Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,084 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Διακοπές + Ερωτικός σύντροφος =(;) Χωρισμός

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 08:55, 04-07-05:

Λένε πως ότι τα περισσότερα ζευγάρια που πηγαίνουν μαζί διακοπές αντί να τους γέρουν πιο κοντά τους κάνουν να έχουν συνεχεια καυγάδες με αποτέλεσμα τον χωρισμό.
Ποιά η γνώμη σας γι'αυτο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 09:06, 04-07-05:

καποια στιγμη θα χωριζαν τα συγγεκριμενα ζευγαρια καλυτερα στις διακοπες παρα στην συμβιωση

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 09:14, 04-07-05:

Μπράβο βρε bunny σήμερα φεύγω διακοπες με το αγόρι μου και βρήκες να ανοίξεις θέμα!
Σοβαρά τώρα, συφωνώ με την gilie.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 09:27, 04-07-05:

Αν δεν έχεις τον καλό σου η την καλή σου δίπλα σου στις διακοπές για να περάσεις καλά ποιον θα έχεις? Η gillie έχει δίκιο (πάλι!) Σε ένα ζευγάρι μόνο καλό μπόρούν να κάνουν οι κοινές διακοπές καθώς βλέπεις τον άλλο όλη μέρα χαλαρό χωρίς την καθημερινή πιέση και μπορείτε να περάσετε καλύτερα μαζί. Michelle καλές διακοπές

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 10:05, 04-07-05:

Απόψη μου είναι ότι αν ένα ζευγάρι δεν μπορεί να είναι μαζί στις διακόπες που δεν υπάρχει πίεση και πόλλες υποχρεώσεις τότε κάλλιτερα να χώρισει γιατί να αν πότε αποφασεί να συζήσει τότε μάλλον τα πράγματα θα είναι τραγικά και για τους δύο......

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 10:13, 04-07-05:

Θα διαφωνήσω ότι οι διακοπές μαζί οδηγούν σε χωρισμό. Πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα για να έρθουν πιο κοντά!

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 17:02, 04-07-05:

Αντίθετα εγώ θα στηρίξω την bunny χωρίς όμως ταυτόχρονα να πέσω στην παγίδα της γενίκευσης. Πιστεύω όντως ότι κάποια ζευγάρια που ενδεχομένως να μην έχουν συμβιώσει ποτέ, να απογοητευτούν πολύ και να ξενερώσουν είτε γιατί αλλιώς τα φαντάζονταν είτε γιατί εν τέλει αυτά που φαντάζονταν δεν είναι και τόσο όμορφα κλπ...

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 17:09, 04-07-05:

Όλοι καλά τα λέτε.

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 17:14, 04-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
Αντίθετα εγώ θα στηρίξω την bunny χωρίς όμως ταυτόχρονα να πέσω στην παγίδα της γενίκευσης. Πιστεύω όντως ότι κάποια ζευγάρια που ενδεχομένως να μην έχουν συμβιώσει ποτέ, να απογοητευτούν πολύ και να ξενερώσουν είτε γιατί αλλιώς τα φαντάζονταν είτε γιατί εν τέλει αυτά που φαντάζονταν δεν είναι και τόσο όμορφα κλπ...
Για να μην παρεξηγούμαστε δεν το λέω εγώ αυτό,το λένε στισ ειδήσεις σύμφφωνα με έρευνες που έχουν γίνει.
Πάντως είμαι περίπου στο ενδιάμεσο με αυτό που απάντησες και με τα υπόλοιπα που είπαν οι άλλοι οτι πρέπει απο πριν να υπήρχαν κάποια προβληματάκια

Παράθεση

trobas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη trobas
Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O trobas έγραψε στις 17:22, 04-07-05:

εγω καλα περνουσα στις διακοπες και να τι επαθα,.....
καλα μη κρινετε απο μενα...
αλλα καμια φορα οταν εισαι με τον αλλο συνεχεια μαζι για πρωτη φορα παθαινεις μια τρελα ειδικα αμα εχεις μαθει μονος σου να ζεις..συμφωνω...αμα τελικα δεις πως σε χαλαρες φασεις δε κολλας και ολο στην ενταση εισαι αστο καλυτερα...

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 11:15, 05-07-05:

Αν είναι να είσαι στην ένταση με την σύντροφο σου, δεν πας διακοπές μαζί της, αν όμως περνάς καλά στην καθημερινότητα μαζί της τότε στις διακοπές θα είναι πολύ καλύτερα

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 11:31, 05-07-05:

Χωρισμος οχι απαραιτητα, αλλα τσακωμος ΣΤΑΝΤΑΡΡΡΡ ! (παραδοση)

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 14:11, 05-07-05:

Προσωπικά μου έχουν συμβεί όλα στις διακοπές. Και έχω τσακωθεί, και έχω χωρίσει, αλλά και έχω γυρίσει πιο ερωτευμένη απ'ότι έφυγα (με το ίδιο άτομο, εννοείται )
Πιστεύω ότι δεν μπορούμε να βάλουμε κανόνες. Εξαρτάται από τα άτομα, από το πόσο καιρό γνωρίζονται, από τις περιστάσεις κ.λ.π.

Michelle να περάσεις τέλεια και πτοείσαι! Ένα θεματάκι να περάσει η ώρα ανοίξαμε!

Παράθεση

Iris_Didini

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Iris_Didini
H Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H Iris_Didini έγραψε στις 22:30, 16-07-05:

Τα πάντα είναι σχετικά βρε παιδιά!
Το σίγουρο είναι ότι όταν πας πρώτη φορά διακοπές με κάποιον τον ζεις από πιο κοντά -ειδικά αν στον τόπο διαμονής δε μένετε μαζί- και μπορεί να γίνουν ψιλοκαβγαδάκια.
Όμως εξαρτάται από το επίπεδο στο οποίο βρίσκεται η σχέση το πως θα γυρίσετε!
Εγώ φέτος πήγα με το αγόρι μου στην Ύδρα και ήταν μαγευτικά..
Γυρίσαμε μια χαρά και πολύ πολύ ερωτευμένοι και ανανεωμένοι!

Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη antonis_wrx
Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O antonis_wrx έγραψε στις 15:46, 17-07-05:

Εγώ πήγα φέτος πρώτη φορά διακοπές με το "έτερον ήμισυ" τελειώς μόνοι μας. Ήταν υπέροχα. Πιστεύω ότι το πως θα περάσεις στις διακοπές σημαίνει πολλά για μια σχέση. Στην συμβίωση ακόμα και στην χαλαρή περίπτωση των διακοπών μαθαίνεις πολύ καλύτερα τον άλλον, έρχεσαι πολύ πιο κοντά και βλέπεις κάποιες παραξενιές του που δεν θα είχες προσέξει διαφορετικά. Τα ζευγαράκια πάντως που χωρίζουν στις διακοπές δεν νομίζω ότι θα είχαν και πολύ μέλλον...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:29, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
Λένε πως ότι τα περισσότερα ζευγάρια που πηγαίνουν μαζί διακοπές αντί να τους γέρουν πιο κοντά τους κάνουν να έχουν συνεχεια καυγάδες με αποτέλεσμα τον χωρισμό.
Οταν γίνει αυτό, γίνετε γιατί κάποιος απο τους δύο έχει μάθει την ελευθερία του και μαζί με την σύντροφο νοιώθει πιεσμένος, άρα πρίν ακόμα πάνε διακοπές υπάρχει το πρόβλημα, όχι μόνο την στιγμή εκέινη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:32, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
Εγώ πάλι έχει τύχει να μείνω με κάποιον, ενώ δεν έπρεπε, ακριβώς επειδή πηγαμε διακοπές, περάσαμε καλά και θεώρησα βλακωδώς πως ξαφνικά όλα μας τα προβληματα εξαφανίστηκαν και μόλις γυρίσουμε πίσω θα είμαστε όπως στις διακοπές.. κι έφαγα μια σούπα όλη δική μου!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:37, 01-10-07:

ετσι λένε??!!
και γω που ειμαι και δεν το ξερω?!
anyway..... δεν εχει τυχει να τσακωθω 12 χρονια τωρα στις διακοπες..διαφωνιες ναι οκ..αλλα κατι πιο σημαντικο..τσου!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:32, 01-10-07:

Πρέπει να είμαι πολύ καλόβουλο πλάσμα τελικά 'η τα μπλέκω με καλόβουλους
Σε διακοπές με αμόρε ούτε καν έχω διαφωνήσει, πόσο μάλλον τσακωθεί...
Συνήθως γυρνάμε και οι δύο ανανεωμένοι και ερωτευμένοι
Το ότι ένα ζευγάρι χωρίζει στις διακοπές δεν νομίζω ότι φταίνε οι διακοπές αλλά η σχέση του ζευγαριού...

Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 16:42, 01-10-07:

Συμφωνώ με ΒιΚέι!!!!!!!

Παράθεση

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nosaltres
Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε στις 18:24, 01-10-07:

Εγω με την κοπελα μου πηγαμε στη Μηλο τον Αυγουστο και μετα απο τις διακοπες μας ημασταν ακομα ποιο δεμενοι...

Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 18:39, 01-10-07:

εγω ετυχε και πρωτη φορα με αμορε πηγα φετος διακοπες και περασα τελεια

οκ.ειχαμε διαφωνιες και τετοια αλλα πιστευω οτι οι διακοπες τις λυνουν πολυ πιο ευκολα και γρηγορα απ'οτι η καθημερινοτητα.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 07:23, 02-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Πρέπει να είμαι πολύ καλόβουλο πλάσμα τελικά 'η τα μπλέκω με καλόβουλους
Σε διακοπές με αμόρε ούτε καν έχω διαφωνήσει, πόσο μάλλον τσακωθεί...
Συνήθως γυρνάμε και οι δύο ανανεωμένοι και ερωτευμένοι
Το ότι ένα ζευγάρι χωρίζει στις διακοπές δεν νομίζω ότι φταίνε οι διακοπές αλλά η σχέση του ζευγαριού...
Κι εγώ τα ίδια!!

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 07:30, 02-10-07:

ετσι
η διακοπες σε χαλαρονουν... αν ειναι να τσακωθεις κ στης διακοπες τι να πω το ζευγαρι δεν παει καλα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους