Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,445 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,067 μηνύματα σε 92,645 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 421 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ιδέες και προτάσεις για δώρα

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 00:14, 09-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Σκεφτόμουν μήπως έβρισκα και κάποια δραστηριότητα που να μπορούσαμε να κάνουμε μαζί και να της την κάνω δώρο
Άντε να χαθείς,
με κολάζεις νυχτιάτικο.
Αρχική Δημοσίευση από Sweet_Butterfly
Κάποιο δώρο για αγόρι για τη γιορτή του Αγ Βαλεντίνου;;
Πάρε του ένα κουνέλι
είναι της μόδας και η Μαρία-Λουλού έχει 7000 από δαύτα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Myrtle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Myrtle
H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,032 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε στις 20:01, 16-05-11:

Θεματάκι αναβίωσε, γιατί σε χρειάζομαι!

Λοιπόν, σε 3 βδομάδες παντρεύεται η κολλητή μου φίλη. Γνωριζόμαστε από παιδιά και γι' αυτό θα ήθελα να της κάνω κάποιο καλό δώρο (όσο μου επιτρέπουν και τα οικονομικά μου βέβαια)!

Περισσότερες πληροφορίες: Εκείνη 24, ο γαμπρός γύρω στα 28, σπίτι έχουν έτοιμο, επιπλωμένο και διακοσμημένο πλήρως. Την ρώτησα τι θα χρειαζόταν περισσότερο για να της πάρω για δώρο, μα (όπως ήταν αναμενόμενο) δεν ήθελε κάτι συγκεκριμένο καθώς το σπίτι τους είναι πανέτοιμο. Θα ήθελα κάτι πρωτότυπο, που να της μείνει, μα να είναι και χρήσιμο, όσο γίνεται. Της αρέσουν τα χειροποίητα και πρωτότυπα διακοσμητικά, μα 1. της έχω αγοράσει ήδη κάτι τέτοιο και 2. δεν υπάρχει χώρος ελεύθερος στο σπίτι της που να μπορώ να πω ότι θα ταίριαζε κάποιο τέτοιο διακοσμητικό. Σκεφτόμουν κάτι τεχνολογικό (ψηφιακή κορνίζα ή κάτι τέτοιο), μα νομίζω ότι αυτό μόνο τον άντρας της θα μπορούσε να χαροποιήσει.

Δεν έχω σκοπό να καταφύγω σε κλασσικά δώρα γάμου (κορνίζες, καφετιέρες κλπ) εκτός πια κι αν απογοητευτώ τόσο από το ψάξιμο! Καμιά ιδέα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 478 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 20:20, 16-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Myrtle
Θεματάκι αναβίωσε, γιατί σε χρειάζομαι!

Λοιπόν, σε 3 βδομάδες παντρεύεται η κολλητή μου φίλη. Γνωριζόμαστε από παιδιά και γι' αυτό θα ήθελα να της κάνω κάποιο καλό δώρο (όσο μου επιτρέπουν και τα οικονομικά μου βέβαια)!

Περισσότερες πληροφορίες: Εκείνη 24, ο γαμπρός γύρω στα 28, σπίτι έχουν έτοιμο, επιπλωμένο και διακοσμημένο πλήρως. Την ρώτησα τι θα χρειαζόταν περισσότερο για να της πάρω για δώρο, μα (όπως ήταν αναμενόμενο) δεν ήθελε κάτι συγκεκριμένο καθώς το σπίτι τους είναι πανέτοιμο. Θα ήθελα κάτι πρωτότυπο, που να της μείνει, μα να είναι και χρήσιμο, όσο γίνεται. Της αρέσουν τα χειροποίητα και πρωτότυπα διακοσμητικά, μα 1. της έχω αγοράσει ήδη κάτι τέτοιο και 2. δεν υπάρχει χώρος ελεύθερος στο σπίτι της που να μπορώ να πω ότι θα ταίριαζε κάποιο τέτοιο διακοσμητικό. Σκεφτόμουν κάτι τεχνολογικό (ψηφιακή κορνίζα ή κάτι τέτοιο), μα νομίζω ότι αυτό μόνο τον άντρας της θα μπορούσε να χαροποιήσει.

Δεν έχω σκοπό να καταφύγω σε κλασσικά δώρα γάμου (κορνίζες, καφετιέρες κλπ) εκτός πια κι αν απογοητευτώ τόσο από το ψάξιμο! Καμιά ιδέα;
Εγώ όταν μου τύχει τέτοια περίπτωση, να τα έχουν αγοράσει όλα και μάλιστα βάση του γούστου τους, τους δίνω χρήματα. Αν τους έδινες ένα σεβαστό ποσό, είναι νέοι, κάνουν καινούρια αρχή, οπότε μπορεί να τους χρειάζονται περισσότερο τα χρήματα και εκείνοι θα τα αξιοποίησουν. Ή αν ρωτούσες την φίλη σου αν εκκρεμεί κάτι που θα ήθελε να αγοράσει ακόμη για το σπίτι, ίσως κάποια ηλεκτρική συσκευή, στεγνωτήριο ρούχων, πολύ χρήσιμο είναι και η πρέσσα σιδερώματος, μια πολυκαφετιέρα, ίσως tv για την κρεβατοκάμαρα ή κάτι άλλο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 20:36, 16-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από IL PENSIERO
Εγώ όταν μου τύχει τέτοια περίπτωση, να τα έχουν αγοράσει όλα και μάλιστα βάση του γούστου τους, τους δίνω χρήματα. Αν τους έδινες ένα σεβαστό ποσό, είναι νέοι, κάνουν καινούρια αρχή, οπότε μπορεί να τους χρειάζονται περισσότερο τα χρήματα και εκείνοι θα τα αξιοποίησουν. Ή αν ρωτούσες την φίλη σου αν εκκρεμεί κάτι που θα ήθελε να αγοράσει ακόμη για το σπίτι, ίσως κάποια ηλεκτρική συσκευή, στεγνωτήριο ρούχων, πολύ χρήσιμο είναι και η πρέσσα σιδερώματος, μια πολυκαφετιέρα, ίσως tv για την κρεβατοκάμαρα ή κάτι άλλο.
-εξαιρετικα δωρα ,ιδιαιτερα για ολα τα βαλαντια μπορεις να βρεις στα πωλητηρια Μουσειων (πολυ καλες ιδεες εχει το Μουσειο Μπενακη και το Κυκλαδικης )
-αλλο δωρο: spa treatment for two στο χωρο τους...υπεροχο δωρο ετσι οπως ειναι συνηθως dead απο τις προετοιμασιες του γαμου ενα τετοιο δωρο ειναι more than welcomed....

Παράθεση

Myrtle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Myrtle
H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,032 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε στις 20:41, 16-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από IL PENSIERO
Εχμμμμ... την έχω ήδη ρωτήσει και μου είπε πως δεν χρειάζεται κάτι. Όσο για χρήματα, μου φαίνεται πολύ ψυχρό ως δώρο, από τη στιγμή που είμαστε τόσα χρόνια φίλες... Δεν αμφιβάλλω πως θα τους είναι χρήσιμο, μα θα ήθελα να θυμάται το δώρο μου ως κάτι παραπάνω από ένα φακελάκι...

Παράθεση

angelinazv

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη angelinazv
H angelinazv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H angelinazv έγραψε στις 23:54, 07-07-11:

τι δωρο γενεθλιων θα περνατε στο αγορι σας , οπου η σχεση σας εχει αρχισει προσφατά ;

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 23:57, 07-07-11:

Μπλούζα του πήρα. Αν και 8 μήνες δεν το λες και πρόσφατα, τεσπα

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 13:01, 08-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από angelinazv
τι δωρο γενεθλιων θα περνατε στο αγορι σας , οπου η σχεση σας εχει αρχισει προσφατά ;
γραβατα,πορτοφολι,πορτ κλε,αναπτηρα,αν ειναι καλοκαιρι μαγιω ,αν ειναι χειμωνας σετ γαντια - κασκωλ.Επισης ενα πολυ πρωτοτυπο δωρο ειναι μασαζ 1 'η 1 1/2 ωρα στο χωρο του....Αυτα ....ελπιζω να βοηθησα...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:21, 08-07-11:

Ροζα μάλλον δεν είδες πως την ερώτηση την κάνει 16χρόνη
Αντζελίνα, δεν μας είπες τι ποσό μπορείς να διαθέσεις και τι χόμπι έχει αν έχει. Πάντως οικονομικά δώρα είναι ένα πιο καλό στυλό ή μια μπλούζα ή μαγιώ (ειδικά από το ΖΑΡΑ). Αλλά αν μας δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες μάλλον θα μπορέσουμε να βοηθήσουμε περισσότερο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 13:27, 08-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Ροζα μάλλον δεν είδες πως την ερώτηση την κάνει 16χρόνη
Αντζελίνα, δεν μας είπες τι ποσό μπορείς να διαθέσεις και τι χόμπι έχει αν έχει. Πάντως οικονομικά δώρα είναι ένα πιο καλό στυλό ή μια μπλούζα ή μαγιώ (ειδικά από το ΖΑΡΑ). Αλλά αν μας δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες μάλλον θα μπορέσουμε να βοηθήσουμε περισσότερο
Ναι....η αληθεια ειναι οτι δεν ειδα ηλικια ,αλλα τα περισσοτερα απο αυτα τα βρησκεις σε μεγαλη γκαμα τιμων ...εκτος ισως απο το τελευταιο (που και αυτο νομιζω οτι μπορεις να το εξασφαλησεις σε καποια τιμη απο 50-80 Ε )

Παράθεση

angelinazv

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη angelinazv
H angelinazv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H angelinazv έγραψε στις 14:11, 08-07-11:

απο θεμα τιμης δεν εχω προβλημα αλλα θελω κατι που να του μεινει .. κατι ιδιαιτερο :/ ασχολειται παντως ιδιαιτερα με την μουσικη και πιο συγκεκριμενα την κιθαρα

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 14:59, 08-07-11:

Τα 50-80 λίγα είναι;

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 15:04, 08-07-11:

απο θεμα τιμης δεν εχω προβλημα αλλα θελω κατι που να του μεινει .. κατι ιδιαιτερο :/ ασχολειται παντως ιδιαιτερα με την μουσικη και πιο συγκεκριμενα την κιθαρα
Πένες...και μπορείς να γράψεις πάνω τους το όνομα του ή τα αρχικά σας...

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 15:44, 08-07-11:

Μόνο το όνομά του καλύτερα για να μπορεί να τη χρησιμοποιεί κι όταν (κι αν) χωρίσουν.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 15:48, 08-07-11:

Ωραία η ιδέα της Μάρως για τις πένες...

Εγώ πάντως όταν δε γνωρίζω και πολύ καλά το γούστο του άλλου, καταφεύγω στις δωροεπιταγές.Μπορείς να του κάνεις δώρο μία πχ των 40-50ευρώ (ανάλογα πόσα διαθέτεις) σε κάποιο κατάστημα είτε ρούχων είτε καλλυντικών (για κολόνια).

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 15:58, 08-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από 9aleia
Ωραία η ιδέα της Μάρως για τις πένες...

Εγώ πάντως όταν δε γνωρίζω και πολύ καλά το γούστο του άλλου, καταφεύγω στις δωροεπιταγές.Μπορείς να του κάνεις δώρο μία πχ των 40-50ευρώ (ανάλογα πόσα διαθέτεις) σε κάποιο κατάστημα είτε ρούχων είτε καλλυντικών (για κολόνια).
Merci (έχω εμπειρία από μουσικό, γι'αυτό μου ήρθε κατευθείαν.)

Εεεεχμ....δωροεπιταγές ε; Θάλεια θες να γίνουμε φίλες;;;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 16:10, 08-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Merci (έχω εμπειρία από μουσικό, γι'αυτό μου ήρθε κατευθείαν.)

Εεεεχμ....δωροεπιταγές ε; Θάλεια θες να γίνουμε φίλες;;;
Είναι λεφτά τα αισθήματα ε?

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mariadrd (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mariadrd
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H mariadrd εκανε την τιμη και έγραψε στις 09:58, 09-07-11:

Αν πιανει το χερακι σας ωραιο θα ηταν κατι χειροποιητο... Δε θα ειναι τζαμπατζιδικο εαν θελετε κατι καλο γτ αν αποφασισετε να φτιαξετε κατι καλο θα παρετε και καλα υλικα... Εαν ενδιαφερεστε για κατι χειροποιητο κι εχετε κατα νου κατι πειτε μου και θα μπορουσα να σας δωσω μερικες ιδεες...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 14:47, 09-07-11:

Δώσε εσύ τις ιδέες και ας μη χρησιμοποιηθούν για τη συγκεκριμένη περίσταση.

Παράθεση

mariadrd (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mariadrd
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H mariadrd εκανε την τιμη και έγραψε στις 10:03, 12-07-11:

Θα γραψω μερικες ιδεες που εχω τωρα στο μυαλο μου κι ελπιζω να χρησιμοποιησετε καμια καποια στιγμη.
Πολύ όμορφο είναι να φτιάξεις φωτιστικό απο σπάγκο, είτε τοίχου , είτε επιτραπέζιο, είτε για να έχεις απλά κερια στο μπαλκόνι και να το δωρίσεις. Εφτιαξα μερικά και είναι πολύ όμορφα. Μπορείτε να βρείτε πως φτιαχνονται στο ιντερνετ. Χρειάζεται απλά σπάγκο, ατλακολ και μια πλαστικη μπαλα που φουσκωνει ή μπαλονια. Το αποτελεσμα ειναι απλα υπεροχο.
Μια αλλη ιδεα ειναι να φτιαξετε αλμπουμ φωτογραφιων με διαφορα υλικα, όπως κορδελες, εικονες, κουμπια, υφασματα. Παρτε μερικες ιδεες απο το διαδικτυο κι επειτα χρησιμοποιηστε οτι εχετε διαθεσιμο. Χρειαζεστε απλα ενα τετραδιο καταλληλο για αλμπουμ.
Και μια τριτη ιδεα ειναι να φτιαξετε ενα κουτι απο ξυλακια (βλ. ξυλακια για σουβλακια) κολώντας τα σε ενα κουτι παπουτσιων. Μονο το καπακι δε θα καλυψετε και θα φτιαξετε απλα ενα ισιο καπακι για να κλεινει. Μεσα στο κουτι μπορειτε να βαλετε ενα δωρακι.

Γενικα εγω ειμαι υπερ των χειροποιητων δωρων ή σε συνδυασμο με ενα αλλο δωρο γτ ειναι πιο προσωπικα κι εχουν τη δικη σας σφραγιδα! Ολα αυτα που εγραψα ειναι δοκιμασμενα. Μη προσπαθησετε να φτιαξετε κατι σε μια μερα μονο. θελει σκεψη και χρονο για να βγαλετε κατι ομορφο.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:56, 09-01-12:

Η μαμά μου έχει γενέθλια σε λίγες μέρες και δε ξέρω ακόμα τι να της πάρω.
Καμιά ιδέα;

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,923 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 15:01, 09-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Η μαμά μου έχει γενέθλια σε λίγες μέρες και δε ξέρω ακόμα τι να της πάρω.
Καμιά ιδέα;
Ένα καλό βιβλίο αν είναι φαν του είδους, ένα καινούριο MP4 αν της αρέσει η μουσική - και έμμεσο hint ... εξέλιξης! - μία καινούρια κολόνια αν τίποτα από τα παραπάνω δεν σε καλύπτει..

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:07, 09-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Eileen
Ένα καλό βιβλίο αν είναι φαν του είδους, ένα καινούριο MP4 αν της αρέσει η μουσική - και έμμεσο hint ... εξέλιξης! - μία καινούρια κολόνια αν τίποτα από τα παραπάνω δεν σε καλύπτει..
Μπα.
Πού θα βρει χρόνο για το βιβλίο.
Δε τρελαίνεται για μουσική.
Πήρε κολόνια πριν ούτε μια βδομάδα- κι άλλη; >.>
Βασικά σκεφτόμουν κάτι πιο γλυκούλι και συμβολικό. Αλλά δε ξέρω τι ακριβώς.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 16:05, 09-01-12:

Ένα άλμπουμ ή μια ψηφιακή κορνίζα γεμάτο με φωτογραφίες σας και φωτογραφίες από άτομα που αγαπάει

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 19:33, 09-01-12:

Θα χρειαστώ τη βοήθειά σας στην επιλογή δώρου για το boyfirend. Ακολουθεί μακροσκελής περιγραφή:
Δεν διαβάζει
Δεν φοράει ρολόι
Δεν χρησιμοποιεί προτοφόλι
Εχει πολλούς zippo
Εχει άρωμα
Εχει 3 ξυριστικές
Στα ρούχα είναι ΠΑΡΑ πολύ παράξενος
Εχει τα πάντα για τη δουλειά του
Του αρέσουν οι ταινίες και τα bluray, αλλά τα έχει σχεδόν όλα (δεν κάνω πλάκα)
Παίζει paintball, αλλά σχετικά με αυτό ήταν το δώρο που του έκανα τα Χριστούγεννα

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι σπα/μασαζ για ζευγάρια

Βοήθεια

Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Dida~
H Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 315 μηνύματα.

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε στις 18:10, 13-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Βασικά σκεφτόμουν κάτι πιο γλυκούλι και συμβολικό. Αλλά δε ξέρω τι ακριβώς.
Αρχική Δημοσίευση από Oralee
Ένα άλμπουμ ή μια ψηφιακή κορνίζα γεμάτο με φωτογραφίες σας και φωτογραφίες από άτομα που αγαπάει
Και γω κάτι τέτοιο σκεφτόμουν να σου προτείνω, βασικά αυτό είχα κάνει στη δικη μου μαμά στα γενεθλεια της.
Μια όμορφη κορνίζα με φωτογραφία μας μέσα, ενα λούτρνο λουλούδι (για να μην μαραθεί ποτέ ) και μια κάρτα που εφτιαξα με τα χεράκια μου και έλεγε όσα ήθελα να πω στην μανουλίτσα μου..

Πες μας τη δουλειά κάνει, με τι της αρέσει να σχολείται, any hobbies, και φυσικά πόσα διαθέτεις (όπως έχει χιλιοειπωθεί σ'αυτό το θρεντ).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Dida~
H Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 315 μηνύματα.

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε στις 18:44, 13-09-12:

Θέλω και γω ιδεές για δώρο γενεθλείων.. για το amore.
Έίναι 24.
Ολυμπιακός, γενικά ασχολείται αρκετά με το ποδοσφαιρο, επαίζε για κάποια χρόνια σε ομάδα αλλά σταμάτησε λόγω έλλειψης χρόνου.
Του αρέσουν τα anime (one piece, naruto κλπ) και οι ταινίες γενικά.
Ρούχα κλπ είναι συνιθισμένα, ήθελα κάτι πιο πρωτότυπο.
Βιβλιά διαβάζει, αλλά αυτήν την εποχή έχει ήδη πορωθεί μ'ένα και δεν νομίζω να του κάνει ιδιαίτερη εντύπωση κάποιο άλλο, ασε που έχει περιέργα γούστα σ΄αυτά και δεν ξέρω τι ακριβώς θα του άρεσε γιατί εγω τέτοια βιβλία δεν διαβάζω.
Επίσης κάποτε ειχε αρχίσει να γράφει ενα δικό του βιβλίο, έχει μείνει ακόμα στην αρχή βέβαια, καμιά ιδέα για δωρό να τον παρακινήσω να συνεχίσει;
Με ηλεκτρονικά games κλπ έχει επίσης κόλλημα, αλλά δεν έχω ιδέα απ'αυτά,τι αρέσει σ εσας τα αγοράκια, εγώ μόνο αυτά με τους αγώνες ταχύτητας έπαιζα μικρή. Τα αλλά με άφηναν παντελώς αδιάφορη.
Για το budget τώρα, αυτό είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία. Είμαστε και άνεργα και άφραγκα φοιτητούδια οπότε παρακαλώ λογικές τιμές.

Thank you in advance

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Soleado Febrero ~

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 680 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 17:14, 02-10-12:

-δεν νομίζω να απαντήσει κανείς πριν το Σάββατο αλλά η προσπάθεια μετράει-

Στην κολλητή μου αγόρασα μια μπλούζα για τα γενεθλιά της αλλά θέλω να της κάνω έκπληξη εκείνη τη μέρα.Τι να κάνω;
Επίσης τι πρωτότυπο περιτύλιγμα μπορώ να βάλω.Όχι αναγκαστικά χάρτινο

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 15:26, 03-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από ~Dida~
Θέλω και γω ιδεές για δώρο γενεθλείων.. για το amore.

Thank you in advance
Άμα του αρέσουν τα βιντεοπαιχνίδια πάρ' του fifa 12, fifa 13(το καινούριο), fifa street, gran turismo 5, street fighter, tekken ή αμα έχει playstation 2 ψάξε την κασετίνα του Sonic(από τα saturn -media markt) ... 15 eyrw με όλα τα παιχνίδια του Sonic!!!

Mια άλλη ιδέα είναι να του πάρεις μια πένα και ένα τετράδιο για να συνεχίσει το γράψιμο...
Όλα αυτά μπορείς να γτα βρεις και στο ιντερνετ , πχ amazon , ebay πιο φτηνα και να κάνεις από εκεί την παραγγελία
(εγώ θα έπαιρνα τα βιντεοπαχνίδια- για να παίζω!!!!!!!!!!!)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Backdrop : 03-10-12 στις 15:38.
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 15:34, 03-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από elenamusic99
Στην κολλητή μου αγόρασα μια μπλούζα για τα γενεθλιά της αλλά θέλω να της κάνω έκπληξη εκείνη τη μέρα.Τι να κάνω;
Επίσης τι πρωτότυπο περιτύλιγμα μπορώ να βάλω.Όχι αναγκαστικά χάρτινο

Μάζεψε φίλους σε ένα σπίτι και φτιάξτε ή πάρτε μια τουρτα!
Eάν θέλεις ωραίο περιτύλιγμα μπορείς να αγοράσεις από συγκεκριμένα καταστήματα(εάν ψάξεις σίγουρα θα έχει η περιοχή σου) κουτι και να της την βάλεις μέσα! Επίσης ωραία κουτιά έχει στα ΙΚΕΑ σε πολλά μεγέθη (http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?pag...view&iID=82702)

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:37, 03-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Lizsa

Μάζεψε φίλους σε ένα σπίτι και φτιάξτε ή πάρτε μια τουρτα!
Eάν θέλεις ωραίο περιτύλιγμα μπορείς να αγοράσεις από συγκεκριμένα καταστήματα(εάν ψάξεις σίγουρα θα έχει η περιοχή σου) κουτι και να της την βάλεις μέσα! Επίσης ωραία κουτιά έχει στα ΙΚΕΑ σε πολλά μεγέθη (http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?pag...view&iID=82702)
Στο ΙΚΕΑ έχει κουτιά για τούρτες? Αλήθεια?

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop έγραψε στις 15:42, 03-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Στο ΙΚΕΑ έχει κουτιά για τούρτες? Αλήθεια?
Για τη μπλούζα πήγαινε το κουτί!!!!!
Ελά ... κουτί για τούρτες παίρνουμε και από τα ζαχαροπλαστεία !!!! Έχουν χωρίς την επωνυμία κουτια, και νομίζω έχουν και τα σουπερ μάρκετ

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:44, 03-10-12:

Στα ζαχαροπλαστεία που έχω ρωτήσει, δεν μου δίνουν.
Μια φορά μου έδωσαν μόνο και από τότε.. γιοκ.
Στο σούπερ μάρκετ δεν έχω δει ποτέ.
Ξέρετε πόσο σπαστικό είναι να έχεις φτιάξει ένα ωραιότατο γλυκό και να το μεταφέρεις με το "ταψάκι" σαν τη κυράτσα??

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop έγραψε στις 15:55, 03-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Στα ζαχαροπλαστεία που έχω ρωτήσει, δεν μου δίνουν.
Μια φορά μου έδωσαν μόνο και από τότε.. γιοκ.
Στο σούπερ μάρκετ δεν έχω δει ποτέ.
Ξέρετε πόσο σπαστικό είναι να έχεις φτιάξει ένα ωραιότατο γλυκό και να το μεταφέρεις με το "ταψάκι" σαν τη κυράτσα??
Η μάνα μου είναι... μανούλα στο να ξετρυπώνει κάτι τέτοια!!!
2-3 κουτιά μας τα είχαν δώσει από το ζαχαρόπλαστειο που τους ξέρουμε χρόνια, μετά κάτι άλλα νομίζω τα πήρε ή από ενα κατάστημα που έχει γενικά κουτιά ή από Carrefour... Μετά σίγουρα θα βρεις κουτιά σε μαγαζιά τυπου vefas house... (η διαφήμιση, της διαφήμισης... ω διαφήμιση!!!)))
βρήκα και αυτά τα site
1. http://aldipack.gr/index.php?route=information/contact
2.από site: ""Αν κατέβεις κέντρο υπάρχει στην ευρυπίδου 38. ΚΑΤΟΣ, λέγεται και έχει τα πάντα.πάτους για τούρτες, κουπ- ατ, τα πάντα σε είδη ζαχαροπλαστικής και catering. δεν το πιάνει το μάτι αλλά αξίζει!Και γω από το φορουμ το έμαθα. το τηλ είναι : 210-3227725, ανοιχτά καθημερινά έως 4-4.30μμ""

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:07, 03-10-12:

Για αγοράκια νομίζω υπάρχει το τέλειο δώρο αυτή την εποχή: Call of Duty: Black Ops 2. Εγώ αυτό έχω παραγγείλει για τον boyfriend και υπάρχει απλό με 60 ευρώ μέχρι σουπερ ντούπερ έξτρα εκδοχή με πολλά περισσότερα στο πακέτο με 120-250. Ανάλογα πόσο θέλετε να ξοδευτείτε (εγώ το απλό πήρα γιατί είμαι τσιφούτα, άσε που όλα τα έξτρα δεν έχουμε που να τα βάλουμε).

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:15, 31-12-12:

Αν και πρόκειται για δώρο στη μανούλα μου, και όχι στον καλό μου, το δώρο που της πήρα είναι ένα σκυλάκι..
Της το πήραμε τα παιδιά της, θα το δει την Παρασκευή και θα είναι πολύ ευτυχισμένη..

Σημείωση:
Τα μηνύματα 836 και 837 μεταφέρθηκαν από το θέμα "Προτάσεις για δώρα στο έτερον ήμισυ!"

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 03-01-13 στις 17:49. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω μεταφοράς μηνυμάτων
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 16:11, 31-12-12:

Μιας και λέμε για ζώα...
Σε γενέθλια ενός φίλου μου που είχα πάει,του είχαν κάνει δώρο μια πέρδικα μέσα σε κλουβί, γιατί ήταν γνωστός μπεκρο-ουισκάκιας!

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop έγραψε στις 09:44, 15-01-13:

Καλημέρα!!!

Θέλω να κάνω δώρο σε μία φίλη ένα μπουφάν!
Ξέρετε που μπορώ να βρω κάτι οικονομικό? Έλεγα να δώσω μέχρι 25ε τώρα με τις εκπτώσεις....

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,550 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 19:22, 16-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Backdrop
Καλημέρα!!!

Θέλω να κάνω δώρο σε μία φίλη ένα μπουφάν!
Ξέρετε που μπορώ να βρω κάτι οικονομικό? Έλεγα να δώσω μέχρι 25ε τώρα με τις εκπτώσεις....
Pool & Bear
stradivarius
Η&Μ
Pink Woman

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,217 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 11:10, 03-09-13:

λοιπόν θέλω να πάρω δώρο για μια φίλη που πέρασε τώρα στο πανεπιστήμιο, φοιτήτρια πλέον λοιπόν!
Πέρυσι σε αντίστοιχη περίπτωση είχα πάρει μια ψηφιακή κορνίζα..πείτε μου ιδέες για κάτι αντίστοιχο, κάτι διαφορετικό δηλαδή..όχι σεντόνια, τοστιέρα κ.λ.π

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,951 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 12:16, 03-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
λοιπόν θέλω να πάρω δώρο για μια φίλη που πέρασε τώρα στο πανεπιστήμιο, φοιτήτρια πλέον λοιπόν!
Πέρυσι σε αντίστοιχη περίπτωση είχα πάρει μια ψηφιακή κορνίζα..πείτε μου ιδέες για κάτι αντίστοιχο, κάτι διαφορετικό δηλαδή..όχι σεντόνια, τοστιέρα κ.λ.π
θα έλεγα κάτι διακοσμητικό, για να γεμίσει και να ομορφύνει το σπίτι...πίνακες (απλοί, δεν εννοώ πανάκριβους), κάποιο ιδιαίτερο ρολόι τοίχου
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  old-town-roloi.jpg
Εμφανίσεις:  1442
Μέγεθος:  173,4 KB
ή κάτι τέτοιο, διακοσμητικές αντίκες (πολύ μου αρέσουν αυτά για δώρο )
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  107_20120726160624_0.jpg
Εμφανίσεις:  75
Μέγεθος:  52,5 KB

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,582 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 14:43, 03-09-13:

σε τι σχολή πέρασε ;

Παράθεση

Italian dream... (Corteaurian)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Italian dream...
H Corteaurian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,666 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 23:21, 14-04-14:

Γειά σας!! Πρόσφατα ελαβα ένα χρηματικό ποσό, και θέλω να διαθέσω ένα μέρος του για να κάνω δώρα.. Από όλα, αυτό που με προβληματίζει πιο πολύ, είναι αυτό της μαμάς μου... Τελικά κατέληξα να της πάρω ένα άρωμα -καλό άρωμα, ακριβό. Αλλά, καθώς είμαι παντελώς άσχετη από αυτα, θα ήθελα μερικές συμβουλές... Έχετε κάτι συγκεκριμένο να μού προτείνετε? Δεν με νοιάζει το ποσό (να μην είναι βέβαια το ίδιο που θα έδινα για ένα σπίτι, λόγου χάρη), απλά θέλω να είναι κάτι καλό, κάτι που να της ταιριάζει... Το αξίζει στο κάτω κάτω...
Come on, help me!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 10:23, 15-04-14:

Αρκετά ανοιξιάτικα μου φαίνονται το Flora της Gucci και το 212 Sexy από Carolina Herrera. Επίσης, πολύ δροσερή είναι και η σειρά Happy της Clinique. Είναι όμορφα αρώματα και θα έλεγα με ξεχωριστή μυρωδιά που σου μένει. Τιμές δεν θυμάμαι, για να είμαι ειλικρινής, αλλά δεν νομίζω κάτι να ξεφεύγει τα 80ευρώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DimitraKapa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DimitraKapa
H DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H DimitraKapa i έγραψε στις 10:01, 17-04-14:

Γεια σας! Μετά τις διακοπές του πάσχα παμε ταξίδι στην Ιταλία με ένα προγραμμα του σχολείου και θα φιλοξενηθούμε σε οικογένειες. Εχετε καμία ιδέα για το τι δωράκι θα μπορούσα να τους πάω που να θυμίζει Ελλάδα;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Corteaurian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,666 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 19:57, 19-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από DimitraKapa
Γεια σας! Μετά τις διακοπές του πάσχα παμε ταξίδι στην Ιταλία με ένα προγραμμα του σχολείου και θα φιλοξενηθούμε σε οικογένειες. Εχετε καμία ιδέα για το τι δωράκι θα μπορούσα να τους πάω που να θυμίζει Ελλάδα;
Καταρχήν σΕ ζηλεύω απίστευτα... Τωρα, Ελλάδα θυμίζουν πολλά πραγματα.. Θα μπορούσες να πάρεις κάτι για το σπίτι, κάτι παραδοσιακό... Η θα μπορούσες να πάρεις μια μικρογραφία του Παρθενώνα η κατι τέτοιο... Η ένα αντίστοιχο κάδρο, έναν πίνακα..
Κατά την γνώμη μου, μην πάρεις μαγνητακια/μπαλιτσες που γράφουν Greece κλπ, είναι πολύ κλισέ (καλά θα μου πεις ο Παρθενώνας δεν είναι )

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Supervisor

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,959 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 20:11, 19-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από DimitraKapa
Για εμένα η καλύτερη επιλογή θα ήταν ένα καλό τοπικό προϊόν, πχ κρασί/ελιές κλπ. Βέβαια τέτοια προϊόντα παράγονται και στην Ιταλία. Κάτι ίσως πιο δυσεύρετο, όπως πχ κάτι με μαστίχα (λικέρ/λουκούμια) ή με κρόκο Κοζάνης. Εγώ θα εκτιμούσα περισσότερο κάτι τέτοιο από ένα-συνήθως κακόγουστο-διακοσμητικό, όπως αυτά που κυκλοφορούν στα διάφορα μαγαζιά. Τώρα αν θα έπρεπε να πάρω οπωσδήποτε κάτι που θα μείνει, θα στρεφόμουν σε κάποιο αντικείμενο από κάποιο μουσείο. Αρκετά καλαίσθητα και συμβολικά!

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,550 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 13:49, 20-04-14:

Η κεραμική τέχνη είναι αναπτυγμένη και στην Ελλάδα και στην Ιταλία ωστόσο είναι πολύ διαφορετικές οι προσεγγίσεις του πηλού και από τις δυο πλευρές...Τυγχάνει να το γνωρίζω από αδελφοποιήσεις πόλεων Ελλάδας Ιταλίας που ασχολούνται με την κεραμική…
Πιστεύω ότι θα ήταν ένα όμορφο δώρο!

Επίσης υπάρχουν πολύ όμορφα δώρα στο Κυκλαδικό μουσείο και στο μουσείο Μπενάκη!

Παράθεση

...Αλεξάνδρα...

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ...Αλεξάνδρα...
H ...Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών . Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H ...Αλεξάνδρα... 11.4.2013 έγραψε στις 21:09, 13-05-14:

Γεια σας παιδιά!
Λοιπόν φέτος ο διευθυντής του σχολείου παίρνει σύνταξη και φεύγει από το σχολείο. Ζω σε επαρχία και το μεγαλύτερο μέρος του χωριού τον είχε διευθυντή. Είναι αγαπητός σε όλους και έχει ένα μοναδικό τρόπο να σε ‘‘τιμωρεί‘‘ ενώ παράλληλα σου δείχνει την αγάπη του.
Θέλουμε λοιπόν να του πάρουμε ένα δώρο -το οποίο θα θυμάται -σαν τάξη. Τι άλλο θα μπορούσε να ήταν κατάλληλο για την περίσταση;
Έχετε κάνει ποτέ κάτι τέτοιο σε διευθυντή-διευθύντρια;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 09:23, 16-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από ...Αλεξάνδρα...
Γεια σας παιδιά!
Λοιπόν φέτος ο διευθυντής του σχολείου παίρνει σύνταξη και φεύγει από το σχολείο. Ζω σε επαρχία και το μεγαλύτερο μέρος του χωριού τον είχε διευθυντή. Είναι αγαπητός σε όλους και έχει ένα μοναδικό τρόπο να σε ‘‘τιμωρεί‘‘ ενώ παράλληλα σου δείχνει την αγάπη του.
Θέλουμε λοιπόν να του πάρουμε ένα δώρο -το οποίο θα θυμάται -σαν τάξη. Τι άλλο θα μπορούσε να ήταν κατάλληλο για την περίσταση;
Έχετε κάνει ποτέ κάτι τέτοιο σε διευθυντή-διευθύντρια;
Θα μπορουσατε να μαζεψετε ολοι λεφτα και να παρετε κατι σαν ρολόι, κάτι τετοιο... Ή μπορείτε να βγάλετε μία ομαδική φωτογραφία του σχολείου σας και να την βαλετε σε ενα μεγαλο καδρο.. Αυτα μου ερχονται τωρα, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Padme

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους