Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,280 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

Simon Iord' ..

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Simon Iord' ..
Ο Simon Iord' .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Simon Iord' .. έγραψε στις 19:06, 05-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από ανωριμη
με εκνευρίζει το klein.
επίσης με εκνευρίζει όχι κάτι συγκεκριμένο αλλά οι φράσεις που ξεσηκώνουν από διαφημίσεις και τις λένε όλοι για ένα διάστημα
....και σε μενα οι φρασεις οπου τις λεμε οταν ακουσουμε μια ατακα στην τηλεοραση οπως μια πρόσφατη .... "ΘΑ ΚΑΤΑΡΕΥΣΩ"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 17:29, 07-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από amy001
το lol...πειτε το ολοκληρο η μην το λετε πιαααα!!ειναι αθλιο και το ακουω να το λενε ολοι...
Όταν λες ολόκληρο; Laugh out loud;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

amy001

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη amy001
H amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H amy001 We lose ourselves in the things we love έγραψε στις 17:32, 07-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από alis
Όταν λες ολόκληρο; Laugh out loud;
χιλιες φορες ετσι!αυτο το lol μου ακουγεται χαλια!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JaneWin

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη JaneWin
H JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 826 μηνύματα.

H JaneWin έγραψε στις 17:34, 07-10-11:

''Διάβασε''

Ουάααα,βαράω κόσμο.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,154 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 18:26, 07-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από JaneWin
''Διάβασε''

Ουάααα,βαράω κόσμο.
Ρε τηλεπάθεια, κι εγώ το ίδιο σκεφτόμουν!

Επίσης μπορούν να με οδηγήσουν σε βιαιότητες φράσεις όπως:
Πικουλίνα, Ομιτζί, Λολ, Μιά είναι η θρησκεία η θύρα Χ, Κάνε το σταυρό σου, να τρως να παχύνεις...
Καθώς και ''στίχοι από χιτάκια που τους λέμε ατακοειδώς επειδή είναι νέο κομμάτι και εμείς ως γνωστόν είμαστε γαμάτοι και το ξέρουμε απ'έξω''. Κλασσικό το ''Από δευτέρα''.
Και που τις έγραψα συγχιστηκα. Πάω να πλύνω τα χέρια μου με οινόπνευμα, πεταντιν και ακουαφόρτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 19:05, 07-10-11:

''Δε τα πήγες καλά.''

Το ξέρω ότι δε τα πήγα, μη μου το λες!!! Στεναχωριέμαι πιο πολύ. =[

''Έφαγες;''

Αντί να μου λένε ''καλά είσαι;'', οι γονείς μου με ρωτούν πρώτα πλέον αν έφαγα.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 15:04, 09-10-11:

μεσημερι οταν ερχεται -η μανα συνηθως- πανω απο το κεφαλι μου και μου κανει την τρομερη ερωτηση:

''Κοιμασαι;;;;''

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 01:41, 07-12-11:

όταν πήγαινα σχολείο, μετά από κάποιο τεστ
γονείς: πώς τα πήγες;
εγώ: εεε..δεν ξέρω..θα δείξει
γονείς: ε στο περίπου δεν ξέρεις βαθμό;

υπομονή ντε θα τον μάθεις τον βαθμό

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 12:34, 07-12-11:

Απο οτι καταλαβα με μερικα που διαβασα εδω μεσα

Πρεπει σε πολλους να σπαω τα νευρα,αν με δειτε μην με μιλησετε

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roberta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη roberta
H roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H roberta Sono venuto a cercare tu! έγραψε στις 00:39, 09-12-11:

Ειλικρινα σιχαινομαι την φραση "Λολ"!
Σοβαρα τι νοημα εχει;Ολο και πιο πολυ την ακουω τωρα τελευταια μα την θεωρω γελοια...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mrs Middle (Κάτια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mrs Middle
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H Mrs Middle Maybe tomorrow... έγραψε στις 01:03, 09-12-11:

Τώρα τελευταία σιχαίνομαι αυτό το "αγαπούλα...πούλα!"... Εντάξει στην αρχή ήταν αστείο, το βλέπαμε, γελάγαμε ναι ναι.... Αλλά πόσο πια?? Ενταξει αυτη η αγαπούλα με τόσες πωλήσεις στο τέλος θα μπορέσει να σώσει την Ελλάδα...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 01:07, 09-12-11:

Το απαυτώσω , απαυτωθώ, και όλα τα συναφί. Τα μισώ μέχρι θανάτου

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 01:23, 09-12-11:

"Καλή φάση!"

Παράθεση

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sofaki Loony
H Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

H Sofaki Loony έγραψε στις 13:56, 09-12-11:

"Μωρή χαμούρα! Σε φωνάζω!" Ότι χειρότερο.

Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 14:04, 09-12-11:

οι φράσεις που περιεχουν βρισιες....

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 14:24, 09-12-11:

"Δεν υπάρχει ρε συυυυυ"
"τυχαίο?" (λέει η πρώτη κότα) "δεν νομίζωωωω" (απαντάει η δεύτερη τραβώντας απ τα μαλλιά το ωμέγα)
"τα χω πάρει κρανίο"
"και μου κάνει.. και γυρνάω και του κάνω.."
"η γκόμενα είναι τούμπανο"
"σε όποιον αρέσουμε"
"είσαι του δε πόιντ.."
"ψιτ κοπελια"
"είναι Θεός/μορφή"

δεν είναι τόσο οι φράσεις που με ενοχλούν όσο ο τρόπος.. ειδικά οι "ουάου" κοπελίτσες που τραβανε τις τελευταίες συλλαβές..

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lollipopAF

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lollipopAF
H lollipopAF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H lollipopAF έγραψε στις 20:37, 09-12-11:

βασικά εμένα μου τη σπάει όταν τα κορίτσια βρίζουν σαν τον Μπάμπη τον νταλικέρη.!

πιστεύω οτι δεν αρμόζει σε κορίτσια τέτοια συμπεριφορά.!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 22:51, 09-12-11:

πιστεύω οτι δεν αρμόζει σε κορίτσια τέτοια συμπεριφορά.!
σωστα..
οι γυναικες μπορουν να χτυπησουν με τα πολιτισμενα λογια πολυ πιο αγρια χωρις να χρειαστει να χρησιμοποιησουν πρωτογονες βρισιες οπως οι ανδρες που με το ζορι μιλαμε..

Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 23:08, 09-12-11:

Έτσι...."γλεντάει" το ΠΑΜΑΚ.

Παράθεση

Θησεύς

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Θησεύς
Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O Θησεύς έγραψε στις 00:00, 10-12-11:

και επανέρχομαι με όλλλλα τα ομόριζα της λέξης ''φασώνομαι''.

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 00:45, 10-12-11:

η γνωστη φραση των γονεις μου:

"εμενα δεν θα μου μιλας οπως μιλας στους φιλους σου!!!"

ποσο μου τη δινει!!!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roberta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη roberta
H roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H roberta Sono venuto a cercare tu! έγραψε στις 00:47, 10-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Sofaki Loony
"Μωρή χαμούρα! Σε φωνάζω!" Ότι χειρότερο.
Ναι οντως,πολλοι το λενε...σπαστικο και δειγμα τι να πω...αμορφωτου ανθρωπου;;Ουτε!Και αυτοι που δεν εχουν παει σχολειο καλυτερα μιλανε!!

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 09:20, 10-12-11:

η φραση "αραξε ρε" πραγματικα τωρα τελευταια μου σπαει τα νευρα.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 13:10, 10-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από skatoula14
η γνωστη φραση των γονεις μου:

"εμενα δεν θα μου μιλας οπως μιλας στους φιλους σου!!!"

ποσο μου τη δινει!!!
Και σε άλλες περιπτώσεις, "θέλω να με βλέπεις ως φίλη/φίλο σου"
wtf? Αποφασίστε μαμά&μπαμπά.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

samina

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη samina
H samina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H samina έγραψε στις 13:22, 10-12-11:

"Πάω να διαβάσω ΑΟΔΕ"

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 13:41, 10-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Και σε άλλες περιπτώσεις, "θέλω να με βλέπεις ως φίλη/φίλο σου"
wtf? Αποφασίστε μαμά&μπαμπά.

χαχαχαχχ ακριβως το ιδιο!μου φαινεται ολοι τισ ιδιες ατακες εχουν!!

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 14:01, 10-12-11:

Άμα κάτσουμε και μετρήσουμε όλες τις ατάκες που σιχαινόμαστε να μας λένε στο τέλος δε θα μπορεί να μιλάει κανείς.
Συμπέρασμα : πάντα κάτι που λέμε θα τη σπάει σε κάποιον
(μου τη σπάει οποιαδήποτε ατάκα λέγεται συνέχεια.Εκτός από αυτές που λέω εγώ)

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 17:25, 02-01-12:

"τι κανεις κουουουκλααα μου;;;"μακροσυρτο ...κ ειδικα απο γυναικα
"κοιτα την παρτη σου"
"μου ειπε αυτο,κ εγινα....ε καταλαβαινεις"οχι δεν καταλαβαινω...μηπως να τα πουμε στην νοηματικη;;
"εγω θελω το καλο σου"και αρχιζει η ομιλια απο τον αμβωνα
"αντε τι θα γινει θα σε παντρεψουμε;"

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 18:33, 02-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από νυχτολούλουδο
"τι κανεις κουουουκλααα μου;;;"μακροσυρτο ...κ
why???ωραια ατακουλα ειναι και δσυνηθως(για αγορια) ερχεται και φυσικα απο καρδιας

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 18:41, 02-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
why???ωραια ατακουλα ειναι και δσυνηθως(για αγορια) ερχεται και φυσικα απο καρδιας
απο αντρα που το εννοει φυσικα κ μου αρεσει
αλλα σαν στερεοτυπη φραση....

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 21:12, 02-01-12:

Πω πω παιδια!Τελικα εχω πολυ χαμηλο επιπεδο.Τα λεω κι εγω ολα αυτα ή μαλλον σχεδον ολα!!! Δε θα με κανει κανεις παρεααααααααα πιαααααααααα!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 22:33, 02-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από νυχτολούλουδο
απο αντρα που το εννοει φυσικα κ μου αρεσει
αλλα σαν στερεοτυπη φραση....
δεκτό ΚΟΥΚΛΑΡΑ μου

Παράθεση

Mr K.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mr K.
Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O Mr K. έγραψε στις 22:39, 02-01-12:

Το τυχαίο?Δε νομίζω....(δε μου άρεσε απ' την αρχή τώρα που έγινε σούπα δεν το αντέχω)
Επίσης ότι περικλείει τη λέξη καρντάσι...(είμαι και Σαλονικιός τρομάρα μου)

Παράθεση

socially excluded

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη socially excluded
H socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 486 μηνύματα.

H socially excluded έγραψε στις 23:58, 02-01-12:

το "ελπίζω να βοήθησα" στο τέλος ενός ποστ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη socially excluded : 03-01-12 στις 00:27.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουλάκι (Bernadette)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Πουλάκι
H Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H Πουλάκι χτυπώντας το κεφάλι της στο πληκτρολόγιο έγραψε στις 00:43, 03-01-12:

Eεεε κοπελιάααα (συνοδεύεται από ένα μάγκικο τόνο...)

What the f*ck? (το λες και νομίζεις πως κάποιος είσαι... Βρε δεν μας παρατάς λέω εγώ!)

Χλάπατης χλούπατης (δεν ξέρω ΚΑΝ τι σημαίνει... Αλλά μου την δίνει στα νεύρα)

[Οταν γυρνάς σπίτι] Γύρισες; (Εσύ τι λες; Για να με βλέπεις...)

Γκόμενος/Γκόμενα (Αυτή τη λέξη τη ΜΙΣΩ. Εντελώς.)

[Όταν μιλάμε με φίλες] Εγώ αγάπη μου... (Σιγά ρεεεε δεν τα έχουμε κιόλας!)

Είσαι έλεος! (Πώς μπορεί κάποιος να είναι έλεος; Λύστε μου την απορία!)

Τζάμι! (Όχι παράθυρο!)

Χαλαρά... (No comment... Εκνευριστικότατο)

Αγαπούλα... Πούλα! (Εντάξει, το βαρέθηκα πλέον.)

Ομορφάντρα μου! (Όπου πάω το ακούω. Φτάνει.)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουλάκι : 03-01-12 στις 00:44. Αιτία: Αλλαγή λέξης
Παράθεση

socially excluded

Πολύ δραστήριο μέλος

H socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 486 μηνύματα.

H socially excluded έγραψε στις 15:35, 03-01-12:

τα: κοπελιά, κουκλίτσα μου εσύ, χρυσό μου, μάτια μου, αγάπη μου, κοπέλα μου, κορίτσι μου....

Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη rakels
H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 16:14, 03-01-12:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλα τα σημερινά κορίτσια φωνάζουν η μία την άλλη με το: ΜΩΡΗΗΗΗΗΗΗ!
Τόσο κιτς, τόσο.. δεύτερο.
Μου θυμίζει το ''μαλάκα'' που λένε τα αγόρια. Μαλάκα το ένα, μαλάκα το άλλο.
Έλεος.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 16:18, 03-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Πουλάκι
Χαλαρά... (No comment... Εκνευριστικότατο)
η αγαπημενη μου λεξη

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 17:38, 03-01-12:

Γκόμενος/Γκόμενα (Αυτή τη λέξη τη ΜΙΣΩ. Εντελώς.)
συμφωνω απολυτως

το μωρη ομως,,αν και δεν μου αρεσει επισης

ειναι μια χαρα ελαφρυ και αρχαιοελληνικοτατο..μωρος χαζος κλπ..

Eεεε κοπελιάααα (συνοδεύεται από ένα μάγκικο τόνο...)
λείπει το Ψίτ.. κοπελιά..

εκει η γυναικα πρεπει να απαντησει..
νιαουυ..

Παράθεση

Sal Paradise

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Sal Paradise
Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πιλότος . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

O Sal Paradise - έγραψε στις 17:50, 03-01-12:

δεν είναι φράση,είναι λέξη.Η λέξη << μακάρι >> είναι από τις πιο μοιρολατρικές και συνάμα ανεύθυνη λέξη που ακούω καθημερινά.σπάνια την βάζω στο στόμα μου, γιατί ακριβώς δείχνει αποποίηση ευθυνών και ψυχικά απωθημένα που δεν μπορείς να τα ξορκίσεις.

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 17:57, 03-01-12:

Αυτή που θα (ξανα)πω αύριο πρωί
¨τί δικαιολογητικά χρειάζονται για να γραφτώ ΟΑΕΔ;;;¨

Παράθεση

panoslarissa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη panoslarissa
Ο panoslarissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O panoslarissa έγραψε στις 20:16, 03-01-12:

τυχαιο;δε νομιζω.. μας τα χαν πρηξει με αυτην την εκφραση

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:49, 03-01-12:

Το γκόμενος δηλαδή με τι μπορεί να αντικατασταθεί όμορφα? Δεσμός? Σχέση? Σύντροφος? Μην πει κανείς "αγόρι" γιατί δεν μπορώ να αποκαλώ οποιονδήποτε 30+ έτσι. Οπότε όταν με ρωτάνε ποιός είναι ο Χ και θέλω να πω ο ______ της Ψ, τι λέω?
Για το κοπέλα μου συμφωνώ, είναισπαστικό, αλλά το κοπελιά το χρησιμοποιώ. Σε άγνωστες στο δρόμο που θέλω να ρωτήσω κάτι, σταματάω με το αυτοκίνητο και πρώτα λέω "κοπελιά" για να ακούσουν τη φωνή και να καταλάβουν ότι δεν είμαι άντρας που κάνει καμάκι. Αν απλά ξεκινήσω να λέω "συγγνώμη να κάνω μια ερώτηση παρακαλώ, που είναι η οδός τάδε" έχουν φύγει ή νομίζουν ότι δεν μιλάω σε αυτές.
Στο θέμα τώρα...με ενοχλούν σχεδόν όλα όσα έχετε ήδη πει και προσθέτω και μερικά που νομίζω ότι λείπουν (δεν διάβασα όλο το θέμα).
Καινούριες εκφράσεις: Τα σπάει, παρτάρω, τρολλάρω, φέιλ, λολ, φέισπαλμ.
Αλλά και "κανονικές" λέξεις που ακούγονται χάλια σε μένα: μπαρδόν, μπαγάσας, ούρα, χείλη, λοβός

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 21:42, 03-01-12:

''Πώς πάει η Ραφαέλα στο σχολείο;''
''Δύσκολη η τρίτη ε; Καλή επιτυχία στις Πανελλήνιες εύχομαι.''

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

socially excluded

Πολύ δραστήριο μέλος

H socially excluded έγραψε στις 00:26, 04-01-12:

Κάνει ένας καθηγητής παρατήρηση και κοιτάει έναν μαθητή.
Μαθητής (με το ποιο αθώο ύφος): Μα τι έκανα πάλι??//?

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 00:30, 04-01-12:

με νευριαζει τρελα τωρα που ακουσα 2-3 παιδια να λενε "τα αλγεβρα" και επεμεναν οτι ειναι σωστο
δεν ξερω αλλα δεν μπορω να το ακουω με τη δινει στα νευρα

Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη granita
H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 01:05, 04-01-12:

το "μωρή"!! ανάμεσα σε κορίτσια, δηλαδή να μου το πει μια φίλη μου πες το καταπίνω, αλλά όταν στο λέει αγόρι και πόσο μάλλον κάποιος που δεν είστε και κολλητοί μου τη βαράει στα νεύρα,,,δεν ξέρω...το θεωρώ τόσο υποτιμητικό κι αγενές προς μια κοπέλα, που εκείνη τη στιγμή μπορώ να του σπάσω τα μούτρα!

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 09:31, 04-01-12:

το "καλε"...με κανει

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 13:05, 04-01-12:

Το 'τυχαίο; Δεν νομίζω' έχει καταντήσει εμετικό. Δεν μπορώ πια να το ακούω.
Το μωρή κλπ τέτοιου τύπου μ' εκνευρίζουν απίστευτα κ ένα τελευταίο που το χρησιμοποίησε κάποιος πρόσφατα όπως μου απευθύνθηκε: 'Κοριτσάρα' (πολύ λαικό να το πω?)

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 13:23, 04-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από yperoxi
Το 'τυχαίο; Δεν νομίζω' έχει καταντήσει εμετικό. Δεν μπορώ πια να το ακούω.
Το μωρή κλπ τέτοιου τύπου μ' εκνευρίζουν απίστευτα κ ένα τελευταίο που το χρησιμοποίησε κάποιος πρόσφατα όπως μου απευθύνθηκε: 'Κοριτσάρα' (πολύ λαικό να το πω?)
To κοριτσάρα είναι λίγο αηδία (οτιδήποτε σε -αρα) αλλά το κορίτσαρος είναι χειρότερο.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους