολλησει?!".
Καποια στιγμη μ'αυτη την κατασταση, δεν μπορει, θα στραβωσει το συμπαν μαζι σου και θα μεινεις εσυ κι ο καλος σου να βγαινετε εντελως μονοι!
Εξαιρεση για μενα αποτελει η περιπτωση που το ζευγαρι ειναι παντρεμενο και ειναι λογικο πια τα περισσοτερα να γινονται "μαζι" η σε περιπτωση που ο κυκλος των φιλων ειναι "χλιαρος". Αλλιως δεν μπορω να καταλαβω πως συμβαινει.
(Νομιζω σε ενα αλλο θεμα τα χαμε ξαναπει, κατι μου θυμιζουν αυτες οι συζητησεις!)

Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

O Insomniac έγραψε στις 00:16, 29-03-07:

@Insomniac: Χμμμ δεν μου έχει συμβεί κάποιος φίλος να έχει πρόβλημα να είναι και ο σύντροφος μου μαζί. Αν είχε πάντως, δεν θα είχα πρόβλημα να βγω μόνο μαζί του. Πάντως συμβουλές για τη σχέση μου δεν ζητάω απο τρίτους παρα πολύ πολύ σπάνια. Στο 99% των περιπτώσεων προσπαθώ να τα λύνω είτε μόνη μου είτε με το σύντροφο μου.
Αν και πανω κατω τα αναφερει και η Corpse Bride, να πω και εγω πως μου φαινεται "δυσκολο" το σεναριο βγαινουμε παντα μαζι, γιατι αλλιως πχ θα εισαι αν πας στο γηπεδο με την κοπελα σου, αλλιως με τρεις μαντραχαλους. Επισης, ισως οι δικοι σου φιλοι/φιλες να μην εχουν προβλημα, αλλα ειλικρινα αμφιβαλλω αν η δικη σου κατασταση αποτελει την πλειοψηφια. Οι περισσοτεροι φιλοι/φιλες μου δεν ηξεραν και την κοπελα μου πριν τα φτιαξουν και φυσικα δεν ειναι υποχρεωμενοι να ακουν και τις αποψεις της ιδιας οταν βγαινουν μαζι μου (αφου εμενα θελουν για φιλο) Εκτος και αν θα εβγαιναν και μονοι τους για καφε μαζι της, χωρις εμενα. Ή ας πουμε, δεν νομιζω να παιζει βασικο ρολο η αποψη μου οταν οι φιλες της κοπελας μου συζητουν για τους πονους περιοδου τους ή το τι χρωμα να βαψουν τα μαλλια τους, πως να κανουν αποτριχωση, κτλ

Για τα προβληματα, σιγουρα θα τα συζητησεις και με τον συντροφο σου ή θα τα σκεφτεις μονος, αλλα και η αποψη ενος αλλου ατομου, πολυ πιο αντικειμενικου και ασχετου με το ολο ζητημα, παντα καλο κανει. Οποτε τους συμβουλευομαι συχνα, χωρις φυσικα να κανω ο,τι μου λενε!

Ειναι θεμα καταστασεων βασικα..
Σε καποιες περιστασεις ειναι αδιανοητο να εισαι ΜΟΝΙΜΩΣ με "τη σχεση σου", οπως και να το κανουμε..
Δεν μπορει ο αλλος να βγαινει για μπυρες με τα συφανταρα κι εγω απο μεσα μου να παρακαλαω να με παρει μαζι.
Δεν μπορει η φιλη μου να εχει κατι προσωπικο να μου πει κι εγω να κουβαλαω μαζι τον φιλο μου γιατι δεν μπορω να πιω εναν καφε μακρια του!
Απο ενα σημειο και μετα πια δεν τιθεται θεμα "κι αυτος φιλος μου ειναι, γιατι να μην ερθει μαζι", αλλα "θελω να δω την κολλητη μου μια φορα ΜΟΝΗ ΤΗΣ, ΤΟΣΟ δυσκολο ειναι να ξεκολλησει?!".
Καποια στιγμη μ'αυτη την κατασταση, δεν μπορει, θα στραβωσει το συμπαν μαζι σου και θα μεινεις εσυ κι ο καλος σου να βγαινετε εντελως μονοι!
Εξαιρεση για μενα αποτελει η περιπτωση που το ζευγαρι ειναι παντρεμενο και ειναι λογικο πια τα περισσοτερα να γινονται "μαζι" η σε περιπτωση που ο κυκλος των φιλων ειναι "χλιαρος". Αλλιως δεν μπορω να καταλαβω πως συμβαινει.
(Νομιζω σε ενα αλλο θεμα τα χαμε ξαναπει, κατι μου θυμιζουν αυτες οι συζητησεις!)
....Yeap! Εκτος του παντρεμενου ζευγαριου, που ειναι λογικο να ειναι περισσοτερο μαζι απο ο,τι ενα πιο "νεο" ζευγαρι, αλλα και παλι οχι συνεχεια!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:22, 29-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac
Για τα προβληματα, σιγουρα θα τα συζητησεις και με τον συντροφο σου ή θα τα σκεφτεις μονος, αλλα και η αποψη ενος αλλου ατομου, πολυ πιο αντικειμενικου και ασχετου με το ολο ζητημα, παντα καλο κανει. Οποτε τους συμβουλευομαι συχνα, χωρις φυσικα να κανω ο,τι μου λενε!
Διαφωνώ, χωρίς να κατακρίνω όσους το κάνουν, εγώ δεν μπορώ. Απο τη στιγμή που δεν θεωρώ τη σχέση μου συνηθισμένη και στερεότυπη, δεν θα με βοηθήσει μια συμβουλή που προορίζεται για τέτοιες σχέσεις. Μόνο να με αποπροσανατολίσει και να με επηρεάσει αρνητικά μπορεί. Η μόνη περίπτωση που λέω σε τρίτα άτομα κάποιο προβληματάκι στη σχέση μου είναι απλά να θέλω να εκτονωθώ, να τα πω κάπου, χωρίς να περιμένω ή να πρόκειται να εφαρμόσω κάποια συμβουλή τους. Και αυτό βοηθάει, ναι.

Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

O Insomniac έγραψε στις 00:28, 29-03-07:

Διαφωνώ, χωρίς να κατακρίνω όσους το κάνουν, εγώ δεν μπορώ. Απο τη στιγμή που δεν θεωρώ τη σχέση μου συνηθισμένη και στερεότυπη, δεν θα με βοηθήσει μια συμβουλή που προορίζεται για τέτοιες σχέσεις. Μόνο να με αποπροσανατολίσει και να με επηρεάσει αρνητικά μπορεί. Η μόνη περίπτωση που λέω σε τρίτα άτομα κάποιο προβληματάκι στη σχέση μου είναι απλά να θέλω να εκτονωθώ, να τα πω κάπου, χωρίς να περιμένω ή να πρόκειται να εφαρμόσω κάποια συμβουλή τους. Και αυτό βοηθάει, ναι.
Γιατι οι φιλοι σου μπορουν να σκεφτουν μονο τυπικα και στερεοτυπα; Ή οταν σου δινουν συμβουλες για αλλες πτυχες της ζωης σου, σημαινει οτι εκεινα τα προβλημα τα σου ειναι συνηθισμενα; Εμενα παντως οι φιλοι μου προσεγγιζουν το θεμα οχι οπως θα το εκαναν για ολες τις υπολοιπες σχεσεις, αλλα οσον αφορα τη δικη μου, και βασει της δικης μου προσωπικοτητας (και ενιοτε και της κοπελας μου)

EDIT: Τωρα που το σκεφτηκα: Εδω πολλοι μεσα στο φορουμ αναφερουν τα προβληματα των σχεσεων τους στους υπολοιπους μας, δεν θα τα αναφερουν μονο στον κολλητο τους, χωρις την παρουσια του συντροφου τους;

(Φυσικα δεν κατηγορω κανεναν που ειτε κανει το παραπανω, ειτε πολυ απλα δεν συμβουλευεται τους φιλους του για τετοια θεματα, απλα λεω τι ειναι το συνηθες)

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:30, 29-03-07:

Γιατι οι φιλοι σου μπορουν να σκεφτουν μονο τυπικα και στερεοτυπα; Ή οταν σου δινουν συμβουλες για αλλες πτυχες της ζωης σου, σημαινει οτι εκεινα τα προβλημα τα σου ειναι συνηθισμενα; Εμενα παντως οι φιλοι μου προσεγγιζουν το θεμα οχι οπως θα το εκαναν για ολες τις υπολοιπες σχεσεις, αλλα οσον αφορα τη δικη μου, και βασει της δικης μου προσωπικοτητας (και ενιοτε και της κοπελας μου)
Ε όσο να πεις, ο καθένας όταν είναι να δώσει συμβουλές επηρεάζεται απο τα δικά του βιώματα και απο αυτά που βλέπει γύρω του. Λογικό δεν είναι;

EDIT: Τωρα που το σκεφτηκα: Εδω πολλοι μεσα στο φορουμ αναφερουν τα προβληματα των σχεσεων τους στους υπολοιπους μας, δεν θα τα αναφερουν μονο στον κολλητο τους, χωρις την παρουσια του συντροφου τους;

(Φυσικα δεν κατηγορω κανεναν που ειτε κανει το παραπανω, ειτε πολυ απλα δεν συμβουλευεται τους φιλους του για τετοια θεματα, απλα λεω τι ειναι το συνηθες)
Με έχεις δει ποτέ να κάνω τέτοιο θέμα; Ούτε εδώ ούτε σε άλλο φόρουμ έχω κάνει ποτέ.

Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

O Insomniac έγραψε στις 00:34, 29-03-07:

Ε όσο να πεις, ο καθένας όταν είναι να δώσει συμβουλές επηρεάζεται απο τα δικά του βιώματα και απο αυτά που βλέπει γύρω του. Λογικό δεν είναι;
Προφανως! Και αυτο (υποτιθεται οτι) ζητας! να σου δωσει την προσωπικη του αποψη για το δικο σου θεμα. Δηλαδη να προσπαθησει να μπει στη θεση σου, και στην συγκεκριμενη κατασταση και σχεση, αλλα υπο το δικο του πρισμα. Αυτο δεν σημαινει ομως οτι θα σκεφτει τυποποιημενα.

Με έχεις δει ποτέ να κάνω τέτοιο θέμα; Ούτε εδώ ούτε σε άλλο φόρουμ έχω κάνει ποτέ.
Οχι. Γιατι εσυ καταλαβες οτι μιλαω για σενα; Απλα οπως αναφερω και πιο πανω, αναφερομαι στην πλειονοτητα των ανθρωπων.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:38, 29-03-07:

Τι να σου πω, προσωπικά δεν έχω βοηθηθεί ποτέ απο συμβουλές τρίτων. Άσε που δεν το θεωρώ και σωστό απέναντι στο σύντροφο μου. Δεν κατακρίνω όποιον το κάνει, απλά εμένα δεν μου ταιριάζει, δες το σαν μια παραξενιά μου.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 00:46, 29-03-07:

Απο τη στιγμή που δεν θεωρώ τη σχέση μου συνηθισμένη και στερεότυπη, δεν θα με βοηθήσει μια συμβουλή που προορίζεται για τέτοιες σχέσεις.
Μπορεις να το εξηγησεις λιγο περισσοτερο αυτο;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:49, 29-03-07:

Μπορεις να το εξηγησεις λιγο περισσοτερο αυτο;
Όχι

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 00:50, 29-03-07:

Χε!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:53, 29-03-07:

Βλέπω οτι παρερμηνεύτηκα. Η σωστή απάντηση είναι "Μπορώ, αλλά δεν θέλω"

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 00:56, 29-03-07:

Γουατ?!
Παρερμηνευσα τι με το "χε"?

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 00:56, 29-03-07:

Α και "" γιατι αν δεν το παιζουμε κουλ δε λεει.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:01, 29-03-07:

1. Αν θεωρείς οτι παρερμήνευσα την απάντηση σου, εξήγησε μου τι εννοούσες εσύ με το "χε!".
2. Απο πότε τα σε κάνουν κουλ; Να τα βάζω συχότερα τότε, τσάμπα είναι

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 01:12, 29-03-07:

Λοιπόν παρακολουθώ ώρα την κουβεντούλα και πιστεύω το καλύτερο είναι να μπορείς με ευκολία να μεταπηδάς από τη μια κατηγορία στην άλλη.
Το ιδανικό -γιατί όχι- είναι να έχεις τόσο καλή σχέση με το φίλο σου που να μπορείς να μοιραστείς τα περισσότερα μαζί του. Στο κάτω-κάτω όλες οι σχέσεις περνάνε από την κατάσταση "μέλια" η οποία μπορεί να διαρκέσει από μερικούς μήνες μέχρι και χρόνια, σωστά;
Μπορεί να γνωριστήκατε εξ αιτίας κάποιου κοινού hobby ή στη δουλειά και η ζωές σας να είναι έτσι κι αλλιώς δεμένες με αυτές τις καθημερινες καταστάσεις.
Το θέμα είναι οταν καταλάβεις ότι η σχέση χρειάζεται την ανάσα της να μπορείς με σιγουριά και εμπιστοσύνη να περάσεις στην άλλη πλευρά και να βγεις και μόνος σου ή να αφήσεις το άλλο σου μισό να κάνει το ίδιο. Εκεί είναι η διαφορά για μένα. Να σ'αρέσει να κάνετε πράγματα μαζί αλλά όταν παρουσιαστεί η επιθυμία να βγει ο άλλος μόνος του, να μπορείς να ξέρεις ότι όλα συνεχίζουν να είναι οκ.

Ελπίζω να καταλαβαίνετε τι θέλω να πω, γιατί έχω μπει σε "κουτουλάω mode" και πάω προς το κρεβάτι μου...

Δείχνω αρκετά cool με τα smiliακια μου?

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 01:19, 29-03-07:

Εντελως

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 07:57, 29-03-07:

Πάντως κι επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω μου φαίνεται αδιανόητο να κάνω διακοπές χωρίς εκείνον ή εκείνος χωρίς εμένα.. Αδιανόητο όμως! Λέτε να πρέπει να το ψάξω;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 08:45, 29-03-07:

Πάντως κι επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω μου φαίνεται αδιανόητο να κάνω διακοπές χωρίς εκείνον ή εκείνος χωρίς εμένα.. Αδιανόητο όμως! Λέτε να πρέπει να το ψάξω;

Το θέμα ειναι τι θές πραγματικά εσύ
Για να μην το διανοήσε συμένει ότι περνάς καλά; ή ότι ΠΡΕΠΕΙ να πάτε μαζί;

θα συμφωνήσω με Isiliel και με τα μέλια, δεν έχω καταλάβει κάτι τον καιρό που όλοι ειχαμε τα μέλια τα πολλά ξεκολούσατε; τι άλλαξε και θέλετε ανάσες ενώ τον καιρό που υπήρχαν τα μέλια δεν ειχατε πρόβλημα να εισαστε μαζί και μετά θέλετε ανάσες;
Και κάτι άλλο τι παραπάνω θα πούμε με τον φίλο που δεν μπορούμε να πούμε με τον σύντροφό; τι τον επιλέγουμε άν δεν μπορούμε να συνενωηθούμε;

Εγώ έχω ένα κάλό, έχω την μισή Ρόδο για παρέα άλλα όλοι θέλουν τον άντρα μου μαζί, λένε τα πάντα στον άντρα μου και μάλιστα του ζητάνε συμβουλές απο εκείνον που ξέρει περισότερο τους άντρες. Οι φίλοι του μου ζητάνε συμβουλές σαν γυναίκα και ξέρουν ότι απευθήνοντε σε ένα φίλο που γνωρίζει τα γυναικεία θέματα καλύτερα απο εκείνους, θα με συμβουλευτούν για την κοπέλα τους και θα με ρωτήσουν τι λάθος έκαναν στο κρεββάτι με την κοπέλα τους και έρχοντε την επόμενη και με ευχαριστούν.

Δεν υπάρχουν γυναικεία προβλήματα και αντρικά υπάρχουν ανθρώπινα και δεν δέχομαι να ειμαστε χωριστά επιδή το ζήτησε(που δεν το ζήτησε) κάποιά/ος φίλος. Δεν έχω κάτι να κρύψω και ούτε θα το κάνω απο τον σύντροφό μου, εξάλου οι φίλοι έρχοντε και παρέρχοντε οι άνθρωποι όμως που πραγματικά μας αγαπάνε και μας νοιάζοντε έιναι εδώ και θα παραμήνουν

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 08:51, 29-03-07:

Τώρα που το θέμα έπιασε 10 σελίδες, μπορώ να πω οτι με ασφάλεια παρατήρησα οτι αυτοί που είναι υπέρ του "βγαίνω πάντα με τη σχέση μου", είναι και οι μικρότεροι σε ηλικία.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 08:51, 29-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Το θέμα ειναι τι θές πραγματικά εσύ
Για να μην το διανοήσε συμένει ότι περνάς καλά; ή ότι ΠΡΕΠΕΙ να πάτε μαζί;

θα συμφωνήσω με Isiliel και με τα μέλια, δεν έχω καταλάβει κάτι τον καιρό που όλοι ειχαμε τα μέλια τα πολλά ξεκολούσατε; τι άλλαξε και θέλετε ανάσες ενώ τον καιρό που υπήρχαν τα μέλια δεν ειχατε πρόβλημα να εισαστε μαζί και μετά θέλετε ανάσες;
Και κάτι άλλο τι παραπάνω θα πούμε με τον φίλο που δεν μπορούμε να πούμε με τον σύντροφό; τι τον επιλέγουμε άν δεν μπορούμε να συνενωηθούμε;

Εγώ έχω ένα κάλό, έχω την μισή Ρόδο για παρέα άλλα όλοι θέλουν τον άντρα μου μαζί, λένε τα πάντα στον άντρα μου και μάλιστα του ζητάνε συμβουλές απο εκείνον που ξέρει περισότερο τους άντρες. Οι φίλοι του μου ζητάνε συμβουλές σαν γυναίκα και ξέρουν ότι απευθήνοντε σε ένα φίλο που γνωρίζει τα γυναικεία θέματα καλύτερα απο εκείνους, θα με συμβουλευτούν για την κοπέλα τους και θα με ρωτήσουν τι λάθος έκαναν στο κρεββάτι με την κοπέλα τους και έρχοντε την επόμενη και με ευχαριστούν.

Δεν υπάρχουν γυναικεία προβλήματα και αντρικά υπάρχουν ανθρώπινα και δεν δέχομαι να ειμαστε χωριστά επιδή το ζήτησε(που δεν το ζήτησε) κάποιά/ος φίλος. Δεν έχω κάτι να κρύψω και ούτε θα το κάνω απο τον σύντροφό μου, εξάλου οι φίλοι έρχοντε και παρέρχοντε οι άνθρωποι όμως που πραγματικά μας αγαπάνε και μας νοιάζοντε έιναι εδώ και θα παραμήνουν
δεν αλλαζει κατι μανια μου....
αν απο την αρχη της σχεσης σου -ακομη κι αν ειστε στα μελια- εισαι ετσι δλδ να κανεις πραγματα και μονος σου, ετσι θα συνεχισεις να εισαι ακομη κι οταν φυγουν τα μελια
δεν εχει να κανει δλδ με το οτι αλλαξε κατι στο πως αισθανεται ο καθενας απο τους δυο μεσα στη σχεση.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 08:53, 29-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από viki_thess
δεν αλλαζει κατι μανια μου....
αν απο την αρχη της σχεσης σου -ακομη κι αν ειστε στα μελια- εισαι ετσι δλδ να κανεις πραγματα και μονος σου, ετσι θα συνεχισεις να εισαι ακομη κι οταν φυγουν τα μελια
δεν εχει να κανει δλδ με το οτι αλλαξε κατι στο πως αισθανεται ο καθενας απο τους δυο μεσα στη σχεση.
Ωραία εσύ μπορέι έτσι υπάρχουν όμως πολλοι που στις αρχές θέλανε εγχήριση για να ξεκολήσουν το χέρια τους, και μην μου πείς ότι δεν υπάρχουν τέτοιοι

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 09:03, 29-03-07:

Ωραία εσύ μπορέι έτσι υπάρχουν όμως πολλοι που στις αρχές θέλανε εγχήριση για να ξεκολήσουν το χέρια τους, και μην μου πείς ότι δεν υπάρχουν τέτοιοι
εγω προσωπικα δεν εχω γνωρισει ζευγαρι που να τα κανει ολα μα ολα μαζι....
η δικη σου περιπτωση ειναι η πρωτη που ακουω...κι αν σκεφτεις οτι εχουμε πολλους φιλους που ειναι ζευγαρια..οι πιθανοτητες να βρεις ευκολα ενα ζευγαρι ετσι οπως ειστε εσεις ειναι πολυ λιγες πιστευω.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:03, 29-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Τώρα που το θέμα έπιασε 10 σελίδες, μπορώ να πω οτι με ασφάλεια παρατήρησα οτι αυτοί που είναι υπέρ του "βγαίνω πάντα με τη σχέση μου", είναι και οι μικρότεροι σε ηλικία.
Σίγουρα το ήξερες ήδη αυτό και είναι και αναμενόμενο. Κι εγώ έτσι έλεγα στα 20 μου!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 09:06, 29-03-07:

Σίγουρα το ήξερες ήδη αυτό και είναι και αναμενόμενο. Κι εγώ έτσι έλεγα στα 20 μου!

Μόνο εγώ ειμαι αυτή που βγαίνω πάντα με τον σύντροφό μου και ειμαι 25 χρονών και παντρεμένη δεν ειμαι κανένα κοριτσάκι που απλά εχει σχέση μην το ξεχνάμε αυτό, άν ειμουν φρέσκια δεν θα μηλούσα ειμαι κοντά στα 4 χρόνια παντρεμένη και έπρεπε να είμουν ήδη αλλαγμένη. κανω λάθος;

Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη soydelsur
H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε στις 09:07, 29-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Σωστός ο πειρρατής

εξάλου οι φίλοι έρχοντε και παρέρχοντε οι άνθρωποι όμως που πραγματικά μας αγαπάνε και μας νοιάζοντε έιναι εδώ και θα παραμήνουν
Δηλαδή mania οι τσεκαρισμένοι φίλοι δεν μας αγαπάνε?

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:09, 29-03-07:

Μόνο εγώ ειμαι αυτή που βγαίνω πάντα με τον σύντροφό μου και ειμαι 25 χρονών και παντρεμένη δεν ειμαι κανένα κοριτσάκι που απλά εχει σχέση μην το ξεχνάμε αυτό, άν ειμουν φρέσκια δεν θα μηλούσα ειμαι κοντά στα 4 χρόνια παντρεμένη και έπρεπε να είμουν ήδη αλλαγμένη. κανω λάθος;
Όλοι οι κανόνες έχουν τις εξαιρέσεις τους

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 09:11, 29-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Κάποτε που είχα κολλήσει σαν βδέλλα πάνω στον άντρα μου και ήθελα να είμαι συνεχώς μαζί του, όχι από ζήλεια αλλά από υπερβολικό ...έρωτα μου είπε κάτι που μου έκανε κλικ τότε:

"Αν είμαστε συνέχεια μαζί και βιώνουμε από κοινού τις ιδιες εμπειρίες, σε λίγο καιρό, τι καινούργιο θα έχουμε να μοιραζόμαστε".

Τότε με βοήθησε πολύ αυτό να αποκτήσω δικά μου ενδιαφέροντα και ήταν ένα πολύ υγειές σημείο της σχέσης. Κάναμε και μαζί πράγματα αλλά έκανε και ο καθένας τα δικά του χωριστά και έπειτα ανταλλάσαμε εντυπώσεις!
+1
(Οσο κι να θελεις να εισαι με καποιον, καποια στιγμη θα βαρεθεις αν κανεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ μαζι του..)

Ενταξει, κι εμενα ισχυει αυτο για τις διακοπες.
Το εχω κανει μια φορα (ναι, η γαιδουρα. εφυγα ενω εκεινος δεν ειχε αδεια) και ενταξει.. Μετα μου φαινοταν καπως..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους