Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,691 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,517 μηνύματα σε 91,617 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 211 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mmmm11
H mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H mmmm11 έγραψε στις 07:18, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από new life
βρε κοπελια, μηπως βγαζεις τιποτα φρονιμιτες??στο λεω, διοτι, οταν συμβαινει αυτο, υπαρχει περιπτωση να στραβωσουν καποια αλλα δοντια...!!εκανες την επεμβαση?? γιατι σε 'χω χασει λιγο εσενα!!!!
ναι την έκανα!!! εσύ ακόμα? τι περιμένεις, άντε!
για τα δόντια θα ρωτήσω το γιατρό, ευχαριστώ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 07:25, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από brigitte_bardot

ενας λεπτος σωληνας εισερχεται προσεκτικα, για να υποστηριζει την αναπνοη. για να σπασει αυτο το πραγμα, οχι δοντι, αλλα δοντια, θα πρεπει καποιος να το πιασει κ να το χτυπησει με δυναμη στην οδοντοστοιχια σου...πολλες φορες!
τα δοντια σου γενικα, βρισκονται σε καλη κατασταση? γιατι αν μιλαμε για υγιη δοντια, δε σπανε τοσο ευκολα. αν ομως το σμαλτο εχει φθαρει η αν εχεις τερηδονα, ισως τα δοντια να ειναι πιο ευθραυστα... δε ξερω κιολας βεβαια...υποθετω..
το ειπες στο γιατρο?

δεν το είπα ακόμα στο γιατρό, αλλά θα τον ενημερώσω μόλις τον δω. δε μου φυγε ολόκληρο δόντι, προς Θεού, ελαφριά κάποια σημεία απτά μπροστινά δόντια που μπορώ να διακρίνω.. και επειδή προσέχω πολύ τα δόντια μου, γιαυτό και το παρατήρησα και είμαι σίγουρη! τελοσπάντων!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Heartie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Heartie
H Heartie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Heartie Θεσσαλονίκη έγραψε στις 09:49, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Κι εγώ αυτό σκέφτηκα. Όσον αφορά το αισθητικό, νομίζω πως "ψιλοάσχημες" μύτες μετά από πλαστική έχω δει σε περιπτώσεις ατόμων που είχαν ατύχημα, οπότε η μύτη τους ήταν κατεστραμμένη και η πλαστική τις σουλούπωσε. Όσο να 'ναι η πλαστική είναι ένα χειρουργείο, οπότε και πολύ λίγες να είναι οι πιθανότητες αποτυχίας αν δεν έχεις ΠΡΟΒΛΗΜΑ για ποιό λόγο να ρισκάρεις;

Θεωρώ πολλές φορές οτι το να ΜΗΝ έχεις τεράστιο πρόβλημα αποτελεί μια ένδειξη να κάνεις ρινοπλαστική
γιατί θα έχεις κ πιο εντυπωσιακό αποτέλεσμα... Γνώμη μου..

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 10:06, 07-05-12:

να ρωτήσω κάτι. εφόσον ο νάρθηκας βγαίνει σε 7 μέρες, ενώ τα κόκκαλα δεν έχουν δέσει κιόλας, δεν είναι πολύ εύκολο να χαλάσει το σχήμα της μύτης?

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη brigitte_bardot
H brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H brigitte_bardot έγραψε στις 10:37, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από mmmm11
να ρωτήσω κάτι. εφόσον ο νάρθηκας βγαίνει σε 7 μέρες, ενώ τα κόκκαλα δεν έχουν δέσει κιόλας, δεν είναι πολύ εύκολο να χαλάσει το σχήμα της μύτης?
ναι ειναι ευκολο. θελει πολυ προσοχη να μη χτυπησεις δυνατα τη μυτη σου τις πρωτες εβδομαδες..
βγαινοντας ο ναρθηκας τα κοκκαλα εχουν ενωσει μεν, αλλα ακομα δεν ειναι γερα. θελουν μερικες βδομαδες ωστε να δεσουν καλα.
να προσεχεις πολυ την επαφη με μικρα παιδια. κανουν αποτομες κινησεις κ μπορει να σε χτυπησουν πριν καν προλαβεις να αντιδρασεις.

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 11:16, 07-05-12:

ναι ειναι ευκολο. θελει πολυ προσοχη να μη χτυπησεις δυνατα τη μυτη σου τις πρωτες εβδομαδες..
βγαινοντας ο ναρθηκας τα κοκκαλα εχουν ενωσει μεν, αλλα ακομα δεν ειναι γερα. θελουν μερικες βδομαδες ωστε να δεσουν καλα.
να προσεχεις πολυ την επαφη με μικρα παιδια. κανουν αποτομες κινησεις κ μπορει να σε χτυπησουν πριν καν προλαβεις να αντιδρασεις.
ωχ........ εγώ έτυχε να την χτυπήσω λίγο καταλάθως μόνη μου με το χέρι μου κάποιες φορές. όχι και πάρα πολύ δυνατά όμως, αλλά ένιωσα ένα πόνο(!) επίσης, νιώθω να την πιέζει ο νάρθηκας,ακόμα και τώρα που κάθομαι και δεν κάνω τίποτα. μάλιστα όταν μιλάω, περπατάω ή τρώω, νιώθω ότι πιέζεται περισσότερο.ειδικά τις 3 πρώτες μέρες ηταν ακόμα πιο έντονη η πίεση από τώρα που έχει υποχωρήσει λίγο. θα μπορούσε έτσι δηλαδή έτσι απλά να χαλάσει το σχήμα της μύτης? εσύ δεν έτυχε να την χτυπήσεις ποτέ?

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H brigitte_bardot έγραψε στις 11:33, 07-05-12:

ωχ........ εγώ έτυχε να την χτυπήσω λίγο καταλάθως μόνη μου με το χέρι μου κάποιες φορές. όχι και πάρα πολύ δυνατά όμως, αλλά ένιωσα ένα πόνο(!) επίσης, νιώθω να την πιέζει ο νάρθηκας,ακόμα και τώρα που κάθομαι και δεν κάνω τίποτα. μάλιστα όταν μιλάω, περπατάω ή τρώω, νιώθω ότι πιέζεται περισσότερο.ειδικά τις 3 πρώτες μέρες ηταν ακόμα πιο έντονη η πίεση από τώρα που έχει υποχωρήσει λίγο. θα μπορούσε έτσι δηλαδή έτσι απλά να χαλάσει το σχήμα της μύτης? εσύ δεν έτυχε να την χτυπήσεις ποτέ?
θα τυχει να τη χτυπησεις λιγο, εννοειται...δε πειραζουν αυτα τα χτυπηματακια που μπορει να κανεις καθως πλενεσαι η κουνας τα χερια σου. το θεμα ειναι να μη τη χτυπησεις δυνατα κ ειδικα με κατι σκληρο (ντουλαπι, πορτα, τζαμι, σκαλα αν πεσεις κτλ..)

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 11:36, 07-05-12:

θα τυχει να τη χτυπησεις λιγο, εννοειται...δε πειραζουν αυτα τα χτυπηματακια που μπορει να κανεις καθως πλενεσαι η κουνας τα χερια σου. το θεμα ειναι να μη τη χτυπησεις δυνατα κ ειδικα με κατι σκληρο (ντουλαπι, πορτα, τζαμι, σκαλα αν πεσεις κτλ..)
ουφφφφφ ευτυχώς!!

Παράθεση

Magdalo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Magdalo
H Magdalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Magdalo έγραψε στις 17:46, 07-05-12:

Καλησπερα. Nα κανω κι εγω το γκαλοπ μου μπας και με καθησυχασει λιγο. Εκανα την επεμβαση την Πεμπτη σημερα εβγαλα γαζες και ειναι τοοοοσο σηκωμενη η ακρη της με το γυψο που μοιαζω με γουρουνι! Και παλια ηταν λιγο πεσμενη οποτε βλεπω τη μουρη μου αδεια. ΄Ποσο πεφτει η ακρη της μυτης και ποσο γρηγορα για να γινω ανθρωπος? Εχω φρικαρει λιγο. Μιλαμε για τρελο σηκωμα που δεν το περιμενα ωστε να τονισω οτι δεν το θελω. Οσοι εχετε κανει ηδη πλαστικη και τα περασατε πειτε μου please αν ειχατε αναλογη εμπειρια και τι εγινε. Ευχαριστω.

Παράθεση

πανος28

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη πανος28
Ο πανος28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O πανος28 έγραψε στις 18:14, 07-05-12:

Καλα αποτελεσματα να εχεις . Μην ανχωνεσαι .Ο γιατρος τι σου ειπε? . μηπως επειδη ανχωθηκες σου παραφαινετε σηκωμενη? Αν εχεις την καλοσυνη στηλε πμ το ντοκτορα ..

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 18:33, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Magdalo
Καλησπερα. Nα κανω κι εγω το γκαλοπ μου μπας και με καθησυχασει λιγο. Εκανα την επεμβαση την Πεμπτη σημερα εβγαλα γαζες και ειναι τοοοοσο σηκωμενη η ακρη της με το γυψο που μοιαζω με γουρουνι! Και παλια ηταν λιγο πεσμενη οποτε βλεπω τη μουρη μου αδεια. ΄Ποσο πεφτει η ακρη της μυτης και ποσο γρηγορα για να γινω ανθρωπος? Εχω φρικαρει λιγο. Μιλαμε για τρελο σηκωμα που δεν το περιμενα ωστε να τονισω οτι δεν το θελω. Οσοι εχετε κανει ηδη πλαστικη και τα περασατε πειτε μου please αν ειχατε αναλογη εμπειρια και τι εγινε. Ευχαριστω.
Θα πέσει και θα τις νοσταλγείς αυτές τις μέρες. Κι εγώ έτσι έκανα στην αρχή, τις επόμενες μέρες μου έγινε μια τέλεια χαριτωμένη γαλλική και τώρα έχει πέσει σε απλή ορθή γωνία. Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί μου άρεσε το σήκωμα, κοίτα να το χαρείς τώρα που μπορείς.

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη melinaki26
H melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H melinaki26 έγραψε στις 18:43, 07-05-12:

σε ποσο διαστημα μετα την επεμβαση η τελεια γαλλικη εγινε ορθή γωνία??αγχωθηκα τωρα για την δική μου

Παράθεση

Magdalo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Magdalo
H Magdalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Magdalo έγραψε στις 18:57, 07-05-12:

ααχ παιδια δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα εγω μολις με ειδα εβλεπα 2 ρουθουνια!! δε μου παει ετσι γιατι εχω στενα και μικρα χειλια δεν ξερω αν με αντιλαμβανεστε. εμενα μου παει πολυ πιο κατω!! ο γιατρος δε μιλαει να σε καθησυχασει δε λεει πολλα απλα οτι ειναι τελεια ολα. η βοηθος του μου ορκιστηκε οτι ολοι εχουν αυτο το φοβο στην αρχη και μετα που πεφτει ηρεμουν. αλλα ποσο να πεσει πια οταν ειναι τοοοοσο πανω?? και σε σας σε ποσο καιρο επεσε για πειτε πριν πηδηχτω απο το παραθυρο!!

Παράθεση

Amarilis 85

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Amarilis 85
H Amarilis 85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Amarilis 85 έγραψε στις 19:12, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από melinaki26
Γεια σου και ευχαριστώ!!!Οταν είχα παει στο ιατρειο να επισκεφτώ τον γιατρο με εβγαλε φωτογραφια την πέρασε στον η/υ και μου εφτιαξε πολλές μυτες για να δουμε ποια ταιριαζει καλυτερα στο πρόσωπο μου.Είχαμε καταλήξει σε 2 και εγώ δεν μπορούσα να αποφασίσω ποια απο τις 2 ήθελα.Για την μια θα έπρεπε να κάνω κλειστή ρινοπλαστική και για την άλλη θα έπρεπε να κάνω ανοιχτή ρινοπλαστική(εξωτερικά ράμματα και μεγαλύτερος χρόνος ανάρρωσης).Ο γιατρός μου είπε να το σκεφτώ καποιες μέρες και να τον πάρω να του πω.Αν έκανα ανοιχτή ρινοπλαστική η μύτη μου θα άλλαζε πααααάρα πολυ αφου με έβλεπα στο προφιλ και ήμουν αλλος άνθρωπος ο γιατρός μου έλεγε οτι με την ανοιχτή ρινοπλαστική θα γινόμουν πιο "λολίτα" ενω αν έκανα κλειστή ρινοπλαστική θα είχα μια πολύ ωραια μύτη αλλα θα ήταν πιο σοβαρή!!!Τον πήρα και του είπα οτι θα κάνω ανοιχτή ρινοπλαστική και μια μέρα πριν την επέμβαση άλλαξα γνώμη και του είπα οτι τελικά θέλω να κάνω την μύτη με την κλειστή ρινοπλαστικήΗ μύτη μου πριν την επέμβαση είχε κοκκαλάκι που πέταγε (μην φανταστείς τρελά πράγματα) ήτανε λίγο στραβή (προς τα δεξιά)και ητανε και στην άκρη λίγο φουσκωμένη.Εμένα με ενοχλούσε κυρίως οταν κοιταζόμουν προφιλ(το κοκαλάκι) .Τώρα μετά την επέμβαση το κόκαλο εξαφανίστηκε (έχω μια καμπυλωτή μυτούλα που κάνει και μια μικρή κλίση προς τα πάνω) δεν είναι πλεον στραβή και η άκρη έχει λεπτύνει. Χειρουργήθηκα στις 10 απριλίου και ο γιατρός λεει οτι θα αλλάξει και άλλο η μύτη μου γιατί ειμαι ακόμα πρησμένη!Εμένα μια χαρά μου φαίνεται...
Γεια σου Μελίνα!!!
Πολύ χαίρομαι που έχεις μείνει ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα ... μήπως μπορείς να μου πεις ποιον γιατρό επισκέφτηκες;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 07-05-12 στις 19:17. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 19:39, 07-05-12:

Γεια σου Amarilis!Exω την εντύπωση οτι δεν επιτρεπεται να γραψω ολοκληρο το όνομα του Κ.Κ (ειναι τα αρχικα του) και δεν πρεπει να εχει αναφερθει παλι ο συγκεκριμενος εδω γιατι δεν ειναι απο τους "διάσημους"

Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη new life
Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O new life έγραψε στις 19:41, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Magdalo
Πιστευω, πως δε θα πρεπει να αγχωνεσαι!Ειμαι σιγουρος, πως η μυτη σου με τον καιρο θα παρει το κανονικο της σχημα!!Απο ο,τι εχω καταλαβει τον πρωτο διαστημα ειναι πολυ περισσοτερο πρησμενη κ ανασηκωμενη...περιμενε κ θα δεις!!πηγες στο γιατρο, που μου χες πει??

Παράθεση

Amarilis 85

Νεοφερμένος

H Amarilis 85 έγραψε στις 20:02, 07-05-12:

Γεια σου Amarilis!Exω την εντύπωση οτι δεν επιτρεπεται να γραψω ολοκληρο το όνομα του Κ.Κ (ειναι τα αρχικα του) και δεν πρεπει να εχει αναφερθει παλι ο συγκεκριμενος εδω γιατι δεν ειναι απο τους "διάσημους"
Μηπως μπορείς να με βοηθήσεις λιγο ακόμα??? ?σε ιδιωτικο νοσοκομειο χειρουργήθηκες???

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 20:19, 07-05-12:

δεν ξερω αν το ειδες...σου εχω στειλει προσωπικο μηνυμα με το ονομα του γιατρου!

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 20:38, 07-05-12:

παρακαλώ πολύ όποιος ξέρει και είναι σίγουρος να μου πει. σε περίπτωση που είσαι στις πρώτες μέρες μετά το χειρουγείο και δεν έχεις βγάλει ακόμα ούτε νάρθηκα ούτε τίποτα και κλαις έντονα με ληγμό, μπορεί να χαλάσει η μύτη σου? πέρα απ΄το να βουλώσει που είναι δεδομένο. κάνει τίποτα ρυτίδες που παραμένουν, τίποτα αγγεία χαλάνε, γίνεται οτιδήποτε το κακό? συγνώμη αν είναι χαζη η ερώτησή μου, ίσως να μην επηρεάζει καθόλου το σχήμα της μύτης, αλλά επειδή πραγματικά σκέφτομαι κάθε ενδεχόμενο, ας μου απαντήσει κάποιος,ευχαριστώ πολύ

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 21:03, 07-05-12:

μην ανησυχεις...δεν προκειται να παθει τιποτα η μυτη σου!!!την δευτερη μερα μετα το χειρουργειο γελαγα τοοοοσο εντονα που ενιωθα οτι η μυτη μου τραβιοταν!πηρα τον γιατροο να τον ρωτησω αν κανει να γελαω(οτι βλακεια μου ερχοταν στον μυαλο επαιρνα τηλεφωνο)μου ειπε να αποφευγω τα εντονα γελια και οταν νιωθω τραβηγμα να σταματω.αλλα εγω χαμπαρι...μια χαρα ειναι η μυτουλα μου!!!(εδω δεν χαλασε απο το χτυπημα της νοσοκομας μια ωρα αφου βγηκα απο το χειρουργειο σιγα μην επηρεαζοταν απο γελια και απο κλαματα)

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 21:08, 07-05-12:

σίγουρα δεν εισαι υπερβολική? πολύ ρόδινα τα παρουσίαζεις! μη τα λες έτσι για να με καθησυχάσεις!! τη δεύτερη μέρα δεν μπορούσα καν να γελάσω γιατί το άνω χείλος μου ηταν πρησμένο, τι μου λες τώρα!.. μιας και το είπες, πέρα απτο κλάμα νιώθω πολύ συχνά τραβήγματα και γενικά μία πίεση, φοβάμαι μήπως χαλάσει κάτι απτη μύτη με αυτόν τον τρόπο! για να ηρεμίσω κανονικά δεν πρέπει να κουνιέμαι όλη μέρα, αλλά όλο το αντίθετο κάνω..αν τραβιέται τι μπορεί να γίνει δηλαδή ακριβώς στη μύτη????

Παράθεση

Marilyn!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Marilyn!
H Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H Marilyn! έγραψε στις 21:15, 07-05-12:

Μπράβο,συγχαρητήρια για την νέα σου μυτουλα! Εμένα έχουν περάσει σχεδόν 2 μήνες απο την επεμβάση και η μύτη μου έχει ξεπρηστει ναι μεν στην ράχη αλλα όχι στο ακρορινιο. Βέβαια έπεσε αρκετά η μύτη και δεν είναι πια τόσο ψηλά όσο ήταν αρχικά όπου μου φαινόταν και εμένα γουρουνισια. Μην ανησυχείς χρειάζεται χρονος αρκετός για να δεις το τελικό αποτέλεσμα και κάθε εβδομάδα απο δώσω και πέρα θα βλέπεις αλλαγές. Βγάζε φωτογραφιες για να καταλαβαίνεις τις διάφορες.

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 21:31, 07-05-12:

δεν θα εμπαινε στην διαδικασια να σου γραψω κατι για να σε καθησυχασω...η περιοχη γυρω απο τα ματια μου μπορει να ηταν τουμπανο απο το πρηξιμο αλλα τα χειλια μου ηταν μια χαρα.οταν γελουσα ενιωθα τραβηγμα και γι αυτο πηρα τον γιατρο και τον ρωτησα αν κανει να γελαω και οπως σου ειπα μου ειπε να ειμαι συγκρατημενη στα γελια και να σταματαω οταν νιωθω τραβηγμα(προσπαθουσα να γελαω με κλειστο το στομα) τωρα τι ακριβως μπορει να συμβει απο το τραβηγμα δεν ξερω...παντως την μερα που πηγα να βγαλω τον ναρθηκα ειπα στον γιατρο οτι ειχα αγχος μηπως και ειχα στραβωσει την μυτη απο τα γελια(αυτο φοβομουν εγω μηπως και την στραβωνα γελώντας) και ο γιατρος μου ειπε οτι δεν παίζει αυτο και οτι αν ηταν να στράβωνε η μυτη λόγω γελιου τοτε χαλάλι μου.

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 00:07, 08-05-12:

μαρη μαγδαλω σταματα τη γκρινια, θα πεσει η μυτη λεμε

κ εσυ βρε mmmmm τι κλαις με λυγμους? ΒΡΕ ΗΡΕΜΗΣΤΕ!!!!!!
αν ξερατε σε ποσο πρωιμο σταδιο ειστε ακομα, θα γελαγατε.
θα τα σκεφτεστε αυτα σε 2 μηνες κ θα λετε "τι χαζη που ημουν"

mmmmm το σωμα σε "ειδοποιει"..οταν νιωθεις τραβηγμα σταματας τα γελια, τα κλαματα, τις τσιριδες κ οτι αλλο μπορει να προκαλεσει τεντωμα των ιστων. οι κακομοιροι οι ιστοι σου ειναι κατατραυματισμενοι κ προσπαθουν να επουλωθουν, μη τους ζοριζεις, δωσε χρονο στο σωμα σου κ ασε τη μαμα Φυση να κανει τη δουλεια της! τωρα εχει αναλαβει αυτη

Παράθεση

pigasus

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pigasus
H pigasus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H pigasus έγραψε στις 00:13, 08-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Θα πέσει και θα τις νοσταλγείς αυτές τις μέρες. Κι εγώ έτσι έκανα στην αρχή, τις επόμενες μέρες μου έγινε μια τέλεια χαριτωμένη γαλλική και τώρα έχει πέσει σε απλή ορθή γωνία. Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί μου άρεσε το σήκωμα, κοίτα να το χαρείς τώρα που μπορείς.
Γεια σου christinelle!+εγώ στο γιατρό σου πήγα..να σε ρωτήσω σε πόσο καιρό έπεσε η μύτη σου -σε ορθή γωνία- που λες; επίσης θυμάμαι -πριν κάνω εγώ την επέμβαση- που έλεγες ότι η μύτη σου είναι πρησμένη ακόμα,πρόοδο βλέπεις; στο ανφάς+εγώ γενικά είμαι πρησμένη αλλά οκ είμαι ακόμα στον ένα μήνα.Να ξέρω τι να περιμένω...

Παράθεση

prwteas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη prwteas
Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 191 μηνύματα.

O prwteas έγραψε στις 04:45, 08-05-12:

Πω πω, σας ζηλεύω! Αφού σκέφτομαι να κάνω κι εγώ τελικά την επέμβαση... Μου είπανε για ένα δημόσιο νοσοκομείο όπου γίνονται, το "Γεννηματάς".

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 09:02, 08-05-12:

δεν θα εμπαινε στην διαδικασια να σου γραψω κατι για να σε καθησυχασω...η περιοχη γυρω απο τα ματια μου μπορει να ηταν τουμπανο απο το πρηξιμο αλλα τα χειλια μου ηταν μια χαρα.οταν γελουσα ενιωθα τραβηγμα και γι αυτο πηρα τον γιατρο και τον ρωτησα αν κανει να γελαω και οπως σου ειπα μου ειπε να ειμαι συγκρατημενη στα γελια και να σταματαω οταν νιωθω τραβηγμα(προσπαθουσα να γελαω με κλειστο το στομα) τωρα τι ακριβως μπορει να συμβει απο το τραβηγμα δεν ξερω...παντως την μερα που πηγα να βγαλω τον ναρθηκα ειπα στον γιατρο οτι ειχα αγχος μηπως και ειχα στραβωσει την μυτη απο τα γελια(αυτο φοβομουν εγω μηπως και την στραβωνα γελώντας) και ο γιατρος μου ειπε οτι δεν παίζει αυτο και οτι αν ηταν να στράβωνε η μυτη λόγω γελιου τοτε χαλάλι μου.
μάλιστα,ευχαριστώ! νομίζω η δική μου περίπτωση διαφέρει όμως...

μαρη μαγδαλω σταματα τη γκρινια, θα πεσει η μυτη λεμε

κ εσυ βρε mmmmm τι κλαις με λυγμους? ΒΡΕ ΗΡΕΜΗΣΤΕ!!!!!!
αν ξερατε σε ποσο πρωιμο σταδιο ειστε ακομα, θα γελαγατε.
θα τα σκεφτεστε αυτα σε 2 μηνες κ θα λετε "τι χαζη που ημουν"

mmmmm το σωμα σε "ειδοποιει"..οταν νιωθεις τραβηγμα σταματας τα γελια, τα κλαματα, τις τσιριδες κ οτι αλλο μπορει να προκαλεσει τεντωμα των ιστων. οι κακομοιροι οι ιστοι σου ειναι κατατραυματισμενοι κ προσπαθουν να επουλωθουν, μη τους ζοριζεις, δωσε χρονο στο σωμα σου κ ασε τη μαμα Φυση να κανει τη δουλεια της! τωρα εχει αναλαβει αυτη
brigitte μου γλυκιά, φοβάμαι αυτό που λες, ότι επειδή ακριβώς είμαστε σε πολύ πρώιμο στάδιο, κάθε κίνηση, τράβηγμα, χτύπημα κλπ θα επηρεάσουν πολύ την πορεία της εξέλιξης της μύτης! και εγώ τις πρώτες μέρες νιώθω ότι την έχω ζορίσει πολύ. αν και μέρα με τη μέρα υποχωρεί ο πόνος. στην αρχή και μόνο στο μάσημα μιας τροφής ένιωθα τράβηγμα. πλεον είναι αρκετά καλύτερη αυτή η αίσθηση. ελπίζω να μην έχει χαλάσει το σχήμα, εγώ αυτό φοβάμαι... μόλις την δω θα σας πω. μέχρι τότε θα προσπαθήσω να ξε-αγχωθώ και είμαι λίγο πιο ήρεμη! καλή δύναμη και υπομονή σε όλους! και ευχαριστώ πολύ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 08-05-12 στις 10:06. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 09:18, 08-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από pigasus
Γεια σου christinelle!+εγώ στο γιατρό σου πήγα..να σε ρωτήσω σε πόσο καιρό έπεσε η μύτη σου -σε ορθή γωνία- που λες; επίσης θυμάμαι -πριν κάνω εγώ την επέμβαση- που έλεγες ότι η μύτη σου είναι πρησμένη ακόμα,πρόοδο βλέπεις; στο ανφάς+εγώ γενικά είμαι πρησμένη αλλά οκ είμαι ακόμα στον ένα μήνα.Να ξέρω τι να περιμένω...
Nα σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι, αλλά σίγουρα είχα σοκαριστεί στην αρχή και νόμιζα ότι είναι πολύ ψηλά, μετά για λίγο μου άρεσε και μετά έπεσε. Εγιναν γρήγορα αυτά.
Εγώ είμαι ακόμα πρησμένη, αλλά έχει μειωθεί η καταρροή. Εχω περάσει το χρόνο, αλλά από μια γνωστή μου που είχε μεγάλο πρόβλημα όπως εγώ, ξέρω ότι παίρνει παραπάνω και δεν ανησυχω πολύ.
Γενικά, αν δείτε ότι σε λίγους μήνες είστε ΟΚ και η ανάρρωση σας φαινεται ότι ακολουθεί το πρόγραμμα που δίνει ο γιατρός, δεν είχατε σχεδόν τίποτα ή ο οργανισμός σας είναι σούπερ. Αν η ανάρρωση είναι πολύ πιό αργή και δύσκολη, συγχαρητήρια, ανήκουμε στο ίδιο κλαμπ με το χοντρό πρόβλημα και το σκατένιο οργανισμό.

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 09:36, 08-05-12:

brigitte μου γλυκιά, φοβάμαι αυτό που λες, ότι επειδή ακριβώς είμαστε σε πολύ πρώιμο στάδιο, κάθε κίνηση, τράβηγμα, χτύπημα κλπ θα επηρεάσουν πολύ την πορεία της εξέλιξης της μύτης! και εγώ τις πρώτες μέρες νιώθω ότι την έχω ζορίσει πολύ. αν και μέρα με τη μέρα υποχωρεί ο πόνος. στην αρχή και μόνο στο μάσημα μιας τροφής ένιωθα τράβηγμα. πλεον είναι αρκετά καλύτερη αυτή η αίσθηση. ελπίζω να μην έχει χαλάσει το σχήμα, εγώ αυτό φοβάμαι... μόλις την δω θα σας πω. μέχρι τότε θα προσπαθήσω να ξε-αγχωθώ και είμαι λίγο πιο ήρεμη! καλή δύναμη και υπομονή σε όλους! και ευχαριστώ πολύ
αν το χειρουργικο αποτελεσμα χαλουσε επειδη γελασαμε, τοτε φανταζομαι θα ειχαμε πολυ χειροτερα πραγματα να φοβομαστε!!
δε νομιζω οτι χαλαει το αποτελεσμα απο αυτα τα τραβηγματα. τετοια τραβηγματα θα νιωθεις για καιρο. εγω τα πιο εντονα τα ενιωθα οταν χασμουριομουν...ιιιιχχ, το χασμουρητο ηταν δυσκολο για κανα μηνα

καλο ειναι να αποφευγεις τα τραβηγματα, οχι γιατι θα αλλαξει σχημα η μυτη, αλλα γιατι καταπονεις τους ιστους κ δε τους αφηνεις να ηρεμησουν κ να επουλουθωνουν. αν κοψεις το χερι σου σε ενα σημειο κ τραβας συνεχεια την πληγη, δε θα αλλαξει σχημα το χερι, απλα ισως να καθυστερεις την επουλωση. η μυτη σου εχει ΠΛΗΓΕΣ μεσα αυτη τη στιγμη, γι αυτο ειναι φυσικο κ να πονας κ να νιωθεις πιεσεις κ τραβηγματα...καταρχην εχεις ακομα ραμματα! ειναι δυνατον να μη νιωθεις τραβηγματα? κουλαρε, προσπαθησε να ξεκουραζεσαι κ να εισαι ηρεμη. εισαι σε αναρρωση!

Παράθεση

Amarilis 85

Νεοφερμένος

H Amarilis 85 έγραψε στις 15:00, 08-05-12:

δεν ξερω αν το ειδες...σου εχω στειλει προσωπικο μηνυμα με το ονομα του γιατρου!
Δεν μου εχω λαβει κανενα προσωπικο σου μνμ

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 15:43, 08-05-12:

άκυρο, αλλά τα δόντια σας πότε τα πλυνατε? μέχρι να βγάλετε το νάρθηκα?

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 16:15, 08-05-12:

την επομενη μερα που βγηκα απο το νοσοκομειο τα βουρτσισα κανονικα...αφαιρεσα ομωσ την γαζα που ειχα κατω απο την μυτη(αυτη που μου σου βαζει ο γιατρος για τυχον αιμα που μπορει να τρεξει) και μετα εβαλα αλλη (ετσι και αλλιιως εκανα κατι αλλαγες κατα διαστηματα τις 2 πρωτες μερες γιατι ετρεχε λιγο αιμα)

Αρχική Δημοσίευση από Amarilis 85
Δεν μου εχω λαβει κανενα προσωπικο σου μνμ
σου εστειλα παλι...ελπιζω να το παρεις ( το πρωτο δεν ξερω γιατι δεν το πηρες εγω το βλεπω στα εξερχομενα μου)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 08-05-12 στις 17:54. Αιτία: Συνένωση συνεχόμενων αναρτήσεων
Παράθεση

theGeneral

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη theGeneral
Ο theGeneral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O theGeneral έγραψε στις 17:50, 08-05-12:

Καλησπέρα σε όλους ,

Είμαι κκαινούργιος εδω (αν και έχω διαβάσει όλες τις σελίδες) και ψάχνομαι και γω για να κάνω ρινοπλαστικη . Απλά όπως έχω δει και σε άλλα σαιτς ,καλό θα ήταν κατα την γνώμη μου μετά από μια εμπειρία που καταθέτετε να απαντάτε και σε αυτο (αφορά τον εκάστοτε γιατρό) :

1) Πώς ήταν ο γιατρος ; Ποιος ο τρόπος προσεγγυσης και ποια η συμπεριφορά του ;
2) Απαντούσε στις ερωτήσεις μου ;
3) Πως ηταν η συνεργασια μας μετά την επεμβαση (κατα το follow-up) ;
4) Πόσο χρονο ξόδεψε μαζι μου ;
5) Απαντουσε στα τηλεφωνα 'η email ;
6) Ο επαγγελματισμός των βοηθών του γιατρου ;
7) Η διαδικασία πληρωμής ;

Το συγκεκριμενο το έχω παρει απο το realself.com

Παράθεση

mallorca1983

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mallorca1983
H mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H mallorca1983 έγραψε στις 20:16, 08-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από πανος28
Γεια και απο μένα παιδιά. το θέμα με απασχολεί χρονια καθώς νιώθω οτι η μύτη μου χαλαει λιγο την γενικη εικόνα του προσώπου μου.Ελα ομως που μονο και μονο στη σκέψη της αποτυχίας ζαλιζομαι . θΑ ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε οσους εχουν κάνει αποτυχιμένη επεμβαση . Η μύτη σας ειναι πολυ χειροτερη ? ελαφρώς χειρότερη?σε σχεση με πριν , η απλως δεν επυτιχατε το επυθυμητο αποτέλεσμα .Λοιπον για να μην γινομαι κουραστικος θα κανω τυχόν ερωτησεις μου ανα μερες . Αλλα ρε παιδια αφου σας αποσχολεί το θέμα γιατι δεν κάνετε και κανα real meeting , δημιουργήτε αλλου ειδους εμπιστοσύνη . Τωρα τελευταία ειδα μια κοπέλα πού είχε αρκετά μεγαλο πρόβλημα με τη μύτη και ειχε γίνει αλλος ανθρωπος, απλα δεν τη γνωριζω καλα . θα προσπαθησω να μάθω . . Χάρηκα που αρχησα να συμμετεχω στο θέμα και πιστευω να βρεθει λυσει για ολους ..
hi panos... επειδή είμαι "καμμένη" από το θέμα ρινοπλαστική, δύο φορές μάλιστα, απλά θα σου πω ότι η μύτη μου δεν είναι απλώς χάλια, είναι πλήρως παραμορφωμένη (σε σημείο που όλοι νόμιζαν ότι είχα πάθει τροχαίο!)....μακάρι να μην το χα κάνει ποτέ για να είμαι απολύτως ειλικρινής....περιττό να σου πω ότι αναπολώ την τεράστια μυτόγκα μου...χαχα....και υποτίθεται ότι πήγα σε δύο απ τους "καλύτερους".....είμαι τρελλό γουράκι, τι να πω!!! ....πιστεύω ότι θέλει πάααααρα πολύ ψάξιμο, και συγχρόνως πολύ τύχη....100% σίγουρος δεν θα είσαι ποτέ....γτ όλοι οι γιατροί κάνουν λάθη....και βέβαια όταν γίνονται αυτά τα λάθη, το θέμα είναι πώς θα αντιδράσουν.....εγώ είχα άθλια αντιμετώπιση και απ τους δύο.....καθαρά προσωπική άποψη, πλέον, είναι ου μπλέξεις....όπως και να χει, φρόντισε να το ψάξεις πάρα πολύ πριν το κάνεις.....wish u the best of luck!

Παράθεση

prwteas

Δραστήριο Μέλος

O prwteas έγραψε στις 22:45, 08-05-12:

Μέχρι να βγάλετε το νάρθηκα να υποθέσω ότι αναπνέετε από τη μύτη; Πώς τα καταφέρνετε μες στον ύπνο σας;

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 23:22, 08-05-12:

Για μενα οι 2 πρωτες μερες ηταν δυσκολες επειδη ειχα τις γαζες στην μυτη και μπορουσα να αναπνεω μονο απο το στομα...τη νυχτα ξυπνουσα συνεχεια για νερο γιατι στεγνωνε ο λαιμος μου!την τριτη μερα ομως που εβγαλα τις γαζες επαιρνα ανασα κανονικα απο την μυτη και δεν ειχα κανενα προβλημα στον υπνο

Παράθεση

prwteas

Δραστήριο Μέλος

O prwteas έγραψε στις 23:30, 08-05-12:

Κατάλαβα. Τα κατάφερνες τουλάχιστον να κρατάς ανοικτό το στόμα κατά τη διάρκεια της νύχτας; Γιατί πολύ πιθανό θα ήταν να κλείνει μόνο του.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prwteas : 08-05-12 στις 23:43.
Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 23:44, 08-05-12:

το ανοιγεις ασυναισθητα γιατι δεν εχεις αλλο τροπο να παρεις ανασα.δεν σου εχει τυχει ποτε να εχει βουλωσει εντελως η μυτη σου επειδη εχεις κρυωσει και να παιρνεις αναγκαστικα ανασα απο το στομα?το ιδιο πραγμα ειναι...

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 08:07, 09-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από mallorca1983
hi panos... επειδή είμαι "καμμένη" από το θέμα ρινοπλαστική, δύο φορές μάλιστα, απλά θα σου πω ότι η μύτη μου δεν είναι απλώς χάλια, είναι πλήρως παραμορφωμένη (σε σημείο που όλοι νόμιζαν ότι είχα πάθει τροχαίο!)....μακάρι να μην το χα κάνει ποτέ για να είμαι απολύτως ειλικρινής....περιττό να σου πω ότι αναπολώ την τεράστια μυτόγκα μου...χαχα....και υποτίθεται ότι πήγα σε δύο απ τους "καλύτερους".....είμαι τρελλό γουράκι, τι να πω!!! ....πιστεύω ότι θέλει πάααααρα πολύ ψάξιμο, και συγχρόνως πολύ τύχη....100% σίγουρος δεν θα είσαι ποτέ....γτ όλοι οι γιατροί κάνουν λάθη....και βέβαια όταν γίνονται αυτά τα λάθη, το θέμα είναι πώς θα αντιδράσουν.....εγώ είχα άθλια αντιμετώπιση και απ τους δύο.....καθαρά προσωπική άποψη, πλέον, είναι ου μπλέξεις....όπως και να χει, φρόντισε να το ψάξεις πάρα πολύ πριν το κάνεις.....wish u the best of luck!
την έκανες μήπως πολύ παλιά? τώρα τι σκοπεύεις να κάνεις, θα την αφήσεις έτσι?

Αρχική Δημοσίευση από prwteas
Μέχρι να βγάλετε το νάρθηκα να υποθέσω ότι αναπνέετε από τη μύτη; Πώς τα καταφέρνετε μες στον ύπνο σας;
καλά εγώ την πρώτη μέρα δεν κατάφερα να κοιμηθώ! ξυπνούσα συνέχεια. αυτές είναι οι αναπόφευκτες δυσκολίες. και γω απορούσα πώς θα είναι να κοιμάμαι και να αναπνέω μόνο απτο στόμα. Θα σου βγει φυσιολογικά όμως όταν το κάνεις, μιας και δε θα μπορεις να αναπνεύσεις εναλλακτικά. μακάρι πάντως να ταν μόνο τέτοιες οι ανησυχίες τις ρινοπλαστικης!

την επομενη μερα που βγηκα απο το νοσοκομειο τα βουρτσισα κανονικα...αφαιρεσα ομωσ την γαζα που ειχα κατω απο την μυτη(αυτη που μου σου βαζει ο γιατρος για τυχον αιμα που μπορει να τρεξει) και μετα εβαλα αλλη (ετσι και αλλιιως εκανα κατι αλλαγες κατα διαστηματα τις 2 πρωτες μερες γιατι ετρεχε λιγο αιμα)
εγώ δεν το έχω επιχειρήσει καν ακόμα!! και νιώθω πολύ την ανάγκη να τα βουρτίσω, δεν μπορώ άλλο. θα περιμενω αναγκαστικά να βγει ο νάρθηκας όμως

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 10-05-12 στις 23:30. Αιτία: Συνένωση διαδοχικών αναρτήσεων
Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 23:05, 10-05-12:

που είστε όλοι ?

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 23:06, 10-05-12:

παρουσα...πως πας???

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 23:12, 10-05-12:

χάλια. πες μου λίγο πόσο δυνατά σε είχε χτυπήσει η νοσοκόμα στη μύτη, γιατί κοντεύω να σκάσω......

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 23:20, 10-05-12:

τοσο ωστε να μετακινηθει ο γυψος και να γινει ολοκληρο θεμα στο νοσοκομειο...γιατι κοντευεις να σκασεις?τι επαθες?

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 23:21, 10-05-12:

σου στέλνω πμ

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 23:45, 10-05-12:

πηρες πμ??δεν την εχω μαθει καλα την σελιδα και δεν ξερω πως να τσεκαρω αν το εστειλα

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 23:56, 10-05-12:

ναι ,σου στειλα πισω κιολας.ας μας γράψει κάποιος παρακαλω που να εχει ιατρικες γνωσεις, ή κάποιος που να εχει την εμπειρια απο κατι αντιστοιχο τι γινεται σε περιπτωση που χτυπησεις τη μυτη σου σχετικα δυνατα μεσα στην πρωτη εβδομαδα που ναι και ευθραυστη η μυτούλα? μπορει να χαλάσει το σχήμα? να καθυστερίσει η επουλωση? τι ακριβως? ας μας τα εξηγησει κάποιος ιατρικα, γιατί είχα ενα θεματακι, ευχαριστώ πολύ

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 09:01, 11-05-12:

ναι ,σου στειλα πισω κιολας.ας μας γράψει κάποιος παρακαλω που να εχει ιατρικες γνωσεις, ή κάποιος που να εχει την εμπειρια απο κατι αντιστοιχο τι γινεται σε περιπτωση που χτυπησεις τη μυτη σου σχετικα δυνατα μεσα στην πρωτη εβδομαδα που ναι και ευθραυστη η μυτούλα? μπορει να χαλάσει το σχήμα? να καθυστερίσει η επουλωση? τι ακριβως? ας μας τα εξηγησει κάποιος ιατρικα, γιατί είχα ενα θεματακι, ευχαριστώ πολύ
mmmm δε μπορει να σου πει κανεις τιποτα εδω σχετικα με αυτο...απο τη στιγμη που το τραυμα εγινε, δεν αλλαζει κατι πια. επισης ολα ειναι πιθανα απο ενα χτυπημα. μπορει να μη γινει τιποτα μπορει να γινουν κ πολλα. σε τετοια περιπτωση πηγαινεις να σε δει ο γιατρος σου. αυτος θα εξετασει τη μυτη κ θα διαπιστωσει εαν εχει γινει ζημια κ τι εκτασης.

Παράθεση

mmmm11

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mmmm11 έγραψε στις 10:32, 11-05-12:

mmmm δε μπορει να σου πει κανεις τιποτα εδω σχετικα με αυτο...απο τη στιγμη που το τραυμα εγινε, δεν αλλαζει κατι πια. επισης ολα ειναι πιθανα απο ενα χτυπημα. μπορει να μη γινει τιποτα μπορει να γινουν κ πολλα. σε τετοια περιπτωση πηγαινεις να σε δει ο γιατρος σου. αυτος θα εξετασει τη μυτη κ θα διαπιστωσει εαν εχει γινει ζημια κ τι εκτασης.
δίκιο έχεις, το ξέρω..... είχα ανάγκη να το μοιραστώ όμως
τεσπα να προσέχετε όλοι...

Παράθεση

Marilyn!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Marilyn!
H Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H Marilyn! έγραψε στις 17:53, 11-05-12:

Σύμφωνα με τον δικό μου γιατρο απαγορεύεται να χτυπησεις την μύτη, τώρα αν έχει συμβεί ένα χαλαρό χτύπημα πχ σε κουτουλησε κάποιος δεν είναι τόσο σοβαρό ώστε να έχουν μετακινηθεί τα μοσχευματα απο το ακρορινιο , αν όμως έχεις χτυπήσει πολυ δυνατά πρέπει να πας στον γιατρο σου αμέσως να σε δει γιατι υπάρχει ο φόβος της μετακίνησης και επομένως αυτο θα έχει επιπτώσεις στην επούλωση αλλα και στο σχήμα που έχει δώσει ο γιατρός. Μπορει ο γιατρός με μασάζ που θα σου δείξει να κανείς να σώσει ίσως λέω κάποια παραμορφωση .
Λυπάμαι πολυ αν σου έχει συμβεί κάτι σοβαρό, περαστικά σου .

Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη new life
Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O new life έγραψε στις 17:20, 12-05-12:

δίκιο έχεις, το ξέρω..... είχα ανάγκη να το μοιραστώ όμως
τεσπα να προσέχετε όλοι...
τελικά, τι έγινε βρε κοπέλα μου??όλα καλά??πήγες στο γιατρό??

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους