Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,640 εγγεγραμμένα μέλη και 3,027,463 μηνύματα σε 91,570 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 610 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη giorgalis
Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O giorgalis έγραψε στις 23:12, 05-10-09:

ναι θελει 6 μηνες να ξεπρηστει αλλα ενταξει δεν περναει ο καιρος

ναι φαινεται το "κουμπαλακι",ναι με ειναι μικρο αλλα φαινεται!
πριν 10 μερες οταν το εβγαλα το ειπα στον γιατρο και μου ειπε να κανω μασαζ σε εκεινο το σημειο

το επομενο σαββατοκυριακο που θα ανεβω αθηνα θα περασω καμια βολτα να με δει απο το ΙΑΣΩ

το παιδι που ημασταν μαζι στο νοσοκομειο οταν περιμεναμε τον γιατρο και μιλαγαμε μου ειπε οτι οταν τυ εβγαλε το ναρθηκακι εβγαλε και φωτογραφιες!εμενα δεν μου εβγαλε ομως αν και δεν μου ειχε βγαλει ο ιδος ο γιατρος το ναρθηκακι αλλα η ξανθια βοηθος που εχει!
ενταξει πλακα κανω λες και παιζει ρολο αν σε βγαλει φωτο ή οχι

παντως εκεινου του παιδιου η μυτη ηταν πολυ πιο πρησμενη απο την δικια μου οπως ειδα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:30, 05-10-09:

Εμένα πάντως με έβγαλε φωτογραφίες.

Πόσο μεγάλο είναι αυτο το κουρμπαλάκι; To πρόσεξε κανείς άλλος εκτός από σένα και το γιατρό; Με φρίκαρες ελαφρώς

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη raniouli!
H raniouli! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H raniouli! έγραψε στις 23:36, 05-10-09:

kit kat με γεια η καινουργια μυτουλα σου!!!!!!!!!!!!! (την ιδια μερα το παθαμε το εγκεφαλικο εμεις )
εγω να δεις σοκ...ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει!
παιδια πηγα για καφεδακι κ οσοι με ειδαν (και ηξεραν οτι εγχειριστηκα) μου ειπαν οτι η μυτη μου ειναι απιστευτη κ οτι μου παει πολυ!!! κ οντως οσο τη βλεπω μ αρεσει ακομα περισσοτερο (στεναχωρησα κ τον γιατρο μου μωρε, με ειδε ετσι μουδιασμενη....) εχω την εντυπωση πως εχει ξεπριστει λιγο απο το πρωι..ισως επειδη εφυγε ο γυψος που τη βαραινε..ξερω γω? μπορει να ειναι κ ιδεα μου

Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elenadi
H elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H elenadi έγραψε στις 00:50, 06-10-09:

swαmps ΕΜΕΙΝΑ με αυτο που ειπες, γτι οντως ισχυει!!αναφερομαι στο οτι πιεζει ο ναρθηκας τη μυτη και μετα απο λιγο μπορει να ειναι πιο πρησμενη.Οντως στις fotos που σου εστειλα την πρωτη μερα,η μυτη φαινοταν πιο ξεπρησμενη.Μετα ψιλοφουσκωσε.
παιδια κοιταζεστε συνεχεια στον καθρεφτη..φωτογραφιες συνεχεια βγαζετε???εγω εχω και ολοκαινουρια μηχανη και ειδικα στις αρχες εβγαζα τακτικοτατα..
λοιπον να πω τη μικρη εμπειρια μου στο πρηξιμο.
εγω ειμαι λιγο μετα τους διομιση μηνες.η διαδικασια σε εμενα τλχστ ηταν ως εξης.τον πρωτο μηνα μου εφυγε το -πολυ πρηξιμο-,αυτο που σε ενοχλει ,σε κανει να αισθανεσαι βαρια τη μυτη(οτι θα πεσει στο μαξιλαρι..)
στους δυο μηνες εχει φυγει της ραχης κυριως το πρηξιμο και γενικα μπορεις πλεον να ακουμπας,οχι να πιεζεις() πλεον τη μυτη σου.
στους δυομιση που ειμαι τωρα,αυτο που περιμενω ΕΝΑΓΩΝΙΩΣ να φυγει ,ειναι το πρηξιμο του ακρορινιου(που εκει μου ειπε η βοηθος του γιατρου μαζευεται το περισσοτερο πρηξιμο)
καμμια σχεση με πριν βεβαια και μπορω πλεον να κουναω το ακρορινιο αριστερα δεξια,παιζοντας,πανω-κατω-ελαχιστοτατα..(μα δεν ειμαι πολυυυυυυυυυυυυυυυ περιγραφικη???? λολ )
η μυτη ειναι ομορφη στη ραχη,αλλα οπως εχω ξανααναφερει εχω ενα μικρο οιδηματακι στο δεξι μερος της ραχης(που το βλεπω μονο εγω..),το οποιοι φανηκε οταν "καταλαγιασε" το πρηξιμο στη μυτη.του κανω μασαζ να φυγει.
θελει υπομονη το πρηξιμο παιδια.οσο περισσοτερο κοιταζεστε τοσο χειροτερα.εγω που τελευταια το χω παραμελησει το πολυ το κοιταγμα στον καθρεφτη,οταν με παρατηρω μετα απο καιρο τοτε βλεπω τη διαφορα..

αυτα απο εμενα..ελπιζω να μη φαινομαι πολυ Ναρκισσος με τη σχολαστικοτητα μου..δεν ειμαι τυπος που με νοιαζουν ολο αυτα..

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H raniouli! έγραψε στις 01:17, 06-10-09:

elenadi εμενα προσωπικα με ηρεμησες παρα πολυ...το ακρορινιο μου ειναι πολυ πρισμενο και στο πλαι πεταει πολυ(κ εχει σηκωθει λιγο), πριν λιγο το κοιτουσα παλι κ πανικοβληθηκα...θα δω καμια διαφορα μεσ στον 1ο μηνα? ο γιατρος μου ειπε να μην το σκεφτομαι καν, κ οτι θα πεσει..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:34, 06-10-09:

raniouli, επειδή τα έχω περάσει κι εγώ αυτά με τον πανικό, τις πρώτες 3-4 μέρες είναι. Μετά συνειδητοποιείς ότι δεν υπάρχει ουσιαστικό πρόβλημα, αφού μια σου φαίνεται κάτι στραβό, μία όχι Να μην την κοιτάς πάντα με την ίδια πηγή φωτός, στο ίδιο σημείο, διότι μπορεί να φταίει αυτό για κάτι που σου φαίνεται στραβό και να φρικάρεις άδικα (μου συνέβη εμένα...)

elenadi, όταν λες ένα μήνα, εννοείς από τότε που έβγαλες το νάρθηκα ή από την εγχείριση; Πάντως εγώ ήδη δεν την αισθάνομαι πλέον βαριά (εκτός από ελάαχιστες στιγμές) και μπορώ να την ακουμπάω στο ακρορίνιο και να το κουνάω ελαφρώς αριστερά-δεξιά (αλλά όχι πάνω-κάτω). Να υποθέσω ότι είμαι τυχερή;

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 01:40, 06-10-09:

αχ Λια μου, στο πλαι ομως ειναι πραγματικα καπως η μυτη, τουλαχιστον σε σχεση με πριν...εχει φαγωθει το κοκκαλο κ το ακρορινιο πως το λενε πεταει κ ειναι πρισμενο κ στρογγυλο..ποσο καιρο θα περιμενω να ξεπριστει αυτο το ριμαδι? σημερα εβαλα ενα πολυ μικρο hansaplast σε κεινο το σημειο πανω στη μυτη (εκει που σταματαει το κοκκαλο κ αρχιζει να φαινεται το παχακι) και βγηκα εξω, δε θα το αντεχα να ακουσω αρνητικα σχολια...βασικα το κοιταω συνεχεια..κ βγαζω φωτογραφιες..τις υπολοιπες αλλαγες τις συνηθισα, αυτο δε μπορω με τπτ
ελπιζω να ξεπριστει συντομα...οπως καταλαβες επεσα παλι..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:48, 06-10-09:

Ελπίζω να μην σε έριξα εγώ

Καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς, κι εμένα έτσι είναι! Στρογγυλό και πετάει! Σκέψου πάντως ότι οι περισσότεροι άνθρωποι out there ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ πώς είναι μια μύτη με πρόσφατη ρινοπλαστική! Το μόνο που ξέρουν οι περισσότεροι από ρινοπλαστικές είναι κάτι αποτυχημένες τύπου Michael Jackson. Οπότε, εκλογίκευσε το, όσο κι αν το φοβόμαστε, απλά έχουμε τη μύγα, ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ. Τώρα για όσους ξέρουν ότι έκανες εγχείριση, αν πάνε να πουν τίποτα ή παρτηρήσεις κανένα περίεργο ύφος, απλά θα τους σκάσεις ένα πλατύ χαμόγελο και θα πεις την αλήθεια, ότι είναι πρησμένη ακόμα και το τελικό σχήμα θα φανεί σε 2+ μήνες από τώρα. Εγώ τουλάχιστον αυτό σκοπεύω να κάνω.
Επίσης έχε υπόψιν ότι το πώς νιώθεις τώρα ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ σύντομα! Εγώ δεν είχα βγει από το σπίτι για 1-2 24ωρα από τότε που έβγαλα το ναρθηκάκι γιατί φοβόμουν ότι όλοι θα το καταλάβουν και λόγω του πρησμένου ακρορινίου θα σκέφτονται ότι είμαι και μ@λ@κας που έκανα πλαστική Ε, μετά το εκλογίκευσα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:51, 06-10-09:

Α, Έλενα, δε μου λες, πότε σταμάτησες εντελώς να νιώθεις ράμματα μέσα στη μύτη σου όταν έκανες κάποια γκριμάτσα;

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 01:58, 06-10-09:

οχι οχι κοπελα μου καμια σχεση, εσεις εδω με ηρεμητε γι'αυτο κ μπαινω αλλωστε, μην ανησυχεις, μονη μου πανικοβαλλομαι εγω κ εγω αυτο σκοπευω να κανω, δλδ να λεω σε ολους οτι θα ξεπριστει ωστε να μην τρομαζουν κιολας αδικα (κ τρομαζουν κ μενα!)
εξαλλου ο γιατρος μου μεχρι τωρα αποδειχτηκε αστερι και πολυ καλος ανθρωπος, δε μου ειπε ποτε ψεμματα πανω σε καποιο θεμα της εξελιξης μου, οταν δεν ηταν σιγουρος για κατι δεν με διαβεβαιωνε οτι ολα ειναι τελεια, οπως θα κανε καποιος αλλος. κ μου εγγυηθηκε οτι η μυτη θα ξεπριστει μπροστα και θα πεσει αρκετα, δλδ θα δω μεγαλη διαφορα κ οχι με το μικροσκοπιο! παω να κοιμηθω μπας και ηρεμησω, θα σας γραψω συντομα νεα μου πολλα φιλια!

Παράθεση

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΦΑΝΗ1410
H ΦΑΝΗ1410 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H ΦΑΝΗ1410 έγραψε στις 02:28, 06-10-09:

Γεια σας τι ωραια παρεα εχετε εδω... Μπραβο με εχετε βοηθησει παρα πολυ και μου εχετε λυση πολλες αποριες που πολλοι γιατροι δεν σου λενε... Να ειστε καλα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 06-10-09 στις 03:18. Αιτία: Τα κεφαλαία σε όλη την έκταση του κειμένου υποδηλώνουν "φωνή"
Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη tasinho
Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O tasinho . έγραψε στις 02:39, 06-10-09:

δηλαδη που γινονται τα ραμματα michelle εφοσον υπηρχε υβος?πεσ λιγο...

α και να ρωτησω κατι ρε παιδια...οταν εχεις εγχειριστει ποτε αρχιζει να καταλαβαινει ο γιατρος οτι υπαρχει καποιο λαθος?γιατι απο τα πρηξιματα και ολα τα αλλα φαινονται ολα φυσιολογικα...ρωταω γιατι ο γιατρος μου διαβεβαιωνε οτι θα ξεπρηστει και μετα τους 12 μηνες παραδεχτηκε οτι εκανε ολο λαλακιες.....οποιος ξερει ας απαντησει...α,και δε θελω να τρομαξω τα υπολοιπα παιδια που εγχειριστηκαν προσφατα....καλη αναρρωση παιδια και με γεια...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 06-10-09 στις 03:19. Αιτία: διαδοχικά μηνύματα/ βλέπε κουμπάκι "επεξεργασία" για προσθήκες
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:36, 06-10-09:

Εγώ είχα κάποια ράμματα στη ράχη της μύτης, τα οποία τα έκοψε ο γιατρός όταν μου έβγαλε το ναρθηκάκι (δεν τα είδα καθόλου δηλαδή, απλά τον κατάλαβα που τα έκοβε και έχω κάποια σημαδάκια στη ράχη σαν να με τρύπησαν με καρφίτσα (μικρά δηλαδή). Φαντάζομαι όταν δεν υπάρχει ύβος δεν γίνονται ράμματα εκεί.

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O tasinho . έγραψε στις 18:37, 06-10-09:

αυτο εξαρταται και απο το αν η ρινοπλαστικη ειναι κλειστη η΄ανοικτη?

Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

H elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H elenadi έγραψε στις 19:37, 06-10-09:

λοιπον.αρχικα τα ραμματα σε μεγεθος καρφιτσας δεν εχουν σχεση με τον υβο.ειναι για να στηριζεται ο ναρθηκας.ειναι εξωτερικα.κι εγω εχω που δεν ειχα υβο.
οσον αφορα στο πρηξιμο..εμενα η μυτη μου ηταν απλα μεγαλη και με προβλημα κυριως στο ακρορινιο(ηταν μεγαλο) και στο προφιλ φαινοταν λιγο προς τα εξω.Μη φανταστειτε κτι τραγικο.
οταν εβγαλα το ναρθηκα,η μυτη ειχε αλλαξει μονο στο προφιλ.αμφας ηταν σαν πριν.
στον ενα μηνα απλα δεν πεταγομουν τοσο πανω οταν την ακουμπουσα.οσο ξεπρηζοταν raniouli εμφανιστηκε το μικρο οιδημα στα δεξια της ραχης και στο ακρορινιο επισης δεξια σαν να "πεταγε"
Πηγα στο γιατρο και μου ειπε οτι ειδικα η δεξια πλευρα μου ηταν πρησμενη και μου ειπε να κανω αναποδα(προς τα κατω) μασαζ.οταν την ψιλαφησα κι εγω(σε εσας δε νομιζω να γινεται ακομα) ειδα οτι ειχα κτι σαν σακουλακι(σαν αδενας) στο σημειο του πρηξιματος.το κοκκαλο ηταν μια χαρα και απο αριστερα και απο δεξια στη ραχη.οταν μπορεσα να κανω μασαζ και στο ακρορινιο(πριν δυο βδομαδες περιπου) ειδα οτι οταν το πιεζα το σημειο που "πετουσε" εμπαινε μεσα!!!
ηταν -και ειναι- ολο πρησμενο το ακρορινιο!!!σημερα εχει ελαττωθει στο ελαχιστο το "πεταγμα".η μεταβαση απο τη ραχη στο ακρορινιο ειναι πιο ομαλη.πριν ηταν μια μαζα!!!!
η διαφορα -εμφανισιακα- εμενα αρχισε να μου φαινεται στους δυο μηνες(αρχισε!)
στον ενα μηνα απλα ειχα διαφορα στο να αισθανομαι καλυτερα οργανικα!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 01:37, 07-10-09:

ναι ε?? κοιτα να δεις, πραγματικα ο καθε οργανισμος ειναι τελειως διαφορετικος, εγω ειμαι 8 ημερες εγχειρισμενη και τον γυψο τον εβγαλα χθες, ε και ακουμπαω ανετα τη μυτη μου, κ την ψιλοκουναω, γελαω ανετα, απλως οοολο το ακρορινιο ειναι πρισμενο, στρογγυλο, μουδιασμενο κ ΣΚΛΗΡΟ....δλδ δεν μπορω να το ζουπηξω! κατι ακομα, η μυτη μου ηταν απο πριν σηκωτη, κ τωρα εχει σηκωθει κ αλλο! ειμαι σαν γουρουνακι! γ αυτο κιολας το ακρορινιο σηκωνεται κ πεταει στο πλαι. ο γιατρος ειπε οτι αυτο θα ξεπριστει κ θα πεσει, τον εμπιστευομαι αλλα οσο να ναι φοβαμαι....υπαρχει περιπτωση να μεινει εκει????κ να ειναι απλως αποτελεσμα της πλαστικης, κ οχι πριξιμο?? (συγνωμη που σας ζαλιζω μ αυτο το θεμα απο χθες αλλα εχω 821738923671263782163 αποριες και φοβιες...)

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 01:49, 07-10-09:

οχι θα πεσει με το καιρο...

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 02:06, 07-10-09:

σ'ευχαριστω tasinho μου να εισαι καλα...ελπιζω να μην κανει κανα 6μηνο να πεσει...εεε???

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 03:02, 07-10-09:

σταδιακα θα πεφτει...δε νομιζω τοσο πολυ....οσο περναει ο καιρος θα βλεπεις διαφορα...το παν ειναι οτι πετυχε η επεμβαση(το πιο δυσκολο)..ολα τ'αλλα με λιγη υπομονη ερχονται...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 23:50, 07-10-09:

Όταν την ψηλαφώ ερξωτερικά, στα σημεία που ήταν τα εξωτερικά ράμματα στο πλάι της ράχης νιώθω κάτι γρομπαλάκια, αν και δεν φαίνονται με το μάτι. Πότε φεύγουν αυτά;

tasinho ποιά η διαφορά μεταξύ κλειστής και ανοιχτής ρινοπλαστικής;

Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

H elenadi έγραψε στις 10:23, 08-10-09:

αυτα τα γρουμπουλακια ακριβως πανω στα ραμματα τα εχω ακομα (πολυ λιγοτερο-το δεξι πιο εντονο) δε φαινονται εξωτερικα.
στην ανοικτη την ανοιγει ολοκληρη και βλεπει πως θα ειναι ολος ο σκελετος.αν θυμαμαι καλα το εγραφε και σε αυτο που ειχε postαρει η swamps.

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 01:18, 10-10-09:

Γεια σας παιδια!!! σημερα ειμαι στην 12η μερα μετα την εγχειρηση και στην 4η μερα αφοτου εβγαλα τον γυψο...! η μυτη μου εχει ξεπριστει πολυυυυυυυυ, στο προφιλ εγινε παλι λεπτη κ η μπαλιτσα που πεταγε εφυγε, ειδικα απο προχθες που πηγα να μου βγαλουν κατι σιλικονες απο μεσα που κρατουσαν τα ρουθουνια μου ορθια...και στα πλαγια της μυτης, οπως με κοιτας αμφαζ, εχει ξεπριστει αρκετα...ειναι κ παλι αρκετα σηκωτη (εξαλλου η μυτη μου απο φυσικου της σηκωτη ηταν) αλλα πεφτει σιγα σιγα καθε μερα. επισης, την πιανω ανετα, την ζουπαω, μεχρι κ σπυρακι εσπασα επανω της!!!! δεν ποναει!! μονο αμα την κοπανησω καταλαθος τρανταζεται κ ποναει λιγο..απο βδομαδα θα παω παλι να με δουν οι γιατροι...ααα ξεχασα να πω οτι βαζω μια κρεμουλα απο χθες, και συνεχιζω κανονικα τις πλυσεις...και αναπνεω θεικα....!!!!!!!!!! ΟΥΤΕ με otrivin δεν ανεπνεα ετσι πριν....αυτααααααααααααα

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:54, 10-10-09:

Κι εγώ πήγα σήμερα να με δει
Μου είπε ότι πηγαίνει πολύ καλά και είπε και στο γιο του που ήταν εκεί "να δες τι ωραία μύτη που έγινε"
Με ξαναέβγαλαν φωτογραφίες, τις οποίες και ζήτησα σε CD να τις έχω.
Κάθομαι τώρα και χαζεύω το προφίλ μου στη φωτογραφία που φαίνεται τέλειο
Αμφας ωστόσο το χαλάει λίγο το πρήξιμο γμτ.
Μασαζ μου είπε ότι δεν θα κάνω καθόλου, αφού ξεπρήζεται από μόνη της τόσο καλά.

Τώρα ανυπομονώ να περάσουν άλλες ~20 μέρες να μου κόψουν τα εσωτερικά ράμματα (αν δεν έχουν φύγει μόνα τους μέχρι τότε) γιατί μου τη σπάνε

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 17:05, 10-10-09:

ωωωω μπραβο λια μουυ!!!! αχ ολα καλα θα πανε, κ εμενα αμφας ειναι αρκετα πρισμενη αλλα ενταξει, ειπαμε υπομονηηη

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 21:21, 10-10-09:

εμενα παντως αντι να ξεπριζεται μενει οπως ειναι!
και μην σας πω οτι απο τοτε που εβγαλα το ναρθηκα μου εχει πριστει κι' αλλο

οσο για την αναπνοη τοσες μερες ειμαι μπουκωμενος και δεν αναπνεω καλα απο την μυτη!
την διαφορα στην αναπνοη δεν την εχω καταλαβει ακομα παντως

εμενα δεν μου ειπα αν μου εβαλε σιλικονη αν και καποια μερα ειχα βγαλει απο την μυτη μου ενα κομματακι που εμοιαζε με σιλικονη

θα παω την παρασκευη στον γιατρο να του το πω οτι δεν αναπνεω καλα και οτι ειμαι μπουκωμενος!
παντως αν εχει κανει καμια μα....ια και εχει αφησει σιλικονη μεσα στην μυτη..........θα γινει χαμος!
αλλα θα μου το ειχε πει,αν και το ναρθηκακι μου το εβγαλε η ξανθια ελειπε ο γιατρος και μπορει να το ξεχασε!

εκτος απο το "καμπυρακι" που εχει φυγει δεν εχω δει καμια μεγαλη διαφορα,τωρα εσεις πως την βλεπετε απο τοσο νωρις?
μπορει και να ενθουσιαζεστε πολυ γιατι οι γυναικες το κανετε αυτο ή μπορει εμενα να μην μου εχει κανει καλη δουλεια!

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη swamps
H swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.

H swamps έγραψε στις 22:27, 10-10-09:

εμενα παντως αντι να ξεπριζεται μενει οπως ειναι!
και μην σας πω οτι απο τοτε που εβγαλα το ναρθηκα μου εχει πριστει κι' αλλο
Ο νάρθηκας όπως είπα σε προηγούμενο ποστ, πιέζει την μύτη και φαίνεται πιο λεπτή,δηλαδη την εμποδίζει να πρηστεί. Ε λογικό δεν είναι αφου πιέζεται να φαίνεται λεπτή?Αν κάποιος κοιτάξει τον εαυτό του αμεσως μολις βγάλει τον ναρθηκα θα δει την μύτη πολυ μικρότερη. Όσο περνάνε η μέρες όμως αρχίζει και φουντώνει το πρηξιμο αρκετα.

στην ανοικτη την ανοιγει ολοκληρη και βλεπει πως θα ειναι ολος ο σκελετος.αν θυμαμαι καλα το εγραφε και σε αυτο που ειχε postαρει η swamps.
Ναι Έλενα, απο οτι ξέρω στην ανοικτή φαίνεται ο σκελετός, και αν δεν κάνω λάθος, οι περισσότερες εγχειρίσεις γίνονται με ανοικτή, στην οποία ίσως και να ταλαιπωρείται κάπως περισσότερο η μύτη απο οτι σε κλειστή. Ίσως όμως είναι καλύτερα με ανοικτή διότι ο γιατρός μπορεί να δει πολλά.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

H elenadi έγραψε στις 23:00, 10-10-09:

τι λες βρε giorgali???? lol
να σου ξεχασε σιλικονη???η σιλικονη δεν ειναι ετσι οπως φανταζεσαι.φαινεται λιγακι αν προσεξει καποιος τη μυτη.εγω ειχα δει σε ανθρωπο που ειχε κανει διαφραγμα μονο και οχι πλαστικη.δε μπορει να "χαθει" δλδ μεσα στη μυτη σου!
κι εμενα μου φαινεται η αναρρωση της raniouli γρηγορη.εγω δε μπορουσα να ακουμπησω το ακρορινιο μου.την χτυπαγα με το μαξιλαρι καταλαθος και ξυπναγα απο τον πονο..(και γενικα δεν ειναι οτι δεν αντεχω τον πονο-καθε αλλο)
βεβαια εμενα το ακρορινιο ειχε κυριως προβλημα-το πειραξε δλδ-
και για να δω το αρχικο -αισθητικο- αποτελεσμα περασαν δυο μηνες.Και η αρκετη διαφορα φαινεται τωρα-κοντα στους τρεις.
Αυτο giorgali-το να "μεγαλωσε" στην πορεια σε σχεση με οταν εβγαλα το ναρθηκα το ειχα κι εγω.το εχω και σε φωτογραφιες..
τωρα για την αναπνοη..εχεις παει να στην "ρουφηξει" καθολου?οταν στη "ρουφαει" μετα αναπνεεις κανονικα?

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 23:20, 10-10-09:

γεια σου elenadi
το msn δεν μου παιρνει τον κωδικο και δεν μπορω να μπω,δεν ξερω τι επαθε και ηθελα να τα πουμε..

δεν ξερω αν εχω σιλικονη ή μου την ξεχασε!εγω 10 μερες μετα απο οταν μου εβγαλε το ναρθηκακι πηγα να με δεις και ειδε την μυτη και μου λεει "μπραβο βλεπω κανεις πλυσεις συνεχεια" και δεν μου εκανε με εκεινο που ρουφαει!ενα παιδι που περιμεναμε εξω και ειμασταν στο ιδιο δωματιο μου ειπε οτι ηρθε να του βγαλει την σιλικονη

αν μου ειχε βαλει σιλικονη θα την ειχε δει παντως!
για την αναπνοη οταν εβγαλα τα σφουγγαρακια ειχα αναπνευσει κανονικα τοτε,αλλα τωρα ειμαι μπουκωμενος!ισως να φταιει και η μηχανη που καθε πρωι παω στην τραπεζα που κανω την πρακτικη μου και κανει κρυο,παντως καθε χειμωνα με την μηχανη το παθαινω αυτο!

βλεπω οτι ξεπριζονται και εχουν λεπτη μυτη μερικοι απο πανω
και ειπα να πω τα παραπονα μου

swamps λογικο δειχνει αυτο που λες και σιγουρα κατι θα ξερεις!
ακομα πριν κανω στην επεμβαση οταν αναπνεα απο την μυτη πολλες φορες το ενα ρουθουνι ηταν βουλωμενο και αναπνεα απο το αλλο,μετα ξεβουλωνε το ενα και αναπνεα απο εκει
αυτο πολυ το εχουν αλλα παρατηρησα και τωρα μετα την επεμβαση συμβαινει αυτο!
κανονικα δεν επρεπε να αναπνεω και απο τα δυο ρουθουνια?

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 23:25, 10-10-09:

giorgali οι σιλικονες τουλαχιστον σε μενα ηταν 2 μεγαλα πλαστικα σε μεγεθος αυγου και παχος καποια χιλιοστα, δν φανταζομουν καν οτι ειχα 2 τετοια πραγματα μεσα στη μυτη μου...εφταναν μεχρι βαθιαααα μεσα και δεν ανεπνεα κ εγω καλα. τωρα, για την αναρρωση οντως ειναι γρηγορη σχετικα μ αυτα που εχω διαβασει κ μου λενε διαφοροι, κ βεβαια ειναι ακομα πρισμενη αλλα εμενα απτη μερα που μου βγαλανε τον γυψο το πριξιμο γυρω απτη μυτη "εκατσε" σιγα σιγα. ειπαμε ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα, κ μενα μου ειπε ο ωρυλα μου οτι λιγες ωρες μετα το χειρουργειο το πιο φυσιολογικο θα ηταν να εχουν κλεισει τα ματια μου απτο πριξιμο κ το πανω χειλος μου να μην μπορει να κουνηθει, κ του εκανε εντυπωση που ειχα μονο λιγο πριξιμο διπλα απτα ματια. οσο για τον ενθουσιασμο, τουλαχιστον εγω οχι μονο δεν ενθουσιαζομαι ευκολα αλλα απτη μερα που εβγαλα τον γυψο ειδικα εχω ενα σωρο φοβιες και συνεχεια με πιανει πανικος για το αν θα ειναι καλο το τελικο αποτελεσμα. αν καποιος εχει αμφιβολιες για τη γρηγορη αναρρωση μου μπορω να του στειλω και φωτογραφιες, με το πως ηταν τη μερα που εβγαλα τον γυψο και πως ειναι τωρα...

Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

H elenadi έγραψε στις 23:46, 10-10-09:

εγω οταν ειχα δει τις σιλικονες -φαινονταν!! (σαν πλαστικο φαινοταν που το ειδα κι εγω)οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις-θα το ηξερες giorgali..
αφου οταν στη ρουφαει εισαι οκ-μην ανησυχεις.αυτο με το ενα ρουθουνι-δεν εχω ιδεα.εγω ανεπνεα και πριν καλα-και τωρα καλα!αλλα αυτο φανταζομαι θα φυγει οταν ξεπρηστει η μυτη μεσα.
πλακα κανεις????τρεχεις με τη μηχανη και ταλαιπωρεις εγχειρισμενη μυτη κι εχεις και παραπονα??? λολ
εγω κλαιω κι εχω καταροη οταν ανεβαινω σε μηχανη.
η καταροη θα υποχωρει μεχρι να φυγει τελειως.καποια στιγμη εφτασα να ειμαι μπουκωμενη μονο οταν ξυπναγα.τωρα μια χαρα!!υπομονη.......

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 23:52, 10-10-09:

οι σιλικονες οντως φαινονται, εμενα δλδ ηταν ορατες στα πλαγια των ρουθουνιων, απλως δε φανταζομουν ποσο μεγαλες ειναι, νομιζα οτι ειναι 2 κομματακια κολλημενα στα ρουθουνια. η μηχανη ειναι θανατος μετα απο μια τετοια εγχειρηση, εγω ανεβαινω στη μηχανη του αγοριου μου για 5 λεπτα αποσταση κ μεχρι να με φερει σπιτι εχω δακρυσει κ εχω καταρροη απτη μυτη!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:26, 11-10-09:

Τι σιλικόνες είναι αυτές που λέτε; Τι κάνουν;

Πάντως κι εγώ σαν την raniouli, δεν έχει ιδιαίτερη ευαισθησία στο ακρορίνιο (σε σημείο που έχω αρχίσει να φοβάμαι μήπως ξέχασε να το λεπτύνει! Και φοβάμαι και να τον ρωτήσω, μην τυχόν και όντως το ξέχασε )

Και μένα πρήστηκε περισσότερο μετά την αφαίρεση του νάρθηκα έχω την εντύπωση, αλλά δεν έχω φωτογραφίες για να το τσεκάρω -- δεν τις έβαλαν αυτές στο CD

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 00:47, 11-10-09:

εμενα δε μου ειχαν πει τπτ για σιλικονες ωσπου ο πλαστικος μου λεει "πηγαινε στο κυριο Π..(τον ωρυλα) να σου αφαιρεσει κατι σιλικονες να αναπνευσεις καλυτερα." μου τις εβγαλε ο ωρυλα με μια τσιμπιδα, αφου εκοψε 2 ραμματακια μπροστα μπροστα στο κοκκαλο (μεσα στα ρουθουνια) και πραγματικα δε φανταζομουν οτι ειχα 2 τοσο μεγαλα πλαστικα μεσα στη μυτη μου. δν ξερω γιατι μ τα ειχαν βαλει, ισως για να στιριζουν το μαλακο κοκκαλο μετα την εγχειρηση (!?) παντως μετα ανεπνευσα πολυυυυ καλυτερα. λια μου δεν νομιζω να ξεχασε να στο λεπτυνει ο ανθρωπος, εμενα μου το λεπτυνε και παλι δεν ποναω τοσο. ποναω αμα μου χτυπησεις τη μυτη απο κατω ομως, εκει που τελειωνει το ακρορινιο. ισως επειδη σε κεινο το σημειο "δενει" το κοκκαλο, στο τελειωμα. παντως τι να πω, την ακουμπαω,την πιεζω(οχι με δυναμη!!) και πουδρα ακομα βαζω με σχετικη ανεση...ουτε υπερβολικη ειμαι ουτε τπτ, ειναι θεμα οργανισμου..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:56, 11-10-09:

Κι εγώ raniouli ΑΚΡΙΒΩΣ όπως το περιγράφεις: Την ακουμπάω, τη ζουλάω, όλα μια χαρά, μόνο αν τη χτυπήσω από κάτω (έστω και ελάχιστα) πονάει.
Με καθυσυχάζει πάντως που εσένα σου λέπτυνε το ακρορίνιο και είναι έτσι... Μάλλον είναι όντως θέμα οργανισμού, είμαστε τυχερές it seems
Άλλωστε, αν το σκεφτώ λογικά, δεν στέκει να είναι εξίσου χοντρό με πριν όντας πρησμένο και να μην το λέπτυνε!

@giorgalis: Αυτό περί του ότι κάνω καλά τις πλύσεις μου το είχαν πει κι εμένα. Βρε λες να το λένε σε όλους;

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 01:15, 11-10-09:

ακριβως λια μου, αν δε στο ειχε λεπτυνει θα ηταν πολυ πιο πρισμενο απ'οτι ηταν παλια, δεν θα ηταν στην ιδια κατασταση. αυτο σημαινει πως με τον καιρο ολο κ θα λεπταινει! εμενα φαινεται ηδη η διαφορα στο ακρορινιο, ειναι λιιιιγο πιο λεπτο απο πριν, αν κ η μυτη ειναι ακομα πρισμενη. βεβαια προς το παρον ειναι τοσο μικρη η αλλαγη που τη βλεπω μονο εγω που την εχω ψειρισει τη μυτη μου, η αμα δειξω καμια φωτο πριν-μετα σε αλλους, μονο τοτε καταλαβαινουν τη μικρη αλλαγη.

λια και giorgali, αυτο που κ καλα κανω καλα τις πλυσεις μου κ μενα μου το πε ο ωρυλα μου!!! χααχαχαχα!!! ναι, μαλλον το λενε σε ολους!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:52, 11-10-09:

Ή το λένε σε όλους ή έχουν δει πολλά τραγικά τα μάτια τους
Εδώ η κοπέλα που είναι στο ιατρείο του μου είχε πει ότι ορισμένες κοπέλες φοβούνται λέει να κάνουν πλύσεις και δεν κάνουν καθόλου

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 02:03, 11-10-09:

συγνωμη...δεν φοβηθηκαν να κανουν μια τετοια εγχειρηση...κ κολλησαν στις πλυσεις????? αι καλααα....οτι να ναι αχαχαχαχα!!! μα ισα ισα που με τις πλυσεις καθαριζει η μυτη απ'τις ...αηδιες, και αναπνεεις πιο καλα. κ δν ειναι κ τπτ επωδυνο... τι ακριβως φοβηθηκαν

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 02:12, 11-10-09:

Έλα ντε, κι εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω
Ο,τι να ναι indeed

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 16:03, 14-10-09:

Καλησπερουμπες σε ολους! πριν λιγο γυρισα απτον γιατρο μου, οοοοολα πανε κατ ευχην, η μυτονγκα μου εχει ξεπριστει πολυυυ και το ακρορινιο εχει πεσει αρκετα! φορεσα κ το σκουλαρικακι μου απλα ο ωρυλα μου καταλαβε οτι εχω παραμελησει τις πλυσεις, γτ εχω πολλααα κακαθακια ακομα βαθια στη μυτη....κατα τ αλλα ολα οκ, η μυτη μου ειναι ολο κ καλυτερη, εχω ενθουσιαστει!!!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:43, 14-10-09:

Haha, τι παθαίνουμε όλοι και αφότου βγάλουμε το νάρθηκα παραμελούμε τις πλύσεις; Κι εγώ το ίδιο είχα κάνει

Εγώ έχω μια άλλη αγωνία, που μάλλον μόνο η elenadi και ο giorgalis μπορούν να μου απαντήσουν (επειδή είχαμε τον ίδιο γιατρό). Εκτός από τα "γρομπαλάκια" στα σημεία που ήταν τα ράμματα στη ράχη, μήπως σε κάποιο συμβαίνει και το αντίθετο; Εμένα σε ένα από αυτά τα σημεία το νιώθω να είναι προς τα μέσα αντί να κάνει γρομπαλάκι Είναι στο σημείο όπου τελειώνει το "σκληρό" κομμάτι της ράχης και ξεκινά το ακρορίνιο. Μήπως μου φαίνεται βαθούλωμα επειδή είναι πρησμένο το ακρορίνιο;

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 19:35, 14-10-09:

φαινετε αυτο που λες?κανει "λακουβιτσα" δηλαδη?

εμενα που ειχα βγαλει ενα ¨γουρμπαλακι" εχει φυγει το περισσοτερο και εχει μεινει λιγο
αν και δεν ηταν απο τα ραμματα γιατι εκει που το εβγαλα δεν πρεπει να ειχαν κανει εκει

αν και εγω δεν εχω τιποτα στα σημεια που ειχα ραμματα

ρωτα τον γιατρο αν και την απαντηση του μπορω να στην πω απο τωρα
-μην ανησυχεις θα φυγει με 6 μηνες που θα ξεπρηστει!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 20:51, 14-10-09:

Όχι δεν φαίνεται, ελάχιστα μόνο αν το δεις με συγκεκριμένο φωτισμό.

Ο γιατρός μου είπε την τελευταία φορά που με είδε ότι πάει πολύ καλά, οπότε και να τον ρωτήσω, θα μου πει να μην ανησυχώ όπως λες κι εσύ (πιθανότατα θα χει και δίκιο, αλλά I can't help it )

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,032 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 21:00, 14-10-09:

Πώς λέγονται αυτοί που έφτασαν ως το τέρμα τη ρινοπλαστική τους και τώρα πια δεν έχουν τι άλλο να περιμένουν στη ζωή τους; Τερ-μύτες!!

Πώς λέγονται αυτοί που έκαναν ρινοπλαστική, αλλά συνεχίζουν να μη βρίσκουν γκόμενα/ο; Ερη-μύτες!!

Πώς λέγονται αυτοί που πρώτα έκαναν ρινοπλαστική και μετά έβαλαν μυαλό; Φρονη-μύτες!!

Μην με παρεξηγείτε, περαστικός ήμουν, μ' έπιασε από τη ΜΥΤΗ η μυρωδιά του αιθέρα του χειρουργείου κι είπα να σας πω κανένα κρύο αστείο να περάσει η ώρα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nagia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nagia
H nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H nagia έγραψε στις 16:00, 15-10-09:

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι νέα στο site. Κι εγώ ψάχνω για ρινοπλαστική και έχω φοβηθεί αρκετά με όσα έχω διαβάσει. Το πρόβλημα στην δική μου μύτη δεν είναι μεγάλο. Η μύτη μου είναι ίσια με λεπτή βάση το μέγεθος της είναι μια χαρά απλά το τελείωμα της είναι άσχημο. Είναι κάπως... στρογγυλό. Θέλω να ευχαριστήσω πολύ τα παιδία που μου απάντησαν στα προσωπικά μηνύματα που έστειλα. Είσασταν όλοι ευγενέστατοι! Κλασσικά αυτό που με αγχώνει είναι η επιλογή γιατρού και πως θα καταλάβω αν είναι καλός όντως η όχι...

Παράθεση

micha

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη micha
H micha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H micha έγραψε στις 20:32, 18-10-09:

Καταρχην χαιρετε!
Μολις εκανα εγγραφη αφου εχω περασει 2,5 ωρες διαβαζοντας οοολη τη συζητηση σας περι ρινοπλαστικης!!
Κατα καιρους περναω στιγμες και μερες οπου σκεφτομαι και εγω να μπω σε αυτη την διαδικασια, ψαχνοντας στο google( οπως εκανα και τωρα!) για να δω για ακομη μια φορα εικονες απο το πριν και το μετα, sites ιατρων και κλινικων,κτλ
Κολησα και με ενα site οπου καποιος προτεινε μεσα απο το φορουμ ,δεν θυμαμαι ποιος, οπου λειτουργει σαν photoshop και εχω ξαναζεστανει την ιδεα μεσα μου.Παλι.
Ο λογος που θελω να την κανω ειναι οτι profil δεν ειναι κ οτι καλυτερο.Εχει την γνωστη σε ολους καμπουριτσα,οχι τπτ το τραγικο, και ειναι λιγο μακρυα χωρις κλιση προς τα κατω η πανω.Δεν με εμποδιζει ψυχολογικα σε τιποτα, ισως λιγο να νιωθω αμηχανια οταν με φωτογραφιζουν γιατι ποτε δεν βγαινω καλες φωτογραφιες ΕκτοΣ και αν με πετυχουν ανφας!
Γενικοτερα ειμαι κουκλιτσα.Απλα.Να μην πω κουκλαρα και παρεξηγηθω!
ΑΛΛΑ ...κατι με χαλαει!Κατι χαλαει την αρμονια του προσωπου μου..Κατι με τσιγκλαει μεσα μου οσο αναφορα τη μυτη, και με παει πισω!(Τωρα που τα λεω αυτα εχω και ψιλοτυψεις. Νιωθω.. αλαζονας και αχαριστη..)
Δεν ξερω ομως αν πρεπει στωικα να την αποδεχθω (γιατι λες ενταξει,δεν εισαι και κατω απο τα φλας συνεχεια!ουτε ειναι η δουλεια σου να εισαι στην τιβι και τι εγινε) η να παω να την φτιαξω βρε αδερφε γιατι "μας αξιζει"!!Και μεταξυ μας, ειμαι λιγο τελειομανης σαν ανθρωπος,μου αρεσει η τελειοτητα.(Παλι νιωθω ενοχες..)
Δεν το θεωρω πια μεγαλη υποθεση,παρολο που ειμαι φοβιτσιαρα.
Αυτο που θα ηθελα ειναι αν εχει καποιος την καλοσυνη να μου στειλει 2,3 ονοματα ιατρων Θεσσαλονικης, ωστε να μπορεσω το παρω πιο ζεστα το θεμα, και να δω τι θα κανω τελοσπαντων.
Ευχαριστω!

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 00:59, 19-10-09:

Καλησπερα σε ολους! nagia και micha καλωσηλθατε στην παρεα μας! micha, προσωπικα δεν ξερω να σου προτεινω καποιον συγκεκριμενο γιατρο στη θεσσαλονικη, αλλα η γνωμη μου ειναι πως αμα σε χαλαει κατι στη μυτη σου καλο ειναι να το διορθωσεις! κ στο λεω γτ κ εγω ειχα μια χαρα μυτουλα αλλα ηταν λιγο στραβη απο χτυπημα κ ειχε καμπουριτσα, κανεις δε μου ειχε πει ποτε τπτ αρνητικο αλλα εμενα, στις φωτογραφιες ειδικα δε μου αρεσε, κ ειδικα απτο ενα προφιλ. οποτε, την εφτιαξα κ ησυχασα! μου αρεσει απο ολες τις γωνιες και δεν εχω κομπλεξ πια να με κοιτανε μονο απτο "καλο μου προφιλ" κ τετοια η να βγαζω φωτογραφιες απο συγκεκριμενες γωνιες, ασε που το προφιλ που δε μου αρεσε τωρα ειναι το αγαπημενο μου!

παιδιαα το ακρορινιο μου ειναι ακομα πρισμενο κ αρκετα σκληρο...αμαν πιααα ποτε θα ξεπριστει??

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:04, 19-10-09:

Κι εγώ είμαι της άποψης ότι μια φορά ζούμε, οπότε αν κάτι σε ενοχλεί να το διορθώσεις.

Ράνια, υποθέτω πρέπει να κάνουμε υπομονή, είναι νωρίς ακόμα... Εμένα περισσότερο απ'όλα μου τη σπάνε τα εσωτερικά ράμματα, άντε άλλες 8 μέρες και αν δεν έχουν φύγει μόνα τους μέχρι τότε θα μου τα κόψουν μου είπε...

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 02:57, 19-10-09:

Σε πονανε τα εσωτερικα ραμματα Λια? εγω ειχα κατι ραμματακια μπροστα μπροστα κ μου τα εκοψαν οταν εβγαλα τις σιλικονες...δεν ξερω αν εχω τπτ πιο μεσα. ασχετο, εδω κ λιγες μερες αρχισα να βγαζω κατι κακαθακια στις πλυσεις μου, που ειναι μαυρα κ σαν πετραδακια σκληρα, οσο φευγουν αυτες οι αηδιες αναπνεω ολο κ πιο τελεια δοξα τω θεω.
αχ η μυτη μου μια με ενθουσιαζει, μια με ξενερωνει λιγο επειδη ειναι ακομα πρισμενη κ δε μπορω να διακρινω αν οντως ειναι τζιτζι...παντως απο τωρα φαινεται πως μου εκαναν πολυ καλη δουλεια, κ ηδη, αν και πρισμενη, ειναι πολυ καλυτερη απο πριν!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 03:01, 19-10-09:

Όχι, δεν με πονάνε καθόλου, απλά με εκνευρίζουν
Νιώθω σαν να έχω συνέχεια κακαδάκια μέσα στη μύτη μου, ενώ ουσιαστικά πρόκειται για τα εσωτερικά ράμματα
Εγώ το μόνο που ανησυχώ και κοιτάω και ξανακοιτάω είναι μήπως έχει κάποια ασυμμετρία, αν είναι συμμετρική μου αρέσει πολύ ακόμη κι έτσι αν μείνει (αλλά αν ξεπρηστεί και το ακρορίνιο δεν θα με χαλάσει καθόλου ).

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 03:12, 19-10-09:

Βρε και να χει καποια ελαχιστη ασυμμετρια μη σε νοιαζει, καμια μυτη δεν ειναι ολοισια, με συμμετρικοτατα ρουθουνια κλπ κλπ, εξαλλου αυτη ειναι η γοητεια μας, οτι δεν ειναι ολα αψογα διαγραμισμενα πανω μας αλλα με τον τροπο τους συνθετουν κατι πολυ εκφραστικο, οπως το προσωπο μας. να σε νοιαζει να ταιριαζει η μυτουλα σου με τα υπολοιπα χαρακτηριστικα του προσωπου σου και οχι τοσο η απολυτη συμμετρια. για τα ραμματακια σου ειπαν οτι θα φυγουν σιγα σιγα με τις πλυσεις? ειναι απο αυτα που λιωνουν σιγα σιγα, η κανονικα ραμματα οπως τα εξωτερικα?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους