Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,680 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,366 μηνύματα σε 91,609 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 944 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mmmm11
H mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H mmmm11 έγραψε στις 22:28, 26-03-12:

ναι ισχύει...αλλά ο κόσμος είναι κακός και είναι πάντα με την κακή κουβέντα! δεν ξέρω πώς να το κάνω να μη με νοιάζει τόσο...σε ποια βδομάδα είσαι εσύ αλήθεια? από πότε άρχισες να βγαίνεις έξω και να ναι "όλα καλά"? α και κάτι άλλο, το πες μόνη σου στους κοντινούς σου ότι θα κάνεις πλαστική ή το κατάλαβαν και στο είπαν μόνοι τους? (τους φίλους εννοώ, όχι οικογένεια..)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη brigitte_bardot
H brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H brigitte_bardot έγραψε στις 09:12, 27-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από mmmm11
ναι ισχύει...αλλά ο κόσμος είναι κακός και είναι πάντα με την κακή κουβέντα! δεν ξέρω πώς να το κάνω να μη με νοιάζει τόσο...σε ποια βδομάδα είσαι εσύ αλήθεια? από πότε άρχισες να βγαίνεις έξω και να ναι "όλα καλά"? α και κάτι άλλο, το πες μόνη σου στους κοντινούς σου ότι θα κάνεις πλαστική ή το κατάλαβαν και στο είπαν μόνοι τους? (τους φίλους εννοώ, όχι οικογένεια..)
ο κοσμος παντα ηταν κακος κ παντα θα ειναι κακος. ο καθενας κανει τις επιλογες του κ αποφασιζει αν θα υποταχθει σε αυτο που επιβαλλουν τα ταμπου η αν θα τα αποτιναξει κ θα κανει αυτο που θελει. δεν ειναι ευκολες αποφασεις αυτες ...εν μερει σε καταλαβαινω. εμενα μου πηρε 10 χρονια να νιωσω ετοιμη να το κανω. 10 χρονια τριγυρναγε στο μυαλο μου η επιθυμια. σε εμενα βεβαια το φρενο δεν ηταν το ταμπου. εγω φοβομουν πολυ το χειρουργειο, δεν ειχα ξανακανει ποτε κ φοβομουν ΠΟΛΥ το ενδεχομενο αποτυχιας. τον καθενα δλδ κατι τον φρεναρει. οταν θα εισαι ετοιμη, θα το καταλαβεις.

εγω ειμαι στην 7η βδομαδα, χθες ειχα follow up με τον γιατρο, με εξετασε ολα καλα ειναι ευτυχως! ανησυχουσα μηπως κατι δεν ειχε επουλωθει σωστα η μηπως εγω την ειχα τραυματισει καπου πλενοντας την, καθαριζοντας τη, αλλα κ απο μικροχτυπηματακια, που δε γινεται δυστυχως να τα αποφυγεις! μια μερα πχ καθως επλενα το προσωπο μου, περνωντας το χερι μου κατω απο τη μυτη για να ξεβγαλω το σαπουνι, πιαστηκε το δαχτυλο μου μεσα στο ρουθουνι κ παρεσυρα κ κουνησα ολο το ακρορινιο!! ακου δω! ..δε πονεσα βεβαια, αλλα τετοια μικροατυχηματακια δε τα γλιτωνεις.
οσο να ναι, ησυχασα που ο γιατρος ειπε οτι ολα ειναι καλα, εχει πλεον καθαρισει κ μεσα, δε βγαζει αλλα πηγματα. απο το δεξι ρουθουνι η αναπνοη ειναι τελεια πλεον, η δεξια πλευρα εχει ξεπρηστει εντελως. αριστερα εχω ακομα καποια οιδηματα, αλλα μερα με τη μερα βλεπω σημαντικη βελτιωση. επομενο ραντεβου, σε 3 μηνες.

"ολα καλα" θα ελεγα οτι ακομα δεν ειναι, γιατι εγω φοβαμαι πολυ μη την χτυπησω. αυτο με μπλοκαρει απο το να πηγαινω σε μερη με πολυ κινηση η κοσμο. φοβαμαι πολυ μηπως με σπρωξει καποιος η μηπως με χτυπησει. εγω ομως δεν ειμαι αντιπροσωπευτικο παραδειγμα. νομιζω οτι εναμισι μηνα μετα οι πιο πολλοι εχουν επανελθει φυσιολογικα στη ζωη τους. εγω ζοριζομαι κ δεν κινουμαι ακομα ανετα, γιατι εχω φοβιες

στους κοντινους μου (δηλαδη η οικογενεια, λιγοι φιλοι κ το αγορι μου) το ανακοινωσα την ιδια μερα που το αποφασισα. τους ηρθε λιγο αποτομο στην αρχη, αρχισανε τα κλασσικα "εισαι πολυ ομορφη, δε το χρειαζεσαι" κτλ, αλλα υπηρχε κ θεμα αναπνοης οποτε το "χωνεψαν" γρηγορα κ με στηριξαν ολοι πολυ. εκτος αυτου του κυκλου δε το ειπα σε κανεναν αλλον. α, κ στη δουλεια το ειπα, γιατι επρεπε να παρω αδεια.
γενικα κανεις δε σχολιασε τιποτα αρνητικο. τις "κατινες" κ τους "κατινους", τους κραταω μακρυα μου, οποτε δεν εχουν το θαρρος ισως να μου πουν face to face σχολια. πολλοι εχουν δει μια αλλαγη που αλλοτε νομιζουν οτι οφειλεται σε μακιγιαζ, αλλοτε στα μαλλια κτλ...αλλα ειλικρινα, κανεις απο αυτους που δεν ηξεραν για την επεμβαση δε μου ειπε βλεποντας με "εφτιαξες τη μυτη σου??!"....δηλαδη αυτο το "εκανες πλαστικη?!" που φοβασαι, εγω δε το εχω ακουσει so far..
νομιζω οτι πρεπει να ειναι πολυ γαιδαρος κ πολυ αγενης καποιος για να ερθει στα μουτρα σου να σου κανει τετοια ερωτηση η να κανει τετοιο σχολιο. ειμαι βεβαιη οτι θα υπαρχουν ατομα που το εχουν καταλαβει για εμενα, αλλα απο διακριτικοτητα δε το σχολιαζουν. περισυ ειδα κ εγω μια γνωστη μου, που εκανε. καταλαβα αμεσως την αλλαγη πανω της, επειδη εγω παρατηρουσα παντα τις μυτες -η αδερφη μου πχ που δεν εχει το "κολλημα" με το ζητημα, δε το προσεξε καν- ... ηξερα οτι αυτη ειχε γαμψη μυτη..κ μια μερα την ειδα με ευθεια μυτη! ...αλλα δεν της ειπα ποτε τιποτα. γενικα αν δεν εχεις το θαρρος με καποιον, αυτα δε τα λες. ειναι προσωπικα ζητηματα κ δε χωνεσαι. πρεπει να εισαι πολυ αξεστος για να μιλας ετσι στους αλλους.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 11:27, 27-03-12:

έτσι είναι...φυσικά όπως σου είπα με φοβίζει η γνώμη των άλλων, αλλά περισσότερο απ'όλα με φοβίζει και μένα το χειρουργείο...με τρομάζει η πιθανότητα να πάει κάτι στραβά και να μετανιώνω μετά μια ζωή για τη βλακεία που πήγα και έκανα. κατά τ'άλλα όμως θέλω πολύ να το κάνω και είμαι διατεθειμένη να πάρω το ρίσκο (απλά αν γίνει κάτι κακό..... θα εξαφανιστώ από προσώπου γης -το λιγότερο που μπορώ να πω-!!!) το καταλαβαίνω πως ακόμα φοβάσαι να κινηθείς και προσέχεις (και κατά τη γνώμη μου καλά κάνεις- προσέχουμε για να έχουμε), όπως και 'γω πιστεύω ότι θα κάνω το ίδιο. τα οιδήματα και όλα αυτά δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι τις πρώτες μέρες και σίγουρα αργούν, γιατί η μύτη αλλάζει μέρα με τη μέρα και μήνα με το μήνα, όπως σε κάθετι που υπόκειται σε χειρουργείο.... πότε όμως είσαι σε θέση να βγεις έξω και να μην υπάρχει αισθητικό πρόβλημα? να μη καταλαβαίνει ο άλλος ότι κάτι "έπαθες" για παράδειγμα, αυτό το "όλα καλά" εννοούσα. Ισχύει η μία βδομάδα που έχει αναφερθεί? (γιατί μου φαίνεται σχετικά πολύ νωρίς και το έχω εκλάβει σαν υπερβολή)

Όσον αφορά τώρα τους άλλους, την αγένεια και όλα αυτά που είπες και είναι σωστά ,συμφωνώ και 'γω... είμαι σε μια ευαίσθητη ηλικία όμως (21χρ.), που οι συνομήλικοι δεν σκέφτονται και τόσο, δεν μπαίνουν στη θέση του άλλου, σχολιάζουν και κρίνουν με μεγάλη ευκολία χωρίς να υπολογίζουν διάφορους παράγοντες. Κανονικά δεν πρέπει να μας νοιάζει όπως και είπες...αυτό είναι κάτι που πρέπει να καταφέρουμε να το παλέψουμε μόνοι μας όμως...είναι θέμα χαρακτήρα...απλά κλείνεις τα αυτιά σου και δεν ακούς? ή σκέφτεσαι ότι αυτοί δεν είναι καθόλου καλύτεροι από σένα... και το χειρότερο μάλιστα, φροντίζουν να εξωτερικεύουν τις κακές τους σκέψεις προς τους άλλους. Όπως και να έχει εγώ δεν έχω τη δύναμη να το πω σε κάποιον άλλον πέρα από το οικογενειακό μου περιβάλλον...και έπειτα έχω την εντύπωση (θέλω να έχω την εντύπωση δηλαδή), πως αν πάει καλά η εγχείρηση... το καλό αισθητικό αποτέλεσμα που θα φανεί θα μπορούσε να σημαίνει ότι απλά ομόρφυνα, άλλωστε ούτως ή άλλως άλλες φορές μου φαίνομαι πιο όμορφη από κάποιες άλλες όταν βγαίνω έξω.. έχει να κάνει το μακιγιάζ, το πώς κοιμήθηκες, αν αδυνάτισες κλπ. γιατί να μην το αποδώσει και κάποιος άλλος εκεί? μόνο τους πολύ "παρατηρητικούς" φοβάμαι... και δυστυχώς η κολλητή μου είναι και πολύ παρατηρητική...εκεί φοβάμαι αντίδραση... (να της το πω δεν υπάρχει περίπτωση, γιατί της ξεφεύγουν και πράγματα εκτός των άλλων)

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H brigitte_bardot έγραψε στις 12:39, 27-03-12:

.... πότε όμως είσαι σε θέση να βγεις έξω και να μην υπάρχει αισθητικό πρόβλημα? να μη καταλαβαίνει ο άλλος ότι κάτι "έπαθες" για παράδειγμα, αυτό το "όλα καλά" εννοούσα. Ισχύει η μία βδομάδα που έχει αναφερθεί? (γιατί μου φαίνεται σχετικά πολύ νωρίς και το έχω εκλάβει σαν υπερβολή)
στις 10 μερες βγαινεις. θα στο πει κ ο γιατρος. οι μελανιες μετα την πρωτη βδομαδα, εχουν υποχωρισει τοσο πολυ που με λιγο κονσιλερ εισαι οκ. βασικα στις 10 μερες δεν ειναι καν μελανιες...ειναι τοσο ξεθωριασμενες που πιο πολυ σαν ωχρες σταμπες φαινονται. κ οσον αφορα το πρηξιμο, μη νομιζεις οτι επειδη ακους πρηξιμο, μιλαμε για μια μυτη-πατατα. το πρηξιμο ειναι ενα φουσκωμα μερικων χιλιοστων που απλα καλυπτει τις λεπτομεριες στο σχημα της μυτης κ επεκτεινεται λιγο κ στα μαγουλα.. δεν ειναι πρηξιμο σε βαθμο που καποιος που σε βλεπει στο δρομο κ λεει "αμαν τι εχει παθει αυτη"..

...είμαι σε μια ευαίσθητη ηλικία όμως (21χρ.), που οι συνομήλικοι δεν σκέφτονται και τόσο, δεν μπαίνουν στη θέση του άλλου, σχολιάζουν και κρίνουν με μεγάλη ευκολία χωρίς να υπολογίζουν διάφορους παράγοντες.......απλά κλείνεις τα αυτιά σου και δεν ακούς? ή σκέφτεσαι ότι αυτοί δεν είναι καθόλου καλύτεροι από σένα... ... Όπως και να έχει εγώ δεν έχω τη δύναμη να το πω σε κάποιον άλλον πέρα από το οικογενειακό μου περιβάλλον....
ο φοβος του να μην παει καλα η εγχειρηση ειναι φυσιολογικος και δικαιολογημενος. εγω φοβομουν τοσο που παραμονη της επεμβασης ηθελα να το ακυρωσω...ειναι δυσκολο, δεν ειναι ευκολο.
περα απο το να εχεις επιλεξει εναν γιατρο που να σου εμπνεει εμπιστοσυνη κ το να εχεις την οικογενεια σου κοντα να σε στηριζει, δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο που να μπορει να απαλυνει λιγο το φοβο αυτο..

οσον αφορα τους συνομηλικους, νομιζω οτι "προτρεχεις" λιγο. αν τελικα αποφασισεις καποια στιγμη στη ζωη σου να το κανεις, να εισαι σιγουρη οτι δε θα υποστεις τον "χλευασμο" που φανταζεσαι. οι πιο πολλοι δε θα το προσεξουν καν.
ξερεις ποιοι θα το προσεξουν μονο? οσοι εχουν προβλημα οι ιδιοι με τις δικες τους μυτες κ παρατηρουν τις μυτες των αλλων. το να το δουν δεν ειναι κακο. να ξερεις ομως οτι οποιος ξεπερασει το οριο κ ερθει να κοροιδεψει-γελασει-χλευασει-σχολιασει τη μυτη σου η την επεμβαση, ειτε μπροστα σου, ειτε πισω σου, το κανει επειδη ζηλευει. το κανει επειδη δεν ειναι ο ιδιος ευχαριστημενος με τη δικη του μυτη. να το θυμασαι παντα αυτο. τα ατομα που μιλανε ετσι, ειναι αξιολυπητα κ δεν πρεπει να τους παιρνεις ως σημειο αναφορας για το τι κανεις στη ζωη σου.

οσον αφορα την κολλητες φιλες σου, να μην τους πεις τιποτα εαν δεν νιωθεις οτι θα εισπραξεις εχεμυθεια κ στηριξη απο αυτες. μη σε νοιαζει ποσο "κολλητες" ειστε η ποσο συχνα βγαινετε κ μιλατε στο τηλ. το ζητημα της επεμβασης ειναι ενα προσωπικο σου ζητημα κ θα το διαχειριστεις προσεκτικα κ ως ενηλικη, οχι ως εφηβη που τρεχει να τα πει ολα στην κολλητη. οταν ολα θα εχουν τελειωσει κ θα εχει βγει κ ο γυψος κ θα εχεις ηρεμησει, αν τοτε δουν τη διαφορα κ σε ρωτησουν, τοτε θα τους πεις λιγα πραγματα...λιγα! δε χρειαζεται να τα ξερουν κ ολα!δεν υπαρχει λογος να δινεις αναφορα για τα παντα στις κολλητες.. προεγχειρητικα ομως μη πεις τιποτα γιατι θα σε φορτισουν ψυχολογικα κ πιστεψε με, θα εχεις τοσο αγχος λογω της επεμβασης που δε θα μπορεις να διαχειριστεις κ το εξτρα αγχος των τριτων.
πριν την εγχειρηση, οσο λιγοτεροι το ξερουν, τοσο καλυτερα για εσενα.
κ τι θα πει "φοβαμαι αντιδραση απο την κολλητη"?...τι θα κανει δηλαδη? θα σε δειρει?
κ στην τελικη τι σοι κολλητη ειναι αν δε μπορει να σε καταλαβει κ να σε στηριξει σε ολο αυτο κ εσυ φοβασαι ακομα κ να το παρει χαμπαρι μη τυχον κ σε κουτσομπολεψει...με τη δικαιολογια οτι της ξεφυγε!... σορυ αλλα αυτο δεν ειναι φιλια. ισως η επεμβαση σταθει αφορμη να ανθεωρησεις κ αλλα πραγματα τελικα στη ζωη σου.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 13:26, 27-03-12:

ειλικρινά, σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ... δεν ξέρεις πόσο με βοηθάς με αυτά που λες, γιατί δεν έχω κάποιον να μου τα πει...οι δικοί μου είναι αντίθετοι με όλο αυτό, αλλά θέλω πάρα πολύ να το κάνω και ήδη ψάχνω γιατρούς...θμακάρι να πάνε όλα καλά και να είμαι ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα της μύτης και όλα τα υπόλοιπα πραγματικά λύνονται με κάποιο τρόπο... απλά αυτό, να μη γίνει καμία στραβή...σε ευχαριστώ πολύ και πάλι...!

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 13:42, 27-03-12:

ειλικρινά, σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ... δεν ξέρεις πόσο με βοηθάς με αυτά που λες, γιατί δεν έχω κάποιον να μου τα πει...οι δικοί μου είναι αντίθετοι με όλο αυτό, αλλά θέλω πάρα πολύ να το κάνω και ήδη ψάχνω γιατρούς...θμακάρι να πάνε όλα καλά και να είμαι ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα της μύτης και όλα τα υπόλοιπα πραγματικά λύνονται με κάποιο τρόπο... απλά αυτό, να μη γίνει καμία στραβή...σε ευχαριστώ πολύ και πάλι...!
παρακαλω, δε κανει τιποτα!
ειναι κ για μενα αλλωστε τοσο προσφατα ολα αυτα ..
μονο μη βιαστεις! μη κανεις τιποτα αν δεν εισαι σιγουρη. πανω απο ολα να βαζεις την αναπνοη σου, μη παρασυρθεις ποτε απο computer imaging, να θυμασαι οτι μια ομορφη μυτη, σου ειναι αχρηστη αν δεν αναπνεει σωστα. προσεκτικη επιλογη γιατρου, οχι βιασυνες, οχι πιεση. ...(jesus! σα μαμα ακουγομαι!!! ...ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΟΥ!!! χαχαχαχααα!! ..ΚΑΙ ΝΤΥΣΟΥ ΚΑΛΑ!!! )

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 14:05, 27-03-12:

χαχαχαχαχα ..η αναμονή δεν αντέχεται, όταν είναι κάτι που το ονειρεύεσαι και το θες πολύ! φοβάμαι μην κάνω λάθος επιλογή! ελπίζω να πάνε όλα καλά όμως! θετική σκέψη....

Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη new life
Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O new life έγραψε στις 22:35, 27-03-12:

Αχ, ποσο συμφωνω με ολα οσα λεει η brigitteΑκριβως τις ιδιες αποψεις εστερνιζομαι κι εγω...ειναι σα να τα παιρνεις απ' το μυαλο μου και να τα γραφεις εσυ!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

pigasus

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pigasus
H pigasus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H pigasus έγραψε στις 23:08, 27-03-12:

Για να επανέλθω στην αναζήτηση γιατρού+επειδή έχω καταμπερδευτεί και ειλικρινά αγχωθεί πολύ, έχει κάποιος άποψη για κάποιον Τ.Τ;; Στο ψυχικό.Αν κάποιος θέλει μπορεί να μου στείλει προσωπικά e-mail στο kontak79@hotmail.com. Ευχαριστώ πολύ, κάθε βοήθεια θα εκτιμηθεί απεριόριστα..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 28-03-12 στις 01:25. Αιτία: Δεν γράφουμε τα ονόματα των ιατρών,μόνο αρχικά παρακαλώ :)
Παράθεση

pigasus

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pigasus
H pigasus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H pigasus έγραψε στις 12:20, 28-03-12:

Συγνώμη για το λάθος..ε για να γίνω λίγο πιο σαφής ενδιαφέρομαι να ακούσω γνώμες για τον Τ. ΤΕΡ. στο Ψυχικό.Ευχαριστώ πολύ..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 13:31, 28-03-12:

και κάποιος για Θεσσαλονίκη αν έχει να προτείνει κάποιον εξαιρετικά καλό και αποδεδειγμένα... ευχαριστώ πολύ!

Παράθεση

Magdalo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Magdalo
H Magdalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Magdalo έγραψε στις 18:45, 28-03-12:

Καλησπερα σε ολους. Εγω πηγα προσφατα στον Β.Π. και μου εχει κατσει να παω να την κανω σε αυτον. Αλλα δεν εχω καποιο γνωστο να δω απο πρωτο χερι τι δουλεια κανει, απλα διαβασα καλα λογια εδω. Με αγχωσε μονο καποιος που ειπε καποια γενικα αρνητικα πραγματα. Εχει κανει καποιος προσφατα σε αυτο το γιατρο να μου πει γνωμη φρεσκια ?? ) Ευχαριστω εκ των προτερων. Στειλτε μου και pm αν θελετε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Magdalo : 28-03-12 στις 18:51. Αιτία: Δεν αναγράφουμε τα ονόματα των ιατρών.Παρακαλώ μόνο αρχικά
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:29, 28-03-12:

Λοιπόν, δεν ξέρω αν το έχουν όλοι αυτό, πάντως εγώ έγινα υπερευαίσθητη μετά την πλαστική. Ακόμα δεν μπήκε καλα καλά η άνοιξη και απέκτησα σούπερ αλλεργία, πράγμα που δεν είχα ποτέ. Οχι πως το μετανιώνω βέβαια, το ήθελα πάρα πολύ έτσι κι αλλιώς. Απλά σας ενημερώνω γιατί μπορεί να συμβεί και σε σας. Εχω σχεδόν κλείσει χρόνο, αν αναρωτιέστε.

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 21:04, 28-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Λοιπόν, δεν ξέρω αν το έχουν όλοι αυτό, πάντως εγώ έγινα υπερευαίσθητη μετά την πλαστική. Ακόμα δεν μπήκε καλα καλά η άνοιξη και απέκτησα σούπερ αλλεργία, πράγμα που δεν είχα ποτέ. Οχι πως το μετανιώνω βέβαια, το ήθελα πάρα πολύ έτσι κι αλλιώς. Απλά σας ενημερώνω γιατί μπορεί να συμβεί και σε σας. Εχω σχεδόν κλείσει χρόνο, αν αναρωτιέστε.

τι αλλεργια δλδ? αλλεργικη ρινιτιδα? η κατι αλλο?
οι αλλεργιες εχουν να κανουν με το αιμα κ το ανοσοποιητικο μας συστημα, πως μπορει να σχετιζονται με την πλαστικη?
σε εξετασε γιατρος κ σου το ειπε αυτο, η το υποθετεις?

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 21:13, 28-03-12:

Το ονόμασα αλλεργία για να καταλάβετε τα συμπτωματα που έχω. Μπορεί να είναι οτιδήποτε, αλλά έχω καταρροή, φτερνίζομαι και νιώθω να με γαργαλάει η μύτη χωρίς να είμαι άρρωστη. Αυτό γίνεται εδώ και λίγες μέρες που έφτιαξε ο καιρός. Στον γιατρό όλο το αναβάλλω να πάω, αλλά το μόνο σίγουρο είναι πως η μύτη μου είναι υπερευαίσθητη.

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 21:20, 28-03-12:

Το ονόμασα αλλεργία για να καταλάβετε τα συμπτωματα που έχω. Μπορεί να είναι οτιδήποτε, αλλά έχω καταρροή, φτερνίζομαι και νιώθω να με γαργαλάει η μύτη χωρίς να είμαι άρρωστη. Αυτό γίνεται εδώ και λίγες μέρες που έφτιαξε ο καιρός. Στον γιατρό όλο το αναβάλλω να πάω, αλλά το μόνο σίγουρο είναι πως η μύτη μου είναι υπερευαίσθητη.
οντως σαν αλλεργια ακουγεται. εκανες μονο πλαστικη η ειχες κ διαφραγμα? ποιος σε χειρουργησε?

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 21:40, 28-03-12:

Είχα και διάφραγμα και πήγα στον πιό γνωστό (Α.Σ.)

Παράθεση

violence

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη violence
Ο violence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O violence έγραψε στις 17:54, 29-03-12:

christinelle εγω εκλεισα μολις ενα μηνα κ κατι μερες κ τωρα που αλλαζει ο καιρος φτερνιζομουν καθε μερα αρκετες φορες. τωρα μου περασε βεβαια. μηπως απλα κρυωσες?

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 20:28, 29-03-12:

παιδιά σας έχουν πειράξει το ακρορίνιο στις επεμβάσεις που κάνατε? για να γίνει καλύτερη δουλειά πρέπει να γίνει ανοιχτή ρινοπλαστική? μπορείς να ζητήσεις απτο γιατρό σου τη ρινοπλαστική θέλεις να σου κάνει? (ανοιχτή ή κλειστή) ???

τι ρινοπλαστική εννοουσα...(όχι τη)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 29-03-12 στις 20:40. Αιτία: Συνένωση συνεχόμενων αναρτήσεων,πατάμε το κουμπάκι "επεξεργασία" αν θέλουμε να αλλάξουμε ή να προσθέσουμε κείμενο
Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 22:21, 29-03-12:

παιδιά σας έχουν πειράξει το ακρορίνιο στις επεμβάσεις που κάνατε? για να γίνει καλύτερη δουλειά πρέπει να γίνει ανοιχτή ρινοπλαστική? μπορείς να ζητήσεις απτο γιατρό σου τη ρινοπλαστική θέλεις να σου κάνει? (ανοιχτή ή κλειστή) ???

τι ρινοπλαστική εννοουσα...(όχι τη)
σε εμενα εγινε δουλεια στο ακροριονιο και νομιζω οτι στους περισσοτερους γινεται. εχω διαβασει σε blogs+forums για πολλους ασθενεις οι οποιοι θεωρουσαν οτι εχουν ωραιο ακρορινιο και ηθελαν απλα να ευθυαστει η ραχη, ετσι "εδεσαν" τα χερια του γιατρου, ζητωντας να μη πειραχτει το ακρορινιο...μονο κ μονο για να διαπιστωσουν βγαινοντας ο γυψος, οτι χαμηλωνονατς τη ραχη, η μυτη αυτοματος δειχνει πιο μακρυα... μετα δεν ηταν ευχριστημενοι με το αποτελεσμα κ καταλαβαν οτι επρεπε η μυτη να ειχε δουλευτει ολοκληρωτικα, ως συνολο. για ενα ωραιο αισθητικο αποτελεσμα τη μυτη την κοιταμε ως συνολο. οχι μονο στην ακρη η μονο στη ραχη...απο την αλλη, εχουν υπαρξει κ ασθενεις οι οποιοι ηθελαν να γινει δουλεια στο ακρορινιο, αλλα ο γιατρος τελικα δεν τολμησε να το πολυπειραξει γιατι ειναι το πιο δυσκολο κομματι της επεμβασης. κ αυτοι τελικα ηταν δυσαρεστημενοι...νομιζω οτι ενας καλος κ εμπειρος γιατρος ξερει και το πως αλλα και το ποσο να επεμβει στο ακρορινιο για ενα τελειο αισθητικα αποτελεσμα.

η ανοιχτη ρινοπλαστικη προσφερει καλυτερο οπτικο πεδιο στο χειρουργο κ περισσοτερες δυνατοτητες για δουλεια στο ακρορινιο. ομως συνηθως την κανουν σε περιπτωσεις revision η σε μυτες παραμορφωμενες απο ατυχημα. σπανιως να γινει ανοιχτη σε μυτη χωρις ιδιαιτερο προβλημα. σκεψου οτι στην ανοιχτη απαιτειται αποκολληση του δερματος εντελως...αυτο σημαινει ακομα μεγαλυτερη εκταση τραυματων, αρα και περισσοτερος χρονος για επουλωση. γιατι να υποβληθεις σε αυτη τη διαδικασια, οταν κ με την κλειστη μπορεις να εχεις ενα τελειο αποτελεσμα?

οπως κ να εχει, νομιζω οτι ο γιατρος αποφασιζει την τεχνικη που πρεπει να ακολουθηθει, αναλογως την περιπτωση. δε νομιζω οτι ο ασθενης ειναι σε θεση να ζητησει τεχνικη η να σχεδιασει χειρουργικο πλανο...

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 00:59, 30-03-12:

χαίρομαι πραγματικά να σε διαβάζω κάθε φορά brigitte, νομίζω και ο καθένας... μας καθησυχάζεις! βέβαια, αν το αποτέλεσμα στο ακρορίνιο γίνεται να γίνει τέλειο όπως λες και με κλειστή ρινοπλαστική, μακάρι, απλά μου φαίνεται αρκετά πιο δύσκολο...γιαυτό και ρώτησα. στην κλειστή σπάνε απτο ένα ρουθούνι απότι έχω δει τη μύτη, οπότε γίνεται εύκολα απτην μία πλευρά να πειράξεις το ακρορίνιο, αλλά απτην άλλη πώς το καταφέρνεις? και στην απόλυτη συμμετρία μάλιστα... ο γιατρός θα ξέρει λογικά θα μου πεις... αλλά επειδή έχουμε δει και πολύ άσχημα ακρορίνια (βλέπε της Στεφανιδου) είναι να μην αγχώνεσαι???

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,341 μηνύματα.

O fockos ιι έγραψε στις 06:39, 30-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από brigitte_bardot

τι αλλεργια δλδ? αλλεργικη ρινιτιδα? η κατι αλλο?
οι αλλεργιες εχουν να κανουν με το αιμα κ το ανοσοποιητικο μας συστημα, πως μπορει να σχετιζονται με την πλαστικη?
σε εξετασε γιατρος κ σου το ειπε αυτο, η το υποθετεις?
Αλλαγη ανατομίας, Καλύτερη αναπνοή , μεγαλύτερος χώρος για τα αντιγονα και μεγαλυτερος χώρος και χρονος για τα κύτταρα του ανοσοποιητικού για να δράσουν , άρα καταλαβαίνεις διαφορετικά τις αλλεργίες και τα κρύωματα σε σχέση με παλιά. Η αλλεργία προϋπήρχε αλλα τώρα την καταλαβαίνεις παραπάνω

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 09:44, 30-03-12:

χαίρομαι πραγματικά να σε διαβάζω κάθε φορά brigitte, νομίζω και ο καθένας... μας καθησυχάζεις! βέβαια, αν το αποτέλεσμα στο ακρορίνιο γίνεται να γίνει τέλειο όπως λες και με κλειστή ρινοπλαστική, μακάρι, απλά μου φαίνεται αρκετά πιο δύσκολο...γιαυτό και ρώτησα. στην κλειστή σπάνε απτο ένα ρουθούνι απότι έχω δει τη μύτη, οπότε γίνεται εύκολα απτην μία πλευρά να πειράξεις το ακρορίνιο, αλλά απτην άλλη πώς το καταφέρνεις? και στην απόλυτη συμμετρία μάλιστα... ο γιατρός θα ξέρει λογικά θα μου πεις... αλλά επειδή έχουμε δει και πολύ άσχημα ακρορίνια (βλέπε της Στεφανιδου) είναι να μην αγχώνεσαι???
φυσικα αγχωνεσαι με αυτα που βλεπεις! κυκλοφορουν πολλοι σκιτζηδες εκει εξω!
σε μυτες που δεν εχουν κατακρεουργηθει απο προηγουμενη πλαστικη, αν ο γιατρος ειναι εμπειρος κ ξερει καλα τις τεχνικες, μπορει να φερει το ακρορινιο εκει που θελει, με μεγαλη επιτυχια.
τα πραγματα δυσκολευουν δραματικα στις περιπτωσεις revision, γι αυτο κ συνηθως αυτες τις κανουν με ανοιχτη. οπως κ να εχει, παντα καληγουμε στο οτι ολα ειναι θεμα ικανοτητων του γιατρου...

Αρχική Δημοσίευση από tsakos
Αλλαγη ανατομίας, Καλύτερη αναπνοή , μεγαλύτερος χώρος για τα αντιγονα και μεγαλυτερος χώρος και χρονος για τα κύτταρα του ανοσοποιητικού για να δράσουν , άρα καταλαβαίνεις διαφορετικά τις αλλεργίες και τα κρύωματα σε σχέση με παλιά. Η αλλεργία προϋπήρχε αλλα τώρα την καταλαβαίνεις παραπάνω
really? δε το ηξερα αυτο με τις αλλεργιες...
thanx tsakos!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 30-03-12 στις 09:49. Αιτία: Συνένωση συνεχόμενων αναρτήσεων
Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 15:48, 30-03-12:

βρε παιδιά...μόλις τώρα έβλεπα την Θέλξη στην Τατιάνα...πόσο πολύ φαίνεται η ρινοπλαστική της, πείτε μου?? Εσείς όσοι κάνατε ρινοπλαστική και είστε ευχαριστημένοι έχετε φυσικότατο αποτέλεσμα? ή μήπως η ρινοπλαστική φαίνεται πάντα στο μάτι αυτού που την προσέχει, όσο καλή και αν είναι??

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 16:21, 30-03-12:

μόλις τώρα έβλεπα την Θέλξη στην Τατιάνα
ποιά; πού;

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,318 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 18:25, 30-03-12:

Μια ζωή ιερόσυλος. Αν δεν ξέρεις την Θέλξη τι ξέρεις βρε αμόρφωτε;

http://www.maximonline.gr/cache3/300...561_medium.jpg

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasmenos : 30-03-12 στις 19:07. Αιτία: ορθογραφικό...
Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O new life έγραψε στις 19:03, 30-03-12:

βρε παιδιά...μόλις τώρα έβλεπα την Θέλξη στην Τατιάνα...πόσο πολύ φαίνεται η ρινοπλαστική της, πείτε μου?? Εσείς όσοι κάνατε ρινοπλαστική και είστε ευχαριστημένοι έχετε φυσικότατο αποτέλεσμα? ή μήπως η ρινοπλαστική φαίνεται πάντα στο μάτι αυτού που την προσέχει, όσο καλή και αν είναι??
Κι εγω τατιανα εβλεπατελικα, αυτο που εχω καταλαβει ειναι, πως οσο τελεια κ να ειναι μια ρινοπλαστικη παντα θα γινεται αντιληπτη, κυριως, απο ολους, οσοι εχουν ενδιαφερθει για το θεμα κ το εχουν ψαξει!!εγω, προσωπικα, εχω παθει σοκ το τελευταιο διαστημα, που βλεποντας ολες τις τιβιπερσονες διαπιστωνω οτι το 90% εχουν κανει ρινοπλαστικη!!!!!φυσικα, εχω αποκτησει τετοια αισθηση του τι ειναι φτιαχτο πλεον, που εντοπιζω ακομα κ τα δουλεμενα ζυγωματικα, τα χειλη κλπ!!βλεπω οτι σε πολλες απ τις διασημοτητες αυτες εχει ακολουθηθει ο ιδιος τροπος φτιαξιματος της μυτης(κ πιο συγκεκριμενα του ακρορινιου!!), που κατι τετοιο δειχνει οτι μαλλον εχουν χειρουργηθει στον ιδιο γιατρο!!στη μονη, που βγαζω το καπελο για τις τοσο επιτυχημενες πλαστικες της κ δειχνει φυσικοτατη κ πανεμορφη ειναι η Μενεγακη!!!!!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:06, 30-03-12:

Kαλά, δεν θέλει να έχεις κάνει επέμβαση για να το δεις...εγώ και πριν μπορούσα να δω ποιές έχουν πειράξει κάτι και δεν μιλάμε για διάσημες, που όλες ανεξαιρέτως κάτι έχουν κάνει και δεν θέλει ταλέντο να το εντοπίσεις. Εβλεπα πχ κοπέλες στη δουλειά και έκανε μπαμ (στα μάτια μου) το πείραγμα. Αμα έχεις το κόμπλεξ τελικά...

Παράθεση

Elena21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Elena21
H Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H Elena21 έγραψε στις 21:26, 30-03-12:

Γεια σας ...ήθελα και εγώ να μοιραστώ την ιστορία μου ....πριν μερικά χρόνια είχα κάνει ρινοπλαστική σε έναν γνωστό ωριλά και καθηγητή πανεπιστημίου , ο οποίος μου έκοψε πολύ χόνδρο και με άφησε με μια στραβή μύτη.Όταν του είπα ότι δεν μου αρέσει η μύτη,αυτός μου έλεγε ότι βλέπει μια ωραία και φυσική μύτη (ναι καλά!!!!!!!) Αλλά βέβαια είναι γνωστό και από πολλούς άλλους ότι ΔΕΝ παραδέχεται τα λάθη του !!!!! Τέλος πάντων, αφού είδα ότι ο κύριος δεν επρόκειτο να μου φτιάξει την κατεστραμμένη μύτη που μου είχε κάνει , πήγα σε έναν άλλον και μου είπε ότι χρειαζόταν να πάρει χόνδρο απο το αυτί για να φτιάξει τη μύτη.
Μετά από πολλή σκέψη και εφόσον είχα πάρει πληροφορίες και από αλλού ότι πράγματι ο μόνος τρόπος για να φτιάξει η μύτη ήταν να προσθεθεί χόνδρος,αποφάσισα να κάνω την επέμβαση.
Και όλα μα όλα πήγαν στραβά και πάλι ......
Η μύτη και πάλι στραβιά παρόλου που έβαλε μοσχεύματα από το αυτί ,πολλοί πόνοι και τραβήγματα στη μύτη λόγω των μοσχευμάτων (και ίσως χρειαστεί να τα αφαιρέσω, δηλαδή πάλι επέμβαση .... ) ,άσε που το αυτί έχει μια τεράστια και εμφανή ουλή (εκεί που έκοψε για να αφαιρέσει τον χόνδρο και μάλιστα μπροστά στο αυτί σε πολύ εμφανές σημείο),και φυσικά τα αυτιά τώρα είναι ασύμμετρα (αφού αφαιρέθηκε χόνδρος μόνο από το ένα αυτί ) ,πράγμα που σημαίνει ότι μάλλον πρέπει να φτιάξω και το άλλο αυτί (και άλλη εγχείρηση δηλαδή) για να γίνουν συμμετρικά.Άσε που ντρέπομαι να σηκώσω τα μαλλιά μου πλέον και φανεί η ουλή στο αυτί .

Παίδες το μετάνιωσα, ανάθεμα την ώρα ...2 ρινοπλαστικές και τι έγινε ????? μια στραβή μύτη,πόνοι,ενοχλήσεις και ένα κατεστραμμένο αυτί που ντρέπομαι να το δείξω ........

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elena21 : 30-03-12 στις 21:43. Αιτία: έσβησα τα ονόματα των γιατρών , στείλτα μου μήνυμα να σας τα γράψω.....
Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 21:58, 30-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από new life
Κι εγω τατιανα εβλεπατελικα, αυτο που εχω καταλαβει ειναι, πως οσο τελεια κ να ειναι μια ρινοπλαστικη παντα θα γινεται αντιληπτη, κυριως, απο ολους, οσοι εχουν ενδιαφερθει για το θεμα κ το εχουν ψαξει!!εγω, προσωπικα, εχω παθει σοκ το τελευταιο διαστημα, που βλεποντας ολες τις τιβιπερσονες διαπιστωνω οτι το 90% εχουν κανει ρινοπλαστικη!!!!!φυσικα, εχω αποκτησει τετοια αισθηση του τι ειναι φτιαχτο πλεον, που εντοπιζω ακομα κ τα δουλεμενα ζυγωματικα, τα χειλη κλπ!!βλεπω οτι σε πολλες απ τις διασημοτητες αυτες εχει ακολουθηθει ο ιδιος τροπος φτιαξιματος της μυτης(κ πιο συγκεκριμενα του ακρορινιου!!), που κατι τετοιο δειχνει οτι μαλλον εχουν χειρουργηθει στον ιδιο γιατρο!!στη μονη, που βγαζω το καπελο για τις τοσο επιτυχημενες πλαστικες της κ δειχνει φυσικοτατη κ πανεμορφη ειναι η Μενεγακη!!!!!
η Μενεγάκη είναι η μόνη ολοφύσικη!!!!! γνήσια ομορφιά! και εφόσον γίνονται αντιληπτές λοιπόν εσύ πώς το σκέφτεσαι τώρα, θα κάνεις ρινοπλαστική ή όχι???

Αρχική Δημοσίευση από Elena21
Γεια σας ...ήθελα και εγώ να μοιραστώ την ιστορία μου ....
πωωωω μη μας λες τέτοια........ και τώρα πώς είσαι? εννοώ ψυχολογικά? δικαστικά δε θα κινηθείς?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 30-03-12 στις 22:06. Αιτία: Συνένωση συνεχόμενων αναρτήσεων και προσθήκη spoiler tag στην παράθεση
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 22:06, 30-03-12:

Ελενα, μπορείς να μας δείξεις φωτογραφίες (ή με ΠΜ μόνο την μυτη χωρίς πρόσωπο αν ντρέπεσαι) να δούμε κι εμείς για τι μιλάς? Καμία επέμβαση δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχει, εγώ πχ πήγα για αφαίρεση σπίλου (ελιάς) σε γνωστό πλαστικό και έφυγα με μια τεράστια ουλή μήκους 10 εκατοστών και πάχους 2. Είχα κόμπλεξ για πολύ καιρό και ακόμα και τώρα με πιάνει που και που (σήμερα πχ που παρατήρησα μια κοπέλα στο λεωφορείο να την κοιτάζει επίμονα). Βέβαια άλλες φορές νιώθω και κάπως περήφανη και αφήνω τον κόσμο να φαντάζεται σε ποιά...περιπέτεια την απέκτησα. Για το αφτι δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς τόσο, πολλοί άνθρωποι έχουν ασύμμετρα αφτιά, άσε που με τα μαλλιά δεν φαίνεται. Κι εγώ αμα τα πιάσω πάνω, το ένα αφτί είναι πιό πεταχτό γιατί είχα κάνει την βλακεία και έκανα τρύπα ψηλά, οπότε στράβωσε κάπως. Ακόμα και τώρα που έχω βγάλει το σκουλαρίκι εδώ και 5 χρόνια, δεν λέει να ισιώσει. Αλλά εντάξει, τι να κάνουμε... Η μύτη όμως δεν κρύβεται, για αυτό αν θες δείξε μας φωτογραφία να δούμε για τι μιλάς και να σου πούμε μια γνώμη.

Παράθεση

Elena21

Νεοφερμένος

H Elena21 έγραψε στις 22:25, 30-03-12:

πωωωω μη μας λες τέτοια........ και τώρα πώς είσαι? εννοώ ψυχολογικά? δικαστικά δε θα κινηθείς?
Βασικά είμαι χάλια ψυχολογικά....τι να σου πω ....
Θα πάω σε λίγες μέρες στον γιατρό (αυτόν που μου έκανε τη δεύτερη εγχείρηση με τα μοσχεύματα) για να δω αν είναι διατεθημένος να μου διορθώσει όλα αυτά που ανέφερα,θα πάρω και τους γονείς μου μαζί .Αν αρνηθεί,τότε βλέπουμε τι θα κάνουμε .

Ελενα, μπορείς να μας δείξεις φωτογραφίες (ή με ΠΜ μόνο την μυτη χωρίς πρόσωπο αν ντρέπεσαι) να δούμε κι εμείς για τι μιλάς? Καμία επέμβαση δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχει, εγώ πχ πήγα για αφαίρεση σπίλου (ελιάς) σε γνωστό πλαστικό και έφυγα με μια τεράστια ουλή μήκους 10 εκατοστών και πάχους 2. Είχα κόμπλεξ για πολύ καιρό και ακόμα και τώρα με πιάνει που και που (σήμερα πχ που παρατήρησα μια κοπέλα στο λεωφορείο να την κοιτάζει επίμονα). Βέβαια άλλες φορές νιώθω και κάπως περήφανη και αφήνω τον κόσμο να φαντάζεται σε ποιά...περιπέτεια την απέκτησα. Για το αφτι δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς τόσο, πολλοί άνθρωποι έχουν ασύμμετρα αφτιά, άσε που με τα μαλλιά δεν φαίνεται. Κι εγώ αμα τα πιάσω πάνω, το ένα αφτί είναι πιό πεταχτό γιατί είχα κάνει την βλακεία και έκανα τρύπα ψηλά, οπότε στράβωσε κάπως. Ακόμα και τώρα που έχω βγάλει το σκουλαρίκι εδώ και 5 χρόνια, δεν λέει να ισιώσει. Αλλά εντάξει, τι να κάνουμε... Η μύτη όμως δεν κρύβεται, για αυτό αν θες δείξε μας φωτογραφία να δούμε για τι μιλάς και να σου πούμε μια γνώμη.
ΩΩΩΩΩΩΩΧΧΧΧΧΧ τι έπαθες βρε κούκλα μου ???στο πρόσωπο είναι η ουλή????πες μου άμα θες σε ΠΜ. ΟΚ,μπορώ να σου στείλω ΠΜ.
Σε καταλαβαίνω τι εννοείς, αλλά το θέμα εδώ είναι ότι είχα πολύ όμορφα αυτάκια,και τώρα είναι ασύμμετρα (το ένα είναι πιο βαθύ από το άλλo,ξέρεις εκεί στην κόγχη που βάζουμε τα ακουστικά,και αυτό φαίνεται... ενώ πριν δεν ήταν έτσι ) και επίσης είναι και η άσχημη ουλή,που άντε πες τώρα την καλύπτω με τα μαλλιά μου, αλλά το καλοκαίρι με τις ζέστες που θέλω να μαζεύω τα μαλλιά μου τι κάνουμε ????

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 22:31, 30-03-12:

έλενα λυπάμαι πολύ για αυτόν που σου συνέβει επειδή είναι κάτι που θέλω και γω πολύ να κάνω και μόνο στην ιδέα να μου συμβεί κάτι άσχημο τρελαίνομαι... πόσο καιρό έχεις έτσι που τυραννιέσαι? θα μπορούσες να κινηθείς και νομικά για να βρεις την ηθική σου αποζημίωση πέρα από την οικονομική. επίσης, σε ποιον γιατρό πήγες?

*να μας γράψεις αρχικά δηλαδή...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 30-03-12 στις 22:32. Αιτία: Συνένωση συνεχόμενων αναρτήσεων,πατάμε το κουμπάκι "επεξεργασία για να προσθέσουμε και άλλο κείμενο
Παράθεση

Elena21

Νεοφερμένος

H Elena21 έγραψε στις 22:47, 30-03-12:

Δεν κατάφερα να σου στείλω φωτό σε ΠΜ , οπότε στέλνω εδώ και θα τη σβήσω μετά-
(έχω ένα εξάνθημα στα μάγουλα,εσείς κοιτάξτε τη μύτη ,όχι το εξάνθημα χεχε .)

έλενα λυπάμαι πολύ για αυτόν που σου συνέβει επειδή είναι κάτι που θέλω και γω πολύ να κάνω και μόνο στην ιδέα να μου συμβεί κάτι άσχημο τρελαίνομαι... πόσο καιρό έχεις έτσι που τυραννιέσαι? θα μπορούσες να κινηθείς και νομικά για να βρεις την ηθική σου αποζημίωση πέρα από την οικονομική. επίσης, σε ποιον γιατρό πήγες?

*να μας γράψεις αρχικά δηλαδή...
Θα σου στείλω ΠΜ .

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elena21 : 30-03-12 στις 23:23.
Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 23:48, 30-03-12:

αχ βρε παιδιά με τόσα που ακούμε κάθε μέρα πώς να μη φοβάσαι να προχωρήσεις σε ένα τέτοιο βήμα? καταστρέφονται ζωές... εμείς νιώθουμε ήδη κατεστραμμένοι που λέει ο λόγος...μήπως δεν θα έπρεπε να μας νοιάζει τόσο η εμφάνιση και να γίνει ένα μάθημα για όλους...? δεν ξέρω... πολύ ανησυχητικές οι περιπτώσεις κάποιων ανθρώπων, είναι κρίμα και άδικο...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mmmm11 : 31-03-12 στις 00:09.
Παράθεση

Elena21

Νεοφερμένος

H Elena21 έγραψε στις 00:47, 31-03-12:

αχ βρε παιδιά με τόσα που ακούμε κάθε μέρα πώς να μη φοβάσαι να προχωρήσεις σε ένα τέτοιο βήμα? καταστρέφονται ζωές... εμείς νιώθουμε ήδη κατεστραμμένοι που λέει ο λόγος...μήπως δεν θα έπρεπε να μας νοιάζει τόσο η εμφάνιση και να γίνει ένα μάθημα για όλους...? δεν ξέρω... πολύ ανησυχητικές οι περιπτώσεις κάποιων ανθρώπων, είναι κρίμα και άδικο...
Βασικά δίκιο έχεις ....άντε πες αυτοί που κάνουν πλαστική και πετυχαίνει έχει καλώς..
αλλά άμα δεν πετύχει ,τότε τι να πω....
μπαίνεις σε έναν φαύλο κύκλο επεμβάσεων και άστα να πάνε ..
είδες τι έπαθα εγώ...
2 ρινοπλαστικές και ακόμα δεν τελείωσε η υπόθεση .. θα χρειαστούν και άλλες μικροεπεμβάσεις .. ειλικρινά κουράστηκα ... και είμαι χάλια ψυχολογικά ...

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 01:07, 31-03-12:

αν πετύχει πιστεύω πως η ζωή σου μπορεί να αλλάξει τόσο πολύ και να δώσεις μία νέα ευκαιρία στον εαυτό σου,να κατακτήσεις νέα όνειρα και ελπίδες και να έχεις δύναμη να παλέψεις περισσότερο..απτην άλλη ακόμα και να γίνει αυτό δεν είναι "σωστό" να γίνει μέσω μιας μύτης τελικά...:/ αλλά είναι καθαρά ψυχολογικό για όλους εμάς που έχουμε το "πρόβλημα" ή το δημιουργούμε στο κεφάλι μας! και έπειτα ζούμε σε εποχή όπου η εικόνα είναι τα πάντα και είναι λογικό να επηρεαζόμαστε κάπως,ειδικά για τις γυναίκες η εικόνα είναι σημαντική,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι πρέπει να παραμελούμε την ψυχή και το χαρακτήρα μας.!! και τα δύο πρέπει να τα προσέχουμε εξίσου..μόνο το ένα όμως σε αυτή την εποχή δεν ξέρω αν αρκεί..:/ εσύ είχες πρόβλημα στο διάφραγμα ?? εγώ ας πούμε δεν έχω, γιαυτό το λέω...δεν με ωθεί κάποιο θέμα υγείας στη ρινοπλαστική...μόνο ψυχολογικής υγείας...!!

Παράθεση

Elena21

Νεοφερμένος

H Elena21 έγραψε στις 01:17, 31-03-12:

αν πετύχει πιστεύω πως η ζωή σου μπορεί να αλλάξει τόσο πολύ και να δώσεις μία νέα ευκαιρία στον εαυτό σου,να κατακτήσεις νέα όνειρα και ελπίδες και να έχεις δύναμη να παλέψεις περισσότερο..απτην άλλη ακόμα και να γίνει αυτό δεν είναι "σωστό" να γίνει μέσω μιας μύτης τελικά...:/ αλλά είναι καθαρά ψυχολογικό για όλους εμάς που έχουμε το "πρόβλημα" ή το δημιουργούμε στο κεφάλι μας! και έπειτα ζούμε σε εποχή όπου η εικόνα είναι τα πάντα και είναι λογικό να επηρεαζόμαστε κάπως,ειδικά για τις γυναίκες η εικόνα είναι σημαντική,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι πρέπει να παραμελούμε την ψυχή και το χαρακτήρα μας.!! και τα δύο πρέπει να τα προσέχουμε εξίσου..μόνο το ένα όμως σε αυτή την εποχή δεν ξέρω αν αρκεί..:/ εσύ είχες πρόβλημα στο διάφραγμα ?? εγώ ας πούμε δεν έχω, γιαυτό το λέω...δεν με ωθεί κάποιο θέμα υγείας στη ρινοπλαστική...μόνο ψυχολογικής υγείας...!!
Συμφωνώ μαζί σου.Ναι εγώ είχα μεγάλο πρόλημα και στο διάφραγμα ...γι' αυτό έκανα και την πρώτη ρινοπλαστική που ήταν μαζί και πλαστική διαφράγματος.

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 01:23, 31-03-12:

τον γιατρό σου τον είχε συστήσει κάποιος? ήξερες ότι κάνει καλή δουλειά ή όχι όμως? μήπως δεν έψαξες καλά θέλω να πω και είχες κάποιο κακό αποτέλεσμα...?

Παράθεση

Elena21

Νεοφερμένος

H Elena21 έγραψε στις 02:11, 31-03-12:

τον γιατρό σου τον είχε συστήσει κάποιος? ήξερες ότι κάνει καλή δουλειά ή όχι όμως? μήπως δεν έψαξες καλά θέλω να πω και είχες κάποιο κακό αποτέλεσμα...?
ναι μου τους είχαν συστήσει , αλλά αυτό δεν έχει σημασία... διότι πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο της αποτυχίας ....
ο κάθε γιατρός έχει σίγουρα και ευχαριστημένους αλλά και δυσαρεστημένους πελάτες ....

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 02:31, 31-03-12:

τι να πω, είναι και τυχερά αυτά ίσως.. εγώ νόμιζα ήταν πιο απλά τα πράγματα...έχω μπερδευτεί και 'γω πολύ...δηλαδή στην καλύτερη των περιπτώσεων η μύτη σου μπορεί να γίνει πολύ όμορφη, αλλά ποτέ να φαίνεται φυσικότατη, γιατί πάντα κάποιος θα το καταλαβαίνει... ενώ στην χειρότερη ..άστα...αισθητικά,λειτουργικά και ψυχολογικά προβλήματα έπονται...

Παράθεση

Elena21

Νεοφερμένος

H Elena21 έγραψε στις 11:31, 31-03-12:

από χτες που έκανα εγγραφή έχω λάβει πολλά ΠΜ και όλοι με ρωτάνε για τη μύτη.
λοιπόν δείτε και μόνοι σας.
1.φωτό > η μύτη μετά την 1. εγχείρηση
2.φωτό > η μύτη μετά την 2. εγχείρηση.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 02-04-12 στις 07:23. Αιτία: Αφαίρεση συννημένων αρχείων μετά απο απαίτηση του χρήστη
Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 11:37, 31-03-12:

καλά στην πρώτη δεν σου είπε ο γιατρός ότι χρειάζεται ξανά χειρουργείο? ήταν όντως πολύ στραβή προς τα κάτω.. τι απαράδεκτοι ρε συ... είναι δυνατόν να μην αναγνωρίζουν τα λάθη τους? λίγη ανθρωπιά πια!
οι φωτογραφίες πόσο καιρό είναι μετά τις επεμβάσεις?

Παράθεση

Elena21

Νεοφερμένος

H Elena21 έγραψε στις 11:48, 31-03-12:

καλά στην πρώτη δεν σου είπε ο γιατρός ότι χρειάζεται ξανά χειρουργείο? ήταν όντως πολύ στραβή προς τα κάτω.. τι απαράδεκτοι ρε συ... είναι δυνατόν να μην αναγνωρίζουν τα λάθη τους? λίγη ανθρωπιά πια!
οι φωτογραφίες πόσο καιρό είναι μετά τις επεμβάσεις?
αυτό είναι το τρελλό, ο 1.χειρουργός ΔΕΝ παραδεχόταν τα λάθη του , μάλιστα μου έλεγε > κοίτα τι ωραία φυσική μύτη που σου έφτιαξα !!!!!!!!!!!!!!!!! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ !!!!!!!!!!
Η 1.φωτό είναι 5 χρόνια μετά την 1. επέμβαση .
Η 2.φωτό είναι πριν λίγες μέρες, δηλαδή 7 μήνες μετά την 2. επέμβαση .

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 11:54, 31-03-12:

δεν μπορεί να του το 'δειχνες ότι ΕΔΩ γιατρέ είναι ΣΤΡΑΒΟ τι δεν βλέπεις? και δεν μπορεί να υπάρχουν τέτοια άτομα που να ονομάζονται ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ και ΑΝΘΡΩΠΟΙ , ντροπή πραγματικά΄... δεν το συζητήσατε? δεν ζήτησες να βρεθεί μια λύση? οι γονείς σου δεν έκαναν κάτι για αυτό...?!!?!

Παράθεση

olga_serb

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη olga_serb
H olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 221 μηνύματα.

H olga_serb έγραψε στις 12:26, 31-03-12:

αυτό είναι το τρελλό, ο 1.χειρουργός ΔΕΝ παραδεχόταν τα λάθη του , μάλιστα μου έλεγε > κοίτα τι ωραία φυσική μύτη που σου έφτιαξα !!!!!!!!!!!!!!!!! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ !!!!!!!!!!
Η 1.φωτό είναι 5 χρόνια μετά την 1. επέμβαση .
Η 2.φωτό είναι πριν λίγες μέρες, δηλαδή 7 μήνες μετά την 2. επέμβαση .

μην κάνεις τίποτα άλλο! Τωρα δεν εισαι καλα? Εμενα μου φαινεται καλη η μυτη σου τωρα! Μην ταλαιπωρείσαι και αλλο! ολοι εχουμε καποια ελλατωματα!!! Και εγω μικρη ολο σκεφτομουνα κατι να διορθωσω. μυτη, πεταχτα αυτια, φακίδες. Τορa συνειδοποιώ πως ημουν μια κουκλα μόνο επειδή ήμουν νεα. μετα αρχιζουν .... - ρυτιδες, κυτταριτιδα,παχακια

Παράθεση

Elena21

Νεοφερμένος

H Elena21 έγραψε στις 12:56, 31-03-12:

δεν μπορεί να του το 'δειχνες ότι ΕΔΩ γιατρέ είναι ΣΤΡΑΒΟ τι δεν βλέπεις? και δεν μπορεί να υπάρχουν τέτοια άτομα που να ονομάζονται ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ και ΑΝΘΡΩΠΟΙ , ντροπή πραγματικά΄... δεν το συζητήσατε? δεν ζήτησες να βρεθεί μια λύση? οι γονείς σου δεν έκαναν κάτι για αυτό...?!!?!
αφού ο άνθρωπος είναι μ.. .άντε να μη πω τίποτα ... του έλεγα , αλλά αυτός το χαβά του ... μου έλεγε οτι έχω ωραία φυσική μύτη ... και όταν του έλεγα για το οτι είναι στραβιά, μου έλεγε "εντάξει,έχει μια μικρή κλίση , αλλά έτσι είναι οι φυσικές μύτες " .. του έλεγα να κάνουμε ξανά εγχείρηση να το διορθώσουμε και μου έλεγε "όχι, δεν γίνεται " (σαν να μου έλεγε δηλαδή ότι τόσο που την είχε καταστρέψει δεν διορθωνόταν πλέον).

Αρχική Δημοσίευση από olga_serb
μην κάνεις τίποτα άλλο! Τωρα δεν εισαι καλα? Εμενα μου φαινεται καλη η μυτη σου τωρα! Μην ταλαιπωρείσαι και αλλο! ολοι εχουμε καποια ελλατωματα!!! Και εγω μικρη ολο σκεφτομουνα κατι να διορθωσω. μυτη, πεταχτα αυτια, φακίδες. Τορa συνειδοποιώ πως ημουν μια κουκλα μόνο επειδή ήμουν νεα. μετα αρχιζουν .... - ρυτιδες, κυτταριτιδα,παχακια
ευχαριστώ΄κούκλα μου ,βασικά άλλη ρινοπλαστική δεν θα κάνω, αλλά μάλλον θα πρέπει να αφαιρέσω τα μοσχεύματα διότι μου προκαλούν πολυ΄πόνο ... και επίσης να φτιάξω και το αυτί ( αν διαβάσεις τα υπόλοιπα μηνύματα μου θα καταλάβεις τι εννοώ )

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 13:00, 31-03-12:

με τόσα που βλέπουμε τι να κάνουμε βρε παιδιά κι εμείς οι υπόλοιποι, μου λέτε??

Παράθεση

Elena21

Νεοφερμένος

H Elena21 έγραψε στις 13:45, 31-03-12:

σε πολλούς πετυχαίνει , αλλά βέβαια σε άλλους τόσους ΔΕΝ πετυχαίνει και χρειάζεται ξανά εγχείρηση ...

Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O new life έγραψε στις 15:17, 31-03-12:

η Μενεγάκη είναι η μόνη ολοφύσικη!!!!! γνήσια ομορφιά! και εφόσον γίνονται αντιληπτές λοιπόν εσύ πώς το σκέφτεσαι τώρα, θα κάνεις ρινοπλαστική ή όχι???
νομιζω, πως ναι!οταν μπαινει στη μεση το ψυχολογικο η μονη λυση ειναι να το κανεις!!ας ελπισουμε,με τη βοηθεια του θεου, να πανε ολα καλα!

Γεια σας ...ήθελα και εγώ να μοιραστώ την ιστορία μου ....
αχ βρε κοριτσι μου, τι λες τωρατο μονο που θελω να σου πω ειναι να προσπαθησεις να μη στεναχωριεσαι...ποσο μα@@κες ειναι καποιοι κ καλα "επιστημονες"!την κανεις τη μαλακια ρε φιλε, παραδεξου το κ αναλαβε τις ευθυνες σου με τον οποιο τροπο!!ποσο χρονων εισαι βρε Ελενα??παντως, σε περιπτωση που δε δεχτουν να σε βοηθησουν, παρ' τους δικαστικα, οπως σου ειπε κ η αλλη κοπελα τοσο για χρημαπικη οσο κ για ΗΘΙΚΗ αποζημιωση!!!πρεπει καποια στιγμη να καταλαβουν μερικοι-μερικοι, πως οι ζωες των ανθρωπων κ οι ψυχες τους δεν ειναι παιχνιδακι στα χερια ορισμενων επιτηδειων, που το μονο που ξερουν να κανουν καλα ειναι να γεμιζουν τους τραπεζικους του λογαριασμουςαει στα κομματια πια!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 31-03-12 στις 20:06. Αιτία: συνένωση συνεχόμενων αναρτήσεων και προσθήκη spoiler tag στην παράθεση,καθώς και διόρθωση της 1ης παράθεσης
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους