Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,691 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,517 μηνύματα σε 91,617 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 210 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

lena7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lena7
H lena7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H lena7 έγραψε στις 17:59, 08-04-12:

brigitte αν και δεν ξερω σε ποιο σχολιο αναφερεσαι συμφωνω, προσωπικα αν ειχα πεσει σε αναλογο θεμα πριν παρω την αποφαση να κανω ρινοπλαστικη στον Σκ...α και μου ελεγε καποιος τι σοι ειναι αυτος θα με ειχε σωσει.... ειναι πολυ συμαντικο να λεμε τις εμπειριες μας.
ειναι σοβαρο το θεμα πρεπει να το ψαξουμε πολυ καλα πριν επιλεξουμε γιατρο και μιλαμε για χειρουργιο...δεν μιλαμε ουτε για ανταυγες ουτε για νυχια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη brigitte_bardot
H brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H brigitte_bardot έγραψε στις 18:30, 08-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από lena7
brigitte αν και δεν ξερω σε ποιο σχολιο αναφερεσαι συμφωνω, προσωπικα αν ειχα πεσει σε αναλογο θεμα πριν παρω την αποφαση να κανω ρινοπλαστικη στον Σκ...α και μου ελεγε καποιος τι σοι ειναι αυτος θα με ειχε σωσει.... ειναι πολυ συμαντικο να λεμε τις εμπειριες μας.
ειναι σοβαρο το θεμα πρεπει να το ψαξουμε πολυ καλα πριν επιλεξουμε γιατρο και μιλαμε για χειρουργιο...δεν μιλαμε ουτε για ανταυγες ουτε για νυχια...
κ εγω πιστεω οτι πρεπει να αναφερονται τα ονοματα των γιατρων λενα.
εγω σωθηκα απο τον Σκ επειδη ειχα μια φιλη σακατεμενη απο αυτον.
εχουμε ξαναπει οτι κανενας γιατρος, κανενας ανθρωπος γενικοτερα δεν ειναι αλανθαστος, αλλα αλλο να βλεπεις μεσα σε ενα φορουμ 2 δυσαρεστημενους απο καποιον γιατρο κ αλλο να βλεπεις 50! κατι σημαινει αυτο!
αν καποιος γιατρος σε βαθος χρονου αποδυκνυεται οτι ειναι πραγματικα επικινδυνος (οπως αποδειχτηκε για τουν Α.Φουστ.) γιατι να μη γινεται γνωστο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lena7

Νεοφερμένος

H lena7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H lena7 έγραψε στις 18:42, 08-04-12:

σε καποιο αλο φορουμ ανεφερα το πληρες ονομα και μου σβησαν ολα τα σχολια.εμ στην περιπτωση που γινει κατι οπως στην Ελενα δεν μπορουμε να βρουμε το δικιο μας εμ δεν μπορουμε να λεμε τις εμπιριες μας ωστε να προστατευσουμε αλους.πιστευω οτι τετοια περιστατικα οπως της κοπελας θα επρεπε να γινοντε γνωστα και με το ονομα του γιατρου γιατι το θεμα ειναι σοβαρο.βεβαια απο την αλλη πλευρα υπαρχουν και οι κακοπροερετοι που ισως να δισφημουν σκοπιμα καποιον...
ο συγγεκριμενος εμενα μ'εχει κανει εξαλη!!! και σαν ανθρωπος και σαν γιατρος ειναι απεσιος!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Elena21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Elena21
H Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H Elena21 έγραψε στις 19:17, 08-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Marilyn!
Πόσος χρονος έχει περάσει απο το χειρουργείο και νιώθεις αυτούς τους πόνους? Να έχεις υπόψη σου ότι αν δεν περάσει 1χρονος δεν επιτρέπεται άλλο χειρουργείο στην μύτη, ίσως και παραπάνω για κάποιους γιατρούς αλλα ο ένας χρονος είναι το ελάχιστο διάστημα , επίσης η μύτη διαμορφώνεται και μπορεί να αλλάξει σχήμα μέσα σε 2 χρόνια όπου και θα δει κανείς το τελικό αποτέλεσμα. Όλοι λένε 6 μήνες με 1χρονο η αλήθεια όμως είναι ότι η επούλωση αργει πολυ και ηαναπλαση των ιστών συνήθως είναι ουλωδεις, εξ ού και τα γρομπαλακια που λένε κάποιοι ότι δημιουργήθηκαν στο 3μηνο με 6μηνο . Επίσης δεν είναι φυσιολογικό να πονας οπότε θα σου πρότεινα σίγουρα να σε δει κάποιος νεύρο χειρουργος όχι νευρολόγος καθώς είναι ο ειδικός για τέτοιες περιπτώσεις. Πολυ φυμισμενη κλινική νευροχειρουργων έχει ο Ευαγγελισμος. Μπες σε μέρα που εφημερευει το νοσοκομείο και πες ότι πονας .
από τη δεύτερη επέμβαση έχουν περάσει 7 μήνες και κάτι μέρες ...ναι το ξέρω ότι ΔΕΝ είναι φυσιολογικό να πονάω .....
είμαι από Θεσσαλονίκη οπότε πρέπει να βρω κάναν νευροχειρούργο εδώ πέρα προς το παρόν........

Αρχική Δημοσίευση από brigitte_bardot
θεωρεις λοιπον οτι για μερικα φραγκα παραπανω και βεβαια αξιζει να παρεις το ρισκο του κινδυνου!...πολυ ρηχη αποψη, αν σκεφτεις οτι στην ελενα λες, πως σημασια εχει μονο ο εσωτερικος κοσμος...(εσυ ελενα ξεκινα να διαβαζεις ρομαντικη ποιηση. ερευνες εχουν δειξει οτι μετα απο 1500 σελιδες αναγνωσης Ευλαμπιου Τριχα, ξεχνας οτι εχεις κουτσουρεμενα αυτια).

πολυ αντιφατικες αποψεις tsakos κ εν τελει εφοσον το ολο θεμα βρισκεις οτι δεν εχει κανενα νοημα, δε καταλαβαινουμε τι κανεις σε αυτο το thread.
ΠΕΣ ΤΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ, ΠΕΣ ΤΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! συμφωνώ απόλυτα

παιδια θα ηταν καλο να αναφερετε και τα ονοματα των γιατρων!δεν ξερω αν επιτρεπετε αλλα τουλαχιστον τα αρχικα τους.εγω ειμαι ''θυμα'' του Α. ΣΚ
και εξοργισμενη με τον τροπο του και την συμπεριφορα του επισης και αυτη τη στιγμη ψαχνω καλο γιατρο για επανορθωτικη.δεν διαβασα ολα τα προηγουμενα σχολια αλλα αυτα που ειδα της Ελενας δεν βλεπω να αναφερει καπου ονομα.φοβερη ιστορια και το πιο γαμοτο ειναι οτι δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα σε τετοιες περιπτωσεις γιατι στο Ελλαδισταν που ζουμε τι να κλασει ενας κοινος θνυτος μπροστα σε εναν μεγαλογιατρο.δεν μπορεις να τα βαλεις μαζι του μονο χρηματα θα χασεις σε δικιγορους και πιο χαλια θα γινεις ψυχολογικα.δεν μπορεις να βρεις το δικιο σου σε αυτη τη χωρα αν εισαι ''μικρος''.
Ελενα αν δεν θες να γραψεις δημοσια το ονομα στειλε μου πμ σε παρακαλω.
ναι θα σου στείλω ΠΜ σε λίγο ....

tsakos εσυ μπορεις να μη βρισκεις νοημα στη θεμα, ομως εδω βρισκονται ατομα που βρισκουν πολυ νοημα στο θεμα κ προσπαθουν να παρουν μια οποιαδηποτε μορφη βοηθειας... το αν εσυ το θεωρεις κουτο, καταρχην δε νομιζω οτι τους νοιαζει κ πολυ ..κ κατ'επεκταση το να ερχεσαι σε ενα θεμα που αφορα τη ρινοπλαστικη κ να χαρακτηριζεις κουτους οσους ενδιαφερονται να το κανουν, ειναι λιγο ...καπως...
οι υποκειμενικες αποψεις σου για τις προσωπικες επιλογες των αλλων, δεν αφορουν το thread.
συμφωνώ απόλυτα μαζί σου .... !!!!!!!!

σε καποιο αλο φορουμ ανεφερα το πληρες ονομα και μου σβησαν ολα τα σχολια.εμ στην περιπτωση που γινει κατι οπως στην Ελενα δεν μπορουμε να βρουμε το δικιο μας εμ δεν μπορουμε να λεμε τις εμπιριες μας ωστε να προστατευσουμε αλους.πιστευω οτι τετοια περιστατικα οπως της κοπελας θα επρεπε να γινοντε γνωστα και με το ονομα του γιατρου γιατι το θεμα ειναι σοβαρο.βεβαια απο την αλλη πλευρα υπαρχουν και οι κακοπροερετοι που ισως να δισφημουν σκοπιμα καποιον...
ο συγγεκριμενος εμενα μ'εχει κανει εξαλη!!! και σαν ανθρωπος και σαν γιατρος ειναι απεσιος!
ναι, κανονικά θα έπρεπε να γράφουμε τις εμπειρίες μας ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑΤΡΩΝ για να προστατεύουμε και άλλους, αλλά και για να μπορούμε να κάνουμε και κάτι ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ οι δυσαρεστημένοι σε τέτοιες περιπτώσεις ...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 08-04-12 στις 19:27. Αιτία: Συνένωση συνεχόμενων αναρτήσεων
Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H brigitte_bardot έγραψε στις 19:39, 08-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsakos
Όταν κάποιος δουλεύει στα ορυχεία παίρνει το κίνδυνο να αντιμετωπίσει διάφορα προβλήματα υγείας στο μέλλον, το ίδιο και αυτοί που δουλεύουν σε ραδιενέργεια. Ο πιλότος με τις πιέσεις που δέχεται θα αντιμετωπίσει και αυτο΄κινδυνους, το ίδιο και οι αθλητες.
Ο αγρότης αντιμετωπίζει και αυτός διάφορους κινδυνους (ήλιος, σκόνη, αλλεργίες) το ίδιο και ο κτηνοτρόφος

ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΑΥΤΕΣ. (μερικοί ζουνε από αυτό).
Ετσι και το μοντέλο ή ο ανθρωπος της τηλεόρασης παίρνουν ρίσκα με αυτές τις επεμβάσεις. (αλλά είναι δουλειά τους, ζουν από αυτό).
κ οδηγος ταξι να εισαι, κινδυνευεις να σκοτωθεις. στατιστικα ο ταξιτζης κινδυνευει πιο πολυ απο τον πιλοτο! για να μη σου πω τι ρισκο παιρνει ενας πεζος διασχιζοντας ενα δρομο! τι θες να πεις με αυτο δηλαδη? οτι απαξ κ εισαι ψωναρα κ θες ντε κ καλα να δουλεψεις σε "επαγγελματα μοστρας", ενω δεν εχεις τα απαιτουμενα φυσικα προσοντα, δικαιολογεισαι να παρεις το συγκεκριμενο ρισκο της ρινοπλαστικης? ειναι σα να μας λες (στο πιο extreme του) "εγω θελω να γινω μαθηματικος, αλλα δε τα παιρνω τα ρημαδια τα μαθηματικα...να κανω μια επεμβαση στον εγκεφαλο να τα παιρνω τα μαθηματικα, ωστε να μπορεσω να γινω μαθηματικος!"

κ δε καταλαβα γιατι αφεση παιρνει μονο ο επαγγελματικος τομεας? αλλον μπορει να τον καιει πιο πολυ η προσωπικη του ζωη απο μια καριερα, αλλα να μη μπορει να σταυρωσει γκομενα γιατι τρωει ματσο τις χυλοπιτες λογω μιας τεραστιας μυτης.

αυτα τα επιχειρηματα tsakos δεν εχουν καμμια λογικη....πιο πολυ ακουγονται σαν "με ενδιαφερει τρελλα το θεμα ρινοπλαστικη- γι αυτο κ χαλαω χρονο απο τη ζωη μου εδω μεσα- αλλα επειδη εγω φοβαμαι να το κανω, να μη το κανετε ουτε εσεις!"

sorry tsakos, αλλα ετσι ακουγεσαι...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,343 μηνύματα.

O fockos ιι έγραψε στις 19:44, 08-04-12:

Eδωσα καθαρή επιχειρηματολογία....στο προηγούμενο ποστ . Τώρα δε θα αλλάξουν κάποιοι μυαλά από αυτά που γράφω ελπίζω όμως να έβαλα κάποιους σε σκέψεις.

Μερικοί λένε ότι αν αλλάξουμε κάτι στον εαυτό μας αλλάζουμε και το περιβάλλον γύρω μας αλλά και μεσα μας. Έχουν δίκιο.

Uploaded with ImageShack.us

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 08-04-12 στις 20:33.
Παράθεση

Elena21

Νεοφερμένος

H Elena21 έγραψε στις 21:01, 08-04-12:

tsakos, η ψυχολογία κάποιου που έχει κάνει μία ή περισσότερες αποτυχημένες ρινοπλαστικές είναι ήδη χάλια, οπότε με το να μας λες έμμεσα ότι " καλά να πάθουμε που πήραμε το ρίσκο και κάναμε ρινοπλαστική " κάνει τα πράγματα χειρότερα ... εδώ είμαστε για να στηρίζουμε ο ένας τον άλλον σε τέτοιες δύσκολες στιγμές .....

Παράθεση

lena7

Νεοφερμένος

H lena7 έγραψε στις 21:12, 08-04-12:

Eδωσα καθαρή επιχειρηματολογία....στο προηγούμενο ποστ . Τώρα δε θα αλλάξουν κάποιοι μυαλά από αυτά που γράφω ελπίζω όμως να έβαλα κάποιους σε σκέψεις.

Μερικοί λένε ότι αν αλλάξουμε κάτι στον εαυτό μας αλλάζουμε και το περιβάλλον γύρω μας αλλά και μεσα μας. Έχουν δίκιο.

Uploaded with ImageShack.us
θέλω να τον δείρω

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 21:18, 08-04-12:

Τώρα δε θα αλλάξουν κάποιοι μυαλά από αυτά που γράφω ελπίζω όμως να έβαλα κάποιους σε σκέψεις.
και γιατι να αλλαξουν τα μυαλα τους κ να βαλουν τα δικα σου?
εχουν τα δικα σου μυαλα κανενα πιστοποιητικο ανωτεροτητας απο των υπολοιπων?

...λυπαμαι που στο λεω, αλλα δεν εχεις βαλει κανεναν σε σκεψεις. αυτος που θελει να το κανει, θα το κανει. πολλες φορες ουτε η ιδια η οικογενεια δεν ειναι ικανη να σταματησει ορισμενους, ποσο μαλλον τα σχολια του καθε αγνωστου....

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,343 μηνύματα.

O fockos ιι έγραψε στις 21:21, 08-04-12:

ok θα σταματήσω απλά με το σκίτσο πάνω ήθελα να δώσω ένα μύνημα που δυστυχώς δε καταλάβετε.
εκφέρω απόψεις μου οι οποίες πρέπει να εκφέρονται σε ένα δημόσιο forum (δεν επιτέθηκα σε κανέναν από σας).

Eδώ είναι ένα forum με θέμα την ρινοπλαστική και μπαίνουν και άτομα που δεν έχουν ακόμα κάνει εγχείρηση και το σκέφτονται και γράφουν στο google ρινοπλαστική (σε αυτούς απευθύνομαι όταν γράφω).

Το θέμα οφείλει να δώσει μια ολική εικόνα για την ρινοπλαστική (τα θετικά και τα αρνητικά) της επέμβασης. Δε θέλω σε καμία περίπτωση να ειρωνευτώ (και δε το κάνω αυτό) αυτούς που την κάνανε την επέμβαση και απέτυχε απλά να προστατεύσω τα νέα μέλη και αναγνώστες στο να μην προχωρήσουν τοσο γρήγορα σε μια τέτοια επεμβαση.

Όταν κάνεις μια τετοια εγχείρηση παίρνεις ένα ρίσκο κινδύνου και παίρνεις ευθύνη (σαφώς την περισσότερη την φέρει ο ιατρός)
.... (καλώς ή κακώς είναι επιλογή του ασθενούς ο οποίος πρέπει να ζυγίσει το κέρδος και την ζημιά) όπως και του ιατρού.

Επειδη δουλευα σε δύσκολο τμήμα που άνθρωποι ήταν ευχαριστημένοι επειδή απλά κρατιόντουσαν στην ζωή ίσως είμαι λίγο σκληρός και ζητάω συγγνώμη απλά πρέπει να σκεφτείτε ότι είναι άλλοι άνθρωποι που είναι πολύ χειρότερα και οι οποίοι δεν κάνανε καμία επιλογή ώστε να οδηγησούν στην κατάσταση που είναι.

Συγγνώμη αν στενοχώρησα αν κάποιους θα γραφω πιο αερά στο θέμα αλλη φορα

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 21:28, 08-04-12:

καταλαβαμε τι θελεις να πεις με το σκιτσο, δεν νομιζω οτι τα ατομα που συμμετεχουν στη συζητηση ειναι τοσο ανοητα.
καλα κανεις κ γραφεις τα αρνητικα της επεμβασης, αλλα καλο να αρκεισαι εκει. σχολια για τα κινητρα του καθενος, προσωπικες αποψεις σου που στηλιτευουν τις επιλογες των αλλων, καθως κ χαρακτηρισμοι που προσβαλουν, δε χρειαζονται. αυτο ειναι που θιξαμε κ οχι το ποσο συχνα γραφεις.

Παράθεση

Marilyn!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Marilyn!
H Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H Marilyn! έγραψε στις 21:35, 08-04-12:

θέλω να τον δείρω
Έχει και αυτός τις απόψεις του που είναι σεβαστες , όμως εδώ ισχύει και το ρητό που λέει ότι οποιος είναι έξω απο τον χορό πολλα τραγούδια λέει.
Μη δίνεις σημασία λοιπόν ! Πραγματικά Lena7 είσαι πολυ μικρή και αποφασισες να κανείς ρινοπλαστικη με όχι και τόσο καλο αποτέλεσμα όπως λες! Τι ακριβώς έγινε και δεν σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα?
Μπράβο πάντως για το κουράγιο της απόφασης σου!

Παράθεση

lena7

Νεοφερμένος

H lena7 έγραψε στις 22:00, 08-04-12:

Έχει και αυτός τις απόψεις του που είναι σεβαστες , όμως εδώ ισχύει και το ρητό που λέει ότι οποιος είναι έξω απο τον χορό πολλα τραγούδια λέει.
Μη δίνεις σημασία λοιπόν ! Πραγματικά Lena7 είσαι πολυ μικρή και αποφασισες να κανείς ρινοπλαστικη με όχι και τόσο καλο αποτέλεσμα όπως λες! Τι ακριβώς έγινε και δεν σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα?
Μπράβο πάντως για το κουράγιο της απόφασης σου!
την εκανα επειδη ετσι κι αλλιως ειχα σκοπο καποια στιγμη στη ζωη μου να την κανω
με το σκεπτικο οτι θα την κανω που θα την κανω γιατι να μη την κανω απο τωρα να την χαρω περισσοτερο
γενικα ειμαι της αποψης οτι αν μας ενοχλει κατι πανω μας σε σημειο που να επιρεαζει την ψυχολογια μας και την καθημερινοτητα μας και μπορουμε να το αλλαξουμε γιατι να μη το κανουμε
αλλα δυστυχως πηγα για μαλλι και βγηκα κουρεμενη!

η δικια μου περιπτωση νομιζω οτι δεν ειναι τοσο τραγικη οσο της κοπελας

κακο αισθητικο αποτελεσμα...πιθανο λειτουργικο προβλημα(θα παω σε ρινολογο να με εξετασει για να δω αν θα το επιβεβαιωσει γιατι με τον Σκ...ρα δε βγαζω ακρη)... και αθλια αντιμετοπιση απο τον γιατρο.ο τροπος του γιατρου ειναι που με εξοργισε περισσοτερο!

τωρα περημενω να περασει ενας χρονος για να κανω επανορθωτικη γιατι την εχω κανει προσφατα .
ξερετε καποιον στην Αθηνα να μου προτινετε?

Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη new life
Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O new life έγραψε στις 23:05, 08-04-12:

την εκανα επειδη ετσι κι αλλιως ειχα σκοπο καποια στιγμη στη ζωη μου να την κανω
με το σκεπτικο οτι θα την κανω που θα την κανω γιατι να μη την κανω απο τωρα να την χαρω περισσοτερο
γενικα ειμαι της αποψης οτι αν μας ενοχλει κατι πανω μας σε σημειο που να επιρεαζει την ψυχολογια μας και την καθημερινοτητα μας και μπορουμε να το αλλαξουμε γιατι να μη το κανουμε

κακο αισθητικο αποτελεσμα...πιθανο λειτουργικο προβλημα(θα παω σε ρινολογο να με εξετασει για να δω αν θα το επιβεβαιωσει γιατι με τον Σκ...ρα δε βγαζω ακρη)... και αθλια αντιμετοπιση απο τον γιατρο.ο τροπος του γιατρου ειναι που με εξοργισε περισσοτερο!

τωρα περημενω να περασει ενας χρονος για να κανω επανορθωτικη γιατι την εχω κανει προσφατα .
τι συμβαινει ρε σεις με αυτον το μαγκα??πως, ενω τους περισσοτρους τους σακατευει, εχει κανει τετοιο ονομα??εσενα το αισθητικο σου προβλημα, ποσο μεγαλο ηταν??εννοω, ηταν δυσκολη περιπτωση μυτη σου??γιατι, αν σου ειπε οτι ηταν ευκολη κ δεν κατορθωσε να στη φτιαξει σωστα, τοτε τι να πω...!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

lena7

Νεοφερμένος

H lena7 έγραψε στις 23:25, 08-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από new life
τι συμβαινει ρε σεις με αυτον το μαγκα??πως, ενω τους περισσοτρους τους σακατευει, εχει κανει τετοιο ονομα??εσενα το αισθητικο σου προβλημα, ποσο μεγαλο ηταν??εννοω, ηταν δυσκολη περιπτωση μυτη σου??γιατι, αν σου ειπε οτι ηταν ευκολη κ δεν κατορθωσε να στη φτιαξει σωστα, τοτε τι να πω...!!!!!!!!!!!!
οχι δεν ηταν δυσκολη!καθε αλλο!
αλλα δεν νομιζω οτι εχει να κανει αν ηταν ευκολη η οχι...βασικα δεν ξερω
δεν μου ειπε οτι δεν κατορθωσε να μου την φτιαξει σωστα!σιγα μη παραδεχοταν!εδω μονο που δε με εβρισε οταν πηγα στο γραφειο του να του πω οτι κατι δεν παει καλα με τη μυτη.
αυτο το υφακι του οταν το θυμαμαι....ετσι γινομαι :
πολλα κοσμιτικα εχω να πω για αυτο το ατομο αλλα κρατιεμαι

Παράθεση

Elena21

Νεοφερμένος

H Elena21 έγραψε στις 23:43, 08-04-12:

οχι δεν ηταν δυσκολη!καθε αλλο!
αλλα δεν νομιζω οτι εχει να κανει αν ηταν ευκολη η οχι...βασικα δεν ξερω
δεν μου ειπε οτι δεν κατορθωσε να μου την φτιαξει σωστα!σιγα μη παραδεχοταν!εδω μονο που δε με εβρισε οταν πηγα στο γραφειο του να του πω οτι κατι δεν παει καλα με τη μυτη.
αυτο το υφακι του οταν το θυμαμαι....ετσι γινομαι :
πολλα κοσμιτικα εχω να πω για αυτο το ατομο αλλα κρατιεμαι
ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ !!!!!!!!! είναι όλοι τους ..... άντε να μην πω καμιά βαριά κουβέντα , είμαστε και σε δημόσιο φόρουμ ....

κανείς τους τελικά δεν παραδέχεται τα λάθη του ...... εεεεμμμ βέβαια, μόνο τα λεφτά ξερουν να παίρνουν και μετά σε έχουν γραμμένο/η κανονικά .....
άσε, τι να πεις ....

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 08:18, 09-04-12:

λενα παρόλη την αναποδια που σου ετυχε, ακουγεσαι ψυχραιμη με το θεμα, μπραβο που το αντιμεπτωπιζεις με τοσο θαρρος

γιατρο δε τολμαμε να σου προτεινουμε, γιατι αφενος θα μας πουν οτι κανουμε διαφημιση κ αφετερου ολο κ καποιος θα πεταχτει να πει οτι "κ αυτος εχει κανει λαθη!!"....

καλυτερα να ρωτησεις τον ωρλ σου. οι ωρλ βλεπουν πολλους χειρουργημενους με ρινικα προβληματα κ τις περισσοτερες φορες, ξερουν ποιος τους εχει χειρουργησει. γενικα στους ιατρικους κ επιστημονικους κυκλους, ειναι γνωστο ποιοι ειναι καλοι.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη brigitte_bardot : 09-04-12 στις 08:33.
Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mmmm11
H mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H mmmm11 έγραψε στις 11:33, 09-04-12:

παιδιά μπορείτε να μου πείτε μερικά tips για το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό? πρέπει εγώ να του πω τι θέλω στη μύτη ή να τον αφήσω να πει εκείνος πρώτα και μετά εγώ? φοβάμαι μην πάω και τα ξεχάσω όλα..! οποιαδήποτε άλλη συμβουλή δεκτή, ευχαριστώ πολύ!

Παράθεση

lena7

Νεοφερμένος

H lena7 έγραψε στις 16:09, 09-04-12:

λενα παρόλη την αναποδια που σου ετυχε, ακουγεσαι ψυχραιμη με το θεμα, μπραβο που το αντιμεπτωπιζεις με τοσο θαρρος

γιατρο δε τολμαμε να σου προτεινουμε, γιατι αφενος θα μας πουν οτι κανουμε διαφημιση κ αφετερου ολο κ καποιος θα πεταχτει να πει οτι "κ αυτος εχει κανει λαθη!!"....

καλυτερα να ρωτησεις τον ωρλ σου. οι ωρλ βλεπουν πολλους χειρουργημενους με ρινικα προβληματα κ τις περισσοτερες φορες, ξερουν ποιος τους εχει χειρουργησει. γενικα στους ιατρικους κ επιστημονικους κυκλους, ειναι γνωστο ποιοι ειναι καλοι.

θα παω σε ωρλ στον τοπο μου (στη Σαμο)οχι στην Αθηνα.Αλλα και στην Αθηνα να πηγενα υπαρχουν περιπτωσεις που ισως να μου προτινει καποιον σκοπιμα.το εχω δει σε αλλες ιδικοτητες αυτο να γινετε.ο ενας να στελνει δουλεια στον αλλον.
εχετε δικιο οτι για ολους τους πλαστικους ολο και κατι θα εχει ακουστει....εγω συνεχιζω την ερευνα απο το ιντερνετ για την ωρα (ψαχνω και για εξοτερικο,αν και χλομο) και οταν θα κλισω χρονο απο την πρωτη επεμβαση θα παω να δω πολλους πλαστικους να δω ποιος μου γεμιζει το ματι περισσοτερο για να την κανω...αν και στον Σκ--ρα στο πρωτο ραντεβου νομιζα οτι ηταν ο καλυτερος και ημουν και σιγουρη...αλλα μαπα το καρπουζι.

ειμαι ψυχρεμη γιατι δεν μπορω να κανω κατι αλλο...τι να κανω?μηνηση?ξερετε τι θα παρω αν το παω δικαστικα.
δυστυχως σε τετοιες περιπτωσεις δεν μπορουμε να βρουμε το δικιο μας.

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 22:04, 09-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από mmmm11
παιδιά μπορείτε να μου πείτε μερικά tips για το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό? πρέπει εγώ να του πω τι θέλω στη μύτη ή να τον αφήσω να πει εκείνος πρώτα και μετά εγώ? φοβάμαι μην πάω και τα ξεχάσω όλα..! οποιαδήποτε άλλη συμβουλή δεκτή, ευχαριστώ πολύ!
δεν υπαρχουν tips. οσο πιο ειλικρινης, ανετη κ ηρεμη εισαι, τοσο το καλυτερο. το σημαντικοτερο ειναι να ξερεις καταρχην εσυ τι θελεις. κανονικα η συζητηση πρεπει να ξεκινησει με το να σε ρωτησει τι θελεις, τι προσδοκιες εχεις. εσυ θα του πεις τι θα ηθελες ιδανικα κ αυτος θα σου πει τι ειναι χειρουργικα εφικτο για την περιπτωση σου, συμφωνα με αυτα που ζητας. βεβαια το πρωτο που πρεπει να γινει ειναι να δει τη μυτη σου απο μεσα. εμενα θυμαμαι, εφοσον τελειωσε την εξεταση στο εσωτερικο της μυτης κ διεγνωσε τη σκολιωση, μετα μου εδωσε εναν καθρεφτη κ μου ειπε "δειξε μου τι θελεις να αλλαξει αισθητικα". ε κ του εδειξα. δεν ειναι τιποτα το φοβερο το πρωτο ραντεβου. στο δευτερο θα πας με καλυτερη εικονα πραγματων.
αν καποιος γιατρος σε παρει απο τα μουτρα κ δε σε ακουει η δεις οτι περιφρονει οσα λες κ εχει αρχισει τις υποδειξεις περι του τι "πρεπει" να γινει, αγνοωντας εντελως το τι εσυ επιθυμεις, βαλ'του Χ κ πηγαινε αλλου. πολλοι επειδη δεν κατεχουν τις τεχνικες, σου λενε οτι "αυτο πρεπει να γινει" μονο κ μονο επειδη αυτοι, μονο αυτο ξερουν να κανουν. οπως στην περιπτωση της ελενας που της λεει ο αλλος οτι δε φτιαχνεται το αυτι της....το 2012 που γινεται ωτοπλασια απο το μηδεν, αυτος της λεει οτι δε φτιαχνεται μια ακρη. ελεος.
γενικα εχε τα ματια σου ανοιχτα κ βαζε το μυαλο σου να δουλευει. μπορεις να τον καταλαβεις τον αεριτζη απο τον σοβαρο επιστημονα.
μιαλω φυσικα για νορμαλ περιπτωσεις ασθενων ετσι? δε μιλαω για τιποτα παρανοικους που μπορει να πανε κ να ζητησουν κατι εξωφρενικο. εκει ΟΚ ο γιατρος θα αντιδρασει. μιλαμε ομως τωρα για την πλειοψηφια των ενδιαφερομενων, που οι περισσοτεροι θελουν κλασικα πραγαματα, να ισιωσουν ραχες, να χαμηλωσουν καμπουρες, να μαζευτουν ρουθουνια κτλ...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη brigitte_bardot : 09-04-12 στις 23:26.
Παράθεση

χαριτινη

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη χαριτινη
H χαριτινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H χαριτινη έγραψε στις 17:47, 10-04-12:

Γεια σας!Για τον Α.Φ. δεν εχω διαβασει πολλες εμπειρειες.Ειναι καποιος απο δω που εχει παει;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 10-04-12 στις 18:03. Αιτία: Δεν επιτρέπεται να γράφουμε το πλήρες όνομα του ιατρού. Μόνο αρχικά παρακαλώ
Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O new life έγραψε στις 19:08, 10-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από χαριτινη
Γεια σας!Για τον Α.Φ. δεν εχω διαβασει πολλες εμπειρειες.Ειναι καποιος απο δω που εχει παει;
αν θες, ριξε ενα φωνι στο star channel κ ζητα να σε συνδεσουν με τα γραφεια life style του σταθμου!!ο,τι απορια εχεις θα στη λυσει η Σουλιωτη, ο Μπακας...καποιος "ρεπορτερ" τελος παντων...!!καλα, βρε κοπελα μου, πραγματικα θα εμπιστευοσουν το προσωπακι σου στο γεροξεκουτη με το παρκινσον, που ειναι ολη μερα στα καναλια απασχολωντας με τις 20χρονες κορασιδες κ καθολου με αυτο που θα πρεπε??!!εμενα, οσο διαστημα ψαχνω το θεμα, ειναι ο μοναδικος, που δε μου περασε απ το μυαλο ουτε δευτερολεπτο!!!!!!!!!!ασε που εδω που τα λεμε δεν εχω διαβασει κ τιποτα γι αυτον, παρα μονο ενα, δυο σχολια που ελεγαν οτι τους σακατεψε τη δεκαετια του 90, που υποτιθεται οτι ηταν κ στα πανω του...φαντασου τωρα!!για ξανασκεψου το!!

Παράθεση

χαριτινη

Νεοφερμένος

H χαριτινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H χαριτινη έγραψε στις 20:37, 10-04-12:

mmm...εχει οντως παρκισον;καλα οτι βγαζουν στην δημοσιοτητα την προσωπικη του ζωη αυτο δεν με νοιαζει.Απλα μου φαινεται πιο ανθρωπινος σε σχεση με αλλους γνωστους του κλαδου.

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 20:43, 10-04-12:

εγώ έχω ακούσει τα χειρότερα πάντως από κανα 2-3 άτομα!!!

Παράθεση

χαριτινη

Νεοφερμένος

H χαριτινη έγραψε στις 21:55, 10-04-12:

εχω διαβασει μεχρι την 91 σελιδα...μαλλον δεν αξιζει να κανει κανεις ρινοπλαστικη στην ελλαδα

θα βοηθουσε να ακουγοντουσαν οναματα καλων γιατρων του εξωτερικου νομιζω...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 11-04-12 στις 11:23. Αιτία: Συνένωση συνεχόμενων αναρτήσεων
Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 08:44, 11-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από χαριτινη
θα βοηθουσε να ακουγοντουσαν οναματα καλων γιατρων του εξωτερικου νομιζω...
ε φυσικα ρε συ, εφοσον ειναι πολλοι εδω μεσα που χειρουργηθηκαν σε Αυστραλια, Μεξικο, Καναδα, Ιαπωνια, Ζιμπαμπουε, οποτε μπορουν να σου δωσουν συστασεις, no prob!

ο,τι να ναι...

Παράθεση

χαριτινη

Νεοφερμένος

H χαριτινη έγραψε στις 12:08, 11-04-12:

ε φυσικα ρε συ, εφοσον ειναι πολλοι εδω μεσα που χειρουργηθηκαν σε Αυστραλια, Μεξικο, Καναδα, Ιαπωνια, Ζιμπαμπουε, οποτε μπορουν να σου δωσουν συστασεις, no prob!

ο,τι να ναι...
χρυση μου αν δεν ξερεις απλα να μην ενοχλεις!

Παράθεση

Marilyn!

Νεοφερμένος

H Marilyn! έγραψε στις 15:45, 14-04-12:

Ένας μήνας μετα την ρινοπλαστικη, όλα καλα! Το πρηξιμο φαίνεται να αργεί να υποχωρήσει ίδιος στο ακρορινιο, μερικά μικρά πονακια που και που σαν τραβηγματα, και ηαναπνοη κάπως καλύτερη. Βέβαια το ποιο ενοχλητικό απο όλα είναι το ότι δεν μπορώ να φόρεσε τα γυαλιά ήλιου . Σε τρεις μήνες είπε ο γιατρός και βλέπουμε. Όσο για το πρηξιμο, μου είπε σε τρεις εβδομάδες να πάω να με δει και ίσως να μου κάνει ένεση κορτιζονης στο ακρορινιο για να ξεπρηστει ποιο γρήγορα. Ξέρει κανείς σας κάτι γι αυτο?

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 09:04, 17-04-12:

Ένας μήνας μετα την ρινοπλαστικη, όλα καλα! Το πρηξιμο φαίνεται να αργεί να υποχωρήσει ίδιος στο ακρορινιο, μερικά μικρά πονακια που και που σαν τραβηγματα, και ηαναπνοη κάπως καλύτερη. Βέβαια το ποιο ενοχλητικό απο όλα είναι το ότι δεν μπορώ να φόρεσε τα γυαλιά ήλιου . Σε τρεις μήνες είπε ο γιατρός και βλέπουμε. Όσο για το πρηξιμο, μου είπε σε τρεις εβδομάδες να πάω να με δει και ίσως να μου κάνει ένεση κορτιζονης στο ακρορινιο για να ξεπρηστει ποιο γρήγορα. Ξέρει κανείς σας κάτι γι αυτο?
το ακρορινιο θα ειναι πρησμενο κανα 6μηνο. να αποφυγεις τις κορτιζονες κ να αφησεις το σωμα να κανει μονο του τη δουλεια του. δεν υπαρχει λογος να πιεσεις τη φυσικη διαδικασια επουλωσης.

Παράθεση

xrysokoureli

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xrysokoureli
H xrysokoureli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H xrysokoureli έγραψε στις 04:47, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Την αίσθηση του κρυώματος την έχω συνέχεια, πέρα από δύο φορές που αρρώστησα κανονικά και ήμουν χειρότερα. Αυτό το σαν αλλεργικό μου κράτησε δύο μέρες, τότε που το είχα πει. Τώρα είναι πάλι στα "φυσιολογικά" του. Αλλά πάει και με τις μέρες, σήμερα ας πούμε είναι πολύ μειωμένο σε σχέση με χτες, αλλά δεν νομίζω να μείνει γιατί έτσι κάνει πάντα.
Christinelle αυτό που λες για την ευαισθησία μετά την επέμβαση το έχω κι εγώ. Είμαι τώρα στους 6 μήνες μετά την επέμβαση, φταρνίζομαι συχνά και νιώθω συχνά ότι έχω κάτι στο ένα ρουθούνι μου και μου προκαλεί φτάρνισμα.
Επίσης έπαθα κι εγώ αυτό που λες με την αφαίρεση σπίλου. Μαζί με την επέμβαση της μύτης έκανα και αφαίρεση ενός σπίλου δίπλα από το μάτι. Το ένα από τα 2 ράμματα δεν ήταν σφιχτό και έφυγε με αποτέλεσμα η ουλή να ανοίξει και να έχω μια τεράστια ουλή σε σχήμα από δάκρυ δίπλα στο μάτι. Επιτυχία και αυτό όπως και η επέμβαση..... Το έδειξα στον γιατρό στους 6 μήνες και μου πε ότι θα μου ξανακόψει το ίδιο σημείο και θα το ξαναράψει. Θα πάω τον Ιούνιο να μου το φτιάξει, ελπίζω να πετύχει αυτή τη φορά.

θέλω να τον δείρω
κι εγώ! Αν πάει κανείς σε παλιότερα ποστς σε αυτό το θέμα θα δει ότι το συγκεκριμένο άτομο χωρίς να τον ενδιαφέρει να κάνει ρινοπλαστική έρχεται, λέει τις εξυπνάδες του ως ειδήμων σε ιατρικά θέματα, επικρίνει όσους κάνουν πλαστική και μετά εξαφανίζεται και επανέρχεται μετά από λίγο καιρό. Τί να πεις, ο καθένας έχει τα θέματά του.....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 18-04-12 στις 09:54. Αιτία: Συνένωση συνεχόμενων αναρτήσεων
Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 08:36, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από xrysokoureli
κι εγώ! Αν πάει κανείς σε παλιότερα ποστς σε αυτό το θέμα θα δει ότι το συγκεκριμένο άτομο χωρίς να τον ενδιαφέρει να κάνει ρινοπλαστική έρχεται, λέει τις εξυπνάδες του ως ειδήμων σε ιατρικά θέματα, επικρίνει όσους κάνουν πλαστική και μετά εξαφανίζεται και επανέρχεται μετά από λίγο καιρό. Τί να πεις, ο καθένας έχει τα θέματά του.....
μωρε τον ενδιαφερει κ τον παραενδιαφερει..γι αυτο κ ερχεται. βεβαια δεν εχει βρει ακομα το θαρρος να το κανει, αλλα που θα παει, το θελει τοσο πολυ που θα το βρει αργα η γρηγορα. εως τοτε, περιοριζεται στο να τη λεει σε οσους το βρηκαν πριν απο αυτον. τυπικη περιπτωση του "οσα δε φτανει η αλεπου...".

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη melinaki26
H melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H melinaki26 έγραψε στις 23:15, 18-04-12:

γεια σας!!!ηθελα και γω να κανω ρινοπλαστικη...επισκεφτηκα 2 γιατρους (οχι απο τους διασημους) και αποφασισα να την κανω με τον 2ο που επισκεφτηκα.για τον 2ο ειχα ακουσει πολυ καλα σχολια απο ενα οικογενειακο φιλο καρδιολογο που τον ξερει.ε για να μην μακρυγορω τον επισκεφτηκα στο ιατρειο (ητανε πολυ φιλικος )μου ειπε τι θα κανουμε,του εκανα και γω καποιες ερωτησεις και μετα του ειπα οτι θα το σκεφτω και αν τελικα το αποφασιζα θα εκανα την επεμβαση μεγαλη τριτη(μας βολευε και τους 2)!!δεν το σκεφτηκα πολυ την επομενη μερα τον πηρα τηλεφωνο και το εκλεισα.ολα εγιναν πολυ γρηγορα.για να καταλαβετε 2 απριλιου τον επισκεφτηκα στις 3 ειπα το οκ και στις 10 χειρουργηθηκα!την εβδομαδα που μεσολαβησε εκανα το τραγικο λαθος να μπω σε φορουμ και να διαβαζω εμπειριες...πραγματικα ημουν ετοιμη να ακυρωσω το χειρουργειο με αυτα που διαβασα.ευτυχως δεν εκανα αυτο το λαθος.λοιπον η επεμβαση δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ δεν πονεσα ΚΑΘΟΛΟΥ Μεγαλη Τριτη την εκανα εμεινα ενα βραδυ μεσα προληπτικα.Πονο οπως ειπα δεν ενιωσα, πρηξιμο ειχα αρκετο κυριως την 2η και 3η μερα (μετα αρχισα σιγα σινα να ξεπρηζομαι) αλλα ενιωθα μια χαρα!Μεγάλη Πέμπτη για να καταλαβετε ειχα βγει βολτα στα μαγαζια (με το ναρθηκα και τις γαζες) και γενικα εβγαινα κανονικοτατα και για ποτο και για καφεδες τα παντα ολα!!!Μεγαλη Παρασκευή εβγαλα τις γαζες μεσα απο την μυτη και ανασανα επιτελους και χτεσ εβγαλα το ναρθηκα.η μυτη μου παρολο που ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πρησμενη ακομα μου φαινεται τελεια... αφου λεω ας μεινει ετσι οπως ειναι μου αρεσει παρα πολυ.στο προσωπο ειμαι ακομα λιγο πρησμενη αλλα μονο εγω το καταλαβαινω, οι μελανιες κατω απο τα ματια μου εφυγαν εντελως μονο στο ενα το ματι μεσα εχω ενα μικρο αιματωμα αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα θα φυγει σε λιγες μερες!!!οποιος θελει να το κανει να μην φοβαται καθολου αρκει να βρει εναν πολυ καλο γιατρο...ο δικος μου παντως ειναι κορυφαιος!!!ειναι στρατιωτικος γιατρος με πολυ καλο βιογραφικο, μεγαλη εμπειρια και πανω απο ολα ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!για να καταλαβετε μεσα στο χειρουργειο μεχρι να με ναρκωσουν μου χαιδευε το χερι και μου ελεγε οτι ολα θα πανε καλα...και μεχρι και σημερα που εχω βγαλει τον ναρθηκα και ολα ειναι οκ με παιρνει τηλεφωνο καθε μερα να δει αν ειμαι ενταξει !!!ειμαι ευχαριστημενη οσο δεν γινεται...και τι να πω μαλλον ημουν και πολυ τυχερη!!!αυτα...ελπιζω να βοηθησα!

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 08:27, 19-04-12:

μελινακι καλη αναρρωση κ με γεια!!!
εαν η μυτη σου αρεσει απο τωρα...δε φανταζεσαι πως θα νιωθεις σε κανα 2μηνο!!!!
τα καλυτερα ειναι μπροστα σου!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 09:41, 19-04-12:

οικογενειακο φιλο καρδιολογο που τον ξερει
λολ
αναρωτιέμαι πόσους έχει στειλει στον καρδιολογο αυτό ο εν λόγω πλαστικός

στρατιωτικος γιατρος με πολυ καλο βιογραφικο

...α; Ο_ο

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 09:45, 19-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
λολ
αναρωτιέμαι πόσους έχει στειλει στον καρδιολογο αυτό ο εν λόγω πλαστικός

καλο!

Παράθεση

timiseneken

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη timiseneken
H timiseneken αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H timiseneken έγραψε στις 11:30, 19-04-12:

Γειά σας, ενδιαφέρομαι να κάνω ρινοπλαστική και διάφραγμα έχω επισκευθεί 2 γιατρούς μέχρι ώρας Α.Σ. και Β.Π. ε ! δεν εβγαλά άκρη δεν ήταν καθόλου αναλυτικοί ούτε για το αισθητικό αλλά ούτε και για το λειτουργικό κομμάτι είχα την αίσθηση ότι τους κούραζα κιόλας.
Έχω δει δουλειές του Σ. μιάς και έχουν χειρουργηθεί αρκετές κοπέλες (μερικές με καλό αποτέλεσμα άλλες μέτριο) στον χώρο που εργάζομαι παρόλα δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα. Οσο για Π . είναι λίγο πιο προσιτός σαν ανθρωπός αλλά είδα έξω να περιμένουν δυο κοπέλες ηδη χειρουργιμένες και ψιλο φρίκαρα δεν μπορω να πω ότι μου φάνηκαν φυσικές μάλλον τυποποιημένες θα έλεγε κανείς .
Άν κάποιος γνωρίζει κάτι και κυρίως για Β.Π. ή κάποιον άλλον πολυ ευχαριστώς .

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 15:42, 19-04-12:

μελινακι καλη αναρρωση κ με γεια!!!
εαν η μυτη σου αρεσει απο τωρα...δε φανταζεσαι πως θα νιωθεις σε κανα 2μηνο!!!!
τα καλυτερα ειναι μπροστα σου!
Σε ευχαριστώ πολυ!!!να σαι καλα!μ αρεσει τοσο πολυ τωρα που νομιζω οτι δεν ειναι δυνατον να γινει καλυτεη οσο περνανε οι μερες....

Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O new life έγραψε στις 17:40, 19-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από melinaki26
Σε ευχαριστώ πολυ!!!να σαι καλα!μ αρεσει τοσο πολυ τωρα που νομιζω οτι δεν ειναι δυνατον να γινει καλυτεη οσο περνανε οι μερες....
Μελινα, με γεια κ απο μενα!!!τι μυτη αακριβως σου εφτιαξε??

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 17:44, 19-04-12:

Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους! με ωραίες μυτούλες όλοι μας

Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O new life έγραψε στις 19:56, 19-04-12:

Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους! με ωραίες μυτούλες όλοι μας
αληθως, αληθωςδιακρινω μια μικρη νοτα αισιοδοξιας η μου φαινεται??!πηγες στο γιατρο...???????

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 20:02, 19-04-12:

Μελινα, με γεια κ απο μενα!!!τι μυτη αακριβως σου εφτιαξε??
Γεια σου και ευχαριστώ!!!Οταν είχα παει στο ιατρειο να επισκεφτώ τον γιατρο με εβγαλε φωτογραφια την πέρασε στον η/υ και μου εφτιαξε πολλές μυτες για να δουμε ποια ταιριαζει καλυτερα στο πρόσωπο μου.Είχαμε καταλήξει σε 2 και εγώ δεν μπορούσα να αποφασίσω ποια απο τις 2 ήθελα.Για την μια θα έπρεπε να κάνω κλειστή ρινοπλαστική και για την άλλη θα έπρεπε να κάνω ανοιχτή ρινοπλαστική(εξωτερικά ράμματα και μεγαλύτερος χρόνος ανάρρωσης).Ο γιατρός μου είπε να το σκεφτώ καποιες μέρες και να τον πάρω να του πω.Αν έκανα ανοιχτή ρινοπλαστική η μύτη μου θα άλλαζε πααααάρα πολυ αφου με έβλεπα στο προφιλ και ήμουν αλλος άνθρωπος ο γιατρός μου έλεγε οτι με την ανοιχτή ρινοπλαστική θα γινόμουν πιο "λολίτα" ενω αν έκανα κλειστή ρινοπλαστική θα είχα μια πολύ ωραια μύτη αλλα θα ήταν πιο σοβαρή!!!Τον πήρα και του είπα οτι θα κάνω ανοιχτή ρινοπλαστική και μια μέρα πριν την επέμβαση άλλαξα γνώμη και του είπα οτι τελικά θέλω να κάνω την μύτη με την κλειστή ρινοπλαστικήΗ μύτη μου πριν την επέμβαση είχε κοκκαλάκι που πέταγε (μην φανταστείς τρελά πράγματα) ήτανε λίγο στραβή (προς τα δεξιά)και ητανε και στην άκρη λίγο φουσκωμένη.Εμένα με ενοχλούσε κυρίως οταν κοιταζόμουν προφιλ(το κοκαλάκι) .Τώρα μετά την επέμβαση το κόκαλο εξαφανίστηκε (έχω μια καμπυλωτή μυτούλα που κάνει και μια μικρή κλίση προς τα πάνω) δεν είναι πλεον στραβή και η άκρη έχει λεπτύνει. Χειρουργήθηκα στις 10 απριλίου και ο γιατρός λεει οτι θα αλλάξει και άλλο η μύτη μου γιατί ειμαι ακόμα πρησμένη!Εμένα μια χαρά μου φαίνεται...

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 21:33, 19-04-12:

αληθως, αληθωςδιακρινω μια μικρη νοτα αισιοδοξιας η μου φαινεται??!πηγες στο γιατρο...???????
ναιιιιιι..ελπίζω μη διαψευτώ χιχιχι

Γεια σου και ευχαριστώ!!!Οταν είχα παει στο ιατρειο να επισκεφτώ τον γιατρο με εβγαλε φωτογραφια την πέρασε στον η/υ και μου εφτιαξε πολλές μυτες για να δουμε ποια ταιριαζει καλυτερα στο πρόσωπο μου.Είχαμε καταλήξει σε 2 και εγώ δεν μπορούσα να αποφασίσω ποια απο τις 2 ήθελα.Για την μια θα έπρεπε να κάνω κλειστή ρινοπλαστική και για την άλλη θα έπρεπε να κάνω ανοιχτή ρινοπλαστική(εξωτερικά ράμματα και μεγαλύτερος χρόνος ανάρρωσης).Ο γιατρός μου είπε να το σκεφτώ καποιες μέρες και να τον πάρω να του πω.Αν έκανα ανοιχτή ρινοπλαστική η μύτη μου θα άλλαζε πααααάρα πολυ αφου με έβλεπα στο προφιλ και ήμουν αλλος άνθρωπος ο γιατρός μου έλεγε οτι με την ανοιχτή ρινοπλαστική θα γινόμουν πιο "λολίτα" ενω αν έκανα κλειστή ρινοπλαστική θα είχα μια πολύ ωραια μύτη αλλα θα ήταν πιο σοβαρή!!!Τον πήρα και του είπα οτι θα κάνω ανοιχτή ρινοπλαστική και μια μέρα πριν την επέμβαση άλλαξα γνώμη και του είπα οτι τελικά θέλω να κάνω την μύτη με την κλειστή ρινοπλαστικήΗ μύτη μου πριν την επέμβαση είχε κοκκαλάκι που πέταγε (μην φανταστείς τρελά πράγματα) ήτανε λίγο στραβή (προς τα δεξιά)και ητανε και στην άκρη λίγο φουσκωμένη.Εμένα με ενοχλούσε κυρίως οταν κοιταζόμουν προφιλ(το κοκαλάκι) .Τώρα μετά την επέμβαση το κόκαλο εξαφανίστηκε (έχω μια καμπυλωτή μυτούλα που κάνει και μια μικρή κλίση προς τα πάνω) δεν είναι πλεον στραβή και η άκρη έχει λεπτύνει. Χειρουργήθηκα στις 10 απριλίου και ο γιατρός λεει οτι θα αλλάξει και άλλο η μύτη μου γιατί ειμαι ακόμα πρησμένη!Εμένα μια χαρά μου φαίνεται...
με γεια σου κοπεία! εμενα δε μου δειξε ρε παιδια φωτος για το πως θα γίνω ακριβως.. αλλα θα πάω να τον ρωτησω γιατι πρεπει να εχω μια εικόνα, έτσι δεν είναι???

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 20-04-12 στις 15:11. Αιτία: Συνένωση διαδοχικών αναρτήσεων
Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 21:35, 19-04-12:

κ ομως θα γινει καλυτερη!! κ εγω ετσι ελεγα, να μη ξεπρηστει γιατι ειναι τελεια ...κ τωρα βλεπω τις φωτος απο τη μερα που βγηκε ο γυψος κ λεω ..καμμια σχεση!!
ακομα δε βλεπεις ολες τις αλλαγες που εκανε ο γιατρος, μερα με τη μερα καθως το δερμα θα κατεβαινει, θα αποκλαυπτονται οι λεπτομεριες της μυτης κ θα σου αρεσει ακομα περισσοτερο!

Παράθεση

Marilyn!

Νεοφερμένος

H Marilyn! έγραψε στις 22:19, 19-04-12:

με γεια σου κοπεία! εμενα δε μου δειξε ρε παιδια φωτος για το πως θα γίνω ακριβως.. αλλα θα πάω να τον ρωτησω γιατι πρεπει να εχω μια εικόνα, έτσι δεν είναι???
Πρώτα σου βγάζει φωτογραφιες και τις βάζει σ´ενα προγραμμα στον υπολογιστή όπου και αρχίζει και διαμορφώνει την μύτη στο προφίλ. Δυστυχώς δεν υπάρχει προγράμματα για ανφας. Το αποτελεσμα ενός χειρουργειου μπορεί να αποκλείνει εώς και 30% απο τις φωτογραφιες του υπολογιστή, απλά βοηθάει τον ασθενή να αντιληφθεί τις πιθανές αλλαγές στο πρόσωπο του και να πειστεί για το αποτέλεσμα!

Παράθεση

Marilyn!

Νεοφερμένος

H Marilyn! έγραψε στις 22:24, 19-04-12:

Συγχαρητήρια και καλή ανάρρωση! Εγω χειρουργηθηκα πριν απο ένα μήνα και κάθε μέρα που περνάει το αποτέλεσμα είναι όλο και καλύτερο ! Έκανα ανοικτη ρινοπλαστικη και έχω ακόμα αρκετό πρηξιμο στο ακρορινιο αλλα δεν το καταλαβαίνει κανείς!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Marilyn! : 19-04-12 στις 22:25. Αιτία: Παραθεση στην melinaki26
Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 22:24, 19-04-12:

ειναι εντελως διαφορετικο να διαμορφωνεις μια μυτη με το ποντικι κ εντελως διαφορετικο να τη διαμορφωνεις με το νυστερι.
αυτο με τον υπολογιστη ειναι περισσοτερο marketing, παρα ουσια. λιγο πολυ ολοι εχουν ενα φιλο που ξερει photoshop κ μπορουν να πειραξουν κ μονοι τους φωτος να δουν αν τους παει μια μικρη η μια καμπυλωτη μυτη.
οι γιατροι εχουν ενταξει το computer imaging στο προεγχειρητικο κομματι, καθαρα για ψυχολογικους λογους.

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 14:23, 20-04-12:

κ ομως θα γινει καλυτερη!! κ εγω ετσι ελεγα, να μη ξεπρηστει γιατι ειναι τελεια ...κ τωρα βλεπω τις φωτος απο τη μερα που βγηκε ο γυψος κ λεω ..καμμια σχεση!!
ακομα δε βλεπεις ολες τις αλλαγες που εκανε ο γιατρος, μερα με τη μερα καθως το δερμα θα κατεβαινει, θα αποκλαυπτονται οι λεπτομεριες της μυτης κ θα σου αρεσει ακομα περισσοτερο!
τωρα η μυτη μου εχει μια κλιση προς τα πάνω οταν κατέβει το δερμα μου δηλαδη δεν θα κανει κλίση προς τα πάνω??τα ράματα σου έπεσαν ή απορροφήθηκαν?

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 14:51, 20-04-12:

τωρα η μυτη μου εχει μια κλιση προς τα πάνω οταν κατέβει το δερμα μου δηλαδη δεν θα κανει κλίση προς τα πάνω??τα ράματα σου έπεσαν ή απορροφήθηκαν?
οχι, η κλιση δεν εχει να κανει κ τοσο με το πρηξιμο. το αν θα κρατησει την κλιση της προς τα πανω, εξαρταται απο την τεχνικη που χρησιμοποιησε ο γιατρος στο χειρουργειο. υπαρχουν παρα πολλες τεχνικες. αν πχ εχει τοποθετησει ενθεμα, η αν εχει αφαιρεσει επαρκως ιστο απο μποστα, η κλιση της θα παραμεινει εκει που ειναι και μετα το ξε-πρηξιμο. αν δεν εχει χρησιμοποιησει καταλληλη τεχνικη στηριξης, με τον καιρο ναι, θα κατεβει λιγο, αλλα λογω βαρτυτητας κ οχι λογω πρηξιματος. (οι ιστοι του δερματος "κρεμανε" προς τα κατω με τα χρονια)
εγω ειχα ραματα κ απο τους 2 τυπους. ειχα καποια που αφαιρεθηκαν 2 η 3 βδομαδες μετα την επεμβαση(δε θυμαμαι ακριβως) και ειχα κ αλλα που απορροφηθηκαν.

σορυ ηθελα να συμπληρωσω κατι κ κατα λαθος εβαλα το ποστ 2 φορες...
σβησ'τε το αυτο πλιζ!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη brigitte_bardot : 20-04-12 στις 15:13.
Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 14:55, 20-04-12:

οχι, η κλιση δεν εχει να κανει με το πρηξιμο. με το που βγαινεις απο το χειρουργειο τη βλεπεις λιγο "γουρουνισια" γιατι εχει ταινιες εξω κ ταμπον μεσα. μολις βγουν ολα αυτα κ βγει κ ο γυψος, "ηρεμει" και βλεπεις την κλιση της. το αν θα κρατησει την κλιση της προς τα πανω, εξαρταται απο την τεχνικη που χρησιμοποιησε ο γιατρος στο χειρουργειο. υπαρχουν παρα πολλες τεχνικες. αν πχ εχει τοποθετησει ενθεμα, η αν εχει αφαιρεσει επαρκως ιστο απο μποστα, η κλιση της θα παραμεινει εκει που ειναι και μετα το ξε-πρηξιμο. αν δεν εχει χρησιμοποιησει καταλληλη τεχνικη στηριξης, με τον καιρο ναι, θα κατεβει λιγο, αλλα λογω βαρτυτητας κ οχι λογω πρηξιματος. (οι ιστοι του δερματος "κρεμανε" προς τα κατω με τα χρονια)

αυτο που ειπα οτι κατεβαινει το δερμα, δεν εννοω οτι κατεβαινει η μυτη προς τα κατω. εννοω το κολλημα που θα κανει το δερμα πανω στον νεο σκελετο (wrap)...τωρα τη μυτη σου τη βλεπεις λιγο puffy....δε βλεπεις λεπτομεριες. λογικα την αγγιζεις κ δε πιανεις κοκκαλο. με τον καιρο το δερμα θα μαζευει, θα συρρικνωνεται κ θα κολλησει πανω στο σκελετο. τοτε θα δεις ακριβως ποσο καμπυλη εχει δωσει ο γιατρος (που σημαινει οτι ενδεχεται η καμπυλη που σου αρεσει να ειναι λιιιιιγο πιο εντονη σε μερικους μηνες ) κ θα δεις πιο καλα το σχημα του ακρορινιου (πχ αν ειναι στρογγυλο η τετραγωνοειδες η μυτερο κοκ..)

εγω ειχα ραματα κ απο τους 2 τυπους. ειχα καποια που αφαιρεθηκαν 2 η 3 βδομαδες μετα την επεμβαση(δε θυμαμαι ακριβως) και ειχα κ αλλα που απορροφηθηκαν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη brigitte_bardot : 20-04-12 στις 15:06.
Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 16:32, 20-04-12:

οχι, η κλιση δεν εχει να κανει με το πρηξιμο. με το που βγαινεις απο το χειρουργειο τη βλεπεις λιγο "γουρουνισια" γιατι εχει ταινιες εξω κ ταμπον μεσα. μολις βγουν ολα αυτα κ βγει κ ο γυψος, "ηρεμει" και βλεπεις την κλιση της. το αν θα κρατησει την κλιση της προς τα πανω, εξαρταται απο την τεχνικη που χρησιμοποιησε ο γιατρος στο χειρουργειο. υπαρχουν παρα πολλες τεχνικες. αν πχ εχει τοποθετησει ενθεμα, η αν εχει αφαιρεσει επαρκως ιστο απο μποστα, η κλιση της θα παραμεινει εκει που ειναι και μετα το ξε-πρηξιμο. αν δεν εχει χρησιμοποιησει καταλληλη τεχνικη στηριξης, με τον καιρο ναι, θα κατεβει λιγο, αλλα λογω βαρτυτητας κ οχι λογω πρηξιματος. (οι ιστοι του δερματος "κρεμανε" προς τα κατω με τα χρονια)

αυτο που ειπα οτι κατεβαινει το δερμα, δεν εννοω οτι κατεβαινει η μυτη προς τα κατω. εννοω το κολλημα που θα κανει το δερμα πανω στον νεο σκελετο (wrap)...τωρα τη μυτη σου τη βλεπεις λιγο puffy....δε βλεπεις λεπτομεριες. λογικα την αγγιζεις κ δε πιανεις κοκκαλο. με τον καιρο το δερμα θα μαζευει, θα συρρικνωνεται κ θα κολλησει πανω στο σκελετο. τοτε θα δεις ακριβως ποσο καμπυλη εχει δωσει ο γιατρος (που σημαινει οτι ενδεχεται η καμπυλη που σου αρεσει να ειναι λιιιιιγο πιο εντονη σε μερικους μηνες ) κ θα δεις πιο καλα το σχημα του ακρορινιου (πχ αν ειναι στρογγυλο η τετραγωνοειδες η μυτερο κοκ..)

σε βρίσκω πολυ ενημερωμένη...ευχαριστώ για τις πληροφορίες!μια ακομη ερωρησούλα θελω να σου κάνωυπηρξε στιγμή που να σου φάνηκε οτι ειναι λίιιγο στραβη η μύτη σου.εμένα καποιες στιγμες μου φαινεται πως παει προς τα δεξια ( ελαχιστα πρεπει να την παρατηρώ ώρα) ο γιατρος μου ειπε οτι ειπε οτι μου φαινεται ετσι επειδη απο την μια μερια ειμαι περισσότερο πρησμένη...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους