Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,051 μέλη και 2,412,051 μηνύματα σε 75,409 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 630 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Διασκευές που αξίζουν την προσοχή μας!

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,504 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 20:25, 27-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Ίσως επειδή έχω γνωρίσει το τραγούδι αυτό με τον Johnny Cash το άλλο μου φαίνεται τόσο "άψυχο".

και εγω απο τον cash το γνωρισα, δεν ηξερα καν τοτε οτι ειναι διασκευη, και το ειχα για ωραιο κομματακι, αλλα τιποτα ιδιετερο. Οταν το ακουσα απο Nine Inch Nails μου εβγαλε το κατι παραπανω. Απο τον cash μου φαινετε οτι εκφραζει μια δυνατη λυπη, απο nine inch μου εκφραζει ισοπεδοση και εκμηδενηση, πολυ πιο εντονο. Το "αψυχο" που λες για μενα ταιριαζει στου Cash, χωρις να ειναι αψυχο βεβαια
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

H Bopajgo δεν έγραψε: στις 11:59, 11-06-11:

αλλη διασκευη που βρισκω συμπαθητικη.... Το "Wonderwall" των Oasis απο τον Ryan Adams...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 21:18, 30-06-11:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

me.

Δραστήριο Μέλος

Ο me. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O me. έγραψε: στις 19:38, 23-09-11:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε: στις 19:02, 02-12-11:

Εφαγα λοιπον αυτη τη φλασια, να κανω αυτο το θεματακι...
Οποιος ανεβαζει, μπορει να λεει και ποιο προτιμαει

"Μπαγασας"

μου αρεσουν και οι δυο ερμηνειες, αν και το κομματι ειναι του Ασιμου..

"Sweet dreams"

Προτιμω Eurythmics αν και μ'αρεσει στον Manson που η μουσικη ειναι πιο αργη..

"Knocking on heaven's door"

Γλυκια η Avril.. αλλα δεν ειναι Guns οσο και να προσπαθησει!

"Να με προσεχεις"

Σαββοπουλος.. Και τα δυο μ'αρεσουν,αλλα Σαββοπουλος..

"Η πρωτη μας φορα"

Και παλι μ'αρεσουν και τα δυο.. Κοτσιρας ομως...

"Με το ιδιο μακο"

Ελευθερια Αρβανιτακη...

"Τυφλες ελπιδες"

Μελίνα Κανά...αν και μ'αρέσουν και οι δυο

"Αναθεμα σε"

Παντελής Θαλασσινός... και πάλι μ'αρέσουν και οι δυο..

"Του ερωτα σημαδι"

Αλκίνοος.. Χωρίς δεύτερη σκέψη...

"I love rock n roll"

Νομιζω δεν πρεπει να τιθεται καν θεμα...Joan Jett.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rosstrobon (Τανάσης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Rosstrobon έγραψε: στις 19:55, 02-12-11:

http://www.youtube.com/watch?v=mA39WFYzcHc&ob=av2n το cover.
http://www.youtube.com/watch?v=INgXzChwipY το original.

Μιας και μιλάμε για ένα πολύ αγαπημένο τραγούδι.Οι Smiths δίνουν ένα χαρούμενο ύφος ενώ η Sara Lov βγάζει την μελαγχολία του κομματιού.Και τα 2 φοβερά.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,009 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε: στις 22:35, 02-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από renia_1995

"Knocking on heaven's door"
http://www.youtube.com/watch?v=2tmc8rJgxUI
http://www.youtube.com/watch?v=f-zSo1ZOpQI
Γλυκια η Avril.. αλλα δεν ειναι Guns οσο και να προσπαθησει!
και κανείς απ' τους δυο δεν είναι μπομπ ντύλαν (αρχικός ερμηνευτής και στιχουργός του κομματιού και, πρωτ' απ' όλα, ποιητής)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,627 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 23:55, 02-01-12:

Κορυφαιοοοοοοοοοο!
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 00:22, 03-01-12:

Προσωπικα ειμαι λατρης των διασκευων αν και πολυ θεωρουν οτι οι διασκευες "χαλανε" τα πρωτοτυπα τραγουδια. Οπως και να εχει καποιες φορες τα τραγουδια χρειαζονται καποια ανανεωση ειτε γιατι ειναι χιλιοπαιγμενα και ο κοσμος τα εχει βαρεθει (οσο ωραια και να ειναι) ειτε γιατι πολλες φορες η διασκευη ειναι ακομα καλυτερη και απο την πρωτη εκτελεση. Ολα τα μουσικα ειδη ειναι ευπροσδεκτα!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ψαραδέλλη : 03-01-12 στις 09:48.
Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε: στις 00:40, 30-01-12:

Δύο διασκευές που έχω ξεχωρίσει είναι 1. το Sweet Dreams όπως το διασκεύασε ο Mar. Manson και 2. το no time to cry των Sisters of Mercy όπως το διασκεύασαν οι Cradle of Filth. Πραγματικά απίστευτες διασκευές κ οι δυό τους!!
Μ' αρέσουν κ οι διασκευές γενικά των Burger Project κ ειδικά το Bed of Nails (Alice Cooper) κ Another one bites the dust (Queen).
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,880 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 13:30, 06-02-12:

Απίστευτη διασκευή από Σταυρό Ντάντους!
Αρχικό:

Διασκευή:
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,682 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 13:47, 06-02-12:

Johnny Cash Hurt
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος . Έχει γράψει 5,376 μηνύματα.

H Angelique. .* ●*. • ¸. ★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 13:47, 06-02-12:

Siouxsie And The Banshees - Spellbound:
http://www.youtube.com/watch?v=9otg_Cm50RE

Inkubus Sukkubus - Spellbound:
http://www.youtube.com/watch?v=vQNr93nT-Po

Τα αγαπώ και τα δύο.
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 995 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε: στις 22:57, 06-02-12:

1. Saint Etienne - Only love can break your heart (Neil Young)
2. Coolio feat. L.V. - Gangsta's paradise (It sampled the chorus and music of the song Stevie Wonder - Pastime Paradise)
3. Alien Ant Farm - Smooth criminal (Michael Jackson)
4. Black Ingvars - Livin la vida loca (Ricky Martin)
5. Chris Cornell - Billie jean (Michael Jackson)
6. Johnny Cash - Personal jesus (Depeche Mode)
7. Eric Clapton - Cocaine (JJ Cale)
8. Whitney Houston - I will always love you (Dolly Parton)
9. Puff Daddy/Faith Evans/112 - I'll be missing you (Based on a sample of the song The Police - Every breath you take)
10. Nina Simone & David Bowie - Wild is the wind (Johnny Mathis)
11. Harry Nilsson & Mariah Carey - Without you (Badfinger)
12. HIM - Wicked game (Chris Isaak)
13. Joan Jett & The Blackhearts - I love rock 'n' roll (Arrows)
14. Nouvelle Vague - Mala vida (Mano Negra)
15. Kate Ryan - Ella, elle l'a (France Gall)
Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,663 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε: στις 23:06, 06-02-12:

Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 611 μηνύματα.

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε: στις 23:29, 06-02-12:

τους μονους που εχω ακουσει να σεβονται αυτο που λεμε διασκευες, ειναι τους Νouvelle Vague,
ολα τα αλλα.....
Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 611 μηνύματα.

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε: στις 21:25, 09-02-12:

billie jean

tainted love

Θα βαλω και αλλα συντομα
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 00:52, 16-04-12:

Δεν "αγγιζουμε" Παπαζογλου κανονικα και ειδικα ενα τετοιο τραγουδι...αλλα αυτη η διασκευη μου αρεσε πολυ.

Παράθεση

Irene*

Νεοφερμένος

H Irene* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Irene* έγραψε: στις 02:11, 16-04-12:

1.Αρχικό
Κεμάλ-Αλίκη Καγιάλογλου: http://www.youtube.com/watch?v=T-f-vQX942I
Διασκευή
Raining pleasure :http://www.youtube.com/watch?v=dkCM33sBako
*γενικά όλο το album "reflections" είναι...μαγεία!!!
2.Αρχικό
David Bowie- The man who sold the world: http://www.youtube.com/watch?v=ZM0e1...eature=related
Διασκευή
Nirvana:http://www.youtube.com/watch?v=fregO...eature=related
3.Αρχικό
Χιώτης,Νίνου,Βούλγαρης-Παράξενη κοπέλα:http://www.youtube.com/watch?v=_Z2-3GTZZIk
Διασκευή
Υπόγεια ρεύματα:http://www.youtube.com/watch?v=IoZugxvo01o
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,782 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 11:20, 02-07-12:

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια