Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,654 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

Θησεύς

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Θησεύς
Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O Θησεύς έγραψε στις 11:08, 17-08-10:

Γράψτε εδώ όλες τις σιχαμερες αργκο ή μη φράσεις ή λέξεις που θέλετε να εξαφανίσετε τους δημιουργούς τους μαζί με αυτές.Βγάλτε όλη σας τη κακία!

my top:
1.Μαλ@κας (οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι αλλο!:)
2.ντεμεκ,σε λεω,με λες,πλάκα με κάνεις,σαλονικα (όχι άλλη ηλίθια καγκουρίστικη-μάγκικη θεσσαλονικιώτικη διάλεκτος..)
2.Τζαμάουα,Σούξου μούξου μανταλάκια,Τζάμι (δημιουργήματα αποτυχημένων συγραφέων που νομίζουν οτι είναι στο παλμό των εφήβων με χρονικό λάθος 1-2 δεκαετίες)
3.Μπερδεγουέι,χαλαρουίτα,Τζάμι,αγορίνα μου (γεροντίστικα)
4.ναι δηλαδή έλεος! (έλεος λέω εγώ,πλύση εγκεφάλου καταντά!)
5.Τα “θέλω” μου (χαζή γυναικία φράση)
6.Τάχα μου και καλά (καγκουρέ)
7.Τσάγια (βλαχοκικιρίμπικο)
8.μπάνισα,τη βρίσκω (90 s υπολείματα)
9.ewwww (χαζογκομενίστικο)
10.και το κλασσικό ''δεν υπάρχουν άντρες'' (no comment)

τώρα,ναι μπορώ να ξεράσω..

υγ.:σορρυ αν προσβάλω κάποιο..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

28 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 11:17, 17-08-10:

Θελω να μεινω μονος. Δε φταις εσυ, απλα χρειαζομαι χρονο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

38 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:21, 17-08-10:

Δεν υπαρχει δεν μπορω,υπαρχει δε θελω..(θελω να καταστρεψω το Γαλαξια,,δεν μπορω..)

38 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 11:24, 17-08-10:

τυχαιο; Δε νομιζω!

42 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 11:31, 17-08-10:

"Θα αποδοθούν ευθύνες. Θα φτάσει το μαχαίρι στο κόκαλο"

31 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 11:41, 17-08-10:

"Σύσσωμος ο πολιτικός κόσμος καταδίκασε την άνανδρη επίθεση".

"Εκφράζουμε την ειλικρινή μας θλίψη προς τις οικογένειες των θυμάτων".

Κοίτα Αστερίξ, εσύ μίλα πουλάκι μου τα Γαλατικά σου, θα σου στείλω και τον Οβελίξ να συνεννοείστε. Άσε όμως κατά μέρους την ντοπιολαλιά των Θεσσαλονικέων, μαύρο φίδι που σ' έφαγε ρε!! Σοβαρά σε μιλάω τώρα!!

35 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 11:43, 17-08-10:

klein mein το λενε πολυ οι θεσσαλονικεις.

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 11:45, 17-08-10:

Όλα αυτά που λένε οι Θεσσαλονικείς εμένα δεν μου αρέσουν.....
Συμφωνώ με τον asterix..

-9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 11:45, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
klein mein το λενε πολυ οι θεσσαλονικεις.
ρε συ ... μες το μυαλό μου είσαι;
Ακριβώς τώρα αυτό ετοιμαζόμουν να ποστάρω!
Τι σίχαμα φράση!!!
Και δεν το λένε μόνο τα καρντάσια!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 12:00, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Όλα αυτά που λένε οι Θεσσαλονικείς εμένα δεν μου αρέσουν.....
Συμφωνώ με τον asterix..
Μπα; Και σ' αρέσουν εκείνα που λένε οι Χαλκιδικιώτες; "Θα τα κάνουμε σαμάρια μλάρια ρε!!"...

Α, και σ' όποιον δεν αρέσει η έκφραση "κλάιν μάιν", έχω να πω...κλάιν μάιν ον δε λάιν!!

30 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sir dreamer

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sir dreamer
Ο Sir dreamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O Sir dreamer έγραψε στις 12:01, 17-08-10:

Λοιπόν αφήστε μας εμάς του σαλονικείς, τι προβλημα έχετε πια? Κολλημα φαγατε.
Ομολογώ πως υπάρχουν ορισμένοι που το παιζουν ντεμεκ σαλονικεις και κανουν καταχρηση των ιδιωματικών λέξεων, κατι που καταντά εκνευριστικό.
Αλλά στους περισσοτερους σαλονικείς οι φρασεις αυτές που "απεχθανεστε" μας βγαινουν απο φυσικού μας, δεν το παίζουμε δήθεν και κάπως, οπότε με ψιλοπροσβάλλει να έχετε αυτήν την αντιμετώπιση για αυτές τις φράσεις, είτε το θέλετε είτε όχι, είναι μέρος της κουλτούρας της πόλης.
Αν δε σας αρέσουν οι εκφράσεις μην τις χρησιμοποιείτε απλά, και αφήστε μας ήσυχους στην τρέλα μας

α και για να απαντήσω και στο θέμα με νευριάζει αφάνταστα το "δε βαριέσαι;" !!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 17-08-10 στις 12:07. Αιτία: συγχώνευση διαδοχικών δημοσιεύσεων
16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 12:13, 17-08-10:

Η απεχθέστερη φράση (sic) που μου έρχεται στο μυαλό, είναι εκείνο το a/s/l.
Για όσους δεν γνωρίζουν, σημαίνει "age/sex/location" και αποτελούσε συχνά, την εναρκτήρια φράση κάποιου στο chat.
Μου θύμιζε νυφοπάζαρο... άσε που η συζήτηση με κάποιον που έθετε αυτό σαν πρώτη ερώτηση, ήταν εκ προοιμίου καταδικασμένη στη βαρεμάρα.

Μόνο το E9 ξέχασαν τα άτιμα

Edit: τώρα που το ξανασκέφτομαι, θα έπρεπε να το έχουν κάνει a/s/l/o (occupation)

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 12:46, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Edit: τώρα που το ξανασκέφτομαι, θα έπρεπε να το έχουν κάνει a/s/l/o (occupation)
a/s/l/f (facebook)

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 12:59, 17-08-10:

Λατρευω την προφορα των Θεσσαλονικιων!!! Την θεωρω πολυ γοητευτικη!

Μια ειναι η ατακα που με κανει να βγαζω σπυρια
ΜΩΡΗ!!
Μπορω να σκοτωσω ανθρωπο, ειδικα οταν αυτη η λεξη μου την λεει αντρας!

16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 14:20, 17-08-10:

• Τα πάντα όλα!
  • Δεν υπάρχει.

Θέλω να κόψω τα αυτιά μου κάθε φορά που τα ακούω.

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:51, 17-08-10:

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 16:07, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από aporw
Λατρευω την προφορα των Θεσσαλονικιων!!! Την θεωρω πολυ γοητευτικη!
Πως τα λες, πως τα λες!!!

Φρασεις σιχαμερες και αθλιες???
Μια που με την σπαει αφανταστα ειναι το "Βουουλη"(Ξερω δεν βγαζει νοημα για τον πολυ κοσμο... Αλλα αμα σε φωναζει ετσι ολος ο κοσμος σου την δινει)

Κατα τ' αλλα δεν μου την δινει η μια φραση αυτη καθ'αυτη αλλα η χρηση της απο καποιον που δεν κολλαει με αυτην...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 16:44, 17-08-10:

Εμένα μου την σπάει, όταν γνωρίζομαι με κάποια, η πρώτη ερώτηση που μου κάνει (πριν καν ρωτήσει πως με λένε) "τι ζώδιο είσαι";

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 17:04, 17-08-10:

μου τη δινει να ακουω αντρες/γυναικες να βλαστημουν..

18 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 17:05, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη JosefK
Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 361 μηνύματα.

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε στις 17:44, 17-08-10:

Όταν επιθυμείς κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνομοτεί ώστε να το αποκτήσεις.

26 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 17:44, 17-08-10:

"κααααυλααααα"
"μουναρα/ος"
"πουτσ@"
και κατι τετοια...με τρελενουν

23 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:46, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από JosefK
Όταν επιθυμείς κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνομοτεί ώστε να το αποκτήσεις.

Εν τω μεταξυ, δεν ειναι αυτη η φραση που εγραψε ο Coelho... Αλλα αυτη που βολευει τον κοσμο να λεει....

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 18:14, 17-08-10:

γκομενα γκομενος,μπαζο,θεογκομενα κλπ..

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:58, 17-08-10:

Γιατι καλε, μια χαρα λεξη ειναι αυτη

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 19:15, 17-08-10:

Γιατι καλε, μια χαρα λεξη ειναι αυτη
αξιζει σε οποιαν αρεσει..

Παράθεση

dimitraKaran

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimitraKaran
H dimitraKaran αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H dimitraKaran έγραψε στις 19:28, 17-08-10:

τραγικοοοο!!! δεν εχω χειροτερο!!!

Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 361 μηνύματα.

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε στις 19:30, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
αξιζει σε οποιαν αρεσει..
Αρέσει σε όποια αξίζει...

Εν τω μεταξυ, δεν ειναι αυτη η φραση που εγραψε ο Coelho... Αλλα αυτη που βολευει τον κοσμο να λεει....
Ευχαριστώ για την ενημέρωση! Η αυθεντική φράση ποια είναι; Δεν έχω διαβάσει το βιβλίο και ούτε σκοπεύω, μου αρκεί που έχω διαβάσει τις κριτικές...

Και για να συνεχίσουμε στο θέμα μας...

"Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία."

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 19:32, 17-08-10:

"Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία."
Πρόκειται για παρεξήγηση

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 19:46, 17-08-10:

Ευχαριστώ για την ενημέρωση! Η αυθεντική φράση ποια είναι; Δεν έχω διαβάσει το βιβλίο και ούτε σκοπεύω, μου αρκεί που έχω διαβάσει τις κριτικές...
Επειδη δεν την θυμαμαι ακριβως οπως ειναι στο βιβλιο και δεν εχω την πολυτελεια να την ψαξω τωρα στο οπισθοφυλο αναφερει πως "το συμπαν συνωμοτει για να μας βοηθησει, οταν προσπαθουμε να ζησουμε το προσωπικο μας ονειρο", αλλα αυτο ειναι συγκεκριμενη φραση του συγγραφεα κι οχι αυτο που αναφερει επι λεξει στο βιβλιο...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:56, 17-08-10:

Επειδη δεν την θυμαμαι ακριβως οπως ειναι στο βιβλιο
Το χω μπροστα μου οποτε σας λεω ακριβως τι γραφει

''το συμπαν συνομωτει για να μας βοηθησει, οταν προσπαθουμε να ζησουμε το προσωπικο μας ονειρο''

Κι εμενα μου τη ψιλοσπαει σα φραση, κυριως επειδη εχει γινει πιπιλα, αλλα απο τα συμφραζομενα του Κοελο μεσα στο κειμενο του, το δεχεσαι.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:27, 17-08-10:

Ευχαριστώ για την ενημέρωση! Η αυθεντική φράση ποια είναι;
Όταν θες κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνομωτεί για να σου σπάσει τα αρ@ίδι@

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 20:29, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Μπα; Και σ' αρέσουν εκείνα που λένε οι Χαλκιδικιώτες; "Θα τα κάνουμε σαμάρια μλάρια ρε!!"...

Α, και σ' όποιον δεν αρέσει η έκφραση "κλάιν μάιν", έχω να πω...κλάιν μάιν ον δε λάιν!!

Δεν μου αρέσουν ούτε αυτά που λένε οι Χαλκιδικιώτες, πολύ απλά
Και για να ξεκαθαρίσουμε κάτι....

Το από όλα στο γύρο έχει τζατζίκι και όχι μουσταρδοκέτσαπ!

Το ποιος το τρώει έτσι είναι μία άλλη υπόθεση!

Φρασεις σιχαμερες και αθλιες???
Μια που με την σπαει αφανταστα ειναι το "Βουουλη"(Ξερω δεν βγαζει νοημα για τον πολυ κοσμο... Αλλα αμα σε φωναζει ετσι ολος ο κοσμος σου την δινει)

Κατα τ' αλλα δεν μου την δινει η μια φραση αυτη καθ'αυτη αλλα η χρηση της απο καποιον που δεν κολλαει με αυτην...
Δεν σου αρέσει??
Εγώ σου το έβγαλα αυτό...
Άσχετο αν μετά το υιοθέτησαν όλα τα Μουδανιά

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aegloswen : 05-01-11 στις 00:55. Αιτία: Merge.
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sir dreamer

Νεοφερμένος

Ο Sir dreamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O Sir dreamer έγραψε στις 20:30, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Το χω μπροστα μου οποτε σας λεω ακριβως τι γραφει

''το συμπαν συνομωτει για να μας βοηθησει, οταν προσπαθουμε να ζησουμε το προσωπικο μας ονειρο''

Κι εμενα μου τη ψιλοσπαει σα φραση, κυριως επειδη εχει γινει πιπιλα, αλλα απο τα συμφραζομενα του Κοελο μεσα στο κειμενο του, το δεχεσαι.
Επειδή λοιπόν αυτή τη διγμή και εγώ το έχω μπροστά μου το βιβλίο, στο οπισθόφυλλο λέει επί λέξει:
"Οταν θέλεις πάρα πολύ κάτι, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να τα καταφέρεις. "
Αυτη η φράση επαναλαμβάνεται με αρκετες παραλλαγές μάσα στο βιβλίο (και με αυτην του προσωπικου μυθου) αλλά το νόημα είναι ένα, και δε νομίζω ότι η μορφή με την οποία είναι ευρέως γνωστό το ρητό να το αδικεί, αυτό είναι το μήυμα που περνάει ο συγγραφέας, δε το έχουμε μεταφράσει όπως θέλουμε.
ΑΥτή η φράση είναι στιγμές που πραγματικά μου τη δίνει και μένα, αλλά υπάρχουν κι άλλες στιγμές που μου δίνει ελπίδα.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 20:44, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Sir dreamer
Επειδή λοιπόν αυτή τη διγμή και εγώ το έχω μπροστά μου το βιβλίο, στο οπισθόφυλλο λέει επί λέξει:
Μάλλον έχετε διαφορετικές εκδόσεις από δύο διαφορετικούς μεταφραστές. Το νόημα, εμένα μου φαίνεται το ίδιο.

Αν σας βοηθά, ορίστε και στα Πορτογαλικά:
Quando você quer alguma coisa, todo o Universo conspira para que você realize o seu desejo

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 20:47, 17-08-10:

\στο οπισθόφυλλο λέει επί λέξει:
Στο δικο μου βιβλιο το λεει αλλιως, οπως εγραψα παραπανω...
Περιεργο. Προφανως, αν λεει αλλα στο ενα αλλα στο αλλο ειναι του μεταφραστη η αυτου που κανει την επιμελεια η περιληψη πισω.... Παντως το εσωτερικο του ειναι σιγουρα ιδιο.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 20:51, 17-08-10:

"Φιλάκια ρουφηχτά"

-.-'

Παράθεση

Sir dreamer

Νεοφερμένος

O Sir dreamer έγραψε στις 20:56, 17-08-10:

Δεν μου αρέσουν ούτε αυτά που λένε οι Χαλκιδικιώτες, πολύ απλά
Και για να ξεκαθαρίσουμε κάτι....

Το από όλα στο γύρο έχει τζατζίκι και όχι μουσταρδοκέτσαπ!

Το ποιος το τρώει έτσι είναι μία άλλη υπόθεση!

Τι διαβάζω θεε μου βραδιάτικα. Θα τρελλαθώ θα πηδηχτώ από το παράθυρο!!
Σύμφωνα με ποια ακριβώς πηγή το "απ' όλα" περιέχει τζατζίκι?
Σύμφωνα με τους Αθηναίους ?
Θέλω να δω επιστημονική εργασία να βεβαιωθώ

Από σενα που είσαι και γειτόνισσα δεν το περίμενα, στη χαλκιδική από όσο ξέρω σαλονικιώτικο γύρο φτιάχνουν.

Ξέρω οτι είμαι τελείως off topic αλλά αυτή η "παραπληροφόρηση δεν έπρεπε να μείνει αναπάντητη
Το πες και μόνη σου: "ποιός το τρώει έτσι"?

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 20:56, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από asterix
Γράψτε εδώ όλες τις σιχαμερες αργκο ή μη φράσεις ή λέξεις που θέλετε να εξαφανίσετε τους δημιουργούς τους μαζί με αυτές.Βγάλτε όλη σας τη κακία!

my top:
1.Μαλ@κας (οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι αλλο!:)
2.ντεμεκ,σε λεω,με λες,πλάκα με κάνεις,σαλονικα (όχι άλλη ηλίθια καγκουρίστικη-μάγκικη θεσσαλονικιώτικη διάλεκτος..)
2.Τζαμάουα,Σούξου μούξου μανταλάκια,Τζάμι (δημιουργήματα αποτυχημένων συγραφέων που νομίζουν οτι είναι στο παλμό των εφήβων με χρονικό λάθος 1-2 δεκαετίες)
3.Μπερδεγουέι,χαλαρουίτα,Τζάμι,αγορίνα μου (γεροντίστικα)
4.ναι δηλαδή έλεος! (έλεος λέω εγώ,πλύση εγκεφάλου καταντά!)
5.Τα “θέλω” μου (χαζή γυναικία φράση)
6.Τάχα μου και καλά (καγκουρέ)
7.Τσάγια (βλαχοκικιρίμπικο)
8.μπάνισα,τη βρίσκω (90 s υπολείματα)
9.ewwww (χαζογκομενίστικο)
10.και το κλασσικό ''δεν υπάρχουν άντρες'' (no comment)

τώρα,ναι μπορώ να ξεράσω..

υγ.:σορρυ αν προσβάλω κάποιο..
1.αν εξαφανίσεις την λέξη <<μ@λάκας>> , το ελληνικό έθνος θα μείνει ορφανό
2.καγκούρικη η χρήση τοπικής διαλέκτου και όχι τα παγκοσμιοποιημένα αγγλικά ; πλάκα με κάνεις ;
3.διαβάζεις και εσύ τα σενάρια του παπακαλιάτη ;
4.όντως αυτό δεν παλεύεται ρε συ
5.θα σε αποκαλούσα σεξίστρια αλλά νομίζω πρωτεύει να ηρεμήσεις λίγο και να σκεφτείς χωρίς πίεση τα <<πιστεύω>> και τα <<θέλω>> σου
6.η γιαγιά μου καγκουρέ ; ε όχι αυτό δεν το δέχομαι (δηλαδή έλεος!)
7.το κικιρίμπικο δλδ τι είναι ; αντέ τσάγια
8.βασικά hellow ! (καλησπέρα σας) 21ο αιώνα διανύουμε - δίκιο έχει η θεματοθέτρια , ντεμέκ 80τιλα δεν αντέχω
9.
10.μωρέ υπάρχουν ,απλά φιλενάδα εγώ έχω μαλακομαγνήτη ; δεν μπορώ να καταλάβω . ewwww

π.σ.
στο οπισθοφυλο αναφερει πως "το συμπαν συνωμοτει για να μας βοηθησει, οταν προσπαθουμε να ζησουμε το προσωπικο μας ονειρο"
η σωστή φράση είναι :
όταν προσπαθείς να θυμηθείς μια φράση από ένα βιβλίο για να δείξεις πόσο σπουδαγμένος είσαι , θα εμφανιστούν 1-2 που θα σου πουν ότι την θυμάσαι λάθος

ο κοέλιο δεσμώτιους έλεγε επίσης :
όλες τις φράσεις που σιχαίνεσαι , θα έρθει η στιγμή να τις πεις

οντόπικ :
σιχαίνομαι τις φράσεις του κοέλιο-δεσμώτιους

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη self-instructive depressing : 17-08-10 στις 20:57. Αιτία: ποστ αφιερωμένο στον μποράτιο σουμάχερ :ntropes:
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Eileen έγραψε στις 21:01, 17-08-10:

Τι διαβάζω θεε μου βραδιάτικα. Θα τρελλαθώ θα πηδηχτώ από το παράθυρο!!
Σύμφωνα με ποια ακριβώς πηγή το "απ' όλα" περιέχει τζατζίκι?
Σύμφωνα με τους Αθηναίους ?
Θέλω να δω επιστημονική εργασία να βεβαιωθώ

Από σενα που είσαι και γειτόνισσα δεν το περίμενα, στη χαλκιδική από όσο ξέρω σαλονικιώτικο γύρο φτιάχνουν.

Ξέρω οτι είμαι τελείως off topic αλλά αυτή η "παραπληροφόρηση δεν έπρεπε να μείνει αναπάντητη
Το πες και μόνη σου: "ποιός το τρώει έτσι"?
Οι ρίζες μου είναι από Αθήνα οπότε είναι απολύτως φυσιολογικό, δεν νομίζεις???
Επιτέλους, μάθετε να ξεχωρίζετε και τα τυριά!!!!
Εγώ δεν ρώτησα, εγώ απλά παρατήρησα ότι το ποιοι το τρώνε έτσι είναι κάτι το διαφορετικό...
Να καταλαβαινόμαστε!

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε στις 21:05, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Kate-Bender
"κααααυλααααα"
"μουναρα/ος"
"πουτσ@"
και κατι τετοια...με τρελενουν
Λυπάμαι αλλά διαφωνώ. Οι λέξεις αυτές είναι απαραίτητες σε μία συζήτηση ώστε να αποδωθούν με ακρίβεια ορισμένα νοήματα.

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Όταν θες κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνομωτεί για να σου σπάσει τα αρ@ίδι@
Σωστά. Ή ακόμα καλύτερα...

http://asynadak.pblogs.gr/oi-nomoi-t...y-thewria.html

Παιδιά, ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες σας για τη φράση του Κοέλιο, αλλά χάνετε την ουσία, η οποία είναι ότι ανεξαρτήτως ποια ακριβώς είναι η αρχική φράση, το νόημά της είναι μια μαλακία...

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sir dreamer

Νεοφερμένος

O Sir dreamer έγραψε στις 21:06, 17-08-10:

Οι ρίζες μου είναι από Αθήνα οπότε είναι απολύτως φυσιολογικό, δεν νομίζεις???
Ε πεστο έτσι "να καταλαβαινόμαστε".
Ετσι εξηγούνται όλα, και η αντιπάθεια προς τη σαλονικιώτικη αργκό και το τζατζικένιο σουβλάκι. Λέω κι εγώ δε μπορεί να τα λέει αυτά χαλικιδικιώτισσα
Αλλά δε πειράζει δε σε κατηγορώ, δε φταις εσύ, κανείς δεν είναι τέλειος

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

din@!! (Κωνσταντίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη din@!!
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 398 μηνύματα.

H din@!! έγραψε στις 21:27, 17-08-10:

Επιτελους να ενημερωσει κάποιος όλους τους ημιμαθεις αυτης της χώρας οτι δεν υπαρχει φραση: "από ανέκαθεν", ούτε "εξ' απ' ανέκαθεν" !!!!!!!!!!!!!Το σωστό ηταν, είναι και θα είναι: Α ν έ κ α θ ε ν ! ! ! ! ! ! !

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 21:39, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από din@!!
Επιτελους να ενημερωσει κάποιος όλους τους ημιμαθεις αυτης της χώρας οτι δεν υπαρχει φραση: "από ανέκαθεν", ούτε "εξ' απ' ανέκαθεν" !!!!!!!!!!!!!Το σωστό ηταν, είναι και θα είναι: Α ν έ κ α θ ε ν ! ! ! ! ! ! !
συγγνωμη..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria....
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

H maria.... έγραψε στις 21:46, 17-08-10:

Οι χειροτερες λεξεις ειναι το : μη(ν) και το ξυπνα(οχι οταν κοιμαμαι αλλα οταν δεν καταλαβαινω κατι).

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΡΗΝΟΥΛΑ (Ειρήνη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΡΗΝΟΥΛΑ
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H ΡΗΝΟΥΛΑ έγραψε στις 21:49, 17-08-10:

όλους τους πολιτικούς ''κοιτάζουμε το μέλλον σας! σκεφτόμαστε το συμφέρον σας! θα... θα... θα...''

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

katerina_farm

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_farm
H katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H katerina_farm έγραψε στις 21:56, 17-08-10:

1. Να μιλησουμε για την σχεση μας η το χειροτερο σ' αρεσε αγαπη μου?

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 22:29, 17-08-10:

Λυπάμαι αλλά διαφωνώ. Οι λέξεις αυτές είναι απαραίτητες σε μία συζήτηση ώστε να αποδωθούν με ακρίβεια ορισμένα νοήματα.
Υπαρχουν και αλλες που ηχουν σαφως καλυτερα, και δειχνουν καποιο επιπεδο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 17-08-10 στις 22:50. Αιτία: Διόρθωση quote tags.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 22:36, 17-08-10:

'' Καλό χειμώνα '', όταν στο λένε από τις 12 Αυγούστου!

20 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,371 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 22:49, 17-08-10:

"Τυχαίο, δεν νομίζω"

Στην αρχή όταν βγήκε η διαφήμιση και δεν ήταν γνωστό είχε πλάκα αλλά τώρα που το χρησιμοποιούν όλοι έχει καταντήση πολύ εκνευριστικό.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους