Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,691 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,517 μηνύματα σε 91,617 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 206 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη swamps
H swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.

H swamps έγραψε στις 11:20, 16-04-09:

Καλημέρα.
Δεν είχα σκοπό να ξανασχοληθώ με το θέμα αλλα είδα κάποια πράγματα άκρως προκλητικά. Δεν θα μπω στην διαδικασία να χάσω το χρόνο μου για να απαντήσω σε κάποιον απλά θα εκφερω γνώμη οταν διαφωνώ και αυτό δεν μπορεί να μου το αφαιρέσει κανένας!Καταρχήν αυτό οτι έχουν φοβηθεί άνθρωποι και δεν συμμετέχουν στην συζήτηση επειδή τους έχω τρομοκρατήσει μου προκαλεί κλαυσίγελο. Δεν επιτίθεμαι σε κανεναν άνθρωπο ο οποίος έχει ερωτήσεις στο θέμα ρινοπλαστική ούτε και σε κάποιον που έχει κάνει.Απεναντίας, έχω βοηθήσει άτομα απο εδώ στο θέμα αυτό και μάλιστα έχω συνομιλήσει και μαζί τους απαντώντας ερωτήσεις και δίνοντας πληροφορίες. Αυτή την εβδομάδα μια γλυκιά μου φίλη η οποία μπαινει στο steki είναι πολύ πιθανόν να έχει μπει στο χειρουργείο και περιμένω νέα της.
Αυτό που με πείραξε τρομερά είναι ο τρόπος παρουσίασης του θέματος, η μεγάλη αναφορά στα πλεονεκτήματα και πολύ λιγότερο στα μειονεκτήματα.Έχει αναφερθεί οτι ακόμα και μια επέμβαση δευτερη και τρίτη αν δεν πειραχθούν τα ίδια σημεία είναι ασφαλής, και ΠΑΛΙ λεω, δευτερη τομή, δευτερη νάρκωση, δευτερη φορά αιμορραγιά, δευτερη πληγή, δευτερη φορα πρήξιμο, ίσως και μουδιασμά, διαφορά στην όσφρηση, και πολλα άλλα, ΔΕΝ είναι ότι καλύτερο άσχετα αν ο γιατρός ειναι προσεκτικός η όχι.Ξαναλέω ΑΝ γίνει επειδή υπάρχει λειτουργικό πρόβλημα θα το κάνει κάποιος αναγκαστικά και πάλι και εκεί το σκέφτεται αν δεν είναι και τόσο σοβαρό το πρόβλημα, αλλα για αισθητικούς λόγους το θεωρώ ΥΠΕΡβολικό. Είναι άποψη μου την υποστηρίζω και θα το κάνω άσχετα αν ενοχλεί κάποιους.Αυτή η μανία κάποιων ανθρώπων για συμμετρία ίσως πρέπει να μας προβληματίζει κάπως. Δεν λέω μπορεί κάποιος να τύχει να χειρουργηθεί απο κομπογιαννίτη γιατρό και να αναγκαστεί να κανει δευτερη επέμβαση μετά, αλλά ΑΝ δεν υπάρχει λειτουργικό πρόβλημα σοβαρό ίσως θα πρέπει να κάθεται στα αυγά του, διότι δεν είναι το παν η συμμετρία σε αυτη τη ζωή αλλα η υγεία μας.
Η κοπέλα στη φότο δεν είναι καθόλου άσχημη και πραγματικά η μύτη της είτε πριν ειτε μετα είναι σχεδον ίδια. Όλοι έχουμε την χάρη μας και την ομορφιά μας άσχετα αν δεν συμφωνεί το σχήμα του προσώπου μας η οποιοδήποτε χαρακτηριστικό μας με την μάσκα προτυπου ομορφιάς.Σε λίγο θα αρχίσουμε να μετράμε τις μύτες μας με χάρακες. Έλεος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 13:29, 16-04-09:

Παρακαλώ ΘΕΡΜΑ πηγαίνετε στο ποστ νούμερο 86 σελίδα 9 στο θέμα Ρινοπλαστική για να δείτε και δείτε την εξής φράση.
''ΌΛΕΣ ΜΕ ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ''.Απαντά στην ερώτηση μου αν χειρουργήθηκε με τοπική αναισθησία.
Τώρα πηγαίνετε στο post νούμερο 105 και διαβάστε την φράση στην 12η γραμμή που λεει΄
''Στην δεύτερη εγχείριση πήγα στις οκτώ στο νοσοκομείο και βγήκα στις δώδεκα.

Τι σόι γιατρός είναι αυτός που αφήνει εναν ασθενη, ο οποίος χειρουργήθηκε με γενική αναισθησία να βγεί απο το νοσοκομείο μετα απο 4 ώρες??? Ακόμα και για διάφραγμα να πήγαινε κάποιος έπρεπε να μείνει τουλάχιστον μέχρι το βράδυ για να μην πω ακόμα και μεχρι την επόμενη μέρα διότι υπάρχει έχει περάσει διαδικασία γενικής αναισθησίας και υπάρχει και κίνδυνος αιμορραγίας.Δεν με πείθεις φίλε μου.Άλλωστε πως μπορώ να εμπιστευτώ εναν άνθρωπο που έχει αλλάξει τρείς γιατρούς? Να είναι ενας δυο αιντε παει στο καλό αλλα τρείς?Όσο για αυτό που είπες οτι δεν έχω ιδεα απο ρινοπλαστική και οτι δεν έχω μιλήσει με γιατρούς, αν έβλεπες τα ποστ μου προσεκτικά και θα ήξερες περισσότερα.Τι θες να αρχίσω να λέω ονόματα??? Αν μου επιτρεπόταν εδω να αναφέρω ονόματα θα αρχίζα και δεν θα σταματούσα λοιπον μην με προκαλείς σε παρακαλώ. Ενα θα σου πω μόνο. Σε ενα απαράδεκτο που πήγα στην Γλυφάδα για να τον συμβουλευτεί το φιλικό μου πρόσωπο για δευτερη εγχείριση, όταν άρχισε να του παραπονιέται για το λάθος του προηγούμενου κομπογιαννίτη γύρισε και της είπε:ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΜΗΠΩΣ ΗΡΘΕΣ ΕΔΩ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΣ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΜΑΡΤΥΡΑ? χωρίς να του αναφέρει η κοπελα καν για δίκες απλά του έλεγε τα παράπονα της και οτι έχει στενοχωρηθει με αυτην την κατάσταση διοτι ειναι στενα τα ρουθούνια και δεν αναπνέει τόσο καλά.Ο συγκεκριμένος τόλμησε και βγήκε και σε εκπομπή της Αλιμπέρτη, και εχει και ιστοσελίδα.ΓΙΑΤΡΟΣ σου λεει ο άλλος, και μάλιστα ΩΡΛ!
Αυτη την καραμέλα οτι επειδή δεν εχω κανει ρινοπλαστική δεν δικαιούμαι να μιλάω please μην την αναμασας, διότι με την ίδια λογική θα μπορούσα να σου πω, οτι ούτε εσύ πρέπει να μιλάς για πωγωνοπλαστική με μόσχευμα διότι δεν έχεις βάλει αρα ΔΕΝ ξερεις απο πρώτο χέρι!Απλα έχεις κάνει πωγωνοπλαστική χωρίς μόσχευμα το οποίο ΔΕΝ είναι το ίδιο πράγμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 15:21, 16-04-09:

Η ομορφιά είναι κατι το υποκειμενικό.Αν εγω θεωρώ οτι κάτι είναι άσχημο επάνω μου οτι και να μου λεει ο άλλος ακόμα και οτι δεν εχω πρόβλημα εγω θα επιμένω οτι δεν έχει δίκιο.Ο καθένας το πρόβλημα του το θεωρεί τεράστιο και πολλές φορές δεν βλέπει τα πράγματα αντικειμενικά, στην ουσία δηλαδή δεν βλέπει την πραγματικότητα.

ΠρίνΜετά

Η συγκεκριμένη κοπέλα προφανώς είχε κάποιο''ψιλοπροβληματάκι'' κατα την γνώμη της στο προφίλ. Ακόμα και να άφηνε την μύτη της (αν δεν είχε αναπνευστικό πρόβλημα)έτσι όπως ήταν ήταν πολύ γλυκιά και μάλιστα ομολογώ οτι στο αμφάς μου αρέσει περισσότερο το πρίν παρά το μετά!

Κοιτάξτε για ποιούς λόγους κάνουν ορισμένοι άνθρωποι ρινοπλαστική

Ο συγκεκριμένος ήθελε πιο αρρενωπό προφίλ !

Πρίν Μετά

Πάμε τώρα και στις περιπτώσεις στις οποίες συμφωνώ οτι καλό θα ήταν να διορθωθεί η μύτη.

Αν και δεν είχε άσχημη μύτη η κοπέλα έχει ομορφύνει και της παει περισσότερο.

Ρινοπλαστική, πιθανόν χωρίς πωγωνοπλαστική.

Καθόλου άσχημη μύτη, άλλωστε ο άνδρας με λίγο μεγάλη μύτη είναι πιο αρρενωπός.Δικαιολογείται όμως αν το έκανε επειδή είχε αναπνευστικό πρόβλημα.

Όχι απαίσια

μύτη απλά δεν είναι ολόισια, εξω κυκλοφορούν χιλιάδες με τέτοιες μύτες και δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα. Δικαιολογω όπως την παραπάνω περίπτωση μόνο σε περίπτωση λειτουργικού προβλήματος.

Το ίδιο με το παραπάνω.

Σαφώς καλύτερη.

Καλά εδω δεν νομίζω να διαφωνεί κάποιος οτι ''έπρεπε'' να το κάνει!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swamps : 16-04-09 στις 15:35.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 17:09, 16-04-09:

Μάλιστα.... με εξαίρεση τις κοπέλες της πρώτης και τρίτης φωτογραφίας, πού δεν καταλαβαίνω γιατί μπήκαν στην διαδικασία αυτή, για όλους τους υπόλοιπους, θα έλεγα....
Όλα τα είχαν άψογα, η μύτη τους έλειπε!!!
Α δεν πάει καλά ο κόσμος.....

ΥΓ μία ειδικά έπρεπε να της κόψουν και τα αυτιά αλλά προτίμησαν να της τα σκεπάσουν με τα μαλλιά στην...."μετα"
Είναι παντελώς γελοίο, με το συμπάθειο!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 17:15, 16-04-09:

πρέπει να έχω κάποιο πρόβλημα
η μύτη μου μοιάζει αρκετά με κάποιες από τις μύτες που παρέθεσε η swamps, αλλά δεν με πειράζει

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 17:16, 16-04-09:

πάμε κι εδώ

"
Λόγω ανωτέρας βίας...δύο απο τις ηθοποιούς που θριαμβέυουν καθημερινά...δεν μπορούν να είναι μαζί μας απόψε. Επομένως η παράσταση αναβάλλεται. Μπορείτε να πάρετε πίσω τα χρήματά σας, αλλα αν δεν έχετε τίποτα καλλiτερο να κάνετε, μιας και ήρθατε στο θέατρο είναι κρίμα να φύγετε. Αν μείνετε, θα σας διηγηθώ την ιστορία της ζωής μου. Αν βαρεθείτε, μπορείτε να ροχαλίζετε. Θα καταλάβω και δε θα με πληγώσετε.
Με φωνάζουν Αγράδο (Agrado) γιατι θέλω να κάνω τις ζωές των άλλων ευχάριστες (Agradecer). Επίσης είμαι πολύ αυθεντική! Κοιτάξτε κορμί! Φτιαγμένο στην τρίχα. Αμυγδαλωτά μάτια, 80000, μύτη, 200000! Πεταμένα λεφτά. Τον επόμενο χρόνο έγινε έτσι απο χτύπημα. Μου δίνει χαρακτήρα αλλα δε θα την πείραζα αν το ήξερα.
Συνεχίζω. Δύο βυζιά, γιατι δεν είμαι τέρας 70000 το ένα, αλλά έβγαλαν τα λεφτά τους. Σιλικόνη...
-που;
-Χείλια, μέτωπο, ζυγωματικά, γοφούς και κώλο. 100000 το λίτρο, οπότε κάντε λογαριασμό.
Κόψιμο σαγονιού, 75000. Ρυζική αποτρίχωση γιατι κι εμείς απʼ τους πιθήκους καταγόμαστε. 60000 το ραντεβού. Χρειάστηκα τέσσερα. Αν χόρευα φλαμένκο, θα χρειάζονταν περισσότερα. Όπως έλεγα, κοστίζει να είσαι αυθεντική. Δεν μπορείς να τσιγκουνεύεσαι, γιατί είσαι πιό αυθεντική... όσο περισσότερο μοιάζεις σʼ αυτό που ονειρεύεσαι."

Pedro Almodovar, «όλα για τη μητέρα μου»

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 17:34, 16-04-09:

Αυτό το "βουναλάκι" στη μύτη, (ειδικά το καλοκαίρι που ψιλοκοκκινίζει απ'τον ήλιο) το βρίσκω πολύ σέξι.
...αυτή είναι η φωτογραφία "πριν"

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 17:48, 16-04-09:

Κάτι που παρατήρησα είναι ότι στις πριν τα μαλλιά τους είναι λες και τους τα έγλυφε όλη τη νύχτα η γάτα τους ή έπαθαν ηλεκτροπληξία από χαλασμένο στεγνωτήρα μαλλιών, ενώ στις μετά ρε παιδί μου, το ..."έμπα" στο μαλλί δίνει ρέστα, ακόμη και στον τύπο με το περουκίνι!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 18:07, 16-04-09:

Κάτι που παρατήρησα είναι ότι στις πριν τα μαλλιά τους είναι λες και τους τα έγλυφε όλη τη νύχτα η γάτα τους ή έπαθαν ηλεκτροπληξία από χαλασμένο στεγνωτήρα μαλλιών, ενώ στις μετά ρε παιδί μου, το ..."έμπα" στο μαλλί δίνει ρέστα, ακόμη και στον τύπο με το περουκίνι!
Χαχαχαχα! Ακόμα γελάω με αυτό που είπες. Έχεις απόλυτο δικιο τους κάνουν να φαίνονται απεριποίητοι κάπως στις πριν φοτος και στις επόμενες είναι λες και βγήκαν απο το κομμωτήριο.
Ειδικά αυτό με τα αυτιά αν δεν μου το έλεγες δεν θα το παρατηρούσα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swamps : 16-04-09 στις 21:05.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Katerina-Maria

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina-Maria
H Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H Katerina-Maria έγραψε στις 00:50, 18-04-09:

εχω πάλι εχω μπερδευτει...απο πολλους ακουω μην το κανεις ειναι μεγαλη ταλαιπωρια απο αλλους δεν ειναι τιποτα....η αδερφη μου που εκανε διαφραγμα παντως ειχε παει σε εναν ωρλ εδω στην επαρχια που μενουμε κ της προτεινε εναν ωρλ που κανει κ πλαστικες στην αθηνα σε δημοσιο νοσοκομειο αν θυμαμαι καλα, πηγε κλεισαν ραντεβου, εμεινε 2 μερες στο νοσοκομειο, μετα ηρθε σπιτι ηταν πρησμενη αλλα μετα απο 5 μερες πηγε στη δουλεια κ μετα απο λιγες μερες εφυγαν κ οι μελανιες κ ολα καλα....ενταξει βεβαια εκανε διαφραγμα κ ισιωσε το κοκκαλο...θυμαμαι μια καθηγητρια μου που η μυτη της ειναι μικρη μεν αλλα παραξενη δε στο τελειωμα-ειναι απο εγχειρηση μας εχει πει δεν ξερω πως ηταν πριν βεβαια-οταν της ειχα πει οτι η αδερφη μου θα παει να κανει διαφραγμα μου λεει τι?πω πω θα τ μετανιωσει κ μην παει κ δεν εχει μεγαλο προβλημα κ θα ταλαιπωρηθει κτλ ειχα τρομαξει μιλαμε...πωγωνοπλαστικη τι ειναι?
παντως εμενα που με ενδιαφερει η ρινοπλαστικη κ εχω κ προβλημα στο σαγονι κ νομιζω οτι χρειαζομαι εμφυτευμα(δεν εχω παει σε γιατρο να μου το πει) πιστευω οτι θα κανω μονο ρινοπλαστικη...το εμφυτευμα με φοβιζει πολυ κ σκεφτομαι οτι αν αλλαξω τη μυτη κ δεν φαινεται μεγαλη στο προφιλ γιατι να βαλω κ εμφυτευμα....

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,073 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 13:23, 18-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από swamps
Η ομορφιά είναι κατι το υποκειμενικό.Αν εγω θεωρώ οτι κάτι είναι άσχημο επάνω μου οτι και να μου λεει ο άλλος ακόμα και οτι δεν εχω πρόβλημα εγω θα επιμένω οτι δεν έχει δίκιο.Ο καθένας το πρόβλημα του το θεωρεί τεράστιο και πολλές φορές δεν βλέπει τα πράγματα αντικειμενικά, στην ουσία δηλαδή δεν βλέπει την πραγματικότητα.

ΠρίνΜετά

Η συγκεκριμένη κοπέλα προφανώς είχε κάποιο''ψιλοπροβληματάκι'' κατα την γνώμη της στο προφίλ. Ακόμα και να άφηνε την μύτη της (αν δεν είχε αναπνευστικό πρόβλημα)έτσι όπως ήταν ήταν πολύ γλυκιά και μάλιστα ομολογώ οτι στο αμφάς μου αρέσει περισσότερο το πρίν παρά το μετά!

Μια χαρά ήταν πριν. Μόνο το ύφος της ήταν ηλίθιο, η μύτη δεν είχε τίποτα. Μετά κι εμένα δεν μ'αρέσει έτσι όπως έγινε αν και την ίδια δείχνει να την ευχαριστεί το αποτέλεσμα αν κρίνω από το ύφος το γεμάτο αυτοπεποίθηση lol Οι τρεις επόμενοι επίσης κακώς μπήκαν στο χειρουργείο κατά την γνώμη μου. To πρόβλημα είναι στο ύφος που έχουν, ειδικά η τελευταία, όχι στην μυτούλα τους. Γενικά είμαι υπέρ των πλαστικών επεμβάσεων, τόσο στο πρόσωπο όσο και στο σώμα.

Αρχική Δημοσίευση από _daemon_
Όλα τα είχαν άψογα, η μύτη τους έλειπε!!!
Α δεν πάει καλά ο κόσμος.....

συμφωνωωω, σαν κλαμένα μ/ν είναι όλοι

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 18-04-09 στις 13:37. Αιτία: Merge
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 13:26, 18-04-09:

Τι σόι γιατρός είναι αυτός που αφήνει εναν ασθενη, ο οποίος χειρουργήθηκε με γενική αναισθησία να βγεί απο το νοσοκομείο μετα απο 4 ώρες??
Καλοπροαίρετος εκ πεποιθήσεως....όπως επιβάλλεται να είναι τα αμνοερίφια για να προάγεται ο "γόνιμος" διάλογος και να "κατευθύνεται" η εποικοδομητική συζήτηση!

Θα σου απαντήσει όταν....ξεπρηστεί!

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,073 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 13:41, 18-04-09:

Προεδρικό μυτάκι. Τί λέτε ; Χρειάζεται πλαστική ; Εμένα πάντως δεν μου κάνει κακή εντύπωση γιατί δεν χτυπάει άσχημα σε σχέση με το σύνολο του προσώπου (μεγάλο μέτωπο, νορμάλ αυτιά, κλπ). 'Η μήπως επειδή είναι ο Σαρκοζύ και τον έχουμε συνηθίσει ; Αυτόν τον ελληνικής καταγωγής κατά το ήμισυ άντρα, αν τον βλέπατε και δεν ξέρατε ότι είναι ο Σαρκό, πώς θα αντιδρούσατε ; 'Ομορφος δεν είναι, αλλά θα τον στέλνατε στο χειρουργείο ; Δεδομένου ότι αυτή πρέπει να'ναι μια απ'τις πιο κακές φωτογραφίες του που το μυτάκι είναι χαμογελαστό. Πάντως πιστεύω ότι στην Κάρλα πέφτει πολύς κι αυτός κι η μύτη του. Πιο άχρωμο σελίμπριτι από την Κάρλα δεν έχω ματαδεί.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  sarkozy_bruni_married.jpg
Εμφανίσεις:  367
Μέγεθος:  25,4 KB  
Παράθεση

georgek

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη georgek
Ο georgek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O georgek έγραψε στις 14:15, 18-04-09:

Καλοπροαίρετος εκ πεποιθήσεως....όπως επιβάλλεται να είναι τα αμνοερίφια για να προάγεται ο "γόνιμος" διάλογος και να "κατευθύνεται" η εποικοδομητική συζήτηση!

Θα σου απαντήσει όταν....ξεπρηστεί!
Οι σύγχρονες ρινοπλαστικές είναι same-day. Πας το πρωί και το μεσημέρι φεύγεις σπίτι σου. Ακόμα και με ολική νάρκωση. Κι εγώ στην 1η εγχείρηση το 2004 είχα μείνει μια μέρα μέσα αλλά στις 2 τελευταίες το μεσημέρι ήμουν σπίτι μου. Νομίζω ότι αφορά το μέγεθος της επέμβασης, ο γιατρός το ξέρει από πριν και μπορεί να σου πει αν θα μείνεις μέσα ή όχι. Ένας φίλος μου έκανε διάφραγμα (που θεωρητικά είναι βαριά επέμβαση σε σχέση με μια αισθητική επέμβαση) πριν 2 μήνες και είχε κι αυτός same-day νοσηλεία και το ήξερε από πριν.

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 15:39, 18-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από georgek
Οι σύγχρονες ρινοπλαστικές είναι same-day. Πας το πρωί και το μεσημέρι φεύγεις σπίτι σου. Ακόμα και με ολική νάρκωση.
Στην καταστολή αναφερόμαστε αυτή καθ εαυτή και όχι στην επέμβαση!
Σαφώς και η (γενική) αναισθησία που υποβάλλεται ο ασθενής για μια ρινοπλαστική θα είναι ελαφράς μορφής σε σχέση με επεμβάσεις σε ανθρώπινα όργανα και στις περισσότερες περιπτώσεις πάει σπίτι του χωρίς την ανάγκη διανυκτέρευσης στο νοσοκομείο, σε λιγότερες την επομένη αλλά στο 4τράωρο να σου χτυπήσει ο ντόχτορ την πλάτη στην πόρτα.... μάλλον θα βιάζεται υπερβολικά να του αδειάζεις την γωνιά ή η γενική αναισθησία που υποβλήθηκες δεν ήταν "ολική νάρκωση" αλλά υπό μορφή "μέθης" όπως λέγεται στην ιατρική ορολογία!

Καλό θα είναι να προσέχουμε τις λέξεις που χρησιμοποιούμε σε τόσο....σοβαρά θέματα ώστε να μη δημιουργούμε εσφαλμένες εντυπώσεις και κατά συνέπεια να μη...."προκαλούμε" αντιδράσεις και αναγκάζουμε τους υπεύθυνους να μας υπενθυμίζουν το νόημα του εν λόγω post!

Αλήθεια, αν δεν μείνεις ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα -το απεύχομαι- θα κάνεις και τέταρτη επέμβαση ή όχι;

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
σαν κλαμένα μ/ν είναι όλοι
Συ είπας! Εγώ απλώς ομοφ(ρ)ονώ, συνταυτίζομαι και...επαυξάνω χρησιμοποιώντας την γνώμη των προγόνων μας, μιά και είναι προφανές ότι δεν έχω δημιουργήσει τον παρακάτω συντακτικό συνδιασμό που με τον μικρότερο αριθμό λέξεων εκφράζει το μεγαλύτερο και πλήρες νόημα κι ας λείπει ο απαραίτητος όρος δηλαδή το "ρήμα", απλά τον δανείζομαι....

οία η μορφή τοιάδε και η ψυχή

Παράθεση

Vintage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vintage
H Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H Vintage MaDe In ChInA :PP έγραψε στις 18:25, 19-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από georgek
επειδή ακριβώς δε διάβασες τα ποστ μου για αυτό το λες αυτό. χονδρικά:
1η εγχείρηση = διάφραγμα και ελαφρώς στένεμα της ράχης
2η εγχείρηση = κόγχες
3η εγχείρηση = αισθητική παρέμβαση στο ακρορρίνιο

δεν υπάρχει κάτι ψεύτικο. άλλοι με μία εγχείρηση κάνουν τριπλάσια από όσα έκανα εγώ στο σύνολο, λιμάρουν κόκκαλα καμπούρας, πειράζουν χόνδρους, τραβάνε μυς, βάζουν μοσχεύματα για να σηκώσουν την γωνία της μύτης. εγώ τουλάχιστον ήμουν πολύ διακριτικός. δυστυχώς η 3η εγχείρηση έγινε τώρα όποτε είμαι ακόμα πρησμένος.

τέλος για την κοπέλα που λες ότι φαίνεται ψεύτικη, αναλογίσου απλά πόσο άσχημη ήταν πριν και πόσο θηλυκή είναι τώρα. μην εστιάζεσαι απόλυτα πάνω στα σημεία και δες το πρόσωπο όπως θα έβλεπες ένα πρόσωπο στο δρόμο, στον καφέ σου, στο σύνολο δηλαδή και απ' όλες τις γωνίες. την φώτο επίσης την έβαλα για να δείξω το πιγούνι και όχι την μύτη το οποίο το βρίσκω πολύ φυσιολογικό μετά την επέμβαση.
ναι τα λες πολυ επιστημονικα και δεν καταλαβαινω βασικα δεν με πολυνοιαζει κ ολας..αλλα αφου μου λες οτι δεν φαινεται αντιαισθητικο οκ πασο...

οσο αφορα την κοπελα χαλια ηταν και πριν και μετα ...Ουτε καν θα εμπαινα στον κοπο να την σχολιασω οταν θα ημουν για καφε με τις φιλες μου

-12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 21:11, 19-04-09:

Η Jennifer Gray είναι η γλυκιά ηθοποιός, πρωταγωνίστρια της ταινίας Dirty Dancing. Έκανε ρινοπλαστική και άλλαξε εντελώς. Φήμες αναφέρουν οτι δεν έβρισκε δουλειά διότι έγινε αγνώριστη και αντιμετώπισε προβλήματα στην καριέρα της.Η νεα της μύτη δεν είναι άσχημη απλά έχασε αυτό το ''κατι'' που την έκανε να ξεχωρίζει.Τα συμπεράσματα δικά σας.

Πρίν,και μετά.Πρίν

Μετά

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,359 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:37, 19-04-09:

Ναι, αλλά η ίδια επέμβαση δεν εμπόδισε καθόλου τη Jennifer Aniston.
Κι η Κάλλας αν έκανε επέμβαση (πέρα από την αλλαγή στη φωνή της) δε θα ήταν το ίδιο σύμβολο...

Αλλά τι κανόνες υπάρχουν, πέρα από την αποφυγή της υπερβολής;;

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 559 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 23:20, 19-04-09:

η γενική αναισθησία που υποβλήθηκες δεν ήταν "ολική νάρκωση" αλλά υπό μορφή "μέθης" όπως λέγεται στην ιατρική ορολογία!
Γενική νάρκωση =/= μέθη

Στην κογχιοπλαστική που ανέφερε ο georgek γίνεται πάντα γενική νάρκωση.

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 23:39, 19-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Ναι, αλλά η ίδια επέμβαση δεν εμπόδισε καθόλου τη Jennifer Aniston.
Κι η Κάλλας αν έκανε επέμβαση (πέρα από την αλλαγή στη φωνή της) δε θα ήταν το ίδιο σύμβολο...

Αλλά τι κανόνες υπάρχουν, πέρα από την αποφυγή της υπερβολής;;

Η Jennifer Aniston με συγχωρεις αλλα ΔΕΝ εγινε αγνωριστη.Η J Gray σε συνεντευξη της εχει ισχυριστει οτι σε εστιατόριο που σύχναζε δεν την γνώρισαν καν μετα την επέμβαση!
Η Κάλλας θα ήταν ακριβώς το ίδιο σύμβολο!Ο κόσμος πήγαινε για να την ακούσει και όχι τόσο για να την δεί. Ακόμα και μικρότερη η μεγαλύτερη μύτη να είχε, η φωνή της ήταν ανεκτίμητο διαμαντι. Άλλο ηθοποιός που έχει μεγάλη σημασία η εικόνα και άλλο σοπράνο.Η Montserrat Caballe δεν είναι καμιά κούκλα ούτε και όλες οι σοπράνο η, οι τενόροι.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:57, 19-04-09:

Εμ, η Κάλλας έγινε διάσημη τόσο για τη φωνή της όσο και για την εμφάνιση και τους έρωτές της, φακτ.
Αλλά δεν είναι εκεί το θέμα μας, εγώ διαφωνώ με το πώς παραθέτεις μία συγκεκριμένη περίπτωση με το εύθραυστο επιχείρημα ότι μία πλαστική επέμβαση μπορεί να καταστρέψει καριέρες. Λες "τα συμπεράσματα δικά σας". Ποια θα έπρεπε να είναι αυτά;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 00:13, 20-04-09:

Εμ, η Κάλλας έγινε διάσημη τόσο για τη φωνή της όσο και για την εμφάνιση και τους έρωτές της, φακτ.
Αλλά δεν είναι εκεί το θέμα μας, εγώ διαφωνώ με το πώς παραθέτεις μία συγκεκριμένη περίπτωση με το εύθραυστο επιχείρημα ότι μία πλαστική επέμβαση μπορεί να καταστρέψει καριέρες. Λες "τα συμπεράσματα δικά σας". Ποια θα έπρεπε να είναι αυτά;
Βρε Γίδι έχουμε πρόβλημα συνεννόησης μαλλον. Όταν έλεγα τα συμπεράσματα δικά σας εννοούσα το εξής: Αν κάποιος θεωρεί οτι η συγκεκριμένη κοπέλα έχασε αυτό το κάτι που την έκανε ξεχωριστή.Είπα οτι στην συγκεκριμένη περίπτωση υπήρξε μεγάλη αλλαγή και πρόβλημα αλλα δεν είπα οτι έτσι γίνεται σε όλες! Όποιος εχει δει τις ταινίες της και ειδικά το Dirty Dancing θα καταλάβει πόσο έχει χάσει ατπο την γοητεία της. Τώρα αν κάποιος πιστεύει το αντίθετο είναι δικαίωμα του, εμένα όμως μου άρεσε πολύ περισσότερο πρίν και μου θύμιζε την Sarah Jessica Parker η οποία άφησε την μύτη της όπως είναι και ΚΑΛΑ έκανε!
Όσον αφορά την Κάλλας, ΑΝ δεν είχε την φωνή που είχε που είναι ήταν και ίσως θα είναι και ανεπανάληπτη στο μέλλον ΔΕΝ θα γίνοταν τόσο διάσημη δεν πα να είχε και τον Ωνάση εραστή και όποιον άλλο θέλεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swamps : 20-04-09 στις 00:18. Αιτία: Φράση.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:17, 20-04-09:

Μα γι' αυτό ρώτησα κι εγώ, δεν κατάλαβα ποια γενίκευση έπρεπε να κάνουμε με βάση τη Jennifer Gray... Ναι, υπάρχουν περιπτώσεις που λες "οκ, το θελε, το κανε, με γεια της με χαρά της". Και άλλες που απορείς γιατί... Κάπου ανάμεσα είναι πάαααρα πολλές περιπτώσεις, που δεν μπορείς να κρίνεις την απόφαση και την επέμβαση.

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 00:37, 20-04-09:

Μα γι' αυτό ρώτησα κι εγώ, δεν κατάλαβα ποια γενίκευση έπρεπε να κάνουμε με βάση τη Jennifer Gray... Ναι, υπάρχουν περιπτώσεις που λες "οκ, το θελε, το κανε, με γεια της με χαρά της". Και άλλες που απορείς γιατί... Κάπου ανάμεσα είναι πάαααρα πολλές περιπτώσεις, που δεν μπορείς να κρίνεις την απόφαση και την επέμβαση.
Γίδι, ο περισσότερος κόσμος βλέπει 10, 20 περιπτώσεις πετυχημένης ρινοπλαστικής και νομίζει οτι όλες πετυχαίνουν!Λοιπόν δυστυχως δεν είναι έτσι τα πράγματα διότι ακόμα και να πετύχει η εγχείριση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ΜΗΝ αρέσει στο ατόμο που χειρουργήθηκε η μύτη του διότι του δίνει μια άλλη έκφραση. Δεν ειναι 100% σίγουρο οτι θα μας αρέσει αυτό που θα δούμε ακόμα και αν είναι τέλειο, διότι μια συμμετρική μύτη δεν σημαίνει και πάντα ομορφιά.Η Jennifer Aniston της πάει η νεα μύτη της οκ δεν έχει πολύ διαφορά, αλλά ήταν απο τις τυχερές που δεν άλλαξε η έκφραση της, δεν συμβαίνει όμως σε όλες τις περιπτώσεις αυτό!Για μένα οι πιθανότητες να πετύχει και να μας αρέσει πολύ είναι 50% αντε να πω 70% το πολύ και όχι 90 όπως νομίζουν κάποιοι.

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 01:51, 20-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από QsLv
Γενική νάρκωση =/= μέθη
Στην κογχιοπλαστική που ανέφερε ο georgek γίνεται πάντα γενική νάρκωση.
Σ ευχαριστώ που ενισχύεις την θέση μου και θα εκτιμούσα την γνώμη σου για τον χρόνο (4 ώρες) που του δώσανε εξιτήριο από....γενική νάρκωση!

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 559 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 10:50, 20-04-09:

Σ ευχαριστώ που ενισχύεις την θέση μου και θα εκτιμούσα την γνώμη σου για τον χρόνο (4 ώρες) που του δώσανε εξιτήριο από....γενική νάρκωση!
Ανευθυνότης;
Ή άλλοι λόγοι που κανένας δεν ξέρει, γιατί όλοι έξω απ'το χορό πολλά τραγούδια λέμε και είμαστε γιατροί ενώ αυτοί που το'χουν σπουδάσει είναι όλοι κλέφτες κομπογιαννίτες απατεώνες αλαζονικά καθάρματα βρομερά αποβράσματα της κοινωνίας ανίδεοι κλπ κλπ κλπ

Έχει ξοδέψει καμιά δωδεκαετία να σπουδάζει,
ακόμα και βιβλίο να μην άνοιγε, κάτι θα του εντυπωθεί από την καθημερινή τριβή

Και τέλος, δοκίμασε να κάνεις κογχιοπλαστική με μέθη...
δοκίμασε να βάλεις εμφύτευμα ή να προβείς σε αφαίρεση ύνιδας με μέθη απλώς

δε θα κατεβαίνεις απ'το δέντρο απ'τον πόνο

Σε ορισμένες πλαστικές επεμβάσεις χορηγείται μέθη & επισκληρίδιος
τότε είναι δυνατό και δικαιολογίσιμο να φύγεις αυθημερόν.

Μόνο με μέθη όμως, δε γίνεται.

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 15:15, 20-04-09:

Να σαι καλά! Ναι, παντού και πάντα υπάρχουν και οι "άλλοι" λόγοι που γνωρίζουν μόνο οι άμεσα ενδιαφερόμενοι, το άλλοθι κάθε -φαινομενικά- άτοπης απόφασης ή πράξης....

Όταν έγραφα για μέθη, αυτό περίμενα, δηλαδή μια....παρέμβαση για να καταλήξουμε στο ότι μια ολική νάρκωση δεν ερμηνεύεται ελαφρά τη καρδία "σε μερικές ώρες πας σπίτι σου" ειδικά στην....σύγχρονη ρινοπλαστική, λες και αυτή προσδιορίζει τις συνέπειες της !

Το να έχεις υποστεί τρείς (3) εγχειρήσεις και να γράφεις με τόση....ευγνωμοσύνη δύο τινά μπορεί να συμβαίνουν αλλά δεν θα τα αναφέρω! Το επίπεδο νόησης στο στέκι παραμένει σε υψηλά επίπεδα για να χρειαστεί να το κάνω!

Καπνός χωρίς φωτιά δεν υφίσταται για να περάσω στο πικρόχολο σχόλιο σου του χορού και των τραγουδιών και μην υποτιμάς εκείνους που βρίσκονται "απ έξω".
Πολλές φορές όπως ακριβώς το ανέφερες, οι 12ετίες έχουν ξοδευτεί από τους μέσα στον χορό αντί να αξιοποιηθούν! Κι αυτό είναι η ειδοποιός διαφορά, όπως ακριβώς η μέθη από την ολική νάρκωση!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 16:14, 20-04-09:

Κατα τη γνωμη μου μια μύτη με πλατύ σχήμα όταν λεπτύνει έχει περισσότερες πιθανότητες διόρθωσης απο οτι μια μύτη που γέρνει όπως της J. Gray. Αυτό συμβαίνει διότι δεν χρειάζεται ιδιαίτερα να σηκωθεί το ακρορρίνιο,(η ακρούλα της) οπότε δεν υπάρχει μεγάλη αλλαγή στο πρόσωπο.Η επιτυχία μιας ρινοπλαστικής κρίνεται σε μεγάλο βαθμό απο την δουλειά που έχει γίνει στο ακρορρίνιο. Αν ο γιατρός ΔΕΝ είναι σε θέση να καταλάβει πως θα γίνει το πρόσωπο μετά απο επεμβαση στο ακρορρίνιο τότε καλύτερα να μην το κάνει.Κάποιες περιπτώσεις που έχει λεπτύνει η μύτη είναι οι εξής.

Φαρδιά μύτη κάπως(ΔΕΝ γερνει) η οποία λέπτυνε(ιδιαίτερα στα πλαινά σημεία της μύτης) χωρίς όμως να σηκωθεί πάρα πολύ η άκρη της. Φαίνονται τα ρουθούνια περισσότερο, όμως είναι συμμετρικά και δεν έχουν μεγάλη διαφορά μεταξυ τους. Αν ο χειρούργος δει μεγάλη ασυμμετρία στα ρουθούνια πρέπει να φροντίζει να μην σηκώνει την μύτη πολύ διότι θα φαίνεται πολύ χειρότερα μετα.Μια πολύ επιτυχημενη εγχείριση πιστευω η συγκεκριμένη, διότι μάλλον είναι εύκολη μύτη για να διορθωθεί αλλα ήταν και καλός ο γιατρός.Υπάρχει όμορφη αλλαγή στο πρόσωπο της Salma Hayek αλλα δεν έχει γίνει αγνώριστη.Άλλωστε στην μια φοτο είναι πολύ περιποιημένη ενω στην πρώτη λιγότερο οπότε η αλλαγή οφείλεται και σε αυτό το γεγονός.
ΠρίνΜετά
Halle Berry
Επίσης πλατύ σχήμα μύτης,και πιο λεπτο μετά.Ακρορρίνιο πιο λεπτό αλλά όχι ιδιαίτερα σηκωμένο.

Το ίδιο περίπου και εδώ.Η μύτη στην πρώτη λίγο κατεβαίνει λόγο χαμόγελου αλλα ΔΕΝ γερνει. Και εδω περίπτωση με λίγο πλατυ σχήμα μύτης.

Επίσης μια πετυχημενη ρινοπλαστική θεωρείται της Michelle Pfeiffer, αν και κάποιοι θεωρούν οτι είναι υπερβολικά λεπτή και τέλεια άρα φτιαγμένη. Η συγκεκριμένη την λέπτυνε λίγο χωρίς να την σηκώσει ιδιαίτερα.Εδω η after photo την αδικεί κάπως.

Συμπερασμα: Οι μύτες με πλατύ σχήμα έχουν περισσότερες πιθανότητες να διορθωθούν και να μην υπάρχει μεγάλη αλλαγή στο πρόσωπο απο οτι οι μύτες με ύβο οι οποίες εχουν κλίση προς τα κάτω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swamps : 20-04-09 στις 16:20.
Παράθεση

Sira

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sira
H Sira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Sira έγραψε στις 00:37, 21-04-09:

Καλησπερα..
Χριστος Ανεστη!
Να ρωτησω..
Υπαρχει καποιος που εχει κανει ρινοπλαστικη σε γιατρο της Θεσσαλονικης ή εστω να εχει γνωστο του που να εχει κανει κ να'μεινε ευχαριστημενος ωστε να μου πει ονομα (ιατρου)?
Δεν γνωριζω κανεναν κ αν κ θελω να μαθω φοβαμαι να παω ετσι στο ασχετο..
Ευχαριστω

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 03:06, 21-04-09:

Περι Pfeiffer παντως δε με βρισκεις συμφωνη. Δεν ταιριαζει με το σχημα του προσωπου της, το οποιο ειναι τετραγωνο και η μυτη της μετα ισα πο διακρινεται (που λεει ο λογος). Μια χαρα σχημα και μεγεθος ειχε πριν και ταιριαζε απολυτα. Αυτου του ειδους οι επεμβασεις ειναι θεμιτες (για μενα παντα) σε προσωπα πιο αδυνατα και κυριως σε εκεινα με ωοειδες σχημα, οπως της Hayek.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,380 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 04:12, 21-04-09:

Ναι κι εμενα δε μαρεσει της Φαιφερ οπως την εκανε...εχει πολλες γωνιες σε σχεση με το υπολοιπο προσωπο..

Παράθεση

georgek

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη georgek
Ο georgek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O georgek έγραψε στις 09:22, 21-04-09:

Γιατί δε ρωτάς έναν γιατρό κατ' ευθείαν να σου πει αφού το έχεις τόσο απορία.
Εγώ προσωπικά σου λέω ότι όταν ξύπνησα από την νάρκωση είμουν μιά χαρά. Ούτε πονούσα, ούτε πρισμένος είμουν, ούτε μελανιασμένος. Το μελάνιασμα ήρθε μετά την 2η μέρα. Η διαδικασία ήταν:

6.30 προνάρκωση - είσοδος στο νοσοκομείο
7.30 εγχείρηση
8.30 τέλος εγχείρησης
10.30 έξοδος από το χειρουργείο και είσοδος στο δωμάτιο (σε κρατάνε 2 ώρες στο χειρουργείο για ασφάλεια)
10.30 με είδε ο γιατρός
10.30 με 12.30 έβλεπα παιδικά στο σταρ
12.30 με ξαναβλέπει ο γιατρός. αφαίρεση ταμπόν από τη μύτη. μου είπε ότι μπορώ να φύγω.
13.00 είμουν κάτω και περίμενα ταξί

Αρχική Δημοσίευση από Sira
Καλησπερα..
Χριστος Ανεστη!
Να ρωτησω..
Υπαρχει καποιος που εχει κανει ρινοπλαστικη σε γιατρο της Θεσσαλονικης ή εστω να εχει γνωστο του που να εχει κανει κ να'μεινε ευχαριστημενος ωστε να μου πει ονομα (ιατρου)?
Δεν γνωριζω κανεναν κ αν κ θελω να μαθω φοβαμαι να παω ετσι στο ασχετο..
Ευχαριστω
αναλόγως τι θες να κάνεις. αισθητική; διάφραγμα; δώσε μορ ίνφο.

UPDATE:
Ρώτησα τον γιατρό για την γενική αναισθησία και το γεγονός ότι έφυγα νωρίς από το νοσοκομείο. Ήταν γενική αναισθησία βραχείας διάρκειας. Το αναισθητικό το αποβάλει ο οργανισμός διαμέσου των ούρων. Εφόσον κάποιος μετά το χειρουργείο ουρήσει κανονικά, δεν κάνει εμμετό, δεν έχει λιποθυμικές τάσεις ή αιμορραγία τότε είναι ασφαλής να φύγει από το νοσοκομείο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη georgek : 21-04-09 στις 10:25. Αιτία: merge
Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 12:29, 21-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Περι Pfeiffer παντως δε με βρισκεις συμφωνη. Δεν ταιριαζει με το σχημα του προσωπου της, το οποιο ειναι τετραγωνο και η μυτη της μετα ισα πο διακρινεται (που λεει ο λογος). Μια χαρα σχημα και μεγεθος ειχε πριν και ταιριαζε απολυτα. Αυτου του ειδους οι επεμβασεις ειναι θεμιτες (για μενα παντα) σε προσωπα πιο αδυνατα και κυριως σε εκεινα με ωοειδες σχημα, οπως της Hayek.
Η συγκεκριμένη και έτσι να άφηνε την μύτη της ήταν μια χαρά. Απλά επειδή στο Hollywood είναι αυστηρά τα πράγματα και ακόμα και σε μια όμορφη γυναίκα θα βρούν ψεγάδι για αυτό μάλλον την έφτιαξε.Πάντως στην after φοτο έχει μια πιο sexy έκφραση έχει πιο star εμφάνιση, ενώ στην πρώτη αν και όμορφη θυμίζει την κοπέλα της διπλανής πόρτας.
Όσον αφορά την εγχείριση θεωρείται πετυχημένη τουλάχιστον ενα 90% διότι έχει συμμετρία στα ρουθούνια δεν ειναι υπερβολικά σηκωμένη ειναι λεπτή(άλλωστε δεν είχε και χοντρή μύτη πρίν, ούτε πολύ υλικό για να αφαιρεσει ο γιατρός) και η έκφραση που της δίνει της πάει πολύ νομίζω, άσχετα αν δεν συμφωνεί εντέλως με το σχήμα προσώπου.

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 15:00, 21-04-09:

Να μια λύση για διόρθωση του σχήματος της μύτης. Ειδικά για κάποιους που δεν βαριούνται να βάφονται και ασχολούνται κάπως με το μακιγιάζ.Δυο γραμμές σκουρου χρώματος make up στα πλαινά της μύτης, πρέπει όμως να προσέχουμε το πάχος της γραμμής.
Ενδιαφέρον είναι επίσης αυτό που αναφέρει για το concealer οτι πρέπει να το επιλέγουμε πάντα σε απόχρωση σωμόν(salmon) το οποίο ταιριάζει σε όλους τους τύπους επιδερμίδας.

Στο δεύτερο video βλέπουμε make up για πλατια μύτη που φάινεται λεπτή με τον κατάλληλο τρόπο τοποθέτησης make up.

Αυτά βέβαια εφαρμόζονται σε γυναίκες και όχι σε αντρες.
Η συγκεκριμένη make up artist έχει παρει βραβείο emmy.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 21:34, 21-04-09:

Ρινοπλαστική? Η αποτέλεσμα μακιγιάζ? Αν είναι ρινοπλαστική ο γιατρός αξίζει συγχαρητήρια.

Παράθεση

Sira

Νεοφερμένος

H Sira έγραψε στις 01:16, 22-04-09:

Αισθητικη βασικα..
Απλα δεν ξερω κανεναν γιατρο στην πολη μου οπου θα μπορουσα να παω..
Ακουσα για μια γυναικα γιατρο ασχημα λογια κ ηταν κ η μοναδικη σε σχεση με το αντικειμενο..
Αν ηξερε κανεις καποιον απο θεσσαλονικη...

Η Monroe ξερω οτι εκανε πλαστικη στο πηγουνι σιγουρα μα δεν ειχα δει ολο το ρεπορταζ για να ξερω αν εκανε κ ρινοπλαστικη..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 22-04-09 στις 01:40. Αιτία: merge, βλέπε κουμπάκι "επεξεργασία" για παραπάνω προσθήκες :)
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 11:37, 22-04-09:

Ρινοπλαστική? Η αποτέλεσμα μακιγιάζ? Αν είναι ρινοπλαστική ο γιατρός αξίζει συγχαρητήρια.
Ρινοπλαστική φυσικά! Και, όπως είπε η Sira, η Monroe έκανε και πλαστική μύτης και πλαστική στο πηγούνι της!

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 13:02, 22-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Ρινοπλαστική φυσικά! Και, όπως είπε η Sira, η Monroe έκανε και πλαστική μύτης και πλαστική στο πηγούνι της!
Ναι ok δεν διαφωνώ αλλά, δεν σημαίνει οτι επειδή πολλές star του hollywood κανουν διάφορες επεμβάσεις οτι πρέπει και εμείς οι απλοί άνθρωποι να επηρεαζόμαστε, διότι στο κάτω κάτω αυτοί το κάνουν για την δουλειά τους, για περισσότερα χρήματα, και για να γράφει καλύτερα στον τηλεοπτικό φακό το πρόσωπο η το σώμα τους. Άλλωστε είναι γνωστό οτι ο τηλεοπτικός φακός είναι πολύ αυστηρός κριτής και ακόμα και το μικρό ''ψεγάδι'' το κάνει να φαίνεται πιο έντονα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swamps : 22-04-09 στις 13:03. Αιτία: word
Παράθεση

Sira

Νεοφερμένος

H Sira έγραψε στις 20:02, 22-04-09:

Αισθητικη βασικα..
Απλα δεν ξερω κανεναν γιατρο στην πολη μου οπου θα μπορουσα να παω..
Ακουσα για μια γυναικα γιατρο ασχημα λογια κ ηταν κ η μοναδικη σε σχεση με το αντικειμενο..
Αν ηξερε κανεις καποιον απο θεσσαλονικη...

Η Monroe ξερω οτι εκανε πλαστικη στο πηγουνι σιγουρα μα δεν ειχα δει ολο το ρεπορταζ για να ξερω αν εκανε κ ρινοπλαστικη..

swamps

Ναι ok δεν διαφωνώ αλλά, δεν σημαίνει οτι επειδή πολλές star του hollywood κανουν διάφορες επεμβάσεις οτι πρέπει και εμείς οι απλοί άνθρωποι να επηρεαζόμαστε

swamps

Εχεις αλλαξει ποτε χρωμα στα μαλλια σου?
Εχεις βαψει τα ματια σου?
Φροντιζεις να προσεχεις τα κιλα σου?
Αν εχεις κανει κατι απο αυτα εστω κ μια μονο φορα δε νομιζω οτι το εκανες επειδη το κανουν πολλες star του hollywood!!!
Θελω να πιστευω οτι το εκανες για να νιωθεις ΕΣΥ ομορφα..
Αυτος ειναι ο λογος των απλων ανθρωπων που κανουν οτι κανεις εσυ αλλα κ καποιων που προχωρουν παραπερα..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 23-04-09 στις 02:18. Αιτία: split
Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 22:50, 22-04-09:

Είπες ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ο γιατρός αυτός είναι καλός αυτό το πραγματικά ρε παιδι μ με σκότωσε, διότι δείχνει οτι είσαι κάπως ευκολοπιστο άτομο.Εμένα πριν και μετα απο επέμβαση ρινοπλαστικής?Που να δεις και τα μπαλονια που κουβαλάω τα σιλικονάτα να πάθεις πλάκα.Τώρα ετοιμάζομαι και για να σηκώσω το βλέφαρο διοτι με εξιτάρει ρε παιδι μ το γατίσιο ματι έτσι το τραβηγμένο ψηλά.Λες να ρίξω και τον Σαρκοζυ με αυτό το μάτι? Διότι όλα τα άλλα προσόντα τα έχω!!! Μια ματια σου μόνο φτάνει που λέει και ο Νότης.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 22-04-09 στις 23:54. Αιτία: αφαίρεση τμήματος που βγήκε offtopic
Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,217 μηνύματα.

H WhiteDrum Never ever έγραψε στις 23:57, 22-04-09:

Για συζήτηση γενικότερα περί πλαστικής χειρουργικής υπάρχει το θέμα

Ας μείνουμε στο θέμα!

Έχω και μια απορία. Ίσως φανεί γελοία, αλλά κάποιος ίσως να ξέρει.. έπειτα από πολλαπλές πλαστικές επεμβάσεις στη μύτη, υπάρχει κίνδυνος για τη λειτουργικότητά της; (βλέπε Michael Jackson)

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 00:15, 23-04-09:

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 00:58, 23-04-09:

[...]
Zηλεύω παρα πολύ τη ομορφιά σε σημείο φθόνου κάποιες φορές (lol) έχεις δικιο φίλη μου αλλά όχι την ομορφιά που εκθειάζεις εσύ αλλά τη φυσική!
Οι ακραίες περιπτώσεις και οι υπερβολές είναι αυτές οι οποίες είναι οπτικά μη κοινωνικά αποδεκτές διότι πως να το κάνουμε το παραπειραγμένο πράγμα φαίνεται ψευτικο και προκαλεί το μάτι αρνητικά.Υπερβολή θεωρείται οταν επεμβαίνουμε σε ενα σημείο του σώματος μας και δεν το αφήνουμε να ηρεμήσει και να επανέλθει.Υπερβολή είναι όταν δεν βλέπουμε το σύνολο μας του εαυτού μας και επιλέγουμε με πείσμα να κοιτάμε ενα πράγμα.Είναι γελοίο να λέμε οτι κάποιος δεν συμφωνεί με τις πολλαπλές επεμβάσεις πλαστικής χειρουργική επειδη δεν έχει τη δυνατότητα να τις κάνει διότι ως γνωστόν και η κουτσή Μαρία στην εποχή μας πια κάνει πλαστική.
[...]

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 26-04-09 στις 13:36. Αιτία: Αφαίρεση χωρίων που παραβίαζαν τους όρους χρήσης.
-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ramblade

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ramblade
Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O ramblade έγραψε στις 19:45, 23-04-09:

Χαίρομαι που στα τελευταία posts η συζήτηση έχει πάρει άλλη τροπή. Άκουσα ορισμένα σωστά πράγματα που αγνοούνται απ' τον περισσότερο κόσμο όπως πχ:

Ειδικός χειρούργος για τη ρινοπλαστική είναι ο ΩΡΛ-πλαστικός προσώπου και ΟΧΙ ο γενικός πλαστικός!!!

Δυστυχώς όμως στην Ελλάδα ο κάθε χειρούργος ΩΡΛ που θέλει να αυξήσει το εισόδημά του παρακολουθεί μερικά σεμινάρια και βαφτίζεται πλαστικός προσώπου ειδικός στη ρινοπλαστική. Η ρινοπλαστική είναι η δυσκολότερη των πλαστικών επεμβάσεων, ιδιαίτερα η revision rhinoplasty, και απαιτεί πολύχρονη πρακτική εκαπαίδευση από ειδικούς στο είδος της. ΈΝα άλλο misconception είναι ότι η ρινοπλαστική είναι εγχείριση της μίας ωρίτσας. Δείτε τι γράφει ο Dean Toriumi (απ' τους "πατέρες" της σύγχρονης ρινοπλαστικής) στο website του:

My philosophy is that if I am to operate on a patient my primary goal is to give them a life long aesthetic and functional outcome. This approach is time consuming and difficult which explain why my operations average 4 to 5 hours for a primary and 5 to 7 hours for a secondary rhinoplasty. Other surgeons can do a couple of rhinoplasties in the time it takes me to one rhinoplasty. However, my goal is not to do a lot of rhinoplasties but rather do the best I can to provide the patient with a good result that last for their lifetime. This approach to rhinoplasty surgery has worked well for my patients.
Επίσης μου άρεσε που αρχίζετε κι αναφέρετε εμπειρίες δικές σας ή γνωστών σε Έλληνες γιατρούς. Πριν 6 μήνες που έκανα έρευνα στην αγορά και χτένιζα το internet για πληροφορίες δεν μπορούσα να βρω τίποτα στο συγκεκριμένο θέμα του e-steki. Θα σας παρακαλέσω λοιπόν να μην βγένετε εκτός θέματος και να αναλώνεστε σε ασήμαντες προσωπικές αντιπαραθέσεις, αλλά να εστιαστείτε στο να δίνετε πληροφορίες για γιατρούς και να ανταλλάζετε εμπειρίες. Για όλους εσάς που δεν το έχετε περάσει, δεν μπορείτε να φανταστείτε πώς νιώθει κάποιος με κατεστραμένη μύτη που προσπαθεί απεγνωσμένα να βρει τον κατάλληλο χειρούργο στην Ελλάδα για να του την ξανακάνει ανθρώπινη!!! Είναι θλιβερό διότι στο εξωτερικό υπάρχουν forums που ασθενείς κι ενδιαφερόμενοι ανταλλάσσουν ευθέως απόψεις κι εμπειρίες αναφέροντας και ονόματα γιατρών. Εδώ, αν και ονόματα δεν δίδονται άμεσα, μπόρεσα να καταλάβω σε ποιους αναφέρονται. Τουλάχιστον κρατήστε την συζήτηση μικρή κι επί του θέματος για να μπορεί ο ενδιαφερόμενος να την διαβάζει ολόκληρη και όχι τα τελευταία posts.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ramblade : 24-04-09 στις 03:15. Αιτία: Απαγορεύονται τα Greeklish στο e-steki.
Παράθεση

tiger8755

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tiger8755
H tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H tiger8755 έγραψε στις 10:19, 24-04-09:

Καλημέρα σε όλους
Διάβασα όλα αυτά που γράφετε για την ρινοπλαστική και φοβάμαι πολύ γιατί σκέφτομαι σε 2 χρόνια να κάνω αλλά δεν θέλω να έχω πόνο και παραμόρφωση θα ήθελα να ξέρω ποιοι είναι καλοί πλαστική χειρούργοι στην Αθήνα και να μην έχω προβλήματα αισθητικής γιατί θα καταρρεύσω αν δείχνω άσχημη δεν θα θέλω να βλέπω κανέναν. Ποίοι είναι καλοί πλαστική χειρούργοι στην Αθήνα? που μπορώ να μάθω? δεν έχω ιδέα θέλω ξέρω ότι θα έχω πολύ καλό αποτέλεσμα . Ευχαριστώ για κάθε απάντηση σας

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 11:07, 24-04-09:

Η Montserrat Caballe δεν είναι καμιά κούκλα ούτε και όλες οι σοπράνο η, οι τενόροι.
'Ασχετο. Γιατί πάρα πολλές σοπράνο και τενόροι είναι παχύσαρκοι ; Κάποιος μου είχε πει ότι το'χει παρατηρήσει κι αυτός. Ιδέα μας είναι ;

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 13:04, 24-04-09:

Κάποιοι φίλοι απο εδω μου στέλνουν προσωπικα μήνυματα και με ρωτούν ποιος γιατρός κατα τη γνώμη μου είναι κατάλληλος για να χειρουργηθούν και θέλω να πω κάποια πράγματα σχετικά με αυτό.
Όπως έχω ξαναπεί, το θέμα ρινοπλαστική είναι λίγο πολύπλοκο και απαιτείται μεγάλη προσοχή, διότι αν δεν προσέξουμε την πρώτη φορά και δεν κάνουμε καλή επιλογή γιατρού, τότε είμαστε καταδικασμένοι σε δευτερη επέμβαση!
Τώρα στο θέμα επιλογής γιατρού.Όπως έχω ξαναπεί είναι εξαιρετικά ανεύθυνο(τουλάχιστον για μένα) να προτείνω και να δίνω εγγυήσεις για συγκεκριμένο γιατρό η γιατρούς διότι η αισθητική η δική μου μπορεί να είναι εντελώς διαφορετική απο την αισθητική κάποιου άλλου.
Έχω προτείνει έναν γιατρό ο οποίος είναι χειρούργος Ωρλ και ειδικός πλαστικής χειρουργικής προσώπου,μόνο με το πρόσωπο ασχολείται δηλαδή.Αυτό που γνωρίζω σίγουρα είναι οτι δίνει μεγάλη σημασία πρώτα στο λειτουργικό κομμάτι και δεν έχει κάποιος προβλήματα με την αναπνοή του μετα.Υπάρχουν άνθρωποι με προβλήματα στο ρινικό διάφραγμα κάποιες φορές είναι και καταστραμμένο απο άλλους κομπογιαννίτες τους οποίους χειρουργεί και φτιάχνει και μπορούν να αναπνέουν καλύτερα.
Όσον αφορά το θέμα αισθητικής τώρα. Έχω δει μύτες στο ιατρείο του χειρουργημένες οι οποίες στα μάτια τα δικά μου ήταν όμορφες και απόλυτα φυσικές, δεν φαινόταν κάτι άσχημο η κατι χειρουργημένο. Μια φίλη μου επίσης απο εδώ τον επισκεφθηκε, και μου είπε το ίδιο, είδε φοτος πριν και μετά εντυπωσιάστηκε, ειδε παρα πολύ κόσμο στο ιατρείο του της έδωσε μεγάλη προσοχη και της έκανε πλήρη ανάλυση για το αποτέλεσμα.
Ένας άλλος φίλος ο soumerios τον είδε και αυτός, αλλα ισχυρίζεται οτι δεν του έδωσε και μεγάλη σημασία, και επίσης δεν του άρεσε και η αισθητική του γιατρού, αφού είδε φότος η κάποιους ασθενείς δε ξέρω ακριβώς τι είδε δεν μας το ανέλυσε εδώ.
Οπότε καταλαβαίνετε οτι δεν μπορώ εγώ να εγγυηθώ για το αισθητικό αποτέλεσμα άσχετα αν εμένα μου αρέσει η δουλειά του, διότι ο άλλος μπορεί να είναι λεπτολόγος και να μην του αρέσει κάτι τόσο εύκολα.Δεν θέλω να επηρεαστεί κάποιος απο μενα και να πάει να κάνει εγχειρίσεις και να μην του αρεσει μετά το αποτέλεσμα. Μην μου πει κάποιος οτι όλοι είμαστε μεγάλα παιδιά και δεν επηρεαζόμαστε εύκολα διότι εδώ έχω δει ανθρώπους να αποφασίζουν να χειρουργηθούν αφου είδαν 5, 10 φοτος ρινοπλαστικής κάποιου γιατρού,οπότε όλα μπορεί να επηρεάσουν την απόφαση κάποιου σε αυτό το ζήτημα.
Αν κάποιος θέλει να μάθει παραπάνω για τον συγκεκριμένο γιατρό μπορεί να κάνει μια επισκεψη σε αυτόν και να λύσει τις απορίες του. Απο κει και πέρα δεν μπορώ εγώ να βοηθήσω σε κάτι.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swamps : 24-04-09 στις 13:17. Αιτία: none.
Παράθεση

tiger8755

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tiger8755
H tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H tiger8755 έγραψε στις 13:55, 24-04-09:

Αν κατάλαβα καλά είναι ρίσκο μια Ρινοπλαστική? Η πετυχαίνει η όχι ωμός το αν πετύχει πρέπει να το γνωρίζω από πριν και όχι μετά τη Ρινοπλαστική ο γιατρός σου λέει αν θα πετύχει στο πρόσωπο το δικό σου η οχι?

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 16:26, 24-04-09:

Αν κατάλαβα καλά είναι ρίσκο μια Ρινοπλαστική? Η πετυχαίνει η όχι ωμός το αν πετύχει πρέπει να το γνωρίζω από πριν και όχι μετά τη Ρινοπλαστική ο γιατρός σου λέει αν θα πετύχει στο πρόσωπο το δικό σου η οχι?
Παίρνουμε κάποιο ρίσκο ναι. Απλά το ρίσκο είναι μικρότερο όταν επιλέξουμε καλό γιατρό.Τώρα θα μου πεις πως ξέρει κάποιος αν ο γιατρός είναι καλός.Αυτό είναι στην κρίση του καθενός, διότι κανένας δεν μπορεί να σου εγγυηθεί 100% για κάτι τέτοιο.Άλλωστε το αποτέλεσμα δεν εξαρτάται μόνο απο τον γιατρό αλλά και απο τις δυνατότητες που έχει η μύτη για να βελτιωθεί,παίζει ρόλο ο τύπο δέρματος, οι χόνδροι τα οστά και άλλα πράγματα.Επίσης η μύτη μπορεί να είναι μια χαρά και ο γιατρός να κάνει οτι καλύτερο μπορεί αλλα ο ''ασθενής'' να είναι λεπτολόγος και να μην του αρέσει.Καλό θα ήταν να επεξεργαστεί κάποιος την φοτο του στο photoshop και να την δείξει στον γιατρό έτσι ώστε να ξέρει και εκείνος τι θέλει ο ''ασθενής'' αν και τα αποτελέσματα στον υπολογιστή μπορεί να διαφέρουν αρκετά απο το εφικτό αποτέλεσμα.
Κατα τη γνώμη μου πρέπει να επιλέγουμε γιατρό ΩΡΛ πάντα για την συγκεκριμένη επέμβαση ο οποίος δεν θα θέσει σε κίνδυνο το λειτουργικό κομμάτι της μύτης, διότι αυτό είναι το σημαντικότερο απο όλα τα άλλα. Πρέπει να γνωρίζουμε όμως το εξής:Ο γιατρός που δίνει μεγάλη σημασία στο λειτουργικό μέρος, δεν κάνει μεγάλες αλλαγές και ειναι πολύ πιθανόν αν θεωρεί παράλογες τις απαιτήσεις μας να αρνηθεί να μας χειρουργήσει δηλαδη με απλά λόγια, αν κάποιος με λεπτη μύτη, στενο διάφραγμα ζητήσει λεπτότερη μύτη και κρίνει ο γιατρός οτι ΔΕΝ θα αναπνέει μετά σωστα θα αρνηθεί να κάνει αυτό που του λέει ο ασθενής.Αν ο ασθενής θέλει γαλλική μύτη και λεπτότερη και ο γιατρός βλέπει οτι και αυτό επιβαρύνει το λειτουργικό μέρος (άσχετα αν του ταιριάζει στο πρόσωπο)ΔΕΝ θα το κάνει.
Ένας κομπογιαννίτης θα το κάνει, θα αφαιρέσει το μεγαλύτερο μέρος των χόνδρων με αποτέλεσμα το δέρμα να μην έχει στήριξη και να πέφτει πανω στο κόκκαλο μπλοκάρωντας την αναπνοή.Η αλλαγή πρέπει να είναι μικρή στην εμφάνιση και οχι κραυγαλέα.Μια πανεμορφη μύτη μπορεί να μας δημιουργήσει προβλήματα αν δεν λειτουργεί σωστά. Καταλαβαίνω πολύ καλά οτι πολλοί άνθρωποι δίνουμε μέγαλη έμφαση στο αισθητικό κομμάτι και μετά στο λειτουργικό αλλα είναι λάθος,διότι όταν γυμνάζομαι πρέπει να έχω καλή αναπνοή, στην ερωτική μου ζωή επίσης το ίδιο,αλλά και σε όλες τις περιστάσεις. Τι να το κάνω εγώ να έχω μια μυτούλα τέλεια να την βλέπουν όλοι και δυσκολεύομαι να πάρω την ανάσα μου? Καλύτερα να αναπνέω σωστά και ας μην θαυμάζει κανένας την μύτη μου!

P.S.
Στην ερώτηση σου απαντώ οτι ναι ενας πολύ έμπειρος γιατρός μπορεί να ξέρει το αποτέλεσμα αν οχι 100% ενα 80%, με 90%.Άλλωστε φαίνεται ο γιατρός που γνωρίζει διότι βγάζει μια σιγουριά προς τα έξω και σου εμπνέει εμπιστοσύνη.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swamps : 24-04-09 στις 16:42. Αιτία: Προσθήκη κειμένου.
Παράθεση

ramblade

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ramblade
Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O ramblade έγραψε στις 18:12, 24-04-09:

Εγώ θα πήγαινα σε αυτόν που ανεφερε η Swamps, απο αποψη γνωσεων ειναι ο καλυτερος στην Ελλαδα. Στο μονο που υστερει ειναι στο service του. Ειναι εξαιρετικα πολυασχολολος, απ'οτι μου ειχε πει στο consultation χειρουργει καθε μερα, και τα Σαββατα (!). Επισης εχει χαμηλες τιμες, πραγμα ανησυχητικο για χειρουργο που εξειδικευμενος σ'αυτο που κανει και που αφιερωνει το διπλασιο χρονο στη ρινοπλαστικη απ'οτι ΟΛΟΙ οι αλλοι στην Ελλαδα. Ζητα του να σου φταξει και εικονα της μυτης σου στον υπολογιστη, εμενα δεν μου το εκανε την 1η φορα που πηγα γιατι ηταν τοσες πολλες οι ερωτησεις μοθ σχετικα με το τεχνικο κομματι που εξαντλησαμε την ωρα και περιμενε και ενα καρο κοσμος εξω. Εγω αυτον συστηνω σ'οποιον με ρωταει αλλα παντα λεω να του σκανε 1-2 χιλλιαρικα παραπανω απ'οσα ζηταει για να'χουν το κεφαλι τους ησυχο. Και ΠΑΝΤΑ τα λεφτα τα δινεις απο ΠΡΙΝ, ΠΟΤΕ παζαρια με τον πλαστικο! Μην κινηθεις με βασει το χρημα σ'αυτο το θεμα, οι περισσοτεροι που χρειαζονται revision ετσι την παθανε! Κ αν μπορεις ζητα ΜΕ ΤΡΟΠΟ κ αποδειξη, οι τιμες που σου δινει ειναι χωρις γι'αυτο ειναι τοσο χαμηλες. Κ τελος πηγαινε παντα με καποιον να σε συνοδευει στο ραντεβου (πχ. τη μητερα σου), θα σε αντιμετωπισει με μεγαλυτερη σοβαροτητα.

Οι παραπανω κανονες φυσικα ισχυουν για ολους τους χειρουργους. Αυτες ειναι οι συμβουλες ενος παθοντος.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους