Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,796 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γραφεία συνοικεσίων / Sites γνωριμιών

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 19:48, 09-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
Στον χώρο εργασίας ή σπουδών ή μέσω κοινού γνωστού είναι πάρα πολύ συνηθισμένο επίσης
Πώπω ναι ρε. Και το σκεφτόμουν ότι κάτι σημαντικό ξέχασα. Head Bang τώρα.

Μα τι γκαου ο δεμελένε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 10:16, 10-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
  1. Από προξενιό
  2. Σε γραφείο προξενιών παλιό ή νέου τύπου
  3. Σε καφέ
  4. Σε νυχτερινή διασκέδαση
  5. Σε κάποιο φαγάδικο
  6. Σε κάποιο μεταφορικό μέσο
  7. Σε κάτι άσχετο
  8. Και στο ιντερνετ
  9. Κάποιο σπάνιο που ξεχνάω
Βάλε και τις καταλήψεις/πορείες/διαδηλώσεις που είναι τελευταία στη μόδα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 10:54, 10-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Το μυστικό είναι τι κάνεις μετά την γνωριμία. Εκεί είναι το θέμα. Όχι πως *(και που)* ξεκίνησε η γνωριμία.
Αυτή είναι η ουσία…

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 13:21, 10-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Αυτή είναι η ουσία…
Ναι, αλλά και το 'πως και που' είναι ένα σημαντικό κομμάτι της σχέσης και κρατάει αρκετή απο τη μαγεία της νομίζω.

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 22:16, 16-08-11:

μπα,ποτε δεν θα το εκανα αυτο,αλλωστε και τα φορουμς συγχρονα συνοικεσιακα γραφεια ειναι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 22:19, 16-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Pure_Seduction
μπα,ποτε δεν θα το εκανα αυτο,αλλωστε και τα φορουμς συγχρονα συνοικεσιακα γραφεια ειναι
Δε νομίζω.
Δεν μπαίνεις για να πουλήσεις μούρη και να βρεις αγόρι/κορίτσι. Αν προκύψει στην πορεία αυτό, είναι άλλο θέμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 22:28, 16-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Δε νομίζω.
Δεν μπαίνεις για να πουλήσεις μούρη και να βρεις αγόρι/κορίτσι. Αν προκύψει στην πορεία αυτό, είναι άλλο θέμα.
δεν ειπα κατι διαφορετικο θεοδωρα

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:05, 16-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Pure_Seduction
Καλά, χαλάρωσε, δεν είναι όλοι του μαθηματικού.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 08:32, 17-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Καλά, χαλάρωσε, δεν είναι όλοι του μαθηματικού.
δεν ειναι σαν εμας τους ΗΜΜΥ

Παράθεση

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. We found love in a hopeless place!!!!!!! έγραψε στις 10:05, 27-05-12:

Προσωπικά, σε καμία μα καμία περίπτωση...Ε,δεν νομίζω πια να φτάσω σε αυτό το σημείο.Εξάλλου πιστεύω πως είναι καλύτερα να ασχοληθείς με πιο χρήσιμα και αξιόλογα πράγματα από το να ψάξεις για σύντροφο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 10:55, 27-05-12:

Αβασάνιστα και αβάδιστα αναζητεί σύντροφο ζωής, κυρία αριστοκρατική, εμφανίσιμη και ευγενική, με σπίτια στην Γλυφάδα και εισόδημα άνω των 60.000 ευρώ ετησίως. Ο κύριος, μέχρι 55 ετών, αναλόγων προσόντων. Γραφείο συνοικεσιών "Η κυρα Λίτσα η παντρεύτρα".
Καλύτερα να έβρισκα από το facebook...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:42, 27-05-12:

Χελ νόου!

-όχι τίποτα άλλο, αλλά ούτε σπίτια στη Γλυφάδα έχω, ούτε εισόδημα άνω 60.000 ευρώ. Ποιος θα με προτιμούσε; Πάλι στο ράφι θα' μενα. -

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,251 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:56, 30-05-12:

Θα αναζητούσατε ποτέ σύντροφο μέσω γραφείου συνοικεσίων;
Γιατί όχι; Έτσι κι αλλιώς, όταν είσαι ελεύθερη και ψάχνεις για σχέση, όπου κι αν πας κι ό,τι κι αν κάνεις σχεδόν είναι για σένα ένα τεράστιο γραφείο συνοικεσίων - με την έννοια οτι πάντα έχεις τα αυτιά σου και τα μάτια σου ανοιχτά για να βρεις κάποιον με τον οποίο ταιριάζετε. Γιατί να μην κερδίσεις χρόνο και κόπο έχοντας κάποιον άλλον να σου βρει με τα δικά σου κριτήρια κάποιον; Εξάλλου δε νομίζω οτι σε δεσμεύει κάτι, μια γνωριμία θα κάνεις ξέροντας εκ των προτέρων οτι πληροί τις προυποθέσεις και τα θέλω σου.

Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Jack of Spades
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 00:11, 31-05-12:

Η σύγχρονη εμφανίσιμη γυναίκα,εφόσον βλέπει ότι περπατάει στο πεζοδρόμιο και οι μισοί περαστικοί τη βλέπουν και ξερογλείφονται,δεν έχει κανένα λόγο να κάνει αίτηση για συνοικέσιο απλούστατα γιατί όποιο κορόιδο θέλει το σέρνει απ'τη μύτη...

Μοιραία λοιπόν όποιος πάει για συνοικέσιο θα βρει κάτι παρατημένες 40άρες και κάτι χήρες με 5 παιδιά!Οπότε what's the point?

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 01:53, 31-05-12:

Φυσικά και όχι!Δεν θα έφτανα ποτέ σε αυτό το σημείο και δεν πιστεύω ότι το χρειάζομαι. Θα καταπατούσα την ιδεολογία μου περί αυτού του θέματος και της προσωπικότητας μου αν ποτέ έκανα κάτι τέτοιο. Η εκτίμηση και ο σεβασμός προς τον εαυτό μου δεν θα μου το επέτρεπαν να οδηγηθώ σε τέτοια κατάσταση. Όλοι μπορούν να βρουν από μόνοι τους σύντροφο.δεν είναι αναγκαίο να πορευόμαστε σε ακραίες καταστάσεις και υποτιμητικές για τον εγωισμό μας.

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 01:56, 31-05-12:

καλυτερα μπακουρι παρα ενας κανονισμενος γαμος

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 20:11, 31-05-12:

Υπερβάλλετε. Επειδή θα σας γνωρίσουν κάποιον, δεν σημαίνει πως πρέπει να τον παντρευτείτε κιόλας, απλά σε επαφή θα σας φέρουν. Εγώ το βλέπω σαν ένα ακόμα τρόπο να γνωρίσεις κόσμο - το γεγονός πως υποτίθεται θα έχεις θέσει κάποια κριτήρια πριν, δεν σημαίνει πως όποιον σου προτείνουν θα ειναι και ο ιδανικός. Ασε που πάντα προτείνουν το κοντινότερο σε αυτά που ζητάς και εξαρτάται και τι ζητάς. Και επι της ουσίας λειτουργεί περίπου όπως τα dating sites. Οπότε πραγματικά δεν βρίσκω λόγο να υπάρχει αρνητικότητα - δλδ αν σας κάνει "συνοικέσιο" μια φίλη, τότε δεν καταπατάται η προσωπικότητά σας; (!)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 22:30, 31-05-12:

Η διαφορά είναι ότι η φίλη θα τον συστήσει σαν φίλο, δεν κάνει μπαμ δηλαδή ότι "ζητείται σύντροφος, πληροφορίες εντός". Θα πάτε όλοι μαζί για ένα καφέ σαν παρέα και ακόμα και να μην σου αρέσει, δεν τρέχει τίποτα γιατί είχες και την φίλη σου, μιλήσατε, περάσατε ένα ωραίο απόγευμα και τέλος. Στα γραφεία συνοικεσιών και τα dating sites όμως, ο σκοπός είναι καθαρά αυτός. Δηλαδή στην ουσία διαφημίζεις τον εαυτό σου και επιλέγεις βάσει κριτηρίων πιθανούς συντρόφους. Μου κάνει πολύ σαν παραγγελία και αγοραπωλησία χωρίς ίχνος ρομαντισμού και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσα να ξεπεράσω το γεγονός ότι γνωρίσα τον σύντροφο μου έτσι.
Βέβαια σε κάποιους ταιριάζει και το θεωρούν πιό απλό και γρήγορο από το να περιμένουν να γνωρίσουν κάποιον στην δουλειά, στο γυμναστήριο, στα μπαρ και δεν ξέρω κι εγώ που αλλού. Και μετά να βλέπουν ότι δεν ταιριάζουν και πάλι από την αρχή. Ξέρω και ζευγάρι που παντρεύτηκε έτσι και είναι χρόνια μαζί και φαινομενικά αρκετά αγαπημένοι. Μπράβο τους, αλλά είναι νομίζω η μειοψηφία.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 23:27, 31-05-12:

Βασικά, ναι, αυτό ^
Εμένα μου βγάζει πολλή απόγνωση όλο αυτό. Δε μ' αρέσει και γενικά το στυλάκι του "ψάχνομαι" και πρέπει οπωσδήποτε να βρω κάποιον, αν είναι να έρθει θα' ρθει από μόνο του.
Άσε που σ'αυτά τα γραφεία, υποθέτω πληρώνεις για να σου βρουν κάποιον, δεν είναι το ίδιο με το να κάνει ένα κονέ ο φίλος,ο γνωστός, ο συγγενής κτλ από ενδιαφέρον.
Ε, πολύ στημένο μωρέ.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:25, 01-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Jack of Spades
Η σύγχρονη εμφανίσιμη γυναίκα,εφόσον βλέπει ότι περπατάει στο πεζοδρόμιο και οι μισοί περαστικοί τη βλέπουν και ξερογλείφονται,δεν έχει κανένα λόγο να κάνει αίτηση για συνοικέσιο απλούστατα γιατί όποιο κορόιδο θέλει το σέρνει απ'τη μύτη...
Ακόμα επικρατεί η αποψη οτι οι εμφανίσιμες βρισκουν κορόιδα και τα σέρνουν απο τη μύτη; Νομιζα πως είχε αλλάξει η κασσέτα... Κορίτσια σύγχρονα κι όμορφα γίνετε όλα κακάσχημα μπας και σας φύγει η στάμπα της καρότσας

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 01-06-12 στις 01:37.
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 05:55, 01-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Jack of Spades
Ε, ας μην ήταν όλοι στερημένα λιγούρια να έκανε αλλιώς.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 09:37, 01-06-12:

Στην ηλικία που είμαι τώρα όχι. Αν ήμουν 50 χρονών και ήθελα ένα σύντροφο, είχα κάτι πολύ συγκεκριμένο στο μυαλό μου και δεν μπορούσα να βρώ με κανένα άλλο τρόπο, γιατί όχι? το θεωρώ άλλωστε πολύ πιο ασφαλές απο την γνωριμία μέσω ιντερνετ..

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:50, 01-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Η διαφορά είναι ότι η φίλη θα τον συστήσει σαν φίλο, δεν κάνει μπαμ δηλαδή ότι "ζητείται σύντροφος, πληροφορίες εντός". Θα πάτε όλοι μαζί για ένα καφέ σαν παρέα και ακόμα και να μην σου αρέσει, δεν τρέχει τίποτα γιατί είχες και την φίλη σου, μιλήσατε, περάσατε ένα ωραίο απόγευμα και τέλος. Στα γραφεία συνοικεσιών και τα dating sites όμως, ο σκοπός είναι καθαρά αυτός. Δηλαδή στην ουσία διαφημίζεις τον εαυτό σου και επιλέγεις βάσει κριτηρίων πιθανούς συντρόφους. Μου κάνει πολύ σαν παραγγελία και αγοραπωλησία χωρίς ίχνος ρομαντισμού και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσα να ξεπεράσω το γεγονός ότι γνωρίσα τον σύντροφο μου έτσι.
Δλδ το θέμα επί της ουσίας είναι η ταμπέλα κι όχι η πραγματικότητα. Γιατί κακά τα ψέματα, αν μια φίλη σου σε προξενέψει σε κάποιον, ναι μεν θα στον παρουσιάσει ως φίλο και όχι ως επίδοξο γκόμενο, αλλά η πραγματικότητα είναι πως θα πρόκειται για επίδοξο γκόμενο. Απλώς θα τηρούνται κάποια παραπάνω προσχήματα για τα μάτια του κόσμου.
Για να μη παρεξηγηθώ, το καταλαβαίνω απόλυτα πως κάποιος μπορεί να μη νιώθει άνετα να βγει με κόσμο και να είναι φανερό εξαρχής πως και οι δύο ψάχνουν για κάτι παραπάνω, απλώς ήθελα να ξεκαθαρίσω πως κατάλαβα καλά και όντως αυτό ισχύει. Εγώ πάντως έχω βγει με κόσμο από dating sites, όπως έχω βγει και με κόσμο από chat ή forum και δεν ένιωθα άβολα που ήταν ξεκάθαρο πως ψάχνουμε και οι δύο κάποιον για κάτι παραπάνω - μη πω πως το προτιμω από τις φάσεις που βγαίνεις "φιλικά" με κάποιον για καιρό και δεν ξέρεις πως να του το πεις και πως να του δείξεις πως σου αρέσει, επειδή δεν ξέρεις τι θέλει εκείνος και δεν θες να τον φέρεις σε δύσκολη θέση! Ενώ στο άλλο είναι όλα τα χαρτιά στο τραπέζι ξεκάθαρα και απλώς βλέπεις αν σου αρέσει σε πρώτη φάση και σε δεύτερη κοιτάς αφενός να επιβεβαιώσεις πως όντως θέλει κάτι παραπάνω και δεν το λέει έτσι έχοντας κάτι άλλο στο μυαλό του και αφετέρου να τον γνωρίσεις καλύτερα για να δεις αν σου ταιριάζει όντως.

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 14:33, 01-06-12:

Γραφειο συνοικεσίων...χμμμμ..... Ενδιαφέρον!!!
Είναι πολύ έξω απο εμένα... αλλά δε θα μπορούσαμε να πούμε πως είναι ο "παππούς" του cyber -flirting???

Στο Internet υπάρχουν χιλιάδες site που στην ουσία είναι διαδικτυακά γραφεία συνοικεσίων!!!! Και έχουν και πολύ μεγάλη επιτυχία, με συνδρομές ανθρώπων ηλικιών από 30και πάνω!!
Φτιάχνεις το profil σου και το συστημα σου προτεινει αν δεν κάνω λάθος υποψήφια ταίρια!!!!

Ο κόσμος εξελίσσεται και μέσα από αυτόν και η καθημερινότητα μας. Η τεχνολογία είναι κομματι αυτού του κόσμου...
ΟΙ άνθρωποι είμαστε πλασμένοι για να αναζητάμε το ιδανικό ταίρι...

Στο παρελθόν έχω σκεφτεί να πάρω μια φίλη και να πάμε σε κανένα γραφείο , αλλά καμμία δεν δέχτηκε!!!! Η περιέργεια βλέπεις...
Είχα την απορία να δω τι σοί άνθρωποι πάνε έκει.... Ποτέ δεν έμαθα!!!!

Δεν μπορώ να πω εάν συμφωνω γιατι δεν το έχω ζήσει , είναι κάτι που μέσα στο δικό μου μυαλό ανήκει σε μια προηγούμενη γενιά και κουλτούρα...
Όμως σίγουρα πιστεύω ότι έχει βοηθήσει ανθρώπους να βρούν ένα σύντροφο!!!
Σε τελική ανάλυση εμείς είμαστε απιδιά του facebook και του chat and flirt ... ... Τα γραφεία συνοικεσίων ισως ανήκουν και στην κατηγορία των αθεράπευτα ρομαντικών ψυχών!!!

Y.Γ. Οσο και η τεχνολογία να προχωρήσει, όσο κι αν υπάρχουν προξενήτρες , σαν τη γλύκα του face to face και του έρωτα με την πρώτη ματιά δεν συγκρίνεται τίποτα!!!!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Backdrop : 01-06-12 στις 15:16.
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 16:17, 01-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Lizsa
Γραφειο συνοικεσίων...χμμμμ..... Ενδιαφέρον!!!
Είναι πολύ έξω απο εμένα... αλλά δε θα μπορούσαμε να πούμε πως είναι ο "παππούς" του cyber -flirting???

Ναι και η γιαγιά ήταν τα 090, κουμπάρος το mIRC και βέρα το router...

Για πάμε μια:

Στοιχείο πρώτο:

Στο Internet υπάρχουν χιλιάδες site που στην ουσία είναι διαδικτυακά γραφεία συνοικεσίων!!!! Και έχουν και πολύ μεγάλη επιτυχία, με συνδρομές ανθρώπων ηλικιών από 30και πάνω!!
Φτιάχνεις το profil σου και το συστημα σου προτεινει αν δεν κάνω λάθος υποψήφια ταίρια!!!!
Που το ξέρεις;

Στοιχείο δεύτερο:

Στο παρελθόν έχω σκεφτεί να πάρω μια φίλη και να πάμε σε κανένα γραφείο , αλλά καμμία δεν δέχτηκε!!!! Η περιέργεια βλέπεις...
Είχα την απορία να δω τι σοί άνθρωποι πάνε έκει.... Ποτέ δεν έμαθα!!!!
Και καλά....

Στοιχείο τρίτο:

Σε τελική ανάλυση εμείς είμαστε απιδιά του facebook και του chat and flirt ... ... Τα γραφεία συνοικεσίων ισως ανήκουν και στην κατηγορία των αθεράπευτα ρομαντικών ψυχών!!!
Είστε παιδιά του Facebook. Κι εγώ έχω προφίλ, αλλά αυτή η μαλάκυνση που επικρατεί "και δε μου έκανες λάικ άρα σε σβήνω" ή "αχ μου έκανε comment άρα με γουστάρει" δεν την έχουμε όλοι. Μόνο κάτι χαροκαμμένοι λιγούρηδες "παίζω LoL και μπαίνω pornhub" και πεινασμένες που καίγεται ο θάμνος ανάμεσα στα μπούτια τους και που δεν έχουν κόσμο έξω από τον υπολογιστή.

Άμα περνάει η μπογιά σου, θα βρείς γκόμενο/α μέχρι και στο τυροπιτάδικο απέναντι που πας και ψωνίζεις μπουγάτσες. Όχι να καθόμαστε όμως 12ωρα πάνω από προφίλ για να νιώσουμε τη γλύκα του έρωτος. Δεν είναι και καμιά μαγκιά το chatting. Απλά ένα εργαλείο είναι γι αυτούς που δε μπορούν για κάποιο λόγο να τα πούν από το τηλέφωνο. Άλλο να τύχει, κι άλλο να κάνεις ένα εργαλείο γαμωπαγίδα.

Και κάτι άλλο. Ρομαντικός δεν είναι μόνο ο ξεπερασμένος. Μπορεί το απόγευμα να κάνω έρωτα με σαράντα στάσεις και εξήντα οργασμούς αλλά το βράδυ μπορεί να σκάσω μύτη με μια ανθοδέσμη λουλούδια κι ένα ρομαντικό δείπνο.

Αυτή η κουταμάρα να θεωρείται "in" ο γρήγορος πήδουλος, το "έλα πάρε με από τον κώλο και μη μου μιλάς γι αγάπες, είμαι γυναίκα φρι", ενώ ο ρομαντισμός να θεωρείται το σκηνικό που έπιανε η γιαγιά σου χεράκι χεράκι με τον παππούλη σου, δεν είναι σοβαρή. Είναι πνευματική αναπηρία.

Όποιος δε δουλεύει το γεννητικό του όργανο ή τον πάτο του του μαζί με τον εγκέφαλό του, είναι καταδικασμένος σε ατέρμονη ηλιθιότητα και συναισθηματική δυσκοιλιότητα.

Και το ξεκάρφωμα aka μελάνι της σουπιάς:

Y.Γ. Οσο και η τεχνολογία να προχωρήσει, όσο κι αν υπάρχουν προξενήτρες , σαν τη γλύκα του face to face και του έρωτα με την πρώτη ματιά δεν συγκρίνεται τίποτα!!!!!!!
Ναι, οκ. Η βια δεν είναι λύση αλλά η Λία είναι Βίσση....

Μπούρδες. Ο πραγματικά αντικειμενικός και μη ξεκαρφωματικός άνθρωπος καταλαβαίνει τα πλεονεκτήματα του face to face και του internet. Οκ, από κοντά λειτουργούν οι ορμόνες. Εκείνο το ξανθό κορίτσι με το τεράστιο στήθος σε ερεθίζει πολύ. Κρίμα όμως που αποδεικνύεται στόκος αφού στο ΙΕΚ Οδοντογλυφιδοκατασκευών δεν έχουν μάθει τίποτε άλλο και όλη μέρα λιμάρει τα νυχάκια της. Από το νετ, μπορεί να σου κάτσει κανα υπερωκεάνιο άμα δεν προσέξεις με μυαλό μυρμηγκιού, αλλά τουλάχιστον εκεί έχεις και το περιθώριο του χρόνου και των συζητήσεων για να καταλάβεις τι άτομο έχεις απέναντί σου. Και πίστεψέ με αν τύχει, απ' οπουδήποτε και να γνωριστείς, δε συγκρίνεται με τίποτε στον κόσμο η ευχαρίστηση του να βρείς ένα τέλειο μυαλό μαζί με την ανάλογη εμφάνιση.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 17:27, 01-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Oralee
Υπερβάλλετε. Επειδή θα σας γνωρίσουν κάποιον, δεν σημαίνει πως πρέπει να τον παντρευτείτε κιόλας, απλά σε επαφή θα σας φέρουν. Εγώ το βλέπω σαν ένα ακόμα τρόπο να γνωρίσεις κόσμο - το γεγονός πως υποτίθεται θα έχεις θέσει κάποια κριτήρια πριν, δεν σημαίνει πως όποιον σου προτείνουν θα ειναι και ο ιδανικός. Ασε που πάντα προτείνουν το κοντινότερο σε αυτά που ζητάς και εξαρτάται και τι ζητάς. Και επι της ουσίας λειτουργεί περίπου όπως τα dating sites. Οπότε πραγματικά δεν βρίσκω λόγο να υπάρχει αρνητικότητα - δλδ αν σας κάνει "συνοικέσιο" μια φίλη, τότε δεν καταπατάται η προσωπικότητά σας; (!)
Υπάρχει μια ειδοποιός διαφορά εάν χρειάζεται να πληρώσεις κάποιο αντίτιμο (εκτός κι αν κάτι μου διαφεύγει).
Αυτό για το οποίο πληρώνεις, εγγράφεται πολύ διαφορετικά στο υποσυνείδητό σου, όπως επίσης και η γνώση ότι αυτός που σου προτείνουν έχει διαλεχθεί ειδικά για σένα από κάποιο "σοφό" (sic) σύστημα. Προκαταλαμβάνεσαι ενδεχομένως υποσυνείδητα, πως αυτός που γνωρίζεις είναι πράγματι καλός για σένα(αυτό μπορεί και να μην είναι τόσο κακό...).
Στην εποχή μας βέβαια υπάρχουν ένα κάρο διαφορετικοί 'τεχνητοί' (κι άλλο sic ) τρόποι γνωριμίας, για τους οποίους δεν γνωρίζω πάρα πολλά, εκείνο πάντως που οι ενδιαφερόμενοι εναλλάσσονται μέσα σε λίγα λεπτά, πρέπει να έχει πολύ πλάκα.

Βλέπω επίσης, πως και τα γραφεία συνοικεσίων έχουν βελτιώσει τις μεθόδους τους κάνοντας τη διαδικασία πιο προσιτή και ανθρώπινη με events και εκδρομές γνωριμιών κτλ.

...το προτιμω από τις φάσεις που βγαίνεις "φιλικά" με κάποιον για καιρό και δεν ξέρεις πως να του το πεις και πως να του δείξεις πως σου αρέσει, επειδή δεν ξέρεις τι θέλει εκείνος και δεν θες να τον φέρεις σε δύσκολη θέση! Ενώ στο άλλο είναι όλα τα χαρτιά στο τραπέζι ξεκάθαρα και απλώς βλέπεις αν σου αρέσει σε πρώτη φάση και σε δεύτερη κοιτάς αφενός να επιβεβαιώσεις πως όντως θέλει κάτι παραπάνω και δεν το λέει έτσι έχοντας κάτι άλλο στο μυαλό του και αφετέρου να τον γνωρίσεις καλύτερα για να δεις αν σου ταιριάζει όντως.
I'm old school. Λατρεύω αυτή τη συγκεκριμένη αμηχανία που προκαλούν αυτά ακριβώς τα ραντεβού.
Μάλλον επειδή από μικρή δεν είχα πρόβλημα ν' αποκαλύψω τις προθέσεις μου ...κι όποιον πάρει ο Χάρος.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 18:00, 01-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Υπάρχει μια ειδοποιός διαφορά εάν χρειάζεται να πληρώσεις κάποιο αντίτιμο (εκτός κι αν κάτι μου διαφεύγει).
Αυτό για το οποίο πληρώνεις, εγγράφεται πολύ διαφορετικά στο υποσυνείδητό σου, όπως επίσης και η γνώση ότι αυτός που σου προτείνουν έχει διαλεχθεί ειδικά για σένα από κάποιο "σοφό" (sic) σύστημα. Προκαταλαμβάνεσαι ενδεχομένως υποσυνείδητα, πως αυτός που γνωρίζεις είναι πράγματι καλός για σένα(αυτό μπορεί και να μην είναι τόσο κακό...).
Αυτό δεν αποκλειεται διόλου να συμβαίνει. Και ναι έχει εγγραφή, ένα αξιοσέβαστο ποσό εξ όσων γνωρίζω που δίνεται εφάπαξ. Αλλά θεωρώ πως αν είσαι συνειδητοποιήμενος ως προς τι ψάχνεις και ποιος είσαι, δεν μπορείς να επιτρέψεις σε κανένα "σοφό" σύστημα να κρίνει καλύτερα από σένα. Και άλλωστε αν δεν υπάρχει χημεία, ε ..δεν υπάρχει χημεία. Από την άλλη αν υπάρχει.. τι σημασία έχει αν βρέθηκε μπροστά σου ως επιλογή κάποιου άλλου, ή τον συναντήσες στο φαρμακείο που πήγες να πάρεις κρέμα για τους κάλους;

Στην εποχή μας βέβαια υπάρχουν ένα κάρο διαφορετικοί 'τεχνητοί' (κι άλλο sic ) τρόποι γνωριμίας, για τους οποίους δεν γνωρίζω πάρα πολλά, εκείνο πάντως που οι ενδιαφερόμενοι εναλλάσσονται μέσα σε λίγα λεπτά, πρέπει να έχει πολύ πλάκα.
Επειδή το έχω κάνει, έχει πλάκα μόνο στην πολύ αρχή. Μετά βαριέσαι απίστευτα να επαναλαμβάνεις τα ίδια, ο χρόνος είναι πολύ λίγος για να πεις κάτι περισσότερο και τελικά καταλήγεις με πονοκέφαλο αφού έχεις περάσει 90 λεπτά να λες τα ίδια σε αγνώστους. Αφού μετά τον πέμπτο, έλεγα "Kαλησπέρα, είμαι η Κωνσταντίνα, είμαι δικηγόρος, μένω εκεί. Ρώτα κάτι ενδιαφέρον ή αλήθεια σου λέω θα κόψω τις φλέβες μου". Ε, κανείς δεν ρώτησε κάτι ενδιαφέρον και ευτυχώς που δεν έχω αυτοκτονικές τάσεις γενικά

I'm old school. Λατρεύω αυτή τη συγκεκριμένη αμηχανία που προκαλούν αυτά ακριβώς τα ραντεβού.
Μάλλον επειδή από μικρή δεν είχα πρόβλημα ν' αποκαλύψω τις προθέσεις μου ...κι όποιον πάρει ο Χάρος.
Με παρεξηγήσατε κυρία μου
Και εμένα ποτέ δεν με ένοιαζε να εκδηλωθώ, μάλιστα ενίοτε εκδηλωνόμουν τόσο που ο άλλος εξαφανιζόταν ξαφνικά από τις παρέες για να ..γλιτώσει Απλώς βρίσκω πως είναι πιο εύκολο αν γνωρίζεις εκ των προτέρων πως ο άλλος ψάχνεται, δατ΄ς ιτ
Και επίσης λατρεύω αυτήν την υπέροχη αμηχανία όταν έχεις μιλήσει με κάποιον στο ίντερνετ και στο τηλέφωνο για ώρες, έχεις ανταλλάξει κάποιες φώτο, όλα φαίνονται σούπερ και πας να τον συναντήσεις για να ανακαλύψεις πως η επαφή από κοντά είναι ακόμα καλύτερη απ όσο θα μπορούσες ποτέ να φανταστείς! (το κακό είναι πως κάτι τέτοιο συμβαίνει ΠΟΛΥ σπάνια, αλλά αν δεν ήταν έτσι, μάλλον θα χανε την αξία του )

ΥΓ: Κι όποιον πάρει ο ..Xάος, ήθελες να πεις μάλλον

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 19:05, 01-06-12:

Αυτό δεν αποκλειεται διόλου να συμβαίνει. Και ναι έχει εγγραφή, ένα αξιοσέβαστο ποσό εξ όσων γνωρίζω που δίνεται εφάπαξ. Αλλά θεωρώ πως αν είσαι συνειδητοποιήμενος ως προς τι ψάχνεις και ποιος είσαι, δεν μπορείς να επιτρέψεις σε κανένα "σοφό" σύστημα να κρίνει καλύτερα από σένα. Και άλλωστε αν δεν υπάρχει χημεία, ε ..δεν υπάρχει χημεία. Από την άλλη αν υπάρχει.. τι σημασία έχει αν βρέθηκε μπροστά σου ως επιλογή κάποιου άλλου, ή τον συναντήσες στο φαρμακείο που πήγες να πάρεις κρέμα για τους κάλους;
Αυτά ισχύουν στη θεωρία, ποιος όμως μπορεί να τα βάλει με το υποσυνείδητό του;
Γνώριζα πάντως έναν ψυχολόγο, που ενώ δεχόταν αρκετούς πελάτες χωρίς αντίτιμο (ζούσε από άλλα εισοδήματα), σε κάποιους επέλεγε να χρεώνει και μάλιστα ένα σεβαστό ποσό για τις υπηρεσίες του, επειδή όπως μας εξήγησε, υπάρχουν άνθρωποι που αν δεν πληρώσουν κάτι, δεν το εκτιμούν, δεν τους πιάνει η θεραπεία...
Η χημεία δεν είναι και τόσο απρόβλεπτη. Γνωρίζω άτομα που σφάζονταν επί πολύ καιρό και μετά κατέληξαν αρμονικό ζευγάρι. Είναι και λίγο θέμα προδιάθεσης θέλω να πω.

Επειδή το έχω κάνει, έχει πλάκα μόνο στην πολύ αρχή. Μετά βαριέσαι απίστευτα να επαναλαμβάνεις τα ίδια, ο χρόνος είναι πολύ λίγος για να πεις κάτι περισσότερο και τελικά καταλήγεις με πονοκέφαλο αφού έχεις περάσει 90 λεπτά να λες τα ίδια σε αγνώστους. Αφού μετά τον πέμπτο, έλεγα "Kαλησπέρα, είμαι η Κωνσταντίνα, είμαι δικηγόρος, μένω εκεί. Ρώτα κάτι ενδιαφέρον ή αλήθεια σου λέω θα κόψω τις φλέβες μου". Ε, κανείς δεν ρώτησε κάτι ενδιαφέρον και ευτυχώς που δεν έχω αυτοκτονικές τάσεις γενικά
Χα χα. Κι έδειχνε τόσο αστείο στις ταινίες. Μου θύμισε πάντως εκείνο το αχώνευτο a/s/l του chat...

Και επίσης λατρεύω αυτήν την υπέροχη αμηχανία όταν έχεις μιλήσει με κάποιον στο ίντερνετ και στο τηλέφωνο για ώρες, έχεις ανταλλάξει κάποιες φώτο, όλα φαίνονται σούπερ και πας να τον συναντήσεις για να ανακαλύψεις πως η επαφή από κοντά είναι ακόμα καλύτερη απ όσο θα μπορούσες ποτέ να φανταστείς! (το κακό είναι πως κάτι τέτοιο συμβαίνει ΠΟΛΥ σπάνια, αλλά αν δεν ήταν έτσι, μάλλον θα χανε την αξία του )
I know, that's why I married the guy.

ΥΓ: Κι όποιον πάρει ο ..Xάος, ήθελες να πεις μάλλον

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 20:10, 01-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Ναι και η γιαγιά ήταν τα 090, κουμπάρος το mIRC και βέρα το router...

Για πάμε μια:
.... Και να πως φαίνεται ο άνθρωπος που χωρις να σε ξέρει θέλει να εκφράσει την γνώμη του και να σου "βάλει τα γυαλιά"!!
Οκ .... θέλησες με τον τρόπο σου να εκφράσεις την άποψη σου!!!

Αλλά πριν γράψεις και με κράξεις με " το γάντι" πρόσεχε μήπως ανήκω στην αντίθετη πλευρά!!!
Διάβαζε καλύτερα τι γράφω την επόμενη φορά monsieur...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 01-06-12 στις 23:10. Αιτία: Προσθήκη spoiler tag στην παράθεση
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 21:36, 01-06-12:

Δεν θα αναζητούσα.....βέβαια ποτέ μην λες ποτέ....αλλά λογικά δεν....

Δεν είμαι κατά των ατόμων που το κάνουν...ούτε το θεωρώ κακό....
Και γενικά είμαι της άποψης ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να βρει αυτό που θέλει είτε μέσω γραφείων, νετ, μπαράκια, προξενιά φίλων κλπ.

Απλά εμένα μου αρέσει το παιχνίδι in real life....
Μου αρέσουν οι ματιές, τα χαμόγελα, τα σήματα με κάποιον που δεν ήξερα μέχρι που τον είδα....
Μου αρέσει αυτό το τυχαίο- μοιραίο που έχουν οι γνωριμίες που οδηγούν σε σχέση... και που ένας "άγνωστος" γίνεται μέρος της ζωής σου.... επειδή βρέθηκε την ίδια στιγμή εκεί με εσένα... (χμμμ...μήπως έγινα πολύ μελό; )

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,251 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 21:57, 01-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Μου αρέσει αυτό το τυχαίο- μοιραίο που έχουν οι γνωριμίες που οδηγούν σε σχέση... και που ένας "άγνωστος" γίνεται μέρος της ζωής σου.... επειδή βρέθηκε την ίδια στιγμή εκεί με εσένα... (χμμμ...μήπως έγινα πολύ μελό; )
Μα και στο συγκεκριμένο γραφείο συνοικεσίων που πήγες εσύ και τη συγκεκριμένη εποχή με σένα η τύχη και η μοίρα τον έστειλε! Όπως μου αρέσει να λέω συνήθως "Coincidence is God's way of remaining anonymous" (ντάξει ο Άλμπερτ το είπε πρώτος ). Τίποτα για μένα στη ζωή δεν είναι μη τυχαίο και μη συμπτωματικό. Όσα "μεγάλα" μου έχουν συμβεί στη ζωή μου σε μια τόσο δα συμπτωσούλα οφείλονταν. Οπότε και μέσα στο καθοδηγημένο και το προγραμματισμένο μπορεί να κρυφτούν μεγάλες συμπτώσεις.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 22:04, 01-06-12:

Nαι...
Αλλά καθώς ρομαντική -κι ας μην το δείχνω- μου αρέσει να θυμάμαι το πρώτο βλέμμα που παίχτηκε...το πρώτο χαμόγελο...
Που έγιναν αυθόρμητα και από το πουθενά....
Κι όχι ένα ραντεβού επί τούτου....ή ένα γεια στο φέις που οδήγησε σε σχέση π.χ.

Και να το πω...για να μην παρεξηγηθώ...δεν το κατακρίνω...δεν το θεωρώ παράλογο...κακό....ή οτιδήποτε...
Άλλωστε έχω κάνει υπέροχη σχέση μέσω νετ που την σκέφτομαι και χαμογελάω κι ας έχει τελειώσει....

Απλά προτιμώ τις "real" συνθήκες....
Δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα....

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 22:06, 01-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Μα και στο συγκεκριμένο γραφείο συνοικεσίων που πήγες εσύ και τη συγκεκριμένη εποχή με σένα η τύχη και η μοίρα τον έστειλε! Όπως μου αρέσει να λέω συνήθως "Coincidence is God's way of remaining anonymous" (ντάξει ο Άλμπερτ το είπε πρώτος ). Τίποτα για μένα στη ζωή δεν είναι μη τυχαίο και μη συμπτωματικό. Όσα "μεγάλα" μου έχουν συμβεί στη ζωή μου σε μια τόσο δα συμπτωσούλα οφείλονταν. Οπότε και μέσα στο καθοδηγημένο και το προγραμματισμένο μπορεί να κρυφτούν μεγάλες συμπτώσεις.
Έλα ρε Χιμέλα, δεν καταλαβαίνεις ότι η μέση γυναίκα θέλει το δράμα της για να ισιώσει; Σαν τον καμπούρη που ισιώνει στον τάφο του που λέει και η παροιμία. Όλοι να ζήσουν το δράμα, τη γνωριμία του Sweet November. Το "σε γνώρισα σε ένα μαγαζί που πουλάνε λούτρινα και γύριζα κάθε χρόνο μήπως και σε ξανασυναντήσω".

Απλώς η όλη διαδικασία πάει με τις ορμόνες "τον είδα αρρενωπό με τρίχα και γούσταρα, την είδα ξανθιά με βυζιά και γούσταρα" και στη συνέχεια απλά και οι δυο πλευρές ελπίζουν ότι ο άλλος δεν θα τους βγεί κανας μαλάκας και ότι το σκηνικό θα κρατήσει...

Εγώ είμαι πιό πρακτικός άνθρωπος. Αν τύχει, έτυχε, γιατί όσο το ζορίζεις, τόσο σφίγγεσαι και δε βρίσκεις, ή αν βρείς θα πέσεις στα σκατά. Ενώ αν ηρεμήσεις κι έχεις τα ματάκια σου και τα αυτάκια σου ανοιχτά παντού, μπορεί να βρείς κι εκείνη την πανέξυπνη πιστή και γλυκιά κοπελίτσα που σε κρυφοκοιτάει είτε πίσω από ένα παράθυρο στη γειτονιά, είτε πίσω από ένα πόστ στο στεκι, είτε πίσω από την ασφάλεια μιας μεγάλης παρέας σε ένα καφέ.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 22:17, 01-06-12:

Βρε Βαλ...σόρρυ αλλά ποιος μίλησε για γυναίκες που βγαίνουν για να γνωρίσουν επί τούτου άντρες;
Για τυχαίες γνωριμίες μίλησα....
Που στο δικό μου μικρόκοσμο σημαίνει κοινή παρέα, κοινός εργασιακός χώρος, κοινές δραστηριότητες- χόμπυ....
Οι υπόλοιποι δεν ξέρω τι κάνουν και δεν με νοιάζει κιόλας...
Αν γουστάρει η άλλη δράμα καλά κάνει και γουστάρει....
Και αν ο άλλος γουστάρει την τύπισσα επειδή έχει προσόντα καλά κάνει επίσης...
Ο καθείς είναι υπεύθυνος για την ζωή του έτσι κι αλλιώς....

Αλλά γιατί πάντα πρέπει να υπάρχουν τα 2 άκρα σε ένα ποστ σου;
Και πάντα μα πάντα ο ένας να είναι ο κακός που μιλάνε οι ορμόνες και ο άλλος ο intelectual που ξέρει και κρίνει;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc
Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,806 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 22:30, 01-06-12:

Και πάντα μα πάντα ο ένας να είναι ο κακός που μιλάνε οι ορμόνες και ο άλλος ο intelectual που ξέρει και κρίνει;
Because:
μπορεί να βρείς κι εκείνη την πανέξυπνη πιστή και γλυκιά κοπελίτσα που σε κρυφοκοιτάει είτε πίσω από ένα παράθυρο στη γειτονιά, είτε πίσω από ένα πόστ στο στεκι
*γκουχ*
*γκουχ*

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 22:49, 01-06-12:

Πρώτον, γιατί αυτό θέλω να γράφω στα πόστ μου. Έτσι μου αρέσει. Δεύτερον, γιατί ουδέποτε μου άρεσε ούτε η μεσαιοπάθεια (να τα πω ωραία για να μ αγαπάνε όλοι), ούτε και η μετριοπάθεια (η επίμονη συντήρηση σε ένα στάτους νοητικής χειμερίας νάρκης για να μη με πουν ψωνάρα). Εξάλλου μην ξεχνάς ότι την απόλυτη ισορροπία μπορεί να τη φέρει μια τέλεια μέση ή μια τέλεια αντιπαραβολή δυο άκρων. Εφόσον τέλεια μέση δεν υπάρχει, βολέψου με τα άκρα μου.

Επιπροσθέτως θα ήθελα να ρωτήσω: Γιατί μετά από 6 χρόνια που διαβάζεις πόστ μου, ξαφνικά τώρα σε ενόχλησαν τα άκρα; Ίσως γιατί βιάζεσαι όπως βλέπω στη δεύτερη γραμμή της παράθεσης, να λάβεις αμυντική στάση ως "εσύ η αδίκως χαρακτηρισμένη ως κακιά";
Γιατί δεν παραδέχεσαι ότι αυτό που γουστάρεις είναι το P.R. στο κλάμπ, το drama queen random meeting στην ουρά του ταχυδρομείου με τον μελαχρινό γαλανομάτη και το happy end σε κάθε σου ρομάντζο; Δε σε κάνει κακιά το δράμα. Απλά σε κάνει ακατάλληλη για έναν "ιντελεκτσουάλ" οπως λες. Η ορμονική έλξη έχει άλλα συν και άλλα πλην σε σχέση με τα συν και πλην της ιντελεκτσουάλ έλξης. Καθένας διαλέγει όποιον από τους δυο τρόπους γουστάρει, ή τύχει. Δε σου χει τύχει άτομο δηλαδή που να θέλει πρώτα να γνωρίσει τον άλλο καλύτερα με 2ο και 3ο καφέ και ύστερα κατανοεί αν του αρέσει ή όχι ο άλλος/η; Πρέπει πάντα να είναι αυτός ο δραματικός έρωτας με την πρώτη ματιά για να ικανοποιήσει τα απωθημένα μας;

Εγώ είμαι πραγματιστής. Ή αυτό υπάρχει ή το άλλο. Τα γκρίζα είναι πούστικα και το χω ξαναπεί πολλάκις. Και να σου πω και κάτι άλλο; Αν είχες κατανοήσει επακριβώς πως λειτουργεί η ερωτική έλξη, θα μπορούσες να το εξηγήσεις και στη Χιμέλα και δε θα της πέταγες ψελλίσματα του τύπου "μα είναι real... δε μπορώ να το εξηγήσω επακριβώς". Αυτό σημαίνει ότι εφόσον δεν μπορείς να εξηγήσεις κάτι με απλά λόγια, πως δεν το κατέχεις σαν αντικείμενο. Απλά σου έχει τύχει να το ζήσεις, δεν το πολυέψαξες γιατί έγινε και συνήθισες να σου αρέσει αυτός ο τρόπος γνωριμίας.

Και το ένα είναι real, και το άλλο είναι real. Δεν πας εσύ με τον παίδαρο ενώ η ιντελεκτσουάλ γυναίκα με δονητή. Και οι δυο με άντρες πάτε και μάλιστα με άντρες που σας αρέσουν. Ούτε κατα παραγγελία, ούτε με πίεση το κάνει κανείς. Άμα θες τα φτιάχνεις με τον άλλο. Δε σου βάλανε και πιστόλι στον κρόταφο ότι αυτό έβγαλε το "Τζόκερ", αυτό θα παντρευτείς.

Όσο έχεις την επιλογή, είναι όλα real.-

Αρχική Δημοσίευση από exc
Because:

*γκουχ*
*γκουχ*
Θα καταπιείς καμιά χλέπα απ' το πολύ υπονοούμενο, πρόσεχε...

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 23:05, 01-06-12:

@Βαλ εγώ δε καταλαβαίνω, απλά, γιατί πρέπει να στήσεις τον άλλον στον τοίχο για να υπερασπιστείς τη γνώμη σου, που κατά τα "μέτρα" μου αυτό αγγίζει τα όρια "επίθεσης". Είναι απίστευτα σπαστικό, ακόμα και για μένα που' μαι 3ο μάτι και δε με αφορά ιδιαίτερα το τι απόψεις έχει ο καθένας. Οκ, έχεις τις απόψεις σου, αλλά κι ο άλλος δεν είναι πάντα ο μαλάκας ξέρωγω.

Οφφ τελείως, αλλά δεν άντεξα.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 23:11, 01-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
@Βαλ εγώ δε καταλαβαίνω, απλά, γιατί πρέπει να στήσεις τον άλλον στον τοίχο για να υπερασπιστείς τη γνώμη σου, που κατά τα "μέτρα" μου αυτό αγγίζει τα όρια "επίθεσης". Είναι απίστευτα σπαστικό, ακόμα και για μένα που' μαι 3ο μάτι και δε με αφορά ιδιαίτερα το τι απόψεις έχει ο καθένας. Οκ, έχεις τις απόψεις σου, αλλά κι ο άλλος δεν είναι πάντα ο μαλάκας ξέρωγω.

Οφφ τελείως, αλλά δεν άντεξα.
Η κοπέλα έχει κάποιες απόψεις, τις οποίες θεωρώ δημοσιοσχεσίτικες και δραματικές. Ούτε την έβρισα, ούτε της είπα "μη γνωρίζεις έτσι κόσμο".

Έτσι θέλει. Καλά κάνει. Αλλά να μη λέει ότι το δικό της είναι real ενώ όλοι οι υπόλοιποι προφανώς ζουν μια φαντασίωση άμα δεν ζήσουν τον έρωτα της πρώτης ματιάς. Τουλάχιστον εγώ έτσι εξέλαβα τη δήλωσή της.

Απλά διαφωνούμε. Δεν έχεις ξαναδεί ποτέ στη ζωή σου διαφωνία; Και σιγά μην επιτεθώ στη Βίκυ που την ξέρω 6 χρόνια.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 23:16, 01-06-12:

καλύτερα να τρολλάς, παρά να μιλάς....

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 23:17, 01-06-12:

Πρώτον, γιατί αυτό θέλω να γράφω στα πόστ μου. Έτσι μου αρέσει. Δεύτερον, γιατί ουδέποτε μου άρεσε ούτε η μεσαιοπάθεια (να τα πω ωραία για να μ αγαπάνε όλοι), ούτε και η μετριοπάθεια (η επίμονη συντήρηση σε ένα στάτους νοητικής χειμερίας νάρκης για να μη με πουν ψωνάρα). Εξάλλου μην ξεχνάς ότι την απόλυτη ισορροπία μπορεί να τη φέρει μια τέλεια μέση ή μια τέλεια αντιπαραβολή δυο άκρων. Εφόσον τέλεια μέση δεν υπάρχει, βολέψου με τα άκρα μου.
Προσωπικά άποψη εκφράζω...
Τα άκρα σου δεν χρειάζεται να τα δεχτώ, αποδεχτώ ή οτιδήποτε από την στιγμή που εγώ κι εσύ δεν μοιραζόμαστε τίποτα πέρα από το στέκι κι αυτό το θέμα....
Είπα την άποψη μου that's all.

Επιπροσθέτως θα ήθελα να ρωτήσω: Γιατί μετά από 6 χρόνια που διαβάζεις πόστ μου, ξαφνικά τώρα σε ενόχλησαν τα άκρα; Ίσως γιατί βιάζεσαι όπως βλέπω στη δεύτερη γραμμή της παράθεσης, να λάβεις αμυντική στάση ως "εσύ η αδίκως χαρακτηρισμένη ως κακιά";
Γιατί δεν παραδέχεσαι ότι αυτό που γουστάρεις είναι το P.R. στο κλάμπ, το drama queen random meeting στην ουρά του ταχυδρομείου με τον μελαχρινό γαλανομάτη και το happy end σε κάθε σου ρομάντζο; Δε σε κάνει κακιά το δράμα. Απλά σε κάνει ακατάλληλη για έναν "ιντελεκτσουάλ" οπως λες. Η ορμονική έλξη έχει άλλα συν και άλλα πλην σε σχέση με τα συν και πλην της ιντελεκτσουάλ έλξης. Καθένας διαλέγει όποιον από τους δυο τρόπους γουστάρει, ή τύχει. Δε σου χει τύχει άτομο δηλαδή που να θέλει πρώτα να γνωρίσει τον άλλο καλύτερα με 2ο και 3ο καφέ και ύστερα κατανοεί αν του αρέσει ή όχι ο άλλος/η; Πρέπει πάντα να είναι αυτός ο δραματικός έρωτας με την πρώτη ματιά για να ικανοποιήσει τα απωθημένα μας;
Γιατί μετά από καιρό είμαι μόνη στο σπίτι και έχω όρεξη να γράψω στο στέκι
Να παραδεχτώ ακριβώς τι;
Συγνώμη.... αλλά έχεις έστω την παραμικρή ιδέα τι κάνω στη ζωή μου και μου κάνεις αυτό το ψυχογράφημα από όσα είπα;
Πού ακριβώς φάνηκε ότι είμαι drama queen; Ότι χτυπιέμαι στα club για να βρω γκόμενο;
Ότι αυτή την στιγμή περιμένω τον αλιήηηηηηηηηητηηηηηηηηηηη που δεν με εκτίμησε γιατί ωωωωωωω... εκεί που συχνάζω είδε μια θεογκόμενα (γιατί να το κρύψουμε άλλωστε ) αλλά με προσωπικότητα μηδέν (αφού την κρύβω τόσο καλά και η εκτυφλωτική μου ομορφιά δεν αφήνει τον άλλον να τη δει ) με γκου χου γκου χου και με παράτησε....
Και δηλαδή όσοι γνωρίζονται χωρίς νετ χμμμ...δεν βγαίνουν για καφέδες...
Δεν γνωρίζουν τον άλλον....
Όχι κάνουν όργια και μετά αποχαιρετά ο ένας τον άλλον....
Ο δε άντρας το παίζει γ@μάω και δέρνω...και η καημένη μπίμπο κλαίει και χτυπιέται ότι δεν υπάρχουν άντρες.....
Τι μαθαίνω βραδιάτικα....
Επίσης όλοι μας είμαστε δύο κατηγορίες....
Ή μιλάνε οι ορμόνες ή είμαστε intelectual ατομάκια που ψαχνόμαστε σωστά....
Α...εμείς οι γυναίκες μπορεί να είμαστε και drama queen....το ξέχασα

Εγώ είμαι πραγματιστής. Ή αυτό υπάρχει ή το άλλο. Τα γκρίζα είναι πούστικα και το χω ξαναπεί πολλάκις. Και να σου πω και κάτι άλλο; Αν είχες κατανοήσει επακριβώς πως λειτουργεί η ερωτική έλξη, θα μπορούσες να το εξηγήσεις και στη Χιμέλα και δε θα της πέταγες ψελλίσματα του τύπου "μα είναι real... δε μπορώ να το εξηγήσω επακριβώς". Αυτό σημαίνει ότι εφόσον δεν μπορείς να εξηγήσεις κάτι με απλά λόγια, πως δεν το κατέχεις σαν αντικείμενο. Απλά σου έχει τύχει να το ζήσεις, δεν το πολυέψαξες γιατί έγινε και συνήθισες να σου αρέσει αυτός ο τρόπος γνωριμίας.

Και το ένα είναι real, και το άλλο είναι real. Δεν πας εσύ με τον παίδαρο ενώ η ιντελεκτσουάλ γυναίκα με δονητή. Και οι δυο με άντρες πάτε και μάλιστα με άντρες που σας αρέσουν. Ούτε κατα παραγγελία, ούτε με πίεση το κάνει κανείς. Άμα θες τα φτιάχνεις με τον άλλο. Δε σου βάλανε και πιστόλι στον κρόταφο ότι αυτό έβγαλε το "Τζόκερ", αυτό θα παντρευτείς.

Όσο έχεις την επιλογή, είναι όλα real.-

Θα καταπιείς καμιά χλέπα απ' το πολύ υπονοούμενο, πρόσεχε...
Όπως εσένα σου αρέσει να γνωρίζεις μέσω νετ δηλαδή;
Γιατί από εκεί γνωρίζεις την προσωπικότητα του άλλου....
Κρίνεις τέλεια και δεν μπορείς να την πατήσεις....

Όχι Βαλ...δεν μπορώ να εξηγήσω κάτι που νιώθω...
Δεν μπορώ να εξηγήσω την φυσική έλξη δύο ατόμων γιατί την μοιράστηκαν αυτοί οι δύο εκείνη την στιγμή....
Δεν μπορώ να σου δώσω να καταλάβεις τι εννοώ με το βλέμμα...γιατί δεν αντάλλαξα αυτό το βλέμμα με εσένα αλλά με τον σύντροφό μου....
Οπότε όχι....δεν είναι ότι έχω συνηθίσει...
Είναι κάτι που έχω νιώσει.... είναι οι πρώτες στιγμές που έχω από αυτόν καρφωμένες στο μυαλό μου και τις λατρεύω....

Και κάτι ακόμα...δεν χρησιμοποιήσα χαρακτηρισμούς για τους ανθρώπους, ούτε για τους τύπους...
Αυτό το κάνεις εσύ....
Οπότε μην γράφεις πράγματα που δεν είπα....
Όπως δεν είπα ότι μια σχέση δεν είναι real που άρχισε μέσω νετ....
Είπα ότι την δοκίμασα...πέτυχε....αλλά εμένα μου αρέσει άλλος τρόπος γνωριμίας....
Οπότε όπως σέβομαι τα γραφεία συνοικεσίων, το νετ, το κλαμπ....και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο...
Θέλω να σέβεσαι κι εσύ ότι εγώ προτιμώ να δω τον άλλον και να θελήσω να τον γνωρίσω....
Έτσι έχω μάθει να λειτουργώ εγώ...το τι κάνεις εσύ είναι δικό σου θέμα....

Τι ακριβώς έχω υπονοήσει και δεν το έχω καταλάβει;

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 23:23, 01-06-12:

Γιατί δεν παραδέχεσαι ότι αυτό που γουστάρεις είναι το P.R. στο κλάμπ, το drama queen random meeting στην ουρά του ταχυδρομείου με τον μελαχρινό γαλανομάτη και το happy end σε κάθε σου ρομάντζο; Δε σε κάνει κακιά το δράμα. Απλά σε κάνει ακατάλληλη για έναν "ιντελεκτσουάλ" οπως λες.
Τι λέτε μωρέ; Δεν έχετε ακούσει ότι τα ετερώνυμα έλκονται; Κι αν δεν το έχετε ακούσει αυτό, μα ούτε καν Δύο Ξένους δεν έχετε δει;

Καλά, σκάω.

Παράθεση

freezespell (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη freezespell
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H freezespell It feels awkward to be the new guy... έγραψε στις 00:09, 02-06-12:

Μπόρει...ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να προκύψει. Λες κι αυτοί που ψάχνουν τον έρωτα στο διαδίκτυο είναι σε καλύτερη μοίρα...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 01:09, 02-06-12:

Προσωπικά άποψη εκφράζω...
Τα άκρα σου δεν χρειάζεται να τα δεχτώ, αποδεχτώ ή οτιδήποτε από την στιγμή που εγώ κι εσύ δεν μοιραζόμαστε τίποτα πέρα από το στέκι κι αυτό το θέμα....
Είπα την άποψη μου that's all.

Γιατί μετά από καιρό είμαι μόνη στο σπίτι και έχω όρεξη να γράψω στο στέκι
Να παραδεχτώ ακριβώς τι;
Συγνώμη.... αλλά έχεις έστω την παραμικρή ιδέα τι κάνω στη ζωή μου και μου κάνεις αυτό το ψυχογράφημα από όσα είπα;
Πού ακριβώς φάνηκε ότι είμαι drama queen; Ότι χτυπιέμαι στα club για να βρω γκόμενο;
Ότι αυτή την στιγμή περιμένω τον αλιήηηηηηηηηητηηηηηηηηηηη που δεν με εκτίμησε γιατί ωωωωωωω... εκεί που συχνάζω είδε μια θεογκόμενα (γιατί να το κρύψουμε άλλωστε ) αλλά με προσωπικότητα μηδέν (αφού την κρύβω τόσο καλά και η εκτυφλωτική μου ομορφιά δεν αφήνει τον άλλον να τη δει ) με γκου χου γκου χου και με παράτησε....
Και δηλαδή όσοι γνωρίζονται χωρίς νετ χμμμ...δεν βγαίνουν για καφέδες...
Δεν γνωρίζουν τον άλλον....
Όχι κάνουν όργια και μετά αποχαιρετά ο ένας τον άλλον....
Ο δε άντρας το παίζει γ@μάω και δέρνω...και η καημένη μπίμπο κλαίει και χτυπιέται ότι δεν υπάρχουν άντρες.....
Τι μαθαίνω βραδιάτικα....
Επίσης όλοι μας είμαστε δύο κατηγορίες....
Ή μιλάνε οι ορμόνες ή είμαστε intelectual ατομάκια που ψαχνόμαστε σωστά....
Α...εμείς οι γυναίκες μπορεί να είμαστε και drama queen....το ξέχασα
Ντάξει, άνοιξες το κουτάκι με τις υπερβολές Βίκυ τώρα μιλάμε σοβαρά, υποθέτω πάντα...

Όπως εσένα σου αρέσει να γνωρίζεις μέσω νετ δηλαδή;
Γιατί από εκεί γνωρίζεις την προσωπικότητα του άλλου....
Κρίνεις τέλεια και δεν μπορείς να την πατήσεις....
Κάποτε όταν ήμουν μικρός, το φροντιστήριο Αγγλικών μας είχε βάλει να γράψουμε γραμματάκι σε pen pals από την Ευρώπη. Εμένα μου έτυχε μια Γερμανιδούλα, με την οποία γράφαμε σελίδες επι σελίδων, γράμματα επι γραμμάτων. Είχα μάθει αρκετά γι αυτήν, κι αυτή για μένα. Οκ, δεν έγινε προφανώς τίποτα, αλλά δεν είναι πολύ ρομαντική η αναμονή για ένα γράμμα; Δεν είναι πολύ αληθινό; Τι ένιωθα εγώ; Την κάψα για τα μάτια του ταχυδρόμου ή μήπως την αγωνία για το αν αυτό το γράμμα είναι από τη Γερμανιδούλα και τι μπορεί να γράφει μέσα;

Όχι Βαλ...δεν μπορώ να εξηγήσω κάτι που νιώθω...
Δεν μπορώ να εξηγήσω την φυσική έλξη δύο ατόμων γιατί την μοιράστηκαν αυτοί οι δύο εκείνη την στιγμή....
Δεν μπορώ να σου δώσω να καταλάβεις τι εννοώ με το βλέμμα...γιατί δεν αντάλλαξα αυτό το βλέμμα με εσένα αλλά με τον σύντροφό μου....
Οπότε όχι....δεν είναι ότι έχω συνηθίσει...
Είναι κάτι που έχω νιώσει.... είναι οι πρώτες στιγμές που έχω από αυτόν καρφωμένες στο μυαλό μου και τις λατρεύω....
Καλά κάνεις. Εγώ μπορώ να εξηγήσω και τα βλέμματα, και το γιατί και όλα. Μπορώ να εξηγήσω αυτό που λένε πως τα μάτια είναι ο καθρέφτης της ψυχής, τη μαγεία αν θέλεις που νιώθεις όταν σου μιλάει ο άλλος και κοιτάζεστε στα μάτια...

Εσύ καλά κάνεις. Κι εγώ καλά κάνω. Αλλά και τα 2 είναι αληθινά.

Οπότε όπως σέβομαι τα γραφεία συνοικεσίων, το νετ, το κλαμπ....και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο...
Θέλω να σέβεσαι κι εσύ ότι εγώ προτιμώ να δω τον άλλον και να θελήσω να τον γνωρίσω....
Έτσι έχω μάθει να λειτουργώ εγώ...το τι κάνεις εσύ είναι δικό σου θέμα....

Τι ακριβώς έχω υπονοήσει και δεν το έχω καταλάβει;
Γιατί σου είπα εγώ ότι τη βρίσκω με γραφεία συνοικεσίων, νετ και κλάμπ; Κι εγώ είχα δει στη σχολή κοπέλες που μου άρεσαν και ήθελα να τις γνωρίσω κάποτε. Απλά δεν έχω αυτό το στιγμιαίο το αναφλεκτικό ερωτικό που ανέφερες πριν με το βλέμμα. Πολύ σπάνια συμβαίνει να πάθω ταράκουλο με κάποια. Προτιμώ να γνωρίζω κάποια καλά, να καταλάβω αν έχει λόξα ή όχι και βέβαια να μου αρέσει και εμφανισιακά. Απλά δε θα χάσει η βενετιά βελόνι άμα δεν πάθω και έρωτα με την πρώτη ματιά. Εσύ μπορεί να το θεωρείς απαραίτητο, μπορεί και όχι. Ε εγώ δεν το θεωρώ.

Και σαφώς σέβομαι το πως λειτουργείς. Δεν επιβλήθηκε κανείς στον άλλο, ούτε ζούμε μαζί, ούτε γκόμενοι ήμασταν για να χουμε απωθημένα. Καλά να είσαι και καλά να περνάς στη ζωή σου, αλήθεια στο λέω, με όλη μου την καρδιά στο εύχομαι. Απλά δεν ταιριάζουν οι φιλοσοφίες μας απόλυτα. Τι να κάνουμε, συμβαίνουν κι αυτά. Φίλοι -θέλω να πιστεύω ότι- είμαστε. Δεν μας πηγαίνανε και για συνοικέσιο.

Απλούστατα θεώρησα ότι υπεννόησες ότι οτιδήποτε άλλο πέρα από τον τρόπο που θες να γνωρίζεις εσύ, δεν είναι real. Απ' ότι βλέπω το ανασκεύασες επαρκώς και με σαφήνεια, οπότε νομίζω ότι ουδέν κακό ανάμεσά μας.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 02-06-12 στις 01:25.
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 11:30, 02-06-12:

Ντάξει, άνοιξες το κουτάκι με τις υπερβολές Βίκυ τώρα μιλάμε σοβαρά, υποθέτω πάντα...
Γιατί δεν παραδέχεσαι ότι αυτό που γουστάρεις είναι το P.R. στο κλάμπ, το drama queen random meeting στην ουρά του ταχυδρομείου με τον μελαχρινό γαλανομάτη και το happy end σε κάθε σου ρομάντζο; Δε σε κάνει κακιά το δράμα. Απλά σε κάνει ακατάλληλη για έναν "ιντελεκτσουάλ" οπως λες. Η ορμονική έλξη έχει άλλα συν και άλλα πλην σε σχέση με τα συν και πλην της ιντελεκτσουάλ έλξης. Καθένας διαλέγει όποιον από τους δυο τρόπους γουστάρει, ή τύχει. Δε σου χει τύχει άτομο δηλαδή που να θέλει πρώτα να γνωρίσει τον άλλο καλύτερα με 2ο και 3ο καφέ και ύστερα κατανοεί αν του αρέσει ή όχι ο άλλος/η; Πρέπει πάντα να είναι αυτός ο δραματικός έρωτας με την πρώτη ματιά για να ικανοποιήσει τα απωθημένα μας;]
Εχμμμ.....ναι...άρχισα...
Guilty your honor

Απλούστατα θεώρησα ότι υπεννόησες ότι οτιδήποτε άλλο πέρα από τον τρόπο που θες να γνωρίζεις εσύ, δεν είναι real. Απ' ότι βλέπω το ανασκεύασες επαρκώς και με σαφήνεια, οπότε νομίζω ότι ουδέν κακό ανάμεσά μας.
Απλά προτιμώ τις "real" συνθήκες....
Tα εισαγωγικά νομίζω κάνουν την όλη διαφορά....
Γι' αυτό τα έβαλα....
Προσέχω πάντα τι γράφω και πως.....

Όπως και να έχει Βαλ είναι εκνευριστικό να προσπαθείς να βγάλεις από την μύγα ξύγκι...
Να προσπαθείς να βγάλεις κρυφά νοήματα και υπαινιγμούς και δεν ξέρω εγώ τι άλλο...
Να προσβάλλεις τον συνομιλητή σου για να δείξεις ότι είσαι ο σωστός.....
Αν δεν κατάλαβες πως....ρώτα.... στην ψύχρα.....
Ρε Βικάκι "τι μ@λακίες λες; ότι δεν είναι αληθινό; Πώς σου ήρθε αυτό;"
Θα ήταν πιο ντόπρο, σωστό και καθόλου δεν θα με πείραζε....
Παρά ένα κείμενο για να με βγάλεις drama queen, υστερικιά...γκόμενα που κοιτάει την εμφάνιση και δεν συμμαζεύεται....

Δεν ερωτεύομαι με την πρώτη ματιά...γοητεύομαι.....
'Οπως μπορεί να γοητευτεί κάποιος από ένα γράμμα, μια φωτογραφία, ένα ποστ στο στέκι....ένα λινκ στο φέις....
Για να κρατήσει αυτή η γοητεία όμως πρέπει να ισχύουν και άλλα πράγματα ευτυχώς....

Αν δεν έχω γίνει ακόμα κατανοητή.....ρώτα με....
Αλλά μην βγάζεις άκυρα- μειονοτικά συμπεράσματα...και μην διαστρεβλώνεις το τι λέω...
Thanx

Παράθεση

anisixos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη anisixos
Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O anisixos έγραψε στις 00:11, 11-07-12:

Έχετε badoo; Έχετε φτιάξει ποτέ; Είναι ένα σάιτ γνωριμιών, διαφορετικό από τα άλλα. Μια από τις λειτουργίες του, για παράδειγμα, είναι ότι σου δείχνει φωτογραφίες χρηστών, του φύλου και της ηλικίας και της περιοχής που σε ενδιαφέρει, και εσύ επιλέγεις αν θες να τον-την γνωρίσεις πατώντας ναι ή όχι.
Γενικά μπαίνετε σε σάιτ γνωριμιών; Μπαίνετε συχνά; Κάθεστε πολύ ώρα; Έχετε κάνει γνωριμίες με αυτό τον τρόπο;

Σημείωση Συντάκτου:Τα μηνύματα #95-100 προήλθαν έπειτα απο συγχώνευση με το θέμα "Badoo και sites γνωριμιών

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 11-07-12 στις 17:17. Αιτία: Προσθήκη σημείωσης
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 00:35, 11-07-12:

Πρόσφατα μου έστειλε πρόσκληση ένας φίλος μου να κάνω προφίλ, αλλά δεν μπήκα!

Παράθεση

firefly13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη firefly13
Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O firefly13 έγραψε στις 09:37, 11-07-12:

Από ότι ξέρω οι περισσότερες εκεί μέσα είναι βίζιτες

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 10:56, 11-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από anisixos
Είναι ένα σάιτ γνωριμιών, διαφορετικό από τα άλλα. Μια από τις λειτουργίες του, για παράδειγμα, είναι ότι σου δείχνει φωτογραφίες χρηστών, του φύλου και της ηλικίας και της περιοχής που σε ενδιαφέρει
Εισαι σιγουρος οτι ειναι διαφορετικο;

Παντος γενικα για τα site γνωριμιων θεωρω οτι ειναι βλακιες... Αμα δεν μπορεις να βρεις "κανονικα" γνωριμιες το να μπεις σε τετοιο site δεν ειναι λυση, ειναι εκμεταλευση των αδυναμιων σου απο κερδοσκοπους!

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 11:00, 11-07-12:

Badoo
Μπα,

ντου!

^ κοντροβέρσιαλ?

Υπάρχει κι ένα άλλο, twoo νομίζω,
είχα κάνει προφίλ, έβαλα και τη μουτσούνα μου (μπαχαχα),
μου μίλησαν 4,
οι δύο τραβεστί, η μία CD (crossdresser) κι ένας γκεϊ
που ήθελε το τσουτσούνι μου στο στόμα του.

Έκτοτε διέγραψα το λογαριασμό γιατί τη στρέλλα θέλω μόνο να τη βλέπω,
όχι να την παίζω.

Μην μπείτε στο τριπάκι να πληρώσετε, πάντως.
Κρατήστε τα λεφτά σας γιατί μην ξεχνάτε ότι
ένα πακέτο μακαρόνια κάνει 0,54!

Κατά τα άλλα, ουδέν γ@μών αμιγές badoo.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:43, 11-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από firefly13
Από ότι ξέρω οι περισσότερες εκεί μέσα είναι βίζιτες

χαχαχα
busted

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους