Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,680 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,366 μηνύματα σε 91,609 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 930 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

epistaths

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη epistaths
Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O epistaths έγραψε στις 11:44, 06-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Lena87
Χαίρετε! Γνωρίζετε να μου πείτε το όνομα κάποιου καλού γιατρού για ρινοπλαστική και διόρθωση ρινικού διαφράγματος στην Θεσσαλονίκη; Θα σας ήμουν υπόχρεη, μιάς και δεν γνωρίζω κάποιο άτομο που να έχει κάνει ανάλογη χειρουργική επέμβαση.
[....], όμως λίγο πανάκριβος. Υπάρχουν αρκετοί καλοί πλαστικοί χειρούργοι, αν ψάξεις λίγο θα βρείς. Όμως να ξέρεις όσο καλύτερος, τόσο ακριβότερος. Πάντος απο θέμα ρινοπλαστικής, μπορεί να χρειάζεται μόνο ίσιωμα και όχι αφαίρεση οστού ( όπως έχουν πει αρκετοί χειρούργοι κορυφές ). Απλά απο ένα χτύπημα σε μικρή ηλικία, μπορεί με την ανάπτυξη, να επήλθε παραμόρφωση και να φαίνεται κάπως αντιαισθητικό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 09-05-14 στις 22:17. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης - αφαίρεση ονομάτων
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dee8012834

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dee8012834
Ο dee8012834 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O dee8012834 έγραψε στις 19:27, 06-08-12:

Καλησπέρα! Διαβάζοντας τη συζήτηση και σκεφτόμενος να προχωρήσω σε ρινοπλαστική, αποφάσισα να σας ρωτήσω αν ο [...] αποτελεί ριψοκίνδυνη επιλογή.

Εψαξα όσο μπορούσα στο site, όμως περισσότερο γίνεται λόγος για τους [...] και [...]

Θεωρώ ότι οι δουλειές που έχει στο site του ο [...] είναι οι καλύτερες, αλλά επειδή δεν μπορεις να κρίνεις μονάχα από αυτό, αναρωτιόμουν αν καποιος ξέρει κατι παραπάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 09-05-14 στις 22:16. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης - αφαίρεση ονομάτων
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lena87

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lena87
H Lena87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Lena87 έγραψε στις 23:48, 06-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από epistaths
[...], όμως λίγο πανάκριβος. Υπάρχουν αρκετοί καλοί πλαστικοί χειρούργοι, αν ψάξεις λίγο θα βρείς. Όμως να ξέρεις όσο καλύτερος, τόσο ακριβότερος. Πάντος απο θέμα ρινοπλαστικής, μπορεί να χρειάζεται μόνο ίσιωμα και όχι αφαίρεση οστού ( όπως έχουν πει αρκετοί χειρούργοι κορυφές ). Απλά απο ένα χτύπημα σε μικρή ηλικία, μπορεί με την ανάπτυξη, να επήλθε παραμόρφωση και να φαίνεται κάπως αντιαισθητικό.
Δέν αμφιβάλλω πως υπάρχουν αξιόλογοι χειρουργοί κι εδώ στην Θεσσαλονίκη. Ωστόσο, μου είναι κάπως δύσκολο να ξεκινήσω την αναζήτηση του γιατρού έτσι "στα τυφλά" , χωρίς καμία σύσταση. Δέν γνωρίζω κάποιο άτομο που να έκανε την επέμβαση ή που να έχει κάποιον γιατρό υπ'οψιν του, γι'αυτο και πήρα το θάρρος να γράψω εδώ και να ζητήσω την βοήθεια σας. Σ'ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο και μου απάντησες και ευχαριστώ ακόμη περισσότερο για τις πληροφορίες και την συμβουλή. Που θα πάει,θα την βρώ την άκρη..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 09-05-14 στις 22:17. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης - αφαίρεση ονομάτων
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,633 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 00:23, 07-08-12:

Αν δεν έχετε κάποιο πρόβλημα υγείας ποιος ο λόγος να κάνετε πλαστική;
Αποδεχτείτε τον ευατό σας, την εμφάνισή σας.. Ολοι είμαστε διαφορετικοί. Μπορεί όχι τέλειοι αλλά ξεχωρίζουμε ο καθένας για κάτι διαφορετικό.

Παράθεση

pigasus

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pigasus
H pigasus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H pigasus έγραψε στις 14:56, 09-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Εμένα ο γιατρός μου, μου έδειξε στον καθρέπτη πως να κάνω μασάζ στη μύτη μου.
Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, γιατί πρήζεται διαφορετικά, οπότε δεν έχει νόημα να σου πω πως έκανα εγώ.
Θυμάμαι μια κοπέλα που ο γιατρός δεν την άφηνε να κάνει μασάζ.
Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι έβαζα ορό με aloe vera, που βοήθησε πάααρα πολύ.
Ξεπρηζόταν με μια σχετική ταχύτητα..
Bρε Gilda βοήθησε με λίγο..ρώτησα για ορό με aloe vera στα φαρμακεία και μου λένε ότι δεν υπάρχει..Θα μου περιγράψεις τι σκεύασμα ακριβώς εννοείς;;όλο πρήζομαι ξεπρήζομαι και αν κάνει δουλειά το χρειάζομαι επειγόντως!!thanks

Παράθεση

mona lisa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mona lisa
H mona lisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H mona lisa καλως σας βρηκα έγραψε στις 00:05, 10-08-12:

καλη επιτυχια

Παράθεση

anta b

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anta b
H anta b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H anta b έγραψε στις 16:19, 23-08-12:

Καλησπέρα, ήθελα να μοιραστω την ανησιχία μου μαζί σας... Είμαι 22 μέρες περίπου εγχειρησμένη κι ακόμα είμαι μπουκωμένη και πρησμένη...Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία γιατί έχω αγχωθεί? Το πρήξιμο δε με αγχωνει τόσο, ποιο πολύ με αγχωνει οτι δεν έχω αναπνεύσει ακόμα 100%. Αναπνεω απο τη μύτη απλώς πολύ λιγο και χρειάζομαι καθε 3-4 μερες καθαρισμους...

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη brigitte_bardot
H brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H brigitte_bardot έγραψε στις 09:00, 24-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από anta b
Καλησπέρα, ήθελα να μοιραστω την ανησιχία μου μαζί σας... Είμαι 22 μέρες περίπου εγχειρησμένη κι ακόμα είμαι μπουκωμένη και πρησμένη...Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία γιατί έχω αγχωθεί? Το πρήξιμο δε με αγχωνει τόσο, ποιο πολύ με αγχωνει οτι δεν έχω αναπνεύσει ακόμα 100%. Αναπνεω απο τη μύτη απλώς πολύ λιγο και χρειάζομαι καθε 3-4 μερες καθαρισμους...
anta οταν καθαριζεις τη μυτη σου, αναπνεεις καλυτερα? κ μετα ξαναμπουκωνει? η ειναι μονιμα μπουκωμενη ειτε ειναι καθαρισμενη ειτε οχι?
...τα ραμματα τα εχεις κοψει?
ο γιατρος τι σου λεει σχετικα με το μπουκωμα?
3 εβδομαδες μετα την εγχειρηση η αναπνοη δεν ειναι στο 100%, διοτι εχεις εσωτερικο πρηξιμο, εκτος απο ολα τα υπολοιπα...
γενικα εχε υποψην οτι εισαι πολυ νωρις στην αναρρωση κ εχεις δρομο ακομα

Παράθεση

anta b

Νεοφερμένος

H anta b έγραψε στις 10:38, 24-08-12:

Ναι ειναι μονιμος βουλωμενη, σαν να ειμαι κρυωμενη αλλα οχι τελειως. αναπνεω απο τη μυτη αλλα δυσκολουτσικα. Εχει προβλημα ιδιαιτερα το ενα ρουθουνι το οποιο κανει συνεχεια ενα κακαδακι ψηλα το οποιο δε γινεται η πολυ δυσκολα μπορω να το καθαρισω. Ο γιατρος λεει οτι θα πρεπε να χε αραιωσει το μπουκωμα αλλα ο καθενας αναρωνει διαφορετικα. εγω απλα εχω στενοχωρηθει και αγχωθει γιατι νιωθω ακομα σαν αρρωστη κανω συνεχεια πλυσεις δεν εχω παει πουθενα κι εχω αγχωθει μηπως υπαρξει προβλημα. και εχω αγχωθει γιατι διαβαζω πως ολοι στις 2 βδομαδες ειναι back to life.

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H brigitte_bardot έγραψε στις 10:44, 24-08-12:

Ναι ειναι μονιμος βουλωμενη, σαν να ειμαι κρυωμενη αλλα οχι τελειως. αναπνεω απο τη μυτη αλλα δυσκολουτσικα. Εχει προβλημα ιδιαιτερα το ενα ρουθουνι το οποιο κανει συνεχεια ενα κακαδακι ψηλα το οποιο δε γινεται η πολυ δυσκολα μπορω να το καθαρισω. Ο γιατρος λεει οτι θα πρεπε να χε αραιωσει το μπουκωμα αλλα ο καθενας αναρωνει διαφορετικα. εγω απλα εχω στενοχωρηθει και αγχωθει γιατι νιωθω ακομα σαν αρρωστη κανω συνεχεια πλυσεις δεν εχω παει πουθενα κι εχω αγχωθει μηπως υπαρξει προβλημα. και εχω αγχωθει γιατι διαβαζω πως ολοι στις 2 βδομαδες ειναι back to life.
στις 2 βδομαδες εισαι back to life, αλλα δεν εισαι καλα. ναι οκ, μπορεις να πας στη δουλεια, αλλα δεν εισαι κ στα καλυτερα σου. η αισθηση κρυολογηματος ειναι αναμενομενο μετεγχειρητικο φαινομενο. σιγουρα δεν αναρρωνουν ολοι με τους ιδιους ρυθμους... να εισαι σε συνεχη επαφη με το γιατρο. μην αγχωνεσαι ομως, ειναι νωρις κ προφανως εχεις αρκετο εσωτερικο πρηξιμο. "κακαδακια" θα μαζευονται για πολυ καιρο. θελει υπομονη...

Παράθεση

anta b

Νεοφερμένος

H anta b έγραψε στις 11:22, 24-08-12:

Α τα ραμματακια τα βλεπω ακομα μεσα στη μυτη. εγω δε μπορω να φανταστω πως θα μπορουσα να μαι στη δουλεια. κανω συνεχεια πλυσεις, ειμαι κουρασμενη επειδη δεν αναπνεω καλα, ζαλιζομαι ευκολα και ισα που μπορω να μιλησω απο το πρηξιμο... ασε που απο χθες εχω συνεχεια και φλεμματα στο λαιμο...τα φλεμματα εινσι φυσιολογικα? Nα σας ρωτησω και κατι αλλο...οταν λετε καρουμπαλακι τι εννοειται? μια ασσυμετρια στη ραχη που κανετε μασαζ η το γρομπαλακι απο τα ραμματα?

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 15:01, 24-08-12:

Α τα ραμματακια τα βλεπω ακομα μεσα στη μυτη. εγω δε μπορω να φανταστω πως θα μπορουσα να μαι στη δουλεια. κανω συνεχεια πλυσεις, ειμαι κουρασμενη επειδη δεν αναπνεω καλα, ζαλιζομαι ευκολα και ισα που μπορω να μιλησω απο το πρηξιμο... ασε που απο χθες εχω συνεχεια και φλεμματα στο λαιμο...τα φλεμματα εινσι φυσιολογικα? Nα σας ρωτησω και κατι αλλο...οταν λετε καρουμπαλακι τι εννοειται? μια ασσυμετρια στη ραχη που κανετε μασαζ η το γρομπαλακι απο τα ραμματα?
θελεις να μας πεις καταρχην τι επεμβαση εκανες? ο γιατρος ειχε γνωσεις ωτορινολαρυγγολογιας η ηταν μονο πλαστικος?
σου πειραξε κογχες-διαφραγμα? απο οτι καταλαβαινω εχεις ραμματα εσωτερικα, αρα εκανες κλειστη ρινοπλαστικη?
τα ραμματα απο μεσα δεν επηρεαζουν την εμφανιση της μυτης εξωτερικα, ουτε δημιουργουν καρουμπαλακια.
τα φλεματακια μερικες φορες εμφανιζονται κ ειναι αποτελεσμα του οτι αλλαζοντας η ανατομια της μυτης, αλλαζει και το pattern του αερα ...ο τροπος που στροβιλιζεται δλδ ο αερας μεσα στη μυτη κ θελει κανα 2μηνο μεχρι να προσαρμοστει το ολο συστημα.
τα εχεις συζητησει με το γιατρο ολα αυτα? τι λεει αυτος?

Παράθεση

anta b

Νεοφερμένος

H anta b έγραψε στις 16:37, 24-08-12:

Ανοιχτη πρεπει να ηταν ειχα και στη ραχη ραμματακια. Εκανα οστεοτομιες κανονικα και μου μίκρυνε λιγο τη μυτη στο προφιλ. Ειχα συμφύσεις απο προηγουμενη ρινοπλαστικη και πρεπει να μου εκανε και κογχες. Ο γιατρός λείπει αυτη τη στιγμη αλλα οι βοηθοι λένε οτι ειναι φυσιολογικα ολα αυτα...και μαλλον παιζει ρολο που ηταν επανεγχειρηση...

Καρουμπαλακι εννοω πως απο τη μια πλευρα πεταει λιγο παραπανω στη ραχη απο τη δεξια και μου χουν πει να βαζω λιγο πιο πολυ δυναμη στο μασαζ εκει...

αα και για τα φλεμματακια μου ειπαν πως μαλλον δεν εχει σχεση και κρύωσα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amy001 : 29-08-12 στις 12:29. Αιτία: Συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση

mallorca1983

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mallorca1983
H mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H mallorca1983 έγραψε στις 12:07, 29-08-12:

Ανοιχτη πρεπει να ηταν ειχα και στη ραχη ραμματακια. Εκανα οστεοτομιες κανονικα και μου μίκρυνε λιγο τη μυτη στο προφιλ. Ειχα συμφύσεις απο προηγουμενη ρινοπλαστικη και πρεπει να μου εκανε και κογχες. Ο γιατρός λείπει αυτη τη στιγμη αλλα οι βοηθοι λένε οτι ειναι φυσιολογικα ολα αυτα...και μαλλον παιζει ρολο που ηταν επανεγχειρηση...

Καρουμπαλακι εννοω πως απο τη μια πλευρα πεταει λιγο παραπανω στη ραχη απο τη δεξια και μου χουν πει να βαζω λιγο πιο πολυ δυναμη στο μασαζ εκει...
Hello!!μπορείς να μου πεις σε ποιον γιατρό πήγες?ενδιαφέρομαι και εγώ για επανεπέμβαση...thanks

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amy001 : 29-08-12 στις 14:27. Αιτία: διόρθωση greeklish
Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 12:10, 30-08-12:

αα και για τα φλεμματακια μου ειπαν πως μαλλον δεν εχει σχεση και κρύωσα...
ραματα στη ραχη???
τα ραματα γινονται στη στυλιδα της μυτης...
ειναι η δευτερη επεμβαση που κανεις αυτη?
το καρουμπαλακι το νιωθεις σκληρο? αν ειναι υπολειμμα οστου, οσο μασαζ κ να κανεις δε θα φυγει. αν το νωθεις μαλακο, πιθανον ειναι απλα πρηξιμο και θα φυγει ουτως η αλλως απο μονο του, κανεις δε κανεις μασαζ. με το μασαζ ρισκαρεις να μετακινησεις κατι απο τη θεση του τωρα που ολα ακομα ειναι νωπα κ δεν εχουν δεσει.

Παράθεση

mallorca1983

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mallorca1983 έγραψε στις 14:12, 30-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από brigitte_bardot
ραματα στη ραχη???
τα ραματα γινονται στη στυλιδα της μυτης...
ειναι η δευτερη επεμβαση που κανεις αυτη?
το καρουμπαλακι το νιωθεις σκληρο? αν ειναι υπολειμμα οστου, οσο μασαζ κ να κανεις δε θα φυγει. αν το νωθεις μαλακο, πιθανον ειναι απλα πρηξιμο και θα φυγει ουτως η αλλως απο μονο του, κανεις δε κανεις μασαζ. με το μασαζ ρισκαρεις να μετακινησεις κατι απο τη θεση του τωρα που ολα ακομα ειναι νωπα κ δεν εχουν δεσει.
brigitte κι εγώ είχα ράμματα στην ράγχη (κανά δύο,μην φανταστείς) όταν έκανα την πρώτη στον [...] και στην στυλίδα φυσικά....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 10-05-14 στις 21:02. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης - αφαίρεση ονομάτων
Παράθεση

anta b

Νεοφερμένος

H anta b έγραψε στις 17:03, 30-08-12:

Καρουμπαλακι εννοώ οτι απο τη μια πλευρά εξέχει λίγο παραπάνω η μύτη. Παντως όντως νομίζω πως έχει μπει πιο μέσα σιγα σιγα με το μασαζ....
Ειναι η δεύτερη επέμβαση ναι...Σημερα ειμαι στον 1 μηνα. Εχει σταματατησει να εχει πολλες εκκρισεις η μύτη αλλα παρολαυτα ζορίζομαι με την αναπνοή. Εσεις πως αναπνέατε στον 1 μήνα? Εμένα απο μεσα οταν την κοιταω το ένα ρουθούνι ειναι πρησμενο ακόμα απλά με έχει φάει η ανησιχία και έχω κουραστει λιγάκι...Εσεις στον 1 μηνα φρυδια κουνουσατε? Εγω δε μπορώ ακομα...

Παράθεση

marmarmar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marmarmar
H marmarmar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H marmarmar έγραψε στις 11:59, 04-09-12:

Γεια σας, έκανα ρινοπλαστική πριν 1 χρόνο στον [...] και γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένη.Όταν έβγαλα το νάρθηκα τρελάθηκα με το αποτέλεσμα.Η μύτη μου ήταν κατά πολύ ωραιότερη απ΄ότι είχα φανταστεί.Τα δύσκολα αρχίζουν μετά γιατί κανείς δεν είναι προετοιμασμένος για το πρήξιμο που ακολουθεί αφού οι γιατροί αποφεύγουν να το επισημάνουν.Αυτή τη στιγμή τα 2/3 της μύτης μου είναι τελείως ξεπρησμένα (πιάνω το κόκαλο, κάτι που έως και τον 6ο μήνα δεν συνέβαινε), αλλά αντίθετα η άκρη της μύτης μου είναι αυτή που έχει συγκεντρώσει όλο το πρήξιμο και είναι αισθητά πιο παχουλή ακόμα και σε σύγκριση με πριν την εγχείρηση.Δεν μπορώ να πω ότι ανησυχώ ιδιαίτερα γιατί και το πίανω το πρήξιμο και το βλέπω ότι εξελίσσεται όπως μου είπαν όταν μου έβγαλαν το νάρθηκα(μου είπαν ότι ακολουθεί καθοδική πορεία και επιμένει για αρκετό καιρό στο ακρορίνιο) απλά είναι γεγονός πως αυτό το σημείο είναι που προσδίδει στη μύτη κομψότητα οπότε είναι εκνευριστικό τη μία να ξυπνάω με λεπτή μύτη και την άλλη με παχουλή.Έτσι μετά από έντονο ψάξιμο για το θέμα, διάβασα ότι πολλοί γιατροί στο εξωτερικό εφαρμόζουν ενέσεις στεροειδών προκειμένου να επιταχύνουν τη διαδικασία του πρηξίματος.Όσον αφορά τον Σκ. για τον οποίο έχουν γραφτεί πολλά, εγώ μπορώ να επιβεβαιώσω ότι όντως είναι περίεργος χαρακτήρας και η υπομονή δεν είναι το φόρτε του(πιθανόν όταν δέχεσαι τις ίδιες ερωτήσεις από 20 άτομα την ημέρα για 20 χρόνια, σου τη δίνει-το καταλαβαίνω αλλά δεν το δικαιολογώ) αλλά κατά βάθος είναι καλός άνθρωπος.Εμένα πριν την αναισθησία με έπιασε κρίση πανικού και πλάνταζα στο κλάμα, όταν μπήκε στο χειρουργείο και με είδε έτσι μου κράταγε το χέρι, μου χάιδευε τα μαλλιά και με καθησύχαζε μέχρι να ηρεμήσω (κανα 15λεπτο) ενώ θα μπορούσε να μου έχει κάνει την αναισθησία και να τελειώνει η υπόθεση.Τεσπα εγώ τον εκτίμησα μετά από αυτό και κάποια άλλα περιστατικά.Ωστόσο δεν τον έχω ρωτήσει σχετικά με τις ενέσεις γιατί νομίζω θα είναι αρνητικός.Ξέρει κανείς τίποτα για το θέμα? Έχει κάνει κανείς?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 10-05-14 στις 21:02. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης - αφαίρεση ονομάτων
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:19, 04-09-12:

γιατρε μου, και εσεις εδω?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:21, 04-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από marmarmar
Γεια σας, έκανα ρινοπλαστική πριν 1 χρόνο στον [...] και γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένη.Όταν έβγαλα το νάρθηκα τρελάθηκα με το αποτέλεσμα.Η μύτη μου ήταν κατά πολύ ωραιότερη απ΄ότι είχα φανταστεί.Τα δύσκολα αρχίζουν μετά γιατί κανείς δεν είναι προετοιμασμένος για το πρήξιμο που ακολουθεί αφού οι γιατροί αποφεύγουν να το επισημάνουν.Αυτή τη στιγμή τα 2/3 της μύτης μου είναι τελείως ξεπρησμένα (πιάνω το κόκαλο, κάτι που έως και τον 6ο μήνα δεν συνέβαινε), αλλά αντίθετα η άκρη της μύτης μου είναι αυτή που έχει συγκεντρώσει όλο το πρήξιμο και είναι αισθητά πιο παχουλή ακόμα και σε σύγκριση με πριν την εγχείρηση.Δεν μπορώ να πω ότι ανησυχώ ιδιαίτερα γιατί και το πίανω το πρήξιμο και το βλέπω ότι εξελίσσεται όπως μου είπαν όταν μου έβγαλαν το νάρθηκα(μου είπαν ότι ακολουθεί καθοδική πορεία και επιμένει για αρκετό καιρό στο ακρορίνιο) απλά είναι γεγονός πως αυτό το σημείο είναι που προσδίδει στη μύτη κομψότητα οπότε είναι εκνευριστικό τη μία να ξυπνάω με λεπτή μύτη και την άλλη με παχουλή.Έτσι μετά από έντονο ψάξιμο για το θέμα, διάβασα ότι πολλοί γιατροί στο εξωτερικό εφαρμόζουν ενέσεις στεροειδών προκειμένου να επιταχύνουν τη διαδικασία του πρηξίματος.Όσον αφορά τον [...] για τον οποίο έχουν γραφτεί πολλά, εγώ μπορώ να επιβεβαιώσω ότι όντως είναι περίεργος χαρακτήρας και η υπομονή δεν είναι το φόρτε του(πιθανόν όταν δέχεσαι τις ίδιες ερωτήσεις από 20 άτομα την ημέρα για 20 χρόνια, σου τη δίνει-το καταλαβαίνω αλλά δεν το δικαιολογώ) αλλά κατά βάθος είναι καλός άνθρωπος.Εμένα πριν την αναισθησία με έπιασε κρίση πανικού και πλάνταζα στο κλάμα, όταν μπήκε στο χειρουργείο και με είδε έτσι μου κράταγε το χέρι, μου χάιδευε τα μαλλιά και με καθησύχαζε μέχρι να ηρεμήσω (κανα 15λεπτο) ενώ θα μπορούσε να μου έχει κάνει την αναισθησία και να τελειώνει η υπόθεση.Τεσπα εγώ τον εκτίμησα μετά από αυτό και κάποια άλλα περιστατικά.Ωστόσο δεν τον έχω ρωτήσει σχετικά με τις ενέσεις γιατί νομίζω θα είναι αρνητικός.Ξέρει κανείς τίποτα για το θέμα? Έχει κάνει κανείς?
Το ρημαδοακρορίνιο πολύ κρατάει..
Καλά εμένα ο [...] ούτε για πλάκα δεν μου κράταγε το χέρι στο χειρουργειο. Ίσα ίσα που τσακωθήκαμε αλλά μετά μου κανε και δώρο ένα βιβλίο, στο οποίο ήταν κι αυτός μέσα και μου κανε και μια αφιέρωση.
Αλήθεια, πόσο καιρό κάνει να ξεπρηστεί το ακρορίνιο?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 10-05-14 στις 21:00. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης - αφαίρεση ονομάτων
Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 14:38, 04-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
γιατρε μου, και εσεις εδω?

παντως εχει σημειωθει προοδος στη φρασεολογια...

Παράθεση

marmarmar

Νεοφερμένος

H marmarmar έγραψε στις 11:36, 05-09-12:

Σε ξένα φόρουμ που παραθέτουν ερωτήσεις ασθενών και απαντήσεις από πολλούς γιατρούς έχω διαβάσει ότι κάνει να ξεπρηστεί ακόμα και 2 χρόνια.Εξαρτάται από τον οργανισμό, το δέρμα αλλά και το τι ακριβώς έχει κάνει κανείς.Εγώ πχ έχω μόσχευμα προκειμένου να μείνει η μύτη ανασηκωμένη και αυτό δημιουργεί επιπλέον πρήξιμο. Για το θέμα του [...] δεν έχω λόγο να τον παινέψω και συμφωνώ απόλυτα ότι είναι περίεργος.Εγώ απλά έως τώρα έχω μείνει ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα (απόλυτα φυσικό αποτέλεσμα παρότι μειώθηκε πολύ το μέγεθος της μύτης, από μεγάλη πεσμένη με καμπούρα μύτη, τώρα έχω μυτάκι που όταν δεν είναι πρησμένο έχει και λεπτό ακρορίνιο) και παραθέτω την εμπειρία μου.Σίγουρα δεν είναι ο πιο εύκολος άνθρωπος, είναι και απότομος και λιγομίλητος ακόμα και ειρωνικός ορισμένες φορές.Στις επισκέψεις που ακολούθησαν το χειρουργείο για τους καθαρισμούς άκουσα 100 διαφορετικές απόψεις γι΄αυτόν.Εγώ απλά λέω ότι μαζί μου ήταν καλός, ότι η μύτη μου μου αρέσει και ότι όποιο πρόβλημα είχα έπαιρνα την βοηθό του (...) ότι ώρα και να ήταν .Το θέμα είναι ότι η μύτη σε αντίθεση με άλλες πλαστικές , δεν είναι υπόθεση 3μηνου.Εννοείται ότι από την 2η βδομάδα η ζωή συνεχίζεται κανονικά αλλά το τελικό αποτέλεσμα αργεί πάρα πολύ,(εγώ έβγαζα φωτό τη μύτη 1 φορά το μήνα και είναι λες και έχει αλλάξει 10 σχήματα) αυτό δυστυχώς οι γιατροί δεν το λένε και έτσι οι ασθενέις αγχώνονται, παθαίνουν εμμονή με τη μύτη και δικαίως κατηγορούν τους γιατρούς νομίζοντας ότι δεν έγινε σωστή δουλειά.Κι εγώ αναρωτιόμουν πως γίνεται όλοι οι διάσημοι να κάνουν ρινοπλαστική και από την πρώτη βδομάδα να έχουν την τέλεια μύτη και ψάχνοντας σε ξένα site διάβασα για τις ενέσεις .Για το συγκεκριμένο θέμα ξέρει κανείς κάτι???Γιατί δεν έχει γίνει αναφορά από κανέναν Έλληνα γιατρό στο συγκεκριμένο θέμα???

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 10-05-14 στις 20:59. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης - αφαίρεση ονομάτων
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:40, 05-09-12:

ρινοπλαστικη: κοστος 3000 ευρώ

σκωληκοειδιτιδα: κοστος 4500 ευρώ

...γιατρέ,
χρειάζομαι μια ρινοπλαστική στην σκωληκοειδίτιδα μου.

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 11:43, 05-09-12:

Κι εγώ αναρωτιόμουν πως γίνεται όλοι οι διάσημοι να κάνουν ρινοπλαστική και από την πρώτη βδομάδα να έχουν την τέλεια μύτη και ψάχνοντας σε ξένα site διάβασα για τις ενέσεις .Για το συγκεκριμένο θέμα ξέρει κανείς κάτι???Γιατί δεν έχει γίνει αναφορά από κανέναν Έλληνα γιατρό στο συγκεκριμένο θέμα???
γιατι οι ενεσεις ειναι κορτιζονη μαζι με κατι αλλα περιεργα μεσα, που εχουν κατηγορηθει ακομα κ για παρενεργιες στα νεφρα.
δεν ειναι μια απλη ενεση. η χρηση τους δεν ειναι ευρεια για ευνοητους λογους. οι διασημοι δε δισταζουν να βαλουν με ενεση το ο,τιδηποτε μεσα τους, προκειμενου να μπορουν να παραμενουν στην επικαιροτητα κ να κανουν εμφανισεις. εσυ γιατι να βιασεις τη διαδικασια επουλωσης?

Παράθεση

mallorca1983

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mallorca1983 έγραψε στις 12:25, 05-09-12:

Σε ξένα φόρουμ που παραθέτουν ερωτήσεις ασθενών και απαντήσεις από πολλούς γιατρούς έχω διαβάσει ότι κάνει να ξεπρηστεί ακόμα και 2 χρόνια.Εξαρτάται από τον οργανισμό, το δέρμα αλλά και το τι ακριβώς έχει κάνει κανείς.Εγώ πχ έχω μόσχευμα προκειμένου να μείνει η μύτη ανασηκωμένη και αυτό δημιουργεί επιπλέον πρήξιμο. Για το θέμα του [...] δεν έχω λόγο να τον παινέψω και συμφωνώ απόλυτα ότι είναι περίεργος.Εγώ απλά έως τώρα έχω μείνει ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα (απόλυτα φυσικό αποτέλεσμα παρότι μειώθηκε πολύ το μέγεθος της μύτης, από μεγάλη πεσμένη με καμπούρα μύτη, τώρα έχω μυτάκι που όταν δεν είναι πρησμένο έχει και λεπτό ακρορίνιο) και παραθέτω την εμπειρία μου.Σίγουρα δεν είναι ο πιο εύκολος άνθρωπος, είναι και απότομος και λιγομίλητος ακόμα και ειρωνικός ορισμένες φορές.Στις επισκέψεις που ακολούθησαν το χειρουργείο για τους καθαρισμούς άκουσα 100 διαφορετικές απόψεις γι΄αυτόν.Εγώ απλά λέω ότι μαζί μου ήταν καλός, ότι η μύτη μου μου αρέσει και ότι όποιο πρόβλημα είχα έπαιρνα την βοηθό του (...) ότι ώρα και να ήταν .Το θέμα είναι ότι η μύτη σε αντίθεση με άλλες πλαστικές , δεν είναι υπόθεση 3μηνου.Εννοείται ότι από την 2η βδομάδα η ζωή συνεχίζεται κανονικά αλλά το τελικό αποτέλεσμα αργεί πάρα πολύ,(εγώ έβγαζα φωτό τη μύτη 1 φορά το μήνα και είναι λες και έχει αλλάξει 10 σχήματα) αυτό δυστυχώς οι γιατροί δεν το λένε και έτσι οι ασθενέις αγχώνονται, παθαίνουν εμμονή με τη μύτη και δικαίως κατηγορούν τους γιατρούς νομίζοντας ότι δεν έγινε σωστή δουλειά.Κι εγώ αναρωτιόμουν πως γίνεται όλοι οι διάσημοι να κάνουν ρινοπλαστική και από την πρώτη βδομάδα να έχουν την τέλεια μύτη και ψάχνοντας σε ξένα site διάβασα για τις ενέσεις .Για το συγκεκριμένο θέμα ξέρει κανείς κάτι???Γιατί δεν έχει γίνει αναφορά από κανέναν Έλληνα γιατρό στο συγκεκριμένο θέμα???
ρε γαμωτο εμένα η μύτη μου και μετά απο τρία χρόνια ήταν το ίδιο "πρησμένη".....χαχαχαχαχ...χαίρομαι που σε σένα πήγαν όλα οκ, αλλά για μένα ο άνθρωπος είναι μεγάλος ψεύτης....η μύτη μου μετά από τρία χρόνια ήταν ΙΔΙΑ με πριν (το χειρουργείο)...όσο για το ότι είναι ειρωνικός "μερικές φορές", μάλλον είναι understatement!!!ο άνθρωπος ζει και αναπνέει για να ειρωνεύεται τον κοσμάκι στον οποίο δεν έκανε καλή δουλειά.....βασικά είναι η άμυνά του, η τακτική του....και λυπάμαι που το λέω, δεν με απασχολεί αν κουράζεται να ακούει τις ίδιες ερωτήσεις, είναι μέρος της δουλειάς του, και αν δεν μπορεί να το κάνει, ας αλλάξει επάγγελμα!!!!!so simple.... γτ εμένα και πολλών άλλων εδώ μέσα δεν μας περίσσευαν τα (ΜΑΥΡΑ) λεφτά που το δώσαμε, τα οποία, εγώ προσωπικά του τα χάρισα στην ουσία....πέρα από την ψυχική ταλαιπωρία....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 10-05-14 στις 20:59. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης - αφαίρεση ονομάτων
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:43, 05-09-12:

Η μύτη σου μετά από χρόνια είναι ίδια όπως πριν το χειρουργείο, γενικά ή μόνο στο ακρορίνιο?
Γενικά ο [...] δεν πειράζει το ακρορίνιο απ οτι έχω δει.
Και ναι συμφωνώ κι εγώ ότι είναι υποχρέωσή του να απαντάει σε όλες τις ερωτήσεις. Πληρώνεται αδρά γι αυτό.

Εγώ ευχαριστημένη έμεινα να σου πω την αλήθεια. Το ακρορίνιο τη μία μέρα είναι καλό, άλλες μέρες πολύ χοντρό, ακόμα δεν έχει ξεπρηστεί πάντως ολοκληρωτικά.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 10-05-14 στις 20:56. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης - αφαίρεση ονομάτων
Παράθεση

just_smile

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη just_smile
Ο just_smile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O just_smile έγραψε στις 14:30, 05-09-12:

Παιδιά προσπαθω να καταλήξω σε ποιο Γιατρό θα κανω την επέμβαση! Θα με βοηθούσατε αφάνταστα να μου στελνατε πριβε ή και εδω πέρα την εμπειρία σας και τις συμβουλές σας. Σας ευχαριστώ!!!

Παράθεση

marmarmar

Νεοφερμένος

H marmarmar έγραψε στις 15:46, 05-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από mallorca1983
ρε γαμωτο εμένα η μύτη μου και μετά απο τρία χρόνια ήταν το ίδιο "πρησμένη".....χαχαχαχαχ...χαίρομαι που σε σένα πήγαν όλα οκ, αλλά για μένα ο άνθρωπος είναι μεγάλος ψεύτης....η μύτη μου μετά από τρία χρόνια ήταν ΙΔΙΑ με πριν (το χειρουργείο)...όσο για το ότι είναι ειρωνικός "μερικές φορές", μάλλον είναι understatement!!!ο άνθρωπος ζει και αναπνέει για να ειρωνεύεται τον κοσμάκι στον οποίο δεν έκανε καλή δουλειά.....βασικά είναι η άμυνά του, η τακτική του....και λυπάμαι που το λέω, δεν με απασχολεί αν κουράζεται να ακούει τις ίδιες ερωτήσεις, είναι μέρος της δουλειάς του, και αν δεν μπορεί να το κάνει, ας αλλάξει επάγγελμα!!!!!so simple.... γτ εμένα και πολλών άλλων εδώ μέσα δεν μας περίσσευαν τα (ΜΑΥΡΑ) λεφτά που το δώσαμε, τα οποία, εγώ προσωπικά του τα χάρισα στην ουσία....πέρα από την ψυχική ταλαιπωρία....
Καταλαβαίνω την απογοήτευση τόσο για την οικονομικήαπώλεια όσο και για την ψυχική επιβάρυνση.Ούτε εμένα μου περίσσευαν τα χρήματα που κόστισε η επέμβαση.Ίσως επειδή έτσι είναι ο χαρακτήρας μου και δεν μπήκα στην διαδικασία να το υπεραναλύσω ούτε πριν αλλά ούτε μετά το χειρουργείο (φυσικά ρόλο έπαιξε το γεγονός ότι μου άρεσε η μύτη από την 1η στιγμή που την είδα) ή ο [...] είχε κέφια την περίοδο που πήγα εγώ, τι να πω, στάθηκα τυχερή απ΄ότι φαίνεται...Λυπάμαι ειλικρινά για την απογοήτευση σου και θεωρώ ότι θα έπρεπε να το κυνηγήσεις περισσότερο αφού έμεινες τόσο δυσαρεστημένη.Τεσπά, για μένα η καλύτερη συμβουλή που έχω να δώσω σε όποιον ενδιαφέρεται για ρινοπλαστική είναι να βρει έναν γιατρό που να του αποπνέει εμπιστοσύνη(είναι υποκειμενικό κριτήριο-ο καθένας αξιολογεί διαφορετικά τα πράγματα), να επισκεφτεί όσο το δυνατόν περισσότερους γιατρούς , να διαβάσει όσο περισσότερο μπορεί για το θέμα και να μην επηρεαστεί από την άποψη κανενός.Για μένα η ρινοπλαστική ήταν μία συνειδητή επιλογή που άλλαξε ριζικά την εμφάνιση μου αλλά ανέβασε και την ψυχολογία μου και δεν το μετανιώνω καθόλου.Μακάρι να το είχα αποφασίσει νωρίτερα, θα είχα αποφύγει πολλές ώρες μακιγίαζ.....Οσον αφορα το μετεγχειρηντικο διάστημα η λέξη κλειδί είναι υπομονή.Θέλει πολύ χρόνο για να πάρει η μύτη την τελική της μορφή οπότε το να κολλάει κανέις όλη μέρα στον καθρέφτη δεν βοηθά.Καλή τύχη σε όλους!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 10-05-14 στις 20:57. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης - αφαίρεση ονομάτων
Παράθεση

mallorca1983

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mallorca1983 έγραψε στις 00:13, 06-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Η μύτη σου μετά από χρόνια είναι ίδια όπως πριν το χειρουργείο, γενικά ή μόνο στο ακρορίνιο?
Γενικά ο [...] δεν πειράζει το ακρορίνιο απ οτι έχω δει.
Και ναι συμφωνώ κι εγώ ότι είναι υποχρέωσή του να απαντάει σε όλες τις ερωτήσεις. Πληρώνεται αδρά γι αυτό.

Εγώ ευχαριστημένη έμεινα να σου πω την αλήθεια. Το ακρορίνιο τη μία μέρα είναι καλό, άλλες μέρες πολύ χοντρό, ακόμα δεν έχει ξεπρηστεί πάντως ολοκληρωτικά.
ήταν η ίδια, πλέον δεν είναι....γτ ένας δεύτερος άχρηστος ο [...], την κατέστρεψε τελείως!....και πάω για τρίτη...σε εμένα δεν διόρθωσε τίποτα όπως σου είπα, δλδ απ αυτά που είχαμε πει (αισθητικά), παρά μόνο το ΜΗΔΑΜΙΝΟ πρόβλημα που είχα στο διάφραγμα....το οποίο του είπα να το διορθώσει εφόσον θα έμπαινα στην ταλαιπωρία ούτως ή άλλως....δλδ και να μην το πείραζε δεν με ένοιαζε, γτ είχα πάρα, μα πάρα πολύ καλή αναπνοή....το ψιλό πρόβλημα το καταλάβαινα μόνο στο τρέξιμο, και από εκεί κατάλαβα μετά ότι αυτό τουλάχιστον το διόρθωσε..... είχα πάει καθαρά για αισθητικούς λόγους, μικρό πρόσωπο-τεράστια μύτη.....οπότε μάλλον είσαι από τις τυχερές...... ....αυτό που λες ότι την μία μέρα το ακρορίνιο είναι πιο πρησμένο και την άλλη όχι, το είχα και εγώ, και όντως φεύγει με τον καιρό.....το θέμα είναι ότι παρέμεινα με την ίδια τεράστια μύτη, η οποία ήταν τελείως δυσανάλογη με το υπόλοιπο πρόσωπο......τζάμπα λεφτά και τζάμπα ταλαιπωρία.....αυτό που πραγματικά με εξόργισε, ήταν η συμπεριφορά του, η οποία ήταν επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ....πέρα από μία άλλη ζημιά που μου έκανε στο αυτί, και τώρα κάποια στιγμή θα πρέπει να κάνω πλαστική γτ πλέον δεν έχω λοβό, με την μύτη με δούλευε κανονικά για έναν χρόνο....μου έλεγε συνέχεια ότι θα ξεπρηστεί....ΜΙΑ φορά παραδέχτηκε ότι δεν την διόρθωσε αλλά στα καπάκια άρχισε τις ειρωνίες....πολύ προκλητικός άνθρωπος, ΚΑΘΟΛΟΥ επαγγελματίας....πραγματικά είσαι πολύ τυχερή....γτ έχω ακούσει πολλά αρνητικά για την πάρτη του, ειδικά τον τελευταίο καιρό....μακάρι να τα είχα ακούσει όλα αυτά νωρίτερα....but oh well.....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 10-05-14 στις 20:58. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης - αφαίρεση ονομάτων
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 02:00, 06-09-12:

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι πως έχει συμπάθειες ο συγκεκριμένος. Ολες όσες πάνε ντυμένες στην τρίχα και το παίζουν ντίβες τους κάνει τέλεια δουλειά. Οι υπόλοιποι "απλοί" άνθρωποι...ας πρόσεχαν.

Παράθεση

mallorca1983

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mallorca1983 έγραψε στις 13:24, 06-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι πως έχει συμπάθειες ο συγκεκριμένος. Ολες όσες πάνε ντυμένες στην τρίχα και το παίζουν ντίβες τους κάνει τέλεια δουλειά. Οι υπόλοιποι "απλοί" άνθρωποι...ας πρόσεχαν.
έχεις απόλυτο δίκιο, αυτό το παρατήρησα κι εγώ.....αν το ήξερα δεν θα χα πάει με φόρμα.....που πάω κι εγώ ετσι?? χαχαχαχαχαχαχαχ.....και το χειρότερο απ όλα είναι ότι το παίζει και γκομενάκιας......πολύ γλοιώδης....το τι άκουσαν τα αυτάκια μου....ΕΛΕΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣ....

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:18, 06-09-12:

Σου έκανε κι εσένα πρόταση γάμου ε?

Παράθεση

mallorca1983

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mallorca1983 έγραψε στις 20:28, 06-09-12:

Σου έκανε κι εσένα πρόταση γάμου ε?
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....όχι, με το που άρχισε τα γλοιώδη σχόλια του έκοψα τον λόξυγγα αμέσως!...είναι σε άλλον κόσμο ο άνθρωπος....!!!!

Παράθεση

mallorca1983

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mallorca1983 έγραψε στις 20:36, 06-09-12:

Καταλαβαίνω την απογοήτευση τόσο για την οικονομικήαπώλεια όσο και για την ψυχική επιβάρυνση.Ούτε εμένα μου περίσσευαν τα χρήματα που κόστισε η επέμβαση.Ίσως επειδή έτσι είναι ο χαρακτήρας μου και δεν μπήκα στην διαδικασία να το υπεραναλύσω ούτε πριν αλλά ούτε μετά το χειρουργείο (φυσικά ρόλο έπαιξε το γεγονός ότι μου άρεσε η μύτη από την 1η στιγμή που την είδα) ή ο ΣΚ. είχε κέφια την περίοδο που πήγα εγώ, τι να πω, στάθηκα τυχερή απ΄ότι φαίνεται...Λυπάμαι ειλικρινά για την απογοήτευση σου και θεωρώ ότι θα έπρεπε να το κυνηγήσεις περισσότερο αφού έμεινες τόσο δυσαρεστημένη.Τεσπά, για μένα η καλύτερη συμβουλή που έχω να δώσω σε όποιον ενδιαφέρεται για ρινοπλαστική είναι να βρει έναν γιατρό που να του αποπνέει εμπιστοσύνη(είναι υποκειμενικό κριτήριο-ο καθένας αξιολογεί διαφορετικά τα πράγματα), να επισκεφτεί όσο το δυνατόν περισσότερους γιατρούς , να διαβάσει όσο περισσότερο μπορεί για το θέμα και να μην επηρεαστεί από την άποψη κανενός.Για μένα η ρινοπλαστική ήταν μία συνειδητή επιλογή που άλλαξε ριζικά την εμφάνιση μου αλλά ανέβασε και την ψυχολογία μου και δεν το μετανιώνω καθόλου.Μακάρι να το είχα αποφασίσει νωρίτερα, θα είχα αποφύγει πολλές ώρες μακιγίαζ.....Οσον αφορα το μετεγχειρηντικο διάστημα η λέξη κλειδί είναι υπομονή.Θέλει πολύ χρόνο για να πάρει η μύτη την τελική της μορφή οπότε το να κολλάει κανέις όλη μέρα στον καθρέφτη δεν βοηθά.Καλή τύχη σε όλους!!!
συμφωνώ απόλυτα σε αυτά που λες, και τα έχω κάνει πράξη μέχρι τώρα ψάχνοντας για γιατρό, αλλά θα βοηθούσε ιδιαίτερα αν οι γιατροί που επισκεπτόμαστε μας έδιναν απαντήσεις....γτ οι περισσότεροι είναι αλαζόνες, νομίζουν ότι είναι θεοί, και ότι θα πρέπει να τους εμπιστευθείς τυφλά μόνο και μόνο επειδή απλά υπάρχουν και έχουν ένα "όνομα"!!but that's not the way it goes....

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:37, 06-09-12:

Eλα μωρέ, πλάκα είχε. Εμένα μου έλεγε να χωρίσω τον boyfriend και ρώταγε τι έχει παραπάνω από εκείνον. Μετά με ρώταγε κάθε φορά αν παντρεύτηκα ακόμα και όταν έλεγα όχι απάνταγε "είδες? δεν είναι καλός αυτος". Ο,τι να ναι...

Παράθεση

mallorca1983

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mallorca1983 έγραψε στις 20:38, 06-09-12:

Eλα μωρέ, πλάκα είχε. Εμένα μου έλεγε να χωρίσω τον boyfriend και ρώταγε τι έχει παραπάνω από εκείνον. Μετά με ρώταγε κάθε φορά αν παντρεύτηκα ακόμα και όταν έλεγα όχι απάνταγε "είδες? δεν είναι καλός αυτος". Ο,τι να ναι...
χαχαχαχαχαχα....lmao!!!!!!!!!!!1

Παράθεση

πανος28

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη πανος28
Ο πανος28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O πανος28 έγραψε στις 19:39, 09-09-12:

Καλο χειμωνα να χουμε ..αν και ειναι μακρια ..ακομα ,,,λοιπον ειμαι πριν κλεισω .σχεδον για επεμβαση . καμια τελευταια βοηθεια? κατα 90% παω για αρ.κυπ .πειραια . αν υπαρχει καποιος που να γνωριζει κατι καινουργιο για την συγκεκριμενη ,ή εκανε επεμβαση προσφατα ..θα με βοηθουσε αρκετα ...ευχαριστω πολυ ..αντε και η παναγια μαζι μας.

Παράθεση

fotini75

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fotini75
H fotini75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H fotini75 έγραψε στις 15:32, 22-09-12:

καλησπερα εχω παρει την αποφαση να διορθωσω τη μυτη μου και ψαχνω ενα καλο γιατρο μπορει καποιος να με βοηθησει ; εχω ηδη παει σε 2 γιατρους ο ενας που πηγα προσφατα και ειναι και ο πιο γνωστος ειναι ο ιωαννιδης εχει κανεις αποψη για τον συγκεκριμενο ;

Παράθεση

mallorca1983

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mallorca1983 έγραψε στις 17:37, 22-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από fotini75
καλησπερα εχω παρει την αποφαση να διορθωσω τη μυτη μου και ψαχνω ενα καλο γιατρο μπορει καποιος να με βοηθησει ; εχω ηδη παει σε 2 γιατρους ο ενας που πηγα προσφατα και ειναι και ο πιο γνωστος ειναι ο ιωαννιδης εχει κανεις αποψη για τον συγκεκριμενο ;
έχει ακουστεί ότι ο τύπος είναι χασάπης....διάβασε λίγο τις προηγούμενες σελίδες.....και μακριά από τον Λ....ρα!!!!!!!!!!!!!!!!ο άλλος ποιος είναι? μην γράφεις ολόκληρα ονόματα, θα σου την πουν οι administrators....

Παράθεση

fotini75

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fotini75
H fotini75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H fotini75 έγραψε στις 21:27, 22-09-12:

ok σε ευχαριστω για τη συμβουλη ... η αληθεια ειναι οτι ο συγκεκριμενος με αφησε με πολλες αποριες και δεν εξετασε καθολου τη μυτη μου.Το μονο θετικο ειναι η τιμη που μου εδωσε για τη ρινοπλαστικη.Ο αλλος γιατρος ειναι Γ.Β*σ*λ*κ*ς δεν νομιζω οτι ειναι ιδιαιτερα γνωστος.Εριξα μια ματια σε προηγουμενες σελιδες του forum και εχω παρει μια ιδεα εχω μπερδευτει ομως λιγο

Παράθεση

mallorca1983

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mallorca1983 έγραψε στις 22:06, 22-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από fotini75
ok σε ευχαριστω για τη συμβουλη ... η αληθεια ειναι οτι ο συγκεκριμενος με αφησε με πολλες αποριες και δεν εξετασε καθολου τη μυτη μου.Το μονο θετικο ειναι η τιμη που μου εδωσε για τη ρινοπλαστικη.Ο αλλος γιατρος ειναι Γ.Β*σ*λ*κ*ς δεν νομιζω οτι ειναι ιδιαιτερα γνωστος.Εριξα μια ματια σε προηγουμενες σελιδες του forum και εχω παρει μια ιδεα εχω μπερδευτει ομως λιγο
μην έχεις κριτήριο την τιμή....όσο δύσκολο και αν είναι αυτό στις μέρες μας....επίσης μακριά και απ τον Σκ....ρα....σύμφωνα πάντα με την δικιά μου εμπειρία....αυτόν που ανέφερες δεν τον ξέρω...ωρλ ή πλαστικός?...όσο για το μπέρδεμα, welcome to my world!!!......γενικότερα ακούγονται σαν καλοί η Κυπρ...ου και ο Παυλ....λης....τους έχω επισκεφθεί και τους δύο, βέβαια για επανορθωτική, οπτ δεν έχω δει φωτο από πρώτες επεμβάσεις τους για να εκφέρω άποψη, εκτός απ τις ιστοσελίδες τους δλδ....σαν χαρακτήρες όμως μπορώ να σου πω ότι η Κυπρ...ου είναι πολύ προσιτός άνθρωπος, με διάθεση να απαντήσει στις ερωτήσεις σου....απ την άλλη, ο Παυλ....είναι το ακριβώς αντίθετο....αλαζόνας πολύ, και λίγο απότομος, αλλά έχει εμπειρία...βέβαια εμένα δεν με κάλυψε, γτ επειδή πρόκειται για επανορθωτική είναι λίγο πιο μπέρδεμα η κατάσταση....και είχα ερωτήσεις πολλές αλλά δεν έλαβα καμία απάντηση....δεν έχεις παρά να τους επισκεφθείς και να δεις και από μόνη σου...πάντως σε όποιον και να πας, φρόντισε να δεις φωτο με την δουλειά τους, και όποιος σου πει ότι δεν γίνεται λόγω προσωπικών δεδομένων, στείλτον στον αγύριστο....

Παράθεση

riariaki_1990

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη riariaki_1990
H riariaki_1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H riariaki_1990 έγραψε στις 12:44, 23-09-12:

γεια σας παιδια ακριβως εναν χρονο πριν εκανα πλαστικη...το αποτελεσμα μου αρεσε απλα στο ανφας απο την μια πλευρα εχω ενα καρουμπαλακι ...πηγα στον γιατρο και μου ειπε οτι μπορει να το διορθωσει...η διορθωση θα γινει χωρις επεμβαση ουτε με τοπικη αναισθησια αλλα με μεθη μου ειπε!!!τον ρωτησα αν υπαρχει περιπτωση να γινει χςιροτερο και μου εδωσε τον λογο του και μου απαντησε με σιγουρια πως αυτο δεν γινεται!!! μηπως ξερει κανεις να μου πει αν υπαρχει περιπτωση να γινει χειροτερο??????????????

Παράθεση

mallorca1983

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mallorca1983 έγραψε στις 13:35, 23-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από riariaki_1990
γεια σας παιδια ακριβως εναν χρονο πριν εκανα πλαστικη...το αποτελεσμα μου αρεσε απλα στο ανφας απο την μια πλευρα εχω ενα καρουμπαλακι ...πηγα στον γιατρο και μου ειπε οτι μπορει να το διορθωσει...η διορθωση θα γινει χωρις επεμβαση ουτε με τοπικη αναισθησια αλλα με μεθη μου ειπε!!!τον ρωτησα αν υπαρχει περιπτωση να γινει χςιροτερο και μου εδωσε τον λογο του και μου απαντησε με σιγουρια πως αυτο δεν γινεται!!! μηπως ξερει κανεις να μου πει αν υπαρχει περιπτωση να γινει χειροτερο??????????????
ότι επέμβαση και να κάνεις, είτε είναι πρώτη είτε επανορθωτική (μικρή, μεγάλη) έχει τους κινδύνους της....ποτέ δεν μπορείς να είσαι απολύτως σίγουρη!και κανείς γιατρός δεν θα σου δώσει εγγύηση ποτέ!!!!!σε ποιον γιατρό την έκανες?...γτ δεν ρωτάς και κανέναν άλλον?

Παράθεση

riariaki_1990

Νεοφερμένος

H riariaki_1990 έγραψε στις 14:14, 23-09-12:

δεν ξερω αν επιτρεπεται να πω το ονομα του ειναι στην θεσσαλονικη και δεν ειναι τοσο γνωστος..απλα μου ειπε πως ειναι θεμα μιας μερας ...απλα το κοκαλακι θα σπρωχτει νομιζω λιγο πιο μεσα ωστε να γινει ιδιο κ απ τις δυο πλευρες...δεν θελω να παω σε αλλον δεν ξερω...διοτι αν παω μπορει να μου πει διαφορα προκειμενου να κανω εκει την επανορθωτικη...απλα θελω να σου πω πως ειναι λεπτομερεια...μπορει λες να την καταστρεψω?αν ειναι να μην το κανω...απλα μου απαντησε κ αυτος και ο βοηθος του με τοση σιγουρια δεν ξερω τι να πιστεψω και τι να κανω... :/

Παράθεση

riariaki_1990

Νεοφερμένος

H riariaki_1990 έγραψε στις 14:23, 23-09-12:

αν εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον εδω μεσα η σε καποιον γνωστο του ας μου πει για να ξερω τι να κανω.....

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 09:54, 24-09-12:

...απλα το κοκαλακι θα σπρωχτει νομιζω λιγο πιο μεσα ωστε να γινει ιδιο κ απ τις δυο πλευρες...δεν θελω να παω σε αλλον δεν ξερω...διοτι αν παω μπορει να μου πει διαφορα προκειμενου να κανω εκει την επανορθωτικη...απλα θελω να σου πω πως ειναι λεπτομερεια...μπορει λες να την καταστρεψω?
ρια βαλε λιγο τη λογικη σου να δουλεψει..πως γινεται να "σπρωχτει ενα κοκκαλακι μεσα"?? σπροχνωνται τα κοκαλα? οστεοτομη θα κανει, δε γινεται αλλιως. θα το χαραξει για να το μετακινησει.
plus, ο ωρλ μου εχει πει οτι επεμβασεις στη μυτη με μεθη δε γινονται. η μεθη ειναι για να κανεις μια εξεταση χωρις να νιωθεις δυσφορια (πχ γαστροσκοπηση). οσοι λενε οτι κανουν χειρουγεια με μεθη, απλα το λενε για να μη τρομαξει ο ασθενης, κανονικη ναρκωση κανουν κ μετα σου λενε "ολα ενταξει, ααα.. κοιμηθηκες κ λιγο απ'το φαρμακο"
εγω δε στο λεω αυτο για να πας σε αλλον, ουτε λεω οτι θα ειναι καμμια φοβερη κ τρομερη εγχειρηση. αλλα αν τελικα το αποφασισεις, να ξερεις οτι πας για revision κ οχι για ενα σπρωξιμο του στυλ "αμπρα-καταμπρα...κοκαλο μετακινησου!...πουφ!"

Παράθεση

riariaki_1990

Νεοφερμένος

H riariaki_1990 έγραψε στις 11:56, 24-09-12:

χχαχα βασικα ειμαι τελειως ασχετη και τα λεω με απλα λογια, τελος παντων οστεοτομη...ευχαριστω που μου ανοιξες τα ματια...οχι τρομερη εγχειρηση δεν ειναι σιγουρα εξαλλου φαινεται πως δεν ειναι ...απλα δεν ξερω να την κανω η οχι...δεν ξερω που αλλου να ρωτησω γι αυτο και καταληγω εδω...επειδη μερικοι ξερετε αρκετα πραγματα παραπανω και ισως με συμβουλεψετε καλυτερα... ειναι λεπτομερεια αυτο που παω να κανω απλα ισως μερικες φορες φαινεται εντονοτερα και με ριχνει ψυχολογικα.....απλα φοβαμαι μηπως την καταστρεψω τελειως???υπαρχει τετοια περιπτωση??

Παράθεση

brigitte_bardot

Δραστήριο Μέλος

H brigitte_bardot έγραψε στις 12:06, 24-09-12:

....απλα φοβαμαι μηπως την καταστρεψω τελειως???υπαρχει τετοια περιπτωση??
αν ο γιατρος ειναι ασχετος, περιπτωση να σου καταστρεψει τη μυτη υπαρχει ακομα κ αν πας για να στην καθαρισει απλα!....
τον εμπιστευεσαι το γιατρο?

Παράθεση

riariaki_1990

Νεοφερμένος

H riariaki_1990 έγραψε στις 12:17, 24-09-12:

τον εμπιστευομαι ναι διοτι εχει κανει δουλεια καλη κιολας σε γνωστους μου...δεν εχω ακουσει κανεναν να παραπονιεται η κατι τετοιο..απλα υποψιαζομαι πως το λαθος εγινε στην τοποθετιση γυψου, την οποια δεν κανει αυτος νομιζω αλλα οι βοηθοι..νομιζω τον εμπιστευομαι διοτι μου μιλησε με τοση σιγουρια την τελευταια φορα που τον επισκεφτηκα..σα να ναι κατι πολυ ευκολο λεπτομερεια και μπορει να το κανει..και του λεω μια υπαρχει περιπτωση να γινει κατι ανεπανορθωτο αν ναι να μην το κανω.. και μου ειπε οχι με τοοοοσηηηη σιγουρια...και δεν υπαρχει τετοια περιπτωση και λεει θα σπασουμε απλα λιγο το κοκαλακι και θα το μετακινησουμε και τετοια....

Παράθεση

riariaki_1990

Νεοφερμένος

H riariaki_1990 έγραψε στις 12:19, 24-09-12:

θα μου πεις τωρα εδω δεν εμπιστευεσαι τον ευτο σου τελος παντων ειμαι σε απογνωσηηηηη

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους