Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,108 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,313 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 15:31, 15-07-11:

Αλχεμιστ η θαλασσα σημερα ειναι πολυ γουτσου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikos9

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikos9
Ο nikos9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O nikos9 Comme on fait son lit, on se couche έγραψε στις 15:58, 15-07-11:

"Κοτσάνες λες"
"Τί κάνεις νινί"

Η φράση "έχω το μαλακομαγνήτη" από τις γυναίκες και γενικά άμα ακούω γυναίκες να βρίζουν (αντιαισθητικό)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ρενακι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ρενακι
H ρενακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H ρενακι αναζητω ισορροπια στη ζωη μου... έγραψε στις 16:01, 15-07-11:

αυτο το *οτι να ναι...ή εισαι οτι να ναι....τα νευρα μου

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΓΙΩΡΓΟΣ95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ95
Ο ΓΙΩΡΓΟΣ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O ΓΙΩΡΓΟΣ95 ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΝΕΟΛΕ(Ρ)Α! έγραψε στις 16:34, 15-07-11:

Εγω καμια φραση δεν σιχαινομαι,αλλα ουτε και λεω τις φρασεις πο δεν μ'αρεσουν!
Οτι ακουω και δεν μ'αρεσει,απλα,δεν το λεω και εγω!

Μονο μια εξερεση υπαρχει σε εμενα:

ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΖΩ

Ποιος ο λογος για να βαριεσε???
Αν βαριεσε που ζεις πανε αυτοκτονησε!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 16:43, 15-07-11:

Μου θυμίζει ένα παλιό σύνθημα στους τοίχους:
"Βαρέθηκα, σταματήστε τη γη να κατέβω"

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Τάσος97
Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,142 μηνύματα.

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 20:30, 15-07-11:

τι άλλα, τι νέα;; (εφόσον σε έχουν ρωτήσει προηγουμένος το ίδιο πράγμα 45φορές)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 20:45, 15-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από MaryVeg
Βγαίνω πριν καιρόοοο ραντεβού με έναν τύπο(το 2ο), κι εκεί που μιλάγαμε για διάφορα ξαφνικά μένει και με κοιτάει για κάποια λεπτά... τον ρωτάω λοιπόν, συμβαίνει κάτι? και μου απαντά μια φράση που βασικά την ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ !!! Δεν την έχω ακούσει ξανά, και με το που την άκουσα έπαθα σοκ !!! μου λέει... "καλά ε, είσαι ΤΟΥΜΠΑΝΟ" !!!!!!!!!!! ΕΛΕΙΝΌΟΟΟΟΟΟΟ !!!!!
Aχού, τι κάφρος!

Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη stathakis
Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.

O stathakis έγραψε στις 07:47, 16-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97
τι άλλα, τι νέα;; (εφόσον σε έχουν ρωτήσει προηγουμένος το ίδιο πράγμα 45φορές)
εγω τα χρησιμοποιω αυτα οταν δεν εχω τι αλλο να πω!!!!!αλλα οχι και 100 φορες!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rea_94 (Rea)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rea_94
H Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.

H rea_94 ^^ έγραψε στις 08:37, 16-07-11:

Ξέρω ότι ακούγεται χαζό αλλά είναι η ''Κάθε κατεργάρης στον πάγκο του''

To έλεγε η μάνα μου όταν ήμουνα μικρή και δεν ήθελα να πάω να διαβάσω... Ψυχολογικά μου έχει δημιουργήσει σας λέω!!! xDD

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 09:21, 16-07-11:

Όταν ήμουν σε άλλες ηλικίες , σε γενέθλια, γιορτές , πρωτοχρονιές,και όπου βρισκόταν αφορμή, ¨καλή πρόοδο¨....
Τώρα μια φράση love to hate είναι το ¨καλά μυαλά¨ (είναι η συνέχεια του ¨καλή πρόοδο¨) που ακούω συχνά-πυκνά (συχνά ), αλλά και αν σταματήσω και να το ακούω , θα ανησυχήσω ... (γέρασα;;; παραιτήθηκα;;; ξενέρωσα;;; έγινα ¨καλό κορίτσι¨;;; )

Παράθεση

Cuius Cuius (Αλίκη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cuius Cuius
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H Cuius Cuius έγραψε στις 11:29, 16-07-11:

1. "Σ' αγαπάω!". Είναι κουραστικό να ακούς από μια "φίλη" αυτή την έκφραση κάθε φορά που της κάνεις μια χάρη. Μια μέρα που είχαμε βγει, το άκουσα 8 φορές από το ίδιο άτομο! "Αλίκη, μου πιάνεις την τσάντα μου; Σ' αγαπάω!" Άκυρο! Επίσης, είναι απαράδεκτο να το ακούς από αγόρι, και ενώ τα έχετε μόνο 1 βδομάδα. Πώς αγαπάς ρε;
2. "Και εις ανώτερα"... κάθε φορά που είχα μια σχολική επιτυχία.
3. "Καλή πρόοδο". Την ανέφερε και το Μαρινάκι πιο πάνω. Τί ευχή είναι αυτή η "καλή πρόοδος"; Υπάρχουν πολλοί οι οποίοι όταν θέλουν να σου ευχηθούν πετάνε ένα "σου εύχομαι καλή πρόοδο" μόνον. Και τί σημασία έχει η πρόοδος, αν δεν συνοδεύεται από ευτυχία;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 12:12, 16-07-11:

πατάτες χαλκίδας 0,59 (δεν μαυρίζουν στο τηγάνι)

(και το 9 να μοιάζει με μηδέν).

στο διάολο, συγχύστηκα πάλι.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~LoVeR BoY~

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~LoVeR BoY~
Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,221 μηνύματα.

O ~LoVeR BoY~ E.K.A.M. έγραψε στις 13:23, 16-07-11:

Θα σ'αγαπώ για πάντα.
και
Δε θα σε ξεχάσω ποτέ.

Παράθεση

Cuius Cuius (Αλίκη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cuius Cuius
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H Cuius Cuius έγραψε στις 13:57, 16-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από ~LoVeR BoY~
Θα σ'αγαπώ για πάντα.
Δηλαδή... μέχρι να σταματήσω να σ' αγαπώ.

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 16:11, 16-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από nikos9
και γενικά άμα ακούω γυναίκες να βρίζουν (αντιαισθητικό)
Amen to that.

Βέβαια τώρα θα πεταχτεί κάποια καλή γυναίκα, ένας καλός άνθρωπος, και θα πει "Ενώ όταν βρίζετε εσείς δεν είναι αντιαισθητικό, σωστά?".

Ε, νταξ, θα'χει κάποιο δίκιο, δε μπορώ να πω..

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:16, 16-07-11:

"Ενώ όταν βρίζετε εσείς δεν είναι αντιαισθητικό, σωστά?".
ναι,αλλα εμεις ειμαστε αντιαισθητικοι απο μονοι μας,οποτε δεν φαινεται η διαφορα οταν βριζουμε..

Παράθεση

Antoni Gaudi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Antoni Gaudi
Ο Antoni Gaudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Antoni Gaudi έγραψε στις 22:50, 19-07-11:

"Τα σπάει"

Έχει κουράσει πολύ αυτή η έκφραση...

Παράθεση

bouturo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη bouturo
H bouturo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H bouturo έγραψε στις 00:17, 20-07-11:

' Βγάλτε μια κόλλα χαρτί' και Έσύ τι μιλάς ?'

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 00:37, 20-07-11:

θέλω να μείνουμε φίλοι...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ!!!!!!!!!!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 00:39, 20-07-11:

"μη τρελαινεσαι!"

οταν μου το λενε πραγματικα μου γυριζουν τα λαμπακια και βγαζω καπνους απο τα αυτια μου! τωρα ειναι που τρελαινομαι!!!

Παράθεση

bettina

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη bettina
H bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.

H bettina έγραψε στις 00:52, 20-07-11:

Τι μας λες κοπελιά και γενικότερα οτιδήποτε συνοδευεύται με τη λέξη κοπελιά....Μου βαράει πολύ άσχημα στα νεύρα...

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:58, 20-07-11:

Δε ''σιχαίνομαι'' φράσεις γιατί μπορεί κάποια να μη μου αρέσει απο ένα άτομο κι απο ένα άλλο να μου φανεί αδιάφορη εώς συμπαθητική, γενικά παρατηρώ προθέσεις και στυλάκι/προσωπικοτητα του καθενός που μιλά

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 08:37, 20-07-11:

συχαινομαι του ορους
γκομενα και γκομενος..

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Antoni Gaudi

Νεοφερμένος

O Antoni Gaudi έγραψε στις 12:20, 20-07-11:

Εγώ επίσης το "τυπάκι" και "τύπισσα".

Ευτυχώς έχουν υποχωρήσει τον τελευταίο καιρό...

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 12:28, 20-07-11:

Δεν σιχαίνομαι τόσο πολύ φράσεις, όσο τις αγγλικούρες που πετάνε την ώρα που μιλάνε διάφοροι, ακόμα και όταν γράφουν, π.χ see you later, whats'up, come on, έλα man τί κάνεις ;, baby, take it easy, let see the facts και κυρίως αυτό το hi και πολλές φορές βλέπω ακόμα και στο στέκι ολόκληρες αγγλικές προτάσεις μέσα σε μια παράγραφο που είναι γραμμένη στα ελληνικά.
Ποζέρια ουστ

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 12:50, 20-07-11:

<<fake>> ...αυτη και αν δε μου εχει σπασει τα νευρα...

Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη isida!!!
H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 22:04, 20-07-11:

το πιο ηλίθιο απόλα..να'χεις τα νεύρα σου και να έχεις και έναν ηλίθιο να σου με το ανάλογο βέβαια υφάκι : <<εεε , άααααραξε>>
δεν μας παρατάς που θα μας πεις και άραξε ρε κακομοίρη
ααααα και το ...: θα σας πω ένα κόλπο είναιλίγο κομπογιαννίτικο (βγαίνει και σε κομπογιαννέ)
το λένε όλοι καθηγητές στο φροντ τωρα τελευταία και πραγματικα δεν αντεχεται!

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 22:08, 20-07-11:

Δε το σιχαίνομαι. Απλά, όταν μου λένε ''τι έχεις;'' και έχω όντως κάτι λύνομαι στο κλάμα.

Παράθεση

Antoni Gaudi

Νεοφερμένος

O Antoni Gaudi έγραψε στις 12:19, 21-07-11:

Και για να μην το ξεχάσω:

Η έκφραση "Τι λέει;" (=πώς πάει, τι γίνεται) ειδικά όταν συνοδεύεται από εμετικές προσφωνήσεις του τύπου "αγορίνα"!

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη RunawayDreamer
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 12:31, 21-07-11:

"Μου 'πρήξαν τα παπάρια" . Όταν το ακούω, βγάζω καπνούς.

"Καλή επιτυχία" , το είχα ακούσει φέτος σε κάθε μεσημεριανό που τρώγαμε οικογενειακώς (ξαδέρφια, γιαγιά, θείοι-θείες). Από τότε την μισώ την φράση αυτή, γιατί μόνο γρουσουζιά με έφερε.

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,028 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 13:46, 21-07-11:

Άσε που δεν υπάρχει Κακή επιτυχία, οπότε δεν στέκει κι όλας!

On topic, δεν σιχαίνομαι κάποια συγκεκριμένη φράση, συνήθως ο τρόπος που χρησιμοποιεί το κάθε άτομο τη γλώσσα είναι που θα με εκνευρίσει.

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη RunawayDreamer
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 14:17, 21-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Άσε που δεν υπάρχει Κακή επιτυχία, οπότε δεν στέκει κι όλας!

On topic, δεν σιχαίνομαι κάποια συγκεκριμένη φράση, συνήθως ο τρόπος που χρησιμοποιεί το κάθε άτομο τη γλώσσα είναι που θα με εκνευρίσει.
Μα δε λέω να μη πουν "καλή επιτυχία"..
Άλλο όμως να το κάνουν καραμέλα και να το λένε συνέχεια. Μια-δυο άντε πέντε, αλλά συνέχεια;

Ναι συμφωνώ με το on topic σου, έχει να κάνει με τον τρόπο που εκφράζεται ο καθένας. Μου έχει τύχει μια συγκεκριμένη φράση που όταν την ακούω από δυο διαφορετικά άτομα, στον έναν μου αρέσει και στον άλλο μου έρχεται να τον σφαλιαρίσω.

Παράθεση

aggi92 (Angeliiiiiique ^^)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aggi92
H Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H aggi92 χωρίς καμία υποψία σκέψης έγραψε στις 18:24, 28-09-11:

Χαλιέμαι(αναλόγως κ το άτομο/ύφος βέβαια)με τς φράσεις ''καλή μου''/''κούκλα μου'' μπλιαααχ χαχ

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 18:54, 28-09-11:

"Κοριτσάκι να σου πω......"

Αίσχος.....!

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 18:57, 28-09-11:

Αντί να πει κάποιος'' μου είπε/λέει''. ''Μου κάνει,/ 'κανε...''
Βέβαια, δε μπορώ να κάνω κάτι, οι περισσότεροι γνωστοί μου το λένε.
Έτσι δε λέω ότι μου τη σπάει.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 19:01, 28-09-11:

Αχ θυμήθηκα κι άλλο ένα το κλασικό
"Να ούμε" και "να ούμε"..... το μάγκικο Να πούμε μασημένο το π κι εγώ μικρο παιδάκι να παρακολουθώ το θείο μου και να έχω βρει σαν παιχνίδι να μετρώ πόσες φορές θα πει τη φράση "Να ' ούμε"
Να μην σας πω ότι σε μία ώρα το είχε πει πανω απο 40 φορές.....

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 19:27, 28-09-11:

Πλέον δεν με ρωτάνε, αλλά με ενοχλούσε πάρα πολύ όταν ήμουν μικρή και ακόμα με ενοχλεί όταν ακούω να το λένε σε άλλους : ''Εσύ ποιανού/τίνος είσαι;'' Φταίνε τα παιδιά να πουν ''του μπαμπά μου'';

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elena1234

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elena1234
H elena1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H elena1234 έγραψε στις 20:12, 28-09-11:

το << μορή ... >> και γενικά ότι συνοδεύεται με αυτό του τύπου <<που'σαι μορή? ή αι μορή>> και αλλα τετοια!!!!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 20:48, 28-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από alis
Πλέον δεν με ρωτάνε, αλλά με ενοχλούσε πάρα πολύ όταν ήμουν μικρή και ακόμα με ενοχλεί όταν ακούω να το λένε σε άλλους : ''Εσύ ποιανού/τίνος είσαι;'' Φταίνε τα παιδιά να πουν ''του μπαμπά μου'';
Κλασσική φράση γιαγιάδων σε χωριό.

Παράθεση

*StarFalLeN* (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη *StarFalLeN*
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O *StarFalLeN* έγραψε στις 00:05, 29-09-11:

Το << καλά οκ βούλωστο>>(το σοβαρό) εκεί μ ανάβουν τα λαμπάκια ...
Επίσης οτιδήποτε λέει κάποιος σε εμένα φωναχτά ενώ μπορεί απλά να το πει σιγανά , μόνο και μόνο για να φανεί μάγκας- Θολώνω xD

Παράθεση

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Polkiu
Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

O Polkiu έγραψε στις 00:07, 29-09-11:

Τρελαίνομαι, βαράω μπιέλες όταν ακούω κάποιον να λέει "πέστε" ενώ πρέπει να πει "πείτε". Μου ακούγεται τόσο άσχημα που ειλικρινά με εκνευρίζει αφάνταστα!

Παράθεση

Surt7 (Kelevra)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Surt7
Ο Kelevra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O Surt7 I got this! έγραψε στις 00:45, 29-09-11:

Με εκνευρίζει απίστευτα...μια φράση που ακούω τελευταία..."για κανένα λόγο" συνήθως το λένε αντί του "δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι"....το πόσο με εκνευρίζει δε λέγεται!!!

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 13:49, 05-10-11:

Το θέτε (αντί για θέλετε). Το ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ τόσο πολύ! Εσείς δεν θέτε; Τι θέτε; Θέτε τίποτα; Γιατί δε θέτε; Μου ανάβουν τα λαμπάκια κυριολεκτικά. Ειδικά από κάτι ηλίθιους που το τονίζουν επίτηδες...

Παράθεση

amy001

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη amy001
H amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H amy001 We lose ourselves in the things we love έγραψε στις 13:53, 05-10-11:

το lol...πειτε το ολοκληρο η μην το λετε πιαααα!!ειναι αθλιο και το ακουω να το λενε ολοι...

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 14:39, 05-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από amy001
το lol...πειτε το ολοκληρο η μην το λετε πιαααα!!ειναι αθλιο και το ακουω να το λενε ολοι...
Νο οffence, αλλά το lol δεν είναι "λέξη"... Eίναι πράξη... Αυτή ->

Μπορώ πάντως να δεχτώ να μην σου αρέσει το να το λέει κάποιος αντί να το κάνει...

Παράθεση

amy001

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη amy001
H amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H amy001 We lose ourselves in the things we love έγραψε στις 16:13, 05-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Νο οffence, αλλά το lol δεν είναι "λέξη"... Eίναι πράξη... Αυτή ->

Μπορώ πάντως να δεχτώ να μην σου αρέσει το να το λέει κάποιος αντί να το κάνει...
μα να το ακουω μου την σπαει βρε...εννοειται οτι ειναι ωραια σαν πραξη...

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 17:08, 05-10-11:

Μπορει να φανει παραξενο,αλλα οταν περσι ημουν Γ Λυκειου,με εκνευριζε η φραση ''τα περασαμε κι εμεις αυτα'' που ακουγα καμια φορα.Δε ξερω,μου φαινεται πολυ κλισε.Ή οι φρασεις ''lol'',''omg'', ''wtf'',και αλλα τετοια χαριτωμενα...

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 17:13, 05-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από νικος ρεθυμνο
Μπορει να φανει παραξενο,αλλα οταν περσι ημουν Γ Λυκειου,με εκνευριζε η φραση ''τα περασαμε κι εμεις αυτα'' που ακουγα καμια φορα.Δε ξερω,μου φαινεται πολυ κλισε.
Όντως, χάλια φράση. Τα περάσαμε και τα περάσαμε... Ό,τι χειρότερο και σε άλλες περιπτώσεις αλλά κυρίως για σχολείο και εξετάσεις δεν παλεύεται.

Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη selc
H selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 489 μηνύματα.

H selc έγραψε στις 17:18, 05-10-11:

με εκνευρίζει το klein.
επίσης με εκνευρίζει όχι κάτι συγκεκριμένο αλλά οι φράσεις που ξεσηκώνουν από διαφημίσεις και τις λένε όλοι για ένα διάστημα

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 17:44, 05-10-11:

Επισης το ''Τυχαιο?Δεν νομιζω'' ειναι λιγο σπαστικο,διοτι εχει μπει στις ζωες μας για τα καλα...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους