Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,965 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ελληνάρας

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 17:31, 14-04-07:

Άλλο "γουστάρω να τον βάζω από πίσω και για αυτό δεν πρέπει να νοιάζεται κανείς" και άλλο "γουστάρω να τον βάζω από πίσω και μόλις τον βάλω, νομίζω ότι είμαι ο σούπερ ντούπερ εραστής και είμαι και μαμω τα ΔΗΘΕΝ άτομα και το βροντοφωνάζω στους κολλητούς μου"...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη bisbirikos
Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 17:38, 14-04-07:

Μισελ, και ποια ειναι η αποψη μου? ΑΠ'οτι βλεπω, την εχεις καταλαβει ε? Χαιρομαι.

Νανα:
Σεξουαλικη ελευθερια σημαινει οτι: Κανω οτι μου γουσταρει στο κρεβατι απο τη στιγμη που δεν κανω κακο σε κανεναν. Και δλδ απο ποτε ελεγχονται οι προθεσεις? Θελεις να ψαξουμε λιγο να δουμε ποσο "ενταξει" ειναι οι προθεσεις στα πιο απλα πραγματα?

Το να ελεγχουμε τις προθεσεις ειναι θεμιτο? Κατα τα αλλα, ειμαστε εναντιον των διακρισεων ε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 17:42, 14-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από bisbirikos
Μισελ, και ποια ειναι η αποψη μου? ΑΠ'οτι βλεπω, την εχεις καταλαβει ε? Χαιρομαι.
ΕΛΠΙΖΩ οτι δεν την έχω καταλάβει.
Νανα:
Σεξουαλικη ελευθερια σημαινει οτι: Κανω οτι μου γουσταρει στο κρεβατι απο τη στιγμη που δεν κανω κακο σε κανεναν.
Συμφωνώ. Ο Ελληναράς με αυτές τις απόψεις δεν κάνει κακό σε κανέναν; Την κοπέλα με την οποία θα κάνει πρωκτικό και μετά θα την κάνει βούκινο με αρνητικά σχόλια σε όλη του την παρέα την έχεις σκεφτει;

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 17:49, 14-04-07:

Μισελ, τα υποννοουμενα αλλου.
Σ'αυτους που ξερεις.
Καλα?

Καληνυχτα.

Οσο για τα υπολοιπα:
Δλδ, αν το εκανε ο αλλος κολπικα και ουχι πρωκτικα και μετα την εκανε βουκινο, θα ηταν θεμιτο?
ή αν εβγαινε κι ελεγε " ρε σεις, μου πηρε μια πιπ@ χτες η Μαριγια, αλλο πραγμα" θα ηταν ενταξει?
Δεν το πιανω...Δεν το πιανω και δεν ειμαι ηλιθιος...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 18:00, 14-04-07:

Μισελ, τα υποννοουμενα αλλου.
Σ'αυτους που ξερεις.
Καλα?

Καληνυχτα.
Ποιοί είναι αυτοί που ξέρω;
Όσο για τα υπονοούμενα, όπως μιλας, έτσι σου απαντάω. Μίλα ευθέως να απαντήσω ευθέως. Αν μιλάς με υπονοούμενα, σόρρυ, υπονοούμενα θα παίρνεις. Παρεπιμπτόντως, μια ματιά έξω απο το παράθυρο θα σε διαβεβαιώσει οτι δεν είναι ακόμα νύχτα
Οσο για τα υπολοιπα:
Δλδ, αν το εκανε ο αλλος κολπικα και ουχι πρωκτικα και μετα την εκανε βουκινο, θα ηταν θεμιτο?
ή αν εβγαινε κι ελεγε " ρε σεις, μου πηρε μια πιπ@ χτες η Μαριγια, αλλο πραγμα" θα ηταν ενταξει?
Το ίδιο ακριβώς θα ήταν. Και ο Nosaltres αυτό λέει, απλά εσύ κόλλησες στο πρωκτικό. Αυτό που είπε είναι οτι στο πρωκτικό έχει ακόμα πιο έντονη τέτοια αντίδραση.

Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Ειλικρινής
Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε στις 18:53, 14-04-07:

Δηλαδή όποιος θεωρεί ότι έκανε "μαγκιά",κάνοντας σεξ (από οποιαδήποτε τρύπα) είναι Ελληναράς?
Οκ...να το ξέρω για να τους ξεχωρίζω ακόμα κι εδώ μέσα!(Άσε που ΟΛΟΙ οι άντρες νοιώθουν έτσι!)
Αλήθεια,οι γυναίκες που "περηφανεύονται"-ξέρετε..."τον έχω πάρει αυτόν" κ.λπ.- πως λέγονται?

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 19:07, 14-04-07:

Νανα:
Σεξουαλικη ελευθερια σημαινει οτι: Κανω οτι μου γουσταρει στο κρεβατι απο τη στιγμη που δεν κανω κακο σε κανεναν. Και δλδ απο ποτε ελεγχονται οι προθεσεις? Θελεις να ψαξουμε λιγο να δουμε ποσο "ενταξει" ειναι οι προθεσεις στα πιο απλα πραγματα?

Το να ελεγχουμε τις προθεσεις ειναι θεμιτο? Κατα τα αλλα, ειμαστε εναντιον των διακρισεων ε?
"Από τη στιγμή που δεν κάνω κακό σε κανέναν"... για το παραπάνω δε χρειάζεται να πω τίποτα. Απάντησε η Michelle... Όσο για τις προθέσεις και τις διακρίσεις γιατί τις αναφέρεις; Με είδες πουθενά να μιλώ για έλεγχο προθέσεων... που και να το έκανα, γιατί να μην το κάνω, δεν έχω δικαίωμα να πω τη γνώμη μου... Όσο για τις προθέσεις στα πιο απλά πράγματα νομίζω ότι είσαι εκτός...

Αρχική Δημοσίευση από Ειλικρινής
Δηλαδή όποιος θεωρεί ότι έκανε "μαγκιά",κάνοντας σεξ (από οποιαδήποτε τρύπα) είναι Ελληναράς?
Οκ...να το ξέρω για να τους ξεχωρίζω ακόμα κι εδώ μέσα!(Άσε που ΟΛΟΙ οι άντρες νοιώθουν έτσι!)
Αλήθεια,οι γυναίκες που "περηφανεύονται"-ξέρετε..."τον έχω πάρει αυτόν" κ.λπ.- πως λέγονται?
Κάνουμε καμιά μάχη μεταξύ φύλων εδώ? Δεν το κατάλαβα... Για μένα και η φουτανίτσα που περιφανεύεται για όσους έχει πάει και εκεί Ελληνάρα τη χαρακτηρίζω... Τα'χεις μπλέξει για τα καλά... Έκανες την τρίχα με το πρωκτικό τριχιά...

(Όλοι οι άντρες νοιώθουν έτσι? Πότε στα 14-15 τους χρόνια?????)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nana : 14-04-07 στις 19:11. Αιτία: .......................
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Ειλικρινής
Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε στις 19:15, 14-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Nana

Κάνουμε καμιά μάχη μεταξύ φύλων εδώ? Δεν το κατάλαβα... Για μένα και η φουτανίτσα που περιφανεύεται για όσους έχει πάει και εκεί Ελληνάρα τη χαρακτηρίζω... Τα'χεις μπλέξει για τα καλά... Έκανες την τρίχα με το πρωκτικό τριχιά...

(Όλοι οι άντρες νοιώθουν έτσι? Πότε στα 14-15 τους χρόνια?????)
Δεν κατάλαβα το ύφος σου...τι ακριβώς έμπλεξα? Εγώ μίλησα για "οποιαδήποτε τρύπα"!
Το για το πως νοιώθουν οι άντρες και μέχρι πότε,άσε με να το ξέρω καλύτερα από σένα!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 11:06, 15-04-07:

Το για το πως νοιώθουν οι άντρες και μέχρι πότε,άσε με να το ξέρω καλύτερα από σένα!
Το κλασσικό επιχείρημα "ξέρω τους συντρόφους σας, τους αδερφούς σας, τους πατεράδες σας, τους φίλους σας , καλύτερα απο εσάς, παρ'ότι δεν τους έχω καν δει ποτέ, επειδή τυχαίνει να έχουμε το ίδιο όργανο ανάμεσα στα πόδια και επειδή έτσι κάνουν οι φίλοι μου άρα έτσι ισχύει για όλους"

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana έγραψε στις 19:10, 15-04-07:

Δεν κατάλαβα το ύφος σου...τι ακριβώς έμπλεξα? Εγώ μίλησα για "οποιαδήποτε τρύπα"!
Εκτός από αυτά που είπε η Michelle... sorry αλλά όσοι περηφανεύονται για το ότι έβαλαν το όργανό τους σε οποιαδήποτε τρύπα, για μένα έχουν μυαλό 15χρονου...
Και believe me, μη νομίζεις ότι όλοι σκέφτονται έτσι... Μόνο οι κομπλεξικοί...

Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomniac
Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε στις 03:36, 16-04-07:

A! Να και μια συζητηση επιπεδου...

ελεος ρε παιδια, ξεκινησε το θεμα απο κατι που απανταται σχετικα απλα, και το γυρισατε σε προσωπικες επιθεσεις, ειρωνιες, υπονοουμενα, και 3 λαλουν & δυο χορευουν συζητησεις για πρωκτικο, κτλ...

Οσο για το αρχικο θεμα, εχω μια "απλη" αποψη: αυτου του ειδους η εξειδικευση (οτι υπαρχει μια μεριδα Ελληνων που εχει αυτα τα χαρακτηριστικα) θεωρω οτι ειναι ανουσια. Δυστυχως, εκφραζεται πολυ συχνα, και μου φαινεται πολυ λυπηρο, ειδικα γιατι θεωρω οτι βγαζει μια αισθηση υπεροψιας, του τυπου "Εμεις, που δεν ειμαστε "Ελληναρες", ειμαστε καλυτεροι" (Δεν μιλαω προσωπικα για οποιον/οποια ξεκινησε το θεμα, ειλικρινα ουτε θυμαμαι ποιος ειναι) Δεν ειναι προφανες οτι παντου υπαρχουν μ@λακες; Ειναι οι Ελληνες μ@λακες διαφορετικοι απο τους αλλους; Και αν ναι, ειναι χειροτεροι ή καλυτεροι;

Η γενικοτερη κοινωνικη συμπεριφορα- νοοτροπια ωθει καποιες μεμονωμενες συμπεριφορες να "ανθουν", ειτε αυτες ειναι καλες ειτε κακες. Οπως λοιπον ολοι οι λαοι εχουν και καποια καλα και καποια κακα, το ιδιο και μεις. Και οπως θα βρισκα ενα θεμα με τα "και μαμω χαρακτηριστικα των Ελληνων" ανουσιο, ετσι βρισκω και το αντιστοιχο για τα αρνητικα.

Και αν δεν ειναι αρκετα σαφες το τι λεω, αντιστοιχα αντιδραω στα χαζοmails για τις "κλασικες" συμπεριφορες αντρων (ή γυναικων, κατα περιπτωση)

Παράθεση

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nosaltres
Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε στις 04:12, 17-04-07:

Μα'ιστα.
Η σεξουαλικη συμπεριφορα δλδ δεν εχει σχεση με το τι κανει ο αλλος στο κρεβατι του.

Εχω χασει επεισοδια ή κανω λαθος?
Ναι, εχεις χασει. Γιατι ειπα εγω οτι δεν εχει? Εχει σχεση και με πολυ περισσοτερα πραγματα και νοοτροπιες ομως.

Αρχική Δημοσίευση από Nana
Άλλο "γουστάρω να τον βάζω από πίσω και για αυτό δεν πρέπει να νοιάζεται κανείς" και άλλο "γουστάρω να τον βάζω από πίσω και μόλις τον βάλω, νομίζω ότι είμαι ο σούπερ ντούπερ εραστής και είμαι και μαμω τα ΔΗΘΕΝ άτομα και το βροντοφωνάζω στους κολλητούς μου"...
Ακριβως αυτο εννοω.

Και δλδ απο ποτε ελεγχονται οι προθεσεις? Θελεις να ψαξουμε λιγο να δουμε ποσο "ενταξει" ειναι οι προθεσεις στα πιο απλα πραγματα?

Και βεβαια ειναι θεμιτο. Θα σε ενδιεφερε νομιζω για παραδειγμα, αν η γυναικα σου σε παντρευτηκε επειδη σε αγαπαει ή το εκανε για την περιουσια σου... ετσι δεν ειναι? Θεμιτο δεν θα ηταν να ελεγξεις τις προθεσεις της?

:
Σου απαντησε η Michelle για μενα.

Οχι, αλλα αυτο ειναι ενα πολυ χαρακτηριστικο γνωρισμα του ελληνάρα αναμεσα σε ολα τα αλλα.

Οσο για το αλλο που λες... δηλαδη εγω ας πουμε που δεν σκεφτομαι ετσι, δεν ειμαι αντρας? Τι ειμαι τοτε? Τραβεστι?

Και οι γυναικες που περηφανευονται για αντιστοιχους λογους δεν ειναι καλυτερες.

Με ολα αυτα που συζηταμε μου δωθηκε ιδεα για νεο θεμα...

Α, και ξεχασα να κανω multiquote το τελευταιο post, αλλα δεν πειραζει, θα απαντησω.
Ναι, σιγουρα σε καθε λαο υπαρχουν οι μ@λ@κες, αλλα ο ελληναρας δεν εχει να κανει με λαο... ειναι απλα ενα αλλο ειδος του ζωικου βασιλειου... Δεν συνανταται ευκολα παρομοιο... Ασε που στην τελικη, εγω ζω εδω, στην Ελλαδα. Οποτε θα κρινω τους μ@λ@κες της Ελλαδας, και οχι της Αγγλιας, της Γερμανιας κλπ... Και με καμια ορεξη να το παιξω καλυτερος, ή κουλτουριαρης. Δεν ειμαι κομπλεξικος εγω.

Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

O Insomniac έγραψε στις 04:54, 17-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Nosaltres

Α, και ξεχασα να κανω multiquote το τελευταιο post, αλλα δεν πειραζει, θα απαντησω.
Ναι, σιγουρα σε καθε λαο υπαρχουν οι μ@λ@κες, αλλα ο ελληναρας δεν εχει να κανει με λαο... ειναι απλα ενα αλλο ειδος του ζωικου βασιλειου... Δεν συνανταται ευκολα παρομοιο... Ασε που στην τελικη, εγω ζω εδω, στην Ελλαδα. Οποτε θα κρινω τους μ@λ@κες της Ελλαδας, και οχι της Αγγλιας, της Γερμανιας κλπ... Και με καμια ορεξη να το παιξω καλυτερος, ή κουλτουριαρης. Δεν ειμαι κομπλεξικος εγω.

Μα με τι εχει να κανει, αν οχι με λαο; Απο εκει δεν βγαινει αλλωστε ο προσδιορισμος "ελλην-αρας"; Και αυτα που αναφερονται στο αρχικο Post δεν ειναι (αν ισχυουν, και στον βαθμο που ισχυουν) στοιχεια που προκυπτουν επειδη μεγαλωσε και ζει στην Ελλαδα ο Ελληναρας;

Τεσπα...Οσον αφορα το αλλο που αναφερεις, δεν ειπα εγω να μην τους κρινεις. Απλα σημειωσα οτι αυτα που αναφερεις θα μπορουσαν καλλιστα να συμβουν και σε καποια μεριδα αλλου λαου, ή επισης λογω αναλογης ιδιοσυγκρασιας να κανουν και ακομα χειροτερα. Επομενως, δεν χρειαζεται να ειμαστε τοσο επικριτικοι και "αντι-Ελληναραδες" (νυσταζω και δεν μπορω μα βρω καλυτερη περιγραφη )

Δεν ειπα οτι εσκεμμενα καποιος παει να το παιξει ανωτερος. Ειπα οτι αυτο μου βγαζει ομως το νοημα αυτων των Posts. Εσενα δεν σου θυμιζει, δηλαδη, κατι χιουμοριστικα email τυπου "Γιατι οι Ελληνες ειναι καλυτεροι των υπολοιπων ευρωπαιων;" στο αντιστροφο του (δεν ξερω αν καταλαβες για ποια email μιλαω)

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

O bisbirikos έγραψε στις 13:07, 17-04-07:

Nosaltres.

Απο σενα περιμενα να καταλαβεις οτι δεν κολλησα στο "πρωκτικο" αλλα στον Ελληναρα. Τεσπα.

Αλλα ας εξετασουμε τις προθεσεις:

Δλδ, ποσοι απ'αυτους που εχουν σεξουαλικη συνευρεση πιστευεις οτι εχουν "ενταξει" προθεσεις?
Δλδ, ποσοι απ'αυτους δεν εχουν απογοητευτει ερωτικα και βρισκουν εναν συντροφο για να ανεβουν ψυχολογικα?
Ποσοι βρισκουν εναν σεξ.συντροφο μονο και μονο επειδη εχουν καιρο να κοιμηθουν με καποιον?
Ποσοι δεν βρισκουν συντροφο μονο και μονο για να εχουν καποιο ανθρωπο στην εξουσια τους?
Ποσοι δεν κοιμουνται μονο και μονο για μια νυχτα και μετα πεταν τον αλλον αφου εξυπηρετηθηκαν οι αναγκες τους?

Νομιζω οτι τα παραπανω ειναι θεμιτα μονο αν υπαρχει αντιστοιχια στο "θελω αυτο" κι ο "αλλος θελει κατι αναλογο"...Αλλα μπορει και να κανω λαθος.

Κι αν δεν κανω λαθος, οι γειτονες εχουν κολλημα με το πρωκτικο ε? Ελληναρες κι αυτοι ε?

(Η λιστα συνεχιζεται αν θες).

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:48, 17-04-07:

Δλδ, ποσοι απ'αυτους που εχουν σεξουαλικη συνευρεση πιστευεις οτι εχουν "ενταξει" προθεσεις?
Δλδ, ποσοι απ'αυτους δεν εχουν απογοητευτει ερωτικα και βρισκουν εναν συντροφο για να ανεβουν ψυχολογικα?
Ποσοι βρισκουν εναν σεξ.συντροφο μονο και μονο επειδη εχουν καιρο να κοιμηθουν με καποιον?
Ποσοι δεν βρισκουν συντροφο μονο και μονο για να εχουν καποιο ανθρωπο στην εξουσια τους?
Ποσοι δεν κοιμουνται μονο και μονο για μια νυχτα και μετα πεταν τον αλλον αφου εξυπηρετηθηκαν οι αναγκες τους?
Μα και αυτά κατακριτέα είναι.

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 12:45, 18-04-07:

Παράθεση: (Μου τη δίνει που είστε όλοι εξυπνότεροι από εμένα και μπορείτε να κάνετε πολλαπλή παράθεση, ενώ εγώ δεν νογάω, αλλά, πού θα πάει, θα το ξεπεράσω).
Και βεβαια ειναι θεμιτο. Θα σε ενδιεφερε νομιζω για παραδειγμα, αν η γυναικα σου σε παντρευτηκε επειδη σε αγαπαει ή το εκανε για την περιουσια σου... ετσι δεν ειναι? Θεμιτο δεν θα ηταν να ελεγξεις τις προθεσεις της?
Βεβαίως έχομεν δημοκρατίαν, πλην όμως...Θα τη σφάξω την άτιμη!!! (Εκάμαμεν επανάστασιν!). Σωστά Nosaltres, ακόμη και στο ποδόσφαιρο, τιμωρείται η πρόθεση (πέναλτυ, κίτρινη-κόκκινη κάρτα). Άσχετο βέβαια, αλλά, φοβάμαι πως ξέχασες στην ψυχογραφία του Ελληνάρα να προσθέσεις ότι συνδέει τα πάντα με το ποδόσφαιρο.

Αυτή η παράγραφος είναι πολύ εύγλωτη, τεκμηριώνοντας ότι πράγματι σε κάθε λαό υπάρχουν από αυτούς που λες. Θα αναφέρω όμως ότι στο αρχικό σου μύνημα, που ξεκίνησε την παρούσα συζήτηση, έγραφες πως όταν πας στο εξωτερικό αποτοξινώνεσαι "από την παρουσία αυτου του ανθρωπινου ειδους που λεγεται "Ελληναρας". Φαίνεται ότι πας στο εξωτερικό αλλά έχεις ειδικό ανθρωποδιώχτη που φιλτράρει τους ξένους m@l@kes. Αν ανεβάσεις το security level του ανθρωποδιώχτη σου, θα σου φιλτράρει πιθανώς και τους ντόπιους, αν και πιστεύω ότι κατά βάθος τη βρίσκεις χαρακτηρίζοντας τους συντοπίτες σου κάπως... Κατά τ' άλλα συμφωνώ: Πράγματι, δεν είσαι κομπλεξικός! Ένα διάλλειμα τώρα να πιω τη φραπεδιά μου, πιες εσύ τον φραπουτσίνο σου και συνεχίζουμε...

...Λοιπόν επανέρχομαι Δημήτριος (δριμύτερος δλδ). Εάν συζητούσαμε για παράδειγμα, για τους Εβραίους, τους Αφρικανούς, τους Εσκιμώους ή τους Gay και εκφραζόμασταν με τέτοιο τρόπο (ζωικό είδος και λοιπά) θα μας κατηγορούσαν για ρατσισμό, ναζισμό, σωβινισμό και στραβισμό και θα μας είχαν πάρει με τις πέτρες. Το να εκφραζόμαστε έτσι για τους γύρω μας αντιθέτως θεωρείται very in and must.
Επιτέλους: Ανθρώπινα δικαιώματα και για τους m@l@kes. Save Alekos!!

Στον έρωτα, στον πόλεμο και στην πρόσληψη για το δημόσιο, όλα επιτρέπονται ρε φίλε.

Κι αν δεν κανω λαθος, οι γειτονες εχουν κολλημα με το πρωκτικο ε? Ελληναρες κι αυτοι ε?
Μη τα λες αυτά και ήρθε και ο Μπουγιούκανιτ (αρχηγός του επιτελείου της γείτονος) στη Θεσσαλονίκη και θα πάει και στο σπίτι του Κεμάλ να εμπνευστεί και να φτιαχτεί, θα έλεγα. Προσοχή μη σας πέσει το σαπούνι και σκύψετε να το πάρετε. Εγώ προσωπικά, αυτές τις πονηρές ημέρες δεν θα έσκυβα ούτε για να πιάσω εκατόευρω (νεολογισμός)

Αλήθεια, πολλά υπονοούμενα ανταλλάσετε με τη Michelle. Εδώ μιλάμε για αίσθημα!

Και ο Ψινάκης που γουστάρει το "πάρε-δώσε" τι ακριβώς είναι?
Τι τα θες κι εσύ ρε φίλε και τα βάζεις με τις υψηλές αξίες,τα όσια και τα ιερά της φυλής; Καλά σου κάνανε και σε αποκλείσανε. Σοβαρά τώρα. Αν από ένα forum αποκλείονται συνομιλητές σαν τον Ειλικρινή, υπάρχει πρόβλημα δημοκρατίας (Έχεις δικαίωμα να λες ό,τι θέλεις, αρκεί να είναι αυτό που θέλουμε εμείς οι υπόλοιποι).

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Το κλασσικό επιχείρημα "ξέρω τους συντρόφους σας, τους αδερφούς σας, τους πατεράδες σας, τους φίλους σας , καλύτερα απο εσάς, παρ'ότι δεν τους έχω καν δει ποτέ, επειδή τυχαίνει να έχουμε το ίδιο όργανο ανάμεσα στα πόδια και επειδή έτσι κάνουν οι φίλοι μου άρα έτσι ισχύει για όλους"
Έχεις ποτέ σκεφτεί ότι μπορεί απλά εσύ να μην τα ξέρεις όλα για τους παραπάνω, γιατί μερικά πράγματα που λέμε μεταξύ μας δεν τα λέμε στις γυναίκες; Τι ακριβώς ξέρεις για παράδειγμα για την ερωτική ζωή των γονιών σου, ειδικά όταν ήταν στην ηλικία σου; (Συγνώμη για την αναφορά στους γονείς, τίποτε προσωπικό. Απλά κι εγώ πρόσφατα ανακάλυψα ότι ξέρω ελάχιστα γι΄ αυτό το θέμα). Το να ακούς την άποψη των μεγαλύτερων και να τη σέβεσαι, ακόμη κι αν μέχρι στιγμής δεν έφτασες στα ίδια συμπεράσματα, είναι αρετή, τελικώς μάλλον λίγο δυσεύρετη στην πατρίδα του Ελληναρά. Αλήθεια, αυτό το περί οργάνων ανάμεσα σε πόδια, δεν είναι κομματάκι σεξιστικό;

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac
A! Να και μια συζητηση επιπεδου...

ελεος ρε παιδια, ξεκινησε το θεμα απο κατι που απανταται σχετικα απλα, και το γυρισατε σε προσωπικες επιθεσεις, ειρωνιες, υπονοουμενα, και 3 λαλουν & δυο χορευουν συζητησεις για πρωκτικο, κτλ...
Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Είναι τελικά άλλο ένα χαρακτηριστικό των Ελλήνων να καταλήγουν όλες οι συζητήσεις "του κώλου"!!(Το κώλον είναι ιατρικός όρος και γι' αυτό δεν το θεωρώ trash talking).
Ένας επιστήμονας μιλάει πάντα με αποδείξεις. Με αυτά που ακολούθησαν από την 5η σελίδα και μετά, επιτύχαμε να το επιβεβαιώσουμε περίτρανα. Βλέπω μάλιστα ότι και άλλοι έχουν την ίδια γνώμη. Στα πλαίσια λοιπόν του "3 λαλούν και 2 χορεύουν":
Ζήτω το Έθνος (η εφημερίδα;;;). Περιμένοντας και τον δικό μου αποκλεισμό, διατελώ...

ΥΓ: Μην παίρνετε πολύ στα σοβαρά τα ειρωνικά μου σχόλια, ειδικά ο Nosaltres, αυτό που θέλω είναι να αποδείξω ότι ακόμη και αν έχουμε δίκιο σε κάτι, είμαστε υποχρεωμένοι να το υποστηρίζουμε με τα κατάλληλα επιχειρήματα, αλλιώς θα βρεθούν κάποιοι m@l@kes σαν τον Great Chaos που θα έχουν να μας σέρνουν τα εξ αμάξης. Προσοχή: Το Χάος καραδοκεί στην επόμενη γωνία.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Great Chaos : 19-04-07 στις 10:39. Αιτία: Προσθήκη των quote tags στις παραθέσεις :-)
Παράθεση

briki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη briki
H briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 200 μηνύματα.

H briki έγραψε στις 15:47, 18-04-07:

Συγχωρείστε με που δεν έχω διαβάσει αυτά που γράψατε οι προηγούμενοι αλλά δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου.
Θα πω λακωνικά ότι το φαίνομενο του "ελληνάρα" το οποίο εγώ συσχετίζω και λίγο με μία πιο "απαλή" έννοια εθνικιστή, με ενοχλεί αφάνταστα. Άρα συνοψίζοντας, το φαινόμενο του ελληνάρα με ενοχλεί αλλά όχι και το φαινόμενο του έλληνα απαραίτητα.

Παράθεση

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nosaltres
Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε στις 17:59, 19-04-07:

Παράθεση: (Μου τη δίνει που είστε όλοι εξυπνότεροι από εμένα και μπορείτε να κάνετε πολλαπλή παράθεση, ενώ εγώ δεν νογάω, αλλά, πού θα πάει, θα το ξεπεράσω).

Βεβαίως έχομεν δημοκρατίαν, πλην όμως...Θα τη σφάξω την άτιμη!!! (Εκάμαμεν επανάστασιν!). Σωστά Nosaltres, ακόμη και στο ποδόσφαιρο, τιμωρείται η πρόθεση (πέναλτυ, κίτρινη-κόκκινη κάρτα). Άσχετο βέβαια, αλλά, φοβάμαι πως ξέχασες στην ψυχογραφία του Ελληνάρα να προσθέσεις ότι συνδέει τα πάντα με το ποδόσφαιρο.

Αυτή η παράγραφος είναι πολύ εύγλωτη, τεκμηριώνοντας ότι πράγματι σε κάθε λαό υπάρχουν από αυτούς που λες. Θα αναφέρω όμως ότι στο αρχικό σου μύνημα, που ξεκίνησε την παρούσα συζήτηση, έγραφες πως όταν πας στο εξωτερικό αποτοξινώνεσαι "από την παρουσία αυτου του ανθρωπινου ειδους που λεγεται "Ελληναρας". Φαίνεται ότι πας στο εξωτερικό αλλά έχεις ειδικό ανθρωποδιώχτη που φιλτράρει τους ξένους m@l@kes. Αν ανεβάσεις το security level του ανθρωποδιώχτη σου, θα σου φιλτράρει πιθανώς και τους ντόπιους, αν και πιστεύω ότι κατά βάθος τη βρίσκεις χαρακτηρίζοντας τους συντοπίτες σου κάπως... Κατά τ' άλλα συμφωνώ: Πράγματι, δεν είσαι κομπλεξικός! Ένα διάλλειμα τώρα να πιω τη φραπεδιά μου, πιες εσύ τον φραπουτσίνο σου και συνεχίζουμε...

...Λοιπόν επανέρχομαι Δημήτριος (δριμύτερος δλδ). Εάν συζητούσαμε για παράδειγμα, για τους Εβραίους, τους Αφρικανούς, τους Εσκιμώους ή τους Gay και εκφραζόμασταν με τέτοιο τρόπο (ζωικό είδος και λοιπά) θα μας κατηγορούσαν για ρατσισμό, ναζισμό, σωβινισμό και στραβισμό και θα μας είχαν πάρει με τις πέτρες. Το να εκφραζόμαστε έτσι για τους γύρω μας αντιθέτως θεωρείται very in and must.
Επιτέλους: Ανθρώπινα δικαιώματα και για τους m@l@kes. Save Alekos!!

Στον έρωτα, στον πόλεμο και στην πρόσληψη για το δημόσιο, όλα επιτρέπονται ρε φίλε.

Μη τα λες αυτά και ήρθε και ο Μπουγιούκανιτ (αρχηγός του επιτελείου της γείτονος) στη Θεσσαλονίκη και θα πάει και στο σπίτι του Κεμάλ να εμπνευστεί και να φτιαχτεί, θα έλεγα. Προσοχή μη σας πέσει το σαπούνι και σκύψετε να το πάρετε. Εγώ προσωπικά, αυτές τις πονηρές ημέρες δεν θα έσκυβα ούτε για να πιάσω εκατόευρω (νεολογισμός)

Αλήθεια, πολλά υπονοούμενα ανταλλάσετε με τη Michelle. Εδώ μιλάμε για αίσθημα!

Τι τα θες κι εσύ ρε φίλε και τα βάζεις με τις υψηλές αξίες,τα όσια και τα ιερά της φυλής; Καλά σου κάνανε και σε αποκλείσανε. Σοβαρά τώρα. Αν από ένα forum αποκλείονται συνομιλητές σαν τον Ειλικρινή, υπάρχει πρόβλημα δημοκρατίας (Έχεις δικαίωμα να λες ό,τι θέλεις, αρκεί να είναι αυτό που θέλουμε εμείς οι υπόλοιποι).

Έχεις ποτέ σκεφτεί ότι μπορεί απλά εσύ να μην τα ξέρεις όλα για τους παραπάνω, γιατί μερικά πράγματα που λέμε μεταξύ μας δεν τα λέμε στις γυναίκες; Τι ακριβώς ξέρεις για παράδειγμα για την ερωτική ζωή των γονιών σου, ειδικά όταν ήταν στην ηλικία σου; (Συγνώμη για την αναφορά στους γονείς, τίποτε προσωπικό. Απλά κι εγώ πρόσφατα ανακάλυψα ότι ξέρω ελάχιστα γι΄ αυτό το θέμα). Το να ακούς την άποψη των μεγαλύτερων και να τη σέβεσαι, ακόμη κι αν μέχρι στιγμής δεν έφτασες στα ίδια συμπεράσματα, είναι αρετή, τελικώς μάλλον λίγο δυσεύρετη στην πατρίδα του Ελληναρά. Αλήθεια, αυτό το περί οργάνων ανάμεσα σε πόδια, δεν είναι κομματάκι σεξιστικό;

Ένας επιστήμονας μιλάει πάντα με αποδείξεις. Με αυτά που ακολούθησαν από την 5η σελίδα και μετά, επιτύχαμε να το επιβεβαιώσουμε περίτρανα. Βλέπω μάλιστα ότι και άλλοι έχουν την ίδια γνώμη. Στα πλαίσια λοιπόν του "3 λαλούν και 2 χορεύουν":
Ζήτω το Έθνος (η εφημερίδα;;;). Περιμένοντας και τον δικό μου αποκλεισμό, διατελώ...

ΥΓ: Μην παίρνετε πολύ στα σοβαρά τα ειρωνικά μου σχόλια, ειδικά ο Nosaltres, αυτό που θέλω είναι να αποδείξω ότι ακόμη και αν έχουμε δίκιο σε κάτι, είμαστε υποχρεωμένοι να το υποστηρίζουμε με τα κατάλληλα επιχειρήματα, αλλιώς θα βρεθούν κάποιοι m@l@kes σαν τον Great Chaos που θα έχουν να μας σέρνουν τα εξ αμάξης. Προσοχή: Το Χάος καραδοκεί στην επόμενη γωνία.
Μην ανησυχεις, καταλαβα τις προθεσεις σου. :-)

Λοιπον, επαναλαμβανω οτι και σε αλλες χωρες εχει μ@λ@κες, αλλα εμενα προσωπικα αυτα που βλεπω απο τον ελληναρα με ενοχλουν πολυ περισσοτερο.

Και φυσικα δεν ισχυει αυτο που ειπες περι φασισμου, γιατι επαναλαμβανω... δεν μιλαω για τους Ελληνες αλλα... για τους Ελληναρες!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 19:26, 19-04-07:

Παντως για να λεμε και την αληθεια πλεον και ο μεσος Ελληνας (οχι εσεις που ξερετε γιατι χρησιμοποιειτε την λεξη!) εχει κανει την λεξη "Ελληναρας" πιπιλα.
Ενα "τσακ" να κανει καποιος σε κατι, θα πεταχτει ο τριτος και θα τον πει ελληναρα.
Ακυρο ετσι;

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

O bisbirikos έγραψε στις 20:05, 19-04-07:

Mario

Πεστα, πεστα.
Μου ετυχε φαση που καποιος ενω οδηγουσε το βραδυ, εβριζε οσους ειχαν αναμμενα τα ψηλα (εστω και για λιγο) ως "Ελληναρες" και "Κοιτα το μ@λ@κα τον Ελληνα" ενω αυτος πεταγε τη γοπα απο το παραθυρο.

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 21:04, 20-04-07:

Εγώ έχω δει τύπο, να οδηγάει στο δρόμο για Μαρμαρά Χαλκιδικής έχοντας βγάλει, όχι το χέρι, όχι τον αγκώνα, αλλά το ΠΟΔΙ παρακαλώ, από το παράθυρο. Το εκπληκτικό είναι ότι τον είδε ο τροχονόμος με τη μοτοσυκλέτα και αντί να τον γράψει, του έκανε απλώς συστάσεις να βάλει το πόδι μέσα!!!
Τεσπα, σε όλες τις χώρες υπάρχουν κάποιοι κάφροι. Ας πούμε στην Ελλάδα έχει Ελληναράδες, στην Τουρκία Τουρκαλάδες, στη Γερμανία Γερμαναράδες και στον πλανήτη p'solar έχει...
Μη βιάζεστε, μη συνοθείστε, η αποστολή για τον εν λόγω πλανήτη φεύγει σ' ένα μήνα!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Great Chaos : 21-04-07 στις 13:09.
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:05, 21-04-07:

Ε ωραία, υπάρχουν παντού, επιχαίρουμε πολύ. Το θέμα είναι εμείς τι κάνουμε γι' αυτό.

Αν και αμφιβάλλω για τον βαθμό που κ' εμείς δεν έχουμε μεταλλαχθεί σε ελληναριό.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 11:31, 21-04-07:

Εγώ έχω δει τύπο, να οδηγάει στο δρόμο για Μαρμαρά Χαλκιδικής έχοντας βγάλει, όχι το χέρι, όχι τον αγκώνα, αλλά το ΠΟΔΙ παρακαλώ, από το παράθυρο. Το εκπληκτικό είναι ότι τον είδε ο τροχονόμος με τη μοτοσυκλέτα και αντί να τον γράψει, του έκανε απλώς συστάσεις να βάλει το πόδι μέσα!!!
'Εχεις δει όμως οδηγό λεοφωρείου στο κέντρο της Αθήνας να αλλάζει ταχύτητα με το πόδι ? Εγώ ναι, σε μια άδεια Αθήνα μέσα Αυγούστου. Αλλαγή ταχύτητας με το πόδι και γκάζι στο φουλ.

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

O bisbirikos έγραψε στις 19:57, 24-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
'Εχεις δει όμως οδηγό λεοφωρείου στο κέντρο της Αθήνας να αλλάζει ταχύτητα με το πόδι ? Εγώ ναι, σε μια άδεια Αθήνα μέσα Αυγούστου. Αλλαγή ταχύτητας με το πόδι και γκάζι στο φουλ.

Ειχε μια εκπομπη στη Γερμανια οπου εδειχνε τους Γερμανους οδηγαρες (νταξ, μπορει και να ηταν Ελληνες της Γερμανιας) και τους τραβουσε η καμερα...

1) Οδηγος νταλικας, οδηγουσε με τα ποδια γιατι με τα χερια ειχε μπακετες (για ντραμς βρε) και επαιζε στο τιμονι...
2) Ο αλλος οδηγουσε με το χαμπουργκερ στο ενα χερι και το κινητο στο αλλο...(ειχε και μια τεραστια αφισα στα Autobahn που εδειχνε αυτο ακριβως το πραγμα-Γιατι αραγε? Επειδη οι Γερμανοι εχουν πολιτισμο κι εμεις ειμαστε καφροι?)

Ειχε κι αλλα...

Οσο για τους Βελγους, να βαλω κατι ωραιες φωτο απο οδηγημα στο Βελγιο?
Τις ειχα βγαλει με σκοπο να κανω καταγγελιες αλλα καταλαβα οτι σ'αυτα τα θεματα το κρατος τους ειναι (περιπου) σαν το δικο μας...

Παράθεση

scar.lett

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη scar.lett
H scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H scar.lett έγραψε στις 11:10, 25-04-07:

κατά περιόδους βρίζω και εγώ όλους τους ανωτέρω ελληνάρες και καταριέμαι την ώρα και τη στιγμή που μοιραζόμαστε κοινό dna. μήπως όμως είμαστε παράλογοι; δεν είναι όλοι οι Έλληνες έτσι. και μάλιστα δεν πιστεύω ότι η πλειοψηφία των Ελλήνων είναι έτσι. φαντάζομαι ότι παρόμοιοι χαρακτήρες υπάρχουν σε όλα τα κράτη.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:13, 25-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από scar.lett
κατά περιόδους βρίζω και εγώ όλους τους ανωτέρω ελληνάρες και καταριέμαι την ώρα και τη στιγμή που μοιραζόμαστε κοινό dna. μήπως όμως είμαστε παράλογοι; δεν είναι όλοι οι Έλληνες έτσι. και μάλιστα δεν πιστεύω ότι η πλειοψηφία των Ελλήνων είναι έτσι. φαντάζομαι ότι παρόμοιοι χαρακτήρες υπάρχουν σε όλα τα κράτη.
Αυτό που λές είναι σωστό, εξάλου όλοι είμαστε καταβαθος Ελληνάρες όλοι κάνουμε λίγο απο αυτά που λέει στην αρχή και ενοείτε ότι υπάρχουν και άλλου απλά το Ελληνας το λέμε επιδή ζούμε εδώ και έχουμε κάποια άσχημα συνήθεια που δεν έχουν άλλοι

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:41, 27-04-07:

Πάντως οι ψυχολόγοι λένε ότι αυτό που κατηγορούμε περισσότερο απ όλα είναι κι αυτό που ουσιαστικά αναγνωρίζουμε στον εαυτό μας και φοβόμαστε

Παράθεση

Asterismos (Ιωάννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Asterismos
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H Asterismos έγραψε στις 13:01, 27-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
Πάντως οι ψυχολόγοι λένε ότι αυτό που κατηγορούμε περισσότερο απ όλα είναι κι αυτό που ουσιαστικά αναγνωρίζουμε στον εαυτό μας και φοβόμαστε
Δηλαδή αυτοί που κατηγορούν τους έλληνες οδηγούς ως κακούς οδηγούς είναι κατά βάθος κακοί οδηγοί ;;;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:15, 27-04-07:

Αυτό αν και το έχω ξανακούσει, μου φαίνεται λίγο κουλό. Πχ εγώ σιχαίνομαι τους ομοφοβικούς. Σημαίνει οτι κατα βάθος είμαι ομοφοβική;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:41, 27-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Asterismos
Δηλαδή αυτοί που κατηγορούν τους έλληνες οδηγούς ως κακούς οδηγούς είναι κατά βάθος κακοί οδηγοί ;;;
εχμ... ναι...
στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν καλοί οδηγοί...
μόνο συνετοί και προσεκτικοί

Αυτό αν και το έχω ξανακούσει, μου φαίνεται λίγο κουλό. Πχ εγώ σιχαίνομαι τους ομοφοβικούς. Σημαίνει οτι κατα βάθος είμαι ομοφοβική;
δεν ξέρω/δεν απαντώ
ρώτα κάποιον με περισσότερες γνώσεις

είναι αυτό που "Εν δυνάμει" έχουμε μέσα μας και το αναγνωρίζουμε γιαυτό και φοβόμαστε....

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 14:16, 27-04-07:

Eγω παλι διαφωνω παντελως με το τελευταιο.
Το οτι ορισμενα πραγματα δεν τα μπορω και δεν τα γουσταρω δεν ειναι γιατι τα "φοβαμαι" ή δεν τα θελω για τον οποιοδηποτε αλλο λογο περαν του οτι απλουστατα ΔΕΝ τα αντεχω!Δεν τα δεχομαι!Δεν μου καθονται καλα!

Παράθεση

Asterismos (Ιωάννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Asterismos έγραψε στις 14:16, 27-04-07:

εχμ... ναι...
στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν καλοί οδηγοί...
μόνο συνετοί και προσεκτικοί ...
Κάποιος πρέπει να ενημερώσει τους άντρες σχετικά που κατηγορούν τις γυναίκες οδηγούς

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:24, 27-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Eγω παλι διαφωνω παντελως με το τελευταιο.
Το οτι ορισμενα πραγματα δεν τα μπορω και δεν τα γουσταρω δεν ειναι γιατι τα "φοβαμαι" ή δεν τα θελω για τον οποιοδηποτε αλλο λογο περαν του οτι απλουστατα ΔΕΝ τα αντεχω!Δεν τα δεχομαι!Δεν μου καθονται καλα!
είναι ελάχιστοι οι άνθρωποι που το αποδέχονται αυτό μην ανησυχείς
το γιατί.... σε αφήνω να το σκεφτείς μόνος σου

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 16:08, 27-04-07:

Ε, δεν μπορεί, θα το έχεις κι εσύ το κουσουράκι σου. Εγώ πχ που σιχαίνομαι τις κατσαρίδες, δεν είμαι κατσαρίδα βέβαια (ναι γιατρέ μου εγώ το ξέρω, οι κατσαρίδες όμως το ξέρουν;) όμως το ν' αναγουλιάζω και να συγχύζομαι όταν βλέπω μία, δεν είναι υγειής αντίδραση, δεν νομίζεις;

Αρχική Δημοσίευση από Asterismos
Ακριβώς! Κάποιος μια φορά παραβίασε STOP, με χτύπησε και μετά με έβριζε από πάνω ότι είμαι άσχετος (μάλλον στην αστρολογία ήμουν άσχετος και στην χαρτομαντεία, αφού δεν μπόρεσα να προβλέψω ότι ο σκατοαστούλης με τη Μερσεντέ θα περνούσε την αφεντομουτσουνάρα του από εκεί. Πού να φανταστώ τέτοια τιμή εγώ ο τιποτένιος; ).

Αυτό δεν είναι καθόλου αλήθεια!!! Εγώ για παράδειγμα, κάθομαι που λέτε ήσυχα ήσυχα, χωρίς να ενοχλώ κανέναν με το Γονίδη τέρμα στο MP3, πίνοντας τη φραπεδιά μου και μιλώντας για ποδόσφαιρο και αυτοκίνητα με τον κολλητό μου το Μήτσουλα το βιοτέχνη, (ξέρετε ρε, εκείνον με το Wrangler, που έχει πρόσθετα αξεσουάρ διπλάσια από το βάρος του αυτοκινήτου, ναι ρε ο ηγέτης μιλάμε) απλά ντυμένος, παντελόνι D&G, πουκαμισάκι Mexx, με ανοιχτά 5 κουμπιά για να φαίνεται η τρίχα για πουλόβερ (Greek lover, Greek lover) και η μπάκα-κιμπαριλίκι, με μόλις 2.5 κιλά χρυσή αλυσίδα στο στήθος, σαγιονάρα Gucci και τα ρέστα, κάζουαλ μιλάμε, μόλις δυο μισθοί των μπετατζήδων μου που έχω 6 μήνες να τους πληρώσω, γιατί δεν βγαίνω κιόλας ρε αδερφέ (Δύσκολη η δουλεία του εργολάβου. Γκρεμίζονται να πούμε οι μαιζονέτες που έχτισα μπαζώνοντας το ρέμα και μου ζητάνε και τα ρέστα οι γύφτοι. Ξέρετε ρε φτωχομπινέδες τι μίζα έχω ρίξει εγώ στο Δήμο; Τα παράπονά σας στο δήμαρχο κορόιδα. Τέτοιοι λαλακοπίτουρες που είστε, θα τον ξαναψηφίσετε και την άλλη τετραετία. Άσε που αυτοί οι Αλβανοί, όλοι κλέφτες ξέρετε, έχουν και καλά κάτι απαιτήσεις να τους πληρώνω λέει τα δεδουλευμένα, ρε αι σιχτίρ ψωμολυσσασμένοι, που ήρθατε στην Ελλάδα και γίνατε ανθρώποι. Όταν χορτάσει η ψείρα βγαίνει στο γιακά. Άντε μην πάω στους μπάτσους, ναι εκείνους που λάδωσα όταν με πιάσανε τη νύχτα να σηκώνω το αυθαίρετο, και τους καταγγείλω τους αλήτες ότι είναι παράνομοι και τους στείλουν στο διάολο, από κει πού' ρθαν. Άμα δε σας αρέσει να πάτε στη Ρωσία σας βρωμόσκυλα). Κι εκεί που έχουμε τελειώσει την ανάγωση του Playboy και χαλβαδιάζουμε τα μ****κια που κάνουν πως δε μας κοιτάνε, (αλλά εμείς είμαστε σίγουροι, όλες τα θέλουν ρε Μήτσουλα, για μας συζητάνε τώρα, όλα εγώ πρέπει να στα λέω, δεν καταλαβαίνεις ρε μ@λ@κ@; ), έρχεται ξαφνικά ο ξεφτίλας ο Ελληναράς και, άκου θράσσος αδερφέ, μου ζητάει να μετακινήσω τη Μπέμπα (BMW για τους αστοιχείωτους) γιατί λέει του κλείνω το ψωροFIAT του (κάπως έτσι δεν τα λένε αυτά τ' αυτοκίνητα της πλάκας; ) και θέλει ο γελοίος να πάει λέει στη δουλειά του και βιάζεται κι από πάνω. Τα πήρα κρανίο μιλάμε ρε μεγάλε! Ποιος νομίζεις πως είσαι ρε βλάχο, ξέρεις ρε ποιος είμαι 'γώ; Πώς τους ανέχεστε αυτούς τους Ελληναράδες σ' αυτή τη χώρα, δεν μπορώ να το καταλάβω, με αρρωσταίνουν κάτι τέτοιοι τύποι. Γι' αυτό πες στους ψυχολόγους σου κοριτσάκι, να χώσουν τα πτυχία τους εκεί που ξέρουν, εμείς έχουμε βγάλει το πανεπιστήμιο της ζωής ρε άσχετοι!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Great Chaos : 27-04-07 στις 16:39.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 16:36, 27-04-07:

είναι ελάχιστοι οι άνθρωποι που το αποδέχονται αυτό μην ανησυχείς
Εξακολουθω να μην συμφωνω...αλλα παιζει να μην εχω καταλαβει εξ'αρχης και το βαθυτερο νοημα...Εχω και πονοκεφαλο τωρα οποτε το αφηνουμε για αλλη ωρα....

το γιατί.... σε αφήνω να το σκεφτείς μόνος σου
Ξεχνα το...η μνημη ειναι πληρης...χρειαζομαι restart και εκτος απο αυτο οταν σκεφτομαι ζαλιζομαι...

Παράθεση

Asterismos (Ιωάννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Asterismos έγραψε στις 17:47, 27-04-07:

...(μάλλον στην αστρολογία ήμουν άσχετος και στην χαρτομαντεία, αφού δεν μπόρεσα να προβλέψω ότι ο σκατοαστούλης με τη Μερσεντέ θα περνούσε την αφεντομουτσουνάρα του από εκεί. Πού να φανταστώ τέτοια τιμή εγώ ο τιποτένιος; ).
ααα, εδώ έχω να καταγγείλω το κράτος που δίνει αβέρτα κουβέρτα διπλώματα σε όποιους δεν έχουν το κληρονομικό χάρισμα της μαντικής. Μα είναι δυνατόν??? Στην Ελλάδα οδηγείς. Αφού μόνο έτσι μπορείς να επιβιώσεις!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 27-04-07 στις 18:43. Αιτία: Επιδιώρθωση στο quote tag
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:59, 27-04-07:

Αυτό δεν είναι καθόλου αλήθεια!!! Εγώ για παράδειγμα, κάθομαι που λέτε ήσυχα ήσυχα, χωρίς να ενοχλώ κανέναν με το Γονίδη τέρμα στο MP3, πίνοντας τη φραπεδιά μου και μιλώντας για ποδόσφαιρο και αυτοκίνητα με τον κολλητό μου το Μήτσουλα το βιοτέχνη, (ξέρετε ρε, εκείνον με το Wrangler, που έχει πρόσθετα αξεσουάρ διπλάσια από το βάρος του αυτοκινήτου, ναι ρε ο ηγέτης μιλάμε) απλά ντυμένος, παντελόνι D&G, πουκαμισάκι Mexx, με ανοιχτά 5 κουμπιά για να φαίνεται η τρίχα για πουλόβερ (Greek lover, Greek lover) και η μπάκα-κιμπαριλίκι, με μόλις 2.5 κιλά χρυσή αλυσίδα στο στήθος, σαγιονάρα Gucci και τα ρέστα, κάζουαλ μιλάμε, μόλις δυο μισθοί των μπετατζήδων μου που έχω 6 μήνες να τους πληρώσω, γιατί δεν βγαίνω κιόλας ρε αδερφέ (Δύσκολη η δουλεία του εργολάβου. Γκρεμίζονται να πούμε οι μαιζονέτες που έχτισα μπαζώνοντας το ρέμα και μου ζητάνε και τα ρέστα οι γύφτοι. Ξέρετε ρε φτωχομπινέδες τι μίζα έχω ρίξει εγώ στο Δήμο; Τα παράπονά σας στο δήμαρχο κορόιδα. Τέτοιοι λαλακοπίτουρες που είστε, θα τον ξαναψηφίσετε και την άλλη τετραετία. Άσε που αυτοί οι Αλβανοί, όλοι κλέφτες ξέρετε, έχουν και καλά κάτι απαιτήσεις να τους πληρώνω λέει τα δεδουλευμένα, ρε αι σιχτίρ ψωμολυσσασμένοι, που ήρθατε στην Ελλάδα και γίνατε ανθρώποι. Όταν χορτάσει η ψείρα βγαίνει στο γιακά. Άντε μην πάω στους μπάτσους, ναι εκείνους που λάδωσα όταν με πιάσανε τη νύχτα να σηκώνω το αυθαίρετο, και τους καταγγείλω τους αλήτες ότι είναι παράνομοι και τους στείλουν στο διάολο, από κει πού' ρθαν. Άμα δε σας αρέσει να πάτε στη Ρωσία σας βρωμόσκυλα). Κι εκεί που έχουμε τελειώσει την ανάγωση του Playboy και χαλβαδιάζουμε τα μ****κια που κάνουν πως δε μας κοιτάνε, (αλλά εμείς είμαστε σίγουροι, όλες τα θέλουν ρε Μήτσουλα, για μας συζητάνε τώρα, όλα εγώ πρέπει να στα λέω, δεν καταλαβαίνεις ρε μ@λ@κ@; ), έρχεται ξαφνικά ο ξεφτίλας ο Ελληναράς και, άκου θράσσος αδερφέ, μου ζητάει να μετακινήσω τη Μπέμπα (BMW για τους αστοιχείωτους) γιατί λέει του κλείνω το ψωροFIAT του (κάπως έτσι δεν τα λένε αυτά τ' αυτοκίνητα της πλάκας; ) και θέλει ο γελοίος να πάει λέει στη δουλειά του και βιάζεται κι από πάνω. Τα πήρα κρανίο μιλάμε ρε μεγάλε! Ποιος νομίζεις πως είσαι ρε βλάχο, ξέρεις ρε ποιος είμαι 'γώ; Πώς τους ανέχεστε αυτούς τους Ελληναράδες σ' αυτή τη χώρα, δεν μπορώ να το καταλάβω, με αρρωσταίνουν κάτι τέτοιοι τύποι. Γι' αυτό πες στους ψυχολόγους σου κοριτσάκι, να χώσουν τα πτυχία τους εκεί που ξέρουν, εμείς έχουμε βγάλει το πανεπιστήμιο της ζωής ρε άσχετοι!
σε ευχαριστώ για το χρόνο που διέθεσες για να γράψεις όλο αυτό το κείμενο που ουδεμία σχέση έχει με αυτό που εννοούσα...

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 19:03, 27-04-07:

Εγώ πάλι δεν κατάλαβα το περιστατικό που ανέφερε ο great chaos.
Προφανώς θα μπέρδεψε τα θέματα.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 19:06, 27-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
ήταν ένα ειρωνικό "αστείο" κείμενο που προσπαθούσε να αποδείξει ότι δεν είναι εν δυνάμει ο Μήτσουλας με την BMW και το ανοιχτό πουκάμισο που ξεπηδάει η τρίχα, όταν του έχουν κλεισμένο το ταπεινό φιατάκι του...

nice try.. though...

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

O bisbirikos έγραψε στις 21:27, 27-04-07:

K E
μαλλον θελει να πει οτι συμφωνει μαζι σου...

Κι οχι να ξεκαρφωσει τον εαυτο του.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:24, 27-04-07:

K E

λες?
μπα.... ξεκινάει το κείμενο με μια φράση που μάλλον δεν αφήνει περιθώρια παρερμήνευσης στο αν συμφωνεί μαζί μου ή όχι ....
"Αυτό δεν είναι καθόλου αλήθεια!!! "

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

O bisbirikos έγραψε στις 22:35, 27-04-07:

Καλα...θα πει ο ιδιος.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:44, 27-04-07:

το ξαναδιάβασα μπας και δεν είχα καταλάβει ορθά το νόημα όλου αυτού του κατεβατού, αλλά πάλι στο ίδιο συμπέρασμα έφτασα..
αν κάνω λάθος... τι να πω... λάθη είμαστε ανθρώπους κάνουμε
Κοινώς... συγγνώμη!
Αν πάλι δεν κάνω λάθος....

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

O bisbirikos έγραψε στις 23:16, 27-04-07:

Κοιτα, το εξυπνο μυτη απο το πουλι πιανεται...
Αλλα μπορει και να κανω λαθος.

Λοιπον,
εχεις εναν κλασσικο ηλιθιο ελληνα που καθεται και χαζευει τις ψιλοηλιθιοτητες που κανουν οι υπολοιποι.

Μου ετυχε φαση που καποιος ενω οδηγουσε το βραδυ, εβριζε οσους ειχαν αναμμενα τα ψηλα (εστω και για λιγο) ως "Ελληναρες" και "Κοιτα το μ@λ@κα τον Ελληνα" ενω αυτος πεταγε τη γοπα απο το παραθυρο.

btw, εκπληκτικη η υπογραφη σου...Το'χω νοιωσει

Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

O Insomniac έγραψε στις 02:43, 28-04-07:

ήταν ένα ειρωνικό "αστείο" κείμενο που προσπαθούσε να αποδείξει ότι δεν είναι εν δυνάμει ο Μήτσουλας με την BMW και το ανοιχτό πουκάμισο που ξεπηδάει η τρίχα, όταν του έχουν κλεισμένο το ταπεινό φιατάκι του...

nice try.. though...
K E

λες?
μπα.... ξεκινάει το κείμενο με μια φράση που μάλλον δεν αφήνει περιθώρια παρερμήνευσης στο αν συμφωνεί μαζί μου ή όχι ....
"Αυτό δεν είναι καθόλου αλήθεια!!! "

το ξαναδιάβασα μπας και δεν είχα καταλάβει ορθά το νόημα όλου αυτού του κατεβατού, αλλά πάλι στο ίδιο συμπέρασμα έφτασα..
αν κάνω λάθος... τι να πω... λάθη είμαστε ανθρώπους κάνουμε
Κοινώς... συγγνώμη!
Αν πάλι δεν κάνω λάθος....
Πλακα κανει, και λεει ειρωνικα "Δεν ειναι αληθεια" δινοντας μετα ενα παραδειγμα του τυπου που δεν καταλαβανει οτι ο ιδιος ειναι "ελληναρας". Απο ο,τι καταλαβα εγω, μαλλον τον παρεξηγησες. Anyway...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:59, 28-04-07:

Πλακα κανει, και λεει ειρωνικα "Δεν ειναι αληθεια" δινοντας μετα ενα παραδειγμα του τυπου που δεν καταλαβανει οτι ο ιδιος ειναι "ελληναρας". Απο ο,τι καταλαβα εγω, μαλλον τον παρεξηγησες. Anyway...
το ότι κάνει πλάκα κι ήταν ένα ειρωνικά χιουμοριστικό κείμενο το κατάλαβα
νταξ, δεν έχω κάνει νετκαπάζ ακόμα...
από κει και πέρα δεν είμαι σίγουρη, αλλά θα μας πει και μόνος

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 12:18, 28-04-07:

Eγώ πάντως νομίζω οτι κάποιο μλάθος έκανε ο φίλος μας, ίσως να περιγράφει ένα αστείο περιστατικό και να ήθελε να το βάλει στο thread "τι αστείο σας έτυχε σήμερα".......

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 12:35, 28-04-07:

... να πω ότι κατάλαβα πως περιγράφει και είναι ειρωνικός με τον «ελληναρα» που σατιρίζει.

(δεχόμαστε και στοιχήματα για το τι εννοούσε ο Χάος.)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 29-04-07 στις 12:08.
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 16:24, 28-04-07:

σε ευχαριστώ για το χρόνο που διέθεσες για να γράψεις όλο αυτό το κείμενο που ουδεμία σχέση έχει με αυτό που εννοούσα...
Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Όποιος γελάει τελευταίος... δεν έπιασε το αστείο

nice try.. though...
Σε μπέρδεψα ε;; Την τρίχα την κάνω χαλάουα κάθε βδομάδα, τουλάχιστον από αυτό δεν χρειάζομαι ξεκάρφωμα. Τώρα το ποιος είναι εν δυνάμει τι, φαίνεται!

K E
Επιτέλους κάποιοι που το έπιασαν.

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Και επειδή θα καθαρίσουμε κάποια στιγμή όλα τα παραπάνω off topic να πω ότι κατάλαβα πως περιγράφει και είναι ειρωνικός με τον «ελληναρα» που σατιρίζει.
(δεχόμαστε και στοιχήματα για το τι εννοούσε ο Χάος.)
Ρουμάνα, κέρδισες το στοίχημα. Η σάτιρα είναι δύσκολο είδος και θεωρείται πιο πετυχημένη όταν καταφέρνει να εκνευρίζει μερικούς. Θεώρησα ότι στο συγκεκριμένο θέμα δεν περιγράφηκε εξ αρχής ο Ελληναράς στην ουσία του. Όλα τα παιδιά κάτι θέλανε να πουν μα δεν το λέγαν τελικά. Αυτός ήταν κι ο λόγος της σχετικής αντιπαράθεσης με τον Nosaltres και τη Michelle, όπου όπως ίσως θα θυμάστε, αναγκάστηκα στο τέλος να απολογηθώ για να μην νομίσουν ότι τους ειρωνεύομαι προσωπικά. Αποφάσισα λοιπόν να σκιαγραφήσω την προσωπικότητα του Ελληναρά, όπως την έχω καταλάβει εγώ κι όπως ενοχλεί εμένα και διάλεξα αυτόν τον σατιρικό "ανάποδο" τρόπο, αντί να γράψω έναν λίβελο που θα ισοπέδωνε τους πάντες και τα πάντα, πράγμα που έκαναν κάποιοι άλλοι και δεν μου φάνηκε να έχει κάποια χάρη. Εάν το διαβάσει κανείς χωρίς προκατάληψη, θα δει μπροστά του τον τύπο τον επιδειξία, ξερόλα, ξιπασμένο, ενοχλητικό, σταρχιδιστή, σκυλά, φαλοκράτη, ρατσιστή, θρασύδειλο, εκμεταλλευτή, ρουφιάνο, σεξιστή, αυνανιστή, αμόρφωτο, νεόπλουτο, λαμόγιο, διαπλεκόμενο, σιχαμένο κλπ, που από πάνω βρίσκει μ@λ@κες όσους δεν είναι σαν αυτόν (αυτό το προτέρημα φαίνεται ότι το έχουν και η "μη Ελληναράδες"). Με λίγα λόγια τον τύπο που όλοι υποτίθεται ότι σιχαίνονται, όμως τελικά όλοι τον προσκυνάν. Κι όλα αυτά σε συσκευασία δώρου! Έκανε κανείς από αυτούς που υποτίθεται ότι είναι κατά του Ελληναρά βαθύτερη και πιο εύστοχη περιγραφή του χαρακτήρα του; Μήπως εγώ δεν την είδα; Δεν μπορώ να καταλάβω! Υπερασπίζεσαι τον Έλληνα, είσαι Ελληναράς και χουντοβασιλικός. Θάβεις και σατιρίζεις τον Ελληναρά, είσαι Ελληναράς που ψάχνει για ξεκάρφωμα. Κάτι τέτοιους βλέπει και ο Ελληναράς κι αισθάνεται Θεός (μόνο Θεός;... Ημίθεος και βάλε). Τελικά σας ενοχλεί ο Ελληναράς, ή νά' χαμε να λέγαμε ρε παιδιά; Ήμουν εξαρχής σίγουρος ότι δεν ήταν στην πραγματικότητα ο Ελληναράς το πρόβλημα κι ότι το θέμα είναι το σύμπλεγμα κατωτερώτητας που μας μαστίζει ως λαό, ώστε δεν μπορούμε να δούμε τα προσόντα και τα προτερήματά μας ενώ μας αρέσει να μεγενθύνουμε τα ελαττώματά μας. Ξανασκεφτήτε το!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Great Chaos : 28-04-07 στις 16:43.
Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

O bisbirikos έγραψε στις 16:53, 28-04-07:

το πρόβλημα κι ότι το θέμα είναι το σύμπλεγμα κατωτερώτητας που μας μαστίζει ως λαό, ώστε δεν μπορούμε να δούμε τα προσόντα και τα προτερήματά μας ενώ μας αρέσει να μεγενθύνουμε τα ελαττώματά μας.

Αφεριμ αφεντη...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους