Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,280 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

Morelo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 872 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 23:43, 17-08-10:

Εμενα μου την δινει οταν καποιος προσπαθει να σου εξηγησει κατι και δινει λιγες πληροφοριες και στο τελος σου λει "ξερεις τωρα" "καταλαβαινεις"
οχι ρε δεν καταλαβαινω μιλα σαν ανθρωπος να σε καταλαβω lol

φραση που αγαπω
"οτι πεις", "μας επεισες" αυτα πρεπεει να τα λεω γυρω στις 50 φορες καθε μερα στον αδερφο μου ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 00:00, 18-08-10:

Εμένα με νευριάζει όταν κάποιος πει μια μακακιούλα και αυτή υιοθετηθεί από πολλά άτομα που το λένε διαρκώς είτε ταιριάζει είτε όχι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 04:27, 18-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Εμένα με νευριάζει όταν κάποιος πει μια μακακιούλα και αυτή υιοθετηθεί από πολλά άτομα που το λένε διαρκώς είτε ταιριάζει είτε όχι.
όντως
δεν παλεύεται

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 07:09, 18-08-10:

υποσχομαι...

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 08:26, 18-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Εμένα μου την σπάει, όταν γνωρίζομαι με κάποια, η πρώτη ερώτηση που μου κάνει (πριν καν ρωτήσει πως με λένε) "τι ζώδιο είσαι";
Εαν ειναι η δευτερη...?????

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
γκομενα γκομενος,μπαζο,θεογκομενα κλπ..

εμενα παλι μ αρεσουν!

στο θεμα μας...
τωρα τελευταια με εκνευριζει απιστευτα η φραση "και στα δικα σου συντομα"...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 11:15, 18-08-10:

''και στα δικα σου συντομα'' σιγουρα αυτο μου τη δινει απιστευτα, λες και με ρωτησε αν θελω ναναι συντομα

''ξερω γω τι λεω....'' και τι εισαι? ο ξερολας? ουστ

''εισαι λαθος'' - διοτι δεν υπαρχει σωστο η λαθος και μη προσπαθεις να με πεισεις να χω τη δικη σου γνωμη αν δε συμφωνω με τιποτα

γενικα μου τη σπανε οι ξερολες κι αυτοι που πανε στο παιξουν αρχηγοι οταν ειναι μια τριχα απο τα... μαλλια σου

αλλα νταξ σπαζομαι για λιγο μετα οκευ γελαω

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 11:22, 18-08-10:

''χαλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλαρα''

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

din@!! (Κωνσταντίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη din@!!
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 398 μηνύματα.

H din@!! έγραψε στις 12:21, 18-08-10:

επεισης οι καγκουροποζερο εκφρασεις που συναντας στο facebook,κυρίως από κοριτσάκια γυμνασίου,τύπου:
ah,azp m!!t Cpac mwoo m!!!!t gmt pic0ula ein auth??eic 8e@!!i lov ya!!!cypaw xaz0 mmmm!!!!!

Ελεος.........

41 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:23, 18-08-10:

Τα κοριτσακια μη σε πειραζουν. Εδω ξερω μια 25 χρονων που γραφει ετσι, εκει τι λες? Ε? Ε?

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deviance
Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 13:19, 18-08-10:

Δεν ξέρω
Δεν Μπορώ
Κανε ότι θες

@.@

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:34, 18-08-10:

εμενα αυτη μου αρεσει ..

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D!m!TR@

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη D!m!TR@
H D!m!TR@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H D!m!TR@ έγραψε στις 19:07, 18-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora

σαν αυτη την διαφημηση με το 11888(τυχαιο?? δεν νομιζω....)απο την στιγμη που το ειπαν στο ραδιο αρβυλα...οοοολα τα ψωνια εχουν κολλησει και το λενε...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 19:14, 18-08-10:

Το "Χέστηκα", ειδικά από κοπέλες

δείχνει ένα άλφα επίπεδο

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 20:00, 18-08-10:

δείχνει ένα άλφα επίπεδο
Ειναι αυτο λεμε.."
"Έχει κλαση"

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 20:04, 18-08-10:

Σιχαίνομαι να ακούω ανθρώπους να χρησιμοποιούν άσχημες λέξεις, για να κάνουν επίδειξη της "μαγκιάς" τους. Το βρίσκω πολύ ανόητο, ειδικά όταν ακούω μικρά παιδάκια να βρίζουν άσχημα και τους γονείς από πίσω να σιγοντάρουν.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 20:12, 18-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Το "Χέστηκα", ειδικά από κοπέλες
δείχνει ένα άλφα επίπεδο
Ειναι αυτο λεμε.."
"Έχει κλαση"
Εχεστήκαμε που κλάναμε

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 20:27, 18-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από _daemon_
Εχεστήκαμε που κλάναμε

δεν ξέρω αν το προσέξατε αλλά είμαστε μια όμορφη ατμόσφαιρα

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 20:32, 18-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove

Αρκεί να το αποφασίσουμε

Παράθεση

gorgonokoritso (zenia....)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη gorgonokoritso
H zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H gorgonokoritso έγραψε στις 22:00, 18-08-10:

με ενοχλουν οι βρισιες και ιδιως αυτο το "λ@λ@κα" (το λεμε και λιγακι κοσμια) που εχει καταντησει καραμελα (και τσιχλα μην σας πω... ) στους περισσοτερους......
πες ενα "φιλε" , ενα "δικε μου" , εστω ενα "μαγκα" μου....
αλλα οχι συνεχεια και χωρις λογο αυτο....

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 22:10, 18-08-10:

Ναι,,αλλα πρεπει να ανοιξουμε και κανα παραθυρο..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη JosefK
Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 361 μηνύματα.

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε στις 23:59, 18-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
"Τυχαίο, δεν νομίζω"
Αρχική Δημοσίευση από D!m!TR@
σαν αυτη την διαφημηση με το 11888(τυχαιο?? δεν νομιζω....)
Σιχαίνομαι την επανάληψη της ίδιας φράσης!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:43, 19-08-10:

''κοψε το τσιγαρο''

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:48, 19-08-10:

Την έκφραση "μουνάρα" και ειδικά το γελοιωδέστατο "μούναρος" για τους άντρες.

18 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 01:52, 19-08-10:

Την έκφραση "παπάρα" και ειδικά το γελοιωδέστατο "κάνε βούτα" για τις σαλάτες.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 08:41, 19-08-10:

ειδικά το γελοιωδέστατο "μούναρος" για τους άντρες.
Αμαν..
Ποιος το λεει αυτο?
Ωρε τρελλα...

.οταν η ισοτητα ανδρων γυναικων ξεπερνα τα ορια..πρωτα ηταν το "γκομενος" τωρα το μουναρος..που παμε..

ειναι οπως βλεπω γυναικες να λενε'Στα Αρχ@δια μου"

αφου δεν εχεις...

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 08:43, 19-08-10:

Αμαν..
Ποιος το λεει αυτο?
Ωρε τρελλα...

Κι εγω το λεω καμια φορα πανω στην πλακα!

Παράθεση

ruko

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 162 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 09:11, 19-08-10:

"Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση."

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 11:18, 19-08-10:

"Είναι πολύ ουαου!"

Παράθεση

Θησεύς

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Θησεύς
Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O Θησεύς έγραψε στις 13:29, 19-08-10:

Με παρεξηγήσατε για την θεσσαλονικιώτικη διάλεκτο.Δεν εννοούσα οτι γενικά με ενοχλεί.Με ενοχλεί που τα λένε 100 φορές για να μας πείσουν οτι είναι μάγκες.Το ίδιο και με το μ@λάκας...

Συμφωνώ απόλυτα!Ας πούμε το 11880 το έχω ακούσει να το λένε στην ΝΕΤ!Ναι σε ρεπορτάζ!Μωρε που πααααααάμε??

επεισης οι καγκουροποζερο εκφρασεις που συναντας στο facebook,κυρίως από κοριτσάκια γυμνασίου,τύπου:
ah,azp m!!t Cpac mwoo m!!!!t gmt pic0ula ein auth??eic 8e@!!i lov ya!!!cypaw xaz0 mmmm!!!!!
Πραγματικά απαίσιο.Υπέρμετρα ψώνια!

1.αν εξαφανίσεις την λέξη <<μ@λάκας>> , το ελληνικό έθνος θα μείνει ορφανό
2.καγκούρικη η χρήση τοπικής διαλέκτου και όχι τα παγκοσμιοποιημένα αγγλικά ; πλάκα με κάνεις ;
3.διαβάζεις και εσύ τα σενάρια του παπακαλιάτη ;
4.όντως αυτό δεν παλεύεται ρε συ
5.θα σε αποκαλούσα σεξίστρια αλλά νομίζω πρωτεύει να ηρεμήσεις λίγο και να σκεφτείς χωρίς πίεση τα <<πιστεύω>> και τα <<θέλω>> σου
6.η γιαγιά μου καγκουρέ ; ε όχι αυτό δεν το δέχομαι (δηλαδή έλεος!)
7.το κικιρίμπικο δλδ τι είναι ; αντέ τσάγια
8.βασικά hellow ! (καλησπέρα σας) 21ο αιώνα διανύουμε - δίκιο έχει η θεματοθέτρια , ντεμέκ 80τιλα δεν αντέχω
9.
10.μωρέ υπάρχουν ,απλά φιλενάδα εγώ έχω μαλακομαγνήτη ; δεν μπορώ να καταλάβω . ewwww
Καλά αυτο πρέπει να μπεί στα αστειότερα πόστς.....

αφου δεν εχεις...
χχεεχεεεε.....

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 00:59, 20-08-10:

Οι φράσεις που σιχαίνομαι:

"Δεν υπάρχεις/ει"
"Δεν νιώθεις/ει"
"Κοπελιά"

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 02:12, 20-08-10:

επειδη σπουδαζω πατρα ακουω συχνα την λεξη μιναρας που πραγματικα την σιχαινομαι

Παράθεση

betoni (Bέτα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη betoni
H Bέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H betoni Every love& every pain are only synonyms έγραψε στις 18:10, 20-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από asterix
2.ντεμεκ,σε λεω,με λες,πλάκα με κάνεις,σαλονικα (όχι άλλη ηλίθια καγκουρίστικη-μάγκικη θεσσαλονικιώτικη διάλεκτος..)
Συμφωνώ απόλυτα.Ζω εδώ και λίγα χρόνια στη Βόρεια Ελλάδα και ακούω αυτές τις φράσεις.Φτάνει πια!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 20-08-10 στις 21:46.
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 19:53, 20-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan

τυχαιο; Δε νομιζω!
Αρχική Δημοσίευση από fockos

"Τυχαίο, δεν νομίζω"
Αρχική Δημοσίευση από D!m!TR@

σαν αυτη την διαφημηση με το 11888(τυχαιο?? δεν νομιζω....)
Αρχική Δημοσίευση από JosefK
Σιχαίνομαι την επανάληψη της ίδιας φράσης!
Και κοίτα να δεις σύμπτωση, επαναλαμβάνεται αυτή η φράση (τυχαίο; δε νομίζω)

Όπως αναφέρθηκε και πριν αηδιαστική φράση είναι όταν μια γυναίκα λέει στα @@. Και μένα στο μ$#νί μου μωρή

Αυτή που σιχαίνομαι όμως είναι το ελλαδίτικο "τι να γίνει/τι να κάνεις/τι να πεις".
-μας έκοψαν το ρεύμα
-τι να γίνει, έχει ο θεός

-τράκαρε περνώντας το στοπ
-τι να κάνεις, κωλοχώρα

15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O self-instructive depressing έγραψε στις 21:33, 20-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Όπως αναφέρθηκε και πριν αηδιαστική φράση είναι όταν μια γυναίκα λέει στα @@. Και μένα στο μ$#νί μου μωρή

τι να κάνεις , άλλαξαν οι καιροί

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 22:22, 20-08-10:

τι να κάνεις , άλλαξαν οι καιροί
ναι,,ανταλλασσουμε και γεννητικα οργανα που και που...

Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 361 μηνύματα.

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε στις 22:49, 20-08-10:

Η αγαπημένη μου!
Αλλά σε πρώτο πρόσωπο, μ' αρέσει να τη λέω για εμένα, όταν θέλω να δείξω ότι αδιαφορώ για κάτι...

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 02:14, 21-08-10:

''να πουμε'' στο τελος καθε προτασης.

κατσε ρε μαγκα, χαλαρωσε!

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 12:21, 21-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel

Εμένα το "να πούμε" δε με ενοχλεί.
Από την άλλη το "να ούμε" μου σπάει τα νεύρα.
Λες και είσαι γκαβό και δε ξες να μιλάς.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:23, 21-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
το "να ούμε" μου σπάει τα νεύρα.
Λες και είσαι γκαβό και δε ξες να μιλάς.
Οι μαγκες το λεν αυτο

Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη stathakis
Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.

O stathakis έγραψε στις 13:27, 21-08-10:

μου τη δινει η λεξη ινριγκα!η αντιστοιχη ελληνικη¨( δολοπλοκια) ειναι καλυτερη!

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 14:09, 21-08-10:

Βρίσκω τον όρο γκόμενα κάπως σεξιστικό και δεν μου αρέσει πάντα όπως χρησιμοποιείται. Αν υποδηλώνει μία κοπέλα που τις αξίζει ο όρος άντε να πάει στα κομμάτια, αν όμως προορίζεται για μία Γυναίκα δεν μου κάθεται πολύ καλά...

16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 20:08, 21-08-10:

.οταν η ισοτητα ανδρων γυναικων ξεπερνα τα ορια..πρωτα ηταν το "γκομενος" τωρα το μουναρος..που παμε..
To "γκόμενος" δεν με χαλάει, γιατί τουλάχιστον επιφανειακά δεν έχει κάτι που να το κάνει να μην στέκει (δεν ξέρω αν το ψάξεις βαθύτερα ετυμολογικά τι θα βγει αλλά τουλάχιστον δεν κάνει τόσο μπαμ). Ενώ μουνί, δεν έχουν, πως να το κάνουμε.

αφου δεν εχεις...
Εγώ πάντως λέω "στις ωοθήκες μου" που last time I checked, είχα.
Το ίδιο όργανο είναι άλλωστε, που εξελίσσεται διαφορετικά στο αρσενικό έμβρυο από κάποιο μήνα και μετά (εξ'ού και η κρυψορχία: Όρχεις που δεν κατέβηκαν).

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 23:04, 21-08-10:

Εγώ πάντως λέω "στις ωοθήκες μου" που last time I checked, είχα.
Το ίδιο όργανο είναι άλλωστε, που εξελίσσεται διαφορετικά στο αρσενικό έμβρυο από κάποιο μήνα και μετά (εξ'ού και η κρυψορχία: Όρχεις που δεν κατέβηκαν).
γνωστον..
και σεβαστον..

Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη stathakis
Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.

O stathakis έγραψε στις 08:13, 22-08-10:

εμενα επισης με νευριαζει και η φραση,ειμαι και ο πρωτος!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 13:44, 22-08-10:

"Όλα καλά θα πάνε"
"Μη το κάνεις για μας, κάντο για σένα"

:S

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε στις 15:55, 22-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
"Μη το κάνεις για μας, κάντο για σένα"
όχι για μένα... για τη φουκαριάρα τη μάνα μου...

Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loth
H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε στις 15:56, 22-08-10:

να με αποκαλούν "μωρή" και κάποιες κοπέλες που μιλούν μεταξύ τους και αποκαλούν η μία την άλλη "έλα ρε
μαλάκα" ...

τα λαμπάκια στο κόκκινο!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Loth : 22-08-10 στις 16:34.
Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kate! =]
H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε στις 16:02, 22-08-10:

"ελα μωρε αραξε!"εκτος το οτι με ξενερωνει απιστευτα εκνευριζομαι μονο που το ακουω!

Παράθεση

Θησεύς

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Θησεύς
Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O Θησεύς έγραψε στις 16:24, 22-08-10:

......και κάποιες κοπέλες που μιλούν μεταξύ τους και αποκαλύν η μία την άλλη "έλα ρε
μαλάκα" ...

τα λαμπάκια στο κόκκινο!
πολυ σπαστικό,πράγματι..

αλλη ψευτομαγκιά και αυτη...

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 18:30, 22-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Νεφελη
να με αποκαλούν "μωρή"
Πωπω δεν έχω χειρότερο. Με αηδιάζει αυτή η λέξη.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους