Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,521 εγγεγραμμένα μέλη και 2,750,795 μηνύματα σε 76,928 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 487 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

fockos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Άνοιξη (Αττική). Έχει γράψει 9,385 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 16:24, 04-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Μυτόνγκα
Ε, πάμε που λέτε για καφέ και βλέπω μπροστά μου μία κοπέλα φυσιολογική, καθημερινή με μια μύτη πάλι νορμάλ, όχι κάτι ιδιαίτερο.
Βέβαια δεν είχα δει τη μύτη της πιο πριν για να συγκρίνω.
Ε και τί μου λέει η κοπέλα? Ότι αυτή η κοπέλα είχε ζητήσει από το γιατρό μια μύτη σαν της Ζέτας Μακρυπούλια, και ότι αυτή η μύτη καθόλου δεν την έκανε να μοιάζει με τη Μακρυπούλια. Της εξηγώ εγώ ότι μια μύτη από μόνη της δε γίνεται να σε αλλάξει τόσο πολύ, ότι η Ζέτα από μόνη της είναι υπερπαραγωγή και ότι θα ήταν καλύτερα να προσπαθήσει να γίνει ο πιο όμορφος εαυτός της και όχι αντίγραφο μιας καλλονής. Και εκείνη να επιμένει, και να χτυπιέται ότι αυτό που κάνει τη Ζέτα πανέμορφη είναι η μύτη της (όχι τα μάτια της, τα χείλη της, όλο το συνολο γενικά), και πως η επέμβαση αυτού του γιατρού ήταν αποτυχημένη επειδή δεν έμοιαζε στη Ζέτα.

Αυτή η κοπέλα είχε κάνει σε κάποιο γνωστό γιατρό την επέμβαση, δε θυμάμαι ποιος ήταν, μόνο ότι χειρουργούσε στο ναυτικό νοσοκομείο, και ότι ήταν φίλος του μπαμπά της. Μετά είχε επισκεφθεί το Σκούρα για διόρθωση, αλλά δεν είχε να πληρώσει τα χρήματα που ζητούσε ο Σκούρας.

για την πρώτη επέμβαση είχε χρήματα να πληρώσει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

riariaki_1990

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη riariaki_1990
H riariaki_1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H riariaki_1990 έγραψε στις 16:25, 04-01-12:

Ναι σκεφτομαι πως ειναι νωρις ακομη για να κρινω το αποτελεσμα!!!Εγω έκανα σε δημοσιο νοσοκομειο στην Θεσσαλονικη!!Ο γιατρος ειναι παρα πολυ καλος!!!Ξερω κοσμο και κοσμακι που εχει κανει εκει και το αποτελεσμα σε ολους περιπου ηταν πλυ ωραιο κανει καλη δουλεια!!Να σου πω κατι μην αγχεσαι τιποτα δεν πονεσε σε μενα ισως επειδη το πηρα πολυ θετικα τι να πω!!δεν νιωθεις πονο,μονο νιωθεις την στιγμη που στα βγαζει μια εντονη ενοχληση θα ελεγα δευτερολεπτων(για δυο δευτερολεπτα μην τραγικοποιουμε τα πραγματα)!!Χωρις δευτερη σκεψη καντο!!Δεν ειναι τοσο τραγικο οσο ακουγεται!!! Αυτα ...παντως ρωτα οτι αλλο θελεις!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Άνοιξη (Αττική). Έχει γράψει 9,385 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 16:33, 04-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από riariaki_1990
Ναι σκεφτομαι πως ειναι νωρις ακομη για να κρινω το αποτελεσμα!!!Εγω έκανα σε δημοσιο νοσοκομειο στην Θεσσαλονικη!!Ο γιατρος ειναι παρα πολυ καλος!!!Ξερω κοσμο και κοσμακι που εχει κανει εκει και το αποτελεσμα σε ολους περιπου ηταν πλυ ωραιο κανει καλη δουλεια!!Να σου πω κατι μην αγχεσαι τιποτα δεν πονεσε σε μενα ισως επειδη το πηρα πολυ θετικα τι να πω!!δεν νιωθεις πονο,μονο νιωθεις την στιγμη που στα βγαζει μια εντονη ενοχληση θα ελεγα δευτερολεπτων(για δυο δευτερολεπτα μην τραγικοποιουμε τα πραγματα)!!Χωρις δευτερη σκεψη καντο!!Δεν ειναι τοσο τραγικο οσο ακουγεται!!! Αυτα ...παντως ρωτα οτι αλλο θελεις!!
αφού έχεις ταμείο ασφάλειας είναι χαζομάρα να πηγαίνεις σε ιδιωτικά και να τους χρυσοπληρώνεις. Υπάρχουν πάρα πολλοί καλοι ιατροί (και καλύτεροι από τις ιδιωτικές πολυκλινικές) στα δημόσια αρκεί να τους βρεις.

Παράθεση

riariaki_1990

Νεοφερμένος

H riariaki_1990 έγραψε στις 16:46, 04-01-12:

Ετσι ειναι παιδια!!!Ειναι αυτο που ειπες focκοs. Αρκει να βρεις τον καταλληλο!!!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,884 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 20:14, 04-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από fockos

για την πρώτη επέμβαση είχε χρήματα να πληρώσει;
Ε ναι προφανώς, αλλιώς πως την έκανε την πρώτη επέμβαση?

Σ ευχαριστώ πάαααρα πολύ. Μα πάρα πολύ. Από μεθαύριο που θα μαι σπίτι και θα χω και άλλες απορίες θα τα πούμε. Είσαι πολύ ευγενική, χίλια ευχαριστώ. Και μην ανησυχείς για τη μυτούλα σου, να δεις που σε ένα μήνα θα ναι τέλεια.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 07-01-12 στις 11:08. Αιτία: merge...για να απαντήσουμε σε πολλά μηνύματα μαζί χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση
Παράθεση

riariaki_1990

Νεοφερμένος

H riariaki_1990 έγραψε στις 15:14, 06-01-12:

χαχα να σαι καλα ευχαριστω!!!

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη giorgalis
Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O giorgalis έγραψε στις 15:34, 07-01-12:

και τι να κανουμε τωρα,να το εχουμε στο μυαλο μας συνεχεια!!!

πηραμε το ρισκο της ρινοπλαστικης...σε αλλους βγηκε ,σε αλλους οχι

δεν ετοιμαζουμε μια αγωγη στον [αφαιρεση ονοματος] γιατι βλεπω εκανε και σε αλλους ζημια και εχουν καταλαβει...τι ειναι!!!
μακρια απο τα σουργελα που βγαινουν στην τηλεοραση και το παιζουν...θεοι

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 11-01-12 στις 21:01. Αιτία: Αφαίρεση ονόματος
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

malakouardo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη malakouardo
Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O malakouardo έγραψε στις 23:15, 07-01-12:

Τελικά έπιασε η αναζήτηση. Διάβασα όλα τα αποτελέσματα, τουλάχιστον όλα αυτά που μου έβγαλε. Φαντάζομαι θα ταν κι άλλα που δεν εμφανίστηκαν. Απ ότι κατάλαβα, αυτό για το οποίο κατηγορούν το συγκεκριμένο γιατρό είναι ότι είναι αλλαζόνας, ψώνιο, ότι περιμένεις αρκετή ώρα στο γραφείο του, ότι σε ξεπετάει στα ραντεβού και ότι είναι τηλεαστέρας. Εμένα παιδιά αυτά καθόλου δε με νοιάζουν. Ας είναι ψώνιο, κολλητός μου θα γίνει?
Αυτό που μου άρεσε, είναι ότι ποτέ δε μου υποσχέθηκε γαλλική μυτούλα. Μου είπε ότι θα κάνουμε μια μύτη αρμονική με το πρόσωπό μου και ότι θα φαίνεται σαν να ήταν η μύτη που μου έδωσε η φύση και όχι κάτι άλλο.
Επίσης διάβασα που κάποιος έλεγε ότι ένα παιδί έκανε εγχείρηση στο Σκ. και δεν έμεινε ευχαριστημένος. Οκ, το φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν και αρνητικές περιπτώσεις, αλλά οι περισσότερες είναι θετικές, έτσι δεν είναι?
Παιδιά αν ξέρετε κατι άλλο θα περιμένω με ανυπομονησία να μου το πείτε.
Εγώ θα σας τα πω χαρτί και καλαμάρι μόλις το κάνω αυτή τη βδομάδα. Ελπίζω να μην σας κουράσω βέβαια.[/quote]

Για πες μας,γιατι να υπαρχουν αρνητικες οπως λες περιπτωσεις και να μη πετυχαινουν ολα τα χειρουργεια εφοσον υπαρχει τοση εμπειρια?Αν και εσυ επεφτες θυμα αποτυχημενης επεμβασης(με οτι αυτο συνεπαγεται,που δε το φανταζεσαι) θα μιλουσες τοσο ανετα γι αυτο το θεμα?Επισης,τις περισσοτερες θετικες περιπτωσεις που τις ειδες?Ρωτησες και ειδες πολλους απο αυτους που υποστηριζουν οτι εγχειριστηκαν απ τον συγκεκριμενο γιατρο?Ενα 90%(απο εδω μεσα) αν οχι ολοι,εχουν απο ενα καρουμπαλο(τουλαχιστον) στη μυτη τους.Και κατι τελευταιο,οταν καποιον τον πληρωνεις για να σου προσφερει μια υπηρεσια,οφειλει να σε σεβεται,να σε προσεχει και να απαντα λεπτομερως σε οτι απορια εχεις.Ετσι ειναι η συμπεριφορα του ΠΡΙΝ το χειρουργειο και πολυ χειροτερη ΜΕΤΑ απο αυτο.Ειδικα οταν εχει κανει λαθος...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 11-01-12 στις 21:02. Αιτία: Αφαίρεση ονόματος
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

riariaki_1990

Νεοφερμένος

H riariaki_1990 έγραψε στις 01:25, 08-01-12:

Παιδια συγνωμη που ξανα γραφω!!!Σε μια εβδομαδα κλεινω 4 μηνες που εχω κανει την επεμβαση και νιωθω την μυτη μου ακομη μουδιασμεη αρκετα(ειναι φυσιολογικο αυτο?)!!!Γενικως δεν εχω παραπονο και απο αποψη αισθητικης και απο αποψη λειτουργικης της μυτης μου!!Μονο ανυσηχω που απο την μια πλευρα της μυτης εχω κατι σα βαθουλωμα, λακουβιτσα,ενω απο την αλλη πλευρα η μυτη ειναι πιο καλοσχηματισμενη και δεν εχει τιποτα!!Στο ανφας μου με ενοχλει λιγο φαινεται λιγακι οχι πολυ.Οσο περανει ο καιρος δεν φαινεται αλλα δεν παει να υπαρχει!!!Θελω την ΒΟΗΘΕΙΑ σας!!!!!!Αν καποιος γνωρίζει κατι ας μου απαντησει!!!!(και παλι συγνωμη αν εχω γινει κουραστικη)

Παράθεση

malakouardo

Νεοφερμένος

O malakouardo έγραψε στις 01:56, 08-01-12:

Παιδια συγνωμη που ξανα γραφω!!!Σε μια εβδομαδα κλεινω 4 μηνες που εχω κανει την επεμβαση και νιωθω την μυτη μου ακομη μουδιασμεη αρκετα(ειναι φυσιολογικο αυτο?)!!!Γενικως δεν εχω παραπονο και απο αποψη αισθητικης και απο αποψη λειτουργικης της μυτης μου!!Μονο ανυσηχω που απο την μια πλευρα της μυτης εχω κατι σα βαθουλωμα, λακουβιτσα,ενω απο την αλλη πλευρα η μυτη ειναι πιο καλοσχηματισμενη και δεν εχει τιποτα!!Στο ανφας μου με ενοχλει λιγο φαινεται λιγακι οχι πολυ.Οσο περανει ο καιρος δεν φαινεται αλλα δεν παει να υπαρχει!!!Θελω την ΒΟΗΘΕΙΑ σας!!!!!!Αν καποιος γνωρίζει κατι ας μου απαντησει!!!!(και παλι συγνωμη αν εχω γινει κουραστικη)

λογικο ειναι να ειναι μουδιασμενη..σε κανα διμηνο θα σε ξεμουδιαστει το πολυ..η μυτη σου ακομα δε εχει παρει τη τελικη της μορφη..αυτο δεν ειναι απαραιτητα καλο ουτε κακο,και αυτο γιατι σε μενα για παραδειγμα οσο ηταν πρησμενη εδειχνε μια χαρα και οταν ξεπριστηκε φανηκαν ολες οι ατελειες..αστο να περασει 1-1.5 χρονο για να σαι σιγουρη...

Παράθεση

riariaki_1990

Νεοφερμένος

H riariaki_1990 έγραψε στις 02:03, 08-01-12:

Να σου πω ρε συ ο γιατρος μου μοου ειπε πως δεν ειναι τιποτα κ πως ακομη ειμαι πολυ πρησμενη (αλλο που εμενα δεν φαινεται να ειναι!!)Τεσπα και μου λεει οτι και καλα τ βαθουλωμα υπαρχει επειδη εχει κολλησει το δερμα καλα στο κοκκαλο. Ξερω ειναι νωρις ακομη να μιλαω για το αποτελεσμα απλα ανυσηχω πολυ!!Κατα τα αλλα ο ανθρωπος εχει κανει πολυ καλη δουλεια ενταξει!!!

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 13:26, 08-01-12:

malakouardo αν εισαι αγορι οπως λες στο προφιλ σου και περιμενες να σου πει ο σκ. θα σου κανει γαλικη μυτη τι να πω.....

δεν πιστευω σε καποιον εδω μεσα να του εκανε την μεγαλη ζημια στην μυτη αλλα "χασαπης" και "φοβισμενος" ειναι,μαλλον θα εχει το συνδρομο του ωρλ που κοιταει τον λειτουργικο τομεα και οχι τον αισθητικο

στην περιπτωση μου δεν ειδα καμια διαφορα στην αναπνοη,εξαλλου δεν ειχα διαφραγμα μονο αυτος ελεγε οτι εχω και οτι αναπνεω δυσκολα

ουτε εμεις τον θελαμε για "κολλητο" αλλα οταν του δινεις 4.000 και κανεις υπομονη επειδη περιμενεις να σου κανει καλο αποτελεσμα,και ενω μετα το χειρουργειο σου αρεσει καπως μυτη σου, μετα απο καιρο βλεπεις να παιρνει το παλιο σχημα τοτε κατι δεν πηγε καλα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 11-01-12 στις 21:04. Αιτία: Αφαίρεση ονόματος
Παράθεση

malakouardo

Νεοφερμένος

O malakouardo έγραψε στις 13:52, 08-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από giorgalis
malakouardo αν εισαι αγορι οπως λες στο προφιλ σου και περιμενες να σου πει ο σκουρας θα σου κανει γαλικη μυτη τι να πω.....

δεν πιστευω σε καποιον εδω μεσα να του εκανε την μεγαλη ζημια στην μυτη αλλα "χασαπης" και "φοβισμενος" ειναι,μαλλον θα εχει το συνδρομο του ωρλ που κοιταει τον λειτουργικο τομεα και οχι τον αισθητικο

στην περιπτωση μου δεν ειδα καμια διαφορα στην αναπνοη,εξαλλου δεν ειχα διαφραγμα μονο αυτος ελεγε οτι εχω και οτι αναπνεω δυσκολα

ουτε εμεις τον θελαμε για "κολλητο" αλλα οταν του δινεις 4.000 και κανεις υπομονη επειδη περιμενεις να σου κανει καλο αποτελεσμα,και ενω μετα το χειρουργειο σου αρεσει καπως μυτη σου, μετα απο καιρο βλεπεις να παιρνει το παλιο σχημα τοτε κατι δεν πηγε καλα
μα δε μιλαω για σχημα μυτης giorgali..η παλια μυτη ηταν καλυτερη,εχω πλεον κοκκαλακι να πεταει,ασυμμετρια σε ρουθουνια και ρινικα οστα,βαθουλωμα και στο χονδρο αλλα και στο ενα ρουθουνι...δεν ειναι μονο τα 4000,ειναι και η μετεπειτα αντιμετωπιση..δε ξερω αν μετα την επεμβαση εχεις ξαναμιλησει με τον συγκεκριμενο..

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 00:08, 09-01-12:

πηγα περιμενα σαν βλακας 2 ωρες στο ιασω και αυτος μου ελεγε οτι ειναι σπυρακι!!!
αν ειναι ηλιθιος ο αλλος τι να κανω εγω,μεχρι και εγω ηξερα οτι ηταν ο χονδρος που τον αφησε και φαινετε ετσι

το ξερω δεν ειναι τα 4.000 αλλα δεν σεβαστηκε ουτε τα λεφτα που του εδωσα εγω η ο καθενας
μερικοι αλλοι θα σου εκαναν δωρεαν αλλη επεμβαση η τουλαχιστον θα σου εδιναν σημασια

πες εγω ειχα την οικονομικη ανεση,μερικοι μαζευουν χρονια χρηματα για ενας στοχο την καλυετρη μυτη και τελικα την χαρα ακολουθει η απογοητευση
γιατι ο γιατρος που πηγε αλλα του ελεγε και αλλα βλεπει

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tom63

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tom63
Ο tom63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O tom63 έγραψε στις 16:41, 09-01-12:

Ηταν ο Σκούρας χτες την τηλεόραση και έλεγε οτι χειρουργεί για 3 και 4 ώρες την κάθε μύτη ...
Είναι αλήθεια αυτό ;
Τόσος είναι ο μέσος χρόνος χειρουργείου ;

Παράθεση

malakouardo

Νεοφερμένος

O malakouardo έγραψε στις 18:19, 09-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από tom63
Ηταν ο Σκούρας χτες την τηλεόραση και έλεγε οτι χειρουργεί για 3 και 4 ώρες την κάθε μύτη ...
Είναι αλήθεια αυτό ;
Τόσος είναι ο μέσος χρόνος χειρουργείου ;
και που κραταει τοσο,τι καταλαβαμε?το θεμα ειναι χειρουργει τοσες ωρες ή παιζουν κανα ποκερακι?

Παράθεση

fockos

Αποκλεισμένος χρήστης

O fockos έγραψε στις 19:22, 09-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από malakouardo
και που κραταει τοσο,τι καταλαβαμε?το θεμα ειναι χειρουργει τοσες ωρες ή παιζουν κανα ποκερακι?
φυσικά και χειρουργεί τόσες ώρες δεν είναι τόσο απλό όσο φαίνεται απ έξω. Αυτό που κρατάει περισσότερο χρόνο είναι τα ράμματα τα οποία δε πρέπει να αφήνουν μεγάλο σημάδι (γιατί σημάδι αφήνουν) για αυτό χρειάζεται καλό χέρι σε αυτή την διαδικασία.

κοιτα giorgali εξαρταται και τη ζημια εχει κανει στο καθενα μας,δεν ειμαστε ολοι στην ιδια μοιρα....οσον αφορα εσενα fockos,απο τη στιγμη που γνωριζεις και βλεπεις οτι καποιοι ανθρωποι χρειαζονται μια "καθοδηγηση" γιατι δε μας ενημερωνεις πριβε με τα ονοματα αυτων των γιατρων?
γιατί απλά δε θα αλλάξατε ότι και να πω.
Είπα πως οι καλύτεροι ιατροί είναι στο ΕΣΥ αρκεί να τους βρεις. (πολλοί λίγοι με πίστεψαν) οι περισσότεροι θα δίνουν 3000+ χιλιάρικα για να κάνουν την επέμβαση.

___
Πάντως εγώ δε θα έκανα εγχείρηση στη μύτη μου σε έναν άνθρωπο μη επικοινωνιακό και ψυχρό θα προτιμούσα έναν πιο άπειρο με καλή συμπεριφορά και σεβασμό στον ασθενή, πιστεύω ότι ο δεύτερος θα κάνει καλύτερη δουλειά.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 19:38, 09-01-12:

Αμα δεν έχεις γνωστό στον ιατρικό χώρο να σε κατατοπίσει και να πας συστημένος, δεν τον βρίσκεις εύκολα τον καλό γιατρό που θα σε προσέξει.

Παράθεση

malakouardo

Νεοφερμένος

O malakouardo έγραψε στις 20:12, 09-01-12:

φυσικά και χειρουργεί τόσες ώρες δεν είναι τόσο απλό όσο φαίνεται απ έξω. Αυτό που κρατάει περισσότερο χρόνο είναι τα ράμματα τα οποία δε πρέπει να αφήνουν μεγάλο σημάδι (γιατί σημάδι αφήνουν) για αυτό χρειάζεται καλό χέρι σε αυτή την διαδικασία.

γιατί απλά δε θα αλλάξατε ότι και να πω.
Είπα πως οι καλύτεροι ιατροί είναι στο ΕΣΥ αρκεί να τους βρεις. (πολλοί λίγοι με πίστεψαν) οι περισσότεροι θα δίνουν 3000+ χιλιάρικα για να κάνουν την επέμβαση.

___
Πάντως εγώ δε θα έκανα εγχείρηση στη μύτη μου σε έναν άνθρωπο μη επικοινωνιακό και ψυχρό θα προτιμούσα έναν πιο άπειρο με καλή συμπεριφορά και σεβασμό στον ασθενή, πιστεύω ότι ο δεύτερος θα κάνει καλύτερη δουλειά.
απλα επειδη μπαινουμε εδω περα για να βοηθαμε και οχι να περναμε το χρονο μας,γι αυτο σου ζητησα να μας στειλεις ονοματα..απο κει και περα αν δε το επιθυμεις,δε πειραζει.

Παράθεση

Heartie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Heartie
H Heartie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H Heartie Θεσσαλονίκη έγραψε στις 09:44, 10-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Παλιότερα με ενδιέφερε πολύ το θέμα, πλέον όχι τόσο αλλά το σκέφτομαι απο καιρό σε καιρό. Η μύτη μου δεν είναι και καμια τραγική περίπτωση, απλά θεωρώ οτι μου χαλάει πολυ το υπόλοιπο πρόσωπο, ιδιαίτερα σε προφιλ. Αυτό που κυρίως (εκτός απο τα χρήματα) με έχει αποτρέψει μέχρι στιγμής απο το να κάνω είναι οτι έχω δει περιπτώσεις που απέτυχε και τρόμαξα. Δεν έχω βρει πουθενά όμως κάποιο στατιστικό για το ΠΟΣΟ είναι το ποσοστό αποτυχίας μιας τέτοιας επέμβασης. Μήπως γνωρίζει κανείς; Επίσης υπάρχει κανείς που έχει κάνει;

Γεια σας! Αναρωτιεμαι εαν τα αποτελεσματα που προβαλλουν καποιοι γιατροι
ειναι αληθινα η αποτελεσματα ρετους........ Ε???

Παράθεση

malakouardo

Νεοφερμένος

O malakouardo έγραψε στις 11:51, 10-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Heartie
Γεια σας! Αναρωτιεμαι εαν τα αποτελεσματα που προβαλλουν καποιοι γιατροι
ειναι αληθινα η αποτελεσματα ρετους........ Ε???

heartie εχει πολλα αποτελεσματα απο ρετους και αλλες περιπτωσεις ασθενων απο sites που ανηκουν σε ξενους γιατρους...παραδειγμα ενας γνωστος πλαστικος(που δεν εχει αναφερθει εδω) ο οποιος εχει κειμενο και φωτο απο αμερικανο γιατρο και τα παρουσιαζει ολα ως δικα του...

Παράθεση

fockos

Αποκλεισμένος χρήστης

O fockos έγραψε στις 15:20, 10-01-12:

απλα επειδη μπαινουμε εδω περα για να βοηθαμε και οχι να περναμε το χρονο μας,γι αυτο σου ζητησα να μας στειλεις ονοματα..απο κει και περα αν δε το επιθυμεις,δε πειραζει.
Δεν πρέπει να εμπιστεύομαστε για θέματα υγείας αγνώστους από ένα forum. Επίσης μια αποτυχημένη εγχείρηση (ή κάποιες) δε σημαίνει ότι είναι άσχετος ο ιατρός (ούτε φυσικά και το αντίθετο) .
Χωρίς να προτείνω κάποιον ( ο λόγος είναι ότι δε θέλω να φάω κανέναν) προτείνω αν εμπιστεύσεστε έναν ιατρο και κάνει ένα λάθος να εμπιστεύεστε πάλι στον ίδιο την διόρθωση του λάθους του.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

malakouardo

Νεοφερμένος

O malakouardo έγραψε στις 16:14, 10-01-12:

Δεν πρέπει να εμπιστεύομαστε για θέματα υγείας αγνώστους από ένα forum. Επίσης μια αποτυχημένη εγχείρηση (ή κάποιες) δε σημαίνει ότι είναι άσχετος ο ιατρός (ούτε φυσικά και το αντίθετο) .
Χωρίς να προτείνω κάποιον ( ο λόγος είναι ότι δε θέλω να φάω κανέναν) προτείνω αν εμπιστεύσεστε έναν ιατρο και κάνει ένα λάθος να εμπιστεύεστε πάλι στον ίδιο την διόρθωση του λάθους του.
συμφωνω με ολα αυτα που λες..ακουω καποιον δε σημαινει οτι κελινω ραντεβου για εγχειρηση..τεσπα..οσον αφορα το αλλο,αν τον εμπιστευτηκες να σ διορθωσει το προβλημα που εκανε και παλι εκανε κακη δουλεια τι κανεις?τον σκοτωνεις?γτ νομικα δε κατοχυρωνεσαι..

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 20:06, 11-01-12:

fockos ο γιατρος μου εκανε λαθος πρεπει να το αναγνωριζει και να το διορθωνει

τωρα αν ο καθενας που δινει 4.000 στον σκουρα πρεπει να του ξαναδωσει αλλα 4.000 επειδη "κατεστρεψε" την μυτη του, εγω δεν συμφωνω

κανονικα σε σοβαρες περιπτωσεις (οχι ηθελα την μυτη μου γαλλικη και δεν μου την εκανες) πρπει ο συγκεκριμενος γιατρος και ο καθε γιατρος να ζηταει μονο τα νοσοκομειακα εξοδα και να διορθωνει το λαθος του!

......αλλα ποιος εχασε το φιλοτιμο να το βρει ο σκ...ς!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,286 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 21:23, 11-01-12:

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Παρακαλείστε να είστε πολύ προσεκτικοί σχετικά με το πως παραθέτετε τις εμπειρίες σας. Κατά βάση απαγορεύεται η χρήση ονομάτων, αλλά αν το επιθυμείτε θα πρέπει να βάζετε και το δικό σας όνομα από κάτω, ώστε αν τεθεί θέμα συκοφαντικής δυσφήμησης να έχετε εσείς την ευθύνη. Σε κάθε άλλη περίπτωση τα ονόματα θα διαγράφονται ή θα μένουν μόνο τα αρχικά του ονόματος - μπορεί ακόμα και να διαγραφεί και όλο το ποστ, όπως αναγκαστήκαμε να κάνουμε τώρα. Καταλαβαίνω πως ίσως κάποιοι θέλετε να βοηθήσετε ή νομίζετε πως έτσι βοηθάτε άλλους, αλλά η συζήτηση αυτή δεν φτιάχτηκε για να γράφουμε τα παράπονα ή τα θετικά κάθε ιατρού, αλλά για να αναλύουμε γενικά την εμπειρία μιας ρινοπλαστικής, ώστε να βοηθηθούν όσοι θέλουν να κάνουν. Παρακαλείστε λοιπόν να αποφεύγετε κάθε είδους χαρακτηρισμό, είτε θετικό είτε αρνητικό, ειδάλλως θα βρεθούμε στην δυσάρεστη θέση να διαγράψουμε μηνύματα και πιθανά να ρίξουμε και ποινές.

Παράθεση

fockos

Αποκλεισμένος χρήστης

O fockos έγραψε στις 23:06, 11-01-12:

fockos ο γιατρος μου εκανε λαθος πρεπει να το αναγνωριζει και να το διορθωνει

τωρα αν ο καθενας που δινει 4.000 στον σκουρα πρεπει να του ξαναδωσει αλλα 4.000 επειδη "κατεστρεψε" την μυτη του, εγω δεν συμφωνω

κανονικα σε σοβαρες περιπτωσεις (οχι ηθελα την μυτη μου γαλλικη και δεν μου την εκανες) πρπει ο συγκεκριμενος γιατρος και ο καθε γιατρος να ζηταει μονο τα νοσοκομειακα εξοδα και να διορθωνει το λαθος του!

......αλλα ποιος εχασε το φιλοτιμο να το βρει ο σκ...ς!!!
όταν έχει κάνει λάθος και έχεις δίκιο μπορείς να το κυνηγίσεις δικαστικά.

Το να γράφεις σε ένα forum κάνοντας έμμεσα κακο στον ιατρό (δυσφήμιση) δε θα λύσει το πρόβλημα σου ούτε θα σε γλυτώσει από τα πρόσθετα έξοδα της επιδιόρθωσης.

Δε πιστεύω ότι σου την κατέστρεψε απλά δε ήταν όπως την περίμενες.

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 11:15, 12-01-12:

εγω λεω την αποψη μου για τον γιατρο που εκανα εγω την επεμβαση δεν δυσφημω κανεναν!

μερικοι εχουν γραψει οτι ειναι καλος κτλ, δεν εκατσα εγω να κρινω την αποψη που εχει ο καθενας

ξερεις δεν περιμενα καμια γαλλικη μυτη,μια κανονινη ανδρικη λειτουργικη μυτη περιμενα οπως μου ελεγε ο ...γιατρος που πηγα!

Παράθεση

fockos

Αποκλεισμένος χρήστης

O fockos έγραψε στις 12:38, 12-01-12:

εγω λεω την αποψη μου για τον γιατρο που εκανα εγω την επεμβαση δεν δυσφημω κανεναν!

μερικοι εχουν γραψει οτι ειναι καλος κτλ, δεν εκατσα εγω να κρινω την αποψη που εχει ο καθενας
ΔΙαφωνώ και με τους άλλους οι οποίοι πιστεύω ότι δημιουργούν περισσότερα δυνατικά προβλήματα από σένα.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

EthnicNose

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη EthnicNose
H EthnicNose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H EthnicNose έγραψε στις 00:37, 13-01-12:

καλησπέρα παιδιά,
ενδιαφέρομαι κι εγώ για ρινοπλαστική!! έχω ήδη επισκεφτεί 2 γιατρούς και θέλω να επισκεφτώ άλλους 3.
Το πρόβλημά μου είναι στο ακρορίνιο, είναι αρκετά φαρδύ/χοντρό. Στο κόκκαλο δεν έχω πρόβλημα, δεν έχω καμπούρα, ούτε στραβό διάφραγμα.
Το σίγουρο είναι πως δεν πρόκειται να πάω στον κο Σκ. γιατί μετά από την ανάγνωση 138σελίδων του φόρουμ κατάλαβα ότι το ακρορίνιο είναι το μόνο στο οποίο δεν παρεμβαίνει!
Μήπως μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες μήπως δει κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα τη μύτη μου, προκειμένου να με βοηθήσει? Ποια είναι η διεύθυνση URL??? έχω τις εικόνες αποηκευμένες στον υπολογιστή μου.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Παράθεση

xrysokoureli

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xrysokoureli
H xrysokoureli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H xrysokoureli έγραψε στις 13:28, 13-01-12:

όταν έχει κάνει λάθος και έχεις δίκιο μπορείς να το κυνηγίσεις δικαστικά.

Το να γράφεις σε ένα forum κάνοντας έμμεσα κακο στον ιατρό (δυσφήμιση) δε θα λύσει το πρόβλημα σου ούτε θα σε γλυτώσει από τα πρόσθετα έξοδα της επιδιόρθωσης.

Δε πιστεύω ότι σου την κατέστρεψε απλά δε ήταν όπως την περίμενες.

Focko εσύ έχεις κάνει κάποια επέμβαση ή απλά μιλάς ως κάποιος που κινείται στον ιατρικό χώρο;;;

το να γράφεις σε ένα forum μπορεί και να έχει καλές προθέσεις προς αυτούς που θέλουν να αποφασίσουν για μια επέμβαση στο μέλλον. Και δεν κατάλαβα γιατί κατά τη γνώμη σου να μην δυσφημιστεί ένας γιατρός που έχει βγάλει τόσα χρήματα εις βάρος ασθενών; ούτε συμφωνώ με αυτό που λες ότι μπορεί να μην ήταν το αποτέλεσμα που περίμενε κάποιος, δεν μπορείς να ξέρεις τί πρόβλημα μπορεί να προκλήθηκε σε κάποιον και αν απλά το θέμα είναι ότι δεν ήταν απλά πως την περίμενε. Εσυ έχεις κάνει ρινοπλαστική ή ενδιαφέρεσαι να κάνεις ή ασχολείσαι με την ρινοπλαστική κινούμενος στον ιατρικό χώρο; γιατί έχεις ισχυρή άποψη επί του θέματος απ' 'ο,τι καταλαβαίνω.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους