Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,102 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,200 μηνύματα σε 74,658 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Καφές, υγεία & εθισμός

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:03, 11-08-10:

Εννοω πια ουσια που διαθετουν παραπανω ή λιγοτερο οδηγει σε αυτο??
το δερμα των γυναικων ως πιο λεπτο και μικροτερους πορους και αγγεια φθειρεται και ξεραινεται-σταφιδιαζει πιο γρηγορα..
οι φωνητικες τους χορδες επισης ως πιο λεπτες αλλιωνονται και βαρενουν τη φωνη και κανουν μεχρι και καρκινο του λαρυγγα πολυ πιο ευκολα..

και δυσκολευονται να κανουν παιδια,μπορει να κανουν πιο ασθενη,και αυξανουν τον κινδυνο καρκινου του μαστου..

για τους πνευμονες -εχουν πιο μικρους ,μικροτερες οδους και αγγεια κλπ..οποτε και εκει βλαπτονται περισσοτερο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 14:07, 11-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
το δερμα των γυναικων ως πιο λεπτο και μικροτερους πορους και αγγεια φθειρεται και ξεραινεται-σταφιδιαζει πιο γρηγορα..
οι φωνητικες τους χορδες επισης ως πιο λεπτες αλλιωνονται και βαρενουν τη φωνη και κανουν μεχρι και καρκινο του λαρυγγα πολυ πιο ευκολα..

και δυσκολευονται να κανουν παιδια,μπορει να κανουν πιο ασθενη,και αυξανουν τον κινδυνο καρκινου του μαστου..

για τους πνευμονες -εχουν πιο μικρους ,μικροτερες οδους και αγγεια κλπ..οποτε και εκει βλαπτονται περισσοτερο.
οι προειδοποιησεις παντως μιλανε για αντρικη στειρωτητα και οχι γυναικεια..

Επισης αν σκεφτεις για το ποσο πονο και αντοχες εχε κατασκευαστει το γυναικειο σωμα δεν νομιζω να κινδυνευει περισσοτερο απο εναν αντρα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:21, 11-08-10:

οι προειδοποιησεις παντως μιλανε για αντρικη στειρωτητα και οχι γυναικεια..
ισως στο συγκεκριμενο,,,να επηρεαζονται περισσοτερο οι ανδρες(που εχουν ομως μια ζωη να γονιμοποιουν,,αν το κοψουν,,ενω οι γυναικες εχουν πολυ στενα περιθωρια και μπορει να βγαλουν ζαβα παιδια,) το ανδρικο τσιγαρο πειραζει λιγοτερο ενα μελλοντικο παιδι..

και για ολο το υπολοιπο σωμα η γυναικα καιγεται κυριολεκτικα περισσοτερο..δεν υπαρχει αμφιβολια..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 14:25, 11-08-10:

ισως στο συγκεκριμενο,,,να επηρεαζονται περισσοτερο οι ανδρες(που εχουν ομως μια ζωη να γονιμοποιουν,,αν το κοψουν,,ενω οι γυναικες εχουν πολυ στενα περιθωρια και μπορει να βγαλουν ζαβα παιδια,) το ανδρικο τσιγαρο πειραζει λιγοτερο ενα μελλοντικο παιδι..

και για ολο το υπολοιπο σωμα η γυναικα καιγεται κυριολεκτικα περισσοτερο..δεν υπαρχει αμφιβολια..
ωραιος ορος..

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:32, 11-08-10:

το περιμενα,,στον ορο κολλησες..καλα ποσο καθωςπρεπει να ειμαι τελοςπαντων? αναπηρα παιδια ή με ειδικες αναγκες κανει?

παρε και μια ερευνα..
λεει οτι οντως παθαινουν μεγαλυτερη ζημια οι γυναικες απο το τσιγαρο....
http://www.sciencedaily.com/releases...0518172435.htm

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 16:54, 11-08-10:

Ευχαριστω για την εμβαθυνση Αγγελε...

aporw εχω την εντυπωση οτι για τους ανδρες αναφερεται σε ανικανοτητα κι οχι σε στειροτητα...

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 16:58, 11-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf

aporw εχω την εντυπωση οτι για τους ανδρες αναφερεται σε ανικανοτητα κι οχι σε στειροτητα...
α οκ!

Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη *natalia5555*
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε στις 22:42, 21-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Morelo
Αυτο το "αν δεν πιω καφε το πρωι δεν ανοιγει το ματι μου" δεν το εχω καταλαβει... δηλαδη εμεις που δεν πινουμε καφε το πρωι πως ξυπναμε και ειμαστε ετοιμοι να συνεχισουμε τη μερα μας?

Σημείωση από editors: Το μήνυμα αυτό προήλθε από το θέμα "Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;". Πιθανών να μην ταιριάζει απόλυτα στην ροή της συζήτησης
Σέμένα προκαλεί το αντίθετο,όταν πίνω καφέ όλη τη μέρα είμαι είμαι χάλια και νυστάζω πολύ.....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

angela1 (αγγελικη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη angela1
H αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H angela1 έγραψε στις 15:51, 17-02-11:

Εμένα ο καφές μου προκαλεί υπνηλία....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Lacta144 (Μαρία-Ειρήνη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lacta144
H Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H Lacta144 έγραψε στις 11:59, 19-02-11:

Ακούω από πολλούς και κυριώς φίλους κ συμμαθητές ότι όταν θέλουν να διαβάσουν μέχρι πολύ αργά πίνουν καφέ για να μη νυστάξουν όμως με 'μένα δεν ισχυει αυτό.Όσο καφέ κ να πιω δε νιώθω ότι με "ξυπνάει".

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 09:45, 26-02-11:

....εγω αμα δεν πιω το καφεδακι μου το πρωι δεν ανοιγει το ματακι....πινω και εναν κατα τις 10.00 και οπωσδηποτε θελω καφεδακι και το απογευμα...ειμαι εθισμενη....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

angela1 (αγγελικη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη angela1
H αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H angela1 έγραψε στις 10:50, 26-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από rosa azul
....εγω αμα δεν πιω το καφεδακι μου το πρωι δεν ανοιγει το ματακι....πινω και εναν κατα τις 10.00 και οπωσδηποτε θελω καφεδακι και το απογευμα...ειμαι εθισμενη....
και ολη μερα τα νευρα τεντωμενα?

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 17:17, 26-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από angela1
και ολη μερα τα νευρα τεντωμενα?
Οχι ...ειμαι πολυ χαλαρη...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 26-02-11 στις 18:34. Αιτία: διόρθωση quote
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:14, 24-09-11:

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  coffee-addict-20110922-130821.jpg
Εμφανίσεις:  83
Μέγεθος:  187,5 KB

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:17, 24-09-11:

μια φιαλη με καφε στην πλατη με σωληνακι μπροστα μπορει να βοηθουσε..

καφεινη ετοιμη οποτε χρειαστει..

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 17:22, 24-09-11:

μια φιαλη με καφε στην πλατη με σωληνακι μπροστα μπορει να βοηθουσε..

καφεινη ετοιμη οποτε χρειαστει..
Εγώ θέλω η κούπα του καφέ μου να γεμίζει αυτόματα.
Όση ποσότητα καφέ πίνω, τόση να συμπληρώνετε.
Είμαι τόσο παράλογη;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 20:17, 24-09-11:

Είμαι τόσο παράλογη;
μπα..λες να εχει σκεφτει κανεις την εφευρεση?

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 21:01, 24-09-11:

Εγώ το καλοκαίρι έπινα έναν το πρωί και έναν το απόγευμα.. Τώρα πίνω μόνο απόγευμα, αλλά όχι κάθε απόγευμα.. Το θέμα, όμως, είναι ότι το καλοκαίρι καθόμουν άνετα και διάβαζα λίγο και το βράδυ έχοντας πιει καφέ, ενώ τώρα μόλις πάει 23,00 - 23,30 θέλω να πάω για ύπνο..
Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο ρόφημα που να έχει το ίδιο αποτέλεσμα με τον καφέ;

Ροφήματα τύπου RedBull ή Monster απαγορεύονται δια ροπάλου..

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 22:38, 24-09-11:

το καλυτερο ειναι το κακαο...κανει τοσο καλο,,και δεν τσιτωνει τα νευρα.

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 12:17, 25-09-11:

Εχω διαβασει οτι το να φας ενα μηλο το πρωι σε βοηθαει πολυ περισσοτερο να "ξυπνησεις" απ'οτι ο καφες.
Εγω δεν πινω καφε σε καθημερινη βαση και καλο ειναι να μην πινει κανεις συχνα καφεδες διοτι δεν κανουν καλο

Παράθεση

rea_94 (Rea)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rea_94
H Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.

H rea_94 ^^ έγραψε στις 12:24, 25-09-11:

Πρωσοπικά μου αρέσει πάααααρα πολύ ο καφές και συνήθισα (από τον μπαμπά μου κυρίως) να πίνω εσπρέσο (μάλιστα τον κάνω και freddo capuccino τώρα που έμαθα να χτυπάω και το γάλα τσσσσσ ποιος με πιάνει ). Αλλά επειδή όντως δεν είναι και το καλύτερο πραγμα στον κόσμο προσπαθώ να τον εναλλάσω με τσάι και να πινω τρεισ τέσσερις φορές τη βδομάδα μόνο...

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 12:27, 25-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από rea_94
Πρωσοπικά μου αρέσει πάααααρα πολύ ο καφές και συνήθισα (από τον μπαμπά μου κυρίως) να πίνω εσπρέσο (μάλιστα τον κάνω και freddo capuccino τώρα που έμαθα να χτυπάω και το γάλα τσσσσσ ποιος με πιάνει ). Αλλά επειδή όντως δεν είναι και το καλύτερο πραγμα στον κόσμο προσπαθώ να τον εναλλάσω με τσάι και να πινω τρεισ τέσσερις φορές τη βδομάδα μόνο...
Καλο θα ηταν να μην συνηθισεις να πινεις καφεδες, δεν κανουν καλο. Παντως τουλαχιστον πινεις εσπρεσο και οχι φραπε, που ειναι οτι χειροτερο!

Παράθεση

rea_94 (Rea)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rea_94
H Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.

H rea_94 ^^ έγραψε στις 12:30, 25-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από renia_1995
Καλο θα ηταν να μην συνηθισεις να πινεις καφεδες, δεν κανουν καλο. Παντως τουλαχιστον πινεις εσπρεσο και οχι φραπε, που ειναι οτι χειροτερο!
Ναι αυτό για τον φραπέ το έχω ακούσει και εγώ... Όποτε βλέπω φίλη μου να πίνει φραπέ αρχίζω να λέω να λέω να λέω και μάλλον γίνομαι πολύ σπαστικιά γιατί η κολλητή μου τουλάχιστον σταμάτησε να πίνει...

Για τον εσπρέσο έχω ακούσει ότι δεν είναι τόσο επιβαρυντικός, γιατί είναι μεν δυνατός αλλά είναι μικρά τα φλυτζανάκια

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 12:33, 25-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από rea_94
Ναι αυτό για τον φραπέ το έχω ακούσει και εγώ... Όποτε βλέπω φίλη μου να πίνει φραπέ αρχίζω να λέω να λέω να λέω και μάλλον γίνομαι πολύ σπαστικιά γιατί η κολλητή μου τουλάχιστον σταμάτησε να πίνει...

Για τον εσπρέσο έχω ακούσει ότι δεν είναι τόσο επιβαρυντικός, γιατί είναι μεν δυνατός αλλά είναι μικρά τα φλυτζανάκια
Ειναι καλης ποιοτητας καφες, αυτο ειναι αληθεια.. Αλλα και παλι

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 22:04, 05-12-11:

και εμενα με αρεσει παρα πολυ ο καφες(ειδικα για φραπε τρελενομαι!!!!!!!) αλλα τον αποφευγω δηλαδη πινω 2-3 καφεδες τον μηνα και αν γιατι εχω ακουσει οτι δεν ειναι καλο και μαλλον θα με προκαλουσε εθισμο :/

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 09:08, 07-12-11:

Ευτυχώς δεν είμαι καθόλου εθισμένη στον καφέ, πίνω περίπου 3 με 4 το πολύ την εβδομάδα και αν. Απο σήμερα αποφάσισα στο πρωινό μου να εντάξω το πράσινο τσάι, πολύ καλύτερο απο τον καφέ!!

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 10:36, 07-12-11:

Απο σήμερα αποφάσισα στο πρωινό μου να εντάξω το πράσινο τσάι, πολύ καλύτερο απο τον καφέ!!
Kαφεινη εχει και το τσαι

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 10:44, 07-12-11:

Το ξέρω, αλλά είναι πολύ πιο υγιεινό απο τον καφέ, άσε που το πίνω σκέτο χωρίς ζάχαρη. Ενω απο καφέδες μόνο τον γαλλικό μπορώ να πιώ σκετο.

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 08:50, 08-12-11:

και ο καφές υγιεινός είναι Εμένα δεν με ξετρελαίνει και τόσο βέβαια... προτιμώ το κακάο

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:17, 08-12-11:

Εμένα δεν με ξετρελαίνει και τόσο βέβαια... προτιμώ το κακάο
αα,μπραβο,,παρομοιως

πολυ υγιεινοτερο..
πικρο κακαοοο.. με μελι..και λιγη κανελα..

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 13:44, 15-12-11:

Εγω ρε παιδιά δε μπορώ να πιω καφέ!!!! Με τίποτα!!! Με χτυπάει στα νεύρα... Δε μπορώ να κάτσω σε μια θέση και δε σταματάω να μιλάω.....

Ειδικά ο φραπές.... Με μισό φραπέ είμαι έτοιμη προς απογείωση....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 05:11, 17-12-11:

αα,μπραβο,,παρομοιως

πολυ υγιεινοτερο..
πικρο κακαοοο.. με μελι..και λιγη κανελα..
και λίγο μοσχοκάρυδο (ενίοτε προσθέτω και φυσική βανίλια )

Αρχική Δημοσίευση από Rainbow Blues
Εγω ρε παιδιά δε μπορώ να πιω καφέ!!!! Με τίποτα!!! Με χτυπάει στα νεύρα... Δε μπορώ να κάτσω σε μια θέση και δε σταματάω να μιλάω.....

Ειδικά ο φραπές.... Με μισό φραπέ είμαι έτοιμη προς απογείωση....
προχθές έφτιαξα γαλλικό με 3 κουταλιές της σούπας καφέ για να γίνει λίγο δυνατός για να διαβάσω... αλλά τελικά δεν με επηρεάσε και με πήρε ο ύπνος πάνω στο διάβασμα Μακάρι να με έπιανε και εμένα έτσι!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 17-12-11 στις 09:29. Αιτία: merge-συνεχόμενα posts. Ceres Victoria μπορείς να επεξεργαστείς το μήνυμα μην γεμίζεις με διαδοχικά posts το θέμα
Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 05:32, 17-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
προχθές έφτιαξα γαλλικό με 3 κουταλιές της σούπας καφέ για να γίνει λίγο δυνατός για να διαβάσω... αλλά τελικά δεν με επηρεάσε και με πήρε ο ύπνος πάνω στο διάβασμα Μακάρι να με έπιανε και εμένα έτσι!

Πριν λίγες μέρες διάβασα πως για να σε πιάσει ο καφές πρέπει να κοιμηθείς κανά τέταρτο πρώτα και μετά δρα. Δεν έχεις κάτι να χάσεις. Πιες έναν καφέ,κοιμήσουν ένα τέταρτο και δες αν έχει αποτέλεσμα

Παράθεση

jackass

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη jackass
Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O jackass έγραψε στις 13:45, 17-12-11:

μεγαλη ανακαλυψη ο καφες...νες το χειμωνα κ φρεντο καπουτσινο η φρεντο εσπρεσσο το καλοκαιρι

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:45, 17-12-11:

και λίγο μοσχοκάρυδο
ταιριαζει?

εγω για το φαγητα το εχω..

ενίοτε προσθέτω και φυσική βανίλια
δυνατο..

καλυτερα παει λιγο τριμμενο γαρυφαλλο(μοσχοκαρφι που λεμε) μαζι με κανελα..

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:29, 18-12-11:

ταιριαζει?

εγω για το φαγητα το εχω..

δυνατο..

καλυτερα παει λιγο τριμμενο γαρυφαλλο(μοσχοκαρφι που λεμε) μαζι με κανελα..
ταιριάζει! Το βάζω πολλές φορές και στον cappuccino Μη φανταστείς όμως για μεγάλη ποσότητα... ίσα ίσα λίγο από πάνω για να πάρει ένα πολύ ελαφρύ άρωμα

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:51, 18-12-11:

Μη φανταστείς όμως για μεγάλη ποσότητα.
το φανταζομαι
το πολυ μοσχοκαρυδο κανει παραισθησεις..εχω ακουσει..

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 00:36, 19-12-11:

3 μερες χωρις καθολου καφε..απο το καλοκαιρι ειχε να γινει αυτο

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 23:11, 17-02-12:

Λοιπον,εχω κοψει τον καφε εδω και τρεις μερες.Και πινω μονο ντεκαφεινε και τσαι.
Αλλα εχουν εμφανιστει κατι πονοκεφαλοι και με σκοτωνουν...Και οι τα ντεπον δεν κανουν κατι...
Συμπτωματα στερησης καφεινης η κατι αλλο??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 23:26, 17-02-12:

Δεν με πιάνει καθόλου.... πίνω μόνο επειδή μου αρέσει η γεύση, και πάλι όχι σε καθημερινή βάση

Λέω να το γυρίσω στο τσάι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. We found love in a hopeless place!!!!!!! έγραψε στις 15:00, 20-05-12:

Όλοι μου λένε ότι ο καφές προκαλεί υπερένταση και σε κρατά ξύπνιο...Εγώ αν και πίνω δύο την ημέρα δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο...Ποια είναι η γνώμη σας???

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 15:08, 20-05-12:

2 μόνο....... καλέ εγώ 4 θα τους πιώ σίγουρα...και δεν έχω παρατήρησή τίποτα..χαχαχαχα
Η γνώμη μου είναι ότι όλα είναι μέσα στο μυαλό.....

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 15:25, 20-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από e-sofia
2 μόνο....... καλέ εγώ 4 θα τους πιώ σίγουρα...και δεν έχω παρατήρησή τίποτα..χαχαχαχα
Η γνώμη μου είναι ότι όλα είναι μέσα στο μυαλό.....
χαχαχα
οχι δεν ειναι

Παράθεση

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. We found love in a hopeless place!!!!!!! έγραψε στις 15:34, 20-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
χαχαχα
οχι δεν ειναι
Από τις φατσούλες που έβαλες δεν νομίζω οτί είναι...χαχαχαχα.Πόσους έχεις πιει από το πρωί καλέ...

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 15:38, 20-05-12:

1
αυτος ηταν αρκετος για τις λεπτες ισορροπιες μου

Παράθεση

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. We found love in a hopeless place!!!!!!! έγραψε στις 19:07, 20-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
1
αυτος ηταν αρκετος για τις λεπτες ισορροπιες μου
Προμηθεύσου τσάι...Τώρα πέρα από την πλάκα η θεία μου για να κόψει τους καφέδες έβαζε στην συσκευασία του, αντί για καφέ τσάι...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ.....

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 19:45, 20-05-12:

ο εσπρεσσο με ξυπναει , οτι αλλο ειδος καφε οχι

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 19:35, 07-10-12:

αν πιω καφε το απογευμα,μετα δεν μπορω να κοιμηθω με τιποτα αν πιω νωριτερα μπορει να κοιμηθω,αλλα πολλες φορες και παλι δυσκολευομαι..αρα αν και μου αρεσει ο καφες,τον αποφευγω αν θελω να κοιμηθω!

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 18:39, 09-05-13:

Αρχισα να πινω εναν φραπε καθε μερα εδω και εναν μηνα. Ποσους καφεδες πινετε εσεις? Απο την μια μαρεσει αρκετα απο την αλλη βλεπω οτι αρχιζω να αποκταω καποιου ειδους εξαρτηση. Οταν ειμαι στα καλα μου θελω οπωσδηποτε να πιω εναν φραπε για να γινω ακομα πιο τουρμπο και ακομα πιο καλα. Απο αυτην την αποψη βεβαια αν δεν ακουσω και μουσικη τοτε παλι εχω θεμα

Ποσο μεγαλη διαφορα εχει ο Νεσκαφε που πινω σε σχεση με τους αλλους? Στην υγεια μονο?
Επισης ενας καθε μερα θεωρειται αρκετη ποσοτητα? Και οταν αποφασισεις να κανεις αποτοξινωση, τα εγκεφαλικα σου κυτταρα επιστρεφουν στην θεση τους και ηρεμεις η υπαρχει μονιμη βλαβη? (αυτο φοβαμαι περισσοτερο )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giannoutas : 09-05-13 στις 18:47.
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 18:52, 09-05-13:

πινω στανταρ το πρωι 1 γαλλικο και μπορει και 1 νες
και το απογευμα το ιδιο
δεν νομιζω οτι εχω εθιστει αλλα χωρις 2-3 καφεδες δεν παιρναω τη μερα
οκκ τον χειμωνα επινα γυρω στους 4 αλλα ηταν παντα φιλτρου οποτε δεν ηταν βαρυ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Happily.Motionless

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους