Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,087 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,940 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγαπημένες ελληνικές σειρές

Θησεύς

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Θησεύς
Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O Θησεύς έγραψε στις 11:33, 05-08-10:

Ποιά ή ποιές ήταν οι αγαπημένες σας ελληνικές σειρές?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 12:12, 05-08-10:

Φετος δε μου αρεσε να πω την αληθεια καμια. Ουτε μια δε με ενθουσιασε ολες το ιδιο βαρετες και χλιαρες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wherever

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη wherever
H wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 171 μηνύματα.

H wherever έγραψε στις 21:05, 20-03-15:

Αφου φυγαμε επιτελους απο τα τουρκικα βλεπω την Μουρμουρα και το Ταμαμ.Ενταξει δεν ειναι σαν τις σειρες που ειχαμε συνηθισει παλια πχ παρα5 αλλα εχουν πλακα,περναει ευχαριστα η ωρα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 09:52, 21-03-15:

Εγω βλεπω ανελλειπως το Παρταλι και εχω κολλησει με την Δικαιωση η οποια γενικως ειναι τραγικη(πολλα λαθη), παρολαυτα την βλεπω... Καποια επεισοδια ''λενε'' πολυ. Η Μουρμουρα επισης κι εμενα μου αρεσει, αν και πολλες ατακες πιο πολυ ξενοφερτες μου κανουν παρα στα ελληνικα δεδομενα.

(Το 60' Ελλαδα οποτε το πετυχαινω με χαροποιει παρα πολυ αλλα και το Αργα του Μαστορακη κι Αθεριδη. Καποιες φορες που δεν εχω υπνο, πετυχαινω τις Εικονες του Δουση, επισης το παρακολουθω, μαρεσει πολυ)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 11:36, 21-03-15:

Πέρσι περίμενα να έρθει η Δευτέρα για να δω Κάτω Παρτάλι, φέτος αν τύχει και δεν δω κάποιο επεισόδιο δεν με πολύ νοιάζει, το ίδιο ισχύει και με τις άλλες σειρές. Βλέπω "Μην αρχίζεις την μουρμούρα", "Οι συμμαθητές", "Εθνική Ελλάδος", "Μάνα Χ Ουρανού", αλλά η αγαπημένη μου σειρά για φέτος είναι οι "Ηρωίδες".

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

K120

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη K120
H K120 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H K120 Καλησπέρα έγραψε στις 11:54, 21-07-17:

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να μου πείτε τι αγαπημένες σας ελληνικές σειρές ξεκιναω σαββατογεννημενες θεωρώ η καλύτερη του Καπουτζιδη είσαι το ταίρι μου η καλύτερη του παπαπετρου επισης κ το Κωνσταντίνου και Ελένης το καλύτερο του ρωμα άσχετο λίγο αλλα ποτε δεν γέλασα με απαραδεκτους κ εγκλήματα σας ακούω
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,757 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 12:30, 21-07-17:

Οι απαράδεκτοι μπορεί να μη βλέπονται τώρα αλλά όταν βγήκαν ήταν κάτι το επανστατικό. Τις σειρές πρέπει να τις κρίνουμε πως θα τις βλέπαμε τότε και ότι το πως τις βλέπουμε τώρα. Η καλύτερη ελληνική σειρά όλων των εποχών είναι οι Αυθαίρετοι, μετά της Ελλάδος τα παιδιά, Απαράδεκτοι και μετά τα εγκλήματα.

Το Κωνσταντίνου και Έλένης δεν μου άρεσε αλλά το καφέ της χαράς είναι με διαφορά η χειρότερη σειρά του Ρώμα.

Από Καμπουτζίδη με διαφορά οι Σαββατογεννημένες η καλύτερη σειρά του.

Από τις πιο άγνωστες σειρές μου άρεσε το "Για μια γυναίκα και ένα αυτοκίνητο".
Παράθεση

K120

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη K120
H K120 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H K120 Καλησπέρα έγραψε στις 13:15, 21-07-17:

Οι απαραδεκτοι κατ εμε καθόλου μπροστά απο την εποχη τους ενας μπεζος σε εναν γελοίο ρόλο που ήταν τραβηγμένος απο τα μαλλια γελοιοι οι υπόλοιποι ρολοι το σενάριο αδιάφορο τιποτα το σπουδαίο τα εγκλήματα επίσης το ίδιο πράγμα χαρακτήρες που προκαλουν αισθηση η ιεροδουλη ο αγαθιαρης η κακια ο τζωνη ο κομπιναδορος σε ενα σενάριο αθλιο ολοι αυτοι ούτε ατάκα ούτε τίποτα οι αυθαιρετοι από λίγο που ειδα μου άρεσε της ελλαδος τα παιδιά μετριο κ το Κωνσταντίνου και Ελένης το βρισκω πραγματικά αστείο κ με εξυπνες ατάκες γνώμη μου πάντα
Παράθεση

Imagine01

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imagine01
H Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H Imagine01 έγραψε στις 18:46, 21-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Το Κωνσταντίνου και Έλένης δεν μου άρεσε αλλά το καφέ της χαράς είναι με διαφορά η χειρότερη σειρά του Ρώμα.
".
Εγώ όταν κάποιος λέει, ότι δεν του άρεσε η σειρά Κωνσταντίνου και Ελένης..

Στο δεύτερο δεν διαφωνώ όμως akiko. Όντως η σειρά "Το καφέ της χαράς" είναι όντως χάλια (κατά την δικιά μου άποψη^^) Μπορεί όμως σε άλλους να αρέσει
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,757 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 22:13, 21-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Imagine01
Εγώ όταν κάποιος λέει, ότι δεν του άρεσε η σειρά Κωνσταντίνου και Ελένης..

Στο δεύτερο δεν διαφωνώ όμως akiko. Όντως η σειρά "Το καφέ της χαράς" είναι όντως χάλια (κατά την δικιά μου άποψη^^) Μπορεί όμως σε άλλους να αρέσει
Είχε κάποιες standard επαναλαμβανόμενες σκηνές (π.χ. ο Μάνθος με τα γκομενάκια και τις ζημιές στο εργοστάσιο και τη πόρσε, ο Νικόλας με τη harley, η Πέγκυ με τη μοναδικής αγάπη) που επαναλαμβανόντουσαν ξανά και ξανά και όλη η σειρά ήταν γεμάτη με το σαχλοχιούμορ του Ρώμα. Αυτό που τη σώζει το χρόνο είναι η επαληψιμότητα καθώς έχει αυτόνομες ιστορίες.

Όταν είχε πρωτοβγει το Κωνσταντίνου και Ελένης παιζόταν παράλληλα με τους δυό ξένους και το δεύτερο είχε καλύτερη τηλεθέαση με διαφορά. Βέβαια το χιούμορ Ρήγα, Αποστόλου ενώ τότε ήταν όλα τα λεφτά ο σημερινός τηλεθεατής δεν μπορεί να το καταλάβει γι αυτό πρέπει να κρίνουμε τις σειρές πως το έβλέπε ο τηλεθεατής τότε.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 21-07-17 στις 22:31.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NedStark

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NedStark
Ο NedStark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O NedStark Brace yourselves, Winter is Coming έγραψε στις 00:42, 22-07-17:

1) Μαύρα μεσάνυχτα (προσκυνώ)
2) Παρά 5
3) Ποιος μας πιάνει
4) Η γενιά των 592 ευρώ
5) Όλα στον αέρα
Παράθεση

quintana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη quintana
Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O quintana έγραψε στις 02:12, 22-07-17:

1)ντολτσε βιτα(κλασικη αξια ,φοβερες ατακες και σκηνες)

2) μαυρα μεσανυχτα

3)αχ και να ξερες ( θρυλικος ο ρόλος του Γαργαμπίκα)

4)σαββατογενημενες (ωραιες ατακες,συμπαθητικοι ολοι οι πρωταγωνιστες και γενικα αισιοδοξη ατμοσφαιρα αθηνας τ 2004)

5)μιλα μου βρωμικα (ο σπαλιαρας παιζει τον εαυτο του ,so bad it's good ,γκεστ εμφανιση της αννας βίσση )

6)singles
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους