Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,680 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,366 μηνύματα σε 91,609 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 938 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 17:20, 13-02-12:

Δε ξέρω πόσο καιρό κάνει να ξεπρηστεί η μύτη, γιατί κι εγώ στις 5 του μήνα κλείνω τους δύο μήνες, τώρα είμαι στον ενάμιση. Θυμάμαι μόνο που ο γιατρός μου πε ότι το ακρορίνιο θα ξεπρηστεί τελευταίο. Κάνεις το μασάζ που σου δειξαν? Αυτό βοηθάει να ξεπρηστεί γρηγορότερα. Συνήθως αργεί πολύ να ξεπρηστεί όταν δεν κάνουμε το μασάζ.

Κι εγώ έχω μια ερώτηση παιδιά. Τα εσωτερικά ράμματα στους πόσους μήνες φεύγουν? Εμένα ενώ μου έβγαλε τις σιλικόνες, και έκοψε τα ράμματα που τις στήριζαν, ε οι κλωστές εινα ακόμα εκεί. Ότι εξέχει το ψαλιδίζω, αλλά δεν πειράζω τίποτα άλλο.
Μήπως θυμάστε πότε σας έφυγαν εσάς? Θα τα απορροφήσει με κάποιο τρόπο το δέρμα μου ή θα τα δω να κρέμονται κάποια στιγμή?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bee09

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη bee09
H bee09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H bee09 έγραψε στις 17:57, 13-02-12:

κανω μασαζ αλλα γενικα δεν το εχω και σαν πρωτη σκεψη!οποτε φταιω κι εγω!εμενα σιλικονες δεν μου εβαλε!ταμπον και κατι λευκα ραμματακια..στον 1μιση μηνα μου επεσε και το τελευταιο!απλα εμενα που ειχε βγαλει καποια στον 1 μηνα γιατι μου ειπε οτι υπηρχε περιπτωση να κανει κακαδακι και να κολλησει με το δερμα και θα μου εκανε φλεγμονη!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 11:16, 14-02-12:

Όταν λες ραμματάκια λευκά τί εννοείς? Εσωτερικά ή εξωτερικά? Γιατί κι εμένα τα εξωτερικά μου τα χει κόψει. Τα εσωτερικά όμως μου είπε ότι είναι απορροφήσιμα.

Να το κάνεις το μασάζ, μην το ξεχνάς. Θα ηρεμήσεις μια ώρα γρηγορότερα.

Παράθεση

bee09

Νεοφερμένος

H bee09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H bee09 έγραψε στις 12:35, 15-02-12:

εξωτερικα ραμματα δεν ειχα.για τα εσωτερικα μιλαω τα οποια ειναι οντως απορροφησιμα..απλα εμενα μου εβγαλε 1-2 γιατι μαλλον θα κολλουσαν με το δερμα για να αποφυγουμε τη φλεγμονη κ ο,τι αυτο συνεπαγεται!ενα αλλο επεσε μονο του παλι..τωρα ελπιζω οτι εχουν φυγει ολα!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:59, 15-02-12:

Κατάλαβα, σ ευχαριστώ πολύ.
Εγώ είχα και κάποια εξωτερικά, μου τα βγαλε μόλις αφαιρέσαμε τις σιλικόνες.
Τώρα που θα πάω σπίτι, θα ψαλιδίσω αυτό που εξέχει από τα εσωτερικά, να μη φαίνεται. Σαν μύξα είναι.

Να σου πω κάτι που έκανα και βοήθησε πολύ στο ξεπρήξιμο?
Όχι ότι ξεπρήστικα τελείως, αλλά βοήθησε πολύ.
Πρωί και βράδυ, βάζω ορό από aloe vera. Είναι καταπραϋντικός και κάνει το δέρμα να ηρεμεί.
Βλέπεις διαφορά. Και από πάνω, κρέμα ανάπλασης.
Την είχα κάνει την έρευνά μου από πριν εγώ και τα χα προμηθευτεί.

Παράθεση

bee09

Νεοφερμένος

H bee09 έγραψε στις 23:46, 15-02-12:

Ααααα!!φαινονται πολυ καλες οι συμβουλες σου!λογικα ορο απο aloe vera βρισκουμε στο φαρμακειο!ειναι οικονομικος?
εγω την εβγαλα αρκετο καιρο με μασκες προσωπου για ενυδατωση,αναπλαση και ο,τι αλλο μπορεις να φανταστεις!!μου πηρε κανενα 15ημερο αλλα εστρωσε

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:29, 16-02-12:

Εγώ φοβόμουν να βάλω μάσκα, γιατί αυτές με τον άργιλο που χα στο σπίτι πετρώνουν και δεν ήξερα πως να τις αφαιρέσω, αφού μετά το νάρθηκα η μύτη μου πονούσε.
Τον ορό με aloe vera τον πήρα από ένα μαγαζί με επαγγελματικά καλλυντικά στην Κηφισιά. Κάνει να το γράψω εδώ ή θα με μαλώσετε? 26€ κοστίζει. Αλλά μεγάλη διαφορά. Με το που το βάζεις, μετά από 10 λεπτά ήδη το πρόσωπο είναι ξεπρησμένο!

Ειδικά αν βάλεις τον ορό και κάνεις και μασαζάκι επί τόπου, τί να σου πω.. Τέλειο το αποτέλεσμα

Παράθεση

tom63

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tom63
Ο tom63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O tom63 έγραψε στις 00:44, 19-02-12:

Γειά σας,

Οταν λέτε εξωτερικά ράμματα τι εννοείτε ; σε ποιο σημείο της μύτης ; ψηλά στα κόκκαλα ή χαμηλά στο ακρωρίνιο ;
Και για τι επέμβαση μιλάτε για ανοιχτή ή κλειστή ρινοπλαστική ;
Εγώ έχω ακούσει μόνο για εσωτερικά ράμματα μονο που είτε σου βάζουν αποροφήσημα ή όχι , δεν 'ηξερα οτι κάνουν και εξωτερικά .

Και μια ακόμα ερώτηση (αν μπορείτε να μου απαντήσετε εσεις που έχετε κάνει επέμβαση πρόσφατα) , όταν αγγίζετε την μύτη σας πονάτε ; πχ όταν κάνετε μασαζ στη ράχη . Με λίγα λόγια πότε σταματάει να πονάει η μύτη μετά την επέμβαση και να μπορείς να κοιμηθείς ανετα , να φορέσεις μια μπλούζα κανονικά κλπ ...

Παράθεση

maria.chaos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria.chaos
H maria.chaos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H maria.chaos έγραψε στις 22:02, 20-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από riariaki_1990
Ναι σκεφτομαι πως ειναι νωρις ακομη για να κρινω το αποτελεσμα!!!Εγω έκανα σε δημοσιο νοσοκομειο στην Θεσσαλονικη!!Ο γιατρος ειναι παρα πολυ καλος!!!Ξερω κοσμο και κοσμακι που εχει κανει εκει και το αποτελεσμα σε ολους περιπου ηταν πλυ ωραιο κανει καλη δουλεια!!Να σου πω κατι μην αγχεσαι τιποτα δεν πονεσε σε μενα ισως επειδη το πηρα πολυ θετικα τι να πω!!δεν νιωθεις πονο,μονο νιωθεις την στιγμη που στα βγαζει μια εντονη ενοχληση θα ελεγα δευτερολεπτων(για δυο δευτερολεπτα μην τραγικοποιουμε τα πραγματα)!!Χωρις δευτερη σκεψη καντο!!Δεν ειναι τοσο τραγικο οσο ακουγεται!!! Αυτα ...παντως ρωτα οτι αλλο θελεις!!
καλησπερα σε ολους! απ ολα τα τα φορουμ που εχω διαβασει, με θεμα τη ρινοπλαστικη νομιζω πως αυτο ειναι το πιο κατατοπιστικο! ειμαι κ εγω απο θεσσαλονικη κ εχω σημαντικο προβλημα με την αναπνοη μου, οποτε σκεφτομαι να το συνδυασω με ρινοπλαστικη.. χαρηκα πολυ οταν διαβασα το μηνυμα σου ρια! οσο για το δημοσιο νοσοκομειο, πιστευω πως μαλλον ειναι καλυτερα σε σχεση με ιδιωτικη κλινικη.. εχω επισκευθει 2 γιατρους (πλαστικους) αλλα δεν εχω αποφασισει, διοτι ειχαν τελειως διαφορετικες αποψεις οσον αφορα κ το λειτουργικο κ το αισθητικο κομματι της επεμβασης.. οποτε καταλαβαινετε μπερδευτικα χειροτερα.. ρια θα σου ημουν ευγνωμων αν μου ελεγες το ονομα του γιατρου σου, διοτι δεν γνωριζω κανεναν αλλο που να εχει κανει πλαστικη σε γιατρο της θεσσαλονικης.. απ οτι γραφεις ο γιατρος σου εχει μεγαλη εμπειρια.. στειλε μου αν θελεις προσωπικο μηνυμα...κ οποιος αλλος γνωριζει κατι.. ευχαριστω εκ των πρωτερων!

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη brigitte_bardot
H brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H brigitte_bardot έγραψε στις 13:12, 21-02-12:

Γεια σας παιδια!!!
Ηρθα κ εγω να πω την εμπειρια μου, μιας κ ειμαι προσφατα χειρουργημενη!! Σημερα ειμαι στη 12η μετεγχειρητικη μερα!!
Ολα πηγαν τελεια, ειμαι ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ με το αποτελεσμα....αν κ πρησμενη, η μυτη μου αρεσει απΙστευτα, σε σημειο που παρακαλαω να μην ξεπρηστει κ αλλαξει!! χαχαχαχαα!!!!
Ειχα κλειστη ρινοπλαστικη, μαζι με διορθωση σκολιωσης διαφραγματος κ απο ο,τι ειπε ο γιατρος ειχα κ προβλημα στις κογχες(προφανως υπετροφια αν κατλαβα καλα)...αυριο θα βγαλω τα ραμματα. Τα ταμπον βγηκαν απιστευτα ευκολα μεσα σε 5 seconds κ δεν πονεσαν καθολου!!!
Ο γιατρος μου ειναι ο Β.Π στο Μαρουσι, ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ, ο καλυτερος κατα τη γνωμη μου, το αποτελεσμα ξεπερασε καθε προσδοκια μου...

Νιωθω πως εχει αλλαξει η ζωη μου, νιωθω απιστευτη ευτυχια....Προτεινω σε οποιον εχει προβλημα τετοιας φυσης, να το τολμησει να κανει την επεμβαση..δεν ειναι ευκολη αποφαση....δεν ειναι ευκολη διαδικασια...ουτε ειναι μια απλη επεμβαση οπως πολλοι επιμενουν να την παρουσιαζουν! Ειναι ενα περιπλοκο χειρουργειο στο κρανιο κ θελει ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥ ΙΑΤΡΟΥ!!!
Προσωπικα θεωρω τη μυτη, υποθεση ΩΡΛ εξειδικευμενου σε πλαστικη προσωπου. Και οχι σκετου πλαστικου χειρουργου...

Διαβαζω βεβαια πολλα για τον Σκ. εδω... Αντιλαμβανομαι οτι καθε γιατρος εχει και καποιες αποτυχιες στο ιστορικο του, παντως μια φιλη μου που χειρουργηθηκε στον Σκ. στην κυριολεξια την κατεστρεψε. Η κοπελα εχει κανει 4 επεμβασεις για να μπορεσει να διορθωσει το προβλημα που της δημιουργηθηκε. Εκανε την πρωτη επεμβαση σε αυτον πριν 5 χρονια, τοτε που ο συγκεκριμενος γιατρος ηταν στα πολυ πανω του κ ετρεχε απο καναλι σε καναλι και δηλωνε υπερηφανα οτι κανει 10 χειρουργεια τη μερα (!!!...αν ειναι δυνατον..ποτε κοιμαται?)...
Μετα την αποτυχια στη φιλη μου, δηλωνε εκπληκτος οτι δε μπορει να καταλαβει πως συνεβη αυτο (...αν δε μπορει να καταλαβει ο γιατρος, ποιος μπορει?)....κ αρνουνταν να αναλαβει ευθυνες. Προσωπικα πιστευω οτι ο γιατρος αυτος εβαλε βοηθο του να χειρουργησει τη φιλη μου...μιας κ εκ των πραγματων ηταν αδυνατον να κανει τοσα χειρουργεια ο ιδιος!
Ακολουθησε μια μεγαλη διαμαχη, η φιλη μου τον απειλησε οτι θα τον βγαλει στα καναλια...χαμος....

Δε ξερω παιδια, θελει πολυ προσοχη αλλα κ πολυ ΤΥΧΗ στο θεμα επιλογης του γιατρου...

Παράθεση

dwarfins

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dwarfins
H dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H dwarfins έγραψε στις 18:48, 21-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από brigitte_bardot
Γεια σας παιδια!!!
Ηρθα κ εγω να πω την εμπειρια μου, μιας κ ειμαι προσφατα χειρουργημενη!! Σημερα ειμαι στη 12η μετεγχειρητικη μερα!!
Αυτα ακους κ αντε να μπεις στο χειρουργειο μετα..Εγω μπαινω αρχες Μαρτιου κ ενω η γιατρος μου ,μου αποπνεει φοβερη εμπιστοσυνη, εχω πολυ αγχος για το αποτελεσμα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 22-02-12 στις 18:29. Αιτία: Προσθηκη spoiler
Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H brigitte_bardot έγραψε στις 12:43, 22-02-12:

dwarfins οχι, δε το εγραψα αυτο για να αποθαρρυνω κανεναν!!! μια αποτυχια μπορει να συμβει σε οποιονδηποτε γιατρο, αυτο ομως δεν ειναι λογος να μην το τολμησει καποιος....δηλαδη ενταξει κ ενα τροχαιο μπορει να συμβει ανα πασα στιγμη κ να πεθανεις, ομως μπαινεις σε αυτοκινητο, ετσι δεν ειναι?

το αγχος για το αποτελεσμα θα το εχεις μεχρι να βγει ο γυψος, ΟΣΗ εμπιστοσυνη κ αν σου εμπνεει ο / η γιατρος....ειναι λογικο αυτο!!
αν κ μια ιδεα ισως παρεις κ με το γυψο ακομα....εγω στο δυσκολο σταδιο του πωματισμου, σηκωνομουν κ πηγαινα στον καθρεφτη κ παρηγοριομουν, γιατι παρολο το γυψο, εβλεπα οτι η μυτη μου ειχε κοντυνει κ ειχε αλλαξει σχημα!! φαινοταν οτι ηταν ωραια, ακομα κ κατω απο το γυψο! φαντασου ποση δυναμη μου εδινε αυτο ωστε να αντεξω το μαρτυριο της αναμονης!

σκεψου θετικα!!! ολα θα πανε καλα!!!!!
καλη επιτυχια!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη brigitte_bardot : 22-02-12 στις 12:54.
Παράθεση

dwarfins

Νεοφερμένος

H dwarfins έγραψε στις 17:05, 22-02-12:

dwarfins οχι, δε το εγραψα αυτο για να αποθαρρυνω κανεναν!!! μια αποτυχια μπορει να συμβει σε οποιονδηποτε γιατρο, αυτο ομως δεν ειναι λογος να μην το τολμησει καποιος....δηλαδη ενταξει κ ενα τροχαιο μπορει να συμβει ανα πασα στιγμη κ να πεθανεις, ομως μπαινεις σε αυτοκινητο, ετσι δεν ειναι?

το αγχος για το αποτελεσμα θα το εχεις μεχρι να βγει ο γυψος, ΟΣΗ εμπιστοσυνη κ αν σου εμπνεει ο / η γιατρος....ειναι λογικο αυτο!!
αν κ μια ιδεα ισως παρεις κ με το γυψο ακομα....εγω στο δυσκολο σταδιο του πωματισμου, σηκωνομουν κ πηγαινα στον καθρεφτη κ παρηγοριομουν, γιατι παρολο το γυψο, εβλεπα οτι η μυτη μου ειχε κοντυνει κ ειχε αλλαξει σχημα!! φαινοταν οτι ηταν ωραια, ακομα κ κατω απο το γυψο! φαντασου ποση δυναμη μου εδινε αυτο ωστε να αντεξω το μαρτυριο της αναμονης!

σκεψου θετικα!!! ολα θα πανε καλα!!!!!
καλη επιτυχια!!!
Ποσο δικιο εχεις σε όλα!Σ'ευχαριστώ πολύ.Εγώ εχω κ άλλο χούι μεσα σε ολα αυτα!Φοβαμαι μην αλλαξω σε βαθμο που δεν με αναγνωριζω.Ισως να φταιει που το αποφασισα σε συνδυασμο με το διαφραγμα τι να πω.Εσυ ειχες κ προβληματα αναπνοης;Γιατι εγω ζω με ενα spray στο χερι!

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 11:50, 23-02-12:

ναι ειχα προβληματα αναπνοης! τη μιση μου ζωη στους ΩΡΛ την περασα...ενα σπρει σε καθε τσαντα!
απο το δεξι ρουθουνι δεν περναγε αερας σχεδον καθολου. ομως παρολο που ειχα το προβλημα της αναπνοης, δεν εβρισκα το θαρρος να μπω στο χειρουργειο για να φτιαξω το διαφραγμα μου. τη δυναμη αυτη μου την εδωσε η ελπιδα οτι θα φτιαξει και αισθητικα η μυτη μου. ετσι το αποφασισα..τωρα που το αναπολω, δεν μπορω να πιστεψω πως το τολμησα!! γιατι ειμαι πολυ φοβιτσιαρα σε θεματα υγειας!!

ειναι απολυτα φυσικο να νιωθεις αγχος για το αποτελεσμα! εγω φοβομουν τοσο πολυ, που παραμονη της επεμβασης ηθελα να το ακυρωσω...! ειχα δωσει 1000 ευρω προκαταβολη κ ελεγα "δε με νοιαζει ας τα χασω!!"...ευτυχως πεσαν πανω οι δικοι μου κ με συνεφερανε!! παραλιγο να τα τιναζα ολα στον αερα!...σημερα, 15 μερες μετα, νιωθω ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος στην ελλαδα!! κ ευγνωμονω τους δικους μου που με στηριξαν κ δε με αφησαν να παρεκλινω απο την αρχικη μου αποφαση.

χθες πηγα στον γιατρο, μου κοψανε τα ραμματα κ μου την ξανακαθαρισανε...η αναπνοη μου ειναι ηδη πολυ καλυτερη απο πριν, παρολο που θελει ακομα καιρο μεχρι να καθαρισει εντελως η μυτη! πως θα συνηθισω με τοσο αερα? χαχαχα...μου φαινεται πολυ περιεργη η αισθηση..

κ απο αισθητικο αποτεμεσμα δε το συζητω!!!...δε ξερω αν εγω ημουν πολυ τυχερη η αν ο συγκεκριμενος γιατρος ειναι τοσο μεγαλος γλυπτης, αλλα ως τωρα οσοι ηξεραν οτι θα χειρουργηθω κ εχουν δει τη μυτη μου, τη χαζευουν...ειναι τοσο τελεια στις λεπτομεριες, τοσο συμμετρικη, τα ρουθουνια ειναι τελεια, ολοστογγυλα και κομψα, η ακρη ειναι ανσηκωμενη ενα τικ, οσο χρειαζεται για να δωσει θυληκοτητα...ξερεις πως φοβομουν μην εβγαινα μις Πιγκυ??!!!

δε ξερω παιδια ποιον να ευχαριστησω...το γιατρο? την τυχη μου? τον Θεο? ..ειμαι τοσο ευτυχισμενη.
Κ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΣΤΕΡΗΘΕΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΥΠΟΚΥΨΕΙ ΣΤΟΝ ΦΟΒΟ!!

παιδια, οσοι ετοιμαζεστε για τη μεγαλη αποφαση, να εχετε θαρρος!!! ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΣΑΣ, εμπιστευτειτε το γιατρο σας κ ολα θα πανε καλα!

ααα!!! και οχι ρε συ dwarfins!! δεν αλλαζεις σε βαθμο που δε σε αναγνωριζεις!!! τι λες? χαχαχχαα!!
θα υπαρξουν ανθρωποι, που ουτε καν θα καταλαβουν οτι εκανες πλαστικη!!
εγω εχω κανει ηδη μια δημοσια εμφανιση σε γνωστους (που δεν ηξεραν για την επεμβαση, γιατι οσοι το ηξεραν την παρατηρουν τη μυτη κ ειναι λογικο!) κ κανεις δε μου ειπε τιποτα! πλην του οτι ειμαι πολυ ομορφη!! κ δεν ηξεραν που να το αποδωσουν κ θεωρησαν οτι οφειλεται στα μαλλια...γιατι τα ειχα σηκωσει ψηλα..κατι που δε το συνηθιζα, λογω ανασφαλειας για τη μυτη!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 23-02-12 στις 22:58. Αιτία: merge συνεχομενων ποστς
Παράθεση

dwarfins

Νεοφερμένος

H dwarfins έγραψε στις 22:56, 23-02-12:

ααα!!! και οχι ρε συ dwarfins!! δεν αλλαζεις σε βαθμο που δε σε αναγνωριζεις!!! τι λες? χαχαχχαα!!
θα υπαρξουν ανθρωποι, που ουτε καν θα καταλαβουν οτι εκανες πλαστικη!!
εγω εχω κανει ηδη μια δημοσια εμφανιση σε γνωστους (που δεν ηξεραν για την επεμβαση, γιατι οσοι το ηξεραν την παρατηρουν τη μυτη κ ειναι λογικο!) κ κανεις δε μου ειπε τιποτα! πλην του οτι ειμαι πολυ ομορφη!! κ δεν ηξεραν που να το αποδωσουν κ θεωρησαν οτι οφειλεται στα μαλλια...γιατι τα ειχα σηκωσει ψηλα..κατι που δε το συνηθιζα, λογω ανασφαλειας για τη μυτη!
Χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!Ειναι πραγματικα σαν να εισαι μες στο κεφαλι μου!!!Κ γω το ιδιο φοβαμαι,μην τα τιναξω ολα στον αερα την παραμονη του χειρουργειου

Παράθεση

maria.chaos

Νεοφερμένος

H maria.chaos έγραψε στις 01:11, 24-02-12:

Πολύ χαίρομαι για σένα brigitte! Νομίζω όλοι θα θέλαμε να ήμασταν στη θέση σου κ να βιώναμε τα ίδια συναισθήματα.. Το πιό σημαντικό, όπως είπες, είναι ο γιατρός να ξέρει καλά τη δουλειά του κ να σε προσέξει. Το ζήτημα ειναι να βρείς έναν τέτοιο γιατρό.. Στην Αθήνα υπάρχουν πολλές επιλογές, στην επαρχία ωστόσο ειναι πιο δύσκολα τα πραγματα..

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 11:22, 24-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από dwarfins
Χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!Ειναι πραγματικα σαν να εισαι μες στο κεφαλι μου!!!
αφου ολοι οσοι περασαμε/περναμε αυτη την εμπειρια, την ιδια ψυχολογια εχουμε...τους ιδιους φοβους, τα ιδια αγχη, τις ιδιες προσδοκιες...

Αρχική Δημοσίευση από maria.chaos
Πολύ χαίρομαι για σένα brigitte! Νομίζω όλοι θα θέλαμε να ήμασταν στη θέση σου κ να βιώναμε τα ίδια συναισθήματα.. Το πιό σημαντικό, όπως είπες, είναι ο γιατρός να ξέρει καλά τη δουλειά του κ να σε προσέξει. Το ζήτημα ειναι να βρείς έναν τέτοιο γιατρό.. Στην Αθήνα υπάρχουν πολλές επιλογές, στην επαρχία ωστόσο ειναι πιο δύσκολα τα πραγματα..
σ'ευχαριστω πολυ μαρια!!

αν πιστευεις οτι στην πολη σου δε μπορεις να βρεις καποιον γιατρο που να σου εμπνευσει εμπιστοσυνη, τοτε να σκεφτεις το ενδεχομενο να ερθεις στην αθηνα για να χειρουργηθεις.
αν και εχω ακουσει οτι θεσσαλονικη υπαρχουν καποιοι γιατροι με πολυ καλες συστασεις....ψαξ'το κ αλλο, ρωτησε γιατρους αλλων ειδικοτητων που τυγχανει να επισκεφτεσαι, αν εχουν ακουστα καποιον καλο για το θεμα αυτο...συνηθως στους ιατρικους κ επιστημονικους κυκλους οι καλοι, ειναι γνωστοι!

εδω ειναι τα μελη της Αmerican Academy of facial plastic and reconstructive surgery: http://www.aafprs.org/patient/finder...Country=Greece
ειναι 3 ελληνες, ενας θεσσαλονικη...τον εχεις επισκεφτει αυτον?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 24-02-12 στις 23:53. Αιτία: Merge συνεχόμενων αναρτήσεων
Παράθεση

dwarfins

Νεοφερμένος

H dwarfins έγραψε στις 23:39, 24-02-12:

αφου ολοι οσοι περασαμε/περναμε αυτη την εμπειρια, την ιδια ψυχολογια εχουμε...τους ιδιους φοβους, τα ιδια αγχη, τις ιδιες προσδοκιες...
Τι να πω Brigitte ισως φταιει κ η κλεισουρα απο την (τελευταια μου ελπιζω ) εξεταστικη κ εχει φουντωσει κ αλλο το αγχος.Σε ευχαριστουμε οπως να'χει παντως για το θαρρος!Ευχομαι καθε μερα να εισαι κ καλυτερα!

Παράθεση

pigasus

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pigasus
H pigasus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H pigasus έγραψε στις 19:15, 26-02-12:

Γεια σας+από μένα!+εγώ είμαι μία από εσάς που ψάχνω εναγωνίως τον κατάλληλο γιατρό.Το κακό είναι ότι έχω μόνο μια φίλη η οποία έχει χειρουργηθεί με καλά αποτελέσματα.Αλλά για την ίδια γιατρό έχω ακούσει+αρνητικά σχόλια οπότε καταλαβαίνετε έχω μπερδευτεί.Λοιπόν απ'οτι έχω καταλάβει μάλλον δεν επιτρέπεται ολόκληρη η αναγραφή ονόματος.Η γιατρός -ναι είναι γυναίκα!!- για την οποία ζητάω γνώμη από κάποιον που την έχει επισκεφτεί έχει τα αρχικά Κ.Δ. και ιατρείο στο Κολωνάκι.Επίσης χειρουργεί και στην Θεσσαλονίκη..Παρακαλώ πολύ όποιον έχει εμπειρία να μου στείλει τις εντυπώσεις του είτε εδώ είτε προσωπικά στο mail μου kontak79@hotmail.com.
Ευχαριστώ πολύ

Παράθεση

angel1994

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη angel1994
H angel1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H angel1994 έγραψε στις 11:43, 02-03-12:

Γεια σας κι απο μενα !!!! Ειμαι καινουργιο μελος και γραφω πρωτη φορα στο e-steki !
Λοιπον,ενδιαφερομαι κι εγω για ρινοπλαστικη και ταυτοχρονη διορθωση ρινικου διαφραγματος ομως δεν ξερω σε ποιον γιατρο να απευθυνθω.Μενω Αθηνα κι σκεφτηκα τον Β.ΠΑΥΛ. Διαβασα αρκετα καλα σχολια γι αυτον ομως θα ηθελα και καποιες παραπανω λεπτομερεις οπως συμπεριφορα και αποτελεσμα...Μεινατε πληρως ικανοποιημενοι ? Τελος ποσο σας κοστισε στον συγεκριμενο ?
Ευχαριστωωωωω XD

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 12:21, 02-03-12:

γεια σου angel!!
επειδη μαλλον εδω μεσα ειμαι η πιο προσφατα χειρουργημενη απο τον συγκεκριμενο γιατρο, στειλε μου pm να σου απαντησω σε ο,τι απορια εχεις

οσον αφορα εμενα, εχω κλεισει την τριτη μετεγχειρητικη εβδομαδα κ ολα βαινουν καλως...η μυτη μου δεν εχει ματωσει ουτε μια φορα, αναπνεω κανονικα απο τα ρουθουνια κ ευτυχως ως τωρα δεν την εχω χτυπησει καπου, προσεχω παντως υπερβολικα τις κινησεις μου...
η αναρρωση βεβαια ειναι μια διαδικασια πολυ αργη
..ναι μεν, επιστρεφεις στη δουλεια τη 10η μερα, αλλα δεν εισαι ακομα ΚΑΛΑ-ΚΑΛΑ....εχεις μια αισθηση σα να εχεις κρυολογημα για καμποσο καιρο μετα...συνηθως νομιζουμε οτι βγαινοντας ο γυψος, αυτοματως εισαι περδικι (..ναι, εγω ετσι νομιζα... ) δυστυχως δεν ειναι ετσι.....βεβαια απο οτι διαβαζω, καθε οργανισμος το περναει αλλιως το σταδιο της αναρρωσης....γι αλλους ειναι πιο ευκολο, για αλλους ειναι πιο δυσκολο...εγω μαλλον ειμαι απο τους ευαισθητους οργανισμους που δυσκολευονται ....φφφ.. φανταζομαι ομως σε αυτο θα παιζει σημαντικο ρολο κ η ψυχολογια του καθενος...εγω ειμαι πολυ φοβιτσιαρα, πανικοβαλομαι ευκολα, ανησυχω υπερβολικα κ μαλλον αυτο δε βοηθαει κ πολυ την κατασταση
απο το φοβο μου, σχεδον δεν την ακουμπαω καν τη μυτη! ...τωρα αρχισα δειλα δειλα να την ακουμπαω...προχθες εβαλα κ μασκα προσωπου!
...ποσο ανυπομονω να ξαναμπω στους κανονικους ρυθμους μου!!!

Παράθεση

violence

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη violence
Ο violence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O violence έγραψε στις 01:06, 03-03-12:

γεια σας παιδια. κ εγω εκανα επεμβαση ρινοπλαστικης κ ρινικου διαφραγματος 23 φεβρουαριου και ειμαι στο σταδιο της αναρωσης. εχω καποιες αποριες που με βασανιζουν αν μπορειτε να βοηθησετε θα το εκτιμουσα. Καταλαθος στον υπνο μου μου εφυγε απτη μυτη ο "ναρθηκας" και οταν αντικρησα την νεα μου μυτη απογοητευτηκα λιγο. ξερω πως ειναι πρισμενη ακομα αλλα οπως διαβασα στα σχολια σας το σχημα δεν αλλαζει ετσι δεν ειναι? ειναι αρκετα πλακουτσωτη και μου διαφερει ελαχιστα με παλια. εχω δικειο που ανησυχω η οταν ξεπριστει θα αλλαξει το σχημα?

Παράθεση

george k

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη george k
Ο george k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O george k έγραψε στις 12:38, 03-03-12:

καλημερα.ετοιμαζομαι για χειρουργειο συντομα.εχω μιλησει με την Α.Κ που εχει ιατρειο στο πειραια.ειμαι ακομα ομως ανχωμενος.εχει καποιος να μου πει καποια εμπειρια του απο την συγκεκριμενη?

Παράθεση

dwarfins

Νεοφερμένος

H dwarfins έγραψε στις 14:31, 03-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από george k
καλημερα.ετοιμαζομαι για χειρουργειο συντομα.εχω μιλησει με την Α.Κ που εχει ιατρειο στο πειραια.ειμαι ακομα ομως ανχωμενος.εχει καποιος να μου πει καποια εμπειρια του απο την συγκεκριμενη?
Εγω μπαινω την Τριτη με την ιδια γιατρο οποτε θα σου πω νεοτερα απο Τεταρτη λογικα.Ποτε μπαινεις???Κ γω εχω τρομερο αγχος παρ'ολο που η γιατρος μου βγαζει πολλη εμπιστοσυνη.Λογικο ειναι εγχειρηση κ μαλιστα στο προσωπο πας να κανεις.

Παράθεση

george k

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη george k
Ο george k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O george k έγραψε στις 02:04, 04-03-12:

παρασκευη μπαινω.εγω να δεις ανχος .περιμενω να μου πεις νεοτερα

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 12:23, 05-03-12:

violence μην απογοητευσαι! πρεπει να εχεις υπομονη!
κοιταζω φωτος μου απο τη μερα που εβγαλα το ναρθηκα κ βλεπω σημαντικη διαφορα στη μυτη!
προλο που εμενα μου αρεσε κ τη μερα που βγηκε ο γυψος, τωρα βλεποντας τις φωτο διαπιστωνω πως πλεον εχει αλλαξει αρκετα κ ειναι πολυ πιο ομορφη! τωρα τη βλεπω πως ηταν η καημενη τη μερα που βγηκε ο γυψος κ λεω "αμαν!!!"...χαχαχχαα
θελει υπομονη, εχω ακουσει οτι πολλοι μολις βγαζουν τον γυψο, νομιζουν οτι η μυτη τους δεν αλλαξε κ πολυ κ απογοητευονται...ομως δεν ειναι ετσι...καθως θα ξεπρηζεται η μυτη σου θα αλλαζει προς το καλυτερο, το σχημα της θα γινεται πιο συγκεκριμενο.

αυτο που θα πρεπει να σε προβληματιζει ειναι το πως εφυγε ο ναρθηκας!
ο ναρθηκας λογικα πρεπει να ειναι πολυ καλα στερεωμενος!!...κ εσυ να κοιμασαι ανασκελα ωστε να μην ακουμπαει πουθενα!

Παράθεση

mariosgt

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mariosgt
Ο mariosgt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O mariosgt έγραψε στις 13:04, 05-03-12:

Αντίστροφη μέτρηση για μένα αφού αύριο μπαίνω στο διαβαλκανικό για διάφραγμα και πλαστική με τον κ.Π. από Θεσσαλονίκη.
Μετά από 1 χρόνο ψάξιμο και αναβολή και αφού είδα άλλους 5 γιατρούς εδώ και διάβασα άπειρα ποστ σε φόρουμ ,αποφάσισα με τον συγκεκριμένο γιατί φάνηκε αρκετά ενημερωμένος, προσιτός και εμπιστοσύνης ενώ γενικά είχε κόσμο τις ημέρες που τον επισκέφτηκα που έφευγε ευχαριστώντας τον για την καλή δουλειά του.
Είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα καταφέρει καθώς έχω μια μεγάλη μύτη και η ηλικία μου δεν είναι και η πιο εύκολη καθώς είμαι almost 40.
Ελπίζω ότι θα συνεχίσει την καλή παράδοσή του και όλα να πάνε καλά αφού είναι εξάλλου η πρώτη μου εγχείρηση γενικότερα (ευτυχώς εγω δεν έχω να κάνω τίποτα) :p

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 05-03-12 στις 23:32. Αιτία: δεν αναφέρουμε ονόματα γιατρών
Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 13:13, 05-03-12:

καλη επιτυχια σε οσους ετοιμαζεστε!!!!!
να μη φοβαστε κ να οραματιζεστε τον νεο σας εαυτο, ωστε να παιρνετε δυναμη!!...
ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΖΩΗ ΣΑΣ!!

Παράθεση

dwarfins

Νεοφερμένος

H dwarfins έγραψε στις 14:30, 05-03-12:

καλη επιτυχια σε οσους ετοιμαζεστε!!!!!
να μη φοβαστε κ να οραματιζεστε τον νεο σας εαυτο, ωστε να παιρνετε δυναμη!!...
ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΖΩΗ ΣΑΣ!!
Σ'ευχαριστουμε πολυ Brigitte Εγω μπαινω αυριο το πρωι κ σιγα - σιγα το αγχος γινεται ανυπομονησια!!!!!

Αρχική Δημοσίευση από mariosgt
Αντίστροφη μέτρηση για μένα αφού αύριο μπαίνω στο διαβαλκανικό για διάφραγμα και πλαστική με τον κ.Π από Θεσσαλονίκη.
Μετά από 1 χρόνο ψάξιμο και αναβολή και αφού είδα άλλους 5 γιατρούς εδώ και διάβασα άπειρα ποστ σε φόρουμ ,αποφάσισα με τον συγκεκριμένο γιατί φάνηκε αρκετά ενημερωμένος, προσιτός και εμπιστοσύνης ενώ γενικά είχε κόσμο τις ημέρες που τον επισκέφτηκα που έφευγε ευχαριστώντας τον για την καλή δουλειά του.
Είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα καταφέρει καθώς έχω μια μεγάλη μύτη και η ηλικία μου δεν είναι και η πιο εύκολη καθώς είμαι almost 40.
Ελπίζω ότι θα συνεχίσει την καλή παράδοσή του και όλα να πάνε καλά αφού είναι εξάλλου η πρώτη μου εγχείρηση γενικότερα (ευτυχώς εγω δεν έχω να κάνω τίποτα) :p
Κ εγω αυριο μπαινω Μαριε κ σε νιωθω!!!Καλη επιτυχια να εχουμεεε!!!Ολα θα πανε καλα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 05-03-12 στις 23:33. Αιτία: merge...για να απαντήσουμε σε πολλά μηνύματα μαζί χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση
Παράθεση

violence

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη violence
Ο violence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O violence έγραψε στις 15:33, 05-03-12:

brigitte_bardot οταν λες γυψος τι εννοεις ακριβως? εγω το μονο που εχω μετα την εγχειριση ειναι ενα πλαστικο ασρπο προστατευτικο πανω απτη μυτη.. Σταθερωποιημενο με γαζαπλαστ. Ε ποσο να αντεξει το γαζαπλαστ φθαρθηκε με τις μερες. Παντως ο γιατρος μου πε οτι δεν πειραζει.
Να'σαι καλα για το θαρρος που μας δινεις! Πιστευω οτι αξιζει τον κοπο παντως

Παράθεση

mallorca1983

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mallorca1983
H mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H mallorca1983 έγραψε στις 19:01, 05-03-12:

Καλησπέρα σε όλους!!! Μου πήρε δύο μέρες, αλλά διάβασα και τις 149 σελίδες!!!

Εγώ εν ολίγοις έχω κάνει δύο αποτυχημένες αισθητικά επεμβάσεις, (fmylife!!!) και χωρίς να θέλω να τρομάξω κανέναν σας, μπορώ να πω ότι η μύτη μου έχει παραμορφωθεί αρκετά.
Δεν θέλω να σας κουράσω με την ιστορία μου, αλλά αν κάποιος από σας έχει βιώσει μία τρίτη ΠΕΤΥΧΗΜΈΝΗ επανορθωτική επέμβαση ή έστω δεύτερη, θα ήθελα να μου στείλει ένα μήνυμα με πληροφορίες για γιατρό κλπ...

Επίσης έχει κανείς πάει σε αυτόν τον γιατρό ? Π.Μ. Και αν ναι, περιμένω να ακούσω τις εντυπώσεις σας.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 05-03-12 στις 23:38. Αιτία: δεν αναφέρουμε ονόματα γιατρών ή τις ιστοσελίδες τους
Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 11:55, 06-03-12:

Σ'ευχαριστουμε πολυ Brigitte Εγω μπαινω αυριο το πρωι κ σιγα - σιγα το αγχος γινεται ανυπομονησια!!!!!

Κ εγω αυριο μπαινω Μαριε κ σε νιωθω!!!Καλη επιτυχια να εχουμεεε!!!Ολα θα πανε καλα!
περιμενουμε να μας πειτε πως πηγε!!

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 12:01, 06-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από violence
brigitte_bardot οταν λες γυψος τι εννοεις ακριβως? εγω το μονο που εχω μετα την εγχειριση ειναι ενα πλαστικο ασρπο προστατευτικο πανω απτη μυτη.. Σταθερωποιημενο με γαζαπλαστ. Ε ποσο να αντεξει το γαζαπλαστ φθαρθηκε με τις μερες. Παντως ο γιατρος μου πε οτι δεν πειραζει.
Να'σαι καλα για το θαρρος που μας δινεις! Πιστευω οτι αξιζει τον κοπο παντως
εννοω το γυψο που σου βαζουν οταν εχεις κανει πλαστικη (οχι απλα διαφραγμα).
οι περισσοτεροι γιατροι χρησιμοποιουν γυψο για να σταθεροποιησουν τη μυτη κ να διασφαλισουν το χειρουργικο αποτελεσμα, ωσπου να αρχισουν να επανασυνδεονται τα οστα....
ο γυψος ειναι δεμενος καλα, γι αυτο μου εκανε εντυπωση το γεγονος οτι μπορει να εφυγε, αλλα ΟΚ δεν ηξερα οτι εσυ ειχες το πλαστικο καλυμμα, υπεθεσα οτι ειχες γυψο.

Παράθεση

mariosgt

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mariosgt
Ο mariosgt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O mariosgt έγραψε στις 10:45, 07-03-12:

Μόλις μπήκα σπίτι από το νοσοκομείο όπου χτες πρωί εγχειρήστηκα και γράφω τις πρώτες εντυπώσεις.
Ο γιατρός μου ο κ. Π από Θεσσαλονίκη μου είπε ότι πήγε πολύ καλά εγώ βέβαια δεν μπορώ να δω το αποτέλεσμα ακόμα καθώς φοράω γύψινη μάσκα και είμαι πρησμένος.
Είμαι αρκετά πρησμένος στα μάτια, είναι μισόκλειστο μάλιστα το ένα σαν να έχω φάει μπουνιές στο ρινγκ.
Να σας πω ότι αυτό ίσως οφείλεται περισσότερο στο ότι έβαλα και ζυγωματικά συμπαγούς σιλικόνης πέρα από διάφραγμα ,κόγχες και πλαστική μύτης που έκανα.
Ο γιατρός μου είπε ότι θα αρχίσει να υποχωρεί το πρήξιμο σε 3 μέρες και ανυπομονώ γιατί τα μάτια μου είναι μπλε.
Έχω ράματα μέσα στο στόμα και πρέπει να τρώω μόνο σούπες και μαλακά φαγητά για να μην ανοίξουν.
Η μύτη τώρα υποστηρίζεται με γύψινο νάρθηκα και σταματάει σιγά σιγά η αιμοραγία.Αυτό που χρειάζεται να κάνω είναι να αλλάζω μόνο τη γάζα που έχω από κάτω όταν γεμίζει αίματα και υγρά.
Πόνο δεν νιώθω απλά ενόχληση και πρήξιμο.Θα σας ενημερώσω με τις εξελίξεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 07-03-12 στις 11:55. Αιτία: Παρακαλώ να μην αναφέρονται ονόματα γιατρών.Καλημέρα :)
Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 11:43, 07-03-12:

mariosgt... ταχεια αναρρωση!!!

καθως περνουν οι ωρες η μυτη σου θα αιμοραγει ολο κ λιγοτερο, θα αλλαζεις τη γαζα κ θα βλεπεις μονο μερικες σταγονες.
σε 2-3 μερες θα εισαι ΠΟΛΥ καλυτερα.
το οιδημα του προσωπου κατεβαινει προς τα κατω, γι'αυτο τα ματια σου θα ξεπρηστουν πολυ γρηγορα. οι μελανιες σε καμμια βδομαδα θα εχουν φυγει..μη σε απασχολουν καθολου αυτα.
ειναι πολυ καλο που δε πονας, ομως ειναι πολυ πιθανο καποια στιγμη μεσα στις επομενες μερες να νιωσεις πονους στη μυτη...κατι σαν εντονες πιεσεις..μην πανικοβληθεις, ειναι φυσιολογικο και με ενα παυσιπονο θα εισαι μια χαρα!

Παράθεση

dwarfins

Νεοφερμένος

H dwarfins έγραψε στις 14:39, 07-03-12:

mariosgt... ταχεια αναρρωση!!!

καθως περνουν οι ωρες η μυτη σου θα αιμοραγει ολο κ λιγοτερο, θα αλλαζεις τη γαζα κ θα βλεπεις μονο μερικες σταγονες.
σε 2-3 μερες θα εισαι ΠΟΛΥ καλυτερα.
το οιδημα του προσωπου κατεβαινει προς τα κατω, γι'αυτο τα ματια σου θα ξεπρηστουν πολυ γρηγορα. οι μελανιες σε καμμια βδομαδα θα εχουν φυγει..μη σε απασχολουν καθολου αυτα.
ειναι πολυ καλο που δε πονας, ομως ειναι πολυ πιθανο καποια στιγμη μεσα στις επομενες μερες να νιωσεις πονους στη μυτη...κατι σαν εντονες πιεσεις..μην πανικοβληθεις, ειναι φυσιολογικο και με ενα παυσιπονο θα εισαι μια χαρα!
Καλησπερα κ απο μενα παιδια!Μολις γυρισα κ γω απο το νοσοκομειο Χειρουργηθηκα χτες,ολα πηγαν πολυ καλα!Ψεμματα δεν θα πω ,την πρωτη μερα υπαρχει λιγη δυσφορια λογω του οτι αναπνεεις απο το στομα αλλα με λιγη υπομονη κ θετικη σκεψη περναει.Η αφαιρεση των ταμπον ειναι ελαφρως δυσαρεστη διαδικασια,οχι απο αποψη πονου αλλα πιο πολυ ειναι περιεργη η αισθηση.Κραταει ομως δευτερολεπτα.Γενικα πονο δεν νιωθεις καθολου αλλα ακομα κ να νιωσεις σου δινουν παυσιπονα κ δεν καταλαβαινεις τιποτα.Τωρα αυτο που με προβληματισε λιγο ειναι οτι η μυτη μου στην ακρη της μου φαινοταν σαν γουρουνισια(λεμε τωρα...σηκωμενη τελοσπαντων) ,δεν ειναι ομως!Απλα ειναι πολυ πρησμενη η ακρη κ την τραβαει ενα τσιροτο προς τα πανω οποτε ολα οκ.Το ειπα κ στη γιατρο κ με καθησυχασε κ οσο περναει η ωρα τοσο πιο οκ μου φαινεται.

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 14:50, 07-03-12:

ταχεια αναρρωση κ σ'εσενα dwarfins!!!!

η ακρη της μυτης θα "πεσει" κ τα ρουθουνα θα μικρυνουν κ θα παρουν το σχημα τους σε λιγες μερες...don't worry!
εγω οταν βγηκα απο το χειρουργειο ειχα το ενα ρουθουνι μεγαλυτερο απο το αλλο.... μια εβδομαδα μετα, ηταν κ τα 2 ολοιδια!
αυτο το pig-ish, το "γουρουνισιο" που βλεπεις, ειναι απο το πρηξιμο, θα παρει το σχημα της η μυτη σου συντομα καθως θα ξεπρηζεται!

Παράθεση

dwarfins

Νεοφερμένος

H dwarfins έγραψε στις 15:11, 07-03-12:

ταχεια αναρρωση κ σ'εσενα dwarfins!!!!

η ακρη της μυτης θα "πεσει" κ τα ρουθουνα θα μικρυνουν κ θα παρουν το σχημα τους σε λιγες μερες...don't worry!
εγω οταν βγηκα απο το χειρουργειο ειχα το ενα ρουθουνι μεγαλυτερο απο το αλλο.... μια εβδομαδα μετα, ηταν κ τα 2 ολοιδια!
αυτο το pig-ish, το "γουρουνισιο" που βλεπεις, ειναι απο το πρηξιμο, θα παρει το σχημα της η μυτη σου συντομα καθως θα ξεπρηζεται!
Αχ σ'ευχαριστω τοσο πολυ!!!Μα τρομαξα κ γω προς στιγμην. Ανυπομονωωωωωω!

Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη new life
Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O new life έγραψε στις 01:28, 08-03-12:

βρε παιδια, εχω μια απορια!!οταν καποιος κανει ρινοπλαστικη, μετα δεν υπαρχει η πιθανοτητα να αποκτησει καποια ευαισθησια στη μυτη? οταν π.χ αλλαζει ο καιρος δεν νιωθει καποια ενοχληση εστω κ μικρη στο συγκεκριμενο σημειο??το ρωταω αυτο, διοτι αποτελει ενα χειρουργειο με το οποιο επεμβαινεις στον σωμα κ τον οργανισμο σου...!!δε σου αφηνει καποιο "κουσουρι" να το πω ετσι???

Παράθεση

dwarfins

Νεοφερμένος

H dwarfins έγραψε στις 11:45, 08-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από new life
βρε παιδια, εχω μια απορια!!οταν καποιος κανει ρινοπλαστικη, μετα δεν υπαρχει η πιθανοτητα να αποκτησει καποια ευαισθησια στη μυτη? οταν π.χ αλλαζει ο καιρος δεν νιωθει καποια ενοχληση εστω κ μικρη στο συγκεκριμενο σημειο??το ρωταω αυτο, διοτι αποτελει ενα χειρουργειο με το οποιο επεμβαινεις στον σωμα κ τον οργανισμο σου...!!δε σου αφηνει καποιο "κουσουρι" να το πω ετσι???
Δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο απλα σιγουρα τον πρωτο καιρο θα ειναι αρκετα ευαισθητη.Αρκει μονο να σου πω οτι χειρουργη8ηκα προχτες ,χτες βγηκαν τα ταμπον κ με το που βγηκα απο το νοσοκομειο πηρα την πιο ωραια ανασα της ζωης μου!Δεν μπορουσα να το πιστεψω οτι αναπνεουν ετσι οι ανθρωποι.Τωρα μπουκωνει λιγο αλλα κ παλι η διαφορα ειναι απιστευτη

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 11:55, 08-03-12:

τον πρωτο χρονο, η εστω μεχρι την πληρη ιαση, αναλογα το ποσο καιρο χρειαζεται ο καθενας, σαφως υπαρχει μια ευαισθησια στις αλλαγες θερμοκρασιας κ αρκετες ενοχλησεις.
εμενα αυτες οι αποτομες αλλαγες καιρου με επηρεαζουν πολυ.
με τον καιρο ομως υποχωρουν ολα αυτα.
μια εγχειρηση την κανεις για να θεραπευσεις, να φτιαξεις η να διορθωσεις κατι, οχι για να δημιουργησεις προβληματα κ κουσουρια στον οργανισμο σου. κ εκει εγκειται κ η επιτυχια μιας επεμβασης. αν ολα πανε καλα κ γινει η δουλεια σωστα κ οπως πρεπει, δε μενει κανενα κουσουρι.

για καθε ειδους εγχειρηση, χρειαζεται να περασει 1 χρονος τουλαχιστον, ωστε να αρχισουμε να μιλαμε για πληρη ιαση, χωρις ενοχλησεις κτλ...
γι'αυτο μια ρινοπλαστικη, δεν ειναι για τους ανυπομονους, ουτε γι'αυτους που βλεπουν το ολο θεμα λιγο στα ελαφρα.. ειναι μια κατασταση η οποια θα σε βαλει σε μια μακρα περιοδο αναμονης για την ιαση. πρεπει να το θελεις πολυ κ να εχεις αποδεχτει απο πριν, οτι μπορεις κ εισαι διατεθειμενος να το περασεις αυτο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη brigitte_bardot : 08-03-12 στις 12:08.
Παράθεση

wonderfool

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wonderfool
H wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H wonderfool έγραψε στις 17:51, 08-03-12:

Μεγάλη σπαζοκεφαλιά, ακόμη και μετά από 150 σελίδες δεν κατάφερα να βρω απάντηση στο αν ο ιδανικότερος γιατρός είναι ο ΩΡΛ ή ο πλαστικός..

Βάσει κοινής λογικής ο καταλληλότερος θα ήταν κάποιος καλλιτέχνης με πλήρη εξειδίκευση και στις δύο ειδικότητες, όχι μια κύρια και 1-2 εξάμηνα στην άλλη..

Το θέμα με το γρομπαλάκι/καρουμπαλάκι που εμφανίστηκε σε αρκετούς από εδώ και από διάφορους γιατρούς, δημιουργήθηκε από σφάλμα ιατρού;

Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία από Ε. Χρ....λο (Μ. Μουσικής), Α. Χρ....λο (Λητώ), Κ..ια (Γλυφάδα), Π......η (Μαρούσι), Κων...ίδη (Θεσσαλονίκη);

ευχαριστώ!

Παράθεση

maria.chaos

Νεοφερμένος

H maria.chaos έγραψε στις 01:16, 09-03-12:

Τι εγινε βρέ παιδια? Ολοι μαζι τις κανονισατε τις πλαστικες? Καλη αναρρωση σε ολους ευχομαι! Ευτυχως εχουμε τη brigitte κ μας ανεβαζει το ηθικο! Περιμενω τις εξελιξεις απ το mario για να το αποφασισω κ εγω.. Εχω επισκευτει κ εγω τον γιατρο του κ μου φανηκε καλος. Ειναι βεβαια πλαστικος, θα προτιμουσα να εβρισκα εναν ωρυλα με ειδικευση στις πλαστικες προσωπου (μονο). Οσο για τον Κων/δη, που αναφερεται η wonderfool, στη θεσσαλονικη θα ηθελα να μαθω κι εγω αν εχει κανεις συστασεις γι αυτον, διοτι το βιογραφικο του ειναι πολυ καλο. Dwarfins θα ηθελα πολυ να ημουν στη θεση σου κ να μπορω να αναπνευσω, επιτελους, τοσο καλα!

Παράθεση

dwarfins

Νεοφερμένος

H dwarfins έγραψε στις 11:43, 09-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από maria.chaos
Τι εγινε βρέ παιδια? Ολοι μαζι τις κανονισατε τις πλαστικες? Καλη αναρρωση σε ολους ευχομαι! Ευτυχως εχουμε τη brigitte κ μας ανεβαζει το ηθικο! Περιμενω τις εξελιξεις απ το mario για να το αποφασισω κ εγω.. Εχω επισκευτει κ εγω τον γιατρο του κ μου φανηκε καλος. Ειναι βεβαια πλαστικος, θα προτιμουσα να εβρισκα εναν ωρυλα με ειδικευση στις πλαστικες προσωπου (μονο). Οσο για τον Κων/δη, που αναφερεται η wonderfool, στη θεσσαλονικη θα ηθελα να μαθω κι εγω αν εχει κανεις συστασεις γι αυτον, διοτι το βιογραφικο του ειναι πολυ καλο. Dwarfins θα ηθελα πολυ να ημουν στη θεση σου κ να μπορω να αναπνευσω, επιτελους, τοσο καλα!
Ευχομαι να βρεθεις συντομα!!!!Μπουκωνει τωρα ακομα κ θα μπουκωνει αλλα ακομα κ ετσι καταλαβαινω διαφορα!!
Ειναι απιστευτοοοοοοο!!!

Παράθεση

london3009

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη london3009
H london3009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H london3009 έγραψε στις 12:58, 09-03-12:

Γεια σας!!! Ενδιαφερομαι και εγω για ρινοπλαστικη. Θα ηθελα βοηθεια στο θεμα γιατρου. Ειμαι αναμεσα στον Β.Π (Μαρουσι) και τον Α.Σκ.... Εχεται εμπειρια ἠ ακουσατε απο φιλους/γνωστους, για τους συγκεκριμενους δυο γιατρους;

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 13:22, 09-03-12:

Ευχομαι να βρεθεις συντομα!!!!Μπουκωνει τωρα ακομα κ θα μπουκωνει αλλα ακομα κ ετσι καταλαβαινω διαφορα!!
Ειναι απιστευτοοοοοοο!!!
τη διαφορα οσφρηση που την πας????
μπηκα σπιτι μετα την αφαιρεση των ταμπων....κ με πηραν μυρωδιες απο τα φαγητα, απο εξω ακομα..μου σπασανε τη μυτη!!!!!
χαχαχαχαχααααα!!!!! μυριζω τα παντα.....σα λαγωνικο νιωθω τωρα! ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑ!!!

Αρχική Δημοσίευση από london3009
Γεια σας!!! Ενδιαφερομαι και εγω για ρινοπλαστικη. Θα ηθελα βοηθεια στο θεμα γιατρου. Ειμαι αναμεσα στον Β.Π (Μαρουσι) και τον Α.Σκ.... Εχεται εμπειρια ἠ ακουσατε απο φιλους/γνωστους, για τους συγκεκριμενους δυο γιατρους;
παιδια εγω ειμαι προσφατα χειρουργημενη απο ΒΠ....οποιος θελει μπορει να μου στειλει pm!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 09-03-12 στις 13:44. Αιτία: Συνενωση συνεχομενων αναρτησεων
Παράθεση

dwarfins

Νεοφερμένος

H dwarfins έγραψε στις 13:48, 09-03-12:

τη διαφορα οσφρηση που την πας????
μπηκα σπιτι μετα την αφαιρεση των ταμπων....κ με πηραν μυρωδιες απο τα φαγητα, απο εξω ακομα..μου σπασανε τη μυτη!!!!!
χαχαχαχαχααααα!!!!! μυριζω τα παντα.....σα λαγωνικο νιωθω τωρα! ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑ!!!

παιδια εγω ειμαι προσφατα χειρουργημενη απο ΒΠ....οποιος θελει μπορει να μου στειλει pm!!
Brigitte εγω σημερα ανεκτησα οσφρηση αλλα αυτη την ειχα απο πριν ισχυρη περιεργως.Εσυ απο την 2η μερα ρε θηριο,μπραβοοοοοοο!!!!Να σε ρωτησω,τα αυτια σου τα ενιωθες λιγο βουλωμενα μετα την εγχειρηση?

Παράθεση

wonderfool

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wonderfool
H wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H wonderfool έγραψε στις 14:04, 09-03-12:

πες μας εδώ να το βλέπουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι, το μόνο που έχει ειπωθεί μέχρι στιγμής για τον ΒΠ είναι ότι φαίνεται να δυσκολεύεται λόγω πολλών κιλών, στις απλές κινήσεις και δημιουργεί ανησυχία για το κατά πόσο μπορεί να φέρει σε πέρας μια τέτοια επέμβαση..

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 14:34, 09-03-12:

εγω απο την ωρα που βγηκαν τα ταμπον ειχα οσφρηση κανονικα ...φευγοντας απο το ιατρειο μου εβαλαν μια γαζα στα ρουθουνια μη σταξει τιποτα... κ μυριζα το αρωμα της γαζας!! χαχαχαα..κ ελεγα "ααα...τι ωραια που μυριζουν οι γαζες...δεν ηξερα οτι οι γαζες εχουν αρωμα!!"

τα ταμπον ομως εγω τα ειχα 4 μερες, οποτε δε ξερω πως θα ηταν η οασφρηση μου τη δευτερη μερα, αν ειχα ελευθερα ρουθουνια...το οτι ανεκτησες οφρηση τη δευτερη μερα, ειναι πολυ θετικο..εχω διαβασει για ασθενεις που ανεκτησαν την οσφρηση τους πολυ αργα κ χρειαστηκαν πολλες μερες...

τα αυτια τη ημερα της εγχειρησης?..α καλα..ειχα θεμα..τις τρελλανα τις νοσοκομες.. (εχω δηλωσει οτι ειμαι και φοβιτριαρα!! ) νομιζα οτι ειχε παει αιμα στα αυτια κ το ακουγα να κανει γκλου-γκλου...!!! οι νοσοκομες μου ελεγαν οτι δεν παει αιμα στα αυτια (!!!) κ οτι αυτο που εχω λεγεται ..εκβοες νομιζω? καπως ετσι..ειναι ενα τυπικο μετεγχειρητικο συμπτωμα που υποχωρει μονο του. εγω μονο την πρωτη μερα το ειχα. μην ανησυχεις, θα στρωσουν τα αυτια σου....γενικα να εχεις in mind οτι..εγχχμμμ...εχεις φαει γερο τρακο στο κεφαλι.... μη περιμενεις να εισαι περδικι τοσο συντομα... ΥΠΟΜΟΝΗ!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη brigitte_bardot : 09-03-12 στις 15:14.
Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 14:46, 09-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από wonderfool
πες μας εδώ να το βλέπουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι, το μόνο που έχει ειπωθεί μέχρι στιγμής για τον ΒΠ είναι ότι φαίνεται να δυσκολεύεται λόγω πολλών κιλών, στις απλές κινήσεις και δημιουργεί ανησυχία για το κατά πόσο μπορεί να φέρει σε πέρας μια τέτοια επέμβαση..
φοβαμαι να πω πολλα εδω, διοτι δε θελω να θεωρηθει οτι προπαγανδιζω....αν κ αν ανατρεξεις μερικες σελιδες πισω, εχω ηδη πει αρκετα..

η εμπειρια μου με τον ΒΠ ηταν αψογη, ειναι κορυφαιος επιστημονας αλλα και ανθρωπος (παρολο που ισως να μη το δειχνει στη πρωτη συναντηση, ειναι πολυ ευαισθητος...εμενα ηρθε κ με ειδε 2 φορες οσο εμεινα στην κλινικη κ με πηρε κ τηλεφωνο το βραδυ που ημουν μεσα) γι'αυτο θεωρω ανηθικα κ ακυρα αυτα που γραφονται για την εξωτερικη εμφανιση. το να κρινεται ενας επιστημονας απο το πως μιλαει η απο το βαρος του, εκτος απο παιδαριωδες, το βρισκω κ αισχρο...

εμενα προσωπικα δε με ενδιεφερε ενας ρινοχειρουργος που να μπορει να τρεξει μαραθωνιο, ουτε ενας χειρουργος με μεταλλιο στη δισκοβολια... εμενα με ενδιεφερε ενας χειρουργος που οταν πιανει το νυστερι να το χειριζεται με ακριβεια κλασματος του χιλιοστου, με γνωσεις κ πειρα.

απο κει κ περα, μυαλο εχετε παιδια, μπορειτε να αποφασισετε μονοι σας με τι κριτιρια θα αξιολογησετε εναν επιστημονα.

αν το site μου επιτρεπει, πολυ ευχαριστως να περιγραψω με λεπτομεριες τα παντα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη brigitte_bardot : 09-03-12 στις 15:16.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους