Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,680 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,366 μηνύματα σε 91,609 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 935 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη swamps
H swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.

H swamps έγραψε στις 23:00, 05-01-10:

εγω προσωπικα εδω και 3 μηνες εχω την καμπυλη στο ακρορινιο,το "κουρμπαλακι" στην αριστερη πλευρα της μυτης δηλαδη αντε και αν φυγουν στο μελλον,6-9 μηνες πανε χαμενοι..........
Κουρμπαλάκι στην αριστερή πλευρά της μύτης?Χμμμ
Μήπως αυτό οφείλεται στην ασυμμετρία του ακρορρινίου?Το ακρορρίνιο σου στην μια πλευρά μπορεί να έχει περισσότερο χόνδρο πράγμα που μπορεί να φαίνεται λίγο έντονα επειδή δεν ξεπρήστηκες ακόμα
Όσον αφορά οτι οι μήνες πάνε χαμένοι είναι στο χέρι σου νομίζω.Αν ξεχάσεις λίγο την μύτη σου και ζεις όπως πριν τότε όλα ειναι Ok.Αν όμως επιλέξεις να ασχολείσαι μόνο με αυτό τότε ναι όντως είναι χαμένος χρόνος.
Οι νέοι άνθρωποι δεν υπολογίζουν τον χρόνο που χάνουν απο την ζωή τους όταν κάνουν τετοιου είδους επεμβάσεις.Όταν είμαστε στα 20 μας δεν καταλαβαίνουμε πόσο πολύτιμος είναι ο χρόνος και το μόνο που μας νοιάζει είναι να γίνουμε όμορφοι με οποιοδήποτε κόστος ακόμα και χάσιμο χρόνου απο την ζωή μας.Όταν όμως πατήσεις τα 30 αρχίζεις να το καταλαβαίνεις καλύτερα
Εχω πει εκατοντάδες φορές οτι το χειρουργίο δεν είναι κέντρο αισθητικής .Το μετεγχειριτικό στάδιο είναι βάσανο και ταλαιπωρία που πρέπει να έχεις υπομονή μεγάλη για να το αντέξεις, αλλιώς καλύτερα να μην το κάνεις.Τράβα πόνο για ομορφιά δεν λένε???

Λια δίκιο έχεις, απλά επειδή τον βλέπω αγχωμένο πολύ για αυτό του προτείνα να να ρωτήσει κάποια πράγματα τον γιατρό μήπως και λύσει κάποιες απορίες του. Καλύτερα είναι να περιμένει 6-12 μήνες για να δει πως πάει και μέτα να κάνει επίσκεψη. Έτσι και αλλιως δεν μπορεί να κάνει τίποτα τώρα διότι ειναι πολύ νωρίς.Εσύ έκλεισες το τρίμηνο ε? Στείλε μου καμια φοτο αν θες να σε δω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anemos642000

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anemos642000
Ο anemos642000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O anemos642000 έγραψε στις 01:24, 06-01-10:

γεια σας και καλη χρονια σε ολους.ειμαι 35 μερες μετα το χειρουργειο.αφαιρεση καμπουρας ,ευθιασμος ρινικου διαφραγματος,κογχες,σταφυλη.3 ωρες χειρουργειο στον αγιο λουκα.αν με ρωτησετε αν ειμαι ευχαριστημενος θα σας πω ναι.γιατι σιγουρα ειμαι πολυ καλυτερα απο πριν.αλλα τελειοτητα μη ψαχνετε.οσο ξεπριζομαι ολο και κατι αλλο βλεπω.ο γιατρος μου λεει μετα τον ιουνιο θα τα πουμε.ας τον ακουσω αφου δεν μπορω να κανω και αλλιως.παντως λειτουργικα πρεπει να εκανε πολυ καλη δουλεια.εμφανισιακα σε γενικες γραμμες εκανε και εκει καλη δουλεια.υπομονη μεχρι να ξεπριστει εντελως

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΦΑΝΗ1410
H ΦΑΝΗ1410 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H ΦΑΝΗ1410 έγραψε στις 04:03, 06-01-10:

παιδια χρονια πολλα καλη χρονια.... διαβασα της συζητηση σας και μπορω να πω προβληματιστηκα λιγο. εκλεισα 2 μηνες και εγω πριν 2 μερεσ και ενω μου αρεσει η μυτη οχι οτι εχει και τρελη διαφορα απο την προηγουμενη μυτη και εμενα ειναι ακομα μυτερη ενω την ηθελα πιο μικρη και με το κοκαλο δεν φαινοταν τοσο μυτερη. αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι και εγω εχω ενα καρουμπΑΛΑΚΙ στιν αριστερη μερια κοντα στα εξωτερικα ραμματα και δενξερω αν ειναι κοκαλο η δερμα αυτο το καρουμπαλακι. και οταν το ακουμπαω νιωθω περιεργα σαν να ανατριχιαζω. και απ οτι διαβασα το εχετε και εσεις. τι ειναι αυτο ακριβως. εχει ρωτησει κανενας?????

και ο μεγαλυτερος μου φοβος ειναι οταν θα ξεπριστει τελειος μηπως ειναι χαλια η ραχη και δεν ειναι ισια εχει καρουμπαλακια....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 06-01-10 στις 04:06. Αιτία: Συνεχόμενα ποστ :)
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 04:16, 06-01-10:

Μου είχε πει τι είναι, αλλά δεν είχα δώσει και πολύ βάση, περισσότερο πρόσεξα το ότι θα φύγει μετά που είπε. Οπότε ας μην εξηγήσω καλύτερα γιατί με τη μνήμη που έχω, μάλλον παραπληροφόρηση θα είναι.

Κι εγώ το φοβάμαι αυτό πάντως!!

Swamps, στο facebook profile pic μου έχω μια πρόσφατη, αλλιώς θα σου στείλω κάποια στιγμή αργότερα.

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη giorgalis
Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O giorgalis έγραψε στις 17:07, 06-01-10:

τον ειδατε τον Σκ. στον αλφα στο μεσημεριανο που ελεγε για την ρινοπλαστικη

τελικα η τεχνικη του ειναι να μην βαζει πολυ το ακρορινιο μεσα απ 'οτι καταλαβα με οσο ειπε

Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elenadi
H elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H elenadi έγραψε στις 23:52, 06-01-10:

παιδια χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους!!!
λια-αυτο το ανομοιομορφο που λες το εχω κι εγω.φυσικα και δε φαινεται.απλα αν ψιλαφισεις τη μυτη.και δεν πιστευω οτι εχει καμμια απολυτως σημασια -τωρα ή και πιο μετα οπως φοβασαι..δεν ειναι κτι..οταν ειχα δει 3d ταινια 3 ωρες μου'χαν κανει τα γυαλια σημαδακι και ειχα χεστει πανω μου..λολ
τα καρουμπαλακια στα ραμματα εμενα(σχεδον 6 μηνες μετα) μου εχουν σχεδον εξαφανιστει.μονο αν τα ψιλαφιζω τα βρισκω!!
το ακρορινιο μου ειναι ακομα πρησμενο-κυριως στην ακρη.οχι δλδ αριστερα δεξια.το καταλαβαινω γτι ακομα τη νιωθω ακαμπτη τη μυτη σχετικα και δε μπορω να την κανω οτι θελω οπως παλια..να την πιεσω οσο θελω να την κουνησω..
με ποναει!!οταν θα μπορω να δινω μπουνιτσες θα καταλαβω οτι ξεπρηστηκε..
παντως μου κανει εντυπωση το πως ασχολουμαστε ακομα και με μικροπραγματα.αφου δεν εχουμε ελενξει και τους πορους της μυτης εναν προς εναν να δουμε αντιδρασεις σε σχεση με παλια,παλι καλα..
giorgali βαλε ρε συ please photos οπως εγω..αν δεν ξερεις να σε βοηθησει η Λια.γτι εγω οταν ειδα καποιες στο msn σε δουλευα..δεν εβλεπα τπτ κακο κι εσενα υπερβολικο.απογοητευεσαι πολυυυυ κι εχεις κυριολεκτικα στολισει τον Σκ..λολ βαλε να σου πουν τη γνωμη τους.φυσικα σημασια εχει το πως νιωθεις εσυ πανω απ'ολα-αλλα καλο κανει να δουμε ποσο πλησιαζουμε στη γνωμη των αλλων.
καλη αναρρωση στους καινουριους της ομαδας των εγχειρισμενων...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 07:27, 07-01-10:

Καλή χρονιά Έλενα!

Εγώ πήγα χτες να δω το Avatar και δεν μπορούσα να αφήσω τα γυαλιά πάνω στη μύτη, με ενοχλούσαν και φοβόμουν υπερβολικά ότι θα κάνουν κανένα κακό, οπότε την παρακολούθησα ...κρατώντας τα με το χέρι, λες και βλέπω Όπερα

Παράθεση

nagia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nagia
H nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H nagia έγραψε στις 12:34, 07-01-10:

Αυτό με τα γυαλιά το έχω κι εγώ και ακόμα δε φοράω. Μου πήρε ο φίλος μου δώρο γυαλιά ηλίου και δεν μπορώ να τα βάλω
Όσο γιάυτά τα γραμπαλάκια που λέτε εγώ δεν έχω τίποτα απ'όλα αυτά. Αλλά γενικά δεν δίνω και πολύ σημασία, της κάνω μασαζ αν και πολλές φορές το ξεχνάω κι αυτό... Πάνε 2 μήνες που την έκανα. Άλλες φορές μου αρέσει πολύ άλλες όχι τόσο.
Γίωργο βάλε φώτο αν γίνεται να σου πούμε τη γνώμη μας. Η μύτη σου είναι τελικά καμπυλωτή ή ίσια γιατί με μπέρδεψες λίγο. Πάντως το πρήξιμο νομίζω είναι καθαρά θέμα οργανισμού και όχι τόσο θέμα γιατρού. Και η κολλητή μου που έκανε (σε άλλο γιατρό) ακόμα πρησμένη είναι και έχουν περάσει 5μήνες. Κ[αποιοι παρουσιάζατε τον Σκ. πολύ σοβαρό και αυστηρό και είναι πάντα μες το χαβαλέ και συνέχεια μου μιλάει πολύ γλυκά και καλά. Δεν νομίζω να είναι μόνο με μένα έτσι. Απλά Γιώργο τουλάχιστον ο Σκ. έχει την μεγαλύτερη εμπειρία απ'όλους. Μην ξεχνάς ότι εγώ είχα μια επιπλωκούλα (την έχω γράψει) και πήγαινε κάθε μέρα στο Ιασώ, κάθε μέρα έβλεπά διαφορετικά άτομα, πολλοί ήταν και σακατεμένοι από άλλους χειρουργούς, άλλοι ήρθαν από επαρχεία ακόμα κ από Κύπρο μόνο για τον Σκ.
Μπόρει και να'χεις δίκιο, μπορεί όντως να μην σου έκανε καλή δουλειά μπορεί όμως και να το βλέπεις εσύ έτσι. Βάλε αν μπορείς φωτο σου.
Αυτό που ρώτησα, ότι μου σήκωσε τη μύτη μου αλλά δεν μου έβαλε μόσχευμα, γίνεται να μείνει έτσι σηκωμένη? Ξέρεις κανείς? Το έκανε σε κάποιον άλλον ή σας έβαλε μόσχευμα για να στηρίζεται και να μην πέσει?

Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

H elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H elenadi έγραψε στις 15:39, 07-01-10:

κι εγω το avatar ειχα δει Λια!!!!
απ'οτι ξερω μπορει να στη σηκωσει και χωρις μοσχευμα φυσικα.το μοσχευμα χρειαζεται σε επανορθωτικη ρινοπλαστικη ή οταν ειναι σπασμενη η μυτη νομιζω.
παντα προσθετω σε αυτα που λεω "νομιζω" ή κτι αναλογο γτι δεν ειμαι γιατρος.λεω οτι λεω απο αυτα που εχω ακουσει και δει οταν το εψαχνα και αργοτερα με ασθενεις στο Σκ..
Κτι τελευταιο για το Σκ και την τοσο αμφιλεγομενη συμπεριφορα του..
εγω πιστευω οτι ειναι μια χαρα ανθρωπος,με χιουμορ,ευγενικος,προσπαθει να βοηθησει..Αλλα...
δε σηκωνει και πολλες πολλες κουβεντες πανω στη δουλεια του.εχει μια γενικοτερη επαρση στο συγκεκριμενο θεμα και αν πας να τον αμφισβητησεις ή να αμφιβαλεις για τη δουλεια του εκει ειναι που γινεται ειρωνικος..δεν πιστευω οτι εχει καμμια σχεση το φυλο του πελατη,αλλα η προσεγγιση που του κανει ο καθενας..
σε ολα τα επαγγελματα πιστευω γινεται αυτο-ο αλλος στραβωνει οταν τον θιγεις για κτι που πιστευει οτι κατεχει πολυ περισσοτερο απο εσενα(και ισχυει εδω που τα λεμε με το Σκ..)
απλα το συγκεκριμενο πραγμα μας ποναει γι'αυτο και το ψειριζουμε τοσο πολυ..
ενω αν ο μπογιατζης δε μας φτιαξει ας πουμε καλα το σπιτι θα βριστουμε μαζι του,αλλα θα το'χουμε ξεχασει σε δυο βδομαδες..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 16:54, 07-01-10:

Αυτό που ρώτησα, ότι μου σήκωσε τη μύτη μου αλλά δεν μου έβαλε μόσχευμα, γίνεται να μείνει έτσι σηκωμένη? Ξέρεις κανείς? Το έκανε σε κάποιον άλλον ή σας έβαλε μόσχευμα για να στηρίζεται και να μην πέσει?
τι?
Ποιός είπε οτι χρειάζεται μόσχευμα για να σηκωθεί η μύτη? Το ακρορρίνιο δηλαδη.
Η γεφυρα για να σηκωθεί απο οτι ξέρω χρειάζεται μόσχευμα και αυτό γίνεται σε περίπτωση που έχει φαγωθεί η μύτη πολύ και πρέπει να μπει συμπλήρωμα χόνδρου εκει.

Εγώ πήγα χτες να δω το Avatar και δεν μπορούσα να αφήσω τα γυαλιά πάνω στη μύτη, με ενοχλούσαν και φοβόμουν υπερβολικά ότι θα κάνουν κανένα κακό, οπότε την παρακολούθησα ...κρατώντας τα με το χέρι, λες και βλέπω Όπερα
LMAO

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 21:28, 07-01-10:

elenadi καλη χρονια
εδωσες εξετασεις που μου ελεγες?πως τα πηγες?

παιδια για να γινω κατανοητος γιατι παρεξηγηθηκα εγω δεν ειπα οτι ο Σκ. ειναι "παλιοχαρακτηρας"!φυσικα και εχει χιουμορ νομιζω σε προηγουμενα σχολια μου ειχα γραψει για το χαβαλε που καναμε οταν πηγα για επισκεψη το καλοκαιρι!
αυτο που με ενοχλει <<φυσικα και οι αλλοι γιατροι "μεγαλα ονοματα" ετσι ειναι>> ειναι η ορισμενα γεγονοτα!

πχ δεν με εβγαλε φωτο μετα την επεμβαση (για να ειμαι δικαιος φταιει η ξανθια βοηθος που εχει) ορισμενες φορες ειχε ειρωνια,και γενικα ενω πριν λεει "θα τα φτιαξουμε ολα" κτλ, το αποτελεσμα ειναι "συντηρητικο" ενω περιμενεις αλλα..

θυμαμαι οταν εψαχνα γιατρο για να κανω ρινοπλαστικη σε ενα σαιτ ειχε κανονες για να επιλεξεις γατρο και ενας ελεγε "αποφυγεται τους γιατρους που βγαινουν στα καναλια"!τωρα καταλαβαινω γιατι το ελεγε αυτο................
(οποιος καταλαβε- καταλαβε)

παιδια και να βαλώ τις φωτο αυτα που θελω να σας πω δεν θα φαινονται,πχ το "κουρμπαλακι' στην αριστερη πλευρα με το φλας της φωτογραφικης δεν φαινεται,ακομα για το ακρορινιο θελει μεγαλη αναλυση η φωτο για να φανει αυτο που λεω!

παντως οταν παω στον γιατρο μετα θα βαλω φωτο αλλα δεν πως κανω επεξεργασια κτλ

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 21:45, 07-01-10:

θυμαμαι οταν εψαχνα γιατρο για να κανω ρινοπλαστικη σε ενα σαιτ ειχε κανονες για να επιλεξεις γατρο και ενας ελεγε "αποφυγεται τους γιατρους που βγαινουν στα καναλια"!τωρα καταλαβαινω γιατι το ελεγε αυτο................
Και που να δεις κατι άλλους που καταντήσανε μαιντανοί και εκθέτουν και τους έρωτες τους!
Στο star κάθε βδομάδα στην Λαμπίρη.
Τον συγκεκριμένο σπάνια τον πετυχαίνω στην tv.Είναι χρόνια στο επάγγελμα αλλα τα τελευταία 5 χρόνια μόνο εκτίθεται στα ΜΜΕ.
Αυτό που με εξόργισε κάποια στιγμή είναι οταν βγήκε ο μορφονιός ο playboy της παρέας όλων αυτών ο Α.Φ.και παρομοίαζε την ρινοπλαστική σαν επίσκεψη στο κομμωτήριο για βαφή μαλλιών!!!
Τουλάχιστον ο Σκ. διαφημίζει την δουλειά του και οχι τις ερωτικές του κατακτήσεις!

παιδια και να βαλώ τις φωτο αυτα που θελω να σας πω δεν θα φαινονται,πχ το "κουρμπαλακι' στην αριστερη πλευρα με το φλας της φωτογραφικης δεν φαινεται,ακομα για το ακρορινιο θελει μεγαλη αναλυση η φωτο για να φανει αυτο που λεω!
Ε μην χρησιμοποιήσεις φλας, βγάλε την μέρα έξω στο φως.Για να λες οτι το καρουμπαλάκι αυτό δεν φαίνεται και τόσο, και οτι θέλει μεγάλη ανάλυση για να φανεί, μάλλον εσυ το βλέπεις και κανένας άλλος. Βρε εσυ δεν ήσουν που έλεγες οτι οι δικοί σου και ειδικα η αδερφή σου όταν είδε την μύτη σου της άρεσε πολύ?Εκείνοι τι λενε για αυτά που λες εδώ? Βλέπουν κάτι?

απλα το συγκεκριμενο πραγμα μας ποναει γι'αυτο και το ψειριζουμε τοσο πολυ..
ενω αν ο μπογιατζης δε μας φτιαξει ας πουμε καλα το σπιτι θα βριστουμε μαζι του,αλλα θα το'χουμε ξεχασει σε δυο βδομαδες
Ελενα, θα το έχουμε ξεχάσει διότι απο το δωμάτιο μπορείς να βγείς και να το βλέπεις σπάνια την ''μουρη'' σου όμως όχι.χαχαχαχα
Μην ξεχνάς οτι το δωμάτιο ξαναβάφεται εύκολα το πρόσωπο όμως οταν χαλάσει δύσκολα φτιάχνεται.

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 21:55, 07-01-10:

γεια σου ρε swamps!!!γατα εισαι!

δεν μπορω να πω ο Σκ. ξερει επειδη ειναι ΩΡΛ,χθες που τον ειδα λιγο στο ALPHA σωστα τα ειπε!

αν...και εκτος απο αυτο ηθελα να πω και κατι αλλο!!!

την ημερα δεν φαινεται ρε swamps μονο την νυχτα οταν ο φωτισμος ειναι απο πανω

θα μου πει ο γιατρος οταν παω γιαυτο και θα σας πω

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 22:06, 07-01-10:

την ημερα δεν φαινεται ρε swamps μονο την νυχτα οταν ο φωτισμος ειναι απο πανω
Ε???
Δηλαδή μόνο την νύχτα φαίνεται το καρούμπαλο αυτό και σε συγκεκριμένη θέση?Φωτισμός απο πάνω?Όταν καθέσαι ενα πράμα κάτω απο το φωτιστικό δηλαδή?Ε και εγώ αμα κάτσω κάτω απο κει, μπορεί να με περάσεις και για εξωγήινο.χαχαχαχα
Άκου τι κάθεται και παρατηρεί ο άνθρωπος.Άν πας στον γιατρό καλά θα ήταν να μην το πεις αυτό διότι θα νευριάσει.lol

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swamps : 07-01-10 στις 22:48.
Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 22:45, 07-01-10:

swamps δεν σε καταλαβενω

την ημερα δεν φαινεται τοσο μονο την νυχτα με τον φωτισμο!πχ τον βραδυ οταν βγαινω με τον φωτισμο φαινεται

ενταξει τωρα που το ξαναβλεπω εχει ξεπρηστει καπως

εγω παντως θα του το δειξω!!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:30, 08-01-10:

swamps σε παρακαλώ μην ειρωνεύεσαι.
Μπορεί να θεωρείς ότι αυτό που λέει ο giorgalis είναι γελοίο ή υπερβολικό, αλλά ο άνθρωπος απλά εκφράζει ένα φόβο του, και είναι πολύ άσχημο να τον χλευάζεις γι'αυτό.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

H elenadi έγραψε στις 00:50, 08-01-10:

giorgali thanks για το ενδιαφερον.εδωσα αθηνα και ξανθη (για λιγοτερο ανταγωνισμο).αθηνα δεν υπαρχει περιπτωση γτι ο ανταγωνισμος ειναι τεραστιος,ξανθη αναμενω αποτελεσματα
φωτογραφια δε με εχει βγαλει ουτε εμενα να πω την αληθεια.σκεφτομαι οτι ισως δεν καιγεται να βγαλει οχι και τοσο "χαρακτηριστικες" περιπτωσεις.εμενα απλως ηταν μεγαλη-δεν ειχε ουτε υβο,ουτε ηταν στραβη.οσον αφορα σε σενα giorgali δεν ξερω γτι δε σε εβγαλε..
την ημερα δεν φαινεται τοσο μονο την νυχτα με τον φωτισμο!πχ τον βραδυ οταν βγαινω με τον φωτισμο φαινεται
ρε συ giorgali sorry κιολας.. αλλα φαινεσαι να εχεις παθιαστει με το θεμα λιγουλακι..ετσι οπως τα λες φαινεται να ειναι κτι που δεν το διακρινεις καλα καλα εσυ..πως ειναι δυνατον να μη φαινεται κτι τη μερα????
κι επισης με μηχανη φωτογραφικη ακομα και κινητου απο 2mpixels και πανω φαινεται μια χαρα...
φαινονται τα παντα και μαλιστα πραγματα που δε φαινονται με το ματι γτι παγωνει τη στιγμη.δε χρειαζεται μεγαλη αναλυση ουτε καν ζουμ.για να κρυψεις τα ματια γινεται με photoshop -απλα βαζεις λιγο χρωμα με το πινελο στην περιοχη των ματιων.γινεται ακομα και με τη ζωγραφικη νομιζω.θα μπορουσες ακομα και αυτες που μου εδειξες στο msn να βαλεις.αν δεν ξερεις πως φανταζομαι η λια θα σε διαφωτισει

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 10:49, 08-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
swamps σε παρακαλώ μην ειρωνεύεσαι.
Μπορεί να θεωρείς ότι αυτό που λέει ο giorgalis είναι γελοίο ή υπερβολικό, αλλά ο άνθρωπος απλά εκφράζει ένα φόβο του, και είναι πολύ άσχημο να τον χλευάζεις γι'αυτό.
Αν θεωρείς το χιούμορ ειρωνία δεν ευθύνομαι καθόλου για αυτό.Το όλο θέμα είναι αστείο και δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ ειδικά με τον συγκεκριμένο αν δεν βάλει φωτογραφία εδω.

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 23:45, 09-01-10:

παιδια φωτο θα βαλω οταν πρεπει!

swamps για να σου απαντησω στο αναλογο υφος "σου θιξαμε τον γιατρο και σου χαλαω την εικονα που του ειχες φτιαξει?"(χωρις να λεω οτι ο γιατρος δεν ειναι καλος,απλως εκφραζω καποια παραπονα)

Λια ευχαριστω γιατι εχεις κανει την επεμβαση και ξερεις τις φοβιες που εχει ο καθενας οταν εχει κανει!
η swamps νομιζω δεν εχει κανει, αυτα τα λεει επειδη ειχε κανει μια φιλη της οπως ειχε πει παλια αν θυμαμαι καλα!
αν κανω λαθος "συγνωμη"

elenadi δεν σου φαινεται λογικο την ημερα να φαινεται λιγο και το βραδυ με τον φωτισμο να φαινεται περισσοτερο(τωρα εχει ξεφουσκωσει καπως αλλα φαινεται ακομα)
και οι φωτο που σου ειχα δειξει ειναι οι καλυτερες που ειχα φυλαξει,ειχα βγαλει και κατι αλλες αλλα τις εχω διαγραψει γιατι δεν μου αρεσαν!

φωτο θα βαλω σιγουρα,υπομονη.......................

Παράθεση

Signorita

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Signorita
H Signorita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Signorita έγραψε στις 17:27, 13-01-10:

Καλησπερα σε ολους, θα ηθελα αν μπορειτε να στειλετε και σε μενα σε προσωπικο μηνυμα το ονομα καποιου καλου χειρουργου ωρλ-ρινοπλαστικου στον οποιο εχετε απευθυνθει εσεις ή καποιο δικο σας προσωπο και εχετε μεινει ικανοποιημενοι... Προσπαθησα να διαβασω το θεμα απο την αρχη αλλα οι σελιδες ειναι απειρες και δεν αναφερονται ονοματα... Ευχαριστω!!

Παράθεση

magdalena10715

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη magdalena10715
H magdalena10715 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H magdalena10715 έγραψε στις 17:15, 19-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Signorita
Καλησπερα σε ολους, θα ηθελα αν μπορειτε να στειλετε και σε μενα σε προσωπικο μηνυμα το ονομα καποιου καλου χειρουργου ωρλ-ρινοπλαστικου στον οποιο εχετε απευθυνθει εσεις ή καποιο δικο σας προσωπο και εχετε μεινει ικανοποιημενοι... Προσπαθησα να διαβασω το θεμα απο την αρχη αλλα οι σελιδες ειναι απειρες και δεν αναφερονται ονοματα... Ευχαριστω!!
Καλησπέρα και από μένα. Την περασμένη Πέμπτη υποβλήθηκα και εγώ σε ρινοπλαστική με ταυτόχρονη διόρθωση του ρινικού διαφράγματος. Αύριο είναι η μεγάλη μέρα...ο γιατρός θα βγάλει το γυψάκι και θα αποκαλυφθεί η νέα μου μυτούλα. Επειδή δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα, η μύτη μου είναι μικρή και τα ρουθούνια χωρίς κάποια δυσμορφία, ο γιατρός μου είπε ότι θα κρατούσε τα όμορφα σημεία της μύτης μου και θα έκανε βελτίωση όπου μόνο παρατηρούσε πρόβλημα (στο γνωστό "κοκκαλάκι").Το μεγάλο ζόρι κατα την αποψή μου είναι μέχρι να βγουν και τα ταμπόν απο τη μύτη, δηλ οι 3 πρώτες μέρες..Οι μελανιές και το πρήξιμο ήταν αναμενόμενα οπότε δεν έπαθα σοκ βλέποντας το προσωπό μου ελαφρά παραμορφωμένο. Πιο πολύ απ όλα με ενόχλησε η δυσκολία στη αναπνοή (στερήθηκα ύπνο για 3 βράδια) και το "βαρύ" κεφάλι των πρώτων 2 ημερών - το οποίο ευτυχώς ανακουφιζοταν με παυσίπονα. Ανυπομονώ να δω το αυριανό αποτέλεσμα για να πω αν πραγματικα άξιζε η όλη ταλαιπωρία. Ο γιατρός μου έιναι ΩΡΛ με εξειδίκευση στην ρινοπλαστική και αποκαλείται από πολλούς "καλλιτέχνης" για τις μυτούλες που φτιάχνει...για να δούμε...Οπότε Signorita θα μπορώ με ασφάλεια να σου τον συστήσω σε περίπτωση καλού αποτελέσματος..θα βάλω νέα καταχώρηση 2morrow μετά τα..αποκαλυπτήρια!! εως τότε γεια σας και καλή αναρρωση σε όλες τις χειρουργημένες μυτούλες!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

H ΦΑΝΗ1410 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H ΦΑΝΗ1410 έγραψε στις 01:49, 03-02-10:

παιδια που χαθηκατε??? το κλεισαμε το μαγαζι??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη raniouli!
H raniouli! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H raniouli! έγραψε στις 04:53, 03-02-10:

Φανούλα εδώ είμαι εγώ, απλά επειδή δεν βλέπω να μιλάει κανείς δε μιλάω ούτε εγώ πως είναι η μυτούλα σου?? αναρρώνεις??

εσύ magdalena δε μας έγραψες τελικά, τον έβγαλες το γύψο?? (προφανώς ναι, πάνε τόσες μέρες ) πως είναι η νέα σου μυτούλα?????

Παράθεση

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

H ΦΑΝΗ1410 έγραψε στις 01:39, 05-02-10:

γεια σου rαniouli τι κανεις... εγω καλα εκλεισα 3 μηνες με την καινουρια μυτουλα... πηγα και στον γιατρο και με ειδε.. καλα μου ειπε..

Παράθεση

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

H ΦΑΝΗ1410 έγραψε στις 01:43, 05-02-10:

αλλα εμενα με εχει προβληματισει κατι να σε ρωτισω μηπως ειχες και εσυ το ιδιο προβλημα.... ενω η μυτη μου αρεσει και ειναι μια χαρα απο την αριστερη μερια πανω στο κοκαλο εχω ενα καρουμπαλακι... και φαινεται και το πιανω... εμενα μου φαινεται σαν κοκαλο οταν το πιανω. ο γιατροσ μου ειπε οτι ειναι φλεγμονη και οτι θα φυγει ... δεν ξερω φοβαμαι μηπως δεν φυγει και οτι δεν εφτιαξε καλα το κοκαλο εκει ξερω εγω μπορει να λεω και βλακειες..

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H raniouli! έγραψε στις 07:07, 05-02-10:

ναι φανη μου, εγω εχω αυτο το καρουμπαλακι ακριβως στο κεντρο του κοκκαλου της μυτης και δεν εχει φυγει καθολου, αλλα ο γιατρος μου ειχε πει απτην αρχη οτι ειναι το ιδιο το κοκκαλο...για να σου ειπε οτι ειναι φλεγμονη κατι θα ξερει ο ανθρωπος ρε, λογικα θα φυγει σιγα σιγα εμενα παντως το δικο μου μου τη σπαει λιγο, ειδικα στο προφιλ και οταν βγαζω φωτογραφια με φλας πεταει αρκετα κ η μυτη δεν ειναι πολυ λεια...ενω εχει φυγει η καμπουρα, πεταει αυτη η μλκια... τωρα τι να πω, ελπιζω το δικο σου να μην ειναι ιδια περιπτωση και να ειναι προσωρινο. εσυ εισαι κ τυχερη, αμα ειναι στην αριστερη μερια δε θα φαινεται τοσο οσο το δικο μ που ειναι ακριβως στη μεση οπως με κοιτας ανφαζ.. αλλα ενταξει, αυτο δεν ειναι τιποτα μπροστα στην υπολοιπη δουλεια του γιατρου, μου εχει κανει μια αψογη μυτουλα...
να σε ρωτησω φανη, εσενα τωρα με το κρυο πριζεται καθολου η μυτη σου?? εμενα το ακρορινιο σκληραινει κ κοκκινιζει αρκετα, γινεται σαν μπαλιτσα ασε που εχω κλεισει τον 4ο μηνα και ακομα δεν εχει ξεπριστει...ενω απ'την αρχη αν θυμασαι απ'αυτα που ελεγα, δεν ειχα πριστει τοσο πολυ... εδω και καναν μηνα σαν να εχω σταματησει να ξεπριζομαι!

Παράθεση

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

H ΦΑΝΗ1410 έγραψε στις 02:55, 10-02-10:

raniouli και εμενα πριζεται με το κρυο και στο ακρορινιο ιδιαιτερα... αλλ α μου το ειχε πει και αλλη κοπελα που ειχε κανει επεμβαση και ειχαν περασει 4 μηνες καποια στιγμη νομιζε οτι εχει κολλησει και δεν ξεπριζοταν.. τον 6 μηνα ξεπριστηκε ξαφνικα και πολυ γρηγορα μην ανησυχεις.. καλα να ρωτησω κατι αλλο ... δηλαδη σοθ ειπε ο γιατροσ οτι ειναι κοκαλο και δεν θα φυγει ????? δηλαδη τι δεν εφτιαξε οσο επρεπε εκει?? τι δικαιολογια ειπε? και θα μεινει ετσι?

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 03:47, 10-02-10:

Χμμμ...απ'οτι καταλαβα επρεπε να αφησει λιγο περισσοτερο χονδρο σ εκεινο το σημειο... ισως για να στηριχτει η μυτη, μπορει αν μου την ετρωγε πολυ να...επεφτε ξερω γω!...παντως ενα αλλο που ειχα βγαλει πιο πανω και μ ειχε πει ο γιατρος οτι δε θα φυγει, εφυγε!!! οποτε μπορει να φυγει κ αυτο..παντως οσο περναει ο καιρος μου φαινεται μικροτερο.. ισως φυγει μετα τους 6 μηνες τελειως! μην ανησυχεις παντως για αυτο ρε συ, αμα σου χει κανει γενικα καλη δουλεια αυτο δν ειναι τπτ...ασε που δεν το προσεχει κανεις, εμενα τουλαχιστον μου λενε οτι μονο εγω το βλεπω

Παράθεση

Αlikaros

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αlikaros
H Αlikaros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H Αlikaros έγραψε στις 18:40, 13-02-10:

Παιδια,αυτο το καρουμπαλακι που λετε το εχω και εγω! και μαλιστα ειναι κινητο...το πιανω και το κανω βολτες μεσα στη μυτη λολ
Ρωτησα τις προαλλες τον γιατρο και αυτος μου ειπε πως καλυτερα να το βγαλουμε γιατι δεν ειναι σιγουρος για το τι μπορει να ειναι....Μου ειπε μεχρι τελη Φεβρουαριου αν τελικα το αποφασισω,να παω να μου κανει μια μικρη τομη στο δερμα και να το τσιμπησει.
Μαλλον θα το κανω,απλα σκεφτομαι μετα το σημαδακι που θα εχω για καμια βδομαδα...

Κατα τα αλλα,4 μηνες μετα την επεμβαση εγω δεν βλεπω καμια διαφορα στη μυτη,...εχω σταματησει και να ασχολουμαι...αλλα νομιζω πως αντι να γινεται ομορφοτερη,γινεται χειροτερη...το ακρορρινιο μεγαλωνει ολο και περισσοτερο,,,,Και αυτο που λετε για το κρυο,αμφιβαλλω εαν ισχυει...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:46, 13-02-10:

Κινητό;;; Άλλο και τούτο πάλι!

Πάντως είναι καθυσυχαστικό να βλέπω ότι όλες έχουμε αυτό το καρουμπαλάκι (οκ, εμένα δεν διαθέτει ικανότητες ...κινητικότητας ) ακόμα και από διαφορετικούς γιατρόυς (Νομίζω δεν πήγαμε όλες στον Σκ. σωστά; )
Άρα κάτι θα είναι στην τεχνική της ρινοπλαστικής.

Πάντως με τον καιρό γίνεται σιγά σιγά πιο επίπεδο νομίζω, αλλά ΠΟΛΥΥΥΥ ΑΡΓΑΑΑΑΑΑΑ.
Επίσης εμένα είναι στη δεξιά πλευρά της μύτης, όχι στην αριστερή.
Κι εμένα κάταγμα μου είχε πει ότι είναι αν θυμάμαι καλά.

Αυτό που με χαροποιεί πάντως, είναι ότι αριστερά η μύτη μου είναι τέλεια. Άρα λογικά, έτσι θα είναι και το δεξί μέρος όταν περάσει καιρός και φύγει αυτή η μπούρδα.

Πρησμένη δεν ξέρω αν είναι, δεν με ενοχλεί κάτι στο μέγεθος πάντως, και δεν έχω παρατηρήσει καμιά ιδιαίτερη διαφορά στο μέγεθος τους τελευταίους μήνες. (πάνε τώρα σχεδόν 5 μήνες)

Κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει: Από τότε που έκανα ρινοπλαστική το δέρμα στη μύτη μου έχει γίνει αρκετά πιο λιπαρό και ξεφλουδίζει λίγο και πότε πότε (μη με ρωτήσετε πως συνδυάζονται αυτά τα 2 ). Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κανέναν σας; Φεύγει αυτό;

Παράθεση

Αlikaros

Νεοφερμένος

H Αlikaros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H Αlikaros έγραψε στις 18:53, 13-02-10:

Ξερεις τι...στην αρχη ηταν ακινητο σε ενα μερος..αλλα καθως ξεπρηζοταν το συνολο της μυτης και αρχισα να το ψηλαφω,το χερι μου δεν εφευγε απο κει...συνεχως το πειραζα...οποτε μαλλον το ξεκολλησα...ξερω γω
Παντως εμενα δεν μ αρεσει ουτε το μεγεθος ουτε το σχημα....οταν κοιταζομαι απο τη μια μερια σε 3/4,ειναι οκ η μυτη...απο την αλλη μερια (που ειναι και το καρουμπαλο) ειναι αισχος..^^
μου φαινεται πως αφησε περισσοτερο χονδρο απο τη μια πλευρα της μυτης ο λαλακας...Βεβαιως ισως να ναι και ιδεα μου λογω του καρουμπαλακίου ()
Μολις το βγαλω θα δω...

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 18:56, 13-02-10:

Εμενα ρε γαμωτο το καρουμπαλακι ειναι ακριβως στο κεντρο της ραχης, οποτε φαινεται κ απτα πλαγια λιιγο.. μου τη σπαει καπως αυτο αλλα κ μενα μου φαινεται οτι με τον καιρο γινεται πιο επιπεδο...ειμαι σιγουρη παντως πως δν εχει να κανει με το δερμα κλπ, ειναι πανω στο κοκκαλο. επισης η μυτη μου πριζεται φοβερα τωρα με το κρυο, κ το πρωι που ξυπναω ειναι πιο "μπαλιτσα"... αλικακι μου να πας να το αφαιρεσεις αυτο το πραμα, δεν μου ακουγεται και πολυ φυσιολογικο! μη το σκεφτεσαι καν, πηγαινε στο γιατρο να σου κανει την τομη..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:03, 13-02-10:

Εμένα εξωτερικά το καρούμπαλο δεν φαίνεται πάντα, μόνο σε ορισμένες φάσεις (όπως είπα παραπάνω, κυρίως όταν κάνει κρύο, αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου) Πχ τώρα δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου (αλλά αν το πιάσω, το νιώθω κανονικά).

Όσον αφορά το σχήμα, το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ότι δεν είναι τόσο σηκωμένη πια όσο ήταν στην αρχή. Μου άρεσε που ήταν πιο γαλλική τελικάααα

Εσύ πόσο καιρό είσαι; Έχεις παρατηρήσει αλλαγές στο δέρμα;

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 19:09, 13-02-10:

Εγω εχω ακριβως το ιδιο με σενα Λια μου, ειναι αρκετα λιπαρη κ ξεφλουδιζει, παλια δεν ηταν ετσι..

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 15:36, 14-02-10:

κινητο? χα χα
Τι αλλο θα δουμε απο τους <<επιστημονες>> της ρινοπλαστικης γιατρους που παμε ολοι!!!οταν πας επισκεψη σου το παιζει ΘΕΟΣ και οτι θα τα φτιαξει ολα και μετα στην πορεια αλλα βλεπεις!
μονο οταν ζητανε τα λεφτα ειναι ενταξει ,μετα λενε στην ιδια δικαιολογια ...περιμενες να ξεπρηστεις!!!εγω 5.5 μηνες εχω το καρουμπαλακι και ακομα ιδιο εχει μεινει!

Alikaros σε ποιον πηγες?στον γνωστο "μυτιά" (που ειχε βγει σε μεσημεριανη εκπομπη και λεει οτι τον φωναζουν ετσι)
που πηγαμε ολοι?

Λια και εμενα ειναι λιπαρη η μυτη αλλα βαζω συνεχεια bepanthol και πλενω το προσωπο μου πρωι βραδυ,καντο και θα δεις δεν θα ειναι τοσο λιπαρη
εμενα η δικια μου στην δεξια πλευρα ειναι ενταξει και στην αριστερη που εχει το καρουμπαλακι ειναι "ασχημη"

Λια θες να αλλαξουμε πλευρες στις μυτες μας

παντως η αδελφη μου που πηγε στον Μαν..λο της εκανε ωραια μυτη ενταξει οχι τελεια και δεν εχει βγαλει κανενα καρουμπαλακι παρα μονο πλαγια απο τα ραμματα αλλα νομιζω πρεπει να τις εχουν φυγει
ασε που δεν εκανε πλυσεις σχεδον καθολου (οπως καναμε εμεις) παρα μονο της ποναει λιγο οταν κανει κρυο αλλα εχουν περασει μονο 1,5 μηνας! αν και εγω ποναω λιγο μερικες φορες.
τουλαχιστον να μου φυγει το καρουμπαλακι γιατι τωρα που το σκεφτομαι εχω μετανιωσει που δεν πηγα εκει

χωρις να θελω να κανω διαφημηση σε κανεναν γιατι ολοι για μενα λενε μεγαλα λογια απλως ειπα την περιπτωση αυτη

Παράθεση

Αlikaros

Νεοφερμένος

H Αlikaros έγραψε στις 15:52, 14-02-10:

Raniouli μου ,ναι θα παω μεσα στην επομενη βδομαδα γιατι δεν το βλεπω να φευγει...ΠΑντως και η δικια μου οταν ξυπναω το πρωι ειναι τουμπανο...Καλα γενικα ειναι τουμπανο αλλα το πρωι ακομα περισσοτερο...λολ

Παράθεση

Αlikaros

Νεοφερμένος

H Αlikaros έγραψε στις 15:56, 14-02-10:

Giorgalis οχι δεν πηγα στον Σ. αν εννοεις αυτον...Πηγα σε εναν αλλον ο οποιος ειναι εμπορας, οπως και οι περισσοτεροι, αλλα θεωρω οτι κανει καλη δουλεια....Τωρα η δικια μου μυτη ηταν περιπτωση γιατι ειχε ΠΟΛΛΕΣ δυσκολιες...Τωρα αν μπορουσε να γινει κατι καλυτερο, δεν γνωριζω..οπως με διαβεβαιωσε εκεινος δεν γινοταν (αλλα και τι αλλο θα ελεγε..)
Στον ενα χρονο πανω, λεω να περασω καμια βολτα και απο καποιον αλλο πλαστικο να δω αν θα μπορουσε να γινει κατι παραπανω απο αυτο που εγινε....

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 18:51, 14-02-10:

alikaros

αντε καλη τυχη!

απλως ρωτησα για τον γιατρο!

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη tasinho
Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O tasinho . έγραψε στις 02:05, 19-02-10:

Γεια σας παιδια..δλδ αφου ειπωνονται τοσα πολλα για τους γιατρουε εμεις που να παμε να εγχειριστουμε; στο εξωτερικο; αυτα που λετε για τα καρουμπαλακια ρωτησατε τους γιατρους σας; Οσον αφορα τον ΣΚ. γιατι εκει θα παω κι εγω, ειστε σε γενικες γραμμες ικανοποιημενοι ή αλλα περιμενατε και αλλα προεκυψαν στην πορεια;
Ευχαριστω εκ των προτερων ελπιζω να απαντησει καποιος συντομα..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 19-02-10 στις 10:07. Αιτία: greeklish
Παράθεση

cats (Ιωάννα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cats
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H cats έγραψε στις 11:28, 19-02-10:

Και εγω το σκεφτομαι ρε παιδια, και δεν ξερω για ελλαδα.

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 13:10, 23-02-10:

Το διάστημα των 5-6 μηνών είναι πολύ μικρό για να έχει ξεπρηστεί τελείως η μύτη σας σε σχέση πάντα με το πόσο μεγάλη ήταν η αλλαγή που κάνατε.Επίσης το πρήξιμο λόγω του κρύου είναι εντελώς φυσιολογικό, άσχετα που οι περισσότεροι γιατροί δεν στο λένε λες και θα πρέπε να το γνωρίζεις μιας και ανέκαθεν αλλαζες την μύτη σου, δεν πρέπει η μύτη μας να έρχεται σε επαφή με παγωμένο αερα,καλό θα ήταν να καλύπτεται με ένα κασκώλ όταν κυκλοφορείτε έξω ειδικά όσοι κανατε και διάφραγμα μαζί, αυξάνονται οι πιθανότητες ιγμορίτιδας.
Όταν λες ότι το καρουμπαλάκι μετακινείτε τι εννοείς?Το πρήξιμο όπως έχετε παρατηρήσει φεύγει προς τα κάτω οπότε είναι λογικό κάποια στιγμή να μοιαζετε με μελιτζάνα(σόρρυ εμένα αυτό μου θύμιζα), αυτό δεν γίνεται όμως απο την μια μέρα στην άλλη αλλά σταδιακά.Εσύ τι χρονικό διάστημα μιλάς?

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη tasinho
Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O tasinho . έγραψε στις 02:55, 24-02-10:

εγω κανονισα και το σαββατο μπαινω χειρουργειο για επανεγχειρηση...ο γιατρος μ μιλησε πολυ καλα,κτ που δε το περιμενα...τεσπα γνωριζει κανεις καποιο ξενοδοχειο κοντα στη κλινικη γτ πρεπει να μεινω 4 μερες αθηνα για παρακολουθηση?

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 10:03, 01-03-10:

Παντως εμενα δεν μ αρεσει ουτε το μεγεθος ουτε το σχημα....οταν κοιταζομαι απο τη μια μερια σε 3/4,ειναι οκ η μυτη...απο την αλλη μερια (που ειναι και το καρουμπαλο) ειναι αισχος..^^
μου φαινεται πως αφησε περισσοτερο χονδρο απο τη μια πλευρα της μυτης ο λαλακας.
Η μια πλευρά της μύτης συνήθως διαφέρει απο την άλλη και αυτό φαίνεται έντονα όταν είναι πρησμένη.
Εχουμε λιγότερο χόνδρο στην μια πλευρά πάντα.Ακόμα και στο ακρορρίνιο έχουμε λιγότερο χόνδρο στην μια πλευρά.Γιατί όμως ενας γιατρός δεν φροντίζει να έχουμε την ίδια ποσότητα χόνδρου και στις δυο πλευρες?Ίσως είναι λίγο δύσκολο αν δεν υπάρχει ήδη αρκετός χόνδρος μέσα στην μύτη έτσι ώστε να γεμίσει όλα τα σημεία που πρέπει,διότι μετά αναγκαστικά ο γιατρός θα πρέπει να πάρει χόνδρο απο αλλου π.χ απο το αυτί.
Εχω την εντύπωση οτι μύτες με μεγάλη ποσότητα χόνδρου έχουν περισσότερες πιθανότητες να γίνουν καλές,διότι υπάρχει υλικό αρκετό μέσα για να δουλέψει ο γιατρός και να πλάσει την μύτη όπως θέλει.
Καλό θα ήταν να το βλέπει απο την αρχή ενας γιατρός αυτό εξωτερικά (όσο είναι δυνατόν βέβαια)και να μπορεί να κρίνει αν είναι εφικτό η μύτη να είναι συμμετρική μετά το χειρουργείο.

Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H raniouli! έγραψε στις 02:35, 20-03-10:

τι κανετε βρε παιδια, που χαθηκατε ολοι?? ρε σεις, το ακρορινιο μου δεν ξεπριζεται με τιποτα! και ειμαι στον 6ο μηνα.. wtf??!! δεν επρεπε να'χει μαλακωσει? και το κοκκαλο πετρα ειναι, δεν κουνιεται καθολου με τις εκφρασεις που κανω...λετε να ειναι απ'το κρυο..??

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 22:31, 20-03-10:

γεια σου rianouli
και εγω με το ακρορρινιο τα ιδια!ακομα μεγαλο δειχνει!εμενα εχει μαλακωσει αλλα μονο πεφτει δεν κανει τιποτα αλλο....

ρε swamps αληθεια στο λεω εχω βαρεθει να κανεις την ξερολα!

το οτι ο γιατρος μπορει να ειναι φοβικος ή να μην ειναι ρεαλιστης και μπορει να σκεφτεται : δεν πειραζω καθολου τον χονδρο και το ακρορινιο για να ειμαι σιγουρος μην γινει καμια μαλ@@@ια?
εγω την δουλεια μου έκανα και αν του αρεσει! θα λεει.....

και εχουν την δικαιολογια δεν θα αναπνεεις καλα αν στο πειραζα

γιατι οι περισσοτεροι αυτο σκεφτονται και ειδικα οι ωρλ σαν τον Σκ. γιατι δεν εξηγειται σε μερικες φωτογραφιες στο σαιτ του να εχει πειραξει το ακρορρινιο κανοντας ωραιες μυτες και τωρα να μην το πειραζει καθολου ή ελαχιστα!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 23:28, 20-03-10:

Πάντως τις τελευταίες μέρες μου έχει εμφανιστεί ένα γρομπαλάκι μπροστα και ελαφρως προς το πλάι, λίγο πιο κάτω από εκεί που ήταν το εξωτερικό ράμμα.
Δεν φαίνεται οπτικά, αλλά είναι σαφώς αντιληπτό στην αφή.
Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Μου φαίνεται ήρθε η ώρα να κάνω μια επισκεψούλα στο γιατρό μου... (μήηνες έχω να πάω)

Παράθεση

black mamba (Φανή)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη black mamba
H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H black mamba έγραψε στις 01:32, 21-03-10:

Παιδια γεια σας και απο εμενα!Θελω πολυ να κανω και εγω ρινοπλαστικη διοτι εχω μια παρεξενη μυτουλα που 1ον ειμαι η μονη γυναικα σε οοοοολο το σοι που την εχει 2ον εχω δεχθει απειρα σχολια και αυτο με σκοτωνε απιστευτα ψυχολογικα και 3ον σε ολο το σχολειο μα σε ολο ρε παιδια ημουν και παλι η μονη με λιγο γυρτη μυτουλα!Δεν αντεχεται!Αλλα σκεφτομαι πολυ το κοστος διοτι ποτε δεν ημουν σε οικονομικη φαση για πλαστικη,τα σχεδια μου με πανε αλλου για αλλου και παντα θα μεινω με τη μυτη αυτη...
το θεμα ειναι γιατι να μην μπορουσαμε ολοι να εχουμε τις μυτουλες μας αυτες,εστω και να μην χρειαζοντουσαν χειρουργια,σχόλια κτλ κτλ!Ας επανελθω...Ειμαι απο επαρχια αλλα νομιζω οτι και εδω που ειμαι γινεται ρινοπλαστικη!Γιατι να πας Αθηνα?Επισης ηθελα να σας ρωτησω εσας ποσο περιπου σας κοστισε η ολη διαδικασια?Sorry που γινομαι φορτικη αλλα χαιρομαι που υπαρχουν και αλλοι ανθρωποι με το ιδιο "θεματακι"!!!
Α!θελω να σας πω και κατι αλλο!Ενα ατομο που δεν εκανε ρινοπλαστικη αλλα εμεινε με αυτην την μυτη γιατι υποστηριζε πραγματικα αυτο που ηταν: Barbara Streisand!!
Μηπως τελικα το ολο θεμα ειναι στο πως βλεπουμε εμεις τον εαυτο μας???

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:35, 21-03-10:

Η Barbara Streisand όμως ουδέποτε θεωρείτο ιδιαίτερα όμορφη.

Δεν θα σου πρότεινα επαρχία, αν διαβάσεις το θέμα θα δεις ότι ακόμα και μεταξύ των καλύτερων γιατρών είναι δύσκολο να βρεις κάποιον που να μην είναι χασάπης, πόσο μάλλον κάποιος άσχετος. Δεν είναι παίξε-γέλασε.

Πάντως, αν θες τη γνώμη μου, δεν είσαι έτοιμη ακόμα. Είναι ταλαιπωρία, οπότε καλό είναι να το κάνεις όταν θα είσαι 100% βέβαιη ότι το θες.

Παράθεση

black mamba (Φανή)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη black mamba
H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H black mamba έγραψε στις 01:39, 21-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Η Barbara Streisand όμως ουδέποτε θεωρείτο ιδιαίτερα όμορφη.

Δεν θα σου πρότεινα επαρχία, αν διαβάσεις το θέμα θα δεις ότι ακόμα και μεταξύ των καλύτερων γιατρών είναι δύσκολο να βρεις κάποιον που να μην είναι χασάπης, πόσο μάλλον κάποιος άσχετος. Δεν είναι παίξε-γέλασε.

Πάντως, αν θες τη γνώμη μου, δεν είσαι έτοιμη ακόμα.
Καλα εννοειται οτι δεν ειμαι ετοιμη!Και αυτο γιατι το ξεπερασα με τα χρονια!Οτι δηλαδη οκ το θεμα δεν ειναι το εξω αλλα το μεσα!(Επαιζα με αυτο το σκεπτικο καταλαβες?)Το θεμα ειναι οτι ναι μεν θελω να το κανω αλλα φοβαμαι και το αποτελεσμα!Οσο για τους γιατρους που λες δεν θα διαφωνισω απλα εδω(Γιαννενα) λογω και του Πανεπιστημιακου νοσοκομειου υπαρχουν ακετα καλοι γιατροι!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:47, 21-03-10:

Δεν είναι μόνο θέμα Ιατρικής, αλλά και θέμα αισθητικής.

Πάντως επ'ουδενί μην πας να την κάνεις με το τωρινό mindset. Κάντην μόνο αν κάποια στιγμή καταλήξεις να κοιτάζεσαι στον καθρέφτη και να σκέφτεσαι "ρε γ@μώτο, αυτή η μύτη μόνο με χαλάει!". Όσο σκέφτεσαι Barbares Streisand, εσωτερικούς κόσμους και "έλα μωρέ, τι είναι μια μικρή ατέλεια" (χωρίς να υπονοώ ότι κακώς πράττεις!!), θα το μετανιώσεις οικτρά όταν θα φας όλη την ταλαιπωρία της μετεγχειρητικής περιόδου. Δεν είναι απλό, δεν είναι σαν να πηγαίνεις μια βόλτα στην αισθητικό για αποτρίχωση. Αν το κάνεις πρέπει να είσαι ΠΟΛΥ αποφασισμένη.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους