Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,856 μέλη και 2,411,542 μηνύματα σε 75,083 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 467 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,529 μηνύματα.

O stathakis έγραψε: στις 16:03, 02-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Στραβοτιμονιές.
Χέρι που δε μπορείς να κόψεις, σκύψε και φίλησέ το.
πρωτη φορα το ακουω!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ria17 (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H ria17 έγραψε: στις 20:34, 19-09-10:

η προταση ''λες μπουρδες''!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 15:14, 20-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από ria17
Κι αμα οντως καποιος λεει μπουρδες??? Τι να του πω??? Μπραβο??
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw . έγραψε: στις 15:18, 20-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Κι αμα οντως καποιος λεει μπουρδες??? Τι να του πω??? Μπραβο??
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 15:44, 20-09-10:

"δε μ'ενδιαφερει"
"δε συννενοουμαστε" (μονο οταν συνεννουνται απλά δε συμφωνουν)

"μαμά", "μαμισιο" (στην αυτοκινηση για να περιγραψουν το εργοστασιακο, δλδ οχι το αναβαθμισμενο)
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,662 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 16:18, 20-09-10:

εγω συχαινομαι να βαζουμε παντου πρωτο συνθετικο το γαμό-
ή να λενε συνεχεια.."γάμισε.."

ή "γαμάτο" που λενε..
καλα ,δεν ξερουν αλλες λεξεις?

βασικα ειναι η αγγλοποιηση της γλωσσας,σε αντικατασταση του fucking..κλπ..

το γνησιο πατροπαραδοτο ελληνικο συνθετικο ειναι κωλό-

γιατι να το αλλαξουμε?
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 16:42, 20-09-10:

Δεν κωλο-ξερω ρε γαμωτο. Με κωλο-ενοχλει κι εμενα παντως με μερικες εκφρασεις.

πχ "τα σπαει". Το πε ενα 13χρονο καποια στιγμη, και διαδοθηκε σαν ιος γριππης σε μικρους και (δυστυχως) μεγαλους.
Παράθεση

katerina_farm

Δραστήριο Μέλος

H katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H katerina_farm έγραψε: στις 16:57, 20-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien

πχ "τα σπαει". Το πε ενα 13χρονο καποια στιγμη, και διαδοθηκε σαν ιος γριππης σε μικρους και (δυστυχως) μεγαλους.
Xα χα να εισαι καλα βρε λοριεν ελιωσα στο γελιο μου εφτιαξες το απογευμα ας το παει καποιος στις καλυτερες ατακες (δεν ξερω πως γινεται) εγραψες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε: στις 17:05, 20-09-10:

και εσύ πώς ξέρεις, ότι το είπε για πρώτη φορά πιτσιρικάς το τα σπάει...;
Παράθεση

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H tiffanykal έγραψε: στις 17:25, 20-09-10:

Σιχαίνομαι όλα αυτά τα γλυκανάλατα ''αγάπη μου '' και ''καλή μου '' και ''γλυκιά μου '' που στην πραγματικότητα είναι τόοοοοσο ειρωνικά..
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε: στις 17:35, 20-09-10:

1. Μου τη σπάει απίστευτα το "κοπελιά", εγώ αν το πω θα το πω υποτιμητικά ή ως βρισιά.
πέστα πέστα..!!

ΦΥΣΙΚΑ το " δεν υπαρχει δεν μπορω υπαρχει δεν θελω" και η αλλη σπαστικη ατακα "Παει! εληξε το θεμα!! τελειωσε!"
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,953 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 18:37, 20-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
εγω συχαινομαι να βαζουμε παντου πρωτο συνθετικο το γαμό-
ή να λενε συνεχεια.."γάμισε.."

ή "γαμάτο" που λενε..
καλα ,δεν ξερουν αλλες λεξεις?

βασικα ειναι η αγγλοποιηση της γλωσσας,σε αντικατασταση του fucking..κλπ..

το γνησιο πατροπαραδοτο ελληνικο συνθετικο ειναι κωλό-

γιατι να το αλλαξουμε?
γιατί δεν πάει να κωλοχτυπιέσαι κάτω , η νεολαία θέλει να πάει κόντρα στην γαμοπαράδοση

Αρχική Δημοσίευση από Apro
ο λόριεν το είπε στα 13 του

Αρχική Δημοσίευση από tiffanykal
Σιχαίνομαι όλα αυτά τα γλυκανάλατα ''αγάπη μου '' και ''καλή μου '' και ''γλυκιά μου '' που στην πραγματικότητα είναι τόοοοοσο ειρωνικά..
Αρχική Δημοσίευση από ria17
μα , καλά μου και γλυκά μου παιδιά , μήπως σιχαίνεστε πολύ συνηθισμένες και αθώες λέξεις ;
ηρεμήστε γιατί δεν την παλεύω άλλο με αυτά τα ποστ
ότι να ναι....
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 10:01, 21-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Apro
Γιατι παρακολουθω όλα τα τηλεφωνα μεσω Echelon.

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
γιατί δεν πάει να κωλοχτυπιέσαι κάτω , η νεολαία θέλει να πάει κόντρα στην γαμοπαράδοση
ripoff

ο λόριεν το είπε στα 13 του
ψεματα. ποτε δεν ημουν 13.

μα , καλά μου και γλυκά μου παιδιά , μήπως σιχαίνεστε πολύ συνηθισμένες και αθώες λέξεις ; ηρεμήστε γιατί δεν την παλεύω άλλο με αυτά τα ποστ
ότι να ναι....
Προφανως, εχει σημασια πότε λεγονται, πως κλπ. Αλλωστε γενικως οι λεξεις δεν ειναι ένοχες.

Προσθετω αλλη μια : "γλυκά μου παιδια". Μππρρ...i got Τσοκλη-vibes
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε: στις 11:15, 21-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
1. Μου τη σπάει απίστευτα το "κοπελιά", εγώ αν το πω θα το πω υποτιμητικά ή ως βρισιά.

2. - Τι θέλεις να κάνουμε/να γίνει/να πω κλπ ;;;
- Δεν ξέρω...
(Να ρωτήσουμε τη γειτόνισσα; Αποφάσισε τι θες!!!)

3. Μωρή.
θα ήθελα να δω την αντίδρασή σου, αν σε έβλεπα στο δρόμο και σε καλούσα κοπελιά....
τώρα καταλαβαίνω γιατί δε μου δίνουν σημασία, όταν καλώ μια κοπέλα κοπελιά....
τώρα που το φέρνω στο μυαλό μου, θυμίζει βλάχο που σκάει στην πόλη και ψάχνει για το δρόμο....
απλά δε θα φώναζα εεε κοπελιά..., θα έβαζα μπροστά το συγνώμη
πάντως θα το κόψω από εδώ και πέρα..., δε θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι και να μη μου δώσεις σημασία....
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,662 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 11:36, 21-09-10:

Το "δεσποινις"?
Παράθεση

Mr Positive

Δραστήριο Μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O Mr Positive she 's freeeeeee :D ♪ ♫ έγραψε: στις 12:57, 21-09-10:

Δεν ξέρω αν ειπώθηκαν μέχρι στιγμής, εν πάση περιπτώσει όμως θα τα πω:

-Τα πάντα όλα
-Δε διαλέγουμε αυτούς που αγαπάμε
-Μού κάνει "κλικ"
-Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα (:@)
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,500 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 17:04, 23-09-10:

Mε "είπε" βλάκα
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,715 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 17:21, 23-09-10:

Δεν το σιχαίνομαι κι όλας, αλλά κάποτε είχα έναν φίλο που σε κάθε φράση του έβαζε το "να 'ούμε" (να πούμε), επίσης δεν μου αρέσει αν και έχω καιρό να το ακούσω το "λέει" σε κάθε φράση, αλλά σημασία έχει και το πως λες το κάθε τι !
Το "κοπελιά" όμως το χρησιμοποιώ κι εγώ αν θέλω να φωνάξω κάποια και δεν ξέρω πως την λένε!
Παράθεση

athene (Αθηνά)

Δραστήριο Μέλος

H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε: στις 17:29, 23-09-10:

Τι εννοείς?
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,715 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 17:33, 23-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Και όταν θέλεις να φωνάξεις κάποια που δεν ξέρεις πως την λένε, πως θα την φωνάξεις ;
Αρχική Δημοσίευση από jj!
Δεσποινίς ή κυρία
Ψιτ, γιαγιά (για να της την σπάσεις)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους