Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,680 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,366 μηνύματα σε 91,609 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 935 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη giorgalis
Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O giorgalis έγραψε στις 16:56, 20-10-10:

swaps

πες για τον δικο σου τον "μυτια" πρωτα και μετα μιλα για τον φουστανο..(που τα ιδια χαλια και ψωνια ειναι και οι δυο σαν γιατροι)

παντως εδω μεσα ολοι απο τον Σκ..ρα εχουμε παραπονο,τον πρόεδρο της Ελληνικής Εταιρίας Λειτουργικής Ρινοπλαστικής (που τα μονα μελη που θα εχει ειναι ο γιος του και η γυναικα του) και τον παγκόσμια αναγνωρισμένο ρινοπλαστικο χειρουργο (εχει χειρουργησει την lady-Ατζελα Δημητριου) και ειναι διεθνους φημης γιατρος ο Σκουρ.ς βλεπεις ......

ο παμπλο πικασο της ρινοπλαστικης (που κανει τις μυτες μεγαλυτερες απο οτι τις κανει ο πικασο στα εργα του) να δεις τι κατεβαζει πριν απο καθε χειρουργειο και μας εχει καταστρεψεις τις μυτες μας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

malakouardo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη malakouardo
Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O malakouardo έγραψε στις 19:02, 20-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από giorgalis
swaps

πες για τον δικο σου τον "μυτια" πρωτα και μετα μιλα για τον φουστανο..(που τα ιδια χαλια και ψωνια ειναι και οι δυο σαν γιατροι)

παντως εδω μεσα ολοι απο τον Σκ..ρα εχουμε παραπονο,τον πρόεδρο της Ελληνικής Εταιρίας Λειτουργικής Ρινοπλαστικής (που τα μονα μελη που θα εχει ειναι ο γιος του και η γυναικα του) και τον παγκόσμια αναγνωρισμένο ρινοπλαστικο χειρουργο (εχει χειρουργησει την lady-Ατζελα Δημητριου) και ειναι διεθνους φημης γιατρος ο Σκουρ.ς βλεπεις ......

ο παμπλο πικασο της ρινοπλαστικης (που κανει τις μυτες μεγαλυτερες απο οτι τις κανει ο πικασο στα εργα του) να δεις τι κατεβαζει πριν απο καθε χειρουργειο και μας εχει καταστρεψεις τις μυτες μας
XAXXAAXXAXAXA μη τα λες αυτα θα σε γεμισουν με(-) οι 'συνεργατες του¨.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maria.... : 20-10-10 στις 19:10. Αιτία: Κεφαλαία Γράμματα
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giorgina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giorgina
H giorgina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H giorgina έγραψε στις 13:17, 21-10-10:

Όλες αυτές οι πληροφορίες είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρουσες.....! Αν είναι και αληθινές θα πρέπει να προβληματίσουν ιδιαίτερα όσους σκέφτονται να υποβληθούν σε τέτοιου είδους επεμβάσεις απο τους συγκεκριμένους χειρουργούς. Πρέπει όμως να υπάρχουν και προτάσεις εναλλακτικές (πέρα από τις κατά πρόσωπο επιθέσεις).

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

softkings

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη softkings
H softkings αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H softkings έγραψε στις 17:59, 21-10-10:

εεεεε το πηρα αποφαση και τη μυτη θα την κοψω μονη μου να ηρεμησω χαχαχααχαχαχα !οχι πειτε μου αν εχω αδικο που ενα καλο λογο δεν εχω ακουσει για κανεναν γιατρο..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ninaa
H ninaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ninaa έγραψε στις 19:13, 21-10-10:

Όντως κάποιος που να έμεινε ευχαριστημένος δεν υπάρχει να μας δώσει τα φώτα του;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

malakouardo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη malakouardo
Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O malakouardo έγραψε στις 19:39, 21-10-10:

οπως στα λεγα giorgalis μολις λες κατι για τον συγκεκριμενο γιατρο τρως και ενα μειον...giorgina πραγματικες ειναι αλλα δεν υπαρχει τροπος να βρεις το δικιο σου δικαστικα,ασε που θα τρεχεις για χρονια και δε θα βγαλεις ακρη..τουλαχιστον ετσι προσπαθουμε να βοηθησουμε καποιον υποψηφιο για ρινοπλαστικη να προσεξει πολυ στην επιλογη γιατρου,γιατι σε περιπτωση αποτυχιας,ειναι πολυ δυσκολα και ψυχοφθορα τα πραματα..και ειναι πολλα ατομα που γραφουν για τον συγκεκριμενο γιατρο,τυχαιο?δε νομιζω.....καποιος που ειναι ικανοποιημενος απο τον γιατρο που επελεξε μπορει να σου στειλε private message για να μη θεωρηθει και διαφημιση...

Παράθεση

B~I~O~N~I~C

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη B~I~O~N~I~C
Ο B~I~O~N~I~C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O B~I~O~N~I~C έγραψε στις 14:00, 22-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από softkings
εεεεε το πηρα αποφαση και τη μυτη θα την κοψω μονη μου να ηρεμησω χαχαχααχαχαχα !οχι πειτε μου αν εχω αδικο που ενα καλο λογο δεν εχω ακουσει για κανεναν γιατρο..

lol θα σε συμβούλευα να δεις αρκετούς γιατρούς πριν αποφασίσεις. επίσης, θα σου έλεγα να αποφύγεις τα "μεγάλα" ονόματα. από προσωπική εμπειρία σου το λέω αυτό. δες και γιατρούς σε δημόσια νοσοκομεία (ειδικά αν έχεις πρόβλημα με το διάφραγμα και δεν θέλεις να δώσεις πολλά χρήματα).

αααα και να διαλέξεις κάποιον που να ειδικεύεται μόνο σε μύτες και όχι μπούτια, στήθη, μάτια κτλ. κάνε μια έρευνα στο google αλλά μάλλον σε επισκέψεις στα ιατρεία/νοσοκομεία θα κρίνεις καλύτερα. πολλοί γιατροί φαίνονται ότι είναι για γέλια από την πρώτη κιολας επίσκεψη, οπότε αν κάποιος σου κάνει κακή εντύπωση με τον τρόπο που μιλά (υπεροψία, δεν είναι συγκεκριμένος για την εγχείρηση κα) ή δεν σου δίνει ενδιαφέρον, τότε φύγε μακριά. Επίσης καλό θα ήταν να έπαιρνες μια γνώμη κυρίως από ένα άτομο που εμπιστεύεσαι και ξέρεις,δλδ να ρωτήσεις γνωστούς σου αν κάποιος που ξέρουν έχει κάνει ρινοπλαστική.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giorgina

Νεοφερμένος

H giorgina έγραψε στις 00:56, 23-10-10:

Μετά απο όλα αυτά τα σχόλια μάλλον θα πρέπει να αισθάνομαι απλά.......τυχερή που στη δική μου περίπτωση όλα (για την ώρα πάντα) πήγαν καλά. Βέβαια, είναι αλήθεια πως οι γιατροί που εξειδικεύονται μόνο σε ενα αντικείμενο έχουν μεγαλύτερη εμπειρία και μπορούν να αντιμετωπίσουν με μεγαλύτερη επιτυχία τις δύσκολες καταστάσεις. Εγώ πάντως μπορώ να συστήσω σε όλους τους ενδιαφερόμενους που έχουν και λειτουργικό πρόβλημα να απευθύνονται μόνο σε γιατρούς ωρλ και οχι σε γενικούς πλαστικούς χειρουργούς.

Παράθεση

softkings

Νεοφερμένος

H softkings αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H softkings έγραψε στις 12:39, 23-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από B~I~O~N~I~C
lol θα σε συμβούλευα να δεις αρκετούς γιατρούς πριν αποφασίσεις. επίσης, θα σου έλεγα να αποφύγεις τα "μεγάλα" ονόματα. από προσωπική εμπειρία σου το λέω αυτό. δες και γιατρούς σε δημόσια νοσοκομεία (ειδικά αν έχεις πρόβλημα με το διάφραγμα και δεν θέλεις να δώσεις πολλά χρήματα).

αααα και να διαλέξεις κάποιον που να ειδικεύεται μόνο σε μύτες και όχι μπούτια, στήθη, μάτια κτλ. κάνε μια έρευνα στο google αλλά μάλλον σε επισκέψεις στα ιατρεία/νοσοκομεία θα κρίνεις καλύτερα. πολλοί γιατροί φαίνονται ότι είναι για γέλια από την πρώτη κιολας επίσκεψη, οπότε αν κάποιος σου κάνει κακή εντύπωση με τον τρόπο που μιλά (υπεροψία, δεν είναι συγκεκριμένος για την εγχείρηση κα) ή δεν σου δίνει ενδιαφέρον, τότε φύγε μακριά. Επίσης καλό θα ήταν να έπαιρνες μια γνώμη κυρίως από ένα άτομο που εμπιστεύεσαι και ξέρεις,δλδ να ρωτήσεις γνωστούς σου αν κάποιος που ξέρουν έχει κάνει ρινοπλαστική.
προβλημα με διαφραγμα δεν εχω...εχω πισκευτει τον σκ. και οπως ειχα ξαναπει μου φερθηκε πολυ καλα απλα θελω να το ψαξω λιγο ακομα γιατι αν γινει λαθος δεν θα ειναι καθολου ευκολο να διορθωθει..εχεις ακουσει τιποτα για καποιον ιοαννιδη πλαστικο?

Παράθεση

softkings

Νεοφερμένος

H softkings έγραψε στις 12:42, 23-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από giorgina
Μετά απο όλα αυτά τα σχόλια μάλλον θα πρέπει να αισθάνομαι απλά.......τυχερή που στη δική μου περίπτωση όλα (για την ώρα πάντα) πήγαν καλά. Βέβαια, είναι αλήθεια πως οι γιατροί που εξειδικεύονται μόνο σε ενα αντικείμενο έχουν μεγαλύτερη εμπειρία και μπορούν να αντιμετωπίσουν με μεγαλύτερη επιτυχία τις δύσκολες καταστάσεις. Εγώ πάντως μπορώ να συστήσω σε όλους τους ενδιαφερόμενους που έχουν και λειτουργικό πρόβλημα να απευθύνονται μόνο σε γιατρούς ωρλ και οχι σε γενικούς πλαστικούς χειρουργούς.
μπορεις αν σου ειναι ευκολο να μου προτεινεις και εμενα?????????? σου εχω στειλει και πμ αλλα δεν μου εχεισ απαντησει

Παράθεση

giorgina

Νεοφερμένος

H giorgina έγραψε στις 15:17, 23-10-10:

Softkings, ο μόνος λόγος για τον οποίο δεν απάντησα στο pm που μου έστειλες είναι οτι είμαι νέο μέλος και δεν έχω προλάβει να μάθω πως λειτουργεί το σύστημα.

Παράθεση

B~I~O~N~I~C

Νεοφερμένος

O B~I~O~N~I~C έγραψε στις 18:41, 23-10-10:

προβλημα με διαφραγμα δεν εχω...εχω πισκευτει τον σκ. και οπως ειχα ξαναπει μου φερθηκε πολυ καλα απλα θελω να το ψαξω λιγο ακομα γιατι αν γινει λαθος δεν θα ειναι καθολου ευκολο να διορθωθει..εχεις ακουσει τιποτα για καποιον ιοαννιδη πλαστικο?

τον Ιωανν. μόνο στην Στεφανίδου τον έχω δει(και είχα διαβάσει παλιά ένα άρθρο του για την ρινοπλαστική), δεν έχω πάει στο ιατρείο του άρα δεν μπορώ να πω την γνώμη μου. αλλά μια επίσκεψη δεν θα έβλαπτε. βέβαια θα μου πεις ότι ζητούν πολλά χρήματα για μια απλή επίσκεψη :-(

Παράθεση

softkings

Νεοφερμένος

H softkings έγραψε στις 02:45, 24-10-10:

τον Ιωανν. μόνο στην Στεφανίδου τον έχω δει(και είχα διαβάσει παλιά ένα άρθρο του για την ρινοπλαστική), δεν έχω πάει στο ιατρείο του άρα δεν μπορώ να πω την γνώμη μου. αλλά μια επίσκεψη δεν θα έβλαπτε. βέβαια θα μου πεις ότι ζητούν πολλά χρήματα για μια απλή επίσκεψη :-(
το ξερω οση ορεξη και να εχω να τρεχω στην αθηνα ειναι πολλα τα λεφτα και στο τελος δεν θα εχω να κανω την εγχειρηση..το λιγοτερο πιστευω που θα μου παρουν ειναι τα 80 οπως και στον σκ... θελει πολυ ψαξιμο ομως χρονο και χρημα..

Παράθεση

ramblade

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ramblade
Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O ramblade έγραψε στις 18:02, 24-10-10:

Δες μήνυμα 169. Το βλέπω τώρα κ τρομάζω! Ίσως θα ήταν καιρός να ανεβάσω τωρινές φωτογραφίες για σύγκριση.

Άσχετο, εχθές ήμουν Candy bar κ είδα μια κοπελίτσα 1,80, αδύνατη με όμορφο προσωπάκι, πράσινα ματάκια, κατά τ'άλλα πανέμορφη εκτός απ'τη μύτη. Παιδιά της την είχαν κόψει κ ανεβάσει τόσο που μου θύμιζε τις μούμιες που έχουν σαπίσει το δέρμα κ οι χόνδροι κ φαίνονται 2 τρύπες μονο. Ράγισε η καρδιά μου, κάτι τέτοιοι τύποι είναι εγκληματίες! Προσοχή στην επιλογή!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

B~I~O~N~I~C

Νεοφερμένος

O B~I~O~N~I~C έγραψε στις 18:07, 24-10-10:

το ξερω οση ορεξη και να εχω να τρεχω στην αθηνα ειναι πολλα τα λεφτα και στο τελος δεν θα εχω να κανω την εγχειρηση..το λιγοτερο πιστευω που θα μου παρουν ειναι τα 80 οπως και στον σκ... θελει πολυ ψαξιμο ομως χρονο και χρημα..

το ξέρω..γι'αυτό κάνε μια επίσκεψη σε έναν που σκέφτεσαι και μετά βλέπεις. θα σου έλεγα να έβλεπες και κάποιον σε δημόσιο νοσοκομείο (που δεν παίρνουν χρήματα για την επίσκεψη).

Παράθεση

softkings

Νεοφερμένος

H softkings έγραψε στις 01:07, 25-10-10:

το ξέρω..γι'αυτό κάνε μια επίσκεψη σε έναν που σκέφτεσαι και μετά βλέπεις. θα σου έλεγα να έβλεπες και κάποιον σε δημόσιο νοσοκομείο (που δεν παίρνουν χρήματα για την επίσκεψη).
να σου πω την αληθεια εχω σκεφτει να το κανω αυτο που λες αλλα δεν ξερω δεν τους εχω εμπιστοσυνη για να μου κανουν επεμβαση..η γνωστη ανασφαλια που εχουμε πολλοι απο μας για τα δημοσια ξερεισ..αλλα μια επισκεψη ετσι για γνωμη δεν θα εβλαπτε πιστευω..εσυ αληθεια εχεις κανει εγχειρηση γιατι δεν θυμαμαι

Παράθεση

nadia24

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nadia24
H nadia24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H nadia24 HaTe Me! LoVe Me! But Let Me Be Me!!! έγραψε στις 20:39, 25-10-10:

Εγω και η αδερφη μου καναμε την επεμβαση στον Ιωννιδη μεσο της Στεφανιδου...ειναι καταπληκτικος ανθρωπος και τον εμπιστευομαι απολυτα...οι μυτες που μας εκανε ταιριαζουν στο προσωπο μας και δε φαινεται οτι εχουμε κανει πλαστικη..ειναι σα να γεννη8ηκαμε μ αυτες τις μυτες! ΕΙμαι πολυ ευχαριστημενη ιδιαιτερα με το θεμα της αναπνοης! Και με το αισθητικο αποτελεσμα..το μονο που με χαλαει ειναι ενα μικρο γρομπαλακι που εχω το οποιο μου ειπε οτι ειναι πρηξιμο κ σε 1 χρονο θα φυγει...εχουν περασει 7-8 μηνες απο τοτε που την εκανα κ οσο περναει ο καιρος το γρομπαλακι μικραινει!
Παντως θελει υπομονη γιατι αργει πολυ να παρει το τελικο σχημα!!

Παράθεση

softkings

Νεοφερμένος

H softkings έγραψε στις 21:19, 25-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από nadia24
Εγω και η αδερφη μου καναμε την επεμβαση στον Ιωννιδη μεσο της Στεφανιδου...ειναι καταπληκτικος ανθρωπος και τον εμπιστευομαι απολυτα...οι μυτες που μας εκανε ταιριαζουν στο προσωπο μας και δε φαινεται οτι εχουμε κανει πλαστικη..ειναι σα να γεννη8ηκαμε μ αυτες τις μυτες! ΕΙμαι πολυ ευχαριστημενη ιδιαιτερα με το θεμα της αναπνοης! Και με το αισθητικο αποτελεσμα..το μονο που με χαλαει ειναι ενα μικρο γρομπαλακι που εχω το οποιο μου ειπε οτι ειναι πρηξιμο κ σε 1 χρονο θα φυγει...εχουν περασει 7-8 μηνες απο τοτε που την εκανα κ οσο περναει ο καιρος το γρομπαλακι μικραινει!
χαιρομαι πολυ για σενα και ασ μην σε γνςριζω πολυ απλα γιατι καταλαβαινω πως ειναι αυτο το συναισθημα πιστεψε με θελω και εγω να το νιωσω...αν δεν σου ειναι προβλημα μου λες ποσο σου κοστισε ?

Παράθεση

nadia24

Νεοφερμένος

H nadia24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H nadia24 HaTe Me! LoVe Me! But Let Me Be Me!!! έγραψε στις 00:29, 26-10-10:

χαιρομαι πολυ για σενα και ασ μην σε γνςριζω πολυ απλα γιατι καταλαβαινω πως ειναι αυτο το συναισθημα πιστεψε με θελω και εγω να το νιωσω...αν δεν σου ειναι προβλημα μου λες ποσο σου κοστισε ?
Να 'σαι καλα!!
Δε μου κοστισε τιποτα γιατι οπως ειπα παραπανω το εκανα μεσω της εκπομπης της Στεφανιδου!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

st33

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη st33
Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O st33 έγραψε στις 02:27, 26-10-10:

Λοιπον σχετικα με το καρουμπαλακι απο την επεμβαση ΕΥΡΕΘΗ ΛΥΣΗ!!! μετά απο 5 χρονια που το χα!! το ανακαλυψα τυχαια κ μονος μου...ξεκίνησα τελευταια φυσικό πήλινγκ(λεμονι-καστανη ζαχαρη και λαδι)και χρησιμοποιω και μια φαρμακευτικη κρεμα λεγεται madecassol (κανει 2 ευρω στο φαρμακειο)το καρουμπαλακι σχεδόν εξαφανίστηκε!!

Παράθεση

nadia24

Νεοφερμένος

H nadia24 HaTe Me! LoVe Me! But Let Me Be Me!!! έγραψε στις 13:51, 26-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από st33
Λοιπον σχετικα με το καρουμπαλακι απο την επεμβαση ΕΥΡΕΘΗ ΛΥΣΗ!!! μετά απο 5 χρονια που το χα!! το ανακαλυψα τυχαια κ μονος μου...ξεκίνησα τελευταια φυσικό πήλινγκ(λεμονι-καστανη ζαχαρη και λαδι)και χρησιμοποιω και μια φαρμακευτικη κρεμα λεγεται madecassol (κανει 2 ευρω στο φαρμακειο)το καρουμπαλακι σχεδόν εξαφανίστηκε!!

ΑΛΗΘΕΙΑ???????? Καλα και ειχες το καρουμπαλακι 5 χρονια?? Δηλαδη εμενα που μου ειπε οτι θα φυγει σ ενα χρονο..δε θα φυγει??
Εσενα τι σου ειχε πει ο γιατρος που σου εκανε την πλαστικη??

Παράθεση

giorgina

Νεοφερμένος

H giorgina έγραψε στις 16:10, 26-10-10:

το καρουμπαλάκι αυτό που λέτε σε ποιό σημείο βρίσκεται; Μήπως έχει σχέση με το κάταγμα ή είναι κάποιος χόνδρος που δεν έχει αφαιρεθεί σωστά; Αλήθεια ποιά είναι ακριβώς η δράση αυτής της κρέμας στη συγκεκριμένη περίπτωση;

Παράθεση

nadia24

Νεοφερμένος

H nadia24 HaTe Me! LoVe Me! But Let Me Be Me!!! έγραψε στις 17:43, 26-10-10:

[quote=giorgina;2456842]το καρουμπαλάκι αυτό που λέτε σε ποιό σημείο βρίσκεται; Μήπως έχει σχέση με το κάταγμα ή είναι κάποιος χόνδρος που δεν έχει αφαιρεθεί σωστά; Αλήθεια ποιά είναι ακριβώς η δράση αυτής της κρέμας στη συγκεκριμένη περίπτωση;[/quote

εμενα ειναι στη δεξια πλευρα.δε ξερω αν ειναι χονδρος που ειπε οτι ειναι πρηξιμο...τωρα δε ξερω τι να πω!

Παράθεση

softkings

Νεοφερμένος

H softkings έγραψε στις 18:02, 26-10-10:

Να 'σαι καλα!!
Δε μου κοστισε τιποτα γιατι οπως ειπα παραπανω το εκανα μεσω της εκπομπης της Στεφανιδου!!!
τυχερηηηη!

Παράθεση

nadia24

Νεοφερμένος

H nadia24 HaTe Me! LoVe Me! But Let Me Be Me!!! έγραψε στις 18:11, 26-10-10:

[quote=softkings;2456958]τυχερηηηη![/quote

Παράθεση

B~I~O~N~I~C

Νεοφερμένος

O B~I~O~N~I~C έγραψε στις 19:41, 26-10-10:

συμφωνώ!!! θέλει υπομονή γμτ!!!

Παράθεση

B~I~O~N~I~C

Νεοφερμένος

O B~I~O~N~I~C έγραψε στις 19:48, 26-10-10:

να σου πω την αληθεια εχω σκεφτει να το κανω αυτο που λες αλλα δεν ξερω δεν τους εχω εμπιστοσυνη για να μου κανουν επεμβαση..η γνωστη ανασφαλια που εχουμε πολλοι απο μας για τα δημοσια ξερεισ..αλλα μια επισκεψη ετσι για γνωμη δεν θα εβλαπτε πιστευω..εσυ αληθεια εχεις κανει εγχειρηση γιατι δεν θυμαμαι
ξέρω πολλούς που έχουν κάνει ρινοπλαστική/διάφραγμα σε δημόσια νοσοκομεία και είναι ευχαριστημένοι, βέβαια εξαρτάται τον γιατρό, το πρόβλημα κτλπ. γι'αυτό σου είπα να κάνεις τις απαραίτητες επισκέψεις πρώτα για να δεις. τουλάχιστον εκεί δεν πληρώνεις την επίσκεψη και δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

είχα και εγώ ανασφάλεια στα δημόσια γι'αυτό και έκανα την πρώτη μου ρινοπλαστική σε ιδιωτικό (πολύ γνωστό) αλλά με έδιωξαν 5-6 ώρες μετά την επέμβαση ενώ σε άλλα νοσκομεία σε κρατάνε για τουλάχιστον 1 μέρα (στα δημόσια για περισσότερο αν θες). μετά την δυσάρεστη μου εμπειρία με τον γιατρό εκείνου του ιδιωτικού νοσοκομείου αναγκάστικα να κάνω την δεύτερη σε δημόσιο (λόγω οικονομικών αλλά και κυρίως επειδή είχα χάσει την εμπιστοσύνη μου στους διάσημους πλαστικούς και ήθελα κάποιον που να ειδικεύεται και να ξέρει το αντικείμενο...)

Λοιπον σχετικα με το καρουμπαλακι απο την επεμβαση ΕΥΡΕΘΗ ΛΥΣΗ!!!

τι καρουμπαλάκι?γτ κάτι έχω και εγώ κάτι αλλά δεν ξέρω αν είναι από το πρήσιμο..βάζω bepanthol για να ξεπρηστεί και νομίζω ότι είναι καλά.

Παράθεση

st33

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O st33 έγραψε στις 21:41, 26-10-10:

ΑΛΗΘΕΙΑ???????? Καλα και ειχες το καρουμπαλακι 5 χρονια?? Δηλαδη εμενα που μου ειπε οτι θα φυγει σ ενα χρονο..δε θα φυγει??
Εσενα τι σου ειχε πει ο γιατρος που σου εκανε την πλαστικη??
δεν φευγει...δε τον ρωτησα και ουτε με πειραζε ποτε ειναι πολυ μικρο...του εδωσα σημασια οταν ειδα να το αναφερουν εδω μεσα...η κρεμα ειναι αποπ ενα φυτο και ειναι για επουλωση τραυματων...κανω το πηλινγκ 2-3 φορες τη βδομαδα...αλλα καθημερινα βαζω μια μερα madecassol και μια bepanthol προσωπου...εχει σχεδον εξαφανιστει...

Παράθεση

Jenny 89

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jenny 89
H Jenny 89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Jenny 89 έγραψε στις 22:12, 26-10-10:

Kαλήσπερα παιδιά !! Είχα γράψει κ στο παρελθόν τους προβληματισμούς μου μετά την επέμβαση που έκανα κ συνεχίζω να έχω ακόμη τους ίδιους προβληματισμούς. Για όσους δεν θυμούνται ή δεν είχανε διαβάσει τι είχα γράψει θα ξανά αναφέρω το πρόβλημα μου κ όποιος μπορεί να μου δώσει κάποια απάντηση κ φυσικά όπου μπορώ κ εγώ να σας βοηθήσω ! Έχω κάνει ρινοπλαστίκη εδώ κ 7 μήνες κ κάτι η μύτη μου ήταν μεγάλη κ χοντρή αλλά χωρίς να έχω κόκκαλο. Με το που βγήκα από το χειρουργείο κ συνήλθα μία μικρή ματιά που έριξα στην μύτη μου ήταν πολύ μικρή !!! Μετά με τις ώρες κ τις μέρες άρχιζε να πρείζεται !!! Με τον καιρό όμως άρχιζε κ έπεφτε έβλεπα κ εγώ βελτίωση στο ξεπρηξιμό της αλλά ακόμη δεν μου αρέσει !!! Βέβαια δεν έχει σχέση με την παλιά μου μύτη που είχα αλλά δεν την λες κ μικρή ακόμη !! Πρίν 5 μέρες που πήγα στον πλαστικό να με δει μου είπε πως ακόμα έχει πορεία η μύτη μου για την τελική της μορφή κ ότι θα πέσει κ αλλό κ οτί ακόμη είναι πρησμένη. Μου είπε επίσης ότι λόγο του ότι το δέρμα μου είναι πολύ χοντρό κ αυτό το ξέρω κ το βλέπω κ μόνη μου ότι είναι πολύ χοντρό ότι θ αργήσει να πέσει κ το τελικό αποτέλεσμα θα φανεί συνολικά σε 18 μήνες δηλαδή έχω 11 μήνες για να τελειοποιηθεί το αποτέλεσμα. Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι την γνώμη σας για το θέμα μου. Τι λέτε ? Να ισχύουνε αυτά που μου είπε ο γιατρός ? ?

Παράθεση

softkings

Νεοφερμένος

H softkings έγραψε στις 01:55, 27-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Jenny 89
Kαλήσπερα παιδιά !! Είχα γράψει κ στο παρελθόν τους προβληματισμούς μου μετά την επέμβαση που έκανα κ συνεχίζω να έχω ακόμη τους ίδιους προβληματισμούς. Για όσους δεν θυμούνται ή δεν είχανε διαβάσει τι είχα γράψει θα ξανά αναφέρω το πρόβλημα μου κ όποιος μπορεί να μου δώσει κάποια απάντηση κ φυσικά όπου μπορώ κ εγώ να σας βοηθήσω ! Έχω κάνει ρινοπλαστίκη εδώ κ 7 μήνες κ κάτι η μύτη μου ήταν μεγάλη κ χοντρή αλλά χωρίς να έχω κόκκαλο. Με το που βγήκα από το χειρουργείο κ συνήλθα μία μικρή ματιά που έριξα στην μύτη μου ήταν πολύ μικρή !!! Μετά με τις ώρες κ τις μέρες άρχιζε να πρείζεται !!! Με τον καιρό όμως άρχιζε κ έπεφτε έβλεπα κ εγώ βελτίωση στο ξεπρηξιμό της αλλά ακόμη δεν μου αρέσει !!! Βέβαια δεν έχει σχέση με την παλιά μου μύτη που είχα αλλά δεν την λες κ μικρή ακόμη !! Πρίν 5 μέρες που πήγα στον πλαστικό να με δει μου είπε πως ακόμα έχει πορεία η μύτη μου για την τελική της μορφή κ ότι θα πέσει κ αλλό κ οτί ακόμη είναι πρησμένη. Μου είπε επίσης ότι λόγο του ότι το δέρμα μου είναι πολύ χοντρό κ αυτό το ξέρω κ το βλέπω κ μόνη μου ότι είναι πολύ χοντρό ότι θ αργήσει να πέσει κ το τελικό αποτέλεσμα θα φανεί συνολικά σε 18 μήνες δηλαδή έχω 11 μήνες για να τελειοποιηθεί το αποτέλεσμα. Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι την γνώμη σας για το θέμα μου. Τι λέτε ? Να ισχύουνε αυτά που μου είπε ο γιατρός ? ?
βασικα δεν μπορω να σε βοηθησω στη απορια σου..αλλα επειδη ειπες οτι οπου μπορεις και εσυ θα βοηθησεις μου λες σε παρακαλω σε ποιον γιατρο πηγες?ευχαριστω...αααα και ευχομαι η μυτουλα σου να παρει το σχημα και το μεγεθος που εσυ θες..μακαρι να σου πανε ολα καλα..

Παράθεση

Jenny 89

Νεοφερμένος

H Jenny 89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Jenny 89 έγραψε στις 21:16, 27-10-10:

βασικα δεν μπορω να σε βοηθησω στη απορια σου..αλλα επειδη ειπες οτι οπου μπορεις και εσυ θα βοηθησεις μου λες σε παρακαλω σε ποιον γιατρο πηγες?ευχαριστω...αααα και ευχομαι η μυτουλα σου να παρει το σχημα και το μεγεθος που εσυ θες..μακαρι να σου πανε ολα καλα..
Σ ευχαριστώ πολύ !!!! Αραβανής Γεώργιος λέγεται.

Παράθεση

st33

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O st33 έγραψε στις 00:49, 28-10-10:

Σ ευχαριστώ πολύ !!!! Αραβανής Γεώργιος λέγεται.
καλησπερα εμενα η μυτη μου πηρε το τελικο σχημα μετα απο 18μηνες...καλα σου ειπε ο γιατρος...

Παράθεση

Jenny 89

Νεοφερμένος

H Jenny 89 έγραψε στις 19:33, 28-10-10:

καλησπερα εμενα η μυτη μου πηρε το τελικο σχημα μετα απο 18μηνες...καλα σου ειπε ο γιατρος...
Δηλαδή ήταν κ σε σένα μετά την πλαστική πιο μεγάλη στην αρχή ? Είδες μετά από 18 μήνες ότι είχε μικρύνει αρκετά ? ?

Παράθεση

B~I~O~N~I~C

Νεοφερμένος

O B~I~O~N~I~C έγραψε στις 13:46, 29-10-10:

Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι την γνώμη σας για το θέμα μου. Τι λέτε ? Να ισχύουνε αυτά που μου είπε ο γιατρός ? ?

Ισχύουν. Αυτό συμβαίνει σχεδόν σε όλους. Μου έχουν πει να κάνω μασαζ στην μύτη για να ξεπρηστεί πιο εύκολα..

υπομονή λοιπόν!

Παράθεση

st33

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O st33 έγραψε στις 22:42, 29-10-10:

Δηλαδή ήταν κ σε σένα μετά την πλαστική πιο μεγάλη στην αρχή ? Είδες μετά από 18 μήνες ότι είχε μικρύνει αρκετά ? ?
ειταν πολυ πιο σηκωμενη χοντρη και λιγο πιο μεγαλη...θα γινει πιο λεπτη οταν ξεπριστει τελειως και αυτο κανει καιρο...παιζει ρολο και ο οργανισμος του καθενα φανταζομαι...μην ανχωνεσαι

Παράθεση

nadia24

Νεοφερμένος

H nadia24 HaTe Me! LoVe Me! But Let Me Be Me!!! έγραψε στις 16:17, 30-10-10:

θελει πολυ καιρο για να ξεπριστει!! ΔυστυχωΣ!!!!!

Παράθεση

Jenny 89

Νεοφερμένος

H Jenny 89 έγραψε στις 22:16, 01-11-10:

Τhanks παιδιά !!! Μακάρι να θέλει υπομονή κ να δω το αποτέλεσμα έστω κ μετά από πολύ καιρό !!

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη giorgalis
Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O giorgalis έγραψε στις 18:02, 02-11-10:

nadia24 θελει πολυ καιρο για να ξεπριστει!! ΔυστυχωΣ!!!!!

μονο ο Σκουρας καταφερνει αντι να ξεπριζεται η μυτη και μικραινει να ...μεγαλωνει με τον καιρο!!!

τι να πω.......................

Παράθεση

tiger8755

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tiger8755
H tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H tiger8755 έγραψε στις 16:29, 13-11-10:

Καλημέρα χρειάζομαι πληροφορίες από κάποιον που έχει κάνει ρινοπλαστικη πριν προχωρήσω σε επέμβαση ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Παράθεση

Jenny 89

Νεοφερμένος

H Jenny 89 έγραψε στις 20:59, 22-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από tiger8755
Καλημέρα χρειάζομαι πληροφορίες από κάποιον που έχει κάνει ρινοπλαστικη πριν προχωρήσω σε επέμβαση ευχαριστώ εκ τον προτέρων
Καλησπέρα ! Ας ξεκινήσω να σου λέω όσο γίνεται αναλυτικά για την ρινοπλαστική. Η επέμβαση διαρκεί 1 με 1,5 ώρα μετά θα σου βάλουνε κάτι σαν ταμπόν για μία μέρα. Για 5 με 7 μέρες θα έχεις ένα γυψάκι πάνω στο κόκκαλο της μύτης σου κ μετά την αφαίρεση του θα σου βάλει για άλλες 5 μέρες κάτι σαν χανσαπλαστ (τουλάχιστον έτσι έκανε σε μένα). Τις πρώτες μέρες δεν θα μπορείς ν αναπνεύεσεις από την μύτη κ θα πρέπει να την ξεπλένεις με φυσιολογικό ορό κ να βάζεις κ μία κρεμούλα που θα σου δώσει ο γιατρός. Επίσης ξέχασα να πω ότι μετά από ενα 24 ωρο μέτα την επέμβαση θα έχεις γύρω απ τα μάτια σαν μελανιές κ οίδημα (πρήξιμο) το οποίο μην σε ανησυχήσει μετά από 5 μέρες υποχορούνε. Το οίδημα όμως της μύτης θα υποχωρεί αργά - αργά όπου θα παίρνει κ την τελική της μορφή σε σύνολο 6 μήνες έως κ 18 μήνες. Η χρονική περίοδος που σου λέω εξαρτάται κυρίως από το τι τύπο δέρματος έχεις. Εγώ δηλαδή παράδειγμα επειδή είχα εξαρχής πολύ χοντρό δέρμα αργεί να ξεπρηστεί ! ! Μου έδωσε 18 μήνες τελικού αποτελέσματος. Αύτα... Ελπίζω να σε βοήθησα κ αν έχω ξεχασει να πω κάτι όποιος θέλει ας συμπληρωσει.

Παράθεση

Jumarou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jumarou
Ο Jumarou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Jumarou έγραψε στις 00:40, 23-11-10:

Καλησπέρα σε όλους και όλες!Είμαι ένας ακόμα που σκέφτεται να προχωρήσει επιτέλους στην επέμβαση της ρινοπλαστικής καθώς είναι κάτι που με παιδεύει από τα μαθητικά μου χρόνια. Όλα όσα έχω διαβάσει εδώ από όλα τα παιδιά τα έχω βρει εξαιρετικά ενδιαφέροντα και αρκετά κατατοπιστικά. Βρισκόμενος στην διαδικασία επιλογής του κατάλληλου γιατρού θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε άποψη και για ένα όνομα που δεν έχω διαβάσει να αναφέρεται εδω μέσα. Πρόκειται για γυναίκα , αναπληρώτρια διευθύντρια στο METROPOLITAN, τα αρχικά της είναι Α.Κ . Αν έχει κανείς άποψη θα μου ήταν πολύ χρήσιμη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παράθεση

tiger8755

Νεοφερμένος

H tiger8755 έγραψε στις 20:33, 11-01-11:

θέλω να σας ρωτήσω θα πάω στον Α.Σ την άλλη εβδομάδα αλλά έχω ακούσει καλά λόγια για τον www.kolliasrhinoplasty.gr ισχύει ? Στείλετε μου με προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

tiger8755

Νεοφερμένος

H tiger8755 έγραψε στις 21:11, 15-01-11:

Καλημέρα σας χρειάζομαι επείγοντος την Βοήθεια σας ποιος είναι καλύτερος χειρούργος στη ρινοπλαστηκη στην Αθήνα Παυλ. Βας. , Αθ.σκουρ , Παν.Γρ. Κόλλιας η κάποιος άλλος? Ψάχνω εδώ και 1 χρόνο και δεν έχω αποφασίσει που θα πάω. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση σας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

tiger8755

Νεοφερμένος

H tiger8755 έγραψε στις 21:04, 17-01-11:

Γεια σας σε όλους θέλω να σας πω την εμπειρία μου, σήμερα πήγα στο ιατριο το ΑΘ.Σ για επίσκεψη Ρινοπλαστική μόλις πήγα η βοηθός του, με έβγαλε φωτογραφίες και μετά με εξέτασε σε λίγα δευτερόλεπτα ο γιατρός, μου είπε ότι είναι λίγο στραβό το διάφραγμα και έχω μικρή καμπουρίσα και έχω καλό δέρμα για Ρινοπλαστική είπε ότι θα μου την κάνει λίγο καμπυλωτή και μικρότερη θα φαίνετε φυσική αλλά όχι γαλλική τόνισε μάλιστα ότι είναι εύκολο να κανείς γαλλική μυτη αλλά δεν είναι και ωραίο είναι πολύ καμπυλωτή μου είπε και σηκωμένη από μπροστά τον ρωτήσα πως θα είναι περίπου και μου έδηξε κάτι φωτο στον υπολογιστή του από πελάτες με ανάλογο πρόβλημα. Μου είπε ότι θα έχω το νάρθηκα 8 μέρες περίπου δεν θα ποναω ουτε θα έχω πρήξιμο ανέφερε ότι έρχοντε σε αυτόν ασθενής από αποτυχημένες Ρινοπλαστικες και ότι είναι πρόεδρος Ρινοπλαστική μου είπε θα νοσηλευτω μια μέρα στο νοσοκομείο και θα μου κοστίσει 4500 ευρώ μου φάνηκε πολύ σίγουρος σε αυτά που έλεγε αλλά είναι τόσο καλός στα αλήθεια? θα ήθελα τη γνώμη σας πριν κλείσω για χειρουργείο. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση σας

Παράθεση

st33

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O st33 έγραψε στις 07:13, 18-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από tiger8755
Γεια σας σε όλους θέλω να σας πω την εμπειρία μου, σήμερα πήγα στο ιατριο το ΑΘ.Σ για επίσκεψη Ρινοπλαστική μόλις πήγα η βοηθός του, με έβγαλε φωτογραφίες και μετά με εξέτασε σε λίγα δευτερόλεπτα ο γιατρός, μου είπε ότι είναι λίγο στραβό το διάφραγμα και έχω μικρή καμπουρίσα και έχω καλό δέρμα για Ρινοπλαστική είπε ότι θα μου την κάνει λίγο καμπυλωτή και μικρότερη θα φαίνετε φυσική αλλά όχι γαλλική τόνισε μάλιστα ότι είναι εύκολο να κανείς γαλλική μυτη αλλά δεν είναι και ωραίο είναι πολύ καμπυλωτή μου είπε και σηκωμένη από μπροστά τον ρωτήσα πως θα είναι περίπου και μου έδηξε κάτι φωτο στον υπολογιστή του από πελάτες με ανάλογο πρόβλημα. Μου είπε ότι θα έχω το νάρθηκα 8 μέρες περίπου δεν θα ποναω ουτε θα έχω πρήξιμο ανέφερε ότι έρχοντε σε αυτόν ασθενής από αποτυχημένες Ρινοπλαστικες και ότι είναι πρόεδρος Ρινοπλαστική μου είπε θα νοσηλευτω μια μέρα στο νοσοκομείο και θα μου κοστίσει 4500 ευρώ μου φάνηκε πολύ σίγουρος σε αυτά που έλεγε αλλά είναι τόσο καλός στα αλήθεια? θα ήθελα τη γνώμη σας πριν κλείσω για χειρουργείο. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση σας
δεν ειναι ο μονος που επαναχειρουργει μυτες...τωρα το οτι ειναι προεδρος γιατι στο ειπε?? για να σε θολωσει?? αλωστε αυτος την εχει ιδρυσει την εταιρεια....ιδρυει ο καθενας πλαστικος εταιρεια και γινεται προεδρος για να αποκτουν κυρος σε ατομα που δεν ξερουν...τραγικο αν στο ειπε....

Αρχική Δημοσίευση από Jumarou
Καλησπέρα σε όλους και όλες!Είμαι ένας ακόμα που σκέφτεται να προχωρήσει επιτέλους στην επέμβαση της ρινοπλαστικής καθώς είναι κάτι που με παιδεύει από τα μαθητικά μου χρόνια. Όλα όσα έχω διαβάσει εδώ από όλα τα παιδιά τα έχω βρει εξαιρετικά ενδιαφέροντα και αρκετά κατατοπιστικά. Βρισκόμενος στην διαδικασία επιλογής του κατάλληλου γιατρού θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε άποψη και για ένα όνομα που δεν έχω διαβάσει να αναφέρεται εδω μέσα. Πρόκειται για γυναίκα , αναπληρώτρια διευθύντρια στο METROPOLITAN, τα αρχικά της είναι Α.Κ . Αν έχει κανείς άποψη θα μου ήταν πολύ χρήσιμη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
αν ειναι αυτη που νομιζω λουιζα κατι?? ειναι γιατρος εξ ρουμανιας.....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 18-01-11 στις 11:57. Αιτία: merge
Παράθεση

BlackDahlia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη BlackDahlia
H BlackDahlia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H BlackDahlia έγραψε στις 21:05, 29-01-11:

Καλησπέρα σας.Είμαι καινούρια στο site και σκέφτομαι και εγώ πολύ σοβαρά να κάνω ρινοπλαστική επέμβαση.Το θέμα της μύτης μου(αφού κληρονόμησα για κάκιστή μου τύχη τη μύτη του πατέρα μου) με στοιχειώνει πραγματικά.Διαβάζοντας αρκετά από τα μηνύματα εδώ έχω απελπιστεί κάπως η αλήθεια είναι μιας και απ' ότι φαίνεται δεν υπάρχει ούτε ένας σοβαρός γιατρός στην Ελλάδα και μάλλον τελικά θα πρέπει να καταφύγουμε στο εξωτερικό μου φαίνεται .Εγώ βασικά το είχα ψάξει το θέμα παλαιότερα μέσω internet,γιατί δεν έχω κανένα γνωστό που να έχει υποβληθεί σε παρόμοια επέμβαση και από τους γιατρούς που είχα καταλήξει ένας που μου φάνηκε καλός λεγόταν Θάνος Κοντογιάννης.Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι για αυτόν?Αν όχι υπάρχει τελικά κάποιος για τον οποίο να έχετε ακούσει καλά λόγια ή να είχατε εσείς καλή εμπειρία?Επίσης γίνονται επεμβάσεις τον Ιούνιο?Γιατί έχω ακούσει ότι το καλοκαίρι δεν συνιστάται κάτι τέτοιο.Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε απάντηση.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jenny 89

Νεοφερμένος

H Jenny 89 έγραψε στις 16:09, 30-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από BlackDahlia
Καλησπέρα σας.Είμαι καινούρια στο site και σκέφτομαι και εγώ πολύ σοβαρά να κάνω ρινοπλαστική επέμβαση.Το θέμα της μύτης μου(αφού κληρονόμησα για κάκιστή μου τύχη τη μύτη του πατέρα μου) με στοιχειώνει πραγματικά.Διαβάζοντας αρκετά από τα μηνύματα εδώ έχω απελπιστεί κάπως η αλήθεια είναι μιας και απ' ότι φαίνεται δεν υπάρχει ούτε ένας σοβαρός γιατρός στην Ελλάδα και μάλλον τελικά θα πρέπει να καταφύγουμε στο εξωτερικό μου φαίνεται .Εγώ βασικά το είχα ψάξει το θέμα παλαιότερα μέσω internet,γιατί δεν έχω κανένα γνωστό που να έχει υποβληθεί σε παρόμοια επέμβαση και από τους γιατρούς που είχα καταλήξει ένας που μου φάνηκε καλός λεγόταν Θάνος Κοντογιάννης.Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι για αυτόν?Αν όχι υπάρχει τελικά κάποιος για τον οποίο να έχετε ακούσει καλά λόγια ή να είχατε εσείς καλή εμπειρία?Επίσης γίνονται επεμβάσεις τον Ιούνιο?Γιατί έχω ακούσει ότι το καλοκαίρι δεν συνιστάται κάτι τέτοιο.Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε απάντηση.

Καλησπέρα ! Αν θέλεις μπορώ να σου συστήσω τον δικό μου γιατρό που είχα πάει πριν 11 μήνες περίπου. Μπορείς να πας να τον επισκεφτείς να δεις αν σου εμπνέει εμπιστοσύνη. Όσον αφορά τον γιατρό που προανέφερες δυστήχως δεν γνωρίζω κάτι για εκείνον για να σε βοηθήσω. Την καλοκαιρινή περίοδο είναι καλό να αποφύγεις να κάνεις την επέμβαση γιατί θα περάσεις την ανάρρωση χωρίς να μπορείς να πηγαίνεις για μπάνια κλπ γιατί δεν πρέπει να πολύ βλέπει ο ήλιος την μύτη για τον πρώτο καιρό. Κατά την δικία μου εμπειρία η κατάλληλη εποχή όπου έκανα κ εγώ την επέμβαση είναι ούτε το πολύ κρύο, ούτε η πολύ ζέστη. Ο Μάρτιος θεωρώ πως είναι η κατάλληλη χρονική περίοδος. Αν θες να σου πω τ ονομα του γιατρόυ μου μπορώ να στο στείλω σε προσωπικό μήνυμα ή να μου πείς αν έχεισ facebook να συνομιλήσουμε απο εκέι.

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη swamps
H swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.

H swamps έγραψε στις 23:44, 01-02-11:

Εγω και η αδερφη μου καναμε την επεμβαση στον Ιωννιδη μεσο της Στεφανιδου...ειναι καταπληκτικος ανθρωπος και τον εμπιστευομαι απολυτα...οι μυτες που μας εκανε ταιριαζουν στο προσωπο μας και δε φαινεται οτι εχουμε κανει πλαστικη..ειναι σα να γεννη8ηκαμε μ αυτες τις μυτες! ΕΙμαι πολυ ευχαριστημενη ιδιαιτερα με το θεμα της αναπνοης! Και με το αισθητικο αποτελεσμα..
Εμ βέβαια αφου το έκανες μεσω της Στεφανίδου σε πρόσεξε ιδιαίτερα διότι είσαι ζωντανή διαφήμιση για αυτόν και αν έβγαινες με μια μάπα χάλια στην t.v θα γινόταν ρόμπα και αυτός και η Στεφανίδου.Αραγε την έκανε μόνος του η είχε και κάνα τσούρμο δίπλα του και βοηθούσαν?
Εχω ακούσει οτι μόλις παει κάποιος ραντεβούσε αυτόν,βάζει την γραμματέα του μετα να παίρνει τηλέφωνα και να κάνει παζάρια στην τιμή πράγμα που υποδηλώνει πολλα.
Αν έκανα ρινοπλαστική αυτή τη στιγμή στον μόνο που θα πήγαινα στην Ελλάδα είναι ο Σκούρας αλλα διατηρώ και κάποιες επιφυλάξεις ακόμα και για αυτόν.
Η δευτερη επιλογή μου θα ήταν στην Κύπρο που έχω δει εκπληκτικά αποτελέσματα σε κάποιος που χειρουργήθηκαν εκει δεν θυμάμαι όμως όνοματα γιατρών.Θέλει ψάξιμο και για εκεί διότι δεν ξέρεις αν ειναι όλοι καλοί,πάντως υπάρχουν αρκετοί καλοί απο οτι άκουσα.
Προσοχή σε γιατρούς playboydes οι οποίοι τρώνε τη μύτη ολόκληρη και κοντεύει να φανεί μια μύτη σαν της νεκροκεφαλής με δυο τρύπες μόνο.Η μύτη πρέπει να έχει αρκετο πράμα πάνω όστο,δέρμα, χόνδρους διότι αν την φας πολύ γίνεσαι michael jackson.Είναι χίλιες φορές καλύτερα να είναι λίγο μεγάλη η χοντρη παρα υπερβολικά λεπτή,διότι έχει και πρόβλημα στην αναπνοή μετα.

Παράθεση

tiger8755

Νεοφερμένος

H tiger8755 έγραψε στις 11:18, 05-02-11:

Καλημέρα σε όλους θέλω να σας πω την εμπειρία μου. Τελικά έκανα
Ρινοπλαστική επιτέλους στον Α.Σ το Σάββατο λοιπόν ξεκινάω πρώτα έκανα όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται για την επέμβαση κράτησαν περίπου μίση ώρα περίπου , μετά από 2 ώρες με πήραν για χειρουργείο η επέμβαση κράτησε περίπου 2 μίση ώρες 4 ώρες μέχρι να συνέλθω από την νάρκωση. Μου έβαλαν παγάκια στα μάτια για 6 ώρες περίπου για να μην έχω πρήξιμο πολύ (τα παγάκια τα είχαν βάλει μέσα σε χειρουργικά λευκά γάντια πάνω από το ύφασμα που είχαν βάλει στα μάτια ) Μετά από έξι ώρες έφαγα κανονικό γεύμα και σηκώθηκα για βόλτα στο νοσοκομείο. Είδα πως ήμουν στο καθρέφτη μετά την επέμβαση ( πολύ πρήξιμο και μελανιές στο πρόσωπο και το λευκό τον ματιών υπήρχαν κόκκινα ματώματα ) πως αισθανόμουν πολύ βαριά γρίπη πολύ μπούκωμα , κούραση και υπνηλία , έτσουζαν τα μάτια και αισθανόμουν τα ράμματα μερικές φορές, η πρώτη μου βόλτα στο νοσοκομείο ήταν περπάτημα 7 λεπτά στην αρχή πήγαινα μια χαρά αλλά στο τέλος ζαλίστηκα και με το ζόρι πήγα στο κρεβάτι δεν μπορούσα να αναπνεύσω αλλά τα κατάφερα και δεν λιποθύμησα. Την δεύτερη μέρα έφυγα από το νοσοκομείο και πήγα σπίτι μου. Τα συμπτώματα που ανέφερα παραπάνω τα είχα μόνο για 3 μέρες , μέχρι να μου αφαιρέσουν τα ταμπόν άλλαζα 3 φορές την ημέρα την γάζα που είχα κάτω από τα ρουθούνια μου . Την Τρίτη μου αφαίρεσαν τα ταμπόν πόνεσα παρά πολύ σχεδόν ζαλίστηκα αλλά δεν το έδειξα, ήταν το ποιο δύσκολο σε όλη την Ρινοπλαστική. Αντιβίωση έπαιρνα κάθε 12 ώρες ως την Παρασκευή. Μόλις έβγαλα τα ταμπόν ξεκίνησα να κάνω πλύσεις κάθε μια ώρα με όρο που βάζω στη σύριγγα και βάζω κρέμα στη μύτη 4 φορές την ημέρα. Η μελανιές και το πρήξιμο έφυγαν την Πεμπτη. Εχθές μου έκαναν καθορισμό ένα μηχάνημα σαν ηλεκτρική σκούπα που ρουφάει δεν μου φάνηκε ενοχλητικό όσο λένε.Την τρίτη θα βγάλω τον νάρθηκα θα τα ξαναπούμε τότε πάλι καλό απόγευμα.

Παράθεση

tiger8755

Νεοφερμένος

H tiger8755 έγραψε στις 17:35, 08-02-11:

Καλημέρα σε όλους σήμερα έβγαλα τον νάρθηκα ομολογώ πως με πόνεσε όταν τραβούσε τις γάζες όταν τις έβγαλε , έβαλε βενζίνη στο πρόσωπο για να φύγουν οι κόλλες από τις ταινίες, έτσουξε αρκετά. Έφτασε η μεγάλη ωρα είδα για πρώτη φορά την μύτη μου στον καθρέφτη το αποτέλεσμα ήταν φανταστικό η καμπουριτσα δεν υπήρχε πια, ήταν καμπυλωτή και λίγο ανασηκωμένη από μπροστά τώρα η μύτη μου μοιάζει σαν τις Σαρλιζ Θερόν είναι πολύ όμορφη τα μάτια φαίνονται μεγαλύτερα και όλο το πρόσωπο μου δένει με τη μύτη με δείχνει μικρότερη. Μου έδωσε κάποιες συμβουλές που εφαρμόζω κάνω μασάζ στη μύτη με τα δάκτυλα μου 4 φορές την ημέρα για 2 λεπτά . Βαζο 4 φορές την ημέρα κρεμά μέσα στη μύτη. Δεν φοράω γυαλιά για δυο μήνες.Δεν σκύβω πολύ για 1 μήνα Αποφεύγω την πολύ ζεστή. Προσέχω μην τραυματιστώ. Αξίζει ώμος όλοι η ταλαιπωρία. Καλό απόγευμα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους