Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,581 εγγεγραμμένα μέλη και 2,842,174 μηνύματα σε 81,491 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 283 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 21:09, 14-11-09:

Τι σχέση έχει ότι είναι αγόρι; Συγγνώμη αν ακουστεί λίγο απότομο αυτό (δεν το γράφω τόσο "αυστηρά" όσο φαίνεται), αλλά έχεις συνειδητοποιήσει ότι γράφεις σε δημόσιο forum και όχι στο msn?

Εμένα κυρίως με νοιάζει να φύγουν τα σημαδάκια από τα εξωτερικά ράμματα. Τα περισσότερα έχουν φύγει, αλλά υπάρχουν 2 που έκαναν και σπυράκι και φαίνονται ακόμα αρκετά (κυρίως σε χρώμα, αλλά το ένα προεξέχει και λίγο επειδή δεν έχει φύγει ακόμα τελείως το σπυράκι).

Λογικά θα τις έχουν φυλάξει, αλλά γιατί δεν ζητάς να σου γράψουν ένα cd να τις έχεις; Εγώ αυτό είχα κάνει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη giorgalis
Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O giorgalis έγραψε στις 23:11, 14-11-09:

τι να μου γραψει ρε Λια

αφου δεν με εχει βγαλει φωτογραφιες μετα την επεμβαση!
θα δω αν σε κανα μηνα δεν εχει φτιαξει η μυτη θα παω και θα του πω να με βγαλει φωτο για να δουμε την διαφορα αν ειναι ειναι τοσο ωραια!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:12, 14-11-09:

Δεν σε έχει βγάλει φωτογραφίες ακόμα;
Πολύ περίεργο, εμένα 2 φορές με έχει βγάλει μέχρι στιγμής...

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη swamps
H swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.

H swamps έγραψε στις 10:02, 16-11-09:

φοβαται να κανει μεγαλη αλλαγη στην μυτη και βασιζεται μονο στον να βγαλει τον υβο και να σηκωσει λιγο την ραχη της μυτη!
εγω μονο εκει βλεπω διαφορα παντως...........
Η ομορφιά βρίσκεται στην μοναδικότητα.Oποιος γιατρός κάνει τέτοιες επεμβάσεις πρέπει να σέβεται την μοναδικότητα του προσώπου!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 10:52, 16-11-09:

swaps το να σεβεται την μοναδικοτητα του προσωπου δεν σημαινει οτι πρεπει αν αφηνει την μυτη στο ιδιο μεγεθος με πριν

το ολο θεμα ειναι εκει,στο να σου φτιαξει μυτη μικροτερη χωρις να αλλοιωσει τα χαρακτηριστικα του προσωπου!

πχ αν παει ο παπακωσταντινου να κανει σε αυτον ρινοπλαστικη θα του αφησει το ιδιο μεγεθος και θα του πειραξει λιγο τον υβο ή να σηκωσει την μυτη για να σεβαστει την μοναδικοτητα του προπωπου του!!!

για παραδειγμα το λεω δεν ειχα πριν και τοσο χαλια μυτη

στο σαιτ του σε μερικους εχει κανει ωραιες μυτες και βλεπεις την διαφορα αυτο σημαινει δεν σεβαστηκε την μοναδικοτητα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 16:40, 16-11-09:

swaps το να σεβεται την μοναδικοτητα του προσωπου δεν σημαινει οτι πρεπει αν αφηνει την μυτη στο ιδιο μεγεθος με πριν
Είναι αδύνατον η μυτη να μένει στο ίδιο μέγεθος όπως πριν διότι αφαιρώντας τον υβο αμέσως μικραίνει οπότε δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

το ολο θεμα ειναι εκει,στο να σου φτιαξει μυτη μικροτερη χωρις να αλλοιωσει τα χαρακτηριστικα του προσωπου!
Οσο περισσότερο επεμβαίνουμε τόσο περισσότερο υπάρχει ο κίνδυνος αυτός.
πχ αν παει ο παπακωσταντινου να κανει σε αυτον ρινοπλαστικη θα του αφησει το ιδιο μεγεθος και θα του πειραξει λιγο τον υβο ή να σηκωσει την μυτη για να σεβαστει την μοναδικοτητα του προπωπου του
Μα και βέβαια θα του αφήσει σχεδόν στο ίδιο μέγεθος.Απλα θα διορθώσει το σχήμα της μύτης ετσι ωστε να είναι ίσια και να μην γέρνει.Τι δηλαδή πρέπει να κάνει? Να του την μικρύνει και να χάσει και την αρρενωπότητα του στο τέλος?

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 19:22, 16-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από swamps
Είναι αδύνατον η μυτη να μένει στο ίδιο μέγεθος όπως πριν διότι αφαιρώντας τον υβο αμέσως μικραίνει οπότε δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.
ναι αλλα αν σου βγαλει τον υβο και την μιση μυτη προς τα κατω στην αφησει οπως ηταν τοτε κανει μεγαλο λαθος γιατι ετσι η μυτη τωρα φαινεται μεγαλυτερη στην κατω μερια επειδη εχει αφαιρεση τον υβο!

οταν αφερεις τον υβο πρεπει να στρογγυλευεις το ακρορρινιο και να το βαζεις πιο μεσα ετσι με την αφαιρεση του υβου να ειναι ομοιομορφη η μυτη

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 16:14, 17-11-09:

ναι αλλα αν σου βγαλει τον υβο και την μιση μυτη προς τα κατω στην αφησει οπως ηταν τοτε κανει μεγαλο λαθος γιατι ετσι η μυτη τωρα φαινεται μεγαλυτερη στην κατω μερια επειδη εχει αφαιρεση τον υβο!
Δεν νομίζω να έχει αφήσει το κάτω μέρος ίδιο διοτι το μικραίνει λίγο για να το σηκώσει.

οταν αφερεις τον υβο πρεπει να στρογγυλευεις το ακρορρινιο και να το βαζεις πιο μεσα ετσι με την αφαιρεση του υβου να ειναι ομοιομορφη η μυτη
Εχω δει περιπτώσεις που έχει μπει μεσα το ακρορρίνιο και φανηκαν πολύ μεγάλες ασυμμετρίες.Ρουθούνια στραβα, και στραβο ακρορρίνιο.

Αν θες στειλε μου φοτο σου να σε δω για να δω αν όντως χτυπάει κάτι άσχημα.Απο οτι είχα δει όμως σε προηγούμενα σου ποστ, δικοί σου άνθρωποι που σε είδαν είπαν οτι η μύτη σου ειναι πολυ καλή.

Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elenadi
H elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H elenadi έγραψε στις 17:57, 17-11-09:

υποψιαζομαι οτι σε μενα αναφερεται ισως ο georgalis οτι δε συμμετεχω.δινω κατατακτηριες σε λιγοτερο απο μηνα και δεν προλαβαινω τοσο πολυ να ασχολουμαι με το internet.εχω πει ομως παρα πολλες φορες τη γνωμη μου και τη δικια μου εμπειρια.το μονο προβλημα που εχω εγω ειναι ενα οιδημα που εχω δεξια-ενα φουσκωματακι που εκανε την εμφανιση του οχι αμεσως,αλλα οταν καταλαγιασε το πρηξιμο στην υπολοιπη μυτη.
θα προσπαθησω να ανεβασω τρεις φωτογραφιες.η πρωτη ειναι με το που εβγαλα το ναρθηκα(η μυτη φαινεται οτι ειναι ταλαιπωρημενη),η δευτερη ενδιαμεσα και η τριτη σημερα-4 μηνες μετα.στην τελευτια το οιδημα φαινεται λιγο πιο κοκκινο γτι του εκανα μασαζ μετα απο πολυ καιρο.ελπιζω να συμφωνησετε οτι ειναι εμφανες το ποσο εχει ξεπρηστει ολοκληρη η μυτη κι εχει ακομα δρομο!

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00209.jpg
Εμφανίσεις:  74
Μέγεθος:  241,3 KB

Όνομα:  DSC00281.jpg
Εμφανίσεις:  85
Μέγεθος:  231,8 KB

Όνομα:  DSC00807.jpg
Εμφανίσεις:  99
Μέγεθος:  297,6 KB

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 18-11-09 στις 17:20. Αιτία: μικρογραφίες
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 20:14, 17-11-09:

elanadi οχι ρε δεν αναφερομαι σε σενα!
λες και φταις τιποτα!

αν μπεις ποτε στο msn να σου στειλω και τις δικιες μου να τις δεις!

swaps αυτο ειναι που μου την δινει!

ενω οταν εβγαλα το ναρθηκα και ηταν ωραιαη μυτη μου οπως ειχα γραψει εδω και και 3 βδομαδες εχει ξεκινησει να πιαρνει την παλια μορφη δηλαδη να γινετε πιο μυτερη!

ενω πριν μου αρεσε και ελεγα οτι αν ξεπρηστει η κατω μερια θα γινει ωραια πρηζοταν με τον καιρο και τωρα ξεπρηζεται μονο πλαγια καπως!

ξερεις το ακρορινιο ειναι το τελευταιο που ξεπρηζεται και θελει πολυ καιρο?

Παράθεση

nagia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nagia
H nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H nagia έγραψε στις 16:30, 18-11-09:

Γεία σας, γεία σας! Τι κάνετε? Λοιπόν ήρθε νομίζω η στιγμή να πω και την δική μου εμπειρία καθώς σήμερα κλείνω 15μέρες από το χειρουργείο. Είχα και μια μικρή επιπλοκή που θα ήθελα να την γράψω έτσι ώστε αμα σημβεί σε κάποιόν να μην πανικοβληθεί όπως εγώ.Αν δείτε λαθάκια συγχωρέστε με αλλά δεν φοράω γυλιά έχω αστιγματισμό και δεν βλέπω καλά στον υπολογιστή.
Λοιπόν χειρουργήθηκα 4/11 στο Ιασώ από τον κ. Σκ... όπως είχα ξανά πει στο παρελθόν. Το χειρουργείο ήταν στις 11 μπήκα στις 13:30 επείδη καθυστέρησε η εγχείριση της προηγούμενης κοπέλας. Περίμενα 2,5ώρες στο προθάλαμο χειρουργείο, δεν με πείραξε καθόλου ερχόταν συχνά ο αναισθησιολόγος (ο οποίος είναι εγενικάτατος και πολύ καλός κύριος) ε, λίγο και το άγχος πέρασε η ώρα. Μπήκα, με ναρκώσανε κτλ, η εγχείριση μου κράτησε κάτι λιγότερο από 3 ώρες, όταν ξύπνησα ήμουν μια χαρά, με άνέβασαν κατευθείαν πάνω, θυμάμαι μιλούσα και γέλουσα στους δικούς ανθρώπους. Είχα λίγη μαυρίλα στην εσωτερική γωνία των ματιών μου που την επόμενη μέρα έγινε κοκκινο και μετά σχεδόν εξαφανίστηκε, δεν είχα πρηξίματα, δεν είχα πόνους. Το πρώτο βράδυ μόνο δεν μπορούσα να κοιμηθώ καθόλου. Έκανα βέβαια να φάω 3μέρες (ούτε αυτό με πείραξε τις περισσότερες φορές τρωω ελάχιστα). Πέρασαν οι 3 μέρες πήγα να μου βγάλουν τα ταμπόν που δεν πονάνε καθόλου με καθόρισαν αυτό όμως πονάει λίγο, ακόμα το φοβάμαι αλλά γιατί είμαι φοβιτσίαρα!!! Μέχρι να πάω σπίτι μου η μύτη μου είχε βουλώσει εντελώς (όπως είχα τα ταμπόν ένα πράμα) πάω και την επόμενη, πάλι μέχρι να πάω σπίτι μου το ίδιο, ξάνα την επόμενη το ίδιο (παρεπιπτόντως είχα μιλήσει με τον γιατρό και μου είπε να πάω στο Ιασω να με δει και όταν πήγα η βοηθός του μου έλεγε δεν είναι τίποτα απλά είναι το οίδημα μεγάλο και γι αυτο βουλώνει κατευθείαν) πήγα λοιπόν και την επόμενη με καθάρισε η βοηθός του, αλλά φταίω κι εγω γιατί δεν περίμενα τον γιατρό να τελειώσει από το χειρουργείο έφευγα κατευθείαν. Για να μην τα πολυλογώ το ξαναέπαθα και την επόμενη περίμενα τον γιατρό η επιπλοκούλα μου ήταν η εξής : έμπαινε αίμα στο διάφραγμα και έφραζε με αποτέλεσμα να μην μπορώ να αναπνέω. Μου έκανε αναρρόφηση (πήρε το αίμα από το διάφραγμα) ανέπνευσα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πήγα σπίτι μου αλλά μετά από 4ώρες ξανά το ίδιο. Είχα απογοητευτεί τελείως, ήμουν χάλια ψυχολογικά γιατί το μυαλό μου πήγαινε στο χειρότερο. Την επόμενη μου έβαλε ξανα ταμπόν ο γιατρός και 'ημουν ακόμα χείροτερα ψυχολογικά.... Το Σάββατο έβγαλα τα ταμπόν και το γύψάκι και ευτυχώς όλα είναι μια χαρά!!!
Τώρα όσον αφορά την επιπλοκή μου είναι καθαρά οργανικό και όχι οτι φταίει ο γιατρος!
Όσο για τον γιατρό επειδή είδα μια συζύτηση που είχατε, είναι πραγματικά ο καλύτερος και δεν εχει ανάγκη από διαφήμιση! Χειρουργεί κάθε μέρα και Σάββατα, 2 και 3 χειρουργεία την ημέρα, και επειδή εγώ πήγαινα κάθε μέρα δεν φαντάζεστε το τι κόσμο έχει. Περιστατικά που ήραθαν από Κύπρο, περιστατικά από αποτυχημένες ρινοπλαστικές άνθρωποι που είχαν χειρουργηθεί 4 και 5 φόρες από άλλους. Δεν υπάρχει άλλος πιστεύω με μεγαλύτερη εμπειρία και το λέω απλά γιατί κάθε μέρα ήμουν στο ιασω και μιλούσα με όλους.
Τώρα για το αποτέλεσμα της μύτης μου: Τις 3 πρώτες μέρες μου άρεσε πααααρα πολύ είναι λίγο γαλλική και μου πάει τρομερά αλλά όσο περνούν οι μέρες το ακρορίνιο (που έγω αυτό ήθελα να διορθώσω) μου θυμίζει λίγο την παλία μου μύτη. Σίγουρα όμως είναι πάρα πολύ πρησμένη ακόμα. Εγώ θέλω απλά να ρωτήσω κάτι, επείδη μάρέσει πάρα πολύ έτσι όπως είναι σηκωμένη υπάρχει περίπτωση μόλις ξεπρηστεί να πέσει? δηλ να μην είναι τόσο σηκωμένη? και το ακρορίνιο όταν ξεπρίζεται μένει σχεδόν το μισό από αυτό που βλέπω τώρα??? Ηράχη είναι σίγουρα οι διπλάσια ακόμα, και το ακρορίνιο είναι ίδιο με αυτό που είχα... Έμένα το ακρορίνιο με καίει να έχει φτιάξει. Ηταν σαν βολβός...

Αρχική Δημοσίευση από giorgalis
οχι μωρε με τον μα@@κα !

στις φωτογραφιες αν με δεις πριν και μετα οταν εβγαλα τον ναρθηκακι θα πεις οτι εκανε πολυ καλη δουλεια!
ελα ομως που με τον καιρο αντι να γινετε καλυτερη η μυτη παιρνει το παλιο της σχημα!

δεν ξερω γιατι γινετε αυτο ή θα εκανε μα@@@ια ή δεν θα εβγαλε τις κογχες!

μαλλον απο τοτε που χειρουργησε την ατζελα δημητριου και εκανε "μουρη" στην τηλεοραση πρεπει να φουσκωσαν τα μυαλα του και να χαλασε!

ηθελα να ηξερα 5 ωρες χειρουργειο που με ειχε τι εκανε!!!
Γίνεται αυτό???? η μύτη να ξαναγίνει όπως πρίν???? Τι είναι οι κόγχες και τι μπορεί να κάνουν? Εμενα μου τη λέπτυνε. Ουτε εγώ βλέπω διαφορά αλλά σίγουρα είναι πολύ νωρις, εξάλλου απο τη στιγμη που μου τη λέπτυνε πάει να πεί οτι μου την έκοψε σε εκείνα τα σημεία άρα δεν είναι λίγο παράλογο να επιστρέψει στο παλίο της σχήμα? ααααα giorgalis με άγχωσες τώρα.... Αλλά απ΄ότι έχω καταλάβει όοοολοι αυτό έχουμε πάθει, όλοι μετά την αφαίρεση του νάρθηκα η μύτη μας θυμίζει την παλία.

Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

H elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H elenadi έγραψε στις 21:34, 18-11-09:

οπως εχω ξαναπει,εμενα η μυτη μου οταν μου εβγαλαν το ναρθηκα ηταν αμφας ακριβως οπως πριν και προφιλ μονο εδειχνε διαφορα.οντως μου φαινοταν μετα απο λιγες μερες σαν να μεγαλωνει και μετα αρχισε σιγα σιγα και βασανιστικα να ξεπρηζεται.αυτο οπως ειχε εξηγησει και η swamps γινεται επειδη με το που βγαζεις το ναρθηκα η μυτη ειναι ακομα "πατικωμενη" ,μετα επανερχεται-ψιλοφουσκωνει δλδ και μετα ξεπρηζεται.ειδικα το ακρορινιο ειναι το τελευταιο που ξεπρηζεται κι εγω δε μπορουσα να του κανω μασαζ.απ'τον τριτο μηνα αν θυμαμαι καλα και μετα αρχισα να κανω μασαζ κι εκει.μην τρομαζεις λοιπον nagia.giorgali απο οτι εχω καταλαβει την ηθελες πιο μικρη τη μυτη.με το ακρορινιο σου ειμαι λιγο επιφυλακτικη-απο εξω φευγει το πρηξιμο και προχωραει,γι'αυτο ισως σου φαινεται να φευγει απο τα πλαγια.δεν εχει ξεπρηστει ακομα.βλεπεις και στις δικες μου φωτογραφιες ποσο τουμπανο ειναι η μυτη ενδιαμεσα ειδικα στο ακρορινιο!
ισως αν εβαζες καμμια φωτογραφια να σου λεγαμε γνωμες.μηπως εισαι δλδ λιγο υπερβολικος.οι πολυ λεπτες μυτες δεν πανε και πολυ στους αντρες.καμμια φορα τους κανουν λιγοτερο αρρενωποους.

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 23:17, 18-11-09:

elanadi και σε σενα οταν εβγαλες το ναρθηκα ειναι πολυ ωραια ενω στις αλλες δυο φωτο εισαι πρησμενη!
καλα στην τριτη φωτογραφια εισαι ακομα τοσο πρησμενη μετα απο 4 μηνες?

nagia με γεια η νεα μυτη
αυτο με τις κογχες εγω το ειπα, που το ακουσα απο καποιον δεν ξερω αν ισχυει
εμενα παντως την παλια μορφη την πηρε 40 μερες μετα απο τοτε που εβγαλα τον ναρθηκα!

εγω κατι ηξερα που ειχα κλεισει το πρωτο χειρουργειο στις 7.00 το πρωι!με εβαλαν 8.10 και μετα απο 10 λεπτα ηρθε ο γιατρος,γιατι με την αγωνια που ειχα αν περιμενα μπορει να να εφευγα απο το νοσοκομειο με την στολη του χειρουργειου!

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 08:41, 19-11-09:

elanadi και σε σενα οταν εβγαλες το ναρθηκα ειναι πολυ ωραια ενω στις αλλες δυο φωτο εισαι πρησμενη!
Giorgalis,το αντίθετο απο αυτό που λες συμβαίνει.Στην πρώτη φοτο η μύτη της elenas είναι πρησμένη,δεν το βλέπεις? Ενα ομοιομορφο πράμα είναι απο πάνω μέχρι κάτω ίδια, ενω στις επόμενες δυο φοτο είναι παρα πολύ καλύτερη και αρχίζει σιγά σιγά να φαίνεται το σχήμα της.Παρατήρησε ποσο έχει λεπτύνει στα πλαινα σημεία και απο τις δυο πλευρές, και θα λεπτύνει περισσότερο, ειδικά στο ακρορρίνιο.
Όσον αφορά το ακρορρίνιο σου που ήταν πιο μέσα τον πρώτο καιρό, συμβαίνει όπως ξαναείπαμε,επειδή είχε πατηθεί απο τον νάρθηκα και μετά που άρχισε να <<ξεπατηκωνεται>> βγαινει εξω.
Είναι πολύ νωρίς για να κρίνεις το αποτέλεσμα της εγχείρισης.
Εγώ θέλω απλά να ρωτήσω κάτι, επείδη μάρέσει πάρα πολύ έτσι όπως είναι σηκωμένη υπάρχει περίπτωση μόλις ξεπρηστεί να πέσει? δηλ να μην είναι τόσο σηκωμένη?
Ναι.

Πολυ ωραία μύτη Έλενα. Πολύ καλύτερη τώρα απο όταν έβγαλες τον νάρθηκα.

Παράθεση

nagia

Νεοφερμένος

H nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H nagia έγραψε στις 09:34, 19-11-09:

Ναι.[/quote]

swamps τι ναι? θα πέσει?

Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

H elenadi έγραψε στις 12:18, 19-11-09:

thanks swamps αυτη η μλκια μονο δε μου αρεσει.και ο γιατρος κανει λιγο τον ψοφιο κοριο.μου λεει δε βλεπει καμμια διαφορα και να ξαναπαω.αντε να δουμε..
nagia μην ανησυχεις αδικα.φαινομενικα μπορει να σου φανει αργοτερα "πεσμενη" γτι το ακρορινιο θα ξεπρηστει.αν σου αρεσει απο τωρα,μην ανησυχεις.δες και τη δικια μου.δεν "επεσε"-απλα το ακρορινιο λεπτυνε.

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 12:37, 19-11-09:

swamps τι ναι? θα πέσει?

Υπάρχει η πιθανότητα να πέσει,λιγάκι όμως.Όχι οτι θα γέρνει κιόλας.
Δεν ξέρω και πως ήταν η μύτη σου πριν βέβαια.Αν δεν έγερνε καθόλου το ακρορρίνιο, πιθανόν να μείνει και η κλίση αυτή προς τα πάνω.Τον γιατρο να ρωτήσεις.

Παράθεση

nagia

Νεοφερμένος

H nagia έγραψε στις 13:39, 19-11-09:

Οχι εντάξει και ο γιατρός μου είπε οτι μου την σήκωσε. Απλά τώρα μου άρεσει πάρα πολυ έτσι. Αλλά όπως λέει και η Έλενα αν θα πέσει ελάχιστα, σιγά!

Παράθεση

nagia

Νεοφερμένος

H nagia έγραψε στις 13:56, 19-11-09:

nagia μην ανησυχεις αδικα.φαινομενικα μπορει να σου φανει αργοτερα "πεσμενη" γτι το ακρορινιο θα ξεπρηστει.αν σου αρεσει απο τωρα,μην ανησυχεις.δες και τη δικια μου.δεν "επεσε"-απλα το ακρορινιο λεπτυνε.
Ευχαριστώ Έλενα! Αν λεπτύνει και δεν πέσει πολύ θα΄ναι σούπερ. Ναι σε σένα όντως δεν έπεσε. 3μήνες και το ακρορίνιο σου είναι όντως πολύ πρησμένο... Εσυ το καταλαβαίνεις? Είναι σκληρό σε εκείνο το σημείο?

Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

H elenadi έγραψε στις 14:54, 19-11-09:

ειναι ναι!το νιωθω ακομα ακαμπτο και ειδικα οταν κανω μασαζ μετα ποναει και στη ραχη και στο ακρορινιο.ειδικα το ακρορινιο μου ειχε προβλημα και παρενεβη εκει.και ξεπρηζεται βασανιστικα....αλλα στις τρεις φωτογραφιες φαινεται χαρακτηριστικα η διαφορα.και κυριως σε μενα-οργανικα.μπορω και το περιεργαζομαι πιο ελευθερα.

Παράθεση

nagia

Νεοφερμένος

H nagia έγραψε στις 16:09, 19-11-09:

Εγώ γενικά μέχρι τώρα τουλάχιστον δεν έχω μπει στο τρυπάκι να κοιτάω την κάθε λεπτομέρια της μύτης. Δεν έχει νόημα. Την φρόντίζω κάνω πλύσεις, μασαζ αλλά μέχρι εκεί. Μάρέσει έτσι όπως είναι αλλά είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα, είναι πρησμένη, οπότε περιμένω. Οκ μου θυμίζει λίγο την παλιά μου μύτη αλλά Έλενα πιστεύω μας βοήθησες αρκετά με τις φώτο που έστειλες! 3 μήνες και η μύτη σου έχει αλλάξει αρκετά. Το ακρορίνιο όχι ακόμα, αρα ας μην τρελαινόμαστε άδικα!!! Και η κολλητή μου που είχε κάνει έχουν περάσει 3,5 μήνες και ο γιατρός της, της είπε οτι το ακρορίνιο της είναι 60% ακόμα πρησμένο. Εγω απλά πανικοβλήθηκα με αυτό που είπαν για τις κόγχες ότι μπορεί η μύτη να ξανα γίνει όπως πριν... (κάτι τέτοιο)

Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

H elenadi έγραψε στις 16:56, 19-11-09:

οι κογχες ρε παιδια δεν ειναι αυτες που ειναι υπευθυνες για το προβλημα στην αναπνοη και το ροχαλητο καμμια φορα?
δε νομιζω να εχουν ουδεμια σχεση με την εξωτερικη εμφανιση και αν δεν κανω λαθος μπορουν να χειρουργηθουν ακομα και με laser.οποτε δε νομιζω να ισχυουν αυτα που λεει ο georgalis..

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη raniouli!
H raniouli! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H raniouli! έγραψε στις 02:59, 21-11-09:

nagia μου με γεια η καινουργια σου μυτουλα!!!!! εγω κοντευω τωρα 2 μηνες μετα το χειρουργειο, η μυτη ξεπριζεται αργααααα αργα...αν και το πολυ πριξιμο εφυγε τις πρωτες 2 βδομαδες, και οχι το ακρορινιο μου εμενα δεν εχει πεσει, εχει απλα ξεπριστει...ειναι ακομα σηκωτο ομως! βεβαια ακομα ειναι νωρις και για μενα, ειναι σκληρο και οταν κανω μορφασμους μενει κοκκαλο, δεν κουνιεται καθολου....αλλα το βλεπω να ξεπριζεται σταδιακα χωρις να πεφτει η να καμπουριαζει καθολου...ειναι οπως στις αρχες που εβγαλα τν ναρθηκα! επισης, αυτο με το μπουκωμα που επαθες εγω το εχω ακομα, οχι οτι βουλωνει το ρουθουνι μου εντελως, αλλα επειδη καθαριζω καμια φορα τη μυτη μεσα με μπατονετες (δεν κανει...ε?!) την ερεθιζω κ ματωνει..με αποτελεσμα να πριζεται λιγο και να μην αναπνεω τοσο τελεια...αλλα αυτο ειναι προσωρινο (μην ακουτε εμενα κ πατε κ κανετε το ιδιο! απλα εχω κατι αηδιες μεσ στη μυτη που δε φευγουν με τις πλυσεις...)
και παλι μεγειες και να μας λες συχνα νεα σου!

Λια εισαι εδω? να σε ρωτησω...εσυ κανεις ακομα πλυσεις?κρεμα βαζεις ακομα στη μυτη?

Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

H elenadi έγραψε στις 11:09, 21-11-09:

ρανια μου δε θελω να σε αγχωσω,αλλα εχεις ρωτησει το γιατρο για ολα αυτα?για την αναπνοη εννοω?εμενα μου ειχε φυγει στον ενα μηνα αν θυμαμαι καλα.για τους δυο μηνες δεν το συζηταω καν.αν βλεπαμε και παλιοτερα posts μου θα καταλαβαιναμε καλυτερα ,γτι τα ξεχναω..
αυτο που επαθε η nagia δεν το εχω πολυκαταλαβει ακομα.θελω να πω σε ολους,τις πρωτες μερες μπουκωνε αβερτα η μυτη.σε μια δυο ωρες δε μπορουσες να αναπνευσεις.αυτο ειχε,την ενοχλουσε και της εβαλαν ταμπον ή οντως ειχε προβλημα?παντως πακετο...εδω τρεις μερες και δεν την παλευα καθολου...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:02, 21-11-09:

Κι εγώ την καθάριζα με μπατονέτες στην αρχή, αλλά πλέον δεν υπάρχει λόγος... Ράνια καλύτερα όντως να ρωτήσεις το γιατρό σου, κι εμένα too much μου ακούγεται 2 μήνες μετά να χρειάζονται τέτοια...
Ναι κάνω ακόμα πλύσεις, αλλά πιο σπάνια, 1-2 φορές τη μέρα και αν.
Κρέμα αν εννοείς Vibrocil-S όχι δεν βάζω. Είναι για τις πρώτες 15 μέρες αυτή, μετά δεν κάνει, το γράφει στις οδηγίες.

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H raniouli! έγραψε στις 00:13, 22-11-09:

elenadi τωρα ειναι μια χαρα η μυτη μου ευτυχως, αναπνεω τελεια και απ'τα 2 ρουθουνια, προφανως ημουν κρυωμενη τις προηγουμενες μερες γ αυτο βουλωνε (ειχα κ φτερνισματα ταυτοχρονα κ τετοια..) παρολα αυτα θα τηλεφωνησω στον γιατρο μου και θα παω να με δει κιολας, για να ειμαι σιγουρη. περασα μεγαλη ταλαιπωρια και θελω ειδικα στο λειτουργικο κομματι να ειναι ολα τελεια.

Λια η δικη μου κρεμα λεγεται rinopanteina καπως ετσι, και ο γιατρος μου ειπε να τη βαζω μεχρι να τελειωσει αλλα δεν εχει τελειωσει ακομα και γενικα ουτε πλυσεις κανω ουτε τπτ, μπορει γ αυτο να μαζευε αηδιες και να μην ανεπνεα τοσο τελεια...ξερω γω..

Παράθεση

nagia

Νεοφερμένος

H nagia έγραψε στις 14:36, 24-11-09:

αυτο που επαθε η nagia δεν το εχω πολυκαταλαβει ακομα.θελω να πω σε ολους,τις πρωτες μερες μπουκωνε αβερτα η μυτη.σε μια δυο ωρες δε μπορουσες να αναπνευσεις.αυτο ειχε,την ενοχλουσε και της εβαλαν ταμπον ή οντως ειχε προβλημα?παντως πακετο...εδω τρεις μερες και δεν την παλευα καθολου...
Εγώ την ημέρα που έβγαλα για πρώτη φορά τα ταμπόν έπρεπε να αναπνέω εστω και λίγη η για λίγη ώρα, μου τα έβγαλαν με καθάρισαν και μίση ώρα μετά είχε βουλώσει αλλά σε υπερβολικό βαθμό, λες και είχα ακόμα ταμπόν στη μύτη, πήγαινε επί 4μέρες συνεχόμενα για καθαρίσμο και όλο πάθαινα τα ίδια (μέσα σε μισή ώρα βούλωνε εντελώς) την 4μέρα μου έκανε αναρρόφηση ο γιατρός με σύριγγα, μπήκε δηλ στο διάφραγμα και είδαμε ότι έμπαινε μέσα αίμα και το έφραζε, εκείνη την μέρα κατάφερα να αναπνεύσω για 4ώρες θυμάμαι και όταν ξαναβούλωσε το πήρα πάρα πολύ άσχημα γιατί όλες αυτές τις μέρες έτρεμα ότι κάτι είε πάει στράβα anyway την επόμενη ξανα έβαλα ταμνόν (γιατί ξαναβούλωσε) για 3μέρες, πραγματικά ούτε εγώ ξέρω πως άντεξα άλλα τέλος καλό όλα καλά! Τώρα αναπνέω αλλά κάποιες μέρες είναι λες και είμαι συναχομένη, μερικές φορές αναπνέω και από το στόμα εσείς πότε αναπνεύσατε φυσιολογικά? Α, ακόμα δεν έχω καλή όσφρηση... μυρίζω αλλά ελάχιστα να υπενθυμίσω οτι είμαι 3βδομάδες χειρουργημένη.

Αρχική Δημοσίευση από raniouli!
nagia μου με γεια η καινουργια σου μυτουλα!!!!! εγω κοντευω τωρα 2 μηνες μετα το χειρουργειο, η μυτη ξεπριζεται αργααααα αργα...αν και το πολυ πριξιμο εφυγε τις πρωτες 2 βδομαδες, και οχι το ακρορινιο μου εμενα δεν εχει πεσει, εχει απλα ξεπριστει...ειναι ακομα σηκωτο ομως! βεβαια ακομα ειναι νωρις και για μενα, ειναι σκληρο και οταν κανω μορφασμους μενει κοκκαλο, δεν κουνιεται καθολου....αλλα το βλεπω να ξεπριζεται σταδιακα χωρις να πεφτει η να καμπουριαζει καθολου...ειναι οπως στις αρχες που εβγαλα τν ναρθηκα! επισης, αυτο με το μπουκωμα που επαθες εγω το εχω ακομα, οχι οτι βουλωνει το ρουθουνι μου εντελως, αλλα επειδη καθαριζω καμια φορα τη μυτη μεσα με μπατονετες (δεν κανει...ε?!) την ερεθιζω κ ματωνει..με αποτελεσμα να πριζεται λιγο και να μην αναπνεω τοσο τελεια...αλλα αυτο ειναι προσωρινο (μην ακουτε εμενα κ πατε κ κανετε το ιδιο! απλα εχω κατι αηδιες μεσ στη μυτη που δε φευγουν με τις πλυσεις...)
και παλι μεγειες και να μας λες συχνα νεα σου!
Ευχαριστώ πολύ raniouli! !!!!!!!!!!

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 18:29, 24-12-09:

τι εγινε ρε παιδια , το κλεισαμε το μαγαζι?

που χαθηκαν ολοι?

ολοι αυτοι που ελεγαν οτι τις επομενες μερες θα κανουν επεμβαση ή ολοι αυτοι που εκαναν τωρα προσφατα τι εγιναν?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:29, 24-12-09:

Έλα ντε!

Εσένα Γιώργο πώς πάει η μύτη σου;

Παράθεση

georgek

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη georgek
Ο georgek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O georgek έγραψε στις 18:37, 24-12-09:

σε μένα αναφέρεσαι;
αν ναι, υπάρχει μια βελτιώση της τάξης του 50% από ότι ήταν πριν και από ότι ζήτησα.
είναι φάσεις που την κοιτάζω και λέω πολύ καλή δουλειά κι άλλες φάσεις που λέω, γιατί την έκανα τελικά;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:16, 24-12-09:

Στον giorgalis αναφερόμουν, που θυμάμαι ότι δεν ήταν και πολύ ευχαριστημένος και όλοι του έλεγαν ότι έφταιγε το πρήξιμο.

Εγώ είμαι αρκετά ικανοποιημένη, αυτά τα βαθουλωματάκια με ενοχλούν μόνο, εκεί που ήταν τα εξωτερικά ράμματα, τα οποία δεν έχουν φύγει ακόμα (αλλά φαίνοται λιγότερο). Πάντως δεν φαίνεται να τα προσέχει κανείς...

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 02:08, 25-12-09:

Γεια σας παιδιαααα! χρονια πολλα καλα χριστουγεννα σε ολους!!! εγω εμπαινα αρκετα συχνα κ τσεκαρα, αλλα επειδη δε μιλουσε κανεις δεν ειχα τι να πω κ εγω εμενα το ακρορινιο μου ξεπριζεται σιγααααα σιγααα οποτε δε βλεπω διαφορα, μονο οταν συγκρινω φωτογραφιες βλεπω λιιιγη...σε λιγες μερες κλεινω 3 μηνες, εχω δρομο ακομα μεχρι να ξεπριστει τελειως.. παντως ειναι πολυ ωραια, ειμαι πολυ ευχαριστημενη απτη δουλεια του γιατρου μου. το μονο που με χαλαει ειναι ενα μικρουλι καρουμπαλακι που κανει το κοκκαλο στη ραχη, φαινεται απο καποιες γωνιες λιγακι, αλλα εμενα μου τη σπαει αρκετα, κ οταν το πιανω ανατριχιαζω λιγακι

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 12:58, 25-12-09:

λια καλα χριστουγεννα

κοιτα δεν ειναι η μυτη που περιμενα αλλα τουλαχιστον εχει σταματησει να πεφτει το ακροριννιο να μεγαλωνει!(μαλλον δεν θα μπορουσε να μεγαλωσει αλλο) και εχει πεσει τοσο που στο προφιλ δεν φενεται καν σηκωμεν αλλα!

τωρα για το ξεπρηξιμο δεν εχω δει καμια μεγαλη διαφορα πχ οτι θα μεινει η μιση ή οτι θα ξεπρηστει πολυ οπως μου ελεγαν!
η μυτη ειναι ακομα μεγαλυτερη απο οσο ηταν οταν εβγαλα τον ναρθηκα!

η αδελφη μου εκανε και αυτη ρινοπλαστικη σε ενα πλαστικο που ξερουμε μεγαλο ονομα που ειναι στι ΙΑΣΩ και αυτος (σιγα μην της ελεγα να παει στον ΣΚ. να της εκανε οτι σε μενα) και περιμενω να μου πει τα δικα της

στο τηλ μου ειπε χθες που εβγαλε τα ταμπον της εκοβε ο γιατρος σιγα-σιγα γυρω απο τα ρουθουνια και δεν πονεσε καθολου,οχι σαν εμενα που εκεινη η σκυλα η ξανθια στον Σκ. που κατευθειαν στα τραβαγε με ενα στυλ "αντε να τελειωνουμε"!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:17, 25-12-09:

Καλά με τα ταμπόν ούτε εγώ είχα πονέσει, μάλλον το πρόβλημα ήταν η εν λόγω ξανθιά I guess.

Πάντως ούτε εγώ έχω δει την τρομερή διαφορά στο ξεπρήξιμο και έχουν περάσει 3 μήνες από τότε που την έκανα.
Βέβαια δεν ήταν και ιδιαίτερα πρησμένη to begin with, αλλά γενικά, ελάχιστη η διαφορά τους τελευταίους 2 μήνες...

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 15:48, 25-12-09:

λια

ενας φιλος μου ειχε κανει πριν απο 1,5 χρονο μου ειπε το πολυ ξεπρηξιμο το ειδε 6-9 μηνες!οντως σε αυτον η μυτη τωρα εχει "μπει" και μου ειπε οτι ηταν πιο πρησμενος απο μενα οταν την ειχε κανει!

αυτο που με προβληματησε ειναι σε εναν ωρλ γιατρο που πηγα στην πατρα (ειχα παει και πριν την εγχειρηση να δει το διαφραγμα μου και αυτος μου ειχε πει να παω σε ωρλ για την επεμβαση) να μου πει πως ειναι η μυτη μου μετα την ρινοπλαστικη,και μου ειπε οτι στο διαφραγμα εκανε πολυ καλη δουλεια, αλλα οταν τον ρωτησα αν θα ξεπρηστει αλλο η μυτη μου μου ειπε οχι!!!
αλλα ενταξει σε αυτον δεν εχω εμπιστοσυνη γιατι ειναι γνωστος οτι λεει βλακειες και το παιζει ξερολας!!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:53, 25-12-09:

Καταρχάς, καλά χριστούγεννα σε όλους!

Κι εμένα δεν μου ακούγεται και πολύ σόι, είναι δυνατόν να λέει "όχι" με τέτοια βεβαιότητα; Πώς μπορεί να είναι τόσο βέβαιος;
Πάντως, προσωπικά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα αν θα ξεπρηστεί, απλά αυτά τα 2 σημαδάκια από τα ράμματα θέλω να φύγουν και το καρουμπαλάκι-βαθουλωματάκι που έχει στο ένα από αυτά, και θα είμαι 100% ικανοποιημένη.

Παράθεση

anemos642000

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anemos642000
Ο anemos642000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O anemos642000 έγραψε στις 02:35, 26-12-09:

καλες γιορτες σε ολους.εχω35 μερες μετα απο ρινοπλαστικη μαζι με διαφραγμα ,κογχες ,και σταφυλη.αξιζε ο κοπος και αλλαξε η ζωη μου.

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 11:52, 26-12-09:

ανεμος

οταν λες αλλαξε η ζωη σου?

Παράθεση

anemos642000

Νεοφερμένος

O anemos642000 έγραψε στις 15:06, 26-12-09:

απο το στραβο ρινικο διαφραγμα δεν ειχα σωστη αναπνοη απο τη μυτη.ειχα εντονο ροχαλητο με πολλες απνοιες.ολη τη μερα ειχα υπνηλιες και ημουνα παντα κουρασμενος.τωρα με 6 ωρες χορταινω υπνο και ειμαι ολη τη μερα χωρις τις υπνηλιες.η μυτη μου ειχε και καμπουρα και τωρα αλλαξε και η αυτοπεποιθηση μου και ανεβηκε η ψυχολογια μου.επειδη αθλουμαι βελτιωθηκε πολυ η αντοχη μου,επειδη αναπνεω και με τη μυτη.νομιζω αυτα φτανουν.

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 17:21, 26-12-09:

ωραιος......

"επειδη αθλουμαι βελτιωθηκε πολυ η αντοχη μου"

οταν τρεχεις σε εντονο ρυθμο μπορεις να αναπνευσεις απο την μυτη?γιατι εγω οταν κανω διαδρομο αναπνεω στο περπατημα,μετα που τρεχω δεν μπορω να αναπευσω απο την μυτη αλλα μονο απο το στομα!ηθελα να το ρωτησω αυτο στον γιατρο αλλα αφου βρεθηκες εσυ μπορεις να μου λυσεις την απορια...

Παράθεση

anemos642000

Νεοφερμένος

O anemos642000 έγραψε στις 17:31, 26-12-09:

ο γιατρος μου ειπε οτι πρεπει να συνιθισει η βλενογονος να λειτουργει.γιατι τοσα χρονια αναπνεα απο το στομα

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 18:41, 02-01-10:

καλη χρονια και χρονια πολλα!

εχω απογοητευτει απο τον Σκ. οχι μονο ειρωνια και τρελα ξερει να πουλαει, αλλα και το αποτελεσμα των ρινοπλαστικων του ειναι χαλια οπως ειδα στην περιπτωση μου!μου εχει βγαλει τον υβο και το ακρορινιο το εχει αφησει ιδιο με αποτελεσμα η μυτη να δειχνει μεγαλη ωπος και τα ρουθουνια και η μυτη ξεκιναει απο πανω μικρη και κατω ειναι μεγαλη!ουτε στην χειροτερη περιπτωση δεν περιμενα να μου κανει τετοια λαθη!τζαπα τα 4000 που του εδωσα του μ........!!!!

δεν ξερω αν κανει καλη δουλεια στις γυναικες αλλα στους ανδρες συνιστω να τον αποφυγουν

ισως φατει η νοοτροπια που εχει να προσεχει τις ωραιες κοπελες που εμπαιναν στο γραφειο του λες και ηταν καποιες ή μονο τις γνωστες πχ Ατζελα Δημητριου που το επαιζε "θεος" στις τηλεορασεις!

και το χειροτερο να εχω στην ακρη του μυαλου μου να ξανακανω!μου αρεσει που πηγα σ' αυτον για να ειμαι σιγουρος!

αληθεια ρε παιδια αυτη η swamps που το επαιζε γιατρος και ελεγε οτι η μυτη μετα την επεμβαση θα μεινει η μιση που ειναι?
γιατι η δικη μου μονο διπλασια δεν εχει γινει ακομα!

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 20:29, 02-01-10:

αληθεια ρε παιδια αυτη η swamps που το επαιζε γιατρος και ελεγε οτι η μυτη μετα την επεμβαση θα μεινει η μιση που ειναι?
γιατι η δικη μου μονο διπλασια δεν εχει γινει ακομα!
Ελα! Με ψάχνεις? Dr swamps εδω!lololol
Σχεδον η μισή μένει είπα αλλα όχι μετα απο δυο τρεις η εξι μήνες.Για να γίνει αυτό
1)Απαιτείται χρονικό διάστημα τουλάχιστον ενός έτους
2) Εξαρτάται απο τον οργανισμό και
3) Εξαρτάται απο την δουλειά που έγινε στην μύτη και απο το πόσο ταλαιπωρήθηκε.
Ενα πράγμα δεν καταλαβαίνω.
Γιατί δεν κάνεις κάποια επίσκεψη στον γιατρό να του πεις όλα αυτά που μας λες εδω?
Είχα αναφέρει πολλες φορές οτι μπορεί να μην μας αρέσει η μύτη μας μετά απο ρινοπλαστική και όποιος παίρνει μια τέτοια απόφαση παίρνει και την ευθύνη αν αυτό συμβεί.
Μήπως αν σου μίκραινε το ακρορρίνιο περισσότερο θα είχες λειτουργικό πρόβλημα?

Παράθεση

fdhsdrdark

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fdhsdrdark
Ο fdhsdrdark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 4 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O fdhsdrdark έγραψε στις 04:17, 03-01-10:

Καλησπέρα,

Ψάχνω και εγώ για ρινοπλαστική και όπου ρωτάω για το Σκούρα ακούω τα καλύτερα..πως γίνεται να έχει τόσο κόσμο όπως λένε όλοι (μέχρι τις σκάλες λένε χαρακτηριστικά) και να κάνει τόσο "λάθη" όπως αυτό που περιγραφει ο Giorgalhs?

Και σε ένα άλλο forum που ρώτησα, η "απαντηση" ενός άντρα ήταν ότι ο Σκούρας ήταν πολύ ευγενικός και του φάνηκε καλός άνθρωπος..τώρα ξέρω 'γω..

Το τωρινό αποτέλεσμα έχει βελτιώσει την εμφάνιση, κάνοντας σύγκριση με πριν από την επέμβαση;
Αυτό που θέλω να πω είναι μήπως είναι όντως ακόμη νωρίς για συμπεράσματα;
Στο PC δεν σου έδειξε το αποτέλεσμα για να ξέρεις τι ακριβώς να περιμένεις;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 03-01-10 στις 04:32. Αιτία: Μετατροπή των greeklish
Παράθεση

nagia

Νεοφερμένος

H nagia έγραψε στις 09:58, 04-01-10:

Καλή Χρονιά σε όλους!!!! Εμπαινα συχνά μέσα για να δω αν μιλάτε αλλά ολο αυτό το διάστημα είχε μείνει το δικό μου ποστ τελευταίο....
Εγώ σε γενικές γραμμές ευχαριστημένη είμαι από τη μύτη μου. Πίο πολύ μου άρεσε τις πρώτες μέρες που είχα βγάλει το ναρθηκα παρά τώρα αλλά εντάξει τι να κάνω... Βασικά τις πρώτες μέρες ήταν πιο γαλλική είχε πιο ωραία καμπύλη και το ακριρίνιο ήταν μικρότερο, τώρα δεν είναι τόσο καμπυλοτή και τόσο γαλλικη και το ακρορίνιο έχει πέσει και έχει μεγαλώσει αλλά σίγουρα είναι ακόμα πρησμένο, περιμένω να ξεπρηστει και πιστεύω ότι θα μικρύνει.
Γιώργο γιατί δεν βάζεις φωτο σου να το δούμε κι εμεις? Μήπως απλά έχεις απογοητευτεί και την βλέπεις εσύ έτσι?

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 20:06, 04-01-10:

nagia ακριβως αυτο που λες !!!

και μενα τον πρωτο καιρο μου αρεσε "το ακρορινιο" οχι τοσο πολυ, αλλα μου ειπε θα ξεπρηστει και θα γινει ομοιομορφο
και μετα χαλασε καπως.............

Παράθεση

nagia

Νεοφερμένος

H nagia έγραψε στις 10:54, 05-01-10:

Τι εννοείς χάλασε? Εμένα έπεσε λίγο το ακρορίνιο αλλα το πρήξιμο φαίνεται γιατί πριν ήταν όλο το ακρορίνιο πρησμένο τώρα είναι πιο πολύ μπροστά (είναι λίγο στρογγυλό αλλά το καταλαβαίνω κι εγώ ότι είναι από το πρήξιμο) εγώ στεναχωρήθηκα που έπεσε λίγο το ακρορίνιο και πολύ φοβάμαι ότι θα πέσει κι άλλο και η καμπύλη της στο προφίλ ήταν τέλεια τώρα είναι μεν καμπυλωτή αλλά όχι τόσο.
Μασαζ της κάνεις? Στο γιατρό έχεις πάει να σε δει καθόλου?
Να ρωτήσω τώρα κάτι εμένα μου την σήκωσε την μύτη λέει ο γιατρος αλλά δεν μου έβαλε μόσχευμα, γίνεται να μείνει έτσι σηκωμένη? Όποιος ξέρει ας μου απαντήσει.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 21:38, 05-01-10:

Καλή χρονιά σε όλους!

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι;
Ορισμένες φορές, κυρίως όταν έχει κρύο και είναι βράδυ, όταν χαιδεύω τη ράχη, τη νιώθω κάπως ανομοιόμορφη, σαν να μην είναι λεία, ειδικά εκεί που ήταν ο ύβος (στην αφή μόνο, στην όψη δεν φαίνεται κάτι). Τις περισσότερες φορές πάλι (πχ τώρα) είναι μια χαρά. Στέκει αυτό; Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 22:02, 05-01-10:

nagia και σε μενα εχει πεσει το ακρορινιο!η μυτη δεν ειναι σηκωμενη τωρα, αλλα ειναι ευθεια σαν "ορθιο τριγωνο"

στο προφιλ μου εχω και εγω "καμπυλη" απο την μεση και κατω,εγινε ενα μηνα μετα την επεμβαση!

αυτα βλεπω και τα εχω βαλει με τον Σκ. ,γιατι ολοι τον ειχαμε "θεο"!

εγω προσωπικα εδω και 3 μηνες εχω την καμπυλη στο ακρορινιο,το "κουρμπαλακι" στην αριστερη πλευρα της μυτης δηλαδη αντε και αν φυγουν στο μελλον,6-9 μηνες πανε χαμενοι..........

Λία εμενα η ραχη μου απο την αρχη οταν την πιανω ξεκιναει πανω ισια στο κοκκαλο και μετα παει ανομοιομορφα "ειναι πρησμενη" κανει μια μικρη καμπυλη που λεω πιο πανω

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 22:31, 05-01-10:

Όχι, δεν εννοώ αυτό. Το νιώθω λίγο σαν να έχει γρομπαλάκια or something από κάτω (όχι τόσο έντονο όσο ακούγεται πάντως ) μερικές φορές όταν χαιδεύω τη ράχη. Άλλες φορές δεν το έχει. Το έχω παρατηρήσει κυρίως σε περιπτώσεις που έχει κρύο, έχω κάνει πρόσφατα απολέπιση ή είμαι πολλές ώρες ξύπνια.
Δεν με ανησυχεί ιδιαίτερα, απλά φοβάμαι μήπως όταν ξεπρηστεί περισσότερο (ΑΝ είναι ακόμα πρησμένη) αρχίσει αυτό να υπάρχει συνέχεια και όχι μόνο στην αφή

Swamps, ποιό το νόημα να πεις κάτι τέτοιο στο γιατρό αν ξέρεις ότι θα σου πει something like "Όταν θα ξεπρηστεί θα φύγει" ή "Κανείς δεν το προσέχει αυτό"; (όχι ότι έχω κάτι με το δικό μου, οι περισσότεροι κάτι τέτοιο λένε σε τέτοιες ανησυχίες απ'όσο έχω ακούσει και για άλλους)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους