Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,674 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,297 μηνύματα σε 91,607 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 355 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

christof1984_gr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη christof1984_gr
Ο christof1984_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O christof1984_gr έγραψε στις 23:23, 03-06-10:

γεια σας.....πριν 15 μέρες αποφάσισα τελικά και έκανα διάφραγμα και ρινοπλαστικη μαζί...
έχω μια απορία...η μύτη μου ήταν στραβή και είχα και ένα καρούμπαλο...Ο γιατρός μου το αφερεσαι τελικά το καρούμπαλο αλλά η μύτη μου παραμενει ακόμη στραβή...λέτε να είναι από το πρήξιμο και να μου φενεται εμένα;γίνεται να είναι το πρήξιμο μονό από τη μια μονό μεριά;βασικά το πρήξιμο είναι από τη μεριά που ήταν το καρούμπαλο...
λογικά το σχήμα και αν θα είναι στραβή η μύτη δεν έπρεπε να φένεται ήδη...;δεν είμαι πόλυ πρησμένος είναι η αλήθεια....παρακαλω ας μου απαντησει καποιος γιατι εχω αγχωθει πολυ....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη christof1984_gr : 04-06-10 στις 00:11.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αlikaros

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αlikaros
H Αlikaros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H Αlikaros έγραψε στις 11:50, 09-06-10:

Γεια σας παιδια ....δεν εχει πολλη κινηση τελευταια το τοπικ ε?
Εχουν περασει 8 μηνες απο την πλαστικη..περιττο να σας πω οτι η μυτη μου δεν εχει ουσιαστικη διαφορα με πριν...και το χειροτερο ειναι οτι εξακολουθω να ακουω παρομοια σχολια με την Προ-πλαστικης εποχη
Δεν θελω να σας χαντακωσω ,αλλα οπως διαπιστωνω, αυτα τα περι αναμονης τουλαχιστον 1 χρονου μεχρι να διαμορφωθει πληρως η εμφανιση της μυτης,θεωρω οτι εχουν καθαρα ψυχολογικους σκοπους(που μακαρι να μην ηταν ετσι).Η δικια μου ειναι εδω και μηνες η ιδια,για να μη σας πω οτι χειροτερευει.
Την ιδια πατατα που εβλεπα πριν βλεπω και τωρα,απλα με μια μικρη βελτιωση.Στις φωτογραφιες δε, ειναι ΙΔΙΑ με πριν.Ευελπιστουσα μετα απο αυτη τη διαδικασια να μπορω,εκτος ολων των υπολοιπων, να κοιταζω το φακο face-to-face ,να γελαω και να ΜΗΝ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟ ΑΡ***ΔΙ καρφωμενο στη μαπα(),αλλα δυστυχως ματαιες ελπιδες....
Το δε κινητο καρουμπαλακι ειναι ακομα στη θεση του και οσο περναει ο καιρος φαινεται και περισσοτερο.

Ολη αυτη η λογικη του πειραζω-οσο-το-δυνατον-λιγοτερο-το-αρχικο-σχημα, που παρατηρω πως πολλοι ακολουθουν, μαλλον δεν ειναι και τοσο επιτυχημενη....τουλαχιστον σε ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ υπερμεγέθεις μυτες που χρηζουν δραστικοτερων αλλαγων.

Θελω οπωσδηποτε να την ξανακανω την επεμβαση,μονο που δυστυχως ντρεπομαι να το δηλωσω...ξερω οτι οι γονεις μου θα ειναι εντελως καθετοι (ουσα 19 ετων ακομα)...εννοειται βεβαια με τα δικα μου λεφτα.Αλλα φοβαμαι πως η επομενη επεμβαση θα αργησει πολυυυ να γινει εκ των πραγματων,θελω να ειμαι πληρως ανεξαρτητη και να μην το μαθει κανενας.Ουτε οι δικοι μου...

Εν ολιγοις....ειμαι παααααρα πολυ απογοητευμενη με το αποτελεσμα..ολος ο ενθουσιασμος που ειχα στην αρχη τους πρωτους 2 μηνες γυρισε μπουμερανκ δυχτυχως

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 12:03, 09-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Αlikaros
Το δε κινητο καρουμπαλακι ειναι ακομα στη θεση του και οσο περναει ο καιρος φαινεται και περισσοτερο.
True. (αν και εμένα δεν είναι κινητό)

Ο γιατρός σου τι σου είπε αλήθεια για όλα αυτά;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αlikaros

Νεοφερμένος

H Αlikaros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H Αlikaros έγραψε στις 12:16, 09-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
True. (αν και εμένα δεν είναι κινητό)

Ο γιατρός σου τι σου είπε αλήθεια για όλα αυτά;
Τον γιατρο τον ειδα 2 φορες μετα την πλαστικη....τελευταια φορα πριν 3-4 μηνες..Δεν του εξεφρασα τα παραπονα μου οπως τα γραφω εδω,γιατι παντα εχω την ανασφαλεια οτι θα χαρακτηριστω υστερικη,γκρινιαρα κλπ..Δυστυχως εκ φυσεως,ειμαι πολυ διακριτικη οσον αφορα την εκφραση συναισθηματων...και να γκρινιαξω ξερω οτι δεν θα αλλαξει κατι..
Ουτως η αλλως δεν με ρωτησε αν εμεινα ευχαριστημενη (που φυσικα θα εδινα ειλικρινη απαντηση)
Εξαλλου τοτε ημουν comme-ci comme-ca οσον αφορα το αποτελεσμα...Απο τη μια ΕΒΛΕΠΑ τη μυτη να εξακολουθει να ειναι μεγαλη,απο την αλλη σκεφτομουν οτι ισως απλα την συνηθισα και απο την πολλη παρατηρηση ,μου εγινε εμμονη....ΜΕχρι που ακολουθησαν κατι χαριτωμενα σχολια και τελικα πειστηκα οτι οντως ηταν μια αποτυχημενη επεμβαση.

Ο ιδιος μου ειπε οτι εκανε οτι ηταν δυνατον αλλα λογω δερματος δεν γινοταν κατι καλυτερο (μα τι θα ελεγε εξαλλου)..
Για το καρουμπαλο πιστευει οτι μαλλον δεν θα απορροφηθει,οποτε θα τον παρω τηλεφωνο καπου το σεπεμβρη για να το βγαλω,,
Την πρωτη φορα που αποπειραθηκαμε να το αφαιρεσουμε,κομπλαρα και χεστηκα πανω μου,οποτε δεν προχωρησα...ειχα και ενδιασμους ακουγοντας ολα αυτα τα περι αναμονης-τουλαχιστον-1-χρονο (μπουρδες κατ'εμε,εν τελει)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 12:19, 09-06-10:

Α, αφαιρείται το καρουμπαλάκι;; Πώς;; Με δεύτερη εγχείριση; :cry:

Ούτε εγώ έχω πάει στο γιατρό πρόσφατα. Όχι επειδή φοβάμαι να γκρινιάξω, απλά γιατί 1) Φοβάμαι μη μου πει ότι δεν γίνεται τίποτα 2) φοβάμαι ότι δεν γίνεται τίποτα 3) ούτως ή άλλως μόνο εγώ το προσέχω

Αλλά αν αφαιρείται να πάω!!! Πώς όμως; Γιατί τρόμαξες εσύ;

ΥΓ: Αν "ήταν το δέρμα τέτοιο" και δεν μπορούσε να κάνει και πολλά ΟΦΕΙΛΕ να σε χρεώσει και λιγότερα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αlikaros

Νεοφερμένος

H Αlikaros έγραψε στις 12:35, 09-06-10:

Α, αφαιρείται το καρουμπαλάκι;; Πώς;; Με δεύτερη εγχείριση; :cry:

Ούτε εγώ έχω πάει στο γιατρό πρόσφατα. Όχι επειδή φοβάμαι να γκρινιάξω, απλά γιατί 1) Φοβάμαι μη μου πει ότι δεν γίνεται τίποτα 2) φοβάμαι ότι δεν γίνεται τίποτα 3) ούτως ή άλλως μόνο εγώ το προσέχω

Αλλά αν αφαιρείται να πάω!!! Πώς όμως; Γιατί τρόμαξες εσύ;

ΥΓ: Αν "ήταν το δέρμα τέτοιο" και δεν μπορούσε να κάνει και πολλά ΟΦΕΙΛΕ να σε χρεώσει και λιγότερα.
Το δικο μου επειδη ειναι κινητο (ισως εγω να το ξεκολησα απο το πολυ τριψε-τριψε!),μπορει να το τσιμπησει και να το βγαλει...Στην αρχη μου ειπε οτι με τοπικη ανισθησια θα μου εκανε μια μικρη τομη στο δερμα και θα ο τσιμπαγε...Μετα αποφασισε πως επειδη εχω πολυ χοντρο δερμα θα μου αφηνε σημαδι,οποτε παλι με τοπικη αναισθησια θα μου περναγε εργαλειο κατω απο τη μυτη και θα το τραβαγε ετσι...
Οταν εφτασε η ωρα βεβαιως τα εκλασα διοτι με ξαπλωσε στο ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΟ κρεβατι με τους προβολεις πανω απο τη μουρη μου και 4-5 νοσοκομες γυρω γυρω....μου σκεπασε και το προσωπο με ενα πανι για να μην βλεπω τη διαδικασια .Με το ενα χερι κραταγε μια συρυγκαρα ΝΑ και με το αλλο ψηλαφουσε τη μυτη και ελεγε(μονολογουσε μαλλον).."ΕΙναι πολυ μικρο...δεν ξερω πως θα το πιασουμε...δεν μου εχει ξανατυχει...φοβαμαι θα σε ταλαιπωρησω μεχρι να το πιασω.....για να δουμε τι μπορει να γινει...."
Λιγο ο ενδιασμος,λιγο οτι σκεφτομουν το πρηξιμο που θα ακολουθουσε,λιγο οτι αυτος δεν ηταν σιγουρος...ΣΥΝ την ατμοσφαιρα εκει μεσα,,,,ε ηρθε και εδεσε....και του ειπα τελικα να μην το κανει

Αν "ήταν το δέρμα τέτοιο" και δεν μπορούσε να κάνει και πολλά ΟΦΕΙΛΕ να σε χρεώσει και λιγότερα.
Χαχαχα...Τι ιδανικα που θα ταν ολα ετσι..
Υποτιθεται οτι τον ζορισα κιολας γιατι κατεβαλε μεγαλη προσπαθεια να μου σπασει τα "χοντρα κοκκαλα" και να αφαιρεσει και το πολυ κολλαγονο που υπηρχε κατω απο το δερμα.!

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη tasinho
Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O tasinho . έγραψε στις 15:46, 09-06-10:

alikaros στειλε μ λιγο σε ποιο γιατρο εκανες την επεμβαση?εγω εκανα τη 2η επεμβαση μου στον τιτανοτεραστιο γιατρο της Λιας,του Giorgali κτλ η οποια διηρκησε πολλες ωρες και ξερεις ποιο ηταν το αποτελεσμα?να εχω τα ιδια λειτουργικα και αισθητικα αποτελεσματα με την πρωτη.απορω τι εκαναν τοσες ωρες εκει μεσα.κ τ καλυτερο που ακουσα πριν κανονισω την επεμβαση?οταν πηρα να κλεισω καποιο ραντεβου,μου προτεινε η γραμματεας του(?)(η οποια μ ειπε χαραχτηριστικα οτι ειναι κ αυτη γιατρος κ ξερει) οτι δε χρειαζεται να με δει ο γιατρος αλλα οτι μπορω να κανονισω απο το τηλεφωνο τι θα κανουν στη μυτη μου και τι δε μου αρεσει...ρε σεις παμε καλα?εδω κ που τον συναντησα εκανε @@κιες,φαντασου να μη τον εβρισκα κιολας.η δουλεια π εκανε ηταν ενα "πασαλημα" με αποτελεσμα να χρειαζομαι κ 3η επεμβαση..κ ρωτω μεχρι ποτε αυτοι οι κυριοι θα σταματησουν να παιζουν με τη σωματικη κ ψυχικη μας υγεια?το μονο που τους ενδιαφερει δλδ ειναι μονο να μας τα παιρνουν?

Παράθεση

Αlikaros

Νεοφερμένος

H Αlikaros έγραψε στις 17:30, 09-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από tom_jones
alikaros στειλε μ λιγο σε ποιο γιατρο εκανες την επεμβαση?εγω εκανα τη 2η επεμβαση μου στον τιτανοτεραστιο γιατρο της Λιας,του Giorgali κτλ η οποια διηρκησε πολλες ωρες και ξερεις ποιο ηταν το αποτελεσμα?να εχω τα ιδια λειτουργικα και αισθητικα αποτελεσματα με την πρωτη.απορω τι εκαναν τοσες ωρες εκει μεσα.κ τ καλυτερο που ακουσα πριν κανονισω την επεμβαση?οταν πηρα να κλεισω καποιο ραντεβου,μου προτεινε η γραμματεας του(?)(η οποια μ ειπε χαραχτηριστικα οτι ειναι κ αυτη γιατρος κ ξερει) οτι δε χρειαζεται να με δει ο γιατρος αλλα οτι μπορω να κανονισω απο το τηλεφωνο τι θα κανουν στη μυτη μου και τι δε μου αρεσει...ρε σεις παμε καλα?εδω κ που τον συναντησα εκανε @@κιες,φαντασου να μη τον εβρισκα κιολας.η δουλεια π εκανε ηταν ενα "πασαλημα" με αποτελεσμα να χρειαζομαι κ 3η επεμβαση..κ ρωτω μεχρι ποτε αυτοι οι κυριοι θα σταματησουν να παιζουν με τη σωματικη κ ψυχικη μας υγεια?το μονο που τους ενδιαφερει δλδ ειναι μονο να μας τα παιρνουν?
Ρε συ ειναι ΕΜΠΟΡΟΙ....Κακιστη συμπεριφορα,στοχευουν κατευθειαν στο πορτοφολι και δουλευουν με το ρολοι...
Ειναι και θρασυτατοι δηλαδη!
Ο αλλος κλεινει λεει ραντεβου για επεμβασεις απο το τηλ...αν ειναι δυνατον
(σου στελνω σε πμ ονομα)

Τι προβλημα εχει η μυτη σου εσενα?

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O tasinho . έγραψε στις 19:16, 09-06-10:

θα σου στειλω pm

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη swamps
H swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.

H swamps έγραψε στις 22:22, 13-06-10:

Ο ιδιος μου ειπε οτι εκανε οτι ηταν δυνατον αλλα λογω δερματος δεν γινοταν κατι καλυτερο (μα τι θα ελεγε εξαλλου)..
ΘΑ έπρεπε να δει τον τύπο δέρματος απο την αρχή και να σου πει οτι δεν μπορούν να γίνουν πολλά πράγματα.Πριν γίνει μια τέτοια επέμβαση ο γιατρός πρέπει να ψηλαφίσει την μύτη,να δει τους χόνδρους το δέρμα, και τα οστά αρκετή ώρα και να ΜΗΝ χειρουργήσει αν ξέρει οτι δεν θα είναι καλό το αποτέλεσμα.Χειρουργήθηκες στον γιατρό της Λίας?
Αν ναι τότε παει χάλασε και αυτός.
Δεν θέλω να σου δώσω ελπίδες αλλα κάποιες φορες περνάει και περισσότερο χρονικό διάστημα απο ενα χρόνο,οπότε καλό θα ήταν να περιμένεις και να μην κανεις δευτερη επέμβαση.Η μύτη είναι ήδη αρκετα ταλαιπωρημένη,μην την ρημάξεις πια,αστην λίγο να ηρεμήσει.Άλλωστε κανένας δεν μπορεί να σου εγγυηθεί οτι η δευτερη εγχείριση θα πετύχει, το λεει και ο Tom Jones που πέρασε απο την ίδια διαδικασία.

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 22:37, 13-06-10:

μεχρι ποτε αυτοι οι κυριοι θα σταματησουν να παιζουν με τη σωματικη κ ψυχικη μας υγεια?
Μέχρι να συνειδητοποιήσουμε οτι είμαστε μια χαρά όπως γεννηθήκαμε ακόμα και με απαίσιες μύτες.
Εμείς τους επιτρέπουμε να μας εκμεταλλεύονται διότι είμαστε όλοι θύματα του καταραμένου marketing άρα και της διαφήμισης.Για αρχίστε να κοιτάτε και γιατρούς του εξωτερικού όπως Κυπρο διότι οι δικοί μας χαλασανε πολύ.Ακου εκει να πεις στον γιατρό τι θες να σου κάνει απο το τηλέφωνο.Πρωτάκουστο!

P.S.Αν συναντήσω την γνωστή μου που χειρουργήθηκε Κυπρο η οποία ειχε μια τεραστια μύτη παπαγαλου και έγινε πανεμορφη,θα την ρωτήσω τον όνομα του γιατρού και θα ενημερώσω εδω.

Παράθεση

Αlikaros

Νεοφερμένος

H Αlikaros έγραψε στις 23:20, 13-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από swamps
ΘΑ έπρεπε να δει τον τύπο δέρματος απο την αρχή και να σου πει οτι δεν μπορούν να γίνουν πολλά πράγματα.Πριν γίνει μια τέτοια επέμβαση ο γιατρός πρέπει να ψηλαφίσει την μύτη,να δει τους χόνδρους το δέρμα, και τα οστά αρκετή ώρα και να ΜΗΝ χειρουργήσει αν ξέρει οτι δεν θα είναι καλό το αποτέλεσμα.Χειρουργήθηκες στον γιατρό της Λίας?
Αν ναι τότε παει χάλασε και αυτός.
Ειχα επισκεφτει και αλλους γιατρους εκτος απο αυτον,και μονο ενας αξιοθηκε να ασχοληθει,να με εξετασει και να δει εκ των προτερων οτι εχω δυσκολο δερμα και το αποτελεσμα πιθανον να μην ειναι οπως το περιμενω...Δυστυχως δεν χειρουργηθηκα σ αυτον,αλλα σε αλλον ο οποιος δεν μου ανεφερε κατι σχετικα με το δερμα αλλα εστιασε στην ισχυρη οστεοδομη.(κατι που κ εγω θεωρησα πιο σημαντικο)
Οχι δεν ηταν ο γιατρος της λιας.
Δεν θέλω να σου δώσω ελπίδες αλλα κάποιες φορες περνάει και περισσότερο χρονικό διάστημα απο ενα χρόνο,οπότε καλό θα ήταν να περιμένεις και να μην κανεις δευτερη επέμβαση.Η μύτη είναι ήδη αρκετα ταλαιπωρημένη,μην την ρημάξεις πια,αστην λίγο να ηρεμήσει.Άλλωστε κανένας δεν μπορεί να σου εγγυηθεί οτι η δευτερη εγχείριση θα πετύχει, το λεει και ο Tom Jones που πέρασε απο την ίδια διαδικασία.
το σχημα της μυτης ειναι αυτο που ειναι και δεν θα αλλαξει περαιτερω,οπως δεν εχει αλλαξει τοσους μηνες τωρα..
Η 2η επεμβαση θα γινοταν ουτως η αλλως μετα απο καποια χρονια...Τους λογους τους ανεφερα.
Η δουλεια που εγινε ηταν ελλειπης.Η μυτη διορθωθηκε κατα ενα 30-40%.Ακομα και στην περιπτωση που και η 2η θα επιφερει μια βελτιωση 30-40%,απο το αρχικο σχημα της μυτης θα εχω συνολικα πλεον ενα αποτελεσμα 60-80% ικανοποιητικο.

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 23:27, 13-06-10:

swamps εγω οπως εχω πει δεν ειχα προβλημσ σισθητικο πριν την εγχειρηση,ειχα μονο λειτουργικο.το αισθητικο προεκυψε μετα την εγχειρηση οπου υπηρχαν κ αλλα προβληματα οπως κομμενο διαφραγμα απο τη 1η επεμβαση κ αλλα πολλα.λειτουργικα πανω κατω τα ιδια ειμαι,αισθητικα παλι τα ιδια προβληματα κ με αρκετες ατελειες(αν τα παρατηρησεις διεξοδικα οπως εγω) π ο συγκεκριμενος γιατρος δε συνηθιζει να κανει...2 εγχειρησεις σε 2 χρονια..τυχαιο?δε νομιζω.....

Παράθεση

nadia24

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nadia24
H nadia24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H nadia24 HaTe Me! LoVe Me! But Let Me Be Me!!! έγραψε στις 14:09, 21-06-10:

Παιδιά καλησπέρα! Άλλη μια εγχειρισμενη μπήκε στην παρέα σας! Έκανα πλαστική στη μύτη εδώ και 4 μήνες και έχω και εγώ ένα γρομπαλάκι στη δεξιά πλευρά (βεβαια δεν είναι τόσο έντονο όσο στις αρχές) και ήθελα να μου πείτε αν όσοι το είχατε σας έχει φύγει!??
Την ίδια μέρα εγχειριστικε και η αδερφή μου η οποία δεν έχει κανένα γρομπαλάκι...εγώ γιατί να έχω???

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 21-06-10 στις 15:10. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΦΑΝΗ1410
H ΦΑΝΗ1410 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H ΦΑΝΗ1410 έγραψε στις 11:34, 22-06-10:

παιδια καλημεραααα!!!!!!!!!!!!!! και εγω εχω κανει επεμβαση εδω και 8 μηνες και εχω και εγω το καρουμπαλακι... απο την αριστερη μερια,,, τι ειναι αυτο ???? δεν φευγει???? alikaro σε ποιον γιατρο εκανες την επεμβαση???????? και τι σου ειπε για να σε βαλη στο χειρουργει ξανα για να στο βγαλει τι ??? οτι το ξεχασε???? με τι δικαιολογια σε εβαλε??

Παράθεση

fan-ta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fan-ta
H fan-ta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H fan-ta έγραψε στις 03:44, 26-06-10:

Γεια σας!!!!!!!!
Διαβασα σχεδον ολα τα ποστ απο την αρχη μεχρι το τελος. Πριν 2-3 μηνες ειχα παει στον κυριο που ανεφερε ο ramblade παλαιοτερα,αυτος που του εκανε ενας γιατρος χαλια την πρωτη φορα την μυτη και μετα πηγε εξωτερικο και την εφτιαξε. Για να μην πολυλογω, ο γιατρος που επισκεπτηκα μου ειπε οτι εκτος απο τη μυτη μου καλο θα ηταν να τροχισει και το πηγουνη μου λιγο γτ ειναι καπως πεταχτο. Εγω γ τη μυτη ενδιαφερομαι βασικα, δεν ειχα σκεφτει ποτε το πηγουνι, και δεν το σκεφτομαι γτ το βρισκω μια χαρα. Αρχικη τιμη που ειχε πει 5000Ε για πηγουνη και μυτη, μου ειχαν φανει αρκετα χρηματα και μιας κ δεν θα τα πληρωνα εγω γτ σπουδαζω ακομα. Αφησα το θεμα μετεωρο. Απο τοτε η γραμματεας του κυριου αυτου μ εχει παρει 3 φορες τηλεφωνο και μ εχει προτεινει χαμηλοτερες τιμες για την επεμβαση αυτη. Η τελευταια προσφορα ηταν 2.500 Ε η μυτη + 1000Ε αν θελω μαζι και το πηγουνι. Το σκεφτομουν πολυ σοβαρα μεχρι που διαβασα αυτη τη συζητηση. Θα ηθελα πολυ να επισκευτω κ αλλους γιατρους αλλα λογω διαβασματος δεν εχω προλαβει, παρακαλω swamps στειλε μου σε πμ το ονομα αυτου που συστηνες παλαιοτερα να τον επισκεφτω να παρω και μια αλλη γνωμη.
Επισης, Subject to change εσυ που θα πας να κανεις την επεμβαση σου? Σου ευχομαι καθε επιτυχια και καλο αποτελεσμα!
Σας ευχαριστω εκ των προτερων, περιμενω με ανυπομονησια την απαντηση σας! δεν θα θελα να βρεθω με μια μυτη χειροτερη απο πριν, ευχομαι να μην βρεθει κανεις πια ξανα...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 04:12, 26-06-10:

fan-ta την έχω κάνει την επέμβαση.
Στον Α.Σ., το γιατρό που πρότεινε η swamps.

Όπως έχω γράψει και παραπάνω, γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένη. Το μόνο που με χαλάει είναι το γνωστό καρουμπαλάκι στο πλάι που αναφέρουν και άλλα παιδιά, από άλλους γιατρούς.

Παράθεση

stαvροula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stαvροula
H stαvροula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H stαvροula έγραψε στις 12:37, 26-06-10:

Γεια σας.. εγω ειμαι 15 χρονων και νομιζω πως η μυτη μου,μου ''καταστρεφει'' ολο το προσωπο. Εχω ακουσει διαφορα σχολια τα οποια με εκαναν να στεναχωριεμαι.... Τωρα προσπαθω να μην τους δινω σημασια. Παρολα αυτα θελω να παρω μια γνωμη ειδικου για το αν μπορω να κανω τωρα την επεμβαση.. Αν και στην πραγματικοτητα ξερω πως κατι τετοιο ειναι δυσκολο αφου το προσωπο μου δεν εχει διαπλαστει εντελως....

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 12:45, 26-06-10:

Αν θυμάμαι καλά, από τα 16 και μετά μπορείς (17 για τους άντρες).

Παράθεση

blondie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη blondie
H blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H blondie έγραψε στις 09:36, 27-06-10:

Καλημέρα.Εχω αποφασισει κι εγώ να κάνω ρινοπλαστική και σκέφτομαι τον Α.Σ. Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος που έχει εγχειριστεί στον ίδιο γιατρό για το κόστος?Εχω ακούσει για 4.000,00€ αλλά δεν ξέρω αν αυτή η τιμή είναι μόνο η αμοιβή του γιατρού ή αν περιλαμβάνει την κλινική, την αναισθησιολόγο κλπ.
Ευχαριστώ

Παράθεση

nadia24

Νεοφερμένος

H nadia24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H nadia24 HaTe Me! LoVe Me! But Let Me Be Me!!! έγραψε στις 14:19, 27-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από blondie
Καλημέρα.Εχω αποφασισει κι εγώ να κάνω ρινοπλαστική και σκέφτομαι τον Α.Σ. Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος που έχει εγχειριστεί στον ίδιο γιατρό για το κόστος?Εχω ακούσει για 4.000,00? αλλά δεν ξέρω αν αυτή η τιμή είναι μόνο η αμοιβή του γιατρού ή αν περιλαμβάνει την κλινική, την αναισθησιολόγο κλπ.
Ευχαριστώ
Eκανε περυσι ενας φιλος μου στον Α.Σ. και πληρωσε 4.000 ευρώ και μέσα στην τιμή περιλαμβάνονται όλα, κλινική,αναισθησιολόγοσ κλπ.
Γενικά ακούγονται καλά σχόλεια για την δουλειά του. Εγώ θα σου πρότεινα κ κάποιον άλλον τον Σ.Ι.
Καλό είναι να πάρεις 2-3 γνώμες.

Παράθεση

blondie

Νεοφερμένος

H blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H blondie έγραψε στις 14:38, 27-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από nadia24
Eκανε περυσι ενας φιλος μου στον Α.Σ. και πληρωσε 4.000 ευρώ και μέσα στην τιμή περιλαμβάνονται όλα, κλινική,αναισθησιολόγοσ κλπ.
Γενικά ακούγονται καλά σχόλεια για την δουλειά του. Εγώ θα σου πρότεινα κ κάποιον άλλον τον Σ.Ι.
Καλό είναι να πάρεις 2-3 γνώμες.
Ο φιλος σου τι ειπε?Εμεινε ευχαριστημενος απο τον Α.Σ. και το αποτελεσμα? οσο για τον Σ.Ι. δεν καταλαβα σε ποιον αναφερεσαι.Αν μπορεις δωσε καποιο επιπλεον στοιχειο.ξερεις καποιον που χειρουργηθηκε σ΄αυτον και ειχε καλο αποτελεσμα?

Παράθεση

nadia24

Νεοφερμένος

H nadia24 HaTe Me! LoVe Me! But Let Me Be Me!!! έγραψε στις 14:59, 27-06-10:

Ο φιλος σου τι ειπε?Εμεινε ευχαριστημενος απο τον Α.Σ. και το αποτελεσμα? οσο για τον Σ.Ι. δεν καταλαβα σε ποιον αναφερεσαι.Αν μπορεις δωσε καποιο επιπλεον στοιχειο.ξερεις καποιον που χειρουργηθηκε σ΄αυτον και ειχε καλο αποτελεσμα?
ναι εμεινε αρκετα ευχαριστημενος. εγω εκανα πριν 4 μηνες σε αυτον που σου λεω.
απαγορευεται να λεμε τα ονοματα εδω περα???? γιατι ειμαι καινουργια κ δεν ξερω..

Παράθεση

blondie

Νεοφερμένος

H blondie έγραψε στις 15:16, 27-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από nadia24
ναι εμεινε αρκετα ευχαριστημενος. εγω εκανα πριν 4 μηνες σε αυτον που σου λεω.
απαγορευεται να λεμε τα ονοματα εδω περα???? γιατι ειμαι καινουργια κ δεν ξερω..
κι εγω καινουργια ειμαι αλλα απ οτι εχω καταλαβει δεν επιτρεπεται.
ο δικος σου γιατρος ειναι καλος?εισαι ευχαριστημενη με την καινουργια σου μυτη?
ποσο σου κοστισε?

Παράθεση

nadia24

Νεοφερμένος

H nadia24 HaTe Me! LoVe Me! But Let Me Be Me!!! έγραψε στις 15:23, 27-06-10:

κι εγω καινουργια ειμαι αλλα απ οτι εχω καταλαβει δεν επιτρεπεται.
ο δικος σου γιατρος ειναι καλος?εισαι ευχαριστημενη με την καινουργια σου μυτη?
ποσο σου κοστισε?
σου εστειλα το ονομα του σε προσωπικο μνμα.
ναι ειμαι πολυ ευχαριστημενη το μονο που με ενοχλει ειναι ενα μικρο γρομπαλακι που εχω στη δεξια πλευρα το οποιο μου ειπε οτι θα φυγει..και απ οτι εχω διαβασει εδω το εχουν κ αλλα παιδια απο διαφορετικους γιατρους. Η αδερφη μου που καναμε την ιδια μερα στον ιδιο γιατρο δε το εχει αυτο το γρομπαλακι. Ακομα βεβαια δεν εχω ξεπριστει τελειως..
Προσωπικα δε μας κοστισε τπτ γιατι το καναμε μεσω καποιας εκπομπης.

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 18:46, 27-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από stαvροula
Γεια σας.. εγω ειμαι 15 χρονων και νομιζω πως η μυτη μου,μου ''καταστρεφει'' ολο το προσωπο. Εχω ακουσει διαφορα σχολια τα οποια με εκαναν να στεναχωριεμαι.... Τωρα προσπαθω να μην τους δινω σημασια. Παρολα αυτα θελω να παρω μια γνωμη ειδικου για το αν μπορω να κανω τωρα την επεμβαση.. Αν και στην πραγματικοτητα ξερω πως κατι τετοιο ειναι δυσκολο αφου το προσωπο μου δεν εχει διαπλαστει εντελως....
εγχείρηση χρειάζονται αυτοί που κάνουνε τα σχόλια

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jimakos-20-

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jimakos-20-
Ο Jimakos-20- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Jimakos-20- έγραψε στις 22:08, 27-06-10:

Καλησπερα....Ειμαι νεος στην ομαδα και ενδιαφερομαι και εγω να κανω ρινοπλαστικη...Ειχα κατα νου τον Α.Σ αλλα με αυτα που διαβασα απο προσωπικες σας αμπειριες, δεν ειμαι τοσο σιγουρος πια...:S Αν μπορει καποιος απο σας να μου μιλησει για την εμπειρια του που ειχε με τον Α.Σ καθως και να μου δειξει Φωτογραφιες απο Πριν-Μετα θα ημουν ευγνωμον...Στειλτε μου μνμ...

Παράθεση

B~I~O~N~I~C

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη B~I~O~N~I~C
Ο B~I~O~N~I~C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O B~I~O~N~I~C έγραψε στις 14:54, 28-06-10:

Καλησπέρα σε όλους. Ενώ έψαχνα στο google πληροφορίες για την ρινοπλαστική, βρήκα στο συγκεκριμένο θέμα...

έχει κάνει κάποιος σε δημόσιο νοσοκομείο?? εντυπώσεις??

δεν εμπιστεύομαι πια τους "διάσημους" πλαστικούς που βγαίνουν στα κανάλια γιατί έχω ακούσει πολλά. μάλιστα σε έναν από αυτούς έκανα ήδη ρινοπλαστική και δεν πέτυχε..

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 11:07, 04-07-10:

Απο τοτε η γραμματεας του κυριου αυτου μ εχει παρει 3 φορες τηλεφωνο και μ εχει προτεινει χαμηλοτερες τιμες για την επεμβαση αυτη. Η τελευταια προσφορα ηταν 2.500 Ε η μυτη + 1000Ε αν θελω μαζι και το πηγουνι.
Ε βέβαια,φοβάται μην πας αλλού, χάσει τα λεφτα και κάνει παζάρια
Πάντως εγω δεν θα πήγαινα σε εναν γιατρό που παίρνει τηλέφωνα και κατεβάζει την τιμή,αλλά ούτε και σε κάποιον στον οποίο παω για την μύτη και μου βγάζει αλλά,σαγόνι κ.τ.λ.

swamps εγω οπως εχω πει δεν ειχα προβλημσ σισθητικο πριν την εγχειρηση,ειχα μονο λειτουργικο.το αισθητικο προεκυψε μετα την εγχειρηση οπου υπηρχαν κ αλλα προβληματα οπως κομμενο διαφραγμα απο τη 1η επεμβαση κ αλλα πολλα.
Αν δεν είχες πρόβλημα αισθητικό πρίν την εγχείριση τότε δεν καταλαβαίνω γιατί την έκανες?Αν είχες πρόβλημα λειτουργικό,μπορούσες να το διορθώσεις χωρίς αισθητική επέμβαση,έχω γνωστούς που έκαναν επέμβαση στο ρινικο διάφραγμα χωρίς να αλλάξει κάτι εξωτερικά.
λειτουργικα πανω κατω τα ιδια ειμαι,αισθητικα παλι τα ιδια προβληματα κ με αρκετες ατελειες(αν τα παρατηρησεις διεξοδικα οπως εγω) π ο συγκεκριμενος γιατρος δε συνηθιζει να κανει...2 εγχειρησεις σε 2 χρονια..τυχαιο?δε νομιζω.....
Μα απο οτι θυμάμαι είχες πει εδω οτι η μύτη είχε χάλια μαύρα απο την πρώτη επέμβαση οπότε, μεγάλη αλλαγή δεν θα έβλεπες,πάλι όμως δεν σε έχω δει για να κρίνω αν έχει βελτιωθεί τουλάχιστον εξωτερικά,διότι εσωτερικά μόνο εσυ το ξέρεις.
Τελικά σου αφαίρεσε και απο την λεκάνη χόνδρο όπως έλεγες?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη eco-warrior : 30-07-10 στις 02:17. Αιτία: merge
Παράθεση

Katerina-Maria

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina-Maria
H Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H Katerina-Maria έγραψε στις 14:39, 22-07-10:

θελω να ρωτησω κατι γενικο...πιστευετε οτι μόνο 2-3 ρινοπλαστικοι μπορουν να κανουν καλη δουλεια ή ακομα και σε δημοσιο νοσοκομειο μπορει να πανε όλα καλα?
(δεν ξερω αν εχει απαντηθει αλλα ειχα μεινει πισω στα post λογω ελλειψης internet και εχουν μαζευτει παρα πολλα και δεν προλαβαινω να τα ξαναδιαβασω..)

Παράθεση

B~I~O~N~I~C

Νεοφερμένος

O B~I~O~N~I~C έγραψε στις 14:47, 23-07-10:

μια χαρά είναι τα δημόσια νοσοκομεία. βέβαια έχει πολύ γραφειοκρατεία και ταλαιπωρία αλλά δεν χρειάζεται να φοβάσαι τίποτα. μπορείς να μείνεις μέσα για αρκετό διάστημα (ενώ στα ιδιωτικά φεύγεις είτε μετά από λίγες ώρες, είτε την επόμενη μέρα). Δεν έχω ακούσει τπτ κακό για τα δημόσια. Απλώς δεν υπάρχει η "χλιδή" του ιδιωτικού.
Εγώ μόλις βγήκα από δημόσιο νοσοκομείο

Παράθεση

st33

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη st33
Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O st33 έγραψε στις 00:28, 26-07-10:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.εχω κανει ρινοπλαστικη στον φου__νο πριν 6 χρονια(5 χιλιαρικα εσκασα cash),το αποτελεσμα ειναι καλο αλλα με μου χειροτερεψε ενα προβλημα που ειχα και λεγεται στραβο διαφραγμα...ψαχνω γιατρο για επανεπεμβαση και εχω ηδη παει στον σκου__ .οι εντυπωσεις μου?"ΑΛΑΖΟΝΕΙΑ..οτο ατομο ειταν εριστικο με σχολια και γενικοτητες...μου πε πως η μυτη μου δεν υπαρχει οτι πρεπει να βαλει χονδρους και στη ραχη....του πα πως αυτο που με ενοχλει ειναι το ανφας-το διαφραγμα και τα ρουθουνια.δε θελω να μου την καμπουριασει ισα ισα που ειμουν ετοιμος να του πω να την μικρυνει και λεπτυνει....η συμπεριφορα στις βοηθους του ειταν αποτομη,εβρισε ασθενεις του οταν μου δειχνε φωτογραφιες και μου ειπε πως μονο αυτος μπορει να με ενχειρησει εδω μετα η αλλη επιλογη ειταν αμερικη...προτιμω αμερικη παντως...και ειχε στυλ...ειχα την αισθηση οτι δε με συμπαθησε...οπως κσι γω..στο τελος μου πε θα σε κανω γαμπρο....πως να παω εγω σαυτον?αυτος βιαζοταν να τελειωνουμε μαλιστα μου πε κατι που με κανε να αισθανομαι οτι θελει να φυγω...βιαζοταν και ειταν κουρασμενος...ααφηστε που ειναι μεγαλος σε ηλικια....δηλαδη αυτος θα με ενχειρησει?και αν βιαζεται?...δεν υπαρχει χημεια...δεν με συμπαθησε...δε με κανε να νιωσω ανετα καθολου στο ιατρειο του και του σκασα και 80 εουρος....μου ζητησε 5 χηνες γιατι ειναι πολυ δυσκολη ενχειρηση ελα που τοτε μαλακωσε εδειξε μεγαλυτερο ενδιαφερον.και πως μπορει να μου κανει ευκολιες πληρωμης....μια επισκεψη θα σας πεισει....μεγαλη απογοητευση απο τον χειρουργο της λειντι αντζελα..που καποιοι λενε οτι δεν βγαινει στα καναλια..εκανε τσαμπα την επεμβαση στην αντζελα για διαφημιση...

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 00:57, 26-07-10:

Παιδιά αν έχετε πρόβλημα και με το διάφραγμα θα πρότεινα να επισκεφτείτε κάποιον ωτορινολαρυγγολόγο - ρινοπλαστικό που έχει ειδίκευση στον τομέα αυτό και όχι ένα κάποιον πλαστικό χειρούργο που κάνει πλαστικές όλου του είδους έτσι ώστε να εξασφαλίσετε και την καλή λειτουργία της μύτης και το αισθητικό αποτέλεσμα.
Όσο για τα δημόσια νοσοκομεία, από όσο γνωρίζω εγώ τουλάχιστον, σου δίνουν προσοχή όσον αφορά όλη τη λειτουργία του οργανισμού μετά την επέμβαση και σου παρέχουν διαμονή μέχρι να είσαι έτοιμος να γυρίσεις σπίτι σου. Καλό είναι να μένεις καναδυό μέρες στο νοσοκομείο στο ενδεχόμενο που χρειαστείς ιατρική βοήθεια άμεσα.

Παράθεση

B~I~O~N~I~C

Νεοφερμένος

O B~I~O~N~I~C έγραψε στις 10:17, 26-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από st33

μα ο πρώτος γιατρός ο φου..νος δεν είναι της άντζελας.

anyway το συμπέρασμα είναι ότι δεν εμπιστευόμαστε κανέναν από αυτούς τους πλαστικούς (όχι μόνο αυτούς που ανέφερες αλλά και άλλους..). είναι μόνο φιγούρα και τίποτα άλλο. για μπότοξ και λιποαναρροφήσεις ίσως είναι καλοί αλλά για ρινοπλαστικές.?? No way εκτός αν έχουν να εγχειρήσουν κάποιο άτομο που θα το δείξει η τηλεόραση μετά (και θα διαφημιστούν). it's all about $$$

Αρχική Δημοσίευση από Tabby
Όσο για τα δημόσια νοσοκομεία, από όσο γνωρίζω εγώ τουλάχιστον, σου δίνουν προσοχή όσον αφορά όλη τη λειτουργία του οργανισμού μετά την επέμβαση και σου παρέχουν διαμονή μέχρι να είσαι έτοιμος να γυρίσεις σπίτι σου. Καλό είναι να μένεις καναδυό μέρες στο νοσοκομείο στο ενδεχόμενο που χρειαστείς ιατρική βοήθεια άμεσα.

+1 αυτό είναι αλήθεια. άσε που δεν πληρώνεις ενώ στα ιδιωτικά για να νοσηλευτείς πρέπει να πάρεις δάνειο.

Λοιπόν, όποιος θέλει να κάνει διάφραγμα ξέρει τι να κάνει! θέλει πολύ σκέψη...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 27-07-10 στις 08:50. Αιτία: merge
Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 11:01, 26-07-10:

εχω κανει ρινοπλαστικη στον φου__νο πριν 6 χρονια
ΟΧ!!! Τι το θελες?
το αποτελεσμα ειναι καλο
Πως είναι δυνατόν να είναι καλό το αποτέλεσμα απο την στιγμή που λες οτι ο σκ. σου είπε οτι δεν έχεις ΚΑΝ μύτη?Άρα στην έφαγε όλη ο άλλος ο φουστ.... ο κομπογιαννίτης.Να εδω που το λες.
μου πε πως η μυτη μου δεν υπαρχει
προτιμω αμερικη παντως
Αν έχεις 20.000 με 30.0000e why not?

P.S.Για άλλη μια φορά θα πω,προσοχή στην επιλογή γιατρού και καμία εμπιστοσύνη σε άτομα που δεν γνωρίζετε και σας προτείνουν γιατρούς.Δεν ξέρετε τι κίνητρο έχουν.Αν κάποιος το κάνει επειδή έχει καεί ο ίδιος,η κάποιος γνωστός του και σας προστατεύει και διαισθάνεσθε οτι λεει αλήθεια ολα καλά αν όμως το κάνει για άλλους λόγους?

Παράθεση

st33

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O st33 έγραψε στις 14:21, 27-07-10:

Έχω μύτη.ο σκου μουπε πως δεν έχω.για να μου βάλει χονδρους κ στη ράχη.έλα όμως που δε θέλω να αλαξω προφίλ.δε μου πε τίποτα για το αποτέλεσμα αν και επέμεναν να του ζητώ να μου πει αν θα αλξω προφίλ.ο σκου είναι ο γιατρός της Άντζελας.δε μου κάτσε αυτός ο άνθρωπος καθόλου.τώρα για τον φούστ να σου πω.προφίλ μου την έκανε τέλεια.όμως δε μου φτιάξε το διαφραγμα καθόλου.είχα πρόβλημα και πριν την επέμβαση στο διαφραγμα κ τα ρουθουνια.και του είπα ότι θέλω να γίνει κ αυτό.τέλος πάντων δεν προτιμώ τον φούστ.έχει ενχειρηστει κανείς στον Παυλ...λη?στο σάιτ του βλέπω να είναι έμπειρος.επίσης τον Μαν..λο?αυτός δεν είναι ώρα είναι πλστικος αλλά αναλαμβάνει επανενχειρηση ρινοπλαστικης και φαινεται σοβαρός.τέλος για διαφραγμα και ρουθουνια καλύτερη είναι η κλειστή η η ανοιχτή ρινοπλαστικη?

Παράθεση

pasxalitsa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pasxalitsa
H pasxalitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H pasxalitsa έγραψε στις 15:34, 27-07-10:

κοριτσακια μου αγαπημενα που κανατε εγχειριση στον σκ... να ξερετε με εμψυχωσατε παρα πολυ για την επιλογη ιατρου.. επειτα απο πολυυυυυ ψαξιμο, τον συγκεκριμενο ιατρο θελω να επισκεπτω.. ελπιζω να μου εμπνευσει εμπιστοσυνη... , διαφορετικα δεν νομιζω να εμπιστευτω κανεναν αλλον.. δεν ξερω το γιατι, απλο προαισθημα.... SWAMPS , I LOVE U....

Στην αρχη καλα το ξεκινησατε , προσ το τελος με φοβιε λιγο ο georgalis τον οποιο θεωρω λιγακι υπερβολικο... ελπιζω με τον καιρο να μεινει περισσοερο ικανοποιημενος... γιατι ειναι μεγαλη απογοητευση να μπαινεις σε μια τετοια διαδικασια για να δεις ενα σχεδον αριστο αισθητικο αποτελεσμα , να περιμενεις εναγωνιως να περασει ο καιρος και τελικα αυτο που βλεπεις να ειναι μετριο... αυτο φοβαμαι... επισησ τα καρουμπαλακια που αναφερατε οι περισσοτεροι που εγχειριστηκατε και σε αλλους γιατρους...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 27-07-10 στις 16:17. Αιτία: κεφαλαία + merge
Παράθεση

ramblade

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ramblade
Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O ramblade έγραψε στις 17:26, 27-07-10:

Χαχαχαχαχαχαχα!!
Πως είναι δυνατόν να είναι καλό το αποτέλεσμα απο την στιγμή που λες οτι ο σκ. σου είπε οτι δεν έχεις ΚΑΝ μύτη?Άρα στην έφαγε όλη ο άλλος ο φουστ.... ο κομπογιαννίτης.Να εδω που το λες.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Του λειπει η μυτη κ ειναι ευχαριστημενος!

Αν έχεις 20.000 με 30.0000e why not?
Παιδακια εγω λεω να κανονισετε ολοι μαζι μια εκδρομουλα στην αμερικη να φτιαξετε τις μυτουλες σας παρεα να σας βγει κ πιο φθηνα. Αδικα ψαχνεται στην Ελλαδα. Να παρετε και τη Swamps που τα ξερει να σας φροντιζει. θα σας κανει κ καλυτερη τιμη ...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blondie

Νεοφερμένος

H blondie έγραψε στις 17:39, 27-07-10:

Επισκέφθηκα κι εγώ τον Σκ. πριν λίγο καιρό γιατί ενδιαφερόμουν για ρινοπλαστική κ δεν τον συμπάθησα καθόλου.Ο άνθρωπος είναι γεμάτος αλλαζονεία και έπαρση. Δεν μ έκανε να αισθανθώ καθόλου άνετα κ δε μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη. ΄Ηταν πολύ γενικός στις απαντήσεις του κ όταν τον ρωτούσα πώς θα είναι η μύτη μου μετά την επέμβαση το μόνο που μου έλεγε είναι ότι θα τα φτιάξουμε όλα. Πώς να του σκάσω 4 χιλιάρικα όταν δεν ξέρω αν το αποτέλεσμα θα με ικανοποιήσει? Με ρωτούσε μόνο κάτι βλακείες (άσχετα με το θέμα μας) και έλεγε τα δικά του. Σαν γιατρός μπορεί να είναι κορυφή αλλά σαν άνθρωπος αντιπαθέστατος. Το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι το χρήμα κ αν θα έκλεινα άμεσα ραντεβού.Νομίζω ότι του έχουμε δώσει πολύ αξία - περισσότερη από αυτή που πρέπει. Καιρός να κατέβει από το καλάμι του κ να συμπεριφερθεί όπως πρέπει - δηλ. σαν ΓΙΑΤΡΟΣ.Τι νομίζει ότι είναι θεός κι εμείς θα πρέπει να τον εμπιστευτούμε με κλειστά τα μάτια?

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 19:51, 27-07-10:

Παιδακια εγω λεω να κανονισετε ολοι μαζι μια εκδρομουλα στην αμερικη να φτιαξετε τις μυτουλες σας παρεα να σας βγει κ πιο φθηνα.
Ναι, ψωμί δεν έχουμε να φάμε, και θέλουμε και ραπανάκι για την όρεξη.Νομίζεις έχει ο καθένας 30.000 να ξοδέψει για μια μύτη?Και αν τα χει κακώς που δεν τα τρώει στις bahamas αλλά τα φυλάει για τέτοιο σκοπό!

Να παρετε και τη Swamps που τα ξερει να σας φροντιζει.
Ναι άλλη δουλειά δεν είχα θα κάθομαι να τρέχω με κάθε απογοητευμένο με την μύτη του σε γιατρούς!
Δεν είμαι αργόσχολη ξέρεις.

θα σας κανει κ καλυτερη τιμη
Υπονοείς κάτι?Εγω τι δουλειά έχω να κάνω καλύτερη τιμή,είμαι γιατρός?Παρακαλώ να διευκρινίσεις τι εννοείς...

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

spyroskaftanis

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spyroskaftanis
Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 436 μηνύματα.

O spyroskaftanis έγραψε στις 20:35, 27-07-10:

Χρειάζομαι και εγώ ρινοπλαστική
Μήπως ξέρετε πόσο χρονών πρέπει να γίνω για να την κάνω;

Παράθεση

Evrika

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evrika
H Evrika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Evrika έγραψε στις 10:45, 28-07-10:

Καλημέρα,
ειμαι καινουργια στο στεκι και με ενδιαφερει και εμενα το θεμα της ρινοπλαστικης.
Ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις τιποτα για το νοσοκομειο ΥΓΕΙΑ; Εχει κανει κανεις εκει ρινοπλαστικη;Αν ναι σε ποιον ιατρο;
Ευχαριστώ

Παράθεση

B~I~O~N~I~C

Νεοφερμένος

O B~I~O~N~I~C έγραψε στις 15:12, 28-07-10:

LMAO για τα νέα μέλη...

Παράθεση

st33

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O st33 έγραψε στις 15:59, 28-07-10:

Δε βλεπω που ειναι το αστειο ramblade...εκτος αν εισαι χαζοχαρουμενο...το οτι ο σκου.. μου ειπε οτι δεν εχω μυτη δεν σημαινει οτι ισχυει αυτο αγαπητε μου.η μυτη μου μαρεσει αλλα θελω να την βελτιωσω στο ανφας...εχει ενχειρηστει κανεις απο τον παυλ..λη?περα απο τις ανοητες απαντησεις και σχολια...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη st33 : 28-07-10 στις 16:18.
Παράθεση

st33

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O st33 έγραψε στις 16:08, 28-07-10:

Επισκέφθηκα κι εγώ τον Σκ. πριν λίγο καιρό γιατί ενδιαφερόμουν για ρινοπλαστική κ δεν τον συμπάθησα καθόλου.Ο άνθρωπος είναι γεμάτος αλλαζονεία και έπαρση. Δεν μ έκανε να αισθανθώ καθόλου άνετα κ δε μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη. ΄Ηταν πολύ γενικός στις απαντήσεις του κ όταν τον ρωτούσα πώς θα είναι η μύτη μου μετά την επέμβαση το μόνο που μου έλεγε είναι ότι θα τα φτιάξουμε όλα. Πώς να του σκάσω 4 χιλιάρικα όταν δεν ξέρω αν το αποτέλεσμα θα με ικανοποιήσει? Με ρωτούσε μόνο κάτι βλακείες (άσχετα με το θέμα μας) και έλεγε τα δικά του. Σαν γιατρός μπορεί να είναι κορυφή αλλά σαν άνθρωπος αντιπαθέστατος. Το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι το χρήμα κ αν θα έκλεινα άμεσα ραντεβού.Νομίζω ότι του έχουμε δώσει πολύ αξία - περισσότερη από αυτή που πρέπει. Καιρός να κατέβει από το καλάμι του κ να συμπεριφερθεί όπως πρέπει - δηλ. σαν ΓΙΑΤΡΟΣ.Τι νομίζει ότι είναι θεός κι εμείς θα πρέπει να τον εμπιστευτούμε με κλειστά τα μάτια?
ακριβως!!! το ιδιο και με εμενα...δεν μου ειπε τι προκειτε να κανει η τι θα προσπαθησει να κανει...μου ελεγε βλακειες και δεν μιλησε καθολου για το πως θα ειναι μετα...να μου λειπει ...δεν ξερω τι αποτελεσμα θα εχω?ενδιαφεροταν για το που δουλευω και οχι για το τι θελω ...μηπως επειδη δεν ειναι σιγουρος για το τι αποτελεσμα θα δωσει?γι αυτο δεν λεει για το μετα???μου ειπε για τους καταξιωμενους που εχει ενχειρησει στελεχη εταιρειων προεδρινες κ.α μετα απο αποτυχημενες ρινοπλαστικες και οτι μονο αυτος ειναι που μπορει να ενχειρησει εμενα και τετοιες περιπτωσεις ...μετα αμερικη μου ειπε.καποια στιγμη με πιασε γελιο και με ρωτησε γιατι γελαω..προσπαθουσε να με πεισει οτι ειναι ο καλυτερος και ειχε υφος χωριατη που εγινε καποιος και ειναι πολυ πρωτος...το ατομο ειναι τραγικο...αλλος πλαστικος που επισκευτηκα για αλλο λογο και τον ρωτησα και για αυτο μου ανελυσε το τι μπορει να κανει και γιατι ειναι ετσι στο ανφας τοσο αναλυτικα που επαθα πλακα λεγεται μπουκ..λας και ειναι στην ερμου..πολυ ευγενικος χαμογελαστος και αναλυτικος.μου ειπε την τεχνικη που θα εκανε με απλα λογια που ειχαν λογικη..αφηστε που ειναι κουκλος για 50 χρονω
...και οχι τερας σαν τους αλλους που πουλανε ομορφια και ειναι τελειως χαλια...τι γουστο θα χουν αυτοι...?? πηγα γιατι σκεφτομουν να κανω υαλουρονικο...ειταν τοσο καλοι και αναλυτικοι που εκανα αναληψη απο την τραπεζα και εκανα και bottox και υαρουλονικο την ιδια μερα...τελειο αποτελεσμα!!..αφηστε που δεν παιρνει λεφτα στο ραντεβου...επισης εχω επισκευτει τον βου..δη στην κηφισιας πολυ καλος ευγενικος και αναλυτικος..και αυτος με δωρεαν ραντεβου...σου λενε τι θα κανουν και δεν σε δουλευουν με ειρωνικα σχολεια και γενικολογιες...τυπου θα σε κανω γαμπρο.θα σε παντρεψω και δεν εχεις μυτη....για να σε κανουν να αισθανθεις ασχημα και να τους κατσεις...προσοχη...οποιος θελει μπορω να στειλω φωτο η να δει αν εχω η οχι μυτη...για να κατελαβετε το ατομο που λεγεται σκου...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη st33 : 28-07-10 στις 16:41.
Παράθεση

ramblade

Νεοφερμένος

O ramblade έγραψε στις 16:45, 28-07-10:

ενω αλλος πλαστικος που επισκευτηκα για αλλο λογο και τον ρωτησα και για αυτο μου ανελεισε το τι μπορει να κανει και γιατι ειναι ετσι στο ανφας τοσο αναλυτικα που επαθα πλακα λεγεται μπουκ..λας και ειναι στην ερμου..
Απο την Σκυλα πηγες στη Χαριβδη...

πολυ ευγενικος χαμογελαστος και αναλυτικος...και κουκλος για 50 χρονω που ειναι...και οχι τερας σαν τους αλλους που πουλανε ομορφια και ειναι τελειως χαλια...τι γουστο θα χουν αυτοι...??
Βλεπω εχεις κ αντικειμενικα κριτηρια επιλογης...

πηγα για ερωτησεις για αλλο θεμα και ειταν τοσο καλοι και αναλυτικοι που πηγα και εκανα αναληψη και εκανε bottox και υαρουλονικο...τελειο αποτελεσμα..αφηστε που δεν παιρνει λεφτα στο ραντεβου...αυτος και αλλος ενασ που εχω επισκευτει ο βουκ..ης στην κηφισιας και οι δυο πολυκαλοι και αναλυτικοι..σου λενε τι θα κανουν και δεν σε δουλευουν με ειρωνικα σχολεια και γενικολογιες...τυπου θα σε κανω γαμπρο.θα σε παντρεψω και δεν εχεις μυτη....για να με κανει να αισθανθω ασχημα και να του κατσω...προσοχη...οποιος θελει μπορω να στειλω φωτο η να δει αν εχω η οχι μυτη...για να κατελαβετε το ατομο...
Στο Λυ..α γιατι δεν πηγες να δεις τι 8α σου πει; Κ αυτος στην τηλεοραση βγαινει σαν τους υπολοιπους που εχεις επισκευτει. Ο καλυτερος απ'ολους βεβαια ειναι ο Σπυ... Ιωανν..., αυτος θα διορθωσει τις τσαπατσουλιες του Φου..., θα σ'αφησει 2 τρυπες μονο για ν'αναπνεεις!!!

Παράθεση

st33

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O st33 έγραψε στις 17:18, 28-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από ramblade
Απο την Σκυλα πηγες στη Χαριβδη...

Βλεπω εχεις κ αντικειμενικα κριτηρια επιλογης...

Στο Λυ..α γιατι δεν πηγες να δεις τι 8α σου πει; Κ αυτος στην τηλεοραση βγαινει σαν τους υπολοιπους που εχεις επισκευτει. Ο καλυτερος απ'ολους βεβαια ειναι ο Σπυ... Ιωανν..., αυτος θα διορθωσει τις τσαπατσουλιες του Φου..., θα σ'αφησει 2 τρυπες μονο για ν'αναπνεεις!!!
στην tv βγαινει και ο σκου__ ..οταν εφτιαξε την αντζελα ειταν καθε μερα απ το πρωι ως το βρραδυ απο τα πρωινα στις 7 το πρωι...και βλεπω διαφημιση του τωρα στο site οποτε μη προσπαθεις να πεισεις με γενικοτητες...εχεις εμπειρια?εχεις ενχειρηστει η εστω ειχες επαφη με αυτους που αναφερεις? αν ναι ανεφερε την και πες την αποψη σου ειδαλως δεν υπαρχει λογος να postαρεις βαση της φαντασιας σου και απο αυτα που εχεις ακουσει απο μια ξαδερφη σου καποτε στο texas...και να μπερδευεις αυτους που θεμουν να κανουν κατι....

Παράθεση

B~I~O~N~I~C

Νεοφερμένος

O B~I~O~N~I~C έγραψε στις 17:23, 28-07-10:

Να σε ενημερώσω ότι έτσι ακριβώς είναι ΟΛΟΙ οι πλαστικοί την ίδια συμπεριφορά έχουν ΟΛΟΙ. γι'αυτό αγαπητή μου θα σε συμβούλευα να έβλεπες έναν ΩΡΛ που δεν έχει ιδιότητα πλαστικού και αυτός θα σου πει τι πρόβλημα έχεις.

Παράθεση

B~I~O~N~I~C

Νεοφερμένος

O B~I~O~N~I~C έγραψε στις 17:25, 28-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από spyroskaftanis
Χρειάζομαι και εγώ ρινοπλαστική
Μήπως ξέρετε πόσο χρονών πρέπει να γίνω για να την κάνω;
17 για κορίτσια, 18 για αγόρια αν θυμάμαι καλά. αν κάνω λάθος , ας με διορθώσει κάποιος.

Αρχική Δημοσίευση από ramblade

ο λυ..ς είναι ο πλεον ακατάλληλος για μύτες . εκτός αν θέλετε να πάτε για botox. σε όλα τα άρθρα του στα περιοδικά (τύπου ciao) γράφει για στήθη, μπούτια..

Παράθεση

ramblade

Νεοφερμένος

O ramblade έγραψε στις 17:40, 28-07-10:

στην tv βγαινει και ο σκου__ ..οταν εφτιαξε την αντζελα ειταν καθε μερα απ το πρωι ως το βρραδυ απο τα πρωινα στις 7 το πρωι...και βλεπω διαφημιση του τωρα στο site οποτε μη προσπαθεις να πεισεις με γενικοτητες...εχεις εμπειρια?εχεις ενχειρηστει η εστω ειχες επαφη με αυτους που αναφερεις? αν ναι ανεφερε την και πες την αποψη σου ειδαλως δεν υπαρχει λογος να postαρεις βαση της φαντασιας σου και απο αυτα που εχεις ακουσει απο μια ξαδερφη σου καποτε στο texas...και να μπερδευεις αυτους που θεμουν να κανουν κατι....
Αγορι μου πριν αρχισεις κ γραφεις δεν μπαινεις στο κοπο να διαβασεις τα προηγουμενα μηνυματα, 'η εστω να μπεις στο προφιλ μου να δεις τι εχω γραψει στο παρελθον; Για να γελαω με αυτα που μας λες καποιος λογος θα υπαρχει...

Αρχική Δημοσίευση από B~I~O~N~I~C
ο λυ..ς είναι ο πλεον ακατάλληλος για μύτες . εκτός αν θέλετε να πάτε για botox. σε όλα τα άρθρα του στα περιοδικά (τύπου ciao) γράφει για στήθη, μπούτια..
Παιδια ασχετο αλλα καπου διαβασα οτι ο Λυ..ς τωρα σπουδαζει κοινωνιολογια μαζι με την γυναικα του (για την οποια εχω ακουσει εξισου καλα λογια απο ασθενεις της). Εχει βελτιστοποιησει βλεπετε τις χειρουργικες του τεχνικες, τα ξερει ολα πλεον κ αναζητα διεξοδο σε αλλες επιστημημες! LMAO

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 02-08-10 στις 09:52. Αιτία: ένωση διαδοχικών μηνυμάτων
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους