Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,845 μέλη και 2,411,281 μηνύματα σε 75,070 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 224 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 11:26, 26-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
τι εχεις?
τιποτα..

αφου κατι εχεις πεστο να τελειωνουμε....... ωχουυυυυυυυ
Ακριβως αυτο... Πωπω... και μου το κανουν συχνα κι ειμαι στα προθυρα να σκοτωσω ανθρωπο τοτε...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,546 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 11:33, 26-08-10:

Εμένα μου τη δίνουν όλες οι "συντομογραφίες στο facebook (azp m, ya, sgp, wu (=what's up)).

Δε μου αρέσουν όλες οι φράσεις, που λέγονται με ένα υφάκι "και καλά είμαι μάγκας"

Όπως και κάθε είδους αισχρολογίες και υβριστικές (εκ)φράσεις.

Αυτά
12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pote ksana (Ούφ!)

Δραστήριο Μέλος

H Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H pote ksana έγραψε: στις 20:28, 27-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Τα ελληνικα ειναι πολυ καλα... Αλλα ευτυχως ή δυστυχως συνεχως αντιμετωπιζουμε τα αγγλικα μπροστα μας... Οποτε καποιες φρασεις περνουν και στην καθημερινοτητα μας... Ειτε μας αρεσει ειτε οχι...
Κάποιες δεν είναι καν απαραίτητες στο λεξιλόγιο. Αντί να πούμε τι αισθανόμαστε με τον παραδοσιακό τρόπο, πετάμε την έκφραση και ανάθεμα αν ο άλλος ξέρει τι σημαίνει.. Αυτό το give me a break, για παράδειγμα. Τι βλαχιά!

Για να μην σχολιάσω τα ελληνοπρεπή αγγλικά. ''Γκιβμι ε μπρεηκ''.
Ναι, οκέυ.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 20:54, 27-08-10:

"Τον/Την φάσωσα."

Έλα ρε μάγκα!
13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 00:04, 28-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από pote ksana
Κάποιες δεν είναι καν απαραίτητες στο λεξιλόγιο. Αντί να πούμε τι αισθανόμαστε με τον παραδοσιακό τρόπο, πετάμε την έκφραση και ανάθεμα αν ο άλλος ξέρει τι σημαίνει.. Αυτό το give me a break, για παράδειγμα. Τι βλαχιά!

Για να μην σχολιάσω τα ελληνοπρεπή αγγλικά. ''Γκιβμι ε μπρεηκ''.
Ναι, οκέυ.
Το θεμα ειναι πως νιωθεις να εκφραστεις... Εγω δηλωνω λατρης της ελληνικης... Αλλα πολλες φορες νιωθω οτι θελω να εκφραστω αγγλικα και το κανω... Μεχρι και να μιλησω γερμανικα μου χει ερθει φλασια...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,529 μηνύματα.

O stathakis έγραψε: στις 09:12, 28-08-10:

υπαρχει προβλημα?αλλη σπαστικη φραση!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 17:09, 28-08-10:

Δεν καταλαβα??? Υπαρχει προβλημα με το υπαρχει προβλημα????

Και ον τοπικ:
Τελικα καταλαβα οτι δεν μου την σπανε συγκεκριμενες φρασεις... Αλλα ο τροπος που τις χρησιμοποιουνται...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,529 μηνύματα.

O stathakis έγραψε: στις 09:22, 29-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Δεν καταλαβα??? Υπαρχει προβλημα με το υπαρχει προβλημα????

Και ον τοπικ:
Τελικα καταλαβα οτι δεν μου την σπανε συγκεκριμενες φρασεις... Αλλα ο τροπος που τις χρησιμοποιουνται...
ναι υπαρχει προβλημα με το υπαρχει προβλημα!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 12:34, 29-08-10:

Μετά από τις φράσεις που είδα ότι είναι ενοχλητικές "κοπελιά, υπάρχει πρόβλημα, δεν έχω τίποτα" θα δυσκολεύομαι να λέω και καλημέρα μήπως είναι σπαστική λέξη
-καλημέρα
-που την είδες την καλημέρα ρε κόπανε, αμάν πια κάθε μέρα καλημέρα θα ναι;
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,715 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 14:15, 29-08-10:

Και όταν θέλεις να φωνάξεις κάποια που δεν ξέρεις πως την λένε, πως θα την φωνάξεις ;
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

razorbladeDream

Περιβόητο Μέλος

H razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 988 μηνύματα.

H razorbladeDream έγραψε: στις 14:19, 29-08-10:

"ειχες δικιο"
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,546 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 14:20, 29-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Και όταν θέλεις να φωνάξεις κάποια που δεν ξέρεις πως την λένε, πως θα την φωνάξεις ;
Δεσποινίς ή κυρία

Δεν έγραψα ότι δε μου αρέσουν, τα εξής:

bro(έχουμε μια χαρά ελληνικότατη λέξη, για να αναφερθούμε στον αδερφό μας)
laptop(ενώ είναι netbook, αν είναι notebook δε με πειράζει)

Θα επανέλθω, αν θυμηθώ κι άλλα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 14:28, 29-08-10:

Εεεε Ψιτ!
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 4,037 μηνύματα.

H Devina έγραψε: στις 14:29, 29-08-10:

...εσύ με το καφέ.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 14:33, 29-08-10:

Εεε,, Κουκλί!
Παράθεση

Χριστίνα...

Νεοφερμένος

H Χριστίνα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H Χριστίνα... έγραψε: στις 14:38, 29-08-10:

Με διαφορά το <<γειά σου μωρό>> Μπλιαχ...
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 14:41, 29-08-10:

«Μωρή»
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Eileen έγραψε: στις 14:44, 29-08-10:

Το μωρή είναι υποτιμητικό!
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

O jj! έγραψε: στις 14:52, 29-08-10:

Μωρός/ή/ό (κουτός/ή/ό, εξού και ο στίχος 10, ραψωδία α της Οδύσσειας "...νήπιοι και μωροί που πήγαν κι έφαγαν τα βόδια...")

(χμμ, μπερδέψαμε το θέμα "ομιλείτε ελληνικά" με αυτό)
Παράθεση

Στραβοτιμονιές.

Νεοφερμένος

Ο Στραβοτιμονιές. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Στραβοτιμονιές. έγραψε: στις 10:41, 02-09-10:

Χέρι που δε μπορείς να κόψεις, σκύψε και φίλησέ το.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους