Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,680 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,366 μηνύματα σε 91,609 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 940 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

GoodDayToDie

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GoodDayToDie
H GoodDayToDie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H GoodDayToDie phew έγραψε στις 00:03, 24-05-11:

γενικα, για αυτο το γρομπαλακι.. πρεπει να το ζητησει κανεις απο τον χειρουργο η ειναι αυτονοητο οτι θα αφαιρεθει η θα ξυστει (αν ειναι μεγαλο)????

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nadia24

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nadia24
H nadia24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H nadia24 HaTe Me! LoVe Me! But Let Me Be Me!!! έγραψε στις 09:17, 24-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από GoodDayToDie
γενικα, για αυτο το γρομπαλακι.. πρεπει να το ζητησει κανεις απο τον χειρουργο η ειναι αυτονοητο οτι θα αφαιρεθει η θα ξυστει (αν ειναι μεγαλο)????

Δε ξερω ρε γαμωτο! Εγω ειχα παει προσφατα να με δει κ μου ειπε οτι ειναι καποιο καταγμα...κ μου εκανε ενεση με κορτιζονη!Αλλα δεν εχω δει μεγαλη διαφορα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GoodDayToDie

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H GoodDayToDie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H GoodDayToDie phew έγραψε στις 10:18, 24-05-11:

τουλαχιστον εφυγε λιγο..?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nadia24

Νεοφερμένος

H nadia24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H nadia24 HaTe Me! LoVe Me! But Let Me Be Me!!! έγραψε στις 10:30, 24-05-11:

ελαχιστα...ακομη φαινετε!

Παράθεση

GoodDayToDie

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H GoodDayToDie phew έγραψε στις 11:26, 24-05-11:

παντως σιγουρα θα υπαρχει καποιος τροπος.... ανησυχω γτ εχω ενα πραγματικα τεραστιο και φαινεται τοσο ασχημο....

Παράθεση

nadia24

Νεοφερμένος

H nadia24 HaTe Me! LoVe Me! But Let Me Be Me!!! έγραψε στις 12:15, 24-05-11:

παντως σιγουρα θα υπαρχει καποιος τροπος.... ανησυχω γτ εχω ενα πραγματικα τεραστιο και φαινεται τοσο ασχημο....

σε ποιο σημειο το έχεις? εμενα ειναι δεξια πιο πανω απο το ρουθουνι! την εχεις κανει καιρο την επεμβαση?

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 21:51, 24-05-11:

Λοιπόν εγω ειμαι τωρα στην 2η μέρα...Τα ταμπόν έχουν γεμίσει και αλλάζω γάζες κάθε ώρα, δεν μπορώ να κοιμηθώ και τα μάτια μου δακρυζουν συνέχεια. Ειμαι πρησμένη και νιώθω δυσφορία, αλλά δεν θα έλεγα ότι έχω πονεσει μεχρι στιγμής. Επίσης δεν μπορω να φαω και να πιω (τα μωρα το κανουν πιο καλα απο μένα) και νιώθω οτι καταπίνω αιμα απο τα ταμπον, Γιατι βρε παιδι μου δεν κανουν καμια αλλαγη στα ταμπον και κρατανε τα ιδια παπαριασμένα?
Επισης πρεπει να βρωμαω απ[ιστευτα αλλα δεν μπορω να μυρίσω οποτε...δε με νοιαζει.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GoodDayToDie

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H GoodDayToDie phew έγραψε στις 01:03, 25-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από nadia24
σε ποιο σημειο το έχεις? εμενα ειναι δεξια πιο πανω απο το ρουθουνι! την εχεις κανει καιρο την επεμβαση?
εγω προσωπικα οχι (αν και θελω ΠΟΛΥ να κανω), αλλα η κολλητη μου εκανε πριν μια βδομαδα κι εχει παρομοιο προβλημα.. και φοβαται μην ειναι μονιμο....

Παράθεση

GoodDayToDie

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H GoodDayToDie phew έγραψε στις 01:04, 25-05-11:

εγω εχω απλα ενα καρουμπαλακι στο γνωστο σημειο στο πανω μερος της μυτης.... και θα το ξεφορτωθω τελεια και παυλα!!

Παράθεση

dimis79

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimis79
Ο dimis79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O dimis79 έγραψε στις 10:10, 25-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Λοιπόν εγω ειμαι τωρα στην 2η μέρα...Τα ταμπόν έχουν γεμίσει και αλλάζω γάζες κάθε ώρα, δεν μπορώ να κοιμηθώ και τα μάτια μου δακρυζουν συνέχεια. Ειμαι πρησμένη και νιώθω δυσφορία, αλλά δεν θα έλεγα ότι έχω πονεσει μεχρι στιγμής. Επίσης δεν μπορω να φαω και να πιω (τα μωρα το κανουν πιο καλα απο μένα) και νιώθω οτι καταπίνω αιμα απο τα ταμπον, Γιατι βρε παιδι μου δεν κανουν καμια αλλαγη στα ταμπον και κρατανε τα ιδια παπαριασμένα?
Επισης πρεπει να βρωμαω απ[ιστευτα αλλα δεν μπορω να μυρίσω οποτε...δε με νοιαζει.
Και εγώ δεν μπορούσα να καταπιώ ούτε νερό τις 2 πρώτες μέρες,υπομονή θα χασεις και λίγα κιλα .Οσο για την μυρωδια αστα να πανε και εγω το σκευτομουνα και πρεπει να ειναι βοθρατζιδικο,υπομονη μερικες μερες και θα δεις οτι θα εισαι πολύ καλύτερα.

Παράθεση

nadia24

Νεοφερμένος

H nadia24 HaTe Me! LoVe Me! But Let Me Be Me!!! έγραψε στις 11:12, 25-05-11:

εγω προσωπικα οχι (αν και θελω ΠΟΛΥ να κανω), αλλα η κολλητη μου εκανε πριν μια βδομαδα κι εχει παρομοιο προβλημα.. και φοβαται μην ειναι μονιμο....

εγω την εχω κανει εδω κ 1 χρονο κ 3 μηνες κ δε μου εχει φυγει ακομα πάντως. Στις αρχες που ρώτησα το γιατρο τι ειναι αυτο μου είχε πρίξημο και θα φυγει σε ενα χρονο...αλλα δεν εχει φυγει μονο εχει μικρινει!

Εμένα ο γιατρος που πηγα μου τα εβγαλε τα ταμπον την επομενη μερα του χειρουργιου!! Ευτυχως γιατι δε θα αντεχα παραπανω, ξερω αλλους γιατρους που τα βγαζουν σε 1 εβδομαδα! Όντως ειναι δύσκολο να καταπιεις!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 25-05-11 στις 17:39. Αιτία: merge
Παράθεση

GoodDayToDie

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H GoodDayToDie phew έγραψε στις 16:06, 25-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από nadia24
εγω την εχω κανει εδω κ 1 χρονο κ 3 μηνες κ δε μου εχει φυγει ακομα πάντως. Στις αρχες που ρώτησα το γιατρο τι ειναι αυτο μου είχε πρίξημο και θα φυγει σε ενα χρονο...αλλα δεν εχει φυγει μονο εχει μικρινει!
χμμμμ.. ελπιζω να μπορει να ''ξυστει'' η κατι τετοιο!

Παράθεση

tamis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tamis
Ο tamis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O tamis έγραψε στις 11:20, 28-05-11:

Καλημέρα παιδιά, είμαι 28 χρονών και έχω μύτη για κλάματα, είναι ο ορισμός της μυτόγκας.
πιστεύω για αυτήν την μύτη αναπτύχθηκε η ρινοπλαστική.
Έχω αποφασίσει να κάνω την εγχείριση, η οικογένεια μου με στηρίζει και το οικονομικό δεν είναι πρόβλημα, άλλα δεν γνωρίζω κανένα καλό γιατρό. Περιμένω προτάσεις σας. (ακόμα και στρατιωτικούς)

Παράθεση

marena

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marena
H marena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H marena έγραψε στις 16:09, 28-05-11:

Ρε παιδια εχω διαβασει για μια μεθοδο που εφαρμοζεται στο νοσοκομειο υγεια με πολυ γρηγορη αναρρωση χωρις ναρθηκα,μελανιες και οιδηματα. εχετε ακουσει κατι γιαυτο??..Φαινεται ενδιαφερον!!!..Αν καποιος γνωριζει κατι ας μου πει please!!!!!..(www.safesurgery.gr)

Παράθεση

GoodDayToDie

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H GoodDayToDie phew έγραψε στις 16:26, 28-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από marena
Ρε παιδια εχω διαβασει για μια μεθοδο που εφαρμοζεται στο νοσοκομειο υγεια με πολυ γρηγορη αναρρωση χωρις ναρθηκα,μελανιες και οιδηματα. εχετε ακουσει κατι γιαυτο??..Φαινεται ενδιαφερον!!!..Αν καποιος γνωριζει κατι ας μου πει please!!!!!..(www.safesurgery.gr)
μα πως γινεται χωρις οστεοτομια..? Πολυ περιεργο..

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 13:31, 29-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από tamis
Καλημέρα παιδιά, είμαι 28 χρονών και έχω μύτη για κλάματα, είναι ο ορισμός της μυτόγκας.
πιστεύω για αυτήν την μύτη αναπτύχθηκε η ρινοπλαστική.
Έχω αποφασίσει να κάνω την εγχείριση, η οικογένεια μου με στηρίζει και το οικονομικό δεν είναι πρόβλημα, άλλα δεν γνωρίζω κανένα καλό γιατρό. Περιμένω προτάσεις σας. (ακόμα και στρατιωτικούς)
Εγώ πήγα στον Σκούρα και έχω ακούσει πολλά καλά. Εχουν πάει και διάφοροι celebrities αλλά και γνωστοί μου με πολύ καλά αποτελέσματα. Δεν το έψαξα παραπάνω όμως...Για έναν Αραβανή έχω ακούσει άσχημα και ξέρω και κάτι άλλους μόνο σαν ονοματα. Αφού και το οικονομικό δεν σου είναι πρόβλημα, επισκέψου τους 2-3 που θα ξεχωρίσεις και δεν ποιός θα σου εμπνεύσει μεγαλύτερη εμπιστοσύνη.

Αρχική Δημοσίευση από marena
Το είδα κι εγώ αυτό μετά το χειρουργείο και με παραξενεύει λίγο. Σαν πολύ καλό για να είναι αληθινό...Μαλλον κάτι παίζει, ή θα είναι για συγκεκριμένα προβλήματα ή κάτι τέλος πάντων. Αν υπάρχει κάποιος που το έχει κάνει ας μας πει, πάντως προχειροδουλειά μου φαίνεται.

Λοιπόν, πέρασε μια εβδομάδα από το χειρουργείο και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά καλά. Σχεδόν καθόλου πρήξιμο/μελανιές στα μάτια, έχω μόνο μούδιασμα στο στόμα (και τη μύτη εννοείται). Ακόμα δεν μυρίζω ούτε αναπνέω πολύ καλά από τη μύτη αλλά κοιμάμαι τα βράδια!! Επέστρεψα και στη δουλειά από χτες. Νιώθω αισθητή βελτίωση κάθε μέρα και ενθουσιάζομαι. Βέβαια ακόμα τρώω μόνο γιαούρτια, πουρέ, κρέμες και τέτοια αλλά δε βαριέσαι, εκανα και σωματάρα!
Εχω πολύ λιπαρό δέρμα όμως...το καθαρίζω 3 φορές τη μέρα και αναγκάζομαι να βάζω και πούδρα για μωρά για να μην γίνεται σαν λαδόκολλα. Ετσι κι αλλιώς είμαι λιπαρή, αλλά όχι κι έτσι. Περνάνε 2-3 ώρες και νιώθω λες και έχω να καθαρίσω το δέρμα μου 2-3 εβδομάδες. Στο πρόσωπο μόνο αυτό και ελάχιστα στους ώμους. Το είχε κανένας άλλος αυτό? Τι κάνατε?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 29-05-11 στις 14:05. Αιτία: merge!!
Παράθεση

dimis79

Νεοφερμένος

O dimis79 έγραψε στις 14:22, 29-05-11:

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα,πολυ λιπαρο δέρμα και πραγματικα ειναι σαν να έχω πεταξει πάνο μου ενα κιλο λάδι.Πως καθαριζόμαστε?Δώστε κανένα tip...

Παράθεση

plakaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη plakaki
Ο plakaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O plakaki έγραψε στις 10:37, 30-05-11:

Kαλά αυτό με το λιπαρό δέρμα (που το έχω ακόμα εγώ -αν και πέερασε ένασ μήναασ -) πολύ περίεργο . Μιλάμε για λάδι . Παιδιά εγώ θέλω να ρωτήσω για το κάπνισμα και γενικά για τη νυχτερινήξ ζωή ( ξιδιά ) άαμα επηρεάζουν την ανάρωση .?????????

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:38, 30-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από plakaki
Kαλά αυτό με το λιπαρό δέρμα (που το έχω ακόμα εγώ -αν και πέερασε ένασ μήναασ -) πολύ περίεργο . Μιλάμε για λάδι . Παιδιά εγώ θέλω να ρωτήσω για το κάπνισμα και γενικά για τη νυχτερινήξ ζωή ( ξιδιά ) άαμα επηρεάζουν την ανάρωση .?????????
Οσο παίρνεις την αντιβίωση, μακριά από ξίδια. Κάπνισμα άμα μπορείς κάνε ένα τη μέρα μαξ. Καλύτερα καθόλου αλλά άμα είναι να το στερηθείς πολύ.... Εγώ δεν έχω καν όρεξη για τσιγάρο. Περιμένω βέβαια πως και πως να γίνω καλά για να κάνω με τον καφέ (δεν τον ευχαριστιέμαι αλλιώς).
Τώρα για νυχτερινή ζωή, εγώ σε κλαμπ δουλεύω και σε μια εβδομάδα γύρισα στη δουλειά. Εχει εξαερισμό όμως και προσπαθώ να αναπνέω πιό πολύ από το στόμα. Σίγουρα θα ήταν καλύτερα να κάθομαι σπίτι και να κάνω πλύσεις γιατί το νιώθω ότι μπουκώνει μετά από λίγες ώρες. Οπότε, ναι, θα σου καθυστερήσει λίγο την ανάρρωση αλλά και πάλι, αμα θες να βγεις και νιώθεις καλά, καντο. Θα χάσεις μια μέρα ανάρρωσης πες. Ε, ντάξει, τι να κάνουμε...πρόσεχε τους βλάκες όμως, μην πας πουθενά που θα γίνεται χαμός και φας καμία (γήπεδα, ορθιος σε τιγκα κλαμπ, ΜΜΜ, κλπ)

Παράθεση

plakaki

Νεοφερμένος

Ο plakaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O plakaki έγραψε στις 18:30, 30-05-11:

Πωωω ευχαριστώ πάρα πολύ . Με βοήθησεσ πραγματικά

Παράθεση

BlackDahlia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη BlackDahlia
H BlackDahlia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H BlackDahlia έγραψε στις 21:28, 30-05-11:

Γεια σας παιδιά.
Εγώ πάλι το έχω σκεφτεί πολύ το θέμα και το έχω πάρει απόφαση να κάνω την επέμβαση.Έχουν περάσει σχεδόν 2 χρόνια από τότε που άρχισα να το σκέφτομαι σοβαρά και μετά από αρκετό ψάξιμο στο ίντερνετ και στο φόρουμ πιστεύω ότι έχω καταλήξει σε γιατρό.Βασικά είμαι ανάμεσα στην Αργυρώ Κ. και στον Θάνο Κ. αλλά επειδή διάβασα αρκετά καλά λόγια εδώ για την Α.Κ. λέω να πάω σ' αυτήν.Δυστυχώς δεν μου περισσεύουν χρήματα για να πάω σε 2 ή 3 ή και παραπάνω γιατρούς και να πληρώσω 200 ευρώ και σε ραντεβού και μετά να καταλήξω σε έναν οπότε ελπίζω αυτή να είναι η σωστή επιλογή.

Βέβαια καλά όλα αυτά αλλά όταν έρχεται η ώρα να συμπληρώσω τη φόρμα επικοινωνίας δειλιάζω απίστευτα και σκέψεις όπως "μήπως τελικά δεν είναι τόσο απαίσια η μύτη μου?και αν το αποτέλεσμα είναι κακό και φαίνομαι ακόμα χειρότερα απ' ότι τώρα?" ή "μήπως είναι υπερβολική η κίνησή μου?" ή "μήπως είμαι πολύ ματαιόδοξη και δεν χρειάζεται?" ή "μήπως,μήπως μήπως...." αρχίζουν να τριγυρίζουν στο μυαλό μου και τελικά συνέχεια το αναβάλλω..Πραγματικά φοβάμαι πολύ.Έχω ακούσει και διαβάσει τόσα που ενώ το θέλω πάρα πολύ δεν ξέρω.Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.Εσείς τι πιστεύετε???......

Παράθεση

plakaki

Νεοφερμένος

O plakaki έγραψε στις 01:37, 31-05-11:

Καντο κοπελά μου . Καντο . Ολοι τισ ίδιες αμφιβολίεσ είχαμε αλλά αξίζει πραγματικά . Εχω ακούσει και εγω πολύ καλά λόγια για την Α.Κ και τισ φωτογραφίεσ που εχει στο ίντερνετ εχω δει και μου φάνηκε πολύ φυσικό ολονών το αποτέλεσμα . Και ο Π.Κ στην Γλυφάδα πολύ καλόσ .

Παράθεση

malakouardo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη malakouardo
Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O malakouardo έγραψε στις 03:20, 31-05-11:

για αυτην ακουσα και γω καλα λογια,αλλα γενικα μη κρινετε απο τις φωτογραφιες που ανεβαζουν στα site τους..ειναι δυνατον να σου ανεβασουν καποια αποτυχημενη επεμβαση?ωραιες φωτο εχουν και αλλοι οι οποιοι αποδεικνυονται μεγαλοι χασαπηδες(υπηρχε διαφημιση τους πριν λιγο καιρο εδω).

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 05:40, 31-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από BlackDahlia
Γεια σας παιδιά.
Εγώ πάλι το έχω σκεφτεί πολύ το θέμα και το έχω πάρει απόφαση να κάνω την επέμβαση.Έχουν περάσει σχεδόν 2 χρόνια από τότε που άρχισα να το σκέφτομαι σοβαρά και μετά από αρκετό ψάξιμο στο ίντερνετ και στο φόρουμ πιστεύω ότι έχω καταλήξει σε γιατρό.Βασικά είμαι ανάμεσα στην Αργυρώ Κ. και στον Θάνο Κ. αλλά επειδή διάβασα αρκετά καλά λόγια εδώ για την Α.Κ. λέω να πάω σ' αυτήν.Δυστυχώς δεν μου περισσεύουν χρήματα για να πάω σε 2 ή 3 ή και παραπάνω γιατρούς και να πληρώσω 200 ευρώ και σε ραντεβού και μετά να καταλήξω σε έναν οπότε ελπίζω αυτή να είναι η σωστή επιλογή.

Βέβαια καλά όλα αυτά αλλά όταν έρχεται η ώρα να συμπληρώσω τη φόρμα επικοινωνίας δειλιάζω απίστευτα και σκέψεις όπως "μήπως τελικά δεν είναι τόσο απαίσια η μύτη μου?και αν το αποτέλεσμα είναι κακό και φαίνομαι ακόμα χειρότερα απ' ότι τώρα?" ή "μήπως είναι υπερβολική η κίνησή μου?" ή "μήπως είμαι πολύ ματαιόδοξη και δεν χρειάζεται?" ή "μήπως,μήπως μήπως...." αρχίζουν να τριγυρίζουν στο μυαλό μου και τελικά συνέχεια το αναβάλλω..Πραγματικά φοβάμαι πολύ.Έχω ακούσει και διαβάσει τόσα που ενώ το θέλω πάρα πολύ δεν ξέρω.Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.Εσείς τι πιστεύετε???......
Δεν τους ξέρω αυτούς τους γιατρούς, αλλά εκεί που θα πας προσπάθησε να δεις αποτελέσματα από κοντά (που ξερεις τι photoshop μπορει να εχει πεσει?) Βεβαια είναι λίγο δύσκολο να βρεις πρωην ασθενεις του κάθε γιατρού, αλλά ψάξε όσο μπορείς. Ρώτα κόσμο, μην νομίζεις ότι είσαι στους λίγους. Εϊναι από τις πιό κοινές επεμβάσεις (φαντάσου στη δουλειά μου που με είδαν με το νάρθηκα, 5 άτομα μου παραδέχτηκαν ότι έχουν κάνει κι αυτοί. ολο το προσωπικό να είμαστε 30-40?)
Οσο για τις αμφιβολίες, αν δεν μπορείς σε 2 χρόνια να εισαι σιγουρη, άστο. Οσο δεν παίρνεις απόφαση "ναι" η "οχι" τόσο θα μένεις στάσιμη. Αν και μου φαίνεται οτι το θες αλλα δεν έχεις στηριξη από το περιβάλλον σου. Εμένα μου έλεγαν να μην το κάνω...μόνο κάποιοι απλοί γνωστοι είχαν το θάρρος να με παροτρυνουν, ολοι οι αλλοι έλεγαν "μια χαρα εισαι". Οσο με ενοχλει κατι, ΔΕΝ ειμαι μια χαρα!
Θα σου ελεγα τι πιστευω αν έβλεπα φωτογραφια...αλλα σημασια εχει τι πιστευεις εσυ.

Παράθεση

CapricornV

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη CapricornV
H CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H CapricornV έγραψε στις 14:16, 31-05-11:

Γεια σας παιδιά!
Κι εγώ στην Α.Κ, έκανα ρινοπλαστική και διάφραγμα και είμαι ευχαριστημένη. Τώρα όπου να ναι θα κλείσω 3 μήνες και δε μπορώ να πιστέψω πως πέρασε ο καιρός.... Στην αρχή είχα πολλούς ενδοιασμούς και φοβόμουν για το αποτέλεσμα αλλά τελικά το πήρα απόφαση και είδα πως δεν ήταν τπτ φοβερό και τρομερό.
Όποιος αισθάνεται την ανάγκη να το κάνει, είτε έχει μικρό είτε μεγάλο πρόβλημα, πρέπει να το κάνει αλλιώς θα μείνει απωθημένο και πάντα θα υπάρχει στο πίσω μέρος του μυαλού!
Η ανάρρωση η δική μου ήταν πολύ γρήγορη. Όσον αφορά το λιπαρό δέρμα καλό είναι να κάνετε λίγο απαλό μασάζ με κάποιο scrub, εγώ προτίμησα της Apivita.
Όποιος χρειαστεί πληροφορίες, ας μου στείλει πμ!

Παράθεση

BlackDahlia

Νεοφερμένος

H BlackDahlia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H BlackDahlia έγραψε στις 15:01, 31-05-11:

Δεν τους ξέρω αυτούς τους γιατρούς, αλλά εκεί που θα πας προσπάθησε να δεις αποτελέσματα από κοντά (που ξερεις τι photoshop μπορει να εχει πεσει?) Βεβαια είναι λίγο δύσκολο να βρεις πρωην ασθενεις του κάθε γιατρού, αλλά ψάξε όσο μπορείς. Ρώτα κόσμο, μην νομίζεις ότι είσαι στους λίγους. Εϊναι από τις πιό κοινές επεμβάσεις (φαντάσου στη δουλειά μου που με είδαν με το νάρθηκα, 5 άτομα μου παραδέχτηκαν ότι έχουν κάνει κι αυτοί. ολο το προσωπικό να είμαστε 30-40?)
Οσο για τις αμφιβολίες, αν δεν μπορείς σε 2 χρόνια να εισαι σιγουρη, άστο. Οσο δεν παίρνεις απόφαση "ναι" η "οχι" τόσο θα μένεις στάσιμη. Αν και μου φαίνεται οτι το θες αλλα δεν έχεις στηριξη από το περιβάλλον σου. Εμένα μου έλεγαν να μην το κάνω...μόνο κάποιοι απλοί γνωστοι είχαν το θάρρος να με παροτρυνουν, ολοι οι αλλοι έλεγαν "μια χαρα εισαι". Οσο με ενοχλει κατι, ΔΕΝ ειμαι μια χαρα!
Θα σου ελεγα τι πιστευω αν έβλεπα φωτογραφια...αλλα σημασια εχει τι πιστευεις εσυ.
Όταν λες να δω αποτελέσματα από κοντά τι εννοείς?Γιατί ονόματα δεν υπάρχουν πουθενά και λογικό το βλέπω αφού ποιός θα 'θελε να μαθευτεί ότι έχει κάνει τέτοια εγχείρηση?Ούτε εγώ θα το 'θελα και το να ρωτήσω κόσμο χλωμό το βλέπω γιατί δεν υπάρχει ούτε ένα άτομο στον οικογενειακό/φιλικό περίγυρο που να έχει προβεί σε τέτοιου είδους επέμβαση εκτός από μια μακρινή θεία(πρώτη ξαδέρφη του πατέρα μου) η οποία την έκανε στην Αμερική.Βλέπεις γενικά το σόι του πατέρα μου έχει το χαρακτηριστικό της πολύ μεγάλης και στρόγγυλης μύτης και το έχω πάρει και εγώ αυτό δυστυχώς.Αφού μικρή τα αδέρφια μου με κορόιδευαν ως Baggy,ένας κακός από ένα τζούνιορ που ήταν πάντα ντυμένος κλόουν και είχε μια τεράστια στρόγγυλη κόκκινη μύτη.Ωστόσο,εννοείται ότι άμα δεν μου κάνει κλικ ο γιατρός θα φύγω και θα το ψάξω περαιτέρω.

Αλλά σ' αυτό που είπες έπεσες τελείως μέσα.Το θέλω πάρα πολύ αλλά όλη μου η οικογένεια είναι εναντίον.Η αδερφή μου λέει αυτά είναι γι' αυτούς στο Χόλιγουντ,έχουμε κρίση,κράτα τα λεφτά σου,θα σου χρειαστούν αλλού.Η μάνα μου δεν θέλει ούτε να το ακούσει.Έτσι λέει με έφτιαξε ο Θεός και μετά της λέω ότι ο Θεός έφτιαξε και ανθρώπους χωρίς χέρια.Τέλοσπάντων,σημασία έχει ότι υπάρχει άρνηση από παντού και ότι μια τέτοια κίνηση την βλέπουν ως κάτι το εξωφρενικό(λες και θα πάω για πόρνη ένα πράγμα) οπότε με κρατάει κι αυτό κάπως πίσω.

Επίσης διάβασα σε ένα άλλο φόρουμ ότι κάποια άτομα έμειναν πάρα πολύ ευχαριστημένα από Παυλιδέλη και Κ. Παπαϊωάννου.Έχει ακούσει κανείς τίποτα γι' αυτούς γιατί οι φωτογραφίες απ' τα site τους δεν με πείθουν για την ικανότητά τους εκτός από μία ή δύο περιπτώσεις..

CapricornV εσύ που πήγες στην Α.Κ. έχει ανεβάσει τις φωτογραφίες σου στο site της?

Παράθεση

CapricornV

Νεοφερμένος

H CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H CapricornV έγραψε στις 15:16, 31-05-11:

Οχι και ούτε θα ήθελα να σου πω την αλήθεια. Είναι κάτι προσωπικό και δεν θέλω να με βλέπουν όλοι. Γενικά πάντως απ' οτι ακούω, όσες φόρες έχω πάει να με δει, έχει κάνει πολλές ρινοπλαστικές.
Εγώ προσωπικά πήγα μόνο σ' αυτήν πριν το αποφασίσω, ρίσκαρα δηλαδή, αλλά ευτυχώς όλα πήγαν καλά.
Αυτό που λένε οι γονείς σου δεν είναι σωστό. Πιστεύω πως όταν έχεις ένα ελάττωμα το οποίο διορθώνεται με μια απλή επέμβαση, δεν είναι κακό να το κάνεις. Δηλαδή είναι καλύτερα να έχεις ψυχολογικό πρόβλημα μια ζωή για το πως βλέπουν οι άλλοι αυτό το ελάττωμα και να φοβάσαι να είσαι αυθόρμητος??
Κάνε μια συζήτηση με τους γονείς σου και πιστεύω θα καταλάβουν πόσο το έχεις ανάγκη. Και μην αφήσεις να περάσουν τα χρόνια, εγώ έφτασα 29 επειδή φοβόμουν να το κάνω και τώρα λέω μακάρι να το είχα κάνει νωρίτερα.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:28, 31-05-11:

Σε καμια περίπτωση δεν είναι για Holywood....Και στην τελικη, είναι στη μεση του προσωπου σου, δεν ειναι αυτια να πεις οτι βαζεις τα μαλλια και τα κρυβεις. Κι εγω απο τον πατερα μου την ειχα παρει αλλα σε αυτον δεν χτυπαει τοσο ασχημα γιατι στους αντρες ειναι μεγαλη μυτη= μεγαλο ξερεις τι οποτε ουτε ο αδερφος μου εχει προβλημα. Αλλα σε κοπελες δειχνει πολυ χαλια, χαλαει την αρμονια του προσωπου. Δυο συναδελφοι μου ειπαν οτι χαρηκαν απιστευτα που το εκανα γιατι το ειχαν σκεφτει κι αυτοι οτι με χαλαει αλλα απο ευγενεια δεν ελεγαν τιποτα. Θα δεις οτι οταν το κανεις, θα εισπραξεις πολυ θετικα σχολια από όλους (αντε ενας-δυο κομπλεξικοι να σε κοιταξουν με γουρλωμενα ματια αλλα αυτοι ζουν στον Αρη).
Καλα, δεν μπορεις να βρεις τους ασθενεις απο τον καταλογο αλλα ρε παιδι μου, στο σχολειο, στη δουλεια, στο φροντιστηριο, στο γυμναστηριο, δεν ξερω που αλλου πας, εχει τοσο κόσμο. Σιγουρα καποιος φιλος φιλου θα εχει κανει. Εγω μου νομιζα οτι δεν ξερω κανεναν, ηξερα καμια δεκαρια απλα δεν ειχα ιδεα οτι ειχαν κανει. Ρωτωντας μαθαινεις.
Συμφωνω οτι ειναι καλύτερα να το κανεις τωρα να ξεμπερδευεις και να το χαρεις ολη σου τη ζωη. Αν και μες το καλοκαιρι ισως δεν ειναι και τοσο καλη επιλογη, μετεγχειριτικα πρεπει να αποφυγεις ζεστη, ηλιο και μπανια για ενα μηνα. Ανοιξη η Φθινοπωρο προσπαθησε, που εχει ηπιο καιρο (αν εχεις αλλεργιες ΟΧΙ Ανοιξη)
Τα λεφτα τωρα ειναι αρκετα αλλα ειναι μια καλη επενδυση. Θα παρεις και μερικα πισω απο το ταμειο σου να ξερεις.
Α, επισης, οταν υπαρχει αισθητικο προβλημα κατα πασα πιθανοτητα υπαρχει και λειτουργικο οποτε μπορει να κανεις και πλαστικη και διαφραγμα (ιδια λεφτα ειναι) και να αναπνεις καλυτερα, να μην ροχαλιζεις κλπ. Ετσι μπορει ναν το δεχτουν καλυτερα οι δικοι σου, αν τους πει ο γιατρος οτι υπαρχει προβλημα και με την ευκαιρια του χειρουργειου θα διορθωσει λιγο και το σχημα. Εμενα ετσι ηταν, για πλαστικη μπηκα (ελεγα κι ολας με περηφανια οτι το διαφραγμα μου ειναι μια χαρα) και κατεληξα να ξυπναω και να μου λενε οτι το χειρουργειο κρατησε παραπανω γιατι το διαφραγμα μου ηταν δυσκολη περιπτωση.
Αν τωρα δεν εχεις κανενα λειτουργικο προβλημα, εξηγησε πως σε κανει να νιωθεις και κανε τους να καταλαβουν οτι δεν θα σε βοηθησουν με το να προσπαθουν να σου αλλαξουν γνωμη αλλα με το να υποστηριξουν τις επιλογες σου.

Παράθεση

BlackDahlia

Νεοφερμένος

H BlackDahlia έγραψε στις 18:49, 31-05-11:

CapricornV Το ξέρω και πίστεψέ με το έχω συζητήσει πολλές φορές το θέμα μαζί τους αλλά η μητέρα μου συνεχίζει να είναι αρνητική.Ο πατέρας μου τη μια είναι δεκτικός και με ακούει με προσοχή και την άλλη η ειρωνία πέφτει σύννεφο.Οπότε δεν ξέρω τι παίζει στο μυαλό του.Τελοσπάντων,η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να είχα τη στήριξη τους σ' αυτό αλλά τι να κάνουμε?Θα κάνω μία τελευταία προσπάθεια να τους πάρω με το μέρος μου και αν δεν πετύχει δεν πειράζει.Εγώ το έχω πάρει απόφαση και εξάλλου τα λεφτά θα είναι και όλα δικά μου οπότε δεν νομίζω ότι τους πέφτει λόγος.

Christinelle Μένω σε μικρή πόλη οπότε δεν παίζει να υπάρχει κάποιος που να το έχει κάνει και να μην έχει μαθευτεί.Χαχαχα είναι πολύ κουτσομπόληδες όλοι τους εδώ.Όσο για την εγχείρηση εγώ θα προσπαθήσω να την βάλω τέλη Ιούνη-αρχές Ιούλη(Αμήν και πότε Παναγία μου,νιώθω ένα κόμπο στο στομάχι και μόνο που το σκέφτομαι).Τελοσπάντων κάπου μέσα στο καλοκαίρι πριν έρθει ο Αύγουστος γιατί μόνο τότε μπορώ και δεν θα με πείραζε να έμενα μέσα για 2-3 εβδομάδες και να χάσω και κάνα μπάνιο.Μέχρι το Σεπτέμβρη καλοκαίρι έχουμε στην Ελλάδα.Θα τα αναπληρώσω τα μπάνια

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 00:41, 01-06-11:

Λοιπόν, εγώ βρίσκομαι στη δέκατη μέρα και έχει αρχίσει να με γαργαλάει υπερβολικά. Πρέπει να αντέξω μέχρι την Παρασκευή που θα βγει ο νάρθηκας αλλά μέχρι τότε δεν ξέρω τι να κάνω, έχει καταντήσει βασανιστήριο να σε τρώει και να μην μπορείς να ξυστείς. Εχει κανείς καμιά ιδέα, τι να κάνω?
Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω μετά από πόσο καιρό:
  1. μυρίσατε?
  2. χαμογελάσατε?
  3. νιώσατε τη μύτη δική σας?
  4. ακουμπήσατε τη μυτη στο πλάι κατα τη διάρκεια του ύπνου χωρίς πόνο?

@BlackDahlia
Καλά, κατάλαβα...είσαι σε κλειστή και ψιλοοπισθοδρομική κοινωνία οπότε ακόμα και αυτοί που το έχουν κάνει το κρύβουν.
Να ξέρεις ότι απαγορεύεται η ζέστη για ένα μήνα (και θερμές πηγες, πχ πιστολάκι, φούρνος, κλπ) και η έκθεση στον ήλιο. Τα γυαλιά για δύο μήνες. Οποτε δεν θα μπορείς να πολύκυκλοφορείς μέρα γενικα, πέρα από τα μπάνια. Κι εγώ έκανα βλακεία και το αργησα, πιό καλά είναι γύρω στο Πάσχα (εχεις και άδεια οπότε κλείνεσαι σπίτι και το συνδυάζεις ωραία).
Μην το φοβάσαι, ενημερώσου από πριν για ολα και δέξου οτι θα πρεπει να υποστεις την χ ταλαιπωρία. Μπρος τα κάλλη τι είναι ο πονος όμως, χαλάλι.
Εμένα τα χειρότερα ήταν: οι πρώτες 4 μέρες με τα ταμπον (νομίζω είχα και συμπτώματα στερητικού συνδρόμου στη ντόπα την αναισθησίας), η αφαίρεση των ταμπόν, ο ύπνος και ο καθαρισμός με το ρουφηχτροσκουπάκι (κράταει λιγότερο από λεπτο και μετά νιώθεις ΠΟΛΥ καλύτερα ομως. Κάποιους δεν τους ενοχλεί και τόσο). Πόνο μάλλον δεν θα νιώσεις καθόλου...πολύ πρήξιμο στην αρχή, δεν θα κρατας τα μάτια σου ανοιχτα. Αυτά...τα άλλα είναι εύκολα.
Α, οι περισσότεροι γιατροί κρατάνε τα ταμπον 1-2 μέρες και το νάρθηκα 7, ο Σκούρας παραπάνω. Οσο κι αν δεν μ'άρεσει η παραπάνω ταλαιπωρία, νιώθω ότι έχει λόγο ύπαρξης για καλύτερο αποτέλεσμα.
Μόλις βγαλω τα ράμματα και το νάρθηκα θα σου πω και για αυτο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 01-06-11 στις 12:33. Αιτία: merge
Παράθεση

CapricornV

Νεοφερμένος

H CapricornV έγραψε στις 11:28, 01-06-11:

Λοιπόν, εγώ βρίσκομαι στη δέκατη μέρα και έχει αρχίσει να με γαργαλάει υπερβολικά. Πρέπει να αντέξω μέχρι την Παρασκευή που θα βγει ο νάρθηκας αλλά μέχρι τότε δεν ξέρω τι να κάνω, έχει καταντήσει βασανιστήριο να σε τρώει και να μην μπορείς να ξυστείς. Εχει κανείς καμιά ιδέα, τι να κάνω?

1. μυρίσατε?
  2. χαμογελάσατε?
Καλημέρα!

Αυτό με το γαργάλημα το θυμάμαι κι εγώ! Ήταν πολύ εκνευριστικό! Μου ερχόταν να τραβήξω το νάρθηκα και να αρχίσω να ξύνομαι με μανία. Τελικά συγκρατήθηκα και έκανα υπομονή μέχρι να βγει ο νάρθηκας, δε μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Όταν βγει ο νάρθηκας θα μπορείς να πλένεις κανονικά το πρόσωπό σου, με προσοχή πάντα στην αρχή!
Εγώ άρχισα να μυρίζω από τη 3η-4η μέρα και από τη δεύτερη βδομάδα και μετά είχα αρχίσει να αναρρώνω πλήρως και να συνηθίζω τη νέα μύτη. Ξεβούλωσε πλήρως και ανέπνεα κανονικά. Μετά από 3 μήνες κοιμάμαι στο πλάι και μπρούμυτα αλλά προσέχω να μην ακουμπάει η μύτη στο μαξιλάρι (να μην τη πλακώνω), δε μου είπε κανείς να μη το κάνω απλά εγώ φοβάμαι μη "στραβώσει". Η γιατρός μου είπε γυαλιά ηλίου να μη φορέσω για 3 μήνες και αν βάλω να μην τα αφήνω για πολύ ώρα πάνω στη μύτη και φυσικά να προτιμήσω σκελετό ελαφρύ. Μέχρι στιγμής την έχω βγάλει με καπέλα, με έχουν βολέψει αρκετά.

Αρχική Δημοσίευση από BlackDahlia
CapricornV Το ξέρω και πίστεψέ με το έχω συζητήσει πολλές φορές το θέμα μαζί τους αλλά η μητέρα μου συνεχίζει να είναι αρνητική.Ο πατέρας μου τη μια είναι δεκτικός και με ακούει με προσοχή και την άλλη η ειρωνία πέφτει σύννεφο.Οπότε δεν ξέρω τι παίζει στο μυαλό του.Τελοσπάντων,η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να είχα τη στήριξη τους σ' αυτό αλλά τι να κάνουμε?Θα κάνω μία τελευταία προσπάθεια να τους πάρω με το μέρος μου και αν δεν πετύχει δεν πειράζει.Εγώ το έχω πάρει απόφαση και εξάλλου τα λεφτά θα είναι και όλα δικά μου οπότε δεν νομίζω ότι τους πέφτει λόγος.

Christinelle Μένω σε μικρή πόλη οπότε δεν παίζει να υπάρχει κάποιος που να το έχει κάνει και να μην έχει μαθευτεί.Χαχαχα είναι πολύ κουτσομπόληδες όλοι τους εδώ.Όσο για την εγχείρηση εγώ θα προσπαθήσω να την βάλω τέλη Ιούνη-αρχές Ιούλη(Αμήν και πότε Παναγία μου,νιώθω ένα κόμπο στο στομάχι και μόνο που το σκέφτομαι).Τελοσπάντων κάπου μέσα στο καλοκαίρι πριν έρθει ο Αύγουστος γιατί μόνο τότε μπορώ και δεν θα με πείραζε να έμενα μέσα για 2-3 εβδομάδες και να χάσω και κάνα μπάνιο.Μέχρι το Σεπτέμβρη καλοκαίρι έχουμε στην Ελλάδα.Θα τα αναπληρώσω τα μπάνια
Η καλύτερη περίοδος για να κάνεις αυτή την επέμβαση είναι άνοιξη, αρχές Μαρτίου ή φθινόπωρο, αρχές Οκτωβρίου. Δεν πρέπει να έχει πολύ ζέστη ούτε πολύ κρύο, είναι το ιδανικό!
Αν το έχεις πάρει απόφαση και το κάνεις με δικά σου χρήματα ακόμα καλύτερα! Δεν έχεις να δώσεις λογαριασμό σε κανέναν. Οι γονείς στο τέλος θα είναι δίπλα σου μην ανυσηχείς!
Εμένα πάντως ο πατέρας μου φοβόταν μη τυχόν και μου δημιουργήσουν πρόβλημα χειρότερο αλλά ποτέ δε μου είπε μη το κάνεις επειδή έβλεπε ποσό πολύ το ήθελα και η μητέρα μου το ίδιο.. Αν δε σε εμψυχώσουν οι γονείς ποιοί θα το κάνουν οι φίλοι? Λίγοι είναι αυτοί που δε ζηλεύουν και θέλουν το καλύτερο για σενα, δυστυχώς.. Εγώ ευτύχως έτυχε να έχω την υποστήριξη και του συντρόφου μου ο οποίος ήταν συνέχεια δίπλα μου και με βοήθησε να αποβάλλω το άγχος του χειρουργείου, μιας και ήταν η πρώτη μου επέμβαση.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 01-06-11 στις 12:36. Αιτία: merge
Παράθεση

dimis79

Νεοφερμένος

O dimis79 έγραψε στις 15:04, 01-06-11:

1. μυρίσατε?
  2. χαμογελάσατε?

@BlackDahlia
Καλά, κατάλαβα...είσαι σε κλειστή και ψιλοοπισθοδρομική κοινωνία οπότε ακόμα και αυτοί που το έχουν κάνει το κρύβουν.
Να ξέρεις ότι απαγορεύεται η ζέστη για ένα μήνα (και θερμές πηγες, πχ πιστολάκι, φούρνος, κλπ) και η έκθεση στον ήλιο. Τα γυαλιά για δύο μήνες. Οποτε δεν θα μπορείς να πολύκυκλοφορείς μέρα γενικα, πέρα από τα μπάνια. Κι εγώ έκανα βλακεία και το αργησα, πιό καλά είναι γύρω στο Πάσχα (εχεις και άδεια οπότε κλείνεσαι σπίτι και το συνδυάζεις ωραία).
Μην το φοβάσαι, ενημερώσου από πριν για ολα και δέξου οτι θα πρεπει να υποστεις την χ ταλαιπωρία. Μπρος τα κάλλη τι είναι ο πονος όμως, χαλάλι.
Εμένα τα χειρότερα ήταν: οι πρώτες 4 μέρες με τα ταμπον (νομίζω είχα και συμπτώματα στερητικού συνδρόμου στη ντόπα την αναισθησίας), η αφαίρεση των ταμπόν, ο ύπνος και ο καθαρισμός με το ρουφηχτροσκουπάκι (κράταει λιγότερο από λεπτο και μετά νιώθεις ΠΟΛΥ καλύτερα ομως. Κάποιους δεν τους ενοχλεί και τόσο). Πόνο μάλλον δεν θα νιώσεις καθόλου...πολύ πρήξιμο στην αρχή, δεν θα κρατας τα μάτια σου ανοιχτα. Αυτά...τα άλλα είναι εύκολα.
Α, οι περισσότεροι γιατροί κρατάνε τα ταμπον 1-2 μέρες και το νάρθηκα 7, ο Σκούρας παραπάνω. Οσο κι αν δεν μ'άρεσει η παραπάνω ταλαιπωρία, νιώθω ότι έχει λόγο ύπαρξης για καλύτερο αποτέλεσμα.
Μόλις βγαλω τα ράμματα και το νάρθηκα θα σου πω και για αυτο.
Εγώ άρχησα να μυρίζω μετα απο την δευτερη βδομαδα,οπως και να χαμογελαω,ειμαι στην 23 μερα και ακομα δεν την νιωθω δικη μου,οπως ενοειτε δεν ακουμπαω τη μυτη στο πλάι κατα τη διάρκεια του ύπνου.Το ρουφηχτροσκουπάκι πραγματικα δεν ποναει αλλα εχεις μια ασχημη αισθηση αν και κραταει λιγοτερο του λεπτου.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:23, 01-06-11:

Εγώ ήδη κοιμάμαι στο πλάι, απλα η μύτη δεν ακουμπάει πουθενά. Πηγαίνω για καθαρισμό κάθε μέρα και δεν ξέρω μεχρι πότε θα χρειάζεται να το κανω. Τώρα πιά δεν νιώθω αισθητή διαφορά μέρα με την ημέρα, είναι λίγο πιό αργή η βελτίωση. Αντε, σε δύο μέρες βγάζω και ράμματα και νάρθηκα! Ανυπομονώ για τα αποκαλυπτήρια...

Παράθεση

dimis79

Νεοφερμένος

O dimis79 έγραψε στις 19:42, 01-06-11:

Καλη τύχη στα αποκαλυπτήρια 2 μερες θα σου φενετε σαν να μην περναει η ωρα.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 21:46, 01-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από dimis79
Καλη τύχη στα αποκαλυπτήρια 2 μερες θα σου φενετε σαν να μην περναει η ωρα.
Αυτό το νιώθω μόνο όταν προσπαθώ να κοιμηθώ...πιέζεται με τέτοιο τρόπο και νιώθω ότι θα τρελαθώ από το γαργαλητό. Οταν είμαι καθιστή ή όρθια όμως, υποφέρεται. Οπότε πάμε πάλι για τρελά ξενυχτια! Ρε παιδιά, κάθε πότε κάνατε καθαρισμό στο γιατρό και πότε σταματήσατε? Εγω μεχρι στιγμής πάω κάθε μέρα και νιώθω ότι θα το συνεχίσω το καθημερινο για καμια εβδομάδα ακόμα, μετά θα το κανω μέρα παρά μέρα και μετά βλέποντας... Αλλά έχω περιέργεια τι έκαναν άλλοι. Ο γιατρός μου είπε αν νιώθω ότι το χρειάζομαι να πηγαίνω και πραγματικά νιώθω ότι βοηθάει στην σωστή επούλωση, απλά ενημερωτικά θέλω να ξέρω τη γνωμη σας.

Παράθεση

dimis79

Νεοφερμένος

O dimis79 έγραψε στις 14:27, 02-06-11:

Εγώ έβγαλα το ναρθηκα σε 12 μερες και μεχρι τις 12 μερες καθε μερα εκανα και απο μια ηλεκτρικη σκούπα¨)

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:02, 02-06-11:

Εγώ έβγαλα το ναρθηκα σε 12 μερες και μεχρι τις 12 μερες καθε μερα εκανα και απο μια ηλεκτρικη σκούπα¨)
Και μετά?

Παράθεση

dimis79

Νεοφερμένος

O dimis79 έγραψε στις 16:46, 02-06-11:

Μετα δεν εχω ξαναπαει...ακομα.

Παράθεση

CapricornV

Νεοφερμένος

H CapricornV έγραψε στις 20:24, 02-06-11:

Εγώ πήγα τουλάχιστον 6-7 φορές για καθαρισμό και όταν σταμάτησα τις ρινοπλύσεις με Phsiomer έβαζα απλά Bepanthol.

Παράθεση

BlackDahlia

Νεοφερμένος

H BlackDahlia έγραψε στις 14:21, 03-06-11:

Λοιπόν το "συζήτησα" μαζί της και έπρεπε να το περιμένω αυτό.Είμαι πλήρως απογοητευμένη από τη στάση της.Τι να πω..Δεν ξέρω..Τελοσπάντων..Θα δω τι θα κάνω τελικά..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BlackDahlia : 03-06-11 στις 15:32.
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:36, 03-06-11:

Πάντως θα είναι μεγάλη ταλαιπωρία χωρίς υποστήριξη. Χρειάζεσαι οπωσδήποτε κάποιον να σε μεταφέρει από/προς το νοσοκομείο στην αρχή, κάποιον να σε βοηθάει στο σπίτι και γενικά, ψυχολογική υποστήριξη. Αν είναι τόσο αρνητικοί οι δικοί σου κι εσύ συνεχίζεις να το θες, βρες στήριξη αλλού. Είναι κρίμα να καταπιέσεις μια επιθυμία σου μόνο και μόνο επειδή οι άλλοι δεν το εγκρίνουν. Δηλαδή αν ήθελες ένα επάγγελμα που δεν τους άρεσε? Εναν άντρα που δεν τους άρεσε? Ακουσε τη γνώμη των άλλων αλλά μείνε πιστή στις επιθυμίες και τις επιλογές σου. Εσύ αποφασίζεις για τη ζωή σου, όπως εσυ ευθύνεσαι για τα λάθη σου.

Λοιπόν, τα δικά μου τώρα...Εβγαλα το νάρθηκα σήμερα και ακόμα μου φαίνεται απίστευτο το αποτέλεσμα. Είναι βέβαια ακόμα πρησμένη και ΠΟΛΥ ευαίσθητη, αλλά η διαφορά φανταστική. Το δέρμα από κάτω ήταν υπερβολικά λιπαρό και γεμάτο σπυράκια και μαύρα στίγματα. Θα μου πεις, λογικό, 12 μέρες άπλυτο δέρμα τι περίμενες? Ακόμα δεν μπορώ να το καθαρίσω καλά λόγω ευαισθησίας αλλά θεωρώ ότι σε 2-3 μέρες θα έχει υποχωρήσει αυτή η απαίσια όψη του δέρματος. Από χτες άρχισα και να ψιλομυρίζω που αφ ενος ήταν ευχάριστη εκπληξη γιατί έχω να μυρίσω τόσες μέρες αλλά και η αίσθηση της όσφρησης είναι πολύ πιό έντονη από πριν. Λες και "πήρα καιρνούρια", δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω.
Ετσι όπως το κόβω, θα πάω μέχρι και το τέλος της εβδομάδας για ηλεκτρική σκούπα και μετά μπορεί μέρα παρά μέρα. Μου φαίνεται απαραίτητη όμως γιατί ακόμα και όταν νομίζω ότι δεν έχω τίποτα, μου βγάζουν πολύ πράμα. Αλλά δεν μπορώ και κάθε μέρα να τρέχω, καθαρά για λόγους βαρεμάρας...
Θα πάρω φωτογραφίες από "πριν" και θα βγάλω και πως είναι τώρα (με το πρήξιμο, δεν έχει σημασία, είναι ήδη καλύτερα) να σας δείξω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 03-06-11 στις 17:11. Αιτία: συγχώνευση
Παράθεση

BlackDahlia

Νεοφερμένος

H BlackDahlia έγραψε στις 16:10, 03-06-11:

Πάντως θα είναι μεγάλη ταλαιπωρία χωρίς υποστήριξη. Χρειάζεσαι οπωσδήποτε κάποιον να σε μεταφέρει από/προς το νοσοκομείο στην αρχή, κάποιον να σε βοηθάει στο σπίτι και γενικά, ψυχολογική υποστήριξη. Αν είναι τόσο αρνητικοί οι δικοί σου κι εσύ συνεχίζεις να το θες, βρες στήριξη αλλού. Είναι κρίμα να καταπιέσεις μια επιθυμία σου μόνο και μόνο επειδή οι άλλοι δεν το εγκρίνουν. Δηλαδή αν ήθελες ένα επάγγελμα που δεν τους άρεσε? Εναν άντρα που δεν τους άρεσε? Ακουσε τη γνώμη των άλλων αλλά μείνε πιστή στις επιθυμίες και τις επιλογές σου. Εσύ αποφασίζεις για τη ζωή σου, όπως εσυ ευθύνεσαι για τα λάθη σου.
Δυστυχώς,το ότι μένω εκτός Αθήνας το κάνει ακόμα πιο δύσκολο και τα αδέρφια μου που μένουν εκεί μένουν πολύ μακριά από Πειραιά που βρίσκεται αυτή η γιατρός.Οπότε για το ραντεβού και αν τελικά το προχωρήσω,για την εγχείρηση θα είναι μεγάλος κόπος.Η αδερφή μου κάπως άρχισε να συμπάσχει λίγο και συμφώνησε πως αν κλείσω τελικά το ραντεβού θα με πάει αυτή μέχρι Πειραιά και θα την βάλω και σε έξτρα κόπο γιατί θα βρίσκεται λίγες μέρες πριν την εξεταστική της.Και αν το προχωρήσω και θα χρειάζεται να πηγαίνω τακτικά μετά σ' αυτήν πώς θα κατεβαίνω κάθε φορά Πειραιά που είναι τόσο μακριά μεσ' στον ήλιο και τη ζέστη??...Ουφ..Όλα εναντίον μου είναι...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BlackDahlia : 03-06-11 στις 21:26.
Παράθεση

dimis79

Νεοφερμένος

O dimis79 έγραψε στις 21:14, 03-06-11:

Λοιπόν, τα δικά μου τώρα...Εβγαλα το νάρθηκα σήμερα και ακόμα μου φαίνεται απίστευτο το αποτέλεσμα. Είναι βέβαια ακόμα πρησμένη και ΠΟΛΥ ευαίσθητη, αλλά η διαφορά φανταστική. Το δέρμα από κάτω ήταν υπερβολικά λιπαρό και γεμάτο σπυράκια και μαύρα στίγματα. Θα μου πεις, λογικό, 12 μέρες άπλυτο δέρμα τι περίμενες? Ακόμα δεν μπορώ να το καθαρίσω καλά λόγω ευαισθησίας αλλά θεωρώ ότι σε 2-3 μέρες θα έχει υποχωρήσει αυτή η απαίσια όψη του δέρματος. Από χτες άρχισα και να ψιλομυρίζω που αφ ενος ήταν ευχάριστη εκπληξη γιατί έχω να μυρίσω τόσες μέρες αλλά και η αίσθηση της όσφρησης είναι πολύ πιό έντονη από πριν. Λες και "πήρα καιρνούρια", δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω.
Ετσι όπως το κόβω, θα πάω μέχρι και το τέλος της εβδομάδας για ηλεκτρική σκούπα και μετά μπορεί μέρα παρά μέρα. Μου φαίνεται απαραίτητη όμως γιατί ακόμα και όταν νομίζω ότι δεν έχω τίποτα, μου βγάζουν πολύ πράμα. Αλλά δεν μπορώ και κάθε μέρα να τρέχω, καθαρά για λόγους βαρεμάρας...
Θα πάρω φωτογραφίες από "πριν" και θα βγάλω και πως είναι τώρα (με το πρήξιμο, δεν έχει σημασία, είναι ήδη καλύτερα) να σας δείξω.
Παντως εγω 25 μερα και η λυπαροτητα ειναι μεγαλη αφου και εγω λόγο ευαισθησιας δεν μπορω να την καθαρισω οσο πρεπει,παντος το καλο ειναι οτι σου αρεσει η νεα σου μύτη....αλλα να χερεις οτι θα αλλαξει σχημα οποτε wait wait wait...

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 02:48, 04-06-11:

Παντως εγω 25 μερα και η λυπαροτητα ειναι μεγαλη αφου και εγω λόγο ευαισθησιας δεν μπορω να την καθαρισω οσο πρεπει,παντος το καλο ειναι οτι σου αρεσει η νεα σου μύτη....αλλα να χερεις οτι θα αλλαξει σχημα οποτε wait wait wait...
Καλά, εγώ έκανα πατέντα, σιγά μην την άφηνα έτσι. Αυτό το κόλπο το είχα μάθει στο σχολείο όταν είχα πολλά σπυράκια και τρελή λιπαρότητα. Οδοντόκρεμα! Ξεραινει το δέρμα όμως και θέλει να βάλεις ενυδατική μετά, αλλά έχει αποτελέσματα. Φοβάμαι πολύ τώρα που βγήκε ο νάρθηκας, εσύ πως προστατεύεσαι από τον κόσμο? Εχω την εντύπωση οτι όλοι είναι απρόσεκτοι.
Καλά, από μπροστά δεν μ'αρεσει ακόμα γιατί είναι πολύ πρησμένη από το πλαι όμως είναι τέλεια. Μου είπε ότι από το πλαι δεν φαίνεται πολύ το πρήξιμο έτσι κι αλλιώς.
Είδα κατι φωτογραφίες online που τον 7ο μήνα ακόμα είχε σημαντικό πρήξιμο κάποιος (είχε και μια φωτογραφια 36 μήνες μετά, αλλο πράμα) οπότε ξέρω ότι θα χρειαστεί καιρός για το τελικό αποτέλεσμα. Το μόνο για το οποίο βιάζομαι τώρα είναι να κολλήσουν τα κόκκαλα και να μην είναι πιά τόσο ευαίσθητη. Αλλά απ'ότι βλέπω κι εσύ είσαι κοντά στον μήνα και ακόμα τίποτα οπότε με περιμένει καιρός φόβου και τρόμου!

Παράθεση

dimis79

Νεοφερμένος

O dimis79 έγραψε στις 08:48, 04-06-11:

Καλά, εγώ έκανα πατέντα, σιγά μην την άφηνα έτσι. Αυτό το κόλπο το είχα μάθει στο σχολείο όταν είχα πολλά σπυράκια και τρελή λιπαρότητα. Οδοντόκρεμα! Ξεραινει το δέρμα όμως και θέλει να βάλεις ενυδατική μετά, αλλά έχει αποτελέσματα. Φοβάμαι πολύ τώρα που βγήκε ο νάρθηκας, εσύ πως προστατεύεσαι από τον κόσμο? Εχω την εντύπωση οτι όλοι είναι απρόσεκτοι.
Καλά, από μπροστά δεν μ'αρεσει ακόμα γιατί είναι πολύ πρησμένη από το πλαι όμως είναι τέλεια. Μου είπε ότι από το πλαι δεν φαίνεται πολύ το πρήξιμο έτσι κι αλλιώς.
Είδα κατι φωτογραφίες online που τον 7ο μήνα ακόμα είχε σημαντικό πρήξιμο κάποιος (είχε και μια φωτογραφια 36 μήνες μετά, αλλο πράμα) οπότε ξέρω ότι θα χρειαστεί καιρός για το τελικό αποτέλεσμα. Το μόνο για το οποίο βιάζομαι τώρα είναι να κολλήσουν τα κόκκαλα και να μην είναι πιά τόσο ευαίσθητη. Αλλά απ'ότι βλέπω κι εσύ είσαι κοντά στον μήνα και ακόμα τίποτα οπότε με περιμένει καιρός φόβου και τρόμου!
Χαχα αυτό με την οδοντόκρεμα δεν το ξέρω και δεν είναι καιρός για δοκιμές,Η μοναδική προσταδία που υπάρχει είναι μακριά απο κόσμο(και οποσδήποτε απο μωρά εαν έχεις στην οικογένειά σου),νομίζω όλοι όσοι έχουμε κάνει ρινοπλαστική έχουμε λανθασμένα την εντύπωση οτι όλοι είναι απρόσεκτοι.
Το ίδιο συμβένει και σε μένα απο μπροστά δεν μαρέσει καθόλου αν και δεν υπάρχει τόσο πρήξιμο όσο τις πρώτες 20 μέρες(που συμένει οτι σίγουρα δεν θα είναι όπως την φανταζώμουν),ενώ απο τα πλάγια είναι πάρα πολυ καλη.
Να ξέρεις ότι απο άτομο σε άτομο η μετεγχειρητική πορεία μπορεί να είναι πολυ διαφορετική(στο λεω αυτό για να μην σε ανχώνω περισσότερο και εγω σου μεταφερω τη δικια μου εμπειρία,που δεν συμένει οτι και εσυ θα έχεις την ιδια εξέλιξη)
Πάντως αυτό που πρέπει να έχουμε είναι υπομονή(ελα όμως που δεν υπάρχει...)

Παράθεση

plakaki

Νεοφερμένος

O plakaki έγραψε στις 12:23, 04-06-11:

Αυτό με την οδοντόκρεμα να το επιχειρήσω η μπα;;; Υπόψη ότι υποφέρω από την λιπαρότητα . Έχει περάσει μήνας και κάτι μέρες .... Εν τω μεταξύ εγώ έχω κάνει μόνο έναν καθαρισμό γιατί είμαι από Θεσσαλονίκη και ο γιατρός Αθήνα και θα κατέβω σε λίγες μέρες για έναν κανονικό. Ρε παιδιαά εγώ έβγαλα το νάρθηκα πολύ νωρίτερα από το κανονικό . Την τέταρτη μέρα . Λέτε να έχω πρόβλημα;;;;;;;;;;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 04-06-11 στις 12:42. Αιτία: κεφαλαία
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 13:54, 04-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από plakaki
Αυτό με την οδοντόκρεμα να το επιχειρήσω η μπα;;; Υπόψη ότι υποφέρω από την λιπαρότητα . Έχει περάσει μήνας και κάτι μέρες .... Εν τω μεταξύ εγώ έχω κάνει μόνο έναν καθαρισμό γιατί είμαι από Θεσσαλονίκη και ο γιατρός Αθήνα και θα κατέβω σε λίγες μέρες για έναν κανονικό. Ρε παιδιαά εγώ έβγαλα το νάρθηκα πολύ νωρίτερα από το κανονικό . Την τέταρτη μέρα . Λέτε να έχω πρόβλημα;;;;;;;;;;
Είναι ανάλογα την περίπτωση...Μπορεί να μην σου έσπασε κόκκαλο και απλά να στον έβαλε για προστασία από τυχόν χτυπήματα τις πρώτες μέρες.
Οσο για την λιπαρότητα, στο υπόλοιπο πρόσωπο είναι σχεδόν σε φυσιολογικά επίπεδα τώρα που μπορώ και κάνω μπάνιο κανονικα (τι να σου κανουν τα μαντιλακια ντεμακιγιαζ?) και τα σπυρακια της μυτης είναι τα μισα από χτες οπότε εγώ υποστηρίζω την οδοντόκρεμα. Τη βάζω σαν κρέμα προσώπου, την απλώνω όσο μπορώ γιατι πονάω ακόμα και την αφήνω όσο είμαι σπίτι (φαίνεται η ασπρίλα). Αμα θέλω να βγω έξω, γεμίζω ένα ποτήρι με νερό, το κρατάω στο μέτωπό μου και το κάνω "καταρράκτη" χαιδεύοντας παράλληλα τη μύτη για να καθαρίσει. Μετα τη σκουπίζω πολύ απαλά με γάζα, βάζω πούδρα και δεν φαίνεται τόσο άσχημα. Για τους άντρες προτείνω πούδρα για μωρά, Fissan ή ο,τι έχετε. Μόνο όταν χρειάζεται να βγείτε έξω όμως, όσο είστε σπίτι καλύτερα να έχετε καθαρό δέρμα που "αναπνέει".
Πω, σαν διαφήμιση ακούγομαι.
Εσείς πως το κάνετε?

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:05, 04-06-11:

Χαχα αυτό με την οδοντόκρεμα δεν το ξέρω και δεν είναι καιρός για δοκιμές,Η μοναδική προσταδία που υπάρχει είναι μακριά απο κόσμο(και οποσδήποτε απο μωρά εαν έχεις στην οικογένειά σου),νομίζω όλοι όσοι έχουμε κάνει ρινοπλαστική έχουμε λανθασμένα την εντύπωση οτι όλοι είναι απρόσεκτοι.
Το ίδιο συμβένει και σε μένα απο μπροστά δεν μαρέσει καθόλου αν και δεν υπάρχει τόσο πρήξιμο όσο τις πρώτες 20 μέρες(που συμένει οτι σίγουρα δεν θα είναι όπως την φανταζώμουν),ενώ απο τα πλάγια είναι πάρα πολυ καλη.
Να ξέρεις ότι απο άτομο σε άτομο η μετεγχειρητική πορεία μπορεί να είναι πολυ διαφορετική(στο λεω αυτό για να μην σε ανχώνω περισσότερο και εγω σου μεταφερω τη δικια μου εμπειρία,που δεν συμένει οτι και εσυ θα έχεις την ιδια εξέλιξη)
Πάντως αυτό που πρέπει να έχουμε είναι υπομονή(ελα όμως που δεν υπάρχει...)
Μην αγχώνεσαι, και μια φίλη μου που έκανε είχε ωραία μύτη από μπροστά αλλά ΧΑΛΙΑ από το πλαι για ένα χρόνο σχεδόν. Για να καταλάβεις τι λέω, πάτα "saddle nose" στο google. Εγώ να σου πω την αλήθεια στο πίσω μέρος του μυαλού μου νόμιζα ότι όλα αυτά είναι μπαρούφες και εγώ εχω τόσο γαμάτο οργανισμό που θα είμαι σαν τους celebrities!
Αυτό με τον κόσμο ρε παιδιά δεν γίνεται. Μακριά από μωρά, σκυλια και τέτοια μπορώ. Αλλά η δουλειά μου είναι να είμαι ανάμεσα σε κόσμο. Βέβαια προσπαθώ να κάνω αργες κινήσεις και να κραταω απόσταση. Και το θέμα είναι οτι για μηνες πρεπει να προσέχουμε και αυτό με αγχώνει. Δεν είναι ότι εχω σκοπο να τη χτυπησω, είναι ότι δεν θέλω να έχω το αγχος μην την χτυπήσω.
Α, παιδιά...εγώ από το χειρουργείο και μετά βλεπω μόνο εφιάλτες. Το εχει κανείς άλλος αυτό? Συνηθως ασχετου θέματος αλλά χτες είδα ότι η μύτη μου έπεφτε κομμάτι κομμάτι και άλλα τέτοια μπλιεχ.
Εσύ πως την ήθελες μπροστα και πως είναι?

Παράθεση

tamis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tamis
Ο tamis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O tamis έγραψε στις 13:01, 05-06-11:

ρε παιδιά επειδή ειμαι καινούργιος σε ολο το θεμα, στον γιατρο είπατε πως ακριβως θελατε την διόρθωση και ο γιατρος ακολούθησε κατα γράμμα; ή σε γενικές γραμμές και ο γιατρος κάνει ότι καταλαβαίνει;
αυριο εχω το πρωτο ραντεβου...

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:35, 05-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από tamis
ρε παιδιά επειδή ειμαι καινούργιος σε ολο το θεμα, στον γιατρο είπατε πως ακριβως θελατε την διόρθωση και ο γιατρος ακολούθησε κατα γράμμα; ή σε γενικές γραμμές και ο γιατρος κάνει ότι καταλαβαίνει;
αυριο εχω το πρωτο ραντεβου...
Εμένα που είπε μόνος του αυτά που με ενοχλούσαν. Δεν μου έδειξε προσομοίωση αποτελέσματος, ούτε το συζητήσαμε πολύ. Στην ουσία δεν του είπα ποτέ πως την θέλω. Το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής με ικανοποιεί αρκετά αλλά ακόμα έχει πολύ πρήξιμο και δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω. Σε ποιόν γιατρό θα πας?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους