Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,286 εγγεγραμμένα μέλη και 2,824,185 μηνύματα σε 80,369 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 665 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη swamps
H swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.

H swamps έγραψε στις 14:37, 29-09-09:

πηγαίνε πανω στο nick soy και πάτησε το βελάκι που βλέπει προς τα κάτω. Κάπου εκεί εχει προσωπικά μηνύματα, πας εκει και μετα γραφεις μήνυμα και σε ποιο όνομα το στελνεις. Αν θες στελνεις και φοτο να δω πως ήταν η μύτη σου πριν. Μπορείς να κρύψεις τα ματια σου στην φοτο αν δεν θες να φαίνονται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη raniouli!
H raniouli! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H raniouli! έγραψε στις 14:45, 29-09-09:

"Αν θες στελνεις και φοτο να δω πως ήταν η μύτη σου πριν. Μπορείς να κρύψεις τα ματια σου στην φοτο αν δεν θες να φαίνονται."

Η μυτη μου ηταν ωραια δν ειχε κατι αντιαισθητικο, ουτε μεγαλη ηταν ουτε τπτ! ισα ισα πολλοι μου ελεγαν οτι θελουν να ειχαν τη μυτη μου :p απλως ειχα χτυπησει μικρη κ το κοκκαλο ηταν στραβο κ ειχε πεταξει καμπουριτσα, κ ηθελα να την κανω πιο λεια. λεω να σου στειλω φωτο οταν θα εχω τα τελικα αποτελεσματα του "μετα" ωστε να μπορεις να συγκρινεις. τι λες? δεν εχω προβλημα να κρυψω τα ματια μ θα στις στειλω κανονικες.

ξεχασα να ρωτησω, σου ηρ8ε το προσωπικο μηνυμα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ramblade

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ramblade
Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O ramblade έγραψε στις 15:25, 29-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από raniouli!
επισης και για τον Β.Π. εχω ακουσει τα καλυτερα απο φιλες μου.(καταλαβες ποιον εννοω?)
Καταλαβαμε ποιον εννοεις, ειναι ο γιατρος που αν κ δεν του αρεσει η δημοσιοτητα κανεις τις περισσοτερες κ δυσκολοτερες ρινοπλαστικες στην Ελλαδα. Χρησιμοποιει κ το πρωτοποριακο συστημα Virtual Reality για σου δειξει πως θα γινει η μυτη μετα...

ευτυχως που υπαρχουν κ αυτοι οι γιατροι-διαμαντια αλλιως καηκαμε με τους κομπογιαννιτες που κυκλοφορουν κ το παιζουν ειδικοι..κ δυστυχως ειναι πολλοι αυτοι που εχουν πεσει θυματα τετοιων..
Δεν ξερω αν εδω γελαμε ή κλαιμε, εγω παντως ανατριχιασα!

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H raniouli! έγραψε στις 15:35, 29-09-09:

"Καταλαβαμε ποιον εννοεις, ειναι ο γιατρος που αν κ δεν του αρεσει η δημοσιοτητα κανεις τις περισσοτερες κ δυσκολοτερες ρινοπλαστικες στην Ελλαδα. Χρησιμοποιει κ το πρωτοποριακο συστημα Virtual Reality για σου δειξει πως θα γινει η μυτη μετα..."

Καλησπερα ramblade! μια πολυ καλη φιλη μου χειρουργηθηκε στον Β.Π. και της εκανε μια εκπληκτικη μυτη. βασικα δεν της εδειξε πως θα ειναι το αποτελεσμα, ουτε καν της το περιεγραψε, απλα της ειπε οτι μια μυτη ταιριαζει σε καθε προσωπο κ οτι θα της φτιαξει τη μυτη που θα της πηγαινει, αναλογα με τα υπολοιπα χαρακτηριστικα της. επισης κατι σημαντικο, η μυτη που της εκανε φαινεται απολυτα φυσικη, ουτε καν υποψιαζεσαι οτι ειναι χειρουργημενη.

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη tasinho
Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O tasinho . έγραψε στις 17:26, 29-09-09:

και μενα ενας ξαδερφος μου εκανε στον Β.Π και μου ειπε οτι ειναι πολυ καλος γιατρος και επειδη τον γνωριζει καλα ειναι και εμπιστος..ο ramblade λεει το αντιθετο,δεν κατηγορω κανενα...ρε παιδια υπαρχει κανενας που να ειναι ειλικρινα καλος?δλδ τι πρεπει να κανουμε να παμε εξωτερικο για να χουμε το κεφαλι μας ησυχο?ελεος.

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 17:47, 29-09-09:

Καταλαβαμε ποιον εννοεις, ειναι ο γιατρος που αν κ δεν του αρεσει η δημοσιοτητα κανεις τις περισσοτερες κ δυσκολοτερες ρινοπλαστικες στην Ελλαδα. Χρησιμοποιει κ το πρωτοποριακο συστημα Virtual Reality για σου δειξει πως θα γινει η μυτη μετα...
Αυτός που σου έκανε μια μυτη σαν ραμφος πουλιού δεν λες? Στο προγραμμα του υπολογιστή εννοώ.Ο χοντρός που δεν μπορούσε να παρει ανάσα. lol
Δούλεψε και Γερμανία τρομάρα του.

Δεν ξερω αν εδω γελαμε ή κλαιμε, εγω παντως ανατριχιασα!
lmao.κλαυσίγελο, για να είσαι μέσα.

ξεχασα να ρωτησω, σου ηρ8ε το προσωπικο μηνυμα?
Ναι τα πήρα όλα dont worry. Ευχομαι να είναι όπως τα λες, να έχουν εμπειρία οι συγκεκριμένοι και να σου έκαναν καλή δουλειά. Άν δεν μπορούν πια να διορθώσουν και ένα κομπαλακι πανω στην μύτη τότε φαντάσου να έβλεπαν και καμιά μύτη θεόστραβη Το κακό όμως με κάποιους ανθρώπους είναι ότι νομίζουν οτι πρέπει να το παίζουν Θεοί και να επέμβουν περισσότερο στην μύτη απο οτι πρέπει και αγγίζουν πράγματα που δεν έπρεπε καν να πειράξουν, οπότε καλό είναι να διευκρινίζουμε πριν απο το χειρουργείο τι θέλουμε να φτιαχτεί και τι μας πειράζει.Μια φίλη μου πήγε για να ισιώσει την καμπούρα και αυτός θεώρησε οτι όχι μόνο πρέπει να την ισιώσει αλλα να την καμπυλώσει κιόλας και να την κάνει σελωτή επειδή πίστεψε θα την ομόρφαινε.Με ποιό δικαίωμα ρε λαλάκα???`Σου είπε ο άλλος οτι θέλει γαλλική μύτη?

Υ.Γ.Ενας φίλος μου είχε το ίδιο απο χτύπημα και το έφτιαξε πριν χρόνια και έγινε πολυ καλή δουλειά.Δεν ξέρω όμως που την έκανε, μου είχε πει αλλα δεν θυμάμαι διότι είναι παρα πολλά χρόνια πρίν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swamps : 29-09-09 στις 18:25. Αιτία: merge
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O tasinho . έγραψε στις 22:00, 29-09-09:

εμενα που μιλησα με το γιατρο πριν μου ειπε οτι εκτος απο το αυτι θα μου παρει και απο τη λεκανη....δε ξερω,δε νομιζω να ειναι τοσο δυσκολη η περιπτωση...δε φτανει μονο ο χονδρος απο το αυτι?επισης μου ειπε αιμορραγια δε θα υπαρχει αλλα θα πρεπει να μεινω 3 μερες αθηνα για να με βλεπει και να με κανει αναρροφηση...αυτο δεν ειναι για το αιμα?η΄μηπως εννοει για οτι υπαρχει μεσα στη μυτη?

Παράθεση

ramblade

Νεοφερμένος

O ramblade έγραψε στις 22:14, 29-09-09:

Γιατι δεν μας λες τι εγινε αναλυτικα για να μην επαναλλαμβανομαστε?

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 22:20, 29-09-09:

μεσω τηλεφωνου μιλησα...και αυτα μου ειπε....απλα ρωταω δε φτανει ο χονδροσ απο το αυτι?και ποια η διαφορα απο το να παρει κομματι απο τη λεκανη απο το να παρει απο το πλευρο,οπως εγινε σε σενα?ειναι πιο ανθεκτικο,πιο γερο?

Παράθεση

ramblade

Νεοφερμένος

O ramblade έγραψε στις 22:44, 29-09-09:

Φιλε μου απ'τη λεκανη μονο κοκκαλο εχω ακουσει να παιρνουν. Λιγο περιεργα μου ακουγονται, παει καπου το μυαλο μου αλλα επιφυλασσομαι να το πω πριν ακουσω τι θα σου πει στο ραντεβου.

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 23:47, 29-09-09:

εμενα που μιλησα με το γιατρο πριν μου ειπε οτι εκτος απο το αυτι θα μου παρει και απο τη λεκανη....
Έλα Χριστέ και παναγιά. Βρε tasinho απο το πλευρό δεν μας είπες την προηγούμενη φορά? Και αυτί?Μπας και δεν καταλαβες τι ειπε?

Ramblade μολις διάβασα το άρθρο αυτό της espresso στο οποίο περιγράφεται η περιπέτεια του φυσικού, που χρειάστηκε 9 ωρες χειρουργείο και του πήραν οστό απο την λεκάνη για στήριξη. Το έχω βάλει και εδω στο θέμα, οποιος θέλει ας το διαβάσει.Υποψιάζομαι οτι του tasinho η περίπτωση είναι χειρότερη απο την δική σου για να φτάσει σε σημείο να χρειαστεί κόκαλο απο την λεκάνη. Δεν του καθίζεις μια μήνυση του κερατα, ρε tasinho αυτουνού που σε ρίμαξε?ΑΙΣΧΟΣ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swamps : 30-09-09 στις 00:06.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 00:48, 30-09-09:

"Ναι τα πήρα όλα dont worry. Ευχομαι να είναι όπως τα λες, να έχουν εμπειρία οι συγκεκριμένοι και να σου έκαναν καλή δουλειά. Άν δεν μπορούν πια να διορθώσουν και ένα κομπαλακι πανω στην μύτη τότε φαντάσου να έβλεπαν και καμιά μύτη θεόστραβη Το κακό όμως με κάποιους ανθρώπους είναι ότι νομίζουν οτι πρέπει να το παίζουν Θεοί και να επέμβουν περισσότερο στην μύτη απο οτι πρέπει και αγγίζουν πράγματα που δεν έπρεπε καν να πειράξουν, οπότε καλό είναι να διευκρινίζουμε πριν απο το χειρουργείο τι θέλουμε να φτιαχτεί και τι μας πειράζει."

Ο γιατρος μου ευτυχως δεν κανει ποτε υπερβολες και το χει σαν αρχη του να μην παραμορφωνει προσωπα. ο πελατης μπορει να ζηταει οτι θελει αλλα δε σημαινει οτι αυτο ειναι και εφικτο. ευτυχως πριν το χειρουργειο του εξηγησα αναλυτικοτατα τι ακριβως θα ηθελα να μου διορθωσει στη μυτη και τον βρηκα συμφωνο στα περισσοτερα (ετσι κ αλλιως οπως ειπα και πριν ειχα μια χαρα μυτουλα, ελαχιστες διορθωσεις ηθελα) μεχρι και φωτογραφιες του εδειξα που τις ειχα επεξεργαστει στο photoshop με το αποτελεσμα που θα ηθελα ωστε να καταλαβει ακριβως τι προσδοκω, κ οτι δε θελω σε καμια περιπτωση τρελες αλλαγες στη μυτη μου.

υ.γ. ειμαι πολυ χαρουμενη πριν λιγο μιλησα με τη μαμα της κολλητης μου (που ελεγα πριν στην swamps οτι ειναι νοσηλευτρια εκει) κ ηταν μπροστα σ ολη την εγχειρηση, και μου ειπε οτι ειδε τη μυτη μου πριν την...γαζωσουν και πως μου την εκαναν αψογη...! αντε ανυπομονω να δω αποτελεσματα...(εννοειται κ απτο λειτουργικο κομματι...)

Παράθεση

ramblade

Νεοφερμένος

O ramblade έγραψε στις 00:54, 30-09-09:

Υποψιάζομαι οτι του tasinho η περίπτωση είναι χειρότερη απο την δική σου για να φτάσει σε σημείο να χρειαστεί κόκαλο απο την λεκάνη. Δεν του καθίζεις μια μήνυση του κερατα, ρε tasinho αυτουνού που σε ρίμαξε?ΑΙΣΧΟΣ.
Το ενδεχομενο να του τα λεει ολα αυτα απ'το τηλεφωνο χωρις καλα καλα να τον εχει εξετασει για να τον αποθαρρυνει δεν το σκεφτηκες? Αυτο επιφυλασσομουν να πω. Οσο για τη γεφυρα υπαρχουν διαφορες τεχνικες για να τις δωσεις προεκταση. Αλλος το κανει με ενεση (αυτος πρεπει να ειναι πολυ μπακαλιστικο, ακομα δεν εχω καταλαβει πως γινεται), αλλος χρησιμοποει οστεινο μοσχευμα, αλλος μικρα κομματακια χονδρου περιτυλιγμενα σε περιχονδριο 'η fascia temporatis, κτλ.
Ειναι η τριτη φορα που θα στο πω tasinho, αν δεν δω φωτογραφια της μυτης σου δεν προκειται να μυρισω να νυχια μου για να καταλαβω τι απ'αυτα που μας λες στεκει κ τι οχι.

Αυτο το forum το εχει παρει το ματι σας?

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=25165

Αναφερονται ολα τα "παληκαρια" του επαγγελματος ... εχει καποιες που συστηνουν τους πιο ανηθικους χασαπηδες ως πολυ καλους. Τελικα ο κοσμος πιστευει οτι του πλασαρουν τα ΜΜΕ.
Εγω βαρεθηκα παντως να ασχολουμαι πλεον, αν θελει καποιος αλλος να τις σωσει εχει καλως.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ramblade : 30-09-09 στις 01:57.
Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 01:09, 30-09-09:

"Τελικα ο κοσμος πιστευει οτι του πλασαρουν τα ΜΜΕ."

Τα λεω κ εγω αυτα αλλα ποιος με ακουει! ολοι εμπιστευονται ο,τι διαφημιζεται! ρε παιδια μακρια απο λαμογια που βγαινουν συνεχως στα καναλια και αυτοπροβαλλονται, ειναι οι μεγαλυτεροι απαταιωνες και αμα σε καταστρεψουν αντε να βρεις το δικιο σου μετα με τους δικηγορους και τα κονε που εχουν αυτοι.
ριξτε μια ματια εδω σε μια σχετικη συζητηση...(διαβαστε απτο σχολιο 7 και κατω)
[βεβαια δν ξερω κατα ποσο ισχυουν αυτα που γραφονται, ο καθενας θα κρινει αναλογα]

http://xpsilikatzoy.wordpress.com/20...31/0231082005/

Παράθεση

ramblade

Νεοφερμένος

O ramblade έγραψε στις 01:25, 30-09-09:

Ναι το'χω διαβασει. Επισης υπαρχει κ αυτο αλλα το google δεν μου το ανιχνευει πλεον με keywords το ονομα του κ τη λεξη "χασαπης"

http://rouskatsi.blogspot.com/2008/11/blog-post.html

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 01:46, 30-09-09:

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ....ανατριχιασα...ω θεε, αν ισχυουν αυτα που γραφει η κοπελα αυτος οι ανθρωπος θελει κρεμασμα!!!!

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 01:52, 30-09-09:

Το ενδεχομενο να του τα λεει ολα αυτα απ'το τηλεφωνο χωρις καλα καλα να τον εχει εξετασει για να τον αποθαρρυνει δεν το σκεφτηκες?
Μα αφού τον εξέτασε πριν μια εβδομάδα.Γιατί να τον αποθαρρύνει δηλαδή? Επειδή ξέρει οτι ίσως δεν πετύχει?Μα το ενδεχόμενο αυτό υπάρχει σε όλες τις επανεπεμβάσεις. Και τι θα κάνει δηλαδή ο άνθρωπος αν δεν μπορεί να αναπνεύσει, να μην την κάνει και να πνίγεται? Εγω του είπα οτι μόνο σε περίπτωση σοβαρού λειτουργικού προβλήματος να την κάνει, και όχι αν είναι άσχημη η μύτη του,απο οτι άκουσα όμως έχει και έντονους πόνους καποιες φορές.Τasinho δεν καταλαβαίνω γιατί δεν στέλνεις φοτο σου στον ramblade να σε δει, και να σου πει την γνώμη του.Κρυψε τα μάτια σου αν δεν θες να φαίνονται.

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 01:53, 30-09-09:

ramblade και γω αυτο φοβαμαι...δε φοβαμαι ουτε εγχειρησεις ουτε τπτ το μονο που θελω ειναι να αναπνευσω καθαρα...απλα αλλοι γιατροι δε μου εθεσαν τετοιο θεμα...θα βγαλω φωτο και θα σου στειλω ramblade...πας για μια μαμημενη βαλβιδα και βγαινεις με ολη τη μυτη διαλυμενη....

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 01:56, 30-09-09:

ρε σεις δεν εχω προβλημα να στειλω,τα καλωδια για να στειλω φωτο τα χω στο σπιτι μου οταν παω θα τα παρω και θα στειλω...δεν εχω και το καινουργιο φορητο γμτ....

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 15:11, 30-09-09:

Καλησπερα σε ολους! θελω να σας κανω μερικες ερωτησεις, επειδη ειμαι λιγο χεσμεντεν σ αυτα, απο χθες τα ξημερωματα αρχισα να εχω αιμορραγια παλι στη μυτη (ενω μου ειχε σταματησει προχθες το βραδυ) μετα κοιμηθηκα και σταματησε κ οταν σηκωθηκα αρχισε παλι αλλα οχι τοσο πολυ. τωρα αιμορραγω λιγο αλλα νιωθω οτι η μυτη μου ειναι καλυτερα. επισης οι μελανιες και το πριξιμο κατω απτα ματια απλωθηκαν αρκετα (το μελανιασμα συνεπως μειωθηκε) να συμπληρωσω πως χθες νωρις το απογευμα χτυπησα λιιιιιγο τον γυψο κατω κατω στον νεροχυτη κ πονεσα ελαχιστα. 1ον, υπαρχει περιπτωση να σχετιζεται η αιμορραγια με αυτο το χτυπηματακι?και αν ναι θα αιμορραγουσα 10 ωρες μετα? 2ον, ειναι φυσικο να αιμορραγω την 3η μερα μετα την επεμβαση?? 3ον, παιζει να εγινε τπτ αλλο οπως πχ να στραβωσε η μυτη μου?? [η μηπως ειμαι λιιιγο υπερβολικη?]

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 15:43, 30-09-09:

χθες τα ξημερωματα αρχισα να εχω αιμορραγια
Παρε τον γιατρό τηλ. να σου πει τι να κανεις η πήγαινε δες τον. Αυτός ξέρει που σε χειρούργησε.Για το αλλο που φοβάσαι οτι μπορεί να στράβωσε η μύτη, δεν νομίζω αφού ήταν πολύ λίγο απο οτι λες. Άλλωστε είναι λίγο δύσκολο νομίζω να στραβώσει τόσο ευκολα αφου φορας τον γύψο, ο οποίος την κρατάει στην σωστή θέση.

Παράθεση

kitkat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kitkat
H kitkat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H kitkat έγραψε στις 15:50, 30-09-09:

raniouli μην ανησυχεις ...και εγω τις πρωτες μερες ειχα καποια αιμορραγια αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικο..βεβεαια μιλαμε για λιγο...ανa 10 ωρες πχ αλλαζα το γαζακι κατω απο την μυτη..οσο για τις μελανιες...εγω ημουν τις 2 πρωτες μερες ελαχιστα μελανιασμενη...ειχαν πρηστει λιγο τα ματια μου...το εντονο μελανιασμα ξεκινησε την 3μερα....ειδικα τα πρωινα και λογω υπνου ημουν ψιλοχαλια...αλλα σημερα 7 μερες μετα...εχουν σχεδον εξαφανιστει εκτος απο 2 μικρα αιμοματακια στο μαγουλο...οι μελανιες σου σιγα σιγα θα κιτρινισουν και μετα θα εξαφανιστουν.. dont worry

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 16:06, 30-09-09:

ευχαριστω πολυ swamps και kit kat!
swamps αυριο πρως πρωι θα παω να μου βγαλει τις γαζες οποτε θα τον ρωτησω. απλως ανησυχησα γτ χθες δεν ειχα σχεδον καθολου αιμορραγια ενω σημερα ειχα αρκετη . kit kat κ εγω το ιδιο ακριβως επαθα με τις μελανιες και το πριξιμο, την 1η μερα ειχα λιιιγο πριξιμο στα πλαινα των ματιων και απο χθες οσο παει και απλωνει, κ οι μελανιες εχουν κιτρινισει.
παντως νιωθω τη μυτη μου αρκετα πιο ξεπρισμενη κ εχει φυγει το τσουξιμο και το πολυ μουδιασμα. βασικα αιμορραγια απ'τα ρουθουνια δεν εχω σχεδον καθολου, στα φλεματα που βγαζω εχω αρκετο αιμα (10000000000000 συγνωμη που σας αηδιαζω παιδια )

Παράθεση

kitkat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kitkat
H kitkat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H kitkat έγραψε στις 16:21, 30-09-09:

ρωτησε τον αυριο για να σαι σιγουρη! κανε υπομονη..ειναι λιγο κουραστικη η αναρρωση αλλα θα περασουν οι μερες...!

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 16:45, 30-09-09:

"ρωτησε τον αυριο για να σαι σιγουρη! κανε υπομονη..ειναι λιγο κουραστικη η αναρρωση αλλα θα περασουν οι μερες...!"

κουραστικη και πολυ δυσαρεστη για μενα που τον τελευταιο καιρο εχω γινει υπερευαισθητη σε τετοια θεματα και δε μπορω να βλεπω πληγες και τετοια...ποσο μαλλον να τις εχω πανω μου. αλλα ενταξει οπως ειπες και συ λιγες μερες ειναι κ μετα ολα οκ ανυπομονω να βγαλω τον γυψο!!!!

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη giorgalis
Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O giorgalis έγραψε στις 21:00, 30-09-09:

swamps αυτο περιμενω να ξεπρηστω!
ειδα τις φωτο και ενταξει υπαρχει διαφορα στο πρηξιμο μετα απο 6 μηνες

να κανω λιγο τον δικηγορο του διαολου:
αλλα μηπως ομως δεν ξεπρηστει τοσο οσο λενε,γιατι αν επι εξι μηνες κοιτας την μυτη νομιζεις οτι εχει ξεπρηστει και οτι ειναι ενταξει τοσες φορες που την εχεις δει την εχεις συνηθισει (γενικα μιλαω)!!!

μηπως ειναι καποιο τρικ,πιστευω να καταλαβαινεις τι λεω
οπως ειπα σκεψη ειναι,οχι η πραγματικοτητα

και κατι αλλο...
στο σαιτ του γιατρου Σκ. οι φωτογραφιες που εχει πριν και μετα,οι φωτογραφιες μετα την εγχειρηση ειναι μετα απο 6 μηνες που εχει ξεπρηστει η μυτη γιατι εκει οι μυτες δειχνουν ξεπρησμενες!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 03:19, 01-10-09:

Σήμερα (technically χτες) έβγαλα το ναρθηκάκι και είδα τη νέα μου μύτη.
Σίγουρα καλύτερη από πριν. Πιο γαλλική απ'ότι τη φανταζόμουν, αλλά δεν νομίζω ότι με χαλάει αυτό.
Είναι πρησμένη βέβαια ακόμα, ιδίως στο ακρορίνιο, αλλά πιστεύω ότι όταν ξεπρηστεί θα είναι πολύ καλή.
Ο γιατρός είπε ότι είναι από τις καλύτερες μύτες που έχει φτιάξει.

Πολύ περίεργη η εικόνα του εαυτού σου με διαφορετική μύτη πάντως. Στην αρχή ήθελα να κοιτάζομαι συνεχώς στον καθρέφτη
Είχε και κάτι ράμματα πάνω τα οποία τα έκοψε και τώρα έχω 4-5 πληγίτσες σε μέγεθος κεφαλιού καρφίτσας, ελπίζω να φύγουν γρήγορα.
Μασάζ πάντως μου είπε να μην κάνω, μόνο κάθε όποτε το θυμάμαι να πιέζω λίγο τη ράχη της μύτης με ένα συγκεκριμένο τρόπο.

@Ράνια: καλωσόρισες! Μη φοβάσαι για την αιμορραγία, κι εγώ τις πρώτες μέρες ορισμένες φορές είχα πολλή και ορισμένες φορές ελάχιστα. Φλέματα με αίμα θα έχεις και για κάποιες μέρες ακόμα (εγώ τουλάχιστον είχα), κι αυτά νορμάλ είναι.

@kitkat: Για το μπούκωμα εγώ έκανα μια πλύση, έβαζα τζελ (αυτό που πρέπει να βάζεις ούτως ή άλλως) και ξάπλωνα για λίγο. Μετά από λίγη ώρα είχε ξεμπουκώσει.

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 04:33, 01-10-09:

γιατι σου εκανε γαλλικη?μηπως ετσι του βγηκε?χΑΧΑΧΑ

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 04:38, 01-10-09:

Δεν είπα καλέ ότι μου έκανε γαλλική! Είπα ότι είναι πιο γαλλική απ'ότι την φανταζόμουν.

Παράθεση

beni4life

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη beni4life
Ο beni4life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O beni4life έγραψε στις 05:02, 01-10-09:

Επικίνδυνες οι επεμβάσεις στο πρόσωπο.

Αρκεί να ψάξει κανείς πόσα νεύρα παιρνάνε και πόσοι μυς συνεργάζονται για να κάνουμε την παραμικρή γκριμάτσα. Η εμπειρία μου από γνωστό μου προωπο που έπαθε (όχι από πλαστική βέβαια) μερικη παράλυση προσώπου ήταν απογοητευτική.
Και οι παραλήσεις από αισθητικές επεμβάσεις σε μυτη, χείλη, μάτια είναι στατιστικά αρκέτες. Ενα λαθάκι του ιατρού και μετά δε σε σώζει ο θεός ο ίδιος. Ούτε δεύτερες πλαστικές, ούτε κορτιζόνες...
Κι άντε για τον άνδρα δε πάει στα ανάθεμα, για μια γυναίκα?

Μην ξεχνάμε ότι το πρόσωπο είναι σε μεγάλο βαθμό και η προσωπικότητα μας (το λέει και η λέξη άλλωστε). Αν αλλάξουμε ριζικά το πρόσωπο μας αλλάζει κυριολεκτικά και μεταφορικα η εικόνα των άλλων για μας.

Είναι απερισκεψία το να κάνει κανείς τέτοια επέμβαση χωρίς να έχει ιατρικούς, επαγγελματικούς ή σοβαρούς εμφανησιακούς/ψυχολογικούς λόγους.
Εκτός κι αν του περισσεύουν και πάει στους καλύτερους.
Μόνο που συνήθως όσοι μπαίνουν στον πειρασμό συνήθως ζητάνε κι άλλη, κι άλλη επέμβαση.
Και αλίμονο σε όποιον δεν είναι αρκέτα σίγουρος για μια τέτοια απόφαση...

Πάνω απ όλα χρειάζεται ώριμη σκέψη και γνώση των μικρών έστω ρίσκων που έχουν τέτοιες αισθητικές επεμβάσεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beni4life : 01-10-09 στις 05:10.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους