Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,659 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 17:35, 20-09-10:

1. Μου τη σπάει απίστευτα το "κοπελιά", εγώ αν το πω θα το πω υποτιμητικά ή ως βρισιά.
πέστα πέστα..!!

ΦΥΣΙΚΑ το " δεν υπαρχει δεν μπορω υπαρχει δεν θελω" και η αλλη σπαστικη ατακα "Παει! εληξε το θεμα!! τελειωσε!"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 18:37, 20-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
εγω συχαινομαι να βαζουμε παντου πρωτο συνθετικο το γαμό-
ή να λενε συνεχεια.."γάμισε.."

ή "γαμάτο" που λενε..
καλα ,δεν ξερουν αλλες λεξεις?

βασικα ειναι η αγγλοποιηση της γλωσσας,σε αντικατασταση του fucking..κλπ..

το γνησιο πατροπαραδοτο ελληνικο συνθετικο ειναι κωλό-

γιατι να το αλλαξουμε?
γιατί δεν πάει να κωλοχτυπιέσαι κάτω , η νεολαία θέλει να πάει κόντρα στην γαμοπαράδοση

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Δεν κωλο-ξερω ρε γαμωτο. Με κωλο-ενοχλει κι εμενα παντως με μερικες εκφρασεις.
πχ "τα σπαει". Το πε ενα 13χρονο καποια στιγμη, και διαδοθηκε σαν ιος γριππης σε μικρους και (δυστυχως) μεγαλους.
Αρχική Δημοσίευση από Apro
και εσύ πώς ξέρεις, ότι το είπε για πρώτη φορά πιτσιρικάς το τα σπάει...;
ο λόριεν το είπε στα 13 του

Αρχική Δημοσίευση από tiffanykal
Σιχαίνομαι όλα αυτά τα γλυκανάλατα ''αγάπη μου '' και ''καλή μου '' και ''γλυκιά μου '' που στην πραγματικότητα είναι τόοοοοσο ειρωνικά..
Αρχική Δημοσίευση από ria17
η προταση ''λες μπουρδες''!
μα , καλά μου και γλυκά μου παιδιά , μήπως σιχαίνεστε πολύ συνηθισμένες και αθώες λέξεις ;
ηρεμήστε γιατί δεν την παλεύω άλλο με αυτά τα ποστ
ότι να ναι....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 10:01, 21-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Apro
και εσύ πώς ξέρεις, ότι το είπε για πρώτη φορά πιτσιρικάς το τα σπάει...;
Γιατι παρακολουθω όλα τα τηλεφωνα μεσω Echelon.

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
γιατί δεν πάει να κωλοχτυπιέσαι κάτω , η νεολαία θέλει να πάει κόντρα στην γαμοπαράδοση
ripoff

ο λόριεν το είπε στα 13 του
ψεματα. ποτε δεν ημουν 13.

μα , καλά μου και γλυκά μου παιδιά , μήπως σιχαίνεστε πολύ συνηθισμένες και αθώες λέξεις ; ηρεμήστε γιατί δεν την παλεύω άλλο με αυτά τα ποστ
ότι να ναι....
Προφανως, εχει σημασια πότε λεγονται, πως κλπ. Αλλωστε γενικως οι λεξεις δεν ειναι ένοχες.

Προσθετω αλλη μια : "γλυκά μου παιδια". Μππρρ...i got Τσοκλη-vibes

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 11:15, 21-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
1. Μου τη σπάει απίστευτα το "κοπελιά", εγώ αν το πω θα το πω υποτιμητικά ή ως βρισιά.

2. - Τι θέλεις να κάνουμε/να γίνει/να πω κλπ ;;;
- Δεν ξέρω...
(Να ρωτήσουμε τη γειτόνισσα; Αποφάσισε τι θες!!!)

3. Μωρή.
θα ήθελα να δω την αντίδρασή σου, αν σε έβλεπα στο δρόμο και σε καλούσα κοπελιά....
τώρα καταλαβαίνω γιατί δε μου δίνουν σημασία, όταν καλώ μια κοπέλα κοπελιά....
τώρα που το φέρνω στο μυαλό μου, θυμίζει βλάχο που σκάει στην πόλη και ψάχνει για το δρόμο....
απλά δε θα φώναζα εεε κοπελιά..., θα έβαζα μπροστά το συγνώμη
πάντως θα το κόψω από εδώ και πέρα..., δε θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι και να μη μου δώσεις σημασία....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:36, 21-09-10:

Το "δεσποινις"?

Παράθεση

Mr Positive

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mr Positive
Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O Mr Positive she 's freeeeeee :D ♪ ♫ έγραψε στις 12:57, 21-09-10:

Δεν ξέρω αν ειπώθηκαν μέχρι στιγμής, εν πάση περιπτώσει όμως θα τα πω:

-Τα πάντα όλα
-Δε διαλέγουμε αυτούς που αγαπάμε
-Μού κάνει "κλικ"
-Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα (:@)

Παράθεση

A propos (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη A propos
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,500 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε στις 17:04, 23-09-10:

Mε "είπε" βλάκα

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 17:21, 23-09-10:

Δεν το σιχαίνομαι κι όλας, αλλά κάποτε είχα έναν φίλο που σε κάθε φράση του έβαζε το "να 'ούμε" (να πούμε), επίσης δεν μου αρέσει αν και έχω καιρό να το ακούσω το "λέει" σε κάθε φράση, αλλά σημασία έχει και το πως λες το κάθε τι !
Το "κοπελιά" όμως το χρησιμοποιώ κι εγώ αν θέλω να φωνάξω κάποια και δεν ξέρω πως την λένε!

Παράθεση

athene (Αθηνά)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athene
H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 17:29, 23-09-10:

Τι εννοείς?

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 17:33, 23-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Και όταν θέλεις να φωνάξεις κάποια που δεν ξέρεις πως την λένε, πως θα την φωνάξεις ;
Αρχική Δημοσίευση από jj!
Δεσποινίς ή κυρία
Ψιτ, γιαγιά (για να της την σπάσεις)

Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη stathakis
Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.

O stathakis έγραψε στις 14:00, 24-09-10:

χρονια και ζαμανια!!! βαρετη φραση!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:50, 24-09-10:

Ψιτ, γιαγιά (για να της την σπάσεις)
και αν αυτη απαντησει.."Νιάουυ"

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 14:53, 24-09-10:

Ελεος... Μονο αυτο θα πω... Παρατηρω αυτο το θεμα απο την μερα που φτιαχτηκε... Κι εχω δει 163 ποστ... γραφω το 164ο...

Κι κοντευουν να μου πεσουν τα μαλλια... Μα ειναι δυνατον??? Δεν σας αρεσουν οι μισες φρασεις που χρησιμοποιουνται στην καθομιλουμενη...

Και τι να κανουμε, να το γυρισουμε στην καθαρευουσα ή να μιλαμε λες και ειμαστε πολιτικα κλπ κλπ εγγραφα???

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 15:12, 24-09-10:

Εμένα μου τι σπάει να 'ούμε όταν συμφωνάμε και καλά μερικές φορές με τον Άγγελο (τυχαίο; δεν νομίζω) να μου απαντάει στο επόμενο ποστ:

"σωστόοοοος"

Θέλω να του απαντήσω "σκασμόοοοοοος" αλλά έχω επίπεδο να 'ούμε

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 15:14, 24-09-10:

"Ε κοπελιά!"
"Ε παιδί!"
"Καλό εεε;;;" (ευτυχώς έχει εξαφανιστεί τελευταία η σεφερλίαση)

-petros

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:18, 24-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Edmund
Εμένα μου τι σπάει να 'ούμε όταν συμφωνάμε και καλά μερικές φορές με τον Άγγελο (τυχαίο; δεν νομίζω) να μου απαντάει στο επόμενο ποστ:

"σωστόοοοος"

Θέλω να του απαντήσω "σκασμόοοοοοος" αλλά έχω επίπεδο να 'ούμε

σωστόοοςς...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 20:50, 24-09-10:

"Τι έχεις νινί μου;"
"Νινί μου εσύ"
"Νινί μου σ' αγαπάω"
"Κούκλα είσαι νινάκι μου"
"Τι κάνεις νινί μου;"

το νινί σέρνει καράβι.
-.-''

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Σίμος53101
Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O Σίμος53101 έγραψε στις 00:50, 05-01-11:

Αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλος ο κόσμος συνωμοτεί για να το πετύχεις
Ρεαλισμός μηδέν!

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος
Παρακαλώ; Αν δεν τα κάνεις όλα αυτά, ουσιαστικά δεν υπάρχεις!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Σίμος : 05-01-11 στις 01:49.
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 00:55, 05-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Σίμος
Ρεαλισμός μηδέν!
Δεν είναι θέμα ρεαλισμού, είναι θέμα απαισιόδοξου/αισιόδοξου χαρακτήρα.

Τελευταία για να νευριάσω κάποιον λέω το ''Σοβαρά;''.
Δε μ'αρέσει όταν μου το λένε.

Παράθεση

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Σίμος53101
Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O Σίμος53101 έγραψε στις 01:01, 05-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Δεν είναι θέμα ρεαλισμού, είναι θέμα απαισιόδοξου/αισιόδοξου χαρακτήρα.
Για μένα είναι θέμα ρεαλισμού.
Αλλά έχω γράψει κάπου αλλού για το θέμα και πραγματικά βαριέμαι να τα επαναλαμβάνω

Εσύ πως το κολλάς με την αισιοδοξία/απαισιοδοξία;

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 01:07, 05-01-11:

Ο αισιόδοξος θα πει: Αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το πετύχεις.
Ο απαισιόδοξος θα πει:
Αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν θα συνωμοτήσει εναντίον σου.

Δεν είναι σίγουρο ούτε το ένα, ούτε το άλλο.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 01:08, 05-01-11:

σπάσε, μη σε σπάσω....

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:25, 05-01-11:

Ο αισιόδοξος θα πει: Αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το πετύχεις.
Ο απαισιόδοξος θα πει:
Αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν θα συνωμοτήσει εναντίον σου.
ο ρεαλιστης θα πει..

οτι οταν θελω κατι πολυ ,,δεν εχω ιδεα τι θελει το συμπαν..

οταν κανουμε σχεδια ο Θεος γελαει κλπ

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 13:38, 05-01-11:

Το πρώτο, πρώτη φορά το ακούω.
Για το δεύτερο ''Συν Αθηνά και χείρα κίνει'' έλεγαν οι αρχαίοι.

Μου την σπάει και το ''γκεγκε;''.
Σιγά βρε μάγκα!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 13:50, 05-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Σίμος
Ρεαλισμός μηδέν!
Βασικά υπάρχει μία παραπληροφόρηση γύρω από αυτήν την φράση. Η αρχική φράση ήταν η εξής:
Αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν θα συνωμοτήσει για να σου σπάσει τ' αρχίδι@

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη *natalia5555*
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε στις 15:32, 05-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από asterix
Γράψτε εδώ όλες τις σιχαμερες αργκο ή μη φράσεις ή λέξεις που θέλετε να εξαφανίσετε τους δημιουργούς τους μαζί με αυτές.Βγάλτε όλη σας τη κακία!

my top:
1.Μαλ@κας (οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι αλλο!:)
2.ντεμεκ,σε λεω,με λες,πλάκα με κάνεις,σαλονικα (όχι άλλη ηλίθια καγκουρίστικη-μάγκικη θεσσαλονικιώτικη διάλεκτος..)
2.Τζαμάουα,Σούξου μούξου μανταλάκια,Τζάμι (δημιουργήματα αποτυχημένων συγραφέων που νομίζουν οτι είναι στο παλμό των εφήβων με χρονικό λάθος 1-2 δεκαετίες)
3.Μπερδεγουέι,χαλαρουίτα,Τζάμι,αγορίνα μου (γεροντίστικα)
4.ναι δηλαδή έλεος! (έλεος λέω εγώ,πλύση εγκεφάλου καταντά!)
5.Τα “θέλω” μου (χαζή γυναικία φράση)
6.Τάχα μου και καλά (καγκουρέ)
7.Τσάγια (βλαχοκικιρίμπικο)
8.μπάνισα,τη βρίσκω (90 s υπολείματα)
9.ewwww (χαζογκομενίστικο)
10.και το κλασσικό ''δεν υπάρχουν άντρες'' (no comment)

τώρα,ναι μπορώ να ξεράσω..

υγ.:σορρυ αν προσβάλω κάποιο..
εμεις ετσι μιλαμε στη Σαλονικη γιατι σε ενοχλει ?και δεν ειναι ηλιθια διαλεκτος απλα συνηθισαμε να μιλαμε ετσι....

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.

O stathakis έγραψε στις 12:56, 06-01-11:

εμενα μου την δινει το ταμαμ !το λεμε καποιες φορες!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,309 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 14:33, 06-01-11:

Το άϊντα...μου θυμίζει την δασκάλα που είχαμε στην ΣΤ' δημοτικού γιατί το έλεγε συνέχεια (ήταν πάρα πολύ αυστηρή και απαιτητική,μέχρι και αρχαία μας έκανε!) και μου έχει δημιουργήσει μια κακή ανάμνηση αυτή η λέξη.

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G

O D_G έγραψε στις 14:42, 06-01-11:

"Να πούμε...", κάθε λίγο και λιγάκι να ακούς αυτή τη φράση, ή σε κάθε φράση όταν μιλάει κάποιος για κάποιον ή κάτι να χρησιμοποιεί την λέξη "λέει"...

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 15:32, 06-01-11:

''Σαββάτο''
''εμεις οι ανθρώποι''
οταν λεει καποιος την συνομιλια καποιου αλλου σε εμας και λεει την εκφραση..'' και μου κανει....""

οπως επισης και ολα εκεινα τα φερεφωνα σχολειο που λενε σαν παπαγαλακια τις φρασεις των ραδιο αρβυλα....ενταξει ρε φιλε εισαι φαν..αλλα μην μας το πετας συνεχεια πιστευοντας πως ειναι το πιο καλο πραγμα που εχεις ακουσει.....με πληρωμη και ολη την απαραιτητη βοηθεια (ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ)μπορω ακομα και εγω να τα πω..........αμαν!

σορρι αν ειμαι οφ

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

O stathakis έγραψε στις 18:08, 06-01-11:

α και μια αλλη φραση θυμηθηκα που λει σωπα ρε..... πλακα εχει!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 13:27, 07-01-11:

Εμενα παλι μου την δινει να σιχαινεται ο κοσμος καθημερινες φρασεις... Σε σημειο που να ανησυχω για το τι μπορω να πω και τι οχι...

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 14:19, 07-01-11:

Σου τα 'λεγα εγώ (από τις χειρότερες μου φράσεις πραγματικά).

Παράθεση

Freya

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Freya
H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 17:53, 07-01-11:

Τρελλαινομαι απο τα νευρα οποτε ακουω καποιον να λεει σε καποιον αλλον που εχει γιορτη"να χαιρεσαι το ονομα σου"
Ειλικρινα θελω να τον σκοτωσω....

Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 19:01, 07-01-11:

"μα τι διαολο πια,τον μαλακομαγνητη εχω?" ο.Ο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 19:18, 07-01-11:

με ενοχλεί στη ροή του λόγου να επαναλαμβάνει συνέχεια μια λέξη στην αρχή, στη μέση και στο τέλος της πρότασης....
να (π)ούμε..... το π δεν ακούγεται
έτσι
σωστά;;;;
κοίτα να δεις.....

Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

O stathakis έγραψε στις 20:08, 07-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Εμενα παλι μου την δινει να σιχαινεται ο κοσμος καθημερινες φρασεις... Σε σημειο που να ανησυχω για το τι μπορω να πω και τι οχι...
κοιταξε εχουν πλακα!δεν μπορω να πω οτι με νευριαζουν γενικα,αλλα αν την ακους σε καθε μια προταση που κανει ο αλλος ειναι ψιλοσπαστικο!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 13:43, 08-01-11:

Ναι αλλα εχουμε αρχισει να ξεφευγουμε...

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:15, 15-01-11:

Δεν είναι δικό μου, αλλά θα το γράψω για την ιστορία.
Χθες λοιπόν σε συζήτηση που 'χα στη σχολή για το κάπνισμα, μας αναφέρει ένας απ' την παρέα ότι σιχαίνεται να του λένε να .... κόψει το τσιγάρο.

Πραγματικά αδυνατώ να το καταλάβω... Θα το εκτιμούσα αν κάποιος που μπορεί να μπει στην ψυχολογία του μου το εξηγήσει.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 01:55, 15-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Χθες λοιπόν σε συζήτηση που 'χα στη σχολή για το κάπνισμα, μας αναφέρει ένας απ' την παρέα ότι σιχαίνεται να του λένε να .... κόψει το τσιγάρο.

Πραγματικά αδυνατώ να το καταλάβω... Θα το εκτιμούσα αν κάποιος που μπορεί να μπει στην ψυχολογία του μου το εξηγήσει.
Mάλλον δεν καπνίζεις.
Γενικά, όταν κάτι μας ευχαριστεί, κυρίως όταν κάνουμε κατάχρηση, και ο άλλος είναι από πάνω μας και λεει να το κόψουμε καταντάει σπαστικό. (βλ. καφέδες, ομιλία στο κινητό κτλ)

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 07:00, 15-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος

Α ουγκ;
Θέλεις να σου κάνει ο οποιοσδήποτε συστάσεις για το πως και πόσο ντύνεσαι, κουρεύεσαι, μιλάς, διαβάζεις, διασκεδάζεις, τρως κτλ; Προφανώς και όχι, εσύ τότε γιατί κάνεις στον οποιοδήποτε συστάσεις για το τι βάζει στο στόμα του ή γενικότερα για το τι κάνει, πόσο μάλλον από την στιγμή που δεν έχεις την παραμικρή ιδέα για πιο πράγμα μιλάς;

Υ.γ.: Πόσο συχαίνομαι τις απορίες προϊόντα του καθωσπρεπισμού ...

Offtopic: Μπορούμε να θεωρήσουμε τον καθωσπρεπισμό υπερσύνολο του πουριτανισμού;

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 12:29, 15-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny Cash
Offtopic: Μπορούμε να θεωρήσουμε τον καθωσπρεπισμό υπερσύνολο του πουριτανισμού;
Βασικα θα ελεγα πως ειναι χειροτερος απο τον πουριτανισμο, μιας και ειναι καθωσπρεπει πουριτανισμος... Αλλα ναι, πιστευω θα μπορουσε να θεωρηθει υπερσυνολο του... Και δυσδιακριτο μαλιστα, κατι που τον κανει πιο επικινδυνο...

Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 04:19, 15-07-11:

Σιχαίνομαι τις φράσεις:
Kλάιν Μάιν
Ντεμέκ

Και άλλες που θα μου ρθουν αργότερα:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Neo (Πραγματικό όνομα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Neo
Ο Πραγματικό όνομα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Περιβαλλοντολόγος . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O Neo για ποιο λογο? έγραψε στις 05:02, 15-07-11:

λεφτα υπαρχουν!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 10:14, 15-07-11:

"Μαζί τα φάγαμε"

Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη MaryVeg
H MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H MaryVeg έγραψε στις 11:33, 15-07-11:

Βγαίνω πριν καιρόοοο ραντεβού με έναν τύπο(το 2ο), κι εκεί που μιλάγαμε για διάφορα ξαφνικά μένει και με κοιτάει για κάποια λεπτά... τον ρωτάω λοιπόν, συμβαίνει κάτι? και μου απαντά μια φράση που βασικά την ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ !!! Δεν την έχω ακούσει ξανά, και με το που την άκουσα έπαθα σοκ !!! μου λέει... "καλά ε, είσαι ΤΟΥΜΠΑΝΟ" !!!!!!!!!!! ΕΛΕΙΝΌΟΟΟΟΟΟΟ !!!!!

άλλες φράσεις που σιχαίνομαι είναι ότι του τύπου "δεν υπάρχουν άνρες", "δεν υπάρχουν γυναίκες" κλπ
σιχαίνομαι επίσης την υβριστική διάλεκτο με χαρακτηρισμούς του τύπου "μ@Λ@κ@, γ@μώ, γ@Μ@το, άντε γ@Μ.... κλπ

Παράθεση

Independent (Θωμάς Σπιτιέρης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Independent
Ο Θωμάς Σπιτιέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O Independent My soul is in the sky έγραψε στις 12:17, 15-07-11:

"φασώνω" δεν εχω βρει ετοιμολογια και μου φαίνεται φραση τύπου ειμαι-και-γα**-τους-υπεργκομενους
"ξενερώνω" δεν μου ακούγεται ωραια και μου την σπάει...

αυτες απο εμενα!

Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 15:08, 15-07-11:

Όντως το φασώνω και μένα μου ακούγεται άσχημα.Το ξενερώνω το χρησιμοποιώ μερικές φορές.

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 15:22, 15-07-11:

Οποιαδηποτε φραση ξεκινα με ...''μωρη''.

Αυτοματα βγαζω πεταλες!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 15:27, 15-07-11:

Όταν λένε ότι "Αυτό είναι πολύ ΓΟΥΤΣΟΥΥΥΥΥ". :@

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους